Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: vic88 » poniedziałek 14 wrz 2015, 20:22

Chciałem zebrać w jeden temat moje posty na temat folistatyny - potężnego hormonu wzrostu występującego w przyrodzie. Jak zwykle wszystko zaczyna się od zainteresowania osiągnięciami medycyny sportowej, gdzie chodzi o to, aby być najszybszym i najlepszym. O sile tego hormonu świadczą eksperymenty na zwierzętach, chyba nie ma drugiej tak potężnej substancji:

Obrazek

Dlaczego tak działa? Życie to nieustanna walka o utrzymanie równowagi między dwiema siłami: katabolizmem i anabolizmem (rozpad i odbudowa). Z wiekiem zmiany kataboliczne zachodzą coraz szybciej, a anaboliczne zwalniają. Przyśpiesza rozpad (zanim mięśni) i połączeń nerwowych, aż w końcu następuje śmierć. Wygląda to mniej więcej tak: http://sketchtoy.com/65886500

Folistatyna to hormon, który blokuje działanie miostatyny. Ta druga substancja to swego rodzaju informacja, która rozpoczyna rozpad włókien. W medycynie sportowej nie traktują folistatyny jako dopingu, bo substancja jest całkiem naturalna. Szybko zyskuje na popularności. Czysty produkt w USA osiąga niebotyczne ceny za 1 ml.

Jest jednak coś naturalnego, co zawiera duże ilości folistatyny: to zapłodnione jajko kurze. Częsty gość tego forum Grzegorzadam szybko powiązał tę informację z bardzo dobrym i drogim suplementem diety - Laminine. Nie każdego na to stać. Jego formuła została opatentowana, a składnik czyniący różnicę ukryty na ulotce pod nazwą "opatentowana mieszanka". Po przeczytaniu sposobu produkcji i obszaru działania Laminine nie mam wątpliwości, że czynnikiem X jest właśnie folistatyna. Działania takie obniżenie poziomu kortyzolu (hormon obecny przy rozpadzie białek - katabolizm), wyrównanie poziomu testosteronu i odbudowa połączeń nerwowych towarzyszą folistatynie.

Są trzy substancje, które wspomagają właściwy poziom folistatyny:
- amigdalina zawarta w gorzkich migdałach wpływa na wzrost ilości folistatyny i spowalnia zmiany kataboliczne. Kilka migdałów w ciągu dnia już wprowadza różnicę
- niedobór witaminy D zaburza produkcję hormonu
- epikatechina zawarta w kakao jest czynnikiem zwiększającym produkcję folistatyny, także cynamon zawiera epikatechinę

^ wszystkie te produkty są stosunkowo tanie i mają inne fenomenalne właściwości.

I jest oczywiście magiczny dar przyrody - jajka. Te zapłodnione są bezpośrednim źródłem folistatyny. Można ją znaleźć tylko w jajach lęgowych lub tych wiejskich "z wolnego wybiegu". Bez koguta nie da rady ;) Bardzo ważna uwaga: folistatyna gromadzi się na powierzchni żółtka, a temperatura ją niszczy. Trzeba żółtka jeść na surowo. Można zrobić kogel-mogel i dorzucić wspomniane kakao. Druga bardzo ważna uwaga: często w jajku jest taki galaretowaty 'słupek', który idzie od skorupki do żółtka. Ta część białka również zawiera folistatynę.

