Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

soma
Posty: 607
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 56
Podziękował: 1014 razy
Otrzymał podziękowanie: 1069 razy

TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: soma » niedziela 18 kwie 2021, 20:55

Ostatnio zafascynowala mnie terapia wodorem molekularnym. Ciagle powracajace inflamacje w roznych miejscach ciala, a co za tym idzie cala masa wolnych rodnikow z ktorymi cialo sobie nie radzi. Czulam jakby cos mnie doslownie podgryzalo od srodka i czesto wewnetrzny stres. Zaczelam sie rozczytywac i musze powiedziec, ze jest co czytac. Jest cala masa artykulow i video na ten temat. Moze to mozliwosci dla tych wszystkich (i dla mnie) z niekonczacymi sie jakimis dolegliwosciami.

Niezwykłe właściwości zdrowotne wodoru molekularnego

Dlaczego w krajach azjatyckich wodór molekularny stosuje się z powodzeniem w leczeniu wielu schorzeń u ludzi i zwierząt? Co sprawia, że staje się on popularnym gazem terapeutycznym i na co dokładnie ma on wpływ?

Wodór w fizjologii człowieka

Pierwiastek ten nie jest produkowany w komórkach człowieka, ale w jego jelicie. Ściślej mówiąc w jelicie grubym beztlenowe bakterie przeprowadzając proces fermentacji uwalniają cząsteczki wodoru. Część cząsteczek zostaje wchłonięta do krwi, część ulega ponownym przemianom za sprawą mikroorganizmów jelitowych a reszta wydostaje się w postaci gazów.

Wpływ wodoru na organizm człowieka


Mimo swojego niewielkiego rozmiaru (rozmiar cząsteczki wodoru wynosi 0,24nm i jest 1000 razy mniejszy od bakterii i komórek Twojego ciała), nasz bohater jest niezwykle ważnym jegomościem. Jego skala wielkości „nano” pozwala na przenikanie wszystkich barier ludzkiego organizmu np. krew-mózg. Z łatwością penetruje wszystkie obszary w Twoim ciele i jest to jego ogromna zaleta.

Żadna błona komórkowa nie jest dla niego przeszkodą. Ma to szczególne znaczenie dla produkcji energii w mitochondriach. Dla jasności: mitochondria są to wyspecjalizowane struktury błonowe wewnątrz komórek (wyjątkiem są czerwone ciałka krwi), posiadające własne DNA i będące swoistymi elektrowniami. Służą one jak baterie do zasilania różnych funkcji w Twoim ciele.

Wodór cząsteczkowy działa w nich na różne sposoby:
-Dostarcza elektrony
-Jest dostawcą protonów w chinonowym łańcuchu transportu elektronów
-Przekształca półprodukty chinonu w zredukowany ubichinol (zredukowany koenzym Q) zwiększając w ten sposób jego właściwości antyoksydacyjne
-Stymuluje metabolizm energetyczny

Ponadto niezależnie od swojej istotnej roli w mitochondriach wodór:

-ma wpływ na ekspresję genów
-jako najsilniejszy antyoksydant chroni błony i DNA przed uszkodzeniem przez wolne rodniki
-Powoduje wzrost aktywności enzymów antyoksydacyjnych: katalazy, dysmutazy ponadtlenkowej, hemoksygenazy
-Ma właściwości antyapoptyczne poprzez hamowanie aktywacji kaspazy-3
-Wykazuje znaczące działanie przeciwzapalne – redukuje ilość cytokinin prozapalnych
-Przywraca właściwe pH
-Wykazuje wysoką skuteczność antypasożytniczą

Ostatnie badania sugerują, że H2 może zwalczać inne procesy mitochondrialne poza stresem oksydacyjnym, w tym szlaki metaboliczne napędzające energię komórkową.

Wodór najsilniejszy antyoksydant


Węgierski biochemik, odkrywca witaminy C i laureat nagrody Nobla w dziedzinie medycyny Albert Szent- Gyorgi stwierdził: „Wodór jest paliwem życia”. Co miał na myśli?

