Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10794
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 444
Podziękował: 22639 razy
Otrzymał podziękowanie: 15672 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 04 mar 2019, 23:24

Magnez: objawy niedoboru i diagnoza. Dr Mark Sircus
Często niedobór magnezu jest źle diagnozowany bo nie pokazuje się w badaniach krwi – tylko 1% magnezu przechowywany jest we krwi.
Większość lekarzy i laboratoriów nawet nie sprawdza poziomu magnezu w rutynowych badaniach krwi. Dlatego lekarze nie wiedzą czy u pacjenta występuje jego niedobór, mimo że występuje u większości Amerykanów.

Zastanówmy się na opiniami dr Normana Shealy:
Każda znana choroba wiąże się z niedoborem magnezu”, i że „magnez jest najważniejszym pierwiastkiem potrzebnym do stabilności elektrycznej każdej komórki organizmu. Jego niedobór może odpowiadać za więcej chorób niż każda inna substancja odżywcza”.

Prawda o której mówi ujawnia ogromną dziurę w nowoczesnej medycynie, która wiele tłumaczy o jatrogennej śmierci* i chorobie.

Ponieważ niedobór magnezu jest w większości pomijany, miliony Amerykanów niepotrzebnie cierpią, albo ich objawy leczy się drogimi lekami, podczas gdy można ich leczyć suplementami magnezu.

*z powodu niewłaściwego leczenia lub błędów medycznych

Człowiek sam musi rozpoznawać oznaki pragnienia magnezu lub głodu na własną rękę, ponieważ medycyna alopatyczna jest zagubiona w tej kwestii.

To jest naprawdę coś znacznie bardziej subtelne od zwykłego głodu czy pragnienia, ale jest porównywalne.

W świecie gdzie ani lekarze ani pacjenci nawet nie zwracają uwagi na pragnienie i ważną sprawę nawodnienia, nie ma nadziei na to by znaleźć wielu uznających i zwracających uwagę na pragnienie i głód magnezu, który jest dramatycznym sposobem wyrażania koncepcji niedoboru magnezu.

Niewiele osób wie o olbrzymim znaczeniu magnezu dla organizmu.

Jest jego najważniejszym pierwiastkiem. Po tlenie, wodzie i pokarmie, jest najważniejszym składnikiem potrzebnym organizmowi, kluczowo ważnym, a ledwie znanym.

Jest dużo ważniejszy od wapnia, potasu czy sodu, i reguluje tę trójkę.
Miliony codziennie cierpią z powodu niedoboru magnezu, i nawet o tym nie wiedzą.(....)
fragment z:
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/magne ... us-2014-11

i tu z Australii, polecam :
Z cyklu zdrowie: Biały papier o magnezie i depresji

Za przysłanie artykułu podziękowania dla Michała z Australii.

Na początku 2006, William Faloon, edytor Life Extention Foundation, podszedł do mnie, abym napisał artykuł o naturalnym leczeniu depresji.

Podobno widział moje wypracowanie (essay) więc chciał abym coś napisał ujmując różnorodne środki ziołowe, hormony, witaminy, 5-HTP, omega 3 EFAs (niezbedne kwasy tłuszczowe), magnez i inne „naturalne” środki.

To miał być materiał odswieżający, dodatek do tego co już opublikowali (przycisnij tu by wejsc do ich artykulu). Oczywiście byłem podekscytowany i się przygotowałem aby spełnić jego żądanie.(....)
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/bialy ... ji-2012-09
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 2540
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 28
Podziękował: 1625 razy
Otrzymał podziękowanie: 3470 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 19 mar 2019, 12:44

0 xcedric
Posty: 2540
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 28
Podziękował: 1625 razy
Otrzymał podziękowanie: 3470 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 21 mar 2019, 15:34

Skarpetki magnezowe prof.Aleksandrowicza

https://www.thehempclinic.pl/2017/09/21 ... wka-zycia/

https://www.polskieradio.pl/9/306/Artyk ... ie-magnezu
Skarpetki - nietypowy sposób na dostarczenie sobie magnezu
ostatnia aktualizacja:
09.05.2017 13:00

