Drodzy forumowicze i goście!

25.11.2021
Wszystko wskazuje na to, że nasze forum działa już na nowym hostingu, tu nie powinniśmy już minutami oczekiwać na załadowanie się strony. Jest to nowoczesny hosting, gdzie zasoby są skalowalne, więc nie będzie blokad i zahamowań. Ponoć nie ma też limitów dla baz danych, więc możemy znów spokojnie wszystko pisać i wstawiać, ale kopiowanie poprzednich postów i blisko z góry nie będzie tolerowane, bo szkoda czasu czytających.
Będziemy jeszcze robić upgrade skryptu forum, więc jakieś przerwy będą, jeszcze nie wiem kiedy.
Życzę forumowiczom i gościom przyjemnego surfowania i odnalezienia tego, co was interesuje. No i zdrówka dla wszystkich!

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18003
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32631 razy
Otrzymał podziękowanie: 26064 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 30 mar 2020, 13:56

NIEZWYKŁY JOD W KILKU SŁOWACH Mirosław Surma STUDIO 2020
aTVBe Zdrowy Kanał

https://www.youtube.com/watch?v=r2uAkwRcVv0&app=desktop

Data premiery: 29 mar 2020
0 xAwatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1427
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 21
x 71
Podziękował: 142 razy
Otrzymał podziękowanie: 1846 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: barneyos » niedziela 19 kwie 2020, 15:08

0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

cedric
Posty: 6319
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9959 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 24 kwie 2020, 11:32

https://naturalnewsblogs.com/how-fluori ... textbooks/
Jak fluor (toksyna) dostał się do naszej wody,
a jod (krytyczny składnik odżywczy)
zniknął z podręczników szkół medycznychPrzez Thomasina Copenhaver
Wysłany w poniedziałek, 14 października 2019 o 17:46 EDT

Jeśli byłaś kobietą z bolesnymi, torbielowatymi piersiami, która mieszkała w 1800 roku - lekarz mógł doradzić ci „pomalowanie piersi” jodem. Niektórzy lekarze wstrzykiwali nawet jod bezpośrednio do piersi lub jajników, aby wyleczyć torbiele.

Twój lekarz mógł słyszeć o tym ustnie od kobiet, które leczył. Wyobraź sobie, jak trudne było wówczas mówienie ustne - na długo przed szybkim transportem i komunikatorami internetowymi. A jednak - to była prawdziwie udokumentowana medycyna - udostępniana za darmo kobietom, które się o siebie troszczyły. I możesz się założyć - gdyby to nie zadziałało - te same kobiety by ci powiedziały!

Jod miał bogatą historię uzdrawiania na długo przed 1800 rokiem. Wcześniej wodorosty były używane w zabiegach leczniczych, ale nikt nie wiedział, że uzdrawia je jod.

Dlaczego więc większość kobiet nigdy nie słyszała o malowaniu torbielowatych piersi lub jajników jodem? W jaki sposób to proste, ale zasadniczo udowodnione, skuteczne leczenie zaginęło w archiwach starożytnej medycyny? A jod nie był używany tylko do torbieli. W 1829 r. paryski lekarz Jean Lugol stworzył roztwór Lugola z 5% jodu i 10% jodku potasu w połączeniu z wodą destylowaną. Zostało to sformułowane dla chorób płuc, które występowały wówczas w Europie. Wiadomość z ust rozprzestrzeniała się szybko. Lekarze tej epoki mieli powiedzenie:

„Jeśli nie wiesz, gdzie i dlaczego, użyj siebie, a następnie K i I”
(KI = jodek potasu) Z książki „The Iodine Crisis” autorstwa Lynne Farrow

Jod był używany do wielu udokumentowanych metod leczenia chorób - od astmy i chorób płuc - po infekcje, dnę moczanową, wrzody, oparzenia, stany zapalne, zad itp. Od stołówek z czasów wojny secesyjnej po wczesne nebulizatory - jod był popularny i skuteczny. Jodek potasu był również szeroko stosowany w kile trzeciorzędowej (mózgowej). Vincent Van Gogh zasugerował bratu jod - obaj mieli trzeciorzędową syfilis.

Na początku XX wieku - jod był wymieniony w Podręczniku Merck (najlepiej sprzedający się podręcznik medyczny) jako leczenie najczęściej stosowane w przypadku nowotworów. Czopki jodowe były sprzedawane na problemy z prostatą i stworzono balsamy do torbieli piersi i innych dolegliwości. Salves - mieszanie jodu z olejem nośnikowym - może zmniejszyć podrażnienie skóry i odparowanie jodu do stosowania miejscowego.

W 1989 r. Podczas podróży na wiejskie Chiny, Dr. G. Robert DeLong, neurolog dziecięcy, zauważył niepokojące problemy zdrowotne wśród dzieci.

„Dzieci w chińskiej wiosce najbardziej go niepokoiły: co dziesiąta osoba cierpiała na upośledzenie umysłowe, głuchotę i inne problemy, którym można było zapobiec za pomocą małej dawki jodu”, pisze Sarah Avery. (Artykuł wymieniony poniżej w Zasobach)
Dr. DeLong zastosował prosty 55-galonowy bęben olejowy wypełniony jodanem potasu z kroplówką rurkową typu IV na szczycie mostu, który przecinał kanał irygacyjny. Kapała do źródła wody i była strzeżona przez wieśniaka dzień i noc, i uzupełniała się w razie potrzeby. Wynik?

„W wyniku dr Praca DeLonga: „Śmiertelność niemowląt spadła o połowę. Wole zniknęły. Dzieci stały się wyższe i miały średnio 16 punktów IQ wyższe niż dzieci w pobliskich wioskach, gdzie woda nie była jodowana ”.

Koszt na osobę był mniejszy niż 6 centów. Głębokie zmiany były bezcenne. (Kryzys jodu autorstwa Lynne Farrow)

W 1945 r. Grand Rapids w stanie Michigan było pierwszym miastem w USA fluoryzować wodę. W latach 50. fluoryzacja wody w społeczności była standardową amerykańską polityką zdrowotną - przy pełnym wsparciu dentystów, rządowych agencji zdrowia i wielu innych osób ze środowisk medycznych i naukowych.

Większość ludzi jest zaskoczona, gdy dowiaduje się, że w przeciwieństwie do fluoru o jakości farmaceutycznej w ich pastach do zębów (wciąż toksycznych i z ostrzeżeniem, jeśli zostaną spożyte), fluor w naszej społeczności wodociągowej jest nieprzetworzonym produktem odpadowym.

Wysoce toksyczne gazy fluorowodorowe i tetra-fluorki krzemu są produktami ubocznymi produkcji nawozów. Przed 1970 rokiem zanieczyszczenia te były odprowadzane do atmosfery i powodowały jedne z najbardziej szkodliwych zanieczyszczeń powietrza w kraju. USA Narodowy Instytut Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (OSHA) ostrzegł, że FSA, nieorganiczny związek fluoru, ma poważne konsekwencje zdrowotne dla każdego pracownika, który miał z nim kontakt. Wdychanie oparów spowodowało poważne uszkodzenie płuc lub śmierć. Przypadkowe rozbryzganie się na nagiej skórze prowadziłoby do pieczenia i rozdzierającego bólu.

„Fluorowana woda zawiera pierwiastki śladowe arsenu i ołowiu. Bez ścieków z przemysłu fosforanowego fluoryzacja wody byłaby zbyt droga. I bez fluoryzacji przemysł fosforanowy utknąłby z ex kosztowny problem usuwania odpadów. ” (Zasób OSU poniżej)

Zapytaj jednak większość dentystów - a chodzi przede wszystkim o zapobieganie próchnicy.

To ten kwas fluorokrzemowy jest transportowany od 1945 r. z fabryk nawozów do zbiorników wodnych w całych Stanach Zjednoczonych. Tam jest kroplówka podawana do wody pitnej. (Pełna lista OSU poniżej)

Nie wiadomo większości, nasze główne źródło dietetycznego jodu zostało usunięte z soli i mąki w latach siedemdziesiątych. Nawet dzisiaj - większość ludzi uważa, że ​​ma wystarczającą ilość jodu w soli i chlebie. Sprawdź etykietę na worku mąki w spiżarni. Najprawdopodobniej zawiera inny trujący halogen - brom.

Dlaczego nasze „ochronne” agencje rządowe usuną tak ważny pierwiastek jak jod i zastąpią go toksycznym środkiem ogniochronnym, takim jak brom? Dlaczego mieliby pozwalać na spożywanie go w produktach takich jak Mountain Dew? Dlaczego mieliby pozwolić, aby gaz był usuwany z ubrań dla niemowląt, materacy, tapicerki meblowej, dywanów itp.?

Oto problem z fluorem, bromem i chlorem - te wysoce toksyczne halogeny z układu okresowego wypierają jod. Kiedy je wdychamy lub połykamy - konkurują one z jodem na receptory, przemieszczają go, a następnie sami gromadzą się w tkankach, zakłócają nasz układ hormonalny i często osadzają się w mózgu. Podczas gdy jod podnosi IQ, pozostałe trzy obniżają go. Udokumentowane badania fluorków pokazują również zwiększone ryzyko raka kości, osteoporozy, złamań bioder, zespołu Downa i uszkodzenia naszej szyszynki.

Bez ochronnej łaski jodu - płyny gromadzą się w tkankach, dochodzi do zaburzeń hormonalnych, rozwijają się torbiele otaczające toksyny i zapobiegają przedostawaniu się ich do krwioobiegu. Mammogramy często rozrywają te torbiele w piersi, uwalniając toksyny z ochronnej ściany komórkowej do krwioobiegu. Jak pęknięcie balonu.

Jod jest niedrogim, NATURALNYM pierwiastkiem, którego nie można opatentować. Jod „odwraca” łagodne torbiele piersi, prostaty i jajnika, zanim staną się rakowe - bardzo często w ciągu dwóch tygodni do trzech miesięcy.

Ale co stałoby się z przemysłem nowotworowym?

Wreszcie - w czasopiśmie medycznym wszystkich czasopism medycznych pojawiło się ostatnie badanie - JAMA (wymienione w zasobach poniżej). W dobie naturalnej cenzury zdrowia - trudno jest prowadzić własne badania, które zawsze polecam. Szukaj rzeczy! Artykuł wyjaśnia, co wielu z nas w dziedzinie medycyny naturalnej zna od lat i jest krytykowanych przez naszych dentystów - fluor spożywany przez ciężarne matki obniża IQ swoich dzieci. Ta wiadomość jest w rzeczywistości w „prestiżowym” czasopiśmie medycznym. Wyobraź sobie?

„Wyciągnij truciznę, nakarm ciało, a Bóg uleczy” Burton Goldberg

Zasoby

Doskonała książka informacyjna i strona internetowa o Iodine http://lynnefarrow.net/

David Wolfe mówi o Jodzie: https://www.youtube.com/watch?v=Xh4u_gT ... uOFxhvj7_g

Van Gogh pisze list do swojego brata Theo
http://www.vangoghletters.org/vg/letter ... etter.html

Skąd pochodzi fluor w naszym zaopatrzeniu w wodę? http://fluoridealert.org/faq/where-does ... come-from/

https://origins.osu.edu/article/toxic-t ... th-miracle

Dr. Delong
https://www.depauw.edu/news-media/lates ... ils/12382/
0 xAwatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1427
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 21
x 71
Podziękował: 142 razy
Otrzymał podziękowanie: 1846 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: barneyos » sobota 25 kwie 2020, 17:53

Trochę archiwalnych wpisów o jodzie na innym forum:

http://www.grupy.senior.pl/Suplementacj ... 893,8.html
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1427
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 21
x 71
Podziękował: 142 razy
Otrzymał podziękowanie: 1846 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: barneyos » sobota 25 kwie 2020, 18:04

Jod Leczy, Skuteczny Program Terapii, Lynne Farrow, wyd.Purana 2017 (http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... 543#p72543)

Część 1 z 4 (Liczba początkowa oznacza numer strony, wymienione produkty dostępne są również w Polsce)

