Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

baba
x 129

Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 11 mar 2015, 03:37

Do założenia tego tematu natchnął mnie artykuł, który niżej wkleję. Całkiem sporo napisano tam o roli "mediów" w ukrywaniu osiągnięć terapii alternatywnych, ośmieszaniu i dyskredytowaniu jednego z jej prekursorów. Możemy się domyślić, że mediów działających w interesie Big Pharma. Ale coś mnie w tym zaniepokoiło. Taki prezydent, nawet były, ma sporo znajomości i możliwości. Dlaczego on sam nic nie zrobił, żeby w ramach wdzięczności choćby, wspomóc i nagłośnić działania niekonwencjonalnego lekarza?

Zachęcam do dzielenia się swoimi sukcesami w wyleczeniu z różnego rodzaju dolegliwości, takimi niekonwencjonalnymi metodami. Nieważne czy z poważnej czy drobnej dolegliwości. Mam nadzieję, że taka lista uzmysłowi choćby kilku osobom, iż medycyna niekonwencjonalna i różne stare "domowe" sposoby leczenia nie są żadnym oszołomstwem, którego należy się bać, a na ludzkim strachu i desperacji żeruje właśnie system. W sumie wiemy już, że każdy "system" kontroli tak właśnie funkcjonuje.

Jak prezydent został wyleczony

Obrazek

Niemal każdy ruch prezydenta Stanów Zjednoczonych, czy jest nim podpisywanie traktatu czy spacer z psem, jest dokumentowany przez media. Dlatego tak zaskakuje to, że całkowicie milczały, kiedy chory na nowotwór prezydent Ronald Reagan został z powodzeniem wyleczony przy użyciu terapii alternatywnej. W 1970 roku był on leczony przez znanego z odmiennego podejścia do onkologii dr Hansa Niepera, który poddał go hipertermii, w której komórki nowotworowe eksponuje się na działanie wysokiej temperatury.

Leczenie zakończyło się sukcesem, a Reagan żył jeszcze 15 lat.

To nie był jedyny raz kiedy media milczały o Nieperze i terapiach alternatywnych. W tamtym czasie pracował on w Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, gdzie przez tak cenione osobistości jak dr Robert Good, dr Lloyd Old oraz dr Lewis Thomas był uważany za jeden z najbardziej przenikliwych umysłów.

Nieper był jednym z pierwszych propagatorów stosowania laetrylu, inaczej amigdaliny, będącej formą witaminy B17, którą odkryto w pestkach moreli. Dzisiaj ta metoda jest nie tylko podważana, ale w niektórych krajach nawet zakazana, choć w 1974 r. naukowcy z ośrodka Sloan-Kettering widzieli pozytywne rezultaty, kiedy podawano ją myszom laboratoryjnym. Jeden z badaczy tam pracujących skierował swoją matkę na leczenie do Hanoveru, gdzie dr Nieper praktykował leczenie właśnie laetrylem.

Ostatecznie ośrodek Sloan-Kettering wyraził oficjalnie stanowisko, w którym stwierdził, że laetryl był oszustwem i naciąganiem, żerującym na ludzkiej desperacji, choć wiodący naukowcy nigdy nie zgodzili się z tak ostrą krytyką. Także dr Kanematsu Sugiura (pionier badań nad rakiem, pracował w ośrodku Sloan-Kettering - przyp. tłum.) zaznaczył: "Piszę to, co widzę: laetryl jest dobrym środkiem paliatywnym."

Dr Nieper przerzucił się w międzyczasie na stosowanie innych terapii, odkrywając substancje przeciwnowotworowe, takie jak uretany, nikotyniany i mandelonitryl paraaminobenzoesowy oraz całkiem niedawno irydoidy otrzymywane z australijskich mrówek mięsożernych. Niestety nigdy nie doczekał gruntownego przebadania swoich metod, nie mówiąc o ich zaakceptowaniu. Za każdym razem, kiedy pojawiała się wzmianka o nim w prasie lub telewizji zawsze określano go mianem szarlatana i oszusta. Oczywiście nie wspominano publiczne o sukcesach jakie odniósł, jak wyleczenie prezydenta Reagana.

Dr Nieper zmarł w 1998 roku.


http://oczymlekarze.pl/raporty/1425-metody-leczenia-raka/1424-terapia-gersona-hipertermia-antyneoplastony-leczenie-raka-terapie-alternatywne
0 x



vic88
Posty: 202
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 15:37
x 5
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 360 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: vic88 » niedziela 15 mar 2015, 00:20

Niestety nikomu nie będzie zależeć na skutecznym leczeniu. Teraz siedzę w książce od ekonomii i między wierszami można wyczytać, że gospodarka lepiej się poczuje, jeśli ludzie po latach pracy będą szli prosto do piachu. Chęć autentycznego leczenia raka byłaby dla danego polityka, grupy polityków, partii równoznaczna ze śmiercią polityczną. W takich krajach jak USA wskaźniki ekonomiczne są święte. Rak wydaje się idealny, bo nie dość, że pacjent odchodzi, to jeszcze przedtem odda cały majątek na leczenie. Paskudny, żydowski system, ale czyni państwo silniejszym i spokojniejszym.

Oprócz tego mądre głowy tego świata czują, że ziemia nie jest z gumy i trzeba ograniczać liczbę ludności. Jakkolwiek parszywe by to nie było, są gorsze metody depopulacji. Lepsze to niż wojna. A jeśli spojrzymy na to od strony ewolucji, to tacy ludzie jak my mogą czuć się wyżej w hierarchii. Każdy ma wolny wybór, my wolimy profilaktykę i coś skutecznego od chemio i radioterapii. Głupsi wolą się usmażyć i za to zapłacić, dobór naturalny działa. Możesz powiedzieć rodzinie, znajomym i w necie co sądzisz na temat raka, ale świata nie zbawisz.

Jakby każdy żył do 80 i miał po 8 dzieci, to o wiele szybciej poszłyby w ruch karabiny i głowice, to jest pewne.
0 x



baba
x 129

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: baba » niedziela 05 kwie 2015, 20:42

Pozwolę sobie wkleić tu posta z innego wątku. I poszperam jeszcze w innych tematach za podobnymi. 8-)
Thotal pisze:DOBRA NOWINA :)


Wojox
5 kwietnia 2015 at 16:50 · Odpowiedz

Walka wygrana ! Moja bardzo dobra znajoma po wizycie u onkologa uradowana od ucha do ucha. Miała guzy w obu piersiach. Onkolog nie mógł uwierzyć, mówił że chyba maszyna jest zepsuta ?? Bo nic w piersiach nie było.
Od pół roku znajoma przyjmowała : soda z miodem i wodą na czczo (przez 4 tygodnie), soda z cytryną i wodą, witamina c l-skrętna, borax. Miała bardzo dobre i widoczne objawy oczyszczania organizmu, reakcja herxa itp.
W sierpniu ma kolejną wizytę. Dziś dzwoniła i okazała mi wyrazy wdzięczności, sprzedała recepturki wielu znajomym. Ja nie zaprzestaję stosowania sody, boraxu, cytrynki itp. Dodatkowo nieprzerwanie imbir. Miałem zapalenie okostnej po zębie który mi masę zdrowia odbierał. Na noc napchałem startego imbiru między zęby a dziąsło. Po trzech powtórkach wszystko znikło, teraz się wygaja. Najważniejsze że znikła ropa która mi się sączyła z przetoki 3 lata. A lek miałem pod ręką co dziennie, ale nie próbowałem z „przyłożenia”.
Pozdrawiam i polecam ten sposób walki z farmacją. Zniszczymy ich wyschnięciem źródła dochodów
.Nie ma klienta, nie ma zysków


monitorpolski
5 kwietnia 2015 at 18:08 · Odpowiedz

To działa. Niedawno dostałem 3 płytki DVD z poświadczeniem o uratowaniu życia przez 30 osób chorych na raka. Stosowali podobne metody.
ORzesz
5 kwietnia 2015 at 18:59 · Odpowiedz

Dzięki za ten wpis. To bardzo dobra wiadomość!.
Gratuluję Twojej znajomej.

