Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Soda

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5774
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32247 razy
Otrzymał podziękowanie: 9230 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 25 lip 2016, 15:36

Marta Brzoza pisze:Tę prawdę musisz znać. Soda oczyszczona leczy nie tylko nowotwory
Sierpień 7th, 2015

Obrazek

Nawet najbardziej agresywne nowotwory można leczyć sodą oczyszczoną.

Mimo, że chemioterapia jest toksyczna dla wszystkich komórek, tak zdrowych jak i chorych, stanowi jedyny środek wykorzystywany w leczeniu prawie wszystkich pacjentów z nowotworami. W rzeczywistości, 9 na 10 chorych na raka zgadza się na chemoterapię, bez możliwości innych, mniej inwazyjnych opcji. Jedynym powodem dla którego chemioterapia jest nadal używana jest jej opłacalność. Lekarze i firmy farmaceutyczne zarabiają fortuny.

Chemioterapia jak już wcześniej dowiedliśmy :

Obrazek nie jest skuteczna, czasami przedłuża życie,
Obrazek nie zmniejsza zachorowalności i śmiertelności na żadnego konkretnego nowotwora. Wręcz przeciwnie, zwiększa rozwój raka i długoterminowe wskaźniki śmiertelności. Lekarze dobrze o tym wiedzą.

Kilka lat temu, członek Uniwersytetu Arizona Cancer Center dr Mark Pagel, otrzymał 2.000.000 dolarów dotacji z Narodowego Instytutu Zdrowia w celu zbadania skuteczności zindywidualizowanego leczenia raka piersi
sodą oczyszczoną. Dowiódł on, że wodorowęglan sodu jest jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej skutecznych metod w leczeniu nowotworów i może uratować życie człowieka.

Badania wykazały, że produkty spożywcze, w których zwiększono stężenie wodorowęglanu sodu, mogą zwiększyć pH guzów kwaśnych, bez naruszania pH krwi i tkanek zdrowych.

Na podstawie badań, plus fakt, że soda oczyszczona jest bezpieczna i dobrze tolerowana, sławni na świecie lekarze tacy jak, dr Julian Whitaker przyjęli skuteczne protokoły leczenia raka w ramach ogólnego programu wsparcia żywieniowego oraz odpornościowego dla pacjentów, którzy mają do czynienia z chorobą.

Protokół Whitaker wykorzystuje 12 g (2 łyżeczki) sody zmieszanej w 2 szklankach wody z dodatkiem bezpiecznego słodzika ( słodzik dodawano z powodu słonego smaku).

Pij tę mieszaninę w ciągu godziny lub dwóch i powtórz w sumie trzy razy dziennie.

Inny lekarz twierdzi, że znalazł lekarstwo na raka w postaci sody oczyszczonej i melasy.

I rzeczywiście, skutecznie wyleczył własną chorobę za pomocą tej mikstury.

Po podaniu doustnym z wodą, zwłaszcza wodą z dużą zawartością magnezu i stosowaniu w kąpielach leczniczych wodorowęglanu sodu, leczy raka, a także choroby nerek, cukrzycę, grypę i przeziębienia.

Jest to również potężny sprzymierzeniec w walce przed promieniowaniem. Nasze organizmy znajdują się pod ciężkim nuklearnym działaniem silnych wiatrów radioaktywnych, które krążą na półkuli północnej.

Dr Robert J. Gillies i jego współpracownicy wykazali, że leczenie myszy sodą oczyszczoną pomaga w zlokalizowaniu guzów. Udowodnili, że wodorowęglan podnosi pH guzów, a także hamuje przerzuty. Badania były przeprowadzone na myszy z rakiem piersi.

Czym jest soda oczyszczona?

Soda oczyszczona, to inaczej wodorowęglan sodu, zwany także bikarbonatem.

Występuje naturalnie w złożach mineralnych, w osadach wód słodkich i w wodach gruntowych.

Soda oczyszczona w sposób naturalny powstaje w naszym organizmie. Utrzymuje właściwy stopień kwasowości pH w krwiobiegu.

Znajduje się także:

Obrazek w ślinie (zobojętnia kwasy osłabiające zęby),
Obrazek w żołądku (zapobiega powstaniu wrzodów),
Obrazek wspomaga proces oddychania, przenosząc dwutlenek węgla z tkanek do płuc (stamtąd się wydała).

Jak działa soda oczyszczona?

Ma miękką krystaliczną strukturę cząsteczkową, co czyni ją lekko żrącą, a zatem substancją czyszczącą. Jej kryształki rozpuszczają się w wodzie, przez co nie uszkadza czyszczących powierzchni.


Obrazek Neutralizuje kwasy i utrzymuje pH w naturalnym poziomie,
Obrazek może usuwać nieprzyjemne zapachy w domu,
Obrazek neutralizuje kwas zawarty w jadzie komara,
Obrazek sodą uzdatnia się wodę pitną, gdyż redukuje ona poziom skażenia ołowiem i miedzią,
Obrazek stosuje się ją w dializie nerek, aby obniżyć poziom kwasów w krwiobiegu,
Obrazek dodatkowo zapobiega rozwojowi drobnoustrojów w produktach spożywczych,
Obrazek neutralizuje brud, kurz bo po zneutralizowaniu sodą rozpuszczają się w wodzie i można je łatwo zmyć,
Obrazek neutralizuje również zapachy wydzielane przez nasze ciało, zapach moczu zwierząt czy kamienia nazębnego powodującego nieświeży oddech. Inne produkty maskują tylko zapach, soda usuwa go trwale i pochłania.
Obrazek soda rozpuszcza się w wodzie mineralnej i jest używana jako środek spulchniający w piekarnictwie. Działa jako środek spulchniający przez zobojętnienie kwasowych składników ciasta,
Obrazek soda oczyszczona została również zastosowana w celu zmiękczenia warzyw i kruszenia mięsa.

Badania wykazują, że soda oczyszczona jest całkowicie nieszkodliwa i nie stanowi zagrożenia dla środowiska. W domowych porządkach używa się ją jako środek czyszczący. Znajduje się w pastach do zębów z podobnych powodów, gdzie służy jako środek antyseptyczny, używana jest jako środek do usuwania płytki nazębnej, jak również środek do czyszczenia i wybielania.

Inne produkty higieny osobistej, w których sodę można znaleźć to m.in. dezodoranty i szampony.

I w tym momencie polecam książkę Vicki Lansky pt: „Soda oczyszczona – 500 praktycznych zastosowań”.

Zawiera ona praktyczne, niezliczone zastosowania sody oczyszczonej min. podczas gotowania, sprzątania, prania, prac ogrodowych, w pielęgnacji skóry, zębów, domowym leczeniu, w dbaniu o wygląd, w pielęgnacji zwierząt.

Soda oczyszczona i lekarstwo pH

PH naszych tkanek i płynów ustrojowych jest niezwykle istotne, ponieważ wpływa i odzwierciedla stan naszego zdrowia.

Najlepszy pH to 7,35-7,45. Zwiększa poziom zdrowia i dobrego samopoczucia. Wyższy poziom pH zwiększa zdolność do zwalczania ostrych chorób, takich jak: przeziębienie, nowotwory i inne choroby.

Skala pH jest jak termometr; pokazuje wzrosty i spadki w kwaśnej i zasadowej zawartości płynów. Odchylenia powyżej lub poniżej zakresu 7,35-7,45 pH mogą sygnalizować o potencjalnie poważnych i niebezpiecznych objawach lub stanach chorobowych. Gdy organizm nie może już skutecznie neutralizować i eliminować kwasów, to przenosi je w płynach pozakomórkowych organizmu i komórki tkanki łącznej, bezpośrednio naruszając integralność komórkową.

Odwrotnie, gdy organizm jest zbyt zasadowy od nadmiaru wodorowęglanu we krwi, występują zasadowice metaboliczne, co może doprowadzić do poważnych konsekwencji, jeżeli nie usuniemy ich szybko.

Jon Barron przedstawia sposób patrzenia na pH, który otwiera jedną z głównych zalet wody alkalicznej.

Jony wodoru wiążą tlen. Oznacza to, że im bardziej kwasowa ciecz, tym mniej tlenu. Każda komórka naszego ciała wymaga tlenu do życia i utrzymania optymalnego stanu zdrowia. W połączeniu z tym, co wiemy o jonach wodorowych, widzimy, że im więcej kwasu we krwi (niższe jego pH), tym mniej tlenu jest dostępne do wykorzystania przez komórki.

Nie wdając się w dyskusję na temat chemii, należy zrozumieć, że jest to ten sam mechanizm, kiedy kwaśny deszcz „zatruwa” jezioro. Ryby dosłownie duszą się na śmierć, ponieważ kwas w jeziorze „wiąże” cały dostępny tlen. To nie tak, że tlen wbiegł w dowolne miejsce; po prostu już go nie ma. I odwrotnie, jeśli podniesie pH jeziora (uczyni się go bardziej zasadowym), tlen jest już dostępny i jezioro wraca do życia. Nawiasem mówiąc, warto zauważyć, że nowotwór jest związany z kwaśnym środowiskiem (brakiem tlenu), im wyższe pH (więcej tlenu obecnego w komórkach ciała), tym trudniej jest rozwinąć się komórkom nowotworowym.

Zrozumienie tego jest ważne z dwóch powodów:

(1) ujawnia jedną z głównych zalet wody alkalicznej – więcej dostępnego „tlenu” w systemie,

(2) wyjaśnia, dlaczego woda alkaliczna pomaga w walce z rakiem.

Jak soda oczyszczona może pomóc wyleczyć raka?

Zasadniczo, nowotwory złośliwe stanowią masy szybko rosnących komórek.

Szybkie tempo wzrostu przez te komórki oznacza, że metabolizm komórek przebiega również w bardzo wysokim tempie.

W związku z tym, komórki nowotworowe używają dużo więcej węglowodanów i cukrów do wytwarzania energii w postaci ATP (adenozynotrifosforan).

Jednakże, niektóre z tych związków utworzonych w produkcji, to kwas mlekowy i kwas pirogronowy. W normalnych okolicznościach, związki te są usuwane prosto po produkcji. Ale szybki metabolizm komórek nowotworowych, gromadzi te kwasy w bezpośrednim otoczeniu guza.

Wysoki poziom pozakomórkowej kwasowości około guza jest jednym z głównych sił napędowych przerzutów.

Zasadniczo, komórki rakowe potrzebują kwaśne środowisko do wzrostu i szybkiego rozprzestrzeniania.

Niektórzy lekarze leczący nowotwory sądzą, że przez buforowanie mikro środowiska guza, pH guzów może być podniesiona na tyle, aby je wygłodzić i zatrzymać ich wzrost i rozprzestrzenianie.

