Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Nasze porady zdrowotne i opinie

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19680 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 20 mar 2019, 18:22

Lucid pisze:
poniedziałek 18 mar 2019, 09:58
Może coś z nerkami? Mama wspomina,że mocz ma nieprzyjemny zapach.
nie zwlekając, potwierdzone działanie:
Leczenie kaszą jaglaną
viewtopic.php?f=17&t=789&p=81174&hilit= ... %85#p81174
Jurcia pisze:
wtorek 19 mar 2019, 14:00
Skakałam albo po prostu jak baletnica podnosiłam się na palce i w dół.
coś podobnego
viewtopic.php?f=16&t=1642&p=97132&hilit=mikulina#p97132
lub oliwą ozonowaną.
wykonana w domu?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Jules
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 21 mar 2019, 20:17
x 7
x 1
Podziękował: 146 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Jules » czwartek 21 mar 2019, 21:24

Dobry Wieczór Wszystkim. Potrzebuję porady odn. moich(niestety złych wyników )a mianowicie wysokiego fibrynogenu (469,17) i homocysteiny (9,71).Zrobiłam je, ponieważ długotrwały stres wygenerował w końcu nadciśnienie . Dokładnie nie wiem ,od kiedy je mam. Wiem tylko że przełomowym momentem ,w którym "poczułam " był fakt ,iż mój syn znalazł się na oiom.Koszmarne sześć tygodni (nie wspomnę już o 25 l ,bo syn jest chory na dzpm od urodzenia i wymaga opeki 24 /h ) .Oprócz powyższych ,morfologia chyba ok. oprócz podwyższ. pdw,mpv i p-lcr. Hemoglobina 13,6. Hematokryt 41. W moczu niepokoi mnie ciężar właściwy -1,010 ( tym bardziej, że to już już trzecie badanie które sobie robię,z takim właśnie niskim ciężarem) Może to za sprawą nadciśnienia ? Poza tym spadło mi ph do 5. Wzrósł też ze 190 na 221 cholesterol .Hdl spadł na 67. Trójglicerydy mam 71. Crp 2. Ostatnie wyniki jakie mam , robione były osiem miesięcy temu i ogólnie ,oprócz zmęczenia fizyczno -psychicznego -było ok.No ,ale jak widać wszystko do czasu :( Zarwane noce ,brak odpoczynku i stres ,plus odreagowanie nerwów papierosem ). W ciągu dnia nie zauważam nadciśnienia , jest na ogół książkowe ,zaczyna dopiero wzrastać do poziomu 170-180 / 99- 101 - na noc -czyli tak od 20 . Sen zaczyna się przeciętnie od godz. 3-4 nad ranem ,ale już w tych,godz. zaczyna się normować. Wiem,że za bardzo nie mogę nic zmienić -oprócz rzucenia palenia ,rzecz jasna i staram się tego trzymać ,ale tryb i wszystko co jest związane z chorobą jest niestety constans . Chciałabym po prostu ,mieć jeszcze siły i zdrowie ,bo perspektywa ,iż syn mógłby trafić do dpsu , okropnie mnie przeraża. Dziękuję z góry za wszystkie wskazówki .
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 155 razy
Otrzymał podziękowanie: 1894 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: barneyos » czwartek 21 mar 2019, 22:01

Hej poczytaj o Bcomplex na forum. Homocysteinę zbijesz witaminami B6 B9 b12 wszystko jest na forum
1 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Jules
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 21 mar 2019, 20:17
x 7
x 1
Podziękował: 146 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Jules » czwartek 21 mar 2019, 22:31

Dziękuję @ barneyos . Tak wiem ,sorry że nie wspomniałam wyżej ,acz przez parę miesięcy zbijałam właśnie B 12( metylokobalaminą )+folian i B 6 . Drgnęło z 9,90 na 9,71. Dlaczego ?
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 155 razy
Otrzymał podziękowanie: 1894 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: barneyos » piątek 22 mar 2019, 19:03

@Jules podajesz mało danych i niedokładnie.
wysokiego fibrynogenu (469,17) i homocysteiny (9,71).
Ale czego 469 ? mg/dl ? Czy inna jednostka ?

Zasadniczo przedział 200-500 mg/dl to norma. Fibrynogen może szaleć np. przy problemach wieńcowych, homocysteina może być wskaźnikiem miażdżycowym.


