Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Chelatacja

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 29 cze 2015, 19:38

@dama, spróbuj się nie przejmować, z drugiej strony, gdy zobaczą efekty i brak nacisków z twojej strony, pewnie się zainteresują. To taka ludzka przewrotność. W sumie to każdy z nas jest inny i musi swoje przejść, jeśli nie chce się uczyć na cudzych błędach, a tylko na swoich. Trudno, nie możesz zmuszać i to się nie uda. Wiem, że serce boli i wiem, że bywa jeszcze gorzej, że bywają zaparci do grobowej deski, dosłownie. Dostarczasz informację i dajesz przykład, nic na siłę, to musi wystarczyć.
Nie wiem co czytałaś i oglądałaś o doustnej chelatacji. @analityczka napisała ci co i jak. W skrócie, chodzi o to aby ewentualnie ALA używać gdy masz pewność, że usunęłaś rtęć, chodzi o mózg.
Nigdzie nie pisałem żeby nie używać EDTA, czy tiosiarczanu sodu do tego celu. Jak najbardziej używać.
Chelatacja wlewami jest skuteczna, ale upierdliwa i też wymaga co najmniej kilkunastu sesji.
Koszty nieporównywalne, tyle że doustna musi z konieczności trwać dłużej.
Wybrałaś EDTA w kapsułkach, zapewne dla wygody, ja preferuję roztwór, choć są również kapsułki z dodatkami, o których pisałem. Rób swoje i udawaj, że reszta cię nie obchodzi. Jak nie chcecie - to nie.
To często daje lepsze efekty niż próby pomagania najbliższym. Koleżance uwierzy w ciemno, ale matce już nie. Takie pokolenie.

@analityczka, niektórzy są staromodni. Twórca metody chelatacji też przez wiele, wiele lat uważał chelatację doustną za nieskuteczną. A potem się tym zajął na poważnie i zaczął stosować również doustną. Zaobserwował bardzo korzystne wyniki i to wszystko opublikował, uznając swój błąd.
Z ołowiem, jeśli ktoś ma go sporo jest tak, że przy intensywnej chelatacji następuje jego relokacja i pojawiają się na nowo objawy zatrucia, czyli Herxa, bo organizm nie nadąża wydalać. Dlatego ja poza drastycznymi przypadkami zalecam najwyżej 0,5 grama EDTA na dobę, aby tych wszystkich efektów uniknąć.
A są tacy co wezmą 2 lub 3 kapsułki po 1 gram i potem są skutki uboczne. Wolniejsza jazda = większa pewność osiągnięcia celu.
Kwas wersenowy bardzo zakwasza, nawet wersenian dwusodowy też jeszcze jest kwaśny, dlatego mniejsze dawki też są lepsze w tym przypadku.
A wstępnie zawsze można zastosować tiosiarczan sodu, który absolutnie nie zakwasza, ale nie ma tak szerokiego spektrum usuwanych metali jak wersenian, ale za to rozkłada więcej toksyn na czynniki pierwsze pozwalając im opuścić nas na dobre.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: dama » poniedziałek 29 cze 2015, 20:45

Czyli to co zakupiłam

WERSENIAN DWUSODOWY EDTA - 250G - CZ.D.A

http://allegro.pl/show_item.php?item=5224945124

brac ?
.......
brac ?
.......
to mnie zakwasi organizmm jeszcze bardziej czyli zle zrobiłam kupująć ?
Co do wlewów chelatowych to koszt ok 2 tys a efekty sa rózne.

kapsułki wziełam Nie dla siebie poprostu tak sie przemci a picie nie przejdzie .
Nie ma mowy na siłe strach nawet zapytac :D
prosze powiedz blue co z tym wersanianem dwusodowym - jako dla mnie moze byc razem z MSM i NAC ?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 29 cze 2015, 21:17

Wersenian jest kwaśny, ale nie tak jak sam kwas wersenowy. Przy 0,5 g dziennie - nie ma problemu.
Może być razem, wszystkie maja właściwości oczyszczające. NAC chyba też masz w kapsułkach, więc nei widzę problemu.
Tyle co się zakwasi, to szybko się odkwasi znaną metodą, 0,5 g doustnie to naprawdę niewiele. Nie przejmuj się tym to zakwasza słabiej, niż mała butelka coli, czy 25g wódki, dużo słabiej.

