Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 03 lut 2017, 12:20

Rośliny doniczkowe usuwające toksyny z powietrza najlepsze do domu

Rośliny doniczkowe nie tylko zdobią wnętrza mieszkań, ale są też sprzymierzeńcami zdrowia.

Przetwarzają dwutlenek węgla w tlen, oczyszczają i regulują wilgotność powietrza.
Zawierają lotne substancje, które potrafią likwidować drobnoustroje unoszące się w powietrzu.


I co nie tak dawno odkryto – niektóre rośliny doniczkowe skutecznie odfiltrowują powietrze z toksyn np. formaldehydów i likwidują smog elektromagnetyczny emitowany przez urządzenia elektryczne i elektroniczne.

Rośliny doniczkowe wchłaniają toksyny przez aparaty szparkowe podczas cyklu oddechowego, niektóre gazy wsiąkają w ziemię i są absorbowane przez korzenie roślin.

Obrazek

Rośliny doniczkowe usuwające toksyny z powietrza najlepsze do domu

Ale nie wszystkie domowe rośliny doniczkowe działają korzystnie, niektóre mimo że piękne, potrafią być niebezpieczne dla ludzi i zwierząt np. diffenbachia, bluszcz, filodendron czy oleander.

Rośliny doniczkowe które usuwają toksyny TOP lista

1. Sansewieria gwinejska czyli popularnie zwana wężownicą lub językami teściowej

Eksperci pracujących dla NASA przy okazji poszukiwania sposobów oczyszczania powietrza na stacjach kosmicznych odkryli, że sansewieria gwinejska jest najlepszym doniczkowym nocnym producentem tlenu, zmniejsza ilość alergenów w powietrzu, doskonale oczyszcza powietrze z toksyn wchłaniając je m.in formaldehydu, ksylenu, toluenu, benzenu i tlenku azotu, które uwalniają się z farb, lakierów, sklejek, sztucznych tkanin, drukarek, spalin oraz zmniejsza ilość alergenów w powietrzu
Idealna dla alergików, mieszkań przy ruchliwych ulicach, biur i sypialni.

Łatwa w hodowli, nie wymaga dużo wody i toleruje szeroki zakres poziomów natężenia światła.

Obrazek
Sansewieria gwinejska języki teściowej

2. Palma Areca

Ma podobne właściwości oczyszczające jak sansewieria gwinejska, z tym że zamiast w nocy produkuje tlen w ciągu dnia. Wchłania trichloroeteny – toksyczne rozpuszczalniki tłuszczu. Sprawdza się w pomieszczeniach dziennych i biurach.
Potrzebuje ciepła min. 18 stopni i dosyć obfitego podlewania. Palma powinna mieć zawsze wilgotne korzenie . Najlepiej rośnie w jasnych pomieszczeniach, ale nie wystawiać bezpośrednio na działanie promieni słonecznych.

Obrazek

Palma Areca oczyszcza powietrze z toksyn

3. Rafidofora złota znana jako Scindapsus

Jedna najłatwiejszych w uprawie, najmniej wymagających pnącz doniczkowych. Rafidofora oczyszcza powietrze z formaldehydu i innych lotnych związków organicznych.


Obrazek
Rafidofora złota Scindapsus roślina doniczkowa

To pierwsza trójka. Inne rośliny, które też oczyszczają powietrze z toksyn to:
Fikus, skrzydłokwiat,paproć nefrolepis, bluszcz, dracena,chryzantema, zielistka sternberga, palma bambusowa, aloes,

Wg NASA Air Clean Study 2 rośliny w doniczkach o średnicy około 15 centymetrów to minimum by oczyścić pomieszczenie 50m2.
Gleba w doniczce i znajdujące się w niej mikroorganizmy również biorą udział w oczyszczaniu powietrza.

Warto hodować rośliny doniczkowe nie tylko dla ozdoby, bo dzięki nim mamy w domu czyste powietrze, dobry mikroklimat, lepszą wilgotność i nie zapominajmy, że kolor zielony odstresowuje i poprawia nastrój.

http://sekrety-zdrowia.org/?email_id=76 ... riptions-2
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 03 lut 2017, 12:23

Basia7 pisze:Ktoś polecił mi taki ozonator + jonizacja o bardzo dobrych parametrach, ale nie ma niestety funkcji ozonowania wody :(
http://allegro.pl/ozonator-generator-oz ... 35073.html


Lucid pisze:Ma tą funkcję. Nie napisali po prostu ;) Jeśli można ozonować inne rzeczy to i można wodę. Tak myślę, choć zastanawia mnie, że na zdjęciu i w opisie brak jest takiej rurki, którą umieszcza się w wodzie. Jest ona widoczna na zdjęciu przy moim ozonatorze. Najlepiej przedzwoń tam, bo jest podany numer telefonu i dowiedz się o szczegóły.




