Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Tauryna a długość życia

vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: vic88 » wtorek 19 maja 2015, 19:47

Chciałbym zaprezentować swoje tłumaczenie artykułu, który powstał na podstawie 80 różnych źródeł. Obecnie jest wiele substancji, które cieszą się złą sławą. Bo z czym kojarzy się tauryna? Z napojami typu Red Bull i osiłkami-pudzianami ze sklepów z suplementami sportowymi. Wielu substancjom przyprawiono rogi, jak się okazuje niesłusznie. Obszar działań tauryny jest ogromny, jej cena rynkowa śmieszna.

Poniżej zamieszczam tłumaczenie artykułu "The Forgotten Longevity Benefits of Taurine" z http://www.lifeextension.com/magazine/2013/6/The-Forgotten-Longevity-Benefits-of-Taurine/Page-01.

Japończycy cieszą się prawdopodobnie najlepszymi przewidywaniami co do długości ich życia. W rzeczywistości, Okinawa - japońska sławna wyspa 'Długowieczności' - prawdopodobnie ma największy odsetek osób powyżej 100 lat.

Bez wątpienia, na taki stan rzeczy wpływa wiele czynników, ale liczne dowody wskazują, że wszystkie te przypadki mają jedną cechę wspólną: wysokie spożycie aminokwasu zwanego tauryną.

Związek między tauryną a długością życia jest tak silny, że naukowcy nazwali taurynę w swoim badaniu naukowym "składnikiem odżywczym, który odpowiada za długowieczność Japończyków": http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19239132

Tauryna wpływa na zdrowie sercowo-naczyniowe, wrażliwość na insulinę, równowagę elektrolityczną, słuch i odporność. W badaniu na zwierzętach tauryna chroniła przed atakiem serca, ograniczając śmiertelność o 80%.

Jej zalety są tak rozległe, że nazwano taurynę "cudowną cząsteczką".

Taurynę można znaleźć w bardzo dużych ilościach w zdrowym organizmie. Jednak niektóre diety, szczególnie wegetariańskie czy wegańskie, wpływają na braki tauryny. Stany chorobowe jak dolegliwości wątroby, nerek, problemy z sercem, cukrzyca i rak mogą powodować braki tauryny. Starzejący się organizm często nie może wyprodukować optymalnej ilości tauryny, co sprawia, że suplementacja jest niezbędna.

Dlaczego potrzebujemy suplementacji tauryną?

W entuzjazmie, który towarzyszył badaczom nowych składników wpływających na zdrowie, zapomniano o substancjach, które są znane od dekad. Tak jest w przypadku tauryny. Straciła na swojej popularności.

Badanie przeprowadzone w listopadzie 2012 roku postawiło śmiałą tezę, że tauryna jest jedną z najważniejszych substancji w organizmie. Autorzy napisali: "Rozważając skalę obecności i właściwości cytoprotekcyjne oraz znaczenie funkcyjne w rozwoju komórki, jej odżywianiu i przetrwaniu, tauryna jest bez wątpienia jedną z najważniejszych substancji w organizmie".

Możliwe jest własne wytwarzanie tauryny, ale i tak trzeba ją uzupełniać poprzez dietę i suplementację, aby uzyskać jej optymalne nasycenie.

Ze względu na jej kluczową rolę w ciele, suplementacja daje liczne korzyści, w tym przywracanie właściwej funkcji insuliny, łagodzenie komplikacji u cukrzyków, odwracanie czynników powodujących problemy sercowo-naczyniowe, zapobieganie i leczenie zatłuszczonej wątroby, ograniczenie napadów padaczkowych, zwalczanie szumów usznych i wiele więcej.

Tauryna zapobiega otyłości
Jednym z rozwiązań, jakie oferuje tauryna w walce o zdrowie jest zwalczanie otyłości. Otyłość wpływa na każdy aspekt życia, szczególnie ze względu na powodujące stany zapalne pokłady tłuszczu brzusznego. Badania na ludziach pokazały, że 3 gramy tauryny dziennie przez 7 tygodni w znaczący sposób zredukowały masę ciała w grupie osób z nadwagą i otyłych (ale takich, które nie były jeszcze cukrzykami). Badania pokazały znaczne spadki ilości trójglicerydów oraz "wskaźnika aterogennego" (to jest wskaźnik na podstawie wielu składników cholesterolowych, który bada ryzyko wystąpienia miażdżycy).

Liczne badania na zwierzętach pokazały właściwości zwalczania otyłości i obniżające poziom lipidów. Te same badania wskazują na zdolność tauryny do poprawienia tolerancji glukozy u otyłych zwierząt, to ważny aspekt, bo wielki odsetek otyłych ma cukrzycę.