W zaprezentowanej teorii - ingerując w gospodarkę hormonów metabolicznych - możemy otrzymać coś takiego: http://sketchtoy.com/65886648

Dodając inne substancje o zbawiennym działaniu, można sobie znacznie wydłużyć wiek i zwiększyć jakość życia. Przypomnę w tym momencie, co według badań odpowiada za długowieczność Japończyków. Wszystko wskazuje na dwa elementy: jod i aminokwas taurynę, które dostarczają do organizmu razem z owocami morza. Taurynę opisałem kilka miesięcy temu: kluczowa dla zdrowia zmysłów takich jak wzrok i słuch. Kluczowa dla naszego kondycji naszego "silnika", serca. Kluczowa dla kondycji mózgu. viewtopic.php?f=17&t=1381

Warto wymienić także inne produkty antykataboliczne: białka, orzechy, orzechy kokosowe, olej kokosowy, imbir, cynamon, mięta, kurkuma, boraks i wiele, wiele innych, o których nie mam pojęcia ;)
0 x



Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Folistatyna

Nieprzeczytany post autor: analityczka » poniedziałek 14 wrz 2015, 20:58

Z ciekawością poczytałam. Na razie ustalono, że folistatyna powoduje wzrost tkanki mięśniowej, więc to coś dla kulturystów. Zdjęcie krowy to potwierdza :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Follistat ... gnificance
Białko czy hormon, antykataboliczne czy zasadowe - jeszcze się dokształcę, bo to skomplikowane.
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 14 wrz 2015, 21:26

@analityczka - na zdjęciu jest buchaj!!!
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: vic88 » poniedziałek 14 wrz 2015, 22:41

Tłumaczenie jak działa Laminine jest bardzo pokrętne w wykonaniu producenta: "zachowuje stan ciała tak, żeby mogło się zająć odbudową". Wydaje mi się, że to logiczne: w momencie gdy wyciszasz katabolizm, to organizm ma sporą nadwyżkę budulca i energii, którą może wykorzystać w innym celu.

I natrafiłem też na "świadectwa" osób, które to zażywały. Jedna pacjentka mówiła, że miała cysty na jajnikach, które dzięki temu zniknęły. Wydaje mi się, że to może zainteresować jedną osobę ;)

I jeszcze ciekawostka: dr John R Davidson, który w latach 30' odkrył właściwości ekstraktu z "9-dniowego" jajka i stosował je z powodzeniem u pacjentów z rakiem, zmarł nagle i nie opublikował wyników badań.
0 x



Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » poniedziałek 14 wrz 2015, 22:56

Ciekawy wątek.
Jakby ktoś miał przepis jak "smacznie" spożywać te surowe żółtka?
0 x



vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: vic88 » poniedziałek 14 wrz 2015, 23:01

Żółtka + kakao + trochę miodu. Grzegorzadam się wkurzy, bo jajek nie powinno się łączyć z cukrem, bo cholesterol rośnie :D
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 15 wrz 2015, 00:01

A co jest złego we wzroście cholesterolu? Nie ma dowodu, że wysoki cholesterol kogoś zabił, natomiast lekarstwa na niego wyprawiły na tamten świat wielkie armie ludzi.

W Stanach tak jest, że dociekliwi badacze nie dożywają zastosowania swoich odkryć. Listy są raczej długie i dotyczą wielu dziedzin.

Swoją drogą ta "krowa" na zdjęciu to monstrum, jeżeli to z powodu faszerowania go folistatyną, to widać, że można mocno przesadzić.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: vic88 » wtorek 15 wrz 2015, 00:23

blueray21 pisze:A co jest złego we wzroście cholesterolu? Nie ma dowodu, że wysoki cholesterol kogoś zabił, natomiast lekarstwa na niego wyprawiły na tamten świat wielkie armie ludzi.

W Stanach tak jest, że dociekliwi badacze nie dożywają zastosowania swoich odkryć. Listy są raczej długie i dotyczą wielu dziedzin.

Swoją drogą ta "krowa" na zdjęciu to monstrum, jeżeli to z powodu faszerowania go folistatyną, to widać, że można mocno przesadzić.


Też mi się wydaje, że nie powinno być tak źle z tym cholesterolem. Tym bardziej, że to Tombak ogłosił.

