Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Nasze porady zdrowotne i opinie

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 24 sie 2018, 20:07

wolzdro pisze:
piątek 24 sie 2018, 10:37
zauwazylam tez nie wiem jak to precyzyjnie opisac nawet nie wiem jak szukac na to odpowiedzi, po wypiciu sokow warzywnych albo jakis zielonych lisciach (cos za skaldnik) w nich chyba to powoduje, zmienia mi sie jakby zapach jest taki przeczulony ale i oslably i sucho bardzo w nosie i smak czuje jakby gorzko piekacy cos jakby sie wydzielalo z pod jezyka tak lekko szczypie nie przyjemny i ten zapach tragedia draznia mnie wszystkie zapachy chemiczne zwlaszcza pojecia nie mam od czego to , nie zawsze sie to pojawia ale juz wielokrotnie si ezdazylo, mija ale co to do cholery jest?
A moze chodzi o te koszmarne azotany i ich pochodne. No bo skąd by się brało ?
W twojej diecie możesz natrafiać na niektóre partie zieleniny uprawiane sama wiesz jak :evil: i wówczas efekt może byc taki jak opisałas.
Nawet wielokrotne płukanie kwaśno-zasadowe nie pozbawia tego wszystkiego.
Jak sama podajesz zjadasz tego ogromne ilości, pijasz soki zielone itp...duzo tego.
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 24 sie 2018, 20:17

0 x



wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » piątek 24 sie 2018, 20:21

zdro
gdybym nie miala problemów nie stosowalabym takich restrykcyjnych ograniczen, bo jak pisalam wielokrotnie chude mieso i jajka bardzo mi smakuja,
spieranie sie nie jest mi do niczego potrzebne, moglabym podeslac ci linki , tysiace linkow z drugiej strony "barykady", tylko po co? ja nie propaguje weganizmu ani zadne innej diety, religi , idei czy sposobu na "uzdrowienie", pisze o swoich doswiadczeniach i swoich rowniez bolaczkach, rozterkach,
poszukuje sposobow na polepszenie jakosci i komfortu funkcjonowania w trakcie dochodzenia do zdrowia i caly czas poszerzam wiedze,
a czy sie myle? coz ,mysle , ze nie tobie to oceniac, tak jak i ja nie oceniam twojego sposobu odzywiania , leczenia czy zycia, moge jedynie wymienic poglady , sposoby czy mozliwosci , ale bez jakiejkolwiek checi polemiki, kazdy sam wybierzesz co mu pasuje a co nie,
twoj organzim twoja sprawa, moj organizm moja, jeden lubi gory inny morze i podeslanie dziesiatek pochwalnych linkow o morzu temu pierwszemu nie zmieni jego preferencji ani tolerancji organzimu
0 x



wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » piątek 24 sie 2018, 20:29

sandra tylko ze ja kupuje wylacznie bio rosliny przynajmniej tyle na ile jestem w stanie to zweryfikowac, bo wiadomo ze kombinatorow wszedzie pelno a i certyfikaty moga byc lipne, wybor mam kupic te ktore na pewno setki razy pryskane albo te ktore moze sa bardziej czyste...wiadomo
nie za kazdym razem tak jest obserwuje to po czasie jakby picia np sokow , moze organzim jest czyms przesycony, tak kombinuje co zawiraja te roslinki wspolnego lub co innego moze byc powodem a ja obwiniam niewinne roslinki, fakt jest ze odczuwam czasem ten dziwny wyostrzony wech i smak w ustach taki gorzko piekacy nie jest to przyjemne choc mija samo, przynajmniej tak dotad bylo, moze jakias witamina lub mineral w nadmiarze, sok z marchewki ostatnio pilam co dnia, ale to ok 400ml do tego inne warzywa , dzis juz nie dokucza zmiana zapachu ale smak nadal nieprzyjemny , mysle jeszcze czy to czasem nie od refluksu np...bo tez nie wiem czy to nie ma zwiazku z czyms tlustym badz z kurkuma , to by moglo pasowac do refluksu wyrzutu zolci...
Ostatnio zmieniony piątek 24 sie 2018, 20:39 przez wolzdro, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x



wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » piątek 24 sie 2018, 20:37

- Thotal masz jakies doswiadczenia z tym suplem?
znalazlam sklep w polsce, ale czy to pewne zrodlo nie wiem
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 24 sie 2018, 21:36

znalazłem to przed chwilą... :)

https://www.narine.pl/




Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



zdro
Posty: 725
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 802 razy
Otrzymał podziękowanie: 744 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: zdro » piątek 24 sie 2018, 22:34

