Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Nasze porady zdrowotne i opinie

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 09 sie 2015, 22:02

No pasaran.. ;) Blokada, już mi ślubna bąka, że z mojej szafy w moim pokoju benzyną jedzie..
A to przecież orzeszki zdrowotne się wesoło macerują :D

A cos innego? może z utlenionej okład delikatny?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 238
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 09 sie 2015, 22:07

Utleniona to głównie na otwarte ranki, na opuchliznę raczej rumianek i DMSO co by szybciej i skuteczniej wchłonęło.
Natomiast na bóle wszelkiego rodzaju nafta jest niezastąpiona com sam już wielokrotnie wypróbował i nie tylko na sobie. :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 09 sie 2015, 22:20

@blu
A przeciwbólowo w nocy Nurofen?
Czy coś innego?

@abcd
Ale mówisz o okładzie? ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 09 sie 2015, 23:11

To dziecko, nie znam skutków ubocznych farmakologicznych środków przeciwbólowych. Znajdź w necie ulotkę i poczytaj od ilu lat można dawać.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
layla
Posty: 334
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 10:46
x 8
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: layla » niedziela 09 sie 2015, 23:33

Środki z ibuprofenem zalecane sa jako przeciwzapalne ale gorsze w konsekwencjach niż np paracetamol. Choc pewnie w dłuższym stosowaniu. Jednak podałabym bo dziecko cierpi a noce sa najgorsze. Jeśli ból nie bedzie schodził albo syrop szybko przestanie działać mieszaj paracetamol a potem ibuprofen bo nie wolno podawać Ibuprofenu więcej niż ileś na dobę. Z mojego doświadczenia działanie kończy sie po ok 4 godz. Choc reklamują do 8 godz. To podaje naprzemian te dwa co wyżej.
Na okłady i spuchnięta polecam kapustę. Liście do lodówki umyte a przed położeniem lekko zbić aby sok sie pojawił ale nue wyciskać. Obłożyć kapusta spuchnięte miejsce.
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: dama » poniedziałek 10 sie 2015, 10:50

SERWATKA !
Kiedys tam byłam na wakacja i spadłam z konia ,koń chyba wiedział bo nie chciał zrobic kroku a jak zrobił to wylądowałam na
rece .
Nadgarstek wyskoczył ze swojego miejsca - zwichnięcie - reka spuchła i wygladała okropnie z tym wielkim wgłebieniem po
nadgarstku.
Zaczeli mi robic okłady z serwatki zeby opuchlizna zeszła ,zanim zawiezli mnie do 'babki 'która potrafiła nastawiac
takie rzeczy .
madra kobieta pokreciła ,delikatnie szarpneła i nadgarstek wrócił na woje miejsce
zdziwiła sie ze nie zemdlałam, bo jak powiedziała, chłopy mdleli.
Nie dawali zadnych przeciwbólowych oprócz serwatki która sciagała tez gorączke.
Zatem zimna serwatka .
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 10 sie 2015, 16:48

Zatem zimna serwatka .

Super, tylko skąd ją wziąć?... ;)

edit:
Aaa, okłady z altacetu i rumianku pomogły, mała już śmiga, ale nosi 'dumnie' jeszcze ten ręcznikiem owinięty opatrunek, (bandaża nie chciała) - przecież jest jeszcze taka chorutka i biedniutka ;) , cieszę się że nic poważniejszego, i że się nie skaleczyła, bo zaraz by na tężca kłuli, a dr Jaśkowski mówił co na to stosować wystarczy skutecznie..
Ostatnio zmieniony poniedziałek 10 sie 2015, 16:53 przez grzegorzadam, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
layla
Posty: 334
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 10:46
x 8
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: layla » poniedziałek 10 sie 2015, 16:51

Zatem kapusta, jest wszędzie :D i za grosze.

ratowała moje spuchnięte piersi przy karmieniu.. i ratuje spuchnięte nogi niejednej kobiecie. Kapusta "wyciąga" - co to nie wiem ale działa.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 10 sie 2015, 16:54

Może byłaby kapusta, ale zjadłem :lol:
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: dama » poniedziałek 10 sie 2015, 20:55

Serwatka jest tam gdzie maslanka w sklepie z nabiałem :)
Kapusta jest dobra na bolace stawy ,albo połozyc na nerkach kiedy z czarnieje to znaczy ze cos nie tak.
U mnie uschła ale kolor zachowała.
0 x



Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » poniedziałek 10 sie 2015, 21:01

Dziś przyszło z aledrogo srebro koloidalne 25ppm
czy ktos doradzi jak to brać bo na butelce pisze że to tonik do skóry, a ja chcę dopaszczowo brać
i nie mogę na forum znaleźć dawkowania :o
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 10 sie 2015, 23:05