Bardziej godne uwagi jest to, że nie ma potrzeby, aby produkować syntetyczny lek na obniżenie kwasowości w bezpośrednim otoczeniu guza. Powszechnie otrzymany i stosowany związek, jak wodorowęglan sodu jest wystarczająco skuteczny.

Najważniejsze jest dostarczenie wodorowęglanu sodu, jak najbliżej guza. Bezpośrednio wstrzykiwanie wodorowęglanu sodu w miejsce występowania nowotworu jest uważane jako lepsze rozwiązanie, niż podawanie doustnie. Jednakże, doustne użycie wodorowęglanu sodu jest bezpieczniejsze i łatwe do stosowania w domu.

Badanie dokonane w 2009 roku, opublikowane w czasopiśmie Cancer Research, jest jednym z pierwszych, które potwierdza, że efekt alkalizacji wodorowęglanem sodu, rzeczywiście może powstrzymać raka.

Wyniki badań wykazały, że soda oczyszczona podniosła pH i spontaniczne zmniejsza przerzuty u myszy z rakiem piersi.

Naukowcy również określili, że wodorowęglan sodu nie wpływa na metabolizm komórek, ale sprawia, że mikro środowisko jest niekorzystne dla wzrostu nowotworu.

Formuła sody oczyszczonej

Aby zrobić naturalne lekarstwo z sody oczyszczonej na raka w domu, trzeba użyć syropu klonowego lub melasy.

W książce dr Sircus dokumentował, jak jeden pacjent użył sody oczyszczonej i melasy do walki z rakiem prostaty, który przerzucił się do kości. W pierwszym dniu, pacjent zmieszał 1 łyżeczkę sody oczyszczonej z 1 łyżeczką melasy w szklance wody.

Robił to kolejno przez 3 dni, po których jego pH śliny wynosiło 7.0 i jego pH moczu wynosiło 7.5.

Zachęcony tymi wynikami, pacjent zażywał miksturę 2 razy dziennie. A w dniach 6 – 10, wziął 2 łyżeczki sody oczyszczonej i melasy dwa razy dziennie.

Do 10 dnia, pH pacjenta wzrosło do 8,5 i jedynymi skutkami obocznymi były bóle głowy i nocny pot.

Następnego dnia, pacjent miał wykonywane rtg kości i inne badania lekarskie. Jego wyniki wykazały, że poziom jego PSA (antygen swoisty dla prostaty, białko wykorzystywane do określenia stopnia przerostu prostaty i raka prostaty) spadł z punktu rozpoznania, 22.3 do 0.1.

Inna formuła sody zaleca zmieszanie 90 łyżeczek syropu klonowego z 30 łyżeczkami sody oczyszczonej.

Aby to zrobić, syrop klonowy musi się ogrzać, by stać się mniej lepki. Następnie, dodano sodę oczyszczoną i mieszano przez 5 minut, aż do całkowitego rozpuszczenia.

5 – 7 łyżeczek dziennie, to zalecana dawka dla chorych na nowotwór.

Należy zachować ostrożność podczas korzystania z sody oczyszczonej do leczenia raka, ponieważ utrzymanie wysokiego poziomu pH, samo w sobie może powodować zasadowicę metabolizmu i naruszać równowagę elektrolitową, co może spowodować obrzęk, a także mieć wpływ na serce i ciśnienie krwi.

Nie trzeba być lekarzem, aby przyjmować sodę oczyszczoną. Każdy kto interesuje się własnym zdrowiem musi zrozumieć, jak korzystać z wodorowęglanu sodu. Niedobór wodorowęglanu jest prawdziwym problemem, który pogłębia się z wiekiem, wiec opłaca się zrozumieć i docenić to, czym jest soda oczyszczona.

Stosowanie sody oczyszczonej jest na etapie eksperymentalnym. U niektórych osób może powodować bóle brzucha, wymioty i inne dolegliwości. Jest to uzależnione od stanu organizmu. Jeżeli już zdecydujesz się na terapię sodą oczyszczoną, to zaczynaj od małych dawek i obserwuj organizm. Najlepiej skonsultuj się z lekarzem. Mimo, że jest to naturalna terapia, to może powodować niepożądane dolegliwości.

Źródła: Dave Mihalovic – neuropata specjalizujący się w badaniach nad szczepionkami, profilaktyce nowotworów i naturalnym podejściu do leczenia.

cancertutor.com
phkillscancer.com
drsircus.com
drleonardcoldwell.com
drwhitaker.com

Marta Brzoza
https://martabrzoza.pl/rak/soda-oczyszc ... nowotwory/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5774
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32247 razy
Otrzymał podziękowanie: 9230 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 08 wrz 2016, 12:43

pepsieliot pisze:Soda – popiół boskiego ognia, czyli lek na potrzeby całej ludzkości
06-09-2016

Obrazek

Soda-popiół boskiego ognia, czyli lek na potrzeby całej ludzkości/

SODA spożywcza nie tylko zapobiega wielu chorobom, nawet łącznie z rakiem, ale także wpływa korzystnie na wymianę energii w yyy
czakrach.

Witarianizm niskotłuszczowy, którego zachwalam, jako tajną broń (profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych) to dieta wysoko węglowodanowa, właśnie niskotłuszczowa, i „normalnie ” białkowa, oparta na proporcjach kalorycznych odpowiednio 80/10/10/.

JEST dietą naturalnie niskosodową i wysoko potasową. Przy czym nie kozakuj, bo suplementacja potasem jest zawsze niebezpieczna, a potas tracimy znacznie szybciej niż sód.

Ale, czy wiesz że:

Soda chroni potas w komórkach

Ale co właściwie się dzieje gdy soda spożywcza trafia do organizmu? Z chemicznego punktu widzenia soda stanowi związek kationu sodu i anionu wodorowęglanu. Znajdując się w organizmie związek ten aktywnie włącza się do korekty równowagi kwasowo-zasadowej. Przy wielu ciężkich schorzeniach w komórkach i tkankach organizmu występuje stan, w którym krew ma odczyn, uwaga: kwaśny, dochodzi do niedoboru kationów potasu i nadmiaru sodu, co z kolei prowadzi do stłumienia procesów wymiany w komórkach (wyhamowuje cykl Krebsa), obniżenia przyswajania tlenu, i co najgorsze zmniejszenie żywotności komórki i całego organizmu.

Tymczasem uzdrawiające działanie sody jest unikalne

Dzięki temu, że do organizmu trafiają aniony kwasu węglowego (HCO) wzrasta rezerwa zasadowa organizmu, co w efekcie dalszych procesów, którymi nie chcę Cię teraz zanudzać, stwarzają się warunki do przenikania kationu potasu do komórek, a to prowadzi do potężnego zastrzyku poprawy samopoczucia.

Obrazek

Soda normalizuje pH organizmu

Sprzyja utlenianiu nieprzetworzonych resztek pokarmowych i dzięki aktywacji tleniu, dodatkowo na tle zażywania wody utlenionej, przywraca wszystkie bioenergetyczne procesy, niezależnie od występujących bolączek. Należy też zauważyć, że soda jako składnik zasadowy stanowi też podstawę plazmy krwi.

Oto dlaczego na oddziale reanimacji w celu przywrócenia działania wszystkich układów organizmu podaje się dożylnie 5, lub 8 procentowy roztwór sody.

Dawkowanie sody

Iwan Nieumywakin zaleca:

Należy rozpuścić sodę w gorącej (około 70-80 stopni C) wodzie, nieco ostudzić (do około 45-50 stopni C), aby się nie oparzyć i przyjmować wewnętrznie 20-30 minut przed posiłkiem.

DO zażywania sody należy przyzwyczaić się stopniowo, najpierw 1/4 łyżeczki na szklankę gorącej wody, następnego dnia 1/3 łyżeczki, po kolejnych 2-3 dniach – 1 płaska łyżeczka, a potem można już używać czubatej łyżeczki od herbaty.

Takie zażywanie zaleca się jako profilaktyczne,oraz szczególnie w celach leczniczych 2 do 3 razy dziennie 20 do 30 min przed posiłkiem.

SODĘ można pić wyłącznie na czczo, czyli żołądek powinien być pusty

Nadmiar sody wydalany jest przez organizm samoczynnie, przy czym dodatkowo przepłukane zostają nerki. Brak jakichkolwiek przeciwwskazań.

Przy chorobach nowotworowych:

Podczas zażywania sody rozpuszczają się guzy.

Należy przyjmować sodę rano i wieczorem po 1 płaskiej łyżeczce przez 3 dni, następnie po czubatej łyżeczce 2 do 3razy dziennie. W ciężkich przypadkach zażywa się sodę po 2 czubate łyżeczki 3 razy dziennie przez 2 tygodnie a następnie po łyżeczce 3 razy dziennie.

Koniecznie na czczo, 20 – 30 minut przed posiłkiem. Gdy stan zdrowia się poprawi, dawkę można zmniejszyć.
Brak jakichkolwiek przeciwwskazań.
SODĘ możesz zażywać wręcz przez całe życie.
Rozpuszczaj ją w szklance gorącej wody (70-80stopni C)
W żadnym wypadku nie stosuj schłodzonej wody!


Lewatywy z sody

Niumywakin zaleca okresowo (2-3 razy w tygodniu) wykonywać 2 – 3 razy dziennie lewatywy z 1 łyżki stołowej sody na 1-1,5 litra ciepłej wody.

Przynosi to świetny efekt uzdrawiający

Ciekawe

a. Znany jest przypadek, gdy rak został wyleczony przez obfite posypywanie chorego miejsca sodą

b. W Kijowskim Instytucie Pediatrii przeprowadzono prace mające na celu zbadanie wpływu sody na zdrowie człowieka. Dwóm grupom dzieci z ostrym zapaleniem dróg oddechowych podawano te same lekarstwa,lecz pierwszej grupie bez dodatku sody, a drugiej grupie na bazie sody. Te drugie wyszły ze szpitala o tydzień wcześniej.

Źródło: Iwan Nieumywakin „Soda oczyszczona na straży zdrowia”
http://www.pepsieliot.com/soda-popiol-b ... ludzkosci/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11106
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 45
x 485
Podziękował: 24578 razy
Otrzymał podziękowanie: 16286 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 30 wrz 2016, 13:04

Teraz opisze Wam cos nowego.Jestem terapeutką.
2 mce temu zglosila sie pani z bolem kregoslupa,kolan i barków.Lewa ręka nie mogla w ogole ruszac . Zastosowalam kilka metod .Na koniec ona dodala,ze ma stwierdzony zanik miesni .

Ma 60 lat. Lekarz powiedzial jej,ze gdyby zglosila sie kilka lat wczesniej,to moznaby ten zanik powstrzymac a w tej chwili jest juz za pozno i ta choroba bedzie postepowac.
Jest na zwolnieniu lek.od 5 m-cy
..

