Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Soda

zdro
Posty: 563
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 19
x 32
Podziękował: 502 razy
Otrzymał podziękowanie: 428 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: zdro » środa 13 lut 2019, 21:38

Wertuje watek sody od poczatku a nastepnie rownowage. :) Z potasem ide powoli, przyzwyczajam wpierw organizm, zeby za duzego szoku nie wywolac. Dzis zmniejszylem troche sod i jak narazie wypilem pol grama wodoroweglanu potasu przerobionego czesciowo do cytrianu. Czuje sie znacznie lepiej choc cisnienie nadal wysokie. Soda ma okolo 300mg sodu na gram. Troche mi sie pomylilo w kalkulacjach. Myslalem, ze siedze na pulapie 5 gram sodu, ale wychodzi na to ze ponad 6.5 gram. Nic dziwnego, ze mam problemy z cisnieniem.
0 xzdro
Posty: 563
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 19
x 32
Podziękował: 502 razy
Otrzymał podziękowanie: 428 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: zdro » czwartek 14 lut 2019, 08:46

Czy polaczenie cytrianu sodu z miodem daje podobne efekty antyrakowe jak z czystym weglanem/wodoroweglanem?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9107
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13065 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 14 lut 2019, 09:35

Wszystko co alkalizuje daje w takim przypadku dobre efekty. Ale najlepsze będą dawały związki potasu, bo nowotwory mocno zubażają zasoby potasu w organizmie. W oryginalnej diecie Gersona jedynym stosowanym suplementem były związki potasu, oprócz plejady soków.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

beadnorsi
Posty: 316
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 2
x 13
Podziękował: 804 razy
Otrzymał podziękowanie: 408 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » czwartek 14 lut 2019, 10:53

Na cisnienie WU zdro,jak rowniez sok z buraka.
0 xzdro
Posty: 563
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 19
x 32
Podziękował: 502 razy
Otrzymał podziękowanie: 428 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: zdro » piątek 15 lut 2019, 10:29

Wczoraj wzialem gram wodoroweglanu potasu domieszanego kwaskiem cytrynowym i cisnienie znacznie sie obnizylo do 129/82. Stopniowo podbijam do 2-2.5 grama i wyjdzie porzadane 2:1 sod do potasu. Organizm zaczal funkcjonowac na duzo lepszym poziomie.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11574
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 61
x 553
Podziękował: 26775 razy
Otrzymał podziękowanie: 17354 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 16 kwie 2019, 21:02

Dlaczego wodorowęglan sodu jest skutecznym lekiem na choroby

i zatrzymanie akcji serca

Opublikowano 8 kwietnia 2019 r

Obrazek


Wodorowęglany sodu i potasu są nietoksycznymi pierwszorzędowymi środkami alkalizującymi do zapobiegania i leczenia raka, chorób wątroby, cukrzycy typu I i typu II, tocznia, chorób serca, zatrucia farmakologicznego, operacji chirurgii naczyniowej, przepukliny migdałków z powodu obrzęku mózgu, zatrucia kwasem mlekowym, i hiponatremia lub niska sól lub utrata soli z powodu nadmiernego lub nadmiernego wysiłku.

Badania brytyjskich naukowców z Royal London Hospital pokazują, że wodorowęglan sodu może błyskawicznie spowolnić postęp przewlekłej choroby nerek.


Jednak nadal trwa debata na temat wodorowęglanu sodu i dlaczego powinien on być stosowany w medycynie. Jim Davis, MA, RN, EMT-P, pisząc dla Journal of Emmergency Services, mówi:

„Pacjenci z zatrzymaniem krążenia po podaniu adrenaliny i amiodaronu uważają wodorowęglan sodu zgodnie z protokołem. Wodorowęglan sodu (NaHCO3) jest stosowany przede wszystkim do zwalczania kwasicy, chociaż w niektórych przypadkach przedawkowania jest to leczenie z wyboru . Działa poprzez zmieszanie z kwasem mlekowym, który tworzy się w stanach niskiej perfuzji oraz w okresach niedostatecznego natlenienia, takiego jak wstrząs i zatrzymanie akcji serca.
Jest on następnie przekształcany w formę kwasu węglowego, który zamienia się w dwutlenek węgla, a z kolei jest wydalany przez płuca podczas wentylacji.

Pacjenci, którzy przedawkowali trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, difenhydraminę, aspirynę, werapamil i kokainę, które mają potencjalnie toksyczne działanie i korzystali z zastosowania wodorowęglanu sodu, gdy są objawowe.
Wodorowęglan sodu jest powszechnym głównym elementem leczeniem kwasicy.

Jest on stosowany codziennie przez onkologów do neutralizowania ciężkiego, kwaśnego charakteru ich chemicznych i chemioterapeutycznych środków, które często są dość toksyczne.

Wodorowęglan sodu i potasu zwiększa poziom jonów hydroksylowych lub elektronów poprzez zwiększoną alkaliczność komórek buforujących kwasy metaboliczne, które mogą powodować raka.
[1]

https://youtu.be/svD74Xcsdfk

Davis wskazuje, że American Heart Association (AHA) podkreśliło stosowanie wodorowęglanu sodu, więc zamiast doświadczonych ratowników medycznych dających wielokrotne ampułki wodorowęglanu sodu podczas zatrzymania krążenia, są one teraz wolne do wstrzykiwania. Nadal administrują, ale teraz tylko po namyśle. Czy coś się zmieniło?

„Przede wszystkim NaHCO3 działa jako bufor, mieszając się z kwasami w organizmie, aby zmniejszyć nierównowagę kwasowo-zasadową.
Kwasica może rozwinąć się, gdy nadmierne ilości kwasu mlekowego są wytwarzane w stanach niskiej perfuzji iw okresach niedostatecznego natlenienia.
W obecności NaHCO3 nadmiar kwasu przekształca się w postać kwasu węglowego, a następnie w dwutlenek węgla (CO2) i wodę.
Nadmiar CO2 jest wydalany przez płuca podczas wentylacji.
Pacjenci, którzy ulegają hipoksji z powodu hipowentylacji lub złej perfuzji, nie są w stanie metabolizować produktów beztlenowej glikolizy, co powoduje rozwój kwasicy mleczanowej i metabolicznej, a tym samym obniżenie poziomu pH ”.Naprawdę nie ma innych dobrych opcji leczenia kwasicy, więc dostawcy EMS muszą dostrzec wagę wczesnego rozważenia kwasicy, a także uznając, że NaHCO3 jest jedyną bezpieczną i szybko działającą metodą leczenia. Dla wielu lekarzy, szpitali i załóg ambulatoryjnych rok temu było to zniechęcające, gdy niedobory dwuwęglanu sodu od dwóch firm farmaceutycznych wymusiły anulowanie operacji i innych medycznych wypadków.

