Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 08 cze 2014, 21:06

Ten post, teoretycznie powinien wywołać lawinę kuracji wymienionymi specyfikami. Ponieważ jestem leniwy przetłumaczyłem tylko popularne zastosowania, nie szukając tego, co jest dostępne po polsku.
Te receptury są zgrubne, lub wręcz enigmatyczne, ale chodzi o wywołanie "tematu". A tematem są dwa "nie lecznicze" specyfiki: naturalny miód i cynamon.
Od razu zrobię zastrzeżenie: do celów zdrowotnych używamy tylko oryginalnego cynamonu ceylońskiego.
Tani cynamon "Casia" z Chin, czasami z Indii zawiera dużą zawartość kumaryny, która nie jest szkodliwa w szarlotce, ale używany prozdrowotnie w znaczących ilościach miałby zły wpływ na wątrobę.
Cynamon jest specyfikiem silnie rozrzedzającym krew i regulującym poziom cukru we krwi.
"Uczuleniowcom" proponuję najpierw sprawdzić czy są wrażliwi, bo bywają osoby reagujące alergicznie na cynamon.Fakty na temat miodu i cynamonu:

* Stwierdzono, że mieszanina miodu i cynamonu leczy wiele chorób.
* Miód produkowany jest w większości krajów świata. Naukowcy również dzisiaj przyjmują miód jako bardzo skuteczny lek dla wszystkich rodzajów chorób.
* Miód może być używany bez żadnych skutków ubocznych dla wszelkiego rodzaju chorób.
* Dzisiejsza nauka twierdzi, że nawet jeśli miód jest słodki, jeśli brany w odpowiednich dawkach jako lek, to nie szkodzi pacjentom z cukrzycą.
* Poza tym, Tygodnik World News, magazyn w Kanadzie, w jego wydaniu z 17 stycznia 1995 dał następującą listę chorób, które można wyleczyć miodem z cynamonem, jak zbadane przez zachodnich naukowców:

Układ immunologiczny: Codzienne stosowanie miodu i cynamonu w proszku wzmacnia system odpornościowy i chroni organizm przed bakteriami i atakami wirusowymi. Naukowcy odkryli, że miód ma różne witaminy i żelazo w dużych ilościach. Stałe stosowanie miodu wzmacnia białe krwinki do walki z bakteriami i chorobami wirusowymi.

Grypa: naukowcy w Hiszpanii wykazali, że miód zawiera naturalny składnik, który zabija zarazki grypy i ocala pacjenta przed grypą.

Przeziębienia: osoby cierpiące na powszechne lub poważne przeziębienia powinny przyjmować jedną łyżkę lekko ciepłego miodu z 1/4 łyżeczki proszku cynamonu dziennie przez trzy dni. Proces ten będzie leczyć najbardziej przewlekły kaszel, przeziębienie i wyczyści zatoki.

ZMĘCZENIE: Ostatnie badania wykazały, że zawartość cukru w miodzie jest bardziej przydatna niż szkodliwa dla wytrzymałości ciała. Seniorzy, którzy biorą miód i cynamon w proszku w równych częściach, są bardziej czujni i elastyczni. Dr Milton, który robił badania, mówi, że połowa łyżki miodu brana w szklance wody i posypana proszkiem cynamonu, przyjmowana codziennie rano po umyciu i po południu około 15:00, kiedy witalność organizmu zaczyna się zmniejszać zwiększa żywotność organizmu w ciągu tygodnia.

Stawy: pacjenci chorzy na zapalenie stawów mogą przyjmować codziennie, rano i wieczorem, jeden kubek gorącej wody z dwoma łyżkami miodu i jedną małą łyżeczką cynamonu w proszku. Jeśli będzie stosowane regularnie nawet przewlekłe zapalenie stawów może być wyleczone. Z ostatnich badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Kopenhadze, wykazało, że gdy lekarze traktują swoich pacjentów mieszaniną jednej łyżki miodu i pół łyżeczki cynamonu w proszku przed śniadaniem, to okazało się, że w ciągu tygodnia, z tych 200 osób tak traktowanych, 73 pacjentów zostało praktycznie całkowicie uwolnionych od bólu, a w ciągu miesiąca, większość wszystkich pacjentów, którzy nie mogli chodzić lub poruszać się z powodu zapalenia stawów zaczęło chodzić bez bólu.

Zakażenia pęcherza moczowego: Weź dwie łyżeczki cynamonu w proszku i jedną łyżeczkę miodu w szklance letniej wody i wypij. Niszczy bakterie w pęcherzu.

Ból zęba: Zrobić pastę z jednej łyżeczki cynamonu w proszku i pięciu łyżeczek miodu i stosować na bolące zęby. To może być stosowane trzy razy dziennie, aż do zakończenia bólów zębów.

Cholesterol: Dwie łyżki miodu i trzy łyżeczki cynamonu w proszku miesza się w 16 ml herbaty, podane pacjentom z cholesterolem stwierdzono zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi o 10 procent w ciągu dwóch godzin. Jak wspomniano dla pacjentów z zapaleniem stawów, w przypadku brania trzy razy dziennie, chroniczny cholesterol jest uleczony. Według informacji uzyskanych we wspomnianym czasopiśmie, czysty miód przyjmowany z jedzeniem codziennie łagodzi dolegliwości cholesterolu. (Przy okazji. Jeśli jesteś bierzesz leki na cholesterol To PRZESTAŃ! Wszystkie zawierają statyny, które osłabiają mięśnie ... w tym twoje serce - i nie wykazano, aby zatrzymywały ataki serca i udary mózgu!!

Rozstrój żołądka: Miód brany z cynamonem w proszku leczy bóle żołądka, a także usuwa wrzody żołądka od podstaw.

GAZ: Według badań przeprowadzonych w Indiach i Japonii, okazuje się, że jeżeli miód jest brany z cynamonem w proszku żołądek jest uwolniony od gazu.

Choroby serca: Zrobić pastę z miodu i cynamonu w proszku, stosować na chleb, zamiast galaretki i dżemu i jeść to regularnie na śniadanie. Zmniejsza poziom cholesterolu w tętnicach i ocala pacjentów przed zawałem serca. Także tych, którzy już mieli atak, jeśli robią ten proces codziennie, są oni utrzymywani z dala od następnego ataku. Regularne stosowanie powyższego procesu zmniejsza utratę oddechu i wzmacnia bicie serca. W Ameryce i Kanadzie, różne domy opieki leczyły pacjentów z powodzeniem i odkryli, że wraz z wiekiem, tętnice i żyły tracą elastyczność i zapychają się; miód i cynamon ożywiają tętnice i żyły.

Niestrawność: Cynamon w proszku posypany na dwie łyżki miodu brany przed jedzeniem łagodzi kwasowość i trawi najcięższe posiłki.

Długowieczność: Herbata z miodu i cynamonu w proszku, gdy brana regularnie, zatrzymuje spustoszenia starości. Weź cztery łyżki miodu, łyżkę cynamonu i trzy szklanki wody i podgrzej jak herbatę. Pić 1/4 szklanki, trzy do czterech razy dziennie. Utrzymuje skórę świeżą i miękką i zatrzymuje postęp starości. Długość życia również się zwiększa i nawet 100-letni, zaczynają wykonywać prace w domu, jak 20-letni.

