Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Nasze porady zdrowotne i opinie

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 03 lut 2021, 09:55

@Yurek, to że zastosowali blokery nie oznacza, że usunęli pierwotną przyczynę tej arytmii itp.
Przyczyną najczęściej są: nierównowaga mineralna i niedobory składników odżywczych. Ale jest jeszcze ciekawostka: wirus EBV w stadium 3 atakuje układy nerwowe różnych organów, może to być też system przewodzący serca.
Jego celem w stadium 4 jest atak całego systemu nerwowego, wtedy występują objawy stwardnienia rozsianego, tocznia, czy boreliozy i jeszcze gorsze jak ALS, czy RZS.
Jeśli nie pobierasz oleju kokosowego wyciskanego na zimno - virgin, to proponuję zacząć ze 2 łyżeczki lub więcej dziennie dla poprawy izolacji i odbudowy mielin wiązek nerwowych. Zawarty w nim kwas ubija też samego wirusa, ale jest to działanie śladowe.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » środa 03 lut 2021, 10:32

"Czytam to i inne fora i myślałem że pojadłem wszystkie rozum. Że sobie sam poradzę. Gdyby nie to moje zarozumialstwo bardziej bym dopilnował lekarzy i diagnoz."


:| Powodzenia @Yurku.Zdrowka zycze.
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Yurek » środa 03 lut 2021, 10:59

Tak. To przejaw mojej pokory wobec życia.
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: soma » środa 03 lut 2021, 11:25

blueray21 pisze:
środa 03 lut 2021, 09:55
@Yurek, to że zastosowali blokery nie oznacza, że usunęli pierwotną przyczynę tej arytmii itp.
Przyczyną najczęściej są: nierównowaga mineralna i niedobory składników odżywczych. Ale jest jeszcze ciekawostka: wirus EBV w stadium 3 atakuje układy nerwowe różnych organów, może to być też system przewodzący serca.
Jego celem w stadium 4 jest atak całego systemu nerwowego, wtedy występują objawy stwardnienia rozsianego, tocznia, czy boreliozy i jeszcze gorsze jak ALS, czy RZS.
Jeśli nie pobierasz oleju kokosowego wyciskanego na zimno - virgin, to proponuję zacząć ze 2 łyżeczki lub więcej dziennie dla poprawy izolacji i odbudowy mielin wiązek nerwowych. Zawarty w nim kwas ubija też samego wirusa, ale jest to działanie śladowe.
blueray21,
Z tego co piszesz, to mam swoje doswiadczenie. Na wirusa EBV robilam zabiegi biorezonansu, za pomoca czestotliwosci na tego wirusa i faktycznie caly system nerwowy sie uspokoil. Zrobilam serie zabiegow i dopoki robilam te zabiegi to bylo dobrze. Jak tylko skonczylam to znowu bylo zle. Dopiero gdy zaczelam przyjmowac sole Schusslera to czuje bardziej stabilna poprawe, chociaz nie robilam zabiegow biorezonansowych. Tak wiec brak soli mineralnych widze jako podstawowa przyczyne dolegliwosci nerwowych. Samym biorezonansem niewiele sie zdziala, moze tylko chwilowo.

Dolacze do tego olej kokosowy, bo nawet mam w domu.

Dzisiaj moj partner zakomunikowal, ze mniej go bola nogi i moze nie bedzie musial brac tabletek przeciwbolowych. On byl bardzo sceptyczny i udalo mi sie go namowic do brania 1/3 zalecanej dawki soli na odkwaszanie. I uplynelo zaledwie 5 dni. To dobre swiadectwo. Poprosil nawet, zeby mu zwiekszyc dawke dzienna. To juz sukces.

