Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Uwagi, opinie i życzenia n/t receptur

Awatar użytkownika
zielonagora1
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2015, 22:50
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy

Uwagi, opinie i życzenia n/t receptur

Nieprzeczytany post autor: zielonagora1 » środa 20 maja 2015, 20:48

To kolejny temat, tym razem "organizacyjny". Żeby nie pisać uwag itd, w tematach recepturowych i zastosowań - proszę to wszystko umieszczać tutaj. Wtedy nie będę musiał wyrzucać , ani przenosić postów.
/blueray21




witam serdecznie , bardzo dobry pomysl , w koncu wiem dokladnie jak dawkowac boraks , prosze o napisaniu w podobny sposon o jodzie tzn o plynie lugola , pozdrawiam
0 x



HolyCrom
Posty: 19
Rejestracja: sobota 11 kwie 2015, 11:19
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Uwagi, opinie i życzenia n/t receptur

Nieprzeczytany post autor: HolyCrom » piątek 22 maja 2015, 12:02

Temat świetny, mam nadzieje, że zostanie rozszerzony o tworzenie cytrynianu magnezu i tej mega przyswajalnej formy wit C.
Mam jednak pytanie ogólne i w zasadzie nie wiem gdzie je zadać, a nie chce zakładać wątku nowego. Przymierzam się do zakupu kolejnego. Boraks, znów wit C, bo już 1,5kg zjedzone, potas (węglan potasu?), perhydrol. na razie tyle. Pytanie brzmi, co jeszcze powinienem zamówić mając na uwadze ogólne zdrowie. Czym powinienem się zainteresować jeszcze?

PS. dodatkowo chciałbym wiedzieć, czy mogę coś zrobić z:
- siarczan miedzi - wiem, że miedź dobra jest na skórę, ale nie wiem, czy jakoś można ten siarczan wykorzystać, czy dać sobie spokój?
- gliceryna - gdzieś czytałem, że jakoś z wit C się ją miesza, coś wiem że dzwonią, to zupełnie nie wiem w jakim kościele.

Dziękuje za pomoc :)
0 x



Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

soda + kwasek + witamina C

Nieprzeczytany post autor: analityczka » niedziela 14 cze 2015, 19:48

Profilaktycznie witamina C i lekkie odkwaszanie organizmu
w jednym kubku z chłodną wodą przed śniadaniem

Proporcje autorstwa blueray21:
5 miarek wit. C + 4 miarki miksu* + 2,5 miarki kwasku cytrynowego
* miks = 100 g sody spożywczej + 32 g węglanu potasu dokładnie wymieszane np. mikserem

Na lato lemoniada wyśmienita :)
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

receptury - wątroba

Nieprzeczytany post autor: analityczka » niedziela 14 cze 2015, 20:31

Super, może drugi kubek mi skomponujesz? ;)
Pierwszy jest extra!
W drugim mam rozpuszczoną żelatynę (czasem do gorącej wrzucam Magnesol) i witaminę C.
Jestem po resekcji pęcherzyka żółciowego (chyba przypadłość rodzinna, bo i babcie i mama też). Po winku zaczynam lekko czuć, że mam wątrobę. Takie ciut ciut. A winko lubię.
Może bym do kubka tiosiarczan sodu dorzuciła? Albo co innego?
Tiosiarczan sodu wpadł mi, gdy twój post o synu i odholowaniu auta żony do warsztatu przeczytałam ;)
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9757
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14669 razy

Re: Uwagi, opinie i życzenia n/t receptur

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 14 cze 2015, 20:54

Podobno inni robią to właśnie wit. C. Mam nadzieję, że robisz buforowaną.
Niestety dałaś się okaleczyć medycynie konwencjonalnej, to duży minus dla organizmu.
Możesz popróbować tiosiarczan, jak widzisz trujący nie jest. Co innego już nie widzę. Pierwsze "większe" przyjęcia mogą być okupione jednorazowym rozwolnieniem. Smak zobaczysz sama.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

receptury - wątroba

Nieprzeczytany post autor: analityczka » niedziela 14 cze 2015, 21:16

blueray21 pisze:Podobno inni robią to właśnie wit. C.

Co robią? Nie rozumiem.
Mam nadzieję, że robisz buforowaną

Wit. C wsypuję do chłodnej żelatyny. O zneutralizowaniu zapominam, ale mam pomysła. Potem. Najpierw meritum.
Możesz popróbować tiosiarczan, jak widzisz trujący nie jest

Nie widzę. Zakładam, bo mam do ciebie zaufanie.
250 ml wody + 2 łyżki żelatyny + 150 mg magnezu (w postaci cytrynianu) + witamina C + tiosiarczan sodu
witaminy C jakieś 2 g, ale mogę zmienić.
Ile tiosiarczanu sodu?
Aha, jaki on ma smak? Bo jak ze smacznej dziś mieszanki zrobi mi g.., to sobie daruję, poszukam czegoś innego.
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9757
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14669 razy

Re: Uwagi, opinie i życzenia n/t receptur

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 14 cze 2015, 22:10

Podobno obniżają wit. C poziom alkoholu we krwi, nie testowałem.
Tiosiarczan niestety trzeba brać osobno - bo jest dość mocno reaktywny, jak EDTA, więc straciłby potencję na twojej mieszaninie. Smak ma taki nieco mydlany, trudno opisać, niektórym z grubsza przypomina smak boraksu. Mnie nie zatruł, a wielu nawet w szpitalach odtruł.
Jeżeli chciałabyś tak brać doraźnie, to raczej dawki 0,5 do 2 g, trzeba sobie dopasować. Daje przy okazji efekt oczyszczania z metali i toksyn, trzeba pic dużo wody, żeby ten bałagan wydalić, bo wróci do obiegu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Uwagi, opinie i życzenia n/t receptur

