Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Soda

ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: ramibi » poniedziałek 05 cze 2017, 22:12

Jak robie np. blina, i zeby wyrósł dodaje sode oczyszczona to automatycznie podczas jedzienia neutralizuje mi w zoladku kwas czy nie ma takiej mozliwosci bo Ona podczas pieczenia blina sie aktywuje, pecznieje, no blin rosnie dzieki niej?
0 x



Minka
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 04 lip 2017, 13:18
x 2
x 1
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: Minka » wtorek 11 lip 2017, 14:23

Cześć wszystkim ;)
od tygodnia pijemy z partnerem sodę z octem jabłkowym - rano na czczo. Oboje dostaliśmy wysypkę na ciele, ja dodatkowo miewam biegunki w okresie do godziny od przyjęcia napoju. Czy to efekt oczyszczania czy jednak powinnam przestać?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 11 lip 2017, 14:49

Witaj!

Jeszcze nie zaczęłaś , już chcesz przestać? :)
Daj podziałać sodzie kilka tygodni, robi swoje, nie bój się.
Najlepsze co można zrobić dla organizmu.
Jakie pH i kolor moczu?

ramibi pisze:Jak robie np. blina, i zeby wyrósł dodaje sode oczyszczona to automatycznie podczas jedzienia neutralizuje mi w zoladku kwas

To nie ma związku.
Soda nie neutralizuje kwasu w taki sposób, krążą te rewelacje po sieci.
Już prawie jest równa IPP :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Minka
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 04 lip 2017, 13:18
x 2
x 1
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: Minka » wtorek 11 lip 2017, 15:07

grzegorzadam pisze:Witaj!

Jeszcze nie zaczęłaś , już chcesz przestać? :)
Daj podziałać sodzie kilka tygodni, robi swoje, nie bój się.
Najlepsze co można zrobić dla organizmu.
Jakie pH i kolor moczu?


Dziękuję za odpowiedź :)
Papierki lakmusowe są już w drodze u Pana Kuriera ;) choć zamówiłam te z rozciągłością aż do 14 - jednak to nic, znalazłam już takie do 9, kwestia kilku dni jak zamówię. Mocz ma kolor cytrynowy i ma ostry, jakby chemiczny zapach.
Dodam, że mam Candidę i atopowe zapalenie skóry. Od kilku lat nie miałam większego niż 2cmx2cm wykwitu skórnego w zgięciach łokci, a teraz ta wysypka nietypowa, grudkowata i rozsiana w różnych miejscach - zupełnie inna niż AZS. Swędzi jak cholerka ;)
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 11 lip 2017, 15:49

Mocz ma kolor cytrynowy i ma ostry, jakby chemiczny zapach.

Nie dobrze, zaczynaj od litra solonej wody na czczo, mocz ma być przezroczysty, bezwonny docelowo.
Na początek chociaż szklankę, do tego odrobina roztworu chlorku magnezu.
Dużo nie bo zbiegunkuje.
Lepiej nawet po pierwszej szklance z solą, po kwadransie gaszoną sodę, czyli zalaną gorącą wodą
do 1/4 szklanki, dolewasz zimnej.
Dodam, że mam Candidę i atopowe zapalenie skóry.

Zniknie, dodaj krzemu, jodu i boraksu:
viewtopic.php?f=17&t=824&hilit=boraks#p13337
viewtopic.php?f=17&t=1182&hilit=krzem
viewtopic.php?f=16&t=1280&hilit=krzem
viewtopic.php?f=16&t=1018&p=73668&hilit=grzybica#p70924

pasożyty, sprawdź temat i objawy:
viewtopic.php?f=16&t=1423&hilit=paso%C5%BCyty
1 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Minka
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 04 lip 2017, 13:18
x 2
x 1
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: Minka » wtorek 11 lip 2017, 15:59