Kluczową cechą wodoru jest jego łatwa przenikalność do wszystkich miejsc w organizmie i neutralizowanie wolnych rodników hydroksylowych, które go uszkadzają. Dzięki swoim małym rozmiarom i dużej selektywnej aktywności jest o wiele bardziej skuteczny niż powszechnie znane antyoksydanty jak witaminy czy koenzym Q. Cząsteczka wodoru jest 176 razy mniejsza niż witamina C, 209 razy od glutationu oraz 863 razy mniejsza aniżeli koenzym Q10.

Dlaczego to takie ważne dla Ciebie?
Zobaczmy czym są i co robią wolne rodniki. To atomy lub cząsteczki o niesparowanych elektronach. Szukają wolnego elektronu do pary „kradnąc” gdzie się da. Powstają one w wyniku procesów biochemicznych w ciele i dopóki jest zachowana równowaga pomiędzy nimi a antyoksydantami nic złego się nie dzieje. W rozsądnej ilości są wręcz potrzebne jako ważne cząsteczki sygnalizacyjne (tzw. cząsteczki sygnałowe) mające wpływ na równowagę redoks. W normalnych, zdrowych warunkach wolne rodniki wpływają na rozszerzenie naczyń krwionośnych i lepszy przepływ krwi.

Niestety obecny styl życia powoduje, że równowaga zostaje zachwiana i w organizmie tworzy się o wiele za dużo wolnych rodników. Jak wspomnieliśmy wolny rodnik szuka pary dla swojego elektronu w dowolnym miejscu np. strukturach białkowych. W ten sposób postępują zniszczenia w błonach komórkowych i DNA, w następstwie czego Twój organizm zaczyna chorować.

O zgrozo, najgorsze są rodniki tlenowe. Powstają one w procesach oddechowych (niezbędnych do produkcji energii) i są w zdrowym organizmie usuwane przez wewnętrzne antyoksydanty i specjalne białka. Czyli inaczej mówiąc, mitochondria- nasze elektrownie bez których nie ma energii i nie ma życia, są również źródłem rodników tlenowych. Twój organizm nie zawsze sobie z nimi radzi i jeśli rodników tych jest zbyt dużo powstaje stres oksydacyjny. Ostry stres oksydacyjny powoduje uszkodzenia tkanek i jest jedną z przyczyn wielu chorób i procesu starzenia.

I tu wkracza nasz bohater. Ma on bowiem niezwykłe wręcz zdolności wychwytywania wolnych rodników tlenowych (hydroksylowych tzw. ROS) w wyniku czego powstaje cząsteczka wody.

Nie dość więc, że nie dopuszcza do zniszczeń to jeszcze nawadnia!

Wybiórczość jego działania na rodniki hydroksylowe i nadtlenoazotyn chroni Cię przed poważnymi schorzeniami i przywraca homeostazę w ciele.


To sa fragmenty z bardzo przystepnie napisanego artykulu. Wiecej:
https://podrozdozdrowia.pl/niezwykle-wl ... kularnego/
0 xsoma
Posty: 607
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 56
Podziękował: 1014 razy
Otrzymał podziękowanie: 1069 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: soma » poniedziałek 19 kwie 2021, 01:08

Dobra wiadomoscia jest to, ze terapie wodorem mozna sobie samemu przeprowadzac w domu i nawet nie kosztuje majatku. Sa specjalne butelki-generatory wodoru za pomoca ktorych produkuje sie wode wodorowa, ale tez wodor-gaz i mozna sobie robic inhalacje. 10 minutowa inhalacja wodoru jest rownoznaczna z wypiciem 5l wody wodorowej.

Zdecydowalam sie na zakup takiej butelki. Po sprawdzeniu cen w Szwecji, Polsce, Niemczech wyszlo mi na to, ze najkorzystniej jest kupic z Chin na AliExpress. Od ceny odliczaja jakies rabaty, przesylka nic nie kosztuje wiec za 327 zl dostane w miare dobry generator z funkcja inhalacji. Na AliExpress maja nawet polska strone. Jedyny minus to to, ze musze czekac okolo 3 tygodni, bo tyle ida przesylki z Chin, czy USA.

