Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Inhalacje

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 15 paź 2016, 12:52

Basia7 pisze:Roztwór 2% sody przygotowujemy za każdym razem "na świeżo" przed inhalacją?
to znaczy że przygotować np dawkę 400mg za każdym razem bezpośrednio przed inhalacją, czy można zrobić tak

Co to znaczy dawka 400 mg?
Tak jest w książce, na bieżąco.
Dostosuj ilość sody do pojemnika. Na razie zastanawiam się jaki kupić..
Nie pisze Sircus jakim inhalatorem dysponuje Simoncini..
Ostatnio zmieniony sobota 15 paź 2016, 13:02 przez grzegorzadam, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 15 paź 2016, 13:01

Stokrotka pisze:bardzo dziękuję za rozjaśnienie wątpliwości.

:D
U mojej małej zawsze działał zwykły pryskacz z 0.5% WU.
Myślę, że nebulizator będzie jeszcze skuteczniejszy.
Teraz ma non stop kontakt z kotami, wybieram się na vegatest, coś ją brzuch pobolewa.
Nie jest to normalne.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » sobota 15 paź 2016, 20:49

Grzegorzadam, ja mam nebulizator z pojemnikiem od 200 do 800ml, podałam omyłkowo te 400mg, chodziło o ml.
Czyli jednak robić na bieżąco do ilości pojemnika.
Ja używam nebulizator za 76 zł + przesyłka z allegro i jestem zadowolona. Mgiełka leci zadowalająco ;)
0 x



Awatar użytkownika
Stokrotka
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 12:26
x 26
x 1
Podziękował: 377 razy
Otrzymał podziękowanie: 109 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: Stokrotka » sobota 15 paź 2016, 22:23

Czy szklanka ma pojemność 200 ml?

mój zbiorniczek to ma chyba 6 ml.
Uf, jutro to posprawdzam.
0 x



Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » sobota 15 paź 2016, 22:40

Chyba totalnie namieszałam z pojemnościami pojemnika i wklejam dane techniczne mojego nubilizatora, tam jest podane dane pojemnika na lek:

Dane techniczne:
Ciśnienie maksymalne: 2.5 bar
Ciśnienie operacyjne: 0,5 do 1,0 bar
Zasilanie: 220 V 50 Hz
Głośność: 50-55 db
Pobór prądu: 0,6 A
Wydajność: 11 litrów / min
Szybkość nebulizacji: od 0,29 do 0,32 ml/min
Osad: 0,4 ml
Objętość inhalowanego leku: 5 ml
Rozmiar cząsteczek: od 0,5 do 10 mikrometrów
MMAD: 4 mikrometry
Maksymalna objętość leku: 13 ml

Mam nadzieję że teraz będzie jasne.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 16 paź 2016, 09:29

Basia7 pisze:Czyli jednak robić na bieżąco do ilości pojemnika.
Ja używam nebulizator za 76 zł + przesyłka z allegro i jestem zadowolona. Mgiełka leci zadowalająco ;)

Ten? http://allegro.pl/inhalator-nebulizator ... 69908.html
Dla dzieci tez fajny ;) :
http://allegro.pl/inhalator-nebulizator ... 16569.html
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » niedziela 16 paź 2016, 11:41

Grzegorzadam, tak dokładnie ten!
a ten drugi kupiłam dla wnuczki i właśnie czekam na przesyłkę :D
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 04 lis 2016, 16:02

0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: Yurek » środa 09 lis 2016, 18:26

Dzięki wszystkim za rady i sugestie. Naświetliło mi to całkowicie nieznany temat nebulizacji.
W końcu wybór padł na Omron NE-C900 CompAir Pro. Te "Pro" odegrało znaczącą rolę w podjęciu decyzji. A to dlatego, że ja jestem w wieku przedemerytalnym i po dwóch operacjach na nos, w rezultacie których mam dziurę w przegrodzie nosowej, notoryczne problemy z niedrożnością nosa i zatok. A żona jest b. chora. Przy niej moje dolegliwości to pryszcz. Jak z tego widać, sprzęt będzie intensywnie wykorzystywany przez b. długi czas.