Jest jeszcze jeden aspekt przyjmowania soli Schusslera. Jako ze one dzialaja na poziomie komorkowym to moze sie ujawnic jakis psycholocgiczny faktor.
Jakas czesc mnie czula sie zagrozona, ze jak te sole tak polepszaja samopoczucie to moze rzeczywiscie wyzdrowieje. No i pojawilo sie cierpienie spowodowane oporem przed wyzdrowieniem. Wschluchalam sie w to i powiedzialo, ze jak wyzdrowieje to nie bede miala wymowki, zeby siedziec bezczynne, nic nie robic, bedzie musiala to i tamto. Pobylam sobie z tym az sie rozpusci/zintegruje. Dobrze ze to wyszlo, bo kazdy kto jest chory, na jakims poziomie chce byc chory.

W zwiazku z tym odkwaszaniem mialam dzisiaj sen. Snila mi sie toaleta. Kiedys jak robilam oczyszczanie to stol toaletowy snil mi sie czesto w roznych srodowiskach: na srodku jeziora, w sklepie bez drzwi, na klatce schodowej....
Dzisiejszy stol toaletowy by w jakims arabskim panstwie i stal tak, ze dziura w nim wychodzila na ulice, ktora byla pod nim i jak sie zalatwialam to moglam nasikac komus na glowe komus kto bedzie akurat przechodzil. Ciekawe.
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Yurek » środa 03 lut 2021, 12:37

Yurek pisze:
wtorek 02 lut 2021, 19:05
soma pisze:Jeszcze Ci napisze o tych potencjach. Cytat z ksiazki:
Dla materialow rozpuszczalnych w wodzie Schussler zalecal szosta potencje dziesiatna (D6). Materialy nierozpuszczalne w wodzie Calcium fluoratum (Nr1), Ferrum phosphoricum (Nr3) i Silicea (Nr 11) sa przyswajane w/g niego w 12 potencji (D 12). Wyjatkow od tej reguly nie preferuje sie w domowym stosowaniu. W praktyce sprawdza sie optymalne stosowanie w zalecanych przez Schusslera proporcjach.
No to mamy odpowiedź na pytanie w jakich potencjach kupować. W D12: Nr. 1, Nr. 3 i Nr. 11. Pozostałe 9 pozycji w potencji D6.
No to mam dylemat.
Otrzymałem email z arzneiprivat.de z listą 12 soli Schesslera ułożoną przez szefa tej apteki. Wiedział że nie wiem jakie stosować potencje do poszczególnych soli.
1 - D6
2 - D6
3 - D6
4 - D6
5 - D6
6 - D6
7 - D6
8 - D6
9 - D6
10 - D6
11 - D12
12 - D6

Z tego wynika, że zdaniem szefa apteki tylko sól nr. 11 ma być w potencji D12. Pozostałe w D6.
Co jest sprzeczne z tym co masz w szwedzkiej książce.

W tej sytuacji nie wiem czy zamawiać, czy poczekać aż przyślą mi polską książkę o solach.
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: soma » środa 03 lut 2021, 12:57

Yurek, to o potencjach to byl cytat z polskiej ksiazki.

W szwedzkiej pisza, ze najbardziej uzywana, najpopularniejsza jest potencja D6.

Tak wiec jest troche rozbieznosci.

Sam musisz zdecydowac na kim polegac.
Ja bym polegala na tej z polskiej ksiazki.

Sprawdzilam w szwedzkich sklepach. Do nabycia sa tylko w potencji D6. Wszystkie.

Ja rozumuje tak, ze w sklepach, aptekach nie koniecznie pracuja ludzie z duzym doswiadczeniem i wiedza. Maja z pewnoscia jakies przeszkolenie, ale jak duze?



Margit Müller-Frahling pisze o sobie tak:
Margit Müller-Frahling pisze do ciebie tutaj. Wielu z was zna mnie od lat z seminariów, wykładów, artykułów lub z moich książek. Cieszę się, że są Państwo zainteresowani solami Schüßler i chcieliby Państwo przyczynić się do ich odpowiedzialnego i skutecznego stosowania.

Pracuję z solami Schüßler od 1998 roku, ucząc i szkoląc je. Pierwotnie dotarłem tam dzięki bardzo osobistemu doświadczeniu. Moja rodzina, nasze zwierzęta i ja od tamtej pory wiele z tego skorzystaliśmy i regularnie stosujemy sole Schüßler profilaktycznie.