@grzegorzadam
Chlorek jest, sól Kłodawska też - jutro zacznę :) poranki mam długie więc easy. Kiedy mogę zwiększyć picie 'lemoniadki' sodowo-octowej do 2x dziennie?
Od lutego miałam silne kołatania serca, w gorętszych dniach mdlałam. Polubiłam pić wodę z solą, na 1,5 litra wsypywałam szczyptę albo 1/2 łyżeczki do herbaty i tak popijałam cały dzień. Kołatania serca ustały. Mam jednak pytanie - czy wolno mi tak pić całymi dniami wodę z solą czy powinnam pić ją jedynie rano a później już 'czystą' wodę?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 11 lip 2017, 16:04

Mam jednak pytanie - czy wolno mi tak pić całymi dniami wodę z solą czy powinnam pić ją jedynie rano a później już 'czystą' wodę?

Można i trzeba, do końca życia, dodawaj magnezu, sody odrobinę.
Przeczytaj to, warto:
https://www.ceneo.pl/50797564
350 stron konkretów o wodzie i nie tylko.

Kiedy mogę zwiększyć picie 'lemoniadki' sodowo-octowej do 2x dziennie?

taką sodę 2 tyg. i przerwa, sprawdzasz pH, średnia dzienna nie wyżej niż pH 8.-8.5.
Masz wyżej obliczanie krzywej dziennej.
Kołatania serca ustały.

Ale serce bije ;)
Pamiętaj o magnezie, zmienia smak na lekko gorzkawy.
Wsypujesz do słoika płatki magnezowe, czy proszek, zalewasz wodą, i 3-4 dziennie do wody łyżeczkę.
1 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Minka
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 04 lip 2017, 13:18
x 2
x 1
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: Minka » wtorek 11 lip 2017, 17:00

@grzegorzadam stokroć dziękuję za czas i uzupełnianie mojej wiedzy :)
Co do wody - uff, bez soli już mi nie smakuje. Jak pamiętam to faktycznie dodaje cytrynianu magnezu, od tygodnia stosuje też oliwę magnezowa. Jak tylko zaniedbam, a jeszcze nie daj Boże wypije alkohol to nawet zeby mnie bolą. Mam jeszcze kilka pytan co do pasożytów ale to już w odpowiednim temacie napisze :)
0 x



Minka
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 04 lip 2017, 13:18
x 2
x 1
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: Minka » niedziela 16 lip 2017, 20:27

Czas się podzielić wrażeniami po ponad 10 dniach picia sody z octem jabłkowym dwa razy dziennie. Dodam, że zastosowałam się do zasady diety rozdzielnej i trzymałam się proporcji 15 % produktów zakwaszających i 75 % alkalizujących, mięso jadałam co 2-3 dni, dzięki poradzie @grzegorzadam włączyłam picie wody z solą kłodawską i magnezem. Soł, wstaję sobie rano o 6 i mam sporo energii - wcześniej ciężko było mi wstać przed 10. Zupełnie nie mam ochoty na jedzenie typu fast food (a lubiłam zjeść kebab - bo nie było energii na zakupy i gotowanie..) ani słodyczy. Myślenie pogodniejsze, w sytuacjach stresowych organizm świetnie sobie dawał radę (jeszcze nie tak dawno kołatanie serca, łzy napływające do oczu i 'czarne myśli'). I pozbyłam się biegunek, choć rzadziej się teraz wypróżniam. Mam jeszcze pytanie - w tym tygodniu chcę rozpocząć odrobaczanie - czy nadal przyjmować sodę z octem? Np za tydzień rozpocząć? Czytałam, że w piciu sody po ok 10 -14 dniach należy zrobić tygodniową przerwę. Niestety papierki lakmusowe nadal nie dotarły więc nie znam PH moczu ;/
Pozdrawiam i polecam ;)
1 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 16 lip 2017, 20:52

Czytałam, że w piciu sody po ok 10 -14 dniach należy zrobić tygodniową przerwę. Niestety papierki lakmusowe nadal nie dotarły więc nie znam PH moczu ;/

Po 14-tu możesz zrobić, fajnie by było znać pH, wtedy masz pewność.
Widać, że szybko zauważyłaś pozytywy, tak trzymaj ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Minka
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 04 lip 2017, 13:18
x 2
x 1
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: Minka » niedziela 16 lip 2017, 21:00