Normalne pH wynosi 7,35 do 7,45; pH poniżej 7,35 powoduje, że pacjent jest w kwasicy.

Podczas ciężkiej kwasicy (pH poniżej 7,2) serce jest bardziej wrażliwe na v fib i inne arytmie. Skurcz mięśnia sercowego jest zahamowany, występuje niedociśnienie, zmniejsza się przepływ krwi przez wątrobę i zmniejsza się dostarczanie tlenu do tkanki.2
Organizm stosuje wodorowęglan jako bufor, aby zrównoważyć wzrost produkcji kwasu, próbując utrzymać homeostazę.

Podano, że podawanie wodorowęglanu sodu w połączeniu z epinefryną zwiększa przeżycie już w 1968 r., A nowsze badania wykazały podobny wynik . W 2005 roku naukowcy z Pittsburgha odkryli, że systemy EMS podające NaHCO3 z epinefryną w ciągu kilku minut po resuscytacji wykazały wyższą ROSC, wyższą częstość wyładowań i lepsze wyniki neurologiczne.

Naukowcy z John Hopkins University ocenili kwasicę i pH mózgu psów podczas długotrwałej resuscytacji.
Grupa otrzymująca NaHCO3, pH mózgu, mózgowy przepływ krwi i zużycie tlenu wszystkie pozostały wyższe przy wartościach zbliżonych do zatrzymania przedkardiograficznego.
Grupa z nieskorygowaną kwasicą miała znaczne zmniejszenie we wszystkich obszarach.

https://youtu.be/kg1Qy-n-A_c

Główny problem związany z użyciem wodorowęglanu sodu:

ładunek sodu z sody oczyszczonej może powodować zatrzymanie płynów, zwłaszcza obrzęk i zespół nerczycowy u osób z upośledzoną nerką lub przewlekłą chorobą nerek (CKD). Klinicznie oznacza to eGFR poniżej 30 ml / min; eGFR równy 100 ml / min jest uważany za „zdrowy”.
Wodorowęglan sodu może zwiększać ryzyko sercowo-naczyniowe ze względu na wysokie obciążenie sodu.

Wiele osób, zwłaszcza walczących z nadciśnieniem i problemami z sercem, musi zminimalizować spożycie soli,
a nie ją podnosić.

Jeśli stosuje się duże ilości wodorowęglanów, może to spowodować wymywanie minerałów, zwłaszcza magnezu i wapnia, potasu, cynku i miedzi.
Dlatego polecam produkt o nazwie pH Adjust, ponieważ miesza wodorowęglan sodu z wodorowęglanem potasu i magnezem, aby zmniejszyć spożycie sodu, a także zrównoważony wodorowęglan z innymi minerałami.

Według Mayo Clinic, soda oczyszczona może być stosowana do łagodzenia problemów zdrowotnych związanych z kwasem żołądkowym, takich jak refluks kwasowy, kwaśna żołądek i zgaga.
Niektórzy uważają, że wodorowęglan jest świetny tylko do sporadycznego stosowania, a inni wskazują na możliwość wystąpienia niektórych skutków ubocznych, ponieważ wodorowęglany zawsze należy podawać pod nadzorem lekarza.

Jest to błąd polegający na tym, że lekarze nie są informowani ani nawet nie są zainteresowani tendencją większości pacjentów do kwasowości.

Nie trzymaj się zalecanych przez lekarza zaleceń dawkowania.


Ciała produkują wodorowęglany, ale ich poziomy spadają wraz z wiekiem tworząc braki, które są tak ważne,
aby to rozwiązać.

Im bardziej kwaśna jest osoba, tym bardziej potrzebują wodorowęglanów, ponieważ dostarczanie tlenu do komórek maleje.

ZOBACZ ODNIESIENIA ▼
[1] https://drsircus.com/sodium-bicarbonate ... 2#_ednref1
Merten GJ, Burgess WP, Gray LV, Holleman JH, Roush TS, eta l. (2004) Zapobieganie nefropatii wywołanej kontrastem za pomocą wodorowęglanu sodu: randomizowane badanie kontrolowane. JAMA 291 (19): 2328-2334.
https://drsircus.com/sodium-bicarbonate ... ac-arrest/
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

zdro
Posty: 563
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 19
x 32
Podziękował: 502 razy
Otrzymał podziękowanie: 428 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: zdro » wtorek 16 kwie 2019, 21:38

Prawie 3 tygodnie wdycham, chcialem przerwe zrobic i to byl BLAD. Teraz wiem, ze potrzebuje wiecej. Gin zarazo!
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9107
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13065 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 16 kwie 2019, 23:09

A nie lepiej sodę pić, a wdychać wodę utlenioną?
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

zdro
Posty: 563
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 19
x 32
Podziękował: 502 razy
Otrzymał podziękowanie: 428 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: zdro » wtorek 16 kwie 2019, 23:26

Pije i wdycham. Po WU mialem zbyt ogromne efekty uboczne. Bardzo bym chcial bo dziala, ale organizm nie wyrabia. Moze sie cos na dana chwile zmienilo, ale narazie nie moge ryzykowac. Soda robi dobra robote.
0 xzdro
Posty: 563
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 19
x 32
Podziękował: 502 razy
Otrzymał podziękowanie: 428 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: zdro » czwartek 18 kwie 2019, 17:00

Cytrian tez musi byc. Odstawilem na kilka dni, pilem czysta gaszona albo z octem jablkowym i zaczely wracac najgorsze rzeczy. Nie wiem czy chodzi glownie o cytrian, czy cytrian sodu. Moze sprobuje swierzego soku z cytryny.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11574
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 61
x 553
Podziękował: 26775 razy
Otrzymał podziękowanie: 17354 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 23 kwie 2019, 23:49

ludziska pytają, dr Marc Sircus odpowiada :) :
O sodzie do pieczenia (wodorowęglan sodu)Czy muszę używać sody oczyszczonej bez aluminium?

Tak, soda oczyszczona, której używasz, powinna być wolna od aluminium… patrz na taką, która zawiera 100% wodorowęglan sodu na opakowaniu, co oznacza, że ​​nie ma w niej żadnych dodatków.

Mam wirusa HSV-2, który pomoże sody oczyszczonej w leczeniu tego wirusa?

Chociaż nie mieliśmy konkretnych doniesień, że soda oczyszczona wyleczy ten konkretny wirus, lecz wiemy,
że wodorowęglan sodu i uzyskanie większej alkaliczności może mieć tylko korzystne działanie w zapobieganiu tej dolegliwości.
Należy również rozważyć zastosowanie jodu. Jod jest skuteczny przeciwko większości wirusów, grzybów, bakterii itp.

Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat w obu książkach dr Sircusa:

Wodorowęglan sodu: https://www.nieprzeczytane.pl/Soda-lecz ... 10958.html
Jod: https://www.nieprzeczytane.pl/Samodziel ... 85076.html
(wstawiłem linki do polskich wydań ;) )

Czy picie sody oczyszczonej i wody byłoby lekarstwem lub środkiem zapobiegającym kamieniom nerkowym?
Jeśli tak, to ile na jak długo?


Utrzymanie większej alkaliczności krwi będzie pomocne w zapobieganiu kamieniom nerkowym, ale potrzebujesz także chlorku magnezu
wiele badań wykazało ogromne korzyści w zapobieganiu kamieniom nerkowym, gdy magnez jest w odpowiedniej ilości w organizmie.

Ponadto niektóre badania wykazały korzyści płynące z picia soku z cytryny przygotowanego sokiem z pół cytryny w wodzie dwa razy dziennie.

Rozważ skorzystanie z pełnego protokołu Dr. Sircus.

Mam rozedmę płuc. Ile sody oczyszczonej dodam do jakiej ilości wody,
aby czerpać korzyści z jej właściwości alkalizujących?


Najlepszym sposobem na ocenę ilości przyjmowanego wodorowęglanu jest testowanie pH.
Paski testowe pH można kupić w Internecie.
Zdobądź je i zacznij sprawdzać ślinę i pH moczu.
Jeśli jest za kwaśno weź 1/4 do 1/2 łyżeczki wodorowęglanu sodu raz lub dwa razy dziennie, aż pH osiągnie wartość 7,3 lub 7,4.
Istnieje bezpieczny limit ilości spożywanego wodorowęglanu sodu i to na opakowaniu wodorowęglanu sodu, zwykle nie więcej niż 7 dawek pół łyżeczki / dzień.
Jeśli jest w wieku poniżej 60 lat, ale tylko 3 pół łyżeczki dziennie, jeśli ma 60 lat lub więcej.

Niebezpieczeństwo to zbyt duża alkalizacja, która może powodować inne problemy.


Soda oczyszczona może być dodana do szklanki wody o pojemności 8 uncji
(około nasze szklanki 250 ml- moje)
(1/4 do 1/2 łyżeczki).
Sprawdzaj pH codziennie, aby monitorować potrzebę. Spraw, by niezbędne zmiany stylu życia i diety pozostały bardziej zasadowe bez potrzeby stosowania wodorowęglanu sodu.

Zobacz eseje na stronie internetowej poświęconej wodorowęglanowi:
https://drsircus.com/medicine/sodium-bi ... king-soda/

EWOT lub ćwiczenia z tlenoterapią mogą być również pomocne, gdy są stosowane pod nadzorem lekarzy.

Wykazano również, że nebulizowany glutation jest korzystny dla niektórych problemów z płucami.

Jak uniknąć niewydolności nerek?

Aby uniknąć niewydolności nerek, trzymaj się z dala od wszelkich fluorków w żywności i wodzie.
Stosowanie kilku suplementów okazuje się korzystne w zapobieganiu chorobom nerek i serca.

Należą do nich COq10, L-arginina, wodorowęglan sodu i jod oprócz magnezu w zależności od ciężkości choroby nerek.

Magnez jest przeciwwskazany, jeśli choroba nerek jest ciężka, ponieważ może prowadzić do braku wydalania nadmiaru magnezu i narastania toksyczności.

Niewydolność nerek / Choroba nerek powinna być osobną kategorią choroby.

Chciałbym zapytać, czy mogę użyć wodorowęglanu sodowego
jako leczenia zapalenia migdałków?


Możesz płukać gardło sodą zmieszaną z odrobiną wody, ale powinieneś naprawdę przejść do pełnego protokołu Dr Sircus z chlorkiem magnezu (Ancient Minerals Magnesium Oil) i jodem.

Wszystkie mogą być używane jako płukanie gardła - migdałkow, ale nie w tym samym czasie, a każdy powinien ogromnie pomóc w zapaleniu.

Magnesium Oil and Nascent Iodine są dostępne tutaj: http://www.magneticclay.com/

Wodorowęglan sodu można bardzo tanio kupić w większości sklepów spożywczych lub supermarketów.
Tylko kup 100% wodorowęglan sodu bez dodatków.

Czy stosowanie magnezu powoduje me swędzenie pach?

Wątpliwe jest, aby magnez powodował swędzące pachy. Wiele osób używa oleju magnezowego jako dezodorantu pod pachami bez problemu.
Możliwe, że ponieważ zwiększyło się zużycie oleju magnezowego, więcej toksyn jest uwalnianych z organizmu i wychodzą w okolice pach.
Zmniejsz ilość zużytej wody i sprawdź, czy zatrzyma się lub wytrzyma przez tydzień lub tak, ponieważ niektóre podrażnienia skóry znikną po przyzwyczajeniu się do oleju.
Jeśli podrażnienie jest zbyt intensywne, przestań używać oleju magnezowego i zamiast tego zastosuj sodę oczyszczoną.

Czy mogę użyć twojego protokołu do infekcji pęcherza?

Dr Sircus zaleca przyjmowanie 1/2 łyżeczki wodorowęglanu sodu w 8 uncji gorącej wody do 8 razy dziennie w celu przerwania objawów przeziębienia / grypy.
Powinno to również pomóc w zakażeniu pęcherza moczowego.

Ponadto konieczne jest przepłukanie pęcherza dużą ilością czystej wody przez cały dzień. Możesz przeczytać więcej na ten temat pod adresem:
https://drsircus.com/sodium-bicarbonate ... d-and-flu/

Magnez może być stosowany w ilości 1-2 uncji dziennie jako spray do ciała lub masażu, chyba że czynność nerek jest zaburzona, co przeciwdziała stosowaniu magnezu bez odpowiedniego nadzoru medycznego.

Użyj dodatkowo jodu, aby zabić patogeny.

http://www.magneticclay.com/store/nasce ... ent-1.aspx

Mam zapalenie jelita grubego i cierpię na skurcze i biegunkę.
Czy możesz mi pomóc w swoim protokole?


W rzeczywistości wodorowęglan sodu może być pomocny, ale jednocześnie potrzebny jest magnez.
Możesz spróbować trochę bicarb. w wodzie… około 1/4 do 1/2 łyżeczki w szklance wody… i upewnij się, że używasz oleju magnezowego na skórę lub w kąpielach lub możesz włożyć kilka sprayów do osobnej szklanki wody do picia, ale jeśli to zrobisz to musisz iść bardzo powoli, aby uniknąć dalszej biegunki… .
przykład na skórę na razie.

Zwróć uwagę na to, jak reagujesz i nie przepełniaj sody oczyszczonej. Konsultacje z dr Sircusem dostarczą bardziej osobistych wskazówek na ten temat.

