Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Leczenie PŁYNEM LUGOLA

zdro
Posty: 725
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 802 razy
Otrzymał podziękowanie: 744 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: zdro » sobota 08 gru 2018, 21:02

Sircus zaleca taki selen brac do jodu http://www.whnstore.com/Revici-Selenate ... ?click=159 - w kropli jest 1MG, dawkowanie do 10(!) dziennie. Jest na bazie tluszczu dzieki czemu mozna brac w wiekszych ilosciach bez skutkow ubocznych jak w przypadku innych form. Drogi jak cholera. Nie ma to jak duzo podrobow wpierpapier i np. w moim jadlospisowym przypadku leci do 0.5mg selenu co jest niezle ilosciowo w porownaniu do tego co na standardowej diecie mozna dostarczyc. Orzechy brazylijskie sa ciezko strawne, a i tak przewaznie na rynku europejskim mozna dostac glownie te z Boliwii gdzie gleby sa niezbyt bogate w ten mineral. Niedobor selenu moze miec duzy zwiazek z tym dlaczego wiele osob ma problemy suplementujac jod. 100 lat temu nasza dieta byla glownie oparta o produkty odzwierzece, nie bylo tyle rteci i uzywano jodu w super wysokich jak na obecne czasy dawkach bez skutkow ubocznych.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 09 gru 2018, 13:39

Za każdym razem powtarzam: jedzmy jajka, a nawet jajecznicę na słoninie.

To w dzisiejszych czasach niepopularne, ale nie bójmy się spożywać nawet 12 jajek tygodniowo.

One zawierają w sobie mnóstwo składników potrzebnych naszemu organizmowi.

Dostarczają selenu, potrzebnego mężczyznom choćby przy produkcji nasienia.
Już 13-14-latki je produkują, gdy selenu nie ma, organizm pobiera go z mózgu.

Stąd potem warcholstwo i rozróby, jakie wszczynają młodzi ludzie.
Jeśli źle się odżywiamy, około czterdziestki zamieniamy się w staruszków.
Koniec z seksem, stajemy się zgryźliwi, nieprzyjemni. Po pięćdziesiątce jesteśmy już starzy.

Podobnie u kobiet. One tracą selen przez comiesięczne krwawienie. Wraz z nim odpływa życiowy optymizm, rodzi się anemia, ból głowy.
Koło czterdziestki źle odżywiona kobieta zamienia się w zołzę, po pięćdziesiątce hormony przerabiają ją na babcię, która zięcia i synowej nie znosi, gnaty ją bolą, siedzi w kącie i płacze.

Dziesięć lat później mąż leży już na cmentarzu, a ona drepcze do kościoła. Po drodze klucze zgubi, sąsiadów oskarży i z całym światem walczy.

Tak wpływa brak selenu na zdrowie człowieka.


Powtarzam jeszcze raz: jedzmy jajka, a do dziewięćdziesiątki będziemy radośni i uśmiechnięci. Nawet 80-latka powinna jeść jajka. Poprawią jej samopoczucie.
viewtopic.php?f=16&t=167&p=41074&hilit= ... nde#p41074

zołza nie zołza, jaja warto jeść :)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » niedziela 09 gru 2018, 19:21

akurat selenu mi nie brakuje i nie brakowało podczas suplementacji jodem.
suplementacja jodem była u mnie z ,, protokołu,, Zięby
także raczej to nie jest przyczyną.
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: soma » czwartek 13 gru 2018, 09:07

Znalazlam takie stwierdzenie.
Gdzie kupic plyn lugola?
Oczywiście w aptekach, ale należy wiedzieć, że płyn Lugola bez recepty, przeznaczony jest jedynie do zastosowanie zewnętrznego, gdyż jest to nieoczyszczona mieszanka. Lugola nadająca się do picia musi być przepisana na receptę przez lekarza, ponieważ to lek złożony, który jest robiony w aptece.
Jaki plyn lugola kupujecie do picia?

Czy rzeczywiscie z nadczynnoscia tarczycy plyn lugola moze wiecej zaszkodzic niz pomoc?

