Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Chelatacja

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 30 lis 2016, 18:48

@winiar, a dlaczego miałoby relokować najwięcej do mózgu? On ma swoją barierę, tam zdecydowanie dostanie się najmniej, a przedtem oczywiście zostanie z mózgu zabrane / relokowane - a w tą stronę bariera nie działa.
Rób co chcesz - to twoje dziecko, nie moje, ale zdecydowanie odradzam ci ALA - dopóki nie będziesz miał pewności, że w organizmie nie pozostał nawet mikrogram rtęci.
Nie znam twoich protokółów, ani ilości, dla mnie nielogiczne jest podawać cokolwiek w nocy, kiedy organizm przechodzi w specjalny tryb wydalania, obniżając przy tym pH. Poza tym jestem przeciwnikiem wszystkich "szybkich" metod, pisałem dlaczego rtęć jest wyjątkowa.

Jeżeli chcesz coś ocenić, to patrz na wyniki i pieniądze. Cutler chciał być oryginalny, ale wybrał fatalny sposób, mimo doskonałych wyników w probówkach, w laboratorium. Udowodnił tylko, że mózg to nie laboratorium, nic poza tym. Niestety ci co próbowali jego sposobu na autyzm dobrze na tym nie wyszli.

To jeszcze dziecko, więc jeśli nie miało problemów z traktem trawiennym, to niczego nie przygotujesz. Jeśli nie miało zaparć to możesz dawać równolegle ze 2 x po tabletce spiruliny lub chlorelli, ewentualnie węgla, aby nieco system wydalniczy odciążać. Ostropest dla wątroby będzie ją wspomagał, ale możesz podawać tabsy, które maja silimarynę - to substancja czynna ostropestu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

winiar
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 11:51
x 2
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: winiar » wtorek 06 gru 2016, 11:05

to co i jak w końcu robic? dlatego najpierw chce dawac dmps żeby sie pozbyć z organizmu, potem ALA.. Ty chcesz dwa razy dziennie podac np. edta z kwasem jablkowym czy chlorelle ze spirulina, po to ktoś wymyślił te małe dawki podtrzymujace co kilka godzin żeby nie doszlo do relokcaji a cały czas ta rtęć była usuwana np. z moczem (?) niby ma mozg bariere ale jakim cudem najwiecej rteci tam sie kumuluje po szczepieniu?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 06 gru 2016, 21:44

A nie przyszło ci do głowy, ze chelatowane, to są już zupełnie inne związki rtęci, niż te oryginalne ze szczepionki. Bariera zatrzymuje jedne lepiej, drugie gorzej lub prawie wcale. Stąd taki, a nie inny potem rozkład rtęci w organizmie.
Inaczej wygląda zatrucie oparami rtęci z termometru, a inaczej ze szczepionek.
Małe dawki wymyślono nie po to aby nie relokować, bo bez relokacji nie ma usuwania, tylko po to, aby relokować mało, ponieważ wiadomo, że układ wydalniczy wobec rtęci i jej związków ma ilościowe ograniczenia, a przy dużych dawkach grozi jeszcze zatrucie wtórne, czyli Herxheimer.
Chlorella, czy węgiel używane są po to aby nieco odciążyć układ wydalniczy, bo absorbują wszystko co dociera do traktu trawiennego.
Wszystkie chelatory, DMSA też, mają negatywne skutki uboczne, jeśli stosowane w dużych dawkach. Od czasu zastosowania chelatacji dożylnej EDTA, w jej wyniku zmarło chyba ponad 40 osób w USA.
DMSA też upośledzało funkcje mózgu, są badania na zwierzętach.
Złotym środkiem są małe dawki, co skutkuje powolnym i długim wydalaniem metali.
I to byłoby na tyle.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

winiar
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 11:51
x 2
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: winiar » sobota 10 gru 2016, 18:45