Wczoraj użyłem go pierwszy raz, więc niewiele na razie mogę o nim napisać. Ogólnie wygląda b. fajnie. Każdy element jest miły w dotyku. Widać gołym okiem wysoki poziom wykonania, typowy dla Japończyków.
Głośność 55 db, spodziewałem się jakiegoś "traktorka". Lecz wydawane dźwięki wcale nie są jakieś natrętne i dokuczliwe.

Pierwsza inhalacja to WU. 50 ml wody + 12 kropel 3% WU, zgodnie z recepturą z Heal Yourself At Home
Zadziwia mnie produkowana mgiełka. Widać ją bardzo wyraźnie gołym okiem, jak spaliny z mini rury wydechowej. Jednak gdy ok. 0,5-1 cm nad wylotem mgiełki utrzymuję np. palec przez powiedzmy 0,5-1 minuty, to palec ciągle jest suchy. A przecież spodziewałbym się że w takich kłębach (wygląda jak para), po minucie, palec będzie mokry a przynajmniej wilgotny.
Zakładam jednak, że to jest prawidłowe, chociaż nie wiem dlaczego. Może b. mała wielkość cząstek wody tak działa.
0 x



Awatar użytkownika
Stokrotka
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 12:26
x 26
x 1
Podziękował: 377 razy
Otrzymał podziękowanie: 109 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: Stokrotka » środa 09 lis 2016, 18:43

Masz taki duży dozownik?
I całe 12 kropel wdychasz jednorazowo?
Ja inhaluję 4 razy dziennie, dozownik 6ml i po cztery krople na jeden zabieg.

Poproszę wklejten fragment o dozowaniu 12 kropli, czytalam ale zgubiłam.
Promyczki podwójne, dla żony też.
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: Yurek » środa 09 lis 2016, 19:36

Pojemność nebulizatora (min.- maks.) - 2-7 ml

Inhalator Omron CompAir Pro C900
Pod tym linkiem znajdziesz pełny opis i specyfikację maszynki.

12 kropel (0,5 ml) było wczoraj :D , podczas pierwszego użycia. Dzisiaj po przyjściu z pracy użyliśmy po 15 kropel w 5 ml. :D A przed chwilą po 20 kropel w 5 ml. :D W moim poprzednim poście masz link do stronki z recepturą (po angielsku). Jest tam mowa o zwiększaniu dawki WU do max. 2 ml WU w 5 ml wody. Tzn. ok. 48 kropel WU w 5 ml wody. Oczywiście chodzi o wodę destylowaną. Lecz podkreślają, aby zwiększać dawkę rozważnie, obserwując reakcje organizmu spodziewając się Herxów. Zaznaczają też, że dane te pochodzą z niepotwierdzonych raportów.

Na poprzedniej stronie tego tematu @grzegorzadam wkleił linki do receptur na różne inhalacje. Ja tylko skorzystałem z jego uprzejmości.

Tłumaczenie Google:
♦ 3% nadtlenku wodoru FOOD GRADE należy rozcieńczyć do stosowania w rozpylaczu:
- Jako środka zapobiegawczego działającego zapobiegawczo utrzymania zakażenia w zatoce / wspomagania gojenia - dodaje 0,5 ml (cc) (lub ~ 12 kropli w przypadku korzystania z kroplomierzem) do rozpylacza wypełniona 5 ml (cc) wody destylowanej. Użyj raz dziennie lub tak często jak czujesz potrzebę
- Aby walczyć z infekcja płuc, oskrzeli lub zatok lub uzyskać nadtlenku wodoru do ciała dla leczenia systemowego - dodanie pewnej ilości (patrz poniżej) z 3% nadtlenku wodoru z wypełnionego nebulizatora 5ml (cc) wody destylowanej. Użyj kilka razy / dobę jako wygodny.
√ Najniższa dawka skuteczna wynosi ~ 0,5 ml (cc) albo około 12 kropli (jeśli za pomocą zakraplacza) w 5 ml (cc) wody destylowanej przez około 3 minuty. (jako wytyczne: 1 ml zawiera zwykle około 25 kropli, ale oczywiście zależy od różnych dropperów). Jeśli jest to twój pierwszy raz przy użyciu tej terapii, należy użyć tej dawki (lub nawet mniej), aby sprawdzić swoją reakcję.
√ Zwiększenie dawki tolerowanej do maksymalnie 2,0 ml (cc) w 5 ml (cc) w wodzie destylowanej przez okres około 10 minut (maksymalna dawka ustalona z niepotwierdzonych raportów)
Nebulizacji H 2 O 2 nie tylko kontakt z płuc, będzie to również dostają się do krwiobiegu, gdzie będzie utleniania patogenów i toksyn.
Należy zachować ostrożność przez palaczy i osób prywatnych, którzy stosowali leki na receptę i bez recepty w swoich płucach, i tych, którzy są bardzo chorzy. Jeśli H 2 O 2 rozwiązania jest zbyt silne, H 2O 2 reakcja Z ciężkim zanieczyszczenie mikrobiologiczne lub obecność mogłaby promować uszkadzające tkanki zapalenie płuc i potencjalnie niebezpiecznego systemowego "die-off" efekt, zwany Reakcja Herxheimera
- Następujące objawy po rozpylanie wskazują, że używasz zbyt mocne rozwiązanie - objawy grypopodobne, bóle głowy, gorączka, biegunka, zmęczenie
0 x