Pryszcze: stosować trzy łyżki miodu i jedną łyżeczkę proszku cynamonu robiąc pastę. Zastosuj tę pastę na pryszcze przed snem i rano umyj to ciepłą wodą. Jeśli wykonywane codziennie przez dwa tygodnie, usuwa pryszcze od podstaw.

Zakażenia skóry: Zastosowanie miodu i cynamonu w proszku w równych częściach na dotknięte części leczy wypryski, grzybicę i wszystkie rodzaje infekcji skóry.

ODCHUDZANIE: Codziennie rano pół godziny przed śniadaniem na czczo i wieczorem przed snem, pić miód i cynamon w proszku gotowane w jednej szklance wody. Jeśli stosowane regularnie, zmniejsza wagę nawet najbardziej otyłych osób. Również regularne picie tej mieszaniny nie pozwala na gromadzenie tłuszczu w organizmie, nawet jeśli osoba je wysokokaloryczne posiłki.

Rak: Najnowsze badania w Japonii i Australii wykazały, że zaawansowany rak żołądka i kości zostały wyleczyć skutecznie. U pacjentów cierpiących na tego rodzaju raka dzienna powinna przyjmować jedną łyżkę miodu z jednej łyżeczce cynamonu przez jeden miesiąc, trzy razy dziennie.

Nieświeży oddech: Ludzie z Ameryki Południowej, pierwszą rzecz, jaką robią w godzinach porannych, to płuczą gardło jedną łyżeczką miodu i cynamonu w proszku wymieszane w gorącej wodzie, więc ich oddech pozostaje świeży przez cały dzień.

Utrata słuchu: Codziennie rano i wieczorem miód i cynamon, brane w równych częściach przywracają słuch ".
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5079 razy
Otrzymał podziękowanie: 1624 razy

Re: "Stare" przepisy na zdrowie

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » poniedziałek 09 cze 2014, 23:15

@blu, przyznam, że poruszyłeś ciekawy temat i chyba nie warto czekać, aż się rozwinie, dlatego pokusiłem się o wydzielenie go jako osobny wątek.
Myślę, że nie będziesz miał nic przeciw, a wszystkich forumowizów proszę o zamieszczanie nie tylko przepisów, ale też i swoich doświadczeń z tymi naturalnymi specyfikami. :D
Nim zacznę szperać w necie, podpowiesz gdzie można kupić cynamon cejloński?

Ilona Sobik pisze:Cynamon i miód-panaceum na prawie wszystko

Obrazek

Czy wiecie, że osoby z chorobami stawów wypijający rano i wieczorem kubek ciepłej wody z dwiema łyżeczkami miodu i jedną łyżeczką sproszkowanego cynamonu odczuwają wyraźną poprawę stanu swojego zdrowia?

Bardzo efektywny w działaniu jest również sam miód z cynamonem zjadany przed śniadaniem – jedną łyżeczkę miodu mieszamy z pół łyżeczką cynamonu. Rezultaty są odczuwane już po pierwszym tygodniu terapii.

Obrazek

Miód i jego cudowne właściwości są znane od wieków, a w połączeniu z cynamonem daje nie tylko wspaniałe walory smakowe; przede wszystkim zbawiennie działa na nasz organizm i wpływa na nasze zdrowie.
Wzmiankę o drzewie cynamonowca znaleziono w chińskiej księdze zielarskiej chińskiego cesarza Shen Nonga sprzed – bagatela – 2700 lat.
Równie wiekowe są papirusy z III tysiąclecia p.n.e. oraz tabliczki sumeryjskie z około 2200 roku p.n.e., które wymieniają tę roślinę. Wzmianki o cynamonie znajdujemy także w Biblii, gdzie cinnamon lub cynamon z Cejlonu symbolizuje balsamiczną łagodność mądrości. Najprawdopodobniej ,jest to najstarsza i najbardziej popularna przyprawa, jaką zna świat.

Obrazek

Ojczyzną drzewa cynamonowego jest wyspa Cejlon, skąd stosunkowo późno jego uprawę przeniesiono w inne rejony globu. Drzewo to można spotkać w Indiach, Sri Lance, Indonezji, Brazylii, Wietnamie i Egipcie.

Obrazek

Marco Polo biorąc udział w odkrywczych wyprawach w swoich opisach z nich twierdził, że poznał roślinę , która stanowi główne źródło boskiej przyprawy. Jego informacje nie były precyzyjne, ponieważ chodziło wówczas o wielką stawkę –potęgę i monopol Republiki Weneckiej; opisywał cynamon, jako cynamon chiński, czyli kasję z Tybetu: „Kraj rodzi wielką mnogość cynamonu”.
W Indiach cynamon używany był w dużych ilościach niemal od zawsze. Grecy i Rzymianie zaczęli go stosować jako przyprawę kuchenną dopiero około III–IV wieku n.e. Wcześniej doceniali przede wszystkim jego zalety jako środka wzmacniającego i afrodyzjaku. W Państwie Środka kasja miała zapewniać nieśmiertelność. Taoiści uważali go za pokarm bogów, ambrozję. Potłuczona na miazgę kora drzewa cynamonowego wchodziła w skład eliksiru nadającego ciału boski złotożółty kolor oraz siłę, Yang. W odległych nam czasach cynamon pełnił rolę afrodyzjaku; wierzono też, że zapewni nieśmiertelność a nawet był uważany za pokarm bogów.

Obrazek

Kawałek cynamonu traktowany był jako talizman; jeśli noszono go przy sobie – uważano, że odstrasza wszelkie choroby

Właściwości zapachowe czyniły z niego także pachnidło, jak tego dowodzi zdanie wypowiedziane przez wyuzdaną kobietę z biblijnej Księgi Przysłów (VII, 7): „Skropiłam posłanie mirrą, aloesem, cynamonem”. W starożytności, a później w średniowieczu oleje i maści cynamonowe służyły w krajach śródziemnomorskich jako środki odkażające.

Obrazek

Święta Hildegarda doradzała w swoim dziele Physica z XII wieku: „chorym dotkniętym paraliżem, podagrą lub gorączką, dekokt z wina z cynamonem, a tym, których głowa jest tak ciężka i osłabiona, że nie mogą wydychać powietrza przez nozdrza, przyjmować cynamon od czasu do czasu z kęsem chleba albo też po prostu zlizywać go z zagłębienia dłoni”.
Stosowano go do pobudzenia, przy bólach miesiączkowych, jako preparat rozgrzewający.
Współcześnie cynamon jest popularną przyprawą kuchenną, którą otrzymuje się głównie z wysuszonej kory cynamonowca. Występuje w dwóch postaciach: sproszkowany lub w małych, zwiniętych w rulonik kawałkach; jest rdzawego koloru i dzięki zawartemu w nim olejkowi cynamonowemu ma charakterystyczny słodkawo-korzenny, lekko piekący smak oraz silny aromat.