18 – Kiedy na aukcję wystawiono księgę rachunkową pewnej apteki z 1901 roku, natychmiast ją wylicytowałam. Jak łatwo się domyślić, była pełna jodowych recept.
39 – Grzebanie w badaniach na temat raka piersi doprowadziło mnie do jodu.
40 – Przeszukałam więc bazę danych Narodowej Biblioteki Medycyny, znaną jako Pubmed. Stwierdziłam, że naukowcy z co najmniej pięciu krajów dopatrzyli się silnych związków pomiędzy guzami piersi i niedoborem jodu.
42 – Nie dowiedziałabym się, że istnieją dowody na to, że iż jod i wodorosty są najstarszymi lekami tradycyjnymi, a utracony klejnot medyczny został w końcu odnaleziony.
43 – Zaczęłyśmy same przyjmować jod, najpierw w postaci tradycyjnego płynu Lugola, stosowanego od ponad 175 lat, a potem w formie nowego produktu, tabletek o nazwie Iodoral. Początkowo zażywałam po jednej tabletce, zawierającej 12,5 mg jodu. Nie zauważyłam żadnych zmian.
43 – W ciągu dwóch godzin po zażyciu 50 mg Iodoralu doznałam odczucia, które część z nas nazywa „odbiciem”. Zaczęłam myśleć jasno, klarownie, jak gdyby do zakurzonych, nieużywanych komórek mojego mózgu dotarł nagle tlen.
44 – Konkluzja: Po zwiększeniu dawki Iodoralu nie tylko mój mózg zaczął działać sprawniej. Unormowała mi się waga, moja skóra przestała być wiecznie sucha, a kilka tajemniczych cyst znikło. Moje zimne stopy są teraz ciepłe. Głowa boli mnie tylko wtedy, gdy źle się przeciągnę.
45 – „Jodowcy” z Curezone byli zawzięcie atakowani, gdy zaczynali działalność. Przeciwnicy wróżyli im, że na skutek zażywania jodu wylądują w szpitalu lub w kostnicy. Dziś te ataki w tajemniczy sposób ustały, a grupa rozkwita.
47 – Cierpimy na niedobór jodu od lat 70. XX wieku, ponieważ brom wyeliminował jod z naszych organizmów!
48 – Być może otyłość w mniejszym stopniu wynika z przejadania się, a w większym z powodowanego przez brom spowolnienia przemiany materii, którego wynikiem jest przybieranie na wadze.
48 – 3. O ile niedobór jodu jest ukrytą przyczyna chorób tarczycy, piersi i innych dolegliwości o podłożu hormonalnym, o tyle dominacja bromu jest ukrytą przyczyną tego niedoboru. 4. Jod jest biochemiczny antidotum na toksyczny brom, ale jego działanie wymaga czasu. Brom to uporczywy chemiczny łobuz. Jak każdego łobuza, trzeba go osaczyć i przechytrzyć. Właściwa dawka jodu jest Waszym sprzymierzeńcem.
49 – W samym tylko wrześniu 2012 roku termin „Iodine” (ang. jod) został wpisany do wyszukiwarki Google 1 220 000 razy.
49 - ˒ Spożycie jodu spadło od lat 70. XX wieku o 50 procent. ˒ W Tym czasie wzrosła ilość chorób piersi, prostaty i tarczycy, wynikających z niedoboru jodu. ˒ W latach 1975-2000 liczba przypadków raka tarczycy wzrosła o 182 procent. ˒ Od lat 70. XX wieku występowanie raka piersi wzrosło z jednego przypadka na 23 kobiety do jednego na siedem-osiem. ˒ Wskaźnik niedoboru jodu jest coraz wyższy, co potwierdzają kolejne pomiary prowadzone przez agencje rządowe. ˒ Niedobór jodu u kobiet ciężarnych przyczynia się do mniejszej inteligencji ich dzieci.
57 – Są też złe wiadomości. Niedobór jodu stał się poważnym problemem zdrowotnym, ponieważ pierwiastek ten jest narażony na rugowanie przez toksyny środowiskowe, takie jak brom, pestycydy i dodatki do żywności. To one właśnie wywołują niedobory jodu.
58 – Już w 1899 roku światowy bestseller w dziedzinie podręczników medycznych, Merck Manual, podawał, że jod jest najczęściej używaną substancją w przypadku guzów. Lecz terapeutyczny zasięg tego pierwiastka jest znacznie szerszy.
60 – Zatem, krótko mówiąc – nie, nie przyjmujesz wystarczająco wiele jodu w postaci soli jodowanej, ponieważ nie możesz mieć pewności, czy w ogóle go sobie dostarczasz ani ile i jakiego rodzaju.
61 – Ponieważ każda komórka organizmu zawiera jod, nie możemy wiedzieć, jaki jest mechanizm jego działania. Jedynym sposobem określenia, co powoduje niedobór jodu, jest wyliczenie objawów, które uległy poprawie po jego zażywaniu.
66 – Jod jest uniwersalnym mikroelementem, który reguluje hormony i przemianę materii, poprawia rozwój i funkcjonowanie mózgu, a także odtruwa organizm, usuwając halogeny i metale ciężkie. Działa jako adaptogen, to znaczy, wzmacnia zdolność organizmu do przystosowywania się i niwelowania zakłóceń fizycznych.
73 – Jod nie jest czymś, co po prostu dobrze działa. Jego działanie polega na tym, że gruntownie odtruwa, normalizuje i odżywia komórki, umożliwiając im optymalne działanie.
74 – Czy istnieje jakiś konsensów co do dawkowania jodu? Zapytaj lekarza znającego temat. Zazwyczaj w wypadku dorosłych zaczyna się od 12,5 mg i zwiększa dawkę do 50 mg lub więcej, w zależności od różnych stanów chorobowych. Jak pokazuje doświadczenie wielu osób zażywających jod, stopniowe zwiększanie dawki ogranicza skutki uboczne.
75 – Nigdy nie donoszono o uszkadzaniu flory jelitowej przez jod. Część naukowców uważa, że ponieważ jod był pierwotnie spożywany w formie wodorostów, stał się jednym z pierwszych przeciwutleniaczy (z ewolucyjnego punktu widzenia).
76 – Zażywam lek na tarczycę. Czy jod nie zniweluje jego działania? Według lekarzy stosujących jod nikt nie uskarżał się na to, że zakłóca on działanie leków tarczycowych. Zauważono natomiast odwrotne zjawisko. Jod może być brakującym ogniwem do tego, by tarczyca działała lepiej.
77 – A jeśli ktoś cierpi na autoimmunologiczną dolegliwość tarczycy, na przykład chorobę Hashimoto? Co wtedy? Pierwotnie lekarze sądzili, że może być problem z zażywaniem jodu przez chorych na Hasimoto. Dziś wiemy, że jest to mit rozpowszechniany przez osoby propagujące niepełną procedurę jodową. Po wielu badaniach prowadzonych przez doświadczonych lekarzy stało się jasne, że niedobór jodu w połączeniu z niedoborem selenu jest często najbardziej bezpośrednią przyczyną choroby Hahimoto.
77 – Zapotrzebowanie na jod wzrasta u dziewczynek, kiedy zaczynają się rozwijać ich piersi i jajniki. W tym okresie jod może być zabierany z tarczycy.
78 – Dlaczego piersi potrzebują jodu? W piersiach istnieje wiele receptorów jodu, których zadaniem jest zapewnienie optymalnego działania kanałów mlekowych i innych tkanek. Zaobserwowano, że jod odtruwa płyny w piersiach i eliminuje torbiele, w których gromadzą się toksyny.

Link do części 2: viewtopic.php?f=17&t=1182&p=118412#p118426
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1427
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 21
x 71
Podziękował: 142 razy
Otrzymał podziękowanie: 1846 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: barneyos » sobota 25 kwie 2020, 22:41

Jod Leczy, Skuteczny Program Terapii, Lynne Farrow, wyd.Purana 2017 (viewtopic.php?f=12&t=113&p=72543#p72543)

Część 2 z 4 (Liczba początkowa oznacza numer strony, wymienione produkty są dostępne w Polsce) Poprzednia część: http://cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.p ... 12#p118412

83 – Pięćdziesiąt lat temu jod był powszechnie stosowany na różne dolegliwości, od torbieli jajników po hemoroidy. Dziś informacje o jodzie są ujawniane przez pacjentów, którzy mówią swoim lekarzom o korzyściach, jaki im przyniósł.
89 – Ile jodu zażywa się zazwyczaj na początku? Większość weteranów suplementacji jodowej radzi, by zaczynać od małej dawki, na przykład 12,5 mg, i stopniowo ją zwiększać. Inni zaczynają od 50 mg i czują się dobrze. Są tacy, którzy biorą jeszcze więcej, by czuć się lepiej. Większość lekarzy zaleca rozpoczynanie procedury obciążania solą na dwa tygodnie przed wprowadzeniem jodu.
89 – Czy istnieje test na niedobór jodu? Najbardziej wiarygodne jest badanie poziomu jodu na podstawie dobowej zbiórki moczu, przeprowadzane czasem w połączeniu z innymi testami. Jego wyniki musi ocenić lekarz znający problematykę jodu.
90 – Doktor zasugerował Iodoral, ponieważ jest to najbardziej przewidywalny preparat dla początkujących. Polecił jej, by zaczęła od jednej tabletki 12,5 mg i przyjmowała lek przez dwa tygodnie wraz z soloną wodą. Kathy miała również zażywać substancje odżywcze towarzyszące jodowi: ˒ 300-600 mg magnezu, ˒ 1 tabletkę Optimox ATP Cofactors dwa razy dziennie (1 tabletka = wit.B2 ryboflawina 100 mg + wit.B3 500 mg niacyna o długim uwalnianiu bez „flusha” - jako heksanikotynian inozytolu – przypisek mój: barneyos), ˒ 200 mcg selenu (lub selenomentioniny), 1000 mg witaminy C trzy razy dziennie, ˒ dodatkowo ¼ łyżeczki soli w 280 ml wody dwa razy dziennie.
92 – Eksperci zalecają, aby przed zastosowaniem płynu Lugola na skórę zmieszać go z niewielką ilością oleju. To zmniejsza ryzyko podrażnień. Dobrymi nośnikami dla płynu Lugola są: olej z pestek winogron, olej rycynowy, olej z jojoby i olej kokosowy.
92 – Czym są te „symportery sodowo-jodowe”, o których czytam w Internecie ? Według jodowych ekspertów, symportery to tkanki, które wychwytują jod z organizmu, aby mógł zostać wchłonięty. Niestety, z czasem tkanki te mogą zostać uszkodzone przez polutanty (pomyślcie o rdzy) albo mogą stać się rzadkie. To prowadzi do niedoboru jodu. Aby wyleczyć tkanki wchłaniające jod, konieczna jest jego suplementacja w połączeniu z przeciwutleniaczami.
94 – Czy istnieje jakieś badanie określające, na ile wydajnie wchłaniam jod? Opracowano zupełnie nowy test, nazywany badaniem stosunku jodu w ślinie i surowicy krwi. Polega on na porównaniu wyników dwóch badań moczu z poziomami jodu w surowicy i ślinie.
95 – Przyspieszanie absorpcji jodu przez progesteron zaobserwowano również w wypadku innych narządów hormonozależnych, takich jak jajniki i macica (patrz: Brown-Grant and Rogers, 1972).
96 – Co zalicza się do towarzyszących substancji odżywczych i czy na pewno są mi one potrzebne ? Towarzyszące substancje odżywcze obejmują określone ilości witaminy C, niacynę, ryboflawinę i magnez, a także to, co organizm otrzymuje w ramach obciążania solą. Pacjenci twierdzą, że te substancje pobudzają wchłanianie jodu.
97 – Największym problemem, z jakim boryka się jodowa społeczność, jest powszechne przekonanie, że o jodzie niczego nie trzeba wiedzieć.
98 – Czy muszę przyjmować jod, chociaż zażywam leki na tarczycę ? Niektórzy uważają, że leki tarczycowe sprawiają, iż organizm szybciej metabolizuje jod, więc suplementacja tego pierwiastka jest jeszcze ważniejsza w wypadku osób, które je zażywają.
98 – Na jakie części ciała wpływa jod? Jod znajduje się w każdej komórce organizmu.
105 – 1. Pamiętacie to współzawodnictwo między jodem i bromem? Jod, który gromadzi się w krwiobiegu w wyniku suplementacji, „przepędza” brom z jego miejsc na receptorach. 2. Totalny detoks. Jod ma również właściwości antybakteryjne, zwalcza pasożyty, grzyby i wirusy, a także może wypierać metale.
106 – Jak wykazano, słona woda i witamina C ułatwiają wydalanie bromków. Zdaniem innych osób pomaga 500 mg niacyny lub tabletki ATP Cofactors. Cynk okazał się skuteczny w przypadku problemów skórnych. Zarówno Forum Jodowe Curezone, jak i Grupa Jodowa Yahoo twierdzą, że ścieżki detoksykacyjne, takie jak wątroba, wymagają oczyszczenia. Zajrzyjcie do internetowych grup jodowych, aby poznać strategie detoksykacyjne, na przykład sauny, specyfiki odtruwające i zioła.
111 – Woda z solą „wychwytuje” brom, nie pozwalając mu ponownie zagnieździć się w organizmie. Stosując procedurę obciążania solą, można zapobiec większości, jeśli nie wszystkim skutkom usuwania bromu. Część lekarzy zaleca nawet stosowanie tej procedury przed rozpoczęciem suplementacji jodem.
114 – Osoby suplementujące jod wielokrotnie donosiły o podwyższonym poziomie TSH we krwi. To niekoniecznie świadczy o niedoczynności tarczycy. Zmiany TSH mogą oznaczać, że Twój organizm przystosowuje się do obfitości cennego składnika odżywczego. Wartości referencyjne wolnych T3 i T4 pozostają zazwyczaj w normie. Podwyższony poziom TSH może być jeszcze jednym skutkiem niedostatku, wynikającym z tego, że organizm zmusza kolejne tkanki do wchłaniania większej ilości jodu, którego przybyło w wyniku suplementacji.[…] Do przywracania normalnego poziomu TSH stosowany jest także preparat ATP Cofactors.
115 – Fakt, że ból piersi powraca, kiedy wystawia się je na działanie zbyt dużej ilości hormonu tarczycy przy niedostatecznej ilości jodu, potwierdza teorię kradzieży jodu. Sztuczka polega na tym, żeby uzyskać prawdziwy obraz tarczycy poprzez jej ocenę dokonaną przez doświadczonego lekarza jodowego.
122 – Stosowanie bromowanej mąki jest normą w produkcji wyrobów piekarniczych – brom to środek poprawiający jakość ciasta.
122 – Szukaj na etykietach skrótu „BVO”, który oznacza bromowane olej roślinny. Niektóre napoje gazowane i izotoniczne również zawierają brom. Najlepiej znanym jest Mountain Dew.
129 – Doktor David Brownstein nazywa jod „najbardziej zagadkowym składnikiem odżywczym”.
134 – Ze starego podręcznika Mercka dowiedziałam się, że w XIX wieku jod był najczęściej stosowanym lekiem na guzy. Używano go również do leczenia chorób płuc, wola (powiększenia tarczycy), a nawet syfilisu.

Link do części 3: http://cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.p ... 44#p118444
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1427
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 21
x 71
Podziękował: 142 razy
Otrzymał podziękowanie: 1846 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: barneyos » niedziela 26 kwie 2020, 11:57

Jod Leczy, Skuteczny Program Terapii, Lynne Farrow, wyd.Purana 2017 (http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... 543#p72543)

Część 3 z 4 (Liczba początkowa oznacza numer strony, wymienione produkty są dostępne w Polsce)Poprzednia część: viewtopic.php?f=17&t=1182&p=118426#p118426