Obrazek z monstrum raczej poglądowy. Pokazuje jak silny to hormon. Najsilniejszy, jaki odkryto. Pewnie badacze chcieli sprawdzić, gdzie są granice i poszły w ruch dawki domięśniowe warte kilkanaście tysięcy dolarów. Sam trick z ograniczeniem katabolizmu z pewnością jest warty uwagi. Tym bardziej, jeśli spojrzymy na pozytywne recenzje Laminine.
0 x



Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: analityczka » wtorek 15 wrz 2015, 10:15

blueray21 pisze:@analityczka - na zdjęciu jest buchaj!!!

@blueray21 - nie gwałć ortografii!!! ;)
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: vic88 » wtorek 15 wrz 2015, 23:10

Rzeczywiście jak się zacznie zadawać dobre pytania, to odpowiedzi same wyskakują. Temat anabolizmu i katabolizmu jest ściśle powiązany z równowagą kwasowo-zasadową organizmu. Jeśli folistatyna tak potężnie hamuje katabolizm, to musi szybko prowadzić do alkalizacji organizmu. Z tego, co mówiliście nieraz, to środowisko lekko zasadowe jest absolutnym wymogiem, aby skutecznie pozbywać się i zapobiegać chorobom. Czy to nie było tak, że rak pojawia się przeważnie w kwasowym środowisku?
0 x



vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: vic88 » środa 16 wrz 2015, 00:22

Dobra, wrzucam jeszcze jedną poszlakę. Skoro folistatyna ma wpływać na równowagę kwasowo-zasadową, to jaki ma wpływ na kości? Jak wiadomo kości są magazynem substancji zasadowych. Osteoporoza pojawia się wtedy, kiedy organizm walczy z zakwaszeniem przez zasoby zgromadzone w kościach.

Znowu celnie: http://www.researchgate.net/publication ... metabolism
Tym razem zespół badawczy z Polski, który opisał regulującą rolę folistatyny w metabolizmie kości, co odpowiada za ich wzrost, regenerację i właściwości mechaniczne. Niestety nie ma dostępu do całej pracy, a temat interesujący. Ciekawe jest to, że nazwano cząsteczkę folistatyny jako taką o unikalnej budowie, która nie jest zbliżona do żadnej innej substancji. No i, że to może być nowy trop w walce z osteoporozą.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 16 wrz 2015, 11:56

Do osteoporozy potrzeba kilku czynników, zakwaszenie organizmu jest podstawowym z nich.
Być może folistatyna pełni role jakiegoś regulatora w tym zakresie o póki co niezbadanym działaniu.
Z drugiej strony wiele problemów układu kostnego jest związanych z zanikaniem różnych mięśni i tutaj, byłoby to olbrzymie wspomaganie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Folistatyna

Nieprzeczytany post autor: analityczka » środa 16 wrz 2015, 18:51

vic88 pisze:Rzeczywiście jak się zacznie zadawać dobre pytania, to odpowiedzi same wyskakują. Temat anabolizmu i katabolizmu jest ściśle powiązany z równowagą kwasowo-zasadową organizmu

Dla mnie za duży przeskok.
Anabolizm, czyli synteza, tworzenie i wzrost organów, tkanek, hormony, sterydy anaboliczne itp.
Katabolizm - rozpad
Jak to się ma do pH?

Niestety nie ma dostępu do całej pracy

W linku, który podałeś jest "Download full-text". Jak ci się nie uda, to ci jakoś prześlę - 547 kB .pdf
(mailem na prv?)
Ostatnio zmieniony środa 16 wrz 2015, 18:59 przez analityczka, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » środa 16 wrz 2015, 18:52

Ja troszkę nie w temacie, chociaż nie do końca...
otóż zjadam codziennie świeże żółtka ( dla folistatyny) z kakao + miód - pycha :D , ale co z białkami?
mieszać z żółtkami czy bezużyteczne? bo jak na razie wyrzucam, ale trochę szkoda...
0 x



vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: vic88 » środa 16 wrz 2015, 20:54

analityczka
Dzięki. Wczoraj jak chciałem pobrać, to prosiło mnie o rejestrację ;)
Niestety nie jestem w stanie znaleźć teraz tego tekstu, który fajnie połączył oba tematy. Mogę iść po śladach z okruszków, ale to na pewno Ciebie nie zadowoli ;) Mam informacje-wycinki:

- obniżone ph krwi odpowiednio podwyższa poziom miostatyny, która rozpoczyna proces kataboliczny. to oczywiście wynika z faktu, że organizm chce przywrócić bilans kwasowo-zasadowy poprzez amoniak i glutaminę z mięśni.