Prosilam o pokazanie jezyka
biały !
Kazalam pic jej sode na noc a w dzien magnez +vit.B6 .

Wyobrazcie sobie ,ze juz po miesiacu zauwazyla,ze
miesnie sie odbudowuja.


Pobiegla do doktorka ,a ten powiedział słodko
..no widzi pani ,to zwolnienie lekarskie spowodowalo,ze sie pani odstresowala i choroba sie cofa ! No cóz,mozna i tak. ( :D )

Pisze to Wam po to ,zeby pokazac,ze soda naprawde dziala cuda .A choroby
wszystkie bez wyjatku biora sie z zakwaszenia organizmu.

Ale uczulam ,ze oczyszczanie sodą powoduje tzw skutki uboczne ,tzn. moga wystepowac bóle w roznych czesciach ciala .Ja nazywam to bole wedrujace,raz boli nadgarstek,raz udo,raz stopa. To jest prawidlowa reakcja na oczyszczanie.

http://martabrzoza.pl/rak/soda-oczyszcz ... ment-21460
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11106
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 45
x 485
Podziękował: 24578 razy
Otrzymał podziękowanie: 16286 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 09 paź 2016, 00:27

Dr Sircus:

Wodorowęglan sodu nie jest lekiem farmaceutycznym, a środkiem odżywczym, którego organizm potrzebuje każdego dnia, aby przetrwać.
Dzięki dosłownie tysiącom badań udowodniono i udokumentowano wyraźny związek pomiędzy substancjami odżywczymi zwiększającymi witalnośćch a występowaniem nowotworów.

Istotnym przykładem są tu badania (Ramesha i inni, 1990), których wyniki działają na wyobraźnię.
W ramach wspomnianego doświadczenia grupie samic szczurów podano silny kancerogen znany pod nazwą DMBA. Następnie tym samym zwierzętom zaaplikowano kolejno, jeden, dwa, trzy i cztery skłądniki odżywcze z następującego pakietu: selen, magnez oraz witaminy C i A.

Gdy szczury nie otrzymywały jeszcze żadnych związków odżywczych, u wszystkich osobników
rozwinął się rak piersi.
Gdy zaaplikowano jeden składnik choroba postępowała u 46,4% – 57,1% samic zależnie od rodzaju substancji.
Kombinacja dwóch składników spowodowała zmniejszenie częstości występowania nowotworów do 29,9%- 34,6%., przy czym konkretny wynik ponownie zależał od zastosowanych środków.
Trzy składniki odżywcze spowodowały dalszy spadek częstości występowania nowotworów,
pomiędzy 16%-23,1%,
Z kolei przy wszystkich czterech składnikach odżywczych podawanych jednocześnie wskaźnik spadł do poziomu 12%.
DNA człowieka jest w 99% identyczne z DNA szczurów..

Z:
Obrazek
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11106
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 45
x 485
Podziękował: 24578 razy
Otrzymał podziękowanie: 16286 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 07 lis 2016, 09:52

Kule sodowe alkalizujące z kwasem cytrynowym do kąpieli

Musujące kule do kąpieli jak zrobić? | Domowa.TV

https://youtu.be/4gGpjDBAhaM
Przepis bazowy – najprostszy przepis na kule musujące do kąpieli
200 g sody
100 g kwasku cytrynowego

ok. 30 g oliwy
łyżeczka cukru waniliowego lub innej przyprawy/zapachu


ZAbawa jest prosta, wg badań niemieckich, o czym pisze dr Sircus, takie kule
25 x zwiększają 'moce' alkalizacji w kąpieli.
Kule mają wymiar estetyczny i zapachowy.
Chodzi o prostą reakcję musowania, jak do gorącej wody wsypiemy ilościowo 2:1 sody z kwasem cytrynowym, też będzie bąbelkować.
Najlepiej, najekonomiczniej kupić worek sody i wiaderko (5 kg) kwasu cytrynowego w jednym miejscu.
Soda ma wiele zastosowań domowych, przyda się na pewno.
Nie zmarnuje się ;)
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

xeal
Posty: 47
Rejestracja: piątek 21 paź 2016, 21:03
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: xeal » środa 07 gru 2016, 19:15

Czy Wodorowęglan sodu to to samo co soda oczyszczona? Zakupiłem Wodorowęglan sodu czda i taka sama dawka a inaczej smakuje niż soda oczyszczona spożywcza... taki mocniejszy.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11106
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 45
x 485
Podziękował: 24578 razy
Otrzymał podziękowanie: 16286 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 07 gru 2016, 21:23

Dokładnie to samo - NaHCO3.
Różne są te smaki, soda powinna być świeża, ale dr Nieumywakin mówi, że
właściwie nie ma gwarancji.
Do sklepowej mogą dodać antyzbrylaczy i innych, nic korzystnego.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

xeal
Posty: 47
Rejestracja: piątek 21 paź 2016, 21:03
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: xeal » środa 07 gru 2016, 21:50

no właśnie, soda ze stanlabu ma grudki, a ta sklepowa jest idealna nawet po otwarciu przez dlugi okres;)
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11106
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 45
x 485
Podziękował: 24578 razy
Otrzymał podziękowanie: 16286 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 07 gru 2016, 22:03

Kupiłem worek tureckiej, ma spore grudy, jak pięści, ale to nie problem ;)
Chłonie wilgoć, nic groźnego.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5774
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32247 razy
Otrzymał podziękowanie: 9230 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 07 gru 2016, 22:09

xeal pisze:no właśnie, soda ze stanlabu ma grudki, a ta sklepowa jest idealna nawet po otwarciu przez dlugi okres;)


Zależy gdzie tę otwartą sodę trzymasz.
Jeśli ma dostęp do wilgotnego powietrza też się zbryla.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

xeal
Posty: 47
Rejestracja: piątek 21 paź 2016, 21:03
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: xeal » środa 07 gru 2016, 22:53

abcd pisze:
xeal pisze:no właśnie, soda ze stanlabu ma grudki, a ta sklepowa jest idealna nawet po otwarciu przez dlugi okres;)


Zależy gdzie tę otwartą sodę trzymasz.
Jeśli ma dostęp do wilgotnego powietrza też się zbryla.


właśnie że nie. jak otwierasz nową to nie jest idealnie sypka;)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7521
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 245
Podziękował: 5862 razy
Otrzymał podziękowanie: 11765 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 19 gru 2016, 09:12

Wykorzystujmy sodę dla siebie i w domu.

75 wariantów zastosowania!


Praktycznie w każdym domu w kuchni stoi soda, ale dalece nie każdy z nas ma wiedzę o innych wariantach wykorzystania sody oczyszczonej, która zwykle używana jest do pieczenia.


Możliwości wykorzystania sody spożywczej w domu i dla siebie.

Dla zdrowia:

Używać sodę na bóle żołądka.

Używać jako dezodorant, stosując wraz z puszkiem (do pudrowania).

Zmieszać pół łyżeczki od herbaty sody z wodą utlenioną (nadtlenek wodoru) i używać jako pastę do zębów. Z biegiem czasu zęby zaczną się wybielać.

Użyj jej jako peelingu do oczyszczania ciała i twarzy.

Dodawać do wody w kąpieli, aby zmiękczyć skórę.

Soda łagodzi swędzenie skóry po ukąszeniach owadów i łagodzi ból po oparzeniu słonecznym.

Można usunąć silne zapachy, które wchłonęły ręce podczas przygotowania posiłków lub innych prac. W tym celu wystarczy potrzeć ręce roztworem sody i wody.

Jeśli u dziecka pojawiło wyprzenie (odparzenie) – wsypać dwie stołowe łyżki do wanienki z kąpielą.

Stosuje się przy zapalnym stanie skóry z wysypka.


Można dodawać do kąpieli w celu zmniejszenia podrażnienia skóry.

Masz zgagę? Weź łyżeczkę od herbaty sody i wymieszaj z pół szklanką wody, wypij.

Pół łyżeczki od herbaty sody zmieszać z wodą i popłukać usta – roztwór ten wspaniale odświeży oddech i usunie zapalenie gardła.

Ten roztwór do płukania pomoże również pozbyć się zapalenia jamy ustnej.

Roztwór sody pomoże złagodzić użądlenia pszczół.

Używać sody dla złagodzenia obrzęków i siniaków.

Stosować na zapalne miejsce skóry, które spowodowała meduza, aby wyciągnąć truciznę.

Usunąć zatkanie nosa, dodając łyżeczkę od herbaty sody do inhalacji parowej.

Dla domu:

Kwiaty cięte będą dłużej świeże, jeśli dodać łyżeczkę sody oczyszczonej do wazonu z wodą.


Roztwór sody służy do gaszenia małych pożarów na dywanach, meblach tapicerowanych, odzieży i drewnie.

Soda, umieszczona w otwartym pojemniku w lodówce, służy do pochłaniania zapachów.

Wsypując sodę do popielniczki można zmniejszyć nieprzyjemny zapach i zapobiec tleniu się.

Wsypując sodę na swoje pantofle, buty, skarpety można usunąć nieprzyjemne zapachy.

Łącząc jedną część sody (jedno opakowanie? – nie wiadomo, A.L.) z 1/4 szklanki wody i jedną filiżanką skrobi kukurydzianej po starannym wymieszaniu tego zestawu otrzymuje się dobrą plastelinę (glinę) do rzeźbienia.

Nieprzyjemne zapachy i plamy po karmieniu dziecka po prostu usuwa się przecierając je wilgotną ściereczką, namoczoną w stężonym roztworze sody.

Naniesiony roztwór sody na przednią szybę pomoże odpychać krople deszczu.

Jeżeli stare ubrania zanurzyć w roztworze sody i wody, to wyeliminuje się nieprzyjemny zapach starości.

27. Nieprzyjemny zapach dywanu usunie się, jeśli na nieco mokry dywan posypać sodę, trochę poczekać, a następnie wszystko zebrać odkurzaczem.


Soda, zmieszana z aromatyzowaną solą do kąpieli odświeży powietrze, jeśli ten zestaw włożyć do saszetek.

Jeśli włosie szczotki stało się sztywne, to poprzez gotowanie w roztworze: 1/2 litra wody, 1/4 szklanki octu i filiżanki sody – zostanie przywrócona miękkość włosia.

Rozsypana pod oknem lub w szczelinach soda przepędzi karaluchy i mrówki.

Rozsypać sodę wokół klombów, aby zapobiec atakom królików na swoje uprawy.

Opryskując sodą glebę wokół sadzonek pomidorów – osiągnie się, że będą one bardziej słodkie.

Dodawać sody do kuwety waszego kota dla pochłonięcia nieprzyjemnych zapachów.