Przypomnalo mi sie, ze mam butelke do jonizowania. Dalam sie przekonac moim glosom w glowie, ze ta woda nic mi nie daje i przestalam ja pic. Poogladalam butelke i na dnie jest napisane hydrogen generator, czyli generator wodoru. No wiec zaczelam znowu pic, ale tym razem laduje wode 3-4 razy i bardzo szybko poczulam jej dzialanie. Zaczelam wczoraj a juz dzisiaj samopoczucie duzo lepsze, rano obudzilam sie z lekka glowa. Czuje, ze dzieje sie w ciele cos pozytywnego.

W Chinach maja dobre efekty w leczeniu covida za pomoca terapi wodorowej:
https://www.hydrogenterapi.se/covid-19
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12221
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 105
x 630
Podziękował: 29499 razy
Otrzymał podziękowanie: 18718 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 29 kwie 2021, 12:15

same plusy dodatnie 8-)

https://drsircus.com/hydrogen-medicine/ ... gen-water/
Wodór gazowy i woda wodorowa

Obrazek


Przez około dwa lata eksperymentowali z różnymi produktami wodoru cząsteczkowego i niedawno odkryli najlepsze, najwygodniejsze produkty, które ułatwiają uzyskanie wyższych dawek wodoru cząsteczkowego. Tabletki wodorowe Vital Reaction są wyjątkowe pod względem stężenia wodoru. Zdecydowanie więcej wodoru cząsteczkowego w jak najkrótszym czasie. Co więcej, wytwarza wodór w otwartym pojemniku, dzięki czemu łatwiej jest mieszać z sokami i jest po prostu super łatwy pod względem wygody i bezproblemowego użycia. Jeszcze w kwietniu można przeczytać esej na temat ekscytującej dziedziny medycyny wodorowej, ale jego zalecenia są już nieaktualne .

Wysokie dawki są kluczem do terapeutycznego efektu wodoru. Jako dodatkowy bonus otrzymujesz więcej niż zdrową dawkę magnezu, gdy używasz Vital Reaction . Pełne uwodnienie jest ważnym produktem ubocznym, ponieważ wodór zamienia najbardziej toksyczny utleniacz w wodę, a tym samym wykazuje zerową toksyczność. Medycyna wodna w najlepszym wydaniu. Całą wodę można zamienić w potężne lekarstwo.

Stwierdzono, że działanie wodoru na stres przeciwutleniający jest spowodowane bezpośrednią eliminacją rodnika hydroksylowego i nadtlenoazotynu . Późniejsze badania wskazują, że wodór aktywuje układ Nrf2-Keap1. Każda cząsteczka H2 zneutralizuje 2 rodniki hydroksylowe do dwóch cząsteczek H2O, uwadniając przy tym komórki.

Najważniejszą rzeczą, jaką należy wiedzieć o wodorze cząsteczkowym, jest to, że niweluje on toksyczność tlenu. Utlenianie i starzenie się są w dużej mierze spowodowane brakiem białek / enzymów typu przeciwutleniaczy, które są dostępne, aby powstrzymać uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki. Starzenie się jest dowodem na uszkodzenie milionów komórek organizmu w wyniku utleniania.

Wodór selektywnie reaguje na wolne rodniki, z którymi ma do czynienia. Ten rodnik hydroksylowy jest najbardziej reaktywnym wolnym rodnikiem w ludzkim organizmie, który nasze komórki emitują w wyniku urazów i stresu oksydacyjnego, a także wszystkich normalnych codziennych czynności. Oznacza to, że ultramały wodór jest inteligentny.

https://youtu.be/CboUB_VcTug


Dzięki swoim silnym i unikalnym właściwościom przeciwutleniającym, zdolnościom regulacji genów i szybkiemu tempu dyfuzji przez bariery tkankowe i komórkowe, a także doskonałemu bezpieczeństwu, wodór ma wiele unikalnych właściwości, które czynią go bardzo cennym w medycynie i zdrowiu. Jego właściwości ogólnoustrojowe i doskonałe zdolności penetracyjne pozwalają wodórowi działać w warunkach słabego przepływu krwi i innych sytuacjach, które ograniczają wiele innych rodzajów leczenia ogólnoustrojowego.