Dlaczego to by było na tyle? Kto pyta nie błądzi, zwłaszcza w tym temacie zadawanie pytań jest bardzo ważne żeby nie zrobić sobie i dziecku krzywdy, no chyba że nie masz dłużej cierpliwości do mnie (takie odnoszę wrażenie jakoś, nie wiem dlaczego) bo już świetnie znasz temat no to poproszę o pomoc kogo innego. Mam pytanie, gdzie można jeszcze kupić td-dmps lotion (do wcierania w skórę) ? ponawiam pytanie jak i czym polecasz, rozumiem że edta bo nieraz polecałeś ale raz czy dwa razy dziennie to jest ok? Oczywiście źle się wyraziłem bo nie chodziło mi o relokację tylko o REDYSTRYBUCJĘ, na innym forum chłopak opisuje poważne problemy jak przypomniał sobie o dawce dmsa po kilkunastu godzinach to jak to się będzie miało do raz czy dwa razdy dziennie EDTA? Następne mam pytanie, jakie polecasz badania na obecność rtęci w normalnej cenie uroporfiryny za 750zl to jest lekka przesada, a badanie włosa jest dla wielu niewiarygodne i też dosyć drogie, żywa kropla krwi podobnie różne opinie z wiarygodnością. Nie wiem ile kosztuje badanie z kału ale wiem że mało laboratoriów się tym zajmuje. Problem jesat z tym co piszesz, nie podawać ALA dopóki nie jesteś w 100% pewny że go nie ma w organiźmie ani mikrograma (nie w mózgu) bo ciągniemy cholerstwo cały czas, ryby, woda, chemtrails, jedzenie.. zawsze coś jest i będzie
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 10 gru 2016, 19:36

Tak, to by było na tyle, bo wszystko w twoim temacie zostało w/g mnie już omówione. Dalej to już jest tylko strata czasu, twojego i mojego. Cierpliwości ci u mnie dostatek, ale czasu jakby mniej.
Masz wolny wybór, twoja decyzja, a mnie nic do tego. Ostrzegłem cię tylko przed skutkami, których nie byłbyś w stanie odwrócić. To uważałem za swój obowiązek.
Reszta jest opisana w tym temacie, pewnie kilka razy, w tym podawanie EDTA, raz rozłożone w czasie.
Relokacja czy redystrybucja to jeden pies, tylko różne nazwy, chodzi o to samo zjawisko. Nie dyskutuję tu o DMSA, nie znam dawek, sposobów, ale ze skutków wnoszę, że ktoś przesadzał, nigdy na szybko nie oznacza dobrze.
W poszukiwaniu specyfików twoje szanse są takie same jak każdego z nas, więc multiplikacja wyszukiwania nie ma sensu.
Jedyne wiarygodne badania to próbki włosów, ale trzeba odczekać po skończeniu chelatacji 2-3 m-ce.
Możesz się też sam pobawić ditizonem, ale to wymaga sporego zacięcia, dla niewprawnych testy mogą nie być wiarygodne.
Jeżeli w trakcie chelatacji podajesz węgiel, chlorellę lub spirulinę, to są małe szanse aby cokolwiek z metali z traktu trawiennego trafiło do krwiobiegu, tym bardziej, że ryb morskich codziennie dziecku nie dajesz.
I nie przesadzaj z tymi źródłami zatruć rtęcią, gdyby tak było, to na ziemi byłoby już pusto.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

winiar
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 11:51
x 2
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: winiar » sobota 10 gru 2016, 19:46

Z czasem to i u mnie problem jak nigdy, system i wyścig szczurów w którym uczestniczysz czy chcesz czy nie
dlatego do tematu się zbieram już ponad rok :) nie zależy im na tysiącach trupów tylko na pseudo "leczeniu" bez końca a rtęć to szereg chorób jak wiesz.. on nie przesadził, on się mocno spóźnił z kolejną dawką. OK widzę że nie wycisnę tutaj więcej z tego tematu
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 10 gru 2016, 19:56

