Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

"Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 31 paź 2017, 20:05

Spisu jako takiego jeszcze nikt nie zrobił, ale to nic dziwnego, ponieważ wszystkie indywidualne "zestawy" różnią się między sobą.
Czasami piszemy i ostrzegamy, czego nie powinno się łączyć, jeśli jest to ewidentne i mamy tego świadomość i wiedzę.
Nawet jeśli stworzymy odpowiednie tematy, to wyniki dyskusji należałoby umieścić jako skróty w jeszcze innych tematach, bo miszmasz będzie spory i trudny do przebrnięcia przez czytelników.
1 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 03 lis 2017, 22:42

zajzajer... :D

https://www.youtube.com/watch?v=2GUI-gw38OU



POZDRAWIAM - Thotal :D
0 x



haze
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2017, 13:09
x 38
x 4
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: haze » niedziela 05 lis 2017, 10:41

To w takim razie mam pytanie. Bezpośrednio przed śniadaniem piję glutaminę z wit c, msm i boraksem. Czy można do tego dorzucić cynk?
0 x



haze
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2017, 13:09
x 38
x 4
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: haze » czwartek 16 lis 2017, 09:36

Otrzymałem taki przepis i go testuje dla mnie o tyle dobre że ostatnio jakoś średnio miałem ochotę na kiszoną kapustę a w takim mixie smakuje to bardzo dobrze.
Chciałbym również przedstawić moją miksturę, która powoduje to, że Candida znika mi z dnia na dzień. Będę wdzięczny o nadesłanie wszelkich uwag na ten temat.

Przez lata stosowałem różne specyfiki by pozbyć się grzybicy. Ostatnio stosowałem: ketokonazol, olejek z drzewa herbacianego, bakterie jelitowe w tabletkach, maślankę, rożnego rodzaju mikstury oczyszczające. Nie będę wszystkich wymieniać. Robiłem sobie również lewatywy na początku co dziennie, potem co dwa dni, co trzy, a teraz co tydzień. Czytałem wiele stron internetowych i stosowałem zalecenia umieszczone na tych stronach. Brałem różnego rodzaju specyfiki przede wszystkim California Fitness. Skutek tych działań był średni. W końcu wpadłem na bardzo skuteczną recepturę. Candida znika mi dosłownie w oczach.

W mojej recepturze połączyłem zasadniczo dwa znane sposoby:
- działanie naturalnych antybiotyków zawartych w czosnku na grzybicę oraz
- zastępowanie grzyba w jelitach bakteriami mlekowego.
Czosnek ma dobre działanie antygrzybicze. Ma natomiast istotne wady. Skóra wydziela po spożyciu czosnku bardzo nieprzyjemną woń oraz wiele składników czosnku nie trawi się w przewodzie pokarmowym (zwłaszcza chorego na grzybicę) powodując wzdęcia oraz złe samopoczucie. Bakterie kwasu mlekowego są drogie i trzeba je spożywać w dużej ilości by wyprzeć candidę. Poza tym giną w kwaśnym soku żołądkowym. Odkryłem dla siebie bardzo tanie źródło bakterii kwasu mlekowego. To właśnie kapusta kiszona lub kiszone polskie ogórki, również ich soki (muszą być nie zepsute i mieć dobry smak).
Ja połączyłem czosnek z kiszona kapustą lub kiszonymi ogórkami.
Oto ona:
1. Naczynie miksera elektrycznego dobrze umyć i opłukać.
Do miksera dolać nieco wody z odwróconej osmozy lub nisko mineralizowanej (dalej tylko taką używać) by woda przykrywała nieco noże miksera. Nie używać wody mineralnej o dużej zawartości soli mineralnych.
2. Dużą główkę lub dwie małe czosnku obrać do ząbków. Odkroić miejsca chore. Powinny zostać wyłącznie zdrowe ząbki. Wrzucić ząbki do naczynia miksera.
3. Wrzucić garść kapusty kiszonej, dolać sok jeśli jest, można dodać ogórki kiszone wraz z sokiem lub razem ogórki z kapustą (kapusta i ogórki winny być zdrowe i o dobrym smaku).
4. Obrać cytrynę z żółtej skórki (nie trzeba wyciskać soku) i tak obraną wrzucić do miksera.
5. Dodać 2, 3 duże łyżki stołowe oliwy z oliwek lub innego oleju jadalnego.
6. Dodać wody 3 cm nad całość. Miksować 1 do 2 minuty aż całość się rozdrobni. Dolewać wody tak by konsystencja była płynna i miksować jeszcze trochę. Nie przekraczać dla bezpieczeństwa temperatury 31°C. Proszę pamiętać, że temperatura 40°C zabija już korzystne dla nas bakterie kwasu mlekowego. Przechowywać w lodówce w temp 5°C.
Chciałem zaznaczyć, że bakterie kwasu mlekowego trawią już czosnek w naczyniu miksera. To zachodzi już w ciągu paru minut, a później w naszym żołądku i jelitach. Dzięki temu trawieniu zupełnie znikają nieprzyjemne zapachy czosnku. Czosnek stabilizuje bakterie tzn. pozwala na rozwój tylko korzystnych dla nas bakterii kwasu mlekowego, inne nie rozwijają się lub giną. Olej łagodzi ścianki żołądka i jelit tak, że składniki czosnku przenikają powoli do organizmu i nie wywołują szczypania i bólu. Cytryna świetnie oczyszcza organizm, a całość moim zdaniem jest bardzo dobra, lepsza od wszystkiego co do tej pory przyjmowałem. Taka mikstura jest nawet smaczna. To rodzaj zupy ogórkowej czy kapuśniaku, ale wytwarzanej w niskiej temperaturze bez gotowania, bardzo zaprawionej czosnkiem. :-)