Zależy od potrzeb 1 x 25 ml lub 2 x 10 ml, po mojemu maks 2 x 25 ml, chyba że w bardzo trudnych sytuacjach to 3 x 20 ml. 3 miesiące, przerwa miesiąc, za wyjątkiem ostatniego powodu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » poniedziałek 10 sie 2015, 23:13

Jeszcze nie wiem czy mam trudną sytuację ;) ale już dawno miałam włączyć srebro do suplementacji
lepiej późno niż wcale, pasuje mi dawka 1x25 bo łatwo pamiętać w natłoku pobrań.
Ale pytanie, co znaczy cyt. "za wyjątkiem ostatniego powodu" ?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 11 sie 2015, 00:04

Jeżeli masz bardzo ważny powód do brania srebra koloidalnego 3 x 20 ml lub nawet więcej, np. nowotwór, ale też borelioza, to nie robisz przerwy po 3 miesiącach, a najwcześniej po pół roku.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » wtorek 11 sie 2015, 08:35

Trochę niefortunnie zadałam to pytanie, bo przeczytałam twoją poprzednią odpowiedź ponownie i było jasne że chodzi o np. poważną chorobę.
@blu, dzięki za odpowiedź i....cierpliwość ;)
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 11 sie 2015, 09:46

To i ja po prośbie o dobre rady...z takim moim"koszmarkiem" :x
Przedwczoraj przyplątał się okropny nerwoból w klatce piersiowej po prawej stronie.
Prawa ręka w pewnych pozycjach nie funkcjonuje...
Wstałam tak obolała, że bez Apapu ani rusz..Jak to potrafi boleć :cry:

Miałam awarię hydrofora ( w domu na wsi) i niestety ale wiadra i garnki z H2O, przemieszczane siłą mięśni funkcjonowały ...no bo upał...i jak bez H2O zyć ??
Przesiliłam te swoje cherlawe mięśnie, a może mnie zawiało. Nawet odkaszlnąć nie można... Ile to potrwa ?
Zwiększyłam dawkę wit B50... Co jeszcze ? Kto poradzi ?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 11 sie 2015, 09:58

Witamina C cyklicznie, dawkę i cykl wybierz sobie sama, @GA pisał kilka razy, najlepiej doczekać do przepłukania.
Na rękę, magnez mam nadzieję bierzesz, weź też potas i ewentualnie spróbuj oliwy magnezowej lokalnie.
Jeżeli wytworzył się stan zapalny mięśni, ale nawet bez niego L-lizyna 0,5 g co godzinę do 6 x do południa i 4 x po południu - tak ze 3 dni.
Ile potrwa, zależy od przyczyny i stanu. W dobrym układzie możesz wyjść z tego w 1 dzień, w gorszym w ok 3 dni, ale w złym to może sie ciągnąć ze 2 tygodnie, tylko w mniejszym natężeniu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 11 sie 2015, 10:07

Też od kilku dni mam ból 'skrzydła', tzn. łopatki, coś dźwignąłem.., a może jeszcze to ? ;)

Są jednak inne formy dobrze przyswajalne gdzie dawka lecznicza zaczyna się już od 5mg na dobę, no ale lekarze w Polsce o tym niewiedzą. Nikt ich nie nauczył, a sami nie przeczytali wyników badań jakie są dostępne w sieci.
[b]Aspartate i Orotan Litu
- to jest to moi drodzy

http://www.cheops.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=1250&start=25#p41373

kosztuje jak suplementy - koło 50 PLN. ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 11 sie 2015, 11:47

Lit jest doskonały na wiele rzeczy, ale są osoby, które go nie tolerują, dostają napadów agresji nawet przy znacznie mniejszych dawkach niż 5 mg. Inni przy 5mg są senni.
Więc z litem ostrożnie się obchodzimy.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Formuła Schweitzera - zapomniany super specyfik

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » wtorek 11 sie 2015, 16:14

Wiem że teraz napiszę nie w temacie bo to nie ten wątek, ale odpowiem
Nie znamy do dzisiaj powodów że mama przestała chodzić, 3 razy wystarałam się o skierowanie do szpitala na badania ale za każdym razem nie mogła "przebić" się poza izbę przyjęć.
Było tak że 5 stcznia byłam z nią u lekarza (była już wtedy na wózku od ok pół roku) a 5 stycznia już nie wstała i tak jest do teraz. Ale do czasu 5 stycz. wstawała sama do toalety i do posiłków.
Długo by opowiadać historię jej choroby, tak ogólnie ma kardiomopatię (przerost lewej komory serca) i w związku z tym niewydolność krążeniową IV NYHA. Najgorsze jest to że nie chce pić.
Acha nie wiem czy to istotne ale krótko przed całym zdarzeniem byłam z nią u psychiatry ponieważ miała urojenia, ale na drugi dzień przestała chodzić.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Sprawdzanie poziomu cynku w organizmie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 15 sie 2015, 22:21