136 – Wszystko to pomogło mi zrekonstruować historię stosowania jodu, najpierw w postaci leków z wodorostów, a później farmaceutyków.
141 – Jodu używano zarówno na polach bitew wojny secesyjnej, jak i do smarowania obrzmiałych piersi. Nikt nie wie dokładnie, jak działa jod, ale zapisy historyczne na jego temat nie pozostawiają złudzeń.
142 – Badacze doszli do wniosku, że ci prehistoryczni ludzie spożywali wodorosty, które regulowały w ich organizmach metabolizm cholesterolu, wzmacniały kości i poprawiały reakcje odpornościowe.
144 – Wielu współczesnych naturopatów i zielarzy przepisuje gigartinę, nie zdając sobie sprawy z tego, że 15 000 lat temu prehistoryczne ludy używały tej samej rośliny.
145 – Wole nazywano czasem „grubą szyją”. Hipokrates, starogrecki filozof znany jako ojciec zachodniej medycyny i autor słów. „Po pierwsze, nie szkodzić”, również przepisywał wodorosty.
145 – Później, w I wieku, przyrodnik Pliniusz Starszy zalecał duże ilości spalonych wodorostów jako pewny lek na „obrzmienie szyi”.
150 – W następnych latach lekarze stosowali jod na wiele chorób. Ponieważ spalone wodorosty i gąbki służyły do leczenia wola do tysięcy lat, medycy z Anglii i Europy zaczęli się domyślać, że nabrzmiałe wole obkurcza właśnie jod zawarty w tych morskich organizmach.
153 – Dziś wiemy, że działanie jodu wykracza poza właściwości antyseptyczne. Przekonaliśmy się, że zwalcza on toksyczne działanie metali, wzmacnia układ hormonalny i w niewyjaśniony sposób działa na mózg i inne narządy.
154 – W Detroit w ciągu sześciu lata stosowania soli jodowanej wskaźnik występowania powiększonej tarczycy spadł z 9,7 procent do 1,4 procent.
155 – Aby jeszcze bardziej reklamować swe zdrowe płody rolne, umieszczali na tablicach rejestracyjnych napis: „Karolina Południowa, jodowy stan”.
157 – Wkrapianie jodu jest teraz prowadzone dla 2,6 miliona Chińczyków.
171 – Po drugiej wojnie światowej penicylina oraz sulfonamidy zaczęły wypierać jod w leczeniu infekcji.
171 – Iodex, ulubiona maść mojej zmarłej teściowej, nie jest już dostępna w sieci Walgreens.
172 – Kto ukradł jod? W 2005 roku Guy Abraham napisał artykuł zatytułowany Efekt Wolffa-Chaikoffa – fałszywy alarm?, który odpowiadał na to pytanie. Stwierdził, że w 1948 roku wpływowe czasopismo przekonało lekarzy, iż jod jest niebezpieczny i zakłóca pracę tarczycy osób, które go zażywają. Doktor Abraham dowodzi, że autorzy tamtego artykułu popełnili błąd, twierdząc, że jod w ilości 20-krotnie większej niż zalecana dzienna dawka doprowadził do powstania wola u szczurów. Prawdę mówiąc, nie pofatygowali się nawet, żeby sprawdzić poziom hormonów tarczycy u tych szczurów i nie przedstawili żadnych dowodów na powiększenie ich tarczycy lub chorobę.
173 – Pogląd, że „jod wyłącza tarczycę” był nadal narzucany jako „fundamentalne prawo fizjologii” i wciąż wpływał na praktykę. Tyle tylko, że okazał się błędny – nie był fundamentalny i nie był prawem.
176 – Jodowa rewolucja składa się z dwóch współzależnych części – myśliciela, który ją zapoczątkował i ruchu obywatelskiego, który wykazał, że doktor Abraham ma rację.
178 – Tak zwane fundamentalne prawo fizjologii – mówiące o tym, że jod wyłącza tarczycę - zostało zakwestionowane, obalone, a nawet cofnięte. Doktor Abraham był pierwszym myślicielem, który spojrzał na badania Wolffa-Chaikoffa i nie zaobserwował tych samych zjawisk ani słuszności rozumowania, które trafiło do podręczników. Przyjrzał się historii jodu i dostrzegł, że efekt Wolffa-Chaikoffa należy uznać za krótki, chybiony epizod w historii medycyny, który zyskał popularność.
179 – Jod został przedefiniowany. Z trucizny stał się niezbędnym składnikiem odżywczym, zapewniającym przełomowe pożytki. Zamiast zakurzonej buteleczki z trupią czaszką i piszczelami, stojącej w tyle apteczki, zaczął kojarzyć się z suplementem, którego sklepy ze zdrową żywnością nie mogą trzymać na półkach.
180 – Wolff i Chaikoff stworzyli „ruch jodowej prohibicji” całkowicie wbrew dowodom w postaci publikowanych sto lat książek, które potwierdzały, że jod jest dobroczynny, a nawet czyni cuda.
185 – Na podstawie światowych badań wiemy, że w wypadku podawania jodu w ciąży dzieci będące jej owocem mają zazwyczaj o 20-30 punktów IQ więcej, niż ich rodzice.
188 – Kryzys jodowy zawdzięczamy w znacznej części przekrętowi z jodowaną solą. Chodzi o rządowe zalecenie, mówiące, że wystarczające ilości jodu może nam dostarczyć sól jodowana.
193 – Nieobecność jodu w ludzkim organizmie jest promotorem raka.
197 – Kobiety potrzebują znacznie więcej jodu do prawidłowego funkcjonowania piersi i jajników. Panie o dużych biustach potrzebują go jeszcze więcej.
198 – Czy brom może powodować skrajne niedobory jodu, pokonując go na poziomie komórkowym? Odpowiedź brzmi: tak.
201 – Narażenie na brom zmniejsza ilość dostępnego jodu, potrzebnego do ochrony i odżywiania piersi. Akumulują się płyny. Rozwijają się torbiele, które izolują toksyny. Praca receptorów hormonalnych zostaje zakłócona. Choroba piersi ulega nasileniu. Jaki tani, nieskomplikowany pierwiastek cofa łagodną chorobę sutka w ciągu jednego dnia do trzech miesięcy? Jod.
201 – Skoro jod potrafi wypierać toksyny, to musi mieć w sobie coś z antidotum ważnego dla zdrowia piersi. I tu wkracza „Teoria idealnego zbiegu okoliczności dla raka piersi”. To opowieść o truciźnie i antidotum.
217 – Doktor Guy E. Abraham (wraz z kolegami) wymyślił badanie poziomu jodu na podstawie dobowej zbiórki moczu. Pozwala ono ocenić, czy dany pacjent ma wystarczającą ilość tego pierwiastka. Obowiązuje zasada, że jeśli poziom jest odpowiedni, większość z 50 mg jodu połknięta na początku badania zostanie wydalona wraz z moczem w ciągu 24 godzin.

Link do części 4: viewtopic.php?p=118444#p118445
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1427
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 21
x 71
Podziękował: 142 razy
Otrzymał podziękowanie: 1846 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: barneyos » niedziela 26 kwie 2020, 12:19

Jod Leczy, Skuteczny Program Terapii, Lynne Farrow, wyd.Purana 2017 (viewtopic.php?f=12&t=113&p=72543#p72543)

Część 4 z 4 (Liczba początkowa oznacza numer strony, wymienione produkty są dostępne w Polsce)Poprzednia część: http://cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.p ... 44#p118444


218 – Bardziej dokładny opis badania poziomu jodu znajdziecie w artykule doktora Jorge Flechasa The Iodine/Iodine Loading Test (Jod/Badanie poziomu jodu). Można go znaleźć pod adresem www.vrp.com.
218 – Jod i towarzyszące mu substancje odżywcze » Minimum 50 mg Iodoralu dziennie (można zacząć od 12,5 mg). » Niektórzy lekarze zalecają inne postaci jodu, na przykład płyn Lugola. Iodoral to formuła Lugola w postaci tabletek, mających zapobiegać podrażnieniom żołądka. » Witamina C – 3000 mg dziennie (do usunięcia bromu z organizmu może być potrzeba więcej). » 300-600 mg tlenku magnezu (uczestniczki Programu Badań Jodowych preferują glicynian magnezu lub cytrynian magnezu). » 200 mcg selenu. Wiele osób wybiera selenomentioninę. » 500 mg niacyny (witaminy B3) dwa razy dziennie (nie mylić z niacynamidem). Zaczynajcie od niższych dawek, żeby uniknąć wypłukiwania. 100 mg witaminy B2 trzy razy dziennie. Jako alternatywy można używać preparatu ATP Cofactor. » ½ łyżeczki nieprzetworzonej soli morskiej dodawanej do jedzenia (patrz: przypis). » ¼ łyżeczki nieprzetworzonej soli w 280 ml wody dwa razy dziennie, w razie potrzeby. » Pełny program witaminowy i żywieniowy. » Doktor Guy Abraham ostrzega, że „nadmierna suplementacja wapnia (2000-3000 mg dziennie) jest najczęstszą przyczyną słabej reakcji na suplementację jodu” (luty 2008), „Vitamin Research News”, Vol. 22, Nr 2. » Aktualizacja procedury z 2009 roku. Dane zebrane od uczestników Projektu Badań Jodowych organizacji Breast Cancer Choices wskazują, że preparat ATP Cofactor przyspiesza wchłanianie jodu i normalizuje poziom TSH.
222 – Skonsultujcie się z lekarzem, zanim zaczniecie stosować opisane niżej metody. 1. Procedura obciążania solą jako najbardziej efektywny, najskuteczniejszy sposób wypłukiwania toksyn uwalnianych przez zażywanie jodu. 2. Pulsacyjne dawkowanie, co oznacza 48-godzinną przerwę w zażywaniu jodu, aby pozwolić odpocząć nerkom, przy dalszym przyjmowaniu towarzyszących substancji odżywczych. 3. Zażywanie witaminy C rozłożone na cały dzień, stosowanie do granicy tolerancji jelit. 4. Zażywanie wszystkich jodowych substancji towarzyszących. Wiele relacji dowodzi, że towarzyszące substancje odżywcze, w tym ATP Cofactors, wzmacniają odtruwanie komórek. 5. Picie większej ilości wody. Tego nie da się przecenić. 6. Według użytkowników kodu z objawami skórnymi często pomaga dodatkowe 25 mg cynku.
224 – Malenchenko stwierdził, że poziomy bromu są 50 razy wyższe w tarczycy z rakiem niż w normalnej tkance tarczycowej.
225 – Przy zwiększonym poborze bromu aż jedna trzecia jodu zawartego w tarczycach szczurów była przez niego zastępowana.
225 – Wiadomo, że bromian potasu używany jako dodatek do pieczenia powoduje uszkodzenia nerek i trwałą głuchotę u zwierząt i ludzi.
226 – Zdolność bromu do wywoływania raka, zwłaszcza raka nerek, jest poważnym problemem zdrowotnym.
227 – Kiedy woda do picia zawierająca bromek zostaje poddana działaniu ozonu, tworzy się jon bromianowy, potężny czynnik utleniający.
227 – Bromian potasu jest stosowany w tych produktach jako antyseptyk i środek ściągający. W wypadku połknięcia jest bardzo toksyczny. Pasta z bromianem może powodować krwawienie i stan zapalny dziąseł.
227 – Bromian sodu występuje w takich produktach jak płyny do trwałej ondulacji, farby do włosów oraz barwniki do włosów i tkanin. Bromek benzalkoniowy jest stosowany w niektórych kosmetykach jako środek konserwujący.
232 – Fluorowana woda do picia również pogarsza wchłanianie jodu, toteż w miarę jak kobiety spożywają mniej jodu i wydalają go więcej z powodu toksycznych pierwiastków, ryzyko raka piersi rośnie.
232 – Suplementacja jodu u pacjentek z mastopatią łagodziła zwłóknienia i zmniejszała wielkość piersi. W wypadku bólu piersi towarzyszącego mastopatii, jod łagodził objawy u ponad 50 procent kobiet, które zażywały go przez sześć miesięcy w dawce wynoszącej 6,0 mg.
233 – W warunkach laboratoryjnych wodorost o nazwie mekabu doprowadził do śmierci trzech rodzajów komórek ludzkiego raka piersi. Ów wodorost działał na nie silniej niż fluorouracyl, lek stosowany do chemioterapii.
234 – Jak już stwierdzono, nieprzetworzona sól z wodą łagodzi objawy detoksu, gdyż przyspiesza wypłukiwanie bromu przez nerki.
239 – Bromowana mąka należy do tych produktów żywnościowych, które w największym stopniu narażają nas na związki bromu.
243 – Fluor jest trucizną, dla której nie ma miejsca w ludzkiej, zwierzęcej bądź roślinnej przemianie materii. Niszczy kości i zęby, dewastuje wszystkie układy organizmu. Jest przy tym jednym z najbardziej wszechobecnych pierwiastków w produktach przemysłu farmaceutycznego.
251 – Symportery sodowo-jodowe (NIS) – Są to białkowe transportery błonowe, które aktywnie wychwytują jodki z krwi i przekazują je do wnętrza tyreocytu. Niestety, z czasem te „pułapki” mogą zostać uszkodzone przez szkodliwe substancje i utleniane (pomyślcie o rdzy) albo stać się rzadkie. Zwyrodniałe symportery mogą pogłębiać niedobór jodu. Aby to leczyć, konieczne jest zażywanie jodu w połączeniu z przeciwutleniaczami.
252 – Uszkodzenie oksydacyjne – Uszkodzenia tkanek, na przykład symporterów sodowo-jodowych, na skutek braku utleniaczy.
252 – Wolffa-Chaikoffa, efekt – Wpływowa teoria, dominująca przez ostatnie 50 lat. Głosi ona, że jod wyłącza tarczycę u szczurów. Zostało to zakwestionowane.
Diagram płynu Lugola – miligramy jodu na kroplę

Stężenie Jod Jodek Ogółem
płynu

2% | 1,0mg | 1,50mg | 2,50mg

3% | 1,5mg | 2,25mg | 3,75mg

5% | 2,5mg | 3,75mg | 6,25mg

7% | 3,5mg | 5,25mg | 8,75mg

10% | 5,0mg | 7,50mg | 12,50mg

15% | 7,5mg | 11,25mg | 18,75mg


--- KONIEC ---
1 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

cedric
Posty: 6319
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9959 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 01 maja 2020, 17:34

Wielkie dzięki dla @barneyos za ogrom pracy w wyłuskaniu najważniejszych informacji z książki Lynne Farrow i podzieleniu sie ze wszystkimi.

http://www.pnmedycznych.pl/wp-content/u ... 39-845.pdf
*Małgorzata Gietka-Czernel
Profilaktyka niedoboru jodu
Iodine prophylaxis
Klinika Endokrynologii, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, Szpital Bielański, Warszawa Kierownik Kliniki: prof. dr hab. med. Wojciech Zgliczyński
"Ryzyko jego rozwoju pojawia się w warunkach zmniejszenia dziennego spożycia jodu poniżej 50 μg. Bezpośrednią przyczyną są wtórne do niedoboru jodu: nadmierna stymulacja TSH, uaktywnienie wewnątrztar- czycowych czynników wzrostowych – insulinopodob- nego czynnika wzrostowego pierwszego (ang. insulin- -like growth factor-1 – IGF-1) i naskórkowego czynnika wzrostowego (ang. epidermal growth factor – EGF) oraz niedobór czynnika antyproliferacyjnego – transfor- mującego czynnika wzrostowego beta (ang. transfor- ming growth factor-β – TGF-β). W związku z niejedno- rodną wrażliwością tyreocytów na działanie czynników wzrostowych dochodzi do ich miejscowego rozplemu i tworzenia się guzków. Nadmierna stymulacja sprzyja również mutacjom i powstawaniu rozrostów monoklo- nalnych – gruczolaków. Część mutacji może mieć cha- rakter aktywujący receptor TSH lub białko błonowe Gs; dochodzi wówczas do rozwoju guzków autonomicz- nych i nadczynności tarczycy.[…]
Na przykład, właściwości kompetycyjnego hamowania wychwytu jodu ma go- itryna zawarta w kapuście, brokułach i kalafiorach, tiocyjanki powstające w toku metabolizmu cyjanków obecnych w siemieniu lnianym, manioku i batatach oraz nadchloran potasu – produkt przemysłowy, bę- dący komponentą paliwa rakietowego, fajerwerków i folii bąbelkowej (6). Efekt wolotwórczy i sprzyjający rozwojowi niedoczynności tarczycy mogą mieć również niedobory pokarmowe: deficyt żelaza, selenu oraz witaminy A.Niedobór żelaza zmniejsza aktywność peroksydazy tarczycowej, której składnikiem jest hem zawierający kationy żelazowe. Selenoenzymy, tj. obecna w tarczycy peroksydaza glutationu, ma właściwości redukujące i zabezpiecza gruczoł przed toksycznym działaniem nadmiaru nadtlenków. Inne selenoenzymy – dejodynazy – dostarczają 80% znajdującej się w krążeniu T3. Witamina A hamuje aktywność genu dla podjednostki β-TSH: jej niedobór stwierdzono na terenach endemii wola (7).
[…]
Zawartość jodu w moczu określa podaż tego pierwiastka w ciągu dni, stężenie tyreoglobuliny odzwierciedla jego spożycie w ciągu tygodni i miesięcy, a obecność wola w per- spektywie lat.[…]
Podanie doustne pokrywa zapotrzebowanie na jod przez okres 6-12 miesięcy, iniekcja domięśniowa – przez 2-3 lata (16). {straszne-jak można było wpaść na iniekcje domięśniowe jodu?}
[…]
Płód nie ma wykształconego mechanizmu adaptacji do nadmiaru jodu (ang. escape phenomenon), który zaczyna się kształtować po 36. tygodniu ciąży i dojrze- wa kilkanaście tygodni po urodzeniu. Nadmierne daw- ki jodu podawane ciężarnej lub noworodkowi mogą spowodować niedoczynność tarczycy i wole. U dziecistarszych dzienne dawki jodu powyżej 500 μg stano- wią ryzyko rozwoju wola.
0 xAlicante
Posty: 42
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 19:21
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: Alicante » niedziela 21 cze 2020, 19:55

Czy odstawienie Płynu Lugola, po ok 3x miesiacah suplementowania,
możę przyczynić sie do nieprawidłowej pracy tarczycy? nadciśnienia? zawrotów głowy?
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18003
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32631 razy
Otrzymał podziękowanie: 26064 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 13 wrz 2020, 22:43

JOD LECZY I ODCHUDZA! - Walentyna Matusz© VTV
Data premiery: 10 wrz 2020

https://www.youtube.com/watch?v=rOrGbeKoQ88
0 xcedric
Posty: 6319
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9959 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 23 lis 2020, 20:19

https://beyondthyroidcancer.com/iodine- ... -halogens/

"Fluor jest związany z przyczynami raka tarczycy. Funkcje fluoru poprzez blokowanie receptorów jodu w tarczycy. Wpływa na mechanizm sprzężenia zwrotnego, który reguluje oś przysadki tarczycy, a zatem powoduje zwiększony poziom hormonu tyreotropowego (TSH). Może to aktywować komórki nowotworowe poprzez aktywację układu enzymatycznyego znanego jako "cyklaza adenylanowa", który ma do czynienia z wiązaniem TSH i stymulacją TSH. Komórki raka tarczycy nie są jedynymi komórkami aktywowane przez fluor, choć. Wszystkie nowotwory związane z hormonami, takie jak piersi, jajnika, macicy, prostaty, jąder, i tarczycy mają fakt, że komórki nowotworowe są aktywowane przez cyklazy adenylanu, po aktywacji przez fluor.