Jeżeli czas pobrania "dawki" jest krytyczny - to taka cała operacja chelatacji jest już dużą przesadą! Zwyczajnie zbyt dużo na raz.
Z EDTA w podawanych tutaj dawkach, możesz przerwać w dowolnym momencie, zresztą zawsze przerywasz na 2 dni w tygodniu - bez widocznych efektów ubocznych.
Rzeczywiście nie ma już co wyciskać w tym temacie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: dama » poniedziałek 12 gru 2016, 17:43

Brałam ALA na oczyszczenie wątroby nie mając pojęcia ze rtęc ze nie brac itp
I dobrze ze nie wiedziałam bo zurzyłam 2 opakowania i zyje .
Mam 3 zabki z plombą ta starodawna i tak juz zostanie ,ale mam jeszcze ALA
i mam opakowanie EDTA i mam stracha bo wszedzie trabia ze ta rtec i krew i ....
No i co mam zrobic ? kupiłam i patrze jak sobie na półeczce stoi .
Sama nie wezme ? ale i nie dam bo ktos tez ma plomby amalgamatowe .
A tak chciałam zeby sobie zrobił chelatacje ..

i jak tu sie nie bac
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 12 gru 2016, 18:40

EDTA możesz każdemu dać i polecić, w czym mniejszej dawce tym lepiej - mówię o pobieraniu doustnym.
Nikt nie napisał, że cię pobranie ALA zabije, ale to co powstaje ze związków rtęci i ALA w środowisku mózgu, niestety nie jest już do wyprowadzenia żadnymi metodami. Przybyć rtęci w mózgu ci nie powinno bo na wątrobę bierzemy spore dawki, więc we krwi powinien być nadmiar ALA w stosunku do ilości uwalnianej rtęci.

Natomiast zupełnie nie rozumiem twojej niechęci do usunięcia tych perełek z ząbków. Owszem, ani tanie, ani przyjemne to nie jest, ale jeśli szanujesz swoje zdrowie, to mocno i zdecydowanie zalecam się ich pozbyć.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: dama » wtorek 13 gru 2016, 11:19

No cóz nie chęć jest uzasadniona dentysta to nic przyjemnego a co dopiero wydłubywanie brr nawet
myslec o tym nie chce.
Poza tym wiem od tych co sobie wymienili ,ze im powypadały , te takie zdrowe czyli robota partacza.

sasiadka pokazywała mi swoje zęby jak jej zrobili To , BOZE RATUJ ,wole Nie.

lat mam tyle że juz z górki wiec byle do mety w miare sprawnie :D

Dzieki ze przywróciłes mi nadzieje co do Chelatacji .

Watrobe wspomagam ostropestem coby miała lżej .
0 x



Awatar użytkownika
layla
Posty: 334
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 10:46
x 8
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy

Re: kapsułki, kapsułkownica

Nieprzeczytany post autor: layla » piątek 16 gru 2016, 11:12

analityczka pisze:@Damo, dziękuję ślicznie Obrazek
Myślałam, że największy kłopot jest z połączeniem obu części kapsułki a nie wpychaniem do jednej jakiegoś proszku.
Poczekam jeszcze, może odezwie się jakiś posiadacz kapsułkownicy i podpowie, czy warto ją kupić.



witam po długim czasie nieobecności. ;-) Zakupiłam kapsułkownicę. Robi się te kapsułki dość sprawnie. Na YT jest filmik jak robić krok po kroku wiec nie trzeba uczyć się samemu. Kilka kapsułek uszkodziłam, zanim nauczyłam się jaką siłą je łączyć.

Mam inne pytanie. Zrobiłam sobie na próbę taką mieszankę: witamina c + sproszkowana dzika róża Bio, stosunek 2:1 i to napełniam. W związku z tym, że mam kapsułki tylu 00 a wkładam tam mieszankę nie czystej wit C , nie wiem ile jest jednostek w jednej.. dlatego łykam 2x2 i od wczoraj i dziś rano budziłam się z bólem głowy i mdłościami. O ile nie zbiera mnie jakiś wirus, to się zastanawiam czy od dzikiej róży można mieć Herxa? W sumie to jestem pewna że nie, ale te objawy dziwne są.
Dodam także że od miesiąca mam dzbanek jonizator w piję wodę 8,8 ale wcześniej nic mi po niej nie było, wręcz przeciwnie. Skóra się oczyściła, na kawę i słodycze tak mnie nie bierze...
Wiem, że dużo niewidomych teraz ale coś się dzieje na rzeczy.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 22 gru 2016, 07:55