- co ciekawe kwasica metaboliczna to mechanizm samonapędzający, który zwiększa katabolizm. kwasica metaboliczna jest związana z cyklem Krebsa, kiedy w końcowym etapie zaczyna brakować tlenu. są różne przyczyny niedotlenienia tkanek, a wśród nich obecność toksyn w organizmie i spożywanie zbyt dużej ilości produktów kwaso-twórczych. zaburzony brakiem tlenu cykl krebsa = obecność produktów kwasowych.

- surowe żółtko jajka jest z dietetycznego punktu widzenia produktem "zasadowym". po ugotowaniu jest już produktem "kwasowym". a przecież gotowanie niszczy folistatynę i utlenia aminokwasy.

- skoro folistatyna ogranicza katabolizm, to spowalnia cykl Krebsa, a więc odciąża nerki - organ regulujący kwasowość organizmu.

Wiem, że takie informacje niewielu zadowolą. Temat metabolizmu jest skomplikowaną siatką naczyń połączonych, którą ciężko ugryźć :)
=====================================================================================================================
Basia7, białka możesz na patelnię, jeśli Ci nie szkodzą. One są głównie źródłem magnezu, potasu i sodu. Chyba nie warto z tego rezygnować, bo to "amunicja" na neutralizację kwasów.
0 x



baba
x 129

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 17 wrz 2015, 06:41

Basiu, możesz ubić z białek pianę "na sztywno", dodać też miodu i jeszcze jakieś dodatki a potem upiec bezy. Małe plamki na pergamin, dość luźno bo rosną, w temperaturze 50 stopni, bardziej się je suszy niż piecze. 8-)
0 x



Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Folistatyna

Nieprzeczytany post autor: analityczka » czwartek 17 wrz 2015, 12:23

vic88 pisze:informacje-wycinki

Nie nadążam, ale nie muszę :)
Zaciekawiło mnie to o żółtku jajka
surowe żółtko jajka jest z dietetycznego punktu widzenia produktem "zasadowym". po ugotowaniu jest już produktem "kwasowym

Jakbyś mógł, to powtórz to w temacie o jajkach viewtopic.php?f=16&t=1124&start=125
tylko może cuś dokładniej i z podaniem podstaw? Obrazek
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 26 wrz 2015, 08:13

Fajny temat!
@vic szukam, tej obwódki na Twoim zdjęciu, chodzi o to 'wybrzuszenie na 'płn-wsch' z taka jakby ucięta 'strzałką'?
Obrazek
Przed jajem z sacharozą przestrzegał zacny o. Grande.. ;)
Mam przyjemnosc kupować jaja z zagródki, gdzie rządzą 3 koguty!
Jeden z nich jest nadzwyczaj agresywny, i chyba ten jest autorem kurczaków, chociaż może pozostałe z 'partyzanta' tez się tym zajmują.
Jaja co niektóre koło żółtka mają ciemne plamki, czy ktoś wie jak okreslić wiek takiego jaja w poszukiwaniu jaja 9-days..? ;)
Zjadam jaja z białkiem, ma mnóstwo potrzebnych aminokwasów, składników, po tatarze
wczorajszym białka zostały w kubku, i dzisiaj zostaną zjedzone, nie można pozwolić sobie na takie straty, wzorcowego (wg FDA) produktu!..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 26 wrz 2015, 09:56

Też nie wiem, o co z tą obwódką chodzi, choć mam okulary na nosie.
Jeżeli jajo jest zapłodnione to gdzieś tam koło żółtka zobaczysz rozciągniętą kroplę koguciej spermy koloru białawego, może perłowego, nie jest przezroczysta.
Ta niby strzałka bardziej wygląda mi na refleks światła, niż na spermę.

