Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Nasze porady zdrowotne i opinie

beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 30 sie 2020, 19:30

Z inhalacjami nie powinno byc problemu.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 31 sie 2020, 12:33

@Lawinia, tak, jednorazowo 8 ml kwasu, ca 1 m-c, do skończenia butelki 0,5l.
Ja dodaję do tego 50 - 100 mg kolagenu UC II na 1 dawkę, on się rozpuszcza bardzo dobrze, ale klei się na początku.
Kolagen I i III ca 3g, ale twój płyn nie zawiera 100% tych kolagenów i są rozbite na aminokwasy, tylko mniej, sprawdź ile.
Jeśli możesz zrobić odstępy czasowe 0,5 godz przed i po pobraniu to super.
Wit. C trzeba suplementować bo jest materiałem wyjściowym do produkcji własnego kolagenu.

Co do suchych oczu znajomej, to jest powszechne zjawisko, jest często skutkiem zakwaszenia organizmu, czyli alkalizacja i na jej miejscu odstawiłbym kawę, jeśli pije. Sprawdzają się doraźnie krople z aloesem i kwasem hialuronowym do oczu, wewnętrznie omega 3 i niektóre olejki, ale to ja zwykle, długi proces.

@Kolendra, podnosić ciśnienie jest znacznie trudniej i znacznie wolniej, niż je obniżać. Doraźnie polecam kupić glucardiamid i używać gdy efekty niskiego ciśnienia są dokuczliwe.
Sól ewentualnie też podnosi nieco ciśnienie doraźnie. Przyczyn może być kilka i trzeba zidentyfikować przyczynę, aby móc skutecznie podejść do tematu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » poniedziałek 31 sie 2020, 13:13

Blu, pozwól, że zadam Ci jeszcze jedno pytanie.
Czy ten DMSO będzie dobry? :
https://sklep.stanlab.eu/odczynniki-che ... 500ml.html

Jest też tauryna w Stanlabie.

Przymierzam się do złożenia zamówienia.
Jestem laikiem w temacie-do brania doustnegoDMSO należy rozmieszać podaną przez Ciebie dawkę w szklance wody czy nie rozcieńczać?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 31 sie 2020, 17:11

Wszystkie produkty chemiczne muszą spełniać normy i być zgodne z etykietą, czyli tym, co na butelce napisane.
Więc producenci i poważni dystrybutorzy nie próbują żadnych "sztuczek", jest wprost obojętne u kogo daną substancję chemiczną kupisz.. Stanlab nie jest tani.
Nie połykamy samego DMSO, jakby nie patrzeć to jest rozpuszczalnik, choć daje się rozcieńczać wodą.
Po mojemu najlepszym sposobem jest dodać DMSO do szklaneczki soku z grapefruitów lub pomarańczy i oczywiście zaczynać od mniejszej dawki aby uniknąć Herxa.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » poniedziałek 31 sie 2020, 17:40

Zamówiłam na razie koenzym, tauryne i DMSO bo to wszystko nie jest tanie... Ojciec ma wydatek około 500 zł na leki miesięcznie... Wiem, że lepiej by było wydać te pieniądze na suplementy ale powoli... Ja rozumiem jego strach przed odstawieniem leków
, już jeden mu odstawili i skończyło się tak jak się skończyło, tu trzeba by światłego lekarza bo ja niestety dyplomu medycznego nie mam..
Mam nadzieje, że DMSO czy tauryna nie wejdą w reakcje z innymi lekami.
0 x



Lawinia
Posty: 54
Rejestracja: sobota 04 lip 2020, 23:49
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Lawinia » poniedziałek 31 sie 2020, 18:01

@Kolendra

Ja zamówiłam DMSO tutaj
https://allegro.pl/oferta/dimetylosulfo ... 9452901419
Mają dobre ceny i całkiem duży wybór
0 x



Lawinia
Posty: 54
Rejestracja: sobota 04 lip 2020, 23:49
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Lawinia » poniedziałek 31 sie 2020, 18:28

@Blue
Dziękuję bardzo😍

Mój kolagen I i III ma stężenie 10.000mg (czyli 10g) w 25ml
Reszta to witaminy, nawet C wsadzili razem!
Czyli żeby otrzymać ok 3g muszę chyba brać 8-9ml
Czy tak?


Martwi mnie coś innego teraz. Wyczytałam u Cedrika ze kolagen jest niszczony przez ołów...
A ja mam spore zatrucie ołowiem jak wykazał biorezonans😭 co potwierdza tylko niedobory kolagenu.