Być może najgłośniejsze badanie z udziałem zwierząt pokazuje, że otyłość sama w sobie wpływa na obniżenie ilości tauryny w organizmie. To błędne koło, które napędza dalsze wzrosty wagi. Spadek ilości tauryny został zaobserwowany u myszy z otyłością genetyczną i otyłością wywołaną przez dietę. Na szczęście, to samo badanie stwierdza, że dostarczenie tauryny do diety prowadzi do załamania cyklu i zwalcza skutki otyłości.

Tauryna poprawia kontrolę poziomu glukozy i leczy cukrzycę

To znany fakt, że poziom koncentracji tauryny jest mniejszy u cukrzyków w porównaniu do zdrowych jednostek. Tauryna może pokazywać współzależność między cukrzycą a otyłością. Badania na ludziach wykazały, że 1.5 grama tauryny dziennie może przywrócić właściwy poziom tauryny, a badania na zwierzętach pokazują, że suplementacja tauryny zapobiega a nawet odwraca skutki cukrzycy typu II.

Normalne poziomy tauryny są niezbędne w kontrolowaniu cukrzycy i jej powikłań. Badania na zwierzętach pokazują, że odpowiednia ilość tauryny obniża poziom glukozy we krwi i przywraca wrażliwość na insulinę. To jednak nie koniec. Tauryna odwraca konsekwencje choroby.

Na przykład, u dorosłego cukrzyka, suplementacja 1.5 grama dziennie przez 2 tygodniu odwróciła efekty wywołane przez cukrzycę takie jak zesztywnienie tętnic i anomalie w układzie naczyniowym, które powodowały zmiany w przepływie krwi i ciśnieniu. To może być istotne dla długości życia cukrzyków, jako że te anomalie są winne zwiększonemu ryzyku u cukrzyków, jeśli chodzi o choroby sercowo-naczyniowe. Badania na szczurach-cukrzykach wskazały na działanie ochronne na serce. Tauryna zapobiega uszkodzeniu mięśnia sercowego, główną rolę odgrywa tu proces, w którym tauryna zwiększa transport glukozy z krwi do komórek mięśnia sercowego, które potrzebują energii. Mechanizm jest prosty: zwiększa się transport glukozy do komórek, obniża się jej poziom we krwi.

Dodatkowe badania wyjawiły, że tauryna zwalcza komplikacje cukrzycowe. Tauryna poprawia wytrzymałość włókien nerwowych, co potencjalnie zwalnia albo odwraca skutki bolesnej neuropatii cukrzycowej. Siatkówka oka to kolejny kluczowy obszar, obiekt ataków ze strony podwyższonego poziomu glukozy. Tauryna walczy ze stresem oksydacyjnym wywołanym przez zły poziom glukozy i ochrania wrażliwe na światło komórki (choroba to retinopatia). Uszkodzenie nerek to kolejna konsekwencja cukrzycy, która została zminimalizowana przez suplementację tauryny u zwierząt.

Kod: Zaznacz cały

Co trzeba wiedzieć o taurynie?
To najliczniejszy aminokwas, którego rola jest przemilczana. Znajduje się w całym ciele, ale szczególnie w tkankach, zawierających pobudliwe komórki, jak komórki nerwowe czy mięśnia sercowego.

Badania epidemiologiczne sugerują, że pewne grupy społeczne mają najdłuższe przewidywania co do długości życia dzięki większemu spożyciu tauryny.

Tauryna może zapobiec otyłości i cukrzycy u zwierząt, a u ludzi łagodzi oba te stany.

Suplementacja t. wzmacnia mięsień sercowy, przedłuża długość życia komórek sercowych i chroni przed ich zniszczeniem. Redukuje efekty miażdżycy z jej śmiertelnymi następstwami.

Tauryna chroni siatkówkę oka i komórki ucha wewnętrznego przed zniszczeniem, normalizując przepływ jonów wapnia, które są wymagane do prawidłowej pracy tych narządów.

Coraz więcej dowodów na działanie tauryny w zapobieganiu napadów epileptycznych i chorobach wątroby.

Jeśli interesuje Ciebie dłuższe, zdrowsze i bardziej aktywne życia, rozważ suplementację tauryny.


Tauryna odwraca działanie czynników powodujących choroby sercowo-naczyniowe
Tauryna ma potężne działanie na serce i naczynia krwionośne. Osoby z wysokim poziomem tauryny mają znacząco niższe ryzyko śmierci w wyniku choroby wieńcowej. Dodatkowo, mają niższy wskaźnik masy ciała, niższe ciśnienie i mniejsze poziomy niebezpiecznych lipidów. Wiele różnych mechanizmów wpływa na silne efekty tauryny na serce i naczynia krwionośne.

U zwierząt z nadciśnieniem, tauryna obniżyła ciśnienie krwi poprzez zmniejszenie oporu, który napotykała krew w naczyniach krwionośnych. Tauryna obniżyła też częstotliwość impulsów nerwowych, które podwyższają ciśnienie. Suplementacja wykazała działanie leczące u osób z objawami miażdżycowymi jak zgrubienie i zesztywnienie tętnic. Przywróciła właściwą odpowiedź tętnic na korzystny śródbłonkowy tlenek azotu i zredukowała stan zapalny, który przyczynia się do choroby sercowo-naczyniowej.