Grażyna Dobroń poleca metodę zalecaną w latach 60. przez profesora Juliana Aleksandrowicza, a mianowicie

namoczenie skarpetek w chlorku magnezu...
0 xmunia
Posty: 7
Rejestracja: środa 03 kwie 2019, 17:33
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: munia » środa 03 kwie 2019, 17:46

Magnez przez skarpety? Tego jeszcze nie słyszałam. Dobre!!!
0 xcedric
Posty: 2540
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 28
Podziękował: 1625 razy
Otrzymał podziękowanie: 3470 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 28 kwie 2019, 12:08

Niektóre choroby psychiczne mogą zostać wyleczone za pomocą magnezu

https://tylkomedycyna.pl/wiadomosc/niek ... ca-magnezu

Suplementacja witaminą D nie daje żadnych(?) korzyści, gdy cierpimy na niedobór magnezu

https://tylkomedycyna.pl/wiadomosc/supl ... or-magnezu
0 xcedric
Posty: 2540
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 28
Podziękował: 1625 razy
Otrzymał podziękowanie: 3470 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 31 maja 2019, 15:51

This article may be reprinted free of charge provided 1) that there is clear attribution to the Orthomolecular Medicine News Service, and 2) that both the OMNS free subscription link http://orthomolecular.org/subscribe.html and also the OMNS archive link http://orthomolecular.org/resources/omns/index.shtml are included.


FOR IMMEDIATE RELEASE
Orthomolecular Medicine News Service, May 31, 2019

Curing Polio with Magnesium
The tip of the iceberg?
Commentary by Thomas E. Levy, MD, JD

translator
"(OMNS 31 maja 2019 r.) Podczas gdy magnez pozostaje w znacznym stopniu niedostatecznie wykorzystywany w leczeniu wielu schorzeń, stopniowo staje się bardziej powszechnym niespecyficznym pozytywnym „tonikiem zdrowotnym” dodawanym do rosnącej liczby infuzji dożylnych podawanych na całym świecie. Dosłownie ponad 99% magnezu jest zawarte w komórkach organizmu, a uzyskanie tak dużej ilości magnezu do gromadzenia się wewnątrz komórek w czasie jest wysoce pożądanym celem, ponieważ ogromna większość dorosłych ulega wyczerpaniu w komórkach, a zwłaszcza w mitochondriach nawet gdy poziomy magnezu w surowicy są w normalnym zakresie. Podawanie magnezu jest naprawdę potencjalnie toksyczne w kontekście niewydolności nerek, nadmiernej i / lub szybkiej infuzji dożylnej, a gdy środki przeczyszczające z magnezu pozostają w jelitach przez wiele dni, nie są eliminowane, jak to ma miejsce u wielu mieszkańców domu opieki. Stwierdzono również, że jest problematyczny u osób z miastenią i ciężką bradykardią.

Stres oksydacyjny
Choroby mają wspólny mianownik zwiększonego wewnątrzkomórkowego stresu oksydacyjnego w dotkniętych komórkach i tkankach. Stopień, w jakim ten stres oksydacyjny może być zmniejszony i utrzymany w tym stanie, określa skuteczność protokołu leczenia. Toksyny są pro-utleniaczami, a wszystkie czynniki powodujące chorobę ostatecznie powodują zwiększone proksydanty lub toksyczne uderzenia w celu spowodowania ich uszkodzenia. Wszystkie choroby zakaźne wyrządzają szkody, zwiększając stres oksydacyjny w całym ciele, ponieważ praktycznie wszystko, co jest związane z postępem infekcji lub jej częścią, zwiększa obecność toksyn proksydacyjnych związanych z patogenami. Obejmuje to egzotoksyny, endotoksyny, intruzje komórkowe przez wirusy i wszystkie pro-utleniające metabolity, które powstają w wyniku rozwijającej się infekcji, w tym dużą ilość wolnego żelaza ,które patogeny uwalniają, albo są stopniowo metabolizowane i przetwarzane. Naprawdę, z wyjątkiem możliwych cech zajmowania przestrzeni przez niektóre infekcje (takie jak zogniskowane utlenianie, które ostatecznie eroduje do naczynia krwionośnego z krwotocznymi, a nawet śmiertelnymi konsekwencjami), infekcja powoduje jedynie obezwładnienie w takim stopniu, że pochłania ona zdolność antyoksydacyjną organizmu i wzrasta stres oksydacyjny w całym ciele. Aby wyrazić to nieco inaczej, ale bardzo precyzyjnie, choroba JEST zwiększonym utlenianiem. Im więcej biocząsteczek jest utlenionych (a co za tym idzie względnie lub całkowicie funkcjonalnie inaktywowanych), tym bardziej manifestuje się choroba.