Dodam jeszcze, że mam niesamowity apetyt na kaszę gryczaną z czosnkiem :D nie mogę się doczekać żeby znowu ją zjeść :roll:
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 16 lip 2017, 21:43

Też ''chodzi'' za mną, przez ostatnie 3 tygodnie gryczana zamiast chleba, na tłuszczu podsmażana z czosnkiem lub cebulą (siarka, selen, magnez.. ), może przez jod, duże dawki (100 mg)
Palona jednak lepiej mi smakuje.
Gotuję garnek, do lodówki i dosypuję na patelnię, 5 minut roboty.
Po zagotowaniu, z gazu i w ciepły koc na 1/2 godziny, sama dochodzi, nie trzeba
pilnować, nie przypali się.
I jaja- też selen.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: barneyos » niedziela 16 lip 2017, 22:25

No i dużo krzemu w gryce
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 17 lip 2017, 00:40

>minka<, zrobiłbyś karierę w kabarecie.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Minka
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 04 lip 2017, 13:18
x 2
x 1
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: Minka » poniedziałek 17 lip 2017, 13:11

abcd pisze:>minka<, zrobiłbyś karierę w kabarecie.


"zrobiłabyś"
cieszę się, że rozbawiłam ;) tylko dlaczego?
0 x



Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: Jancio » wtorek 18 lip 2017, 08:13

barneyos pisze:No i dużo krzemu w gryce

I Randapu :D
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 06 lis 2017, 12:47

Grykę kupujemy z Podkarpacia, małe 3-4 hektarowe gospodarstwa, glifosatu nie stosują
z powodów również finansowych :)
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... l44M5hzZHi

soda z cytryna dziala cuda, od kiedy zaczelam pic nie mam mdlosci nudnosci, a mialam, zawsze musialam wychodzic z kosciola bo brakowalo powietrza, nawet siedząc.
Cuda 🙂 wszystkie bole kolka nerwowa, rwa kulszowa odeszly- czuje sie jak nowo narodzona, czuje, ze zdrowieje.
Mam energie, wiarę i pozytywne myśli.
Sode utrzymam na lyzeczce na czczo z cytryna WU juz prawie dochodze do 30 kropli i na tym sie zatrzymam wg wskazan, rano i wieczorem na noc.
W nocy mam poty na klatce piersiowej to chyba efekt kurcji soda tak jak pisze w artykule o szybkiej kuracji leczenie raka prostaty Vernona. J
estem tak zachwycona ze chetnie zrobilabym USG za tydzien, ale nie wiem czy nie zaczekac z tym to konca listopada…
http://www.pepsieliot.com/skuteczna-ter ... utleniona/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 06 lis 2017, 20:47

Minka pisze:
poniedziałek 17 lip 2017, 13:11
abcd pisze:>minka<, zrobiłbyś karierę w kabarecie.
"zrobiłabyś"
cieszę się, że rozbawiłam ;) tylko dlaczego?
Ups, to było już tak dawno, że nie pamiętam co mi po łebie kołatało się.
Zachęcam do częstszego odwiedzania forum i udzielania się na nim. :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

haze
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2017, 13:09
x 38
x 4
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: haze » czwartek 15 mar 2018, 13:01

Zupełnie przypadkiem, czytając o czymś innym wpadłem na informację, że jest kwasek cytrynowy E330 - ponoć szkodliwy i E331 cytrynian sodu. Od jakiegoś czasu używam z sodą ten E330. Po przeczytaniu forum znalazłem kwasek cytrynowy i go kupiłem - źle zrobiłem? Powinienem używać cytrynianu sodu?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 18 mar 2018, 16:44

kwasek szkodliwy..
hmm ;)

Połączenie kwasku z sodą da cytrynian.
Osobiście wolę mieszać sodę z sokiem z cytryny, też cytrynian ale szlachetny :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Valter
Posty: 51
Rejestracja: środa 19 wrz 2018, 13:46
x 1
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 20 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: Valter » wtorek 27 lis 2018, 09:57