Obecnie jestem szefem niemieckiego i europejskiego instytutu i mogę korzystać z wielu tysięcy raportów z doświadczeń. Udostępniam oceny i nowe ustalenia tutaj.

Sole firmy Schuessler nie zastępują leków i powinny być ostrożnie stosowane przez osoby chore. Ważne jest, aby przestrzegać granic samoleczenia oraz szukać pomocy i porady lekarskiej w przypadku nagłych (ciężkich) objawów i chorób. Sam się tego trzymam. Nie popieram eksperymentów ze zdrowiem. Konsultanci , których wyszkoliłem , ukończyli sześcioczęściowe obszerne szkolenie obejmujące 125 godzin zajęć i są dostępni po indywidualne porady.

Czekam na Wasze opinie, pytania i sugestie. A może poznamy się i zobaczymy na żywo lub na szkoleniu online .

Do tego czasu życzę miłej zabawy, pani Margit Müller-Frahling26
Tak po mojemu to mozna miec do niej zaufanie, bo ma i wiedze i dlugoletnie doswiadczenie.

https://translate.google.com/translate? ... rev=search
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: soma » środa 03 lut 2021, 15:24

Zapisalam sie na strone, ktora podalam wyzej. To jest strona tej ksiazki po polsku. Dostalam e-booka po niemiecku. Z tego co widze nic sie nie zmienilo i sa dalej rekomendacje tych trzech solo w potencji D12.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 03 lut 2021, 21:44

M.in. goździki jeden z najwyższych ORAC, korzeń rabarbaru -emodyna blokujaca TLR4, inne blokery endotoksyny, artemizyna wiążąca żelazo, tymochinon
https://sekrety-zdrowia.org/benedyktynka-przepis/

"Benedyktynka – legendarna nalewka mnichów. Przepis i właściwości
PRZEZ REDAKCJA · OPUBLIKOWANE 3 LUTEGO 2021 · ZAKTUALIZOWANE 3 LUTEGO 2021

Benedyktynka, słynna nalewka lecznicza z odpowiedniej kompozycji ziół przez wieki była stosowana niemal na wszystko. Leczono nią dolegliwości układu pokarmowego, niestrawność, bóle, migreny, stany zapalne, przeziębienia. Stosowano jako środek rozgrzewający, uspokajający, nasenny i ogólnie wzmacniający.

Historia benedyktynki

Początki legendarnej nalewki sięgają XVI wieku. W roku 1510 włoski mnich Bernardo Vincelli, przebywając w opactwie benedyktynów w Normandii opracował recepturę znaną jako élixir de santé des bénédictins czyli eliksir zdrowia benedyktynów. Jako, że Dom Vincelli był zafascynowany przyprawami korzennymi pochodzącymi ze Wschodu wydestylował nalewkę, jako lekarstwo dla mocno osłabionych, chorych na malarię braci. W jej skład wchodziło 27 ziół.

Benedyktynka postawiła mnichów na nogi i zyskała uznanie w europejskich klasztorach i dworach. Z czasem mnisi zaczęli udoskonalać pierwotną recepturę. W efekcie różne klasztory wypracowały własne, oryginalne eliksiry”od siedmiu boleści”czyli na wszystko.

Podczas rewolucji francuskiej klasztor został zniszczony, a receptura Dom Vincelli zaginęła.

W 1863 roku młody kupiec Alexandre Le Grand, znalazł rękopis w starej szafie i postanowił wypróbować recepturę. Po roku testów Le Grand wyprodukował pierwszą nalewkę pod nazwą Bénédictine – Benedyktynka. Natychmiast odniósł sukces najpierw we Francji potem w świecie.

Oryginalna Benedyktynka składa się z 27 ziół i przypraw, ale w domowych warunkach można zrobić uproszczoną wersję. Z pewnością przyda się w każdej domowej apteczce jako pomoc w nagłych problemach zdrowotnych.