Lucid pisze:No właśnie ja mam identyczny jak ten.
http://allegro.pl/ozonator-z-jonizatore ... ocket_id=9

Zakupiłam go rok temu zachęcona pozytywnymi opiniami na temat stosowania takiego urządzenia przez znajomych. Sama poczytałam o różnych pozytywach i w sieci i w ulotce, dodatkowo zakupiłam e-book Romana Nowaka o aktywnym tlenie i to mnie przekonało do zakupu. Stosuję go do różnych celów, głównie do żywności w celu eliminacji szkodliwych związków, bo akurat na tym najbardziej mi zależało. Jednak zastanawia mnie czy rzeczywiście to ma tak magiczny wpływ. Działanie urządzenia bez zarzutu :) .

dama pisze:Basiu doczytałam sie ze kupiłas sobie OZONATOR i jestes zadowolona .
Powiedz czy obsługa jest łatwa czy uzywasz tylko wode ozonowana czy ozonujeszpomieszczenia.
Pytam bo tez bym kupiła dla zdrowotnosci ale czytałm nie zbyt dobre opinie .
NAPISZ cos więcej .


Basia7 pisze:Dama, z zakupu ozonatora jestem bardzo zadowolona :D
Używam go często do ozonowania pomieszczeń i wody. Ozonuje też owoce, warzywa i mięso (jak mi się chce).
Prosty w obsłudze, wystarczy włączyć na ile minut się chce (max 15min) a sam się wyłączy. Dodatkowo kupiłam sobie osobno jonizator który też oczyszcza powietrze.
Jedyny mankament ozonatora jest to, że nie wolno przebywać w ozonowanym pomieszczeniu ok godziny. Znalazłam na to sposób, włączam gdy wychodzę do pracy i po powrocie mam zdrowe powietrze. Naprawdę polecam ;)

ps. kupiłam taki niedrogi ok 120zł
acha i jeszcze nieraz moczę sobie nogi w ozonowanej wodzie :D


dama pisze:Basiu a co robisz np z kwiatami kiedy ozonujesz pomieszczenie i idziesz do pracy .
Czytałam ze trzeba wyniesc no i jeszcze taka sprawa ;jak ozonowac pomieszczenie z osoba chora lezącą
czy wszyscy musza opuścic mieszkanie .
I jeszcze czym sie rózni oznowanie wody od jonizowania która jest lepsza ?
Basiu która robi sie szybciej jaka jest róznica w smaku miedzy nimi czy gotujesz na takiej wodzie ,

blue a jaka ty wode uwazasz za lepsza ozonowana czy jonizowana czym one sie róznia
to takie pytanie do kazdego kto zna takie wody


Basia7 pisze:Dama, myślę że jeśli w domu jest osoba leżąca to nie można ozonować. Należałoby ją gdzieś przenieść do osobnego pomieszczenia.Ozon bezpośrednio jest szkodliwy dla płuc. Dopiero jak się utleni po godzinie albo dłużej można wejść do pomieszczenia. Co do kwiatów to się nie wypowiem, co prawda mam 2 aloesy ale nic im chyba się nie stało. Jeśli chodzi o wodę to może Blu coś wyjaśni bliżej, bo nie chcę wprowadzić niesprawdzonych informacji. Ja używam głównie do oczyszczania z bakterii i grzybów pomieszczeń.