Raporty od ludzi pokazują, że ta kombinacja pomaga, a niektórzy zgłaszają, że muszą to robić tylko 2 razy w tygodniu, chociaż dr Sircus zalecałby codzienne stosowanie magnezu, aby upewnić się, że te poziomy są odpowiednie.
Ważne jest zwiększenie zasadowości w tych problemach z jelitami.
Jod może być dobrym pomysłem w zabijaniu prątków.
Skuteczne może być również stosowanie probiotyczne i CBD lub medycznej marihuany.
Zobacz pełny protokół tutaj (z linkami do zalecanych produktów).
https://drsircus.com/medicine/natural-a ... components

Czy wodorowęglan sodu pomaga w bólach głowy?

Wodorowęglan sodu może być skuteczny przeciwko bólom głowy, popijając szklanką wody z 1/2 do 1 łyżeczki wodorowęglanu sodu w wodzie i dobrze wymieszać i wypić.
W krótkim czasie udało mi się pozbyć bólu głowy. Użyłem tego do ciężkich bólów głowy…

jeśli twoi przyjaciele cierpią na migreny lub częste bóle głowy mogą nie chcieć stosować częstego stosowania samego wodorowęglanu sodu i prawdopodobnie powinni stosować
olej magnezowy jako miejscowe leczenie na czole, skroniach i szyi i upewnić się, że ich poziom magnezu nie jest zbyt niski.

Olej magnezowy powinien pomóc w bólach głowy, ponieważ zmniejsza stan zapalny i rozluźnia mięśnie i naczynia krwionośne, które są zaangażowane w wiele rodzajów bólów głowy.

Picie większej ilości wody może również pomóc, ponieważ ból głowy może być oznaką odwodnienia.

Czy wodorowęglan sodu może wyczerpać witaminę B?


Długotrwałe intensywne stosowanie wodorowęglanu sodu może powodować niedobory kwasu foliowego, co z kolei może powodować słabą absorpcję witaminy B12… można to uzupełnić kwasem foliowym.

Czy wodorowęglan sodu jest zły dla SKÓRY?

Nie, nie jesteśmy świadomi szkód wynikających ze stosowania alkalicznych roztworów wodorowęglanu sodu na skórze.

Oczywiście, zbyt wiele czegokolwiek nie zawsze jest dobre i musisz zawsze obserwować własne reakcje.


Czy wodorowęglan sodu jest bezpieczny w ciąży?

Możesz chcieć upewnić się, że pH pozostaje w zakresie stosowania wodorowęglanów, ponieważ może powodować niedobór kwasu foliowego, jeśli jest stosowany przez dłuższy czas.
W takim przypadku należy uzupełnić kwas foliowy.

Jaka jest maksymalna dawka wodorowęglanu sodu?

Maksymalna dawka wynosi 7 pół łyżeczki dziennie. Podczas przyjmowania wodorowęglanu sodu powinieneś codziennie sprawdzać swoje pH i pozwolić, by cię to poprowadziło.
Problemy z nadmierną alkalizacją mogą wystąpić, jeśli przyjmujesz go zbyt dużo doustnie.

Jeśli masz 65 lat lub więcej, maksymalna dawka wynosi 3 pół łyżeczki dziennie.
Osoby w podeszłym wieku metabolizują wodorowęglany znacznie inaczej niż osoby młodsze, a zatem nie potrzebują w swoim systemie tak dużo w tym samym czasie, co mogą się gromadzić z powodu naturalnego spowolnienia normalnego funkcjonowania organizmu.

Jaka jest dawka wodorowęglanu sodu potrzebna do utrzymania zdrowego zasadowego pH?


Ogólnie rzecz biorąc, dr Sircus nie zaleca żadnej konkretnej dawki podtrzymującej wodorowęglanu sodu w celu utrzymania pH.

Zamiast tego należy codziennie sprawdzać swoje pH za pomocą papierka lakmusowego, a dawkę wodorowęglanu sodu należy dostosować zgodnie z odczytem pH… dodając mniej więcej jak wskazano.

Niektórzy ludzie uważają, że mogą przyjmować regularną dawkę wodorowęglanów codziennie z niewielkim problemem, ale dla innych długotrwałe stosowanie może powodować problemy…
jeśli używasz go przez dłuższy czas, upewnij się, że uzupełnisz go kwasem foliowym, ponieważ może to być wyczerpane.

Przerwa w stosowaniu wodorowęglanu sodu powinna trwać 2 tygodnie,

a konieczne są zmiany stylu życia i diety, które powinny być bardziej zasadowe, bez potrzeby stosowania wodorowęglanów.

Prosimy o konsultację z dr Sircus, jeśli chcesz lub potrzebujesz dalszych wskazówek.

http://naturalallopathicclinic.com/

Czy długotrwałe stosowanie wodorowęglanu sodu jest bezpieczne dla utrzymania zdrowia?


Podczas gdy wiele osób wydaje się nie mieć problemów z przyjmowaniem dziennych dawek wodorowęglanu sodu, inni robią to, i ostrzega się przed tym.

Lepiej jest, aby styl życia i zmiany diety stały się bardziej zasadowe, aby uzależnienie od wodorowęglanu sodu nie było potrzebne.

Długotrwałe stosowanie wodorowęglanu sodu może powodować niedobór kwasu foliowego, dlatego należy rozważyć suplementację kwasem foliowym.

Powinieneś codziennie sprawdzać swoje pH, aby upewnić się, że nie stajesz się zbyt alkaliczny przy codziennym stosowaniu. Jeśli twoje pH przekroczy 7,4, powinieneś ograniczyć stosowanie SB (sody).

Czy mogę stosować wodorowęglan sodu, jeśli mam wysokie ciśnienie krwi?

To temat kontrowersyjny.
Wierzymy, jak wykazały niektóre badania, że ​​tylko chlorek sodu powoduje problemy z ciśnieniem tętniczym, ale najlepiej jest mieć oko na ciśnienie krwi podczas przyjmowania wodorowęglanu sodu i zaprzestać jego stosowania, jeśli ciśnienie krwi zbytnio podnosi się.
Krótkotrwałe stosowanie w celu zwalczania grypy nie powinno stanowić problemu…
ale długotrwałe stosowanie wymaga ostrożności.

Jestem na leczeniu pigułkami estrogenowymi, czy wodorowęglan sodu zakłóci to?

Stosowanie wodorowęglanu sodu nie powinno zakłócać działania estrogenu zgodnie z naszą wiedzą.
Proszę, przynieś książkę Dr. Sircus na temat wodorowęglanu sodu, gdzie wyjaśniono wiele na temat stosowania tego leku w leczeniu raka.
https://www.nieprzeczytane.pl/Soda-lecz ... 10958.html

Wszelkie porady dotyczące zapobiegania i leczenia MRSA?