Czy to znaczy że kuracja kolagen + kwas hialuronowy musi poczekać do zakończenia chelatacji EDTA?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 31 sie 2020, 21:41

Kwas hialuronowy nie musi czekać, możesz kurację zrobić.
Chelatować ołów możesz równocześnie i tak to potrwa.
Kolagenu I i III dokładnie 3/10 czyli 7,5 ml.
Lepiej chyba jednak kolagen brać w trakcie chelatacji, nie zwiększać jego niedoboru, choć z drugiej strony to wydatek.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Lawinia
Posty: 54
Rejestracja: sobota 04 lip 2020, 23:49
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Krzem i cynk

Nieprzeczytany post autor: Lawinia » czwartek 03 wrz 2020, 12:41

A to super news że mogę jechać z kolagenem 🤗 Dziękuję Blue😘
Przekazałam też info właścicielce suchego oka.

Muszę się pochwalić że od zajadania Balsamu Tuszyńskiego bardzo wzmocniły mi się paznokcie, a od smarowania nim twarzy prawie zniknął mi łojotok! W jeden tydzień!!😍
Może pomógł też cynk, bo staram się uzupełniać wszystkie niedobory naraz.

Skoro o cynku mowa to czy to prawda że NIE można go brać razem
-z magnezem (mimo że to synergetyki)?
-ani razem z selenem, C i A?
-ani razem z posiłkami?

Kochani, z czym i kiedy pobieracie cynk? [Ja mam glukonian]
0 x



ulka
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 19:14
x 1
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: ulka » sobota 05 wrz 2020, 10:10

Witam!
Bardzo proszę o poradę w sprawie łysienia plackowatego.Moja córka ma ten problem i bardzo się martwimy. Możecie coś nam poradzić? Co powoduje chorobę i jak sobie z tym radzić.Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 05 wrz 2020, 13:02

@Lawinia, kto ci naopowiadał o cynku lub napisał? Cynk bezpośrednio reaguje tylko z miedzią, eliminując ja, czyli wypychając z organizmu, dlatego ja podaję również 2 mg miedzi na każde 15 mg cynku, jednocześnie. Cynk ma interakcje jeszcze z fosforem, wapniem, kadmem i żelazem w organizmie, ale tym nie należy się przejmować. O ile wiem nie ma jakichś restrykcji w pobieraniu cynku, czyli najlepiej z jedzeniem. Należy tylko unikać ewentualnie silnych utleniaczy jednocześnie, jak np. woda utleniona, bo zmniejszą potencję cynku.

Witaj @ulka na forum.
To nie jest łatwy temat, najczęściej przyczyną są formy grzybiczne i kiepskie krążenie krwi w skórze głowy.
Krążenie można poprawić pobierając wit. B3, tylko w postaci niacyny, zaczynając od małych dawek np. 50 czy 100 mg zwiększając powoli do 500 mg, 3 x dziennie. Niacyna powoduje "flush", silne zaczerwienienie skóry i pieczenie w różnych miejscach, właśnie o ten efekt w tym przypadku chodzi, jest on nie groźny i mija po ok. pół godziny.
Lokalnie można stosować na noc, bez spłukiwania: 1 łyżeczka tiosiarczanu sodu, rozpuszczona w 1 łyżce wody (stężenie ok 30%) na zaatakowane miejsce. Dobrze jest też "wzmocnić" ten roztwór wspomnianą niacyną, na oko powinno się rozpuścić ok 200 mg oraz jakimś nie drażniącym preparatem cynku, jak octan lub jakimś chelatem cynkowym. Natomiast wieczorem ja robiłbym każdorazowo nasycony roztwór boraksu w wodzie utlenionej 3% i nanosił to tamponem na zainfekowane miejsce przez 20 - 30 minut, potem spłukać, bo odparowująca woda utleniona podniesie swoje stężenie i będzie "szczypała" i rozjaśniała włosy, 3% tych efektów nie daje.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ares43
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 17 sty 2017, 19:04
x 21
x 1
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 32 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: ares43 » sobota 05 wrz 2020, 19:02

Jakis czas temu natrafiłem gdzieś na tym forum informacje ze pomaga smarowanie miejsc wypadania włosów białą jodyną prosze zgłębić ten temat .
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 05 wrz 2020, 20:12

Biała jodyna = jodek potasu, a właściwie roztwór jodku potasu, używany był przez dentystów do odkażania jamy ustnej.
Oczywiście roztwór jest silnie biobójczy, jest także grzybobójczy, jednak nie polecałbym dłuższego stosowania, jeśli w ogóle, bo może się to okazać nieopłacalne ze względu na trudne do przewidzenia skutki uboczne, jest to "silna" substancja.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ulka
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 19:14
x 1
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: ulka » niedziela 06 wrz 2020, 14:41