blueray21 pisze:Skoro mnie wywołują to jestem.
Na początek rozróżnijmy pojęcia, woda zjonizowana nie ma nic wspólnego z ozonowaniem. To jest woda o odczynie kwaśnym lub alkalicznym i alkalicznej używamy do podnoszenia pH organizmu.
Woda ozonowana jest odpowiednikiem wody utlenionej, różnica jest taka, że chemicznie jest to zwykła woda nasycona ozonem, który ma dodatkowy atom tlenu w porównaniu z tlenem atmosferycznym, natomiast w wodzie utlenionej dodatkowy atom tlenu jest w cząsteczce chemicznej wody. Obydwie substancje przy każdej okazji uwalniają te dodatkowe atomy tlenu, które będąc bardzo reaktywne utleniają różne patogeny, od pleśni po bakterie.
Fizyczna różnica jest taka, że woda ozonowana, jest znacznie mniej trwała, trzeba ją używać natychmiast po "wyprodukowaniu", bo temperaturze pokojowej w zasadzie traci swoje właściwości po ok 15 minutach.
Zaletą jest śladowy koszt "produkcji" a wadą dość niskie stężenie, ale do wszystkich wymienionych w poprzednich postach zastosowań dezynfekcyjnych w zupełności wystarcza.
Odnośnie ozonowania pomieszczeń. Tlen, nawet atomowy nie utlenia zdrowych komórek, więc o rośliny byłbym spokojny.
Po mojemu, jeśli ktoś przebywa w pomieszczeniu, to można ozonować powietrze, ale nie w pełnym cyklu czasowym (zbyt wysokie stężenie) i z dala od głowy chorego. Natomiast można to wykonać kilka razy.
Czyli zamiast np. godzinnego ozonowania pomieszczenia (zależy ile czasu jest w programie) włączać na 5, czy 10 minut w zależności od wydajności, ale za to 2 -3 razy dziennie. Chodzi o to, aby wytworzone stężenie w powietrzu nie było drażniące dla "chorego".
Mam nadzieję, że wszystko już jasne.

dama pisze:blue DZIEKI że jestes :) .
sporo wyjasniłes ale jak to bywa pytanie rodzi pytanie .
Juz troche wiem jesli chodzi o róznice miedzy woda ozonowana a jonizowana a powiedz któreą mozna pic częsciej i wiecej
zeby nie 'przedobrzyc' i ile pic pół szklaneczki i co jaki czas ?
Wiem ,ze z czasem to mi sie wyklaruje ale poczatek jak zwykle mam bojazliwy jesli chodzi o cos nowego.

Czytalam instrukcje i one troche sie róznia w jednych jest zeby po naozonowaniu wody odczekac 20 min i pic
a inni ze od razu bo traci własciwosci .
a owoce po naozonowaniu w wodzie tez dopiero po 20 min .

chciałaby uzywac takiej wody do kapieli i czy wchodzic do wanny kiedy sie ozonuje czy do juz na ozonoanej
widziałam w TV jak taka kapiel lecznicza ozonowa na nogi zakrzepica a w internecie czytam ze niewskazane ,
Co do jonizowania to własnie sobie joznizuje pomieszczenie gdzie jestem .
A jak z piciem wody ile moge wypic bo to chyba dobra woda skoro podnosi ph ?
OZNOWANIE mozna przeprowadzic w pokoju zamknac drzwi i mimo , ze sa szczeliny nic sie nikomu nie stanie w drugim pokoju ?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 03 lut 2017, 12:31

Basia7 pisze:Chciałabym sobie kupić do mieszkania w celach zdrowotnych jonizator powietrza lub generator ozonu,albo 2w1 generator z funkcją jonizatora. Znalazłam takie urządzenia na allegro polskiej produkcji(nie chińskie) , ale nie mogę się zdecydować z braku technicznej wiedzy w tym temacie.

http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=7626607

Nie wiem też czy lepiej sam ozonator czy jonizator lub 2w 1
Bardzo proszę o jakieś wskazówki.


grzegorzadam pisze:
blueray21 pisze:Ozonatorem można jeszcze sobie wyprodukować ozonowana wodę, prawie to samo działanie co woda utleniona, tylko ciecz mniej stabilna.

Clark poleca w swoich materiałach ozonowaną kilkanaście dni oliwę, również jako środek
na pasożyty i tzw. lek na wszystko.
Wiesz coś na ten temat?
http://www.drclark.net/the-essentials/b ... -tapeworms

Oto program Mop się zarówno larw tasiemca i osłoniętych jaj Ascaris:

ozonated oliwa z oliwek, 3 łyżki. przyjmowana rano
L-cysteina, 500 mg, 3 kapsułki 2 razy dziennie. Nie należy przyjmować w ciągu 5 godzin od ozonowaną oleju. byłoby przeciwdziałać działaniu oleju.
Kupić mały ozonator zrobić własną ozonowanej olej.

blueray21 pisze:Pod oparzeniami @anna pisała o takowej w sprzedaży nawet. Obrazowo można byłoby powiedzieć, że jest to ozon w płynie, czy w lipidowej otoczce, bo tak jest w rzeczywistości. Ciekawostką jest, że te oleje nie jełczeją tak szybko, choć naturalny proces jełczenia, to głównie utlenianie kwasów tłuszczowych. A tu tlen, na dodatek w wersji aktywnej i nie rusza zbytnio. Oczywiście ozon jest antyseptyczny, więc wszystko co z powietrzem do takiego oleju się dostanie, obumiera.