Wodór cząsteczkowy, zawierający dwa protony i dwa elektrony, jest obojętny, więc pod względem elektromagnetycznym nie zajmuje tyle miejsca, co elektrony naładowane ujemnie, co oznacza, że ​​łatwiej wślizguje się do komórek niż elektrony, które są znacznie mniejsze. Komórka wytrzyma każdy ładunek, ale nie wodór, więc te małe neutralne cząsteczki wodoru z łatwością i szybko dostaną się do komórki i do mitochondriów, gdzie robią wiele dobrego.

Tyler W. LeBaron z naukowej organizacji non-profit Molecular Hydrogen Foundation [1] stwierdza: „Chociaż dokładne mechanizmy molekularne i główne cele wodoru pozostają nieuchwytne, wodór może regulować te szlaki poprzez modyfikację kaskad peroksydacji lipidów, fosforylację białek i ekspresję genów , co skutkuje działaniem przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i potencjalnie przeciwstarzeniowym ”.

Ten paskudny rodnik hydroksylowy ma niesparowany elektron, który zamienia go w nienasyconego wirującego derwisza , którego nie można uspokoić, dopóki sam się nie ustabilizuje. Robert Slovak, innowator jakości wody wodorowej, mówi: „Kradnie elektrony z DNA, ścian komórkowych i mitochondriów - a jeśli to zrobi, uszkodzi je”.

Wdychanie wodoru
Obrazek

Dla tych, którzy potrzebują jeszcze cięższych terapii, które są silniejsze, na przykład dla osób z rakiem w stadium czwartym lub piątym (nieuchronna śmierć), inhalatory wodoru obiecują wspaniały nowy świat medycyny. Najtańsze produkują 99% wodoru, ale większość badań używa 2-4%. Chociaż wodór może spalać się w temperaturach powyżej 570 ° C, w normalnych temperaturach i przy ciśnieniu parcjalnym (przy stężeniach poniżej 4%), jest to nieszkodliwy gaz, który może działać jako przeciwutleniacz komórkowy.

Głównym celem oddychania jest uzyskanie tlenu, więc próba oddychania czystym wodorem jest równie dobra, jak brak oddychania w ogóle. Co więcej, chociaż prawdopodobnie można by wdychać mieszaninę wysoce stężonego wodoru i tlenu, taka mieszanina może być wypadkiem, który czeka, ponieważ wodór w wyższych stężeniach ma tendencję do wybuchów.

Niektórzy twierdzą, że 2% są najlepsze w użyciu. High Tech Health ma jednostkę 2%, która sprzedaje się za około 3000,00 i jednostkę 4%, która sprzedaje się za 5500. Głównym problemem jest to, że ponieważ ponad 4% jest uważane za wybuchowe po zmieszaniu z tlenem, większość firm ubezpieczeniowych nie ubezpiecza kliniki, jeśli wiedzą, że jest tam używana. Jeśli ktoś stoi w obliczu sytuacji wymagającej intensywnej opieki medycznej, idealny byłby aparat 4%, ale z drugiej strony można po prostu spędzić z nim więcej czasu na terapii. Pacjentom resuscytowanym po zatrzymaniu krążenia podawano mieszaninę 98% O2 i 2% H2 do wdychania przez maksymalnie 18 godzin.

Aby uzyskać taką samą korzyść z zaledwie jednej sesji na gazie wodorowym, musiałbyś spożywać dużo wody uwodornionej. Większość osób, które otrzymały witaminę C IV z powodu raka, zna dyskomfort i koszt leczenia. Godzina na inhalatorze wodoru będzie konkurować (ze względu na mały rozmiar wodoru w porównaniu z witaminą C) z dożylnym leczeniem C. Jednak w domu można powtarzać więcej niż kilka zabiegów dziennie, więc należy sobie wyobrazić, jak przydatne inhalacja wodoru może być.