MRSA jest paskudztwem i jest uważany za jeden z superbugów nękających dzisiejsze społeczeństwo.
Początkowo był kontraktowany tylko w szpitalach, ale teraz jest również powszechny w społeczności.
Zakażenie jest długowieczne i trudno się go pozbyć.

Najlepszym sposobem zapobiegania i zwalczania MRSA jest utrzymywanie silnego układu odpornościowego, ogólnej czystości oraz stosowanie jodu, magnezu, a nawet wodorowęglanu sodu.
Utrzymuj ciało na ogół zasadowe, codziennie mierz paskami pH, jedz pokarmy alkaliczne i trzymaj się z dala od nosicieli Staphylococcus Aureus. (niektórzy ludzie są nosicielami bez wykazywania objawów samej infekcji).
Ale utrzymywanie naszego systemu odpornościowego jest najlepszą obroną.
Pomocne będzie również używanie gliny wewnątrz i na zewnątrz.

W przypadku zakażenia trudno jest leczyć MRSA, a stosowanie antybiotyków farmaceutycznych może być konieczne w ostateczności.

Mam łuszczycę i egzemę, która teraz jest widoczna od stóp do głów.
Co powinienem zrobić, aby odczuć ulgę?


Jedną z najskuteczniejszych rzeczy do zrobienia dla łuszczycy są bogate w wodorowęglany kąpiele,
z całkowitym zanurzeniem ciała.

Oto fragment pracy dr Sircus pokazujący skuteczność tego:

„Przez wieki kąpiele lecznicze były jedną z pierwszych linii leczenia łuszczycy.
Nawet dziś dzięki zaawansowanym zabiegom immunosupresyjnym sole z Morza Martwego i wody spa są uznawane za korzystne w leczeniu pacjentów z łuszczycą.

Aby ocenić statystycznie skuteczność kąpieli z wodorowęglanem sodu u pacjentów z łuszczycą, zbadano trzydziestu jeden pacjentów z łagodną umiarkowaną łuszczycą.
Prawie wszyscy pacjenci, którzy stosowali NaHCO3- zgłaszali statystycznie cenną poprawę.
Łaźnie NaHCO3 zmniejszały swędzenie i podrażnienie; ogólnie pacjenci sami dostrzegali korzystny wpływ na ich łuszczycę, tak że nadal kąpali się w NaHCO3 - nawet po zakończeniu badania. ”


Oprócz wodorowęglanu sodu, rozpylanie chlorku magnezu na skórę pomoże również znacznie zmniejszyć zmiany łuszczycowe.
Używaj sprayu magnezu w sposób swobodny, o ile twoja czynność nerek jest dobra.

Możesz również połączyć wodorowęglan magnezu i sodu razem w kąpieli.

Na początek użyj około 1 funta wodorowęglanu sodu i 1-2 szklanki płatków magnezowych do kąpieli, a następnie zwiększ ilość w zależności od tolerancji.
Zwiększ lub zmniejsz zależnie od własnej reakcji i codziennie sprawdzaj pH, aby upewnić się,
że nie przekroczy 7,4.

Konieczne jest uzyskanie bardziej zasadowego pH, a zatem zmiany stylu życia związane z dietą muszą być również częścią tej terapii.

W przypadku dawek jodu i dalszych informacji należy uzyskać osobistą konsultację z dr Sircus. Można dodawać inne suplementy, takie jak witamina C.

Zobacz: https://drsircus.com/consultations/

Możesz także zainteresować się książką dr Sircus na temat marihuany medycznej, ponieważ miejscowe zastosowania kremów z konopi, nalewek i płynów lub olejków okazały się bardzo skuteczne w leczeniu łuszczycy.

https://www.nieprzeczytane.pl/Lecznicza ... 31545.html

Jaki jest twój sugerowany protokół dla strasznej epidemii pożerającej skórę (martwicze zapalenie powięzi)?

Pełny protokół dr Sircusa byłby przydatny w leczeniu martwiczego zapalenia powięzi.

Ponieważ jod jest skuteczny przeciwko wszystkim patogenom (bakteriom, grzybom, wirusom itp.),
Próbowano by to razem z innymi elementami jego protokołu.

Jest absolutnie konieczne, aby mieć dobre wsparcie immunologiczne wraz ze specyficzną substancją antypatogenną, aby przezwyciężyć to groźne zagrożenie.

Obejmowałoby to chlorek magnezu, prawidłowe pH ciała przy użyciu wodorowęglanu sodu oraz wiele witamin i minerałów, o których mówi dr Sircus.
Podążanie za pełnym protokołem Dr. Sircusa w zakresie, w jakim możesz, pomoże poprawić układ odpornościowy.
Innym ważnym zabiegiem byłoby użycie glinek leczniczych i jadalnej ziemi, aby powstrzymać trucizny przed pogarszaniem zdrowia.
Właściwości absorpcyjne i antybakteryjne naturalnych glinek są często skuteczne w przypadku opornych na leki zakażeń bakteryjnych.

Czy mógłbyś wskazać mi jakąś pomocną informację na temat endometriozy
- szczególnie jeśli dla jakiejkolwiek terapii żywieniowej?


Stres odgrywa dużą rolę w obrazie, powodując napięcie i toksyczność macicy, często pogarszane przez niedobór składników odżywczych, zwłaszcza magnezu.
Cykle stresu i niedoboru tworzą wzorzec braku równowagi hormonalnej w całym ciele, a u niektórych kobiet koncentrują się na macicy. W szczególności, w endometriozie, napięciu mięśni macicy i skurczu w jajowodach,
z powodu niedoboru magnezu, może przyczyniać się do migracji krwi macicy i tkanek oraz powoduje tak często doświadczany ból i skurcze.

Protokół Dr. Sircusa z chlorkiem magnezu, jodem i wodorowęglanem sodu oraz innymi niezbędnymi składnikami odżywczymi może rozwiązać ten problem na wiele sposobów.

Szczególnie ważny jest magnez, ponieważ równoważy hormony, które są niezbędne w endometriozie (często kobiety, które osiągają równowagę w hormonach, informują o ustaniu objawów), a wodorowęglan sodu w celu zrównoważenia pH i pomaga zmniejszyć wzrost macicy. Jeśli wyszukasz w Internecie magnez i endometriozę, znajdziesz wiele dodatkowych informacji.

Wykazano również, że suplementacja jodem zmniejsza i czasami zatrzymuje endometriozę.

