Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Nasze porady zdrowotne i opinie

SylwiaSylwia
Posty: 115
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 19:00
x 4
x 1
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: SylwiaSylwia » środa 28 paź 2020, 09:51

Wlewałam na prawym boku bo taki był filmik na temat lewatywy z kawy. Potem i tak robiłam świece i podnosiłam nogi góra-dół. Chodziło mi o moment wlewania bo pisali ze jak chcesz okreznice oczyscic to wlewasz na lewym a jak watrobe to na prawym wiec juz zgłupiałam.
Dzieki Basia :D
0 x



beadnorsi
Posty: 1517
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 3009 razy
Otrzymał podziękowanie: 2117 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » środa 28 paź 2020, 13:52

@SylwiaSylwia,pod lewym zebrem to trzustka.Polecam olej z ostropestu na czczo z rana albo swiezy sok z buraka cytryn i jablka,do 16.Wszystko mija.pozdrawiam
0 x



beadnorsi
Posty: 1517
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 3009 razy
Otrzymał podziękowanie: 2117 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » środa 28 paź 2020, 14:12

Przepraszam,zem taki dociekliwy,ale dalej nie wiem,jakiej wody uzywac,z kranu,destylowanej,bo mineralnej to wiem ze nie,wiec moze byc destylowana ????????Oczywiscie zakwaszona sokiem z cytryny,sola itd.
0 x



SylwiaSylwia
Posty: 115
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 19:00
x 4
x 1
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: SylwiaSylwia » środa 28 paź 2020, 15:23

Wiesz co tez myslalam ze trzustka i moja siostra tez myslala ale zrobila usg, lekarz powiedział jej ze to bol od jelit i ze ma je w strasznym stanie. Zapytał ja czy kiedykolwiek sie odrobaczala bo jej jelita nie pracują, są strasznie rozleniwione i albo ma tyle robali albo ma nietolerancje pokarmowe. Dodam tylko ze siostra byla dopiero co po odrobaczaniu i powiedziała ze mu ze odrobacza sie ziołami to ja wysmial i powiedział ze ziołami to sie tylko je dodatkowo dokarmia i zapisal zentel oczywiscie. Powiedzial ze ma zalegajace masy kalowe. Siostra nie brała nic na odprowadzenie toksyn ani jie robila lewatyw i czuje ze nie do konca to poszlo tak jak powinno. Ja się odrobaczam tym samym sposobem ale robie lewatywy i czuje ze mam zabite flaki na amen, brzuch wzdęty i kłuje. Jem kiszonki ale to pewnie trzeba na wszystko czasu. I na czas odrobaczania chyba powrócę do lewatyw codzien bo robie juz co 2 dzien (pierwszy tydzień robilam codziennie teraz co 2 dzien).
0 x



SylwiaSylwia
Posty: 115
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 19:00
x 4
x 1
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: SylwiaSylwia » środa 28 paź 2020, 15:27

Tak jak pisałam ja używam wody z dzbanka brita ale może Basia sie wypowie..
0 x



cyberlight
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 25 paź 2020, 19:26
x 7
x 5
Otrzymał podziękowanie: 40 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: cyberlight » środa 28 paź 2020, 20:13

beadnorsi pisze:
środa 28 paź 2020, 14:12
Przepraszam,zem taki dociekliwy,ale dalej nie wiem,jakiej wody uzywac,z kranu,destylowanej,bo mineralnej to wiem ze nie,wiec moze byc destylowana ????????Oczywiscie zakwaszona sokiem z cytryny,sola itd.
Woda z wodociągów jest też puszczana przez plastikowe rury i nie ma znaczenia już czy jest butelkowana czy nie.
0 x



beadnorsi
Posty: 1517
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 3009 razy
Otrzymał podziękowanie: 2117 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » środa 28 paź 2020, 20:17

@Basiu????????
0 x



SylwiaSylwia
Posty: 115
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 19:00
x 4
x 1
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: SylwiaSylwia » środa 28 paź 2020, 20:38

Jeśli Ci to coś ulatwi to pisal tu ktos ze moze byc tez źródlana. I tak ja trzeba przegotowac.
0 x



beadnorsi
Posty: 1517
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 3009 razy
Otrzymał podziękowanie: 2117 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » środa 28 paź 2020, 20:50

A destylowana ?Dodam soku z cytryny wiec jest zla?
0 x



SylwiaSylwia
Posty: 115
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 19:00
x 4
x 1
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: SylwiaSylwia » środa 28 paź 2020, 20:57

Wydaje mi się ze destylowana jak najbardziej tylko zagotuj.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 494
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14664 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 28 paź 2020, 21:16

