Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Soda

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: dama » środa 06 lut 2019, 12:04

Ja to znam jako kipiączke bo kipiało ale dodawali łyzeczke cukru na łyzeczke sody łyżeczke octu i szklanka wody
Tata mówił ze niewolno tego czesto pic ,ale nie wiedział dlaczego .
Teaz zamiast octu dodaje sok z cytryny albo kwas L-askorbinowy no i czesto nie pije .
Ostatnio posmakowałam Cydr i fajnie mi sie po nim beka tak zdrowo pożadnie.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 06 lut 2019, 18:39

@pawelz, są trole, trolki i troliska i napiszą każdą opinię na każdy temat. Zakładając nawet, że wypowiedź jest autentyczna, brak nam wielu danych oprócz "opinii lekarza". Nie wiemy, czy pani dobrze równoważyła roztwór, przewaga octu w sporych wypijanych ilościach dobra nie jest, bo nadwyręża ochronę śluzówki żołądka, poprzez niwelowanie wydzielanego węglanu sodu chroniącego wyściółkę. Nawet zrównoważony roztwór nie jest obojętny, bo powstaje octan sodu, którego w/g wszelkich danych "czujniki" żołądka nie rozpoznają a angażuje on zarówno kwas solny i w wyniku tej reakcji powstaje sól i ocet, który robi to, co wyżej. Tak więc nadmierne używanie takiego napoju w długim okresie czasu musi przynieść negatywne skutki dla śluzówki i wydzielania soku żołądkowego.

Pobieranie sody zobojętnianej sokiem lub kwaskiem cytrynowym, już takowych efektów nie daje, bo powstaje cytrynian sodu i w takowej postaci bez przeszkód przepływa dalej i jest wchłaniany. Podobnie cytrynian potasu jeśli zobojętniamy mieszaninę alkalizującą.
Modne jest ostatnio zakwaszanie sody octem jabłkowym, o ile jest to stosowane bez przesady to też nie powinno negatywnych skutków przynieść, choć to jednak ocet. Wszelka przesada nigdy na zdrowie nie wychodzi.
Picie samej sody, zwłaszcza gaszonej (Nieumywakin) też problemów nie powoduje, a że wyczyści fermentujące fragmenty pożywienia w żołądku, jak wspomnianą miskę klozetową, to fakt. gaszona soda to czysty węglan sodu wydzielany przez śluzówkę żołądka, dla jej ochrony, czyli substancja absolutnie naturalna dla żołądka.

Jeszcze jedno, kłopoty z pewnością przyniesie stosowanie wszystkich w/w specyfików, jeśli będą one miały szansę wchodzenia w interakcję (czytaj reakcję) z pożywieniem, to już olbrzymi błąd, a nie wiemy czy wspomniana kobieta nie popijała nim np. obiadu.

Jeżeli ktoś wie co robi, to potrafi zastosować nawet trucizny z pozytywnym efektem, co zresztą nagminnie stosuje klasyczna medycyna, tyle że jej trucizny są bardzo wyszukane.
1 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: pawelz » środa 06 lut 2019, 19:41

Przejrzałem cały ten wątek i czytałem o tym połączeniu sody z octem jabłkowym. Podejrzewam, że ta pani z zalinkowanego przeze mnie posta mogła pić po prostu ocet spirytusowy. Mam inne pytanie. Czy nie boicie się stosowania kwasku cytrynowego. Wiele negatywnych opinii jest na jego temat, że teraz jest bardzo powszechnie stosowany jako dodatek do żywności a ponoć nie jest zdrowy. Chodzi chyba o przyczynianie się do raka ale nie jestem pewny.
blueray21 pisze:
środa 06 lut 2019, 18:39
Modne jest ostatnio zakwaszanie sody octem jabłkowym, o ile jest to stosowane bez przesady to też nie powinno negatywnych skutków przynieść, choć to jednak ocet. Wszelka przesada nigdy na zdrowie nie wychodzi.
Czy picie samego octu jabłkowego z wodą przez dłuższy czas, samego lub z sodą też jest według Ciebie szkodliwe ? Zięba czy inni z nurtu medycyny naturalnej (kanał Odmładzanie na surowo) zalecają chyba picie octu jabłkowego z wodą codziennie lub nawet przed każdym posiłkiem. Możesz podać jakieś źródło na temat wytwarzania sody przez żołądek ? Mam sodę czda której termin do spożycia minął w 2016 r. , czy można nadal ją spożywać ? Była przechowywana w suchym miejscu prawie cały czas w zamkniętej butelce, nawet się nie skawaliła zbytnio.