Niech radość napełni nasze serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.
Wszystkim życzę Wesołego Alleluja oraz dobrego zdrowia i siły ducha.


http://www.monitor-polski.pl/zyczenia-w ... ent-209970




Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: euroscan » poniedziałek 06 kwie 2015, 14:24

- @baba , gdzieś na tym forum wklejałem o wyleczeniu z raka piersi wg Caroline Markonin, to jest pełna Garmańska Nowa Medycyna.(GNM).
- jeśli ktoś rozwiązał swój problem, to kolejno następuje odwrót choroby, ciała samo się leczy.
- jeśli w tym czasie będziesz brała każdego ranka łyżeczkę oleju palmowego ze szczyptą soli naturalnie himalajskiej to cię wyleczy ten olej palmowy i NaCl.
- tak to działa, warto poogladać.
- niestety nie umiem wklejać linków z Youtube
--
https://www.youtube.com/watch?v=tzYPLsrpGFs

--
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 14 wrz 2016, 17:19

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 14 wrz 2016, 22:34

To akurat jest gadżet, który omawialiśmy, dawno temu chyba w temacie "test EAV", albo podobnym.
urządzenie o "szumnej" nazwie, elektroda uproszczona do 2 rurek obok siebie - do jednej dłoni.
Żadne pole magnetyczne, żadna aura - to tylko pomiary rezystancji skóry dla różnych częstotliwości.
"Program", wyświetlanie, raporty bardzo podobne - urządzenie w Chinach kosztowało 120 - 140 USD. Tutaj chcieli jakieś poważne pieniądze (chyba za tłumaczenie raportów i instrukcji).
Nie ma się czym zachwycać, choć jak wspominałem, po serii testów, zdarzały się też poprawne diagnozy, fragmentarycznie, a wszystko najbardziej zależało od wprowadzonych danych - głównie wieku.

Natomiast profesjonalne urządzenie np. typu AM Scan Express firmy Enso, kosztuje ok. 20 000 zł.

Więc proszę nie dajcie się nabierać na skany takimi gadżetami, szkoleni operatorzy na dobrym sprzęcie nie zawsze poprawnie zdiagnozują, a co mówić o takim czyś.
Poza tym warunki podczas skanowania, tu absolutnie nie były spełnione. Pacjent w trakcie badania nie mówi, nie porusza się, jest tylko z operatorem, zrelaksowany, urządzenie daleko od komputera i innych urządzeń elektrycznych, a tu np. bezprzewodowy mikrofon w drugiej ręce i dyskusja. Szkoda słów.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 14 wrz 2016, 22:42

Taratajcio o tym nie wie?
Jaki jest cel takich pokazów?
Popularyzacja? Jeżeli tak, to brzmi to jak antyreklama..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 14 wrz 2016, 23:19

Jak widać Taratajcio - nie wie.
Rzeczywiście taka "reklama" po mojemu zniechęci ludzi, którzy na takie urządzenie trafią.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 11 maja 2017, 15:09

0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 11 maja 2017, 16:37

Nie wiem jak to się stało że ja przegapiłam ten temat :shock: W sumie bardzo dobry ,powinniśmy zamieszczać znane przypadki wyleczenia medycyną niekonwencjonalną .

Jednak zastanawiam się nad tym fragmentem :
baba pisze :
Niemal każdy ruch prezydenta Stanów Zjednoczonych, czy jest nim podpisywanie traktatu czy spacer z psem, jest dokumentowany przez media. Dlatego tak zaskakuje to, że całkowicie milczały, kiedy chory na nowotwór prezydent Ronald Reagan został z powodzeniem wyleczony przy użyciu terapii alternatywnej. W 1970 roku był on leczony przez znanego z odmiennego podejścia do onkologii dr Hansa Niepera, który poddał go hipertermii, w której komórki nowotworowe eksponuje się na działanie wysokiej temperatury.

Leczenie zakończyło się sukcesem, a Reagan żył jeszcze 15 lat.


Moze się mylę ale 1970 + 15= 1985 a Regan zmarł w 2004 roku :shock:
1 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Leon-Gdańsk
Posty: 54
Rejestracja: sobota 22 kwie 2017, 19:14
x 4
Otrzymał podziękowanie: 140 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: Leon-Gdańsk » sobota 01 gru 2018, 14:54

Temat -Sukcesy medycyny praw przyrody.

Witam. Apel autora o nazwie "baba" - tematu Sukcesu medycyny niekonwencjonalnej z dnia 11.05.15, zachęca do dzielenia się swoimi sukcesami w wyleczeniu różnego rodzaju dolegliwości, takimi niekonwencjonalnymi metodami. Idąc za tą zachętą, postaram się przedstawić swoje doświadczenie ze stosowania medycyny naturalnej. Pokażę, że w obecnych warunkach leczenia medycznego na Świecie i w Polsce, o naszym zdrowiu powinniśmy decydować sami. Może uda mi się udowodnić na faktach, że moje doświadczenie warte są popularyzowania i pozwolą uniezależnić się od koncernów farmaceutycznych. Jak podaje Instytut Ochrony Zdrowia Naturalnego, faktycznie one teraz kierują naszym zdrowiem.
W/g Encyklopedii Powszechnej medycyna - to umiejętność zapobiegania i leczenia chorób. A medycynę praw przyrody można określić jako umiejętność zapobiegania i leczenia chorób przez stosowanie praw przyrody.

Podstawy medycyny praw przyrody.
Zakładam nowy temat pt. "Sukcesy medycyny praw przyrody". Medycyna praw przyrody jest podstawą medycyny naturalnej. Polega ona na znajomości najważniejszych praw przyrody /natury/ i umiejętnym ich wykorzystaniu do przyczynowego leczenia chorób niezakaźnych przewlekłych. Pod tym tematem będę przedstawiał problemy zdrowotne mego organizmu i jak dochodziłem do ich rozwiązania, podporządkowując się prawom przyrody.
- Jak wiadomo, podstawą leczenia medycznego jest znajomość anatomii i fizjologii człowieka. Wyrażając się bardziej zrozumiale dla wszystkich - to budowa i działanie organizmu człowieka. Człowiek jest integralną cząstką natury, która w ciągu milionów lat , na drodze ewolucji ukształtowała budowę i działanie organizmu człowieka. Należy więc poznać te prawa i stosować w codziennym życiu.
Określenie - natura rozumiana jest jako obiektywna rzeczywistość, wszechświat, przyroda. Jak podaje A. Moritz - "Winniśmy uświadomić sobie, że wszyscy jesteśmy dziećmi natury i bez natury nie jesteśmy w stanie żyć, ani tym bardziej zachować pełni zdrowia". Prawa natury są niezmienne, wspólne wszystkim ludziom, powszechne, wieczne, nadrzędne, obowiązujące każdego. Nie zależą od aktualnych odkryć naukowych i wynalazków techniki.
Organizm człowieka posiada wrodzone zdolności, ukształtowane przez prawa natury do samodzielnego uzdrawiania ciała. A więc stosowanie praw przyrody jest zgodne z tym, czego od człowieka wymaga natura. Przykładem korzyści z podporządkowywania się prawom przyrody jest mój organizm. Mam 88 lat, od ponad 55 lat atakują mnie liczne choroby niezakaźne przewlekłe, zwłaszcza choroby reumatyczne narządów ruchu. Nie korzystam z usług lekarzy i nie stosuję żadnych pigułek syntetycznych a jestem sprawny fizycznie. Pozdrawiam.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 01 gru 2018, 21:03

Jak najbardziej, zakładaj nowy temat i opisuj swoje doświadczenia @Leonie. Jest to konkretny przykład i zastosowanie, a nie wydumane teorie, czy nawet dawno zapomniane naturalne sposoby, których nikt nie używa, bo ich po prostu nie zna.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Leon-Gdańsk
Posty: 54
Rejestracja: sobota 22 kwie 2017, 19:14
x 4
Otrzymał podziękowanie: 140 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: Leon-Gdańsk » niedziela 02 gru 2018, 16:17

Temat - Sukcesy medycyny praw przyrody.