Ja niczego nie oceniam tylko mowie jak jest. Wystarczy spojrzec na biologie jak wyglada uklad trawienny czlowieka. Jedzenie trawy nam po prostu nie sluzy. Slyszalas o szczawianach? Wiesz, ze ziarna nalezy wpierw wykielkowac i fermentowac przed gotowaniem? https://www.westonaprice.org/pl/health- ... anslation/
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

marcinek16
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2018, 14:48
Otrzymał podziękowanie: 14 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: marcinek16 » piątek 24 sie 2018, 22:58

Hej. Przepraszam, że wtrącę się w wątek innego przypadku ale mija za chwile miesiąc od czasu gdy ogarniam sprawy związane z rękami mojego dziecka.Zgodne z zapewnieniami opisuję co się dzieje teraz.
-Po wprowadzeniu 2 razy dziennie herbaty z korzenia mniszka przemycanej w herbacie z malin
-Pijemy sok burak, jabłko, marchew raz dziennie może za duże ilości bo około 250ml w tym buraka około 50-100ml. Teraz poprostu nie odmierzam chociaż trochę w brzuchu kręci.
-woda z solą bez zmian
-ostatnio w przeciągu tygodnia zgodnie z sugestią dodaliśmy probiotyki - vivomix 450 mld bo już leżał od jakiegoś czasu ale jedna saszetka na 3 razy bo cala to był szok dla ukladu pokarmowego-biegunka
-oczywiście dalej smarowanie tormentiolem na noc pod opatrunkiem zeby nie drapac rąk.

Przyznam szczerze, że raczej żaden lekarz w okolicy za pomocą środków dostępnych dla siebie i nie szkodzących nie ogarnąłby tych rąk jak te działania
powyżej. Jest bardzo duża poprawa, krostki i zaczerwienienie zniknieły została tylko sucha skóra, którą pielęgnujemy cały dzień zwykłym tłustym zielonym alantanem. Na razie nie przestajemy działać. Zobaczymy co będzie dalej z oczyszczaniem. Widze że coś nos ostatnio się mojej latorośli zatyka ale to mogą być lody zbyt czesto lub dalsze oczyszczanie.

Zdaża się tak że od takich działań mogą wypadać włosy w większej skali? Ostatnio takie cos zauważyłem.

Teraz na tapete drugi temat. Mianowicie małżonka ma problem z dłonią już ponad rok. Raz lepiej raz gorzej. Generalnie teraz jest karmiąca i dalej nie może stosować nic z medycyny rokefelerowskiej.
Pytanie jest takie na co to wam wygląda i jak to leczyć żeby wyleczyć a nie zaleczyć. Pierwsze co pomyślałem o boraksie w okładach bo to chyba grzybica....

Serdecznie dziękuje wszystkim za okazałą pomoc i zainteresowanie.
0 x



wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » sobota 25 sie 2018, 07:56

zdro pisze:
piątek 24 sie 2018, 22:34
"Ja niczego nie oceniam tylko mowie jak jest. Wystarczy spojrzec na biologie jak wyglada uklad trawienny czlowieka. Jedzenie trawy nam po prostu nie sluzy. Slyszalas o szczawianach? Wiesz, ze ziarna nalezy wpierw wykielkowac i fermentowac przed gotowaniem? https://www.westonaprice.org/pl/health- ... anslation/
"

juz pisalam, nie zmaierzam sie z toba spierac czy przekonywac cie o korzysciach mojego wyboru, sa dostepne badania, bedziesz chcial sam sie zainteresujesz, nie wiem co ci dolegalo czy tez dolega , ale mysle ze jesli , czego ci nie zycze dotkna cie kiedys powazne problemy ze zdrowiem sam sie zaintersujesz.bo dla mnie wysokie cisnienie czy cholesterol czy cukier, a o tym jedynie wspomniales, to nie sa problemy...a jedynie wlasnie efekty diety, ktore na witarce reguluja sie w ciagu miesiaca gora dwoch, potwierdzone oficjalnymi badaniami,
szczwiany..slyszalam i o tym jaki to mit rowniez,
ja niczego nie gotuje, slyszales o witarianach?
a jesli jem orzechy, bardzooo rzadko namaczam wiele godzin wczesniej
jak juz pisalam nie bardzo rozumiesz o czym dyskutujesz ani co to wlasciwie jest i jak wyglada na co dzien, o efektach nie wspominajac, wiesz tylko to czego sie nasluchales od przeciwnikow, ja patrze obiektywnie, znam zalety i wady i grahama i atkinsa i jeszcze paru innych, a i dostrzegam ze "najzdrowsi" ludzie to tak naprawde stulatkowie pewnie gdzies na syberii , ktorzy ani o bananacu ani o innych superfoodsach nigdy nawet nie slyszeli a ich glownym pokarmem w zyciu jest gluten i bimber...
0 x



wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » sobota 25 sie 2018, 08:00

marcinek16 a robiliscie jakies badania dziecku zonie?
laboratoryjne biorezonans? , czasem nawet majac liste badan ciezko ogarnac co do czego ale bez tego to troche jak wrozenie z fusow
moga byc grzyby robaki, po szczepienny syf, dieta, multum roznych rzeczy
0 x



wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » sobota 25 sie 2018, 08:06

"
Thotal pisze:
piątek 24 sie 2018, 21:36
znalazłem to przed chwilą... :)
"

to samo znalazlam, ale nie znam ,poki co bralam /biore solgara probiotyk lub po prostu kiszonki, kompuche, oj,
patrzac na to jak teraz ukl pokarmowy pracuje a co bylo kiedys to az sama nie moge sie nadziwic, dzieki rowniez pozdrawiam
0 x



marcinek16
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2018, 14:48
Otrzymał podziękowanie: 14 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: marcinek16 » sobota 25 sie 2018, 08:48

marcinek16 pisze:
piątek 24 sie 2018, 22:58
Hej. Przepraszam, że wtrącę się w wątek innego przypadku ale mija za chwile miesiąc od czasu gdy ogarniam sprawy związane z rękami mojego dziecka.Zgodne z zapewnieniami opisuję co się dzieje teraz.
-Po wprowadzeniu 2 razy dziennie herbaty z korzenia mniszka przemycanej w herbacie z malin
-Pijemy sok burak, jabłko, marchew raz dziennie może za duże ilości bo około 250ml w tym buraka około 50-100ml. Teraz poprostu nie odmierzam chociaż trochę w brzuchu kręci.
-woda z solą bez zmian
-ostatnio w przeciągu tygodnia zgodnie z sugestią dodaliśmy probiotyki - vivomix 450 mld bo już leżał od jakiegoś czasu ale jedna saszetka na 3 razy bo cala to był szok dla ukladu pokarmowego-biegunka
-oczywiście dalej smarowanie tormentiolem na noc pod opatrunkiem zeby nie drapac rąk.

Przyznam szczerze, że raczej żaden lekarz w okolicy za pomocą środków dostępnych dla siebie i nie szkodzących nie ogarnąłby tych rąk jak te działania
powyżej. Jest bardzo duża poprawa, krostki i zaczerwienienie zniknieły została tylko sucha skóra, którą pielęgnujemy cały dzień zwykłym tłustym zielonym alantanem. Na razie nie przestajemy działać. Zobaczymy co będzie dalej z oczyszczaniem. Widze że coś nos ostatnio się mojej latorośli zatyka ale to mogą być lody zbyt czesto lub dalsze oczyszczanie.

Zdaża się tak że od takich działań mogą wypadać włosy w większej skali? Ostatnio takie cos zauważyłem.

Teraz na tapete drugi temat. Mianowicie małżonka ma problem z dłonią już ponad rok. Raz lepiej raz gorzej. Generalnie teraz jest karmiąca i dalej nie może stosować nic z medycyny rokefelerowskiej.
Pytanie jest takie na co to wam wygląda i jak to leczyć żeby wyleczyć a nie zaleczyć. Pierwsze co pomyślałem o boraksie w okładach bo to chyba grzybica....

