Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Witamina D - K - A

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » czwartek 30 sie 2018, 11:06

Na oczy jednak najlepiej działa witamina D,przynajmniej u mnie.
...i tu mam pytanie @kiszka do Ciebie
Ile brałeś witaminy A w okresie gdy brałeś po 100 tysięcy witaminy D3 ?,chcę trochę pobrać raz 100tys.raz 50 tys,nie chcę brać bez witaminy A,tyle tylko,że nie bardzo wiem ile.
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » czwartek 30 sie 2018, 11:28

revo pisze:
piątek 13 lip 2018, 15:28
A sprawdzaliście sobie poziom witaminy A w surowicy?. Ja suplementuję gdzieś od lutego i teraz mam 0,69 mg/l a niby jest do 0,70 mg/l max. Chyba trzeba sobie przerwę zrobić.
A brałeś witaminę A z witaminą D 3 ? nasze doświadczenia są bardzo istotne i dziękuję,że piszesz jaki masz wynik,po suplementacji witamina A :D
0 x



revo
Posty: 208
Rejestracja: piątek 22 wrz 2017, 16:08
x 3
x 5
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: revo » czwartek 30 sie 2018, 11:38

luna pisze:
czwartek 30 sie 2018, 11:28
revo pisze:
piątek 13 lip 2018, 15:28
A sprawdzaliście sobie poziom witaminy A w surowicy?. Ja suplementuję gdzieś od lutego i teraz mam 0,69 mg/l a niby jest do 0,70 mg/l max. Chyba trzeba sobie przerwę zrobić.
A brałeś witaminę A z witaminą D 3 ? nasze doświadczenia są bardzo istotne i dziękuję,że piszesz jaki masz wynik,po suplementacji witamina A :D
Tak razem z D3 po 10000iu.
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » piątek 31 sie 2018, 11:26

Proszę mi napisać czy w książce Kuracja witaminą D3 w wysokich dawkach, Bowles Jeff T. wsponmina coś o magnezie,jak konkretnie wyglądała jego suplementacja ? Czy była to tylko witamina D3 z zestawem K1 k2 ? czy coś jeszcze.Brał bardzo długo bo,aż rok,duże dawki,o witaminie A chyba też nie wspominał,to też nie brał? I co ciekawe nie rozchorował się,a tu mówię brać magnez,brać witaminą A i co jeszcze....a może wcale nie? może nalezy brać w odpowiedniej ilości witaminę D K2 ? Bowels brał jeszcze K1,z tego co pamiętam to był zestaw witamin K.


Life Extension, Super K mit Advanced K2-Komplex, 90 Softgelkapseln Life Extension, Super K mit Advanced K2-Komplex, 90 Softgelkapseln

skład;

Vitamin C (als Ascorbylpalmitat) 10 mg 17%
Vitamin K-Aktivität
Von:
Vitamin K1 (als Phytonadion)
Vitamin K2 (als Menachinon-4)
Vitamin K2 (als all-trans-Menachinon-7) 2600 mcg

1500 mcg
1000 mcg
100 mcg 3250%



https://www.iherb.com/pr/Life-Extension ... gels/78402
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: barneyos » piątek 31 sie 2018, 13:31

@luna spójrz tutaj mamy konspekt książki Bowlesa:

http://cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.p ... 064#p72044
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » piątek 31 sie 2018, 16:08

dzięki @barneyos
No to Bowles Jeff T,brał wysokie dawki witaminy D3 + k2 (komplex) przez cały rok i jakoś nie rozchorował się nie biorąc do tego witaminy A,ani magnezu,a wszędzie gdzie nie zajrzysz przestrzegają,by broń boże nie brać D3 bez witaminy A i magnezu....hmmmm
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 31 sie 2018, 19:10

