Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Witamina D - K - A

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 07 wrz 2018, 14:47

Czy z toksycznością witaminy A będzie , jak z D3?

http://cynek.pl/lekarze/REP.cynk_A5.pdf

Rola suplementacji cynku
i witaminy A w profilaktyce
i leczeniu chorób skóry
Lek. Alicja Romaszkiewicz,
prof. dr hab. n. med. Roman Nowicki
Katedra i Klinika Dermatologii, Wenerologii
i Alergologii GUMed
Kierownik Kliniki: prof. dr hab. n. med. Roman Nowicki


Istnieją sugestie, że witamina A przyjmowana w dawkach 50
i 70 tys. IU dziennie przez okres 12 miesięcy jest
bezpieczna i można ją zarekomendować do dalszych
badań nad profilaktyką nowotworów skóry
(24,28)


https://pl.wikipedia.org/wiki/Witamina_A

Ciekawostki
Hodowla kijanek chirurgicznie pozbawionych oczu w wodzie zawierającej witaminę A zwiększa o 70% prawdopodobieństwo wzrostu dodatkowego oka z szyszynki[15][16].
0 x



zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: zdro » piątek 07 wrz 2018, 17:03

@luna Tylko niedzwiedz polarny ma ultra-wysoki poziom retinolu w watrobie, z tych lesnych zyjacych w naszym klimacie mozna szamac bez obaw. :)
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » wtorek 11 wrz 2018, 10:08

Okres półtrwania 25(OH)D wynosi około 6 tygodni, więc badanie jej poziomu co miesiąc nie ma sensu.Czyli należy zrobić przerwę około 6 tygodni i dopiero na badanie.

https://www.pepsieliot.com/6-najczescie ... -k2-faq-2/
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 11 wrz 2018, 15:07

DEATH BY CALCIUM

https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiaz ... przez-wapn

https://www.westonaprice.org/book-revie ... as-e-levy/

Konwersja beta karotenu do wit. A zalezy od tarczycy, może mamy tez
duże niedobory z diety. Nad morzem -rybki, a gdzie indziej -ubogo.

https://www.smiledentalstudio.pl/Niedob ... ujesz.html

https://www.smiledentalstudio.pl/Slonce ... _wrog.html

https://www.smiledentalstudio.pl/Witami ... ierki.html

Wapń podnosi OB (potencjał zeta krwi, aluminium , jako trójwartościowy
kation-jeszcze bardziej), jest czynnikiem krzepnięcia, należy
kontrolować poziom wolnego Ca2+ we krwi.
Siarczany (kąpiel EPSOM), krzem są tu tanie i skuteczne.

D3 - transport białkami albo siarczanem.

Słońce- UVA -generuje NO, metabolizm azotanów
UVB-siarczan D3
podczerwień - cytochorm c-energia, tarczyca ("do pieca na trzy zdorwaśki")
światło niebieskie- rytm dobowy, przemiana tryptofanu w serotoninę.
Tryptofan/kinurenina absorbują światło niebieskie.

Ważne jest pełne spektrrum światła. Światło niebieskie ( do
południa , gdy pochmurno ) i wieczorem żarówki tradycyjne/halogeny


Regeneracja K2 wymaga tioli, NADH i CO2+O2.

ADEK to witaminy rozp. w tłuszczach- uszkodzona wątroba/drogi
zółciowe- słabe wchłanianie. Brak tkanki tłuszczowej-szybkie
niedobory.