A jesteś pewna, że tam chelatacja jest potrzebna, żeby przemycać kapsułki?
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: dama » wtorek 30 cze 2015, 13:20

blue nie jestem niczego pewna bo jak ? ale jest w tym MSM i NAC czyli Cysteina a skoro ma cos w płucach to szukam
jak zaradzic .
Mówicie tu o różnych sposobach żeby sobie czy komuś pomóc sama od lat tak robiłam chociaz wtedy nie wiele wiedziałam
i nie było takich możliwości jak dzisiaj .
Glutamine tez sie przemyca w kapsułkach bo pic nie chce takie podniebienie delikatne nie wiem .
Kiedys to i piołun pił .
Teraz zaproponowałam 2 kropelki olejku pichtowego TYLKO dwie popatrzył i poszedł a kaszle i kaszle .
Antybiotyk podziała na chwile a problem zostaje .



.Powiem ze mnie ten Olejek Pichtowy 3 lata temu pomógł zlikwidował kaszel a raczej to dlaczego kaszlałam .
Mielismy jechac na urlop rodzinny a ja kaszle i kaszle dzien i noc pomslałąm jak ja tam bede tak kaszlec
przegladnełam co mam i wziełam te krople 2 x dziennie po 2 krople bo 5 sie odbijało
Po 2 tygotniach nagle kaszel ustał i on wie ,to działa więc dlaczego działa przeciw sobie na złosc mamie uszy odmroże?
Co sie za tym kryje bo juz mysle ze to jakis urok albo co ?
0 x



Awatar użytkownika
layla
Posty: 334
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 10:46
x 8
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: layla » niedziela 05 lip 2015, 23:09

Czy jest jakiś test na rtęć? Czy należy domniemywać ze każdy ma.. ? Czyli najpierw Wersenian a potem tiosiarczan? Skoro żaden nie jest do końca wszechstronny..?
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: dama » poniedziałek 06 lip 2015, 10:25

analityczka pisze:Około 20 minuty Jan Pokrywka podkreśla, że EDTA (wersenian) przyjmowany doustnie szkodzi, zatruwa organizm ołowiem itp.
Wg niego wersenian daje korzyści tylko wtedy, gdy omija układ trawienny.
Krasicki z Gdyni (34 minuta) daje dzieciom EDTA w czopkach, gdyż też uważa EDTA dopaszczową za szkodliwą.
Taka ciekawostka.

Jako profilaktykę dla zdrowego człowieka zaleca 20 wlewów/przetoczeń po 200 ml - może być nawet raz w miesiącu lub częściej. Nie należy się spieszyć

przytaczam cytat żeby było wiadome o czym mowa.

20 wlewów które zaleca to jest 2 tys zł mnie na to nie stac .
Wiem o kimś kto bierze wlewy na dobre rezultaty czeka .
nie wiem też czy pan Pokrywko bedzie chwalił doustneą chaletację bo niby dlaczego miałby to robić ?
bliże ciału własny gabinet .
Najgorsze jest zasianie zwątpienia .
0 x



Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: analityczka » poniedziałek 06 lip 2015, 15:18

Najgorsze jest zasianie zwątpienia

Jednak pozistanę zwolenniczką „dubito ergo sum” (św. Augustyn)
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 06 lip 2015, 17:14

@dama, rozjaśnienie miałaś chyba 6 postów wyżej, nic więcej dodawać nie trzeba. Każda sroka swój ogon chwali, zwłaszcza kiedy na jego bazie egzystuje.
Jeżeli ktoś omija układ trawienny, to po to aby nie obniżać skuteczności EDTA, bo jest oczywiste, że zanim dotrze do krwi, zajmie sie tym co ma po drodze. Innych przeszkód, oprócz "zmniejszonej potencji" w doustnym chelatowaniu nie ma.
Oczywiście można byłoby zwiększyć dawkę, ale to nie leży w twoim interesie, Pokrywka też dawki nie zwiększa tylko podaje 20 razy, ty masz ten komfort, że możesz podać sobie 120 razy, bez żadnych efektów ubocznych, straty czasu i pieniędzy. W zdowiu czym wolniej coś prostujesz, tym jest bardziej stabilne.
A zasiewaczy zwatpienia mamy bezlik, albo jeszcze więcej. Patrz na energię, w tym przypadku pieniądze.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 06 lip 2015, 17:37

