Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12988
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 669
Podziękował: 30069 razy
Otrzymał podziękowanie: 19564 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 24 mar 2018, 07:51

Medycyna CO2 i kąpiel Bombingowa Twoja droga do zdrowia

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Patrzysz na moc leku - jakim jest dwutlenek węgla.
Jest to ta sama kobieta przed, po roku i po dwóch latach codziennego stosowania żelu dwutlenku węgla ,
Obrazek
nakładanego bezpośrednio na twarz.

To co to robi ze skórą, to zrobi to z wewnętrznymi tkankami, gdy poziom CO2 wzrośnie i zaczekasz, aż zobaczysz, co robi z palcami u osób, które chorują na cukrzycę.

Dwutlenek węgla (CO2) jest generowany i dostarczany do tkanki skórnej, co powoduje intensywne uwalnianie tlenu z naczyń krwionośnych. Aktywuje erytrocyty, aby dostarczać więcej tlenu do komórek skóry, a zatem aktywuje metabolizm komórkowy. Naturalne funkcje biologiczne skóry można zmaksymalizować, a wszystkie rodzaje problemów skórnych można ustalić na poziomie komórki.

Kluczowe funkcje maski żelowej CO2:
Nawilżający - rozjaśniający - rewitalizujący - wzmacniający - promienny wygląd skóry - kojący

Jest wiele produktów kosmetycznych, które składają się na wiele obietnic, ale ten, jak przewidywałem w mojej książce, wodorowęglan sodu , z czasem, jak fizyk teoretyczny.
Efekt ten jest już znany w branży kosmetycznej i ma ważne zastosowania w medycynie.

Co ciekawe, w branży kosmetycznej wykorzystuje się lasery ustawione na częstotliwość dwutlenku węgla, aby przywrócić skórze nowe piękno.

Moja żona nie wierzyła, że kobieta powyżej zmieniła się lub że była to ta sama kobieta.
Inny powiedział mi, że poprzednie zdjęcie wyglądało jak matka oszałamiającej młodej kobiety po prawej.

Bez wątpienia prezentowany jest profesjonalny makijaż i specjalne oświetlenie, ale faktem jest, że CO2 jest poważnym lekarstwem. Nie tylko jest wykorzystywany w oddziałach ratunkowych, ale także CO2 jest niezbędną żywnością, nie tylko dla roślin, ale także dla nas.

Po prostu nie działamy prawidłowo, gdy poziom CO2 i wodorowęglanów jest niski we krwi.

Masz moc otwierania drzwi dla lepszego zdrowia i zrozumienia swojego ciała!
OTO KLUCZ
Zobacz, co ta sama medycyna zastosowała do stóp. Diabetycy szczególnie chcą wiedzieć o lekach na dwutlenek węgla. Poniższe wyniki pokazują wpływ leczenia CO2 na stopy cukrzycowe. Terapia kąpielą dwutlenkiem węgla
https://youtu.be/mZ9cMnsf1fc
(250 gramów sody i 210 gramów kwasu cytrynowego- moje)

została opracowana jako środek do leczenia stopy cukrzycowej i innych owrzodzeń niedokrwiennych. (Zobacz moje książki Transdermalne leczenie magnezją i nowe paradygmaty w opiece diabetologicznej, aby uzyskać więcej informacji na temat leczenia magnezu na cukrzycę.)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zmiany stopy cukrzycowej przed leczeniem CO2Jeden miesiąc po leczeniuTrzy miesiące po leczeniu

Jest to wcześniej niż miesiąc i trzy miesiące po leczeniu. Jedynym lekarstwem, które jest bliskie wspomaganiu stopy cukrzycowej, jest magnezoterapia, która pięknie łączy się w kąpielach z terapią lekami na bazie wodorowęglanu sodu i CO2.

Do najcięższych powikłań związanych z cukrzycą należą głębokie zmiany w tkankach stóp znane jako "stopa cukrzycowa". Do niedawna brak skutecznej terapii stopy cukrzycowej doprowadził wielu pacjentów z takimi powikłaniami do nieubłaganej i tragicznej ścieżki w kierunku amputacji stopy.

W mojej książce " Anti-Inflammatory Oxygen Therapy" widzimy, że tlen dostarczany w wyższych stężeniach daje taki sam efekt. Sekretem tego jest to, że tlen i dwutlenek węgla są bliźniaczymi siostrami lub dwiema stronami monety.
Mniej tlenu jest dostarczane w obliczu niedoborów dwutlenku węgla, a zdrowe poziomy CO2 zapewniają dostarczanie dużej ilości tlenu.

Moja książka Sodium Bicarbonate - Rich's's Poor Man's Cancer Treatment opowiada o jednej stronie tej niesamowitej tajemnicy medycznej.
Obrazek

Dwuwęglan sodu - wydanie drugie e-book

Bomby w wannie

Oprócz tego żelu istnieją tak zwane " bomby w wannie", które można dodać do kąpieli osoby, co może być kluczowe w pomaganiu pacjentowi w wyleczeniu z chorób, w tym raka.
Ta sama japońska firma, która produkuje żel dla kobiet, tworzy tabletkę, którą wkładasz do kąpieli, a jedna z nich dostaje się w CO2 bezpośrednio z kąpieli.
To tak jakby załadować wannę wodorowęglanem sodu, ale w tym przypadku jest to wodorowęglan sodu, ale zmieszany z kwasem cytrynowym, który rozkłada wodorowęglan sodu na mikropęcherzyki CO2, które jest znacznie bardziej absorbowane niż wodorowęglan sodu. Przepuszczalność CO2 przez błonę komórkową jest 25 razy większa niż O2.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz sam wyprodukować Bomby wannowe lub kupić je z różnymi dobrymi zapachami do kąpieli leczniczych.

Leczenie za pomocą naturalnych źródeł dwutlenku węgla było powszechne w Niemczech na długo przed rozpoczęciem leczenia sztuczną wodą wzbogaconą w CO2 w Japonii.
Ale jeśli pójdziesz do którejś z wielu stron Bomby Kąpielowej, nie znajdziesz słowa o efektach medycznych.

Kąpiel w wodzie C02 pomaga zmniejszyć puls i wysokie
ciśnienie krwi, poprawia krew żylną powracającą
do serca i wzrost obwodowego przepływu krwi.


Dlaczego to działa?

Większość CO2 w organizmie ma postać wodorowęglanu (HCO3-).

Dlatego test krwi CO2 jest w rzeczywistości miarą poziomu twoich dwuwęglanów we krwi. Normalny zakres wynosi 23-29 mEq / L (miliekwiwalent na litr).

Jeśli poziom dwutlenku węgla we krwi jest niższy
niż normalnie, prowadzi to do trudności
w uwalnianiu tlenu z hemoglobiny.


Niektóre informacje medyczne na temat choroby są dość widoczne na temat mocy Bomby Kąpielowej i kąpieli wodorowęglanu sodu (jak również podawania doustnego), a także ponownego oddychania , które pomagają przywrócić normalny poziom CO2 / wodorowęglanów we krwi.

Niektóre choroby związane z niskim poziomem CO2 to:

Choroba Addisona
Biegunka
Zatrucie glikolem etylenowym
Ketoacidosis
Choroba nerek
Kwasica mleczanowa
Kwasica metaboliczna
Zatrucie metanolem
Toksyczność salicylanu (np. Przedawkowanie aspiryny)

Oficjalna historia głosi, że dwutlenek węgla jest bezbarwnym i bezwonnym gazem o lekko kwaśnym smaku. Jest to "odpadowy produkt" procesu metabolicznego u ludzi i jest również spożywany przez rośliny podczas fotosyntezy. Dwutlenek węgla występuje naturalnie w atmosferze i stanowi około 0,03% atmosfery.

Przez lata śmiałem się z przeciwników używania wodorowęglanu sodu w leczeniu raka, wiedząc, że nie mieli najmniejszego pojęcia o tym, o czym mówią.

Lekki dwutlenek węgla USP jest wykorzystywany w krytycznych obszarach opieki szpitalnej!