Nie wiem czy udało mi sie przerzucić wszystko z tematu..?
Zastanawiam się jaki kupić, zapraszam do dyskusji. :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: dama » piątek 03 lut 2017, 13:29

Dzieki ze załozyłestaki temat bo jest bardzo mało wiedzy o tych urzadzeniach a moim zdaniem warto wiedze
poszerzyc .
Jest wiele pytan i nie bardzojest z kim wymienicac wiedze.

Ja codziennie jonizuje pokój w którym jestem i to sie chyba rozchodzi po całym mieszkaniu,ale nie wiem
jak długo jonizowac.
Wode mozna jonizowac ale jak długo bo mam pokredło do ozonatora a to chyba nie działana jonizator.
Chciała bym sie napic wody jonizowanej tylko sie obawiam czy bedzie miała odpowiednie pH ?


Kwiaty ?
właznie zamierzam kupic kilka paproci bo u mnie szybko marnieja .


grzegorz- dzieki :)
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 03 lut 2017, 14:14

dama pisze:Chciała bym sie napic wody jonizowanej tylko sie obawiam czy bedzie miała odpowiednie pH ?

Z tym pH wody to nie jest taka prosta sprawa..

Należy pamiętać, że skala pH jest logarytmiczna.
Oznacza to, że każda zmiana 1 jednostki pH oznacza zmianę dziesięciokrotną stężenia jonów wodorowych.
Innymi słowy, pH 6,0 wody jest sto razy bardziej kwaśne niż 8,0 wody.
Na szczęście dr Mercola następnie udostępnia bardziej szczegółowe zalecenia.

http://drsircus.com/water/alkaline-water/
Ocenił Sircus Mercolę dość mocno..

Woda alkaliczna to nie to samo co ”woda z zasadowością”
Dlatego woda z pH 6.3 (np. gazowana woda mineralna)
MOŻE MIEĆ SETKI RAZY WIĘCEJ ZASADOWOŚCI neutralizującej kwasy
niż woda z zasadowym pH 9.5 pochodząca z jonIzatora
” – Robert Slovak..

https://www.nieprzeczytane.pl/Soda-lecz ... 10958.html

Samo pH wody to nie wszystko.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: dama » piątek 03 lut 2017, 17:00

No własnie nie taka prosta sprawa dlatego nie mam odwagi sie napic mimo ze mam jonizator .
Datego póki co jonizuje powietrze
2 -niestety nie mam pojecia o logarytmice o tej kwasowosci poczekam moze ktos cos doradzi poradzi
bo w internecie rózne art czytam .

Wiesz ,wyglada na to ze niewiele osób ma z tym doczynienia dlatego trudno
dzielic sie onfo.
Basiu czy piłas wode jonizowana a moze kapiel ozonwą chociazby nóg ,robiłas ?

warzywa ozonowałas juz czy jeszcze nie pytam bo sie zastanawiam jak i co na pierwszy ogien ozonowac .

Zauwazyłam ze Basia juz robiła kapiel w ozonowanej wodzie , to prosze powiedz
jak to zrobilas czy pierw naozonowałas - przez jaki czas- czy moczyłas nogi w trakcie ozonowania - przez jaki czas?
0 x



Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 93
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » piątek 03 lut 2017, 19:05