Pytanie mam odnośnie mieszanki alkalizującej sody z węglanem potasu. Na forum czytałem, żeby lepiej sodę przed spożyciem "gasić" później dolać wody itd, a jak sprawa ma się z mieszanką alkalizującą gdzie sodę i węglan potasu mam już wymieszaną razem, czy tutaj też stosować "gaszenie"?
0 x



Valter
Posty: 51
Rejestracja: środa 19 wrz 2018, 13:46
x 1
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 20 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: Valter » poniedziałek 03 gru 2018, 09:52

Jak radzicie?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 494
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14664 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 03 gru 2018, 18:48

Gaszenie sody stosował prof. Iwan, aby organizm nie musiał tracić energii na jej przetwarzanie na węglan sodu, tam zresztą pito ten węglan na ciepło.
Mieszaniny alkalizującej w ten sposób nie zgasisz, a zresztą po co miałbyś to robić? Nie ma to znaczenia, jeśli nie jesteś całkiem wyczerpany, czy obłożnie chory.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 20 gru 2018, 21:01

Zastosowanie sody oczyszczonej: do usuwania drzazg – i na wiele innych dolegliwości zdrowotnych


Obrazek
Édition: Polski

W skrócie

Soda oczyszczona (wodorowęglan sodu) jest jedną z najbezpieczniejszych w użyciu i jednocześnie najbardziej wszechstronnych substancji. Jest przydatna nie tylko podczas pieczenia, lecz także ma szerokie zastosowanie lecznicze oraz jako domowy środek czyszczący

Zastosowana doustnie soda oczyszczona pomaga zachować odpowiednią równowagę pH krwi, prawdopodobnie dlatego właśnie jest powszechnie zalecana do zwalczania objawów przeziębienia i grypy

Soda oczyszczona to także doskonały środek w mniej poważnych dolegliwościach, takich jak poparzenie słoneczne lub ukąszenia owadów. Świetnie sprawdza się jako naturalny dezodorant lub pasta do zębów, a ponadto można ją wykorzystać do czyszczenia urządzeń w niemal każdym pomieszczeniu w domu


Według Dr Mercoli

Soda oczyszczona czyli wodorowęglan sodu jest w wielu domach podstawowym środkiem do pieczenia i czyszczenia – lecz większość osób nie zdaje sobie w pełni sprawy z tego, jak szerokie może być jej zastosowanie.

Nie każdy wie, że istnieje pełna gama leczniczych zastosowań sody oczyszczonej i że stosuje się ją na przykład do bezpiecznego usuwania drzazg z palców lub nawet do mycia zębów.

Wraz z wodą utlenioną stanowi ona jeden z najtańszych i najbezpieczniejszych znanych środków leczniczych (paczkę sody oczyszczonej można kupić za mniej niż 1 zł). Z pewnością warto więc dowiedzieć się, na jak wiele sposobów można ją wykorzystać.

Krótka historia sody oczyszczonej

Soda oczyszczona w swojej naturalnej formie jest znana jako nahcolit, który jest naturalnym natronem mineralnym. Natron, który zawiera duże ilości wodorowęglanu sodu, był używany już w czasach starożytnych. Na przykład Egipcjanie wykorzystywali go do celów czyszczących, jako mydło.

Jak podają źródła historyczne z późniejszych okresów, wiele cywilizacji używało sody oczyszczonej do wypieku chleba i do innych potraw wymagających wyrastania ciasta.

Jednak dopiero w roku 1846 dr Austin Church oraz John Dwight zaczęli produkować i sprzedawać produkt znany dzisiaj pod nazwą sody oczyszczonej.

W latach sześćdziesiątych XIX wieku soda oczyszczona zaczęła pojawiać się w publikowanych wówczas książkach kucharskich, a w latach trzydziestych XX wieku szeroko reklamowano ją jako "sprawdzony środek leczniczy". W roku 1972 pojawił się pomysł trzymania sody oczyszczonej w lodówce, dla zachowania świeżości przechowywanych w niej produktów spożywczych…

Niech podniesie rękę każdy, kto dziś ma w lodówce sodę!