@luna, bo to nie jest tak, że od dużych dawek D3 się rozchorujesz, nie tylko nie znam nikogo takiego, ani nawet nie słyszałem.
Suplementacja magnezem wspomaga poprawne działanie całego organizmu, w tym dość szczególnie gospodarkę wit. D3.
Ponieważ cudów nie ma i nie dostarczamy obecnie organizmowi w żaden sposób ca 400 mg jonów magnezu dziennie, to suplementacja magnezu jest konieczna, bo duży niedobór może powodować zmniejszone wchłanianie D3. I nic więcej, jeśli chodzi o D3, bo dla organizmu to i owszem wiele innych niedogodności od zaburzenia gospodarki wapniowej począwszy.
Wit. A też nie ma bezpośredniego wpływu, przynajmniej istotnego na D3, aby wypisywać jakieś warunki, czy proporcje. Ponieważ obie są rozpuszczalne w tłuszczu i "A" w postaci retinolu jest olejem to gwarantuje lepsze "rozprowadzenie" D3.
Osobiście nigdy nie pisałem, że wit. A jest konieczna przy pobieraniu D3, bo nie jest, ale pobieranie sobie równolegle 10 000 lub 20 000 iu wit. A dziennie z D3 ma swoje zalety.
Nie wiem kto, choć wiem dlaczego ustalił "toksyczną" granicę D3 we krwi na ok 300 ng/ml, Hubert Czerniak wspominał o poziomach ponad 400, których efektem ubocznym było uleczenie przypadłości, czy zatrzymanie rozwoju nowotworu na lata.
Moja znajoma, dość drobna, niewiele ponad 50kg wagi, połknęła chyba kolejno 16 zrobionych przeze mnie kapsułek po 350 000 iu D3. Teraz po ok 3ch miesiącach lekarz zrobiła jej badania i pochwaliła za bardzo dobry wynik D3. Wynik (po 3-ch miesiącach) wynosił 289 ng/ml, lekarka jest z Belgii, gdzie badanie wykonano. Tylko nasi lekarze tak się kurczowo trzymają procedur. Oczywiście znajomej nic nie dolega, rok temu miała usunięty nowotwór podstawnokomórkowy na skórze. Badali ją bo szła do pracy w branży spożywczej.
Jednak przy obecnym wyniku i przyjęciu, że tracimy ca 20% D3 na miesiąc (nie brała dawek podtrzymujących) to początkowe osiągnięcie pewnie przekraczało 500 ng/ml po 16 dniach po 350 000 iu. Bez zauważalnych efektów ubocznych. Sama zdecydowała o 16 szt, ja mówiłem o 10, góra 12. Wit D3 była od koników - działa.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 31 sie 2018, 19:18

To przy dużych dawkach D3, ile powinno sie pobierać K2Mk7.
Jest jakaś reguła ?
Albo przeoczyłam albo mi umknęło.... :(
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 31 sie 2018, 19:44

Choć niektórzy piszą o takich relacjach, to dla mnie po prostu ściema, bo nie słyszałem o tego typu badaniach, zresztą kto mógłby je zlecić, skoro Big Pharma jest mocno nie zainteresowana działaniem wit D3 w organizmie ludzkim.
Są badania dotyczące samej K2MK7 i w badaniach stosowano dawkę 600 mcg dziennie dla wszystkich badanych przez 3 lata, bez zróżnicowania, choćby do wagi ciała. Biorąc pod uwagę tamte wyniki zwykle publikowane pod hasłem "faktor K" uważam, że ogólnie dostępna dawka 500 mcg K2MK7 brana, niestety, non stop, zwłaszcza przez kobiety i zwłaszcza po 40-ce jest w zupełności wystarczająca dla zapewnienia braku utraty wapnia z kości i braku tzw płytki miażdżycowej w naczyniach krwionośnych, ale to już nieco inny temat.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » sobota 01 wrz 2018, 14:55

blueray21 pisze:
piątek 31 sie 2018, 19:10
@luna, bo to nie jest tak, że od dużych dawek D3 się rozchorujesz, nie tylko nie znam nikogo takiego, ani nawet nie słyszałem
Suplementacja magnezem wspomaga poprawne działanie całego organizmu, w tym dość szczególnie gospodarkę wit. D3.

Nie zrozumiałeś co chciałam przekazać,nie chodzi o to że witamina D w dużych dawkach jest szkodliwa,nie nie jest! i ja to wiem doskonale,nie nad tym się zastanawiałam.Zastanawiałam się nad tym,że Bowles Jeff T,brał witaminę D3 bez magnezu,czyli wcale ten magnez nie jest niezbędny,wg Bowles Jeff T w suplementacji witaminą D.A skoro nie trzeba witaminy A to również magnezu przy suplementacji witaminą D,oczywiście wg Bowles Jeff T..Nie można zakładać z góry ,ze każdy ma niedobór magnezu! Są ludzie,którzy zjadają orzechy kakao,pestki dyni.. i wcale nie muszą brać magnezu w tabletkach.
Bowles Jeff T,nie stosował polecanego magnezu,ale i też nasz pan doktor Czerniak nie wspomina o suplementacji magnezem,ale za to witaminą A i K2! Więc,dlaczego twoim zdaniem nie brać witaminy A razem z witaminą D?
Kto ma niedobór niech bierze,ale nie można wszystkim mówić bierz magnez...takie jest moje zdanie,masz niedobór ,bierz nie masz oznak niedoboru nie musisz brać.