Dama, ozonuję warzywa, owoce i mięso szczególnie te które chce przechować w zamrażarce. Po warzywach nie zauważyłam nic specjalnego, jedynie mam wiarę że są pozbawione chemikali. Jak natomiast ozonuję mięso to mi się robi na wierzchu wody taka "mleczna piana", to podobno jest wydalona chemia i antybiotyki którymi były karmione zwierzęta. Te wodę z pianą odlewam i suszę mięso. Nie wiem czy dobrze robię ale produkty wkładam do wody w trakcie ozonowania, tak widziałam na filmikach z youtube.
Jeżeli chodzi o kąpiel to jeszcze nie próbowałam, mam prysznic i nie bardzo jest jak, ale nogi sobie moczę. Powiem szczerze że dla mnie rewelacja, czuję potem takie odprężenie i przypływ energii. Nie wiem jednak czy dobrze robię bo moczę nogi w ciepłej wodzie w trakcie ozonowania ok 20/30 minut. Może powinnam najpierw ozonować wodę a potem moczyć? Jedyny znak zapytania w tym moczeniu że w trakcie ozonowania wody wdycham ozon :o
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: dama » piątek 03 lut 2017, 20:53

Musi byc dobrze skoro czujesz sie dobrze czujes odprezona tzn ze jest ok .
A co do ozonu w trakcie moczenia nóg to mozna zasłonic jakas folia ,ale,alezwróciłasuwage
na filmik z linka o tvn ozonowaniu ?
Tam ozonowali owoce w wodzie i siedzieli blisko więc chyba nie ma sie co obawiac .

No to juz cos wiem 20-30 min w miare ciepłej wodzie .
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 03 lut 2017, 22:36

@dama zacznijmy od tego, że tym twoim urządzeniem nie jonizujesz wody! Jak napisałem poprzednio woda jonizowana, to jest coś zupełnie innego, robionego w innym urządzeniu, które "produkuje" wodę alkaliczną i kwaśną.

Ty możesz wodę ozonować, jeśli robisz to w misce mocząc nogi, to praktycznie ozonu nie wchłaniasz, bo on cały pozostał w wodzie, jedynie bardzo mała część odparowała z parą wodną.
Czy możecie pić taką ozonowaną wodę zaraz po ozonowaniu, czy później? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć bez znajomości parametrów nasycania wody przez urządzenie. Poszukajcie wskazówek w instrukcji obsługi, bo jakąś instrukcje przecież dają. Przypomnijcie sobie w jaki sposób zaczynamy pić wodę utlenioną i to samo trzeba zastosować do wody ozonowanej - po prostu trzeba znać ilość wolnego tlenu, czy ozonu, jaki został do szklanki wody dostarczony.
Gdy tlenu będzie zbyt dużo - grozi Herxem.
Do picia ozonowanej używałbym w najgorszym przypadku wody przegotowanej, ale lepiej destylowanej.
Do ozonowania mięsa mam raczej mieszane uczucia, uważam to raczej za chwyt reklamowy. Owszem pozbędziesz się bakterii po wierzchu, utlenisz białko, tłuszcz, ale nic więcej, ze środka nic nie wyciągniesz, zresztą nie miałoby to sensu, bo przetwarzanie / utlenianie białka zaczyna się w żołądku. Więc po co byłoby pozbawiać mięso właściwości odżywczych?
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 93
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » sobota 04 lut 2017, 00:46

Masz racje Blu, nie ma się co bawić w picie wody ozonowanej,prościej i wygodniej pić WU. Kupiłam ozonator głównie do "dezynfekcji" pomieszczeń z wirusów, bakterii i grzybów. Mięso może faktycznie sobie odpuszczę, ale owoce i warzywa to sobie ozonuję lub w sodzie moczę.
Natomiast jeżeli porównać moczenie nóg dla relaksu to ozonowanie lepiej działa niż WU :D
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: dama » sobota 04 lut 2017, 13:36

@blue rozumiem ze jonizoator wody to cos innego niz ten mój jonizator powietrza więc nie ma co jonizowac i pic .




Widziałam filmiki jonizoator do wody i to było całkiem cos innego
tam tez sprawdzał wode mierzaac pH i jeszcze poziom redoxu ORP
Wniosek taki ze my pilnujemy pH płynów a tymczasem ORP bardziej decyduje o waznosci pitej wody.

https://www.youtube.com/watch?v=BtRuG4u-lks
nie dowierzał temu co zobaczył pH prawidłowe a ORP hehe ale sie zdziwił

Gdzie takie mierniki mozna kupic bo chyba warto .
Pytasz o parametry a ja sie nie znam instrukcja jest ale jakas skapa maluskie literki
bede szukac w internecie .
Do picia ozonowanej używałbym w najgorszym przypadku wody przegotowanej, ale lepiej destylowanej.

zapamietam
ozonowanie miesa widziałam i nie wyglada to fajnie nie uwazam ze to białko ale jakies
brudy bo np w kurczaku ekologicznym tego tyle nie było .