Soda oczyszczona została spopularyzowana przez firmę Arm & Hammer ponad 150 lat temu i choć dziś wiele osób zdaje sobie sprawę z jej wszechstronnego zastosowania podczas pieczenia i do użytku domowego, niewiele osób wie, że soda wykazuje również silne właściwości lecznicze.

Soda oczyszczona w walce z przeziębieniem i grypą

Powszechnie uważa się, że spożywana doustnie soda oczyszczona może pomóc utrzymać równowagę pH w krwiobiegu. To prawdopodobnie dlatego jej spożycie zalecane jest w przypadku objawów przeziębienia lub grypy.

W broszurze Arm & Hammer Baking Soda Medical Uses (Medyczne zastosowanie sody oczyszczonej Arm & Hammer) wydanej w roku 1924 dr Volney S. Cheney opowiada o swoich sukcesach z zastosowaniem wodorowęglanu sodu do leczenia przeziębień i grypy:

"W 1918 i 1919 r. walcząc z grypą w placówkach amerykańskiej służby zdrowia zauważyłem, że pacjenci, których organizm był zalkalizowany wodorowęglanem sodu rzadko zarażali się tą chorobą, natomiast u tych, którzy się nią zarazili, choroba prawie zawsze miała łagodny przebieg.

Od tego czasu wszystkie przypadki przeziębiania i grypy leczę podając najpierw obfite dawki wodorowęglanu sodu, a w wielu przypadkach w ciągu 36 godzin objawy choroby całkowicie ustępowały.

Ponadto zarówno we własnym domu, jak i w Klubach Kobiet i Stowarzyszeniu Nauczycieli i Rodziców propaguję stosowanie wodorowęglanu sodu jako środka zapobiegającego przeziębieniom. W wyniku tego otrzymuję wiele doniesień, że osoby, które zażyły "sodę" nie chorują, nawet gdy prawie wszyscy w ich otoczeniu nich mają grypę."


Nie do końca jestem jednak przekonany, że optymalizacja pH w organizmie w pełni wyjaśnia mechanizm działania sody oczyszczonej.

W swojej praktyce klinicznej często stosuję rozcieńczony kwas solny dożylnie, który także pomaga pacjentom odzyskać zdrowie po ostrej infekcji niemal natychmiast.

Oczywiście jego działanie na pH organizmu jest zupełnie przeciwne niż sody, lecz mino to obydwa te środki wydają się działać.

Sugeruje to, że działa tu prawdopodobnie inny czynnik niż tylko zmiana równowagi kwasowo-zasadowej.

Zażycie sody oczyszczonej jest proste i stosunkowo nieszkodliwe, nawet jeśli pacjent nie odczuje natychmiastowej ulgi w chorobach grypowych. Wystarczy rozpuścić zalecaną ilość sody w szklance zimnej wody i wypić. Zalecenia amerykańskiego producenta sody – firmy Arm & Hammer – co do stosowania sody w przeziębieniu i grypie były 1925 roku następujące:

Dzień 1 – 6 razy dziennie: rozpuścić ½ łyżeczki sody oczyszczonej w szklance wody, pić w odstępach 2-godzinnych

Dzień 2 – 4 razy dziennie: rozpuścić ½ łyżeczki sody oczyszczonej w szklance wody, pić w równych ostępach czasu

Dzień 3 – 2 razy dziennie, rano i wieczorem, rozpuścić ½ łyżeczki sody oczyszczonej w szklance wody i wypić. W kolejnych dniach stosować 1 raz dziennie, tylko rano, dopóki objawy nie ustąpią

11 leczniczych właściwości sody oczyszczonej

Mając pod ręką opakowanie sody oczyszczonej, można wykorzystać ją jako remedium na liczne dolegliwości zdrowotne. Oto dolegliwości, w których soda pomaga:

Za pomocą zwilżonego palca wskazującego umieścić niewielką ilość soli z sodą na dziąsłach.