Serdecznie dziękuje wszystkim za okazałą pomoc i zainteresowanie.
Dołączam zdjęcie dłoni, która teraz i tak wygląda już w miare bo są stany gdzie naprawde jest to mocno zaognione i pęka.
Przy ostatniej rozmowie z @blu na forum była myśl zrobienia badań toksykologicznych ale to szerszy temat.
Załączniki
20180824_213251.jpg
20180824_213251.jpg (32.98 KiB) Przejrzano 9586 razy
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 25 sie 2018, 10:25

trochę na inny temat...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1




Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



zdro
Posty: 725
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 802 razy
Otrzymał podziękowanie: 744 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: zdro » sobota 25 sie 2018, 11:15

@wolzdro 4 lata przerabialem weganizm i okolo roku z przerwami bylem na surowce. Najglupsza rzecz jaka w zyciu zrobilem.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » sobota 25 sie 2018, 12:40

"
zdro pisze:
sobota 25 sie 2018, 11:15
@wolzdro 4 lata przerabialem weganizm i okolo roku z przerwami bylem na surowce. Najglupsza rzecz jaka w zyciu zrobilem.
"

powiedz to tym co wyszli z raka lub innych koszmarnych chorobsk, poza tym to ze nie jadles miesa nie znaczy ze jadles zdrowo czy nawet prawidlowo, sa wegetarianie jadajacy frytki w macu lub inne tego typu historie, cos robiles nie tak skoro byles glodny , slaby i ogolnie nie czules sie dobrze, nie wiem czy chocby zblizyles sie do 811 ale z pewnoscia ta dieta nie jest dla kazdego, jesli przechodzac kolo kebabu czujesz ucisk w dolku...to robisz cos wbrew sobie i nie ma opcji zebys czul sie z tym dobrze,
blu wspomnial o niedoborach zelaza czy ferrytyny , ja przed jak i po mam mniejwiecej zblizone poziomy czyli calkiem ok to samo b12 czy cynk,
a niedobor ferrytyny czy zelaza latwo uzupelnic, surowe kakao, w kminku aswagandzie macy czy nawet kurkumie o chlorelli nie wspominajac szpinaku jarmuzu, pokrzywie
w zwiazku z tym ze nie podchodze do tego filozoficzno -ideologicznie, mam raczej luzny stosunek, wiec i zoltko w momencie niezaostrzonych objawow jest ok, ale jak puchnie prawie wszystko i boli cale cialo to tylko odstawienie alergenow a nawet calkiem pokarmu pomaga., wiec twoje wnioski o glupocie sa dla mnie ...sam rozumiesz
0 x



wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » sobota 25 sie 2018, 12:58

thotal, toc podobno nasze babki tak robily jak blade byly i chorowite :)
0 x



wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » sobota 25 sie 2018, 13:01

marcinek16


toksykologiczne badania to jedno a podstawowe to co innego jakie dziecko ma poziomy chocby wit d?
odrobaczaliscie sie?
0 x



Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 24
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » sobota 25 sie 2018, 13:54

@wolzdro,a jeśli można spytać - jaka motywacja kierowała Tobą żeby przejść na witarkę? Z tego co wyczytałam z Twoich wcześniejszych wypowiedzi (jeśli dobrze zrozumiałam) to czułaś się ok, mówisz że jadłas kurczaki, biegalas... A po przejściu na witarkę dopadła Cię niemoc....
0 x



zdro
Posty: 725
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 802 razy
Otrzymał podziękowanie: 744 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: zdro » sobota 25 sie 2018, 17:58

@wolzdro Przerobilem weganizm na wszystkie mozliwe sposoby i nie jadlem pudelkowego syfu. Jadlem 811 a nawet 9 0.5 0.5. Wysokie weglowodany okropnie szybko czlowieka postarzaja wystarczy spojrzec na tych co to promuja i tak sie odzywiaja. Nie znam osobisicie nikogo kto sie na witarianizmie z czegokolwiek wyleczyl. Zapewniam Cie ze szczawiany jak i inne substancje antyodzywcze to nie zaden mit. Zwierze ucieka, albo sie broni. Rosliny tworza trujaca chemie. Zobacz sobie jak wygladaja dzikie rosliny z ktorych czlowiek w procesie hybrydyzacji stworzyl warzywa.