Benedyktynka przepis

1/2 litra spirytusu 96%
1/4 litra wody
20 dag cukru
po szczypcie: goździków, cynamonu, szafranu,
czarnego pieprzu, anyżku, kardamonu, majeranku, kminku
odrobina mięty, lawendy, tymianku, korzenia rabarbaru, piołunu,
6 pestek jabłek
Zrobić syrop wody i cukru, połączyć ze spirytusem. Zalać wszystkie składniki za za wyjątkiem szafranu i lawendy. Odstawić na godzinę. Następnie dodać szafran i lawendę, ale tylko na 15 minut. Wreszcie zlać, przefiltrować przez bibułę filtracyjną, przelać do butelek. Zakorkowane, zalakowane, szczelnie zamknięte wynieść na 2-3 miesiące do piwnicy by dojrzała. Im dłużej nalewka będzie leżakowała, tym lepiej.

Benedyktynka to wspaniały środek przywracający równowagę całemu organizmowi. Ogólnie wzmacnia, reguluje procesy trawienne, łagodnie uspakaja, poprawia sen. Działa rozgrzewająco, wspaniale się sprawdza przy wychłodzeniu organizmu, początkach infekcji, przeziębień. Pomaga przy niestrawności, zaparciach, wzdęciach, zgadze, bólach brzucha.

enedyktynkę stosowano dla wzmocnienia organizmu, na trawienie i dolegliwości układu pokarmowego (bóle, niestrawności, zaparcia, stany zapalne, wzdęcia, zgagę, itp.), jako środek rozgrzewający, uspokajający i poprawiający sen. Stanowi szlachetny dodatek do koktajli, lodów, kawy, potraw.

Piękny bukiet sprawia, że znakomicie nadaje się do koktajli, lodów czy kawy."
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » czwartek 04 lut 2021, 12:55

Witam.Walki ciag dalszy.Jestem po kilku kalibracjach WU 30%.Dziwne rzeczy sie dzieja.Kaszel nie ustepuje,inaczej,raz jest,nagle znika,potem jest(po kawie)wieczorem znika.Poniewaz niemozliwym jest,ze WU nie dziala,postanowilem zmienic strategie.

Mysle,ze cos "siedzi" mi na plucach,badz "ucieklo"z gniazda,byc moze oczyszczanie Candidy z innych miejsc(pluca)(oskrzela).

Dzis witamina C leci od rana co pol godziny(liposomalna),poniewaz jestem w trasie,po powrocie do domu wrzuce na ruszt askorbinian sodu z sokiem inzrobie kalibracje tym razem C (wywali toksyny i zaleczy stany zapalne).
Do obiadu poszlo razem z tluszczem 50 tys.jedn.d3+350 k2mk7,10 tys A,PQQ+koenzym Q-10+zestaw E od konikow.
Zobaczymy ,co bedzie sie dzialo.
Wczoraj polecialy inhalacje 2% sody i bylo widac poprawe.
Wszystkie bole i inne zniknely po WU,tylko ten kaszel "wymuszony "taki z dziwnym uczuciem w oskrzelach

Jakies sugestie @Blue?
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Yurek » czwartek 04 lut 2021, 13:59

soma pisze: Ja rozumuje tak, ze w sklepach, aptekach nie koniecznie pracuja ludzie z duzym doswiadczeniem i wiedza. Maja z pewnoscia jakies przeszkolenie, ale jak duze?

Margit Müller-Frahling pisze o sobie tak:
Margit Müller-Frahling pisze do ciebie tutaj. Wielu z was zna mnie od lat z seminariów, wykładów, artykułów lub z moich książek. Cieszę się, że są Państwo zainteresowani solami Schüßler i chcieliby Państwo przyczynić się do ich odpowiedzialnego i skutecznego stosowania.

Pracuję z solami Schüßler od 1998 roku, ucząc i szkoląc je. Pierwotnie dotarłem tam dzięki bardzo osobistemu doświadczeniu. Moja rodzina, nasze zwierzęta i ja od tamtej pory wiele z tego skorzystaliśmy i regularnie stosujemy sole Schüßler profilaktycznie.