Masować delikatnie w następującej kolejności: górne dziąsła zewnętrzne, górne dziąsła wewnętrzne, dolne dziąsła zewnętrzne, dolne dziąsła wewnętrzne.

Wypluć nadmiar pasty, a po 15 minutach wypłukać usta.

Ta mieszanina niezwykle skutecznie likwiduje bakterie.


Wrzody żołądka: Osobiście zalecam sodę wielu osobom, w tym członkom rodziny i zawsze jestem zaskoczony, jak bardzo skuteczne jest to remedium. Wyjaśnienia należy doszukiwać się w fakcie, że soda oczyszczona natychmiast neutralizuje kwas żołądkowy. Dawkowanie to zazwyczaj 1-2 łyżeczki na pełną szklankę wody.

Usuwanie drzazg: Dodać łyżeczkę sody oczyszczonej do małej szklanki wody, a następnie moczyć miejsce, w którym umiejscowiła się drzazga dwa razy dziennie. Po kilku dniach drzazga najczęściej sama wyjdzie.

Poparzenia słoneczne: Dodać ½ szklanki sody do letniej kąpieli, a następnie zanurzyć się w wannie w celu uzyskania naturalnego złagodzenia objawów. Po wyjściu z wanny nie należy wycierać się ręcznikiem, lecz raczej pozwolić skórze wyschnąć samej. Innym sposobem jest zrobienie chłodnego kompresu z mieszaniny sody i wody i nałożenie go bezpośrednio na oparzone miejsce.

Dezodorant: Dla uniknięcia parabenów i aluminium znajdujących się w wielu dezodorantach i antyperspirantach można dodać szczyptę sody oczyszczonej do niewielkiej ilości wody. Powstała w ten sposób pasta to prosty lecz niezwykle skuteczny naturalny dezodorant.

Środek wspomagający dla sportowców: Biegacze długodystansowi od dawna stosują praktykę zwaną "sodowym dopingiem", czyli przyjmują kapsułki z sody przed biegami w celu zwiększenia wydolności organizmu. Ma to działanie podobne do „ładowania” węglowodanami. Chociaż nie radzę próbować tego na własną rękę, jest to kolejny dowód na potężne działanie sody.

Pasta do zębów i dziąseł usuwająca płytkę nazębną: Aby otrzymać niezmiernie skuteczną pastę do zębów i dziąseł, należy zmieszać sześć części sody oczyszczonej z jedną częścią soli morskiej. Następnie miksować za pomocą miksera przez 30 sekund, po czym umieścić w niewielkim pojemniku.

Ukąszenia owadów: Aby zmniejszyć swędzenie po ukąszeniu owada, należy nałożyć miejscowo pastę z sody i wody. Skuteczne może być także wtarcie odrobiny suchej sody w skórę. Soda zastosowana bezpośrednio na skórę pomaga także w przypadku swędzących wysypek oraz podrażnień powstałych na skutek kontaktu z trującym bluszczem.

Wybielanie zębów: Naturalnym sposobem na wybielenie zębów jest zmiażdżenie jednej dojrzałej truskawki i zmieszanie jej z 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej. Mieszaninę należy rozprowadzić na zębach i pozostawić na pięć minut. Następnie umyć zęby i wypłukać jamę ustną. Metody tej nie należy stosować częściej niż raz w tygodniu, ponieważ nadmierne użycie może spowodować uszkodzenie emalii zębów.

Moczenie stóp: Dodać 3 duże łyżki sody do miski z ciepłą wodą i moczyć stopy dla ich orzeźwienia.
Peeling: Pasta wykonana z trzech części sody dodanych do 1 części wody może być używana jako peeling do twarzy i ciała. Jest ona na tyle naturalna, niedroga i delikatna, że może być stosowana codziennie.
Kąpiel oczyszczająca: Soda oczyszczona i ocet jabłkowy dodane do kąpieli to doskonały sposób na domowe spa, które łagodzi wszelkie bóle mięśni i działa odtruwająco. Jako nieoczekiwany bonus, wyczyści także wannę i rury!