W przeszłości fluor był stosowany jako lek w leczeniu nadczynności tarczycy, ponieważ, według Narodowego Instytutu Zdrowia, Fluorek "dość skutecznie zmniejsza aktywność tarczycy". Fluor został zastąpiony na początku 1940 roku przez leki anty-tarczycy Propylthiouracil (PTU), który jest obecnie rzeczywiście uważane za rakotwórcze. W Chinach, Fluor jest rzeczywiście otwarcie uznane za przyczynę raka tarczycy, a wielu rolników żyjących w obszarach zanieczyszczonych fluorem zostały przeniesione do bezpieczniejszych obszarów, poprzez swoje programy rządowe.

Istnieją różne formy fluoru, a dwa z najczęstszych są fluorek wapnia i fluorek sodu. Po zadaniu nadmiaru, każdy rodzaj fluoru może być szkodliwy dla zdrowia. Fluorek wapnia jest uważany za mniej toksyczny, a zatem mniej szkodliwy dla zdrowia niż fluorek sodu i występuje naturalnie w podziemnych źródłach wody. (Niepokojącym faktem jest to, że w wystarczających stężeniach fluorek wapnia może faktycznie osłabiać kości i zęby, zamiast je chronić). Z drugiej strony fluorek sodu jest jeszcze bardziej destrukcyjny niż fluorek wapnia, ponieważ fluorek sodu jest dodawany do wielu publicznych źródeł wody, które są już skażone aluminium, kadmem i ołowiem. Fluorek sodu pochodzi jako syntetyczny produkt uboczny odpadów z nawozu, aluminium i przemysłu jądrowego, i ma zdolność do łączenia z innymi substancjami toksycznymi, a z kolei zwiększy ich moc.

Stwierdzono również, że fluorek sodu osłabia układ odpornościowy i uszkadza nerki i wątrobę. Szczególnie, niektóre objawy toksyczności fluorku sodu są podobne do tych fibromialgii, w tym zmęczenie, ból mięśni, utrata pamięci i bezsenność. Fluorek sodu może również powodować nudności, biegunka, ból brzucha i zwiększone pragnienie. Innym niepokojącym faktem, na który należy zwrócić uwagę, jest to, że fluorek sodu przenosi aluminium przez barierę krew-mózg, gdzie może być czynnikiem rozwoju choroby Alzheimera. Raz w mózgu, Fluor może zwapnienia szyszynki, który jest odpowiedzialny za produkcję melatoniny w organizmie. Bez wystarczającej ilości melatoniny, Twoje ciało jest pozbawione skutecznego snu, a następnie tarczycy będzie zatem w stanie funkcjonować prawidłowo.

Czy wiesz, że istnieje fluor w lekach, takich jak leki przeciwdepresyjne, antybiotyki, leki obniżające poziom cholesterolu, leki chemioterapii, leki przeciwhistaminowe, leki przeciwgrzybicze, a nawet znieczulenie?

Najważniejszym tutaj jest to, że fluor blokuje receptory jodu w tarczycy. Dla tych czytelników, którzy nadal mają tarczycy, należy pamiętać, że fluor konkuruje z jodu w tarczycy, i tarczycy prawie zawsze absorbuje fluoru nad jodem. Kiedy tak się stanie, zablokuje prawidłową produkcję hormonu tarczycy.
Dodanie fluoru do wody pitnej zostało przedstawione w USA jako jeden z największych sukcesów zdrowia publicznego XX wieku. Rząd po raz pierwszy zaczął nakłaniać miejskie systemy wodne do dodawania fluoru na początku lat 50.. Niestety, Fluor jest substancją kumulacyjną i będzie nadal wzrastał w twoim ciele, gdy będziesz go spożywać lub wchłaniać. I wykazano, że fluor nie jest naprawdę konieczne, aby utrzymać zęby zdrowe, w przeciwieństwie do tego, co zostało powiedziane przez media i przemysłu stomatologicznego od dziesięcioleci.

Mimo że PubMed stwierdza: "Nie ma dowodów na jakikolwiek szkodliwy wpływ na specyficzną odporność po fluoryzacji, ani żadnych potwierdzonych doniesień o reakcjach alergicznych", a fluor jest uważany za "bezpieczny", istnieje wiele osób, które błagają o różnice:

Według dr. Mercola, "Zalecane poziomy fluoru w USA są dwa razy poziom, w którym funkcja tarczycy może mieć wpływ, i zaburzenia czynności tarczycy szaleje w USA, gdzie szacuje się, 20 milionów ludzi jest dotkniętych. Skutki uboczne zaburzenia czynności tarczycy obejmują przyrost masy ciała i depresję". Sugeruje, że "istnieją znacznie bezpieczniejsze sposoby poprawy zdrowia zębów."

Endokrynolog dr Terry Davies, profesor medycyny w Icahn School of Medicine na Mount Sinai w Nowym Jorku, zgodził się, stwierdzając: "Ten dramatyczny wzrost dysfunkcji tarczycy związane z fluoryzacji zaopatrzenia w wodę dodaje do poprzednich badań wskazujących, że fluorek ma hamujący wpływ na tarczycę."

Dr Robert Barsley, profesor w Louisiana State University's Health Sciences Center's School of Dentistry, jest cytowany jako powiedzenie: "To nie jest woda, która jest przyczyną tego (toksyczność fluoru), to dodatkowe produkty fluoru - pasta do zębów, płyn do płukania jamy ustnej - że ludzie używają. A ludzie chcą ładnych białych zębów, więc myją trzy razy dziennie."

Narodowa Akademia Nauk zaleciła, aby EPA obniżyła maksymalny dopuszczalny poziom fluoru w wodzie pitnej. Ich raport ostrzegał, że "ciężka fluoroza", zaburzenie wynikające z wchłaniania zbyt dużej ilości fluorku, może wystąpić przy 2 częściach na milion. Większość autorów raportu stwierdziła, że żywotność wody pitnej z fluorem na poziomie 4 części na milion lub więcej może zwiększyć ryzyko złamania kości.

W styczniu 2011 r. EPA ogłosiła, że zamierza obniżyć maksymalną ilość fluoru dopuszczalną w wodzie pitnej ze względu na rosnące dowody na możliwy "szkodliwy wpływ fluoru na zdrowie dzieci". To zalecenie EPA zostało sformułowane po skorygowanym badaniu oceny ryzyka, w którym stwierdzono, że 2 na 5 nastolatków miało smugi zębów lub plamienie i "niektóre wżery" w wyniku nadmiernego fluoru. Jedno z badań przeprowadzonych przez EPA wykazało, że "długotrwałe, wysokie spożycie fluoru może zwiększać ryzyko kruchych kości, złamań i paraliżujących nieprawidłowości kości".
0 xcedric
Posty: 6319
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9959 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 01 sty 2021, 16:23

https://raypeatforum.com/community/thre ... 749/page-5
"Moim zdaniem nascent iodine jest mistyfikacją.

Diatomowa forma pierwiastka jodu I2, nie ma ładunku elektrycznego. Monoatomiczny jod również nie ma ładunku elektrycznego, ale jest niestabilny i wysoce reaktywny (wolne rodniki, oznaczone jako I z kropką, I * ). Może być produkowany przez wystawienie I2 na światło ultrafioletowe. Pola elektryczne i magnetyczne tego nie zrobią, co czasami jest błędnie sugerowane.

Należy wspomnieć kilka punktów na temat atomidyny Edgara Cayce'go. Ten słynny wizjoner napisał kilka artykułów na temat najlepszej formy suplementu jodu (18). Niektórzy twierdzą, że to był trójchlorek jodu, ale to nie może być prawdą, jak związek ten jest toksyczny przez połknięcie i szkodliwe dla błon śluzowych. Rozkłada się do ICl i trującego gazu Cl2 w temperaturze 77 stopni C, a także w wodzie w temperaturze pokojowej (19). Najprawdopodobniej atomidyna Cayce'a była po prostu 1% roztwór jodu (I2) w 95% etanolu. Jestem zaskoczony, że są wykształceni ludzie, nawet lekarze, którzy twierdzą, że "elementarne monoatomowe jodu" preparaty (Atomidyna, nascent iodine itp.) są najlepszymi formami suplementów jodu. Może to ma coś wspólnego z efektywnego marketingu? Pierwiastek jodu (I2) jest rozpuszczalny w glicerynie. Zastąpienie etanolu glicerolem rzeczywiście sprawia, że te suplementy bardziej przyjazne dla konsumpcji, więc są one sprzedawane przez niektórych dostawców "
0 xcedric
Posty: 6319
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9959 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 15 mar 2021, 21:23

Znamy szkodliwośc bromowanych olejów rołśinnych, ale mało wiemy ojodowanych tłuszczach nienasyconych
https://www.sciencedirect.com/topics/nu ... pyseed-oil
Niedobór jodu i jego zapobieganie
B.S. Hetzel, w International Encyclopedia of Public Health (drugie wydanie), 2017

Olej jodowany
Jodowany olej przez wstrzyknięcie lub doustnie jest szczególnie odpowiedni dla odizolowanych społeczności, tak charakterystycznych dla odległych górskich obszarów endemicznych wola. Uderzająca regresja wola po podaniu jodowanego oleju, z poprawą samopoczucia po korekcji niedoczynności tarczycy, zapewnia ogólną akceptację środka (ryc. 4).

Rycina 4. Znikanie wola u kobiety z Nowej Gwinei 3 miesiące po wstrzyknięciu jodowanego oleju. Towarzyszy temu dobre samopoczucie, wynikające ze wzrostu poziomu hormonu tarczycy we krwi. To sprawia, że ​​zastrzyki są bardzo popularne.

Przedruk za zgodą Hetzel, B.S., 1989. The Story of Iodine Deficiency: An International Challenge in Nutrition. Oxford University Press, Oxford, Wielka Brytania.
Jodowany olej jest znacznie droższy niż jodowana sól, ale jest używany szczególnie w przypadku poważnego niedoboru jodu na odległych obszarach. Zapewnia natychmiastową korektę niedoboru, a w konsekwencji zapobieganie uszkodzeniom mózgu.

W odpowiednim miejscu olej (1 ml zawiera 480 mg jodu) należy podawać wszystkim kobietom do 40 roku życia i wszystkim mężczyznom do 20 roku życia. Dawka 480 mg zapewni pokrycie 1 niedoboru jodu i jego profilaktykę
B.S. Hetzel, w International Encyclopedia of Public Health (drugie wydanie), 2017

SUPLEMENTACJA | Rola suplementacji mikroelementów
R.D.W. Klemm, w Encyclopedia of Human Nutrition (drugie wydanie), 2005

Jodowany olej jodowany
Chociaż skuteczne, zastrzyki z jodowanego oleju zostały w dużej mierze zastąpione doustnym jodowanym olejem z powodu obaw związanych z pandemią AIDS i użyciem igieł, a także wyższymi kosztami zaopatrzenia (strzykawki) i personelu (wykwalifikowani iniekcje). Doustne podawanie jodowanego oleju wydaje się być równie skuteczne jak wstrzyknięcie domięśniowe, ale jest mniej kosztowne, nie niesie ryzyka zakażenia (przez zanieczyszczoną igłę), jest bezbolesne i może być podawane przez nieprzeszkolony personel. Jodowany olejek doustny jest uważany za bezpieczny dla kobiet w ciąży i może być podawany w dowolnym momencie ciąży; wydaje się jednak, że chroni przed umiarkowanymi i ciężkimi zaburzeniami neurologicznymi u niemowlęcia tylko wtedy, gdy jest podawany w pierwszych dwóch trymestrach ciąży. Najlepsze wyniki prawdopodobnie wystąpią, gdy suplementacja jest podawana w pierwszym trymestrze ciąży, ale nawet jeśli jest podawana w późnej ciąży lub niemowlęciu po urodzeniu, widoczna jest niewielka poprawa wzrostu mózgu i ilorazów rozwojowych, ale nie stanu neurologicznego.
1 xcedric
Posty: 6319
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9959 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 15 mar 2021, 21:50

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jodypina
" Jodypina (niem. Jodipin, ang. Iodipin) – jodowany olej sezamowy, preparat stosowany historycznie (na początku XX wieku) w leczeniu zamiast jodków alkalicznych. Dowodzono również skuteczności jodypiny w leczeniu kiły[1]. Była stosowana doustnie (w stężeniu 10%) i w zastrzykach podskórnych (25%)"
przygotowanie jodypiny wg Mercka
https://www.bmj.com/content/bmj/1/2525/1228.extract.jpg

https://www.thelancet.com/journals/lanc ... 0/fulltext
CLINICAL NOTES: MEDICAL, SURGICAL, OBSTETRICAL, AND THERAPEUTICAL.| VOLUME 161, ISSUE 4163, P1668, JUNE 13, 1903

A CASE OF SEVERE UTERINE HÆMORRHAGE TREATED BY IODIPIN.
GeorgeE. Keith, M.B., C.M. EDIN.

https://www.thelancet.com/journals/lanc ... 4/fulltext
VOLUME 161, ISSUE 4153, P958-960, APRIL 04, 1903

ON THE USE OF IODIPIN IN CASES OF UTERINE FIBROID.
JohnA. Shaw-Mackenzie, M.D. LOND.
Published:April 04, 1903

leczenie kiły
iodipin
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl ... 76/?page=1

16 stronicowa publikacja do pobrania
https://wellcomecollection.org/works/cb ... e&canvas=1
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 611
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18601 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 21 mar 2021, 23:51

ludziska listy piszą do kliniki Ziemi (EC) ;)
niekoniecznie marki J. Crow's (3%) , bo w polin jeszcze można kupić jod i jodek free, nie w aptece co prawda :mrgreen:
ale jednak, i tę jodynkę na leczniczym spirytusie wykonać.. samodzielnie 8-)

tłumacz, sorry, trans googl :D

https://earthclinic.us8.list-manage.com ... 5e13e41ef3
Najpopularniejsze posty z jodem Lugola: kwaśny refluks, wirusy, brodawki i szum w uszach
Zespół kreatywny Earth Clinic | Zmodyfikowano: 20 marca 2021 r
Jod Lugola

Poniżej znajduje się kilka najpopularniejszych postów Lugola Jodine w Klinice Ziemi, które zebraliśmy dla Ciebie w naszych działach poświęconych dolegliwościom i lekarstwom.