Soda jest stosowana także w ratownictwie medycznym 8,4% jak dobrze zrozumiałem w formie kroplówki więc lekarze chyba jakieś pojęcie o sodzie powinni mieć:
Wskazania:
Kwasica metaboliczna w przebiegu ciężkich chorób nerek, zastoinowej niewydolności serca, we wstrząsie i odwodnieniu, w chorobie alkoholowej, w czasie stosowania inhibitorów dehydratazy węglanowej oraz chlorku amonu. Kwasica mleczanowa. Stany wymagające szybkiej alkalizacji moczu, np. zatrucie salicylanami, barbituranami, nerczyca sulfonamidowa.

Przeciwwskazania:
Alkaloza metaboliczna, alkaloza oddechowa, hipowentylacja, hipernatremia i stany, w których dostarczanie sodu jest przeciwwskazane (np. zastoinowa niewydolność serca, obrzęki, nadciśnienie, rzucawka, niewydolność nerek), hipokalcemia, nadmierna utrata chlorków spowodowana m.in. wymiotami, ryzyko rozwoju alkalozy indukowanej lekami moczopędnymi, nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Działania niepożądane:
Może wywołać hipokaliemię i hipokalcemię. Hipokaliemia może być przyczyną alkalozy metabolicznej, a hipokalcemia przyczyną tężyczki i skurczu śródstopia. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia hipokalcemii i hipokaliemii lekarz przed zastosowaniem Natrium bicarbonicum 8,4% Polpharma wyrówna niedobory elektrolitów.

Interakcje:
Ze względu na niezgodność leku Natrium bicarbonicum 8,4% Polpharma nie należy mieszać z roztworami zawierającymi fosforany, sole wapnia lub magnezu.
...
Preparaty:
- Alkala tabl. 1G 20 tbl.
- Natrium Bicarbonicum PolDharma roztwór do wstrzykiwań i.v. 84 mg/ml (8,4%) 10 amp. 20 ml
- Sodu wodorowęglan Hasco proszek 84 mg/ml (8,4%) 50 g
Źródło: http://www.ratownikmed.pl/farmakologia/ ... bonas.html
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 06 lut 2019, 20:19

Dopóki jest to łyżka (15 ml) octu jabłkowego na szklankę wody i maks 3 szklanki dziennie zdecydowanie uszczerbku na zdrowiu nie przyniesie, a sporo może poprawić. To bez sody, z sodą i octem jabłkowym byłbym bardziej ostrożny, ale też można, nie za wiele.
Natomiast propagowane przez Ziębę "zakwaszanie" żołądka w ten sposób (octem jabłkowym) jest grubym nieporozumieniem, pisałem już o tym kilka razy.
Sama soda się nie psuje, jeśli przechowywana w szczelnym opakowaniu - spokojnie możesz używać.
W żołądku jest wydzielany węglan sodu, potocznie nazywany sodą kalcynowaną, "gaszenie" sody spożywczej wodą o wysokiej temperaturze - dale ten sam związek chemiczny. To podstawowa wiedza o żołądku, źródła znajdziesz z pomocą wujka Google bez problemu, ja nie mam nic pod ręką na ten temat.

Stosowanie samego kwasu cytrynowego, a tworzenie jego związków to dwie absolutnie różne kwestie. Nikt tu nie będzie cię namawiał do picia roztworu kwasku, zamiast rozcieńczonego soku cytrynowego. Każdy związek chemiczny ma swoje odrębne właściwości i o ile jest złożony nie da się ich określić na podstawie składników reakcji. Więc nawet jeśli składnik jest bardzo szkodliwy, żrący itp. jak np. soda kaustyczna, to już jej pochodne jak np. sól są jadalne w sporych ilościach.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: pawelz » środa 06 lut 2019, 21:05

A czy przy reakcji kwasu solnego z sodą nie powstanie po prostu sól kuchenna, woda i dwutlenek węgla ? Wikipedia podaje coś takiego:
NaHCO3 + HCl → NaCl + H2O + CO2↑ (zobojętnianie kwasu solnego – głównego składnika soku żołądkowego)
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wodorowęglan_sodu
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 06 lut 2019, 21:53