Posypując sodę na grzebień naszego pupila (psa) lub opryskując roztworem futro – usunie się nieprzyjemny zapach.

W kuchni:

Sodę, zmieszaną z octem, używa się do pieczenia.

Roztwór sody dezynfekuje owoce i warzywa.


Sodę używa się podczas gotowania kury, dodając łyżeczkę sody do wody. Pióra łatwiej wyjdą, a skóra będzie biała i czysta.

Uprzednio namoczona w roztworze sody sucha fasola szybciej się ugotuje.

Specyficzny smak dziczyzny neutralizuje się przez zanurzenie jej w roztworze sody.

Napój sportowy – zmieszać sodę z wrzącą wodą, solą i Kool-Aid

Aby wyeliminować nieprzyjemny zapach świeżej ryby – zamoczyć ją w roztworze sody i potrzymać w lodówce przez godzinę.

Aby przygotować puszysty omlet należy dodać szczyptę sody na ubite 3 jajka.

Soda pomoże zmniejszyć kwasowość w potrawach, zawierających pomidory.

Nasypując sody do toalety i pozostawiając na godzinę, a następnie spłukując bieżącą wodą – oczyszcza się toaletę i usuwa nieprzyjemny zapach.

Stosować sodę do dobrego mycia umywalek, kabin prysznicowych, wanien z tworzyw sztucznych i porcelany.

​​Podobnie roztwór sody pomoże umyć kafelkowe ściany, lustra i blaty.


Dodać łyżeczkę sody oczyszczonej do zmywarki, aby ułatwić mycie naczyń.

Roztwór sody usunie tłuszcz z garnków i patelni.

Suche czyszczenie chemiczne dywanów i mebli tapicerowanych – popryskać roztworem sody i delikatnie przetrzeć szczotką, pozostawiając na godzinę lub na noc, a następnie odkurzyć.

Zwiększyć moc czyszczenia proszku do prania poprzez spryskanie garścią sody namoczone plamy na odzieży przed praniem.

Roztwór sody używa się do polerowania stali nierdzewnej i chromu.

Usuwa rysy i czarne paski od obcasów na podłogach winylowych i ścianach.

Czyści obuwie.

Czyści pojemniki na śmieci.

Doskonałe pierze pieluchy.

Oczyści lodówkę.

Zanurzajcie szczotki i grzebienie w roztworze sody.

Sodowym roztworem myjcie pojemniki na żywność.


Roztwór sody stosuje się do mycia mebli z marmuru.

Doskonale czyści blaty kuchenne.

Usuwa nieświeży zapach z pojemników i termosów.

Czyści ekspres do kawy po włączeniu go, aby soda przeszła przez rurki.

Doskonale myje butelki dla niemowląt.

Ułatwia czyszczenie grilla.

Ułatwia mycie podłogi w garażu.

Usuwa przypalenia z garnków.

Czyści popielniczki i świeczniki.

Czyści przepływy wody.

Doskonale myje ścianki w kabinie prysznicowej.

Czyści torby z tkaniny.

Czyści tostery

Czyści protezy zębowe.

Doskonale czyści szkliwo i stal nierdzewną.


Zmieszać cztery łyżki stołowe sody w kubku ciepłej wody i używać do czyszczenia wnętrza piekarnika.

Zastosować sodę do czyszczenia kuchenek gazowych.

Jak pozbyć się pleśni i brudnych spoin między płytkami?

Pleśń – to bardzo niebezpieczne paskudztwo, które często pojawia się w łazience, bez względu na to, jak często i starannie sprzątamy. Wielu od dawna zmaga się z pytaniem: jak pozbyć się pleśni i brudnych spoin pomiędzy płytkami, ale po wypróbowaniu wielu środków nie uzyskuje, niestety, pożądanego rezultatu.

Ale tak było do tej pory, kiedy jeszcze Państwo nie znali tego prostego i skutecznego środka, które pomoże na zawsze pozbyć się tego problemu.

Potrzebujemy:

– gorąca woda – 1 szklanka

– soda – 2,5 stołowe łyżki

– proszek do prania – 1 łyżka stołowa.

Sodę dodać do gorącej wody, dobrze wymieszać i wsypać proszek. Po tym wziąć starą szczoteczkę do zębów (idealnie! – można zastąpić gąbką) i zanurzając w tym roztworze przemyć spoiny i miejsca z pleśnią.

Uwierzcie, to naprawdę pomoże Wam pozbyć się pleśni na zawsze! Czy nie jest to proste, nieprawdaż?

Źródło:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wykor ... ia-2016-12
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11106
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 45
x 485
Podziękował: 24578 razy
Otrzymał podziękowanie: 16286 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 06 sty 2017, 02:48

Nieumywakin Rozmowa O Sodzie W Leczeniu Człowieka

gorąca woda z sodą pomaga likwidować zakwaszenie organizmu, czemu jedzenie McDolnada sprzyja rozwojowi chorób, czemu mięso zakwasza organizm,jak radzić sobie...

KANAŁ POPULARNO- NAUKOWY UZDROWIENIE ROZMOWY O ZDROWIU
POGAWĘDKĘ PROWADZI PROFESOR IWAN PAWŁOWICZ NIEUMYWAKIN

Pogawędka o sodzie

Witajcie szanowni widzowie kanału popularno- naukowego UZDROWIENIE
Kontynuujemy nasze rozmowy o zdrowiu z profesorem Nieumywakinem.
Tematem naszej dzisiejszej rozmowy jest soda i jej wykorzystanie w celu leczenia człowieka.
Iwanie Pawłowiczu! Skąd się wziął pomysł, by wykorzystywać sodę dla leczenia?

Dzień dobry! Zanim zaczniemy mówić o sodzie- a jest to zaprawdę unikalna substancja, chciałbym powiedzieć, że:
W ostatnim czasie z Aleksandrem Wasiliejewiczem to co omawiamy, przerabiamy w wersję książkową.
Tytuł książki będzie; „ Rozmowy o zdrowiu i długowieczności". Książka ukaże się na jesieni 2013, w pażdzierniku lub w listopadzie.
Jednocześnie ukazuje się książka pod całkiem ciekawym tytułem: „Człowiek i jego podstawowe zasady życia".
Obecnie jest bardzo wiele teorii.
Człowiek oto pojawił się 100 tysięcy, 200 tysięcy, milion lat temu, ileż było cywilizacji! Ale skąd on się wziął?!
Jeśli powstała cywilizacja to znaczy, że powinni pojawić się wraz z nią ludzie.Skąd oni się wzięli w tej cywilizacji?
Kto był (ich przodkiem?)- i w tej książce „Człowiek i jego podstawowe zasady życia" udzielam szczegółowej odpowiedzi na pytanie na które nie potrafią odpowiedzieć archeolodzy,
ani geologowie ani astronomowie, którzy myślą o tym czy istnieje życia na innych planetach.
W moim rodzinnym instytucie problemów biomedycznych przeprowadzano badania wielonarodowej załogi, który rzekomo miał być wysłany na Marsa.
Ja z Liwiencowem otrzymaliśmy przekaz, że na Marsie nigdy nie było życia i w najbliższym czasie nie będzie,
gdyż aby pojawiło się życie potrzebny jest splot okoliczności, by w pobliżu Ziemi- zamieszkałej planety był taki satelita jak księżyc.
To zostało szczegółowo opisane w książce „ Kosmos- Ziemia i człowiek", także w ostatniej książce poświęciłem trochę uwagi temu zagadnieniu.
Najważniejsze, że w tej książce przyczytają Państwo skąd wzięli się ludzie na Ziemi, kto ich tutaj przetransportował, kiedy w ogóle pojawił się człowiek i kto przyłożył do tego rękę.
Co najoryginalniejsze, w tej książce znajdą Państwo opis praw kosmicznych jakie obowiązują w całym Wszechświecie ( w tym prawa według jakich powinien żyć człowiek)-
wyprowadziłem prawo życia nie ciała eterycznego ani duchowego lub też energetyczno- informatycznej istoty człowieka, lecz ciała fizycznego- przyczyn zachorowań.
Czemu człowiek zapada na choroby?
Przecież człowiekowi jest dane życie bezśmiertelne z punktu widzenia nie fizycznego ciała, a w zasadzie całości życia,
gdyż dusza jest nieśmiertelna i w jednej z moich książek o długo wieczności stawiam pytanie czy człowiek jest bezśmiertelny?
Tak on jest nieśmiertelny, lecz nie z punktu widzenia ciała fizycznego, które otrzymaliśmy na czasowe użytkowanie na naszej biednej (?) Ziemi
Tylko, że przyrody się nie oszuka, nasze życie uśredniając zostało nam dane na określoną ilość lat.
Można umrzeć jeszcze przed narodzinami, a można też żyć 80 do stu lat.
Należy dowiedzieć się jak prawidłowo należy żyć, by tworzyć na Ziemi dobro i nie wyrządzać krzywd sobie i innym, i jak przeżyć życie dane nam przez Wyższy Rozum Kosmiczny.

Wrócę do tego w tej książce, która niedługo ukaże się i w niej oczywiście udzielimy sporo uwagi zagadnieniu sody.
Należy wykazać się rezolutnością po zapoznaniu się się z pogawędkami jakie prowadzimy z Aleksandrem Wasilewiczem, by uświadomić sobie, że podstawowa przyczyna zapadania na choroby to równowaga kwasowo- zasadowa.
To jedyny wskaźnik, który w ciągu życia nie powinien się zmieniać.
To jest samoregulujący się i najdokładniejszy system jaki jest w naszym organiźmie.W wyniku regulacji, jak Państwo pamiętają, równowaga kwasowo- zasadowa w krwi powinna wynosić 7.4 pH +/- 0.1- 0.15.
Jednakże w naszym organiźmie są zarówno kwasy i jak i zasady tak jak w przyrodzie. W przyrodzie, jak Państwo wiedzą, w przyrodzie dominuje zasadowość- ¾ zasady i ¼ kwasy.
Gdy się je połączy to my jako ludzie tworzymy części zasadowe.
Jeśli równowaga kwasowo- zasadowa jest mierzona na skali od 1 do 14 to siódemka jest obojętna, to środek.
Wszystko powyżej 7 to zasady, a poniżej 7 do już kwasy.Nawet poniżej 7.4 pH to już słabo kwasowe,
a poniżej 7 pH to już wzmocnione kwasy, w takim stanie objawia się cytoza- to już pachnie (naftą?), a stąd już niedaleko do poważnych chorób i smierci.
Proszę przyjrzeć się temu co zachodzi- w ustach jest środowisko zasadowe: 7.4 pH, 7.6 pH, 7.8 pH. Zasadowo!
W żołądku mamy od 0.1- 0.3 pH to już jest skoncentrowana kwasowość.
W dwunastnicy poziom osiąga 7.8 pH i 8.4- 8.5 pH, z kolei w jelicie cieńkim środowisko zasadowe zwiększa się jeszcze bardziej i osiąga poziom 8.9 pH.