Chociaż rozpuszczalność wodoru w wodzie jest niska, rzeczywista dawka z picia nasyconej wody jest porównywalna z typową dawką witaminy C. Woda wodorowa o stężeniu 1,6 mg / l miałaby więcej cząsteczek „przeciwutleniacza” niż 100 mg witaminy C , ponieważ 1,6 mg wodoru zawiera więcej cząsteczek w porównaniu ze 100 mg witaminy C. Tabletki zapewniają poziom przesycenia, zapewniając odpowiednie spożycie H2.

wielkość wodoru cząsteczkowego

Obrazek

Wodór jest poważnym lekarstwem

Prof. Masaru Suzuki z Oddziału Medycyny Ratunkowej i Krytycznej Medycyny Szpitala Uniwersyteckiego Keio pisze: „Wstępnie zmieszany gaz składający się z 96% N2 i 4% H2 z butli jest mieszany z O2 z respiratorów przed inhalacją pacjenta. Wprowadzenie więcej niż 4% H2 bezpośrednio do O2 jest niebezpieczne ze względu na próg wybuchu, więc na tym etapie używamy tylko 2% H2 ”.

Suzuki wyjaśnił: „Leki rozpuszczają się we krwi i są rozprowadzane po całym organizmie. Istnieje możliwość, że H2 dyfunduje bez polegania na przepływie krwi, co oznacza, że ​​może łatwo przenikać przez barierę krew-mózg, a nawet do samych komórek mózgowych. Dodatkowo, ponieważ serce i płuca są blisko siebie, podczas wdychania H2 może dotrzeć do serca poprzez dyfuzję, która następnie może być przenoszona po całym organizmie. W najcięższych warunkach leczenie to jest skuteczne. Myślę, że potencjał H2 w zastosowaniach medycznych będzie się rozprzestrzeniał w nieskończoność ”. [2]

Mówimy o potężnej izbie przyjęć i medycynie intensywnej terapii. Nie tylko tlen ratuje życie ludzi, ale wodór lub wodór zmieszany z całą wodą może znieść tak ciężkie podnoszenie ciężarów, gdy ludzie stają w obliczu śmiertelnych warunków. Wdychanie lub spożywanie gazowego wodoru (H2) poprawia uszkodzenia wywołane stresem oksydacyjnym w modelach zwierzęcych i ludziach. [3] Bardzo duże badanie prowadzone w Japonii w zakresie zespołu po zatrzymaniu krążenia wskazuje, że 2% mieszanina wodoru podana jak najszybciej zatrzyma uszkodzenie mózgu, które występuje po zatrzymaniu krążenia. Niektórzy lekarze sugerują teraz, że należy być w każdej karetce.

Serio, chorym najlepiej jest podawać kilka razy dziennie inhalator na niższym poziomie 2%. Wyższy procent wodoru cząsteczkowego nie okazał się najlepszym wynikiem, jak wykazano w badaniach nad zespołem nagłego zatrzymania krążenia.

Wdychanie niewielkich ilości wodoru oprócz stężonego tlenu może pomóc powstrzymać uszkodzenie tkanki płucnej, które może wystąpić, gdy krytycznie chorym pacjentom podaje się tlen przez długi czas, zgodnie z badaniem na modelu szczurów przeprowadzonym przez naukowców w Pittsburghu. Badanie wykazało również, że wodór inicjuje aktywację hemooksygenazy (HO-1), enzymu chroniącego komórki płuc. [4]

Dr Tomohiro Kawamura, pracownik naukowy Thomas E. Starzl Transplantation Institute na Uniwersytecie w Pittsburghu, powiedział: „Wodór ma potencjał terapeutyczny nie tylko w leczeniu ostrych uszkodzeń płuc, ale także w leczeniu przewlekłych chorób płuc, takich jak przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) , który jest czwartą najczęstszą przyczyną zgonów w Stanach Zjednoczonych. Wodór może pomóc w zapobieganiu progresji POChP, co może mieć ogromny wpływ na leczenie.