Witam!
@blu , @ares43
Bardzo dziękuję za poradę, będziemy próbować mam nadzieję że pomoże. Jestem bardzo wam wdzięczna za pomoc.
0 x



Lawinia
Posty: 54
Rejestracja: sobota 04 lip 2020, 23:49
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Lawinia » środa 09 wrz 2020, 17:54

@Ulka
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że włosy nadmiernie wypadają przy anemii
oraz jak się właśnie przekonałam, przy nadmiarze selenu. Warto na to też zwrócić uwagę. Pozdrawiam 😃
0 x



Lawinia
Posty: 54
Rejestracja: sobota 04 lip 2020, 23:49
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Korzonki

Nieprzeczytany post autor: Lawinia » środa 09 wrz 2020, 17:56

Dzięki Blue!
O tym cynku to wyczytałam u Cedrika, ale widocznie to były niepotwierdzone hipotezy...

Wczoraj dostałam ataku korzonków. Czy mam zakupić węglan litu? Czy powinnam się raczej wziąć za oczyszczanie nerek? Czy jedno i drugie?

Czytam o nerkach u Huldy Clark, ale jej kuracja ziołami jest zbyt upierdliwa.

Piję jaglankę od kilku dni - czy ona po jakimś czasie pomoże pousuwać kamienie nerkowe, a szczególnie te szczawiany/kryształki kwasu szczawiowego?

Czy ktoś wyleczył jaglanką bóle lędźwi/korzonki?
Z góry dziękuję🌞
0 x



Lawinia
Posty: 54
Rejestracja: sobota 04 lip 2020, 23:49
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Coca-cola na wymioty

Nieprzeczytany post autor: Lawinia » środa 23 wrz 2020, 14:37

Wczoraj dostałam ataku migreny, a po kilku godzinach zaczęły się wymioty. Nawet wody po jednej łyżeczce na minutę nie udało się zatrzymać. Żołądek dostawał konwulsji co 15min.

Postanowiłam wypróbować colę.
Małymi łyczkami wypiłam ok 150 ml....
.
.
.
Nie tylko wymioty ustały. Jak ręką odjął skończył się też ból głowy !!!!! 😱😱😱

Wnioskuję więc, że moje migreny mają podłoże trawienne. Co takiego się działo w żołądku że dopiero kwas z coli to zniwelował?

Dodam, że nie jadłam niczego innego niż zazwyczaj, nie było alkoholu, ani śmieciowego jedzenia. Piję dużo solonej wody, nie było też żadnego stresu. Jestem co prawda napromieniowywana dzień i noc bo mieszkam w bloku😞

Aaa, dzień wcześniej zjadłam na zimno dwa pieczone skrzydełka kurczaka (sama piekłam), które już kilka dobrych dni leżały w lodówce. Czyżby reakcja na kilkudniowe mięso?
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » środa 23 wrz 2020, 14:58

Witam.Typowe w zatruciach. ;)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 23 wrz 2020, 20:18

Tak to typowe zatrucie, ból głowy to pierwszy jego efekt, gdy toksyny docierają do mózgu, prawdopodobnie produktami przemiany materii jakichś bakterii, które masowo zreplikowały się w trakcie trawiennym. W "Coli" jest silny kwas fosforowy, choć w bardzo niskim stężeniu, to bakterie ubija, natomiast nadmiar dwutlenku węgla w żołądku blokuje odruch wymiotny, zresztą też powoduje sterylizację pożywienia, a nadmiar często się ulatnia w postaci bekania.
Kasza jaglana działa na oczyszczanie nerek i traktu moczowego, natomiast "korzonki" czy półpasiec to są efekty działań wirusów. @GA opisywał jak z tym walczył wodą utlenioną, aspiryny, choć jest wirusobójcza nie polecam, ze względu na znane i długotrwałe skutki uboczne.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Lawinia
Posty: 54
Rejestracja: sobota 04 lip 2020, 23:49
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Lawinia » czwartek 24 wrz 2020, 20:23

Dziękuję chłopaki 😘

Czy dobrze rozumiem, że objawy zatrucia pojawiają się dobę po zjedzeniu?
Czyli rosół który zjadłam godzinę przed migreną nie był niczemu winien?
(chociaż został tak wystrzałowo zwrócony jakby to on był przyczyną)
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Coca-cola na wymioty

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 25 wrz 2020, 11:58

Lawinia pisze:
środa 23 wrz 2020, 14:37
Wczoraj dostałam ataku migreny, a po kilku godzinach zaczęły się wymioty. Nawet wody po jednej łyżeczce na minutę nie udało się zatrzymać. Żołądek dostawał konwulsji co 15min.