Badanie na pacjentach po pomostowaniu aortalno-wieńcowym wykazało, że spożywanie płynu, który zawierał 3 gramy tauryny, 3 gramy karnityny i 150 mg koenzymu Q10 oraz podstawowe składniki witaminowe zredukował objętość lewej komory podczas fazy odpoczynku serca (diastole). To ważne, bo zwiększona objętość lewej komory w diastole to przesłanka nadchodzącej śmierci, taki pacjent wymaga bypassów lub protezy rozszerzającej naczynia. na Zachodzie tauryna jest kluczowym składnikiem diety u takich pacjentów.

Tauryna dostarcza silnej ochrony dla siatkówki oka
Tauryna jest szczególnie ważna, kiedy chodzi o zdrowie oczu. Jej odpowiedni poziom przeciwdziała uszkodzeniom wzroku związanym z wiekiem i odwrotnie: jej niedobór może powodować niepokojące problemy z oczami. Wady wzroku nabyte mają wiele przyczyn, ale głównym winowajcą jest stres oksydacyjny na światło-wrażliwe komórki siatkówki oka. Takie zniszczenia prowadzą do degeneracji plamki żółtej i innych chorób siatkówki u starszych osób.

Tauryna występuje w dużej koncentracji w siatkówce, a jej poziom tam spada z wiekiem. Dodatkowo, tauryna walczy ze stresem oksydacyjnym szczególnie podczas cukrzycy i przywraca właściwy poziom czynnika wzrostu nerwów, który jest wymagany dla zdrowia siatkówki oka.

Kiedy brakuje tauryny, pojawiają się liczne problemy ze wzrokiem, nawet u dzieci. Badania jednoznacznie wykazują, że tauryna jest kluczowa dla zdrowia oczu. Niektóre leki wpływają na obniżenie jej poziomu. Są to szczególnie specyfiki wykorzystywane w chemioterapii jak Cytoxan i Bulsufex, jak również lek na epilepsję Sabril. Radioterapia niszczy pokłady tauryny. Suplementacja przywraca właściwy poziom.

Tauryna a szumy uszne
Tauryna odgrywa też kluczową rolę dla słuchu. W niektórych przypadkach przyczyniała się do odwrócenia biochemicznych procesów utraty słuchu. Inne badania pokazały, że tauryna może całkowicie wyeliminować dzwonienie w uszach związane z szumami usznymi.

Największe zniszczenia w słuchu nie dzieją się na poziomie części mechanicznych, ale na poziomie komórek nerwowych, które przetwarzają fale dźwiękowe na impuls elektryczny odczytywany w mózgu. Jak inne komórki nerwowe, komórki rzęsate zależą od przepływu jonów wapnia z i do komórki. Tauryna przywraca i kontroluje normalny poziom jonów wapnia w komórkach słuchowych.

Tauryna poprawia zdolność słuchową u zwierząt wystawionych na działanie leków jak antybiotyk gentamycyna, który jest toksyczny dla słuchu. 17% z populacji ma chroniczne szumy w uszach, tauryna może być tu rozwiązaniem. Badania pokazują, że dawka od 700mg do 3.2 grama dziennie przez kilka tygodni powoduje prawie kompletny zanik szumów usznych. Badania na pilotach maszyn lotniczych pokazuje, że 12% osób odpowiedziało pozytywnie na kurację.

Rozwiązanie na napady drgawkowe
Wiele jest przyczyn epilepsji, ale zaburzenie funkcji tkanek pobudliwych mózgu jest podstawą każdego przypadku. Jedną z głównych ról tauryny u ssaków jest kontrolowanie tych tkanek, co powoduje coraz większe zainteresowanie ze strony lekarzy leczących epilepsję.

Badanie na zwierzętach pokazuje, że obniżenie pokładów tauryny zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia napadu. Tauryna ogranicza prawdopodobieństwo wystąpienia napadów, które są następstwem stosowania wielu leków. Tauryna zwiększa poziom dekarboksylazy kwasy glutaminowego, enzymu odpowiedzialnego za produkcję neurotransmitera GABA, jak również za tzw. wiązanie GABA-receptorów w komórkach mózgowych, co uspokaja je i ogranicza występowanie losowych, nieskoordynowanych impulsów elektrycznych, a to główna przyczyna napadów.

Tauryna chroni i leczy w chorobach wątroby
Coraz więcej badań pokazuje, że tauryna może pomagać w niealkoholowym stłuszczeniu wątroby. Ten stan pojawia się, kiedy zbyt wiele tłuszczów gromadzi się w wątrobie. To może być spowodowane opornością na insulinę i procesami metabolicznymi. Z czasem robi się z tego marskość wątroby.