Medyczne zastosowania dwutlenku węgla są następujące, ale pamiętaj o dodaniu do listy raka i cukrzycy:

Gaz infuzyjny do zabiegów minimalnie inwazyjnych (laparoskopia, endoskopia, artroskopia) w celu powiększenia i stabilizacji jam ciała w celu lepszej widoczności pola operacyjnego

Aby zwiększyć głębokość oddychania i pomóc przezwyciężyć wstrzymanie oddechu i skurcze oskrzeli podczas różnych procedur

Aby stymulować oddychanie z różnych powodów (np. Chroniczne usuwanie przeszkód oddechowych, hiperwentylacja itp.)

Aby zwiększyć przepływ krwi w mózgu podczas niektórych operacji

Do badań klinicznych i fizjologicznych


Dwutlenek węgla chroni przed uszkodzeniem tkanek w polu operacyjnym w operacji na otwartym sercu. Wdmuchiwanie dwutlenku węgla do jamy brzusznej powoduje zmniejszenie stresu oksydacyjnego.
Bez CO2 wszyscy zginęlibyśmy tak samo, jak wszystko inne na świecie.

Więc dlaczego, na Boga, ktoś chciałby opodatkować coś dobrego?

Dwutlenek węgla Dobry lub Zły
Obrazek

Dwutlenek węgla (CO2) jest gazowym produktem odpadowym pochodzącym z metabolizmu. Tak myślą wszyscy. Odpady oznaczają toksyczne, ale wszystko jest toksyczne, w tym woda, w alopatycznym paradygmacie, w którym dawka powoduje truciznę we wszystkim. CO2 to produkt odpadowy, którego potrzebujemy. Jest niezbędny do życia. Pochodzi z życia i wraca do tworzenia życia.

Al Gore jest fenomenem, który działa w oparciu o dwutlenek węgla i dlaczego jest tak dużym problemem. Jest dokładnie odwrotnie.

NASA wie, w jaki sposób odpady można przekształcić w żywność i oczywiście Bóg o tym wie.

Dwutlenek węgla sprawia, że ​​rośliny rosną. To gaz życiowy, a nie gaz śmierci.
Możesz leczyć nim nowotwory, ponieważ zwiększone systemowe stężenia buforów pH prowadzą do zmniejszenia kwasicy śródmózgowej i okołowodoustejowej, aw rezultacie do hamowania złośliwego wzrostu nowotworu.

Tymczasem Gore tańczy w 24-godzinnej transmisji online w Internecie.

"Codziennie wprowadzamy 90 milionów ton dwutlenku węgla do ziemskiej atmosfery, jakby atmosfera była otwartym rynsztokiem. Skumulowana ilość spowodowanego przez człowieka emisji CO2 i zanieczyszczeń spowodowanych globalnym ociepleniem powoduje obecnie, że każdego dnia uwalnia tyle samo ciepła, ile uwolniłoby każdego dnia 400 000 bomb atomowych Hiroszimy. "

Niedawno zespół naukowców zajmujących się klimatem w ONZ odkrył 95% pewności, że ludzie odpowiadają za temperaturę ocieplenia ziemi, z 90% pewności sześć lat temu.
Stwierdzili, że tylko szybkie zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych może odwrócić trend globalnego ocieplenia.

Zauważ, że ci ludzie mają wątpliwości. Zapomnij, jakie są rzeczywiste liczby, ponieważ różnią się one w zależności od komputera, w zależności od tego, jakie założenia naukowcy robią.
NASA mówi, że dwutlenek węgla rzeczywiście ma działanie chłodzące w górnej atmosferze, a na Ziemi Gore mówi, że smażymy się na powierzchni z tymi wszystkimi nuklearnymi wybuchami opartymi na węglu.

To musiało być literówka lub żart, ale medycyna dwutlenku węgla jest tam, gdzie ustalamy prawdę CO2. Naprawdę nie sądzę, aby ktokolwiek z nas przeżyłby więcej niż kilka dni z "400 000 bomb atomowych Hiroszimy codziennie."

Obrazek

Powrót do medycyny

Krew przenosi dwutlenek węgla do płuc, gdzie jest wydychany.

Ponad 90% dwutlenku węgla we krwi występuje w postaci wodorowęglanu (HCO3).

Resztę dwutlenku węgla stanowi albo rozpuszczony gazowy dwutlenek węgla (CO2) albo kwas węglowy (H2CO3).

Nerki i płuca równoważą poziom dwutlenku węgla, wodorowęglanów i kwasu węglowego we krwi.

Przyjmowanie wodorowęglanu sodu doustnie lub kąpiel w wannie nasyconej nim powoduje zmianę pH organizmu na mniej kwaśną i bardziej zasadową. To dlatego, że soda oczyszczona jest dawcą elektronów. Wraz ze wzrostem pH rośnie także napięcie komórkowe i poziomy tlenu komórkowego.

Te bomby lub tabletki do kąpieli przyjmują lek wodorowęglanowy sodu na inny poziom, rozkładając wodorowęglan sodu, za pomocą kwasu cytrynowego, w celu wytworzenia mikropęcherzyków CO2.

CO2, który jest tylko alternatywną formą wodorowęglanu, jest znacznie bardziej absorbowany.

Zamiast ładowania wanny za pomocą kilograma lub dwóch wodorowęglanów, te tabletki lub Bomby wannowe robią ten efekt już z uncjami wodorowęglanu sodu.

Zwiększamy napięcie komórkowe, podnosimy poziom energetyczny i wydajność komórkowej aktywności, gdy uzupełniamy wodorowęglan sodu, który od dawna jest znany jako doskonały lek na nerki, a jednostki dializujące regularnie stosują wodorowęglany, ale jak wszyscy, nie chcą chwalić się tym.

Obrazek

Wodorowęglan sodu + kwas cytrynowy + woda = radykalna reakcja chemiczna prowadzi do wytworzenia CO2 z dużą ilością -HCO3 i + HCO3 z pH 7,45


Dla kobiet są maski CO2 .
Obrazek

Najlepszy sposób wytwarzania dwutlenku węgla pochodzi z aktywności fizycznej, ale większość osób z przewlekłą chorobą i rakiem niestety nie ćwiczy .

Zrozumienie, jak ważna jest fizjologia wodorowęglanu i CO2 dla osoby przewlekle chorej wymaga zrozumienia podstawowej fizjologii dwutlenku węgla.

Tak, dzięki kremom CO2 kobiety mogą stać się piękniejsze, ale możemy sprawić, że pacjenci będą piękniejsi i zdrowsi, gdy wyleczymy odleżyny, gangrenę, egzemę i zmęczenie z pomocą CO2.


Aktywność fizyczna i sport są dla nas dobre, ponieważ zwiększają stężenie CO2, chociaż istnieją ograniczenia dla wszystkiego, w tym na przykład CO2.

W związku z tym mamy, podobnie jak w przypadku magnezu i wszystkiego innego, sposób zdmuchiwania nadmiaru.
http://drsircus.com/general/co2-medicin ... to-health/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Kolendra
Posty: 359
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowanie: 404 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » sobota 24 mar 2018, 10:00

Super! :) Ciekawe czy dałoby się samemu zrobić taki żel z dwutlenkiem wegla 8-) bo przypuszczam, że koszty tego cuda są powalające...
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12988
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 669
Podziękował: 30069 razy
Otrzymał podziękowanie: 19564 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 24 mar 2018, 10:38

Właśnie o tym myślałem ;)
Ciekawa sprawa, ale kąpiele z sodą, kwaskiem i magnezem + sól kłodawska można robić już dziś..
SPA za grosze we własnej wannie :D
Kule sodowe alkalizujące z kwasem cytrynowym do kąpieli

Musujące kule do kąpieli jak zrobić? | Domowa.TV

https://youtu.be/4gGpjDBAhaM
Przepis bazowy – najprostszy przepis na kule musujące do kąpieli
200 g sody
100 g kwasku cytrynowego

ok. 30 g oliwy
łyżeczka cukru waniliowego lub innej przyprawy/zapachu
ZAbawa jest prosta, wg badań niemieckich, o czym pisze dr Sircus, takie kule
25 x zwiększają 'moce' alkalizacji w kąpieli.
Kule mają wymiar estetyczny i zapachowy.
Chodzi o prostą reakcję musowania, jak do gorącej wody wsypiemy ilościowo 2:1 sody z kwasem cytrynowym, też będzie bąbelkować.
Najlepiej, najekonomiczniej kupić worek sody i wiaderko (5 kg) kwasu cytrynowego w jednym miejscu.
Soda ma wiele zastosowań domowych, przyda się na pewno.
Nie zmarnuje się ;)
1 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Kolendra
Posty: 359
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowanie: 404 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » sobota 24 mar 2018, 10:58

