Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Witamina D - K - A

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 26 wrz 2014, 07:52

za wiki:
Kropla jako jednostka objętości
Krople stosowane są jako pozaukładowe jednostki objętości:

potocznie kroplą określa się najmniejszą możliwą do odmierzenia ilość cieczy, z tym że jej wielkość zależy od przyrządu lub obiektu służącego do otrzymania
w gospodarstwie domowym przyjmuje się, że objętość kropli wynosi od 1/20 do 1/10 ml (50-100 μl)
kropla imperialna - wynosi 1/288 imperialnej uncji płynu, czyli ok. 99 μl
w USA kropla definiowana jest jako 1/60 lub 1/76 łyżeczki do herbaty, czyli ok. 82 μl lub 65 μl

krople mogą róznić objętością 2 -krotnie - mało precyzyjna miara . ;)

edit:
ODPOWIEDŹ
OBJĘTOŚĆ KROPLI MOŻNA WYLICZYĆ ZNAJĄC GĘSTOŚĆ DANEJ SUBSTANCJI I WAGĘ JEDNEJ KROPLI! JEŚLI CHODZI O GĘSTOŚĆ HCl TO ZNAJDZIESZ JE W KAŻDEJ PORZĄDNEJ KSIĄŻCE Z UWZGLĘDNIENIEM TEMPERATURY! JEŚLI CHODZI O WAGĘ JEDNEJ KROPLI SYTUACJA JEST NIECO BARDZIEJ SKOMPLIKOWANA! OSOBIŚCIE DYSPONUJE DANYMI DOTYCZĄCYMI HCl 10% I TAK 1 GRAM HCl 10% ZAWIERA 21 KROPLI A JEDNA KROPLA WAŻY 49 mg (masa/gęstość=objętość)
P.S. POMYSŁ Z PIPETĄ JEST CAŁKIEM DOBRY ALE LEPSZA BY BYŁA BIURETA.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 496
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 26 wrz 2014, 09:51

Ja kiedyś kupiłem takie polietylenowe (PE) pipety, nazywają się Pasteura, nie wiedząc czemu, których używają kosmetyczki, są w różnych wielkościach, z podziałkami w ml, ja mam wielkość ok. 3,5 ml i ca 1 ml.
Np. takie jak w linku: http://allegro.pl/pipeta-pasteura-3-ml-z-podzialka-50-szt-i4554124835.html
W obydwu wychodzi 20 kropel na ml. Bez problemu używam ich gdy potrzebuję odmierzyć ułamki lub
pojedyncze mililitry.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 129

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: baba » piątek 26 wrz 2014, 11:14

czy ktoś z Was zażywa vit D - a jeżeli tak to jaką ?

My z mamą bierzemy. Najpierw kupiłam na Allegro i coś mi się pomyliło bo ta jest w postaci proszku w kapsułkach i ma 400 IU, firma Swanson, więcej jej nie kupię na pewno. Proszek ma smak sproszkowanego wafelka i w ogóle nie rozumiem dlaczego proszek, poza tym nawet jeśli jest w takiej postaci dobrze wchłaniana to trzeba by łykać 25 kapsułek dziennie żeby osiągnąć taką przyzwoitą i chyba bezpieczną dzienną dawkę dla osoby normalnie jedzącej i nie chorującej ciężko czyli 10 000 j.m.

W związku z czym kupiłam po prostu w aptece D3 forte też w kapsułkach ale płyn, ma 2000 j.m. i to bierzemy na razie 3x dziennie stopniowo zwiększając ilość właśnie do tej 10 000 dziennie czyli do 5 kapsułek. A dalej zobaczę, może skorzystam z Waszych doświadczeń skoro są inne preparaty o których nie wiedziałam. :D
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 26 wrz 2014, 12:59

baba pisze:
czy ktoś z Was zażywa vit D - a jeżeli tak to jaką ?