Jedynie w jelicie grubym, gdzie znajdują się miliardy mikrobów, które przerabiają wszystko następuje spadek kwasowości do poziomu lekkokwaśnego 6.8- 7.0 pH.

Ileż to razy przypominaliśmy Państwu, że wodę należy pić na czczo, jeśli popijali Państwo podczas jedzenie to rozcieńczyli Państwo kwas żołądkowy, który nie jest w stanie przetrawić pokarmu.
W ten sposób szkodzą Państwo sami sobie i tworzą fundament pod choroby. Dlatego należy pić 10- 15 minut przed posiłkiem lub 1.5- 2 godziny po posiłku.
Taka woda (a odcinek do żołądka jest niewielki) od razu przepływa do dwunastnicy, w której panuje środowisko zasadowe, i woda osiąga poziom zasadowości 8-9 pH.
W jelitach poziom pH wody ulega dalszemu zwiększeniu i ta woda, która rozpoczęła swoją wędrówkę w jamie ustnej, to tam rozróżniają Państwo co jest słodkie, co jest gorzkie, a co solone.
Woda dochodzi do jelita cieńkiego, w którym powstają odchody, które powinny zostać wydalone z organizmu.
Od dwunastnicy do jelita cieńkiego woda zasadowa jest wchłaniana, by wytworzyć wspólną, odnawialną i odbuduwującą się wodę o współczynniku pH 7.4.
To bardzo potężny system, który się sam reguluje i nieustannie podtrzymuje ten wskaźnik na tym poziomie.
Od kiedy zacząłem zajmować się zagadnieniem równowagi kwasowo- zasadowej to interesowało mnie jak się je reguluje i jak się ja przywraca do normalnego poziomu.
Jak Państwo wiedzą posiadałem własną służbę reanimacyjną. Jeśli coś przytrafi się człowiekowi to wprowadzają oni 5% sodę do organizmu.
Spytałem się co oni robią, a oni odpowiadają mi, że odkwaszają organizm.
Dowolnym postępowaniem, nawet przy pomocy przekleństw, nie wspomnę o paleniu i piciu wódki, rozcieńczać pokarm przy pomocy wody- my w ten sposób zakwaszamy organizm.
W ciągu całego życia organizm walczy z tym, a jego rezerwy z czasem, powoli zmniejszają się. Gdy rezerwy się ostatecznie wyczerpią, to wtedy niczym groch zaczynają wysypywać się wszelakie choroby.

A co robią reanimatorzy?
Nie tłumaczą mi czego zakwasza się organizm, oni także piją, palą, popijają wodę w czasie jedzenia, najzwyczajnie nie mają pojęcia, że
zakwaszają organizm a nastepnie przy pomocy sody zaczynają odkwaszanie organizmu- „zasadzają go".

Soda spożywacza to potężny środek zasadowy 8-9 pH. Pojawiło się pytanie: A jak zatem używać sody?

Mam nadzieję, że Państwo rozumieją, że ja niczego nie wymyśliłem, to prawa natury.
Jeśli weźmiemy siódmą Encyklopedię Radziecką, jeśli zajrzymy do spisu np. środków lekarskich Moszkowskiego, to tak jak raz wspomina się, że soda w organizmie może wywołać zasadowość.

Państwo wiedzą, że sodę wykorzystuje się do czyszczenia patelni i garnków.
Używaliśmy naczyń, które trzeba było umyć, woda nie jest skuteczna, więc bierze się sodę i miesza z wodą. Ta sama patelnia robi się czysta.
Pojawiło się wtedy pytanie:Jeśli soda spożywcza i to zasadowa może być wykorzystana w organiźmie, a tak robią lekarze to czy można ją używać do usuwania spalenizny, a ta charakteryzuje się podwyższoną kwasowością.
Zasadowość ją eliminuje. Oni mówią, że na zwyczajnej wodzie, to dlaczego mnie obecnie lekarze obwiniają, że już mniejsza o wodę utlenioną, przy pomocy której zabijam ludzi.

Oni pojęcia nie mają, że w jelicie cieńkim są limfotyczne (?) tkanki, które do 70% same się odnawiają system odpornościowy, nie odnawiają, a rodzi.
Nie wspomnę o trzustce, szpiku czy też o śledzionie. Właśnie o tkanka limfotyczna jelita cieńkiego- dla lekarzy to jest całkowity nonsens.
Oni tego nie rozumieją, oni najzwyczajniej tego nie wiedzą, że bez wody utlenionej my poprostu nie moglibyśmy normalnie żyć.
Ona jest tam w nas.
Nawiązując do sody.Rzeczywiście jeśli będziemy przyjmować sodę z zimną wodą to się to dobrze nie skończy.
Znalazłem w literaturze ( tu padają niezrozumiałem słowa), które moje losy i Ludmiły Stiepanownej razem splotła i faktycznie w ZSRR i Rosji w ostatnich latach,
wszystkie wydarzenia, które miały związek z (...?), a my bylismy tam najbardziej poważanymi gośćmi.
Lidia Michaiłowna, która z nimi przez cztery lata przechodziła dietę (?) uznawała nas za swoich osobistych lekarzy i wszystkie problemy zdrowotne były rozwiązywane tylko razem z nami.
Byliśmy przyjaciółmi domu lub jakkolwiek Państwo to określą. Elena Jerik (?) całe życie przyjmowała sodę nie ze wrzątkiem, lecz z gorącą wodą, a nawet z gorącym mlekiem.
A przecież mleko to obce, skomplikowane molekuły, obca substancja. W szeregu przypadku mleko jest odrzucane przez ludzi.
Cukier mleczny to bardzo złożone białko i ponad 30% ludzi całkowicie nie toleruje mleka.
O kwaśnym (fermentowanym) nabiale my tu mówić nie będziemy. On jest normalny.

Soda wraz aminokwasami wytwarza sól, która lepiej sie (..) w jelitach i w tym przypadku gorące mleko można pić z sodą (ale pamiętamy nie ze wrzątkiem).
I oto tutaj pojawiło sie pytanie kiedy (...) podliczyli, a na tyle ile znam wraz z Ludmiłą Stiepanowną tę rodzinę to wyszło, że ona całe życie piła sodę z gorącą wodą. 15-20 minut przed posiłkiem, na czczo.
Z rana i wieczora obowiązkowo, w ciągu dnia wedle uznania. Na początku należy brać ¼ łyżki od herbaty, by przyzwyczaić organizm przez 2-3 dni.
Jesli wszystko jest normalne, to nie ma żadnych przeciw wskazań, tak na wszelki wypadek
każda końska dawka dowolnej substacji może wywołać w organiźmie nie całkiem dobrą reakcję.
Potem pół łyżeczki (nie kopiastej), po 3-4 dniach aplikujemy całą łyżeczkę ( nie kopiastą).
Potem sodę można przyjmować tak jak Państwo chcą z rana i wieczora, a jeśli sodę przyjmuje osoba starsza to nawet i trzy razy.
W związku z tym, że nam wmówiono jak jeść 1-wsze, 2-gie i 3-cie danie, szczególnie zaczynając z dzieci- to są straszne rzeczy!
Powinni Państwo wiedzieć, że są już potecjalnymi chorymi.
Będą Państwo pacjentami przemysłu, który nazywa się zdrowotnym zakładem pogrzebowym.
Jemu nie są Państwo potrzebni zdrowi, lecz chorzy! Oni uczynią z Państwa chorymi ludźmi!

Należy nauczyć się prawidłowo pić płyn, przy czym to wyłącznie czysta woda, która jedynie w dwunastnice i w dolnych odcinka jelita staje się strukturyzowaną i jest tą wodą, jaką potrzebuje komórka.
A tam 8- 9 pH. W wyniku samoregulacji jaka istnieje w organiźmie to poziom pH opada do 7.4 Proszę zapamiętać tę cyfrę to Państwa ratunek!
Jeśli Państwo zachorują to u chorego nigdy 7.4 pH nie ma. Im współczynnik pH jest niższy tym gorzej.
Zwłaszcza poniżej 7 pH, tam zachodzą zjawiska, które są bezpośrednio związane z wylewami, atakami serca, a także komórkami rakowymi.
Chodzi o to, że gdy jedzą Państwo jak Pańśtwu radzą i zmuszają na wszystkich poziomach. Niedawno po drodze zajechaliśmy do McDonalds'a popatrzeć co tam się dzieje.
Bułki z białego pieczywa, jeśli np. weźmiemy kawałek mięsa kurczaka
odpowiadający rozmiarowi tej bułki to w tym mięsie będzie dwukrotnie mniej kilokalorii- bułeczka ma od 800 do 1200 kalorii.
To jest klaster, w nim nie ma żadnych otrębów. Jedyne co jest dobre w tej obłuskanej pszenicy
to to, że w samym środku przenicy jest zarodek, z którego wyrasta sama pszenica.
Tylko ten zarodek jest pożyteczny, a cała reszta, proszę mi wybaczyć, jest szkodliwym produktem, którym niszczą wszelkie słodkości.
Tam jest mięso, a mięso to pokarm kwaśny, tam kwasowość jest na poziomie 2-3 pH. To mięso później potrzeba przetrawić.
Tam mimo wszystko jest troszeczkę zieleni, a propos- w Ameryce zrozumieli,
że zielenina jest obowiązkowa, wcześniej jej nie było dlatego dodali trochę zieleniny.
Zieleniny w stosunku do mięsa powinno być 3-5 razy objętościowo więcej od mięsa, a tego nie ma.
Najważniejsze, że Państwo uczą jak cappucino pić, siedzą i odlatują od niego. Pijąc Państwo ponownie rozcieńczają ten kwas solny i co?! Czy oni chcą by Państwo byli zdrowi?!
Wcale nie!!! Na każdym poziomie, wielu państwach. O ile wiem w Indiach, zakazali, wyrzucili te McDonalds'y. Ich tam nie ma.
A Rosji ich jest niczym drożdży, na każdym rogu nasładzają się nimi.
A dlaczego? Ponieważ jest to szybki posiłek. Z jednej strony to nie jest złe, lecz z drugiej Państwo są już chorzy.
Chodzi o to, że w wyniku spożywania takiego pokarmu, w waszych organizmach pojawiają się niedokwaszone pokarmy,tłuszcz (?) który powstaje z tego białego chleba,
dodając do tego brak ruchu i w ten sposób te niedokwaszone pokarmy przekształcają się w warstwy tłuszczu, które z kolei wypełniają od wewnątrz naczynia krwionośne.
To tak jak w dowolnej rurze kanalizacyjnej, proszę spytać hydraulika, gdy w kuchni oglądaja Państwo to co zapchało rurę- to ta maź powstała z jedzenia, niedokwaszonych tłuszczów.
Te tłuszcze otaczają ścianki naczyń krwionośnych. Ścianka naczynia krowionośnego powinna być taka, potem staje się taka i na koniec taka.
Prowadzi to niedoboru skałdników odżywczych i problemów z usuwaniem złogów.Potrzebują Państwo tego? Nie!
Przyjmowanie sody polega na tym, że do tych niedokwaszonych pokarmów, niczym z tą przypaloną patelnią- soda zaczyna przeczyszczać naczynia krwionośne z tych niedokwaszonych warstw tłuszczu.
Soda oczyszcza naczynia krwionośne przywracając im ich funcje, trudno określić by te początkowe, ale jeśli do tego są Państwo aktywni fizycznie,
jeśli nie mogą Państwo biegać, to nie jest obowiązkowe to spacerować.Wykonujmy podstawowe ćwiczenia fizyczne.
Tak na marginesie, teraz z Aleksandrem Wasyliewiczem zakończam książkę,
dosłownie przekazujemy ją do zredagowania, by była ona zgodna z przepisami- tam opisujemy podstawowe ćwiczenia, które wykonujemy leżąc na podłodze, leżąc na łóżku.
Nie trzeba nigdzie biegać. Będą Państwo trzymać się na tym poziomie, by mogli Państwo sami mogli troszczyć się o siebie,