Może gdyby wymieszalo się w jakichś tam proporcjach tą wodę z CO2 z żelem aloesowym? ;)
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12988
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 669
Podziękował: 30069 razy
Otrzymał podziękowanie: 19564 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 24 mar 2018, 11:17

Ciekawy pomysł :)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 994
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 93
Podziękował: 2254 razy
Otrzymał podziękowanie: 2215 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » sobota 24 mar 2018, 15:23

Ciekawi mnie czy można ten zestaw soda+kwas cytrynowy stosować "dopaszczowo" aby uzyskać podobny efekt od środka czyli wewnątrz organizmu (dotlenienie organów)?
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12988
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 669
Podziękował: 30069 razy
Otrzymał podziękowanie: 19564 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 24 mar 2018, 15:31

Jak dodasz cytryny czy kwasku do sody, masz to samo, musuje i pijesz ;)
Albo łyżkę OJ.
Codziennie.
Blu pisał o tym często, potem zamieścił ktoś ten protokół Ted'a z earthclinic.
Ted z Bangkoku
Słynna formuła alkalizująca !
.....

1. KWASOWE PROBLEMY I EKSTREMALNA FORMUŁA
1/4 łyżeczki sody oczyszczonej plus 1/2 szklanki wody po każdym posiłku. Zakładam, że bierzesz trzy posiłki dziennie. To oznaczałoby, że bierzesz go dwa razy dziennie. Pomoże to w trawieniu i powstrzyma zaparcia.


2. ALKALIZACJA FORMULACJI KRWI
1/4 łyżeczki sody oczyszczonej dodaje się tylko do 1/2 szklanki wody. Jest to wykonywane raz rano i raz przed snem.

3. FORMUŁA JABŁKOWEGO APPLE CIDER VINEGAR I BAKING
Dwie łyżki ACV plus 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej. Weź to dwa do trzech razy dziennie na pusty żołądek. Ma dać ci więcej energii. Wartość pH tego wzoru wynosi około 7.

Przeczytaj o wiele więcej na temat tej formuły tutaj .
http://www.earthclinic.com/remedies/acv ... _soda.html


4. FORMULA BICARBONATU LEMONOWEGO
Ta prosta formuła znormalizuje wiele parametrów biologicznych, pH, ORP, fosforany, wodorowęglany i przeciwutleniacze witaminy C. Potencjalna woda cud.
Jedna cała cytryna świeżo wyciśnięta.
Kontynuuj dodawanie sody oczyszczonej powoli stopniowo, aż flasz się zatrzyma.
Następnie dodasz wodę do pół szklanki.
Często jest to wykonywane dwa razy dziennie.

Należy przyjmować raz rano i raz przed snem na pusty żołądek.


5. FORMULA BICARBONATU WAPNA

Tak jak powyżej, ale zamiast tego używam wapna. Formuła wapna jest tą, którą faktycznie stosowałem w Bangkoku, a wszystkie pomiary, które normalizowały wiele parametrów biologicznych, opierały się na formule wapna.
Powód jest prosty:

cytryna nie istnieje w Bangkoku.
Używamy tylko wapna. Jedna świeża limonka świeżo wyciśnięta.
Kontynuuj dodawanie sody oczyszczonej powoli stopniowo, aż flasz się zatrzyma.
Następnie dodasz wodę do pół szklanki.
Często jest to przyjmowane dwa razy dziennie na pusty żołądek, raz rano i raz przed snem.

Uwaga: Zasadniczo pomysł na sok cytrynowy / limonkowy jest również dobry dla osób, które obawiają się problemów z retencją sodu.

Ponieważ cytryna jest już bogata w potas, dodanie sodu w celu zneutralizowania kwasu po drodze również utworzy równowagę potasu i sodu.6. DLA OSÓB Z PROBLEMAMI SODU

a) 1/8 łyżeczki sody oczyszczonej 1/16 łyżeczki dwuwęglanu potasu 1/4 łyżeczki kwasu cytrynowego. Dodaj wodę do 1/2 szklanki wody. Przyjmuj to dwa razy dziennie, raz rano i raz wieczorem, na pusty żołądek. Odbywa się to w celu uniknięcia problemów z biegunką, jeśli są one przyjmowane razem z jedzeniem.


b) Jedna całość świeżo wyciśniętej cytryny (lub limonki) i dalej dodawaj wodorowęglan aż do momentu, w którym kończy się fuzja. Dwuwęglan składa się z 50/50, wodorowęglanu sodu i wodorowęglanu potasu. Niestety, zawsze musi istnieć sód, aby uzyskać nieco równowagi sodowo-potasowej. Przyjmuj to dwa razy dziennie, raz rano i raz wieczorem, na pusty żołądek. Odbywa się to w celu uniknięcia problemów z biegunką, jeśli są one przyjmowane razem z jedzeniem.

WAŻNE NOTATKI:

Aby te alkalizujące formuły działały, konieczne jest picie dużej ilości wody podczas jedzenia . Woda, którą wypijesz, pozwoli na prawidłowe neutralizowanie pH żywności, tak aby nie istniały "kieszenie" kwasu, który istnieje. Żucie i jedzenie powoli to kolejna rzecz, która pomaga.

Aby umożliwić prawidłowe trawienie żywności bez zbędnych interakcji kwas / baza w żywności. Upewnij się, że spożywasz tylko jeden rodzaj żywności dla jednego posiłku, a inny rodzaj jedzenia dla innych posiłków. Ma tendencję do jednorodności i mniej niepokoju dla żołądka. Więc nie jedz wielu rodzajów jedzenia w jednym posiłku.

Jeśli chcesz tylko białka, to białka na poranny posiłek. A może krochmal na obiad, a na koniec na posiłek wegetariański wieczorem.

Upewnij się, że ostatni posiłek dnia jest lekkim posiłkiem, więc organizm nie musi wykonywać dodatkowej pracy domowej podczas odpoczynku w nocy!

I powtórzyć jeszcze raz: pić dużo wody podczas jedzenia. Nie próbuj oszczędzać wody, aby poświęcić równowagę pH. Woda jest naturalnym neutralizatorem. Przetrząsać"

https://www.earthclinic.com/remedies/al ... mulas.html
tłumacz google.
1 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 994
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 93
Podziękował: 2254 razy
Otrzymał podziękowanie: 2215 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » sobota 24 mar 2018, 15:56

Racja :lol: , przecież ja to pije często w celu podniesienia PH, ale do głowy mi nie przyszło że dotleniam tkanki poprzez CO2 który się tu wytwarza.
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1353 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: sandra » sobota 24 mar 2018, 18:09

Ted z Bangkoku
..... pić dużo wody podczas jedzenia. Nie próbuj oszczędzać wody, aby poświęcić równowagę pH.
To jak dla mnie sprzeczność z tezą, która mówi, że popijanie podczs posiłku obniża produkcję sliny, a co za tym idzie ilość enzymów trawiennych oraz rozrzedza kwas solny w żołądku.
Przecież zależny nam na tym aby jego ilość i jakość były jak najlepsze aby mogły poradzić sobie z rozłożeniem posiłku na małe kompleksy odpowiednie do strawienia.
Pijąc np. gorzkie nalewki w maleńkich ilościach – 50 ml – na 15 minut do pół godziny przed jedzeniem pobudzamy wydzielanie soków trawiennych.
Po to między innymi łykamy Betainę HCL lub samo HCL.
Pijemy po posiłku najlepiej 15-30 minut.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12988
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 669
Podziękował: 30069 razy
Otrzymał podziękowanie: 19564 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 24 mar 2018, 18:30

To jak dla mnie sprzeczność z tezą, która mówi, że popijanie podczs posiłku obniża produkcję sliny, a co za tym idzie ilość enzymów trawiennych oraz rozrzedza kwas solny w żołądku.
Tak, ale są sytuacje terapeutyczne, kiedy z powodu nadkwaśności
ordynuje się sodę nawet podczas posiłków (Sircus)

Jak ktoś musi pić, woda z solą również dobra, bo nie zmienia pH kwasu żołądkowego. (Bołotow)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1353 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: sandra » sobota 24 mar 2018, 18:55

Ciągle się uczę, dziekuję.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12988
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 669
Podziękował: 30069 razy
Otrzymał podziękowanie: 19564 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 24 mar 2018, 19:08

Aby zapewnić najlepsze rezultaty z użyciem wodorowęglanu sodowego Arm & Hammer (sody oczyszczonej), należy przestrzegać pewnych prostych zasad.
Materia Medica, farmakologia i terapeutyka (Bastedo, strona 88) wyraźnie nakreślają następujące zasady:

"Działanie alkaliów w żołądku zmienia się w zależności od rodzaju zawartości żołądka w momencie podawania. W okresie spoczynku (po strawieniu żywności) wodorowęglan sodu jedynie rozpuszcza śluz i jest wchłaniany jako wodorowęglan do krwi, aby bezpośrednio zwiększyć jej alkaliczność.