Magnez i witamina C
Zwłaszcza w ostrych chorobach zakaźnych, zazwyczaj wirusowych, poziomy witaminy C w surowicy mogą spaść do skrajnie niskich poziomów, a nawet mogą stać się niezmierzone w moczu. Poziom magnezu zazwyczaj spada wraz z takim spadkiem poziomu witaminy C. Wydaje się, że istnieje silna synergia terapeutyczna między witaminą C i magnezem w normalizowaniu podwyższonego wewnątrzkomórkowego stresu oksydacyjnego i w rozwiązaniu ostrej infekcji lub zmniejszeniu patologii choroby przewlekłej. Gdy taki stres oksydacyjny może zostać zredukowany do normalnego poziomu fizjologicznego, fizjologia wewnątrzkomórkowa normalizuje się, a komórkę można zasadniczo uznać za wyleczoną, niezależnie od tego, czy była to infekcja, czy inne źródło toksyn, które podniosło wewnątrzkomórkowy stres oksydacyjny.

Magnez zwiększa zdolność fagocytarną wychwytywania białych krwinek w zwalczaniu infekcji, a witamina C może atakować patogeny bezpośrednio poprzez regulację reakcji Fentona wewnątrz komórek, zwiększając ich wewnętrzny stres oksydacyjny do punktu lizy patogenu (Vilchèze i in., 2013; Levy, 2013). Te mechanizmy anty-patogenne mogą być bardzo synergistyczne w leczeniu chorób zakaźnych. Co więcej, witamina C zwiększa zdolność wszystkich komórek odpornościowych , koncentrując się w nich i umożliwiając im dostarczenie większej natychmiastowej dostawy antyoksydantów, gdy naturalna odpowiedź immunologiczna wzywa je do obszarów ognisk infekcji i stanu zapalnego, które zawsze dotkliwie i poważnie wyczerpują pojemność antyoksydacyjną. Jednak przegląd starszej literatury ujawnia, nieco zaskakująco, że sam chlorek magnezu, podawany doustnie kilka razy dziennie, wyleczył ostrą polio, nawet gdy już rozwinął się znaczny paraliż (Neveu, 1961; Rodale, 1968). Dr Frederick Klenner doniósł również, że wysokie dawki witaminy C całkowicie wyleczyły wszystkie 60 przypadków polio, które widział w swojej praktyce. Wynik ten prawdopodobnie zostanie osiągnięty, ponieważ zarówno magnez, jak i witamina C, jako niezależne czynniki, mogą szybko znormalizować patologię zwiększonego wewnątrzkomórkowego stresu oksydacyjnego obserwowanego w ekspozycjach na toksyny dowolnego pochodzenia.

W przypadku wielu zakażeń wydaje się prawdopodobne, że zarówno witamina C, jak i magnez mogą być bardzo skuteczne jako monoterapie, ponieważ oba osiągają pożądany cel zmniejszenia zwiększonego wewnątrzkomórkowego stresu oksydacyjnego, ale przez różne mechanizmy. Witamina C, jako główny przeciwutleniacz w organizmie, bezpośrednio obniża wewnątrzkomórkowy stres oksydacyjny, tym bardziej, że może być skutecznie skoncentrowana w uszkodzeniu komórek przez toksyny. Magnez, mimo że nie jest bezpośrednio działającym antyoksydantem, takim jak witamina C, natychmiast obniża podwyższony poziom wapnia cytoplazmatycznego wewnątrz chorych komórek, co z kolei szybko obniża również wewnątrzkomórkowy stres oksydacyjny. Poniższe krótkie opisy przypadków pokazują niewiarygodny wpływ chlorku magnezu na 15 różnych przypadków polio, niektóre bardzo ostre, a niektóre obserwowane kilka miesięcy po wystąpieniu zakażenia.