Jest ktos, kto jest obczytany w tym temacie? Wersje sa rozne i im wiecej czytam tym wiekszy metlik robi mi sie w glowie.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 13 gru 2018, 09:52

0 x



paweł30
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 25 gru 2018, 20:46
Podziękował: 1 raz

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: paweł30 » wtorek 25 gru 2018, 20:50

Hej czy plomby amalgamatowe mają jakiś wpływ na tarczycę ?
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » czwartek 27 gru 2018, 05:11

plomby z rtęcią mają tragiczny wpływ na cały organizm.
Czy tarczyca, czy inny organ - wszytko dostaje trutke.
Bo cały organizm jest jednością.
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 27 gru 2018, 13:29

paweł30 pisze:
wtorek 25 gru 2018, 20:50
Hej czy plomby amalgamatowe mają jakiś wpływ na tarczycę ?
obejrzyj, tarczyca to mały pikuś:
Dymiące zęby = trujący gaz - napisy PL

https://youtu.be/Ct8mbopO3DU
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
sand
Posty: 297
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 15:54
x 10
x 12
Podziękował: 285 razy
Otrzymał podziękowanie: 477 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: sand » niedziela 30 gru 2018, 13:01

Kiszka pisze:
piątek 07 gru 2018, 08:49
@zdro i dziękuję za informację.
Myślę, że zrobiła mi się niedoczynność z powodu zbyt długiego brania thyrozolu. lekarz powiedział że już powinna tarczyca się sama ustabilizować. bez wspomagaczy. za dwa miesiące kontrola ;)
o miesiąc za długo brałem leki i jest jak jest ale źle nie jest...

Kiszka
moim zdaniem nie potrzebnie brałeś hormony,jeżeli z tarczycą przed jodowaniem nie miałeś problemów,wróciłaby do stanu z przed bez tabletek hormonalnych,jednak hormony tarczycy są ''leniwe'' i należy uzbroić się w cierpliwość,nim się wyregulują.Na początku jodowania u wszystkich,nawet tych zdrowych, hormony ulegają rozregulowaniu.Wystarczy przestać i wszystko wraca do normy :D Biorąc jod należy koniecznie wprowadzić kofaktory.
0 x



paweł30
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 25 gru 2018, 20:46
Podziękował: 1 raz

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: paweł30 » poniedziałek 31 gru 2018, 17:54

Czy tak na prawdę działa ten jod na wszystkich czy nie ?
Przedstawię swoja przygodę z jodem
Od kilku lat choruje często : bule głowy , przeziębienia ale tylko po ciężkim wysiłku fizycznym , bule stawów , nie pocę się ,ciągle jestem zmęczony , itp . Byłem u kilku lekarzy ale żaden nic nie stwierdził więc postanowiłem ,że zrobię sobie głodówkę ,, może coś pomorze ,, ale pod okiem osoby która się na tym zna tz pojechałem do naturopaty i byłem tam kilka dni no i ten naturopata stwierdził ,że głodówki mi nie wskazane jak już to dzień czy dwa. Stwierdził również ,że powinienem sobie zbadać hormony tarczycy bo mogę chorować na hashimoto i zacząć się suplementować i tu wśród minerałów i witamin wymienił jod .Zrobiłem sobie wyniki w 2017r i nic nie wyszło wszystko oprócz tsh było na środku tej skali
miałem tsh 3,2 pytanie jakie jest właściwe ?
Zacząłem się suplementować i dodałem do tego płyn lugola 5% stosowałem to przez jakieś 2 miesiące po czym zacząłem mieć luźne sztolce więc przestałem to brać . Postanowiłem ,że zrobię sobie przerwę i za rok zacznę to brać . W 2018r znowu zacząłem pić ten jod 5 % i do tego magnez , cynk wit.c ,selen ,D, B ,A tak jak wcześniej . Po 7 tygodniach zrobiłem sobię hormony tarczycy
tsh 2.61 (0.27-4.2)
ft3 3.37 (2-4.4)
ft4 1.19 (0.93-1.7)
anty TPO 9.08 (0.0 34)
anty TG 51.90 (0.0 115) a
po kolejnych 3 tygodniach zacząłem mieć luźne sztolce i tak przez tydzień miałem i odstawiłem jod i mi przeszły te luźne sztolce :)
Zbadałem tsh ale czekam jeszcze na wynik bo czytałem tu na forum ,że przy nadczynności są lużne sztolce i biegunki . Jod brałem na pusty żołądek zawsze rano tz na pół szkalnki wody lałem do 10 kropli oczywiście zwiększałem stopniowo i doszedłem do 10 . Mogłem podrażnić żołądek biorąc na pusty żołądek ten jod czy to może być efekt oczyszczania ?
0 x



Awatar użytkownika
sand
Posty: 297
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 15:54
x 10
x 12
Podziękował: 285 razy
Otrzymał podziękowanie: 477 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: sand » środa 09 sty 2019, 14:32

Jeżeli jod ci służy,spróbuj brać po jedzeniu i zobaczysz czy powoduje luźnie stolce.
0 x



paweł30
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 25 gru 2018, 20:46
Podziękował: 1 raz

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: paweł30 » czwartek 10 sty 2019, 16:10

Nie wiem czy mi służy , wiem tylko ,że jak biorę jod to tsh mi spada .Ostatnio po 2 mies spadło mi do 1.8 i zmniejszyłem do 12 mg i za miesiąc zbadam jeszcze raz tsh , może jak usunę amalgamaty to mi pomoże coś bo jak narazie żadnych różnic nie widzę . Na forum piszą ,że przy nadczynności są luźne stolce i biegunki ale przy oczyszczaniu też mogą być więc ciężko stwierdzić
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 10 sty 2019, 18:16

paweł30 pisze:
czwartek 10 sty 2019, 16:10
może jak usunę amalgamaty to mi pomoże coś bo jak narazie żadnych różnic nie widzę .
Od tego trzeba by zacząć jednak.