Dlaczego jako inżynier zabieram głos w sprawie leczenia medycznego?

Witam. Do zajęcia się medycyną na własny użytek zmusiły mnie choroby reumatyczne, które zaczęły atakować narządy ruchu, gdy miałem około 30 lat. Po przejściu na emeryturę szukałem z ciekawości, w posiadanej literaturze medycznej i ogólnotechnicznej odpowiedzi na pytanie - dlaczego mój organizm jest tak bardzo wrażliwy na te choroby? I taką drogą wkroczyłem w wyjaśnienie nurtującego mnie pytania. Zdobyte obserwacje ująłem w książce pt. "Leczenie reumatyzmu osteoporozy raka własnym organizmem", podtytuł - na podstawie własnych doświadczeń, wydanej w 2006r.

Publikacja ta posiada cechy, jakie są wymagane w badaniach naukowych. Jestem dr inż. i znam metody badań naukowych. Posiadam doświadczenie w praktycznym ich wykorzystaniu. Jak podaje W. Pytkowski w książce pt. "Organizacja i ocena prac naukowych" istnieją dwie drogi poznania czegoś niedostrzegalnego dla innych:
a/ prowadzenie do odkrycia najdrobniejszego szczegółu za pomocą bardzo precyzyjnych badan,
b/ spojrzenie na znane już fakty z innego punktu widzenia, z którego ukazuje się ich nowe oblicze.
Pierwsza droga wymaga pieniędzy i doświadczenia. Natomiast druga nie potrzebuje ani jednego ani drugiego, jedynie prostoty i wyzbycia się uprzedzeń oraz ustalonych sposobów myślenia.
Oczywiście mogłem pójść tylko tą drugą drogą. Jak się okazuje przyniosła ona bardzo dobre efekty praktyczne leczenia naturalnego. Świadczy o tym obecny stan mego zdrowia. Przyjąłem kierunek badań naukowych w systemie człowiek - przyroda /ab ovo/, bez wchodzenia w szczegóły. Starałem się poznać budowę i działanie organizmu człowieka w sprawach podstawowych.
Zbudowałem hipotezę o brzmieniu: "Nieprawidłowe odżywianie /nieprawidłowe krążenie krwi/ chorych komórek i tkanek organizmu jest główną przyczyną występujących tam chorób niezakaźnych przewlekłych".Jak wiadomo hipoteza naukowa porządkuje wiedzę w określonej dziedzinie i jednocześnie ukierunkowuje poszukiwanie potrzebnych rozwiązań. W przedstawionym postępowaniu stanowiła ona , wspólnie z bólem , podstawy do ustalania potrzebnych praw przyrody i wykrywaniu ich wpływu na przyczyny moich chorób niezakaźnych przewlekłych.

Potwierdzenie hipotezy sprawdziłem na wielu chorobach własnego organizmu. W wydanej książce, na stronie 85, w tabeli wymieniłem 22 choroby / nie tylko reumatyczne/, które atakują mój organizm. Nie wiem, czy w Polsce jest drugi taki człowiek, który przy tylu chorobach i wieku 88 lat jest tak sprawny fizycznie. Muszę podkreślić, że w rozważaniach ujętych w książce, nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Dopiero w 2014r uzyskałem w internecie wyjaśnienie na te wątpliwości. Przyczyną takiej wrażliwości organizmu na choroby reumatyczne narządów ruchu jest przebycie w wieku przedszkolnym ostrego zapalenia oskrzeli. Zostały one uszkodzone na trwale i mój organizm jest niedotleniony do wymaganych jego potrzeb. Pozdrawiam.
0 x



Leon-Gdańsk
Posty: 54
Rejestracja: sobota 22 kwie 2017, 19:14
x 4
Otrzymał podziękowanie: 140 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: Leon-Gdańsk » czwartek 06 gru 2018, 13:02

Temat: Sukcesy medycyny praw przyrody.

Dwa nurty leczenia medycznego.

Witam. Dla osiągnięcia postawionego celu, jaki założyłem - "Sukcesy medycyny praw przyrody", niezbędne jest zapoznanie się z dwoma nurtami leczenia medycznego, podanymi przez Krzysztofa Romanowskiego /źródło-internet/.
K. Romanowski - specjalista chirurgii ogólnej AM w Warszawie, krajowy lekarz tradycyjnej medycyny chińskiej podaje - W historii niemal każdego systemu medycznego występowały dwa nurty: a/ hipokratejski i b/ komercyjny.
a/ Nurt hipokratejski -
reprezentował medycynę profilaktyczną. Taka medycyna dążyła do doskonałego odkrycia praw natury po to, aby skutecznie unikać chorób. Ten nurt rozwijał medycynę edukacyjną, zapobiegawczą. Uczono ludzi jak żyć, żeby nie chorować. Wtedy lekarz funkcjonowałby jak nauczyciel, albo jako osoba interweniująca w naprawdę trudnych sytuacjach. Wtedy potrzeba byłoby mało lekarzy i nie byłoby biznesu.
b/ Nurt komercyjny -
szczególnie rozwinięty we współczesnej cywilizacji zachodniej. Dąży do maksymalnego uzależnienia człowieka od usług lekarskich i od leków. Medycyna komercyjna stała się obecnie niczym innym jak fabryką chorób, które sama wytwarza, a następnie stosuje sztukę zwaną leczeniem, które polega na walce z objawami. Na zdrowie nie ma tu miejsca.
W swoich postach nie będę każdorazowo porównywał i dyskutował o materiałach dotyczących medycyny komercyjnej. Cele stawiane w tych dwóch nurtach leczenia medycznego są diametralnie różne i nie dadzą się połączyć. Szkoda czasu i zdrowia na dyskusje, róbmy swoje. Pozdrawiam
0 x



Leon-Gdańsk
Posty: 54
Rejestracja: sobota 22 kwie 2017, 19:14
x 4
Otrzymał podziękowanie: 140 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: Leon-Gdańsk » piątek 07 gru 2018, 12:52

Temat: Sukcesy medycyny praw przyrody.

Jaki kierunek leczenia chorób niezakaźnych wybrać - komercyjny czy hipokratejski?