Może z wit. A jest podobnie , jak z D3 - też
mamy niedobór (ryb w diecie?)
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » środa 12 wrz 2018, 11:40

@ cedric
Zawartośc witaminy A w 100 gr.Retinol.
ser żółty Witamina A: 338 µg
masło Witamina A: 667 µg
wątroba Witamina A: 6882 µg
jajka Witamina A: 170 µg
mleko Witamina A: 60 µg

Myślę,że witaminy A zjadamy więcej niż witaminy D
http://www.kulturystyka-online.pl/watroba.shtml



Kto kupował u Podkowy witaminę d3 :!:
obecna oferta to 83 zł 50 gram,podrożała :?: :o
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » czwartek 13 wrz 2018, 09:47

Podobno w

'' w USA wyniki poniżej 70ng/ml traktuje się jako niedobór, a wyniki poniżej 30ng/ml jako drastyczny niedobór. W Polsce norma to >30ng/ml''

Taki wpis znalazłam osoby ,która mieszka w USA
0 x



maczek
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2018, 18:19

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: maczek » czwartek 13 wrz 2018, 18:24

luna pisze:
piątek 07 wrz 2018, 12:53
@zdro
Oczywiście,że słabo przyswajamy beta karoten.Dobrze robisz,że świadomie z pożywienia dostarczasz retinol,to bezpiecznie,z pożywienia trudno przedawkować,chyba,że zjesz wątrobę niedźwiedzia he he.Jeżeli bierze się witaminę D w dużych ilościach,to co szkodzi zrobić sobie badanie na poziom witaminy A? i jeżeli mamy rzeczywisty niedobór wtedy można uzupełnić kapsułkami,ale nie tak by brać cały czas z witaminą D3
No przecież ludzie czasem witaminę D3 biorą cały rok,modyfikując dawki,i co cały rok z witaminą A,bo musi być z D 3? Kilka miesięcy i witamina w górnej granicy,jak napisał @revo i dzięki mu za to :D Nie ma dowodów,że witamina A w nadmiarze nie szkodzi!
"co szkodzi zrobić sobie badanie na poziom witaminy A?" - nie ma wiarygodnego chyba, że biopsja wątroby
0 x



maczek
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2018, 18:19

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: maczek » czwartek 13 wrz 2018, 18:51

Jestem tu nowa, mam problem z wapnem, mam go za duzo w tkankach i mam odwapnienia lędźwi czyli osteopenia(ale, ze nie mam 60+ a jestem 20+ to nie jestem kwalifikowana jako chora na osteopenie) Nabawiłam się tego przez własną głupotę (suple z wapnem i d3- na alergie nie wiedziałam, że można przedawkować, "przecież wszędzie jest wapń?!") Mam żylaki, nabawiłam się blizn (bo nic mi się nie goiło) rozstępów, pajączki, zaczęłam gorzej widzieć, straciłam węch, miałam zaburzenia słuchu, puchłam. Brałam przez 3 lata d3 z k2 ale tylko jedną tabletkę dziennie i nic. Aktualnie biorę 6 tabletek d3 z k2 i 3 dodatkowe k2(chyba 4 miesiące). Jest duuuuuużo lepiej nogi nie bolą, odzyskałam węch(możliwe, że przez wit A)!dorzuciłam retinol z wątroby rekina 10 000iu - biorę od 3 do 5 tabletek. Beta karoten nie działał na mnie najwidoczniej(brałam go prawie zawsze)

Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Ma doświadczenie ile A na D3 brać(o k2 wiem)? co z kelpem selenem i cynkiem przy takiej dawce A? Również mam niedobory. Aktualnie biorę rano bor, selen , kelp, d3 k2, b1 biotyna, b12 witamina E beta karoten. nastepnego dnia biore tylko witamine A i cynk plus prawie b complex(b1 b2 b3 b6). Powinnam jednego dnia brac d3 k2 i a?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 13 wrz 2018, 19:49