My z mamą bierzemy. Najpierw kupiłam na Allegro i coś mi się pomyliło bo ta jest w postaci proszku w kapsułkach i ma 400 IU, firma Swanson, więcej jej nie kupię na pewno. Proszek ma smak sproszkowanego wafelka i w ogóle nie rozumiem dlaczego proszek, poza tym nawet jeśli jest w takiej postaci dobrze wchłaniana to trzeba by łykać 25 kapsułek dziennie żeby osiągnąć taką przyzwoitą i chyba bezpieczną dzienną dawkę dla osoby normalnie jedzącej i nie chorującej ciężko czyli 10 000 j.m.

W związku z czym kupiłam po prostu w aptece D3 forte też w kapsułkach ale płyn, ma 2000 j.m. i to bierzemy na razie 3x dziennie stopniowo zwiększając ilość właśnie do tej 10 000 dziennie czyli do 5 kapsułek. A dalej zobaczę, może skorzystam z Waszych doświadczeń skoro są inne preparaty o których nie wiedziałam. :D

a jaka jest gramatura i cena - szukam najtańszej - jak na razie Devikap.

Devikap - całość 150.000 IU, buteleczka 10 ml. - cena 4,30 zł, ze znizką 3,20 zł.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

baba
x 129

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: baba » piątek 26 wrz 2014, 14:38

To Devikap bije na głowę wszystko moim zdaniem, tylko czy można to kupić bez recepty GA? Bo mnie w aptece powiedziano że D3 w kroplach jest tylko na receptę. :(
D3 forte ma w opakowaniu 120 000 j.m. i kosztuje około 20 zł. Dokładnie nie pamiętam a na opakowaniu nie ma ceny. 8-)
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 26 wrz 2014, 15:17

1.
WITAMINA D3 - 100 kapsułek x 1000 IU - 14,46 zł - 150.000 IU - 21.69zł.
Producent: HOLBEX Polska
2.
D-Vitum forte 36 kapusłek x 1000 IU - 22.39 zł - 150.000 IU - 92,87 zł (!)
Producent: Oleofarm

- D-vitum forte kupiłem jakiś czas temu - przepłaciłem 20 razy ;) :evil:
inne są lekko droższe lub tańsze..

Devikap 150.000 IU - 4,30 zł !

edit:
Bo mnie w aptece powiedziano że D3 w kroplach jest tylko na receptę. :(

dostałem 2 buteleczki na ''gębę'' - dzisiaj idę po receptę.
nie powinno być problemu - rodzinny powinien dać .. ;)
edit:
- lampa UVB lata jeszcze u mnie po orbicie.. ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

baba
x 129

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: baba » piątek 26 wrz 2014, 15:30

Tylko pozazdrościć takiej "gęby". Może łącką śliwowicę często popijasz że taki "krasnolicy" jesteś?? ;)
Sorek, nie mogłam się powstrzymać po prostu, nie gniewaj się proszę. :lol: :D
0 x



Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: euroscan » piątek 26 wrz 2014, 15:43

z ta lampka UVB to ostrożnie, wziąłem 2 x 30 minut , z przodu i z tyłu, i mam zaczerwenienie.
torchę szkoda ponieważ wtedy na skorze nie tworzy się D3.
a najfajniesze to było to, że w pokoju zimno a mi ze skóry cieknie pot.
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 26 wrz 2014, 17:01

baba pisze:Tylko pozazdrościć takiej "gęby". Może łącką śliwowicę często popijasz że taki "krasnolicy" jesteś?? ;)
Sorek, nie mogłam się powstrzymać po prostu, nie gniewaj się proszę. :lol: :D

jeszcze pojemność jest ważna ;) - raczej z tych bledszych..
nie pijam łąckiej - za daleko :lol:
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 26 wrz 2014, 17:03

euroscan pisze:z ta lampka UVB to ostrożnie, wziąłem 2 x 30 minut , z przodu i z tyłu, i mam zaczerwenienie.
torchę szkoda ponieważ wtedy na skorze nie tworzy się D3.
a najfajniesze to było to, że w pokoju zimno a mi ze skóry cieknie pot.

