Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Problem z jelitami ? POMOCY

KrzysztofeK
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 20:14
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy

Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: KrzysztofeK » czwartek 26 maja 2016, 20:40

Witam mam na imie Krzysztof i mam 23 lata, jestem nowym użytkownikiem forum. Wiadome z jakich przyczyn tu trafiłem. Szukam pomocy i mam nadzieje że ją tu znajde :) Mój problem jest taki że mam ogromne problemy z wypróżnianiem, codzienny ból brzucha (podbrzusza bardziej). Mój dzień wygląda tak: wstaje rano nic nie jem, pije tylko kawe do tego papieros (dziennie paczka), jade do pracy...pracuje jako pracownik fizyczny , w ciagu dnia mam 1 przerwe ok godz 11 i lubie sie wtedy bardzo napchac jedzeniem (bo kiedy indziej?). Nadchodzi czas powrotu do domu ok godz 17, zjem obiad i sie zaczyna moja katorga z ..WC.. ( i tak od okolo 3 miesiecy) mianowicie chce mi sie bardzo kupke, parcie na stolec to masakra..siadam na ubikacje iii nic.. ogromny bol brzucha do tego .. rzadko kiedy udaje mi sie cos wydalić z siebie i tak na okraglo az do czasu kiedy pojde spac, rano sie budze bez boloch ale z ochota na wc lecz oczywiscie nic z tego ... 3 stolce na tydzien to max. Jeszcze mam problem choc niewiem czy to moze miec zwiazek z tym co pisze to mam bardzo bardzo czeste bole glowy i uklucia w klatce piersiowej. Dodam iż stwierdzono u mnie reflux z pol roku temu. Nie bylem z tym u lekarza i robilem zadnych badan.

Co możecie powiedziec (o ile mozna cos bez badan) na temat mojego problemu ?
Od czego zaczac ? Jakie zmiany wprowadzac , jakas diete ?
Prosiłbym o pomoc bo to jest bardzo uciazliwe w normalnym funkcjonowaniu :(
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7785
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1426
x 407
Podziękował: 14246 razy
Otrzymał podziękowanie: 13846 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 26 maja 2016, 21:07

Witaj Krzysztofie :)

Przede wszystkim odrzuć pszenne pieczywo i wieprzowinę ,a także piwo ( też jest pszeniczne ) pij dużo niegazowanej wody ,najlepiej z cytryną .Przeczytaj sobie ten temat ,jest podobny.

viewtopic.php?f=16&t=1606
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

AgaJaga
Posty: 140
Rejestracja: niedziela 21 lut 2016, 14:44
x 2
x 17
Podziękował: 280 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: AgaJaga » czwartek 26 maja 2016, 21:18

Możesz opisać przykładowy dzienny jadłospis? Oraz wygląd stolca( nie przypadkiem początkowo zbity, a później luźny?). Bóle głowy przy nawykowych zaparciach są powszechne.
0 x



KrzysztofeK
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 20:14
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: KrzysztofeK » czwartek 26 maja 2016, 21:33

Dziekuje za zainteresowanie :) Temat napewno przeczytam.

Co do jadlospisu to bardzo roznie bywa w dzien roboczy przewaznie sledzie bo duzo ich jem (sledzik na raz w oleju) z pieczywe, salami roznego rodzaju, ogolnie rzecz biorac to wszystko jem co tylko mozna jesc tak to powiem .. od kebabow po schabowe po suche bulki no wszytsko.. co do piwa to go pije dosc troche niestety..

hmm wyglad stolca w zasadzie od dluzszego czasu to wyglada on na zbite kulki wychodzi kawalkami malymi. Czesto na papierze po nieudanej probie jest zolta wydzielina .. Kolor stolca mam rozny czasem czarny czasem zielonkawy, brazowy ciemny i jasny. Nie mam pojecia od czego to zalezy.
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 155 razy
Otrzymał podziękowanie: 1894 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: barneyos » czwartek 26 maja 2016, 21:44

Refluks może wskazywać na złe ph żołądka poczytaj na forum o suplementacji octem jabłkowym łatwa i niegroźna
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 26 maja 2016, 22:15

