Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Nafta - petroleum

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 10 lis 2017, 22:11

Despina83 pisze:
czwartek 09 lis 2017, 19:11
Szczerze mowiac, nie. Zajmuje sie chora tesciowa i nie mam za wiele wolnego czasu :( .
Znam ten ból.
Zwłaszcza na początku masz zamieszczonych masę info odnośnie stosowania i na jakie dolegliwości.
Postaram sie jakos przebrnac przez te 33 strony, aby znalezc odpowiedz.
Warto bo zamieszczono tam wiele cennych wskazówek, jednak początek da odpowiedzi na Twoje pytanie odnośnie nafty w tej dolegliwości.
Powiem Ci tak, to trening czyni mistrza, nie gotowe podpowiedzi.
Było tu już wielu pytaczy i wciąż czepiali się tylko niuansów by - bo chyba to było ich celem - uwypuklić ich zdaniem niestosowność tej praktyki.
Należę do starych wyjadaczy w stosowaniu nafty, sam na sobie wiele aspektów jej działania sprawdziłem i wiem co mówię.
Nie interesują mnie frakcje i temperatury - to tylko pseudo naukowe myki by wytrącić z równowagi tych, którzy mogliby sobie i swoim bliskim pomóc.
Nie przejmuj się pseudo naukofcamy i czyń sowoje - czyli wdrażaj w praktykę nie tylko względem teściowej ale i samej siebie.
1 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Despina83
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 09 lis 2017, 11:04
x 2
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: Despina83 » niedziela 12 lis 2017, 10:45

No wiec tak. Doszlam do 19 - jestem na polmetku :) . Z tego, co czytam, to pijecie zwykla nafte dobrej jakosci ze sklepow budowlanych. To troche mnie uspokaja, bo nafta, o ktorej wczesniej wspomnialam jest do lamp naftowych, mozna dodawac do ropy (auta dieslowe) zima, mze sluzyc jako rozpuszczalnik oraz jako paliwo do urzadzen ogrzeajacych pomieszczenia. Zdjecia nie moge wstawic, bo plik jest za duzy. Ma lekko zoltawy odcien. Produkcja jeszcze jugoslowianska, a wiec starej daty 😀. Pachnie wlasnie nafta, benzyna, nie wyczuwam jakiegos innego zapachu. Teraz, co do dawkowania. Tesciowa ma delikatny zoladek, erozyjne zapalenie blony sluzowej zoladka. Wiem, ze przy okazji stosowania na raka, zoladek tez moze wyleczy. Niektorzy startowali z pol lyzeczki. Boje sie, ze bedzie to dla niej za mocne na poczatek. Czy dawka 1 kropla na kostke cukru 3xdziennie pol godz.przed jedzeniem bylaby ok?
Prosze o komentarze, czy nafta, ktora mamy jest ok.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 12 lis 2017, 12:14

erozyjne zapalenie blony sluzowej zoladka
Poczytaj Bołotowa o ukwaszonym zielu truciźnie : szczwoł.
POnoć leczy takie historie w 2 tygodnie,
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Despina83
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 09 lis 2017, 11:04
x 2
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: Despina83 » niedziela 12 lis 2017, 16:10

Dziekuje. A co z nafta? Nikt nie odpowiada na najwazniejsze pytanie.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 12 lis 2017, 16:53

Masz odpowiedź w temacie. czytałaś?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 12 lis 2017, 17:22

Możesz pić tę naftę i sposób jaki wymyśliłaś dla teściowej też jest dobry.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: kupfer » niedziela 12 lis 2017, 18:26

Witaj Despina 83.
Jeśli mogę coś doradzić to spokojnie przestudiuj 1 stronę i ostatnie 3 tego wątku. ;)
Bardzo ważne żeby u chorego nafta nie dostała się do płuc,także poprzez wymioty,to główna przyczyna śmierci,no i oczywiście głupie tłumaczenie big farmy dlaczego to zabroniona trucizna. :(
Osobiście od pół roku używam,naftę,benzynę i terpentynę,ale nie są to tanie zanieczyszczone produkty z castoramy,resztę masz w moich wypowiedziach więc się nie będę powtarzał.Tu masz nasze forum po "mecku"
http://www.digigalleria.net/krebs-nur-e ... c.php?t=27
Również zainwestował bym 100 PLN na wizytę u Alka Charetskiego i pojechał do Świebodzic z chorym.
viewtopic.php?f=17&t=789&start=225
Pozdrawiam.
0 x



