Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Sól oraz sól morska - właściwości i znaczenie

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9339
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13600 razy

Sól oraz sól morska - właściwości i znaczenie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 25 maja 2014, 14:09

Spotkałem się z tym zastosowaniem, jako cudownego leku już kilkakrotnie w życiu, ale nie pomyślałem, aby to publikować. Ponieważ jestem leniwy, to wolałem przetłumaczyć, niż pisać.
Chodzi generalnie o sól w propagowanej wersji sól morską.
Autor tego tekstu jest znanym w Tajlandii biochemikiem, który wyleczył tysiące ludzi metodami tradycyjnymi i różnymi bardziej chemicznymi miksturami i charakteryzuje się olbrzymia wiedzą w dziedzinie przyczyn różnych chorób. Był za swoją działalność ścigany przez tajskie FDA za "leczenie" bez tytułu medycznego.


08/05/2005 : Ted z Bangkoku, Tajlandia: "Jestem zaskoczony, że nie jesteście świadomi niesamowitości soli morskiej! W Tajlandii używam Thaiskiej soli morskiej więc każda lokalna sól morska zrobi to samo. Ale bazując na Thaiskiej soli morskiej, którą stosuję tutaj, to jest ona bardzo skutecznym antybiotykiem!

Sól morska jest najstarszym na świecie antybiotykiem znanym człowiekowi. Gdzieś po drodze, książki historyczne zapomniały, że na to wielkie lekarstwo bakterie i wirusy nie oferują absolutnie żadnego oporu w ogóle. Jest to najprostsze lekarstwo jakie znam. Dla tych, którzy chcą jeszcze bardziej potężnego lekarstwa, wystarczy dodać sok z jednej całej cytryny do soli morskiej i jej możliwości antybiotyczne i antywirusowe zwiększą się wiele razy. Dla mnie w praktyce, sól morska właśnie działa cuda. Nie, nie potrzeba Himaljskiej soli morskiej, lub soli z Martwego Morza, dla mnie miejscowa tajska sól morska działa i tak zadziwiająco dobrze. Oczywiście, że nie miałem szansy, aby próbować innych soli morskich, ale jestem pewien, że tajska sól morska działa lepiej niż jakiekolwiek antybiotyki, których jestem świadomy, co najmniej wobec powszechnych dolegliwości, których doświadczamy na co dzień.

Sól morska nie podnosi ciśnienia krwi tak dużo. To, co podnosi ciśnienie krwi, to jest zazwyczaj sól kuchenna kupiona w supermarkecie. Gotowane parówki z dodatkami podnoszą ciśnienie krwi. Jedzenie solonych chipsów podnosi ciśnienie krwi. Jedzenie cukru i soli podnosi ciśnienie krwi. Faktycznie czytałem badania, gdzie testowali wpływ na ciśnienie krwi samej soli morskiej - nieznaczne wzrasta. Najwyraźniej sód jest obwiniany, ale w rzeczywistości inne dodatki były odpowiedzialne za zatrzymywanie i wchłanianie sodu. Na przykład, sól i glutaminian sodu razem, i wow moje ciśnienie krwi poszło jak rakieta. Jedzenie frytek zwłaszcza solonych, też rakieta, jak widać to może być rakotwórczy akrylamid, gdy oleje roślinne ogrzewa się w wysokich temperaturach, i zakłócają potem czynność wątroby.

Powiem wam krótko, jak dobrze sól morska działała. Benjamin Franklin, jak wymieniono w jego bibliografii,kiedy był przeziębiony, udał się do morza i pił wodę. Woda była pełna soli, więc został wyleczony następnego dnia. Tak, sól morska ma właściwości przeciwwirusowe.

Nie dość przekonujące ? No jakiś czas temu, wiedziałem, że koloidalne srebro działa przeciwko infekcji dróg moczowych. Oczywiście jest ono łagodne i trwa kilka tygodni albo wiele dni, aby wyleczyć się przy użyciu koloidalnego srebra. Ale wow, w zeszłym miesiącu miałem straszne zakażenie dróg moczowych, które trwało tygodnie. Było to robione celowo, gdyż byłem świadomy działania soli morskiej. Więc zostawiłem najlepsze na koniec i poprzez zastosowanie procesu eliminacji po próbie antybiotyków od A do Z, nic nie działało, nawet znana erytromycyna, ciproflaxin i pokrewne antybiotyki. Potem wreszcie przetestowałem 2 łyżeczki soli morskiej i Ból ustąpił w ciągu kilku minut. Tylko jedna dawka, wydaje się, że miała długoterminową perspektywę skuteczności zabijania, i to całkowicie znikło nawet bez najmniejszego bólu w ciągu 7 dni. Zbieg okoliczności ? Moja siostra w dniu 4 sierpnia 2005 miała zaburzenia żołądka i zakażenie dróg moczowych i to był jej drugi dzień. Ponownie próbowaliśmy wszystkie standardowe antybiotyki, a nawet tajski ziołowy lek, nic nie działało. Więc powiedziałem mojej siostrze, jeśli chcesz iść do pracy dzisiaj, weź soli morskiej lub zrobisz to, co matka ci mówi, i udasz się do szpitala, robi się poważnie. Więc postanowiła wziąć 2 łyżeczki soli morskiej. W ciągu 30 minut ból ustąpił znacznie. Po 1,5 godziny, moja siostra poszła do pracy.

Teraz srebro koloidalne ma konkurenta, który działa lepiej : sól morską. W praktyce, synergizm jest modny. Mieszanie soli morskiej i srebra koloidalnego działa jeszcze lepiej. Wiele osób z chorobami: boreliozą, toczniem, chorobami żołądka, fibromyalgią, itd. powiedziało mi ich problemy zostały uwolnione jedynie przez branie soli morskiej. Oczywiście istnieją różnice, które działały lepiej, takie jak sól morska + kilka kropli wody utlenionej, sól morska + witamina C i cytryna, sól morska wraz octem jabłkowym, itd.