Awatar użytkownika
Stokrotka
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 12:26
x 26
x 1
Podziękował: 377 razy
Otrzymał podziękowanie: 109 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: Stokrotka » środa 09 lis 2016, 19:46

Bardzo dziękuję, dobrze mieć tą ściągę w tym temacie.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 09 lis 2016, 22:35

0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Lucid
Posty: 179
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2016, 12:40
x 4
Podziękował: 243 razy
Otrzymał podziękowanie: 74 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: Lucid » czwartek 10 lis 2016, 11:11

Również zakupiłam ten inhalator dla mamy :)
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: Yurek » piątek 11 lis 2016, 20:10

Inhalacja chlorkiem magnezu.

Z początku wydawało mi się to b. proste.
Mam worek soli z morza martwego. Odważę więc 7,5 grama, rozpuszczę w 100 ml wody dest. i jazda. zgodnie z recepturą z Heal Yourself At Home

Jednak okazuje się że jest kilka rodzajów o różnym stopniu zanieczyszczeń i zawartości chlorku magnezu.
Np. sól z morza martwego jaką posiadam ma ok. 47% chlorku magnezu, zaś Nigari 95%
7,5 grama z koncentracji 47% jest czymś trochę innym niż z 95%.

W innym sklepie jest jego cztery rodzaje. Najczystszy - jak sugeruje jego nazwa - Chlorek magnezu farmaceutyczny zawiera:
- ołów - do 4mg/kg
- rtęć - do 1mg/kg
- arsen - do 2mg/kg
- metali ciężkich - do 10mg/kg

A jaki chlorek magnezy wy używacie do nebulizacji?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 11 lis 2016, 20:46

Dr Shallenberger mówi: "rozpylacz pozwala na konwersję cieczy na drobne pęcherzyki, które są tak małe, że można je zobaczyć tylko pod mikroskopem.
Gdy te pęcherzyki wyjdzie z rozpylacza, są one tak małe, że wyglądają jak dym. I to jest magia rozpylacza. Pęcherzyki są na tyle małe, że mogą one być wdychany głęboko w najgłębszych obszarach płuc bez dyskomfort lub podrażnienie. Jest to świetny sposób dla astmatyków dostać leki, których potrzebują, aby otworzyć swoje płuca ".


Chlorek magnezu oleju powinna być rozpylane w roztworze izotonicznym - dostarczenie 7,5g chlorku magnezu na 100 ml wody destylowanej - ściśle równą 3,5 łyżeczki oleju magnezu na 100 ml.
Rozpylanie magnezu jest alternatywną metodą leczenia pacjentów z chorobami płuc lub infekcje, lub dla tych, którzy w trakcie bronchoskopii. Magnezu rozpylono bezpośrednio do płuc zapewnia te same pozytywne efekty terapeutyczne inne rodzaje sposobów podawania zrobić, ale koncentruje się na zmiany w tkankach płuc i oskrzeli.

http://drsircus.com/medicine/magnesium/ ... medicinals

Mówi o czystym chlorku magnezu wysokiej jakości albo oliwie magnezowej:
http://ancient-minerals.com/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 496
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 11 lis 2016, 20:54