Witam. Jak podaje.K. Romanowski "W historii niemal każdego systemu medycznego występowały dwa nurty:hipokratejski /profilaktyczny/i komercyjny". Obecnie praktycznie istnieje tylko nurt komercyjny. Instytut Ochrony Zdrowia Naturalnego pisze: /źródło -internet/ "Chcemy odzyskać władzę nad swoim zdrowiem, które obecnie jest w rękach przemysłu farmaceutycznego". Przez realizowanie zadań ujętych w nurcie hipokratejskim, jak sądzę można odzyskać tą władzę. K. Romanowski w tym nurcie pisze - "Taka medycyna dążyła do doskonałego odkrycia praw natury po to, aby skutecznie unikać chorób" . Ja to czynię , wprowadzam w życie medycynę praw przyrody, która polega na znajomości najważniejszych praw przyrody i umiejętnym ich wykorzystywaniu do przyczynowego leczenia chorób niezakaźnych przewlekłych. Dalej w nurcie hipokratejskim jest zdanie - "Ten nurt rozwijał medycynę edukacyjną, zapobiegawczą. Uczono ludzi jak żyć, żeby nie chorować". Te zadania realizuję w swojej książce i postach internetowych, dając przykłady na swoim organizmie. Podaję co, jak i dlaczego należy czynić stosując prawa przyrody, żeby nie chorować - w/g zasady nasze zdrowie w naszych rękach, a nie w rękach lekarzy.
Ostatnie zdanie z nurtu hipokratejskiego - "Wtedy potrzeba byłoby mało lekarzy i nie byłoby biznesu". Ja to wykonuję, zawsze podkreślam w swoich postach, że nie korzystam z usług lekarskich i ich syntetycznych pigułek, dlatego jestem sprawny fizycznie, mimo tylu chorób i swego wieku.

Aby każda z zainteresowanych osób mogła zdecydować osobiście, jaki kierunek leczenia chorób niezakaźnych przewlekłych wybrać - komercyjny czy profilaktyczny, powinna znać szerzej te nurty. Teraz omówię trochę szerzej nurt komercyjnego leczenia, a nurt profilaktyczny będę przedstawiał na przykładach w kolejnych postach. To co napisałem w tym poście o nurcie profilaktycznym chcę podkreślić, że realizuję go zgodnie ze wskazaniami K. Romanowskiego. Pozdrawiam
0 x



Leon-Gdańsk
Posty: 54
Rejestracja: sobota 22 kwie 2017, 19:14
x 4
Otrzymał podziękowanie: 140 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: Leon-Gdańsk » czwartek 20 gru 2018, 17:24

Temat Sukcesy medycyny praw przyrody.

Zestawienie informacji ogólnych dla racjonalnego stosowania medycyny praw przyrody.

Witam.
- Medycyna naturalna /medycyna praw przyrody/ jest podejściem, którego założenia zostały stworzone przez Hipokratesa.
- Odżywianie - podstawowe prawo natury, decyduje o istnieniu żywych organizmów na kuli ziemskiej.
- Całość działania przy naturalnym leczeniu chorób niezakaźnych przewlekłych sprowadza się do walki o prawidłowe odżywianie /prawidłowe krążenie
krwi/ komórek i tkanek w chorych miejscach organizmu człowieka.
- Również natura ustaliła zależność i działanie praw przyrody, są one hierarchiczne.
Na rzecz odżywiania, jako prawa natury pierwszego rzędu pracują następujące prawa przyrody drugiego rzędu: 1/ temperatura ciała człowieka, 2/ r ruch-praca mięśni, 3/ ciążenie grawitacyjne, 4/ ruch kapilarny w kanalikach kości, 5/ ból - objaw niedożywienia komórek.
- Człowiek aby żyć musi pobierać pokarm, wodę /płyn/, oddychać powietrzem /tlenem/. Bez tlenu żyje 4 minuty, bez wody 1 tydzień, bez pokarmu 3
tygodnie.
- Człowiek jest cząstką natury i dlatego prawa przyrody tak bardzo decydują o jego zdrowiu.
- Anatomia i fizjologia /budowa i działanie/ organizmu człowieka są wynikiem oddziaływania praw przyrody przez miliony lat.
- Znajomość anatomii i fizjologii organizmu jest podstawą leczenia medycznego.
- Prawa natury działają niezależnie od woli człowieka, powinny realizować się przez jego rozum i potrzeby zdrowotne.
- Żywe ciało człowieka jest biologiczną całością, jednością. Wszystkie funkcje ludzkiego organizmu są ze sobą ściśle związane i nie wolno dzielić go
na części jak w samochodzie.
- Organizm człowieka posiada wrodzone zdolności, ukształtowane przez prawa przyrody, do samodzielnego uzdrawiania ciała.
- Choroby niezakaźne zaczynają się, gdy zostaje naruszona równowaga zdrowotności naturalnej, powodowana lekceważeniem lub nieznajomością praw
przyrody.
- Każda choroba niezakaźna trwa do końca życia, nie da się jej wyleczyć jak choroby zakaźne. Dlatego należy dążyć do poznania przyczyny choroby i usuwać ją w codziennym życiu.
- Współczesny styl życia, wiedza, nauka oddalają nas co raz bardziej od zgody z naturą.
Pozdrawiam
0 x



Leon-Gdańsk
Posty: 54
Rejestracja: sobota 22 kwie 2017, 19:14
x 4
Otrzymał podziękowanie: 140 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: Leon-Gdańsk » sobota 22 gru 2018, 13:02

Temat - Sukcesy medycyny praw przyrody.

Nurt komercyjny - źródło zła leczenia chorób niezakaźnych przewlekłych.

Witam. Dla szerszego zrozumienia nurtu komercyjnego wskazanym jest zapoznanie się z artykułem z internetu /www. psychologia.edu.pl/Koncerny farmaceutyczne i lekarze. Historia korupcji/. Artykuł podpisany jest przez Marcia Angell, która przez 20 lat wykonywała pracę redakcyjną w czasopiśmie - "New England Journal of Medicine i szeroko poznała problem korupcji. Z artykułu dowiadujemy się, że Senator Charles Grassley, republikanin z Senackiej Komisji Finansowej przeprowadził śledztwo w sprawie powiązań między przemysłem farmaceutycznym, a pracującymi naukowo lekarzami, od których w dużej mierze zależy rynkowa wartość leków na recepty. Zostało stwierdzone, że większość lekarzy przyjmuje pieniądze lub prezenty od firm farmaceutycznych, w ten lub inny sposób.

Nikt nie wie ile pieniędzy trafia w ręce lekarzy od firm farmaceutycznych, ale z rocznych raportów największych 9 amerykańskich firm wynika, że jest to kwota wynosząca dziesiątki miliardów rocznie. W ten sposób przemysł farmaceutyczny uzyskał ogromną wiedzę nad tym, jak lekarze oceniają i wykorzystują ich produkty. Jego głębokie powiązania z lekarzami, w szczególności ze starszą kadrą w prestiżowych akademiach medycznych, wpływa na wyniki badań, sposób praktykowania medycyny, a nawet definicji tego, co stanowi chorobę.
Dr Angell podaje - konflikty interesów i patologie występują właściwie we wszystkich obszarach medycyny, w szczególności tych, które w dużej mierze opierają się na lekach i różnorakich urządzeniach. Teraz już po prostu nie można wierzyć w znaczną część publikowanych badań naukowych, nie można też polegać na osądzie zaufanych lekarzy, albo autorytatywnych wskazówek medycznych.

Z opracowania dowiadujemy się, że postępowanie sporej części lekarzy jest jeszcze bardziej karygodne niż przedsiębiorstw farmaceutycznych. One nie są organizacjami charytatywnymi. Oczekują czegoś w zamian za wydane przez nich pieniądze i najwyraźniej otrzymują to czego chcą, w innym wypadku przestaliby istnieć.
Dalej czytamy - złamanie zależności zawodu lekarza od przemysłu farmaceutycznego wymaga przecięcia niebywale lukratywnego mechanizmu korupcyjnego. Jeżeli jednak lekarze nie przetną owego mechanizmu z własnej woli, stracą zaufanie w społeczeństwie, a rząd / nie sam Senator Grassley/ zainterweniuje i narzuci swoje prawa. Żaden lekarz tego nie chce.