Obecnie jestem szefem niemieckiego i europejskiego instytutu i mogę korzystać z wielu tysięcy raportów z doświadczeń. Udostępniam oceny i nowe ustalenia tutaj.

Sole firmy Schuessler nie zastępują leków i powinny być ostrożnie stosowane przez osoby chore. Ważne jest, aby przestrzegać granic samoleczenia oraz szukać pomocy i porady lekarskiej w przypadku nagłych (ciężkich) objawów i chorób. Sam się tego trzymam. Nie popieram eksperymentów ze zdrowiem. Konsultanci , których wyszkoliłem , ukończyli sześcioczęściowe obszerne szkolenie obejmujące 125 godzin zajęć i są dostępni po indywidualne porady.

Czekam na Wasze opinie, pytania i sugestie. A może poznamy się i zobaczymy na żywo lub na szkoleniu online .

Do tego czasu życzę miłej zabawy, pani Margit Müller-Frahling26
Tak po mojemu to mozna miec do niej zaufanie, bo ma i wiedze i dlugoletnie doswiadczenie.

https://translate.google.com/translate? ... rev=search
Wszystko to co piszesz i co pisze autorka książki o sobie jest spójne i logiczne. Nie sposób z tym dyskutować.
Zatem wniosek jest jeden. Sole Nr. 1,3 i 11 kupujemy w potencjach D12. pozostałe 9 soli jako D6.
I tak zrobiłem Dzisiaj mi wyślą.

Inna sprawa to wysyłka po Brexicie. Napiszę bo Polakom mieszkającym w UK jest to ważne.
Oni nie chcą wysyłać do UK obecnie. Tłumaczą że za dużo formalności itp. Wolą olać rynek brytyjski. Obdzwoniłem kilka aptek niemieckich i jedną szwajcarską. Wszędzie mówią to samo. Nie wysyłają do UK po Brexicie.
Podobnie miałem z naftą 2 tygodnie temu. Musiałem wysłać ją z Niemiec do Polski do siostry i ona wysłała do mnie. Przez to koszt wysyłki staje się znacząco większy i czas oczekiwania dłuższy o ok. tydzień. Ta nafta nie była z apteki lecz z jakiegoś chemicznego sklepu.

Wynika z tego, że prawdopodobnie większość firm/sklepów dotychczas wysyłających do UK nie chce tego robić po Brexicie. Te firmy, dla których obrót z UK był dużą częścią przychodów dostosują się. Lecz te małe, jak np. apteki, dla których obrót z UK był marginalny - oleją to.
Lecz by ocenić skalę zjawiska pomnóżmy przez tysiące lub miliony tych małych aptek/sklepów z naftą i innych. Powstają miliardy zaniechanego obrotu z UK. To musi wpłynąć na rynek i ceny w UK.
Z czasem musi to wpłynąć na wzrost cen.
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: soma » piątek 05 lut 2021, 01:14

Yurek, ktorego producenta wybrales? Pytales sie o te inne marki czy zawieraja laktoze?

Za jakis niedlugi czas bede musiala dokuic, szczegolnie te na odkwaszanie. Na tej niemieckiej stronie stoi, ze jak ma sie problemy stawowo-miesniowe to odkwaszanie powinno trwac 3 miesiace. Planuje kupic takie opakowania po 1000sztuk.
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Yurek » piątek 05 lut 2021, 12:47

Szef apteki zaproponował mi zestaw 12 soli Schusslera z DHU. Opakowania po 1000 szt. tej firmy kosztują po 19,1 euro.
Ja Jednak wybrałem =NESTMANN+Pharma+GmbH&filter[Verpackungseinheit]=1000+St]NESTMANN Są po 13,5 euro. To stanowi ponad 40% różnicę. Również są na laktozie.

Ta polskojęzyczna pani, z którą rozmawiałem i miałem wymianę emaili, nie umiała mi wytłumaczyć jakie atuty przemawiają za kupowaniem droższego DHU. Co prawda podkreślała że nie jest farmaceutą lecz od obsługi klientów polskojęzycznych. Ale miała spytać kogoś o kwestie mnie interesujące dotyczące wiedzy fachowej.