Dowiedz się, jak czytelnicy Earth Clinic stosowali Lugola w leczeniu schorzeń, takich jak refluks żołądkowy, mięczak zakaźny, brodawki podeszwowe, infekcje zatok, COVID-19, ból ucha, szum w uszach i głuchota i nie tylko.

Jeden z czytelników wyszczególnia ważne składniki odżywcze towarzyszące suplementacji jodem Lugola.

Sprawdzaj od czasu do czasu, ponieważ dodajemy więcej postów do tej strony, gdy je odkrywamy!


Gdzie kupić jod Lugola
Amazon ma bardzo rozsądne ceny za jod Lugola . Od wielu lat używamy marki J. Crow's (3%) z dużym sukcesem.

Powiązane linki:
Lugol's Jod
's Lugol's Jod Treatment

Kwasu refluks
1 Recenzja użytkownika
5-gwiazdkowy (1)
100%


Wysłane przez Michelle (Mcarthur, Ohio) 14.04.2013
5 na 5 gwiazdek
Wybór redaktorów

Cieszę się, że mogę powiedzieć, że mam fantastyczne rezultaty stosując Jod Lugola na mój refluks żołądkowy. Od lat cierpię na tę dolegliwość i miałem tak wiele recept i specjalnych ograniczeń dietetycznych. Nie mogę uwierzyć, że przez cały ten czas miałem niedobór jodu i to była przyczyna. Brałem kilka kropli dziennie i powoli zwiększałem dawkę, biorąc kilka dni wolnego tu i tam.

Po kilku tygodniach zdałem sobie sprawę, że czuję się lepiej i po około miesiącu nie miałem żadnych problemów z żołądkiem.

Od dziecka mam problemy z bólami brzucha. To jest dla mnie rewolucyjne. Mówię o tym absolutnie każdemu!

12

Odpowiedzi udzielił David
(PA)
20/03/2021

Domyślam się, że nie miałeś niedoboru jodu.

Większość refluksu kwaśnego jest w pewien sposób związana z niskim poziomem kwasu żołądkowego, który sprzyja rozwojowi bakterii lub grzybów (Candida), a jod to znokautował.
Upewnij się, że tarczyca działa prawidłowo, ponieważ jest to jedna z przyczyn niskiego poziomu kwasu żołądkowego.

W międzyczasie możesz również uzupełniać betainę / pepsynę lub używać octu jabłkowego do posiłków, aby utrzymać kwas żołądkowy.
Pamiętaj, że kwas żołądkowy jest bramą do tego, czy drobnoustroje dostają się do organizmu lub namnażają się w nim.

Prawidłowy kwas żołądkowy jest niezbędny do zachowania zdrowia, a po 30 roku życia tracimy kwas żołądkowy do tego stopnia, że ​​prawie go nie ma, gdy jesteśmy starsi o kilka dekad. Pamiętaj też, że refluks żołądkowy nie ma zbyt dużej ilości kwasu żołądkowego, ma go w niewłaściwym miejscu, jak na ironię,

1

Odpowiedzi udzielił Laurel
(Virginia Beach, VA)
20/03/2021

Mam Lugola, ale nie brałem go bo przeczytałem, że powinien być przyjmowany sam (godzinę b4 / po innych suplementach). Czy ktoś mógłby to rozważyć. Dziękuję Ci!COVID-19
1 Recenzja użytkownika
5-gwiazdkowy (1)
100%


Wysłane przez Luann (Indiana, USA) dnia 23.10.2020
5 na 5 gwiazdek
Wybór redaktorów

Mój mąż i ja zapadliśmy na objawy Covid-19 i po kilku dniach wiedziałem, że to mamy. Zrobiłem więc trochę badań nad 5% roztworem jodu Lugola i to właśnie zrobiliśmy.

Oboje użyliśmy 6 kropli tego rodzaju płynnego roztworu Lugola do naszej porannej filiżanki kawy, a następnie wlewaliśmy jeszcze 6 kropli do szklanki wody, była to po prostu zwykła woda ze studni z naszego kranu i piliśmy ją jeszcze dwa razy w ciągu dnia ... czyli łącznie 6 kropli kawy lub wody 3 razy dziennie.

Kaszel ustał u nas obojga w ciągu mniej więcej godziny od wypicia drinka, a czwartego dnia kaszel nie powrócił, podobnie jak bóle głowy i ciała, gorączka, dreszcze, po prostu uczucie całkowitego zgnilizny i czuliśmy się zupełnie dobrze.

Nie przestawaliśmy przyjmować tego z obawy, że wirus wróci na nas, więc przyjmowaliśmy tę ilość codziennie przez kilka tygodni dłużej. I nie zareagowaliśmy na taką ilość jodu Lugola poza tym, że szybko i łatwo zabił on dla nas wirusa i nie mieliśmy żadnych złych skutków ubocznych jego używania. Nie mówię ci, żebyś tego robił, ale po prostu przekazuję moje doświadczenia z używaniem jodu.

Nawiasem mówiąc, mam 67 lat, a mój mąż prawie 70.

Czytałam o stosowaniu tego 5% roztworu jodu Lugola i wiele lat temu była to preferowana metoda leczenia,

ponieważ zabija lepiej niż jakikolwiek antybiotyk.

Powiedział, że był używany do i zabija wirusy, bakterie, pasożyty, a oni badali go i twierdzą, że jest używany w leczeniu raka.
Więc przeprowadź własne badania i nie wierz wszystkim tym przeciwnikom, nie zrobiłem tego i tak się cieszę, że go użyłem.
Chyba każdemu z nich.

Źródło: https://www.earthclinic.com/cures/coron ... tml#lugols

12

Ból ucha, szum w uszach i głuchota
1 Recenzja użytkownika
5-gwiazdkowy (1)
100%


Wysłane przez Jacqueline (Devon) 27.11.2016
5 na 5 gwiazdek
Wybór redaktorówNapisałem wcześniej na ten temat pod infekcją ucha.

Mam starą buteleczkę z kroplami do oczu - malutką. Wyczyściłem i włożyłem 1/4 Lugola (ja użyłem 7%) ale 5% będzie ok.
Napełnij resztę butelki schłodzoną, przegotowaną wodą, a następnie ponownie przykręć zakraplacz.

Wlewam 3 krople do uszu 3 razy dziennie przez następne 4 dni i ból spowodowany ostrą infekcją ucha, szumem usznym i głuchotą zniknął i nigdy nie powrócił.

To było kilka lat temu i nadal nie wróciło i cierpiało każdego roku przez wiele lat i było nietykalne dla antybiotyków. Powinien również działać przeciwko infekcji grzybiczej.

Lugola jest zawsze w mojej szafie. W zeszłym roku pozbyłem się przez to infekcji moczu.

17

Odpowiedzi od Cris
(Qld)
19/03/2021

Wiele świetnych informacji tutaj. Jeśli chodzi o%, skórę itp. Jod nie ma stanu płynnego.
Sublimuje od ciała stałego do gazu. Jeśli zastosujesz Lugola, mieszaninę pierwiastkowego jodu (ciemnego koloru) zawieszonego w jakiś sposób na alkoholu i jodku potasu rozpuszczonego w wodzie (myślę, że klarowny roztwór najlepiej przesycony) zauważysz, że (ciemny kolor) z czasem zanika.
Tempo, w jakim znika, zależy od tego, jak brakuje jodu w organizmie.

Jeśli masz odpowiedni poziom pierwiastkowego jodu (nie KI), zniknie on powoli, ponieważ twoje ciało wydaje się przyswajać tylko to, czego potrzebujesz, a tempo znikania jest powolne, ponieważ sublimacja do atmosfery jest głównym usuwaniem jodu.

Jeśli jesteś niski, a większość w Australii tak, ciemny kolor zniknie powoli. Jeśli więc obawiasz się toksyczności, czas początkowej aplikacji i zobacz, czy czas maleje.
Osobiście używam 10% (sporadycznie) bez żadnych problemów. Trzymam również KI do użytku w zapobieganiu i leczeniu, szczególnie infekcji przenoszonych przez powietrze, za pomocą kilku kropli przesyconego.
Najwyraźniej KI może powodować więcej problemów, jeśli jest nadużywany, ale nie widziałem żadnych wskazań u siebie ani u moich zwierząt hodowlanych, których podstawowymi lekarstwami są jod, zastrzyk witaminy C, pieprz cayenne itp.

2

Fibrocystic Breast Disease
3 Recenzje użytkowników
5-gwiazdkowy (2)
67%
4-gwiazdkowy (1)
33%


Wysłane przez Brianna (Devon, Anglia) dnia 06.03.2015
5 na 5 gwiazdek
Wybór redaktorówAch,

choroba włóknisto-torbielowata piersi:

Wiem, że nie powinienem tego mówić, ale kiedy słyszę o kobiecie narzekającej na to, część mnie jest naprawdę podekscytowana, ponieważ KOCHAM satysfakcję z możliwości zaprezentowania jej tego lekarstwa, które działa w 100% przypadków (bardzo niewiele rzeczy są w 100%, ale tak jest).

Jeśli cierpisz na chorobę włóknisto-torbielowatą piersi, może to oznaczać, że masz wysokie ryzyko raka piersi.

Nie martw się! Jest to łatwy do naprawienia problem.

Najprawdopodobniej organizm nie wytwarza wystarczającej ilości estriolu (składnika estrogenu), aby utrzymać tkankę piersi (co powoduje bolesne piersi!), A niski poziom estriolu jest powiązany z rakiem piersi.

Sztuczka polega na zwiększeniu poziomu estriolu.

Jod to niesamowity sposób na zrobienie tego i widzę, że wielu tutaj ludzi go popiera. Ale coś, czego ci ludzie nie są świadomi, to to, że odbierają to w niewłaściwy sposób.

Jod jest niezbędny dla funkcjonowania naszej tarczycy, jednak nie poprawi poziomu estriolu, który jest kluczowy w leczeniu bolesnych torbielowatych piersi. To, czego potrzebujesz, to aby jod dostał się do jajników, aby stymulować produkcję estriolu.

Jeśli połykasz jod, praktycznie cała jego ilość trafi do twojej chciwej tarczycy, zanim dotrze do jajników.

LECZENIE:

Nasącz bawełniany wacik jodem (nie jodkiem ) i przetrzyj pochwę.

Nie żartuję, w ciągu kilku minut zauważysz dramatyczną różnicę.

Powtarzaj dwa razy w tygodniu, aż choroba ustąpi (zwykle za około 6-12 tygodni).

Jeśli cierpisz na przewlekłą chorobę FBD (Fibrocystic Breast Disease), przyjmuj doustne suplementy 10-12 mg jodu / jodku w połączeniu (ponieważ tarczyca jest bardziej zależna od JODKU i również odgrywa rolę w FBD).

Działa za każdym razem. Mam nadzieję, że to pomoże! :)


(To nie zadziała, jeśli usunięto Ci jajniki, przepraszam).

Źródło: https://www.earthclinic.com/cures/fibro ... tml#iodine

6

Odpowiedzi od Jeroen
(Amsterdam)
19/03/2021
5 na 5 gwiazdek
Ostrzeżenie

Należy pamiętać, że jod ma duży potencjał oparzenia skóry, a nawet łatwiejszego spalania błon śluzowych.
W przypadku zwykłego stosowania przezskórnego 5% jest naprawdę maksymalne, a niektórzy ludzie odczuwają nawet pieczenie skóry, wysypkę itp. Jod ze skóry dostanie się do krwiobiegu, a więc stanie się ogólnoustrojowy.

Proponuję skórę ud i brzucha. jeśli musisz iść do pochwy, proponuję iść na max. 2% roztwór łap. pielęgnuj skórę olejem kokosowym bezpośrednio po aplikacji jodu. łatwo jest rozcieńczyć jod Lugola w domu, rozcieńczyć go najlepiej wodą destylowaną. Podwój głośność do połowy procentu.

1

Odpowiedzi od Jessica
(Toronto, Ontario)
19/03/2021
4 na 5 gwiazdek
Lepiej, ale z efektami ubocznymi

Tak, przyjmowanie jodu pomogło w znacznym stopniu zmniejszyć ból piersi (nie całkowicie!), Ale ostatecznie dostałam choroby Hashimoto. Proszę, jeśli masz zamiar brać jod, bierz go w małych dawkach, żebyś nie skończył jak ja.

4

Thisisme64
(Belgia)
19.03.2021

Czytałem, że aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia tarczycy przy stosowaniu suplementów jodu, należy przyjmować selen. Zapomniałem, gdzie to czytałem, ale wtedy ufałem źródłu. Używam tej techniki do dziś.

2
Kathy
(Tennessee)
20.03.2021

Uważam, że właśnie dlatego kobiety w Azji rzadko zapadają na raka piersi… jedzą dużo warzyw, takich jak nori (sushi), które jest bardzo bogate w jod.

Jodowe składniki odżywcze Lugola
1 Recenzja użytkownika
5-gwiazdkowy (1)
100%


Wysłane przez Lauren (Tucson, Arizona) 17.01.2015
5 na 5 gwiazdek
Wybór redaktorów

Jod ma wspaniałe właściwości zdrowotne i aby był korzystny, musisz brać ze sobą towarzyszące mu składniki odżywcze - w przeciwnym razie najprawdopodobniej będziesz mieć problemy zdrowotne. Konieczne jest dodanie tych informacji i informacji o protokole ładowania soli do głównego opisu jodu na tej ziemskiej klinice, aby uniknąć problemów z jodem i utrwalania mitu, że jod jest dla ciebie zły. Proszę, jeśli masz do tego przywileje, przeprowadź swoje badania i dodaj informacje o nadrzędnym znaczeniu składników odżywczych towarzyszących im i zawartości soli do opisu jodu.

Towarzyszące składniki odżywcze to: selen (200 do 600 mikrogramów); magnez (400-600 miligramów); Witamina C (3000 do 10000 miligramów); 1/2 łyżeczki nierafinowanej soli dziennie. Jeśli ktoś ma autoimmunologiczną chorobę tarczycy, powinien dodać witaminy B2 i B3 - 100 mg ryboflawiny i 500 mg niacyny, 1-2 razy dziennie. (Osoby z guzkiem autonomicznym (toksycznym) tarczycy nie powinny przyjmować jodu, dlatego ważne jest, aby osoby z guzkami tarczycy dowiedziały się, czy guzek jest spowodowany chorobą Gravesa, czy guzkiem toksycznym (toksyczny wole wieloguzkowe) - patrz Opis przypadku remisji Grave'a na jeffreydachmd.com).

Jeśli chcesz uniknąć uderzenia niacyny (uderzenie nie jest problemem zdrowotnym, ale niektórzy ludzie wolą tego nie doświadczać), wybierz formę niacynoimidu (heksanikotynian inozytolu); trzymaj się całkowicie z daleka od form „uwalniania na czas” lub powolnego uwalniania B3, ponieważ spowodowały problemy.