Tiosiarczanem sodu można usunąć rtęć z innych narządów.
W połączeniu z DMSO może być również zdolny do usuwania rtęci z mózgu.


z: http://www.health-science-spirit.com/hy ... lation.htm

Te leki chemioterapii są analogiem gazu musztardowego i pochodzą z badań broni chemicznej. Instrukcje dotyczące korzystania z nich należą: Rozcieńczyć dobrze działa szybko IVF rozwiązanie spłukiwania.
Po zakończeniu wlewu, podać bolus energiczny ok. 200 cc IVF w celu przepłukania żyły.

Podstawowe substancje stosowane w spłuczek IVF są tiosiarczan sodu i wodorowęglan sodu.


z: http://drsircus.com/medicine/sodium-bic ... r-medicine
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 22 gru 2016, 19:22

Oczywiście że to działa, ale to są przywołane wlewy dożylne. Natomiast przez trakt trawienny już tak lekko może nie być, przypuszczam, że tu zmieszanie DMSO z tiosiarczanem, już takich spektakularnych rezultatów nie da, bo wchłanianie tiosiarczanu i DMSO w jelitach jest różne, stąd prawdopodobnie nie dostaną się do krwi jednocześnie, co jest warunkiem dostarczenia tiosiarczanu do mózgu.
Do chelatowania rtęci z mózgu nadal polecam spokojnie 2 listki kolendry dziennie, przeżuwać - czekolada to nie jest, ale nic strasznego w smaku. 2 listki przez pięć dni w tygodniu przez 3 - 6 m-cy, zależy od ilości zasobów związków rtęci w mózgu i organizmie. Można delikatnie wspomagać tiosiarczanem, ale nie jest to konieczne. Szybko się nie da.

Natomiast odtrutka po chemii, jak najbardziej jest na miejscu, jeszcze bardziej po naświetlaniach! Choć chemia już zwykle zniszczyła to, co spotkała po drodze, to i tak jej pozostałości są jeszcze toksyczne. Dożylnie, jak radzą powyżej nikt nie będzie chciał podać, ale tutaj działanie przy podaniu przez trakt trawienny będzie równie skuteczne.

Jest to działanie dla tych. którzy już onkologom przestali wierzyć i stosują terapię alternatywną, ale boją się odmówić procedur medycznych. W ten sposób można złagodzić ich skutki, ale i częściowo działanie, więc onkologom chwalić się nie trzeba, aby nie wywierali nacisku na porzucenie tej praktyki. Nawet jeśli poprawę stanu zdrowia zaliczą na swoje konto.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 02 sty 2017, 22:09

Naszą dyskusję o DMSO przeniosłem tutaj.

W temacie chelatacji

@dama, znalazłem taki cytat:
Brałam ALA na oczyszczenie wątroby nie mając pojęcia ze rtęc ze nie brac itp
I dobrze ze nie wiedziałam bo zuzyłam 2 opakowania i zyje .


Widzimy, że żyjesz, ale czy twoje kłopoty z zaburzeniami równowagi nie pochodzą czasami z okolic tamtego okresu?
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: dama » piątek 06 sty 2017, 13:33

Nie sadze zeby po ALA.
Zdawało by sie ze jak Ph sie poprawi to i zdrowie bo krew lepsza .
Moze to ma cos z tarczyca bo ktos miał podobnie przy wstawaniu czyli z poziomu do pionu,
ale jak sie kłade to tez czasem zakreci.
tamtego dnia wypiłam kapuczino i juz nic nie jadłam rano ten zawrót i silne uczucie głodu
a takiego czego nie miewałam .
Po południu czuje sie prawidłowo
jakies 2 tyg nie piłam herbaty ale woda z sokiem czarnych jagód one ponoc maja regulowac cukier
no nie wiem co o tym myslec ....
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 06 sty 2017, 13:50