Witaj Krzysztofie na forum. Skoro to trwa 3 miesiące, to poza wszystkim pozostałym powinieneś przeanalizować czas przedtem zanim to się zaczęło: co zmieniłeś wtedy w swoim życiu, jedzeniu, zwyczajach, nawykach, czy były jakieś istotne wydarzenia, w tym dotyczące zdrowia.
Przypadłość może mieć absolutnie różne podłoża od czysto fizycznych do psychicznych i to trzeba znaleźć.
Mogłaby to być np. zmiana pracy i zmiana sposobu odżywiania w związku z tym.
Możesz spróbować poprawić swój stan przez suplementację magnezu, najlepiej tanio roztworem chlorku magnezu - przeczytaj temat "suplementacja podstawowych pierwiastków". Potrzebujesz suplementować ok. 0,5 g magnezu dziennie, to odpowiada ilości ok 5 g chlorku magnezu. Druga istotna przyczyna to może być zbyt mało błonnika zarówno rozpuszczalnego, jak i nie rozpuszczalnego w pożywieniu - 2 czubate łyżki świeżo zmielonego siemienia lnianego i łyżeczkę pektyny z jabłek jak wrócisz z pracy. Możesz też użyć nasion i łusek z babki lancetowatej i jajowatej, dają dużo śluzu. Trzecia częsta przyczyna to silny niedobór witaminy B6.
Oczywiście potrzebujesz wypijać ok 2 l wody dziennie, może nawet więcej przy twojej pracy, to bardzo ważne.

Ale i tak proponuję ci odrobaczyć się w dni wolne, już po zażywaniu w/w suplementów przez jakiś tydzień, tylko odrobaczanie systemowe - musi obejmować ponad 3 tygodnie, czy będą to 3 pojedyncze dawki, czy codzienne. I wszystkich z którymi mieszkasz.
Gdy przypadłość znacząco zelżeje przeprowadziłbym też na twoim miejscu płukanie traktu trawiennego roztworem soli kuchennej, opisane chyba w temacie "oczyszczanie".
Bóle głowy mogą być przyczyną wtórnego zatrucia, poprzez długi pobyt kału, toksyny wracają do krwiobiegu i trudno je wydalić, znowu potrzebna jest duża ilość wody. Jeżeli to ma wspomnianą przez koleżankę formę czopowania, to podejrzany jest przerost candida, co daje jeszcze wiele innych objawów. I to wszystko w tak młodym wieku.

Co do zakwaszenia żołądka, to ten objaw mógłby być z powodu zbyt silnego zakwaszenia, prawdziwej nadkwasoty, refluks również. Zrób sobie test roztworem sody jak opisano w temacie o kwasie żołądkowym. Jednak przy takim sposobie odżywiania jest wielce prawdopodobne, że masz też zakwaszony organizm.
Zalecałbym pół łyżeczki sody, zakwaszonej sokiem z cytryny, kwaskiem cytrynowym, czy octem jabłkowym w szklance wody pić 2 x dziennie w twoim przypadku pół godziny przed jedzeniem (możesz przygotować sobie w butelce )- to nieco spowolni proces trawienia. W żadnym wypadku nie popijać posiłku napojami typu "cola", ani niczym słodkim.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: devi » czwartek 26 maja 2016, 22:22

Na wypróżnienia cuda działa siemię lniane - kupujesz całe, mielisz sam przed spożyciem, albo zalewasz wodą całe ziarenka i gryziesz.

Oraz np. chlorek magnezu 2x dziennie po pół łyżeczki do herbaty, najlepiej wchodzi z sokiem owocowym.

http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... u-1-3-0510

Doraźnie - siarczan magnezu ;)

Plus oczywiście zmiana diety i docelowo wyleczenie jelit.
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
Enigma
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 03 sty 2013, 19:50
x 3
x 18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowanie: 176 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: Enigma » piątek 27 maja 2016, 03:50