Witaj @maczek na forum, dziękuję za ten wpis, ale na tym forum jesteś raczej odosobnionym przypadkiem przedawkowania wapnia.
Po pierwsze z wapniem (jeśli już upieramy się suplementować) należy suplementować też magnez - on jest pierwszym i głównym regulatorem wapnia w organizmie. Na drugim poziomie jest to witamina K2, to ona określa, czy organizm ma korzystać z wapnia z kości, czy innego dostępnego. A jej potrzebny jest wysoki poziom wit, D3, aby robiła to skutecznie. Nie wiązałbym wit. D3 z wit. A, bo oprócz tego, że są rozpuszczalne w tłuszczach robią zupełnie co innego.
Najbardziej skutecznym chelatorem wapnia, jaki znam z naturalnych jest wywar z liści laurowych. Można robić kompresy, najlepiej z dodatkiem 10 - 20% DMSO. Kompresów nie należy przykładać w pobliżu kości i kręgosłupa! Tylko na tkanki miękkie. Wywar też można pić, doskonale oczyszcza stawy. następne z ziół to chanca piedra, tak samo można w kompresach i pić, jest o wiele łagodniejsze i wolniejsze. Z chemicznych chelatorów to tiosiarczan sodu, też można rozwór z dodatkiem DMSO stosować w kompresach i pić w określonych dawkach.
Na twoim miejscu uderzeniowo podniósłbym poziom D3 do ok 200 ng/ml. Oczywiście non stop suplementacja magnezem, ok 400 mg jonów magnezu podzielone na 3-4 dawki w ciągu dnia. Wit. K2 MK7 wystarczy brać 500 - 600 mcg dziennie, wit A, jak było wyżej można nawet po 70 000 przez rok, ale ja nie proponowałbym więcej niż 20 000 przez pół roku, a potem zdecydować ile dalej, ale najwyżej połowę i tylko w formie pochodnych retinolu.
Bor mam nadzieję bierzesz w formie boraksu, a nie kwasu borowego?
Nie znam żadnych przeciwwskazań do równoczesnego pobierania A, D3, K2.
Jeśli bierzesz cynk, to rób sobie "test" siarczanem cynku, abyś nie pozbawiła organizmu miedzi. Poziom jodu w organizmie też możesz sama sobie sprawdzić w dość prosty sposób. Selen w postaci chelatu, selenometioniny jest zwykle dobrze tolerowany do dawki rzędu 200 mcg dziennie, u niektórych nawet 400 mcg dziennie.

edit: żylaki, pajączki to zbyt gęsta krew (od wapnia także), cały czas musisz pic bardzo dużo czystej wody, myślę, że 2 l dziennie to minimum, jest kilka sposobów na rozrzedzanie krwi, ale to może innym razem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » sobota 15 wrz 2018, 10:19

A teraz grzecznie wracam do tematu witaminy D ;)
Mam pytanie ,czy jest ktoś tu na forum,który bierze witaminę D 3 przez cały rok ,a nawet dłużej i z jakim skutkiem,modyfikując dawki latem mniej,ale nie rezygnując z D,a zimą więcej,no bo w naszym klimacie tak jest,że tego słońca mamy na lekarstwo.Na prawdę nie chodzi mi o kolejne wklejanie fragmentów książek,lub to,że osoba którą znam bierze...nie chodzi mi o osobiste doświadczenia z pierwszej ręki no i oczywiście witaminy A rzędu 70 tysięcy,bo ponoć nieszkodliwa w ogromnych dawkach.Dobrze byłoby gdyby ludzie,którzy biorą,wypowiedzieli się.
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: barneyos » sobota 15 wrz 2018, 11:05

Np. taki ja. A 25tys palmitynian retinylu lub naturalny beta caroten 10tys d3 k2 200mg to są dawki podtrzymujace. Gdy jest akcja to zwiększam do 400 tys dobowo wszystkiego nie liczę dokładnie ale tak np. 7 dni. Rodzinka podobnie. Brak antybiotyków u wszystkich przez ostatnie 3 lata. Przeziębienia przechodzone baaardzo łagodnie. Badania krwi co pół roku poszerzone wszystko w normie. Biorę też inne suple np cynk selen B50 magnez sód potas E
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » sobota 15 wrz 2018, 12:00

barneyos


@ Witaminy D nie bierzesz ? A 25tys palmitynian ,bierzesz cały rok? nie robiąc przerwy?
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: barneyos » sobota 15 wrz 2018, 12:51