Obrazek

Kora cynamonu ma dużo chromu, który wchodzi w skład tzw. czynnika tolerancji glukozy niezbędnego dla prawidłowego metabolizmu glukozy, oraz odgrywa rolę w przemianach białek i lipidów ( m.in. pomocny w odchudzaniu).
Cynamon zawiera substancje, które uwrażliwiają tkanki na insulinę, pomagają regulować gospodarkę węglowodanową w organizmie.

Obrazek

Ponadto sprzyja pozbywaniu się z organizmu nadmiaru tłuszczu; aby osiągnąć pożądany efekt, trzeba dodawać do potraw pół łyżeczki tej przyprawy dziennie. Można nie tylko doprawiać cynamonem kompoty, ciasta, desery, sałatki owocowe, ale też potrawy mięsne, drobiowe i rybne, zwłaszcza kuchni orientalnej.
Zawiera dużo manganu, żelaza, błonnika i wapnia. Ma właściwości obniżające cholesterol (podobnie jak imbir). Wspomaga leczenia cukrzycy i silnie hamuje rozwój infekcji drożdżaków. Niektóre badania wskazują, ze zmniejsza tępo rozprzestrzeniania się komórek rakowych, a miód z cynamonem przynosi poprawę przy bólach stawów. Cynamon poprawia pamięć, hamuje rozwój bakterii. Jest niezastąpiony w walce z trądzikiem, skutecznie zwalczając wypryski skóry. Ostatnie badania zdają się wskazywać, że w dużym stopniu zapobiega chorobie alzheimera. Przyprawa ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Dodawany do żywności, hamuje rozwój bakterii i psucie się żywności, co czyni go naturalnym konserwantem. Nadaje niepowtarzalny smak potrawom . Olejek i kora cynamonu to prawdziwi siłacze w walce ze zmianami trądzikowymi. Likwidują ropne wypryski, rozjaśniają cerę, zapobiegają plamom trądzikowym, łagodzą przebarwienia.

Obrazek

Cynamon można kupić nie tylko jako przyprawa sproszkowana, czy w postaci lasek ale i w kapsułkach do łykania.
Cynamon przyjmowany doustnie pozytywnie oddziałuje przede wszystkim na układ trawienny, wzmacniając żołądek, korzystnie wpływa na poprawę apetytu i przyspiesza proces trawienia. Skutkuje też jako łagodnie działający środek pomocniczy przy niestrawności, a także przy lekkim zatruciu pokarmowym.

Obrazek

Ciekawostka – pół łyżeczki cynamonu dosypane do kawy lub herbaty z fusami, skleja je i zapobiega efektowi fusów na zębach.

UWAGA: Cynamonu nie powinny używać osoby z chorobami wrzodowymi przewodu pokarmowego i skłonnościami do krwotoków. Ograniczyć cynamon w swojej diecie powinny też kobiety ciężarne – bo nadmiar może doprowadzić do przedwczesnego porodu. Także osoby uczulone na cynamon powinny unikać go w postaci naturalnej oraz w preparatach.
Osoby zażywające leki na cukrzycę lub leki, które wpływają na poziom glukozy we krwi czy insuliny, nie powinni stosować cynamonu w ramach tzw. „ samo leczenia się „ , chyba że są one pod kontrolą lekarza, który na to zezwoli.

Dobroczynne właściwości miodu odkryli już starożytni Egipcjanie, którzy naczynie z miodem wkładali faraonom do grobowca.

Obrazek

Ten słodki nektar od zawsze ceniony był też przez nasze babcie, które słusznie wykorzystywały właściwości miodu w leczeniu różnych chorób.
Miód jest źródłem mikroelementów, takich jak wapń, potas, cynk i magnez. Wpływa dobroczynnie na nasze zdrowie i naszą urodę. Poprawia odporność organizmu i działa antybakteryjnie.
Miód pomaga zapobiegać biegunkom , łagodzi bóle mięśni i zwiększa zdolność koncentracji. Można go także dodawać do herbaty oraz ciast. Miód może być stosowany bez skutków ubocznych przy każdego rodzaju chorobie. Naukowcy twierdzą, że chociaż miód ma słodki smak, to jeśli jest przyjmowany we właściwej dawce jako lekarstwo, nie zaszkodzi on pacjentom cierpiącym na cukrzycę. Jest wytwarzany w większości krajów na świecie. Jest zalecany przy przeziębieniach, ale może pomóc także w problemach z przewodem pokarmowym. Miód nie fermentuje, ani nie wywołuje bólu brzucha, ponieważ zawiera mało sacharozy. Miód reguluje pracę wątroby, nerek i przewodu moczowego. Miód gryczany dobroczynnie wpływa na drogi oddechowe i układ krwionośny; wzmaga apetyt, jest stosowany przy anemii, jest zalecany osobom z chorobami serca; wygładza skórę, regeneruje ją, odżywia i łagodzi stany zapalne. Można go nie tylko jeść, ale też dodawać do maseczek i peelingów. Miód ma właściwości antybakteryjne, dlatego może pomóc w walce z trądzikiem.

Warto pamiętać, ze lecznicze właściwości miodu (podobnie jak i witamina c z cytryny) mogą ulec zniszczeniu, jeśli dodamy go do bardzo gorącej herbaty. Dlatego też, nie dodajemy go zaraz po zalaniu herbaty wrzątkiem, ale po chwili, kiedy temperatura płynu nieco się zmniejszy.

Obrazek

Picie ciepłej herbaty z miodem jest najpopularniejszym sposobem aplikacji tego produktu – aczkolwiek, może być on równie dobrze spożywany na kanapce lub razem z musli i mlekiem.
Badania prowadzone przez naukowców wykazały, że mieszanina miodu i cynamonu korzystnie działa w przypadku chorób serca, zakażenia dróg moczowych, niestrawności, przeziębień, różnego rodzaju wyprysków, wypadania włosów. Korzyści lecznicze miodu znane są od bardzo dawna; świetne efekty daje połączenie z różnymi ziołami. Regularne stosowanie miodu i cynamonu zwiększa energię witalną, daje poczucie zadowolenia i spokoju.

Cytując kanadyjskie pismo Weekly World News ( z 17 stycznia 1995 r.) podam Państwu listę schorzeń wraz z krótkimi „ instrukcjami „ co i jak można leczyć miodem i cynamonem według badań przeprowadzonych przez naukowców z krajów zachodnich.

Choroby serca


Z miodu i cynamonu zrób pastę, nałóż na chleb zamiast dżemu i jedz codziennie na śniadanie. Obniża ona cholesterol i chroni przed atakiem serca. Również osoby po zawale przy codziennym jedzeniu miodu z cynamonem są chronione przed kolejnym zawałem. Regularne stosowanie łagodzi zadyszkę oraz wzmacnia uderzenia serca. Wiele domów opieki w Ameryce i Kanadzie leczyło z powodzeniem pacjentów i według nich, wraz z wiekiem arterie i żyły tracą elastyczność i zatykają się. Miód i cynamon uaktywnia arterie i żyły.