Refluks zdarzał mi się kiedyś - masakra. Ból towarzyszył mi przez wiele miesięcy - co dzień. Musisz troszkę zmienić tryb odżywiania i obniżyć poziom stresu. Fajki i kawa rano - odpada. Zamykasz wczesnym rankiem przewód pokarmowy (będzie więc odsysał wczorajsze resztki z jelit, tworząc z nich grudy) a po południu nabijasz żołądek ponad jego możliwości (powodując kolejny zator). Nie napisze chyba nic nowego, stwierdzając że doprowadziłeś do tego stanu. Jeśli oczekujesz poprawy zdrowia, zmień przyzwyczajenia. Jeśli rano nie jesteś w stanie przełknąć nic konkretnego, wlej w siebie odżywczy fluid, to może być mleko z płatkami (kawa szkodzi - wypłukuje pierwiastki, wyjaławia - spłukujesz żółć do jelit). Jedz częściej a nie tak obficie, daj żołądkowi czas na przetrawienie. Jeśli nie masz problemów z nadwagą, możesz podjadać w robocie - batonik, kanapka. Po za tym staraj się przestrzegać 3 zasad:

1 Jak ci się zachce do wc - rzucasz wszystko i lecisz na kibel. Przy problemach jelitowych, ruch robaczkowy jest słabszy, trzeba więc korzystać z momentu gdy następuje wewnętrzne przemieszczenie stolca, a nie czekać na moment gdy perystaltyka jelit jest zatrzymana. Nie ma sensu wtedy przeć, bo wychodzi tylko ból.
2 Najważnieszy jest czas który masz w d... czyli rano. Po śniadaniu znajdź 5 min, wygodnie się połóż i rozluźnij organizm. Nawet jeśli nie pogoni cie do wc, możesz przez kilka minut osiągnąć rozprężenie, które zagwarantuje ci prawidłową prace przewodu pokarmowego na wiele godzin w robocie.
3 Odpuść sobie wlewanie w siebie trucizn i ciężkostrawnego żarcia i stosuj zioła. Melisa, rumianek, mięta - czynią cuda. Stosowane razem nie przyprawią cię o rozwolnienie, ale poprawią funkcje przewodu pokarmowego. Wiem że dla większości osób brzmi to memławo, ale po wielu tygodniach bólu, człowiek jest w stanie obgryzać korę byle wrócić do zdrowia. Nie doprowadź się do takiego stanu.
Oczywiście zasięgnij też porady lekarza, bo przyczyną może być schorzenie wewnętrzne.
0 x



KrzysztofeK
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 20:14
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: KrzysztofeK » piątek 27 maja 2016, 20:04

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi!! Napewno sie do nich dostosuje, napewno zaczne aczkolwiek juz od dzis zaczynam zmiane diety ( salatki warzywne, 0 fast foodow i innych swinstw..). Pytanie jeszcze takie co najlepiej jesc zdrowego jakie przykladowe obiadki i jaki chleb np do pracy ? Aha no i jak najlepiej sporzadzic siemie lniane (zakupilem dzis 3 paczki) bo jest mnostwo sposob z tego co czytalem lecz ktory najlepszy i najskuteczniejszy ?

Troche poczytalem ogolnie na roznych forach i prosze o doradzenie w sprawie suplementacji - moj pomysl taki:
Rano na czczo.
1. Ocet jabłkowy ( 1 lyżeczke na pol szklanki wody z szczypta soli klodawskiej lub morskiej)
2.Woda utleniona rozrobiona do 3% roztworu do picia (ok 10 kropli na pol szklanki wody)
3.Soda oczyszczona (1 łyżeczka sody na szklanke cieplej wody z dodatkiem soku z polowy cytryny)

Dodatkowo :
-do każdego posiłku Betaina HCL z pepsynami firmy Now ( 1-2 tabletki do lzejszego posilku a do obiadu 3-4)
-Witamina C lewoskretna w proszku 3 razy dziennie ( pol łyzeczki witaminy na pol szklanki wody)
-do pracy zrobienie sobie wody (jaka jest najlepsza woda sklepowa?) - ok 2l wody z sokiem z wyciskanej cytryny.