D3 K2 pomoże dodatkowo bcomplex, witamina C, q10 i inne sercowe suple też, magnez sód potas, np.sól kłodawska. itp.

Może jest problem z gospodarką wapniową i wapń się osadza w tkankach miękkich. K2 go wykosi i przeniesie.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Jules
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 21 mar 2019, 20:17
x 7
x 1
Podziękował: 146 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Jules » piątek 22 mar 2019, 21:56

@barneyos ,
Fibrynogen - 469 ,17 mg/dl ( norma lab. 180 -350),a więc jest powód do obaw.
Homocysteina - 9,71 µmol/l- nie spadła po suplementacji B 12( metylokobalaminą )+folian i B 6
Metabolit 25(OH) -65,6 ng/ml-( może nie tragiczny ?)
Wszystkie suple , czyli D3 +K2 , Q10 ,PQQ, wit. C 2000, magnez,potas + lizyna i prolina, omegi 3 biorę od ponad roku .

Jeśli to problem z gospodarką wapniową -to co dalej ? Jak ogarnąć te wieczorne nadciśnienie ,czy w ogóle da się bez leków ?
0 x



Ramzes3
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 94
Podziękował: 4946 razy
Otrzymał podziękowanie: 1585 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » sobota 23 mar 2019, 00:11

Wieczorne nadciśnienie wskazuje raczej na podłoże nerwicowe. Tutaj warto poczytać na temat zegara biologicznego człowieka, ponieważ godziny 17.00 - 19.00 to czas aktywności naszych nerek. Przy okazji badań warto sprawdzić poziom kreatyniny. Nerki a w zasadzie nasze nadnercza są moim zdaniem główną przyczyną nadciśnienia tętniczego. Nadnercza są czymś w rodzaju "butelki lejdejskiej" czyli kondensatora gromadzącego ładunki elektryczne. Wraz z narastaniem negatywnych emocji nadnercza wytwarzają coraz więcej hormonu strachu a ten uwalniany jest do krwi w największej ilości najprawdopodobniej w okresie największej aktywności organu co powoduje wzrost ciśnienia krwi. Sama krew w naszym organizmie krąży nie tyle dzięki sercu co dzięki ładunkom elektrycznym. Temat nadciśnienia można opanować dobierając zestaw kilku ziół na nadnercza i pić je dwa do trzech razy dziennie.
Od ręki można sprawdzić działanie NeoSpasminy w syropie z tym, że na początku należy brać dawkę trochę większą od zalecanej czyli nie 10 ml a 20 - 30 ml. Dobre rezultaty w odniesieniu do wzmocnienia naszego organizmu, obniżenia poziomu cukru i ciśnienia daje sok z owoców Noni z tym, że musi to być sok 100% nie mieszany z innymi sokami np. z winogron. Pijąc go w dawkach większych od przeciętnie zalecanych po dwa razy dziennie można odczuć wyraźną poprawę mniej więcej po dwóch tygodniach. Sok ten poza witaminami i minerałami zawiera tzw. "hormon szczęścia", który działa wyciszająco nasz organizm.
0 x



Jurcia
Posty: 14
Rejestracja: środa 12 gru 2018, 20:17
x 1
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Jurcia » sobota 23 mar 2019, 15:28

lub oliwą ozonowaną.
wykonana w domu?
[/quote]

Tak, trzy dni pod rząd ozonuje się tę samą oliwkę. Na każde 100 ml przypada 10 min ozonowania. Wykorzystuje się tylko oliwę z oliwek - najlepiej virgin. Polecam - oliwkę można trzymać w domu bodajże do 10-12 miesięcy w ciemnym miejscu. Ona się ulatnia, to naturalne. Nie można jej pić, jest tylko do użytku zewnętrznego, na partie ciała.
W aptece jest dostępna za ok 50 zł/200-250 ml, jednak nigdy jej nie używałam, nie mogę porównać jakości.
Moja mama miała bolący odcisk + mała ranka. Smarowała bez powodzenia jodyną, aż wreszcie wystarczyło jedno małe posmarowanie oliwą ozonowaną, by wszystko się zagoiło w przeciągu 2h. Wiadomo, że nie smaruje się całego ciała, a tylko część patologicznej zmiany. Idealna na cellulit - co mogę potwierdzić. Tak samo jak lampa sollux, która jeszcze dodatkowo zwiększyła prozdrowotne właściwości oliwki ozonowanej.
0 x