Soda oczyszczona jako środek czyszczący

Mając już paczkę sody oczyszczonej w swojej apteczce domowej, warto także trzymać po jednej w kuchni pod zlewem i w łazience w szafce ze środkami do czyszczenia...

Soda oczyszczona to doskonały środek do szorowania urządzeń sanitarnych w łazience i kuchni. Wystarczy przesypać sodę do szklanego pojemnika z dziurkowanym zamykaniem ze stali nierdzewnej i po prostu posypywać nią powierzchnię urządzenia, które chcemy wyszorować. Do sody można dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego. Olejki z lawendy i drzewa herbacianego mają silne właściwości antybakteryjne.

Po zmieszaniu z octem jabłkowym soda oczyszczona tworzy pieniącą się miksturę, która ma liczne zastosowania. Jako środek do czyszczenia kanalizacji, należy wsypać sodę do odpływu, a następnie dodać nieco octu jabłkowego. Pozostawić pieniącą się mieszaninę na 15 minut, po czym spłukać ciepłą wodą. Jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie niż toksyczne środki do udrażniania kanalizacji.

Namoczyć garnek lub patelnię w gorącej wodzie z dodatkiem sody przez 15 minut, aby w łatwy sposób usunąć z nich resztki przypalonego jedzenia.

Soda to doskonały środek do szorowania grilla.

Zabawki dla dzieci można umyć w mieszance sporządzonej z 4 łyżek sody oczyszczonej dodanej do 1 litra wody.

Soda ma także zastosowanie jako środek zmiękczający do tkanin po ich wypraniu lub do wybielania i rozjaśniania tkanin (w tym celu wystarczy dodać 1 filiżankę do prania w pralce).

Soda oczyszczona to naturalny środek do czyszczenia dywanów i wykładzin. Należy posypać nią dywan, pozostawić na 15 minut, po czym dokładnie odkurzyć.

Aby wypolerować srebro stołowe lub biżuterią bez uciekania się do toksycznych substancji czyszczących, wystarczy wyłożyć zlew pełen gorącej wody arkuszem folii aluminiowej, a następnie dodać dużą garść sody oczyszczonej. Włożyć srebro do zlewu i pozostawić, dopóki osad nie zostanie zlikwidowany. To bardzo prosty i niekłopotliwy sposób na czyszczenie srebra.

Wnętrze butów można posypać sodą oczyszczoną, która będzie pełniła rolę naturalnego dezodorantu.

Jeżeli podczas smażenia zapali się tłuszcz, można użyć sody jako szybkiego środka gaszącego płomienie.

Nieźle, jak na produkt za złotówkę, prawda?
https://polish.mercola.com/sites/articl ... rstwo.aspx
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

pawelz
Posty: 390
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2017, 14:29
x 4
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 136 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: pawelz » wtorek 05 lut 2019, 21:48

Przejrzałem cały wątek, sam zastanawiam się nad piciem sody ale takie coś znalazłem na jednym forum:
Mylisz sie,moja mama zaczeła sobie popijac w czasie upałow,kiedy nie było w sklepach jeszcze oranzady,mineralnej gazowanej a jedynie kobiety robiły tzw.podpiwki na bazie drożdzy.sypala sode do wody i troche octu i to humorystycznie nazywano psiucką gdyz wydobywała sie piana z gazem.Zaczela tak popijac majac 40 kat a zmarła mając 74 lata.Majac 60 zaczęly sie problemy z żoładkiem.Lekarze wówczas uznali że soda załatwiła na cacy błonę śluzową.To nie moja opinia,przykro mi bardzo ale nigdy bym nie pisała czegoś wziętego z sufitu. Powiem szczerze ze czasem jak czuje jakas niestrawnosc sama sięgam po nią ale ze strachem.Dzisiaj wsypałam całe opakowanie do miski Wc i jest biała jak kryształ,wiec pomyslałam co ona moze robić z żoładkiem:(
Źródło: https://f.kafeteria.pl/temat-5753315-picie-sody/
Może tu zaszkodził brak umiaru i ten ocet ale tak jako ciekawostkę wklejam.
0 x



ODPOWIEDZ