Prawdopodobnie jest tak jak z innymi artykułami w szeroko pojętym handlu. Rozpiętość cenowa różnych sprzedawców tego samego artykułu dochodzi do kilkuset procent. A biedny klient jest zagubiony.
Dlatego w którymś z wcześniejszych postów podałem Ci link do tego producenta NESTMANN. abyś zobaczyła kto to zacz.

BTW.
Wiem że jesteś fanką Homeopatii. Ja nie miałam jeszcze z nią do czynienia.
Wczoraj kupiłem Dr Reckeweg R66. Zastanawiającym dla mnie było, że choć sprzedawcy tej marki wszędzie podają że producent jest niemiecki, to na moim głównym miejscu zaopatrywania eBay.co.uk 100% sprzedawców pochodzi z Indii. I tak jest z większością artykułów z tej firmy.
No ale przełamałem się.
Chcę próbować wszystkiego.
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: soma » piątek 05 lut 2021, 16:09

Oj jak dobrze Yurek, ze to sprawdziles. Gdy ja zamawialam, to bylam tak zaszokowana roznica cen miedzy Szwecja a Niemcami, ze dla mnie wszystko bylo tanie. Nie pomyslalam, ze moze byc jeszcze taniej.Po prostu padlo na DHU. Chyba tez skusze sie na te tansze po 1000szt.

Jestem fanka homeopatii chociaz tez zdarzalo mi sie kupic lekarstwo, ktore nie dzialalo, ale to mnie nie zniecheca. Dalej jestem fanka.
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 07 lut 2021, 09:25

Witam.Trzy dni laduje witamine C,widac swiatelko w tunelu.Do kazdej dawki dolozylem 450 mg lizyny.Wczoraj poleciala tez tiamina 300 mg(dzieki @cedric ;) ) jak rowniez b-6 100 mg +magnez(mleczan).
Szczerze to niespodziewalem sie tak ciezkiej walki.Widac u mnie zawsze jest inaczej lub moj stan byl gorszy niz myslalem.
Lewatywy jestem zmuszony odsunac na pozniejszy termin,poniewaz mecze sie od samego chodzenia.
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: soma » niedziela 07 lut 2021, 11:14

Yurek pisze:
piątek 05 lut 2021, 12:47
Szef apteki zaproponował mi zestaw 12 soli Schusslera z DHU. Opakowania po 1000 szt. tej firmy kosztują po 19,1 euro.
Ja Jednak wybrałem =NESTMANN+Pharma+GmbH&filter[Verpackungseinheit]=1000+St]NESTMANN Są po 13,5 euro. To stanowi ponad 40% różnicę. Również są na laktozie.

Yurek, ja nie widze takich NESTMAN. Ktore to? Czy to jakies spod lady?
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Yurek » niedziela 07 lut 2021, 14:13

Nic dziwnego że nie znalazłaś.
NESTMANN Pharma GmbH

Można znaleźć na kilka sposobów.
Wpisz proszę do wyszukiwarkę sklepową nazwę produktu, który Cię interesuje, np. Biochemie. Następnie z lewej strony pojawi się lista producentów [HERSTELLER]. Kliknij na więcej [mehr]. Pojawi się cały wykaz producentów.

Można też po prostu wpisać NESTMANN do wyszukiwarki sklepowej. Wynik pokaże wszystkie produkty tej firmy.

Jeszcze taka praktyczna rada.
Korzystaj proszę z lewego menu. Bardzo ułatwia.
Ja na przykład robię tak:
- w wyszukiwarkę sklepową wpisuję co mnie interesuje czyli BIOCHEMIE. Potem:
- z lewej strony klikam w jakiej postaci ma być produkt [DARREICHUNGSFORM] "tabletten"
- następnie z lewej strony "JEDNOSTKA OPAKOWANIOWA" - klikam 1000
- następnie z lewej strony producent "HERSTELLER"

W wyniku otrzymujesz wszystkie sole Schusslera firmy NESTMANN w postaci tabletek pakowanych po 1000 szt.