Nie przejmujcie się wodą! Jeśli jest dopuszczona do picia, to może przechodzić przez cały trakt trawienny do końca przez kilkanaście godzin, choć większość jej jest wchłaniana wcześniej.
Dając ją do lewatywy, będzie przebywała w jelicie grubym 15 - 20 min. góra.
Czy to, co jest w wodzie pitnej może stanowić jakiekolwiek zagrożenie do zastosowania jej w lewatywie? Minerały się wchłoną, to jest ok.
Prawdziwym zagrożeniem jest to, co w jelicie grubym już jest, co ma być wydalone, bo tam są wszystkie toksyny, które nie mogą być wydalone z moczem i wątroba wyrzuca je z żółcią. Jest faktem, że lewatywa rozcieńczy zawartość jelita grubego i ewentualnie kiszki stolcowej, więc te toksyny będą wchłaniane z powrotem przez te 20 minut. Ale w trakcie naturalnego odwadniania treści jelitowej tych toksyn wróci do krwiobiegu o wiele więcej, bo proces jest o wiele dłuższy. Jeżeli lewatywa uwolni lub rozpuści jakieś złogi, czy kamienie kałowe, to o wiele więcej tego, co w nich jest zostanie wydalone, niż się wchłonie z powrotem.

Tak więc proszę nie dzielcie zapałki na 4 w kwestii wody do lewatywy, każda jest dobra, przegotowana, destylowana ma usunięte zagrożenia biologiczne, ale nawet one stanowią jakieś ułamki miliardowe w stosunku do zawartości jelita.

Ponieważ jest nowy post: nie gotuj destylowanej, wprowadzisz więcej zanieczyszczeń z czajnika, niż tam jest, podgrzać jakoś ją musisz.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

beadnorsi
Posty: 1517
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 3009 razy
Otrzymał podziękowanie: 2117 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » środa 28 paź 2020, 21:51

O tym @Blue pisze wlasnie Siemionowa.Temperature poleca miedzy 22-24 stopnie wlasnie dlatego,poniewaz zlogi/toksyny nie wchlaniaja sie ponownie.Nie wiem,dlaczego dziewczyny polecaja temp.ciala(34-37),no ale doswiadczenie maja o wiele wieksze niz ja,wiec poprosilem o porade.Co do rodzaju wody,mineralna powoduje "podobno"jakies problemy z jelitami kilka lat pozniej.
0 x



SylwiaSylwia
Posty: 115
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 19:00
x 4
x 1
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: SylwiaSylwia » czwartek 29 paź 2020, 09:03

Doradzi ktos jakiś dobry probiotyk?

Pije zakwas z burakow i jem kapuste kiszona i ogorki ale chciałabym jeszcze coś dodać podczas tych lewatyw.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 494
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14664 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 29 paź 2020, 12:39

Jeżeli chcesz "coś " dodać do lewatywy, to najlepiej wody utlenionej, tylko wtedy niższa temperatura płynu jest lepsza. Maksymalne stężenie WU w płynie to 0,5%. Oczywiście przy dodawaniu WU w lewatywie nie powinno być żadnych antyutleniaczy, bo obydwa czynniki zdegradują siebie nawzajem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

beadnorsi
Posty: 1517
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 3009 razy
Otrzymał podziękowanie: 2117 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » czwartek 29 paź 2020, 19:18

To jest 1/10 buteleczki WU na 2 litry wody destylowanej,nie zabije mnie to? :D Przygotowuje sie do tej lewatywy od jakiegos czasu i kuku sobie zrobic nie chce.Nie bedzie lepiej z rumianku na poczatek + cytryny?Wiem,ze w moich jelitach to sie dopiero dzieje,Candida na Candidzie.Bog jeden wie,co tam "dodatkowo " jeszcze siedzi.Wolalbym spokojniej,bo jak zaczne z grubej rury to jak znam zycie znowu jakies jaja sie wydarza.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 494
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14664 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 29 paź 2020, 19:35

Podałem maksymalną wartość, zawsze możesz dać mniej. Zabiegi kolono... coś tam są robione wodą ozonowaną, to praktycznie to samo co WU.
Wprawdzie walka z candidą od drugiej strony jest pomysłem takim sobie, ale WU znajdzie sobie tam zawsze coś do zwalczania.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

beadnorsi
Posty: 1517
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 3009 razy
Otrzymał podziękowanie: 2117 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » poniedziałek 02 lis 2020, 17:46

blueray21 pisze:
czwartek 29 paź 2020, 12:39
Jeżeli chcesz "coś " dodać do lewatywy, to najlepiej wody utlenionej, tylko wtedy niższa temperatura płynu jest lepsza.