Otrzymuję coraz bardziej entuzjastyczne recenzje, jak te wersje działają. Pisanie o soli morskiej mogłoby zabrać mi całe dni, ale sedno tej informacji leży w tym, że wystarczy zacząć jej próbować" .


Edit: UWAGA! 2 łyżeczki soli na 1/2 do 1 litra wody to tzw. "końska dawka" stosowana jedynie w przypadku bolesnego stanu zapalnego dróg moczowych lub dla wywołania wymiotów w przypadkach zatrucia.
Konsekwencją są wymioty, a co najmniej nudności i efekt Herxheimera, stosowny do stanu organizmu.
W celu oczyszczania zalecane są znacznie mniejsze dawki.
1 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

renwroc
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 19:21
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Re: "Stare" przepisy na zdrowie

Nieprzeczytany post autor: renwroc » niedziela 25 maja 2014, 15:06

Baaardzo interesujące, sól morska była dla mnie raczej mniejszym złem i chętnie rezygnowałam z soli w ogóle z uwagi na ciśnienie, a tu taki numer, chętnie przetestuję przy następnym zapaleniu dróg moczowych, dzięki :)
0 xbaba
x 117

Re: "Stare" przepisy na zdrowie

Nieprzeczytany post autor: baba » niedziela 25 maja 2014, 15:53

Przepadam za tym naszym Matrixem. :lol:

Od kilku dni robię sobie mocno solne kąpiele z kilku zmieszanych soli bo sól oprócz właściwości bakterio, wiruso i grzybobójczych, czego nie napisano również oczyszcza aurę z różnych energetycznych śmieci. :D

To jutro na czczo zapodam i wewnętrznie. Skoro teraz się pojawiło i "w temacie" - trza używać. :D
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9339
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13600 razy

Re: "Stare" przepisy na zdrowie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 25 maja 2014, 20:18

Forum ezoteryczne, ale temat fizyczny, więc oczyszczanie aury, krótko mówiąc pominięto.
Tych ezoterycznych właściwości soli jest więcej i jeśli ktoś ma nieco czasu to zgooglować może.
Ale jest też sposób fizycznego oczyszczania organizmu oparty na soli (zapewne nie jeden), chyba w cyklu tygodniowym. Jeśli będę miał dość czasu, to kiedyś to przetłumaczę, zresztą jest z jakiegoś ezoterycznego portalu, lub strony, jako wstęp do dalszych bardziej "duchowych" dokonań.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5078 razy
Otrzymał podziękowanie: 1627 razy

Re: "Stare" przepisy na zdrowie

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 25 maja 2014, 20:26

Jutro kupuję sól morską. :D
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12147 razy

Re: "Stare" przepisy na zdrowie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 25 maja 2014, 20:46

Czytałem i nawet próbowałem kiedyś takiej metody to się nazywało "gest muszli".
Być może są ludzie z przekrętem na masochizm, ale moje wnętrza tego nie wytrzymały :D


http://davidicke.pl/forum/szankh-praksz ... 12072.html
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xbaba
x 117

Re: "Stare" przepisy na zdrowie

Nieprzeczytany post autor: baba » poniedziałek 26 maja 2014, 00:07

blueray21 pisze:(...)
Ale jest też sposób fizycznego oczyszczania organizmu oparty na soli (zapewne nie jeden), chyba w cyklu tygodniowym. Jeśli będę miał dość czasu, to kiedyś to przetłumaczę, zresztą jest z jakiegoś ezoterycznego portalu, lub strony, jako wstęp do dalszych bardziej "duchowych" dokonań.

Będę czekać z niecierpliwością bo to wyjątkowo tania kuracja. :P
Chyba że masz na myśli to picie dużej ilości słonej wody celem przepłukania kiszek, o tym już czytałam i gdzieś mam przepis. Ale to jednodniowa kuracja. 8-)
0 xbaba
x 117

Re: "Stare" przepisy na zdrowie

Nieprzeczytany post autor: baba » poniedziałek 26 maja 2014, 11:18

barneyos pisze:Słyszał ktoś może o piciu sody oczyszczonej z cukrem cytryną itp. jako środek pomocniczy na trawienie ? Czy jest to zdrowe, czy nie zaszkodzi ?

W samym trawieniu to raczej nie pomaga, tak jak Blu pisze bo zmniejsza ilość kwasów żołądkowych, więc trzeba oddzielać od jedzenia. Ale na pewno zdrowe jest zwłaszcza przy zakwaszeniu organizmu, mamy taki temat, to tam znajdziesz więcej informacji. Moim zdaniem do smaku chyba można słodzić ksylitolem jeśli ktoś potrzebuje. Ja tak czasem robię z buforowaną sodą wit C. Oranżadka. 8-)

Co do solnej kuracji.
Zapodałam sobie dziś o świcie (przypadkiem, bo tak się obudziłam) dwie łyżeczki soli (akurat mam hilmalajską różową to tej użyłam). Rozpuściłam w szklance wody, na smaki mam dużą odporność więc chociaż było okropne dałam radę to wypić.
Powiem krótko, żadna ze stosowanych wcześniej kuracji różnymi specyfikami nie dała mi tak ostro popalić. Przez godzinę walczyłam z silnymi odruchami wymiotnymi, jak zwykle u mnie bardzo silna psychosomatyka, kilka godzin przedrzemałam, od czasu do czasu wstając na picie wody. Oczywiście później też efekt czyszczenia jelit. Teraz już czuję się w miarę dobrze ale osłabiona jestem. Nie wiem czy takie burzliwe objawy wynikają z zanieczyszczenia organizmu (tak podejrzewam) czy z tego że użyłam zbyt dużego stężenia. Ale bardzo mnie to zaintrygowało więc poszperałam w necie i zapodaję przepisy na kurację solą, które znalazłam na jakimś Chomiku.