zostaje ozonowanie warzyw owoców i kapiel

instrukcja
http://www.eltom.pl/zdjecia/zy-h103_www.pdf
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: dama » wtorek 07 lut 2017, 19:59

temat utknał ?
Przy ozonowaniu róznych owocow warzyw itp zauwazyłam ze nie wszystko mozna
ozonowac tak samo dlugo .
Inaczej przyjmie to ogórek cytryna a inaczej koperek i natka pietruszki.
Basia jak to jest u ciebie czy zauwazyłas ze tak sie dzieje np koperek lepiej zanurzyc na moment
a jabłko cytryna moze popływac dłuzej ?
0 x



Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 93
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » wtorek 07 lut 2017, 21:08

@dama, widzę że bardziej się bawisz ozonatorem niż ja. Warzywa ozonuje tylko twarde, koperku czy pietruszki szczerze przyznam nie próbowałam. Jabłka, marchew itp faktycznie krótko a cytrusy dłużej bo na pewno więcej chemii mają i grubą skórę. Głównie ozonuję pomieszczenia, szafy, lodówkę itp. Ostatnio ozonowałam kołdry, poduszki, koce a nawet buty -wkładając do dużego worka zawiązaniu gumką i wkładam rurkę ozonatora na 15 minut. Mam nadzieję że roztocza, grzyby i bakterie wytępione. Może już mi odbiło ale ozonuje nawet zabawki wnucząt kiedy mnie odwiedzają a mam już dwoje (4 lata i 8 miesięcy)
Ozonator to super sprawa :D
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 07 lut 2017, 22:35

Jeszcze są takie sposoby:

Dezynfekcja produktów żywnościowych wg dr Clark:

Sterylizujcie każdą rzecz przed lub po przygotowaniu. wystarczy zrobić to raz.
Korzystajcie z płyty kuchennej, a nie kuchenki mikrofalowej, by zachować wit.C i german.

1. Dezynfekcja płynem Lugola

*1 kropla płynu Lugola
*1litr wody

Napełnić zlew lub miskę odmierzoną ilością wody. Zaznaczcie jej poziom kreską, zeby nie musieć jej
mierzyć następnym razem.
Dodać płyn Lugola (1 kropla na litr). Zanurzyć sałatę lub szpinak, tak by liście były dobrze zamoczone, na minutę.
Mozna je potem spłukać.
Nie zostawiać wody do póxniejszego użycia- traci swoją moc.

2. Dezynfekcja cysteiną z solą

*1/8 łyżeczki proszku cysteiny
*1/8 łyżeczki soli
*1 litr wody

Zamiezać do rozpuszczenia.
Zanurzyć produkty rolne na 5 minut.
Nie ma potrzeby płukania.
Kiedy cysteiny z solą uzywa się do sterylizowania napojów, np. mleka lub soku, te szybko zaczynają pachnieć
siarką, więc należy szybko je zużyć.

3. Dezynfekcja HCl n(kwas solny)

1-2 krople HCl na pół szklanki wody.

Dobrze wstrząsnąć.
Pozostawić w nim żywność na parę minut.

”Przepisy i porady zdrowotne doktor Clark”
Jest tam takich ‚sztuczek’ dużo więcej, niektóre bardzo zaskakują.
(
)

4. Dezynfekcja światłem o pełnym spektrum

*Wilgotna żywność wymaga 5 minut, sucha żywnośc wymaga 20 minut.
Należy ją umiescić blisko żarówki

Fragment:
Do niektórych potraw można dodawaç sok cytrynowy i ocet. Najpewniejszym sposobem
jest rozpuszczenie 1 łyżki stołowej w szklance wody razem z łyżeczką miodu. Daje to wodzie
słodko-kwaśny posmak, poprawiajàc jej walory smakowe.
Świeży sok z cytryny lub ocet i łatwy w użyciu dozownik z miodem powinny się zawsze znajdowaç na stole.
Sproszkowana witamina C (1/4 łyżeczki) jest innym przydatnym kwasem w przypadku, kiedy dwa pierwsze nie wystarczą.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: dama » czwartek 09 lut 2017, 13:58

Basiu gdzie mnie do ciebie ja ledwo pierwsze próby zrobiłam a ty działasz pocałosci :D
Juz wiem ze tak delikatne listeczki jak natka i koperek to zanurzyc na sekundy .
Jeszcze na sucho nie ozonowałam sceptycyzmu nie przeskocze ,alejonizuje co dziennie ,nie wiem jakie tego 'owoce'
bo nie wiem jak sprawdzic tego sie nie widzi .