"W okresie trawienia zmniejsza wydzielanie soku żołądkowego, neutralizuje część kwasu chlorowodorowego, uwalnia dwutlenek węgla i jest absorbowany jako chlorek sodu.

"W przypadku fermentacji lub" kwaśnego żołądka "może zneutralizować kwasy organiczne, a więc doprowadzić do otwarcia spazmatycznie zamkniętego odźwiernika (otworu między żołądkiem i jelita cienkiego); podczas gdy jednocześnie działa w celu przezwyciężenia wzdęć (nagromadzenie gazu w żołądku i jelitach).

"Czas podawania musi więc być wybrany z określonym celem.
Zwykle dla nadkwasoty godzinę lub dwie godziny po posiłku będzie okres szkodliwego nadmiaru kwasu.

"W ciągłej nadkwasocie i w warunkach fermentacji dawka na godzinę przed posiłkiem ma tendencję do przygotowania żołądka do następnego posiłku; a czasami dawka będzie konieczna natychmiast po jedzeniu, z uwagi na obecność nieprawidłowego kwasu lub zasady na początku posiłku. (Dla przeciętnej osoby zalecane jest pół godziny po posiłku).

"Dawka przed snem ma tendencję do sprawdzania kwasowości wczesnego poranka, albo dawka po jej powstaniu oczyszcza żołądek z kwasu i śluzu przed śniadaniem."
http://drsircus.com/flu/uses-in-daily-health/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ramibi
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 12:37
x 6
x 2
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: ramibi » wtorek 22 maja 2018, 22:44

Co byście polecili do mycia cery trądzikowej np. rano? Zwykle kupuje coś takiego jak Iwostin Purritin, ale 30zł kosztuje, ciekawi mnie czy czymś dużo tańszym tez by twarzy nie umył. Po samej wodzie jednak nie czuc tego komfortu na twarzy
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12988
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 669
Podziękował: 30069 razy
Otrzymał podziękowanie: 19564 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 08 lis 2018, 11:54

Jak pielęgnować paznokcie – proste porady

Bardzo ważna jest pielęgnacja paznokci od wewnątrz poprzez odpowiednią dietę opisaną powyżej, ale równie ważna jest ochrona paznokci przed nadmiernym kontaktem z wodą lub chemikaliami.

Warto nosić gumowe rękawice z podszewką z bawełny np. podczas zmywania naczyń i innych prac domowych, ograniczyć (lub całkowicie wyeliminować) stosowanie lakierów i zmywaczy do paznokci oraz sztucznych paznokci. Zwykłe polerowanie zapewni ładny, gładki połysk na paznokciach, bez użycia jakichkolwiek lakierów do paznokci.

Dodatkową korzyścią z polerowania paznokci jest fakt, że w rzeczywistości może wzmocnić ono paznokcie dzięki zwiększonemu krążeniu, a także to, że nie trzeba martwić się o odpryskujący lakier do paznokci.

Paznokcie należy przycinać stosunkowo krótko za pomocą nożyczek do manicure lub specjalnych cążek. AAD zaleca przycinać je prosto i lekko zaokrąglić na środku, co zapewni wytrzymałość paznokci.

Paznokcie skorzystają również, jeśli nawilży się je środkiem nawilżającym (podobnie jak skóra), więc rozważ regularne wcieranie w nie oleju kokosowego.

Należy też unikać odrywania skórek przy paznokciach, ponieważ może to uszkodzić łożysko paznokcia, a wszelkie odstające zrogowaciałe skórki należy obcinać, nie odrywać, aby uniknąć uszkodzenia żywej tkanki.

I na koniec, jeśli zauważysz jakieś nietypowe lub uciążliwe zmiany w obrębie swoich paznokci, oprzyj się pokusie, by po prostu zatuszować je sztucznymi paznokciami lub manicure i pedicure.

Zamiast tego udaj się do holistycznego lekarza ogólnego lub dermatologa, który pomoże Ci zweryfikować, czy zmiany nie są związane z poważnym problemem zdrowotnym.
https://polish.mercola.com/sites/articl ... ciami.aspx
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9668
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 470
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14516 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 15 lis 2018, 20:41

Jeśli chodzi o popijanie przy posiłkach to w 2-ch przypadkach, wręcz zachodzi taka konieczność: to wspomniana rzeczywista nadkwasota i cukrzyca. Przy nadkwasocie rozcieńczamy zawartość co nieco, a przy cukrzycy obniżamy w ten sposób skok poziomu cukru po posiłku.
Natomiast jeśli ktoś ma normalną ilość kwasu żołądkowego, to rozcieńczaniem nie powinien się martwić, bo kwas nawet w mniejszym stężeniu nadal trawi co trzeba, tylko nieco wolniej i trwa to nieco dłużej, powiedzmy w skrajnych przypadkach do 3-ch godzin na opróżnienie żołądka po posiłku.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12988
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 669
Podziękował: 30069 razy
Otrzymał podziękowanie: 19564 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 06 sty 2019, 20:17

BABCINE PORADY DOTYCZĄCE HIGIENY I URODY

Obrazek

Ciało:

Sól morska zawiera wiele minerałów i mikroelementów, oczyszczająco wpływa na organizm, usuwa toksyny, pomaga w zwalczaniu cellulitu. Do każdej kąpieli powinno sie dodać 2 garście soli.

Gdy zabrakło płynu do kąpieli, można go przygotować samodzielnie. Wystarczy ubić trzepaczką 2 żółtka i dodać do nich 6 łyżeczek szamponu (najlepiej dla dzieci). Aby piana była obfita, należy wlać mieszankę wprost pod strumień wody.

Aby szybko nawilżyć, odżywić i uelastycznić przesuszoną skórę, można przygotować kąpiel z dodatkiem miodu (2 łyżki miodu na pół wanny wody). Po kąpieli należy spłukać ciało ciepłą wodą.

Skórę wzmocni i odżywi kąpiel z dodatkiem liści dębu lub sosnowego igliwia. Do 50 dag. liści dębu lub igliwia dodaje się 10 dag mięty pieprzowej, całość zalewa kilkoma litrami chłodnej wody i pozostawia do następnego dnia. Przed samą kąpielą całość należy zagotować i wlać do wanny z ciepłą wodą.

Jak przywrócić szorstkiej skórze energię, ujędrnić ją i uelastycznić? Receptura jest prosta-wziąć octową kąpiel!! Do wanny z ciepłą wodą należy wlać pół szklanki octu jabłkowego. Na skórze nie można mieć żadnych ran ani skaleczeń!!!!

KĄPIEL W SOLI MORSKIEJ, MLEKU I MIODZIE POPRAWI WYGLĄD ORAZ ZDROWIE SKÓRY! Należy wsypać do wanny 1/2 kg soli i napełnić ją ciepłą wodą. Gdy sól się rozpuści, wlać 1 l ciepłego mleka wymieszanego z połową szklanki miodu. Po 20 minutowej kąpieli trzeba wziąć prysznic.

Jeśli skóra na łokciach i ramionach jest szorstka, należy raz w tygodniu nałożyć na nia maseczkę z białego sera. Niewielka ilość twarogu mieszamy z 3 łyżeczkami miodu i łyżeczką soku z pomarańczy.

Skóra na łokciach będzie gładka , jeżeli co kilka dni będzie się je moczyć 10 minut w oliwie. Inne sposoby to: Kąpiel w wodzie z mydłem i ścieranie szorstkiego naskórka solą lub wyszorowanie łokci połówką cytryny z dodatkiem oliwy.