Oczyszczanie organizmu solą1. Sól dla zdrowia

Sól spełnia wiele funkcji, a także wspomaga leczenie niektórych dolegliwości:

v Reguluje tempo uderzeń serca. W przeciwieństwie do powszechnego poglądu, nie podwyższa ciśnienia krwi - ale w połączeniu z wodą –reguluje je.

v Ma istotne znaczenie w procesie obniżenia nadmiernej kwasowości w komórkach ciała, zwłaszcza komórek mózgu.

v W procesach równoważenia poziomu cukru we krwi, to element bardzo ważny w profilaktyce i leczeniu cukrzycy.

v W zapewnieniu dobrej komunikacji nerwowej między komórkami oraz prawidłowej pracy komórek mózgu.

v Wspomaga absorbowanie cząsteczek jedzenia przez przewód pokarmowy

v Pomaga w oczyszczeniu płuc z lepkiej flegmy i złogów śluzu; szczególnie ważne przy astmie

v Niezbędna przy pozbyciu się kataru i oczyszczenia zatok

v Zapobiega skurczom mięśni

v Zapobiega wytwarzaniu nadmiernej ilości śliny

v Reguluje sen i działa lekko nasenne

v Kilka kryształków na języku zapobiega atakom suchego kaszlu

v Zapobiega powstania skazy moczowej i artretyzmowi

v Zapobiega żylakom i „pajęczakom” na nogach i udach

v Sól kamienna i morska nie rafinowana zawiera ponad 80 ważnych pierwiastków niezbędnych do dobrego funkcjonowania organizmu

v Jest niezbędna do utwardzania struktury kości.

2. Metoda jogi

Metoda ta wywodzi się z indyjskiego systemu jogi oraz ajurwedy, dlatego wydaje się nietypowa, niesie jednak ze sobą wiele korzyści.

Zabieg odtruwania organizmu za pomocą słonej wody pomaga oczyść układ pokarmowy oraz usunąć toksyny z organów wewnętrznych.

Taka terapia może być stosowana podczas przeziębienia, chorób układu pokarmowego, gorączki, a nawet nadciśnienia, jednak wówczas należy stosować wyłącznie sól naturalną bez dodatków, konsultując się z lekarzem.

Jest ona polecana także przed podjęciem nowych kuracji witaminowych, diet i innych terapii, ponieważ w oczyszczonym organizmie skutkują lepiej. Pozbycie się złogów pomaga odtruć organizm i wypłukać niepotrzebne odpady przemiany materii.

Nie zalecana jest dla osób cierpiących na chorobę wrzodową, gruźlicę, problemy z wyrostkiem robaczkowym lub nowotwór. Przed rozpoczęciem kuracji, osoby cierpiące na zaparcia powinny oczyścić jelita za pomocą bezpiecznych ziołowych środków przeczyszczających.

Podczas kuracji unikać alkoholu, tłustych i wysokoprzetworzonych pokarmów. Dzięki kuracji układ trawienny zacznie działać bardziej sprawnie i wydajnie, dlatego warto wzmocnić efekty, wybierając zdrową, lekką żywność.

Kuracja trwa tydzień

Przepis na solankę

Ø ½ litra wody – gorącej lub ciepłej

Ø ¼ łyżeczki naturalnej soli morskiej lub kamiennej – niejodowanej

Ø Cytryna – sok do smaku

Należy codziennie wstawać około wschodu słońca ( godz. 5 – 8 w zależności od pory roku), ponieważ w tym czasie otwierają się kanały energetyczne.

Po wstaniu wypijamy powoli wodę w czterech równych porcjach. Między każdą porcją można wykonywać ćwiczenia pomagające szybciej spłynąć wodzie spływać z żołądka do jelit.

ü Masujemy żołądek prawą ręką 21 razy w prawo i 13 razy w lewo

ü Unosimy ramiona nad głową i wymachujemy nimi w prawo i w lewo

ü Stojąc w rozkroku rozkładamy ręce na wysokości ramion i wykonujemy skręty tułowia

ü Stajemy ze złączonymi stopami i przykucamy kilkakrotnie.

Picie wody powinno trwać tak długo jak długo nam potrzeba, by było komfortowe i przyjemne. Po wypiciu możemy położyć się spać albo podjąć codzienne czynności.

Jednym z efektów kuracji będą częste wyprawy do toalety, zwłaszcza rano. Takie skutki z każdym kolejnym dniem kuracji będą trwały coraz krócej. Jednocześnie zaczyna się odczuwać przypływ energii i pojawia się dobre samopoczucie.

Podczas pierwszych kilku dni mogą się pojawić nieprzyjemne odczucia takie jak ból głowy, jest to jednak częste zjawisko podczas detoksykacji organizmu. Wkrótce ustępują, a pojawia się doskonała forma fizyczna jak i psychiczna.

Po pierwszych siedmiu dniach kuracji zaleca się przerwę. Osoby z pewną praktyką wybierają czasowe stopniowe zakończenie kuracji polegające na wypijaniu podczas drugiego tygodnia kuracji solanki co drugi dzień, trzeciego – co trzeci dzień itd., aż do jednego dnia w tygodniu, który można powtarzać zawsze kiedy odczuwa się potrzebę oczyszczenia.