jakie to lampy ? zdradzisz coś ?
może 2x 15 minut wystarczy ? ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: euroscan » piątek 26 wrz 2014, 20:31

ja kupowałem w tej firmie, kilka lat temu.
http://global-online.pl/promienniki-produkty-ceny.html
model podobny do LD2000 + statyw.
Załączniki
zestaw_tarasowy2.JPG
(28.45 KiB) Pobrany 994 razy
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 26 wrz 2014, 21:11

euroscan pisze:ja kupowałem w tej firmie, kilka lat temu.
http://global-online.pl/promienniki-produkty-ceny.html
model podobny do LD2000 + statyw.

uuuu! myślałem że to kosztuje stówka - dwie - góra trzy ;)

tak jak góral proponował drinki góracy..
no panocku najpierwej pijesz wódkę - jedną - dwie - góra cy ..
- potem śklonkę winka jedną - dwie - góra cy..
- a potem piwko jedno dwa - góra cy..

a potem wstajesz i robis krocek - jeden , dwa - GÓRA CY ! ;)

to na razie zostaję przy D w kroplach..jedna , dwie ... ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: euroscan » sobota 27 wrz 2014, 07:29

tak, zdrowie kosztuje a raczej leki, nawet te z medycyny komplementarnej.
chciałem sobie wziąść wszystkie aminokwasy, minerały poniewaz wszystkie wyniki mam trochę poniżej i powyżej granicy, po podliczeniu suma wyszła 1.800 zł.
a lampa była kupiona na kręgosłup mamy, cena wtedy była 550 zł sztuka.
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 27 wrz 2014, 08:24

jest takie coś - pisaliśmy ..
http://www.cheops.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=808&p=22738&hilit=olimp#p22738

- w tej multiwitaminie ( koszt około 25 zł.) jest niby wszystko - starcza na 30 dni.
to jest taki wytrych - ale jakaś alternatywa.
za vitD można za tę samą ilość zapłacić 4 zł , i 90 zł !!
- kupiłem to i to - z niewiedzy..
za vitC można zapłacić 30 zł ale też 100 a nawet 200 ..
z tymi cenami nie takie proste to jest.
w specyfiku Olimpu np. vitD jest dziennie 10 mcg - czyli około 400 IU..
czyli slabą dawkę podtrzymującą ..
a sama vitD tej firmy kosztuje po promocji 80% (!) za 150.000 IU - 50 zł...
a DEVIKAP za 4 zł.....
OLIMP Gold-Vit D forte - 30 kapsułek (witamina D3 1000 IU) - 80 % TANIEJ! NAJSILNIEJSZA! PRODUKT PREMIUM!

Cena brutto: 10,00 zł49,00 zł
(Cena netto: 9,26 zł)

chciałem sobie wziąść wszystkie aminokwasy, minerały poniewaz wszystkie wyniki mam trochę poniżej i powyżej granicy, po podliczeniu suma wyszła 1.800 zł.

jakbyś podał swoją listę i inni też ;) witamin i minerałow moglibyśmy wspólnymi siłami poszukać najtanszych 8-) lub ciekawych ''uzupełniaczy'' w jedzeniu.

myślę że warto.

pozdrawiam
ga
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Kiara » sobota 27 wrz 2014, 09:19

My jesteśmy kreatorami naszego życia, zdrowia , przez zdrowe myślenie, nie dajmy sobie mózgów zamulać iż potrzebne nam są jakieś medykamenty.....
STOP ! z chorobami , one są TYLKO kreacja naszych zablokowanych myśli w tej przestrzeni.
Ktoś bardzo mocno usiłuje nam wmówić iż nie jesteśmy pełni zdrowi i ciągle czegoś potrzebujemy do "wyleczenia się"...... ;) :lol: :twisted:
KOLEJNA BZDURA ..... 8-) :lol: :twisted: uknuta by nas zablokować mentalnie.
Kolejna psychomanipulacja panikującymi, którym się wmawia....