Badania kliniczne nad „inhalacją wodorową” w ponad 10 szpitalach w całej Japonii dowiodły, że może ona pomóc pacjentom, którzy cierpieli z powodu zatrzymania krążenia. Badania, przeprowadzone początkowo na szczurach laboratoryjnych w 2012 roku, wykazały, że uszkodzenie funkcji mózgu i tkanki mięśnia sercowego zostało zredukowane poprzez wdychanie wodoru (H2) po resuscytacji krążeniowo-oddechowej. The Journal of the American Heart Association , w którym stwierdzono: „Wdychanie gazu H2 jest korzystną strategią łagodzenia śmiertelności i wyników czynnościowych zespołu po zatrzymaniu krążenia”.

Czego można się spodziewać po zabiegach wodoru

Detoksykacja
Przywraca młodość
Gojenie się wrzodów i ran
Mocniejsze i grubsze włosy
Obniżenie ciśnienia krwi
Spowalnia wolne rodniki
Obniża poziom cholesterolu
Pomaga wypłukać metale ciężkie z naszych ciał
Pomaga we wchłanianiu suplementów
Ulepszone alergie i stany astmy
Lepsze krążenie krwi
Niższy poziom tłuszczów nasyconych
Mniejsze zmęczenie ciała
Szybszy powrót do zdrowia po chorobach
Poprawione krążenie obwodowe
Redukuje cellulit i zmarszczki
Poprawia pamięć u osób starszych
Zwiększa moc mózgu
Zmniejsza stan kwaśny
Poprawa warunków zaparć i biegunki
Poprawiony poziom glukozy we krwi


Tak więc powszechne świadectwa stosowania wodoru obejmują zmniejszenie drętwienia kończyn, zmniejszenie i wyeliminowanie obrzęków, poprawę problemów z zatokami, więcej energii, poprawę poziomu cukru we krwi, zmniejszenie zapotrzebowania na insulinę, odczuwanie różnicy po pierwszych zabiegach, uczucie odświeżenia i lżejszego stopy, poprawa stanu skóry, poprawa wytrzymałości, uczucie zmian w ciele i poziomie energii, Odsztywnienie kolan i kostek, pobudza młodzieńcze uczucia, większa czujność, poprawa krążenia, zmniejszenie bólu, ustąpienie bólów głowy, zmniejszenie potrzeby zażywania leków przeciwbólowych , radykalna poprawa wyglądu skóry, mocniejsze włosy, zmniejszenie plam na twarzy, redukcja zaparć, zdrowsze samopoczucie, zmniejszone uczucie depresji, szyja nie jest już sztywna i przywrócony został pełny zakres ruchu, paznokcie stają się mocniejsze,zminimalizowane łamanie się włosów i zatrzymane rozdwajanie się końcówek.

Porównanie wody wodorowej z wodorem gazowym

Efekt reakcji na dawkę wodoru obserwuje się w przypadku picia wody bogatej w wodór. Podobny efekt dawka – odpowiedź obserwuje się również w przypadku wdychanego wodoru. Jednak gdy porównuje się stężenia wodoru w wodzie pitnej i gazach wdychanych, nie ma efektu dawka-odpowiedź . Woda bogata w wodór generalnie wykazuje bardziej znaczący wpływ niż wodór gazowy, chociaż ilość wodoru wchłanianego przez wodę wodorową jest ~ 100 razy mniejsza niż ta podawana przez wodór gazowy.