-chlorek magnezu 5g jak kolega pisal wyzej (jeszcze niewiem jak stosowac)
-suplementacja witaminami B6 i B12 (zastanawiam sie czy nie jest lepsze B-Kompleks jak sadzicie.. lepiej kazda osobno czy kompleks?)
-oczywcie siemie lniane codziennie wieczorkiem oraz jakies herbatki ziolowe


Co sadzicie o takich dawkach i takiej suplementacji ?



Zapomnialem dodac w poprzednich postach, że zaczelo sie to wszystko od czasu kiedy poczulem silny bol w okolicy mostku, jak pozniej sie dowiedzialem choruje na reflux ale ... zaczelo sie to po zimie gdzie codziennie przez okres okolo 4 miesiescy dzien w dzien zjadalem ok 2 goracych kubkow marki knor ... tak mi sie przynajmniej wyadje .. Rowzniez zapomnialem dodac iz od tamtego czasu strasznie mi "wydelo brzuch" jest on no taka duza napeczniala twarda kulka i oczywiscie troche przytylem ale widac to tylko po wlasnie brzuchu ;/ ...

pozdrawiam !!
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 27 maja 2016, 20:18

Ostrożnie, chłopie!
Najpierw sprawdź, kilka razy zakwaszenie żołądka sodą, jak piszemy w odpowiednim temacie, a potem gdyby się okazało niedokwaszenie kupisz sobie Betainę HCL. Jeżeli masz nadkwasotę po zastosowaniu betainy grożą ci trudne do przewidzenia skutki, z najgorszym włącznie!
Jeżeli chcesz brać sodę (prawdopodobnie alkalizacja jest ci potrzebna) - to najpierw kup sobie paski do mierzenia PH moczu - temat "równowaga kwasowo zasadowa", o sodzie też tam jest - i nie 1 łyżeczka, tylko pół płaskiej łyżeczki na 1 raz - zbyt wysokie skoki pH są mordercze dla nerek.
Natomiast wody utlenionej, możesz dodawać więcej, ale ona nie ma związku z twoimi dolegliwościami.
Najpierw diagnostyka, potem rozsądna suplementacja.

Witaminy B osobno - B-compex to zbyt małe ich ilości, nawet w B50 i B100.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

KrzysztofeK
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 20:14
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: KrzysztofeK » piątek 27 maja 2016, 20:31

Sprawdzalem ale ok miesiac temu zakwaszenie soda z tym odbijaniem bylo roznie raz sie odbijalo po minucie raz prawie odrazu po wypiciu a raz wogole niekiedy po pol h ;/ Co do Ph to posiadam takie paski i wlasnie w tym momencie specjalnie zrobilem tescik i wyszlo ze mam 5.75 (co to oznacza?). Co powiesz o reszcie suplementow o ktorych wyzej napisalem?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 27 maja 2016, 20:56

To oznacza zakwaszony organizm, test robiłeś teraz, bardzo zakwaszony, w tak młodym wieku powinieneś mieć o tej porze 7.
Ze 2 tygodnie pół łyżeczki sody z sokiem z cytryny lub kwaskiem, lub octem jabłkowym, masz opisy w temacie poprzednio podanym, 3 razy dziennie, może byc u ciebie pół godziny przed jedzeniem, potem 2 razy dziennie ale mierz to pH i utrzymuj na poziomie bliskim 7, ale absolutnie nie powyżej 8.
Najmocniej zakwasza cukier i alkohol.

Test zakwaszenia żołądka, raczej zaliczałeś zbyt szybko, jednak bardziej nadkwasota - zrób jeszcze test przez kilka dni pod rząd. Praca fizyczna wzmaga metabolizm więc przy małej ilości błonnika i takim jedzeniu masz bolesne efekty.
Siemię mielisz np w młynku do kawy, ale niezbyt długo i oczywiście musisz popić dużą ilością wody, zaparzanie jest mniej wygodne i utlenia co nieco w tym siemieniu.
Jak chlorek magnezu stosować poczytaj w temacie "suplementacja podstawowych pierwiastków", możesz ze 3 g dodać do twoich 2 l wody do pracy, będzie miało gorzkawy posmak, nawet możesz dodać wit. C z 5 g też do tej wody, tylko zbuforować ją sodą, a lepiej mieszaniną alkalizującą, aż przestanie gazować - tylko nie trzymaj tego na słońcu.
Woda najlepsza z filtra z odwróconą osmozą.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