Dokładnie, dlatego test na wydzielanie soku żołądkowego robi się samą sodą.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: pawelz » środa 06 lut 2019, 22:51

Chodzi mi o to czy powstanie ten węglan sodu w żołądku o jakim piszesz ? Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że cała soda nie przereaguje z kwasem solnym i powstanie ten węglan sodu tylko w jakiej reakcji ? Ja chciałbym brać sodę na odkwaszenie organizmu profilaktycznie bo nie badałem jeszcze ph moczu. W jakiej postaci najlepiej ją brać i jak często ? Mam w domu sodę, witaminę C w proszku i ocet jabłkowy naturalny z rossmana. Czytałem trochę o tej sodzie w tym wątku i w temacie witaminy C i się zastanawiam czy jak zbuforuje 2 części witaminy C 1 częścią sody to czy coś z tej sody pozostanie poza dwutlenkiem węgla bo powstanie chyba czysty askorbinian sodu ?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 06 lut 2019, 23:36

pawelz pisze:
środa 06 lut 2019, 22:51
Ja chciałbym brać sodę na odkwaszenie organizmu profilaktycznie bo nie badałem jeszcze ph moczu.
kup paski za parę złotych i zbadaj, po co tracić czas nie znając wyniku, i ten temat cały:
viewtopic.php?f=17&t=815&hilit=r%C3%B3wnowaga

askorbiniany służą dostarczaniu wit.C - nie alkalizacji.
Cytryniany sodu, potasu jak najbardziej odkwaszają.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: dama » czwartek 07 lut 2019, 14:14

kwasek cytrynowy jest nie dla mnie zle żoładek reagował .
Ocet jabłkowy jest różnisty i też żoładek żle reagował więc zaniechałam
Ocet który sama zrobiłam byl 'elegacki' w smaku i zapachu , ale sie skonczył .
0 x



zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: zdro » poniedziałek 11 lut 2019, 10:28

Na mnie dziala lepiej sama soda niz mieszana z octem. Nie gasze, ale pije cieplawa. Dorzuce druga dawke po poludniu, ale narazie polowe dawki czyli 1/4 lyzeczki.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: pawelz » poniedziałek 11 lut 2019, 15:14

Pytanie tylko czy wiadomo co powstaje ze zmieszania sody i octu jabłkowego. Chodzi mi o to, że ocet jabłkowy zawiera tak wiele składników że może nie do końca wiadomo jakie związki powstają z takiego "gaszenia".
0 x



zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: zdro » poniedziałek 11 lut 2019, 15:22

Octan sodu glownie. Czysta soda ma mocniejsze lupniecie wedlug mnie.

Jak jest z alkoholami przy sodzie? Pol godziny - godzina wystarczy zeby zapodac? Chodzi glownie o 0,5l piwa i niecaly kieliszek whiskey.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: pawelz » poniedziałek 11 lut 2019, 15:39

No właśnie głównie ale ocet jabłkowy zawiera wiele innych substancji. Chodzi mi o to, żeby nie zrobić sobie kuku nieprzewidzianą reakcją. Inna sprawa czy taki octan sodu jest bezpieczny. Octan sodu jest jednym z konserwantów żywności E 262. Przejrzałem ten wątek ale tak naprawdę nie rozumiem jaki jest cel przyjmowania sody z octem jabłkowym. Rozumiem przyjmowanie samego roztworu octu jabłkowego na zakwaszenie żołądka lub samej sody z wodą na odkwaszenie organizmu ale po co to łączyć ?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 11 lut 2019, 16:36

pawelz pisze:
poniedziałek 11 lut 2019, 15:14
Pytanie tylko czy wiadomo co powstaje ze zmieszania sody i octu jabłkowego. Chodzi mi o to, że ocet jabłkowy zawiera tak wiele składników że może nie do końca wiadomo jakie związki powstają z takiego "gaszenia".
Octan sodu, wodorowęglan czy dwuwęglan sodu (po ''zgaszeniu'') przedłuża alkalizację, czyli korzystnie.
Odnoszę wrażenie że boisz się tej sody jak ognia.
Jednak takie wpusty trollingowe z jakichś kafeterii i innych pudelków, że babcia pagibła od sody działają i to nieźle jak widać :D