Jurcia
Posty: 14
Rejestracja: środa 12 gru 2018, 20:17
x 1
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Jurcia » sobota 23 mar 2019, 18:57

Jules pisze:
piątek 22 mar 2019, 21:56
@barneyos ,
Fibrynogen - 469 ,17 mg/dl ( norma lab. 180 -350),a więc jest powód do obaw.
Homocysteina - 9,71 µmol/l- nie spadła po suplementacji B 12( metylokobalaminą )+folian i B 6
Metabolit 25(OH) -65,6 ng/ml-( może nie tragiczny ?)
Wszystkie suple , czyli D3 +K2 , Q10 ,PQQ, wit. C 2000, magnez,potas + lizyna i prolina, omegi 3 biorę od ponad roku .

Jeśli to problem z gospodarką wapniową -to co dalej ? Jak ogarnąć te wieczorne nadciśnienie ,czy w ogóle da się bez leków ?
Słyszałam, że nadciśnienie to chroniczny brak wody w organizmie. Ile wypijasz w ciągu dnia wody? Najlepiej by było te 30 ml/kg masy ciała. Ile bierzesz tych suplementów w ciągu dnia? Np. ile pobierasz Q10, ile magnezu, itp. itd.? Najważniejsze pytanie to jak jesz?
Wysoki fibrynogen oznacza, że palisz papierosy, a papierosy to syf, dodatkowe nerwy i wysokie ciśnienie. Rzuć to! One w niczym nie pomagają.
Wynik homocysteiny nie jest tak bardzo wysoki i straszny - moim zdaniem. D3 nie jest wynikiem idealnym, np. w UK masz mieć 150-200. Pamiętaj, że korelacja wapna do magnezu powinna wynosić 2:1. Może lepiej brać jeden zbiorczy suplement zamiast dzielić je na wiele innych?
Można wypić wit C - najlepiej 5g po południu do ciepłej wody, zaparzyć owoc głogu na wieczór. Można podjeść nasiona chia, one także obniżają nadciśnienie, ale z tym trzeba uważać na noc, maksymalnie zjeść ją do g. 18. Zastanów się nad suplementacją: dihydrokercetyną, sylimaryną, multiwitaminą (z lepiej przyswajalnych, np dr Ratha).
Maslanky pisze o zbiciu homocysteiny, by w przedziale 9-12µmol pobierać suplementy w dawce przez 3 miesiące: 15mg wit B2,55 mg wit B6, 1000 mcg wit B12, 300 mcg kwas foliowy, 15 mg cynku, 700 mg jonów magnezu. W formie metylowanej oraz foliany. Solgar wypuścił na rynek suplement o nazwie "modulatory homocysteiny". Do niczego nie namawiam, ja z tego zysku nie mam, tylko przekazuję informację (uwaga, mają cyjanokobalaminę).
Jeżeli nadciśnienie to trzeba unikać jedzenia z dużą dawką soli i sodu - maksymalnie do 4g na dzień. Unikać alkoholu, ostrych przypraw.
Stresu nie da się uniknąć, ale możesz nad nim zapanować. Możesz stać się biernym widzem sytuacji życiowych. Dlaczego masz się martwić na zapas, to pomaga? Kiedykolwiek pomogło? Postaraj się zharmonizować rytmy biologiczne, czyli powtarzaj mantry -Om-Mani-Padme-Hum- albo Zdrowaś Mario po łacinie - im więcej tym lepiej - na pewno nie zaszkodzi!