Jod, który jest bardzo dobry dla zdrowia, należy do tej samej kategorii pierwiastków jak bromki, chlor i fluorki, które są toksyczne dla ludzkiego organizmu. Ta kategoria nazywa się halogeny - wszystkie trafiają do tych samych receptorów w naszych komórkach. Otaczają nas toksyczne halogeny, zawarte na przykład w naszych wodociągach i na materacach, takich jak środki zmniejszające palność. Jeśli dana osoba ma toksyczne halogeny przechowywane w swoich komórkach, kiedy przyjmuje jod, jod zacznie wypierać toksyczne halogeny, kopiąc je z powrotem do krwiobiegu, a następnie nerki wydalą je z moczem. Jeśli toksyczne halogeny zaczną przebywać w krwiobiegu przez chwilę, zanim nerki będą mogły je wydalić, mogą wywołać cały szereg objawów detoksykacji, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, że biorąc pół łyżeczki nierafinowanej soli w 8 uncji wody, a następnie natychmiast 12 uncji czystej, przefiltrowanej wody pomoże nerkom natychmiast wypłukać toksyczne halogeny (sód wiąże się z halogenami). Odwiedź stronę breastcancerchoices.org, aby zapoznać się z protokołem nasycania solą, a także listą objawów odtruwania bromkiem i lekarzy znających jod. Jest to jeden z powodów, dla których niektórzy ludzie są zdezorientowani i myślą, że są „uczuleni” na jod - przyjmują jod bez towarzyszących mu składników odżywczych lub bez użycia soli, jeśli doświadczy detoksykacji bromkowej.

Jednym ze sposobów całkowitego uniknięcia objawów detoksykacji jest przyjmowanie jednej kropli 5% roztworu Lugola dziennie, razem z towarzyszącymi mu składnikami odżywczymi, przez tydzień. W następnym tygodniu zwiększamy do 2 kropli dziennie i tak dalej, aż do osiągnięcia 16 kropli dziennie, czyli 100 miligramów jodu. Innym sposobem, z którym jestem mniej zaznajomiony, ale który jest opisany na curezone.com, jest rozpoczęcie od razu 16 kropli 5% Lugola (100 miligramów jodu) lub jodu w formie tabletek dziennie. Niektórzy ludzie, stosując tę ​​dawkę, uwolnili się od astmy. Zobacz curezone, aby uzyskać te informacje, a także inne stany, na które wpływa jod. Przy 100 miligramach (lub więcej) dziennie osiągnięcie wystarczającej ilości jodu może zająć trochę czasu. Długość tego czasu zależy od tego, jak chora jest osoba, na przykład dla osoby zdrowej może to zająć 6 miesięcy, lub 3 lata dla osoby chorej na raka. Po osiągnięciu dostateczności, zgodnie z protokołem należy obniżyć się do dawki podtrzymującej, powiedzmy 50 mg dziennie.

Dobrymi źródłami informacji na temat jodu są optimox.com (wiele artykułów medycznych), steppingstonesliving.com, który zawiera bezpłatny przewodnik po suplementach jodem, curezone.com i grupa jodowa yahoo. Hakalalabs.com oferuje testy jodu.

11

Molluscum Contagiosum
1 Recenzja użytkownika
5-gwiazdkowy (1)
100%


Wysłane przez Wiesewose (Cairns, Australia) dnia 14.08.2010
5 na 5 gwiazdek
Wybór redaktorów

Moja 5-letnia córka miała ciężki przypadek mięczaka zakaźnego. Zaczęła od około 10 brodawek na pośladkach, które zaczęły się namnażać i rozprzestrzeniać bardzo szybko.

W ciągu roku miała szacunkowo ponad sto na jej nogach. Moje troje innych dzieci też zaczęło je dostawać. Wystraszyłem się. Dwukrotnie poszedłem do lekarza i za każdym razem powiedział mi, żebym pozwolił mu działać.
Tak, jasne; to właśnie robiłem przez rok i zobacz, co się stało! A co, jeśli rozprzestrzeni się na moje nowo narodzone dziecko? Moja córka była coraz bardziej skrępowana, widać było ich na nogach pod mundurkiem szkolnym.

Musiałem coś zrobić. Wypróbowałam ACV, kąpiele gliniane, produkt z apteki na brodawki, sole Epsom i oliwę z oliwek zmieszane z olejkiem eterycznym z cytryny mirtu, a nawet wyciągając je pęsetą. Nic nie działało.

Potem wypróbowałem jod Lugola i małe robale zaczęły się sklejać po 3 dniach stosowania Lugola dwa razy dziennie
za pomocą Q-tip, a kiedy skorupa odpadła, nic nie było pod spodem!

W rzeczywistości można było zobaczyć białe centrum (czyli wirus) wchłaniające cały jod i wyglądające jak zaskórnik, TAK! Dokładnie tam powinien trafić jod.

W ciągu miesiąca wszystkie moje dzieci są wolne od mięczaków. Nie możesz opisać ulgi, którą odczuwam, muszę się tym podzielić.

Źródło: https://www.earthclinic.com/remedies/lu ... s3.html#mc

26

Zgłoszono wiele wyleczeń
1 Recenzja użytkownika
5-gwiazdkowy (1)
100%


Wysłane przez Epeach (Ga) 13.02.2018
5 na 5 gwiazdek
Wybór redaktorów

Chciałem zaktualizować swój sukces dzięki zastosowaniu protokołu jodowego Lugola i innych zdrowych pomysłów, które znalazłem na EC

Zacząłem stosować odżywki Lugola i towarzyszące im 7 miesięcy temu. Zaczynając od 1 kropli 2 procent, aż osiągnąłem 20 kropli. (Proszę przeczytać protokół tutaj na EC)

Próbowałem zmienić dietę, ale zostałem kontuzjowany i teraz jestem zdany na łaskę mojego męża i dzieci za kupowanie i przygotowywanie większości moich posiłków. W każdym razie oddawałem się trochę słodyczy, smażonych potraw i pieczywa. Zrezygnowałem z napojów dietetycznych. Używam tylko oczyszczacza wody z lodówki. Miejmy nadzieję, że skoro mamy miejską wodę, niedługo uda mi się zaopatrzyć cały dom w dobrą.

Używam też 1 łyżki. ACV (do kontroli wagi i kamieni nerkowych, które przeszedłem 3 bez bólu), cytryna / limonka w każdej szklance wody, soda oczyszczona i boraks (miałem straszny atak lęku 2 dni temu od tego i moja twarz pękła, źle !?).

Codziennie biorę kąpiel solną z boraksu / Epsom. Przestałem brać P * x * l na lęk i OCD, 4 miesiące temu, po powolnym zmniejszaniu dawki (1/2 dawki 1 tabletki tygodniowo, aż do całkowitego wyeliminowania), zacząłem używać niefluoryzowanej pasty do zębów i przeszedłem na sól morską.

Wyniki:

Nigdy nie jestem zmęczony w ciągu dnia. Wracałem do domu z pracy i zdrzemnąłem się, a czasem przesypiałem aż do następnego ranka !!!

Na mojej twarzy nie ma trądziku. (z wyjątkiem tego jednego dnia)

Moje sezonowe alergie już mi nie przeszkadzają.

Alergie pokarmowe nie są tak agresywne. (Mleczarnia)

Nigdy więcej zwłóknienia piersi.

Goiter odszedł.

Grzybica paznokci u stóp zniknęła ... Paznokcie nie są całkowicie wyleczone, ale paznokcie nie są dotknięte, są długie, mocne i zdrowe.

Ustąpiły częste bóle głowy.

Zniknęły pęcherze na rękach (wydaje mi się, że jest to grzyb).

Przywrócona energia.

Siwe włosy (ilość światła) wróciły do ​​pierwotnego koloru, a przerzedzone włosy odrosły zdrowiej. Zrobiło się bardzo ciemno / czerwonawo przez pierwsze 3 miesiące po rozpoczęciu protokołu (?) Urodziłem się blondynką.

Brwi odrosły do ​​zewnętrznych krawędzi oczu.

Kilka pieprzyków zniknęło. (zewnętrzne zastosowanie Lugola)

Mgła mózgowa unosiła się przez większość dni. (Wciąż cierpię z powodu złej pogody)

Tendencje do OCD są zmniejszone.

Nie ma potrzeby zakładania okularów do czytania. Dr powiedział, że moja wizja rzeczywiście się poprawiła!
W większości emocje pod kontrolą. (sytuacyjny)

Uniknąłem wszystkich przeziębień / grypy / wirusów, na które cierpiała moja rodzina.

Jak więc widzisz ... Plakaty EC (DZIĘKUJĘ) ... Przywracam sobie zdrowie bez pomocy Nowoczesnych Lekarzy! Czy powiedziałem dziękuję?


13

Brodawka podeszwowa
1 Recenzja użytkownika
5-gwiazdkowy (1)
100%


Wysłane przez Liv (Bonn, Niemcy) dnia 07.01.2018
5 na 5 gwiazdek
Wybór redaktorów

Jod Lugola na oporne brodawki

Miałem naprawdę paskudną brodawkę podeszwową na śródstopiu przez ponad 5 lat. Próbowałem wielu różnych rzeczy, aby się go pozbyć i nic nie działało (na receptę i naturalne środki) i rozważałem wycięcie go, ponieważ było to bardzo bolesne.

Potem przeczytałem gdzieś w sieci, że działał jod Lugola.
Szorowałem brodawkę pod prysznicem pumeksem, aż trochę krwawi, następnie nałożyłem na brodawkę dużą kroplę jodu i pozwoliłem jej całkowicie wsiąknąć, a następnie przykryłem taśmą klejącą.

Robiłem to powtarzalnie co 3 dni i po około 3 tygodniach brodawka stała się czarna, a kilka dni później wypadła. To był naprawdę cud po latach irytacji… Jeśli to zadziałało na mnie, jestem pewien, że zadziała i na Ciebie! Prawdopodobnie trochę mocniejszy niż metody ACV i skórki banana, jak sądzę. Powodzenia:)

7

Infekcje zatok
1 Recenzja użytkownika
5-gwiazdkowy (1)
100%


Wysłane przez Kathy (Floryda) 26.10.2013
5 na 5 gwiazdek
Wybór redaktorów2 krople Lugols 2% w 8oz. woda w butelce do płukania zatok (naczynie neti) leczy infekcję zatok w ciągu 24 godzin.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

bogdantm
Posty: 15
Rejestracja: sobota 16 maja 2020, 11:00
x 2
x 1
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: bogdantm » wtorek 30 mar 2021, 18:27

Jak się ma łączenie witaminy C z jodyną ? zmienia to smak i kolor czy coś jeszcze ?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9341
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13601 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 30 mar 2021, 18:50

Powstaje askorbinian jodu, wątroba musi włożyć sporo energii, aby odzyskać jod i skierować go do potrzebujących narządów. Dodatkowym kluczem jest pH organizmu, udaje się to tylko w bardzo wąskim zakresie pH, więc standardowo absolutna większość tego związku jodu jest wydalona z moczem, a jod nawet nie może zadziałać fizycznie na ścianki żołądka.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 611
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18601 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 30 mar 2021, 19:05

jak rano jod, to wit.C wieczorem,albo odwrotnie .

nie lubią się razem, było kilka razy w tym temacie.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

bogdantm
Posty: 15
Rejestracja: sobota 16 maja 2020, 11:00
x 2
x 1
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: bogdantm » wtorek 30 mar 2021, 19:28

pilnuje ph paskami , soda buforowana kw. cytrynowym uzupełniam :chlorkiem potasu .chlorkiem magnezu .boraksem .d3 plus k2 . cynk. selen. b-100 . askorbinian sodu czyli C witaminka oraz solą kłodawską

Jakie zastosować czasowe przerwy pomiedzy jodyna a witamina C w postaci askorbinianu który stosuje 5-6x dziennie po 1gr, ?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9341
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13601 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 30 mar 2021, 20:37

Myślę, że C godzinę po jodynie wystarczy. Poza tym używasz askorbinianu, a nie kwasu askorbinowego, więc reakcja wymiany we krwi nie będzie intensywna, to już wątroba sama sobie zdecyduje co z tym zamieszaniem zrobić.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

bogdantm
Posty: 15
Rejestracja: sobota 16 maja 2020, 11:00
x 2
x 1
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: bogdantm » wtorek 30 mar 2021, 21:20

lepiej dzielić porcje jodyny czy wziąć jedna dawkę ? czy niema to znaczenia ?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9341
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13601 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 30 mar 2021, 21:40

Jeśli nie bierzesz hardcore'wych ilości to nie ma znaczenia.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 611
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18601 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 17 kwie 2021, 22:33

OSTRZEŻENIE: JOD W ROZTWORZE LUGOLA

przez Walter Last


Po MMS (zakwaszonym chlorynie sodu) roztwór Lugola uważam za
najskuteczniejszy środek bakteriobójczy o szerokim spektrum działania,
specyficzny dla Candida i innych grzybów.


Nie znam leku o takiej samej skuteczności.
Dlatego władze zdrowotne w większości lub we wszystkich krajach rozwiniętych próbują obecnie uczynić go niedostępnym dla naturalnych terapeutów i samoleczenia pod pretekstem, że może zostać wykorzystany do produkcji nielegalnych narkotyków.

Jest to obecnie trudne do zdobycia i zdałem sobie sprawę z oszukańczych metod stosowanych przez chemików lub farmaceutów (prawdopodobnie pod kierunkiem organów ochrony zdrowia).

W Nowej Zelandii na przykład produkt jest sprzedawany jako 4% roztwór Lugola zawierający 250 mcg całkowitego jodu na kroplę (z jodu i jodu potasu).

Ludzie używali tego produktu do leczenia Candida, nie zdając sobie sprawy, że zawartość jodu to tylko 4% tego, co powinno być w leczeniu Candida.

Dlatego zamiast 8 kropli na dawkę zwykłego roztworu Lugola należałoby przyjąć 8 ml na dawkę tego produktu.

Nie zdając sobie z tego sprawy, ci, którzy spróbują tego produktu o niskiej mocy, dojdą do wniosku, że płyn Lugola nie działa i (zgodnie z nadzieją władz zdrowotnych) mogą wrócić do leków.

Podejrzewam, że podobną taktykę stosuje się także w innych krajach, zwłaszcza w UE.

W Niemczech sprzedawano roztwór Lugola o stężeniu 0,7% całkowitego jodu, ponownie bez świadomości osób, że wymaga to 15 razy więcej kropli niż zwykły jod Lugola.
Jeśli nie możesz uzyskać wystarczającej ilości roztworu Lugola na 3 tygodnie, spróbuj użyć pełnej dawki przez co najmniej 5 dni.

w NAS regularny roztwór Lugola zawierający 10% całkowitego jodu (z 10% jodku potasu i 5% jodu w wodzie) jest obecnie zakazany.

Najwyższa dopuszczalna całkowita ilość jodu wynosi 2,2%. wNAS nadal możesz kupić tabletki Iodoral o takiej samej zawartości jodu jak 2 krople roztworu Lugola lub 13 mg na standardową tabletkę, ale dostępne są nawet tabletki 50 mg.