Nieprzeczytany post autor: analityczka » poniedziałek 15 cze 2015, 19:06

Bardzo dziękuję.
Nie tyle o obniżaniu poziomu alkoholu we krwi myślałam, ile o ogólnym wspomożeniu wątroby.
Silimaryna z ostropestu wyłazi podobno tylko w wyciągach alkoholowych, inne metody nie pozwalają jej przyswoić, ale to już inny temat.
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Uwagi, opinie i życzenia n/t receptur

Nieprzeczytany post autor: euroscan » wtorek 16 cze 2015, 08:20

- przy braku pęcherzyka żólciowego to polecą stawy, wiem bo tak własnie mam (miałem ?).
- dla mnie dziwne to jest to , że przy braku pęcherzyka żółciowego następuje lekki paraliz zawsze lewej strony oraz atakuje stawy rąk i nóg.
- zwykle ten "efekt" następuje po 5- 10 latach po usunieciu pęcherzyka żólciowego, wiem sprawdziłem ten wzór na babci, mamie i mój organizm to potwierdził.
- co nie znaczy że tak ma być zawsze, za mała próbka losowa.
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Pęcherzyk żółciowy i stawy

Nieprzeczytany post autor: analityczka » wtorek 16 cze 2015, 14:27

euroscan pisze:- przy braku pęcherzyka żólciowego to polecą stawy

Kurde, mam nadzieję, że się obronię.
Do tej pory myślałam, że to usunięcie pęcherzyka odziedziczyłam w genach, bo dwie babcie i mama też miały operację.
Stawy mnie pobolewają z powodu siedzącego trybu życia - nie oszukuję się. Trochę ćwiczeń i przestają.
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Uwagi, opinie i życzenia n/t receptur

Nieprzeczytany post autor: euroscan » środa 17 cze 2015, 07:13

- a ile czasu mineło od usunięcia pęcherzyka żółciowego ?
- gdzieś czytałem , ze także poleci dwunastnica, ponieważ zółć bez woreczka to kapie cały czas właśnie na dwunastnicę.
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

receptury - wątroba

Nieprzeczytany post autor: analityczka » środa 17 cze 2015, 13:10

ile czasu mineło od usunięcia pęcherzyka żółciowego ?

Operacja wiosna 2011.
Nic mi nigdzie nie kapie.
Każdemu człowiekowi spływa stale kilkoma przewodami żółciowymi z wątroby do dwunastnicy, a tylko jej nadmiar gromadzony jest w „magazynie”, którym jest pęcherzyk żółciowy.
Po wykorzystaniu w dwunastnicy i jelitach zostaje „rozmontowana” i wchłonięta ponownie do wątroby. To się nazywa krążenie wątrobowo-jelitowe.
Po usunięciu pęcherzyka, gdy zjesz michę tłustego bigosu (a żółci masz za mało na taką porcję, bo nie można jej pobrać z "magazynu"), to nadmiar tłuszczu wydalisz bez strawienia.
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 17 cze 2015, 22:18

Dużo nowych wątków >> nie nadążam ;)

Edit: @GA tam nie śmiecimy! same procedury! /blueray21
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Uwagi, opinie i życzenia n/t receptur

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 23 cze 2015, 13:01

Miażdżyca > choroby serca:

Uwaga!!! Jest to bardzo ważne aby przyjmować aminokwasy godzinę przed jedzeniem. Działają one wtedy jak swoisty lek, opisane w tłumaczeniu poniżej. Jeżeli nie przestrzega się tej zasady aminokwasy łączą się z pokarmem i nie spełniają swojego zadania

Kuracja oczyszczająca naczynia krwionośne trwająca 10 dni według prof. Linusa Paulinga:

• 15gr witaminy C = przyjmować w trzech dziennych dawkach po 5000 mg po jedzeniu
• 5 g Lizyny ( kapsułka 500mg) – aminokwas – przyjmować w trzech dziennych dawkach godzinę przed jedzeniem
• 2g Proliny( 500mg kapsułka) – aminokwas – przyjmować w trzech dziennych dawkach godzinę przed jedzeniem
• 200 mg Koenzymu Q 10 przyjmować 2 x dziennie po jedzeniu


http://niebezpiecznezboza.com/kuracja-oczyszczajaca-naczynia-krwionosne-wg-profesora-paulinga-i-dr-ratha/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Uwagi, opinie i życzenia n/t receptur

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 10 paź 2018, 22:24

Jerzy Zięba - o pozbywaniu się kamieni żółciowych bez chirurga

https://www.youtube.com/watch?v=j4jPjElGKRE

Opublikowany 26 kwi 2018
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Uwagi, opinie i życzenia n/t receptur

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 13 mar 2019, 23:31

Rody Krwi odc.49

https://www.youtube.com/watch?v=lNVddaxjqvA

Opublikowany 13 mar 2019
Dociekliwość - to wada czy cecha pozytywna ? Im więcej wiemy, tym więcej możemy posklejać w naszej zagmatwanej rzeczywistości. A może istnieje gdzieś źródło prawdy obiektywnej?
0 x



ODPOWIEDZ