Możesz również skorzystać z krótkiej konsultacji na ten temat z dr Sircus.
https://drsircus.com/sodium-bicarbonate ... king-soda/`

taka pigułeczka :)
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

filan1
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2018, 10:22
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: filan1 » poniedziałek 13 maja 2019, 23:14

Matko kochano... Ten wątek ma 50 kilometrów tekstu, czy mógłby mi ktoś streścić jak należy wykonać alkalizację? Mam pH na poziomie 5 - 5.5. rano piję wodę z sokiem z cytryny, dodaję do tego pół łyżeczki sody oczyszczonej i 3/4 łyżeczki MSM. Chciałbym do tego dodać węglan potasu, tylko ile i jak? Czy moja metoda alkalizacji jest poprawna?
0 xAwatar użytkownika
TheRiddler
Posty: 56
Rejestracja: czwartek 07 lut 2019, 09:37
x 6
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: TheRiddler » poniedziałek 01 lip 2019, 12:52

Czy takie same są proporcję 60:40 na korzyść sody gdy mówimy o węglanie potasu bezwodnym ? Na allegro praktycznie tylko takie można dostać.
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9107
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13065 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 01 lip 2019, 22:08

W zasadzie wszyscy mają niedobór potasu, poza nielicznymi wyjątkami - te nie powinny brać potasu w ogóle.
Dlatego od pewnego czasu używam mieszanki alkalizującej po 50% wagowo sody i bezwodnego węglanu potasu.

@filan, ludzie tracili czas, aby napisać to, co napisali, a ty chciałbyś aby tracili go znowu, robiąc streszczenia. Tak się nie da, możesz sobie wynotować, czy skopiować istotne dla ciebie fragmenty. Niestety, tu każdy temat jest duży lub wielki, ale ma praktycznie wszelkie potrzebne informacje.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
TheRiddler
Posty: 56
Rejestracja: czwartek 07 lut 2019, 09:37
x 6
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: TheRiddler » środa 03 lip 2019, 10:50

Dzięki, przeczytałem cały wątek i nie mogłem znaleźć tej informacji.
0 xbeadnorsi
Posty: 316
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 2
x 13
Podziękował: 804 razy
Otrzymał podziękowanie: 408 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » wtorek 24 wrz 2019, 13:50

Witam.Tak czytam sobie o tej sodzie i czytam,mam pytanie!?!? Czy kiedy wypije sode z cytrynianem potasu i mi sie odbija po 20-30 sekundach,czy jest to prawidlowe?O tescie na zakwaszenie zoladka wiem,odbicie pokazuje zakwaszenie zoladka.Problem w tym,ze jest to sama soda bez potasu.U mnie lyzeczke sody zakwaszam cytryna i dosypuje jeszcze cytrynianu od podkowy.Szumi jak smok,reakcja ogromna.Nie rozumiem tego odbicia.Lemoniadke pobieram codziennie miedzy 13-14 pol godziny przed obiadem,prawidlowo?PH z ranca 6,przed soda 6,5-7.(ZIELONY):
0 xcedric
Posty: 4945
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 77
x 119
Podziękował: 2830 razy
Otrzymał podziękowanie: 7343 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 08 lis 2019, 15:16

https://drsircus.com/sodium-bicarbonate ... cillation/

Dlaczego leczyć raka za pomocą wodorowęglanu? Soda oczyszczona ratuje oscylacje okołodobowe
Opublikowano 19 kwietnia 2019 r

Pod względem znaczenia odpowiednie poziomy wodorowęglanu są równie ważne jak nawodnienie, prawidłowe oddychanie (uzyskanie wystarczającej ilości tlenu), utrzymanie ciepła, utrzymanie zdrowego pH (wysoki poziom tlenu) i optymalne odżywianie. To, czego się tutaj uczymy, zmienia oblicze współczesnej onkologii, ponieważ po najnowszych badaniach przedstawionych poniżej jasne jest, że wodorowęglany powinny być uwzględnione we wszystkich protokołach pacjentów z rakiem.

Dziesięć lat temu napisałem Sodium Bicarbonate - Rich Man's Poor Man's Leczenie raka. Od tego czasu wielu badaczy podtrzymuje twierdzenie, że opłakanym byłoby pozostawienia tej najbardziej podstawowej substancji w leczeniu raka, nawet jeśli ktoś stosuje toksyczną chemioterapię i radioterapię.

Nie sugeruję, że ktokolwiek powinien stosować do leczenia wodorowęglan dr Tullio Simonciniego podawanego dożylnie. Krew ma niewielką elastyczność pod względem zmian pH. Simoncini wpadł w poważne kłopoty z powodu zbytniej alkalizacji krwi pacjenta, co z łatwością kończy się śmiercią. Stosowanie doustne i przezskórne jest korzystne nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także dlatego, że można dostarczyć wodorowęglan do wszystkich komórek w ciele, co jest niemożliwe, jeśli dodaje się wodorowęglan bezpośrednio do krwi.

Prosta soda oczyszczona to idealny lek łagodzący promieniowanie. Pomaga oczyścić nerki z toksyczności uranu. Z pewnością był stosowany podczas chemioterapii i podczas zatrzymania akcji serca. Jest to również leczenie z wyboru w przypadku infekcji grzybiczych. Zajmuje się niedoborami CO2. Pomaga w detoksykacji organizmu tysięcy chemikaliów, które nas infekują. Jest to doskonały środek przeciwwirusowy wyciągający dywan spod małych zwierzątek wrażliwych na zmiany pH. Większość wirusów jest wrażliwa na pH.

Przełomowe badania nad rakiem wodorowęglanu

https://drsircus.com/wp-content/uploads ... /treat.gif

Teraz mamy więcej powodów niż kiedykolwiek, aby skupić się na terapii wodorowęglanem w przypadku raka. Nowe badanie Ludwig Cancer Research mówi: „Jeśli chcesz wyczyścić zegar raka - to znaczy zdecydowanie go pokonać - możesz naprawdę go wyczyścić - to znaczy przywrócić go do prawidłowego działania. Jedynie komórki rakowe, które pozostają aktywne, w sympatii z tikiem wewnętrznych mechanizmów okołodobowych, pozostają podatne na terapie przeciwnowotworowe. Jak więc można utrzymać te okołodobowe mechanizmy w ruchu? Dwuwęglan sodu obiecuje teraz obudzić komórki rakowe, które poszły spać głęboko w guzach, gdzie niedotlenienie i warunki kwasowe idą w parze. Przez buforowanie przeciw zakwaszaniu wodorowęglan sodu ratuje oscylację okołodobową. ”


Możesz myśleć o cyklu okołodobowym jako o wewnętrznym zegarze swojego ciała, który reguluje wiele różnych mechanizmów. Cykl rozpoczyna się co około 24 godziny (stąd termin „okołodobowy”, pochodzący z łaciny około „około” i umiera „dzień”), a wśród wielu jego funkcji mówi komórkom, kiedy mają wytwarzać i konsumować składniki odżywcze. Zdrowe komórki zwykle mogą to robić przez około 12 godzin dziennie, aby nie dopuścić do przytłoczenia ich zalewem z powodu nadmiaru składników odżywczych. ”

Aby utrzymać podział w nieskończoność, komórki rakowe nie mogą sobie pozwolić na okresowe posty narzucone przez rytm okołodobowy; zanim się podzielą, muszą rosnąć, a aby rosnąć, potrzebują składników odżywczych. Dlatego wściekły podział wymaga wściekłego tempa przyjmowania składników odżywczych. Dlatego wszystkie nowotwory ewoluują strategie, aby obejść ograniczenia okołodobowe.