Dlatego kupując płyn Lugola, zawsze porównuj podane wartości jodu na butelce ze standardowym lub zwykłym roztworem Lugola.
Ma to całkowite stężenie jodu wynoszące 10% z 10 g jodku potasu i 5 g elementarnego jodu na 100 ml oraz nominalne 6,5 mg jodu na kroplę.

Jeśli nie masz nic innego, możesz poeksperymentować z medycznymi preparatami jodu, które mogą znajdować się w alkoholu lub innych rozpuszczalnikach.
Uważam, że są one mniej skuteczne i bardziej niebezpieczne niż rozwiązanie Lugola.
Otrzymałem wiadomości od osób, które uważały, że są uczulone na jod, ponieważ zareagowały na preparaty medyczne,
a następnie nie miały problemów z roztworem Lugola.

Oto kilka linków związanych z jodem. Obecnie nadal można kupić oryginalne rozwiązanie Lugola na stronie www.strideintohealth.com .
Aby użyć roztworu Lugola do eliminacji Candida i terapii przeciwbakteryjnej, zobacz The Ultimate Cleanse .
Bardziej szczegółowe informacje na temat stosowania jodu w utrzymaniu zdrowia i leczeniu chorób można znaleźć w artykule
Jod: Bring Back the Universal Nutrient Medicine .
Kolejnym znakomitym artykułem jest Jod for Health autorstwa Donalda W. Millera.
można znaleźć w artykule
Jod: Bring Back the Universal Nutrient Medicine .
u nas np. tu:
http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... nie#p63794

Jod for Health autorstwa Donalda W. Millera.
Jod dla zdrowia

Obrazek
przez Donalda W. Millera, Jr., MD

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że Amerykanie mieliby lepsze zdrowie i mniejszą częstość występowania raka i włóknisto-torbieli piersi, gdyby spożywali więcej jodu. Spadek spożycia jodu w połączeniu ze zwiększonym spożyciem konkurencyjnych halogenów, fluorków i bromków spowodował epidemię niedoboru jodu w Ameryce. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych spożywają średnio 240 mikrogramów (µg) jodu dziennie. Z kolei ludzie w Japonii spożywają ponad 12 miligramów (mg) jodu dziennie (12 000 µg), czyli 50 razy więcej. Jedzą wodorosty, w tym brunatnice (wodorosty), czerwone algi (arkusze nori, z sushi) i zielone algi (chlorella). W porównaniu z roślinami lądowymi, które zawierają tylko śladowe ilości jodu (0,001 mg / g), te morskie rośliny mają wysokie stężenie tego składnika pokarmowego (0,5–8,0 mg / g). Kiedy studiował w 1964 roku, Stwierdzono, że spożycie wodorostów w Japonii wynosi 4,5 grama (gm) dziennie, a ich zmierzone stężenie jodu wynosi 3,1 mg / g wodorostów (= 13,8 mg jodu). WedługUrzędnicy zajmujący się zdrowiem publicznym , Japończycy z kontynentu spożywają obecnie 14,5 g wodorostów dziennie (= 45 mg jodu, jeśli zawartość jodu, nie mierzona, pozostaje niezmieniona). Naukowcy ustalili, że mieszkańcy wybrzeża Hokkaido jedzą wodorosty w ilości wystarczającej do zapewnienia dziennego spożycia jodu 200 mg dziennie. Ryby morskie i skorupiaki zawierają jod, ale aby uzyskać 12 mg jodu, należałoby zjeść 15–25 funtów ryb.

Porównania zdrowotne między dwoma krajami są niepokojące. Zachorowalność na raka piersi w USA jest najwyższa na świecie, aw Japonii do niedawna najniższa. Japonki, które emigrują z Japonii lub przyjmują dietę w stylu zachodnim, mają wyższy wskaźnik zachorowań na raka piersi w porównaniu z tymi, które spożywają wodorosty. Oczekiwana długość życia w USA wynosi 77,85 lat, co stanowi 48. miejsce w 226 badanych krajach . W Japonii jest to 81,25 lat, najwyższy ze wszystkich krajów uprzemysłowionych i tylko nieznacznie za pięcioma liderami - Andorą, Makau, San Marino, Singapurem i Hongkongiem. Wskaźnik śmiertelności niemowląt w Japonii jest najniższy na świecie, 3,5 zgonów w wieku poniżej jednego roku na 1000 żywych urodzeń, połowa wskaźnika śmiertelności niemowląt w Stanach Zjednoczonych.

Obecnie 1 na 7 Amerykanek (prawie 15%) zachoruje na raka piersi w ciągu swojego życia. Trzydzieści lat temu, kiedy spożycie jodu było dwukrotnie wyższe niż obecnie (480 µg dziennie), rak piersi zachorował u 1 na 20 kobiet. Jod był używany jako odżywka do ciasta przy produkcji chleba, a każda kromka chleba zawierała 0,14 mg jodu. W 1980 roku producenci chleba zaczęli zamiast tego używać bromku jako odżywki, który konkuruje z jodem o wchłanianie do tarczycy i innych tkanek organizmu. Jod był również szerzej stosowany w przemyśle mleczarskim 30 lat temu niż obecnie.

Obecnie jodowana sól kuchenna jest głównym źródłem jodu w zachodniej diecie. Ale 45 procent amerykańskich gospodarstw domowych kupuje sól bez jodu, którą sprzedają również sklepy spożywcze. W ciągu ostatnich trzech dekad ludzie, którzy używają soli kuchennej jodowanej, zmniejszyli jej spożycie o 65 procent.

Co więcej, znacznie wyższe stężenie chlorków w soli (NaCl) hamuje wchłanianie jego siostrzanego halogenowego jodu
(jelita wchłaniają tylko 10 procent jodu obecnego w jodowanej soli kuchennej).


W rezultacie 15 procent populacji dorosłych kobiet w USA cierpi na umiarkowany do ciężkiego niedobór jodu, który władze ds. Zdrowia określają jako stężenie jodu w moczu poniżej 50 µg / l.

Kobiety z wolami (widoczne, nienowotworowe powiększenie tarczycy) z powodu niedoboru jodu mają trzykrotnie większą częstość występowania raka piersi. Wysokie spożycie jodu wiąże się z małą zachorowalnością na raka piersi, a niskie spożycie z wysoką zachorowalnością na raka piersi.

Badania na zwierzętach pokazują, że jod zapobiega rakowi piersi, argumentując za związek przyczynowy w tych odkryciach epidemiologicznych.
Kancerogeny nitrozometylomocznik i DMBA powodują raka piersi u ponad 70 procent samic szczurów. Osoby, którym podano jod, zwłaszcza w jego postaci molekularnej jako I2, mają statystycznie istotny spadek zachorowalności na raka.

Inne dowody potwierdzające biologiczną wiarygodność hipotezy, że jod zapobiega rakowi piersi, obejmują stwierdzenie, że komórki przewodowe w piersi, te z największym prawdopodobieństwem rakotwórczym, są wyposażone w pompę jodową (symporter jodu sodu, taki sam, jak tarczyca gruczoł ma) wchłonąć ten pierwiastek.

Podobne wyniki dotyczą choroby włóknisto-torbielowatej piersi.

Częstość występowania włóknisto-torbielowatej choroby piersi u Amerykanek wynosiła 3 procent w latach dwudziestych XX wieku.

Obecnie 90 procent kobiet cierpi na tę chorobę, objawiającą się przerostem nabłonka, metaplazją gruczołów apokrynowych, torbielami wypełnionymi płynem i zwłóknieniem. Sześć milionów Amerykanek z chorobą włóknisto-torbielowatą ma umiarkowany do silnego ból piersi i tkliwość, która utrzymuje się dłużej niż 6 dni podczas cyklu miesiączkowego.

W badaniach na zwierzętach u samic szczurów karmionych dietą bezjodową dochodzi do zmian włóknisto-torbielowatych w piersiach, które leczy jod w jego pierwiastkowej postaci (I2).
Rosyjscy naukowcy po raz pierwszy wykazali w 1966 roku, że jod skutecznie łagodzi objawy przedmiotowe i podmiotowe choroby włóknisto-torbielowatej piersi. Vishniakova i Murav'eva podali 167 kobietom cierpiącym na chorobę włóknisto-torbielowatą 50 mg KI w okresie międzymiesiączkowym i uzyskali korzystny efekt leczniczy u 71 procent (dalsze informacje tutaj http://www.donaldmiller.com/Iodine%20Talk.doc).

Następnie Ghent i współpracownicy, w badaniu opublikowanym w Canadian Journal of Surgery w 1993 roku, również odkryli, że jod łagodzi objawy przedmiotowe i podmiotowe choroby włóknisto-torbielowatej piersi u 70 procent ich pacjentów.
Ten raport jest połączeniem trzech badań klinicznych, dwóch serii przypadków przeprowadzonych w Kanadzie na 696 kobietach leczonych różnymi rodzajami jodu i jednej w Seattle.
Badanie z Seattle, przeprowadzone w Virginia Mason Clinic, to randomizowane, podwójnie zaślepione, kontrolowane placebo badanie z udziałem 56 kobiet, mające na celu porównanie 3-5 mg jodu elementarnego (I2) z placebo (wodną mieszaniną brązowego barwnika roślinnego z chininą). Badacze obserwowali kobiety przez sześć miesięcy i śledzili subiektywne i obiektywne zmiany w ich chorobie włóknisto-torbielowatej.

Przeprowadzono analizę statystyczną badania w Seattle (powiększonego o 92 kobiety), która pokazuje, że jod ma wysoce statystycznie istotny korzystny wpływ na chorobę włóknisto-torbielowatą ( P<0,001).
Jod zmniejszył tkliwość piersi, guzkowatość, zwłóknienie, obrzęk i liczbę makroskopów - pięć parametrów w całkowitym badaniu piersi, które lekarz nie wiedział, jakie leczenie przyjmowała kobieta, jod lub placebo, mierzył.

Ten 36-stronicowy raport, obecnie dostępny w Internecie, został przesłany do Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) w 1995 r.
W celu uzyskania zgody na przeprowadzenie większej, randomizowanej, kontrolowanej próby klinicznej jodu w leczeniu choroby włóknisto-torbielowatej piersi.

Odmówił zatwierdzenia badania, mówiąc swojemu badaczowi ead, dr Donaldowi Low, „jod jest substancją naturalną, a nie lekiem”.

Jednak FDA zdecydowała się teraz zatwierdzić podobne badanie sponsorowane przez Symbollon Pharmaceuticals.
Ta firma rejestruje 175 kobiet w badaniu III fazy, zarejestrowanym na stronie Clinicaltrials.gov. (Każda czytająca to kobieta cierpiąca na chorobę włóknisto-torbielową, która mogłaby być zainteresowana udziałem w tym badaniu, powinna zadzwonić do jego sponsora, dr. Jacka Kesslera, pod numer 508-620-7676, wew. 201.)

Większość lekarzy i chirurgów patrzy na jod z wąskiej perspektywy. Jest to środek antyseptyczny, który dezynfekuje wodę pitną i zapobiega infekcjom ran pooperacyjnych, a tarczyca potrzebuje go do produkcji hormonów tarczycy - i to wszystko.
(Nalewka jodowa malowana na skórze przed zabiegiem chirurgicznym zabija 90 procent bakterii obecnych w ciągu 90 sekund).

Tarczyca potrzebuje jodu do syntezy tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3), hormonów regulujących metabolizm oraz sterujących wzrostem i rozwojem. . T4 zawiera cztery atomy jodu połączone z 27 innymi atomami węgla, wodoru, tlenu i azotu, ale ze względu na duże rozmiary stanowi 65 procent masy cząsteczki. (T3 ma trzy atomy jodu). Tarczyca potrzebuje tylko śladowych ilości jodu, 70 µg dziennie, aby wytworzyć wymaganą ilość T4 i T3. Z tego powodu tyroidolodzy twierdzą, że jod najlepiej przyjmować tylko w mikrogramach. Uważają, że spożywanie więcej niż 1 do 2 mg jodu dziennie jest nadmierne i potencjalnie szkodliwe.

Ekspertyza na temat jodu jest obecnie w gestii tyroidologów.

Lekarze i chirurdzy głównego nurtu akceptują ich pogląd na jod tylko dla tarczycy i ignorują lub pomijają badania, które pokazują, że jod w większych ilościach zapewnia korzyści pozatarczycowe, szczególnie w przypadku kobiecych piersi.

\Tak więc wiodący podręcznik na temat chorób piersi, Bland i Copeland's The Breast: Comprehensive Management of Benign and Malignant Disorders (2003), na swoich 1766 stronach nie wspomina o jodzie.

Jod ma ważną i mało zrozumiałą historię. Ten stosunkowo rzadki pierwiastek odegrał kluczową rolę w tworzeniu atmosfery naszej planety i ewolucji życia. Przez ponad dwa miliardy lat w atmosferze nie było tlenu, dopóki nowy rodzaj bakterii, cyjanobakterie (sinice), zaczęły wytwarzać tlen jako produkt uboczny fotosyntezy.

Sinice również rozwinęły powinowactwo do jodu. Najbardziej prawdopodobnym powodem jest to, że organizmy te używały jodu jako przeciwutleniacza do ochrony przed wolnymi rodnikami, które rozmnażają się w tlenie (anion ponadtlenkowy, nadtlenek wodoru i rodnik hydroksylowy). Badając wodorosty, naukowcy wykazali, w jaki sposób jod to robi i odkryli, że wodorosty wchłaniają zwiększone ilości jodu pod wpływem stresu oksydacyjnego. Inni badacze to zrobiliwykazali, że jod zwiększa poziom antyoksydacyjny ludzkiej surowicy, podobnie jak witamina C.

Jod indukuje również apoptozę , programowaną śmierć komórki. Proces ten jest niezbędny do wzrostu i rozwoju (palce u płodu tworzą się przez apoptozę tkanki między nimi) oraz do niszczenia komórek, które stanowią zagrożenie dla integralności organizmu, takich jak komórki rakowe i komórki zakażone wirusami.

Ludzkie komórki raka płuca z dołączonymi genami, które zwiększają wychwyt i wykorzystanie jodu, ulegają apoptozie i kurczą się po podaniu jodu, zarówno w przypadku wzrostu in vitro poza organizmem, jak i wszczepienia myszom. Jego działanie przeciwnowotworowe może okazać się najważniejszą korzyścią pozatarczycową jodu.

Jod ma inne funkcje pozatarczycowe, które wymagają dalszych badań. To usunięcie toksycznych chemikaliów - fluorek, bromek, aluminium, ołów, rtęć i toksyn - biologiczne hamuje autoimmunizacyjnych, wzmacnia komórki T adaptacyjnego układu odpornościowego i chroni przed nieprawidłowym wzrostem bakterii w żołądku.

Oprócz tarczycy i gruczołów sutkowych inne tkanki posiadają pompę jodową (symporter sodu / jodu).

Błona śluzowa żołądka, gruczoły ślinowe i gruczoły sutkowe w okresie laktacji mogą koncentrować jod prawie w takim samym stopniu jak tarczyca (40-krotnie więcej niż jego stężenie we krwi).

Inne tkanki, które mają tę pompę, obejmują jajniki; grasica, siedlisko adaptacyjnego układu odpornościowego; skóra; splot naczyniówkowy w mózgu, który wytwarza płyn mózgowo-rdzeniowy; i stawów, tętnic i kości.