Kilka ważnych uwag:

o Efekty kuracji nie pojawiają się natychmiast, ale po dwóch – trzech dniach. Oddech staje się świeży, sen głębszy, znikają przebarwienia i niedoskonałości cery, ;pojawia się poczucie lekkości, a trawienie staje się lepsze.

o Pot okazuje się bezwonny

o Skóra staje się jasna, czysta, promienista i lekko zaróżowiona

o Kuracja reguluje metabolizm i wprowadza równowagę do organizmu, przez co osoby z nadwagą mogą samorzutnie schudnąć a zbyt szczupłe – odrobinę przytyć

o Kuracji przynosi ulgę w takich dolegliwościach jak:

o chroniczne bóle głowy

o choroby oczu, nosa, zębów, dziąseł i odbytu

o w problemach jelitowych, zaparciach

o obecność pasożytów

o nieregularnych miesiączkach

o infekcjach.

3. Solanka – „nowy wymiar” soli w oczyszczeniu i podniesieniu poziomu energii w organizmie

Kiedy woda łączy się z kryształkami soli powstaje nowa substancja. Ta zmiana w strukturze geometrycznej wody i soli daje zupełnie coś nowego, solankę. Sól i woda wyzwalają się ze swoich naturalnych ograniczeń, jonizują się, zmieniają polaryzację, dzięki czemu osiągają wyższy poziom energii. Stanowi ona niejako fundament życia, to właśnie ona jest jednym z podstawowych płynów w naszym ciele. Z takiej solanki robi się leki na grypę i gorączkę, odtruwające, pomagające utrzymać higienę jamy ustnej czy wspomagające leczenie łuszczycy.

Picie solanki uzupełnia poziom elektrolitów i równowagę energii oraz poziom pH organizmu. Pomaga również w wypłukiwaniu z organizmu ciężkich metali takich jak: ołów, rtęć, arszenik, amalgamat i nieorganiczny wapń, ponieważ krystaliczna sól jest w stanie przerwać ich strukturę molekularną i tym samym umożliwić jej wydalenie.

Solanka dostarcza organizmowi naturalnej energii zgromadzonej w kryształkach soli, równoważy kwasowość i zasadowość oraz normalizuje ciśnienie, a także pomaga zwalczyć problemy skórne. Rozpuszcza i eliminuje osady prowadzące do powstawania kamieni w nerkach i pęcherzu żółciowym. Pomaga w leczeniu artretyzmu.

Solankę należy pić codziennie rano na czczo, po jednej łyżeczce tego roztworu ze szklanką dobrej wody, mineralnej lub źródlanej.

Ważne jest regularne zażywanie, nie przekraczając zalecanej dawki.

Z biochemicznego punktu widzenia już w chwilę po wypiciu roztworu żołądek i cały układ trawienny ulegają ożywieniu, co stymuluje procesy trawienne i metabolizm organizmu.

Nie jest określony czas trwania kuracji – według własnej oceny stanu zdrowia i wewnętrznej potrzeby.

Przygotowanie solanki

W dużym szklanym słoju z zakrętką (nie może być metalowa) układamy luźno kryształki soli i zalewamy do pełna dobrą wodą, źródlaną wodą. Po upływie doby sprawdzamy czy wszystkie kryształki się rozpuściły. Jeżeli woda nie rozpuszcza już soli, czyli roztwór jest nasycony, pozostałe kryształki soli osiadają na dnie naczynia. W tym punkcie roztwór będzie nasycony w ok. 26% , co wystarcza aby go używać.

25% -owe stężenie soli jest stabilne, można w miarę używania dolewać wody tak długo jak długo na dnie pozostawać będą resztki solnych kryształków.4. Hydroterapia solą

Hydroterapia, czyli leczenie za pomocą wody. Hydroterapia z dodatkiem soli jest jedną z odmian leczenia wodą. Dio kąpieli dodaje się kryształki soli lub solankę

Eksperymenty wykazały, że zróżnicowane efekty można osiągnąć stosując kąpiele z dodatkiem solanki podczas różnych faz księżyca.Ø Minerały i energia zawarta w soli lepiej jest wchłaniana podczas pełni księżyca. Potencjał samo leczenia organizmu znajduje się wówczas w swojej fazie szczytowej

Ø Podczas nowiu księżyca najlepsze efekty osiąga się w zabiegach oczyszczających, ponieważ wtedy możliwości samoodtruwające i samooczyszczające organizmu są największe. Taka kąpiel w czasie nowiu ma takie działanie oczyszczająco – odtruwające co trzydniowa głodówka

Kąpiel solankowa równoważy deficyty bioenergetyczne i wzmacnia słabe ogniwa organizmu, przez co procesy elektryczne organizmu działają prawidłowo.

Półgodzinna kąpiel w solance oczyszcza i doenergetyzowuje. W przeciwieństwie do normalnej kąpieli, podczas której wilgoć wydobywa się przez skórę, kąpiel w solance pozwala soli odkładać się w wierzchnich warstwach naskórka i wiązać tam wodę, co pomaga utrzymać naturalny, ochronny płaszcz na skórze, dzięki czemu nie wysycha. Z tego powodu kąpiele solankowe są wskazane także dla osób o suchej skórze.

Podczas takiej kąpieli toksyny w procesie osmozy opuszczają organizm i przedostają się do wody, podczas gdy minerały zawarte w solance wchłaniane są przez skórę. Obniża to kwasowość ciała i równoważy czynnik pH, szczególnie skóry.

Zalecana dawka to ¾ do 1 szklanki soli lub 2 szklanki 26% solanki - na wannę wody.