Obrazek

Zapalenie stawów
Osoby cierpiące na zapalenie stawów mogą; przyjmować codziennie rano i wieczorem szklankę; cieplej wody z 2 łyżkami miodu i 1 łyżeczką cynamonu. Przyjmując je regularnie nawet chroniczne zapalenie stawów może być wyleczone. Ostatnie badania przeprowadzone przez Copenhagen University podają, że u pacjentów, którym podawano mieszankę: 1 łyżeczka miodu i pół łyżeczki cynamonu przed śniadaniem w przeciągu tygodnia spośród 200 pacjentów u 73 z nich zniknął ból, a w przeciągu miesiąca prawie wszyscy pacjenci, którzy nie mogli chodzić lub poruszać się ze względu na zapalenie stawów zaczęli chodzić bez oznak bólu.

Ból zęba.
Zrób pastę z jednej łyżeczki cynamonu i 5 łyżeczek miodu. Przyłóż do bolącego zęba. Ból powinien ustąpić po 15-20 minutach.

Infekcje pęcherza
Rozpuść 2 łyżeczki cynamonu i 1 łyżeczkę miodu w szklance letniej wody i wypij. Taka mieszanka niszczy drobnoustroje pęcherza.

Cholesterol
2 łyżeczki miodu i 3 łyżeczki cynamonu wymieszane z 1 szklanką wody,
podane pacjentom z podwyższonym cholesterolem obniżają poziom cholesterolu we krwi o 10% w ciągu 2 godzin.

Przeziębienie
Osoby cierpiące na przeziębienie o różnym nasileniu powinny przyjmować codziennie przez 3 dni 1 łyżeczkę letniego miodu z 1/2 łyżki cynamonu. Wyleczy on większość chronicznego kaszlu, przeziębienia oraz przeczyści zatoki.

Obrazek

Rozstrój żołądka
Miód i cynamon łagodzą ból brzucha oraz usuwają wrzody żołądka.

Wzdęcia
Jak podają; badania przeprowadzone w Indiach i Japonii miód przyjmowany wraz z cynamonem łagodzi wzdęcia.

Układ odpornościowy
Codzienne przyjmowanie miodu i cynamonu wzmacnia układ odpornościowy i chroni organizm przed bakteriami i wirusami. Naukowcy podają, ze miód zawiera dużo witamin oraz żelaza. Regularne stosowanie miodu wzmacnia białe krwinki do walki z bakteriami i chorobami wirusowymi.

Obrazek

Niestrawność
2 łyżeczki miodu posypane cynamonem przed jedzeniem obniżają kwasowość i ułatwiają trawienie ciężko strawnych potraw.

Grypa
Naukowcy z Hiszpanii dowiedli, że miód zawiera pewien naturalny składnik, który zabija drobnoustroje grypy i chroni przed tą chorobą.

Długowieczność
Regularne picie herbaty z miodem i cynamonem zatrzymuje zniszczenia organizmu spowodowane procesem starzenia. Weź 4 łyżki miodu, 1 łyżkę cynamonu i 3 szklanki wody, wszystko razem zagotuj. Pij 1/2 łyżki szklanki, 3-4 razy dziennie. Dzięki temu twoja skora będzie świeża, a proces starzenia zatrzymany. Również długość życia wydłuża się, a stulatek czuje się prawie jak dwudziestolatek.

Piegi
Zrób papkę z 3 łyżeczek miodu i 1 łyżeczki cynamonu. Nałóż ja na piegi przed snem i zmyj następnego dnia rano ciepłą wodą. Codzienne stosowanie przez 2 tygodnie, całkowicie usunie piegi.

Infekcje skórne
Nałóż równomiernie miód i cynamon na chore miejsce. Można leczyć wypryski, grzybice oraz wszystkie rodzaje infekcji skórnych.

Utrata wagi
Pij ugotowany w szklance wody miód i cynamon, codziennie rano pół godziny przed śniadaniem na pusty żołądek i wieczorem przed snem. Przyjmowane regularnie obniżają wagę nawet u bardzo otyłych ludzi. Nie pozwalają na gromadzenie się tłuszczu w organizmie nawet przy wysokokalorycznej diecie.

Nowotwór
Ostatnie badania przeprowadzone w Japonii i Australii wykazały, że udało się wyleczyć zaawansowane stadium raka żołądka i kości. Osoby cierpiące na tego rodzaju nowotwory powinny przyjmować 1 łyżeczkę miodu z 1 łyżeczką cynamonu przez jeden miesiąc trzy razy dziennie.

Zmęczenie
Badania wykazały, że cukier zawarty w miodzie ma działanie dobroczynne, a nie szkodliwe dla organizmu. Starsze osoby, przyjmujące miód i cynamon w takich samych ilościach są bardziej ożywione i sprawniejsze. Dr Milton, autor badania, zaleca pół łyżeczki miodu na szklankę wody i troszkę cynamonu. Codzienne picie po umyciu zębów i po południu ok. 15.00, kiedy obniża się aktywność organizmu, a w ciągu tygodnia odzyskamy witalność.

Obrazek

Nieświeży oddech
Ludzie w Południowej Afryce codziennie rano płuczą gardło taką mieszanką: 1 łyżeczka miodu i cynamonu z ciepłą woda, a ich oddech pozostaje świeży przez cały dzień.

Uwaga na kumarynę!
Kumaryna to substancja chemiczna o zapachu świeżego siana. Występuje naturalnie w niektórych roślinach, a szczególnie w cynamonie gatunku kasja. Jest on tańszy i uznawany za gorszy od cynamonu cejlońskiego, w którym znajduje się znacznie mniej kumaryny.

Kumaryna ma działanie rozkurczowe i przeciw obrzękowe, ale ze względu na jej toksyczne właściwości nie stosuje się jej w medycynie, gdyż może wywołać marskość lub raka wątroby. Tylko w niewielkich ilościach wykorzystuje się ją w niektórych gałęziach przemysłu; ( związek ten występuje również w innych roślinach, takich jak seler, rumianek, koniczyna słodka i pietruszka)
Ze z zwiększoną ostrożnością powinny zatem wykazać się osoby używające samego cynamonu bądź spożywające herbatę, desery czy płatki śniadaniowe mające w swym składzie wspomnianą przyprawę. Zgodnie z unijnym prawem, obowiązującym również w Polsce, w produktach spożywczych maksymalna dopuszczalna zawartość kumaryny wynosi 2 mg/kg produktu.

Na koniec miodowo – cynamonowych ciekawostek chciałam Państwu zaproponować kilka małych porad i przepisów:

Jak przygotować cynamonową kąpiel?

Podgrzej dwie szklanki mleka, pół szklanki oliwy i połącz z dwiema łyżkami cynamonu. Całość wlej do wanny z gorącą wodą.

Na cellulit- przygotuj peeling cynamonowy.
Zmieszaj jogurt naturalny z dwiema łyżkami oliwy, szklanką cukru i dwiema łyżkami cynamonu. Przy użyciu rękawicy do masażu wcieraj mieszankę w ciało, a następnie spłucz pod bieżącą wodą.