Oprócz przytoczonej publikacji dr Angell można zapoznać się z wieloma pozycjami na portalu Niezależne Forum Cheops, opisujących skutki korupcji w medycynie USA. I tak np. w temacie -Czy trzeba bronić się przed lekarzami, prof. dr James P. Carter, w książce pt. "Racketeering in Medicine" objaśnia, co się naprawdę dzieje za kulisami najbardziej prestiżowej profesji na świecie i jak Amerykanie są pozbawieni skutecznych i tanich kuracji. Amerykańskie społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy, jak polityka kontroluje w tajemnicy praktykę medycyny. Gdy jakiś lekarz odważy się zaprezentować naturalną, mniej kosztowną metodę leczenia, bez względu na to, jak ona jest skuteczna i bezpieczna, zorganizowana Amerykańska Medycyna weźmie go na muszkę, by pozbawić go licencji w drodze stosowania taktyki zastraszania i prawnych kruczków. Pozdrawiam
0 x



Leon-Gdańsk
Posty: 54
Rejestracja: sobota 22 kwie 2017, 19:14
x 4
Otrzymał podziękowanie: 140 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: Leon-Gdańsk » niedziela 23 gru 2018, 14:56

Temat - Sukcesy medycyny praw przyrody.

Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka z wykorzystaniem prawa natury - przyciąganie ziemskie? cz.I

Witam. Podam na własnym przykładzie jak poradziłem sobie w sposób naturalny /bez operacji/ z chorobą, którą nazwałem chorobą "ręka w górę". Choroba ta nazywana jest w medycynie konwencjonalnej jako zespół cieśni nadgarstka, lub łokieć tenisisty. Moja nazwa wynika z przyczyny jej powstawania. Obserwując społeczeństwo, zwłaszcza młodsze, można zauważyć, że występuje teraz powszechne korzystanie z telefonów komórkowych, smartfonów i komputerów. W czasie stosowania tych zdobyczy cywilizacyjnych zawsze jest unoszona ręka w górę, przy komputerach uniesiona dłoń. Należy więc spodziewać się powszechnej epidemii tej choroby. Znana ona jest od lat w takich zawodach jak np. fryzjerki, manicurzystki, kierowcy zawodowi, muzycy korzystający z instrumentów klawiszowych.

1. Warunki w jakich powstała u mnie choroba ręka w górę.

Przy walce z moimi chorobami reumatycznymi narządów ruchu korzystam ze śpiwora, wykonanego z koca wełnianego. W pewnej fazie leczenia sztywności zgiętych małych palców obu rąk, musiałem w czasie snu chować je pod przykryciem. Dla łatwiejszego układania rąk pod śpiwór, przedramię ręki od strony boku, na którym spałem w danym czasie, unosiłem do góry i opierałem o klatkę piersiową lub o brzuch. To doprowadziło, że krew w zgiętym przedramieniu przestała normalnie krążyć, wywołując chorobę ręka w górę. Wystąpiła ona tylko w prawym przedramieniu, gdyż w tym czasie spałem głównie na prawym boku.
Miałem wtedy około 68 lat, zauważyłem że zaczęły występować najpierw niewielkie, później coraz większe trudności w utrzymaniu w ręce łyżki i podnoszeniu jej do ust. Przy tej czynności palce nie miały dostatecznej siły, aby dobrze utrzymać łyżkę w ręku. W trakcie podnoszenia ręki pojawiał się również ból mięśni od łokcia do dłoni. Obracając dłonią wyczuwało się także ból w stawie nadgarstka prawej dłoni. Byłem zdziwiony takim stanem rzeczy. Staw łokciowy w tym czasie nie bolał. Zacząłem bardzo skrupulatnie przestrzegać zasady prawidłowego ocieplania ręki. W tym celu pilnowałem dobrego okrywania ręki w czasie snu. Dodatkowo ocieplałem ją w nocy, zakładając rękaw od swetra. Także bolące miejsca masowałem i smarowałem maścią. W czasie każdodniowego spaceru zwracałem szczególną uwagę, aby zginać w łokciu i poruszać prawą ręką. Wszystkie zabiegi wpływające na poprawę krążenia krwi w tym przedramieniu, nie dawały żadnego rezultatu. Zacząłem zastanawiać się głęboko co jest faktyczną przyczyną tych objawów.

2. Przyczyna choroby ręka w górę - prawo natury przyciąganie ziemskie /ciążenie grawitacyjne/.

Przy szukaniu przyczyny powstawania tej choroby skorzystałem z mojej hipotezy, która brzmi - "nieprawidłowe krążenie krwi /nieprawidłowe odżywianie/ w chorych miejscach organizmu jest główną przyczyną występujących tam chorób niezakaźnych". Jak wiadomo hipoteza naukowa porządkuje wiedzę w rozpatrywanym problemie oraz ukierunkowuje dalsze poszukiwania. Sprawą podstawową w moim przypadku, wynikającą z tej hipotezy, jest walka o prawidłowe krążenie krwi /prawidłowe odżywianie/ w chorej, bolącej ręce.
Siła przyciągania ziemskiego w pobliżu ziemi wyraża się ciężarem ciała, tutaj rozpatrujemy ciężar płynu - krwi. Człowieka charakteryzuje pionowa postawa ciała. Niezbędne są więc siły w organizmie, które uniosą krew w górę. Serce, pompa mięśniowa pompuje przez tętnice krew w jedną stronę, dostarczając składniki odżywcze do komórek organizmu. Natomiast z powrotem do serca krew odprowadzana jest żyłami. Tutaj podstawową rolę w jej transporcie odgrywają odpowiednie mięśnie. Na żyłach znajdują się zastawki, które zabezpieczają krew przed cofaniem się. Stanowią one niezaprzeczalny dowód, że prawa przyrody decydują o budowie i działaniu /anatomii i fizjologii/ organizmu człowieka.

Gdy ręka zgięta w łokciu jest uniesiona w górę, jak to się dzieje przy korzystaniu z telefonów komórkowych, smartfonów, komputera, wówczas krew nie może dostarczać komórkom i tkankom składników odżywczych tego przedramienia. Gdy trzymanie ręki w takiej pozycji powtarza się przez miesiące i lata, następuje przekroczenie granicy zdrowotności naturalnej i pojawia się choroba ręka w górę, trwająca do końca życia. Stan chorobowy przedramienia wyraża się bólem i brakiem siły w utrzymaniu danej rzeczy. Walka z chorobą, jak z każdą inną chorobą niezakaźną, polega na unikaniu jej przyczyny do końca życia . Pozdrawiam
0 x



Leon-Gdańsk
Posty: 54
Rejestracja: sobota 22 kwie 2017, 19:14
x 4
Otrzymał podziękowanie: 140 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: Leon-Gdańsk » poniedziałek 24 gru 2018, 13:17

Temat - Sukcesy medycyny praw przyrody.

Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka z wykorzystaniem prawa natury - przyciąganie ziemskie? cz.II.

3. Co robiłem aby opanować chorobę rękę w górę w sposób naturalny?
Witam. Uwzględniając dotychczasowe czynności, jakie wykonywałem w celu prawidłowego krążenia krwi w bolącej ręce i ich nieskuteczności, szukałem innych sposobów dla poprawienia tego stanu rzeczy. Dopiero gdy przystąpiłem do rozciągania sprężyn nastąpiła szybka poprawa. Musiały więc zacząć normalnie pracować i pompować krew mięśnie promieniowe oraz łokciowe przedramienia. Oczywiście chorą rękę musiałem stale układać w czasie snu w miarę poziomo. A więc przedramię od strony boku, na którym śpię w danej chwili nie może być podniesione do góry. Zastosowane leczenie naturalne okazało się skuteczne, gdyż od tego czasu /18 lat/ nie widać żadnych objawów choroby.