Opisy przypadków Magnesium-Polio od Dr. Auguste Pierre Neveu

Pierwszym przypadkiem polio leczonego przez dr Neveu był czteroletni chłopiec we wrześniu 1943 r. Dość szybki początek. Dziecko płakało, nie jadło i nie mógł stać na lewej nodze. Dr Neveu zmieszał 5 gramów chlorku magnezu w 250 ml wody. 80 dawek cc podano doustnie o 13.00 i ponownie o 16.00. W czasie drugiej dawki stan porażenia nóg uznano za „kompletny”. Kolejną dawkę podano 3 godziny później. Następnego ranka ustąpił zarówno paraliż, jak i gorączka. Nie było powrotu objawów. Stanowiło to całkowite wyleczenie w czasie krótszym niż 24 godziny od otrzymania leczenia chlorkiem magnezu.
Dr Auguste Pierre Neveu leczył swój drugi przypadek polio dwa lata później. Zobaczył 11-letniego chłopca z bólem głowy, dyskomfortem na szyi i plecach oraz zapaloniem gardła z trudnością połykania śliny. Poinformował, że jego nogi nie mają uczucia i wyglądają, jakby były wykonane z wełny, z całkowitą niezdolnością do wstania. Miał ból w ramieniu, a oczy były bardzo wrażliwe na światło. Temperatura odbytnicy wynosiła 102 ° F

Dla tego dziecka dr Neveu przygotował roztwór chlorku magnezu z 20 gramami rozpuszczonymi w litrze wody. Dziecko otrzymało pierwszą dawkę chlorku magnezu, 125 cc doustnie, wczesnym popołudniem, z kolejnymi dawkami co sześć godzin. Temperatura wieczorem wzrosła do 103 stopni F.

Następnego dnia rano temperatura wynosiła 100,1 ° F, a temperatura wieczorna 101 ° C. Dziecko dobrze spało pierwszej nocy, wszystkie objawy ogólnie osłabły, a ono mogło wstać, gdy się obudziło. Drugiej nocy poprosił o jedzenie.

Następnego dnia (48 godzin po wystąpieniu objawów) temperatura poranna wynosiła 99,3 ° F, a temperatura wieczorna 99,8 ° C. Ogólny stan był wyraźnie plepszy, a częstotliwość dozowania magnezu zmniejszono do 125 cm3 co 8 godzin.

Następnego dnia dziecko wyleczyło się z jego stanu, chociaż zauważono, że nadal jest lekko wrażliwy na światło. Dawkowanie kontynuowano przy 125 cm3 co osiem godzin.

Następnego dnia (cztery dni po dotknięciu) uznano, że powrót do zdrowia jest zakończony, a leczenie magnezem przerwano. Następny dzień pokazał poranną temperaturę 98,6 stopni F i temperaturę wieczorną 99,4 stopni F.

Trzecim przypadkiem opisanym przez dr Neveu była 47-letnia kobieta, która wykazała całkowity paraliż w prawej dolnej części nogi i w dolnej części pleców. Całkowite wyleczenie zaobserwowano podczas terapii magnezem, ale wymagało to 12 dni leczenia.