Znajoma mojej mamy leczyła się na nadciśnienie, wyszły jej robaki z krwi - przywry dokładnie:
https://www.youtube.com/watch?v=aHlaQELHbgo

Polecam w wolnej chwili też obejrzeć:
https://www.youtube.com/watch?v=B7L4QKq6Skg

Dużo siły i zdrowia dla Was!
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14684 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 23 mar 2019, 19:27

Oliwa ozonowana = oliwa utleniona = zjełczała! Stąd absolutnie nie jest do użytku wewnętrznego. Oliwa virgin jest tylko filtrowana prze określony kaliber sita, więc zawiera w sobie cząstki organiczne miąższu oliwek nie będące tłuszczem.
To ma olbrzymie znaczenie, przy spożywaniu jej jako dodatków do sałatek itp. jak robią we Włoszech i Francji.
Do ozonowania to raczej przeszkoda, w tej "operacji" chodzi o to aby "zapuszkować" cząsteczki ozonu, czyli praktycznie aktywny tlen w otoczce z oleju, bo inne dostępne płyny mają mniejszą lepkość i są jeszcze bardziej podatne na utlenienie.
W tym układzie "najmocniejszy" olej ozonowany można wytworzyć na oleju naturalnym, ale oczyszczonym bardziej dokładnie. Przychodzi mi na myśl olej z pestek winogron, który ma wysoką temperaturę dymienia, więc i utlenia się trudno, stąd jest chyba najlepszym kandydatem do tej roboty.
Oczywiście olej tutaj nie "leczy" jest tylko nośnikiem dla ozonu, a ponieważ napięcie powierzchniowe na styku oleju z powietrzem jest dużo większe niż na styku oleju z tkanką, to "rozładowuje" się on w posmarowaną tkankę, która jednocześnie nie ma dostępu do powietrza, czyli tlenu cząsteczkowego, obojętnego.
Stąd wysoka efektywność gojenia nie tylko ozonowanego oleju, ale różnych maści i żelów dostarczających substancje czynne do tkanek, przy jednoczesnej izolacji ich od otoczenia, w tym dostępnej niegdyś maści z jodem.
Jodyna wyparowuje w ciągu sekund, woda utleniona w dziesiątki sekund, olej trzyma godziny.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Ramzes3
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 94
Podziękował: 4946 razy
Otrzymał podziękowanie: 1585 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » sobota 23 mar 2019, 23:50

Odnośnie nadciśnienia tętniczego:

HORMONY wydzielane przez organizm w czasie STRESU

Hormony stresu mogą szkodzić

Hormony wydzielane przez organizm w czasie stresu działają pozytywnie, ale tyko wtedy, gdy stres trwa krótko, a co za tym idzie - gdy hormony oddziałują tylko przez pewien okres czasu i w niewielkich ilościach.

Jeśli stres będzie się przedłużać, a co za tym idzie - organizmu będzie długotrwale pozostawał pod wpływem uwalnianych pod wpływem stresu hormonów, może dojść do rozwoju wielu chorób.

Najgroźniejsze z nich są choroby układu krążenia, m.in. nadciśnienie tętnicze i arytmia, za które odpowiada głównie adrenalina. Niewielka dawka tego hormonu zwiększa częstotliwość rytmu serca, co niekiedy prowadzi do zaburzeń tętna.

Za wysoka dawka adrenaliny może spowodować częstoskurcz, podczas którego serce uderza ponad 120 razy na minutę.
Poza tym adrenalina może zmniejszyć przepływ nerkowy, powodować szybsze uwalnianie kwasów tłuszczowych z tkanki, zwiększyć stężenie glukozy we krwi, prowadzić do hipokaliemii lub do zwiększenia stężenia potasu we krwi.
Cały artykuł na stronie: Poza tym adrenalina może zmniejszyć przepływ nerkowy, powodować szybsze uwalnianie kwasów tłuszczowych z tkanki, zwiększyć stężenie glukozy we krwi, prowadzić do hipokaliemii lub do zwiększenia stężenia potasu we krwi.
Cały artykuł na stronie: https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/ ... -NMkJ.html
0 x



Lucid
Posty: 179
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2016, 12:40
x 4
Podziękował: 243 razy
Otrzymał podziękowanie: 74 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Lucid » poniedziałek 25 mar 2019, 17:25

