Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Fale milimetrowe.

soma
Posty: 613
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Fale milimetrowe.

Nieprzeczytany post autor: soma » wtorek 20 lip 2021, 16:54

Yurek, ta mala karte przykleja sie plastrem? Mozna na odleglosc, np. nosic w kieszeni? Ile ona kosztuje?
0 x



soma
Posty: 613
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Fale milimetrowe.

Nieprzeczytany post autor: soma » wtorek 20 lip 2021, 18:36

Yurek, rozmawialam ze Swietlana (ze Spinora) i ona powiedziala, ze nie mozliwosci przelaczania ze starych polaczen na nowe. Nie wiem co o tym myslec.

Tak sie teraz zastanawiam, bo nowy z dodatkami tymi co chce kosztowalby 630 euro. Do tego dojdzie clo, 25% w Szweci i moze cos jeszcze. To bedzie spora suma. W sumie moj aparat dziala i mamy sporo emitorow to ten koszt bylby tylko ze wzgledu na te karty. Cos mi to troche za duzo.

A Ty, placiles clo? Ile?

Kiedys z Rosji chetnie wysylali jako prezent, aby obejsc clo, ale urzad celny polapal sie, ze tu jest duzo oszustwa i przygladaja sie temu dokladniej.
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Fale milimetrowe.

Nieprzeczytany post autor: Yurek » wtorek 20 lip 2021, 22:38

Na https://spinor-m.com/product/emitters/card-emitter/ karta kosztuje 37 euro.
Tamże, w opisie jest: "Emiter kart jest odpowiednikiem żółtego emitera, ale mocniejszy. Może być używany w trybach EHF i FRE. Nie trzeba pozostawiać bezpośrednio na ciele, można zapisać dowolne informacje i włożyć np. do kieszeni. Jest wygodny do strukturyzacji wody.
W zestawie kabel."

Ja przyklejałem, głównie na noc. Ale na dzień też jeśli nie krępowało ruchów.
Na tą chwil moja karta jest uszkodzona. Dzisiaj dowiedziałem się że na karty i emitery nie ma gwarancji. W ramach rekompensaty, jej manager zgodził się dać mi free wysyłkę do Polski o wartości 29 euro. Jestem zadowolony ze sposobu załatwienia tej sprawy.
Teraz uwaga: dzisiaj dowiedziałem się że karta nie może być zamoczona wodą lub potem. Bo przestanie działać.
Swoją kartę być może załatwiłem potem (przyklejałem na noc w dołku na krzyżu) lub uszkodziłem w czasie spania przyciskając ciężarem ciała.

Natomiast na ich stronie w wersji rosyjskiej https://spinor-m.ru/product/izluchateli/kartochka/ dodatkowo napisali "PRK Recorded może być używany tylko z nowymi urządzeniami ze złączami USB. Jeśli masz urządzenie ze złączem tulipanowym, do podłączenia karty będziesz potrzebować adaptera."

Na podstawie tego możesz w następnej rozmowie zarzucić Swietłanie że wprowadza w błąd i powinna się ustalić ze swoim menagerem która wersja prawdy jest właściwa. Słowna czy pisana.

Ja robiłem pierwszy zakup u nich na 1000 euro i Swietłana sama zaproponowała że wyśle w dwóch paczkach adresowanych na dwie osoby. Co prawda pod tym samym adresem. Zaproponowała też wstawienie niższej o jakieś 2/3 wartości przesyłki. W sumie nie zapłaciłem ani cła ani watu.

Widzisz ja nigdy nie widziałem twojej wersji Spinora i dlatego nie wiem z całą pewnością jak wyglądają w nim gniazda wtykowe. Wiem tylko że są to gniazda tulipanowe. Tak teraz sobie myślę, że powinnaś dokładnie pooglądać zdjęcia tych przejściówek na ebayu i porównać z gniazdami wtykowymi. Czy aby na pewno zakupiona przejściówka będzie pasowała do gniazda w twoim Spinorze. Są zdjęcia pokazujące dokładnie piny w przejściówce i da się wizualnie upewnić czy będzie OK.
0 x



soma
Posty: 613
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Fale milimetrowe.

Nieprzeczytany post autor: soma » wtorek 20 lip 2021, 23:37

Tak, na to wyglada, ze ta Swietlana jest niedoinformowana.
Na FB pisze, ze Spinor mozna kupic jedynie u nich, ze Amazon nie sprzedaje a tu znajduje Cem Tech (taki jak moj) z adapterem. Bede musiala dobrze popatrzec. Ten, ktory wskazales nie pasuje.

https://www.amazon.com/Spinor-emitters- ... B06XQN4HNV

Swietlana mowila, ze przesylka jest darmowa na caly swiat, to dziwi mnie, ze dali Ci darmowa dostawe jak ona i tak jest darmowa.