13-letni chłopiec miał nagłe dreszcze z drżeniem i bólem głowy. Temperatura wynosiła 40 stopni C (104 stopni F). Następnego dnia temperatura wynosiła 38,8 ° C, a ból głowy, szyi i pleców był silny. Jego oczy nie tolerowały światła. Temperatura wróciła do 40,4 stopni C. Lekarz (nie dr Neveu) powiedział matce chłopca, że ​​podejrzewa, że ​​dziecko zachorowało na polio i że wróci za dwa dni. Następnego ranka matka powiedziała, że ​​wszystkie objawy były jeszcze bardziej nasilone. Widziała artykuł o dr Neveu i jego terapii magnezem i przekonała go, by zobaczył jej syna w domu. Dr Neveu określił stan dziecka jako „szybko postępujące zapalenie polio” i dał dziecku pierwszą dawkę 125 cm3 roztworu chlorku magnezu (20 gramów w jednym litrze wody), którą należy powtarzać co sześć godzin. Temperatura wynosiła wówczas 39,6 ° C. Następnego ranka ból głowy, szyi i pleców ustąpił. Poranna temperatura wynosiła 37,1 stopni C, a temperatura wieczorna wynosiła 37,8 stopni C. Dziecko zaczęło normalnie ćwiczyć. Następnego dnia pobrano tylko dwie dawki magnezu, a niewielki dyskomfort głowy powrócił z temperaturą sięgającą 38,2 stopni C. Następnego dnia pobrano trzy dawki, a następnego dnia magnez przerwano z poranną temperaturą 37,2 stopni C i temperatura wieczorna 37 stopni C. Osiągnięto całkowite wyleczenie.
9-letni chłopiec z porażeniem prawej dolnej nogi. Całkowicie wyleczony przez dr Neveu w ciągu jednego tygodnia terapii magnezem.
13-letnia dziewczynka ze sztywnością w plecach i nerwowym drżeniu kończyny dolnej. Terapia magnezem spowodowała szybką odpowiedź kliniczną. Rodzice przerwali stosowanie magnezu, a dr Neveu wznowił go później, ale dziecko zakończyło paraliż mięśni prostowników jej leego dużego palca u nogi, prawdopodobnie z powodu przerwy w leczeniu.
20-letnia kobieta z uporczywym bólem głowy, u której rozwinęły się wymioty i sztywny kark i plecy. Lekarz rodzinny podejrzewał polio. Ból stał się tak poważny, że pacjent groził popełnieniem samobójstwa. Po pierwszej dawce magnezu podanej przez dr Neveu, kobieta miała wystarczającą ulgę w bólu, aby pozwolić jej spać. Całkowite wyleczenie uzyskano po 12 dniach terapii magnezem.
3-letnia dziewczynka hospitalizowana z powodu polio i wypisana do domu z porażeniem w obu nogach. Terapię magnezem rozpoczęto pełne 25 dni po zakontraktowaniu polio. Po dwóch tygodniach leczenia powróciła duża część ruchomości nóg. Po rehabilitacji fizycznej pozostała z lekkim zwiotczeniem.
20-letni mężczyzna rolnik, który był już sparaliżowany w obu nogach i prawej ręce. Magnez został podawany 32 dni po początkowym ataku polio. Odpowiadał dobrze i był w stanie chodzić o kulach po czterech miesiącach leczenia. Dwa lata później mógł chodzić z pomocą laski.
19-letnia kobieta, która po raz pierwszy zobaczyła dr Neveu cztery miesiące po pierwszym ataku polio. Jej lewa noga była nie tylko sparaliżowana, ale także zaczęła zanikać. Przez 15 dni była leczona magnezem i wykazywała wyraźną poprawę nogi. W końcu była w stanie jeździć na rowerze i chodzić swobodnie.
2-letnia dziewczynka, która otrzymała leczenie magnezem 17 dni po początkowym ataku polio. Po raz pierwszy widziała, że ​​nie jest w stanie stać i nie może poruszyć prawą ręką. Podczas gdy jej nogi odzyskały całkowicie normalną funkcję, jej prawe ramię pozostało sparaliżowane.
4-letnia dziewczynka z porażeniem prawej ręki i prawej nogi, która otrzymała leczenie magnezem 10 dni po początkowym ataku polio. W końcu miała dramatyczny powrót funkcji rąk i nóg, ale z zaledwie około 60% normalnej siły.
2-letni i 1/2-letni chłopiec rozpoczął terapię magnezem 10 dni po diagnozie. Paraliż brzuszny poprawił się znacząco po dwóch dniach, a całkowite wyleczenie nastąpiło po 21/2 miesiącach.
20-miesięczne niemowlę płci męskiej z rozpoznaniem polio przez nakłucie lędźwiowe 12 dni po wystąpieniu zespołu klinicznego. Jego lewa stopa była całkowicie sparaliżowana, ale dobrze zareagował na magnez i po pięciu miesiącach był prawie normalny, ale wymagał wsparcia butów ortopedycznych.
12-letnia dziewczyna, która widziała doktora Neveu natychmiast po wystąpieniu bólu gardła i sztywności karku. Magnez został uruchomiony, ale sztywność wzrosła i początkowo spadła w dół kręgosłupa. Jednak z kontynuacją magnezu sztywność ustąpiła następnego ranka. Bolące gardło zniknęło następnego ranka.
Obecnie nie jest jasne, czy wszystkie formy magnezu będą miały taki sam poziom klinicznego wpływu na polio jak chlorek magnezu. Istnieją dowody na to, że chlorek odgrywa kluczową rolę wraz z magnezem w szybkim usuwaniu ostrej infekcji. Można to łatwo wyjaśnić prostymi badaniami klinicznymi. Niemniej jednak, to niezwykle proste podejście do polio w postaci roztworu chlorku magnezu i wody wskazywałoby, że podobnie pozytywna odpowiedź może być widoczna w wielu lub wszystkich ostrych dolegliwościach wirusowych (jak już zaobserwowano w przypadku witaminy C w monoterapii). Może to sprawić, że terapia niewiarygodnie silna i tania będzie dostępna dosłownie na całym świecie. Witamina C jest wspaniała, ale nawet jest droga w porównaniu z chlorkiem magnezu.