KrzysztofeK
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 20:14
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: KrzysztofeK » piątek 27 maja 2016, 21:24

Zakwaszony żołądek czyli ocet jabłkowy i betaina odpada tak ? bo z tego co mi wiadomo to jest na zakwaszenie zoladka ? czy myle pojecia ?
Jeszcze pytanie czy jest cos domowy sposob na wlasnie bol brzucha ktory dziala "natychmiastowo" bo siedze teraz przed komputerem i sie zwijam .. wypilem siemie lniane godzine temu mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej juz ..

Co do tej wody a raczej mieszanki to 1,5l wody i do tego soda, chlorek magnezu i witamina C ? (tylko nie jestem pewien czy mozna stosowac razem te wszystkie suplementy hmm ?) Dobrze zrozumialem a no i w proporcjach podanych przez Ciebie :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 27 maja 2016, 21:43

Gdyby nie można było razem stosować to bym ci nie napisał.
Ocet jabłkowy nie zakwasza żołądka! To błąd, który p. Zięba powiela. Ocet jabłkowy, naturalny, nie filtrowany, bardzo lekko alkalizuje, z sodą daje octan sodu, który nieco dłużej utrzymuje alkaliczność, ale lepszy jest kwas lub sok cytrynowy do buforowania sody.
Betaina HCL. oczywiście uwalnia kwas solny w żołądku - i tylko nim można "dokwaszać" żołądek, w razie potrzeby. W wszystko inne to pozory. Betainę lub kwas solny stosuje się gdy masz luźny, żółty niedotrawiony stolec, w twoim przypadku to byłoby samobójstwo.
Likwidacja bólu zależy od przyczyny, u ciebie mogą zadziałać różne herbatki, np melisa, ale gwarancji nie ma, a z apteki rozkurczowe np. No-spa.
Przy stosowanie błonnika / siemienia i magnezu to stopniowo powinno zanikać, tylko jeszcze napisz czy nie jest to ewidentny ból żołądka, czy przypadkiem nie dorobiłeś się nadżerek.
Tu rzeczywiście porada gastrologa byłaby potrzebna, niekoniecznie potem musisz stosować piguły, które zaleci, ale gastroskopia dałaby konkretny pogląd co do stanu żołądka, ewentualnie dwunastnicy.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

KrzysztofeK
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 20:14
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: KrzysztofeK » niedziela 29 maja 2016, 10:14

Wczoraj i dzisiaj test soda - odbicie po ok 8 min. PH moczu teraz robione wynik 5. Wydaje mi sie ze moj zoladek jest NIEdokwaszony hmm ? Wczoraj robilem przeczyszczenie witamina C - potrzebowalem ok 38g zeby doszlo do skutku i byla ulga w zoladku - dzis rano niestety znow to samo zaparcia, bol brzucha parcie na stolec. Rozumiem ze odrazu nie bedzie efektow (po ilu mozna sie spodziewac?) Moja dieta sie zmienila jem duzo warzyw, odrzucilem wszystko co pszeniczne i wieprzowine. Na sniadanka platki owsiane ( jakie sa najlepsze ?) z jogurtem naturalnym codziennie :) Rano ocet jablkowy z sola , soda + jod (swanson). W ciagu dnia mieszanka wit C i magnezu +bufor soda. Staram sie nie przejadac i jesc pare razy dziennie wtedy co potrzebuje. Na wieczor siemie lniane. Dodac ujac cos z tego ?
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 155 razy
Otrzymał podziękowanie: 1894 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: barneyos » niedziela 29 maja 2016, 10:42

Brać witkę C brać, 38g oznacza, że potrzebujesz jej cały czas. Ona robi swoje w organizmie, bądź tego pewny. Reszta też OK. Dorzuciłbym wit.D3K2 tak stopniowo do 10 tys.IU oraz Wit.A 10tys.IU i Wit.E Tokotrienole.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