Wątroba to nasz mistrz w neutralizowaniu toksyn, filtruje krew pod kątem substancji szkodliwych. Tauryna jak się okazuje, jest kluczowym składnikiem mechanizmu samoobrony w wątrobie (przeciwko toksynom).

Badania pokazują, że tauryna broni komórki wątroby przed wolnymi rodnikami i toksynami, redukując rozmiar stresu oksydacyjnego w wątrobie. To kluczowe dla stłuszczeń wątroby alkoholowych i niealkoholowych, które kończą się marskością.

Badanie na odpowiedniej grupie wykazało, że branie 2 gramów tauryny 3x dziennie przez 3 miesiące spowodowało znaczący spadek markerów uszkodzonej wątroby i markerów stresu oksydacyjnego, spadek poziomu cholesterolu i trójglicerydów.



Ciekawostki:
- z jedzenia można uzyskać 40-400 mg tauryny dziennie
- człowiek wytwarza resztę potrzebnej tauryny z cysteiny, ale z wiekiem z coraz mniejszą skutecznością. A im człowiek starszy, tym więcej jej potrzebuje
- tauryna nie odpowiada za szkodliwość napojów energetycznych, lecz końskie dawki kofeiny
- w latach 60. zaczęto produkować karmy dla zwierząt. W USA oślepły tysiące kotów domowych, zanim stwierdzono, że tauryna jest niezbędna dla wzroku, a koty nie potrafią wytwarzać jej z cysteiny
- dobre wyniki tauryny w przypadku zaburzeń afektywnych
- tauryna pojawia w dominujących ilościach w kształtującym się mózgu w okresie płodowym


Psychostymulator.

Wcześniej, niż jako anabolik, tauryna znana była i wykorzystywana – jako psychostymulator; najczęściej – w zestawie z kofeiną. Jednak – pomimo relatywnie długiej kariery psychostymulatora – dopiero niedawno udało się (jak się wydaje) zadowalająco wyjaśnić mechanizm jej aktywności psychostymulacyjnej.

W mózgu – tauryna oddziałuje na dwa ośrodki: serotoninergiczny, w którym impulsy przekazywane są przez neurotransmiter – serotoninę, i gabaergiczny – zależny od gamaaminomaślanu (GABA).

Wcześniej wskazywano – jako podstawowy mechanizm psychoaktywacji – hamujący wpływ tauryny na serotoninę, gdyż przekaźnik ten odpowiada za relaksację, więc jego hamowanie może przedłużać aktywność psychoruchową. Jednak obecnie – częściej mówi się o wpływie tauryny na układ gabaergiczny, gdyż to wyraźniej tłumaczy jej oryginalny, ośrodkowy efekt działania


Stymulacja układu gabaergicznego – tauryną – bardzo przypomina działanie małych dawek leków przeciwlękowych lub
alkoholu etylowego. Następuje wydłużenie czasu czuwania – z jednoczesnym zniesieniem lęku. Tauryna ma tu jednak pewną przewagę nad lekami i alkoholem: i leki przeciwlękowe, i alkohol, w większych dawkach – najpierw sprowadzają euforię, potem – upojenie, a w końcu – zamroczenie. Natomiast tauryna – nawet monstrualnie przedawkowana – zatrzymuje się ostatecznie na zniesieniu lęku i wydłużeniu czuwania. Z tego właśnie powodu – napoje kofeinowo–taurynowe szczególnie upodobali sobie kierowcy i sportowcy z dyscyplin ekstremalnych.

W sportach siłowych – jedna, dwie butelki przed treningiem – znacząco zwiększają możliwości wysiłkowe; pobudzają psychoruchowo i dodają wiary we własne możliwości.

Źródło: http://slawomirambroziak.pl/legalne-ana ... a-terapia/
0 x



Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: analityczka » środa 20 maja 2015, 16:18

Czasem suplement jest tańszy w sklepie dla hodowców koni, to i tauryna dla kotów może być atrakcyjna :)
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: vic88 » środa 20 maja 2015, 20:36

Jeśli chodzi o mnie, to kończę powoli puszkę 300 g tauryny. Od dawna narzekałem tutaj na wątrobę. Brałem regularnie ostropest, zdecydowałem się nawet na ten szalony krok z solą epsom i olejem. Nic nie dało. Wątroba prawie codziennie dawała o sobie znać, szczególnie po obiedzie. Było uczucie wypychania i jakichś przemykających przez kanaliki pęcherzyków.

Teraz jest rewelacyjnie. Pierwszy raz od dłuższego czasu zapomniałem, że mam wątrobę :D Zero marudzenia z jej strony. W artykule nie było wspomniane, że tauryna wpływa na jakość żółci, ale można znaleźć w necie publikacje na ten temat.

Inne efekty ciężko opisać, być może lepszy sen i trochę bardziej wyostrzony słuch.