Stosowanie
Zacząć od jednej dużej łyżki pól godziny przed każdym posiłkiem. Korzystne jest stosowanie na czczo. Można dojść do jednej szklanki przed posiłkiem, ale maksimum 3 szklanki dziennie. Po miksturze nie chce się specjalnie jeść. Jest ona dzięki olejowi dosyć kaloryczna. Można zrobić sobie po niej mini głodówkę leczniczą

Mikstura działa bardzo ostro i skutecznie. Jest lepsza od wszystkich i tych drogich i tych tanich i syntetycznych i ziołowych leków stosowanych przeze mnie. I kosztuje tyle co skromne jedzenie. U mnie candida dosłownie znika w oczach. Ciekaw jestem jak będzie u Państwa, jeśli oczywiście zechcecie ją stosować. Proszę o podzielenie się swoimi opiniami. Proszę o wszelkie sugestie na temat redakcji tekstu i spraw merytorycznych. Chcę to przetłumaczyć na angielski i wysłać w świat.

Mam nadzieję, że sporządzenie mojej mikstury nie przysporzy Państwu większych problemów. Zajmie to Państwu kilka minut i może być codziennym dodatkiem Państwa jadłospisu. Życzę poprawy zdrowia u Państwa i liczę na współpracę.

Z pozdrowieniami.
Miroslaw Sobolewski
www.jonizator.pl ; jonizator@jonizator.pl ; biuro@jonizator.pl
Gadu-gadu: 9301530 ; Tlen: jonizator7 ; Skype: jonizator
tel. +48 /68/4535409 ; +48 602173370 ; +48 /68/4524410
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 16 lis 2017, 15:44

Podobne są znane:
viewtopic.php?f=16&t=1423&p=39302&hilit ... nku#p39302

Jest jeszcze na grzyby boraks, H2o2, jod i wiele innych.
viewtopic.php?f=16&t=1018&hilit=grzybica
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

haze
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2017, 13:09
x 38
x 4
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: haze » piątek 29 gru 2017, 19:50

Nie wiem czy to dobry temat...ale co można użyć na chyba zawianie szyji? Na początku używałem oliwki magnezowej dała dość szybkie efekty (więcej moglem się odchylać) ale potem zero progresu, Amol to samo i tak od tygodnia.
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: św.anna » piątek 12 sty 2018, 21:32

Kompresy i herbata z liści krwawnika

Przepis: herbata z krwawnika
1 łyżka liści krwawnika
3 szczypty sproszkowanych liści z krwawnika
250 ml wody
Liście i proszek z krwawnika pozostawić około 3 minut w gorącej wodzie o temperaturze wrzątku, odcedzić i popijać łykami.