Powstań ! Rise Up!

https://www.youtube.com/watch?v=ktq5qra_MiQ#t=172


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 27 wrz 2014, 09:30

Kiara pisze:My jesteśmy kreatorami naszego życia, zdrowia , przez zdrowe myślenie, nie dajmy sobie mózgów zamulać iż potrzebne nam są jakieś medykamenty.....
STOP ! z chorobami , one są TYLKO kreacja naszych zablokowanych myśli w tej przestrzeni.
Ktoś bardzo mocno usiłuje nam wmówić iż nie jesteśmy pełni zdrowi i ciągle czegoś potrzebujemy do "wyleczenia się"...... ;) :lol: :twisted:
KOLEJNA BZDURA ..... 8-) :lol: :twisted: uknuta by nas zablokować mentalnie.
Kolejna psychomanipulacja panikującymi, którym się wmawia....


Powstań ! Rise Up!

https://www.youtube.com/watch?v=ktq5qra_MiQ#t=172


Obrazek

- jakie blokowanie mentalne - żyjemy w miastach - w smogu - brakuje tlenu, witamin i minerałów !
i jeszcze GMO w paszy .
to trzeba uzupełnić po prostu - a potem dopiero relaksować przy aromatycznym kominku ;)
Pauling i Rath udowodnili że epidemia raka i chorób serca, próchnica to SZKORBUTOWY niedobór minerałów i witamin ! jest ich około 10 razy mniej jak 100 wstecz ..
- także sprawa jest jakby prosta.
- tania najlepiej suplementacja - jest konieczna..tu i teraz.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 496
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 27 wrz 2014, 09:50

Teoretycznie ta lampa jest najbardziej naturalnym sposobem, choć upierdliwym. Jednak jest to w zamierzeniu promiennik podczerwieni do ogrzewania lub rozgrzewania (stąd kW), np. jak wspomniałeś na kręgosłup.
Promiennik jest wykonany ze szkła kwarcowego, więc nie eliminuje UV, części spektrum, tak jak zwykłe szkło. Myślę że ten sam efekt, a nawet lepszy osiągnąłbyś stosując reflektor halogenowy 500 W po zdemontowaniu osłaniającej szyby i / lub innych osłon szklanych, jakie producenci często stosują.
Halogeny pracują w znacznie wyższych temperaturach i mają spektrum światła mocno zbliżone do słońca.

Uwaga! - żarnika halogenowego nie wolno dotykać gołą ręką, bo wkrótce skończy żywot. Po ewentualnym dotknięciu umyć jakimś rozpuszczającym tłuszcz, rozpuszczalnikiem, choćby zmywaczem do paznokci lub spirytusem. Żarniki najlepiej wkładać stosując papierowe chusteczki.

Globalnie @Kiara masz rację, ale gdy już z racji braku wiedzy wpuściliśmy nasze ciało w jakieś niedobory, to lepiej mu pomóc i je szybko zlikwidować, a nie każdy może patrzeć na słońce, za wyjątkiem jego wschodu, czy zachodu, kiedy UV praktycznie nie ma.
Więc po mojemu najpierw likwidujemy znane nam niedobory, a potem stajemy na stanowisku, że ciało ma już wszystko, co mu potrzebne więc jest zdrowe i tak trzymać.
Znasz obecne warunki życia i sama stosujesz jakieś restrykcje żywieniowe, aby to ogarnąć. Ludzie w wieku "produkcyjnym" w obecnym kieracie nie mają szans na racjonalne odżywianie się, nawet nie mają czasu o tym pomyśleć. Więc efekty przychodzą wolniej, albo szybciej.
Lepiej zareagować wcześniej, bo to mniej kosztuje i nie ma "przestojów", o poważnych przypadłościach nie mówiąc.
Zresztą ogólnie nie rozprawiamy tu o medykamentach, tylko suplementach, bo jak pewien doktor mawia: "nie można spotkać człowieka, który ma brak lekarstw w organizmie, natomiast u 90 % populacji niedobory minerałów są tak powszechne, jak październikowe dynie". To oczywiście pochodzi z USA w kontekście Halloween.