Naukowcy z Ludwig podają, że zakwaszenie zasadniczo wyłącza niektóre elementy utrzymujące tykanie zegara dobowego komórki. Naukowcy twierdzą, że ten efekt, w którym pośredniczy kwas, można odwrócić za pomocą wodorowęglanu sodu. Gdy podali myszom z przeszczepem ksenogenicznym wodę, którą uzupełniono wodorowęglanem sodu, kwasowość niedotlenionych plastrów w guzach została zneutralizowana.

Badanie, zaprezentowane 31 maja 2018 r., W czasopiśmie Cell, w artykule zatytułowanym „Acid Suspends the Circadian Clock in Hypoxia poprzez Inhibition of mTOR”.Nieoczekiwanie odkrywamy głębokie zakłócenie zegara okołodobowego i dobowego transkryptomu, gdy komórki niedotlenione mogą zakwaszać się, aby dokończyć mikrośrodowisko guza” - czytamy w artykule. „Buforowanie przed zakwaszaniem lub hamowanie produkcji kwasu mlekowego w pełni ratuje oscylacje okołodobowe”.

Autorzy badania, kierowani przez doktora Chi Van Danga, dyrektora naukowego Ludwig Institute for Cancer Research, stwierdzili, że kwas wytwarzany podczas komórkowej odpowiedzi metabolicznej na niedotlenienie tłumi zegar okołodobowy poprzez zmniejszone tłumaczenie składników zegara. Dr Dang, który jest również profesorem Programu Onkogenezy Molekularnej i Komórkowej w The Wistar Institute, powiedział: „Ale jeśli dodasz sodę oczyszczoną do wody pitnej podawanej tym myszom, cały guz rozjaśni się wraz z aktywnością mTOR. Przewiduje się, że poprzez przebudzenie tych komórek można znacznie zwiększyć wrażliwość guza terapia."

„Zaczęliśmy od pytania o głód tlenu i zegar dobowy, a ostatecznie odkryliśmy nowy mechanizm, dzięki któremu warunki kwasowe w tkankach odcinają wiele rzeczy - w tym zegar molekularny komórki”, zastanawia się Dang.

Odkrycie, że coś tak prostego jak soda oczyszczona może odwrócić ten efekt i uczynić spoczynkowe komórki rakowe podatnymi na terapie przeciwnowotworowe, podnieca Danga. „Pomysł jest taki łatwy” - mówi. „To nie jest jakieś 100 000 $ rocznie na lek. To dosłownie tylko soda oczyszczona ”. Za pomocą MRI naukowcy medycyny zauważyli, ile znaczonego wodorowęglanu jest przekształcane w dwutlenek węgla w guzach. W bardziej kwaśnych guzach więcej wodorowęglanu zamienia się w dwutlenek węgla.

Rak i pH

Praktycznie każdy pacjent z chorobą nowotworową odniesie korzyść ze stosowania wodorowęglanu sodu, ponieważ leczy on schorzenia o niskiej zawartości tlenu powszechnie występujące u pacjentów z rakiem. Wodorowęglan sodu zmniejsza guzy. (Dwuwęglan hamuje spontaniczne przerzuty (Robey 2009). „Według naukowców„ Dwuwęglan podnosi pH guza i hamuje spontaniczne przerzuty ”. Terapia NaHCO3 znacznie zmniejszyła powstawanie przerzutów do wątroby po iniekcji śródpiersiowej, co sugeruje, że hamuje wynaczynienie i kolonizację.

„Badania przeprowadzone na uniwersytecie w Bari we Włoszech wyraźnie wykazały, że cechą charakterystyczną wszystkich nowotworów, niezależnie od ich pochodzenia i pochodzenia, jest ich kwaśne środowisko. W rzeczywistości postęp nowotworu wzrósł wraz z kwaśnym pH i niedotlenieniem lub niskim poziomem tlenu ”, pisze dr Veronique Desaulniers. Zaburzenia dynamiki pH rosną bardzo wcześnie w procesie rakotwórczości i są jedną z najczęstszych patofizjologicznych cech nowotworów. ”

„Wyniki badania sugerują, że komórki nowotworowe rzeczywiście wykonują niszową inżynierię, tworząc kwaśne środowisko, które jest nietoksyczne dla komórek złośliwych, ale poprzez negatywny wpływ na normalne komórki i tkanki, promuje lokalną inwazję.”

Inwazja guza nie wystąpiła w regionach o normalnym lub prawie normalnym pH. Analizy immunohistochemiczne ujawniły, że komórki na krawędziach inwazyjnych wyrażały transporter glukozy GLUT-1 i wymiennik sodowo-wodorowy NHE-1, z których oba były związane z kwasicą otrzewnową. Na poparcie funkcjonalnego znaczenia naszych ustaleń doustne podawanie wodorowęglanu sodu było wystarczające do zwiększenia pH otrzewnowego i zahamowania wzrostu guza i miejscowej inwazji w modelu przedklinicznym, potwierdzając hipotezę inwazji za pośrednictwem kwasu.

Zwiększone ogólnoustrojowe stężenia buforów pH prowadzi do zmniejszenia kwasicy wewnątrznowotworowej i otrzewnowej. Doustny NaHCO3 selektywnie zwiększał pH guzów i zmniejszał tworzenie spontanicznych przerzutów w mysich modelach raka piersi z przerzutami. Terapia NaHCO3 zmniejszyła również szybkość zajęcia węzłów chłonnych i znacznie zmniejszyła powstawanie przerzutów do wątroby. Wykazano, że kwasowe pH zwiększa uwalnianie aktywnej katepsyny B, ważnej proteazy przebudowującej matrycę.

Rak, infekcje i soda oczyszczona

Onkolog dr Tullio Simoncini był prześladowany za stosowanie wodorowęglanu sodu u pacjentów z rakiem, ponieważ zwrócił uwagę na związek między rakiem a grzybem. Należy pamiętać, łącząc raka z grzybem, że rak - zawsze uważany za spowodowany mutacjami komórek genetycznych - może w rzeczywistości być spowodowany infekcjami wirusami, bakteriami i grzybami.