Nie będzie żadnych problemów z utrzymaniem zdrowia, to trzeba wykonywać. Inaczej się nie da, zwłaszcza w Rosji.Proszę się przyjrzeć temu co się dzieje.
Dziś zajrzałem do gazety, przy radzie państwowej nasz prezydent prowadzi zebranie z powodu optymalizacji tzw. ochrony zdrowia, które ja określam zakładem pogrzebowym zdrowia,
dokonano likwidacji ponad 20 tysięcy wiejskich i akuszerskich medycznych punktów. Liczba szpitali regionowych zmniejszyła się dwukrotnie.
Czy wyobrażają sobie Państwo co się stało?!
W styczniu i lutym 2013 wydano przepisy w celu likwidacji tych punktów, w których ludzie mogli otrzymać pomoc okołoporodową, 1-wszą pomoc itd.
To był lekarz, dwie pielęgniarki, sanitariuszki, pracownicy obsługi, samochód- to był ten "ognisko", które pozwalało na udzielanie 1-wszej pomocy w dowolnej odalonej wsi czy osadzie.
Ponad 20 tysięcy miejscowości!!! Proszę sobie to wyobrazić!! Tam są ludzie!!!
Zlikwidowano te ognisko kultury, zlikwidowano wszystko to co było w stanie udzielić pomocy, ludzie nie mają innego wyjścia jak opuszczać te miejscowości.
Zostają ludzie tam dożywają swoich dni. To są tysiące, jeśli nie miliony. Minęło 3-5 lat i dziś Putin robi zebranie i mówi, że należy jednak wszystko przywrócić.
A środki na to były przekazywane. Pieniądze gdzieś poszły, a teraz w budżecie nie ma pieniędzy na to.Dlaczego ja o tym mówię?
Dziś w Rosji zostali Państwo porzuceni, dziś nikomu nie jesteście potrzebni. Są Państwo potrzebni jedynie sobie!
Proszę wygospodarować 15, 20 maksimum 30 minut dziennie, troszkę z rana, troszkę z wieczora. A to wszystko po to by być zdrowym!
Wyżyć w tych warunkach, przeżyć wszystko- te eksperymenty, które przeprowadzają *** człowiekiem.Człowiek to złożony system.
W nim wszystko jest tak ze sobą powiązane, dlatego też te nieokreślenie w jakim żyjemy, ten niezwyczajny stan związany z tym co nas czeka jutro;
Nie ma niczego pewnego, określonego to jest stan chorobowy.
To co poruszamy w tej książce „Rozmowy o zdrowiu i długowieczności" to są te podstawy
jakie Państwu przekazujemy dla optymalnej egzystencji człowieka, by normalnie żył w tych sytuacjach stresowych.
Nie tracą pogody ducha. Należy się postarać, by być zdrowym!
Bez Państwa nikt niczego robić nie będzie.
Liczyć na ciocię i wujka, że Państwu pomogą lekarze, to ja jako chirurg wiem, że tak, gdy
sytuacja jest podbramkowa, to problemów nie ma, trzeba gasić pożar, powódź. Tu wszystko jest zrozumiałe.
80- 90 i wiecej % zależy od tego, że mogą Państwo zachorować-
a więc co robić, by w tych warunkach nie chorować, czego Państwo potrzebują, bo przecież nie ja czy Aleksander Wasyliewicz, jako że myśmy już to przeszli, co nie znaczy, że...
Dziś obiecują Państwu bezśmiertelność, akademik Skułaczow (?) obiecuje wam 150 lat życia- komu Państwu są potrzebni?
Żyjemy maksymalnie 2-3 pokolenia, początek pokolenia 20-25 lat tj. 20-25 raz, 20- 25 dwa, 20-25 trzy. Wychodzi 75 -80 lat. .
Można żyć dłużej, lecz to wymaga nie wegetacji, lecz życiowej aktywnosci

Gdy przyjdzie czas pójścia tam ku górze, skąd żeśmy i przyszli, to mamy się wieczorem napić się herbaty i rano być tam- na górze.

Taka jest kolej, normalna, ludzi, którzy trzymają się reguł- o tym wszystkim piszemy, a raczej napisaliśmy z Aleksandrem Wasyliewiczem w tej książce, które ukaże się w okolicach Nowego Roku 2013/14- „Rozmowy o zdrowiu i długowieczności".

Soda jest jedynym produktem, który nie ma żadnych przeciwskazań.
Państwo każdego dnia zakwaszają swój organizm. Nie tak Państwo pili, nie tak Państwo zjedli.
Pojechali Państwo samochodem a tam był żwacz (?!), to wszystko przyczynia się do zakwaszenia organizmu.
Należy dbać o siebie harmonicznie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Oczywiście jest to trudne, lecz można w sobie to wyrobić!
Od czasu do czasu można zareagować, przyłożyć komuś, coś tam posłać komuś, byleby to było adekwatne w stosunku do reakcji jakie zachodzą wokół Państwa.
Państwo powinni być nieustawicznie w takim stanie, który pozwoli Państwu znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Bez lęku.
Kiedy Państwo są wzburzeni to błędów nie da się uniknąć. U Państwa powinno być jak to powiadają gorące serce i chłodna głowa.
Soda usuwa te kwaśne złogi, które tworzą się każdego dnia. Dotyczy to zwłaszcza, gdy oczyszcza się wątrobę i nerki.
Penetrofity (?) to są procesy gnilne. Soda. Żadne dializy nie są potrzebne.Urolodzy są przywiązani do tego systemu.
Tak na marginesie, dimosowcy i dializy, byłem przy tworzeniu urządzenia, który później otrzymał nagrodę państwową.
Teraz to wszystko zostało przekształcone w system zaczadzania, skołowania i ogłupienia Państwa
Przy chorobach nerek Państwo związują się już z tym systemem, raz dwa razy w tygodniu, taki zabieg kosztuje 15- 20 tysięcy.
I to za Pańśtwo zarobili w ciągu swojego życia to potem w to wkładacie.
Państwa ogłupiają. To co napisałem razem z Aleksandrem Wasyliewiczem i w mojej poprzednej książczce to jest to co uczyni Państwa zdrowymi.
Jedynie Państwo powinni o tym wiedzieć: jak jeść, jak pić, jak się zachowywać, jak reagować gdy coś od czasu do czasu dzieje się z Państwem, a to dlatego, że wszyscy są mądrzy, każdy chce coś robić,
A samemu nic nie robią.
Iwanie Pawłowiczu, uściślijmy- sodę obowiązkowo należy przyjmować, kiedy żołądek jest pusty
Tak!!! Jedynie na czczo!


Minimum 15- 20 minut przed posiłkiem. Również na czczo powinni Państwo przyjmować czystą wodę- 10 do 15 minut przed posiłkiem.
Wodę pijemy jedynie na czczo. Po posiłku dopiero 1.5- 2 godziny po posiłku
I w tych granicach z rana lub z wieczora, kiedy przecież Państwo się nie najadają. Trzeba pamiętać, że po 19-ej nie powinno się jeść.
A jeśli Państwo coś zjedli to lekko i od 21-ej żołądek i trzustka powinny spać.
Dokładnie o tym rozmawiamy z Aleksandrem Wasyliewiczem o znaczeniu i roli neurotoliny (?).To depresja, to zdolność do pracy, ciśnienie krwi.
Nikt tego Państwa nie uczy, gdyż Państwo nie są nikomu potrzebni. My się staramy, z góry przyszedł przekaż, że powinienem pisać te książki,
napotykam pomocników, którzy wspierają mnie.To jedyne co powinno być u Państwa w domu, całej reszty nie ma po co czytać.Nie ma sensu się zwracać.
Czy zdają sobie Państwo sprawę, jaki ja jestem skromny , i to nieskromny dlatego, że poprzez siebie
reprezentuję prawa przyrody, jakie człowiek powinien znać i jak postępować.
Ja jeszcze raz mówię, że niczego nie wymyślam. To jest opisane w różnych książkach. Ja to uporządkowałem i poprzez swoje doświadczenie mówię:
Woda utleniona to jest Państwa ratunek, proszę nie słuchać żadnych lekarzy. Książka powinna u Państwa być
Nie trzy razy dziennie, lecz w każdej szklance po 10- 15 kropli wody utlenionej proszę wkroplić.