KrzysztofeK
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 20:14
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: KrzysztofeK » niedziela 29 maja 2016, 10:56

Chcialem dorzucic jeszcze betaine HCL skoro mam niedokwaszenie niewiem czy blueray sie pomylil czy jak :( i oczywiscie no fakt zapomnialem o witaminach z grupy B ale pierw musze je zakupic , A i E tez bardzo potrzebna ?
0 x



Awatar użytkownika
Enigma
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 03 sty 2013, 19:50
x 3
x 18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowanie: 176 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: Enigma » niedziela 29 maja 2016, 11:12

KrzysztofeK pisze:Jeszcze pytanie czy jest cos domowy sposob na wlasnie bol brzucha ktory dziala "natychmiastowo" bo siedze teraz przed komputerem i sie zwijam .. wypilem siemie lniane godzine temu mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej juz ..


Zioła... jeszcze raz podpowiem, ale z dietą nie szalej. Jedz to co twój żołądek dobrze trawi, to już musisz wyczuć. Zaopatrz się w kilka różnych (dla mnie rumianek okazał się zbawienny) i próbuj cierpliwie, zapewniam że jak znajdziesz ziółko, które przyniesie ci ulgę, efekt następuje od 5 do 10 minut. Herbatkę, jeśli lubisz można oczywiście posłodzić, picie ziół to nie żadna kara. Jak znalazłam mieszankę która przynosiła mi ulgę, to przez wiele miesięcy nie piłam herbaty, a o kawie wogóle zapomniałam (choć uwielbiam parzoną ze zmielonych ziaren).
Podobnie z jedzeniem. Odrzuć po prostu to jedzenie, po którym czujesz się źle, czujesz ciężar i wzdęcie podbrzusza. Zaufaj troszkę swojemu organizmowi, żołądek poprzez sam skurcz, lub rozprężenie - przy zwykłym powąchaniu potrawy - podpowie czy dany produkt ci pomoże. Ciekawym odkryciem przy dolegliwościach trawiennych stały się dla mnie truskawki. Kilka z nich należy opłukać wodą, obrać z listeczków i zgnieść widelcem na papkę. Dodać cukru i zalać słodką śmietaną - gotowe :P

Musisz tez zdawać sobie sprawę które pokarmy przy nieżytach są szkodliwe. To znaczy jak jesteś zdrów, to możesz jeść białe pieczywo i popijać kolą nic o nich nie wiedząc. Ale kiedy płyny w organiźmie zamiast spływać w dół, cofają się 'wbrew prawom grawitacji' należ zapamiętać że choremu żołądkowi szkodzą:
- napoje gazowane
- potrawy smażone w oleju
- białe pieczywo :(
- kawa, vegeta, czipsy
- potrawy kwaśne np ogórki kiszone
Nie znaczy to że masz się od dziś odżywiać wyłącznie sałatą z kiełkami. Wybieraj to sprawia że czujesz się lepiej, myślisz o płatkach? To nie muszą być otręby niemielone z napisem 'fitness' - wybierz takie które polubi twój przewód pokarmowy ;)
Kiedy brzusio się uspokoi, zaręczam że znów spokojnie będziesz mógł wrócić do schabowego i piwa, ale wszystko z umiarem oczywiście, bacznie obserwując swój organizm. Obecnie wypijam min dwie kawy dziennie, parzone 'po włosku' ale ulubione ziółka mam zawsze w szufladzie.
0 x



Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: devi » niedziela 29 maja 2016, 11:14

Ja bym odstawiła w ogóle mięso (przynajmniej na jakiś czas, póki nie wrócą naturalne wypróżnienia, bo teraz tylko zawala jelita). Na śniadanie proponowałabym koktajle owocowe lub owocowo-warzywne z siemieniem lnianym (gdzieś tu nawet jest o nich temat). Co do warzyw, to oczywiście jak najwięcej surowych. Płatki z jogurtem bym sobie darowała. Dużo kiszonek (naturalnych). Na stan jelit doskonale wpływa głodówka, już nawet 2-3 dniowa. Poza tym możesz je przepłukiwać np. kawą organiczną lub moczem (dla hc ;) ), więcej na ten temat na guglu. Zapewne post dr Ewy Dąbrowskiej zrobiłby wiele dobrego, ale to myślę po chociaż doraźnym przeczyszczeniu jelit (jeszcze raz proponuję siarczan magnezu). Zwiększ ilość chlorku magnezu (przynajmniej na razie). Ogólnie jedzenie w jak największym stopniu roślinne, żywe.