Po jakim czasie plama jodu znika z ciała?
Jaki poziom selenu?
Jaki masz poziom wit. D?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 10 sty 2019, 18:32

Nie śpiesz się z tym usuwaniem amalgamatów, bo możesz sobie jeszcze większej szkody narobić jeśli będzie to zrobione nieprofesjonalnie.
Jest dwie szkoły, warto rozważyć obie, a nie iść ślepo za ogólnie modnym trendem, że wszystkiemu winna rtęć w wypełnieniach zębów.
Znalazłam kiedyś w sieci, naprawdę przed podjęciem decyzji warto się zapoznać;
https://oczymlekarze.pl/raporty/2277-uw ... y-z-rtecia
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 10 sty 2019, 18:36

sandra pisze:
czwartek 10 sty 2019, 18:32
a nie iść ślepo za ogólnie modnym trendem, że wszystkiemu winna rtęć w wypełnieniach zębów.
Tu nie o modę chodzi, toksyczność rtęci nie podlega dyskusji, to jest kolejna
sztuczka ''amerykańskiej'' farmacji:
Dymiące zęby = trujący gaz - napisy PL

https://youtu.be/Ct8mbopO3DU
Profesjonalizm dentystów, to osobny problem..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 10 sty 2019, 18:57

Już lepiej taki ząb wyrwać niż sobie dać rozwiercać plombę z rtęcią :lol: :lol:
Bardzo proszę o przeniesienie tej dyskusji do wątku o zębach.
Też o tym myślałem ;)
Obdzwoniła kliniki chelatacyjne, mówiąc, że chciałaby wziąć serie oczyszczającą, wszędzie usłyszała, że nie ma co demonizować sprawy...
Brak słów.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9757
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 498
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14669 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 10 sty 2019, 19:31

Nie wiem kto tu posprząta. Wprawdzie jod ruguje rtęć, ale tu nikt o tym nie pisze. To ja sobie też zrobię OT, co mi tam.
Rzeczywiście lepiej takiego zęba wyrwać, niż rozwiercać bez zabezpieczeń. Ja przed chelatacją zrobiłbym zwyczajne APW. Ono dość dobrze oddaje wpływ rtęci na centralny układ nerwowy. To prawda, że w trakcie chelatacji ona będzie uwalniana do krwi z różnych zasobów. Dlatego należy to robić powoli, TED z Eartclinic zalecał maks 3 listki kolendry dziennie, 5 dni w tygodniu. I tak trzeba, przez pół roku lub dłużej, jak się zapomni to też nie zaszkodzi.
Mając kasę i dużo czasu można robić sobie wlewy EDTA, też będzie trwało chyba jeszcze dłużej, bo w tej kwestii nic na szybko nie da się zrobić.
Oczywiście odczuwanie skażenia rtęcią jest osobnicze, większość niczego nie czuje, nawet gdy są blisko granicy normy, lub lekko poza nią, ale są tacy co odczuwają nawet na poziomie 1% normy w odniesieniu do badań APW.
Problem w tym, ze to nie odczucia stanowią o szkodliwym działaniu związków rtęci w organizmie, więc lepiej to zniwelować, niż potem ponosić skutki braku takiego zabiegu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 10 sty 2019, 19:45

Posprząta ten co naśmiecił :)
...to jak już sobie śmiecimy za przyzwoleniem, to jeszcze dodam aby zamknąć temat usuwania amalgamatów.
W Warszawie znalazłam jedną klinikę która robi to wg procedury SMART tzn maski dla pacjenta z doprowadzeniem czystego powietrza itp...itd.
Za samą procedurę zabezpieczającą życzą sobie 500 zł + koszty wypełnienia nowym związkiem w kolorze białym.
W tysiącu powinniśmy się zmieścić .... :shock:
W jednej z klinik gdzie usuwają ale bez masek, usłyszałam, że ilości rtęci są tak znikome, że nie ma się czym przejmować.
Zapytałam ile to oznacza "znikome" np w mg lub innych jednostkach, odesłano mnie do eksperta :)
0 x



paweł30
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 25 gru 2018, 20:46
Podziękował: 1 raz