(Dr Thomas E. Levy jest członkiem zarządu medycyny wewnętrznej i kardiologii. Jest autorem kilku książek i nadchodzącego tomu na temat magnezu.)

References
Klenner F (1949) The treatment of poliomyelitis and other virus diseases with vitamin C. Southern Medical Journal 111:209-214. PMID: 18147027, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18147027

Vilchèze C, Hartman T, Weinrick B, Jacobs WR Jr. (2013) Mycobacterium tuberculosis is extraordinarily sensitive to killing by a vitamin C-induced Fenton reaction. Nat Commun. 4:1881. doi: 10.1038/ncomms2898. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23695675 https://www.nature.com/articles/ncomms2898

Levy TE (2013) Vitamin C, Shingles, and Vaccination. Orthomolecular Medicine News Service. http://orthomolecular.org/resources/omns/v09n17.shtml

Neveu A (1961) Le Chlorure de Magnesium Dans L'Elevage: Traitment Cytophylactique des Maladies Infectieuses. Librairie Le Francois: Paris, France

See also: Neveu AP. (1958) Traitement cytophylactique des maladies infectieuses par le chlorure de magnésium, la poliomyélite. 3e édition.

And:

Neveu A. (1968) Comment prévenir et guérir la poliomyélite. 5e édition. Traitement cytophylactique des maladies infectieuses par le chlorure de magnésium.

And:

Dekopol B. (2018) Le Chlorure de Magnésium Histoire et Manuel Pratique : Traitement des maladies infectieuses chez l'homme et les animaux. 4e édition.

Rapp F, Butel J, Wallis (1965) Protection of measles virus by sulfate ions against thermal inactivation. Journal of Bacteriology 90:132-135. PMID: 16562007, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/16562007/

Rodale J (with Taub H) (1968) Magnesium, the Nutrient that could Change Your Life. New York, NY: Pyramid Publications, Inc.