Na włosy- cynamon pobudza cebulki.
Połącz łyżkę ciepłej oliwy, łyżkę miodu i łyżeczkę cynamonu. Natrzyj włosy gotową mieszanką, owiń głowę folią i pozostaw na ok. 15 minut, następnie spłucz używając szamponu. Jako że oliwę może być trudno domyć polecam miksturę robić w weekend i dwa razy umyć szamponem – najlepiej takim dla dzieci. Dobry jest też olejek cynamonowy, który zamiast cynamonu sproszkowanego można dodać do kąpieli ( nie więcej jak 15 kropli na wannę wody). Wygładza skórę, pięknie pachnie, odpręża, działa rozgrzewająco – nie ma nic lepszego na zmarznięte stopy.

UWAGA! Nie wolno przesadzać z olejkiem cynamonowym i NIE WOLNO stosować go bezpośrednio na skórę, bo można sobie zrobić krzywdę. Olejek taki okropnie piecze, można dostać uczulenia i podrażnić naskórek.

Marchewka w miodzie i cynamonie
SKŁADNIKI:
pół kilo marchewki , sok z połowy cytryny, łyżka miodu, cynamon do smaku, łyżka masła
Marchewkę oskrobać i gotować ok. 10 minut, tak, aby była miękka, lecz nie rozgotowana, ponieważ trzeba przełożyć ją na patelnię. Następnie rozpuścić na patelni łyżeczkę masła, wrzucić marchewki, dodać łyżkę miodu, sok z cytryny i cynamon. Wszystko wymieszać i doprawić cynamonem do smaku.

Obrazek

Grzaniec z miodu pitnego

SKŁADNIKI:
1,5 l miodu pitnego półtoraka lub dwójniaka, 300 g miodu lipowego, goździki ok. 0,6 – 0,7 g , suszone owoce jałowca – 5-10 szt. , cynamon – 1 łyżeczka, gałka muszkatołowa ok. – 1 łyżeczka, imbir ok. 0,6 – 0,7 g , laska wanilii ok. 0,4 – 0,6 g , pieprz czarny ok. 0,14g
Przyprawy należy utłuc w moździerzu. Dodawać z umiarem, ponieważ możemy całkowicie utracić smak gorącego miodu i będziemy pić najzwyklejszy kordiał korzenny. Miód pitny podgrzać do temp. 50-55 C, dodać miód, wymieszać, dodać przyprawy i utrzymywać pod przykryciem w temp. ok. 55 C przez 5- 7 min. Pić gorący w glinianych lub porcelanowych naczyniach, które dłużej utrzymują ciepło. Do podgrzewania miodu możemy również używać specjalnych podgrzewaczy.

Obrazek

Nalewka jarzębinowa na miodzie
SKŁADNIKI:
30 dag owoców jarzębiny, 3/4 l czystej wódki, syrop z pół szklanki cukru, 1-2 łyżki miodu (najlepiej lipowego) oraz 1/2 szklanki wody
Nalewkę lepiej jest nastawić po pierwszych przymrozkach – wtedy owoce jarzębiny tracą cierpkość i gorycz. Opłukujemy je, wsypujemy do żaroodpornego naczynia i wstawiamy do piekarnika ( 180°C ). Po 15 min piekarnik wyłączamy, a owoce zostawiamy na kolejnych 45 min. Ostudzone owoce zalewamy wódką i odstawiamy w ciemne miejsce na pół roku. Zlewamy płyn, dosładzamy syropem ( miód + woda + cukier ) i odstawiamy na dziesięć dni. Zamiast wódki może być spirytus.

Nalewka z dzikiej róży
SKŁADNIKI:
30 dag owoców dzikiej róży, szklanka cukru, pół szklanki miodu, pigwa, kawałek kory cynamonowej, 3/4 l wódki
Owoce oczyścić z pestek i włosków ; opłukać. Usunąć gniazda nasienne z pigwy i pokroić ją w paski. Wszystko zasypać cukrem i odstawić na dobę. Dodać cynamon, miód, zalać wódką ( lub spirytusem ). Odstawić na cztery tygodnie, potem płyn przefiltrować i zlać do butelek. Nalewka jest gotowa po czterech miesiącach.

Kawa z miodem i cynamonem
SKŁADNIKI:
gorąca kawa, ciepłe (spienione) mleko, 1 łyżeczka cynamonu, 2 łyżki miodu
sposób przygotowania:
Na spód szklanki wlać dwie łyżki miodu . Następnie zasypać miód łyżeczką cynamonu i delikatnie zalać kawą, mniej więcej do 3/4 poziomu naczynia. Powoli dodawać ciepłe mleko. Jeżeli jest spienione, można też posypać cynamonem mleczną piankę. Przez ścianki szklanki będzie widać idealnie oddzielone warstwy: złocistą, brązową, beżową i białą.

Obrazek

Życzę wszystkim Czytelnikom dużo, dużo zdrowia.
Ilona Sobik
http://bogatyczlowiek.eu/cynamon-i-miod ... -wszystko/
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 09 cze 2014, 23:50

No i znalazłeś nie tylko to samo, ale dużo więcej.
W zakupie - jak zwykle Allegro, choć pewnie kilka innych miejsc też by się znalazło.
Szukamy w/g hasła "cynamon ceyloński". Sprzedaje go tam m. in. p. Marlena z Akademii Witalności w cenie ok. 260 zł za 1 kg + transport. Niestety ten rodzaj jest ca. 10 razy droższy niż typ "Casia" z Chin.
Ja zamawiałem mielony od tego z Goerlitz, jak dojdzie to zobaczę czy nie podróbka.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 115

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 10 cze 2014, 00:34

Nim zacznę szperać w necie, podpowiesz gdzie można kupić cynamon cejloński?

Ja też już wczoraj kupiłam na Allegro, wybrałam niewielkiego sprzedawcę z samymi "5" i zamówiłam w laskach. Lasek nie da się podrobić bo cejloński wygląda inaczej, cienkie listki, a ten chiński wygląda jak gruba kora. Porównaj Dariuszu pierwsze zdjęcie lasek cynamonowych, które wkleiłeś i ostatnie, będziesz widział o co chodzi. Sprzedaje w porcjach po 25 gram, wychodzi 240/kg. Wzięłam na próbę 100 gram. 8-)
http://allegro.pl/cynamon-oryginalny-ce ... 63966.html
0 xbaba
x 115

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 10 cze 2014, 01:14

Chodzi mi o te dwa zdjęcia, na pierwszym jest cejloński. 8-)
Obrazek

Obrazek
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 10 cze 2014, 08:59

To ostatnie zdjęcie to rzeczywiście cynamon cassia w towarzystwie gwiazdki anyżu.
Tego cynamonu do celów zdrowotnych należy unikać, Jest to gruba twarda warstwa, którą trudno pokruszyć nawet w moździerzu.
Doskonale natomiast się nadaje do kompozycji zapachowych z olejkami, świecami itd. - ma bardziej intensywny zapach.