Despina83
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 09 lis 2017, 11:04
x 2
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: Despina83 » niedziela 12 lis 2017, 20:02

Nie mieszkam w Polsce, wiec konsultacje odpadaja. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi 😀 !
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 13 lis 2017, 21:32

I jeszcze jedno, jak już przyzwyczaisz teściową do nafty, do jej smaku to jak najszybciej odstaw cukier i staraj się nie podawać nafty w pozycji leżącej, a siedzącej.
To chyba wszystko, jakby co to podpytuj.
1 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Despina83
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 09 lis 2017, 11:04
x 2
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: Despina83 » poniedziałek 13 lis 2017, 22:43

Tak, co do cukru, to wiem, ze przy raku nie moze. Nie wiem, czy w inny sposob da rade wziac, jesli nie na cukier. Troche mnie zastanawia zdanie, w ktorym ktos napisal, ze nie moze sie dostac nafya do pluc. W jaki inny sposob by to bylo, jesli mie inhalacja? Troche mbie martwi tez, ze ona czasami wymiotuje z powodu bolu zoladka. Co jesli po nafcie bedzie jej ciezko i bedzie chciala zwymiotowac?
1 x



kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: kupfer » wtorek 14 lis 2017, 08:51

Witam.
Kolega jednak nie czyta uważnie. :(
Cukier jednak nie przeszkadza,wręcz odwrotnie,służy jako "wabik",jak twierdzi dr.Daniels,niestety zostało to pominięte w tłumaczeniu,wieczorem to dokładnie przeanalizujemy,jak macie takie chęci.Osobiście spożywam z nalewką własnej,znaczy małżonki roboty=alkohol rozcieńcza naftę.
Po za tym Paula Gauner piła benzynę o temp. wrzenia 100-140 st.,t.z.w. siedegrenzbenzin,można nabyć w Reichu,link podałem.
Nie wiem z czym problem żeby przywieźć chorego na konsultację,ten człowiek leczy bez tabletek i chemii,skrajnie ubogich gratis a nie można tego forum traktować jako lekarstwo na wszystko,czasami brak dostatecznej wiedzy może zniszczyć zdrowie i życie.
Pozdrawiam.
0 x



Kamkar
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 29 paź 2017, 18:19
x 1
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: Kamkar » wtorek 14 lis 2017, 17:26

Hej,

biorę już od 6 dni po 25 kropli nafty i niestety póki co zero poprawy :( Powiedzcie mi proszę, czy nafta lotnicza jest tak samo dobra i ma te same właściwości co oświetleniowa? Ja piję lotniczą, bo taką miałam w piwnicy i czytałam w artykułach żeby pić oświetleniową lub lotniczą. Ale czy faktycznie lotnicza jest tak samo dobra?
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 14 lis 2017, 18:13

kupfer pisze:
wtorek 14 lis 2017, 08:51
.........benzynę o temp. wrzenia 100-140 st.,t.z.w. siedegrenzbenzin ....
Gdyby iść tym tropem, to jest to "benzyna lakowa", ani oświetleniowa, ani lotnicza...., a jeszcze inna.
Nazwa ta pochodzi od tego, że jest stosowana jako rozcieńczalnik do lakierów (także farb i innych wyrobów ftalowych i olejnych, bitumicznych oraz pokostów)
Inna nazwa benzyny lakowej to ligroina. Mieszanina ta wrze w szerokim zakresie temperatur 100 do 180 ºC.
Ponoć jest tłusta i bardziej śmierdzi niż ekstrakcyjna. Zabarwienie od zupełnie białego/przezroczystego do jasno żółtego.
http://www.chem-rozlew.com/benzyna-lakowa/
http://www.cazet.eu/benzyna-lakowa-pkwi ... 00-22.html
1 x



kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: kupfer » wtorek 14 lis 2017, 19:51

Trop jest dobry,ale czy właściwy tego nie wiem. :?
Spożywam to w tej okrągłej butli metalowej,oryginał polecany przez Lasta : http://www.kremer-pigmente.com/de/siede ... 70400.html
Karta charakterystyki: http://www.kremer-pigmente.com/media/pdf/70400_SHD.pdf
Podstawowe parametry:temp. wrzenia 100-140 st.,temp. zapłonu 200 st.,kolor bezbarwny,zawartość aromatów poniżej 0,1 %.
Last pisze że najlepsza nafta dla naszego użytku powinna mieć temp. wrzenia 100-200 st.
Jeśli chodzi o spożycie ma zdecydowanie mniej okrutny smak "diesla" niż nafta oświetleniowa,jednak według mnie trudniej się przyswaja=więcej się odbija,bardziej czuć aromaty,podobne zdanie ma też Last który twierdzi że najlepiej oczyszcza krew,nafta to środek uniwersalny,terpentyna najlepsza na grzybki i robaczki. ;)
Pozdrawiam.
0 x