4. Jak należy postępować aby panować nad chorobą ręka w górę?
Winniśmy sobie zdawać sprawę, że każda choroba niezakaźna powstaje po przekroczeniu tzw. granicy równowagi zdrowotności naturalnej, trwa do końca życia. Aby panować nad nią należy znać jej przyczynę powstawania i usuwać do końca życia. Przykład ze znanej choroby alkoholowej - choroba niezakaźna. Choroba ta powstaje, gdy przez dłuższy czas osoba nadużywa alkoholu i nastąpi przekroczenie granicy zdrowotności naturalnej. Znamy więc przyczynę tej choroby - picie alkoholu. Możemy panować nad nią i być zdrowi - tak, ale musimy do końca życia nie pić alkoholu.
Przy leczeniu choroby ręka w górę. w moim przypadku pilnuję, aby w czasie snu wyleczone przedramię nie było uniesione do góry. Czyli usuwam przyczynę choroby. Przy korzystaniu z telefonów komórkowych, smartfonów i komputerów trudno jest zrezygnować z ich stosowania. Proponuję więc, aby osoby zainteresowane naturalnym sposobem leczenia nabyły w sklepach sportowych sprężyny i korzystały z nich w trzech wariantach:
1-szy wariant - rozciągać sprężyny od czasu do czasu, jako profilaktyka pozwalająca uniknąć wystąpienia choroby,
2-gi wariant - rozciągać sprężyny dla usunięcia powstałej choroby,
3-ci wariant - po wystąpieniu choroby i pierwszym jej usunięciu, profilaktycznie stosować sprężyny od czasu do czasu, eliminując powrót choroby.

Istnieją więc dwie alternatywy leczenia choroby ręka w górę: naturalna i operacyjna. Każdy kto posiada internet może poznać opinie osób, które przeszły operację i wtedy decydować jaką alternatywę wybrać. Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 28 gru 2018, 22:59

UROCZA DR. MICHELLE © VTV

https://www.youtube.com/watch?v=NtMcDXjonGk

Opublikowany 27 gru 2018
DR. MICHELLE LAMASA-SCHRADER
Rozpoczęła swoją podróż z Recall Healing w 2007 roku. Wiele czasu spędziła na nauce i treningach z dr. Gilbertem Renaud. Uzdrawianie szybko stało się jej pasją, na co niebagatelny wpływ miały niezliczone relacje osób, którym – dzięki zrozumieniu podstawowego znaczenia własnych problemów zdrowotnych – udało się znaleźć ich rozwiązanie.
Michelle LaMasa-Schrader ma tytuł licencjata w dziedzinie pracy socjalnej, tytuł magistra sztuki w zakresie religioznawstwa, tytuł magistra w dziedzinie psychologii oraz tytuł doktora w Mind-Body Medicine. Tytuł doktora uzyskała na Uniwersytecie Saybrook, gdzie swoje badania skoncentrowała na doświadczeniach z Recall Healing.
Odbyła szkolenia w Nowej Germańskiej Medycynie, technice neuro emocjonalnej (Neuro Emotional Technique), programowaniu neurolingwistycznym, hipnozie, coachingu i obrazowaniu dla zdrowia; posiada certyfikat Medycyny Umysłu-Ciała wydany przez Centrum Medycyny Umysłu i Ciała. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w edukacji.
Uwielbia nauczać, jak korzystać z narzędzi RH, dających ludziom zrozumienie, że cierpią z powodów przeszłości, i prowadzących do zdrowszego życia w teraźniejszości. Michelle LaMasa-Schrader wiedzą z dziedziny Recall Healing dzieli się z radością i ekscytacją.
0 x



Leon-Gdańsk
Posty: 54
Rejestracja: sobota 22 kwie 2017, 19:14
x 4
Otrzymał podziękowanie: 140 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: Leon-Gdańsk » piątek 11 sty 2019, 16:57

Temat - Sukcesy medycyny praw przyrody.

Jak leczę w sposób naturalny objawy raka jelita grubego. cz.I

1.Objawy początku choroby w moim przypadku.
Witam. Chyba do najbardziej widocznych objawów wkraczania choroby raka jelita grubego mogę zaliczyć: zaparcia, bóle w dole brzucha oraz poczucie niepełnego wypróżnienia. Oddawanie kału odbywa się co kilka dni i z trudem. Kał jest suchy. Tendencje do zaparć posiadałem od najmłodszych lat.
Mając około 67 lat usłyszałem w radiu, jak lekarz - profesor informował o prostym sposobie rozpoznania objawów raka jelita grubego. Mówił, że ten sposób badania jest stosowany również w szpitalach. Przeprowadza się go następująco. Kał pacjenta traktuje się specjalnym płynem, który pozwala wykryć znajdującą się w nim krew. Płyn taki można kupić w aptece bez recepty. W kale może znajdować się również jasny śluz, widoczny gołym okiem. W moim przypadku był to jasny śluz, nie musiałem więc szukać w kale krwi.
Swoje obserwacje potraktowałem bardzo poważnie i z działaniem nie zwlekałem. Przez to, że potrzebne badania sam mogłem uczynić, uniknąłem odkładania leczenia na później. Wiele osób otwarcie mówi, że woli nie wiedzieć o chorobie raka. Decydują się na badania, gdy odczuwają bardzo silne dolegliwości, ale wtedy często bywa już za późno.

2. Przyczyna objawów raka jelita grubego w moim organizmie.
Jak wiadomo, aby skutecznie walczyć z chorobą należy poznać jej przyczynę. Dla poznania przyczyny występowania raka jelita grubego posłużę się hipotezą naukową, zbudowaną przeze mnie o brzmieniu -"Nieprawidłowe krążenie krwi /nieprawidłowe odżywianie/ w chorych miejscach organizmu jest główną przyczyną występujących tam chorób niezakaźnych przewlekłych". Występuje tutaj prawo natury - o d ż y w i a n i e - niewłaściwy skład
spożywanej diety.
Kierując się przedstawioną hipotezą można wyróżnić następujące czynniki, powodujące powstawanie choroby i walki z nią.
a/ Przyczyna zewnętrzna - Niewłaściwa dieta zawierająca małą ilość błonnika i płynów w pokarmie, powodująca zaparcia. Długo zalegający kał uszkadza naczynia krwionośne w ściankach jelita. W wydalonym kale pojawia się krew i śluz.
b/ Przyczyna wewnętrzna - Brak prawidłowego odżywiania komórek w ściankach jelita grubego, spowodowane niedokrwieniem, wynikające głównie z niedostatku tlenu.
c/ Skutek - Obumieranie pojedynczych komórek ścian jelita i pojawianie się tam polipów - łagodnych gruczolaków w postaci niewielkich uwypukleń lub guzków.
d/ Walka z przyczyną zewnętrzną - Przejście na właściwą dietę, zawierającą odpowiednią ilość błonnika i płynów w pokarmie.
e/ Uzdrawianie chorych komórek ścian jelita - Powrót właściwego krążenia krwi w ściankach jelita. Następuje przywrócenie prawidłowego odżywiania chorych komórek i normalne oddawanie stolca.

Jak widać z tych rozważań przyczyną powstawania raka jelita grubego jest niewłaściwa dieta, zawierająca zbyt małą ilość błonnika i płynów w pokarmie. Choroba ta, jako przewlekła niezakaźna, nie następuje od razu. Czas jej wkraczania zależy od trwania stosowania niewłaściwej diety. Początek następuje po przekroczeniu granicy zdrowotności naturalnej. Dla usuwania przyczyny tej choroby muszę więc stosować właściwą dietę pokarmową do końca życia.
W/g badań naukowych /dr Paul C Bragg/ w organizmie człowieka odbywa się wymiana komórek na nowe dla: 1/ krwi - dwa i pół miesiąca, 2/ wszystkich cząsteczek ciała - 11 miesięcy, 3/ szkieletu -dwa lata. Pozdrawiam.
0 x



Leon-Gdańsk
Posty: 54
Rejestracja: sobota 22 kwie 2017, 19:14
x 4
Otrzymał podziękowanie: 140 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: Leon-Gdańsk » sobota 12 sty 2019, 13:30

Temat - Sukcesy medycyny praw przyrody.