Krwawnik jest najlepszym środkiem na rany w medycynie Hildegardy i można go stosować wewnętrznie jako herbatę z krwawnika wzmocnioną 3 szczyptami korzeni i liści z krwawnika. Herbata sprawdziła się w profilaktyce infekcji pooperacyjnych, należy ją pić 3 dni przed operacją i 10 dni
po operacji, aby uniknąć infekcji. Rany pooperacyjne goją się bez komplikacji wciągu 10 dni.

Przepis: kompresy z krwawnika
1 łyżka liści krwawnika
250 ml wody
Liście zagotować w wodzie i przykładać wilgotny opatrunek bezpośrednio
na ranę. Ponowić, gdy opatrunek wyschnie.
Jeśli rana zacznie się goić, można kłaść liście z krwawnika bezpośrednio
na ranę.

Dzięki tej metodzie goją się też najgorzej zainfekowane rany oraz pozwala ona usunąć nawet bakterie odporne na antybiotyki.
Kompresy pomagają również w tak zwanych beznadziejnych przypadkach, jak na przykład u pewnej pacjentki leczonej bezskutecznie przez 7 tygodni różnymi antybiotykami po amputacji nogi w klinice uniwersyteckiej. Rana zagoiła się spontanicznie po 10 dniach leczenia krwawnikiem.

Program zdrowia św. Hildegardy. Dawne lekarstwa na współczesne choroby
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: św.anna » sobota 13 sty 2018, 16:15

Lemna – rzęsa w ziołolecznictwie

Obrazek

W rzęsach stwierdzono obecność apiogalakturonianów (apiogalakturonan) wzmagających fagocytozę (zwiększenie aktywności układu immunologicznego).

Rzęsa (Herba Lemnae) zawiera śluzy, pektyny, skwalen (squalen), fitosterole, diterpeny, fitole, cukry (apioza, ksyloza, amyloza), ligniny, kwas syringowy, kwas kawowy, kwas ferulowy, kwasy tłuszczowe, sporo manganu.

Podobne składniki posiada bardzo podobna do rzęsy – spirodela wielokorzeniowa – Spirodela polyrrhiza (L.) Schleiden.

W Polsce występuje rzęsa trójrowkowa – Lemna trisulca L., rzęsa garbata – Lemna gibba L. i rzęsa drobna – Lemna minor L. Rzęsę można zbierać cały rok, przy czym na zimę gromadzi więcej składników zapasowych. Można ją pozyskiwać tylko z wód czystych. Unosi się na powierzchni wody, więc łatwo styka się z zanieczyszczeniami ropopochodnymi i innymi lżejszymi od wody, hydrofobowymi związkami. Zebraną rzęsę starannie wypłukać w bieżącej wodzie. Można ją suszyć, zamrozić lub spożywać na surowo, po 1 łyżeczce 3 razy dziennie przez co najmniej 21 dni.

Działanie: czyszczące krew, mobilizujące układ odpornościowy, przeciwreumatyczne, przeciwartretyczne, przeciwzapalne, odżywcze, obniżające poziom cholesterolu we krwi, osłaniające i powlekające błony śluzowe, przeciwkaszlowe.

Wskazania: przewlekłe choroby skórne na tle zaburzeń przemiany materii, miażdżyca, kuracje odtruwające i wzmacniające, odżywcze, spadek odporności na infekcje, choroby reumatyczne, stany zapalne układu oddechowego, nieżyt jamy nosowo-gardłowej, chrypka, suchy kaszel, podrażnienie gardła.

Przetwory. Najbardziej wartościowe są:
1. Świeże ziele rzęsy, spożywane 3 razy dziennie po 1 łyżeczce, przez 21-30 dni, powtarzać co kwartał. Można mieszać z miodem.