To WU trzeba pic z zimna woda?Ja pije zawsze z lekko-cieplawa.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 494
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14664 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 02 lis 2020, 18:54

Lekko ocieplona, czyli letnia jest ok. Woda utleniona w temperaturze ciała ma trwałość ca. pół godziny.
Więc jeśli nie rozładuje się wcześniej na wirusach, bakteriach i grzybach to na oparach doleci do pół godz.
Stąd twój pomysł, aby dawkować co 15 minut, jest bardzo trafiony, bo organizm nie pozostaje bez WU we krwi, choć wahania są duże. Oczywiście dotrze ona wszędzie tam, gdzie krew dociera i swoje porządki zrobi. Więc wszystkie negatywne wirusy bakterie i grzyby zginą. Jednak przy silnym zajęciu organizmu przez te pasożyty występuje efekt "die off", umierania ich i uwalniania ich toksyn, wtórne zatrucie i uzdrawiany może się poczuć kiepsko, ale to normalne i przejściowe zjawisko.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Lawinia
Posty: 54
Rejestracja: sobota 04 lip 2020, 23:49
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Lawinia » czwartek 05 lis 2020, 17:59

Witam po przerwie😊
Robiłam lewatywy przez ok miesiąc i rzeczywiście człowiek nabiera wprawy i potem się to robi z zamkniętymi oczami. I zawsze jest lepsze samopoczucie i uczucie lekkości.

Używam zwykłej kranówki przegotowanej i nie mierzę temp tylko sprawdzam na przedramieniu/nadgarstku, czyli ma byc temp tak jak mleko dla niemowlaka. Taki sobie wymyśliłam sposób i u mnie działa.

Żadne stare/twarde złogi ze mnie nie zeszły jak na razie albo nie zauważyłam. Ale musiałam przestać bo sie obawiam o moją i tak słaba florę bakteryjną.
Staram się jeść kiszonki i pić kwas z buraków i ogórków (domowej roboty) codziennie ale to za mało.

Czy ktoś może polecić sprawdzone pre- lub probiotyki?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 494
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14664 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 05 lis 2020, 19:01

Sprawdzonym prebiotykiem, który dokarmia florę jelita grubego jest inulina - stosowana często jako zagęszczacz do sosów itp. Inulina jest wielkocząsteczkowym cukrem i z powodu tej wielkości cząsteczki nie może być wchłaniana w jelicie cienkim i dopiero jest konsumowana przez pozytywną florę bakteryjną jelita grubego.
Produkt jest tani i łatwo dostępny.
Natomiast probiotyki trzeba stosować tylko takie, które mają duże ilości bakterii, zapewniony transport do jelita, czyli kapsułka dojelitowa lub inny rodzaj zabezpieczenia, a przede wszystkim jak najszybciej po dacie produkcji, bo bakterie w kapsułkach szybko obumierają, trzeba sprawdzać i takich starych ponad miesiąc raczej nie używać.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

beadnorsi
Posty: 1517
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 3009 razy
Otrzymał podziękowanie: 2117 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » czwartek 05 lis 2020, 19:24

Ja dzieciakom codziennie rano robie cieplawa wode +lyzka stolowa inuliny+lyzka stolowa miodu gryczanego+ pol lyzeczki witaminy c w postaci askorbinianu sodu.
Osobiscie po WU pobieram szklanke wody + inuline(lyzka stolowa)+ psylium(lyzka stolowa)+niarine probiotyk.
0 x



SylwiaSylwia
Posty: 115
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 19:00
x 4
x 1
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: SylwiaSylwia » piątek 06 lis 2020, 06:36

Mogę tu dodac zdjecie co ze mnie wyszlo? Bo nie mam pojecia co to :shock:
0 x



beadnorsi
Posty: 1517
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 3009 razy
Otrzymał podziękowanie: 2117 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » piątek 06 lis 2020, 18:57

Dawaj !!!!!! :D
0 x



SylwiaSylwia
Posty: 115
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 19:00
x 4
x 1
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: SylwiaSylwia » piątek 06 lis 2020, 20:10

Voila 18cm długości, podejrzewam ze to złogi
Załączniki
20201106_201015.jpg
20201106_201015.jpg (55.91 KiB) Przejrzano 2057 razy
0 x



SylwiaSylwia
Posty: 115
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 19:00
x 4
x 1
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: SylwiaSylwia » sobota 07 lis 2020, 09:25

@blueray21 wydasz prosze swoją opinię?
0 x



ODPOWIEDZ