D3 biorę 10tys ogólnie we wakacje robię wakacje od supli biorę tylko w potrzebie.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » sobota 15 wrz 2018, 13:06

Ja suplementuję D3 od2 lat. Poziom wyjściowy - 21 ng/ml. Zaczęłam od małych daweczek zalecanych przez producenta bo nie miałam jeszcze wystarczającej wiedzy- 600UI dziennie. Potem 2000 UI. Poziom powoli wzrastał.Przeszłam na 5000 UI. W grudniu miałam poziom 56 ng/ml. Od tego czasu zaczęłam brać 10000 UI dziennie. W czerwcu poziom 74. Latem brałam jak popadlo. Miesiąc spędziłam na pd Europy często plażując więc wtedy nie brałam nic. Smarowalam się jedynie olejkiem malinowym i Wit E. 1 września poziom wynosił 81 ng/ml. Jak na moje potrzeby wystarczy. Teraz muszę tylko znaleźć metodę jak go utrzymać, jakie dawki brać bo nie umiem tego wyliczać... Może coś podpowiecie? Ważę 52 kg.
Ja Wit D3 biorę tylko z K2 (200 mcg) i magnezem ( cytrynian, 400 mg dziennie, czasem do tego smarowanie oliwką magnezową). Boraks. Wit A nigdy nie brałam i nie zamierzam.
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » sobota 15 wrz 2018, 13:10

Ja teraz biorę duże dawki witaminy D3 z k2.
zauważyłam,że witamina D bardzo mi pomaga na wzrok,ogólnie na oczy,już o tym pisałam wcześniej,no ale mam wątpliwości co do dużych dawek witaminy A, biorę D3 bez A.Oczywiście magnez też ,a wapń z jedzenia,z serów,jogurtów ;)
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » sobota 15 wrz 2018, 13:17

Kolendra pisze:
sobota 15 wrz 2018, 13:06
Ja suplementuję D3 od2 lat. Poziom wyjściowy - 21 ng/ml. Zaczęłam od małych daweczek zalecanych przez producenta bo nie miałam jeszcze wystarczającej wiedzy- 600UI dziennie. Potem 2000 UI. Poziom powoli wzrastał.Przeszłam na 5000 UI. W grudniu miałam poziom 56 ng/ml. Od tego czasu zaczęłam brać 10000 UI dziennie. Wit A nigdy nie brałam i nie zamierzam.
Dzięki i o taką odpowiedź mi chodziło,ja też nie będę brała witaminy A ,mam wrażenie,że ona mi mieszała, w dawkach 25,50 nawet szkodziła mi na oczy,wzrok sie pogarszał,no bo jak biorę samą D3 wzrok się poprawia i to szybko.Może to co mamy w diecie wystarczy jeżeli chodzi o witaminę A?Jeżeli nie unikamy masła jaj i sera, tłustego rzecz jasna. ;)
0 x



Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » sobota 15 wrz 2018, 13:27

Jem masło, jajka i algi (spirulina, chlorella) które są bogate w Wit A. W wakacje brałam też łyżkę pudru Urucum na szybsze opalenie skóry a on ma wiele beta karotenu. Myślę, że to wystarczy..
0 x



zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: zdro » sobota 15 wrz 2018, 14:38

@luna Zdaje sie organizm moze miec problemy w przetwarzaniu palmitynianu retinylu do retinolu i stad problemy przy suplementacji. Sam mam nieciekawe reakcje nawe po niewielkiej dawce. 50-70tys jedzac watrobe zadnych skutkow ubocznych nie daje.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » poniedziałek 17 wrz 2018, 11:34