powodzenia
Ostatnio zmieniony niedziela 07 lut 2021, 14:32 przez Yurek, łącznie zmieniany 3 razy.
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: soma » niedziela 07 lut 2021, 14:19

A ta cene ktora Ci zaproponowali, to mozna ten zestaw znalezc w sklepie czy sie telefonicznie umowic ze sklepem?
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Yurek » niedziela 07 lut 2021, 14:30

Zrób proszę krok po kroku jak opisałem i wszystkie interesujące Cię produkty wraz z cenami pojawią się.
0 x



kudłatek
Posty: 72
Rejestracja: piątek 03 sty 2020, 09:29
x 16
x 23
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: kudłatek » niedziela 07 lut 2021, 14:40

@Yurek
jeśli aktualnie stosujesz NAC,to napisz mi jaki jest smak.
Kupiłem w formie tabletek i chyba ktoś pomylił na produkcji z wit.c ,bo wg mnie to jest za kwaśne.
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Yurek » niedziela 07 lut 2021, 15:08

Spotkałem się z opisem że NAC jest smierdzący w stopniu utrudniającym spożywanie. Zapytałem więc użytkowników NAC.
blueray21 pisze: NAC nie jest śmierdzące, ma lekki zapach związków siarki, ale smrodem bym tego nie nazwał.
W smaku na język kwaśne
Zgadza się. NAC jest kwaśnie. Tabletek nie próbowałem ale myślę że smakiem mogą przypominać wit.C.
Spróbuj zakręcić pojemnik z tabletkami. Potrząsać nim i po tym otworzyć od razu wsadzając nos do pojemnika. Jeżeli tabletki nie są powlekane (a chyba nie są skoro czujesz smak) powinieneś poczuć lekki zapach związków siarki. Taki specyficzny "smrodek".

Ja używam razem z innymi aminokwasami m. in. z glicyną, która jest słodka. W sumie cały koktail w szklance wody ma całkiem znośny smak .
0 x



kudłatek
Posty: 72
Rejestracja: piątek 03 sty 2020, 09:29
x 16
x 23
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: kudłatek » niedziela 07 lut 2021, 15:57

Yurek pisze:
niedziela 07 lut 2021, 15:08
Ja używam razem z innymi aminokwasami m. in. z glicyną, która jest słodka.
W sumie cały koktail w szklance wody ma całkiem znośny smak .
:)
W tej tabletce, NAC przypomina smakiem kwas askorbinowy albo -jak ktoś zauważył na forum Hyperreal -kwasek cytrynowy.
Tabletka łatwo się rozpuszcza i faktycznie można zrobić niezły napój z glicyną .
Biorę dwa razy po 600mg NACu,czyli 1200 mg.
:)
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: soma » niedziela 07 lut 2021, 16:35

Yurek, znalazlam. Dzieki.
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: soma » niedziela 07 lut 2021, 17:37

Tak teraz mysle, ze zaczynanie przyjmowania soli od odkwaszania nie bylo chyba najlepszym pomyslem. Ja mam problemy, artroze w lewym biodrze i tam siedzi bol. Wczoraj rozbolalo mnie prawe biodro i udo, ze stac na tej nodze bylo niemozliwe. W nocy bylo bolesnie i nieprzyjemnie. Znam podobne odczucia gdy uzywalam Cem Tech "troche" za duzo. Mam duzy respekt do Cem Tech i nigdy juz nie przekraczam zalecanego czasu 30 min dziennie. Bo inaczej noc z glowy od tych nieprzyjemnosci. No i teraz z tymi solami tez chyba przeskrobalam, za duzo kwasow sie uwolnilo, a jak watroba i nerki slabe to neutralizowanie ich idzie slabo. Postanowilam, ze w pierwszym rzedzie wzmocnie watrobe (Nr 4, 6 9 i 10). No i cierpie na brak calcium (wapna). Zaczelam brac calcium.phos (Nr 2) i to zneutralizowalo mi czesciowo moje dolegliwosci. Ta sol pomaga cialu przywrocic wlasciwa gospodarke wapniem. W tej ksiazce po polsu autorka pisze, ze pewne nieprzyjemnosci moga sie pojawic. Cialo sie oczyszcza, przebudowywuje, wiec to nie jest nic nieprawidlowego.
Autorka pisze, ze jak sie zacznie jakas kuracje i pojawia sie nowe symptomy, to odstawia sie ta kuracje i zajmuje tymi nowymi syptomami. U mnie te nowe symptomy to byl bol i strzykanie w stawach. Zwykle strzyka mi w 1-2 stawach a tu zaczelo mi strzykac chyba w dziesieciu na raz. Co sie poruszylam to strzykalo. A to swiadczy o braku Calcium. phos D6 (Nr2). Ten brak to dla mnie nic nowego, bo w diagnozie biorezonansowej na Monicor ciagle mi wychodzi brak wapnia, tylko nie wiedzialam jak go wyrownac. Teraz juz wiem.