Piję piąty rok i sobie chwalę, tu masz protokół Ted'a, zaleca zarówno cytrynę jak i OJ do
mieszania z sodą, także bez paniki:
Ted's Famous Alkalizing Tonic - Earth Clinic

https://youtu.be/eYc7iMGW1II
Pisemnie:
https://earthclinic.com/remedies/ted-ba ... -formulas/
http://ted.earthclinic.com/remedies/alk ... mulas.html

Nieumywakin piję już sodę 40 lat (ma 92 lata).
Życzmy sobie wszyscy takiego wieku w zdrowiu :D

I przeczytaj w końcu książkę o sodzie Sircusa lub Nieumywakina, bo nas zajedziesz :lol:

...........
stąd:
viewtopic.php?f=16&t=1153&p=29438&hilit=pomelo#p29420
Ostatnio słyszałam o metodzie cytryny z sodą oczyszczoną. Chyba najgłupsza "metoda leczenia raka", jaką można było wymyślić. Czytałam również, że ktoś właśnie tą metodą rozsadził sobie żołądek, co nie jest dziwne. :lol:
barneyos pisze:
wtorek 09 gru 2014, 15:14
może ktoś połykał cytrynę w całości !
blueray21 pisze:
wtorek 09 gru 2014, 16:14
Oprócz cytryny musiałaby jeszcze połknąć sodę w proszku - duża sztuka. Czego to ludzie nie wymyślą.
Ale chemię zna, rzeczywiście powstaje cytrynian sodu, który utrzymuje alkaliczny stan organizmu 3 razy dłużej niż sama soda.
Ostatnio słyszała .... :D

Edit:
podobno od powielania takich bzdur rozsadza głowę, co nie jest dziwne..
I tacy lekarze nas później ''leczą'', jak widać ''skutecznie'' ..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: pawelz » poniedziałek 11 lut 2019, 18:40

Ok, postaram się poczytać najpierw przed zadawaniem pytań. Sody się nie boję. Piłem już ze dwa razy wymieszaną z kwasem askorbinowym. Po prostu mam pewne problemy trawienne (mały apetyt odczuwany jako mała pojemność żołądka, dosyć niska waga, łatwe łapanie rozwolnień, obecnie zaleczone lekami które jeszcze biorę) jedzenie dosyć długo zalega mi w żołądku. Po prostu brakuje mi czasu w ciągu dnia kiedy mój żołądek jest zupełnie pusty aby pić tą sodę. Rano piję wodę z octem jabłkowym na zakwaszenie żołądka bo mam nadzieje, że to mi pomoże ale pomyślałem że może jednego dnia pić rano OJ a drugiego sodę rano. Wieczorem jak kojarzę było tu napisane aby unikać picia sody. Podejrzewam u siebie pasożyty i teraz na tym bardziej się skupiam ale o sodzie też myślę. Dziś przeglądałem książkę Nieumywakina w księgarni, może kupię albo tą drugą. Która książka jest lepsza ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 lut 2019, 18:47 przez pawelz, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 11 lut 2019, 18:46

Po prostu brakuje mi czasu w ciągu dnia kiedy mój żołądek jest zupełnie pusty aby pić tą sodę.
..............
Rano piję wodę z octem jabłkowym na zakwaszenie żołądka
Rano sodę na czczo, przy dużym zakwaszeniu ponownie wieczorem.

zakwaszaj żołądek przed jedzeniem 15-30 minut, nie na czczo, po co?
Wit. C w postaci askorbinianu czy kwasu, w trakcie dnia później, z posiłkami czy sokami albo kiedy pasuje.
bo mam nadzieje, że to mi pomoże ale pomyślałem że może jednego dnia pić rano OJ a drugiego sodę rano.
Też tak można, ale lepiej przeprowadzać z sodą 14 dniową kurację bez przerw codziennie, ja nie robiłem przerw przez chyba rok, takie miałem ''boskie'' pH.. :D
Dziś przeglądałem książkę Nieumywakina w księgarni, może kupię albo tą drugą. Która książka jest lepsza ?
Wg mnie Sircusa, prawdopodobnie najlepsza pozycja o sodzie na świecie:
https://vitalni24.pl/index.php?controll ... chment=450

jest tam też o magnezie, inhalacjach, CO2, wodorze, tlenie i wiele innych ciekawych rzeczy.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: pawelz » poniedziałek 11 lut 2019, 19:04