Uwaga:

We wszystkich terapiach wyłącznie stosujemy sól morską lub kamienną, naturalną nie rafinowaną i nie jodowaną. Sól ważona, oczyszczona i wzbogacana dekstrozą, krzemianem aluminium (aby była sypka i nie zbryliła się) oraz środkami wybielającymi - nie nadaje się do zastosowania w kuracji, a nawet jako dodatek spożywczy .Opracowanie przygotowano

Na zlecenie Fundacji
Klinika XXI wieku - Altemedyc
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9339
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13600 razy

Re: "Stare" przepisy na zdrowie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 26 maja 2014, 20:59

Kurcze, czego to ludzie nie wymyślą, żeby se popisać różne banialuki.
Nie można przypisywać soli działań i właściwości, których ona nie ma. I tak ma dość dużo, że nie trzeba koloryzować.
Sól, chlorek sodu, jest solą silnej zasady i silnego kwasu, więc z wielkim trudem wchodzi w jakieś reakcje chemiczne w temperaturze ciała. Nie ma więc właściwości chelatujących, ma właściwości korozyjne wobec niektórych metali. Wprawdzie nasz organizm zna sposób na produkcję z niej kwasu solnego i węglanu sodu, ale to inna, powolna, długa i skomplikowana bajka.
Te w/w właściwości chelatacji można byłoby bez problemu przypisać sodzie oczyszczanej, lub po zakwaszeniu cytryną, cytrynianowi sodu, ale chlorek sodu ma działanie dokładnie takie, jak wymieniono w pierwszym poście o soli i to wystarcza dla jej skuteczności.

@baba lekko przesadziłaś chyba. Moim zdaniem zaczyna się od 1/2 łyżeczki na pół litra - do litra ciepłej wody.
2 łyżeczki, bez przygotowania to dajemy na zatrucie, aby wywołać wymioty, lub na te dolne stany zapalne żeby ostro wyhamować ból. Oczywiście przy takiej dawce od razu, musi wystąpić efekt Herxheimera, więc nie dziw się różnym reakcjom i osłabieniu.
W tym opisie oczyszczania joga zaczynają od 1/4 łyżeczki i tak utrzymują - ten opis to prawie dokładnie to co miałem przetłumaczyć, różni się mało istotnymi szczegółami.
Owszem widziałem dawkę 2 łyżeczki na dzień dla oczyszczania, ale na 2 litry wody wypijane równo w ciągu całego dnia, to taki przyspieszony sposób w stosunku do jogi.
Moim skromnym zdaniem pośpiech jest tu złym doradcą, szybciej niekoniecznie znaczy lepiej, bardzo rzadko, a w tym przypadku to znaczący dyskomfort.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 117

Re: "Stare" przepisy na zdrowie

Nieprzeczytany post autor: baba » poniedziałek 26 maja 2014, 21:44

Ale ja to całkiem nieświadomie Blu... Najpierw robię potem cierpię.. :D
Ten Ted z Tajlandii napisał o dwóch łyżeczkach a ja naprawdę nie wiem czemu sobie ubzdurałam, że to całkiem niewinna dawka i tak zapodałam bez żadnego sprawdzania w jaki sposób. :roll:
Dopiero jak mnie skotłowało poszperałam w necie na temat kuracji solą i też mnie z lekka zmroziło jak zobaczyłam różnicę w tym co zrobiłam i tym co i jak się stosuje. :(
Może by tam zrobić jakiś dopisek w tym wcześniejszym poście, bo jak trafi na innego, podobnego do mnie raptusa bardziej schorowanego to jeszcze sobie krzywdę zrobi?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9339
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13600 razy

Re: "Stare" przepisy na zdrowie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 26 maja 2014, 21:47

Ok. Zrobię edycję.

Edit: zrobiłem edycję / ostrzeżenie. W sumie może krzywdy nikomu nie zrobi, patrząc na efekt końcowy, ale po co cierpieć, kiedy można łagodnie. W przypadku, gdy już cierpimy na zapalenie dróg moczowych, możemy jedno zamienić na drugie, znacznie mniejsze.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9339
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13600 razy

Re: "Stare" przepisy na zdrowie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 28 maja 2014, 17:51

Spróbowałem tego "ezoterycznego" oczyszczania, choć ze słońcem nie udało mi się wstać, ale też się z nim spać nie kładłem.
1/4 łyżeczki soli na pól litra wody, prawie nie daje smaku, muszę sprawdzić, czy w oryginale nie było przypadkiem 1/4 łyżki stołowej.
Zrobiłem sobie koktail w związku z tym z 1/2 łyżeczki soli, wypiłem, pomachałem łapami itd. ... i nic.
Zero efektów, siusianie po 4-ch godzinach. Muszę sprawdzić przepis w innym miejscu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9339
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13600 razy

Re: "Stare" przepisy na zdrowie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 28 maja 2014, 18:11

Oj było zupełnie inaczej:

2 litry ciepłej lub gorącej wody
Płaska łyżka stołowa soli morskiej.
Sok z cytryny do smaku.
Roztwór wypijamy - całe 2 litry w jednym posiedzeniu.
(trwa to zwykle od 40 minut do 1,5 godziny) zależy jak komu "wchodzi".
1/2 litra to miał być kubek do picia.


Reszta tłumaczenia zgodna.
Teraz wierzę - 2 litry i łyżka soli zadziałają, bez wątpienia, choć pierwszego dnia można się spodziewać efektów, o których @baba wspominała. Choć te efekty będą się minimalizowały to i tak na oczyszczenie potrzeba tydzień wolnego, a potem jeszcze kilka dni w kratkę w następnych tygodniach.
Myślę, że bez problemu można ten rodzaj oczyszczania przerywać i do niego powracać w miarę posiadanych wolnych poranków.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 117

Re: "Stare" przepisy na zdrowie

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 28 maja 2014, 18:13

Aha, to mamy dwie wersje, lajtową i mocniejszą do wyboru. :)

Ja ze wstawaniem przed świtem nawet nie mam kłopotów ale wszelkie ćwiczenia nawet tak skomplikowane jak machanie rękami mnie zniechęcają. :lol:
Więc zrobiłam sobie ten nasycony roztwór soli, użyłam zgodnie z przepisem łyżeczkę na szklankę wody i na mnie okropnie mocno to działa. Wątroba mi puchnie od razu, głowa boli i masę innych rzeczy plus nudności, toaleta wielokrotnie. Znaczy że nie najlepiej ze mną chyba, Ty pewnie po prostu nie jesteś tak zanieczyszczony.