Pozdrawiam,
vic ;)
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 20 maja 2015, 21:49

Najlepiej sie kalkuluje zakupić w sklepie dla kulturystów np;
http://www.swiatodzywek.taniesklepyinte ... _p_87.html
Tauryna nie jest dobra w smaku.
Ja moge brać tylko w kapsułkach. Takie 1,5 g duże ale z jedzeniem idealnie wchodzą.
0 x



vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: vic88 » środa 20 maja 2015, 22:08

Tu lepsza cena: http://allegro.pl/ostrovit-extra-pure-t ... 81144.html
Tauryne pije z MSM, więc to bez różnicy. I tu i tam czuć nutkę siarki :D
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 20 maja 2015, 22:37

Tzn jak serwujesz ?

Podejrzanie niska ta cena :shock:
Od lat kupuję i nigdy z taką się nie spotkałam.
W Myprotein kupowałam gdy jeszcze nie miała oddziału w Polsce lecz w UK.
Chociaz z tego co wiadomo swiat odzywek jest opanowany przez fabryki w Indiach i ponoć wszystko co idzie w Świat jest tam robione więc dalej to kwestia dystrybucji. Mozna sie do wszystkiego przyczepić....
0 x



vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: vic88 » środa 20 maja 2015, 22:52

MyProtein to dobra firma. Ta moja tauryna trochę kiepsko się rozpuszcza, może każda tauryna tak ma? Muszę brać taką bardzo ciepłą, ale nie gorącą wodę, żeby się dobrze rozpuściła. Potem jak temperaturka spadnie, to dodaje sobie MSM, bo MSM nie lubi zbyt dużej temperatury. Czemu łączę MSM i tauryne? Obie mają kiepski smak i obie piję rano oraz wieczorem, więc to praktyczne podejście, które jest raczej bezpieczne, bo MSM to nie jest reaktywna substancja.
0 x



HolyCrom
Posty: 19
Rejestracja: sobota 11 kwie 2015, 11:19
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: HolyCrom » piątek 22 maja 2015, 12:08

Czy dawki sugerowane na opakowaniu lub w pierwszym poście będą ok, czy stosujecie ją jakoś inaczej ?
0 x



Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: analityczka » piątek 22 maja 2015, 13:24

vic88 pisze:MyProtein to dobra firma. Ta moja tauryna trochę kiepsko się rozpuszcza

Ja mam pytanie ogólne, o producentów.
Na przykładzie tej najtańszej tauryny (http://ostrovit.com): pochodzi od "Fitness Trading dostępny pod adresem Gołębie-Leśniewo 11 07-305 Andrzejewo, prowadzący działalność na podstawie jednoosobowej działalności gospodarczej". Sklep w Zambrowie.
A gdzie linia produkcyjna, jakieś choćby najmniejsze laboratorium?
Może ten Ostrovit jest najuczciwszą firmą, ale skąd ja (konsument) mam wiedzieć, co naprawdę jest w tych tabletkach? Tauryna czy może zwykła kreda z jakimś dodatkiem?
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 22 maja 2015, 14:36

Przed chwila przeprowadziłam wywiadowczą rozmowę z działem marketingu/ eksportu.
Tauryna jest sprowadzana z Chin przez głownego hurtownika , który przeprowadza badania i sprawdza certfikaty, a Ostrovit od nich zakupuje.
Nie sa producentem, a jedynie kolejnym dystrybutorem.
Prowadzą taką polityke cenową, która jest ściśle związana z obrotem. Niska marża wysoki obrót.
Myslę, że mozna im zaufać.
0 x



Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: analityczka » piątek 22 maja 2015, 17:47

sandra pisze:Myslę, że mozna im zaufać.

Dla mnie to pół na pół. Zakładam, że nie ma ryzyka, że w tabletkach jest jakaś trucizna, ale pewność, że jest w nich tauryna mam na 50%.
Mój post nie dotyczy tej konkretnej firmy, tylko każdej, która nie publikuje oficjalnych danych, certyfikatu czy czegoś innego uwiarygadniającego jej towar. Czasem jest to historia, długa renoma, cokolwiek.
Tego mi brakuje.
2 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: vic88 » czwartek 09 lip 2015, 22:09

Witajcie,
chciałbym dorzucić aktualizację na temat suplementacji tauryny. To był naprawdę strzał w 10. Zapomniałem co to są problemy z wątrobą, zapomniałem, jakie jest uczucie po zjedzeniu ciężkiego posiłku, po prostu zapomniałem, że coś tam w brzuchu jest i pracuje, a uwierzcie, że trochę kłopotów było od małego, kiedy uszkodziłem wątrobę obalając butelkę pysznego, malinowego antybiotyku ;)

To wszystko można wyjaśnić, kiedy pyta się o właściwe rzeczy w google.