Najbardziej czysty to jest cz.d.a. Farmaceutyczny i spożywczy to są niższe stopnie czystości.
Faktycznie obecnie na Allegro nie ma wyboru chlorku z Morza Martwego. Ale 47% chlorku magnezu to nie jest przekłamanie - wszystkie sześciowodne chlorki magnezu mają go 47%. Jeżeli ma 95% albo coś takiego, to może być chlorek bezwodny, ale to nie oznacza, że lepszy - zwykle z substancjami bezwodnymi są problemy w rozpuszczaniu, nie miałem nigdy bezwodnego i nie wiem czy też tak ma.
Ja spokojnie rozpuściłbym ten Morza martwego i jazda. On ma naturalne zanieczyszczenia, głównie sól, chlorek potasu i chlorek wapnia od ok. 0,5 do 2%.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Stokrotka
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 12:26
x 26
x 1
Podziękował: 377 razy
Otrzymał podziękowanie: 109 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: Stokrotka » piątek 11 lis 2016, 22:16

O matusio, a co zaś roztwór izotoniczny?
Czy oliwę magnezową 7,5 g ( ile to łyżeczek????) roztrzepac z wodą destylowaną i do nebulizatora!
Toz teza jakąś biochemię skończyć
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 496
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 11 lis 2016, 23:08

Kurcze, @Stokrotko, nie więdnij nam!
Toć wyraźnie napisane 7,5 g chlorku magnezu, albo 3,5 łyżeczki oleju magnezowego na 100 ml wody destylowanej.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 11 lis 2016, 23:49

Stokrotka pisze:Czy oliwę magnezową 7,5 g ( ile to łyżeczek????)

Kup sobie taką wagę, bardzo przydatna:
http://allegro.pl/waga-jubilerska-elekt ... 41645.html
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Stokrotka
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 12:26
x 26
x 1
Podziękował: 377 razy
Otrzymał podziękowanie: 109 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: Stokrotka » sobota 12 lis 2016, 09:40

Dzięki, jeszcze tylko ten izotoniczny roztwór, już tylko dla ciekawosci, najlepiej w jednym zdaniu.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 12 lis 2016, 12:06

Czym jest izotonik?

Napój izotoniczny jest to płyn, którego stężenie (osmolalność) jest takie samo, jak stężenie płynów ustrojowych w organizmie. Napoje takie, oprócz wody, zawierają także niezbędne minerały i węglowodany, czasem również witaminy. Dzięki temu, że ciśnienie osmotyczne izotoników jest bardzo zbliżone do ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, napoje te bardzo szybko i skutecznie nawadniają organizm, pozwalają utrzymać odpowiednie stężenie składników mineralnych i węglowodanów w ciele.

Pozostałe napoje można podzielić na dwie grupy: hipotoniczne oraz hipertoniczne. Do tych pierwszych należy np. woda. Stężenie składników mineralnych w wodzie jest mniejsze niż w płynach ustrojowych. Woda jest bardzo szybko wchłaniana, ale nie uzupełnia niedoborów energii. Natomiast przykładem napojów hipertonicznych są soki. W nich, z kolei, ilość składników mineralnych i węglowodanów jest większa od tej we krwi. Dlatego też soki nie są wskazane jako środek nawadniający, za to mogą szybko uzupełnić niedobory energii w postaci węglowodanów.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... C4XcputdtA
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Stokrotka
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 12:26
x 26
x 1
Podziękował: 377 razy
Otrzymał podziękowanie: 109 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: Stokrotka » sobota 12 lis 2016, 12:13

Dzięki za anielską cierpliwość.
Promyczki ślę tęczowe
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: barneyos » sobota 12 lis 2016, 12:46

0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

xeal
Posty: 51
Rejestracja: piątek 21 paź 2016, 21:03
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Re: Inhalacje

Nieprzeczytany post autor: xeal » niedziela 13 lis 2016, 13:58

Robił ktoś z was inhalacje z WU? PRzez dłuższy okres? Mam problem z zatokami i chcę zacząć, tylko czy to jest bezpieczne, i równie piecze jak psikanie do nosa? (stężenie około 0,5%)
0 x



ODPOWIEDZ