Kochani.
Nie wiem już jak mam pomóc mojej 84-letniej mamie. Kilka dni temu pisałam tutaj, że ma opuchnięte nogi i cała się źle czuje.
Blueray poradził mamie gimnastykę Mikulina i muszę powiedzieć, że na opuchnięcia to pomogło. Poza tym korzeń mniszka zaczęła stosować i kasze jaglaną, jak doradził Grzegorz.
Najgorsze jest to, ze mama nadal ma złe samopoczucie i oczekuje szybkich efektów. Zraziła się do stosowania wszystkiego, ale tłumaczę jej, że to może trochę potrwać i na efekt będzie musiała poczekać.Uważa, że szkodzą jej witaminy i minerały oraz inne specyfiki, bo jest ich za dużo, np. soda, którą popija z cytryną, kurkuma, chlorek sodu. Mama zaprzestała stosowania leków na cholesterol i nadciśnienie od ok. 2 lat, tak jak jej tu na forum doradzono. Jedynie jak jej czasem dokuczy serce, weźmie metocard i to jej pomaga. Ma wstawione 2 stenty. Po przerwie kilkumiesięcznej wznowiła kurację EDTA z kwasem jabłkowym, bo serce częściej zaczęło jej dokuczać.
Jaka może być przyczyna takiego stanu? Ja upatruję się czegoś innego. W ubiegłym roku w listopadzie mama miała wykonywane badanie biorezonansem. Wyszły pasożyty: tasiemiec nieuzbrojony, przywra i krętek jelitowy. Kobieta, która wykonywała to badanie zaleciła jej powolne oczyszczanie z tych pasożytów z racji mamy wieku (84 lata) poprzez stosowanie mieszanki ziół. Wyszła po zmieszaniu duża torba. Po zakończeniu kuracji ma sie mama zgłosić do sprawdzenia. Jednak mama moja jest bardzo niecierpliwa. Od początku narzekała, ze wolalaby się szybko pozbyć tego co ma w sobie. Pani uprzedzała ze mogą być jakieś negatywne efekty takiego oczyszczania. Jednak mama w ubiegłym miesiącu nie wytrzymała i na własną rękę kupiła w aptece pyrantelum i zrobiła sobie kurację. Czy to może być przyczyna jej złego samopoczucia?

Dziś jeszcze mi dopowiedziała, że na jednej nodze na łydce popękały jej naczynka krwionośne, boli ją twarz i dostała jakieś wypryski. Bardzo proszę o sugestie.
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Seji » poniedziałek 25 mar 2019, 17:48

Ale jak długo mama stosuje już te kuracje w ogóle?
Moja jest o 5 lat młodsza od Twojej, nie robiła biorezonansu, zrobiłam jej tylko badanie moczu i test Lasta, jakiś czas delikatnie ją przygotowywałam na wprowadzenie (też delikatnej) kuracji na poprawę funkcjonowania pamięci (a oprócz tego zapewne ma niedoczynność tarczycy i anemię, pewnie też uszkodzone nerki) - gdyby porobiła wszystkie badania, przestraszyłaby się. Dlatego stosuję delikatne podejście, i właśnie teraz rozpoczęła kurację, dam znać po 2 tygodniach, jakie efekty.
Generalnie jest w niej pewien opór, powiedziałam jej m.in., żeby jadła 2x w tygodniu kaszę gryczaną i groch niełuskany, to ją to z lekka przeraziło, no to zaproponowałam chociaż 1x.
Dzień w dzień ma tylko brać Betainę i pić napar ze skrzypu, resztę rzeczy rozpisałam jej na różne dni tygodnia, np. wit. C ma brać 2 czy 3x w tyg., to łatwo jej to przełknąć i ogarnąć. Taką rozpiskę jej na papierze zrobiłam i jest zadowolona. Uprzedziłam o możliwym złym samopoczuciu itp., ale żeby się tym nie zrażała, jedynie przy wyraźnych dolegliwościach, które mogłyby być spowodowane suplementacją czegoś, ma to odstawić. Takie poczucie bezpieczeństwa jej zapewniłam, o tyle ważne, że ona mieszka sama, widujemy się raz w miesiącu (teraz będzie częściej) i nie mamy telekontaktu (ja nie słyszę, a ona nie ma komórki).
0 x



Lucid
Posty: 179
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2016, 12:40
x 4
Podziękował: 243 razy
Otrzymał podziękowanie: 74 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Lucid » poniedziałek 25 mar 2019, 18:34

Witaminy bierze długi już czas, natomiast pozostałe kuracje stopniowo dołączała w okresie ok. 2 lat
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Seji » poniedziałek 25 mar 2019, 20:31

A te zioła na oczyszczanie z pasożytów stosuje non-stop od czasu badania biorezonansem?
0 x