Tauryna - składnik żółci, ale także jej dyrygent.
Tauryna - dyrygent i stymulator produkcji kwasu żołądkowego


Można także znaleźć doniesienia, że to jest problem, którego naprawienie wymaga dużo czasu, jeśli już jest. Bo tauryna robi tak naprawdę taurynę, skoro odpowiada za prawidłowy proces trawienia i przyswajania substancji. Kiedy jej brakuje, to problem się pogłebia i trudno odwrocic tendencje. Mozna stopniowo naprawiac sie dobra dieta, ale kiedy dorzucisz do równania dodatkowa tauryne, to nastapi to znacznie szybciej.

Zapomnialem też, co to zmęczony wzrok. Teraz tylko pokonac candide i da się żyć :)

W czasie brania tauryny suplementowalem sie glownie MSM.

No i jak zawsze dzięki za to wspaniałe miejsce i rady ;)


Do tematu dorzucam jeszcze:
Grupy z potencjalnym brakiem tauryny (od strony skutku lub przyczyny): sportowcy; osoby z problemami z odpornością, wątrobą, jelitami; osoby z zakażeniem grzybiczym jak candida; ciąża i matki karmiące piersią; autyzm; otyli; palacze; ludzie z obrzękami (edema); ludzie ze zbyt wysokim lub niskim poziomem żelaza; z chorobami serca; problemy psychiczne; migreny.
1 x



vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: vic88 » sobota 18 lip 2015, 12:22

Tauryna: kandydatka na lek przeciwko starzeniu się mięśni

Odkryli ją Tiedemann i Gmelin w 1827 roku, w żółci bydlęcej, i nazwali tauryną od łacińskiego słowa taurinus – byczy. Tauryna jest molekułą częściowo wytwarzaną przez organizm, częściowo zaś pobieraną z pożywienia, absolutnie niezbędną do prawidłowego funkcjonowania większości narządów i tkanek, szczególnie zaś wątroby, narządu wzroku, układu nerwowego, mięśnia sercowego i mięśni szkieletowych. Z uwagi na ten ostatni aspekt zdobyła duże uznanie atletów i stała się popularnym suplementem diety, dostępnym w sklepach z odżywkami dla sportowców.

Starość charakteryzuje się między innymi znacznym ubytkiem masy mięśniowej, a związany z upływem lat zanik mięśni nazywamy fachowo sarkopenią. Długi czas postrzegano sarkopenię jako efekt procesu starzenia się organizmu. Dzisiaj natomiast już wiemy, że sarkopenia leży jednocześnie u podstaw przyczyn starości, sprzyjając rozwojowi schorzeń wieku późnego. Najjaskrawszy przykład: tkanka mięśniowa jest głównym konsumentem cukru, wraz z ubytkiem jej masy pojawia się więc cukrzyca starcza, nazywana fachowo cukrzycą typu drugiego. Sarkopenia może być również bezpośrednią przyczyną zgonu, mięśnie są bowiem głównym magazynem białek, a utrata ponad 40% przynależnego organizmowi białka skutkuje zejściem śmiertelnym. Tkanka mięśniowa jest jednocześnie niezwykle efektywnym organem wewnątrzwydzielniczym, produkującym masę rozmaitych hormonów, regulujących pracę całego organizmu. Można by dalej brnąć w tę tematykę, nie o to jednak przecież tu chodzi
Ważne, iż dowiedziono, że od kondycji tkanki mięśniowej zależy długość i jakość naszego życia, a jeden z dowodów na poparcie tej tezy pojawił się właśnie, w tracie eksperymentów z tauryną, prowadzonych w 2014 roku przez zespół japońskich naukowców pod kierownictwem Takashi Ito.

Japońskich naukowców inspirowały wcześniejsze badania, w których zaobserwowano, że niedobór tauryny koresponduje z wieloma defektami tkanek, charakterystycznymi dla procesów starzenia się organizmu, co sugerowało, że tauryna może być obdarzona aktywnością przeciwstarzeniową. Aby to wszystko dokładnie wyjaśnić, badacze wyhodowali myszy ze znokautowanym genem transportera tauryny, dostarczającego tę molekułę do tkanek, m.in. do tkanki mięśniowej. Jak się okazało: gryzonie z niedoborem tauryny w tkankach żyły krótko i umierały przedwcześnie, a przyspieszenie rozwoju starości dotykało w pierwszej kolejności tkanki mięśniowej. We włóknach mięśniowych pojawiały się z jednej strony zmiany charakterystyczne dla atrofii (zaniku) mięśni, z drugiej zaś świadczące o przedwczesnym starzeniu się komórek, czyli wchodzeniu ich w stan tzw. komórek starzejących się (senescent cells).
Naukowcy tym samym wykazali, że jakość i czas życia ssaków zależne są w największej mierze od kondycji tkanki mięśniowej, a ta z kolei – od koncentracji tauryny we włóknach mięśniowych.