Moj partner nie dowierzal z poczatku, ze te sole moga dzialac, ale tez sie nimi zafascynowal. Przeczytal wprowadzajacy e-book po niemiecku, ktory dostalam ze strony autorki. Zamierza kupic ksiazke po niemiecku.
Jego tez ktorejs nocy rozbolaly oba kolana (ma problem z jednym), ale rano wszystko wrocilo do normy. I nawet to nie odstarszylo go od dalszego przyjmowania soli, a on jest bardzo ostrozny i latwo sie zniecheca.
0 x



Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Yurek » niedziela 07 lut 2021, 18:48

@kudłatek
Mając takie podejrzenia jak Ty, co do prawdziwości zakupu, koniecznie zmierzałbym do upewnienia się czy nie zostałem nabity w butelkę. Czyli w kwasek cytrynowy / sodę lub coś podobnego.
Zapach NAC jest nie do podrobienia. Nie spotkałem się z podobnym. On zidentyfikuje z całą pewnością.

O ile to możliwe to zawsze wolę kupować w postaci czystego proszku i zażywać w koktailach lub osobiście napełniać w kapsułki. Wtedy jestem pewien co jem. Wszelkie tabletki/kapsułki kupowane zawierają sporo niepotrzebnych dodatków rzekomo "neutralnych" dla zdrowia jak stearynian magnezu, dwutlenek tytanu a nawet środków koloryzujących.

Taka zdawałoby się renomowana w Polsce (i nie tylko) firma jak OLIMP wprowadziła i opatentowała tzw. "megakaps",. Kapsułki wielkości 1,5-2 gramów.

Sprawdzałem składniki w niektórych megakapsach. 11% to niepotrzebne dodatki.
Niektórzy zażywają 10-15 i więcej takich mega kaps dziennie co oznacza, że miesięcznie spożywają kilogramy antyzbrylacza, który firma dodaje produktu tylko po to aby się im "rurki" w maszynie napełniającej kapsułki nie zatykały.
I robią to zgodnie z prawem

Ja w chwili obecnej zażywam średnio dziennie 60-70 różnych kapsułek i tabletek. Jestem w drugim etapie terapii metabolicznej B17. Potrwa to jeszcze trzy miesiące.
Nie trzeba skomplikowanych wyliczeń aby mieć wyobrażenie ile kilogramów miesięcznie różnego śmiecia zjadałbym, gdybym to wszystko po prostu kupował w kapsułkach/tabletkach.
0 x



kudłatek
Posty: 72
Rejestracja: piątek 03 sty 2020, 09:29
x 16
x 23
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: kudłatek » poniedziałek 08 lut 2021, 09:46

Yurek pisze:
niedziela 07 lut 2021, 18:48
O ile to możliwe to zawsze wolę kupować w postaci czystego proszku i zażywać w koktailach lub osobiście napełniać w kapsułki.
Masz rację,najlepiej brać w proszku.
Chciałem kupić NAC w proszku w sklepie w GB,ale ceny przesyłki wzrosły i kupiłem"na próbę" tabletki w PL.
Trochę to śmierdzi siarką więc na pewno coś tam jest tego NAC'u :)
0 x



ODPOWIEDZ