Szczegóły podawania wody do reakcji życiowych

h[img]ttps://drsircus.com/wp-content/uploads/2017/08/hydro5.png[/img]

Jeśli używam otwartego kubka, używam zimnej wody ze zlewu, więc nie zimnej lodówki, ale chłodniejszej niż temperatura pokojowa. Następnie dodaję 3 tabletki Vital Reaction do 250 ml wody i jak tylko się rozpuści, wypijam. Jeśli twoja woda jest dużo zimniejsza, rozpuszczenie zajmuje trochę więcej czasu. Jeśli jednak wkładasz je do zamkniętej butelki, to nie ma znaczenia temperatura wody. (Moi czytelnicy powinni mieć świadomość, że z tym kodem MARSIR otrzymają 10 procent rabatu)

Podobają mi się większe dawki H2 przyjmowane od razu. Zrób to, gdy potrzebujesz więcej pomocy z powodu ciężkiego wysiłku, podróży samolotem, braku snu, intensywnych ćwiczeń, dużego stresu itp., Ale zwykle wystarczy wziąć może dwie tabletki dziennie. Przy dziesięciu tabletkach dziennie w sytuacjach intensywnej terapii jedna butelka wystarczyłaby tylko na 6 dni. To byłoby pięć butelek miesięcznie na raka w późnym stadium, co ma wiele sensu, jeśli ktoś chce poważnie wykorzystać wodę wodorową, aby pozbyć się poważnej choroby.

Wodór w kontekście pełnego protokołu
Konkluzja do wodoru? Wodór będzie super ładował wszystkie inne zabiegi medyczne. Nie można pomylić się z wodorem. Jednak nigdy nie patrzę ani nie sugeruję, aby ktokolwiek stosował jakąkolwiek substancję leczniczą w oderwaniu od pełnego protokołu . Nasze ludzkie ciała, a także nasze serca i dusze mają wiele potrzeb i próbując rozwiązać trudne problemy ze zdrowiem, musimy pokryć wszystkie podstawy i odwrócić najgłębsze głazy w nas.

Jod jest najcięższą cząsteczką wykorzystywaną przez nasze ciała, a wodór jest najlżejszy. Stanowią dobrą parę; a kiedy dodamy wodorowęglan magnezu, sodu i potasu , selen , glutation, siarkę wraz z innymi terapiami światłem, takimi jak terapia krwią na podczerwień przez nos, mamy do czynienia z potężnym protokołem pracy, zwłaszcza jeśli do listy dodamy ponowne szkolenie w zakresie oddychania . To jest krótka lista. Zawsze można zrobić o wiele więcej dla swojego zdrowia, ale nic nie zastąpi podstaw.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz:

HydrogenMedicine.infoWodorowa medycyna sportowaHydrogenMedicine.info
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Yurek
Posty: 115
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 326 razy
Otrzymał podziękowanie: 120 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: Yurek » piątek 30 kwie 2021, 10:01

Mam takie urządzenie do produkcji wody wodorowej. Kupiłem jeszcze w zeszłym roku.
Dokładnie ten model.
Obrazek

Nie zauważyłem pozytywnego działania z powodu picia tej wody. Kupiłem i piję bo wierzę że swoje robi
Przemawiają do mnie naukowe argumenty.
Jednak moje opinia nie powinna wpływać na decyzje innych. Ja już tak mam. Prawie zawsze, gdy wprowadzam jakiś nowy "wynalazek" w życie tylko w pierwszy dzień zażywania lub wcale nie odczuwam cośkolwiek.

Kupiłem na ebay.co.uk z wysyłką z Japonii. Na moją prośbę dołączono dodatkowy filtr za free.

Dlatego aby upewnić się że to nie ściema kupiłem Redox Tester.
Obrazek

i zestaw kalibrujący https://www.ebay.co.uk/itm/113253383049. Niestety z powodu przeprowadzki nie wiem kiedy zajmę się pomiarami.

Warto wspomnieć, że są do kupienia pod blatowe zestawy do filtrowania i uzdatniania wody (bodajże RO) z funkcją jonizowania i nasycania wodorem. Taki kombajn - kilka funkcji w jednym. Pamiętam że redox tej wody był średni. Coś -200 lub -300. Jednak zawsze to coś zważywszy że to tylko dodatkowa funkcja w takim kombajnie.
0 xsoma
Posty: 607
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 56
Podziękował: 1014 razy
Otrzymał podziękowanie: 1069 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: soma » piątek 30 kwie 2021, 12:14

Yurek, sprawdzilam Twoj generator i zaszokowalo mnie ze taki drogi. Nie moglam sie doszukac zadnych parametrow ile wodoru wytwarza i jaki redox.