blueray21 pisze:
niedziela 16 wrz 2018, 19:51


@luna, sproszkowana zielenina nie straci zbyt wiele z enzymów, jeśli nie jest suszona w zbyt wysokiej temperaturze, kiedyś wymyślili proces zwany liofilizacją, jest to suszenie przez zamrażanie.
Z wykresu na AW wynika, że 100 000iu D3 można pobierać przez ca 3 tygodnie, tam granicą "toksyczności" jest 300 ng/ml. Jednak są to niskie wartości, gdzieś wyżej pisałem że znajoma brała po 350 000 dziennie, przez 16 dni.
Ja brałem ca 50 000iu przez ok 3 m-ce, a wit. A okazjonalnie, jak sobie przypomniałem to 10 000. Za to K2 MK7 non stop 500 mcg.
Oj to dobrze,ze choć troszkę jest tam enzymów w tej mojej ''zieleniźnie''
A co do witaminy A też,tak sobie pomyślałam,że okazjonalnie będę brała,nie non stop,k2 mk7 biorę cały czas 400 lub 600mcg.No i jednak magnezu musi być więcej do 100 tysięcy witaminy D,więc biorę tak 500 -600 + potas. i jest dobrze przy takich dawkach,większa energia,lepszy sen a nawet lepszy humor :D.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 18 wrz 2018, 08:38

maczek pisze:
czwartek 13 wrz 2018, 18:51
mam problem z wapnem, mam go za duzo w tkankach i mam odwapnienia lędźwi czyli osteopenia(ale, ze nie mam 60+ a jestem 20+ to nie jestem kwalifikowana jako chora na osteopenie) Nabawiłam się tego przez własną głupotę (suple z wapnem i d3- na alergie nie wiedziałam, że można przedawkować, "przecież wszędzie jest wapń?!")
szczawiany:
viewtopic.php?f=17&t=2247

PH organizmu- podstawa wszelkich działań
viewtopic.php?f=17&t=815&hilit=r%C3%B3wnowaga

magnez - zdrowotny antagonista wapnia:
viewtopic.php?f=17&t=1433&hilit=magnez#p41093

wit.D
viewtopic.php?f=17&t=1190&hilit=witamina+d
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 18 wrz 2018, 20:01

Dyskusję o żywieniu przeniosłem tutaj.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 18 wrz 2018, 22:29

Kolendra pisze:
sobota 15 wrz 2018, 13:06
1 września poziom wynosił 81 ng/ml. Jak na moje potrzeby wystarczy. Teraz muszę tylko znaleźć metodę jak go utrzymać, jakie dawki brać bo nie umiem tego wyliczać.
jaką masz wagę?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » środa 19 wrz 2018, 00:47

52 kg przy 168 cm wzrostu
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » środa 19 wrz 2018, 12:14

Pogłębiając wiedzę o wpływie witaminy D 3 na organizm człowieka ,natnęłam się na taki wpis dziewczyny.Dziewczyna miała ciągły problem z żelazem,anemią,leczyła się w tym kierunku,gdy brała leki było ok,ale po 2 miesiącach znowu problem
Wyjechała do ciepłych krajów i namiętnie się opalała,po powrocie z wakacji zapomniała o anemii,dobrze się czuła.Przez rok od powrotu z wakacji nie miała problemu z anemią.Pytała na forum jaki związek opalanie może mieć z anemią,...nikt nnie potrafił odpowiedzieć na to pytanie.Pogrzebałam w necie i oto co znalazłam
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/ ... zieci.html

Niski poziom witaminy D ma związek z wyższym ryzykiem anemii – wynika z pracy, którą publikuje pismo "Journal of Pediatrics”.

Do takich wniosków doszli naukowcy z Johns Hopkins Children\'s Center w Baltimore w USA po przebadaniu próbek krwi od ponad 10,4 tys. dzieci, nastolatków i młodych dorosłych w wieku od 1 roku do 21 lat. Analizowano je pod kątem poziomu witaminy D (a dokładnie 25-dihyroksywitaminy D, czyli jej najbardziej aktywnej postaci) oraz hemoglobiny, tj. barwnika krwi obecnego w krwinkach czerwonych, który przenosi tlen. Zbyt niski poziom hemoglobiny oznacza niedokrwistość (anemię). Wszyscy badani byli ogólnie w dobrym stanie zdrowia.