Inna sprawa, że u mnie nawet homeopatia wywoływała tak burzliwe objawy iż lekarka z dużym doświadczeniem nie chciała wierzyć i podejrzewała fantazjowanie bo mi dwa razy placebo zafundowała (po którym nic się nie działo). W ogóle inne leki też tak mocno na mnie działały, że lekarze mi nie chcieli wierzyć. Nie dziwię, się skoro mieli na przykład bardzo wielu pacjentów, na których dawka 600 mg nie działała albo ledwo pomagała a dla mnie jedynej 25 mg tego samego leku było za dużo i nie mogłam brać bo się cały dzień przewracałam. Nie wiem od czego to zależy. Ale to rodzinne po mamie chyba bo ona też jest bardzo wrażliwa na leki i bierze najsłabsze w takich dawkach, że nikt nie chce wierzyć że to w ogóle może jakoś działać. A działa bo jak przestaje brać od razu wyskakują ostre problemy. Taka korzyść, że nie za bardzo organizm uszkadza i daje się zneutralizować. 8-)
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9339
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13600 razy

Re: "Stare" przepisy na zdrowie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 28 maja 2014, 18:54

W grę może wchodzić jeszcze różnica wagi, w końcu ważę koło 80 kilo. Ale łyżeczka solanki to tylko ca 1/3 łyżeczki soli. Skoro dobre 1/2 łyżeczki nie poczułem to 1/3 też. Fakt są ludzie wrażliwi na wszelkie substancje, nie tylko leki. Wtedy trzeba uważać przy wszystkich znieczuleniach!
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 117

Re: "Stare" przepisy na zdrowie

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 28 maja 2014, 19:08

To różnica wagi wypada na moją choć dyskusyjną "korzyść", ważę trochę więcej. :D
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9339
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13600 razy

Re: "Stare" przepisy na zdrowie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 31 maja 2014, 21:13

No więc zafundowałem sobie ten bardziej hardcore'owy sposób oczyszczania - 2 litry słonej wody jak wyżej z sokiem z połówki cytryny.
Tragedii nie ma, działa zgodnie z założeniem - przeczyszczająco, choć tak naprawdę angielskie określenie - przepłukiwanie jest bardziej adekwatne.
Te 2 litry udało mi się wypić w niecałą godzinę (nie jestem przyzwyczajony do picia płynów o wysokich temperaturach). Po godzinie z hakiem od rozpoczęcia musiałem się skupić na toalecie, w sumie 3 razy i proces był zakończony w ok. 2 godziny od rozpoczęcia.
Trochę bulgotania w brzuchu, ale delikatnie, jestem mało ruchliwy, więc ta gimnastyka to raczej pozory. Z innych efektów, czułem się nie wyspany, zwężone oczy, senny i pod koniec pobierania jakby ciężar w żołądku - innych efektów (w tym Herxheimera) brak.
To był pierwszy dzień.
Wiem, że każdy reaguje inaczej, ale dla mnie ta łyżka soli nie była trująca. Smak jest do przyjęcia (dla mnie) z cytryną i bez.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 611
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18587 razy

Re: Sól morska - właściwości lecznicze

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 01 lis 2014, 00:210:04Jesteśmy zwierzętami morskimi.
0:08Woda morska to 0.9% soli. tj. na 100 gram masy ciała jest 1 gram soli w ciele
0:17Znaczy się w 1kg jest 10 gram soli.
0:24Jeśli ważą Państwo 50 kg to w ciele jest 0.5kg soli.
0:29Bez soli nie zachodzi żadna reakcja chemiczna w organiźmie.

0:39I w organiźmie nie ma soli. To co jest jedzone pod postacią ziół, przypraw, pieprzów- tam nie ma soli. Gorzkie jest, słodkie jest, kwaśne jest, lecz soli nie ma
0:54Dlaczego Wołotow ma rację?
0:59On radzi, by pół godziny po posiłku, wziąć 2-3 drobinki soli ( a sól rozkłada się na chlorek sodu), to jedyny produkt w świecie,
1:17ten chlor jest dostarczany do soku żołądkowego i wytwarzany jest kwas solny.
1:24Czy rozumieją Państwo tę zasadę?
1:30Dlatego w tym względzie jest to prawo mądre.
1:35Ja już Państwu mówiłem, że mój brat jest weterynarzem.
1:47Dobry pastuch, gospodarz jeśli nie będzie dawać zwierzętom soli to krowy będą dawać mniej mleka
1:52Wzrost zwierząt będzie mniejszy. Sól!
2:01Sól w wyniku reakcji chemicznych przywraca równowagę kwaśno- zasadową. Ona nie zakwasza organizmu, lecz czyni go normalnym.
2:08i pH orgranizmu waha się na poziomie 7.4pH +/- 0.15. Nikt zwyczajnie nie wie ile człowiek powinien jeść soli.
2:19Światowa Organizacja Zdrowa z sufitu zdjęła te 6 gram, tj. dziennie 2-3 gramy soli jemy w pokarmie i w napojach- to jest norma.
2:33Jeśli mają Państwo nadciśnienie to według zaleceń WHO soli nie wolno używać,Państwu jest źle, a sól zatrzymuje wodę

2:50Jeśli nadciśnieniowiec zaczyna pić 2- 2.5L wody to to po miesiącu, dwóch obrzęki znikają.
2:57i nie ma lepszego leku przeciwobrzękowego, niestety w Rosji nie chcą o tym wiedzieć.
3:04W moick książkach to wszystko zostało opisane.
3:07Czysta woda przemywa te zabrudzenia, obrzęki ustępują.


pozdrawiam
ga
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9339
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13600 razy

Re: Sól morska - właściwości lecznicze

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 04 lis 2014, 19:27

Do tych paru urywków z medialnego Iwana dodam że:
zasadowa jest tylko sól nie rafinowana morska, tybetańska, nawet ta kopana u nas, jeśli nie oczyszczana przez ponowną krystalizację. Jodowanie nie ma znaczenia i tak tyle tego co kot napłakał.
To minerały zawarte w soli dają zasadowe pH, sam NaCl daje roztwory lekko kwaśne.