Twórca metody chelatacji też przez wiele, wiele lat uważał chelatację doustną za nieskuteczną. A potem się tym zajął na poważnie i zaczął stosować również doustną. Zaobserwował bardzo korzystne wyniki i to wszystko opublikował, uznając swój błąd.

Pokrywka też dawki nie zwiększa tylko podaje 20 razy, ty masz ten komfort, że możesz podać sobie 120 razy, bez żadnych efektów ubocznych, straty czasu i pieniędzy. W zdrowiu czym wolniej coś prostujesz, tym jest bardziej stabilne.

To wyjaśnia chyba wszystko w tym zakresie .. ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: dama » poniedziałek 06 lip 2015, 20:09

Chelatacja poczeka poniewaz ....
Póki co złapałm infekcje od syna chyba przejełam częśc jego ...
on kaszle ,chyrczy ,już po antybio i nic niechce
:oops:
Dzisiaj zaczeło sie juz odrywac z trzaskiem a to boli :)
olejek pichtowy pomaga czekam az paskudztwo odejdzie bo mnie osłabia.
0 x



Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: analityczka » czwartek 16 lip 2015, 14:53

Chelatacja ALA (kwasem liponowym) – usuwanie rtęci.
Dopiero zbieram dane do krótkiego przepisu

Już nie zbieram, bo jest cały wątek na temat ALA :)
viewtopic.php?f=16&t=1307&start=1

Tu tylko dopiszę za @blu, że ALA nie tylko chelatacji służy:
Jeśli stosujesz w relatywnie małych dawkach i rzadko, to przy współdziałaniu ostropestu głównie regenerujesz wątrobę
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: dama » piątek 17 lip 2015, 14:42

Wiecie sie porobiło .
Byłam pewna ze zamawiałam ten
WERSENIAN DWUSODOWY EDTA - 250G - CZ.D.A

a otrzymałam L-glicyne i nie wiem czy ja pomieszałam czy oni
przegladałam historie zakupu i nie ma wersjanianu za to mam 2 glicyny .
Zastanawiam sie czy tak miało byc ze niemiałam tego brac a ten co to
grzegorz wspomniał .
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 17 lip 2015, 14:55

A doszedł był, komplekson III ..
Znowu będę się pół roku 'modlił' zanim wypróbuję.. ;)
Kupował ktoś tiosiarczan ostatnio?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 29 sie 2015, 22:35

W odwołaniach w powyższych dyskusjach - ktoś po prostu kręci swoje lody i mocno o to dba.
Podam link do angielskojęzycznej strony dr'a Gordona nazywanego w USA królem chelatacji.
Strona jest niezwykle bogata w setki ton różnych informacji, ale tutaj interesuje nach tylko chelatacja doustna. Warto przeczytać co "król" ma do powiedzenie na ten temat, choć wykonał nieskończoną ilość zabiegów dożylnych. Myślę, że rozwieje wszelkie wątpliwości, brać czy nie brać EDTA. Jak pisałem EDTA ma kilka postaci, do redukcji metali, a pozostawieniu wapnia używamy EDTA wapniowego, ale ja preferuję wersenian dwusodowy (jest też czterosodowy) - to najbardziej aktywna forma EDTA.