Dla jasności jeszcze napiszę,że Bowles Jeff T biorąc witaminę D w dużych dawkach nie doprowadził do niedoboru witaminy A i magnezu,tak można wnioskować skoro poczuł się zdrowy.
0 x



zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: zdro » wtorek 04 wrz 2018, 09:14

Przy wysokich dawkach D3 (25-50tys/dzien) biorac min. 500mcg k2mk7, 600mg chlorku magnezu transdermalnie, 400mg boraksu, spozycie wapnia 1.5-2 gram dziennie nie powinno stanowic jakiegos niebezpieczenstwa?
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » wtorek 04 wrz 2018, 11:07

zdro pisze:
wtorek 04 wrz 2018, 09:14
Przy wysokich dawkach D3 (25-50tys/dzien) biorac min. 500mcg k2mk7, 600mg chlorku magnezu transdermalnie, 400mg boraksu, spozycie wapnia 1.5-2 gram dziennie nie powinno stanowic jakiegos niebezpieczenstwa?
Stosujesz takie dawki?
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 04 wrz 2018, 11:36

Tak wszem i wobec, nie tylko do @luna.
Zasada jest taka, że nie cytujemy postu poprzednika.
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » wtorek 04 wrz 2018, 12:22

Zapomniałam,sorki teraz będę pamiętać :oops:
0 x



zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: zdro » wtorek 04 wrz 2018, 13:51

Tak, wapn jest z fermentowanego nabialu dobrej jakosci.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » wtorek 04 wrz 2018, 14:57

@ zdro
dobrze,że o tym piszesz,bo jakoś nikt nie wspomina o wapniu,a wapń też jest bardzo istotny dla naszego zdrowia. Wszędzie straszą by uważać z wapniem przy suplementacji witaminą D3 :shock:
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » czwartek 06 wrz 2018, 19:08

revo pisze:
piątek 13 lip 2018, 15:28
A sprawdzaliście sobie poziom witaminy A w surowicy?. Ja suplementuję gdzieś od lutego i teraz mam 0,69 mg/l a niby jest do 0,70 mg/l max. Chyba trzeba sobie przerwę zrobić.
Wcześniej brałam witaminę D 3 jednak z witaminą A,oczywiście magnez też był.Witaminę D 3 brałam z witaminą A 1 do 2 czasem nawet więcej witaminy A,no bo w necie ''chodzą źródła'',że witamina A nie szkodzi gdy bierze się z D 3?nawet dawki rzędu 100 tysięcy witaminy A nie są nam w stanie zaszkodzić,czy aby na pewno?...są badania naukowe,ja się nie natknęłam,może ktoś?

Biorę więc do 3 dni witaminę D3 70 -100 tys.bez witaminy A,może miesiąc będę tyle brała,po miesiącu trzeba będzie zmniejszyć,biorę z magnezem 200mg,w razie czego zwiększę,no i wapń z jedzenia.Nie robiłam wyjściowego badania witaminy D3,mieszkam za granicą,a tu lekarz decyduje jakie badania zrobić,pacjent nic nie ma do gadania.Prywatnie za badanie płaci się jak za złoto,oczywiście nie jest tak jak w PL,że idziesz płacisz i robisz,nie.Tu trzeba się udać prywatnie do lekarza gdzie wizyta kosztuje 100 euro,ale nie wiadomo jeszcze,czy on skieruje na takie badanie.Mam objawy niedoboru i od 3 dni biorę duże dawki bez witaminy A.
@revo,suplementował,wit.A przez kilka miesięcy i poziom w górnej granicy! więc jest to trochę dziwne by brać tą witaminę A cały czas do witaminy D3 i to jeszcze 1 do 2,a niektórzy sądzą ,że nawet dużo więcej tej witaminy A, mam na myśli filmiki na yu tube i inne źródła pisane w internecie.Witaminę D można brać przez cały rok,a czy aby na pewno z witaminą A? chyba nie,bo jakoś nikt nie stwierdził,że wysokie poziomy tej witaminy są bezpiecznie,a wysokie poziomy witaminy D3 są bezpieczne? chyba tak.....Jednak nie było robionych badań naukowych na długotrwałe utrzymanie wysokiego poziomu witaminy D 3,może się mylę,jeżeli ktoś jest w posiadaniu takiego badania to proszę o wklejenie,Być może nie mamy spektakularnych ''ozdrowień'' w wyniku zbyt dużego poziomu witaminy A? Pewnie trzeba brać od czasu do czasu witaminę A,ale nie w takich ilościach,a najlepiej zrobić badanie,by nie przedobrzyć.No i taka jest moja konkluzja,że nie można wierzyć bezkrytycznie w to co jest NAPISANE :( @Kiszka też brał wg.recept internetowych jod i choć minęło sporo czasu ma podwyższone TSH,choć ft3 i ft4 pomału się normują.Pal licho te wyniki,ale pogorszyło mu się samopoczucie i dzięki bogu,że wpadł na to by zrobić wyniki.Noo ciekawa jestem też,czy można tak łykać tą witaminę D na okrągło,może i tak,ale już nie w dużych dawkach,wszystko z umiarem.