Edit: Zmielony cejloński ma też jaśniejszy kolor.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

renwroc
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 19:21
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: renwroc » wtorek 10 cze 2014, 16:11

ooo, kupa kasy za cejloński, a co z indonezyjskim- może być jako półśrodek? widziałam kiedyś drzewa cynamonowe, wtedy zdrowa byłam i zrobiłam parę fotek, dziś wpiłabym się zębami...
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 10 cze 2014, 16:45

Niestety Indonezyjski, popularny w Polsce to też Cassia, czyli model Chiński. Faktycznie Cejloński kosztuje dużo, ale alternatywy nie ma. Nie sprawdzałem, ale przypuszczam, że używanie ekstraktów będzie jeszcze droższe i nie wszędzie da się zastosować.
A jeśli chodzi o naturalny sposób na rozrzedzanie krwi - to na razie nie znam porównywalnej alternatywy, a zbyt gęsta krew morze przysporzyć wiele problemów z możliwością szybszego opuszczenia tego świata. Klasyczna medycyna na taką okoliczność każe robić zastrzyki w brzuch, chwilowo wyleciał mi z głowy czynnik aktywny, ale są to działania doraźne. Cynamon daje efekt dość długotrwały i można potem zmniejszyć dawkę lub robić przerwy.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 115

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 10 cze 2014, 17:13

renwroc pisze:ooo, kupa kasy za cejloński, a co z indonezyjskim- może być jako półśrodek? widziałam kiedyś drzewa cynamonowe, wtedy zdrowa byłam i zrobiłam parę fotek, dziś wpiłabym się zębami...

25 gram to około 10 lasek, czyli 40 za 100 gram za 24 złote. Nie trzeba od razu kupować kilograma. 8-)
Nie wiem jak to wyjdzie po zmieleniu, jak duże są te laski, ile łyżeczek z tego będzie, na jak długo wystarczy, napiszę później. W przeciętnej torebce zmielonego jest 15 gram, to jest 5 pełnych łyżeczek takich starego typu po 4 ml, choć te najstarsze miały po 5 chyba z tego co pamiętam ze starych przepisów. :D

Jeśli objętość wyjdzie podobnie to wystarczy na miesięczną kurację 1/2 łyżeczki dziennie, i jeszcze zostanie połowa dla drugiej osoby albo na interwencje o ile w ogóle będą potrzebne przy stałym małym dawkowaniu. 8-)

Miodek też już kupiłam i czekam, tupię nóżkami z niecierpliwości, mam nadzieję że mi to trochę energii doda bo okropnie osłabiona jestem po tych swoich cudach wybaczających, niby tylko słowa i intencja a w ciele mi się psychosomatyka aż gotuje, senność jak zgaszenie światła zwyczajnie przewraca mnie do łóżka na dwie/trzy godziny snu i cały dzień słaniam się na nogach. Znaczy działa! :D
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 10 cze 2014, 20:08

Chyba musimy trochę tu oddemonizować tą kumarynę.
Ogólnie, żeby nie wchodzić w szczegóły, kumaryn jest 13, ta z cynamonu jest chyba 7-ma z kolei 13-ta to są alfatoksyny, które znowy maja wiele nazw.
Ogólnie kumaryny przestano stosować w lecznictwie, ze względu na łatwość przedawkowania i szkodliwe działanie na wątrobę po przekroczeniu dawki. Pogłoski o tym, że kumaryny są kancerogenne nie zostały jak dotąd potwierdzone. Kumaryny stosowano głównie z powodu ich uspokajającego działania.
W lecznictwie zaprzestano ich używać, ale nie w przemyśle kosmetycznym. Tam są stosowane nagminnie w wielu preparatach. Piszę to dlatego, że są one pobierane z kosmetyków przez skórę.
To teraz zajmijmy się liczbami, dawkami itp.
Cynamon Cejloński zawiera 0,8 g kumaryny w 1 kg produktu, a Chiński i podobne do 3 g do 8,8 g kumaryny w 1 kg produktu. Zachodnie źródła przyjmują (chyba średnią) 5 g / 1 kg.
Teraz określenie nieszkodliwej dobowej dawki kumaryny. Badania przeprowadzano na psach (niestety) i określono, że najwyższą dzienną nieszkodliwą dla psów dawką kumaryny jest 10 mg na kilogram wagi ciała. 25 mg / 1kg wagi powodowało wystąpienie żółtaczki lub innych chorób wątroby. Przy dawce 35 mg / kg wagi psy zdychały po kilku do kilkunastu tygodni. Badania były jednokrotne i nikt już nic więcej nie sprawdzał, w moim przekonaniu za sprawą lobby farmaceutycznego - cynamonu nie da się opatentować!
Na podstawie tych badań określono maksymalną bezpieczną codzienną dawkę kumaryny dla człowieka w wysokości 0,1 mg na 1 kg wagi, czyli 0,6 mg dla osoby o wadze 60 kg.
Jak widzicie to bardzo mało - dla psów dawka 100 razy większa nie była szkodliwa.

Wprawdzie wzięto po uwagę kumarynę, którą zjadamy w innych warzywach i przyprawach oraz dawkę pobraną z kosmetyków i tu przyjęto - uwaga! - 1,2 mg z kosmetyków!
Nie podano ile zabookowano na warzywa, ale myślę, że w granicach 0,3 - 0,5 mg.
Dawkę wyliczano dla średniej długości życia zakładając codzienne pobieranie kumaryny.
Jak widać jest to dawka mocno asekuracyjna,
w ustalaniu dawek leków aż tak ostrożni nie bywają, o czym świadczy wiele wpadek koncernów farmaceutycznych i wiele wycofywanych leków.
Teraz policzmy co to oznacza. Dla uproszczenia przyjmijmy średnią zawartość kumaryny w cynamonie cassia jako 5 g w 1 kg cynamonu.
Dla osoby ważącej 60 kg i dawce 0,1 mg to oznacza limit dzienny 120 mg - 0,12 g - to szczypta cassia.
Ta dawka jest tak wyliczona, że nawet cynamonu cejlońskiego niewiele można byłoby zjeść, bez liczenia to jest ok. 1 g. A przecież nikt nie obserwował ujemnych skutków używania cynamonu cejlońskiego.
Obserwowano natomiast zmiany w w testach wątrobowych u ludzi wrażliwych na kumarynę przy dawce już 25 mg na dobę. Bo są ludzie wrażliwi bardziej i mniej, dlatego na wstępie pisałem o sprawdzeniu pod kątem alergii.
Z tego wynika, że obserwacje i badania na psach były poprawne i okresowo pobierana dawka 10 mg kumaryny na osobę ( nie na kilogram wagi!) o przeciętnej wadze nikomu krzywdy nie zrobi, choć nikogo do tego nie zachęcam.
Przy takim założeniu to odpowiada średnio 2 g cynamonu cassia (ok. pół łyżeczki) i 12,5 g cynamonu cejlońskiego.
Z tego wynika, że nawet używanie doraźnie 3 łyżeczek dziennie cynamonu cejlońskiego nie powinno być problemem, natomiast łyżeczka cassia dla niektórych to już może być zbyt wiele.
Mam nadzieję, że teraz wszyscy widzą różnicę.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

urszula
Posty: 4
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 09:36
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: Witamina P "Bajkalska" - Taksifolina