Twarz:

Nie powinno sie myć twarzy chlorowaną woda z kranu! Zamiast niej można użyć wody przegotowanej i odstanej.

Do mycia cery tłustej należy używać mydła wyprodukowanego na bazie tłuszczów roślinnych. Namydloną skórę powinno się spłukać woda i dokładnie osuszyć ręcznikiem. Skóra po myciu pozbawiona jest ochronnej warstwy łoju, a na ręczniku nawet czystym , zawsze znajduje sie wiele bakterii.

Do mycia twarzy zamiast mydła można wykorzystać płatki owsiane. Dwie łyżki płatków zalewa sie odrobiną gorącej wody i odstawia aż zmiękną. Potem masuje się nimi twarz, na koniec obficie spłukuje wodą.

Jedwabiście delikatną cerę zapewni codzienne przemycie twarzy, szyi i dekoltu wodą pietruszkową. Aby ja przygotować, należy garść natki pietruszki zalać szklanką lodowatej wody i odstawić na noc. Używać rano i wieczorem!!

Łuszczącą się skórę zlikwiduje tygodniowa kuracja z naparu kwiatu lipy- łyżkę ziół zalewamy 1/2 szklanki wody, dodajemy łyżeczkę miodu. Ciepłym naparem nacieramy twarz.


Obrazek

Oczy:


Gdy słońce podrażni oczy, warto zaparzyć we wrzątku torebkę rumianku. Płyn studzimy, zanurzamy w nim waciki i przykładamy na powieki na co najmniej pół godziny. Zaparzonych torebek nie wyrzucajmy, tylko schowajmy je do lodówki. Zimne będą doskonałym okładem.

Zaczerwienione spojówki rozjaśni i ukoi okład z bławatka. Łyżkę suszonych kwiatów zalewa się szklanką zimnej wody i gotuje ok 10 minut. na małym ogniu pod przykryciem. Potem studzimy i używamy do przemywania oczu.

Ratunkiem dla zaczerwienionych oczu i podrażnionych powiek będą okłady ze świetlika lekarskiego. Łyżkę ziela zalewamy szklanką gorącej wody, gotujemy na wolnym ogniu ok 3 minuty, po czym odstawiamy na kwadrans. Odwar powinno sie odcedzić, zachowując fusy. W dwa waciki zawija sie połowę odcedzonych ziół i przykłada na powieki na ok 20 min.

Dobrym lekarstwem dla piekących oczu są kompresy z naparu kopru włoskiego, które szybko zlikwidują zaczerwienienia i obrzmienia.

Worki pod oczami złagodzą naprzemienne ciepłe i zimne okłady z napary szałwii. Nakłada się je na co najmniej 10 minut.

Kompresy z maślanki pomogą likwidować opuchliznę wokół oczu. Płatki kosmetyczne zamoczone w zimnej maślance kładziemy na powieki i trzymamy 20 minut zwilżając je wielokrotnie.

Usta i zęby:

Spierzchniętym ustom pomoże maseczka z białego sera i miodu- można tez użyć samego miodu. Smaruje sie nim usta i pozostawia na tak długo, jak tylko sie da (najlepiej wieczorem przed snem).

Przesuszone i spierzchnięte na wietrze usta szybko wygładzi plasterek sparzonej pomarańczy. Wystarczy przytrzymać go miedzy wargami kilka minut. Podobny efekt osiągniemy używając płatka kosmetycznego nasączonego zimną woda mineralną.

Nowej szczoteczki do zębów nie powinno sie od razu używać.
Po umyciu jej, należy ją zanurzyć w szklance zimnej wody i pozostawić na noc, a włosie stanie sie zdecydowanie bardziej wytrzymałe.

Kamień nazębny usunie się, płucząc codziennie usta ciepłym naparem z szałwii. Kurację trzeba przeprowadzać przez tydzień. Każde płukanie powinno trwać co najmniej 4 minuty. Efekty pojawią się juz po kilku dniach.

Żółty osad z papierosów można usunąć, pocierając zęby zmielonymi łupinkami orzechów laskowych.

Domowy sposób na krwawiące dziąsła
-płukanie ust woda z octem winnym( łyżeczka na szklankę wody). Ta płukanka dezynfekuje , łagodzi podrażnienia, przynosi ulgę w drobnych stanach zapalnych jamy ustnej.

Rukiew wodna skutecznie walczy z paradontozą! Roślinę należy wypłukać w wodzie z dodatkiem łyżeczki octu i żuć. REGULARNIE! Rukiew wodna inaczej: Rzeżucha wodna dostępna w klepach zielarskich i hipermarketach.

Zęby odzyskają biały kolor, jeśli codziennie będzie się żuć plasterek cytryny (potem należy umyć zęby). Można również stosować płukankę z lekko osolonej wody.

Nieprzyjemny zapach z ust usunie sok z czarnej porzeczki. Dodatkowo regeneruje on śluzówkę jamy ustnej oraz działa przeciwzapalnie. 1/4 szklanki soku ze świeżych owoców należy rozcieńczyć 1/2 szklanki wody i płukać usta kilka razy w ciągu dnia.

Przykry zapach z ust zamaskuje się żując goździki, listki mięty bazylii lub natki.

Aby zapobiec próchnicy warto od czasu do czasu zastąpić zwykłą pastę proszkiem z suszonego skrzypu polnego. Nakłada sie go na szczoteczkę i dokładnie wciera w zęby. Skrzyp ma również właściwości przeciwkrwotoczne.

Dłonie i paznokcie:

Po obieraniu buraków, drylowaniu owoców lub wiosennych pracach w ogrodzie ręce z pewnością będą mocno zabrudzone. Odbarwienia należy przetrzeć plasterkiem cytryny lub świeżo startym korzeniem pietruszki.

Gładkie i aksamitne dłonie uzyskamy dzięki soku z pomarańczy wymieszanego z taką samą ilością olejku migdałowego.

Na zaczerwienioną i popękaną skórę dłoni warto nałożyć maseczkę z ziemniaka. Ugotowany, rozgnieciony ziemniak mieszamy z łyżeczką mleka, wcieramy w dłonie, po 5 min. zmywamy ciepłą wodą. Maseczkę należy stosować co 2 dni.

Jeśli dłonie są spękane, na noc smarujemy je maścią sporządzoną z lanoliny i maści cynkowej (1:1) i tak zostawiamy do rana. Zmywamy chudym mlekiem, w najgorszym wypadku mydłem dla niemowląt.

Szorstkość dłoni złagodzi posmarowanie ich smalcem wymieszanym z witaminą F (proporcje 2:1). Miksturę wcieramy przed snem i nakładamy bawełniane rękawiczki.

Inny sposób na szorstkość dłoni to posmarowanie ich na noc mieszanką gliceryny, amoniaku, soku z cytryny oraz wody kolońskiej. Wszystkie składniki należy połączyć w równych proporcjach.

Potliwości dłoni zapobiegnie codzienne ich mycie w roztworze z herbatki z szałwii. Dodatkowo można w niej moczyć dłonie.

Jeśli pierścionek, lub obrączka nie chcą zejść z opuchniętego palca , należy posmarować go oliwą. Zdejmując biżuterię, warto masować skórę w przeciwnym kierunku.

Gdy wkładamy gumowe rękawiczki do prac domowych, można ten czas wykorzystać na odżywienie skóry dłoni. Wystarczy przed włożeniem rękawiczek posmarować ręce tłustym kremem z witaminami lub oliwą.

Kondycję paznokci poprawi wcieranie w nie soku z cytryny lub z cebuli. Pomocna będzie również 15 -minutowa kąpiel w podgrzanym olejku rycynowym z kilkoma kroplami soku z cytryny albo w oliwie z dodatkiem 3 kropel witaminy A+E.

Zmęczonym, łamliwym paznokciom pomoże 30 minutowa kąpiel w siemieniu lnianym. Łyżkę siemienia zalewa się szklanką wrzątku i parzy 30 min pod przykryciem.

Nie należy piłować paznokci po kąpieli! Są one wtedy zbyt miękkie i mogą ulec uszkodzeniu!