2. Sałatki zawierające świeżą rzęsę (jest smaczna), najlepiej z oliwką i serami, ponadto wymieszane z twarożkiem.

3. Sucha rzęsa: 1 płaska łyżeczka z miodem 2-3 razy dziennie, przez 21-30 dni, co kwartał.

4. Macerat ze świeżej lub suszonej rzęsy: 1-2 łyżeczki rzęsy zalać ciepłą wodą przegotowaną na 6 godzin, wypić całość, bez cedzenia, można z miodem.

5. Do pielęgnowania skóry, do maseczek odżywczych, pojędrniających, odświeżających, przeciwzapalnych, przy wypryskach, trądziku, zapaleniu łojotokowym, skórze zmęczonej i zwiotczałej, suchej (odwodnionej). Rzęsę świeżą lub mrożoną ucierać z oliwką lub kleikiem lnianym w moździerzu, nakładać na twarz w formie papki na 1-2 godziny, po czym zmywać naparem nagietkowym lub mydlnicowym. Na opuchniętą twarz, zmęczoną, zwiotczałą, z rozszerzonymi porami stosować zamrożoną, świeżo roztartą rzęsę. Dostarcza skórze proteiny, skwalen, kwasy tłuszczowe, łatwo przyswajalne cukry, witaminy, sole i polifenole. Fitosterole dodatkowo blokują receptory androgenowe w skórze, co jest wskazane przy trądzikach, szczególnie androgennym i sterydowym.

6. Napar ze świeżej lub suszonej rzęsy pić w ilości kilku filiżanek dziennie przy infekcjach i stanach zapalnych dróg oddechowych (1 łyżeczka suszonej rzęsy na filiżankę wrzątku).

7. Papka ze świeżej rzęsy leczy trudno gojące się rany i różnego pochodzenia wypryski, np. na tle zaburzeń troficznych (także u małych dzieci). Polecam spróbować.

8. W szwajcarskim i niemieckim ziołolecznictwie ludowym stosuje się czasem wyciągi alkoholowe z rzęsy; ja jednak ich nie używałem i nie próbowałem sporządzić.
komentarz Romana M.:
Czytałem, iż prowadzone są badania nad związkami czynnymi zawartymi w rzęsie pod kątem ich ewentualnego działania przeciwrakowego (nic bliższego jednak na ten temat nie potrafię napisać). Takie zastosowanie rzęsy odnotowano w medycynie chińskiej i ludowej medycynie niemieckiej. W takich przypadkach stosowano spirytusową nalewkę z rzęsy: 50 ml wódki + łyżeczka świeżej wymytego i rozdrobnionego ziela, zostawić na 3 – 4 dni, przecedzić; zażywać po 15 – 20 kropli w ¼ szklanki wody, 3 razy dziennie. Szczególnie często używano jej przy nowotworach górnych dróg oddechowych.
Inne zastosowanie rzęsy z jakim spotkałem się w literaturze, to używanie wysuszonej rzęsy w postaci proszku. Był on mieszany pół na pół z miodem (jak wyżej w punkcie 3 ). Zażywano lek w takiej postaci w ilości 1 – 2 gramy, dwa lub trzy razy dziennie. Miał on zastosowanie jako środek przeciwzapalny, uśmierzający ból, żółciopędny a w końcu – obniżający temperaturę. Sam nie mam doświadczenia ani obserwacji na temat użyteczności rzęsy. W ubiegłym roku przymierzałem się nawet do jej zbioru. Jak widać, z tego co napisał pan doktor, rzęsa z medycyny ludowej doznała awansu do medycyny naukowej. Chyba to mnie przekonuje i w następnym sezonie zrobię niejaki zapas tego surowca.
http://rozanski.li/1085/lemna-rzesa-w-ziololecznictwie/

św. Hildegarda:
(...) Po upuszczeniu krwi stosuje się eliksir z rzęsy wodnej;
dopiero po odtruciu zyskuje on pełną skuteczność. Sporządzenie
eliksiru jest trudne i wymaga dużych umiejętności
farmaceutycznych. Ekstrakt z wina i miodu sporządza się
z cynamonu, szałwii, imbiru, kopru włoskiego, białego pieprzu,
pięciornika kurze ziele, gorczycy polnej i dzikiej przytuli
oraz filtruje się na gorąco przez rzęsę wodną.