@Kolendra wolzdro prawdopodobnie tlumaczy sobie to detoksyfikacja. Bez tluszczy nasyconych w diecie czlowiek zaczyna tracic zdolnosc racjonalnego myslenia. Spotkalo mnie to samo niestety.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9760
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 25 sie 2018, 23:33

@wolzdro, nie mam zamiaru wdawać się w tą i tak mało efektywną dyskusję, napiszę tylko, co ja robiłbym w takim przypadku.
Jak widzę objawów jeszcze przybywa, do tego, co już i tak było olbrzymim zamieszaniem.
Ja na twoim miejscu odstawiłbym dosłownie wszystko, co zażywasz, może pozostawiłbym te środki zewnętrzne, jak DMSO dla likwidacji bóli stawowych.
Zdaje się, że masz doświadczenie w głodówkach, w tej sytuacji przeprowadziłbym jakąś głodówkę oczyszczającą, jak długą będziesz wiedziała lepiej ode mnie.
Problemem, który widzę na początek jest tu trakt trawienny, raczej kiepskie przyswajanie, co oczywiście wiąże się z florą bakteryjną daleką od równowagi. Nie potrafię określić, jak twój sposób żywienia na to wpływa, ale widać, że tego nie poprawia.
Może rzeczywiście dobrym pomysłem dla ciebie będzie zakup tego wyżej omawianego probiotyku, może rzeczywiście zaprowadzi w twoim trakcie trawiennym "porządek". Nie znam kosztów, ale zdrowie ceny nie ma.
W okresie przejściowym, po głodówce, w trakcie pobierania probiotyku stosowałbym raczej dietę zbilansowaną pod względem białka i tłuszczu, bez drastycznej przewagi węglowodanów i na wszelki wypadek bez zbóż. Po zakończeniu probiotyku stopniowo i pojedynczo wprowadzałbym zmiany w diecie i suplementacji, może zauważysz, że coś ci źle służy.

Innym rozwiązaniem jest sprawdzanie przy pomocy biorezonansu, twoich suplementów i diety, ale nie wiem czy znajdziesz chętny do tego gabinet i ile sobie za to sobie zaśpiewa.

@marcinek, jeszcze jedno, skoro to tak kiepsko idzie. Może masz możliwość pojechać z dzieckiem gdzieś w rejony pogórza na 2-3 tygodnie, bo takiego dziecka samego chyba nie da się wysłać. Trzeba jakoś sprawdzić co aktywuje cały czas te reakcje obronne, które jednak wyglądają na alergiczne, ale nie wiadomo, czy to jest alergia, nietolerancja pokarmowa, czy coś szczególnego (nawet w powietrzu) w miejscu, gdzie dziecko przebywa. Tutaj też biorezonans mógłby ewentualnie pomóc w lokalizacji, ale takie dziecko nie usiedzi z elektrodami zbyt długo. Może za jakiś czas będę miał rozwiązanie problemu biorezonansu, ale jeszcze trochę czasu mi to zajmie.

edit: @wolzdro, nie porównuj codziennego żywienia do terapeutycznej diety detoksyfikacyjnej. To prawda, że w czasie terapii nie daje się mięsa i tłuszczu, ale terapia ma określony czas trwania i potem trzeba uzupełniać te i inne niedobory. @zdro ma rację człowiek, to skomplikowana fabryka chemiczna z założenia jest napędzana tłuszczem, a nie cukrem! Jeśli chodzi o tłuszcz, bez dostarczania go w diecie, mózg dużo szybciej obumiera, oczywiście pobieranie oleju kokosowego to niweluje i ma inne pozytywne skutki uboczne.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » niedziela 26 sie 2018, 08:45

"
Kolendra pisze:
sobota 25 sie 2018, 13:54
@wolzdro,a jeśli można spytać - jaka motywacja kierowała Tobą żeby przejść na witarkę? Z tego co wyczytałam z Twoich wcześniejszych wypowiedzi (jeśli dobrze zrozumiałam) to czułaś się ok, mówisz że jadłas kurczaki, biegalas... A po przejściu na witarkę dopadła Cię niemoc....
"

kolenda widocznie nie wszytsko albo malo dokladnie przeczytalas, nie jadalam wszystkiego bo nie lubialam tzn chleb, makaron, jadalam glownie chude mieso , owoce warzywa i duzo nabialu w tym jogurty maslanki..ect, po tym jak przestalam chodzic i dowiedzialam sie o "nieuleczalnych chorobach" w tym autoimmunologicznych, guzie nerki i plucach to zmienilam , nietylko diete
0 x



wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » niedziela 26 sie 2018, 08:51

"
zdro pisze:
sobota 25 sie 2018, 17:58

"Nie znam osobisicie nikogo kto sie na witarianizmie z czegokolwiek wyleczyl. "

aktora z holywoodu tez pewnie zadnego nie znasz, wiec raczej nie istnieja..argument...