Jagody akurat mają znacznie większy wpływ na stres oksydacyjny w mózgu, czyli jego brak, niż na poziom cukru. Na poziom cukru to cynamon, berberyna.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

winiar
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 11:51
x 2
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: winiar » niedziela 08 sty 2017, 10:17

Nie daje mi spokoju.. czy po wielu (50+) cyklach dmps i dmsa nie znajdziemy już ani grama hg we krwi? (mózg narazie zostawmy w spokoju)? otrzymałem odpowiedź: nie sądzę, bo hg krąży w organizmie przez cały czas, z tkanek do krwi i odwrotnie, nawet bez chelatora. Nie ma sensu brać tyle cykli DMSA/DMPS, chyba że chelatujesz ołów. DMSA i DMPS warto brać przez krótki czas po zakończeniu rundy z ALA, albo po ekspozycji na rtęć, aby zmniejszyć redystrybucję. Jeśli nie jesz wysokotiolowej żywności to ilość wolnej rtęci, która przemieszcza się w organizmie jest praktycznie bez znaczenia. Związki/cząsteczki przemieszczają się zgodnie z gradientem stężeń, od większego stężenia do niższego. Jak zaczynasz brać ALA to masz większe stężenie we krwi a mniejsze w tkankach, dlatego ALA przedostaje się do tkanek. W tkankach łączy się z rtęcią...rośnie stężenie Hg2+-ALA i jak w tkance (mózgu) stężenie Hg2+ będzie większe niż we krwi (a będzie bo ALA ucieka z krwi do tkanek/z moczem/zółcią) to zgodnie z gradientem ALA+Hg przechodzi do krwi...tak to rozumiem ..gdy jakieś związki rtęci przereagują w mózgu z kwasem alfa-liponowym (ALA) to powstaną związki niemożliwe już do usunięcia" - nie związki rtęci tylko Hg2+ zostaje przechwycone przez ALA, który składa się z DWÓCH grup tiolowych (-SH)....i właśnie dlatego, że ma dwie a nie jedną grupę silnie wiąże hg2+ z większym powinowactwem niż białka i inne struktury w naszym organizmie, które "wyłapują" hg2+ za pomocą WYŁACZNIE jednej grupy tiolowej. ALA w połączeniu z Hg2+ nie ulega przemianom i nie osiada w na stałe, tylko na zasadach termodynamiki przechodzi przez barierę krew-mózg w dwie strony z krwi do mózgu i odwrotnie
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 12 sty 2017, 16:01

Chlorella i kolendra:

(
)
Let’s take Chlorella vulgaris as an example—when we tested this alone in pre-post provocation urine and feces tests using 3,000 mg daily, we found no difference between the pre- and post-tests. In other words, chlorella by itself was not eliminating any metals that could be detected by an ICP-MS at parts per billion levels of measurement.”

Dr. George Georgiou and the Russian government invested one million dollars in a double-blind, placebo-controlled trial with 350 people that has shown that when natural substances are combined, they work as effectively as synthetic chelators. After much experimentation Georgiou selected cilantro, chlorella and a chlorella growth factor extract. The Mexicans eat a lot of cilantro and there are doctors there who have pioneered the use of this plant in detoxification and chelation protocols. It is important to remember the important point that medicinals work best in combination with others that are carefully selected and balanced in a formula and full protocol.
(
)

Tłumacz. trans. :
(...).
Weźmy Chlorella vulgaris jako przykład, kiedy testowaliśmy ten sam w pre-post prowokacji moczem i kałem testów wykorzystujących 3000 mg na dobę, znaleźliśmy żadnej różnicy pomiędzy przed i po testach. Innymi słowy, Chlorella sam nie eliminując jakiekolwiek metali, które mogą być wykryte za pomocą ICP-MS w częściach na miliard skala pomiarowa ".