Przepis: eliksir z rzęsy wodnej
10 g białego pieprzu
5 g korzenia imbirowego
45 g kory cynamonu
3 ml nalewki z szałwii
7 ml nalewki z kopru włoskiego
70 ml odszumowanego miodu
Zagotować w 11 białego wina.
Całość filtrować przez:
20 g rzęsy wodnej
40 g liści pięciornika
40 g gorczycy polnej
20 g przytuli

Stosowanie:
1 kieliszek (16 m l) dziennie przed śniadaniem i 1 kieliszek przed
spaniem. Tak więc pierwszym i ostatnim napojem wciągu dnia ma
być eliksir z rzęsy wodnej.
Rzęsa w odna jest prawdziwą alternatywą dla leczenia antybiotykami,
ponieważ wzmacnia bardzo układ odpornościowy
i pobudza obronę ustroju.
Program zdrowia św. Hildegardy. Dawne lekarstwa na współczesne choroby
http://zdrowiepowraca.pl/artykul,nalewk ... y-z-bingen
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 15 sty 2018, 20:58

kurkuma...


https://www.youtube.com/watch?v=YKr7aZQamj8




Pozdrawiam - Thotal :)
1 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 16 sty 2018, 22:35

lit...


http://www.wikirose.pl/2015/06/odkryj-t ... owage.html

edit:
Obrazek
strona producenta: https://woda-lecznicza.pl/



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 22 lut 2018, 00:06

0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 22 cze 2018, 15:05

Lecznicze właściwości prawoślazu lekarskiego doceniał ponoć sam Hipokrates i trudno się tej sympatii dziwić. Lista dobroczynnych oddziaływań tej rośliny na ludzki organizm naprawdę imponuje.
Doskonale wpływa na nasz układ oddechowy i idealnie stymuluje pracę jelit.
Ponadto skutecznie zapobiega infekcjom czy zjadliwym wirusom oraz perfekcyjnie działa na skórę. m.in. łagodząc świąd, osuszając z nadmiaru sebum i zapobiegając utracie wody.
Przyjrzyjmy się prawoślazowi lekarskiemu bliżej, a z pewnością nie pożałujemy.

Obrazek


Jak zrobić syrop z prawoślazu?

Potrzebne składniki:

- 950 ml niegazowanej wody mineralnej,
- ¼ szklanki świeżo startego lub suszonego korzenia imbiru,
- ¼ szklanki kwiatów rumianku,
- ¼ szklanki korzenia prawoślazu,
- 1 łyżka cynamonu,
- ¼ szklanki soku z cytryny,
- 1 szklanka miodu

Sposób przygotowania:

Wodę wlej do średniej wielkości rondelka. Dodaj zioła. Doprowadź do wrzenia, a następnie gotuj na małym ogniu, dopóki co najmniej połowa wody nie odparuje. Przecedź syrop przez drobne sitko wyłożone gazą.
Będziesz potrzebować około szklanki płynu. Poczekaj, aż syrop nieco przestygnie i dodaj do niego sok z cytryny oraz miód. Wymieszaj.
Pamiętaj, że miód traci część swoich właściwości w temperaturze powyżej 40°C.
Wlej syrop do butelki lub słoika i dobrze zakręć. Przechowuj w lodówce.
Zachowa świeżość przez około dwa miesiące. Dawkowanie: 1 łyżeczka - dzieci, 1 łyżka stołowa - dorośli.
https://tipy.interia.pl/artykul_30102,p ... wosci.html
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 04 sie 2018, 00:10

Mirabelki

https://www.youtube.com/watch?v=78YUZibqwrU

Opublikowany 2 sie 2018
Mirabelki zdrowe smaczne i ...
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 08 sty 2019, 16:27

https://kopalniawiedzy.pl/czosnek-czosn ... ieta,25292
Jabłkowo-miętowy sposób na czosnkowy oddech

5 października 2016, 07:58 | Ciekawostki

Obrazek

Najlepszym sposobem na czosnkowy oddech jest zjedzenie surowego jabłka, mięty lub sałaty.
Za czosnkowy oddech odpowiadają takie lotne związki, jak disiarczek diallilowy, merkaptan allilowy, disiarczek allilometylowy czy sulfid allilowometylowy.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Ohio dali ochotnikom do żucia przez 25 sekund 3 gramy czosnku. Tuż potem dostawali oni wodę (grupa kontrolna), zieloną herbatę, surowe lub podgrzane jabłko albo sok jabłkowy, surową bądź podgrzaną sałatę, a także surowe liście mięty bądź wyciśnięty z nich sok.