PH, chyba 7,4 o którym prof. Iwan wspomina dotyczy krwi i ono niewiele się zmienia ze względu na kilka mechanizmów utrzymywania tej wartości, duże zmiany pH krwi zwykle oznaczają śmierć, ale niektóre dzieci przeżywają takie przypadki.

Sól jest chlorkiem sodu, jak organizm ją rozkłada (nie jest proste), aby wyprodukować kwas solny, to już by była dość długa bajka, ale potrafi, jak widać.

Powszechnie się uważa, ze za nadciśnienie jest odpowiedzialna sól, inni twierdzą, ze sód ze soli, jednak w alternatywnej medycynie za to jest obwiniany chlor. Fizycznie organizm reguluje ciśnienie krwi poprzez poziom siarczków, które w zależności od rodzaju odpowiadają za chwilowe poziomy ciśnienia i długofalowe. Stąd siarczek sodu podany doustnie, może szybko i skutecznie obniżyć skok ciśnienia, medycy wam tego nie powiedzą. Podobnie, ale słabiej działa tiosiarczan sodu, przy jego rozkładzie w organizmie powstaje także siarczek sodu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 611
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18587 razy

Re: Sól morska - właściwości lecznicze

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 23 mar 2015, 20:47


coraz więcej tego zacnego człowieka w przestrzeni.. 8-)
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
Zafonek
Posty: 118
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 22:14
x 5
x 5
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowanie: 169 razy

Re: Sól morska - właściwości lecznicze

Nieprzeczytany post autor: Zafonek » poniedziałek 30 mar 2015, 16:55

Przeszedłem z soli himalajskiej na sól celtycką kiedy usłyszałem jak Pani lek. med. Jadwiga Kempisty mówiła że widziała różne sole himalajskie. W sumie może coś w tym być bo jest bardzo popularna więc mogą podrabiać. Celtycka na ebayu jest tylko jedna ;)
0 x„Wiedza, światłość, miłość i odwaga – kluczem do przetrwania, kluczem do wszystkiego”

"Zdrowie jest zbyt cenne aby powierzać je w obce ręce"- prof. Juliusz Aleksandrowicz

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 611
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18587 razy

Re: Sól morska - właściwości lecznicze

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 30 mar 2015, 17:47

ale co to za historia z tym podrabianiem ..?
Komu to się opłaca?
Nawet gdyby to była polska różowa (hematyt) cechsztyńska to co za róznica?
Sól barwna w Polsce
jest obecnie eksploatowana w jedynym z³o¿u – w k³odawskim wysadzie solnym, w Kopalni Soli
„Kłodawa”, g³ównie jako surowiec dla przemys³u spo¿ywczego, chemicznego i jako sól drogowa.

Ciekawy link do 'soli':

http://yadda.icm.edu.pl/yadda/element/b ... powski.pdf

to tez jest sól morska.
Czekam na badania soli kłodawskiej przez p.J. Ziębę .. 8-)
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
Zafonek
Posty: 118
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 22:14
x 5
x 5
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowanie: 169 razy

Re: Sól morska - właściwości lecznicze

Nieprzeczytany post autor: Zafonek » poniedziałek 30 mar 2015, 19:38

Pani Jadwiga powiedziała że "widziała różne sole himalajskie i że nie była by tak optymistycznie nastawiona do nich". Można to również odebrać że nie wszystkie sole himalajskie mają takie same walory zdrowotne czy zawartość minerałów.
0 x„Wiedza, światłość, miłość i odwaga – kluczem do przetrwania, kluczem do wszystkiego”

"Zdrowie jest zbyt cenne aby powierzać je w obce ręce"- prof. Juliusz Aleksandrowicz

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 207
Podziękował: 1752 razy
Otrzymał podziękowanie: 4051 razy

SÓL I JEJ ZNACZENIE....

Nieprzeczytany post autor: Kiara » wtorek 28 kwie 2015, 01:30

Sól
.. wielu lekarzy i specjalistów z różnych dziedzin życia podważa jej rolę w naszym codziennym jadłospisie,wielu chce ją całkowicie wyeliminować z naszego życia.
Ci ludzie nie posiadają wiedzy o jego pierwotnym powstaniu z soli i energii słońca.

Czym dla nas jest sól
bardzo interesujący i prawdziwy jej opis znalazłam zupełnie przypadkowo w starej książce „Kuchnia i medycyna” P.Juliana Aleksandrowicza i Ireny Gumowskiej.

WSZA ŻYCIE WYSZŁO Z WODY

O EWOLUCJI ŻYCIA BIOLOGICZNEGO NA ZIEMI
..

” Słońce i sól.