Dr George Georgiou i rosyjski rząd zainwestował milion dolarów w podwójnie ślepym, kontrolowanym placebo badaniu z udziałem 350 osób, które wykazało, że gdy substancje naturalne są połączone, działają równie skutecznie jak syntetyczne środki chelatujące. Po wielu eksperymentach Georgiou wybrane kolendry, chlorella i ekstrakt czynnika wzrostu chlorelli. Meksykanie jedzą dużo kolendry i nie są lekarze, którzy tam są pionierem wykorzystania tej rośliny w detoksykacji i chelatacji protokołów. Ważne jest, aby pamiętać, że ważny punkt Medicinals działa najlepiej w połączeniu z innymi, które są starannie dobranych i wyważonych w formule i pełnego protokołu.
(...)

Czyli sama chlorella bez kolendry niczego nie czyści..

Ciekawy artykuł:
http://drsircus.com/detox/essentials-of ... y-at-home/
Ostatnio zmieniony czwartek 12 sty 2017, 16:06 przez grzegorzadam, łącznie zmieniany 2 razy.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 12 sty 2017, 16:03

Dr Clark:
Chelatacja metali:

Chlorella
Kolendra
DMSA (Kwas Dimerkaptobursztynowy)
EDTA sodowe
Food Grade węgla aktywowanego
Shilajit (kwas fulwowy / Kwasy humusowe)
Kwas alfa liponowy (kwas liponowy)
http://www.drclarkstore.com/content/Hea ... s_2016.pdf

Wg earthclinic.com kwas ALA dopiero po eliminacji rtęci:
-”One of the problems of Andy Culter’s method is it causes mercury deposition on the brain whenever you take alpha lipoic acid. This makes the mercury deposition permanent. This fact is known in biochemistry and may cause permanent mercury poisoning if mercury is indeed deposited. The other thing is the chemical he used for chelation has a known side effect. EDTA has the least.(..)
Tłum:
- "Jednym z problemów sposobu Andy Cutlera jest osadzanie rtęci w mózgu, gdy zastosujemy kwas alfa-liponowy. Sprawia to osadzanie się rtęci na stałe. Fakt ten jest znany w dziedzinie biochemii i może spowodować trwałe zatrucie rtęcią, jeśli rtęć jest rzeczywiście w organizmie. Inną rzeczą jest to, że związek chemiczny stosowany do chelatacji ma znane skutki uboczne. EDTA ma ich najmniej. (..)

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... ErnVEJWQGA
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Paula
Posty: 9
Rejestracja: środa 24 lut 2016, 08:48
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: Paula » piątek 13 sty 2017, 10:44

EDTA sodowy, kwas jabłkowy i NAC 600 już zakupione. Bo analizie włosów wyszło mi przekroczenie znaczne kadmu, reszta metali ciężkich w średnich poziomach. Czy zacząć od razu dawkowanie po 2 g EDTA i kwasu jabłkowego czy mniejsze ilości. Czy stosujemy 1:1 czyli taką sama ilość kwasu jabłkowego co EDTA? NAC bierzemy z pierwszą dawką ( bo rozumiem że ten litr rozkładamy na co najmniej 3 razy ?) A może można to wypić w 2 dawkach? Stosujemy 5 dni w tygodniu. Czy w tym samym czasie ( w odstępach czasowych) można brać suplementy np wit C, B-50, MSM, wit D3......?
0 x



krok
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 22:52
x 1
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: krok » poniedziałek 30 sty 2017, 13:06

Witam
Takie szybki pytanie mam wersenian dwusodowy próbuje go zbuforować sodą ale on się nie buforuje wogóle nie syczy i nie wiem ile tej sody teraz dodać .Kupiłem go na Allegro na opakowaniu pisze firma Hardon Scientific
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: barneyos » czwartek 02 mar 2017, 23:06

Co proponujecie do chelatacji tych pierwiastków (przede wszystkim ołowiu) ?
Załączniki
Pierwiastki_toksyczne.jpg
Pierwiastki_toksyczne.jpg (77.33 KiB) Przejrzano 10503 razy
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 02 mar 2017, 23:14

EDTA + kwas jabłkowy dla aluminium - standard. Nie stosowałbym dużych dawek - 0,5 g jednego i drugiego na dobę.