PS. Jak pijesz wodę utlenioną, to rób to 3x dziennie. I odstaw cukier rafinowany.
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
Enigma
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 03 sty 2013, 19:50
x 3
x 18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowanie: 176 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: Enigma » niedziela 29 maja 2016, 11:50

Jeszcze kilka słów na temat samej chemii, jeśli szukasz natychmiastowego efektu przy okiełznaniu bólu. Tzn jeśli po kilku dniach stosowania różnych kuracji, do tygodnia nie odczujesz żadnej zmiany, to mogę polecić następujące leki:

Bez recepty, dość dobra pastylka, wspomaga pracę jelit:
- Linex Forte Suplement diety, jest preparatem opracowanym specjalnie z myślą o osobach chcących zadbać o prawidłową czynność przewodu pokarmowego. Zawarte w preparacie specjalnie wyselekcjonowane szczepy bakterii Lactobacillus oraz Bifidobacterium normalizują procesy zachodzące naturalnie w przewodzie pokarmowym. Dodatkowo preparat zawiera inulinę oraz oligofruktozę, które są źródłem energii dla rozwoju bakterii zawartych w preparacie Linex Forte.

Inny lek, był ostatnio na receptę (trzeba zajść do lekarza) ale ta kapsułka działa rozkurczająco, co daje działanie przeciwbólowe. Jest diabelnie dobra, pomaga do 30 min na cały dzień, przy bardzo ciężkich skurczach, które uniemożliwiały mi normalne funkcjonowanie:
- Duspatalin działa rozkurczająco na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Zastosowanie: Stany skurczowe jelit. Przewlekłe dolegliwości związane z zaburzeniami dróg żółciowych. Bóle związane z dolegliwościami jelita drażliwego. Pomocniczo w czerwonce bakteryjnej, nieswoistych chorobach zapalnych przewodu pokarmowego.

Tak więc jeśli zmiana sposobu odżywiania, nie przyniesie poprawy to polecam wizytę w przychodni. Pan/Pani doktor na pewno mają w repertuarze niejeden magiczny lek, bo te dolegliwości występują dość powszechnie.
0 x



KrzysztofeK
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 20:14
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: KrzysztofeK » niedziela 29 maja 2016, 12:18

devi pisze: Zwiększ ilość chlorku magnezu (przynajmniej na razie). Ogólnie jedzenie w jak największym stopniu roślinne, żywe.


Tzn do jakiej ilosci mam zwiekszyc ? Pije te 3g dziennie. Z mięs jadam tylko kurczaka , tez odstawic ?
Oczywiscie bede obserwowal swoj organizm zobaczymy co czas przyniesie jak narazie 0 poprawy po 2 dniach no ale to tylko 2 dni.. :)
Dziekuje za wszytskie rady !!! Mysle ze wszystko sie unormuje oby :)

ps. jednak co z ta betaina hcl brac czy nie brac ? :) znam osoby co im to mega pomaga moze u mnie tez to zadziala ?
0 x



KrzysztofeK
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 20:14
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: KrzysztofeK » niedziela 29 maja 2016, 15:36

Jeszcze pytanie co sadzicie o tym:

http://allegro.pl/blonnik-tri-fiber-kom ... 96637.html

Blueray doradzil pektyne jebłkowa lecz nie zabardzo wiem jak ja zrobic? Czy da sie kupic gdzie ? Produkt ktory jest w linku bedzie odpowiedni ?
0 x



Ramzes3
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 94
Podziękował: 4949 razy
Otrzymał podziękowanie: 1585 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » niedziela 29 maja 2016, 17:43

KrzysztofeK pisze:Dziekuje za zainteresowanie :) Temat napewno przeczytam.