Lucid
Posty: 179
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2016, 12:40
x 4
Podziękował: 243 razy
Otrzymał podziękowanie: 74 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Lucid » poniedziałek 25 mar 2019, 21:46

Cały czas. Takie miała zalecenie.
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Seji » poniedziałek 25 mar 2019, 22:45

Wg mojej wiedzy przy stosowaniu kuracji ziołowych należy robić przerwę po 3 miesiącach. Nie wiem, jak długa ma być ta przerwa, ale ja bym stosowała co najmniej 1 miesiąc przerwy. Większość ziół rozrzedza krew i mimo ich zdrowotnych właściwości nie należy ich stosować tak bez ograniczeń. Niech mama chociaż spróbuje odstawić te zioła na tydzień i niech zobaczy, czy nie poczuje się lepiej.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19680 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 26 mar 2019, 07:36

Najgorsze jest to, ze mama nadal ma złe samopoczucie i oczekuje szybkich efektów.
tu nie ma szybkich efektów, bo to jest zdrowienie nie ''leczenie''.
Potrzeba czasami długich miesięcy.
Blueray poradził mamie gimnastykę Mikulina i muszę powiedzieć, że na opuchnięcia to pomogło.
pięknie i ''przykładowo'', czyli Mikulin ładnie to inżyniersko obmyślił.
Właśnie z rana 2 razy podskakiwałem, czuję w łydkach ''ruch''. ;)

Jaki jest u mamy poziom pH moczu i wit. D?
Czy pije wodę z solą, a rano sodę z cytryną lub OJ regularnie?
Seji pisze:
poniedziałek 25 mar 2019, 17:48
żeby jadła 2x w tygodniu kaszę gryczaną i groch niełuskany, to ją to z lekka przeraziło,
Tak się kiedyś jadało. i to było świetne, o. Grande pięknie o tym pisze.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Lucid
Posty: 179
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2016, 12:40
x 4
Podziękował: 243 razy
Otrzymał podziękowanie: 74 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Lucid » wtorek 26 mar 2019, 13:31

Seji pisze:
poniedziałek 25 mar 2019, 22:45
Wg mojej wiedzy przy stosowaniu kuracji ziołowych należy robić przerwę po 3 miesiącach.

Nie było mowy o żadnych przerwach, może dlatego ze to bardzo delikatna mieszanka ziół, m.in. owoc głogu i inne wspomagające rzeczy na serce stanowiące większą część tej mieszanki.

Mama przez cały czas stosowała sodę z cytryną, popijała ocet jabłkowy. Czasami robiła przerwy wiec Ph było w granicach 7 a kiedy robiła przerwy to spadało do 5. Poziomu witaminy D w tym roku jeszcze nie mierzyłyśmy ale cały czas stosuje dawkę 10000 jm z K2 250
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14684 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 27 mar 2019, 22:57

@Lucid, niestety szybkich efektów w przywracaniu zdrowia naturalnymi sposobami spodziewać się nie można.
Może lekarz poprawiłby samopoczucie mamy na chwilę, tylko pytanie - jakim kosztem?
Z tego co piszesz, to są efekty zatrucia, gimnastyka pomogła zniwelować ostry stan przytkania układu wydalniczego, ale nad tym trzeba pracować dalej. Niestety wzięcie pyrantelum nie było dobrym pomysłem. Nie działa na większe pasożyty, a je podrażnia i uwalniają zwiększoną ilość toksyn, to się dawało dzieciom na owsiki i zbytnio skuteczne nie było, a jakby nie patrzeć to także trucizna.
W kuracjach ziołowych decyduje zielarz, co i jak brać, niektóre zioła trzeba pić "na okrągło", jak moja babcia, gdy byłem dzieckiem, inne z przerwami nie da się określić, bez poznania składu.
Mam nadzieję, że zastosowanie kaszy jaglanej na nerki poprawi mamie wydajność układu wydalniczego, jeszcze raz przypominam i piciu czystej i lekko posolonej wody, najlepiej ze 2 l dziennie w takim stanie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19680 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 28 mar 2019, 21:37