"@Kolendra wolzdro prawdopodobnie tlumaczy sobie to detoksyfikacja. Bez tluszczy nasyconych w diecie czlowiek zaczyna tracic zdolnosc racjonalnego myslenia. Spotkalo mnie to samo niestety.
""

mysle zdro ze przesadziles anasza dyskusja diebiegla konca, najwidoczniej nalezysz do grona , ktore nie akceptuje odmiennosci i inego punktu widzenia, co ja sobie tlumacze to naprawde juz pozostaw w spokoju...podobnie jak moja jasnosc i racjonalnosc umyslu

tluszcze nasycone sa chocby w kokosie
0 x



wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » niedziela 26 sie 2018, 09:05

"
blueray21 pisze:
sobota 25 sie 2018, 23:33
napiszę tylko, co ja robiłbym w takim przypadku.
Jak widzę objawów jeszcze przybywa, do tego, co już i tak było olbrzymim zamieszaniem.""

nie dokonca, udalo sie kilka objawow wyeliminowac

Ja na twoim miejscu odstawiłbym dosłownie wszystko, co zażywasz, może pozostawiłbym te środki zewnętrzne, jak DMSO dla likwidacji bóli stawowych.
Zdaje się, że masz doświadczenie w głodówkach, w tej sytuacji przeprowadziłbym jakąś głodówkę oczyszczającą, jak długą będziesz wiedziała lepiej ode mnie."

dokladnie tak zrobilam pol roku temu, pisalam o tym, kiedy objawy byly juz bardzo dokuczliwe i coraz bardziej zaawansowane, odstawilam wszystko to nie pomoglo , wiec odstawilam rowniez jedzenie i to pomoglo...teraz znow cos aktywowalo tamte dziwne objawy, schemat dosc podobny, dlatego szukam analogii , aby wykluczyc

"Problemem, który widzę na początek jest tu trakt trawienny, raczej kiepskie przyswajanie, co oczywiście wiąże się z florą bakteryjną daleką od równowagi. Nie potrafię określić, jak twój sposób żywienia na to wpływa, ale widać, że tego nie poprawia."


moj ukl pokarmowy byl na pewno w fatalnym stanie, to wszesniejsze lata tak go zalatwily , teraz o czym tez juz pisalam jest kolosalna roznica , ogromna poprawa, choc pewnie do idealu daleko.

"Może rzeczywiście dobrym pomysłem dla ciebie będzie zakup tego wyżej omawianego probiotyku, może rzeczywiście zaprowadzi w twoim trakcie trawiennym "porządek". Nie znam kosztów, ale zdrowie ceny nie ma.
W okresie przejściowym, po głodówce, w trakcie pobierania probiotyku stosowałbym raczej dietę zbilansowaną pod względem białka i tłuszczu, bez drastycznej przewagi węglowodanów i na wszelki wypadek bez zbóż. Po zakończeniu probiotyku stopniowo i pojedynczo wprowadzałbym zmiany w diecie i suplementacji, może zauważysz, że coś ci źle służy."

kazdego dnia obserwuje organizm, wiem na pewno ze soja nie dla mnie i psianki, z glutenem co prawda nie zauwazylam ,ale jak i tak nie lubie rzeczy glutenowych a ryzyko zazwyczaj z glutenem jest jesli chodzi o nabial tez nie wlacze bo chocby haluksow sie pozbylamna roku bez nabialu, czyli ze jednak pomocny mi nie byl...probiotyki uzywam, raczej sporadycznie

"Innym rozwiązaniem jest sprawdzanie przy pomocy biorezonansu, twoich suplementów i diety, ale nie wiem czy znajdziesz chętny do tego gabinet i ile sobie za to sobie zaśpiewa."

suplementow duzo wiekszosc swanson, okresowo nie biore nic, wlasciwie kiedy sie pogarsza to je wlaczam, ale ja do suplementow zaliczam i aminokwasy i wiatminy i "zywnosc" jak np kurkuma imbir czy rozmaryn