Poziom lotnych związków w wydychanym powietrzu oceniano przez godzinę za pomocą spektrometrii mas z jonizacją w strumieniu wybranych jonów (ang. selected ion flow tube-mass spectrometry, SIFT-MS).
Czosnek mieszano także z wodą, oksydazą polifenolową (PPO), kwasem rozmarynowym, kwercetyną i katechiną. Poziom lotnych związków badano od 3. do 40. min również za pomocą SIFT-MS.

Okazało się, że w porównaniu do grupy kontrolnej, przez pierwsze 30 min surowe jabłko i sałata zmniejszały stężenie lotnych substancji o 50 lub więcej procent. W przypadku wszystkich mierzonych związków liście mięty wykazywały silniejsze właściwości dezodorujące niż surowe jabłka i sałata. Soki jabłkowy i miętowy zmniejszały co prawda stężenie związków odpowiedzialnych za czosnkowy oddech, ale nie tak dobrze jak żucie surowego jabłka bądź mięty. Podgrzane jabłko i mięta znacząco redukowały ich poziom, zaś picie zielonej herbaty nie wywierało żadnego wpływu.

Amerykanie sądzą, że pokarmy usuwają czosnkowy oddech na dwa sposoby; chodzi o enzymy i związki fenolowe, które reagują ze związkami z czosnku. Surowe produkty są najskuteczniejsze, bo zawierają i enzymy, i związki fenolowe (w soku te drugie ulegają polimeryzacji, a z kolei podgrzanie eliminuje enzymy).
W warunkach in vitro kwas rozmarynowy, katechina, kwercetyna i PPO znacząco zmniejszały poziom wszystkich czosnkowych związków. Najskuteczniejszy był kwas rozmarynowy.

Autor: Anna Błońska

Źródło: Institute of Food Technologists (IFT)
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 23 kwie 2019, 21:11

Torbiel Bakera

- petarda od @wolzdro ! 8-)
wolzdro pisze:
wtorek 23 kwie 2019, 10:57
odświeżam...moze komus pomoze
od kilku dni ..stopniowo oczywiscie cysta sie zmniejszala z wielkosci kurzego jaja jest ledwo wyczuwalna w wielkosci moze orzeszka laskowego woda tez oczywiscie zaczela schodzic kolano nie jest juz wielkosci glowy...

prawie ok jest...mozna powoli chodzic , zginac ..ogolnie widac znaczaca poprawe ...nie jest gorace itp...zastosowalam z wewnwtrzych praktycznie zadnych zmian

procz ok 600/700 tys d3, przez kilka dni lacznie sporo k2 i ciut wiecej niz zwykle c ale bez mega dawek

do tego sporo enzymow bromelina z papaina pepsyna...
i ty le z zewnetrznych codzienne oklady raz dziennie papaka, glinka rozne rodzaje, kurkumapieprz cayen imbir gozdziki, i zmniennie matcha cynamon, chlorella, taka papke trzymam od ok 20min-1h po czym zmywam i nakladam olej kokosowy/rycynowy, czasem odrobine dmso, masaz delikatne rozcieranie i masowanie okolic olejem rycynowy kilka razy dziennie, to wszystko co robilam ,

u mnie ruszylo, moze ktos jeszcze skorzysta...
wedle moich poszukiwan problem dosc czesty...

jakoze efekty odczuwalne prawie od razu i po 2 tyg jest prawie ok...
to mysle ze warto sprobowac,
na pewno warto!
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 16 lis 2019, 06:29

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

rtvstefan@interia.pl
Posty: 12
Rejestracja: sobota 20 lut 2021, 20:35
x 2
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: rtvstefan@interia.pl » sobota 20 lut 2021, 21:15