Kiedy skorupa ziemska ostygła ,a w obłokach pary wodnej otulającej naszą planetę powstała szczelina ,promień słońca padł na kałużę wody morskiej ,pozostałą po odpływie.
Wtedy to w jakimś przypadkowym, a korzystnym dla startu życia układu biopierwiastków ,zawartych w soli morskiej, powstała sytuacja, w której z aminokwasów utworzyły się prymitywne białka i nabrały właściwości pół przewodników.
Tak podobno zrodziło się życie.
Potwierdzała by się w ten sposób bardzo stara teoria szwedzkiego uczonego Arrheniusa (woda jest zarówno kwasem jak i zasadą) , że życie „spłynęło na ziemię na promieniach słońca”. Ślady podobnych twierdzeń odnaleźć można również w starych wierzeniach i mitach, jak w tym o Wenus, czyli PRAMATCE RODU LUDZKIEGO.
Ta najbardziej harmonijna w swym pięknie forma życia na ziemi zrodzona została z piany morskiej. Oto jak nauka może być bliska poezji!

Potwierdzeniem tych hipotez jest również słony smak krwi,potu,i łez, oraz wód fizjologicznych.
Ich skład mineralny podobny jest do wody morskiej.
Kod genetyczny ,który powstał wiele miliardów lat temu , dostosowany był do tworzywa ,w którym został zaprogramowany , czyli do wody morskiej.
Wtedy zapisany został w podwójnej spirali DNA ,plan gmachu jakim jest organizm człowieka.
Gmach rozwinął się w toku procesu ewolucyjnego , ale kod obowiązuje do dziś.
Plan jest cały czas ten sam, ale tworzywo inne,bo sami zmieniamy nasze środowisko i mineralny skład pożywienia.
Zgodnie z kodem genetycznym instynkt nakazuje uzupełniać strukturę naszych organizmów pożywieniem, a w nim niezbędnymi dla życia biopierwiastkami.
Chociaż występują one w znikomych ilościach ich podaż jest niezbędna dla zdrowia.
Ponieważ ustrój nie może sam syntetyzować tych składników , przeto zdany jest na to, co otrzymuje z pożywieniem, wodą i powietrzem.

Jesteśmy odzwierciedleniem stanu biosfery ,która nas żywi ,oddziałuje na strukturę i funkcje organizmu. Toteż różnice między organizmami żyjącymi w różnych warunkach bywają pokaźne.
Rzymski przyrodnik Pliniusz Starszy wyraził się około 2000 lat temu, że ” dwie są rzeczy najważniejsze w świecie: słońce i sól” .

Sól odgrywała zawsze w naszej cywilizacji rolę szczególną , zarówno kopalna, jak i odparowywana zwody morskiej. Była przyprawą ale czymś więcej , gdyż ludzkość jakby instynktownie wiedziała , że zawiera ona składniki decydujące o zdrowiu....Nie oczyszczano wówczas jak dzisiaj soli ługiem sodowym.
Kto wie czy pozbawienie współczesne bydła soli kopalnej , a wraz z nią także i jonów magnezu nie jest jednym z powodów białaczek u bydła. Dietą ubogą w sole magnezu wyzwalamy dziś białaczkę u zwierząt doświadczalnych.
Magnez jest oprócz sodu i wapnia zasadniczym składnikiem soli morskiej i kopalnianej. Nie ma nic tak długiej siły żywotnej jak błąd raz popełniony, a takim błędem jest ługowanie soli i pozbawienie jej wszelkich składników mineralnych.
Współczesna technologia zabiera z soli WSZYSTKO, co w niej wartościowe,m.in. : jod, magnez, lit, selen, cynk, cynę, itd
W ten sposób marnujemy skarby, które daje nam natura.”

Reasumując dla naszej prawidłowej i zdrowej egzystencji, dla prawidłowego funkcjonowania naszego DNA i obiegu energii w organizmie przez wszystkie płyny ustrojowe NIEZBĘDNA JEST ODPOWIEDNIA ZAWARTOŚĆ SOLI NIE OCZYSZCZANEJ ŁUGOWANIEM!

Pozbawienie jej nas prowadzi do wszelakich zaburzeń w przepływie energii ( słony roztwór w naszym organizmie pełni rolę elektrolitu) włącznie z niebezpieczną białaczką.
Właściwe funkcjonowanie anteny naszego DNA UZALEŻNIONE JEST RÓWNIEŻ OD SOLI Z ZWARTOŚCIĄ BIOPIERWIASTKÓW W NASZYM JEDZENIU.

Po zdrowie jeździmy do „słonych kurortów” , zregenerować siły nad ciepłe morze
. jednym słowem kod pierwotny życia zdeponowany jest głównie w dwóch elementach, słonej wodzie i energii słońca.
Sól ma jeszcze inne sekrety
znane dawno temu.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: SÓL I JEJ ZNACZENIE

Nieprzeczytany post autor: analityczka » wtorek 28 kwie 2015, 11:08

Dopowiem, że w dalszym ciągu tej publikacji jest też fragment o tym, że
"Są jednak choroby, które wymagają diety bezsolnej lub z bardzo ograniczoną jej ilością"
Całą książkę Juliana Aleksandrowicza i Ireny Gumowskiej "Kuchnia i medycyna" z 1986 roku znalazłam na
http://echomatkibozejniepokalaniepoczet ... dycyna.pdf

O tym, żeby ktoś chciał sól "całkowicie wyeliminować z naszego życia" nie słyszałam.
Czytałam natomiast, że jej niedobór jest równie szkodliwy, jak nadmiar.
(...) There was another meta-analysis published in the American Journal of Hypertension in April 2014 that investigated the association between sodium intake and health outcomes. Including all-cause mortality (ACM) and cardiovascular disease (CVD) events. Data was analyzed from 23 cohort studies and 2 follow-up studies. This created a sample size of 274,683 people. In the analysis they classified sodium intake levels, where low sodium intake was
a mean daily sodium intake of <115 mmol (2645mg),
usual sodium intake was 115-215 mmol (2645-4945 mg),
a high sodium intake was >215 mmol (4945 mg).
They concluded "Both low sodium intakes and high sodium intakes are associated with increased mortality, consistent with a U-shaped association between sodium intake and health outcomes".
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

ODPOWIEDZ