Jak leczę w sposób naturalny objawy raka jelita grubego. cz. II

3/ Stosowana dieta dla usuwania przyczyny raka jelita grubego.
Witam. Dietę podstawową do walki z zaparciami ustaliłem kierując się ogólną wiedzą zawartą w środkach masowego przekazu. Niejednokrotnie dowiadywałem się jak lekarze zalecali, że najlepszym sposobem na unikanie zaparć w oddawaniu kału jest stosowanie odpowiedniej diety, zawierającej błonnik. Błonnik pokarmowy występuje w warzywach i owocach, orzechach, roślinach strączkowych i zbożach.

Błonnik charakteryzuje się następującymi właściwościami:
1/ Sprawia, że naczynia krwionośne w jelitach wydajniej pracują, dostarczając nam większej ilości tlenu i związków odżywczych.
2/ Chłonąc duże ilości wody, rozluźnia on masę kałową, co w efekcie zapobiega zaparciom, uchyłkom i hemoroidom.
3/ Znacząco skraca czas pasażu jelitowego, przez co kontakt związków kancerogennych ze ściankami jelit jest również krótszy.
4/ Absorbuje tłuszcz i cholesterol z treści pokarmowej, które wraz z niestrawionym błonnikiem są wydalane, w ten sposób wchłaniamy mniej kalorii, niż zostało zjedzonych.
5/ Powoduje mniejsze wchłanianie glukozy, co jest szczególnie ważne dla diabetyków.

Moja dieta składa się z surowych warzyw - różnych, zależnie od pory roku, zbierane z własnej działki rodzinnej. Latem jest to szczypior z cebulą, sałata, rzodkiewki, ogórki, pomidory i pory. W okresie zimowym są to tarte mechanicznie warzywa jak: marchew, pasternak, kalarepa i seler. Każdego dnia rano, oprócz surowych warzyw jem kefir /o,25l/, twaróg /12dkg/ i chleb razowy z dużą ilością masła. Masło daje potrzebne ilości kalorii. Do powyższej diety dochodzą z działki jabłka i owoce jagodowe.
Oprócz diety warzywno-owocowej dla usuwania przyczyny raka jelita grubego muszę każdego dnia pić około 1,5 l płynów, unikać słodyczy i stosować ruch - wysiłek fizyczny na dworze. Dietę stosuję 22 lata i w tym czasie oczywiście zdarzały się jakieś trudności w oddawaniu kału. Wówczas spożywałem najczęściej śliwki suszone, mrożone, czy piję na czczo wodę, itp. Nigdy nie używam leków syntetycznych /chemicznych/. Pozdrawiam
0 x



Leon-Gdańsk
Posty: 54
Rejestracja: sobota 22 kwie 2017, 19:14
x 4
Otrzymał podziękowanie: 140 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: Leon-Gdańsk » środa 23 sty 2019, 18:17

Temat - Sukcesy medycyny praw przyrody.

Przyczyny chorób niezakaźnych przewlekłych.
Witam. Dla rozpatrzenia przyczyn chorób niezakaźnych przewlekłych posłużę się hipotezą o brzmieniu - "Nieprawidłowe odżywianie - nieprawidłowe krążenie krwi w chorych komórkach i tkankach organizmu jest główną przyczyną występujących tam chorób niezakaźnych przewlekłych". W hipotezie można wyróżnić dwa człony przyczyn chorób niezakaźnych: odżywianie i krążenie krwi.

O d ż y w i a n i e - jest najważniejszym prawem natury, warunkuje istnienie żywych organizmów na kuli ziemskiej w świecie: człowieka, zwierząt i roślin, stanowi przyczynę wewnętrzną choroby. W skład odżywiania człowieka wchodzą trzy składniki: to co jemy - pokarm, to co pijemy - płyn i oddychamy powietrzem - tlenem. Człowiek bez pokarmu może żyć 3 tygodnie, bez płynów 1 tydzień, bez tlenu 4 minuty. Organizm człowieka składa się z bilionów żywych komórek, które aby mogły żyć i nie chorować muszą otrzymywać te składniki odżywcze.

K r ą ż e n i e k r w i - dostarcza, transportuje składniki odżywcze do wszystkich komórek i tkanek organizmu człowieka. O prawidłowym krążeniu krwi decydują prawa przyrody i one są przyczyną zewnętrzną, różną dla różnej choroby. Wynika to z faktu, że człowiek jest integralną cząstką natury. O budowie i działaniu /anatomii i fizjologii/ organizmu człowieka zadecydowały więc prawa przyrody i one ciągle wpływają na nasze zdrowie.
Krążenie krwi można dokładniej rozpatrywać w kategorii medycyny praw przyrody, będącej częścią medycyny naturalnej. Medycyna praw przyrody polega na znajomości najważniejszych praw przyrody i umiejętnym ich wykorzystywaniu do przyczynowego leczenia chorób niezakaźnych przewlekłych. Tymi najważniejszymi prawami przyrody są: 1/ odżywianie, 2/ temperatura ciała człowieka, 3/ ruch-praca mięśni, 4/ ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kości, 5/ ciążenie grawitacyjne, 6/ ból w miejscach chorych organizmu.
Organizm człowieka stanowi żywą, biologiczną - wzajemnie powiązaną całość. Wymienione najważniejsze prawa przyrody decydują jednocześnie, w zależności od istniejących warunków, w mniejszym lub większym stopniu o wystąpieniu choroby. Jednak przy każdej chorobie istnieje główna przyczyna w postaci prawa przyrody.

Działanie praw przyrody jako przyczyn zewnętrznych wygląda następująco:
1. Odżywianie - jak wyżej.
2 Temperatura ciała człowieka - nadmięrne oziębianie narządów ruchu powoduje w nich przykurcz naczyń krwionośnych i zmniejsza tym dopływ krwi, to stanowi główną przyczynę chorób reumatycznych tych narządów. Narządy ruchu to - kości połączone mięśniami czynnymi i biernymi /ścięgnami/ poprzez ruchome stawy.
3. Ruch - praca mięśni, jako pomp mięśniowych wspomaga krążenie płynów ustrojowych w organizmie. Uzupełnia on działanie trzech praw przyrody: temperatury ciała, ruchu kapilarnego w kanalikach kości i ciążenia grawitacyjnego.
4. Nieprawidłowy ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kości - jest główna przyczyna w powstawaniu osteoporozy kości.
5. Ciążenie grawitacyjne - jest główną przyczyną występowania choroby cieśni nadgarstka /choroby ręka w górę/.
6. Ból - informuje o niedożywieniu komórek i tkanek w chorych miejscach organizmu.
Pozdrawiam.
0 x



Leon-Gdańsk
Posty: 54
Rejestracja: sobota 22 kwie 2017, 19:14
x 4
Otrzymał podziękowanie: 140 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: Leon-Gdańsk » sobota 26 sty 2019, 19:44

Temat - Sukcesy medycyny praw przyrody.

Choroby reumatyczne narządów ruchu.