Witam wszystkich. Jestem tu nowy mężczyzna do 70 kg wagi Przeczytałem cały dział receptur i nie znalazłem przepisu który mnie interesuje. Otóż potrzebuję zrobić miksturę do suplementacji boru , magnezu, wit. c, selenu i ewentualnie cynku, bo płyn lugola chyba osobno chciałbym to wykonać z odczynników chemicznych które już częściowo posiadam. Mam na myśli (chlorek magnezu, czteroboran sodu , dwutlenek selenu , jakiś związek potasu ,coś z czego można suplementować potas ,coś z cynkiem i wit. C czyli kwas askorbinowy i askorbinian sodu).Chodzi mi o jedną miksturę profilaktyczną i max. wchłanialności. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 20 lut 2021, 21:47

Wszystko na raz się nie da. Maks. pierwsze 3 razem w roztworze, do wypicia przez kilka godzin.
Wiele związków selenu jest trujących, dwutlenek musi przereagować z jakimś kwasem, aby był przyswajalny, jednak tylko związki selenu z aminokwasami są nisko toksyczne.
Tylko bor, magnez i wit. C (bufrowaną) jest sens umieszczać w roztworze do wypicia np. w ciągu dnia, gdyż tylko one wymagają rozłożenia dawki w czasie, choć z różnych powodów. Pozostałe można pobierać w różnej formie i w 1 lub 2 dawkach.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

rtvstefan@interia.pl
Posty: 12
Rejestracja: sobota 20 lut 2021, 20:35
x 2
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: rtvstefan@interia.pl » sobota 20 lut 2021, 22:07

Dzięki. dobre i co te trzy specyfiki .Jeśli można prosić o proporcje chlorku magnezu ,boraksu i wit. C i czym się buforuje. chodzi mi o roztwór np. na 1 tydzień lub miesiac .Nie wiem jak praktyczniej Posiadam wagę laboratoryjną.Pozdrawiam.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 21 lut 2021, 00:03

Niemożliwe te 3 razem to na 1 dzień, wit, C w płynie szybko się utlenia, rozwór magnezu z boraksem możesz sobie na miesiąc zrobić. Nie ma proporcji, robisz co ci potrzeba. Dawka terapeutyczna boraksu dla mężczyzn jest 800 mg dziennie, magnezu ok 400 mg jonów magnezu, chlorek ma 11% jonów magnezu, czyli nie całe 4 g chlorku magnezu na dzień.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

rtvstefan@interia.pl
Posty: 12
Rejestracja: sobota 20 lut 2021, 20:35
x 2
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: rtvstefan@interia.pl » niedziela 21 lut 2021, 23:08

DZIĘKI ZA ODPOWIEDZ ALE JA NIC NIE KUMAM, NIEZNAM SIĘ NA JONACH ITD. POTRZEBUJĘ KONKRETNIE ILE WODY, ILE ZWIĄzKU CHEMICZNEGO I PO ILE CM SZESCIENNYCH BRAĆ ILE RAZY DZIENNIE .czy to aż tak dużo ? POZDRAWIAM.
0 x



kudłatek
Posty: 72
Rejestracja: piątek 03 sty 2020, 09:29
x 16
x 23
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: kudłatek » poniedziałek 22 lut 2021, 09:47

rtvstefan@interia.pl pisze:
niedziela 21 lut 2021, 23:08
DZIĘKI ZA ODPOWIEDZ ALE JA NIC NIE KUMAM, NIEZNAM SIĘ NA JONACH ITD. POTRZEBUJĘ KONKRETNIE ILE WODY, ILE ZWIĄzKU CHEMICZNEGO I PO ILE CM SZESCIENNYCH BRAĆ ILE RAZY DZIENNIE .czy to aż tak dużo ? POZDRAWIAM.
Ja robię tak >>>
wsypuję do pojemnika ze skalą w mililitrach ,85 gramów chlorku magnezu,
potem dolewam wody do 100 ml,wg skali.
Pomieszam i zaczekam ,aż się rozpuści.
Przelewam do słoiczka.
Raz dziennie nabieram do strzykawki o pojemności 5ml,do pełna czyli jest jakieś 6 ml roztworu.
I co jakis czas -sześć raz na dzień - wpuszczam 1 ml roztworu np.do herbaty,albo do wody,albo do kawy,
chodzi o to,że samego tego się nie pije,bo jest gorzkie.
W ten sposób zapewniasz sobie właściwą dawkę magnezu,rozłożoną na cały dzień.
Autorką tego tipu jest Pani Barbara Kazana,którą pozdrawiam :)
&&&
0 x



rtvstefan@interia.pl
Posty: 12
Rejestracja: sobota 20 lut 2021, 20:35
x 2
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: rtvstefan@interia.pl » sobota 27 lut 2021, 17:42