Okazało się, że stężenie „witaminy słońca” - jak popularnie określa się witaminę D - było mniejsze u dzieci i młodzieży z niskim poziomem hemoglobiny, w porównaniu z ich rówieśnikami bez anemii.

Największe ryzyko anemii mieli badani, u których stwierdzono łagodny niedobór witaminy D, tj. poziom niższy niż 30 nanogramów na mililitr krwi. Było ono niemal dwukrotnie wyższe (niemal o 100 proc.) niż u rówieśników, u których stężenie witaminy D było prawidłowe.

U dzieci i młodzieży rasy czarnej ryzyko anemii obserwowano dopiero przy niższym stężeniu witaminy D, choć ogólnie niedokrwistość występowała u nich znacznie częściej niż u rówieśników rasy białej (odpowiednio 14 proc. i 2 proc.).

"Te wyraźne różnice w zależności od rasy, które zaobserwowaliśmy w naszym badaniu powinny uświadomić nam, że poziom danego związku, który uważamy za patologicznie niski u pewnej grupy osób może być zupełnie prawidłowy u innej grupy” – komentuje główna autorka pracy dr Meredith Atkinson.

Jej zdaniem rodzi to wątpliwości odnośnie obecnych zasad leczenia niedoborów różnych związków i ich suplementacji, które polegają na stosowaniu się do ogólnych rekomendacji.

Naukowcy zaznaczają, że wyniki ich badań nie dowodzą jeszcze, że niedobory witaminy D przyczyniają się do anemii, ale sugerują jedynie, że między tymi dwoma czynnikami zachodzi jakiś związek.

Można go tłumaczyć na kilka sposobów. Wiadomo na przykład, że witamina D wpływa na produkcję czerwonych krwinek w szpiku kostnym, reguluje też procesy zapalne w organizmie, które mogą się przyczyniać do rozwoju niedokrwistości - przypominają badacze.

"Jeśli nasze badania zostaną potwierdzone, w przyszłości niski poziom witaminy D może okazać się czynnikiem ryzyka anemii, na który można łatwo wpływać z pomocą suplementów diety" – komentuje współautor pracy dr Jeffrey Fadrowski.

Naukowcy podkreślają, że zarówno anemię, jak i niedobory witaminy D należy leczyć. Obydwa problemy mogą bowiem powodować poważne konsekwencje zdrowotne.

Niedostatek witaminy D nie tylko przyczynia się do zaburzeń w rozwoju kości (tzw. krzywicy) czy osłabienia ich struktury i podatności na złamania (osteoporoza), ale może też prowadzić do spadku odporności oraz zwiększa ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego oraz rozwoju różnych nowotworów. Z kolei nieleczona anemia może prowadzić m.in. do zaburzeń pracy serca i układu krążenia, problemów psychicznych i neurologicznych.



W Polsce pediatrzy zalecają, by witaminę D w postaci suplementu podawać dzieciom przez cały okres rozwojowy, tj. do 18. roku życia. Suplementacja tego związku jest również niezbędna u kobiet w ciąży i karmiących piersią, ale też u ludzi starszych i osób dorosłych, które mają jej niedobory (w okresie jesienno-zimowym dotyczy to w zasadzie wszystkich mieszkańców Polski). (PAP)
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » środa 19 wrz 2018, 12:20

Przedawkowanie witaminy A;
W ostrych postaciach przedawkowania witaminy A jednym z objawów są zaburzenia widzenia, ale bardziej charakterystyczne są współtowarzyszące dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (utrata apetyty, bóle brzucha, biegunki), zmiany skórne, osłabienie siły mięśniowej, bóle i zawroty głowy.

Przykro to przyznać,ale ja miałam zaburzenia widzenia po witaminie A,reszty nie kojarzę,Witaminę A brałam dość długo w różnych dawkach.


Więcej: http://zdrowie.gazeta.pl/poradyzdrowie/pytanie/56885
0 x



ODPOWIEDZ