Więc moje zdanie jest takie: doprowadź organizm do równowagi na wszelkich poziomach jakie znasz, a dalej niech działa sam, bo potrafi o siebie dbać, tylko trzeba "dać mu szanse".
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 27 wrz 2014, 09:58

Więc moje zdanie jest takie: doprowadź organizm do równowagi na wszelkich poziomach jakie znasz, a dalej niech działa sam, bo potrafi o siebie dbać, tylko trzeba "dać mu szanse".

utrzymywanie organizmu w równowadze przy naszych możliwościach odżywiania = stała rozsądna suplementacja ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 28 wrz 2014, 12:45

Witamina A
Akseroftol występuje w żółtku jaja, które spośród pokarmów pochodzenia zwierzęcego jest najbogatszym jej źródłem.

Witamina D
Kalcyferol znajduje się w żółtku w ilościach zmiennych zależnych od warunków, w jakich znajdują się kury (słońce, pasza). Niedostatek światła słonecznego lub witaminy D jest przyczyną ograniczenia nieśności.

Przeciętnie w 100 g żółtka występuje około 0,03 mg witaminy D. Jaja znoszone w czerwcu mogą zawierać o 50% więcej witaminy niż jaja zniesione w kwietniu, kiedy ilość światła jest mniejsza.

czyli 7,5 mcg. na żółtko:
60g-całe jajko
11/20 * 60g = 33g-białko
2/5 * 60 = 24g - żółtko
60-33-24=3g-skorupka

czyli jedno żółtko (ca 25 gr) zawiera 7,5 mcg vitD - czyli 300 IU około ;)
- 333 IU zawiera 1 ''nienormatywna'' kropla Devikapa ( przy założeniu wyciśnięcia 30 kropli z 1 ml.)
czyli przy pięciu zjedzonych jajach rano przyswoiłem z nich około 1500 IU ..
z jaj wrześniowych ;)
o ile dobrze policzyłem ..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 28 wrz 2014, 13:18

kładnik Zawartość w 100 [g]
Kalorie (wartość energetyczna)
143 kcal / 599 kJ
Białko 12,56 g
Tłuszcz ogółem 9,51 g
Kwasy tłuszczowe nasycone 3,126 g
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone 3,658 g
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone 1,911 g
Kwasy tłuszczowe omega-3 102 mg
Kwasy tłuszczowe omega-6 1578 mg
Węglowodany 0,72 g
Błonnik pokarmowy 0 g
Witamina A 540 I.U.
Witamina D 82 I.U.

Witamina E 1,05 mg
Witamina K 0,3 µg
Witamina C 0 mg
Witamina B1 0,040 mg Witamina B2 0,457 mg Witamina B3 (PP) 0,075 mg
Witamina B6 0,170 mg Kwas foliowy 47 µg Witamina B12 0,89 µg
Kwas pantotenowy 1,533 mg Wapń 56 mg Żelazo 1,75 mg
Magnez 12 mg Fosfor 198 mg Potas 138 mg Sód 142 mg
Cynk 1,29 mg Miedź 0,07 mg Mangan 0,03 mg
Selen 30,7 µg Fluor 1,1 µg Cholesterol 372 mg

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CC4QFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.odzywianie.info.pl%2Fprzydatne-informacje%2Fartykuly%2Fart%2CJajka-ciekawostki-i-wartosci-odzywcze.html&ei=iuwnVMe7DqPg7Qbs7oEI&usg=AFQjCNFKlNY2iRLJP6LejIIJoQsjO41FDg

zawartość vit D zależy od autora - rozrzut niesamowity ;)
Witamina A, jm 1442 IU
Witamina C, łącznie kwas askorbinowy 0.0 mg
Witamina D 218 IU
Witamina E (alfa-tokoferol) 2.58 mg 25.8 %
Witamina K (filochinon) 0.7 mcg