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: paweł30 » czwartek 10 sty 2019, 22:20

witamina D -45 i cały czas biorę
selenu nie sprawdzałem tylko zacząłem brać miesiąc wcześniej przed jodem po 100mcg
jodyna po ok 8 godzinach lekko żółta plama jest
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » piątek 11 sty 2019, 07:34

paweł30 TSH Ci spada bo robi się nadczynność tarczycy. to proste - po co TSH ma pracować czyli pobudzać tarczyce skoro ona jest tak pięknie pobudzona przez jod. wtedy podwzgórze nie produkuje TSH bo nie ma po co i wynik jest niski lub bardzo niski. u mnie tak było - TSH na poziomie prawie nie wykrywalnym. zastanów się chłopie nad tym jodem bo sobie kuku zrobisz...
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

paweł30
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 25 gru 2018, 20:46
Podziękował: 1 raz

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: paweł30 » piątek 11 sty 2019, 12:01

chyba zrobię tak jak mówisz i tak nie widać poprawy
0 x



Awatar użytkownika
sand
Posty: 297
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 15:54
x 10
x 12
Podziękował: 285 razy
Otrzymał podziękowanie: 477 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: sand » piątek 11 sty 2019, 13:39

paweł30 pisze:
czwartek 10 sty 2019, 16:10
Nie wiem czy mi służy , wiem tylko ,że jak biorę jod to tsh mi spada .Ostatnio po 2 mies spadło mi do 1.8
i zmniejszyłem do 12 mg i za miesiąc zbadam jeszcze raz tsh , może jak usunę amalgamaty to mi pomoże coś bo jak narazie żadnych różnic nie widzę . Na forum piszą ,że przy nadczynności są luźne stolce i biegunki ale przy oczyszczaniu też mogą być więc ciężko stwierdzić

@ Paweł
A ty masz niedoczynność tarczycy ,czy nadczynność? piszesz ''Ostatnio po 2 mies spadło mi do 1.8''
przecież to NIE JEST ZŁY WYNIK !!!
to jest dobry wynik !!! Dobry wynik plasuje się mniej więcej w połowie normy,a ty mieścisz się właśnie w połowie normy.Z takim wynikiem idziesz do lekarza i Ci powie,że wynik TSH jest idealny.

Zakres normy wynosi od 0,32 do 5,0 mU/l.
0 x



Awatar użytkownika
sand
Posty: 297
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 15:54
x 10
x 12
Podziękował: 285 razy
Otrzymał podziękowanie: 477 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: sand » piątek 11 sty 2019, 13:51

Kiszka pisze:
piątek 11 sty 2019, 07:34
paweł30 TSH Ci spada bo robi się nadczynność tarczycy. to proste - po co TSH ma pracować czyli pobudzać tarczyce skoro ona jest tak pięknie pobudzona przez jod. wtedy podwzgórze nie produkuje TSH bo nie ma po co i wynik jest niski lub bardzo niski. u mnie tak było - TSH na poziomie prawie nie wykrywalnym. zastanów się chłopie nad tym jodem bo sobie kuku zrobisz...

@ kiszka,wcale nie takie proste jak piszesz u Pawła TSH 1,8 to bardzo dobry wynik,ani to nadczynność ,ani niedoczynność.
Czyli wg.TSH praca tarczycy jest ok.

U Pawła nie widzę niskiego wyniku,a ty gdzie ten niski lub bardzo niski wynik zobaczyłeś?

Zakres normy w zależności od laboratorium wynosi od 0,32 do 5,0 mU/l.
lub między: 0,27 a 4,2 mj/l,
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » piątek 11 sty 2019, 16:04

nie nie nie. niech bierze dalej i za dwa miesiące sobie zbada trójkę tarczycową-wtedy się zdziwi. to że akurat zbadał w momęcie dobrego wyniku to tak trafił i tyle. jak będzie dalej pił lugola to to tsh spadnie dalej. tak jak napisał że miał wyższe to mu spadło do tego co ma czyli usypia podwórze jodem a pobudza tarczyce. @sand pomyśl - to logiczna kolej rzeczy.
Niech eksperymentuje - jego zdrowie. ja tylko ostrzegam.
@sand a Ty miałaś jazdy z tarczycą po jodzie, że piszesz, że to nic takiego?, że luzik? no nie wiem. łatwo być teoretykiem...
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

paweł30
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 25 gru 2018, 20:46
Podziękował: 1 raz

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: paweł30 » piątek 11 sty 2019, 18:13

Objawy mam podobne do niedoczynności więc postanowiłem spróbować z tym jodem . Skoro jest to forum o jodzie to warto jeżeli się ma jakoś tam wiedzę może udzielić jakiś wskazówek a nie kłócić . Po co jest te forum ?????
0 x



ODPOWIEDZ