Co do jadlospisu .... co do piwa to go pije dosc troche niestety..

hmm wyglad stolca w zasadzie od dluzszego czasu to wyglada on na zbite kulki wychodzi kawalkami malymi. Czesto na papierze po nieudanej probie jest zolta wydzielina .. Kolor stolca mam rozny czasem czarny czasem zielonkawy, brazowy ciemny i jasny. Nie mam pojecia od czego to zalezy.


A co z piwem w Twojej nowej diecie :lol: Moim skromnym zdaniem piwo oraz ewentualnie ostre przyprawy, które idą w parze z tym "napojem" są główną przyczyną dolegliwości. Pite w nadmiarze powoduje silne zakwaszenie organizmu co po czasie objawia się problemami z nadkwasotą, bólem żołądka a nawet refluksem. Sam ból w mostku nie zawsze oznacza problem z żołądkiem, mogą to być również objawy piasku lub kamieni w woreczku żółciowym (jeżeli ból jest przeszywający). Nietrudno zgadnąć, że wątroba i jelita są przynajmniej silnie podrażnione. Zielonkawy stolec może wskazywać na silne zatrucie organizmu jeżeli nie chemicznym jedzeniem to alkoholem. Brązowy ciemny może iść w parze z tym zielonym gdzie po zatruciu organizmu następują np. wymioty w wyniku których pęka naczynie krwionośne i krew dostaje się do przewodu pokarmowego.
Alkohol i ostre przyprawy po dłuższym ich zażywaniu powodują również nadmiar ciepła w wątrobie i jelicie cienkim co poza dolegliwościami jelit sprawia również, że ciepło wznosi się w kierunku głowy powodując parcie na płuca lub żołądek. Z czasem mogą również pojawić się problemy z oddychaniem w postaci duszności, problemy z zatokami.
Jeżeli występuje blokowanie gazów w organizmie w w tym również przy wypróżnianiu można sobie pomóc wkładając środkowy palec lewej lub prawej ręki do pępka na kilka minut. Zazwyczaj przynosi to dużą ulgę i pomaga w wypróżnianiu. Jeżeli problemy z wypróżnianiem będą się dalej powtarzać sugerowałbym starą sprawdzoną metodę z lewatywą. Do półtora litra przegotowanej ciepłej wody dodać np. łyżkę stołową soku z cytryny, całość stopniowo wtłoczyć gumową gruszką przez odbyt. Ważne aby po tym położyć się na plecach i kilka razy poruszać biodrami na boki w celu dokładnego wypłukania jelit. Po chwili cała reszta nastąpi dosyć szybko. W razie potrzeby zabieg można następnego dnia powtórzyć.
Na stronie viewtopic.php?f=16&t=1606&start=25 podałem własny zestaw ziołowy na problemy zdrowotne w obrębie jamy brzusznej z tym, że na początku cały zestaw proponowałbym zaparzyć nie w jednej szklance a w półlitrowym garnku.
Tak czy inaczej problemy powinny ustąpić znacznie szybciej niż w przypadku łykania tych wszystkich specyfików.
0 x



KrzysztofeK
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 20:14
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: KrzysztofeK » niedziela 29 maja 2016, 20:01

Ramzes3 pisze:Z czasem mogą również pojawić się problemy z oddychaniem w postaci duszności, problemy z zatokami.


Od pol roku mam dusznosci, nie moc zlapania oddechu czeste ziewanie w celu zaczerpniecia powietrza .. co do zatok to nos caly czas mam zawalony .. i to wszystko od jelit ?????????
0 x



Ramzes3
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 94
Podziękował: 4949 razy
Otrzymał podziękowanie: 1585 razy

Re: Problem z jelitami ? POMOCY

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » niedziela 29 maja 2016, 20:48

Raczej od piwa :D
Przyczyną problemów z zatokami mogą być bakterie, można przeprowadzić badania w postaci wymazu z nosa. Dolegliwość ta może być potęgowana jak Ci wcześniej napisałem w wyniku nadmiaru ciepła wątroby i jelita cienkiego.
0 x



ODPOWIEDZ