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&uact=8&ved=0CE0QFjAH&url=http%3A%2F%2Fmamzdrowie.pl%2Fkalorie%2Fjajko-zoltko&ei=iuwnVMe7DqPg7Qbs7oEI&usg=AFQjCNGwrrj-03gm2KXk-KUZ3hb1kQFvDQ
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 28 wrz 2014, 14:54

są jeszcze korzystne cenowo:
Vigantol® krople doustne, roztwór(20 000 j.m./ml) - 10 ml
Cena pełnopłatna 5,85 PLN Wysokość dopłaty (ryczałt) 3,32 PLN

Juvit D3, (20.000 j.m./ml), krople doustne, 10 ml
Cena w doz.pl: 5.84 zł

te po przeliczeniu - to samo cenowo co DEVIKAP ;)
czyli około 4.50 za 150.000 IU
Vigantoletten 1000, 1000 j.m., tabletki 30 szt.
Vigantoletten 1000, 1000 j.m., tabletki 30 szt.
Lek nie podlega refundacji. Wirtualna recepta nieaktywna
Cena w doz.pl: 11.59 zł

A bez recepty w tabsach cena z automatu - za 200.000 IU - 77.26 zł. :evil:
13 x drożej ! ale sa droższe - SWANSON, OLIMP i inne..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 02 paź 2014, 00:27

Stosowanie witaminy D w praktyce klinicznej
Alternative Medicine Review, March, 2008 by John J. Cannell, Bruce W. Hollis
(tłum. użytkowe Adrian Bakalarz)
Streszczenie
Ostanie badania potwierdziły, że witamina D (cholekalcyferol) znacząco zmniejsza śmiertelność z powodu niemalże każdej przyczyny, co wywiera nacisk na medyczne, etyczne i prawne implikacje prawidłowego diagnozowania i odpowiedniego leczenia jej deficytu.
Nie tylko jest on powszechny, ale jest prawdopodobnie regułą, że ma on związek z większością chorób cywilizacyjnych.
Końcowym
wynikiem metabolizmu witaminy D jest hormon o cechach sekosteroidalnych, który to hormon posiada potężne zdolności naprawczo-homeostatyczne oraz plejotropowe (wpływające na więcej niż jedną cechę ustroju naraz).
Hormon ten modyfikuje więcej niż 200 ludzkich genów w wielu tkankach, co znaczy, że posiada tyle wariantów aktywności ile genów modyfikuje. Jednym z najważniejszych genów regulowanych przez witaminę D jest gen odpowiedzialny za produkcję katelicydyny, naturalnie powstającego antybiotyku o szerokim spektrum. Poziom naturalnej witaminy D, jaką mają osoby żyjące w środowisku dobrze nasłonecznionym waha się między 40 a 70 ng/mL, uzyskuje go obecnie niewiele osób.
Istnieją trzy sposoby uzupełniania deficytu witaminy D: światło
słoneczne, promienie ultrafioletowe (UVB) i suplementacja witaminą D
. Uzupełnianie deficytu u zdrowych pacjentów drogą suplementacji w ilości 2 000-7 000 IU witaminy D. dziennie powinno być wystarczające do uzyskania poziomu między 40-70 ng/mL przez cały rok.
Teoretycznie, farmakologiczne dawki witaminy D (2 000
IU/kg masy ciała przez 3 dni)
mogą wytworzyć wystarczającą ilość naturalnego antybiotyku
katelicydyny, żeby wyleczyć powszechne schorzenia dróg oddechowych takie jak grypa czy przeziębienie, ale wymaga to przeprowadzenia dalszych badań.
Ostatnie badania ujawniły znaczące dowody, że
epidemie grypy, a może nawet zwykłe przeziębienie, jest spowodowane sezonowym deficytem witaminy D, która pośrednio przyczynia się do produkcji katelicydyny. (11) Odkryto, że dawka 2 000 IU witaminy D dziennie niemalże kompletnie eliminuje występowanie przeziębienia i grypy. (12)