Edit: 9 days to musi być w temperaturze podwyższonej, teraz nie pamiętam, choć robiłem termostaty do wylęgarki.
Jeżeli jajo nie jest grzane przez kurę, u której na okres wysiadywania podnosi sie temperatura ciała, lub przez sztuczną kwokę, to po 9 dniach żadnych zmian nie zauważysz. Nawet po znacznie dłuższym okresie czasu w temperaturze pokojowej, wcześniej poczujesz niż zauważysz.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: vic88 » sobota 26 wrz 2015, 11:24

To ma chodzić o tę plamę na żółtku. Źle napisałem o obwódce w temacie "JAJA". To ta jasna plamka: http://i31.photobucket.com/albums/c387/ ... gLarge.jpg
Właśnie od tej plamki zaczyna się tworzyć układ krwionośny: http://2.bp.blogspot.com/-kImn_jPyNGM/U ... +Day+4.jpg
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: sandra » sobota 26 wrz 2015, 12:54

To i ja zapytam..
Czy jajo prosto spod kury, jeszcze ciepłe jest gorsze od jaja spod kwoki np. takie 9-dniowe ?
Dlaczego więc w podaniach starych i zapiskach stoi, że popularnym było i zapewne jeszcze jest wypijanie jaj takich właśnie prosto spod kury ?
Czy nie zanaddto proszę państwa "bijemy pianę" z jaj tychże i to wcale nie na omlety ?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 26 wrz 2015, 13:15

Ano chyba nie bijemy piany, bo różnica po 9 dniach jest dość zasadnicza - to już określiłbym niewykształconym zarodkiem, a co najmniej jego początkami.
Natomiast czy jajo ciepłe po zniesieniu, czy chłodne nazajutrz jest praktycznie takie samo.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 27 wrz 2015, 14:38

No to nie pozostaje nic innego tylko przestawić sie na zakup jaj lęgowych..
Zdarzało mi się trafiać na jaja, które miały tę plamkę w kolorze czerwono-różowym, czyli system krwionośny juz widoczny gołym okiem.
Muszę się przyznać, że napawały mnie pewnym obrzydzeniem takie sztuki...
Może 9-dni to zaledwie plamka jak na fotce i wówczas folistatyny wbród, a powyżej 9 dni... ?
Jeszcze więcej folistatyny ?
Co w jaju się dzieje ? I do jakiego momentu da się to coś zjeść ?
Aż dziób będzie widać :lol:...to żart oczywiście...
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 27 wrz 2015, 15:37

Tu masz opis całego procesu, od zapłodnienia jaja do wylęgu:
http://www.papugi.dt.pl/kury/RozwojEmbriona.asp
W 9-tej dobie zarodek jest już dość poważnie wykształcony.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Folistatyna - kandydatka na składnik eliksiru młodości

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 27 wrz 2015, 18:11

A no właśnie :)
cyt z linku , który zapodałeś.
Doba 9
Na dziobie pojawia się biały wzgórek. Widoczne są brodawki piór. Rozpoczyna się produkcja ciepła metabolicznego.

Może ja czegoś nie rozumiem,
Czyli 9-cio dniowe tzn. takie jajo po 9-tej dobie, ale takie żółtko to już nie zółtko....
Czy jest ktoś między nami kto potrafi takie jajo zjeść ? i to jeszcze na surowo ?
A może jeszcze inaczej.
Może chodzi o jajo zapłodnione ale nie ikubujące tylko bidula porzucona w chłodzie...ale po co te 9 dni gdy jajo nie dojrzewa ?
Ostatnio zmieniony niedziela 27 wrz 2015, 18:16 przez sandra, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x



ODPOWIEDZ