"edit: @wolzdro, nie porównuj codziennego żywienia do terapeutycznej diety detoksyfikacyjnej. To prawda, że w czasie terapii nie daje się mięsa i tłuszczu, ale terapia ma określony czas trwania i potem trzeba uzupełniać te i inne niedobory. @zdro ma rację człowiek, to skomplikowana fabryka chemiczna z założenia jest napędzana tłuszczem, a nie cukrem! Jeśli chodzi o tłuszcz, bez dostarczania go w diecie, mózg dużo szybciej obumiera, oczywiście pobieranie oleju kokosowego to niweluje i ma inne pozytywne skutki uboczne.
"

ja nigdzie nie napisalm ze do konca zycia bede witarianka...to raz , dwa trudno dyskutowac ateiscie w kosciele z grupa wyznawcow jedynej prawdziwej religii....mój stan zdrowia poprawil sie i to bardzo , to ze okresowo miewam nasilone objawy "czegos" nie oznacza , ze to wina diety czy moich dzialan, gdybym nie miala zadnych dolegliwosci zapewne z nudow nie zjamowalabym sie soda, dmso czy innymi specyfikami
przepraszam za nieczytelnosc, musze zaaktualizowac system i powinno dzialac
0 x



wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » niedziela 26 sie 2018, 09:37

nie chce tutaj pisac elaboratow pochwalnych o diecie takiej czy innej,
doswiadczenie z 811 mam rowniez niedlugie...i kolejny raz podkresle, bo chyba nie cha co niektorzt ,a nie nie widza co napisalam, ja lubie mieso , jajka i nie ma nijakiego filozoficzno-ideologiczno ect wzorca zywienia.

jednak po tym niedlugim czasie na 811 moge stwierdzic, ze moj stan zdrowia ulegl poprawie, poczawszy od rownowagi hormonalnej skonczywszy na obnizeniu badz wyeliminowaniu przeciwcial, czy nawet doprowadzenia do mozliwosci chodzenia, wczoraj ponad 40 min chodzilam po lesie :) prawie bez jkaiegokolwiek bolu w nogach ...nie wiem jeszcze jak wygladaja wszystkie organy wewnetrzne, finanse nie pozwalaja robic wszystkiego hurtem, ale jak sprawdze podzielel sie spostrzezeniami, dodam bo o tym tez pisalm wczesniej, jedna noga przez poltora roku bez przerwy byla spuchnieta lub bardzo spuchnieta! pozniej po wykluczeniu z diety wszystkiego procz roslin opuchlizna zeszla, kiedy wlaczalam mieso lub nawet jajka , zoltka , soje, puchla na nowo,
w poprzednim roku badania pokazaly fatalny stan organow i wiele nieprawidlowosci w analizie krwi , biorezonans rowniez, pomijam moje odczucia o czym pisalm co do jego samego,
dziekuje wszystkim za okazany czas, sugestie, podpowiedzi,
bede kontynuowac swoja droge do zdrowia, bo przeciez nie o "diete" w tym chodzi
mimo powyzszej niemilej atmosfery wynikajacej z roznicy pogladow, pozostane na forum , cieszac sie i korzystajac z jego wielu cennych informacji, jesli moje doswiadczenia i wiedz amoga komus pomoc lub chocby pokazac inne warianty z zyczliwoscia podziele sie tym , aczkolwiek nikogo nie namawiam do nasladowania mnie
cieplo pozdrawia i zycze radosci z deszczowej niedzieli :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9760
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 26 sie 2018, 09:38

@wolzdro, jedna uwaga techniczna - nie cytuj postów, które są w temacie powyżej i blisko. Ja pamiętam co napisałem i czytelnicy zapewne też, więc szanujmy ich czas.

Cóż, gdyby dolegliwości nie było, nie pisałabyś na tym forum. Nie znamy całej twojej "historii" więc nie możemy ocenić co, jak i czy w ogóle na coś ci pomogło, czy tylko zmieniło objawy, albo jakieś zaostrzyło.
Ludzie, którzy piszą odpowiedzi na twoje posty usiłują ci pomóc w sposób, który z ich strony zadziałał na coś lub coś zmienił. Nie ma w tym wymyślonych teorii, u mnie są skojarzenia innych przypadków i powodujących je przyczyn.
To, co zrobisz z dostarczonymi ci istotnymi informacjami, to twoja sprawa, twój organizm. Nikt na siłę ci nic nie zrobi, bo i po co, to twoje doświadczenia, inni mają swoje i je opisują, nawet ku przestrodze i należy ich za to szanować, bo to ich wiedza, nabyta z trudem i często z bólem, tak jak i twoja.
To prawda, że każdy organizm jest inny, są różne kwalifikacje, jest np. 13 rodzajów metabolizmu, które predysponują ludzi zarówno do określonego sposobu żywienia, jak i określonych chorób, które wbrew oficjalnej medycynie wcale dziedziczne nie są.
I to byłoby na tyle z mojej strony.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