Nieprzeczytany post autor: urszula » czwartek 12 cze 2014, 16:01

baba pisze:Na bolące stawy powinien Ci pomóc cynamon z miodem, w każdym razie sama mam taką nadzieję, przeczytaj ten wątek Urszulo. 8-)

viewtopic.php?f=17&t=1056

Bardzo dziękuję za wskazówkę, już czytam, już się zagłębiam, już pochłaniam :P
Cieszę się, że trafiłam na to forum, bo tu jest kopalnia wiedzy wszelakiej. Jak na razie, to czuję się nieco zagubiona i zdezorientowana, ale mam nadzieję, że może ktoś bardziej ''kumaty'' w tym temacie mi coś podpowie.
Chodzi mi o terapię miodem z cynamonem. Pomaga na chore stawy...świetnie, ale mam też nadciśnienie i dusznicę bolesną, wysoki cholesterol, a i schudnąć też by się przydało i to wcale nie mało, no to jak mam to stosować?
Na każde schorzenie przewidziana jest inna dawka tychże składników i inny sposób stosowania. Więc mam po kolei zajmować się, że tak powiem każdym schorzeniem po kolei, aż do wyleczenia, zgodnie ze wskazaniami, czy może jak będę pić na przykład 2 razy dziennie szklankę wody z dwiema łyżkami miodu i dwiema łyżeczkami cynamonu, to pomoże mi na więcej niż jedno schorzenie, a może na wszystkie?
Ratunku, jedno wiem, że nic nie wiem... ;)
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 12 cze 2014, 16:55

Witaj Urszulo. Przeniosłem twego posta tutaj, bo dotyczy bardziej cynamonu.
Jakby tu zacząć, powiem tak - więcej nie zawsze znaczy lepiej,więc nie zachęcam do brania 2 łyżeczek cynamonu z 2 łyżkami miodu. Może zacznij od 1/2 łyżeczki cynamonu - 2 -3 razy dziennie.
Cynamon znacząco rozrzedza krew, więc jeśli nie masz zbyt gęstej to nie należy z ilością cynamonu przesadzać. Wypisałaś kilka przypadłości, ale nic nie wiemy o cukrze, a ma to znaczenie zarówno we krwi, jak i w spożywaniu.
Generalnie pierwszą zasadą powrotu do zdrowia jest utrzymanie pH organizmu na poziomie bliskim 7, czyli równowagi kwasowo zasadowej..
Inaczej wiele minerałów, witamin i aminokwasów nie będzie pobierane lub syntetyzowane.
Niezależnie od ilości przypadłości na które mikstura działa bierzesz jedną dawkę, one zapewne będą reagowały różnie, jeśli w ogóle, bo nie u każdej osoby to działa na wszystko.
W sumie to nie jest leczenie, typu jedna tabletka i po bólu, to jest proces i zdrowienie musi potrwać, podobno 1/10 czasu "nabierania" chorób.
Generalnie oprócz taksifoliny moim zdaniem powinnaś się zainteresować jeszcze beta glukanem na poprawę funkcjonowania systemu odpornościowego.
Tyle uwag ogólnych.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5079 razy
Otrzymał podziękowanie: 1624 razy

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » czwartek 12 cze 2014, 18:38

blu pisze:...
Generalnie oprócz taksifoliny moim zdaniem powinnaś się zainteresować jeszcze beta glukanem na poprawę funkcjonowania systemu odpornościowego.
...


o beta glukanie możesz poczytać w tym wątku >> (kliknij na ten niebieski napis).
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

urszula
Posty: 4
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 09:36
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: urszula » czwartek 12 cze 2014, 20:59

blueray21 pisze:Witaj Urszulo. Przeniosłem twego posta tutaj, bo dotyczy bardziej cynamonu.
Jakby tu zacząć, powiem tak - więcej nie zawsze znaczy lepiej,więc nie zachęcam do brania 2 łyżeczek cynamonu z 2 łyżkami miodu. Może zacznij od 1/2 łyżeczki cynamonu - 2 -3 razy dziennie.
Cynamon znacząco rozrzedza krew, więc jeśli nie masz zbyt gęstej to nie należy z ilością cynamonu przesadzać. Wypisałaś kilka przypadłości, ale nic nie wiemy o cukrze, a ma to znaczenie zarówno we krwi, jak i w spożywaniu.
Generalnie pierwszą zasadą powrotu do zdrowia jest utrzymanie pH organizmu na poziomie bliskim 7, czyli równowagi kwasowo zasadowej..
Inaczej wiele minerałów, witamin i aminokwasów nie będzie pobierane lub syntetyzowane.
Niezależnie od ilości przypadłości na które mikstura działa bierzesz jedną dawkę, one zapewne będą reagowały różnie, jeśli w ogóle, bo nie u każdej osoby to działa na wszystko.
W sumie to nie jest leczenie, typu jedna tabletka i po bólu, to jest proces i zdrowienie musi potrwać, podobno 1/10 czasu "nabierania" chorób.
Generalnie oprócz taksifoliny moim zdaniem powinnaś się zainteresować jeszcze beta glukanem na poprawę funkcjonowania systemu odpornościowego.
Tyle uwag ogólnych.

Dziękuję za cenne wskazówki. Już jestem mądrzejsza. :P Dodam że cukier mam w porządku, ale jestem w grupie ryzyka, póki co, jest dobrze.
Poczytam sobie jeszcze i będę próbować. Dziękuję i pozdrawiam. :)

______________________________________________________________________

Dariusz pisze:
blu pisze:...
Generalnie oprócz taksifoliny moim zdaniem powinnaś się zainteresować jeszcze beta glukanem na poprawę funkcjonowania systemu odpornościowego.
...


o beta glukanie możesz poczytać w tym wątku >> (kliknij na ten niebieski napis).

Dziękuję, na pewno skorzystam, na razie pochłaniam wiedzę. Jak będę miała jeszcze pytania, na pewno podokuczam.Do miłego czytania. :P

Scaliłem posty -
darek
0 xbaba
x 115

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: baba » niedziela 06 lip 2014, 20:51

baba: Nie wiem jak to wyjdzie po zmieleniu, jak duże są te laski, ile łyżeczek z tego będzie, na jak długo wystarczy, napiszę później.