Edit: skoro standard, to oczywiście z jedna kapsułką NAC (600 mg)
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Chelatacja ołowiu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 12 mar 2017, 20:18

Może napiszę kilka słów więcej o chelatacji ołowiu, bo jest to nieco specyficzne.
Od razu powiem, że chelatacja oralna dla ołowiu jest 5 razy bardziej sprawna niż dożylne wlewy.
Ołów jest dość nietypową trucizną, ponieważ najwięcej odkłada się go w kościach, a więc usuwanie go z organizmu trwa o wiele dłużej niż innych metali ciężkich.
W ogóle przyswajanie EDTA przy podawaniu doustnym, choć niskosprawne (przyswaja się 5 - 18%) jest jednak wydajne i nieporównywalne w kosztach z wlewami dożylnymi, o wygodzie nie wspominając.
Wracamy do ołowiu. Jak długo pobierać EDTA w wersji wersenianu dwusodowego musi zdecydować sam delikwent.
Ta wersja chelatuje także wapń, w tym ten odłożony w blaszkach i osadach miażdżycowych w tętnicach.
Warto równolegle brać min. 2 g MSM dla uelastyczniania tętnic. Najlepiej brać EDTA do południa na pusty żołądek, minerały pod wieczór dla uzupełnienia.

Gdy już uznamy, że tętnice zostały oczyszczone dla dalszej chelatacji ołowiu należy zmienić rodzaj EDTA na EDTA wapniowe, które oczywiście wapnia już nie będzie chelatowało.
Niestety nie widzę, aby EDTA wapniowe było u nas dostępne, ale jest dostępne podstawowe EDTA - kwas wersenowy - postać niczym nie buforowana, bardzo kwaśna.
Więc bierzemy 1 lub 2 g kwasu wersenowego, rozpuszczamy i buforujemy tlenkiem wapnia, czyli ... wapnem palonym, oczywiście lepiej zakupionym w sklepie chemicznym w postaci "czysty", a nie tym z worka na budowie. Buforujemy aż przestaje gazować.
W tej wersji można przyjmować, dość dużo EDTA, dr Gordon pisze, że 1 g na 35 funtów wagi ciała. Ja jednak pozostałbym przy maks. 2 g, doktor też pisze codziennie, ja zalecałbym 1 -2 dni przerwy na tydzień.
Kuracja to pół roku lub dłużej, można byłoby sprawdzać ile jest ołowiu w moczu, ale nie wiem czy robią takie badania.
Sprawdzanie samemu ewentualnie przy pomocy ditizonu, ale to też nie jest proste, choć bardzo czułe.
Opis kiedyś, innym razem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 13 mar 2017, 00:33

Nadtlenek wodoru (H2O2) na arsen i ołów:
W wywiadzie Jim powiedział, że po dwóch tygodniach brania nadtlenku wodoru poziom metali ciężkich w jego krwi zmalał z podwójnej śmiertelnej dawki do „bardzo, bardzo niskiego poziomu".
Jednak coś trzymało go przy życiu przez te 18 miesięcy. To Coś zmniejszyło ilość metali ciężkich z poczwórnej do podwójnej śmiertelnej dawki. Co to było? Nie wiedziałem tego. Jim także. Nikt nie wiedział. To było zagadkowe.
To było szokujące, gdyż coś (prawdopodobnie ołów i arsen) omal go nie zabiło.
Stawał się coraz bardziej chory, aż nagle z nie wyjaśnionych przyczyn zaczął zdrowieć.
Moja matka miała sklep ze zdrową żywnością i zapytałem ją, co mogłoby pomóc w usunięciu metali ciężkich z organizmu.

Zasugerowała mi pracę dra Kurta W. Donsbacha zatytułowaną Nadtlenek Wodoru, która opisuje, jak pozbyć się ołowiu i arsenu przy pomocy nadtlenku
http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... B3w#p25361
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