1. Wstęp.
Witam. Na portalu "3majmy się razem.pl" można przeczytać - "Pod hasłem reumatyzm kryje się około 200 chorób, które dotykają ludzi bez względu na wiek, płeć, czy rasę. Ocenia się, że cierpi na nie 9 milionów Polaków - statystycznie co czwarty. Dokładna przyczyna tych chorób nie jest znana. Udowodniono jedynie, że wszystkie wiążą się z zaburzeniami układu odpornościowego. Są to schorzenia nieuleczalne, z którymi trzeba walczyć, dbając o jak najlepszą jakość życia młodych ludzi".
Twierdzę, że przyczyna chorób reumatycznych narządów ruchu jest znana. Walczę z nią na swoim organizmie przez około 55 lat. Mam 88 lat i jestem sprawny fizycznie, mimo że reumatyzm zaatakował wszystkie narządy ruchu. W chorobach niezakaźnych przewlekłych , a takimi są choroby reumatyczne, nie da się wyleczyć przyczyny choroby jak w chorobach zakaźnych, trzeba ją usuwać każdego dnia do końca życia. Z usług lekarskich i ich syntetycznych pigułek nie korzystam.

Medycyna akademicka leczy skutki tych chorób i odwróciła się plecami do praw przyrody. Gdy podporządkowujemy się prawom przyrody, nie stosuje się wtedy lekarstw, a więc nie potrzeba lekarzy. Bez znajomości praw przyrody nie można znać budowy i działania /anatomii i fizjologii/ organizmu człowieka. A jak wiadomo znajomość budowy i działania organizmu jest podstawą leczenia medycznego. Wyjaśnienie dlaczego tak postępują lekarze
znajduje się w poście z dnia 06.12.18 pt. Dwa nurty leczenia medycznego - przedstawione przez K. Romanowskiego.

2. Przyczyna chorób reumatycznych narządów ruchu.

Narządy ruchu są to kości połączone mięśniami czynnymi i biernymi ścięgnami/ poprzez stawy o różnym stopniu skomplikowania. Główną przyczyną /zewnętrzną/ występowania chorób reumatycznych narządów ruchu jest nieodpowiednia temperatura ciała, powodująca niedokrwienie /niedożywienie/ komórek i tkanek w chorych miejscach organizmu.
Oddziaływanie temperatury na ciało człowieka jest najbardziej widocznym i znaczącym czynnikiem praw natury, wpływającym na reumatyzm. Człowiek należy do gromady ssaków, charakteryzujących się stałą temperaturą ciała. W przybliżeniu stałą temperaturę utrzymuje tylko wnętrze ciała ludzkiego. Ciepło wytwarzane w narządach o dużym metabolizmie /wątroba, serce, nerki, mózg/, nagrzana krew w tych miejscach, rozprowadza je po całym organizmie. W ten sposób z krwią, a więc przez konwekcję ciepło dostaje się do skóry, bezpośrednio narażonej na temperaturę otoczenia. Temperatura skóry człowieka jest zmienna. Narządy ruchu są pozbawione warstwy ochronnej w postaci tkanki tłuszczowej. W związku z tym są bardzo narażone na zmiany temperatury, jaka występuje w skórze.

Podstawowe działanie zimna objawia się skurczem naczyń krwionośnych skóry i zmniejszeniem w nich przepływu krwi. Badania amerykańskich uczonych /Agata i Kelwin Thrash/ wskazują, że gdy ciało człowieka zostanie oziębione poniżej określonej temperatury, miejsca te krążąca krew omija. W narządach ruchu narażonych na bezpośrednie działanie temperatury otoczenia, przy okresowym ich oziębianiu, następuje niedokrwienie /niedożywienie/ komórek i tkanek tych miejsc i powstawanie reumatyzmu.
Człowiek dla wyeliminowania negatywnego oddziaływania temperatury otoczenia na swój organizm, odpowiednio się ubiera latem i zimą oraz okrywa w nocy w czasie snu. Choroby reumatyczne narządów ruchu powstają głównie w czasie snu. Wtedy mięśnie prawie nie pracują, odpoczywają i nie wspomagają krążenia krwi, powodowane działaniem serca, a jej wspomaganie transportu do komórek i tkanek zależy tylko od odpowiedniej temperatury ciała. Poranna sztywność stawów, jaka występuje u osób chorych na narządy ruchu jest powodowana niewłaściwym okryciem ciała w czasie snu.

Należy podkreślić, że oprócz główniej przyczyny chorób reumatycznych, jaką jest nieodpowiednia temperatura ciała, również mają wpływ prawa przyrody w kolejności ważności: 1/ ruch-praca mięśni, 2/ ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kości, 3/ ciążenie grawitacyjne. Jak wielkie znaczenie odgrywa temperatura w życiu zwierząt świadczy fakt, że gady i płazy w naszym klimacie nie są przystosowane do utrzymywania stałej temperatury ciała, będącej warunkiem krążenia krwi i dlatego zapadają w sen zimowy. Pozdrawiam.
0 x



Leon-Gdańsk
Posty: 54
Rejestracja: sobota 22 kwie 2017, 19:14
x 4
Otrzymał podziękowanie: 140 razy

Re: Sukcesy medycyny niekonwencjonalnej

Nieprzeczytany post autor: Leon-Gdańsk » czwartek 31 sty 2019, 17:24

Temat - Sukcesy medycyny praw przyrody.

Jak wyleczyłem chorobę rzs?

Witam. Główną przyczyną rzs, jak każdej choroby niezakaźnej przewlekłej jest w/g hipotezy o brzmieniu - "Nieprawidłowe krążenie krwi /nieprawidłowe odżywianie/ komórek i tkanek chorych miejsc organizmu". U mnie choroba rzs wystąpiła na palcu wskazującym prawej dłoni, a przyczyną zewnętrzną jej było nadmierne oziębienie stawów . Zastanawiające, jak łatwo choroba ta wchodzi do organizmu człowieka.
Pamiętam dokładnie zdarzenie, które tę chorobę poprzedziło. W wieku około 66 lat wieczorem wypiłem trochę alkoholu. Idąc spać otworzyłem lufcik w oknie. Na noc przykryłem się normalnie, chowając ręce pod koc. W nocy bezwiednie wystawiłem dłonie poza okrycie. Ponieważ lufcik w pokoju był otwarty, była jesień i zimne powietrze zrobiło swoje.

Rano obudziłem się i zauważyłem na palcu wskazującym prawej dłoni, następujące objawy, charakterystyczne dla rzs:
1/ ból stawów,
2/ sztywność stawów,
3/obrzęk okołostawowy /opuchlizna/,
4/ uczucie rozgrzania i zaczerwienienia okolic okołostawowych.
W leczeniu tych objawów rzs główny wysiłek skierowałem na zapewnienie właściwego krążenia krwi /właściwego odżywiania/ komórek i tkanek w chorym palcu. Zastosowałem poniższe czynności:
a/ zabezpieczyłem dobre ocieplenie dłoni w czasie snu,
b/ smarowałem palec spirytusem,
c/ dla lepszego ocieplenia palca nosiłem rękawiczkę nawet w czasie przebywania w domu.
d/ gdy opuchlizna zaczęła zanikać lekko masowałem palec i wolno nim poruszałem.
Wykonane czynności wpłynęły na poprawę krążenia krwi - poprawę odżywiania komórek i tkanek w chorym palcu. W wyniku takiego postępowania objawy choroby zaczęły wolno zanikać. Po kilkunastu dniach ból i opuchlizna ustąpiły. Obecnie po chorobie nie ma prawie śladu, minęło 23 lata. Palec ten test bardziej wrażliwy, w porównaniu z sąsiednimi na oziębianie. Niekiedy stosuję fizykoterapię palca - wykorzystuję go do łuskania pestek z dyni. Oczywiście pilnuję zawsze aby ta dłoń nie była nadmiernie oziębiana. Pozdrawiam.
0 x



ODPOWIEDZ