OJ pije rano na czczo miałem na myśli przed jedzeniem, pije ok. 30 minut przed jedzeniem czasem do 1h. Ja nawet jak płyn piję to muszę odczekać z 30 minut zanim mi opuści żołądek. Może za dużą porcję OJ piję bo piję łyżkę stołową na szklankę wody. Przed piciem sody na dobre chcę najpierw zakupić papierki lakmusowe choć i tak podejrzewam zakwaszony organizm. Zna ktoś papierki Dr JAcobs https://sklep.drjacobs.pl/pl/p/Papierki ... -sztuk/128 Chodzi mi o jakoś czy są ok. Tylko takie znalazłem w sklepie stacjonarnym. Mieszkam niedaleko Warszawy i chcę jakieś znaleźć do odbioru osobistego w Warszawie. Za 15 zł można kupić ok. 30 szt. tych papierków. Same papierki średnio się opłaca zamawiać przez internet ze względu na przesyłkę. Tylko te papierki Dr Jacobs są od 5,6 PH czy możliwe że mogę mieć mocz poniżej 5,6 PH czy wtedy coś pokażą ? Z witaminą C to muszę uważać ze względu na gazy po niej.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 11 lut 2019, 19:31

może są ok, ale cena z kosmosu.
Tam z przesyłką za 300-400 sztuk zapłacisz taniej.
Z witaminą C to muszę uważać ze względu na gazy po niej.
Akurat to jest najmniejszy problem, raczej akustyczny :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 11 lut 2019, 19:48

@pawelz, już ci 2 razy pisałem, że nie zakwasza się żołądka OJ. Ale to twoje zdrowie, twój wybór, więcej nie napiszę.
Takie paski są b. dobre:
https://allegro.pl/oferta/100-szt-paski ... 7771066037

I za niższą cenę 100 szt o lepszym zakresie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: pawelz » poniedziałek 11 lut 2019, 20:00

blueray21 pisze:
poniedziałek 11 lut 2019, 19:48
@pawelz, już ci 2 razy pisałem, że nie zakwasza się żołądka OJ. Ale to twoje zdrowie, twój wybór, więcej nie napiszę.
Na betainę mnie narazie nie stać. A możesz podać jakiś link, dlaczego nie zakwaszać OJ. Czy zamiast OJ może być sól himalajska ?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 11 lut 2019, 20:03

Jeśli czytasz po angielsku zajrzyj sobie na earthclinic i poszukaj, będziesz wiedział więcej. Zresztą na tym forum też już tłumaczyłem dlaczego. I chyba wystarczy, nic na siłę.

edit: a na betainę też cię stać, tylko nie wiesz gdzie i co kupić.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: zdro » wtorek 12 lut 2019, 23:45

Drugi dzien pije czysta sode nie zalewana wrzatkiem w ilosci 1/2 lyzeczki (2.4g) z rana i 1 g po poludniu. Dodalem rowniez miod do tego. Cisnienie mi poszybowalo, oczy mam przekrwione. Mierzylem wyszlo 138/96. Herxi tez bardziej, bole rozne wychodza. Mam nadzieje, ze potas to wyreguluje.

Jak sie zaleje wodoroweglan potasu wrzatkiem to tak jak w przypadku sody rozumiem powstanie weglan? Jesli pije niezalewana to rozumiem chlorki sa zuzywane? Nie wiem juz czy tak pic, czy zalewac goraca woda, czy w cytriany przerabiac. Po octanie sodu nie mam takich efektow jak po nie zakwaszonej. Znowu weglany sa bardzo alkaliczne, nie wiem czy to takie super na dluzsza mete.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 12 lut 2019, 23:57

Niestety nie , wodorowęglan potasy ma temperaturę rozkładu 127 stopni, więc gorąca woda nic mu nie zrobi.
Alkaliczność zależy od stężenia roztworu. Ja zakwaszałbym do cytrynianu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

zdro
Posty: 724
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 799 razy
Otrzymał podziękowanie: 743 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: zdro » środa 13 lut 2019, 13:30

Wymieszalem troche z kwaskiem cytrynowym i wypilem dzisiaj. Nie przereagowany calkowicie. Przyszedl tez potas i sie zabieram za niego. Cytriany sodu i potasu chyba mozna do posilkow wypic? Zasadowe to w sumie nie jest zeby na trawienie zle wplynelo.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 13 lut 2019, 19:53

Cytriany sodu i potasu chyba mozna do posilkow wypic?
ALKALIZOWANIE
wodorowęglanem sodu i cytrynianem potasu

viewtopic.php?p=98720#p98726
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