Nawet potrójna epidemia wśród dzieci – autyzmu, astmy i cukrzycy typu I - która wybuchła po powszechnym doradzaniu unikania promieni słonecznych, może być tragicznym następstwem deficytu witaminy D dziecka w okresie niemowlęctwa lub matki w okresie ciąży.
Twierdzenie, że witamina D może pomóc ochronić się przed takim szerokim spektrum chorób może zdawać się niedorzeczne, dopóki nie uświadomimy sobie, że witamina D nie jest witaminą. Jest to
raczej hormon o cechach sekosteroidalnych (molekuł spokrewnionych ze steroidami), który to hormon posiada potężne zdolności naprawczo-homeostatyczne oraz plejotropowe (wpływające na więcej niż jedną cechę ustroju naraz)
Leczenie światłem słonecznym lub sztucznym promieniowaniem UVB jest
proste, ale zwiększa ryzyko zachorowania na niezłośliwe typy raka skóry i postarza skórę..
Tak więc pytanie nie powinno brzmieć "czy pacjenci chorzy na raka (stwardnienie rozsiane, posocznicę, choroby serca, HIV, zapalenie wątroby typu B) powinni być leczeni witaminą D?"
Lepszym pytaniem jest "Czy lekarze powinni rutynowo sprawdzać i agresywnie leczyć deficyt witaminy D u pacjentów z poważnymi i potencjalne śmiertelnymi chorobami lub czy tacy pacjenci pokonają swoją chorobę z niedoborem witaminy D?" Jak powiedziano powyżej przeważająca większość takich pacjentów prawdopodobnie doświadcza poważnego niedoboru witaminy D.
Tak więc pytanie nie powinno brzmieć "czy pacjenci chorzy na raka (stwardnienie rozsiane, posocznicę, choroby serca, HIV, zapalenie wątroby typu B) powinni być leczeni witaminą D?"
Lepszym pytaniem jest "Czy lekarze powinni rutynowo sprawdzać i agresywnie leczyć deficyt witaminy D u pacjentów z poważnymi i potencjalne śmiertelnymi chorobami lub czy tacy pacjenci pokonają swoją chorobę z niedoborem witaminy D?" Jak powiedziano powyżej przeważająca większość takich pacjentów prawdopodobnie doświadcza poważnego niedoboru witaminy D.


pozdrawiam
ga
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: euroscan » czwartek 02 paź 2014, 08:07

w naszym ciele są tylko chyba dwa receptory występujące w każdym narządzie, receptor D oraz jodu.
dlatego należy dbać, aby metabolit wit. D 25(OH) był na poziomie >= 50 ng/ml.
przy takim poziomie wzrasta poziom zabezpieczenia przed nowotworami o 30 - 40 %.
badanie kosztuje 50 zł.
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 693
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 02 paź 2014, 08:16

Niedobór boru, w połączeniu z niedoborem magnezu, jest szczególnie szkodliwy dla kości i zębów. Bor wpływa na metabolizm hormonów steroidowych, a zwłaszcza hormonów płciowych. Zwiększa niski poziom testosteronu u mężczyzn i poziom estrogenów u kobiet w okresie menopauzy. Pełni też pewną rolę w konwersji witaminy D do postaci czynnej, zwiększając absorpcję wapnia i odkładanie się go w tkance kostnej i zębach, ale nie powodując zwapnienia tkanek miękkich. Pozostałe korzyści to poprawa problemów z sercem, wzrokiem, łuszczycą, równowagą, pamięcią oraz funkcji poznawczych.


pozdrawiam
ga
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
euroscan
Posty: 593
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 11:58
x 1
x 19
Podziękował: 881 razy
Otrzymał podziękowanie: 820 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: euroscan » czwartek 02 paź 2014, 08:43

bor zwiększa absorpcję wapnia i odkładanie się go w tkance kostnej i zębach ...

to nie jest tak do konca, chyba ktoś to pisał 3-4 lata temu.
jesli jest mały poziom witaminy K2 to nie są wybudzone pewne białka i wapn idzie w blaszki miażdzycowe a nie do kości i zębów.
stąd jest słynny "paradoks wapnia" i zgony pań 55+, po suplementacji wapniem.
poziom osteokalcyny (jesli dobrze pamiętam) w organizmie mówi nam czy te białka sa pobudzone.
0 x


"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

ODPOWIEDZ