Kamkar
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 29 paź 2017, 18:19
x 1
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: Kamkar » środa 15 lis 2017, 10:47

A wiecie może jaką temperaturę wrzenia ma nafta lotnicza? Niestety moja jest z kanistrze trzymana i nie mam etykiety z niej, a szukałam w google temp wrzenia lotniczej i nie znalazłam info :cry:
1 x



kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: kupfer » środa 15 lis 2017, 17:51

Witam.
Oczywiście że wiemy:od 100-300 st. :D
http://fluid.wme.pwr.wroc.pl/~spalanie/ ... lad_11.PDF
Pozdrawiam.
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 15 lis 2017, 22:58

Despina83 pisze: Troche mnie zastanawia zdanie, w ktorym ktos napisal, ze nie moze sie dostac nafya do pluc. W jaki inny sposob by to bylo, jesli mie inhalacja?
Np. przez zachłyśnięcie się.
Troche mbie martwi tez, ze ona czasami wymiotuje z powodu bolu zoladka. Co jesli po nafcie bedzie jej ciezko i bedzie chciala zwymiotowac?
Niech wymiotuje. Powoli przyzwyczai się.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: kupfer » czwartek 16 lis 2017, 06:48

Witam.
Kol. despina poczyta 1 str. tego wątka, tłumaczenie Lasta "nafta-uniwersalny uzdrawiacz" str. 24,podtytuł "porady i ostrzeżenia".
Chodzi o to żeby nie zakrztusić się .
Pozdrawiam.
0 x



Despina83
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 09 lis 2017, 11:04
x 2
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: Despina83 » czwartek 16 lis 2017, 09:39

Czytalam te wskazowki, dziekuje. Tesciowa zaczela pic nafte we wtorek, zaczela od 1 kropli. Wczoraj wziela 2. Zaczal ja bolec zoladek, jak to mowi, gleboko w duszy. Bylo jej gorzko w ustach, mowi, ze teraz ciezko przelyka jedzenie. Czuje jakby jedzenie utknelo gdzies z tylu plecow. Dzisiaj wezmie tylko krople. Na razie nie miala objawow ze strony jelit.
0 x



Kamkar
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 29 paź 2017, 18:19
x 1
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: Kamkar » czwartek 16 lis 2017, 13:38

kupfer pisze:
środa 15 lis 2017, 17:51
Witam.
Oczywiście że wiemy:od 100-300 st. :D
http://fluid.wme.pwr.wroc.pl/~spalanie/ ... lad_11.PDF
Pozdrawiam.
Dzięki :) Linka niestety mi nie chce otworzyć, nie wiem czemu. Czyli nafta lotnicza tak samo dobra do picia co oświetleniowa rozumiem? :)
0 x



kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: kupfer » czwartek 16 lis 2017, 18:07

Ja na twoim miejscu zrobił bym tak:stopniowo zwiększał dawkę o 2-3krople dziennie,ważne nad czczo bądź min 2 godz. po posiłku,przynajmniej do momentu problemów jelitowych.Nie jestem chory na raka,przeciwnie w porównaniu do znajomych i rodziny jak na swój wiek jestem w bardzo dobrym stanie zdrowotnym. :D Jednak mój program odrobaczania i profilaktyki to :codziennie ząbek czosnku przed snem,raz w tygodniu łyżeczka terpentyny,raz w miesiącu nafty,co kwartał tygodniowo przez 4 tyg. 1 łyżeczka benzyny i do tej pory żadnych większych powikłań typu luźny stolec,wymioty,bóle narządów,i.t.p., nie wystąpiły.Być może jest to fakt dobrej kondycji zdrowotnej,nie wiem, jestem tylko jak tutaj większość z nas, zwykłym dociekliwym amatorem-lekarzem własnego ciała.Trzeba jednak tą pierwszą stronę dobrze przeanalizować=przypadki chorych na raka, wydaje mi się że kropelki to za mało żeby była widoczna natychmiastowa poprawa,jednak lepiej powoli zwiększać dawkę.Na pewno wystąpią typowe objawy Herxa, przecież rak to grzyb a i robali u teściowej też pod dostatkiem, to wszystko musi pomału opuszczać organizm. ;)
Podstawą wszelkiego wyleczenia jest umysł,wiara,bez tego ciężko kogoś uzdrowić,jak nie chcesz porady Alka,przeanalizuj przynajmniej jego filmy,może to jakoś ogarniesz,to nie bajki. :)
Pozdrawiam.
0 x



kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: kupfer » czwartek 16 lis 2017, 18:27