Tłumacz Google powinien w zupełności wystarczyć dla zrozumienia, ponieważ dr Gordon w tych popularnych informacjach używa bardzo prostego języka.
Polecam cały cykl tematów o chelatacji doustnej.
http://gordonresearch.com/inner.cfm?siteId=502&itemCategory=46753&priorId=46750&pid=46676
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: dama » niedziela 30 sie 2015, 12:51

Ale tak w skrócie ,to mozna sobie zrobic taka CHELATACJE czy nie ?
Kupiłam jeszcze nie otworzyłam bo ...juz sama nie wiem .

na koncu art jest

Terapia chelatacji EDTA i Historia
Fragment z artykułu: Jestem całkowicie przekonany, że istnieją znaczące korzyści z chelatacji doustnej dla pacjentów
niezdolne do pełniejszego program leczenia dożylnego, a ponadto, że EDTA ustnej
pomaga zapewnić możliwość skutecznego programu konserwacji, nawet dla tych, którzy są jednocześnie przechodzi serię zabiegów chelatacji dożylnej. "
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 30 sie 2015, 15:47

Biorąc pod (uwagę) język wujka Google, to bardzo pozytywna opinia na temat chelatacji doustnej, a mówi to "król" chelatacji.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: dama » wtorek 01 wrz 2015, 12:38

Teraz mam pytanie czy łykając taką kapsułke zwracac na co uwage bo da siebie to bym wiedziała jak .nałuchiwac ,ale
co jak nie da iebie a chorób jest w nim wiele i serce i płuca i wątroba to wszystko potrzebuje pomocy.
Kupiłam kapsułki ponapełniałam i tak łyka.
Jet jakis postep bo łyka Tauryne kaps i glutamine i czystek tez w kaps, MSM ,do tego wit C ,chrom ,
l-karnityne, B12, kwas foliowy , i inne na nadcinienie i takie o których nie wiem .
w tym EDTA jet MSM
EDYT..

to jaki żart bardzo kiepski chiałąm edytowac i za nic nie dało sie bo znowu brak połączenia dopiero wezłam przez stary link do medytacji :oops: szok

Zatem Nature Detokx ma sklad


Przeciwwskazania:


Przeciwwskazaniem do stosowania jest niewydolność nerek.


Skład:


Główny składnik preparatu Nature’s Detox EDTA został wzbogacony o NAC, MSM oraz Malic Acid aby wzmocnić jego działanie.




2 capsules contains


% daily value

EDTA (Calcium Disodium)


1000 mg *

N-Acetyl L-Cysteine (NAC)


332 mg *

MSM (99% Pure)


166 mg *

Malic Acid


166 mg *

* Daily value not established. Other Ingredients: Gelatin Capsule & Magnesium Stearate.

http://allegro.pl/edta-1000mg-chelatacj ... 39065.html

Mozna smiało podac oczywiście za wiedza zeby wiedział w razie czego ze cos ie dzieje .
Jaki jest skłąd po za tym co juz wiem ,
co tu jet takie ważne ?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 01 wrz 2015, 13:35

To spora dawka, ale gotowce tak mają. Trudno cokolwiek powiedzieć, jeśli nie znamy okoliczności, czy powodów łykania, ani stanu łykającego.
Przede wszystkim musi pić ze 2 litry wody, żeby wspomnianej niewydolności nerek nie doświadczył.
Dobrze byłoby dodać jakiś błonnik rozpuszczalny (pektyna) i nierozpuszczalny - łuski nasion babki, to złagodzi ewentualne nielubiane efekty. Oczywiście i tak będzie częściej odwiedzał WC.
W ostateczności 6 - 8 tabletek spiruliny / chlorelli - jeśli nie ma zaparć.
MSM'u w tym tyle co kot napłakał, albo mniej, taka ilość daje efekty po kilku latach pobierania.
Kwas jabłkowy jest tam do usuwania aluminium, a nie wzmacniania efektów. Efekty wzmacnia NAC.
Właściwie nie powinien nic odczuwać, może drobny Herx na początku, nic więcej.

Edit: i pobierać 5 dni w tygodniu! Nie ma się do czego spieszyć.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

kapsułki, kapsułkownica

Nieprzeczytany post autor: analityczka » wtorek 01 wrz 2015, 15:10

dama pisze:Kupiłam kapsułki ponapełniałam i tak łykam.