Wyglada na to, ze te stare emitery nie byly tak czule na wilgoc/wode. Wiem ze nie mozna ich moczyc, ale ilez razy zapomnialam i weszlam z nimi pod prysznic i dzialaly. Moze plaster je chronil bardziej niz te nowe. zamoczony emiter nie dziala jak po podlaczeniu na ekraniku nie pojawia sie ten znaczek, ze jest podlaczony emiter.
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Fale milimetrowe.

Nieprzeczytany post autor: Yurek » środa 21 lip 2021, 00:41

soma pisze:
wtorek 20 lip 2021, 23:37
Tak, na to wyglada, ze ta Swietlana jest niedoinformowana.
Może nastąpiło jakieś niedomówienie, może da się to jakoś wiarygodnie wyjaśnić. Jak nie to podpowiem Ci sposób na sprawdzenie czy przejściówka będzie działała.
Na FB pisze, ze Spinor mozna kupic jedynie u nich, ze Amazon nie sprzedaje a tu znajduje Cem Tech (taki jak moj) z adapterem.
Ja bym jej nie posądzał o jakieś prymitywne krętactwo. Raczej jej ufam. Jeżeli mówi że nie sprzedaje na eBay i Amazon to raczej tak jest.
Ten egzemplarz z Amazon sprzedaje ktoś inny. To jest https://www.kalinka-store.com/. Oni tam mają różne niespotykane rzeczy. Np. tłuszcz niedżwiedzi.
Na moje oko, ten cem-tech jest z kablem USB, nie z tulipanowym. A ten walec powyżej wtyczki to dławik na kablu USB nie przejściówka.

Widziałem też jakiś sklep z Kanady sprzedający Spinora. Poza tym spotkałem jeszcze przynajmniej dwa sklepy w Rosji ze Spinorami. Np. https://spinor-moskva.ru/en/, który nazywa siebie cytuję: Exclusive distributor of apparatus "Spinor"
Weźmy poprawkę na to że to Rosja. :lol:
Bede musiala dobrze popatrzec. Ten, ktory wskazales nie pasuje.
Nie kumam co nie pasuje.
Swietlana mowila, ze przesylka jest darmowa na caly swiat, to dziwi mnie, ze dali Ci darmowa dostawe jak ona i tak jest darmowa.
Ja kupuję na https://spinor-m.com/for-customers/#delivery i tam jest że: "Dostawa jest bezpłatna, jeśli kwota zamówienia wynosi od 250 euro." A mój obecny order to 224 euro.
Poza tym widziałem kwotę 29 euro w koszyku podczas składania zamówienia.
0 x



soma
Posty: 613
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Fale milimetrowe.

Nieprzeczytany post autor: soma » środa 21 lip 2021, 01:19

Przejrzalam kilka sklepow z adapterami i nie znalazlam.
Ja potrzebuje tego przelacznika z dziurka (taka co by pasowala do mojego emitera, ktory jest tutaj:
https://www.kalinka-store.com/cem-tech- ... rradiating

Ta wtyczka na moim kablu ma okolo 3,5 mm, bo pasuje do mp3 grajka, ale niezupelnie. Ten do grajka 3,5mm jest taki poszczerbiony a na moim kablu jest gladki. No i troche za luzno siedzi w tym grajku, niezbyt dobrze dopasowany. Byc moze to jakas specjalna wtyczka. Poradzisz jak to sprawdzic czy bedzie cos pasowac?

Cos takiego by pasowalo:https://www.wish.com/product/5a1bffc165 ... &share=web
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Fale milimetrowe.

Nieprzeczytany post autor: Yurek » środa 21 lip 2021, 11:47

Od dzisiaj nie mam neta stacjonarnego. Został tylko mobilny a to nie moja bajka. Będę przeważnie niedostępny.

Rozumiem, że twój dotychczasowy kabelek posiada z jednej strony tulipan a z drugiej mini Jacka 3,5 mm, którego wtykasz w emiter. Tą konfigurację będziesz nadal używała jak dotychczas.

Jeżeli robrze rozumiem Twoje potrzeby to potrzebujesz tylko adapter z gniazda tulipanowego do USB. Adapter będziesz używała tylko do kart. Wetkniesz w niego kabelek USB, który otrzymasz wraz z kartą a w kabelek kartę i wszystko będzie hulać.
0 x



soma
Posty: 613
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Fale milimetrowe.

Nieprzeczytany post autor: soma » środa 21 lip 2021, 18:56

Yurek, szkoda, ze Cie nie bedzie tak czesto, ale ja Cie rozumiem, bo sama mam stacjonarny.

Sprawdzilam koszt przesylki za 4 karty i 29 Euro to mi za duzo. Poczekam z tym zakupem jak sie zdecyduje na aparat i wtedy kupie to co mi potrzeba. Ja sie dobrze czuje z tymi malymi emitorami, wiec na razie odpuszczam to.
0 x



ODPOWIEDZ