Dzisiejsze środowisko medyczne obawia się jodu (tak jak w przypadku większości naturalnie występujących, niepatentowanych, niefarmaceutycznych środków). Tyroidolodzy powołują się na efekt Wolffa-Chaikoffa i ostrzegają, że poziom TSH (hormonu tyreotropowego) we krwi może wzrosnąć przy spożyciu jodu na poziomie miligrama lub więcej.

Efekt Wolffa-Chaikoffa, chwilowe zahamowanie syntezy hormonów tarczycy, które rzekomo występuje przy zwiększonym spożyciu jodu, nie ma znaczenia klinicznego.

Podwyższony poziom TSH, gdy występuje, jest „subkliniczny”. Oznacza to, że pojawieniu się niedoczynności tarczycy nie towarzyszą żadne oznaki ani objawy.

U niektórych osób przyjmujących miligramowe dawki jodu, zwykle powyżej 50 mg dziennie, pojawia się łagodny obrzęk tarczycy bez objawów. Ogromna większość ludzi, od 98 do 99 procent, może przyjmować jod w dawkach od 10 do 200 mg dziennie bez żadnych klinicznie niekorzystnych skutków dla czynności tarczycy.

Częstość występowania chorób tarczycy u 127 milionów ludzi w Japonii spożywających duże ilości jodu nie różni się zbytnio od częstości występowania w Stanach Zjednoczonych.

Wszyscy zgadzają się, że brak jodu w diecie powoduje szereg zaburzeń, które obejmują, w coraz większym stopniu nasilenie, wole i niedoczynność tarczycy, upośledzenie umysłowe i kretynizm (poważne upośledzenie umysłowe z towarzyszącymi deformacjami fizycznymi).

Władze ds.zdrowia w USA i Europie uzgodniły referencyjne dzienne spożycie (RDI), dawniej zwane zalecanym dziennym spożyciem (RDA), dla jodu przeznaczonego do zapobiegania tym zaburzeniom, które według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczą 30 procent Światowa populacja. RDI dla jodu, zaproponowane po raz pierwszy w 1980 r., Wynosi 100–150 µg / dzień. Organizacje opowiadające się za tą kwotą to Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne, Krajowa Rada Badawcza National Institutes of Health, Instytut Medycyny, Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Żywności i Rolnictwa, Komitet Ekspertów WHO, oraz Międzynarodowy Program Bezpieczeństwa Chemicznego Unii Europejskiej. Te organy ds. Zdrowia uważają, że wskaźnik RDI wynoszący 100–150 µg / dzień jodu wystarcza do zaspokojenia zapotrzebowania prawie wszystkich (97–98%) zdrowych osób.

Ten konsensus w sprawie spożycia jodu jest sprzeczny z dowodami uzasadniającymi wyższą ilość.

Dowody te obejmują badania na zwierzętach, badania in vitro na liniach ludzkich komórek rakowych, badania kliniczne jodu w chorobie włóknisto-torbielowatej piersi oraz dane epidemiologiczne.
Przyjmowanie 150 µg / dzień jodu zapobiegnie wolom i innym rozpoznanym zaburzeniom związanym z niedoborem jodu, ale nie chorobom piersi.

Zapobieganie chorobom piersi wymaga wyższych dawek jodu. Rzeczywiście, rozsądną hipotezą jest to, że podobnie jak wole i kretynizm, choroba włóknisto-torbielowata piersi i rak piersi są zaburzeniami związanymi z niedoborem jodu (także mięśniakami macicy).

To, co Albert Guérard pisze o nowych prawdach, odnosi się szczególnie do jodu:

„Kiedy szukasz nowej drogi do prawdy, musisz spodziewać się, że zostanie ona zablokowana przez ekspertyzy”.

Panująca prawda na temat jodu jest taka, że ​​tarczyca jest jedynym organem w organizmie, który potrzebuje tego mikroelementu, a dzienne spożycie znacznie większe niż to, czego potrzebuje tarczyca, jest potencjalnie szkodliwe. Nowa prawda jest taka, że ​​reszta ciała również potrzebuje jodu w miligramach, a nie w mikrogramach. Powiedz to tyroidologowi, a jej odpowiedź przypomni to ostrzeżenie o nowych prawdach.

Oto cztery najpopularniejsze formuły nieorganicznego (nieradioaktywnego) jodu, w postaci jodku (I - ) oraz z jodem cząsteczkowym (I2) lub bez:

tabletki jodku potasu (KI) w dawkach od 0,23 do 130 mg;

super nasycony jodek potasu (SSKI), 19–50 mg jodku na kroplę;

Roztwór Lugola, 6,3 mg molekularnego jodu / jodku na kroplę; i

Iodoral, każda tabletka zawiera 12,5 mg jodu / jodku.

Zarówno roztwór Lugola, jak i Ioderal zawierają w jednej trzeciej jod cząsteczkowy (5%) i dwie trzecie jodku potasu (10%).

Dotychczasowe badania wskazują, że najlepszym suplementem jodu jest taki, który zawiera jod molekularny (I2), który preferuje tkanka piersi.

Jod był stosowany w wielu różnych dolegliwościach od czasu jego odkrycia w 1811 r. Aż do połowy XX wieku, kiedy to tyroidolodzy ostrzegali, że „nadmiar” jodu może niekorzystnie wpływać na czynność tarczycy.

Jest skuteczny w ilościach w gramach w leczeniu różnych schorzeń dermatologicznych, przewlekłych chorób płuc, zakażeń grzybiczych, kiły trzeciorzędowej, a nawet miażdżycy.

Laureat Nagrody Nobla dr Albert Szent Györgi (1893–1986), lekarz, który odkrył witaminę C, pisze:

„Kiedy byłem studentem medycyny, jod w postaci KI był lekiem uniwersalnym.

Nikt nie wiedział, co robi, ale to zrobiliśmy coś i zrobiliśmy coś dobrego. My, uczniowie, podsumowywaliśmy sytuację w tym rymowanku:

Jeśli nie wiecie, gdzie, co i dlaczego przepisać wam, to K i ja "


Standardowa dawka podanego jodku potasu wynosiła 1 gram, który zawiera 770 mg jodu.

Jeśli chodzi o KI i inne sole jodu (takie jak jodek sodu), czczona 11. edycja Encyclopedia Britannica , opublikowana w 1911 r., Stwierdza: „Ich działanie farmakologiczne jest tak niejasne, jak ich skutki w niektórych chorobach są konsekwentnie genialne.

Nasza ignorancja co do ich sposobu działania jest ukryta pod pojęciem deobstruent, co oznacza, że ​​posiadają one moc wypierania zanieczyszczeń z krwi i tkanek. Dotyczy to przede wszystkim trujących produktów kiły. W trzecim stadium - a także wcześniej - ta choroba w najszybszy i nieomylny sposób ustępuje jodkom, do tego stopnia, że ​​podawanie tych soli jest obecnie najlepszym sposobem określenia, czy na przykład guz czaszki jest syfilityczny, czy nie. "


Obrazek
Ten lek z XIX i początku XX wieku jest nadal używany przez dermatologów w ilościach gramów w XXI wieku.
Leczą zapalne dermatozy, takie jak guzkowe zapalenie naczyń i pioderma zgorzelinowa (pokazane tutaj), stosując SSKI, zaczynając od dawki jodu 900 mg dziennie, a następnie tygodniowo zwiększając do 6 gramów dziennie, zgodnie z tolerancją. Wykwity grzybicze, takie jak sporotrychoza, leczy się początkowo w ilościach gramów z dużym powodzeniem. Zmiany te mogą zniknąć w ciągu dwóch tygodni po leczeniu jodem.

Przez wiele lat lekarze stosowali jodek potasu w dawkach od 1,5 do 3 gramów i do ponad 10 gramów dziennie, z przerwami, w leczeniu astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, uzyskując dobre wyniki i zaskakująco niewiele skutków ubocznych.

W literaturze medycznej znajduje się opis przypadku 54-letniego mężczyzny, który sądząc, że to mrożona herbata, wypił „domowy preparat” SSKI w wodzie, którą ciotka trzymała w lodówce z powodu reumatyzmu. W krótkim czasie wypił 600 ml tego roztworu, który zawierał 15 gramów jodku, czyli 100 000 razy więcej niż RDI. Wystąpił obrzęk twarzy, szyi i ust, miał przemijające zaburzenia rytmu serca i przebiegał bez powikłań.

Dr Guy Anderson, były profesor położnictwa i ginekologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, założył coś, co nazywa „Projektem jodowym” w 1997 roku po przeczytaniu artykułu z Gandawy na temat jodu w chorobie zwłókniaka.

Zlecił swojej firmie Optimox Corp. wyprodukowanie Iodoral, tabletki w postaci roztworu Lugola, i zaangażował dwóch lekarzy rodzinnych, dr Jorge Flechas (w 2000 r.) W Północnej Karolinie i dr Davida Brownsteina (w 2003 r.) W Michigan, aby przeprowadzać z nim badania kliniczne.

Hipoteza projektu jest taka, że ​​utrzymanie wystarczającej ilości jodu w całym organizmie wymaga 12,5 mg dziennie, czyli ilości podobnej do tej, którą spożywają Japończycy. Tradycyjny pogląd jest taki, że organizm zawiera 25–50 mg jodu, z czego 70–80% znajduje się w tarczycy.

Dr Abraham doszedł do wniosku, że wystarczająca ilość całego ciała występuje, gdy osoba wydala 90% spożytego jodu.

Opracował test obciążenia jodem, w którym bierze się 50 mg i mierzy ilość wydalaną z moczem w ciągu następnych 24 godzin. Odkrył, że zdecydowana większość ludzi zachowuje znaczną ilość dawki 50 mg. Wiele z nich wymaga 50 mg dziennie przez kilka miesięcy, zanim wydalą 90%.

Jego studia wskazują, że przy wystarczającej ilości, organizm zatrzyma znacznie więcej jodu niż początkowo sądzono, 1500 mg, z czego tylko 3 procent zatrzyma się w tarczycy.Ponad 4000 pacjentów biorących udział w tym projekcie przyjmuje jod w dziennych dawkach od 12,5 do 50 mg, a chorych na cukrzycę do 100 mg dziennie. Te badacze stwierdzili , że jod rzeczywiście odwrotnej choroby dysplazję; ich pacjenci z cukrzycą wymagają mniej insuliny; pacjenci z niedoczynnością tarczycy, mniej leków na tarczycę; objawy fibromialgii ustępują, a pacjenci z migrenowymi bólami głowy przestają je mieć. Parafrazując dr Szent-Györgi, badacze ci nie są pewni, jak jod to robi, ale robi coś dobrego.Czynność tarczycy pozostaje niezmieniona u 99 procent pacjentów. Niekorzystne skutki jodu, alergie, obrzęk ślinianek i tarczycy oraz jod występują rzadko, w mniej niż 1%. Jod usuwa z organizmu toksyczne halogeny, fluor i brom. Jod, nieprzyjemny mosiężny posmak, katar i zmiany skórne przypominające trądzik, jest spowodowany bromkiem, który jod ekstrahuje z tkanek. Objawy ustępują po mniejszej dawce jodu.

Jak podkreślają ci lekarze, spożywanie jodu w miligramowych dawkach powinno oczywiście być połączone z kompletnym programem żywieniowym, obejmującym odpowiednią ilość selenu, magnezu i kwasów tłuszczowych Omega-3.

Zrobione w ten sposób, spożycie jodu 100 razy większe niż dzienne spożycie jest „najprostszym, najbezpieczniejszym, najskuteczniejszym i najtańszym sposobem rozwiązania kryzysu zdrowotnego, który paraliżuje nasz naród”, jak lider The Iodine Project, dr Abraham, ujął to.

Ludzie, którzy przyjmują jod w takich ilościach, zgłaszają, że mają lepsze samopoczucie, zwiększoną energię i zniesienie mgły mózgowej. Czują się cieplejsi w zimnym otoczeniu, potrzebują nieco mniej snu, poprawiają cerę skóry i mają bardziej regularne wypróżnienia. Te rzekome korzyści zdrowotne wymagają dokładniejszego zbadania, podobnie jak w przypadku choroby włóknisto-torbielowatej piersi i raka.

W międzyczasie może powinniśmy naśladować Japończyków i znacznie zwiększyć spożycie jodu, jeśli nie wodorostami, to dwiema kroplami płynu Lugola (lub jedną tabletką jodoralną) dziennie.Rekomendowane lektury:

Miller DW. Jod w zdrowiu i obronie cywilnej. Przedstawiony na 24. dorocznym spotkaniu lekarzy ds. Przygotowania na wypadek katastrofy w Portland w stanie Oregon, 6 sierpnia 2006 r. Tekst tego wykładu, z 68 odniesieniami, można znaleźć tutaj , a slajdy programu PowerPoint, których użyłem w tym celu, tutaj .
Abraham GE. Bezpieczne i skuteczne wdrożenie ortiodosupplementacji w praktyce lekarskiej. The Original Internist 2004; 11: 17–36. Dostępne online tutaj . To jest dobre wprowadzenie do The Jodine Project. Jego inne badania naukowe są dostępne tutaj .
Flechas, JD. Ortoiodosupplementacja w praktyce podstawowej opieki zdrowotnej. The Original Internist 2005; 12 (2): 89–96. Dostępne online tutaj .
Brownstein D. Doświadczenie kliniczne z nieorganicznym, nieradioaktywnym jodem / jodkiem. The Original Internist 2005; 12 (3): 105–108. Dostępne online tutaj .
Derry D. Rak piersi i jod: Jak zapobiegać i jak przetrwać raka piersi . Victoria, BC: Trafford Publishing; 2002. Książka jest nieco zdezorganizowana, zawiera odniesienia na końcu każdego rozdziału, które nie są cytowane w tekście, oraz brak indeksu; ale mimo to otwiera oczy.
Brownstein D. Jod: dlaczego go potrzebujesz, dlaczego nie możesz bez niego żyć . West Bloomfield, Michigan: Medical Alternatives Press; 2004. Dobrze napisane i przytaczane, z historiami przypadków.
Low DE, Ghent WR, Hill LD. Diatomiczne leczenie jodem w chorobie włóknisto-torbielowatej: specjalny raport dotyczący wyników skuteczności i bezpieczeństwa. [Przesłane do FDA] 1995: 1–38. Dostępne online tutaj . To badanie przedstawia mocne argumenty przemawiające za stosowaniem jodu jako preferowanego leczenia choroby zwłókniaczystej.
14 sierpnia 2006

Donald Miller ( wyślij mu e-mail ) jest kardiochirurgiem i profesorem chirurgii na University of Washington w Seattle. Jest członkiem Doctors for Disaster Preparedness i pisze artykuły na różne tematy dla LewRockwell.com. Jego witryna internetowa to www.donaldmiller.com

Copyright © 2006 LewRockwell.com
translate z http://www.doctorsaredangerous.com/arti ... health.htm
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Alicante
Posty: 42
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 19:21
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Leczenie PŁYNEM LUGOLA

Nieprzeczytany post autor: Alicante » piątek 07 maja 2021, 14:51

Mam pytanie, czy suplementując Płyn lugola, można sie zaszczepić przeciw Cov*d?
Czy zrobić sobie kilka dni przerwy?
0 xODPOWIEDZ