Stopy:

Sposobem na spocone dłonie i stopy jest kąpiel w rumianku. Garść kwiatów rumianku zalewamy 1l wrzątku, parzymy 10 min. Odcedzamy, dolewamy 1 l wody o takiej samej temperaturze, by dało sie w niej zanurzyć dłonie lub stopy. Moczymy 15 minut. Powtarzamy zabieg codziennie, aż do skutku.

Aby uniknąć nadmiernej potliwości stóp -najlepiej myć je w chłodnym naparze lawendy, rozmarynu, tymianku lub kory wierzby purpurowej.

Talk do stóp z powodzeniem można zastąpić zwykłą mąką ziemniaczaną. Warto pamiętać, aby używać jej przed wcześniejszym umyciem i dokładnym osuszeniem stóp, szczególnie między palcami.

Raz na dwa tygodnie warto wymoczyć nogi w wodzie z solą oraz sokiem z cytryny. Do kąpieli można także dodać olejek eukaliptusowy.

Popękaną skórę na piętach wyleczą okłady ze świeżych liści babki lancetowatej. Umyte liście ziela lekko sie miażdży, przykłada na chore miejsca, owija gazą lub bandażuje na noc.

Popękanym piętom pomogą również kąpiele zmiękczające w wodzie z dodatkiem mydła albo lekkiego krochmalu.

Zamiast gotowego kremu do stóp można użyć łyżki miodu wymieszanego z łyżeczką cynamonu. Po wtarciu mikstury stopy staną się gładkie i pachnące.

Na odciski pomoże maść z Lilii ogrodowej, należy dokładnie rozgnieść cebulkę kwiatu i codziennie smarować nią odciski.

Jeżeli zdarzyło nam sie złapać grzybicę stóp możemy się jej pozbyć nacierając kilka razy dziennie przestrzenie miedzy palcami świeżym rozgniecionym czosnkiem. Po tygodniu po grzybicy nie powinno być śladu!

Ulgę spuchniętym stopom przyniesie kąpiel lawendowa. Garść suszonych lub świeżych kwiatów lawendy zalewamy 1l gorącej wody. Po przestudzeniu moczymy w niej nogi przez 10 minut.

Włosy:

Łamliwość włosów i paznokci dość często wywołana jest zbyt niskim poziomem wit.A. Długotrwały jej brak może prowadzić nawet do kurzej ślepoty. Najlepsze źródła wit. A to: tran ,wątróbka, olej z wątroby dorsza, marchew, natka pietruszki, masło, żółtko jaj, szpinak, dynia, ser żółty, morele, mango ,koperek, śmietana, sałata i pomidor.

Żeby mieć piękne, gładkie włosy, powinno sie do ich mycia używać dobrze ciepłej wody, a do spłukiwania najpierw ciepłej, później chłodnej wody. W ten sposób zamkniemy łuski włosów , które pod wpływem wysokiej temp. otworzyły sie i wchłonęły szampon.

Aby włosy były świeże, oraz błyszczące, po ich umyciu do ostatniego płukania należy dodać sok z połówki cytryny. Podobnie działa płukanka z odgazowanego piwa.

Sok z cebuli wcierany w skórę głowy- wzmocni i odżywi włosy. Zapobiega także przedwczesnemu siwieniu. Tajniki pięknych włosów to ich pielęgnacja olejem kokosowym.
http://ambercare24.pl/babcine-porady-do ... y-i-urody/

edit:
Zapomniane metody, mleczko magnezjowe lub magnezowe,
w aptekach nie ma.
8% ZAWIESINA WODOROTLENKU MAGNEZU W WODZIE

Wodorotlenek magnezu
w medycynie jako tzw. mleko magnezjowe (zawiesina wodorotlenku magnezu w wodzie)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wodorotlenek_magnezu
MLEKO MAGNEZJOWE Trądzik Egzema Płyn płukania ust
Mleko magnezji (MOM) dla zdrowia

Mleko Magnezji (Milk of Magnesia – MOM) jest to inaczej 8% zawiesina wodorotlenku magnezu w wodzie.

POSIADA 3 WYJĄTKOWE WŁAŚCIWOŚCI:

pH = 10 (mega zasadowa substancja)
jak żadna substancja - bardzo słabo wchłania się przez skórę, co stało się jego główną zaletą w aplikacjach zewnętrznych.
MOM pozostaje przez to długo aktywne na skórze, bezcennie koi skórę


ZASTOSOWANIA ZEWNĘTRZNE:

najlepsza substancja zasadowa (alkaliczna) pod słońcem (roztwór 8% daje pH równe 10)

zmniejsza oleistość skóry – leczy łojotok.

Nie znajdziesz chyba lepszego „kosmetyku” na zmatowienie cery <
świetnie sprawdza się jako baza pod makijaż

uspokaja i odpręża skórę, zmniejsza pory i zaczerwienienia

znakomity środek antyseptyczny na pupy niemowlaków. Stosowany w leczeniu pieluszkowego zapalenia skóry i innych wrażliwości skórnych

rewelacyjny środek na odleżyny, który razem z zasypką diatomitową może zdziałać cuda
świetnie wpływa na tłustą skórę trądzikową, owrzodzenia, odleżyny, a nawet problemy z brzydkim zapachem ciała

najlepsze lekarstwo na wszelkie egzemy i swędzące wysypki, którym towarzyszy wilgoć i lepkość skóry
wraz z chlorkiem amonu MOM stosowane jest na silnie swędzącą skórę - egzemę (o podłożu grzybiczym)


najlepsze lekarstwo na MRSA (gronkowca złocistego opornego na metycylinę) - w tym również ciężkie przypadki zlokalizowane na głowie i w odbycie.

MOM wysusza MRSA bardzo szybko. Po natychmiastowym zastosowaniu MRSA potrafi zniknąć w przeciągu 2 dni. MRSA zabijany jest już przy pH równym 9, a MOM posiada pH 10
leczy wszelkie choroby dziąseł, afty i inne

świetnie nadaje się jako płyn do płukania ust


......
MOM 8%
Odmierz 8g wodorotlenku magnezu (MOM) i zalej wodą do 100ml.


Baza pod makijaż
Posmaruj delikatnie twarz cienką warstwą MOM 8%. Nie przesadzaj z aplikacją. Mleko magnezji może pozostawiać „biały film”. Stosuj raczej okazjonalnie. Pamiętaj, że MOM jest miksturą silnie zasadową, a nasza skóra wymaga kwaśnej pielęgnacji.

Maseczka matująca i odświeżająca
Zrób odpowiednio gęstą miksturę z wodorotlenku magnezu i wody i nałóż na 10 minut na twarz.
http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... 661#p96661
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12988
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 669
Podziękował: 30069 razy
Otrzymał podziękowanie: 19564 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 02 mar 2019, 12:18

Seji pisze:
wtorek 26 lut 2019, 22:51
Ja czasem robię taki ogólny płyn do czyszczenia różnych powierzchni:

do butelki po jakimś innym płynie czyszczącym wlewam wodę, ale nie do pełna - do pełna uzupełniam octem, wkraplam kilkanaście kropel jakiegoś olejku eterycznego, wtrząsam butelkę, i mam płyn.

I pomimo że jest to dosyć mocno rozcieńczony roztwór octu, to i tak jeszcze go rozcieńczam, gdy mam już coś myć: nalewam wody do miski i trochę tego płynu, i dopiero w takim roztworze maczam szmatkę.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: Seji » środa 20 mar 2019, 12:37

Tu fajny przepis na krem przeciwzmarszczkowy
https://krokdozdrowia.com/domowy-krem-p ... rszczkowy/
Nie próbowałam, ale może uda mi się zebrać składniki i znaleźć czas, by zrobić taki krem dla mamy.
0 xPani Wiesia
Posty: 104
Rejestracja: czwartek 14 mar 2019, 22:49
x 74
x 6
Otrzymał podziękowanie: 103 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: Pani Wiesia » piątek 22 mar 2019, 19:56

grzegorzadam pisze:
sobota 24 mar 2018, 10:38
Właśnie o tym myślałem ;)
Ciekawa sprawa, ale kąpiele z sodą, kwaskiem i magnezem + sól kłodawska można robić już dziś..
SPA za grosze we własnej wannie :D
Kule sodowe alkalizujące z kwasem cytrynowym do kąpieli