Witam. Myślałem aż wymyśliłem. Rozpuszczam w małej ilości wody destylowanej 200 gr. chlorku magnezu, następnie dolewam wody do 250 ml. Drugi składnik to boraks w ilości 1.5 gr. rozpuszczam w 250 ml wody destylowanej. Następnie łącze te dwie ciecze ze sobą. Piję 5 razy dziennie po 2 ml. Co daje mi dobową dawkę ok. 450 mg magnezu i 30 mg boraksu(ok. 3 mg boru).Daje mi to zapas na 50 dni .Nieźle to sobie wykombinowałem chyba? Pozdrawiam.
0 x



rtvstefan@interia.pl
Posty: 12
Rejestracja: sobota 20 lut 2021, 20:35
x 2
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: rtvstefan@interia.pl » niedziela 07 mar 2021, 20:35

ZNALAZŁEM COŚ TAKIEGO -FAJNE MIKSTURY- SZCZEGÓŁÓW NIE MA JAKIE PROPORCJE.

1.magnez (cytrynian magnezu) + potas (chlorek potasu)
2.magnez (węglan magnezu) + potas (chlorek potasu)
3.glukoza + potas (chlorek potasu) + saccharomyces boulardii (probiotyczne drożdze) + sód (chlorek sodu) + cytrynian sodu
4.glukoza + magnez (cytrynian magnezu) + potas (chlorek potasu) + sód (chlorek sodu) + cytrynian sodu
5.potas (chlorek potasu) + tiamina(WIT. B1)
6.chlorek amonu + potas (chlorek potasu) + sód (chlorek sodu)
7.wapń (chlorek wapnia) + potas (chlorek potasu) + octan sodu + sód (chlorek sodu)
8.wapń (chlorek wapnia) + potas (chlorek potasu) + sód (chlorek sodu) + mleczan sodu
9.wapń (chlorek wapnia) + magnez (chlorek magnezu) + potas (chlorek potasu) + octan sodu + sód (chlorek sodu) + cytrynian sodu
10.wapń (chlorek wapnia) + potas (chlorek potasu) + sód (chlorek sodu)
11.żelatyna + magnez (chlorek magnezu) + potas (chlorek potasu) + sód (chlorek sodu) + mleczan sodu
12.magnez (chlorek magnezu) + potas (chlorek potasu) + octan sodu + sód (chlorek sodu) + sód (glukonian sodu)
13.kwas cytrynowy + glukoza + potas (chlorek potasu) + sód (chlorek sodu) + cytrynian sodu
14.kwas cytrynowy + glukoza + lactobacillus + potas (chlorek potasu) + sód (chlorek sodu) + cytrynian sodu
15.wapń (chlorek wapnia) + magnez (chlorek magnezu) + potas (chlorek potasu) + sód (chlorek sodu) + mleczan sodu
16.kwas askorbinowy + makrogole + potas (chlorek potasu) + sód (chlorek sodu) + sód (siarczan sodu)

JEŻELI KTOŚ COŚ, TO PROSZĘ O KOMENTARZE.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: "Nasze" specyfiki, receptury, przygotowanie itd.

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 22 mar 2021, 00:03

blueray21 pisze:
niedziela 21 lut 2021, 00:03
Dawka terapeutyczna boraksu dla mężczyzn jest 800 mg dziennie, magnezu ok 400 mg jonów magnezu, chlorek ma 11% jonów magnezu, czyli nie całe 4 g chlorku magnezu na dzień.
chyba już dawno nieaktualne, koło grama Mg dla chłopa +80 kg, lub więcej ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