„Uważam, że zachowawczo 15 do 20% wszystkich nowotworów jest spowodowanych infekcjami; jednak liczba ta może być większa - może podwójna - powiedział dr Andrew Dannenberg, dyrektor Cancer Center w New York-Presbyterian Hospital / Weill Cornell Medical Center. Dr Dannenberg wypowiedział się w przemówieniu w grudniu 2007 r. Podczas corocznej międzynarodowej konferencji American Association for Cancer Research, dlatego jest to kolejny powód, aby leczyć raka za pomocą wodorowęglanu, który ma silne działanie przeciwinfekcyjne.

Wniosek

Większa wiedza na temat mechanizmów, które przyczyniają się do przeżycia komórek nowotworowych, jest kluczem do ich zniszczenia. Wyłączenie oscylacji okołodobowej jest jedną z podstawowych strategii, które stosuje się do rozwoju komórek rakowych, a wodorowęglan sodu w pełni ratuje oscylację okołodobową. Dlatego nadszedł czas, aby główni onkolodzy obudzili się z tym, co nauka medyczna ma do powiedzenia na temat wodorowęglanów. Jest po prostu zbyt wiele korzyści i praktycznie zerowy minus wodorowęglanów. Wodorowęglan od dawna stosowany jest na OIOM-ie, oddziałach ratunkowych i karetkach pogotowia. Nie ma powodu, dla którego nie należy go stosować u wszystkich chorych na raka.

Poniżej znajduje się produkt, którego używam codziennie, aby uzyskać wodorowęglan sodu i potasu. W następnym rozdziale, który łączy użycie wodorowęglanów z postem, wprowadzimy wodorowęglan magnezu, który można dodać do całej wody. Wodorowęglan magnezu jest najsilniejszą formą wodorowęglanu, nie zawiera soli, chociaż nie można go porównać pod względem kosztów z wodorowęglanem sodu lub potasu.REGULACJA pH może być stosowana do zwiększenia pH śliny i moczu; przeciwdziałać nadmiernie kwaśnemu stężeniu

zmiany w przewodzie pokarmowym, krwi i nerkach; oraz w celu uzupełnienia organizmu w minerały potas, magnez i sód. Produkt zawiera (w postaci proszku) wodorowęglan potasu, węglan magnezu, glicynian potasu i wodorowęglan sodu. Każda porcja (około ¼ łyżeczki) zawiera około 300 mg wodorowęglanu, 260 mg węglanu, 142 mg potasu, 105 mg magnezu, 48 mg sodu i 100 mg glicyny.

Potas jest doskonały dla zdrowia serca, a wystarczająca ilości potasu zmniejsza ryzyko udaru mózgu. Potas pomaga również utrzymać zdrowe funkcje trawienne i mięśniowe.

Cancer Res 2009;69(6):2260–8
1 xxeal
Posty: 50
Rejestracja: piątek 21 paź 2016, 21:03
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: xeal » wtorek 12 maja 2020, 10:07

Witam, mam pytanie co do sody. Soda pita naczczo, gaszona, płaska łyżeczka - po sodzie biegunka, dlaczego tak jest?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9107
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13065 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 12 maja 2020, 11:45

Po wypiciu sody minimum pół godziny odstępu, lepiej ze 40 minut, przed pobieraniem czegokolwiek poza wodą.
Znacznie lepszy, bo dłużej trwający efekt alkalizacji daje soda w 3/4 szklanki wody zbuforowana sokiem lub kwsakiem cytrynowym. Buforujemy dopóki bąbluje.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

xeal
Posty: 50
Rejestracja: piątek 21 paź 2016, 21:03
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: xeal » wtorek 12 maja 2020, 12:26

a dużo kwasku cytrynowego na płaską łyżeczkę sody? Rozumiem że przy takim rozwiązaniu nie stosować "gaszenia" wrzątkiem?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9107
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13065 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 12 maja 2020, 15:14

To jest wzrokowo podobna ilość, sypiemy dopóki reaguje po drodze powoli mieszając, bo reakcja jest intensywna.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

bogdantm
Posty: 9
Rejestracja: sobota 16 maja 2020, 11:00
x 2
x 1
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: bogdantm » sobota 16 maja 2020, 11:14

blueray21 pisze:
wtorek 12 maja 2020, 11:45
Po wypiciu sody minimum pół godziny odstępu, lepiej ze 40 minut, przed pobieraniem czegokolwiek poza wodą.
Znacznie lepszy, bo dłużej trwający efekt alkalizacji daje soda w 3/4 szklanki wody zbuforowana sokiem lub kwsakiem cytrynowym. Buforujemy dopóki bąbluje.
Witam
proszę odpowiedzieć ,dlaczego kwasek będzie lepszy niż gaszenie gorącą wodą i jakie proporcje kwasku do sody ?
Ostatnio zmieniony sobota 16 maja 2020, 11:17 przez bogdantm, łącznie zmieniany 1 raz.
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9107
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13065 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 16 maja 2020, 11:57

Witaj @bogdantm na forum.
To było wielokrotnie napisane na tym forum, proponowałbym abyś przeczytał od początku do końca tematy, które cię interesują, wtedy chętnie odpowiemy na pytania, które jeszcze nie padły, a tak tylko powielamy wielokrotnie tą samą informację i proszę nie cytuj postów, które są blisko powyżej, bo wszyscy pamiętają, co było niedawno napisane i szkoda przestrzeni na powielanie tego co było.

W trakcie buforowania sody sokiem, czy kwaskiem cytrynowym wytwarza się cytrynian potasu, który znacznie dłużej utrzymuje alkaliczność organizmu niż sama soda, czy soda kalcynowana (węglan potasu) jakim staje się soda po
jej "gaszeniu" gorącą wodą.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

bogdantm
Posty: 9
Rejestracja: sobota 16 maja 2020, 11:00
x 2
x 1
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: bogdantm » sobota 16 maja 2020, 14:45

Szacun za to co robisz na tym forum
Dzięki za odpowiedz-czytalem ale ogrom
materiału

Skoro cytrynian wchłania się wolniej i daje ten sam efekt bo idzie przez wątrobe to czy można go zastosować zamiast sody?
Mam problemy z zakwaszeniem i to spory od lat
Trochę mam wiedzy ale teoretycznej plus trochę praktyki 10lat i na koncie sukcesy ale zostało
Jeszcze kilka rzeczy 2 poważne to moja motywacja więc poproszę o pomoc o ile to możliwe?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9107
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13065 razy

Re: Soda

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 16 maja 2020, 16:22

Możesz kupić gotowy cytrynian, ale to znacznie drożej wyjdzie, soda i kwasek cytrynowy kosztują poniżej 10 zł za kilo. Poza tym przy alkalizacji powinieneś używać mieszanki z potasem, np. z węglanem potasu, bo zafundujesz sobie potężną nierównowagę minerałów, a zarówno niedobór jak i nadmiar potasu powodują bardzo nieprzyjemne efekty.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