Kamkar,to czy jest dobra do picia nie wiem i nikt ci tego nie powie,bez karty charakterystyki,nie jestem wróżką. :o
Nie powinna być o temp. wrzenia powyżej 230-250 st.
Pozdrawiam.
0 x



Despina83
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 09 lis 2017, 11:04
x 2
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: Despina83 » czwartek 16 lis 2017, 21:42

Tesciowa chetnie by pila nafte i w wiekszych ilosciach. Sama powiedziala "co to jest jedna kropla" . A mimo to juz po 2 kroplach pojawily sie bole zoladka, gorzki smak w ustach, itp. Juz nie mamy pomyslu co jej poradzic na zoladek.
1 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 16 lis 2017, 23:52

Despina83 pisze:
czwartek 16 lis 2017, 21:42
Tesciowa chetnie by pila nafte i w wiekszych ilosciach.
Więc nie odpuszczajcie.

Sama powiedziala "co to jest jedna kropla" . A mimo to juz po 2 kroplach pojawily sie bole zoladka, gorzki smak w ustach, itp. Juz nie mamy pomyslu co jej poradzic na zoladek.
To naturalny odruch organizmu.
Nafta wywala wielkie ilości wszelakiego paskudztwa z organizmu skutkiem czego i żołądek dostaje "zawrotu głowy".
Też miałem podobne efekty, niech przetrzyma to przy owej minimalnej dawce 2 kropli. Unormuje się i do przodu.
1 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Mariah
Posty: 13
Rejestracja: piątek 28 lip 2017, 00:38
x 2
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: Mariah » piątek 16 mar 2018, 22:31

Witam serdecznie,

Na forum byłam ostatnio ponad pół roku temu, zatem nie wiem, jak funkcjonuje ten wątek. (z ostatnich wpisów wnioskuję, że raczej mało prężnie:-).
Pół roku temu poddałam się czterotygodniowej kuracji naftą według W. Lasta. Stosowałam naftę Dorex, polecaną tutaj. Niestety, okazało się jednak, że nie ma ona odpowiednich temperatur wrzenia do tego typu kuracji. Obecnie chciałaby powtórzyć kurację naftą, ale zupełnie nie wiem jaką wybrać. Początkowo myślałam o polecanych przez Lasta w książce i artykułach produktach Shell i the Total Group (Solane i Spirdane). Niestety nie są one dostępne w Polsce dla indywidualny podmiotów , ino dla klientów biznesowych.;-). Fakt, może jakbym maila napisała, wypełniła formularz i wytłumaczyła się 'po co mi to potrzebne', to bym coś uzyskała. Jednakże jeszcze się z tym wstrzymuję.:-).
Na forum wspominana była nafta Kampinos (Cezet). Czy ktoś z forumowiczów tutaj ją stosuje? Jak ona się sprawdza? Jest dobrej jakości? Zastanawiam się, bo ostatnio natrafiłam na taką recenzję: https://www.ceneo.pl/28397131#tab=reviews_scroll
Ktoś wspominał na forum, że lepiej toleruje aromatyczną naftę oświetleniową, niż polecane przez Lasta dobrej jakości niskoaromatyczne niemieckie 'benzyny.' (jeżeli dobrze zrozumiałam). Last coś wspomina, że dobrej jakości produkt, to produkt niskoaromatyczny, chociaż twierdzi też, że ten bardziej 'pachnący' nie jest wcale bardziej toksyczny. (zakładałam, że może jest po prostu bardziej 'ciężkostrawny'.) Sama już nie wiem co o tym myśleć… A może ktoś miał do czynienia z naftą z tej strony: http://chemoil.net.pl/nafty-i-parafiny.html? Też się nad nią zastanawiałam, bo natrafiłam na wzmianki o niej gdzieś na forum. Byłabym bardzo wdzięczna za poradę dotyczącą nafty do nabycia i stosowania tutaj w Polsce. Wiosna idzie i antybakteryjna kuracja oczyszczająca bardzo by mi się przydała.
Dzięki z góry za odpowiedź. 
0 x



ODPOWIEDZ