Nie powinno się podawać wody utlenionej wewnętrznie, istnieje jeszcze inna dziureczka.
Iwanie Pawłowiczu, można jeszcze... Myśmy już o tym mówili, Państwo o tym wiedzą.
Soda to jest ten niezastąpiony produkt, nawet po lekturze o chorobach rakowych na początek pół łyżeczki od herbaty,
później cała łyżeczka, następnie trzy łyżeczki od herbaty trzy razy dziennie przez dwa tygodnie.
Rakowe opuchlizny gdzieś znikają, a to dlatego, że jakakolwiek opuchlizna i choroba rakowa to wynik potężnego zakwaszenia organizmu.
Zasada ją niweluje, odkwasza organizm, a człowiek zaczyna wychodzi ze stanu, z jakiego współczesna medycyna wyjść nie może.
Dlaczego ja ogłosiłem całemu światu w „Argumentach i faktach": RAKA I AIDS NIE MA - TWIERDZI PROFESOR NIEUMYWAKIN!
Mnie nikt za to nie ukarał. Mądrzy onkolodzy wiedzą o tym, opracowany przez nich system został przyjęty jako prawo, a ja naruszam to prawo.
Ja go jednak nie naruszam bo to jest prawo przyrody.To rzeczywiste warunki dla istnienia człowieka,
a obecnie człowiek jest posadzony w sztucznym systemie powietrza, wody, odżywiania, przecież współcześnie my nie jemy normalnego jedzenia.
Ziemia choruje tak samo jak i ludzie. A chora Ziemia nie może może dobrze karmić.
Dziwię się, gdy McDonalds pisze, że wykorzystuje czyste ekologiczne produkty.
Ten system McDonalds'a jaki opanował cały świat, to proszę mi wybaczyć, lecz skąd oni otrzymują ekologicznie czyste składniki?!
Załóżmy, że ekologicznie są one czyste, lecz w tym zestawie jaki dają, to jedzenie jest potężnie kwasowe, który wywołuje u Państwa choroby!
Dlatego też w kontekście wody utlenionej Państwo zostali już uświadomieni, a co do sody to proszę na nią zwrócić uwagę.
Za granicą soda jest sprzedawana w tablektach, a u nas w Rosji w postaci proszku.Jeśli ogłaszam, do czego soda jest mi potrzebna, to nikt nigdy nie pozwoli na jej produkcję w postaci tabletek.
Dlatego proszę używać zwyczajnej sody odżywczej.

Iwanie Pawłowiczu! Dziękuję bardzo za Pańską pogawędkę.
Mamy nadzieję, że osoby, które dziś pana wysłuchały, podążą za pana przykładem i będą używać sody codziennie dla poprawy swojego zdrowia.
Dziękuję za Państwa uwagę.
Tak! Dziękuję i życzę Państwu wszystkiego najlepszego, a najważniejsze zdrowia, które jest w Państwa rękach i nie tylko w rękach lecz także w Państwa świadomości jako, że chorób nie ma za to są stany.
Teraz Państwo umieją już walczyć z tym stanem. Powodzenia!

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... KHU99aP-Qg

Był film, ale już nieczynny.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 12765
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 676
Podziękował: 24505 razy
Otrzymał podziękowanie: 20210 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 24 sty 2017, 22:20

Alfabet Jerzego Zięby. S jak soda.

https://www.youtube.com/watch?v=pqwVGYRiJR4

Opublikowany 20 sty 2017
W alfabecie Jerzego Zięby literka S jak soda. O medycynie akademickiej i naturalnej z Jerzym Ziębą, autorem popularnej książki "Ukryte terapie...", rozmawia Jarosław Krajewski.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11106
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 45
x 485
Podziękował: 24578 razy
Otrzymał podziękowanie: 16286 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 29 sty 2017, 12:26

Soda oczyszczona - zastosowanie w ogrodzie, opryski:

viewtopic.php?f=24&t=1327&p=63083#p63083
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

ramibi
Posty: 128
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 5
x 2
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: ramibi » czwartek 09 lut 2017, 22:03

Soda + letnia woda + kilka kropel soku cytryny w pól lub 3/4 szklanki to na dłuższą metę noze powodować spadek kwasowosci żołądka nie?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 8792
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 337
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 12356 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 09 lut 2017, 22:37

Nie @ramibi. A dlaczego tak miałoby być? Bez znaczącego dodatku cytryny i na krótki okres czasu rzędu 10 -15 minut,
to tak, bo sody nie pijesz z jedzeniem. Ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie?
Kwas jest ci potrzebny do trawienia jedzenia i wtedy jest wydzielany w największych ilościach.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

zdro
Posty: 533
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 19
x 32
Podziękował: 489 razy
Otrzymał podziękowanie: 402 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: zdro » piątek 10 lut 2017, 09:22

Do sody w sumie mozna dodawac bialy cukier. Podobny haczyk na grzyba jak w przypadku terpentyny na kostkach cukru. Rozmyslam zeby tak przyjmowac na 30 minut po WU, bo w melasie jest troche zelaza. Jak na lyzeczke to wychodzi z 1/4mg. Przesadzam?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 8792
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 337
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 12356 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 10 lut 2017, 20:34

@zdro, skoro już wiemy o co ci chodzi, to wiesz też z innych moich wpisów, że jestem przeciwny stosowaniu tej terapii na własną rękę.
Przynajmniej kup sobie glukometr i kontroluj poziom cukru we krwi, czym mniej tym lepiej, nigdy nie należy przekraczać wartości 100, a najlepiej byłoby utrzymywać ją w okolicy 90. Pomagają w tym wyciąg z berberysu, guar, a także wyciąg z cynamonu cejlońskiego, ale już słabiej.
Poczytaj inne tematy w tym zakresie, są inne terapie, moim zdaniem bardziej efektywne.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 6
x 47
Podziękował: 1547 razy
Otrzymał podziękowanie: 837 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » sobota 08 kwie 2017, 06:55

,, przewaliłem,, cały wątek. Myślę, że jest już wyczerpująco wszystko opisane względem przepisów i co z czym. Także nowi użytkownicy powinni na dzień dobry wszystko od deski do deski przeczytać zaś później w razie W dopytać na bieżąco. Bardzo konkretnie i z nawiązką wszystko pięknie opisane. Szacunek... ;)
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

ss.0208
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 22:07
x 5
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: ss.0208 » środa 26 kwie 2017, 10:36

Czy dobrze zrozumialam.
Sode pic na czczo rozpuszcOna w cieplej wodzie i zwiekszac dadaw powoli.
Ale ziemba w fimie mowi zeby nie stosowac czesto.. wiec jak w koncu stosowac?
Jak stosowac ? A o co chodzi z soda z kilkoma kroplami soku z cutryny? Lepiej dziala? Kiedy to stosowac?
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11106
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 45
x 485
Podziękował: 24578 razy
Otrzymał podziękowanie: 16286 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 26 kwie 2017, 12:32

Tak, przed jedzeniem, min. 30 minut, żeby żołądek zdążył się jeszcze dokwasić.
Możesz mu pomóc zjadając odrobinę soli po kwadransie, albo coś gorzkiego.
PH masz niezłe, kwas solny ani betaina HCl nie jest raczej potrzebna.

Wszystko z rozsądkiem, robimy przerwy co 14 dni, sprawdzamy pH, żeby nie było za wysokie - powyżej 8.0,
takie w przypadku nowotworów, Sircus opisuje to szczegółowo.
Cytryna z sodą współpracuje, to świetne połączenie polecane przez naturalnych.
Z OJ (octem jabłkowym lub innymi) również.
Sodę pobierasz w konkretnym celu, to nie jest witamina.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

ss.0208
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 22:07
x 5
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: ss.0208 » czwartek 27 kwie 2017, 17:38

Czy dziecku 8 lat na chrype moge zrobic nebulizacje z sody i soli fizjologicznej? I jaka ilosc sody zastosowac?
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11106
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 45
x 485
Podziękował: 24578 razy
Otrzymał podziękowanie: 16286 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 27 kwie 2017, 18:26

0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11106
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 45
x 485
Podziękował: 24578 razy
Otrzymał podziękowanie: 16286 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 02 maja 2017, 01:08

Obrazek

W książce sformułowania soda, soda oczyszczona, wodorowęglan sodu są używane
w charakterze synonimów
(przyp. tłum.).
10 Soda – lecznicze właściwości
lecznicze działanie tego środka nadal owiane było tajemnicą. Koniec
ztym! Wodorowęglan sodu, wświecie chemii znany jako NaHCO3
, stanowi formę soli, która posiada wiele nazw, takich
jak soda oczyszczona, soda do pieczenia czy bikarbonat. Wnaturze
jest to substancja krystaliczna, którą można przetwarzać
wcelu uzyskania drobnego proszku. Od dawna używa się jej do
rozmaitych celów leczniczych, choć nie jest to lek farmaceutyczny.
Soda od wielu lat cieszy się uznaniem jako środek „przyspieszający”
odzyskiwanie właściwego poziomu wodorowęglanów worganizmie
człowieka. Wodorowęglan stanowi jon odpowiedzialny
za zasadowość czy też zdolność wody do neutralizacji kwasów, co
skutkuje powstrzymaniem zmian poziomu pH. Wodorowęglan
sodu neutralizuje kwasy ichroni enzymy trawienne. Zdaje się
być jednym z najużyteczniejszych lekarstw, ponieważ reguluje
podstawowe mechanizmy fizjologiczne organizmu człowieka.
Soda oczyszczona sklasyfikowana jest jako lekarstwo jedynie
przy podawaniu jej wzastrzykach czy też za pomocą kroplówki.
W każdym innym przypadku jest wyłącznie produktem
żywnościowym sprzedawanym w większości supermarketów
iaptek na całym świecie. Jest całkowicie bezpieczna wużyciu,
ponieważ ciało nie tylko jej potrzebuje, lecz również wytwarza
wżołądku, trzustce inerkach.
Wodorowęglan sodu ma działanie odżywcze, ajednocześnie
należy do najskuteczniejszych środków leczniczych onajwiększym
stężeniu, jakie wogóle istnieją. Jego oddziaływanie odznacza
się niezwykle szerokim spektrum. Rozszerza naczynia
krwionośne (jest wazodylatatorem), zwiększa płynność krwi,
ułatwia jej przepływ i współdziała w uwalnianiu tlenu z hemoglobiny,
co powoduje, że więcej tlenu wnika do naczyń
włosowatych ikomórek. Poprzez „efekt Bohra” hemoglobina
uwalnia większe ilości tlenu.