Postanowiłam wypróbować colę.
Małymi łyczkami wypiłam ok 150 ml....
.
.
.
Nie tylko wymioty ustały. Jak ręką odjął skończył się też ból głowy !!!!! 😱😱😱

Wnioskuję więc, że moje migreny mają podłoże trawienne. Co takiego się działo w żołądku że dopiero kwas z coli to zniwelował?

Dodam, że nie jadłam niczego innego niż zazwyczaj, nie było alkoholu, ani śmieciowego jedzenia. Piję dużo solonej wody, nie było też żadnego stresu. Jestem co prawda napromieniowywana dzień i noc bo mieszkam w bloku😞

Aaa, dzień wcześniej zjadłam na zimno dwa pieczone skrzydełka kurczaka (sama piekłam), które już kilka dobrych dni leżały w lodówce. Czyżby reakcja na kilkudniowe mięso?
Witaj Lawinio, dodam coś od siebie.

Jeśli skrzydełka nie były własnego chowu tylko kupne to zakładam, że mogły i przedtem leżeć albo być zamrażane/rozmrażane i to nawet wielokrotnie zanim je kupiłaś. Rynek jest bezwzględny. Jeśli chodzi o cudowne działanie coli to nie o sam kwas chodzi. Recepturę coli opracował farmaceuta jako lek na żołądkowe sensacje, czyli zatrucia właśnie. Dopiero potem koncern (wtedy jeszcze zwykła firma) wykupiła od Niego tą recepturę z prawem wyłączności, dodała więcej cukru i gazowanej wody (a teraz jeszcze wielu innych świństw) i zaczęła sprzedawać jako napój orzeźwiający. Receptura była tak doskonała, że nawet z dodatkiem świństw jeszcze działa, sama się wiele lat temu colą z takiego wyleczyłam kilkakrotnie. Receptura jest jednym z najlepiej strzeżonych sekretów na świecie. To nie znaczy, że można pić colę w ogromnych ilościach, nie tylko z powodu świństw. Lek to zawsze jest lek - stosuje się go tylko w przypadku choroby, kiedy organizm sobie nie może poradzić. Kiedy zaś popija się colą wszelkie fastfoody no to nawet nie czujemy czym, jak często i jak bardzo się trujemy. No i o to chodzi, prawda? Ogólnie rzecz biorąc koncern coli zrobił dwa mega marketingowe chwyty. Jeden z tą wyłącznością na recepturę, drugi reklamowy, uznany przez fachowców za najskuteczniejszy chwyt w historii reklamy. To było utworzenie "konkurencji" w postaci pepsi. Ludzie się z mety podzielili na zwolenników coli/pepsi i sprzedaż poszybowała w kosmos. "Dziel i rządź" zawsze się sprawdza, zwłaszcza kiedy kasa leci do jednego worka.

Sorek za dygresje, trudno Mi się powstrzymać. ;)

Ale może Ci się coś przyda, żebyś jakichś błędnych wniosków z tego zdarzenia nie wyciągnęła. 8-)
0 x


Ascezo minD

Lawinia
Posty: 54
Rejestracja: sobota 04 lip 2020, 23:49
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Lawinia » sobota 26 wrz 2020, 14:27

Dzięki serdeczne kochana Babo! Studiuję forum od jakiegoś czasu i najbardziej cenię Blu oraz Ciebie😍
Szczególnie uwielbiam Twoje posty energetyczne!💞😀

Zgadzam sie z Tobą w 100%!

To ciekawe, że zatrucie u mnie powoduje migreny i wymioty, a np u mojego taty tylko wzdęcia/ból żołądka.
Będę się teraz pilnować bardzo!

Muszę spróbować okładów z soli na usuwanie toksyn z mózgu, bo czasem wymioty się kończą, a głowa jeszcze przez kilka dni dochodzi do siebie.
Docelowo będę stosować jedynę, ale pH jeszcze mam za niskie.
Pozdrawiam serdecznie💖💖
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 26 wrz 2020, 19:50

@Lawinia, jodynę możesz stosować zawsze, nawet jeśli jodu docelowo nie przyswoisz, to on swoje działanie mechaniczne, a właściwie sterylizacyjne w żołądku i jelitach wykona.
Ja w przypadku jakiegokolwiek zatrucia lub jakichś symptomów trawiennych typu szybkie bulgotanie biorę natychmiast 2 x 30 ml własnej nalewki orzechowej - dużo organicznego jodu. Ponieważ, o nalewkę u większości ludzi trudno, to proponuję w takich przypadkach wypijać ze 2 razy po 30 kropel jodyny w pół szklanki wody. Nie będzie wprawdzie przyjemności picia, ale skutek powinien być jeszcze lepszy, bo nieorganiczny jod szybko wysterylizuje zawartość żołądka, dwunastnicy i większości jelita cienkiego.