Musujące kule do kąpieli jak zrobić? | Domowa.TV

https://youtu.be/4gGpjDBAhaM
Przepis bazowy – najprostszy przepis na kule musujące do kąpieli
200 g sody
100 g kwasku cytrynowego

ok. 30 g oliwy
łyżeczka cukru waniliowego lub innej przyprawy/zapachu
ZAbawa jest prosta, wg badań niemieckich, o czym pisze dr Sircus, takie kule
25 x zwiększają 'moce' alkalizacji w kąpieli.
Kule mają wymiar estetyczny i zapachowy.
Chodzi o prostą reakcję musowania, jak do gorącej wody wsypiemy ilościowo 2:1 sody z kwasem cytrynowym, też będzie bąbelkować.
Najlepiej, najekonomiczniej kupić worek sody i wiaderko (5 kg) kwasu cytrynowego w jednym miejscu.
Soda ma wiele zastosowań domowych, przyda się na pewno.
Nie zmarnuje się ;)
Grzegorzu ! To działa 😍
Godzinę temu wsypałam do miski jedną cześć kwasku cytrynowego i dwie części sody zalałam ciepłą wodą i wsadziłam lewą rękę .Trzymalam około 10 minut . Teraz porównuję obie dłonie i nie wierze własnym oczom! Jutro lecę po kwasek i sodę i dalej będę moczyć . Kochani nie wiem jak to działa , ale działa 👍
Ciekawe czy można namoczyć gazę w tym roztworze i robić okłady na szyje i twarz .
0 xKolendra
Posty: 359
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowanie: 404 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » niedziela 24 mar 2019, 17:55

Ciekawy sposób na pozbycie się zaskórników:
https://urodaizdrowie.pl/nafta-pichtowa ... zaskorniki
0 xKolendra
Posty: 359
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowanie: 404 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » środa 03 kwie 2019, 17:10

Może nie kosmetyki ale jeszcze lepiej - jak za friko odmlodzic twarz :
https://m.zeberka.pl/art/tydzien-z-joga ... ideo-35471
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12988
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 669
Podziękował: 30069 razy
Otrzymał podziękowanie: 19564 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 11 kwie 2019, 13:12

Na przykład

w celu

usunięcia zwiotczenia skóry twarzy
i szyi
,

należy masować ją kawałkami
lodu i, zmoczywszy ręcznik topioną
wodą, wziąć go obiema rękami za końce
i, opuszczając i naciągając, uderzać po
skórze podbródka, szyi, policzków.
Do oczyszczania wody poleca się
obecnie różnego rodzaju urządzenia
z filtrami.

Zwróćcie uwagę również na
takie sposoby :


Na 1 litr zwykłej wody dodać po
1-2 łyżeczki octu jabłkowego, miodu
i 3-5 kropli jodu . Drobnoustroje nie
tylko nie mogą się rozmnażać w tak
kwaśnym środowisku, ale i giną po
kilku minutach .


Do wody dodajcie rozdrobniony krzemień
woda stanie się czysta po 3-5 dniach .


Jedna łyżeczka 3% wody utlenionej na
1 litr wody powoduje, że woda jest całkowicie
sterylna. Zabite są nawet zarazki
dżumy i cholery .

• Woda, nawet bagienna, do której włożono
liście jarzębiny, staje się czysta po
3 godzinach .


W jeziorze lub stawie można odróżnić
wodę zdatną do picia od niezdatnej
w taki sposób
:

trzeba splunąć na wodę
i jeśli plwocina rozszerza się, można
śmiało pić wodę,


a jeśli pozostaje w postaci
wyplutej plamy - trzymać się od
niej jak najdalej .


Do wody należy odnosić się tak
samo, jak do każdego innego produktu
odżywiania, pamiętając o tym, że to jeden
z ważniejszych nośników energii .
z książki: Endoekologia zdrowia
Autor: Iwan Nieumywakin, Ludmiła Nieumywakina

https://docer.pl/doc/xcvx5
Pani Wiesia pisze:
piątek 22 mar 2019, 19:56
nie wiem jak to działa , ale działa 👍
Ciekawe czy można namoczyć gazę w tym roztworze i robić okłady na szyje i twarz .
dlaczego nie? :)
zanurzenie się po szyję w wannie działa jednak całościowo,
ale tu lepiej kupować te składniki w wiaderkach lub workach- bez antyzbrylaczy

CO2 działa i tlen, leczą, odmładzają.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Pani Wiesia
Posty: 104
Rejestracja: czwartek 14 mar 2019, 22:49
x 74
x 6
Otrzymał podziękowanie: 103 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: Pani Wiesia » sobota 13 kwie 2019, 20:14

Okłady się nie nadają , nie musuje się i chyba nie ma reakcji.
Kule za to zrobiłam , kule może nie bo w foremkach od mafinkow były , ale obojętnie bo działanie takie same . Tylko to musowanie jest bardzo krótkie , czy ma ktoś pomysł żeby wydłużyć ten efekt buzowania?
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12988
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 669
Podziękował: 30069 razy
Otrzymał podziękowanie: 19564 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 30 mar 2020, 13:37

cedric pisze:
poniedziałek 30 mar 2020, 12:27
https://sustainingourworld.com/2014/02/ ... lthy-hair/

Używanie boraksu dla czystych, zdrowych włosów

Wysłany 27 lutego 2014 r. Przez dmguion


Jeśli używasz zwykłego szamponu, myjesz włosy plastikiem.

Jak możesz mieć zdrowe włosy bez spieniania się plastikiem?

Wypróbuj boraks.

Szampon jest doskonałym przykładem wszechobecności plastiku. W końcu jego składniki są tak samo petrochemiczne, jak plastikowa butelka, w której się znajduje.


Wspomniałem o boraksie na szampon, między innymi w How To Borax: a Versatile Cleaner and More / a>. Postanowiłem spróbować i wydaje mi się, że warto relacjonować moje wyniki.

Przepis
Jeśli zastanawiasz się, jak ludzie zadbali o włosy, zanim komercyjne szampony stały się dostępne, ten przepis na boraks jest jedną z powszechnych metod. Nie ma nic łatwiejszego do zrobienia.

Wypłucz pusty 1-galonowy dzbanek na mleko.
Dodaj 1 szklankę boraksu.
Napełnij dzbanek bardzo gorącą wodą.
Załóż czapkę na dzbanek i energicznie wstrząśnij.
Najtrudniejszą częścią jest potrząsanie miksturą. Boraks nie rozpuszcza się łatwo w wodzie. Pomaga użycie bardzo gorącej wody. Po całkowitym rozpuszczeniu boraksu szampon jest gotowy do użycia.

Pomaga potrząsać nią co jakiś czas, jeśli boraks wydaje się osiadać na dnie dzbanka.

Jeśli chcesz, możesz dodać ocet jabłkowy lub sodę myjącą do mieszanki. Nigdy nie miałem, ale widziałem to zalecane. Właściwie to soda oczyszczona, którą widziałem zalecaną. Jest tani, ale możesz zrobić lepiej.

Soda myjąca to węglan sody, co oznacza tylko, że nie nadaje się do pieczenia. Soda oczyszczona to wodorowęglan sodu, który w jakiś sposób sprawia, że ​​jest jadalny.

Do ogólnego mycia, czyszczenia, dezodoryzacji, pielęgnacji włosów lub innych zastosowań, soda do prania działa równie dobrze. Jest w znacznie większym pudełku (w części do prania) i mierzy na miarę, jest nawet tańszy.Używanie boraksu do szamponu
Trzeba przyznać, że galon wodnistej cieczy jest trudniejszy w obsłudze niż mniejsza butelka gęstszego płynu, który trzeba wycisnąć. Kiedy dzban jest pełny, będzie to trochę niezręczne.

To powiedziawszy, po prostu ujęłeś dłoń i wlałeś do niej trochę mieszaniny boraksu. Następnie zmoczysz nim włosy. Powtarzaj, aż włosy całkowicie się przemoczą. Następnie postępujesz dokładnie tak, jak w przypadku szamponu: zamieniasz go w pianę. Po prostu nie oczekuj bogatej, spienionej piany, do której jesteś przyzwyczajony.

Nawiasem mówiąc, kiedy używasz mydła, to piany wykonują prace czyszczące. Nie potrzebujesz piany ani piany do niczego innego. Po prostu wygląda imponująco.