Senescent cells to komórki stare i niefunkcjonalne życiowo, które utraciły na skutek upływu czasu zdolność do regeneracji i podziału, i powinny zginąć w procesie programowanej śmierci, nazywanym fachowo apoptozą. One jednak upodabniają się do komórek nowotworowych i produkują pewne białka, pozwalające uniknąć im losu zgotowanego przez mechanizmy programowanej śmierci. Rozpoznawane są najczęściej po zawartości białka opatrzonego symbolem: p16INK4a. Komórki takie niejako zaśmiecają tkanki, zakłócając ich prawidłowe funkcje życiowe. Wprawdzie nie dzielą się, nie są więc agresywne, jednak podobnie do komórek rakowych wydzielają szkodliwe substancje, niszczące prawidłowe komórki zdrowej dotąd tkanki.
Powyższe badanie pokazało nam, że takie komórki gromadzą się w tkance mięśniowej, pozbawionej tauryny, a ich nagromadzenie w mięśniach skutkuje przedwczesną śmiercią.

Aby jeszcze lepiej zobrazować całą tę sytuację, warto cofnąć się do wcześniejszej o trzy lata (2011 r.) pracy zespołu kierowanego przez Darrena Bakera, w której zidentyfikowano dokładnie takie same komórki i usunięto je z organizmów myszy. U młodych zwierząt, bez oznak starzenia się organizmu, działanie to zdecydowanie opóźniło rozwój związanych z wiekiem schorzeń, takich jak chociażby garb czy zaćma. W porównaniu z grupą kontrolną, włókna mięśniowe tych myszy były wyraźnie grubsze, a wydolność fizyczna – zdecydowanie większa. U pięciomiesięcznych gryzoni, które przejawiały już widoczne oznaki starzenia się organizmu, po kolejnych pięciu miesiącach życia notowana była znacznie lepsza wydolność fizyczna oraz wyraźnie większa grubość włókien mięśniowych, w porównaniu z grupą kontrolną. Pozytywne efekty eliminacji starzejących się komórek, obserwowane w odniesieniu do tkanki mięśniowej, wynikały bez wątpienia z faktu wydzielania przez te komórki czynników niszczących mięśnie i hamujących ich regenerację, a przede wszystkim – IL-1 beta i IGFBPs (Davalos, 2010). Możemy więc powiedzieć, odnosząc się do starości, że wszystkie tropy wiodą do tkanki mięśniowej.

I chociaż w powyższym badaniu naukowcy usuwali starzejące się komórki za pomocą pewnego eksperymentalnego leku (AP20187), to wyżej widzieliśmy, że powstawaniu takich komórek zapobiega tauryna.


Źródło: http://slawomirambroziak.pl/legalne-ana ... ie-miesni/
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: dama » piątek 07 sie 2015, 12:44

Tez sie ciesze ze takie miejsce jak tutaj jest bo sa fora gdzie mozna cos poczytac ale brakuje wymiany co komu na co pomogło.
Dlatego po samym czytaniu bez wymiany bez porad zmarnowałam prawie 3 lata.
Ludzie boja sie nie wiem czego a tu jeden drugiemu doradzi i to jest bardzo cenne.
Co do Tauryny to która lepsza w kapsułkach czy proszek
Vit czy
Olimp
http://allegro.pl/olimp-taurine-mc-1500 ... 53970.html

co poradzicie ja moge pic z glutamina i MSM .
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 07 sie 2015, 14:53

Zawsze lepsza wproszku. Firmy Vit nie miałam ale następna kupię.
Brałam Olimp. Wysypywałam z kapsułek
Jest lekko kwaskowata w smaku. Łączyłam ją z glutaminą.
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: dama » piątek 07 sie 2015, 15:26

Ale dlaczego sa rózne opakowania w czym jest różnica
tak
http://allegro.pl/ostrovit-extra-pure-t ... 16756.html
i taka
http://allegro.pl/ostrovit-pure-taurine ... 82047.html
i taka
http://allegro.pl/ostrovit-extra-pure-t ... 60233.html
która wybrac ?
moze zdąze dzisiaj zamówic .
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 07 sie 2015, 16:36

0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: dama » piątek 07 sie 2015, 17:23

Cena całkiem dobra moze mi taka zamówic szkoda bo zamawiałam czystek i mogłam w jednej cenie przesyłki ?

A co sądzicie o takim połaczeniu i cenie oczywiście
to nie dla mnie dla kogos kto woli łyknac i juz

http://allegro.pl/uns-gluta-1000-150tab ... 19206.html
0 x



vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: vic88 » piątek 07 sie 2015, 22:19

dama pisze:Cena całkiem dobra moze mi taka zamówic szkoda bo zamawiałam czystek i mogłam w jednej cenie przesyłki ?

A co sądzicie o takim połaczeniu i cenie oczywiście
to nie dla mnie dla kogos kto woli łyknac i juz

http://allegro.pl/uns-gluta-1000-150tab ... 19206.html

Ale to coś nie ma w składzie tauryny.

Jeśli chodzi o pytanie dot. różnych opakowań tauryny ostrovita, to dlatego że jedna jest z dodatkiem kreatyny (1 gram na 100 g), a druga bez. W zasadzie to bez różnicy. Kreatyna tez ma swoje pozyteczne zastosowania.