Soda oczyszczona wykazuje silne działanie przeciwzapalne,
pomaga w detoksykacji ciała, neutralizacji toksycznych
substancji wszelkiego pochodzenia i powoduje wyraźne oraz
niemal natychmiastowe zmiany wśrodowisku pH. Koncerny
farmaceutyczne mogą zarabiać na czym tylko chcą, sprzedając
swoje nieskuteczne, niebezpieczne lekarstwa, ale nawet wnaj-
śmielszych marzeniach osób, które zarządzają powyższymi
firmami, nie pojawił się nigdy lek, który choćby nawiązał do
niesamowitych właściwości zwykłej, taniej sody.
pH krwi jest najważniejszym wskaźnikiem determinującym
stan mikroorganizmów znajdujących się w tym płynie
Wodorowęglan sodu pełni funkcję niezwykle silnego, naturalnego
ibezpiecznego środka przeciwgrzybicznego, który po
połączeniu zjodem neutralizuje pełne spektrum drobnoustrojów.
Efektywność hamowania rozwoju określonych bakterii
igrzybów przez sodę zostało dobrze udokumentowane, choć
brak informacji na temat działania tej substancji na dezynfekcję
skupisk rozmaitych wirusów. Stwierdzono jednak, że przy
stężeniu 5% bądź wyższym soda okazała się skuteczna weliminacji
99,99% skupisk wirusów na powierzchniach stykowych
zżywnością podczas jednej minuty takiego kontaktu1
.
Bezpieczne lekarstwo w przypadku wystąpienia
zanieczyszczenia radioaktywnego
Z jednego wyjątkowego powodu każdy człowiek powinien
zrozumieć możliwości tkwiące w sodzie i nauczyć się z nich
korzystać. Promieniowanie po katastrofie wFukushimie wciąż
się utrzymuje, aponadto podlega ciągłemu rozprzestrzenianiu
we wszystkie strony po naszej pięknej planecie. Okazało się
jednak, że jedno znajbardziej istotnych zastosowań wodorowęglanu
sodu polega na neutralizacji skutków ekspozycji na
promieniowanie.
Poprzez rozwijanie energii i broni atomowej oraz rozwój
uzbrojenia opartego na zubożonym uranie wyrządziliśmy sobie
i naszym dzieciom ogromną szkodę. Jak zobaczymy podczas
lektury niniejszej książki, soda oczyszczona jest jednym znajskuteczniejszych
środków usuwających napromieniowanie. Można
ją łatwo iniedrogo przyjmować doustnie lub dodawać do kąpieli,
wskutek czego uzyskamy odpowiedni poziom ochrony. Ztego
samego powodu wodorowęglan sodu jest znakomitym środkiem
leczniczym wprzypadku nowotworów. Badania udowodniły, że
zwiększanie poziomu pH powodowane przez ten środek zmienia
środowisko we wnętrzu guza ihamuje przerzuty.
Napromieniowanie iwystępowanie nowotworów są ze sobą
powiązane, dlatego każdy lek zwalczający raka stanowi korzystny
środek przeciw ekspozycji na szkodliwe promieniowanie.
Zacząłem pracować z wodorowęglanem sodu i pisać prace
na ten temat, gdy dowiedziałem się, że armia USA stosuje tę
substancję do ochrony nerek u żołnierzy narażonych na oddziaływanie
uranu. Dowiedziałem się tego od doktora Tullia
Simonciniego, po przeczytaniu opisu jego pracy nad wodorowęglanem
sodu. Opisywał on skuteczność tego związku przy
zwalczaniu nowotworów i eliminowaniu infekcji wywoływanych
przez grzyby zrodzaju Candida.
Pierwsza moja książka poruszająca temat sody oczyszczonej
nosiła tytuł doskonale odzwierciedlający treść, amianowicie:
Rich Man’s Poor Man’s Cancer Treatment. We wspomnianej
Wstęp 13
publikacji nie oświadczyłem, że soda jest lekarstwem, któ-
re usuwa nowotwory, a wykazałem, iż niemal każdy pacjent
znowotworem powinien zastosować tę substancję, co znacząco
zwiększyłoby jego szanse na wyleczenie. Jest to szczególnie waż-
ne wświecie, wktórym co druga osoba wcześniej czy później
będzie cierpieć zpowodu nowotworu. Co gorsza, częstotliwość
zachorowań wydaje się rosnąć.
Substancja odżywcza
Wodorowęglan sodu nie jest lekiem farmaceutycznym, aśrodkiem
odżywczym niezbędnym ludzkiemu organizmowi do
przetrwania każdego kolejnego dnia. Dzięki dosłownie tysią-
com badań udowodniono iudokumentowano wyraźny związek
pomiędzy substancjami odżywczymi zwiększającymi witalność
awystępowaniem nowotworów. Istotnym przykładem są tutaj
badania (Ramesha iinni, 1990), których wyniki naprawdę dzia-
łają na wyobraźnię. Wramach wspomnianego doświadczenia
grupie samic szczurów podano silny karcynogen, znany pod
nazwą DMBA. Potem tym samym zwierzętom zaaplikowano
odpowiednio jeden, dwa, trzy icztery składniki odżywcze znastępującego
pakietu: selen, magnez, witaminy C iA.
Gdy szczury nie otrzymywały jeszcze żadnych związków
odżywczych, uwszystkich osobników rozwinął się nowotwór
piersi. Po zaaplikowaniu jednego składnika choroba nowotworowa
postępowała u 46,4–57,1% samic, zależnie od rodzaju
użytej substancji. Kombinacje dwóch składników obniżyły
poziom zachorowalności do 29,9–34,6%, przy czym konkretny
wynik ponownie zależał od zastosowanych środków. Trzy
składniki odżywcze przyniosły dalsze obniżenie częstotliwości
14 Soda – lecznicze właściwości
występowania nowotworów do przedziału 16–23,1%. Zkolei
przy wszystkich czterech substancjach podawanych jednocześnie
wskaźnik spadł do poziomu 12%. Ludzkie DNA jest
w99% identyczne zDNA szczurów.
Naturalne lekarstwo na raka
Czytana właśnie przez ciebie książka dotyczy najtańszego, najbardziej
bezpiecznego i prawdopodobnie najskuteczniejszego
leku przeciw nowotworom. To zapewne ztego powodu wiele
osób zainteresowało się moimi publikacjami idziałalnością badawczą,
której głównym obiektem stał się wodorowęglan sodu.
Najzwyklejsza soda oczyszczona stanowi drugi najważniejszy
składnik oferowanej przeze mnie terapii antynowotworowej
wramach Naturalnej Medycyny Alopatycznej (która to terapia
obejmuje również substancje odżywcze uwzględnione przez
autorów wspomnianych powyżej badań). Bardziej istotny od
sody w tej kuracji okazał się być jedynie magnez. Moje podejście
zarówno do nowotworów, jak ido pozostałych chorób,
zostało przekute wreguły postępowania terapeutycznego, które
obejmują szereg rozmaitych nietoksycznych substancji o du-
żym potencjale uzdrawiającym, takich jak glutation, jod, selen,
witamina C*
, światło iciepło, jak również inne substancje
ukierunkowane na silną, ajednocześnie całkowicie naturalną
pomoc wleczeniu nowotworów.
Większość znas była zdumiona informacją, że rzymski onkolog,
doktor Tullio Simoncini, zwalcza nowotwory za pomocą
sody. Wodorowęglan sodu jest bezpiecznym, wyjątkowo tanim
* Witamina C najwyższej jakości dostępna jest wsklepie http://www.vitalni24.pl (przyp.
wyd. pol.).
Wstęp 15
i skutecznym środkiem leczniczym, gdy wejdzie w kontakt
z tkankami nowotworowymi. Dla komórek dotkniętych nowotworem
jest on cyjankiem, który uderza wnie szokową falą
zasadowości. Zpowodu takiego działania sody komórki nowotworowe
otrzymują zdecydowanie więcej tlenu, niż są wstanie
tolerować. Przy wysokich poziomach dostarczanego do nich
tlenu komórki nowotworowe nie są wstanie przetrwać. Wodorowęglan
sodu okazuje się być czynnikiem zabójczym dla nowotworów,
bezpieczniejszym iskuteczniejszym niż jakikolwiek
inny środek. Nie oznacza to bynajmniej, że zastosowanie tego
lekarstwa ocali życie każdego pacjenta. Skorzystanie zwodorowęglanu
sodu na pewno jednak nie przyniesie szkód izwiększy
szansę na wyleczenie.
Terapia sodą oczyszczoną trwa zaledwie kilka tygodni do
paru miesięcy. Jeśli nawet chory nie przeżyje, wodorowęglan
sodu złagodzi ból izwiększy komfort pacjenta. Wprzypadku
przynoszącego pożądane efekty leczenia terapia sodą jest znakomitym
sposobem uzupełnienia stosowanych metod leczenia.
Wdłuższej perspektywie czasu najważniejsze są zmiany wnawykach
związanych ze zdrowiem. Niektóre substancje, na przykład
magnez, jod, selen czy właśnie wodorowęglan sodu, to
związki lecznicze, które każdy znas powinien spożywać przez
całe życie. Ludzkie ciało jest obecnie zagrożone, na niespotykaną
dotąd skalę, promieniowaniem (oparte na nim są medyczne
badania diagnostyczne), ekspozycją na działanie szkodliwych
związków chemicznych i metali ciężkich, a także olbrzymią
eksplozją fal radiowych. Potrzebujemy zatem wymienionych
minerałów, podobnie jak potrzebują ich wszelkie rośliny.
16 Soda – lecznicze właściwości
Wszystko zaczęło się tutaj
Doktor Tullio Simoncini wnastępujący sposób opisuje swoje
pierwsze doświadczenia zsodą oczyszczoną: „Jednym zpierwszych
przypadków, jakie dane mi było prowadzić, by jedenastoletni
chłopiec. Ten przypadek udowodnił, że obrałem właściwy
kierunek. Pacjent zapadł wśpiączkę na oddziale hematologii
dziecięcej około 11:30, a wcześniej był tam leczony na bia-
łaczkę. Wcześniej, dzięki staraniom uniwersytetów wPalermo
iNeapolu, chłopca zabrano zmałego sycylijskiego miasta do
Rzymu, gdzie poddano go kilku sesjom chemioterapii. Zdesperowana
matka wyjaśniła mi, że nie rozmawiała zwłasnym
dzieckiem przez ostatnie 15 dni, czyli od czasu, gdy chłopca zaczęto
przenosić pomiędzy kolejnymi placówkami szpitalnymi.
Kobieta stwierdziła, iż oddałaby wszystko, aby jeszcze raz usłyszeć
głos syna, zanim dojdzie do jego nieuniknionego odejścia.
Wmojej opinii dziecko zapadło wśpiączkę zarówno zpowodu
rozrostu kolonii grzybiczych wewnątrz mózgu, jak
ize względu na toksyczność zastosowanych na nim kuracji.
Woparciu ote dane doszedłem do wniosku, że mogę doprowadzić
do cofnięcia się objawów, jeśli zniszczę szkodliwe kolonie
grzybów poprzez dożylne zaaplikowanie soli wodorowęglanu
sodu. Oczekiwałem, że ten sam środek wpołączeniu zdożylnie
zaaplikowaną glukozą doprowadzi do jednoczesnego odżywienia
idetoksykacji mózgu.

Późniejsze zmiany w stanie pacjenta
sprawiły, że przekonałem się osłuszności moich założeń. Kiedy
bowiem około godziny 19 wróciłem na uniwersytet, okazało
się, iż po ciągłym podawaniu roztworów obu wyżej wymienionych
substancji chłopiec rozmawia ze swoją matką, która
w tym czasie nie jest wstanie powstrzymać łez”.


Przeczytaj fragment książki
http://vitalni24.pl/index.php?controlle ... chment=450
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

ODPOWIEDZ