Raportuję, że piję i używam ale obietnicy nie dotrzymam i nie zapodam ile łyżeczek wychodzi po zmieleniu. Kruchy jest i łatwo się łamie ale mieli się ciężko, spaliłabym młynek, gdybym wszystko na raz próbowała zmielić. Więc mielę małymi partiami i używam na bieżąco z młynka. Też nieregularnie niestety to obliczyć się nie da nijak. Stawy mnie mniej bolą więc na to chyba pomaga. 8-)
Gwarancji nie daję że to po tym bo ja okropnie dziwnie na wszystkie specyfiki reaguję a używam teraz różnych. Ale faktem jest że stawy barkowe i biodrowe bolały mnie od lat a teraz po krótkim używaniu cynamonu mniej. 8-)

Za to łokcie mnie zaczęły boleć ale to myślę jest psychosomatyczne bo zaczęłam się teraz "łokciami rozpychać" czyli dałam sobie z oporami pewne niewielkie prawa w swoim prywatnym życiu. I mam takie "wyrzuty sumienia" w łokciach. :lol: :lol: :ugeek: :D
0 xAwatar użytkownika
AdamW
Posty: 118
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 09:21
x 2
Podziękował: 78 razy
Otrzymał podziękowanie: 152 razy

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: AdamW » sobota 20 gru 2014, 10:51

Skończył mi się ostatnio miód i tak myślałem czym go zastąpić do czasu aż go zakupię. I znalazłem syrop z agawy, ale po kilku dniach coś mi mówiło aby poczytać o nim, no i przeszła mi ochota na stosowanie agawy.

http://www.tlustezycie.pl/2013/07/czemu ... drowy.html

Jak myślicie, to prawda?
0 xAwatar użytkownika
belfanior
Posty: 379
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 19:58
x 8
x 22
Podziękował: 1238 razy
Otrzymał podziękowanie: 876 razy

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: belfanior » sobota 20 gru 2014, 13:15

No...ciekawe...Wode z miodem,odrobina soku z cytryny i cynamonem pije juz od dluzszego czasu,(jakis rok),choc o jego dobroczynnym dzialaniu przeczytalem dopiero niedawno-tutaj! :D
Moze zadzialalem jakos "intuicyjnie",moze po prostu mi smakuje :lol:
Jakiegos zbawiennego wplywu nie zauwazylem,ale moze dlatego ze mimo polwiecza zycia za soba jestem jako byk zdrowy. :D
Dzbanek z woda zwylke stoi na "czarodziejskiej mandali" :lol: podkladce z lewoskretnej spirali zalaminowanej dla ochrony przed wilgocia...pozbywam sie w ten sposob smaku i zapachu chloru-kto chce niech wierzy!
Wogole staram sie odzywiac intuicyjnie...wystarczy tylko otworzyc uszy i...podazac za instrukcjami :lol:
I jak wspomnialem zdrow jestem...choc od piwka i fajek nie stronie... :D
0 xAwatar użytkownika
AdamW
Posty: 118
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 09:21
x 2
Podziękował: 78 razy
Otrzymał podziękowanie: 152 razy

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: AdamW » sobota 20 gru 2014, 13:19

No ok, ale swoją wypowiedź kierujesz do mnie? Bo jak tak, to ja nie neguje cynamonu bo sam uzywam, ale pytałem o zamiennik w stosunku do miodu - czyli o syrop z agawy bio.
0 xAwatar użytkownika
belfanior
Posty: 379
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 19:58
x 8
x 22
Podziękował: 1238 razy
Otrzymał podziękowanie: 876 razy

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: belfanior » sobota 20 gru 2014, 13:35

AdamW pisze:No ok, ale swoją wypowiedź kierujesz do mnie? Bo jak tak, to ja nie neguje cynamonu bo sam uzywam, ale pytałem o zamiennik w stosunku do miodu - czyli o syrop z agawy bio.

Nie kieruje jej do nikogo...po prostu staralem sie podzielic ...ze sam to pije :D
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 20 gru 2014, 14:07

Sensownego zamiennika nie ma, przecież nie będę ci polecał amerykańskiego "samego zdrowia" w postaci syropu klonowego.

Edit: A na chlor we wodzie też mamy sposoby.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
belfanior
Posty: 379
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 19:58
x 8
x 22
Podziękował: 1238 razy
Otrzymał podziękowanie: 876 razy

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: belfanior » sobota 20 gru 2014, 14:18

blueray21 pisze:Sensownego zamiennika nie ma, przecież nie będę ci polecał amerykańskiego "samego zdrowia" w postaci syropu klonowego.

Edit: A na chlor we wodzie też mamy sposoby.

...to podziel sie Blue...dodam do mojej skarbnicy...i pewnie inni tyz... ;)
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 20 gru 2014, 14:24

Ależ to jest gdzie indziej - tiosiarczan sodu, działa natychmiast, szkodliwych działań ubocznych brak.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 175
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4902 razy

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 27 sty 2015, 19:05

belfanior pisze:I jak wspomnialem zdrow jestem...choc od piwka i fajek nie stronie... :D


I tak trzymaj :)
Okres gwarancji sie pewnie dla ciebie nie skończył więc raduj sie zdrowiem póki co 8-)

Przeczytałam ten wątek i autorowi wielkie Dziekuję.
Aby rozrzedzić krew tylko cynamon wystarczy ?
Po jakim czasie organizm sie nasyci abym mogłabym to sprawdzic np.poprzez badanie INR ?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 27 sty 2015, 20:09

Trudno powiedzieć, jak zwykle sprawa indywidualna, jednym wystarcza 3 miesiące, a innym rok z okładem, przy założeniu nie przekraczania dozwolonej dawki. Ale jest taka zależność, że czym organizm młodszy tym szybciej wraca na właściwe tory.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 175
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4902 razy

Re: Miód z cynamonem - prawie na wszystko

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 29 sty 2015, 13:32

blueray21 pisze:...... więcej nie zawsze znaczy lepiej,więc nie zachęcam do brania 2 łyżeczek cynamonu z 2 łyżkami miodu. Może zacznij od 1/2 łyżeczki cynamonu - 2 -3 razy dziennie.
Cynamon znacząco rozrzedza krew, więc jeśli nie masz zbyt gęstej to nie należy z ilością cynamonu przesadzać.

Zaobserwowałam pewne zjawisko, które potwierdzałoby wczesniejsze informacje na temat cynamonu.
Cynamon sam w sobie mnie mocno zaciekawił.
Jako, że lubie i pije "dobrą kawę" - raz dziennie, postanowiłam spróbować i w miejsce kawy co drugi dzień pobierać tenże cynamon ceylońskim zwany.
Aby było trzy w jednym i słodko zarazem mieszam go z łyżeczką miodu, który już nabyłam w kombinacji z pierzgą. Smak wysmienity gdyz cynamon wszyscy wiedza jaki jest, a miód z pierzga ma inny smak niz miód solo.
NIestety nie mozna przesadzic z ilościa i porą aplikacji.
Ja siebie uraczyłam po 18:00...nie spałam do 2:00 .
Mocno pobudza. Kazdy reaguje na inne dawki.
A teraz OT. Przepraszam, ale tu pasuje:)
Aby było jeszcze lepiej to podaje przepis na fajne małe co nie co.
Sławetne i niezastapione siemię lniane zmielone tuz przed, łyżek dwie+ innych nasion zmielonych pospołu (sezam czarny, dynia, wiesiołek) 1 łyżka , tenże miód z ingrediencyjami + lokalne owoce pokrojone w kostkę+ do rozrzedzenia co kto woli.
Ja lubie na naturalnym jogurcie - mała ilość, bo zrobi sie zupa.
Wszystko jest tak kwaskowe lub słodkie jak i owoce użyte oraz ilość miodu.. Trzeba sobie ułozyc proporcje.
Moje ulubione kombinacje to banan + papaja. Raczej z tych miękkich soczystych (w zalezności od pory roku)
Polecam.
0 xODPOWIEDZ