To, że ból głowy pojawia się później, nie jest wcale dziwne, nawet jeśli nie było to zatrucie pierwotne, bo zwróciłaś, to namnażają się różne nieprzyjazne nam bakterie i to co wydalają dostaje się do krwi i nas podtruwa, stąd to opóźnienie.
Pobranie jodyny niszczy wszelkie negatywne bakterie błyskawicznie, więc zatrucie, jeśli w ogóle wystąpi, będzie o wiele słabsze. Samo zatrucie, jeśli już wystąpiło, można też spróbować zniwelować roztworem tiosiarczanu sodu 2 - 3 gram w szklance wody - może spowodować rozluźnienie stolce, ale nie musi, próbowałem na sobie. Przy dużej dokuczliwości można to zrobić ze 3 razy dziennie.
Wzdęcia u taty to ewidentne działanie bakterii fermentacyjnych, stąd też bóle od wzdęć. Wcześnie pobrana jodyna nie dopuści do takiego stanu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: azo » niedziela 27 wrz 2020, 21:53

Dziękuję Lawinio za miłe słowo.

Wracając do tematu - niszczenie patogenów to jedno ale też dla dobrego trawienia trzeba zadbać o prawidłową florę bakteryjną i należy regularnie uzupełniać probiotyki. Przy ich braku nawet niegroźne pokarmy stają się toksyczne bo źle się rozkładają i nie trawią tylko gniją wydzielając toksyny - zamiast fermentować i oddawać przyswajalne przez organizm minerały. Ostatnio dowiedziałam się takiej rzeczy: jest około 80 bakterii wspierających życie na każdym jego etapie (probiotyki) i tyle samo bakterii niszczących życie. Cała reszta ogromnej populacji bakterii to "oportuniści", którzy dołączają do silniejszej aktualnie frakcji (bakterii chorobotwórczych lub probiotycznych) i zachowują się tak jak aktualni "przywódcy". Więc przy silnej frakcji bakterii chorobotwórczych te wszystkie "obojętne" lub korzystne w innej sytuacji bakterie też stają się chorobotwórcze.

Nie da się nigdy zniszczyć wszystkich patogenów, są potrzebne w naturze i natura je ochrania dając im możliwość np szybkiego mutowania i uodporniania się na środki bakteriobójcze - są oczywiście takie środki, które dobrze jest stosować typu jod, żeby je trochę przetrzebić ale już antybiotyki sieją okropne spustoszenie bo zabijają głównie bakterie probiotyczne. Podobnie działają też zioła typu szczeć czy nawet stewia i pewnie sporo innych, też trzeba po nich uzupełniać intensywniej probiotyki. Natomiast da się tak odbudować prawidłową florę bakteryjną że probiotyki staną się frakcją dominującą i wtedy bakterie chorobotwórcze nie są już dla organizmu groźne. To nie dzieje się szybko ale na pewno warto iść w tym kierunku. Samo niszczenie patogenów jest drogą donikąd. Czyli wszelkiego rodzaju domowej roboty kiszonki (kupne są pasteryzowane czyli jałowe), kombucha, EMy, własnej roboty ocet jabłkowy, bakterie i grzybki jogurtowe itd. I jak najlepsza dieta oczywiście.
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 28 wrz 2020, 20:46

Rzeczywiście, w zakresie niszczenia probiotycznych bakterii, antybiotyków nic nie jest w stanie pobić. Jednak takie substancje sterylizujące jak jod i woda utleniona ( czyli praktycznie tlen monoatomowy) działają na zasadzie potencjałów elektrycznych (co ładnie wytłumaczył Jim Humble pisząc o MMS-ie) więc dołączmy jeszcze MMS do tego grona - działają jakby wybiórczo na florę patogeniczną. Dodatkowy bonus ich stosowania jest taki, że nigdy żaden patogen nie zdoła się na te substancje uodpornić! Więc każdy schemat ich stosowania, będzie zawsze działał.
Specyfiki ziołowe są bardziej selektywne i warto je stosować wobec dobrze rozpoznanego wroga.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