Wróćmy teraz do tego nieszczęsnego testu na poziom cynku. Faktycznie w podstawowej metodzie i badaniach klinicznych stosowano roztwór 0,1%, czyli 1 gram na litr wody. Jednak przy jednokrotnym sprawdzaniu tym stężeniem okazywało się, że wyniki są mało powtarzalne i że w sumie rozszerzono tą metodę na kilkukrotne sprawdzanie z ostępem pół minuty.
Procedura wygląda następująco:
sprawdzający bierze do ust 10 ml (ważne) 0,1% roztworu siarczanu cynku.
Jeżeli może wytrzymać jego niesmak ponad 10 sekund (maks 15 sekund) to go wypluwa, czeka 30 sekund i bierze do ust następny raz 10 ml w/w roztworu.
I tak do 6-ciu razy sztuka.

Jeżeli wytrzymał 6 prób to cynku w organizmie praktycznie nie ma. Jeżeli skończył na drugiej to ma bardzo lekki niedobór. Jednak i tak nie jest to nawet przybliżona dokładność do badania laboratoryjnego.
Test należy wykonywać rano, na czczo i od 22-giej poprzedniego dnia nic nie jeść i nie pic poza wodą.
Ale i tak jest wiele indywidualnych zniekształceń smaku, aby test nie był mocno wiarygodny.

Ponieważ bardzo rzadko ten test "wychodzi" w pierwszej próbie ktoś wymyślił aby próbować 10 krotnie większym stężeniem, ale za to tylko raz.
Nie było żadnych badań porównawczych z tym większym stężeniem = 1%, jeśli komuś taki test nie wyjdzie to też cynku mu totalnie brak. Reszta tak jak w poprzednim teście, liczymy sekundy od pobrania do wyplucia z powodu trudnego do wytrzymania smaku.

Mam nadzieję, że teraz będzie wiadome, że różne stężenia to nie jest pomyłka, tylko nieco różne podejście.

Edit; roztwory siarczanu cynku maja trwałość tylko ok. pół roku, jeśli przechowywane w chłodziarce, więc lepiej przygotowywać mniejsze ilości na bieżąco.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

matata
Posty: 64
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 19:54
x 2
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podziękowanie: 111 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: matata » sobota 15 sie 2015, 22:35

własnie miałem opisać swój test na cynk,
nawet udało mi się nieświadomie zrobić go poprawnie na czczo i nie jedząc po 22 poprzedniego dnia.
u mnie czy był to roztwór 1% czy 0,1% nic się nie działo.
po próbie z 1% po około 1 minucie pojawił się taki lekki gorzkawy posmak w ustach.

od tygodnia biorę 50 mg cynku dziennie w dwóch dawkach, jeszcze tak z tydzień i zrobię kolejny test
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 16 sie 2015, 10:45

Gdzieś tam w czelusciach forum mamy wątek o testach.
Nie udało mi się go znalezć.
Może i tam skopiujemy ten test na CYNK ?
0 x



Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » niedziela 16 sie 2015, 13:18

@Sandra, bardzo dobry pomysł
Myślę że brakuje ogólnie tematów np TESTY (domowe np na niedobór lub nadmiar soków żołądkowych,enzymów, cynk, candida, grzyby, itp)tzn one są ale porozrzucane w wątkach tematycznych i trzeba się naszukać, a mogłyby być w osobnym wątku ,ale same testy
Podobnie mógłby być wątek SUPLEMENTACJA ( witamin i minerałów, enzymów itp) same dawkowanie bez porad, tak jak jest osobny temat na przepisy bo porady są już w wątkach tematycznych. To bardzo by pomogło wszystkim szukającym tu porad. Wiem to właśnie po sobie, co chwile zadaję pytania tu na forum bo nie mogę znaleźć lub na logikę wyliczyć bo chemicznie jestem zielona.
Ale tu na forum jest parę osób naprawdę dobrze zorientowanych i może ktoś by się podjął?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 16 sie 2015, 21:07

Chyba nie mamy jeszcze tematu o testach, ja nie pamiętam, a faktycznie powinien takowy zaistnieć, jak i dozowanie suplementów, gdzie byłyby istotne sposoby zastosowane, czyli sprawdzone przez użytkowników.
Więc zapraszam wszystkich do tworzenia takich potrzebnych tematów, potem dla niektórych wpisy będą łatwiejsze.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