___________
grzegorz sa inne sposoby pewnie ze sa a które z nich sam stosujesz ? :D
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 09 lut 2017, 14:07

Przeważnie sodę, mam worek, czasami Lugola.
Kwas solny też mam, ale nie przejdzie, chyba ze z partyzanta bym robił.
Kilka razy WU, też mam sporo.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: dama » sobota 11 lut 2017, 13:24

grzes ile tego mozesz zrobic? zreszta ja niewiele moge mam ''rece zwiazne'' jakis dziwny sprzeciw
to juz ten jonizator chociaz wlacze w swoim pomieszczeniu
a obok jak na zlosc zamyka drzwi i co moge ? nic.
choruja i jecza , ale niechca i juz.
no to chociaz siebie jakos chce chronic w miare mozliwosci
a zawielkich nie mam.
napila bym sie wody ozonowanej moze ze 2 lyczki łyzeczki
a tu jakas dziwna cisza w tym temacie ze juz nie wiem
dobre to czy niedobre .
______

Basiu to dobre takie ozonowanie zabawek wnuczat zawsze to lepiej zawczasu niszczyc
kiedys to sie robilo zabawkom kapiel a smoczek to sama wiesz jak sie oczyszczalo :D
napiłas sie moze wody zjozonowanej czy jeszcze jak cos to daj znac .

Jonizatory sa bardzo drogie nawet nie wiedziałam ze az tak
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 13 lut 2017, 12:18

Nie musisz pić wcale wody ozonowanej, soda, magnez (wodorowęglany) robią to samo,
a nawet lepiej:

viewtopic.php?f=17&t=815&p=63371&hilit=mercol%C4%99#p63371

viewtopic.php?f=17&t=1433#p57269
grzes ile tego mozesz zrobic?

Możesz jaśniej?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: dama » poniedziałek 13 lut 2017, 15:42

ile mozna zrobic no wiesz raz drugi ale nie ciągle ,
kto bedzie robił reske w zlewie tu wlewał z octem a potem z soda najczesciej to sie
pod wode bierzaca i gotowe .
.
Wczoraj ozonowałam ot tak sobie i napiłam sie tej wody pH przed ozonowaniem 6
a po naozonowaniu tzn w trakcie 5 mni ph7
wypiłam raz 30 mil potem 50 , troche rybka dostała a kwiatki juz wczesniej
były podlewane Nie wiem czy to juz to ale maja ładniejsze liscie .

Poniewaz nie moge ozonowac na sucho to ozonuje przez wode narazie po 10 min.

Zastanawia mnie ta niechec do wody jonizowanej ,a w domu nie wierza
ze to zabija jakies grzyby itp
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 16 lut 2017, 10:52

Takie coś znalazłem:
http://allegro.pl/generator-ozonu-ozona ... 75900.html
Obrazek

Tylko do pomieszczeń.
Godzina ozonowania, 3 godziny wietrzenia, po godzinie wchodzimy w
masce z filtrem lub na wdechu..
Nikogo w środku, nawet kwiaty powinny być usunięte.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: dama » czwartek 16 lut 2017, 20:08

tak do prosektorium zaklady pogrzebowe , chłodnie itp
a gdzie tam info ze wchodzic po 3 godz i w masce.?
my to takie zawsze na szarym koncu ....
0 x



Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 93
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » czwartek 16 lut 2017, 20:31

To na pewno jest ozonator przemysłowy a nie do pomieszczeń mieszkalnych.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 17 lut 2017, 01:05

Do wszystkich, rozmawiałem z producentem.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 93
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » piątek 17 lut 2017, 14:53

@GA, po co ci taka moc? To trzeba się z domu ewakuować i potem jeszcze maska...
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 17 lut 2017, 15:11

Nie w tym rzecz, cena podobna, można skrócić czas operacji..., a te plastikowe
chińszczyzny nie muszą być wcale dobre.
Bez strachu, wyłączenie pstryczka na wdechu to nie problem ;)
Solidne, polskie, wielosezonowe, z gwarancją i serwisem, a nie niewymiennymi modułami.
Do przemyślenia.
Dajesz w skrzyneczkę i jest gites:
Obrazek
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