Napełniasz w kapsułkownicy czy ręcznie, pojedynczo czy jeszcze inaczej?
Basia7 (28 maja 2015, 19:43) pisała: "Na początku robiłam sobie w kapsułki ale to żmudna robota i ręce się ślizgają i połowa mi spadała, to jednak było upierdliwe"
@Damo, masz na to napełnianie jakiś sprytny sposób?
A może Sandra coś podpowie, bo też kiedyś tu o tym pisała.
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: dama » wtorek 01 wrz 2015, 15:20

blue MSM mało ale ja daje jeszcze w kaps z Turyna i kaps same MSM ponapełniałam ,tak ze bedzie dobrze a przynajmniej powinno.

Pis sporo pije ale mało popija przy braniu juz mówiłam , zeby zwiekszył picie.


-
analityczka@ sie nameczyłam rece miałam upackane gutamina po nadgarstki :D
slizgały sie uciekały a ja ciąge powtarzałam - jak zrobic lepiej jak ?
MSM sie lepiej napełniało i wtedy zaskoczyłam - na małym spodku usypałam kopczyk w prawej kaps
a lewa wskazujacym palcem napychałam i szło super i dosc szybko .
Glutamina tak samo i miałam tylko czubek paca a nie cała reka w proszku :D
teraz tak bede napełniac to łątiwej niz sypac mieszac łykac chociaz sobie moge ale zalezy mi zeby inni łykali.
0 x



Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

kapsułki, kapsułkownica

Nieprzeczytany post autor: analityczka » wtorek 01 wrz 2015, 18:02

@Damo, dziękuję ślicznie Obrazek
Myślałam, że największy kłopot jest z połączeniem obu części kapsułki a nie wpychaniem do jednej jakiegoś proszku.
Poczekam jeszcze, może odezwie się jakiś posiadacz kapsułkownicy i podpowie, czy warto ją kupić.
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: dama » wtorek 01 wrz 2015, 20:00

Nie ma żadnego problemu z połączeniem ja w prawej trzymam mniejszą koncówke - zatyczkę a w lewej dłuższa .
Kiedy napełniam palec dobrze wyczuwa kiedy dosć ,wtedy to zatyczki tez troszeczke i zamykam .zrobione :)
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 25 wrz 2015, 13:52

Kadm to ciężki metal, jest usuwany przez wiele substancji detoksykujących.

@Blu pisałeś w innym temacie..
Czyli czystek, kolendra, spirulina i chlorella..
A z 'chemii' EDTA, tiosiarczan.. ?
Czy tymi środkami pozbędziemy się również ołowiu? Rtęci też..
Gdzies czytałem, ze płyn Lugola wspomaga chelatację tych pierwiastków..A H2o2?
Jak skuteczność?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Chelatacja dożylna

Nieprzeczytany post autor: analityczka » poniedziałek 28 wrz 2015, 08:53

W Polsce o chelatacji dożylnej reklamowanej jako skuteczny środek na miażdżycę i przeprowadzanej przez lekarzy.
Tekst ciut za długi, ale również na końcu ciekawy
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,145400,1892 ... ma.html#MT

Gorzki - i nie wiem czy do końca fałszywy - jest jeden z komentarzy o lekarzach: "Najwyraźniej za mało mają klientów na EDTA wśród rodziców autystów to się przerzucili na miażdżycę...
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Chelatacja

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 28 wrz 2015, 10:08

@GA, właściwości usuwania metali przez H2O2 są znikome, może mniejsze nawet niż wit. C. Trochę lepiej jest z niektórymi toksynami, gdyż ich utlenienie zwykle zmniejsza ich toksyczność, ale może tez powodować trudność w ich wydaleniu.
@analityczka, chelatacja dożylna choć skuteczna, jest długa i kosztowna, a także czasochłonna.
Wiele ludzi już wie, że można to obejść chelatacją doustną, która jest o wiele bardziej bezpieczna, choć z założenia mniej skuteczna, ale i mniej upierdliwa, o kosztach nie mówiąc. Ale gabinety bazują na braku wiedzy klientów.
A na miażdżycę jest nie tylko EDTA.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