Oczywiście zawsze lepiej jest rozpuścić aminokwasy w ciepłej wodzie. Wrzucanie tabletek do żoladka moze spowodowac zbyt duza koncentracje i tak wlasnie, gdy bralem kapsulki z glutamina bez solidnego popicia woda, to przychodzil bol glowy, bo skoncentrowana glutamina zaczela zamieniac sie w glutaminian w obecnosci soku zoladkowego, a bez wody.

Kapsulki z suplami zawsze wychodza drozej niz w proszku. Jedyny plus, to mniej roboty, ale to nie zawsze znaczy lepiej.
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: dama » sobota 08 sie 2015, 11:51

Kupiłam tauryne w kapsułkach Mega caps 1500 120 kaps to tak zanim dojdzie w proszku .
Co powiecie na branie tauryny w białku razem z glutamina i MSM - mozna tak czy lepiej białko pic osobno ?
To ułatwia sprawe a jeszcze dolewam troche boraksu ... jak robie błąd to skorygujcie szybciutko.

Jeszcze taka sprawa zamówiłam czystek a potem grzegorz wskazał na tauryne - u konika
pan meilowo powiedział ze dołaczył do juz wczesniejszego zamówienia ,tylko ze tego nie mam na 'papierze'
czy ktos tak juz u niego brał mozna zufac czy jednak niech mi ponownie wystawi zebym wiedziała za co płace .
0 x



Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Tauryna

Nieprzeczytany post autor: analityczka » sobota 08 sie 2015, 18:54

dama pisze:Ale dlaczego sa rózne opakowania w czym jest różnica

Różnica jest w składzie. Masz to dokładnie opisane na stronie firmy, która to sprowadza.
http://ostrovit.com/index.php?controlle ... it_search=

Dlaczego ja nie mam zaufania do polskiego sprzedawcy (Robert Szulborski, Gołębie-Leśniewo 11 PL-07-305 Andrzejewo), który podpiera się angielszczyzną? Sam do siebie nie ma zaufania, że "podpórki" pseudozagranicznej potrzebuje?
Ale może się mylę. Gość następne produkty (także z tauryną) chce sprzedawać

http://rejestrzp.gis.gov.pl/index.php/p ... /2015/3750
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: dama » sobota 08 sie 2015, 19:47

Znaczy sie to odpada ?
To ktore bedzie dobre napewno to od konika podkowa
http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Tau ... cza-99/622

.

ale chciała bym wkapsułkach bo to prościej komus bedzie brac ..

http://allegro.pl/olimp-taurine-mc-1500 ... 41120.html
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 08 sie 2015, 20:05

Pytaniem jest skąd sprowadza? Firma nazywa się Fitness Trading i oprócz małego budynku na działce w zapadłej wiosce (Gołębie-Leśniewo) za Ostrowią Mazowiecką i sklepu w Zambrowie nic więcej nie widać. Robert jest od marketingu.
Serwer strony www jest w Norymberdze, strona wygląda na kopię angielskojęzycznej strony z wstawionymi, przetłumaczonymi okienkami po polsku. Wykonawca strony nie uwidacznia siebie w żaden sposób.
Nie wiem kiedy to się u nas pojawiło, ale wygląda na markę z kapelusza, istnieje Ostrovit SA w Rumuni, ale działa w branży win. Domenę zarejestrowano w październiku 2010 na Roberta.
Mogę się mylić, ale wygląda mi to na typowy schemat dystrybucji produktów Chińskich. Zamawiamy naklejki z logo i nazwą jaką wymyślimy i to przysyłają, a my sprzedajemy.
Nie twierdzę, że produkty są złe, nie mam informacji, nikt tego nie bada, tylko zgłaszają, więc koszty są niewielkie. A ceny w porównaniu do marek w fitness, bardzo niskie, choć w znanych markach wiadomo. koszą marże.

Edit: Chyba konie górą i tym razem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: dama » sobota 08 sie 2015, 20:47

To na co zwracac uwage czy tylko zostaje sklep .
Moze da sie porównac smakowo o ile ktoś juz kupował z róznych zródeł .
A ,Olimp mozna zaufac ?
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Tauryna a długość życia

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 08 sie 2015, 22:27

dama pisze:To na co zwracac uwage czy tylko zostaje sklep .
Moze da sie porównac smakowo o ile ktoś juz kupował z róznych zródeł .
A ,Olimp mozna zaufac ?

Olimp to znana marka na rynku, ale podróbki teraz we wszystkich produktach można spotkać, zwłaszcza w sprzedaży online, sklep z kolei też nie gwarantuje całkowitej pewności, powiem tak,-
bo pracuje aktualnie w tej branży- większość półproduktów do tych specyfików pochodzi z tych samych źródeł/producentów, resztę można sobie samemu dopowiedzieć..
Obrazek
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

ODPOWIEDZ