To learn more
Levy T (2011) Primal Panacea. Henderson, NV: MedFox Publishing

Levy T (2013) Death by Calcium: Proof of the toxic effects of dairy and calcium supplements. Henderson, NV: MedFox Publishing

Orthomolecular Medicine News Service, (2010) About "Objections" to Vitamin C Therapy. http://www.orthomolecular.org/resources ... 6n24.shtml

Saul AW (2013) Ascorbic Acid Vitamin C: What's the Real Story? http://orthomolecular.org/resources/omns/v09n27.shtml

Dean C (2017) Magnesium. http://orthomolecular.org/resources/omns/v13n22.shtml"

Skoro magnez jest potrzebny do produkcji ATP , reguluje działanie wit. D, jak również zwiększa testosteron, który jest ważnym neurosteroidem powyższe informacje wydają sie jak najbardziej oczywiste, a jednak wyśmiewane na forach lekarskich.
0 xcedric
Posty: 2540
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 28
Podziękował: 1625 razy
Otrzymał podziękowanie: 3470 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 31 maja 2019, 16:28

https://www.mg12.pl/category/baza-wiedzy/

Fascynujący minerał sprzed ponad 200 milionów lat. Jedno z najciekawszych odkryć niemieckiego geologa.

Biszofit. Co to w ogóle jest?
https://www.mg12.pl/2018/09/kilka-slow-o-biszoficie/

Antyseptyczne właściwości chlorku magnezu

https://www.mg12.pl/2018/10/antyseptycz ... u-magnezu/

SDRM
International Society for the Development of Research on Magnesium Research
https://www.sdrmsociety.org/home.html

Magnesium Research, the official journal of the international Society for the Development of Research on Magnesium (SDRM), has been the benchmark journal on the use of magnesium in biomedicine for more than 30 years.
https://www.jle.com/en/revues/mrh/revue.phtml

Płukanie chlorkiem magnezu ust i zatok?
0 xcedric
Posty: 2540
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 28
Podziękował: 1625 razy
Otrzymał podziękowanie: 3470 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 31 maja 2019, 16:59

0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10794
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 444
Podziękował: 22639 razy
Otrzymał podziękowanie: 15672 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 15 cze 2019, 11:36

cedric pisze:
piątek 14 cze 2019, 22:48
Magnez lepszy niż leki

https://dobrewiadomosci.net.pl/23283-ma ... ywieniowe/
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

pawelz
Posty: 366
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 133 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: pawelz » piątek 21 cze 2019, 18:56

Czy chlorek magnezu można brać razem z MSM i witaminą C w jednym roztworze ? Czy nie zajdzie żadna reakcja ? Czy można ewentualnie dodać jodyny kilka kropel ?
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10794
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 444
Podziękował: 22639 razy
Otrzymał podziękowanie: 15672 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 21 cze 2019, 20:07

Chlorek może być, nie dodawałbym jodyny, będzie się ''zwalczać'' z wit. c.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Valter
Posty: 29
Rejestracja: środa 19 wrz 2018, 13:46
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: Valter » środa 03 lip 2019, 14:59

Witam. Mam pytanie odnośnie chlorku magnezu sześciowodnego, skończył mi się ostatnio i muszę zakupić do zrobienia koncentratu ;)
Znalazłem za 10zł/kg firmy WARCHEM gat. czysty min 98% i firmy Biomus za 20zl/kg również gat. czysty ale nie podano w procentach.
Tak się zastanawiam dlaczego taka różnica cen, nr. CAS i WE są takie same, różni się tylko liczba masy molowej, w pierwszym przypadku jest to 203,3g/mol, a w drugim 95,21. Znalazłem ten sam produkt ale firmy Stanlab z tym, że oferują gatunek CZDA w cenie 20zł/kg. Jeśli ktoś by pomógł rozwiać mi tę wątpliwość byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
0 x
cedric
Posty: 2540
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 28
Podziękował: 1625 razy
Otrzymał podziękowanie: 3470 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 18 sie 2019, 19:16

Przeciwzapalne działanie magnezu

Obrazek
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9402
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 656
x 183
Podziękował: 8149 razy
Otrzymał podziękowanie: 13887 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 21 sie 2019, 18:56

0 x


panta rhei

ODPOWIEDZ