aha-natknęłam się gdzieś,że witamina A w nadmiarze blokuje przyswajanie wapnia! nie podam żródła bo nie zapisałam,więc brałam se tą witaminę D z witaminą A,a wapń się nie wchłaniał jak należy :shock:
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 06 wrz 2018, 20:01

Pomijając wszystkie inne kwestie, ja dla odmiany gdzieś widziałem, że nadmiar wit. A robi człowieka "światłoczułym" i nie należy wystawiać skóry na działanie słońca, a że nie należy tego robić po stosowaniu kremu z wit. A, w dzień, to piszą nawet kosmetyczki.
Nie wiem w ogóle skąd się ta "mania" z wit. A do D3 wzięła, ja, jeśli polecam to 10 000 - 20 000 iu, nic więcej, bo nigdy i nigdzie nie natknąłem się na jakiekolwiek odnośniki do badań biochemicznych w tym temacie.
Żeby mieć spektakularne uzdrowienia, trzeba być również spektakularnie dotkniętym. Wprawdzie mam takowy przypadek z matką koleżanki, ale w kuracji nie stosowała wyłącznie wit. D3, ale i inne sposoby. Kobieta, 83 lata, rozlana tarczyca 86 ml, stwierdzony! nowotwór tarczycy, choleryczne nadciśnienie, zaburzenia oddychania, niedotlenienie, zaburzenia krążenia. Wcześniej robili jej badania z kontrastem. Ale do rzeczy, koleżanka dała jej uderzeniowo D3, dokładnie nie wiem ile, ale tydzień, do 10 dni po pół miliona jednostek D3 dziennie. Oprócz tego leżała kilka sesji, krótkich, na materacu magnetycznym, z maksymalnym polem ok 15 miliTesli i częstotliwościach 250 - 400 Hz, kupiła jej też 20 l wody Red-OX, nawet całej nie wypiła. Po 2- ch tygodniach objętość tarczycy spadła do 42 ml. Pojechała na konsultacje dp "profesora" w Warszawie, stwierdził zatrucie jodem (kontrast) i polecił usunięcie tarczycy !!!, naświetlaniem, zresztą jodem, po ok pół roku, gdy zatrucie minie. Tarczyca zmniejszyła się do poziomu poniżej 30 ml na następnym badaniu i tak została, to badanie z biopsją guzków, żadnego nowotworu już nie stwierdziło! Odebrali jej kartę 'nowotworowca", nawet na wyniki badań czekała już normalnie. Wszystkie zadyszki, niedotlenienia minęły, jak również nadciśnienie jeszcze kilka miesięcy "po" miała wzorcowe, niczego na nie nie biorąc. Niestety uwierzyła profesorowi i pojechała sobie tarczycę usunąć.
Nie wiem jak ma się teraz, jest pół roku po usunięciu, a była całkiem zdrowa, sama wieszała firany i odkurzała szafy stojąc na stołkach, a wcześniej kręciło jej się w głowie.
Wniosek jest jeden - nie wiem czy to sama D3, ale ta złożona z 3-ch elementów terapia, zadziałała ze 100% skutkiem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 06 wrz 2018, 20:19

Jesli juz koniecznie chcesz suplementować retinol to zwróc uwagę na takie tam z sieci;
Najbezpieczniejszą formą profilaktycznej suplementacji witaminą A jest przyjmowanie jej prekursora - beta-karotenu, ponieważ w organizmie przekształceniom do retinolu ulega jedynie tyle prekursora, ile wynosi aktualne zapotrzebowanie na ten składnik.