Zwykle nakładam boraks podczas podgrzewania wody pod prysznic. Spłukuję go po zakończeniu prysznica.

Zawsze myślałem, że „płukanie i powtarzanie” to po prostu sposób dla producentów szamponów, aby zachęcić ludzi do używania dwa razy tyle, ile potrzebują, ale jeśli chcesz spłukać i powtórzyć, możesz to zrobić za każdym razem, gdy płuczesz i powtarzasz z reklamą szampon.

Jeśli chcesz użyć odżywki, spróbuj octu jabłkowego. Susz włosy, jak zwykle.

Jak boraks daje zdrowe włosy
Nie mogę powielić tych wszystkich reklam szamponów. Wiesz, te, w których cudowne kobiety o długich, jedwabistych włosach podnoszą głowy, by pokazać, jak wspaniale to wygląda.

Nie mam takich włosów. Większość kobiet nie ma takich włosów. Nawet większość białych lub azjatyckich kobiet po dwudziestce nie ma takich włosów.

Ale bez względu na długość, fakturę, grubość lub połysk włosów będą one czyste. Będzie świeżo. Pachnie cudownie, ponieważ boraks to naturalny dezodorant. Ale poczekaj! Jest więcej!

Boraks to skuteczny szampon przeciwłupieżowy. Eliminuje nie tylko łupież, ale często swędzącą skórę głowy. Tweetuj to.

Ludzie z cienkimi włosami donoszą, że boraks z czasem gęstnieje. Po kilku miesiącach stosowania może nawet wypełnić łyse plamy po chemioterapii. Oto świadectwo osoby, która przeżyła raka, która ma własne przepisy i zalecenia dotyczące pielęgnacji włosów.

Każda korzyść, jaką boraks ma jako środek przeciwgrzybiczy, jako środek odstraszający owady itp. W czyszczeniu domu, działa również na rzecz zdrowej skóry i włosów.

I nie ma w tym nic plastikowego oprócz dzbanka, którego używasz do przechowywania."
cedric pisze:
poniedziałek 30 mar 2020, 12:33
http://www.soaprecipes101.com/homemade- ... ap-recipe/
Boraks to naturalnie występujący związek boru, biały proszek składający się z miękkich, bezbarwnych kryształów, które łatwo rozpuszczają się w wodzie. Jest szeroko stosowany jako topnik lub środek czyszczący, a także jako środek antyseptyczny, konserwujący, czyszczący i jako zmiękczacz wody.
Ma podobny wpływ na włosy, dlatego często pojawia się na liście składników domowych szamponów i odżywek do włosów. Może być również stosowany zarówno w mydłach do prania, jak i mydłach do ciała. Poniższy przepis wytwarza bardzo białe i wyjątkowo łagodne mydło, idealne do delikatnej skóry.

Przepis na mydło boraksowe

4 c. olej kokosowy
2 c. czysty wytopiony łój
2 c. zimna miękka woda
1/2 c. ług (NaOH)
1/3 c. boraks
1/2 c. gotująca się woda

Rozpuść boraks we wrzącej wodzie. Odłożyć na bok. Rozpuść olej kokosowy i łój.
Odłóż na bok do ostygnięcia. Mieszaj płatki ługu w zimnej wodzie, aż całkowicie się rozpuści.
Odłóż na bok do ostygnięcia.
Kiedy ług i tłuszcz są letnie, powoli wlewaj ług do tłuszczu, ciągle mieszając.
Kontynuuj mieszanie, aż mieszanina stanie się gęsta i kremowa.
Dodaj roztwór boraksu i kontynuuj mieszanie, aż mieszanina będzie gęsta.
Wlać do foremek.

Daje 3 i 3/4 funta .. twarde mydło w kostce.[/size]

Czy boraks jest bezpieczny w użyciu w mydłach do ciała?
Czysty boraks Chociaż jest szeroko stosowany jako kluczowy składnik domowego mydła do prania, a nawet jako środek zmiękczający włosy, wiele osób wciąż zastanawia się, czy boraks można bezpiecznie stosować bezpośrednio na skórę w postaci mydła do ciała.

W Internecie jest wiele sprzecznych informacji, a większość z nich wynika z jednego ważnego nieporozumienia: boraks jest taki sam jak kwas borowy. To nie jest! Boraks jest ważnym związkiem boru, minerałem i solą. Z drugiej strony kwas borowy powstaje, gdy boraks poddaje się reakcji z innym kwasem, takim jak kwas siarkowy lub kwas solny.

Boraks to ekologiczna, naturalna substancja, która „nie powoduje raka, nie gromadzi się w ciele ani nie wchłania przez skórę”. Jest nietoksyczny, chyba że spożyjesz bardzo duże ilości - tak jak sól, soda oczyszczona lub jakakolwiek inna substancja na tym świecie, nawet woda.

Można go bezpiecznie stosować w domowych mydłach!"
Pani Wiesia pisze:
sobota 13 kwie 2019, 20:14
czy ma ktoś pomysł żeby wydłużyć ten efekt buzowania?
nie ma takiej potrzeby, efekt buzowania jest krótki, ale bąbelki są, b. powoli zanikają
i robią swoje, naprawdę.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12988
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 669
Podziękował: 30069 razy
Otrzymał podziękowanie: 19564 razy

Re: Kosmetyki - jak je zrobić samemu?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 20 lis 2023, 22:42

całość:
https://www.theepochtimes.com/health/cr ... %2BWS8I%3D
Stwórz własny naturalny balsam do ciała:

niedroga, ale luksusowa uczta dla Twojej skóry


Obrazek

............

Przepis: Kojący balsam do ciała
Składniki:

¼ szklanki masła shea
2 łyżki oleju kokosowego
1 łyżka oleju jojoba
10–15 kropli ulubionych olejków eterycznych

(ja lubię 4 krople szałwii muszkatołowej, 1 kroplę rozmarynu i 10 kropli olejku waniliowego)

Instrukcja:

W szklanej misce połącz masło shea, olej kokosowy i olej jojoba.

Rozpuść mieszaninę na średnim ogniu, używając podwójnego bojlera, mieszając, aż składniki dobrze się połączą. Jeśli nie masz podwójnego bojlera, zamiast tego użyj dużego garnka i szklanej miski. Szklana miska powinna wygodnie przylegać do górnej części garnka, prawie jak pokrywka, ale między dnem szklanej miski a garnkiem powinna być wystarczająca przestrzeń, aby zapewnić przepływ pary między nimi. Na dno garnka wlej wodę, na wierzchu umieść miskę ze składnikami i gotuj na wolnym ogniu, aż woda zacznie parować.

Gdy wszystkie składniki się rozpuszczą i dokładnie połączą, zdejmij z ognia.

Pozostawić do ostygnięcia, od czasu do czasu mieszając blenderem ręcznym.

Dodaj wybrane olejki eteryczne i wymieszaj ręcznym blenderem.

Miskę włóż do lodówki na 10 minut, aby balsam do ciała stwardniał.

Wyjmij z lodówki i miksuj ręcznym blenderem, aż balsam uzyska kremową konsystencję.

Przenieść mieszaninę do czystego, szczelnego szklanego pojemnika i przechowywać w chłodnym miejscu. Jeśli balsam się roztopi, włóż go do lodówki na 10 minut, a następnie zmiksuj ręcznym blenderem na kremową masę.

Aby zastosować, nałóż niewielką ilość na palec i delikatnie wmasuj w skórę.
https://allegro.pl/oferta/szare-mydlo-w ... 3576351944?

zdrowe mydło lawendowe

Mydło otrzymywane wg tradycyjnej technologii zmydlania tłuszczów wodorotlenkiem potasu.

Nie zawiera dodatków syntetycznych. posiada właściwości myjące, odkażające, odtłuszczające oraz zmiękczające skórę. Nie wykazuje właściwości drażniących ani uczulających. Mydło jest przebadane dermatologicznie i mikrobiologicznie przez Specjalistyczne Laboratorium Badawcze SkinLab International. Przeprowadzone badania dermatologiczne nie stwierdziły występowania alergii na którykolwiek ze składników badanego mydła, co potwierdza że produkt jest dobrze tolerowany przez skórę.

https://allegro.pl/oferta/ecou-lawendow ... 3284332545
ECOU LAWENDOWY OLEJEK
DO MASAŻU 500 ML
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