Lucid pisze:
wtorek 26 mar 2019, 13:31
Mama przez cały czas stosowała sodę z cytryną, popijała ocet jabłkowy. Czasami robiła przerwy wiec Ph było w granicach 7 a kiedy robiła przerwy to spadało do 5.
to teraz nie popija?
Wyniki świadczą, że musi to jeszcze trwać długo.
Poziomu witaminy D w tym roku jeszcze nie mierzyłyśmy ale cały czas stosuje dawkę 10000 jm z K2 250
warto znać ten parametr i w razie czego działać szybko i skutecznie.
Od 27 minuty:
Na żywo! O skutecznym leczeniu chorób - wykład Huberta Czerniaka w Ostrowi Mazowieckiej cz. 1
https://youtu.be/z-iY4z2Vyt4
oraz:
ciekawa dyskusja
2 doktorów i farmaceuta
od 19 minuty:
https://youtu.be/T-Va2xDO384?t=1096

– dr Uznański- pomiar wit D po 2 tygodniowym pobycie w Chorwacji- 229 ng/ml!
do opalania tylko olej kokosowy ;)

dr Nawolski- 370 ng/ml, pacjent z rozsianym rakiem prostaty żyje spokojnie jak na razie 3 lata,
czuje się fantastycznie, rak stoi w miejscu, zero progresji..

(i mały fragment o cholesterolu przy raku – prof. Marek Drab (Wrocław) – brak kaweoli w komórkach nowotworowych, których mediatorem jest cholesterol ! – ciekawe…)
Kaweole- organelle komórkowe.

dr Czerniak- pokonanie wieloletniej depresji i i bezsenności po 20 latach przy poziomie 400 !
viewtopic.php?f=17&t=1190&hilit=witamin ... 650#p81370

Blu pisał wielokrotnie o ''cudownych'' reakcjach po podwyższeniu D w granicę 300 ng/ml, ze swojej
praktyki.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

revo
Posty: 208
Rejestracja: piątek 22 wrz 2017, 16:08
x 3
x 5
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: revo » piątek 29 mar 2019, 10:15

Co można polecić dla takiej osoby co dawno temu miała wyciętą tarczycę?
0 x



Ramzes3
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 94
Podziękował: 4946 razy
Otrzymał podziękowanie: 1585 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » sobota 30 mar 2019, 00:03

Lucid pisze:
poniedziałek 25 mar 2019, 17:25
Kochani.
Nie wiem już jak mam pomóc mojej 84-letniej mamie. Kilka dni temu pisałam tutaj, że ma opuchnięte nogi i cała się źle czuje.

Najgorsze jest to, ze mama nadal ma złe samopoczucie i oczekuje szybkich efektów. Zraziła się do stosowania wszystkiego, ale tłumaczę jej, że to może trochę potrwać i na efekt będzie musiała poczekać.Uważa, że szkodzą jej witaminy i minerały oraz inne specyfiki, bo jest ich za dużo,
Najwyraźniej mama mimo swojego wieku ma rację. Długotrwałe stosowanie dużych ilości różnego rodzaju specyfików może przynieść odwrotne skutki do zamierzonych. Opuchnięte nogi i złe samopoczucie mogą wskazywać na pogorszenie pracy nerek i wątroby. Dlatego nie ma co eksperymentować tylko zrobić badania tj. poziomu kreatyny (zdolność filtracyjna nerek) oraz próbę wątrobową ale nie tylko bilirubinę lecz dodatkowo ALAT, ASPAT i GTTP. Wskazanym by było również zrobienie USG jamy brzusznej tj. nerek, wątroby i dróg żółciowych.
0 x



filan1
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2018, 10:22
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: filan1 » poniedziałek 01 kwie 2019, 17:58

znalazłem ciekawy artykuł o zastosowaniu edta i tetracykliny: http://www.kontestator.eu/zwiazek-choro ... riami.html

co o tym myślicie? wiecie co autor ma na myśli pisząc o substancji odżywczej?

Szukałem jakiegoś protokołu lub instrukcji wspomnianej w artykule dr Ciftcioglu. Raczej słabo
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 02 kwie 2019, 00:18

Fermentowana papaja- znaczący wzrost odporności, antyoksydantów, detoks

https://www.realnatural.org/fermented-p ... ification/

https://strefalekow.pl/przeciwutleniacz ... papaja-436

2019-04 NATURALNIE Zdrowym Być
www.NaturalnieZdrowymByc.pl 19
0 x



ODPOWIEDZ