Regularne przyjmowanie retinolu w dziesięciokrotnie zwiększonej zalecanej dawce może doprowadzić do ostrego bądź przewlekłego zatrucia, którego objawami są bóle głowy, drażliwość, ociężałość, biegunka, odwapnienie kości, zaburzenia pracy nerek, reakcje skórne, wypadanie włosów i złe samopoczucie.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/d ... 40106.html
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » czwartek 06 wrz 2018, 20:26

No nie wiem @ blu czy te 10-20 tysięcy witaminy A to nie za duzo,może w krótkim okresie czasu,bo jak dłużej,to mozna przedawkować,witaminę D3 ludzie nawet biorą cały rok,to lepiej bez witaminy A.


@revo-napisał
suplementuję gdzieś od lutego i teraz mam 0,69 mg/l a niby jest do 0,70 mg/l max.''
,więc najlepiej zbadać i jeżeli jest niedobór suplementować,a jeżeli nie ma niedoboru dać sobie spokój z witaminą A.W żywności jest dość dużo witaminy A i nie mam tu na myśli betakarotenu,ale masło zawiera witaminę ,sery żółte,mleko jeżeli ktoś pije,jak ktoś lubi wątróbkę to doskonałe źródło witaminy A i nie ma ryzyka ,że się przedawkuje.
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: barneyos » czwartek 06 wrz 2018, 20:37

Opiszę jak działa w moim przypadku witamina A. Mam na myśli działanie przeciwzapalne.

Zaczęła mnie boleć głowa w ciągu dnia, taki ból przez cały dzień, ćmiący. Wiem, że jest to u mnie początek przeziębienia, po dwóch dniach pojawia się katar a potem ostre zapalenie gardła, angina itp.

Brałem przez dwa dni 3-4 dawki dobowo po 100 tys. wit.A "rybnej" (300-400tys.dobowo), do tego D3K2 wit.C, cynk, rutynę.

Jak działało: po 10 minutach silne poty, potem natychmiastowy sen. i tak kilka razy dziennie plus normalny sen w nocy.

Po dwóch dniach dwa razy coś odkaszlnąłęm i było po temacie.

Porównując moje doświadczenia z wcześniejszym leczeniem tymi samymi suplami, ale bez "A" mogę stwierdzić, że wersja z "A" pozwoliła skrócić czas powrotu do normalnego funkcjonowania.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » czwartek 06 wrz 2018, 20:59

@barneyos
piszemy o długotrwałej suplementacjii witamina A.Jeżeli chodzi o dawki krótkotrwałe uderzeniowe,może masz rajcę,witamina A ma działanie przeciwzapalne.Ale na przykład przez rok brać witaminę A w dawkach 10 lub 20 tys.z witaminą D to dla mnie przygięcie.
0 x



zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: zdro » czwartek 06 wrz 2018, 22:14

Ludzki organizm slabo jesli w ogole przetwarza betakaroten do retinolu.

Heh ja juz od dluzszego czasu 70tys+ retinolu z zywnosci dostarczam i jest git. Suplementacja jednak moze byc problematyczna.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » piątek 07 wrz 2018, 12:53

@zdro
Oczywiście,że słabo przyswajamy beta karoten.Dobrze robisz,że świadomie z pożywienia dostarczasz retinol,to bezpiecznie,z pożywienia trudno przedawkować,chyba,że zjesz wątrobę niedźwiedzia he he.Jeżeli bierze się witaminę D w dużych ilościach,to co szkodzi zrobić sobie badanie na poziom witaminy A? i jeżeli mamy rzeczywisty niedobór wtedy można uzupełnić kapsułkami,ale nie tak by brać cały czas z witaminą D3
No przecież ludzie czasem witaminę D3 biorą cały rok,modyfikując dawki,i co cały rok z witaminą A,bo musi być z D 3? Kilka miesięcy i witamina w górnej granicy,jak napisał @revo i dzięki mu za to :D Nie ma dowodów,że witamina A w nadmiarze nie szkodzi!
0 x




ODPOWIEDZ