Moj generator-butelka jest dosyc slaby. To sprawdzil kolega, ktory tez ma taki. Po jednym ladowaniu wyszedl mu redox -200, po drugim, tej samej wody troche podskoczyl, ale nieiwiele.
Jak pilam taka wode, raz naladowana to tez nie zauwazylam zadnego pozytywnego efektu i zaprzestalam picia.
Ale teraz gdy na mojej drodze znow pojawily sie informacje o cudownych wlasciwosciach wody wodorowej to zaczelam ladowac 4 razy ta sama wode i poczulam efekt i to spory. Troche tak jak po ogromnych dawkach vitaminy C. Takie ladowanie po 4 razy powoduje, ze bateria szybko sie rozladowuje. Nie moge znalezc tej ulotki dolaczonej do generatora, a jestem ciekawa jakie parametry podaja, ile wodoru produkuje, jaki ORP.

Ten generator jaki teraz zamowilam bedzie miala stezenie wodoru nawet do 3300 ppd (po dwoch ladowaniach) i ORP -300 -600.
No i tez bede mogla wodor inhalowac.
0 xYurek
Posty: 115
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 326 razy
Otrzymał podziękowanie: 120 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: Yurek » piątek 30 kwie 2021, 13:23

W czasie gdy kupowałem, nie wiedziałem jeszcze że poziom "nawodorowania" można zmierzyć. Brałem na wiarę, a jeśli miernikiem było zaufanie że to nie ściema, to wybrałem ten który wydawał mi się najlepszy, (czytaj drogi).
Ciekawe też jest, że sam dzbanek do urządzenia kosztuje 1200 zł. https://www.jonizatory.eu/produkt/dzban ... m-lourdes/

Jeden ze sprzedawców podaje w specyfikacji: Redox potential : Up to -480 mV. https://www.ebay.co.uk/itm/324000407497 ... SwuAVcYpxj

Z powodu tych rozbieżności cenowych, potencjalnym zainteresowanym sugerował bym nabyć ORP tester, wykalibrować go i w pierwszych dniach użytkowania sprawdzić jakiej jakości wodę produkuje dane urządzenie.

Edit: Odnalazłem instrukcję od generatora. Model HS-71.
gęstość rozpuszczonego wodoru: 1,2ppm max (1200ppb)
ORP -450 ~ -550mV
ph 6,8 ~ 7,8
0 xbogdantm
Posty: 21
Rejestracja: sobota 16 maja 2020, 11:00
x 2
x 1
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: bogdantm » piątek 30 kwie 2021, 22:10

Posiadam samorobne urządzenie do oddychania gazem Browna czyli połączenie wodoru i tlenu 2:1
natomiast co do skuteczności to trzeba wszystko testować osobiście

dodam ze znakomicie wodoruje tez wodę do picia w ciagu kilku minut szklanke wody
np:szklanka wody 5 min około ORP -500
0 xYurek
Posty: 115
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 326 razy
Otrzymał podziękowanie: 120 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: Yurek » piątek 30 kwie 2021, 23:40

0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12221
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 105
x 630
Podziękował: 29499 razy
Otrzymał podziękowanie: 18718 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 03 maja 2021, 01:30

cedric pisze:
środa 07 paź 2020, 09:03
Wodór cząsteczkowy a przerzuty
https://drsircus.com/hydrogen-medicine/ ... in-cancer/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 20189
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 927
Podziękował: 33731 razy
Otrzymał podziękowanie: 25682 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 04 maja 2021, 11:06

BOMBA WODOROWA i efekt uzdrawiania na wizji. Eugeniusz Winiecki - ŻYJ ZDROWO CZYLI WODOROWO !
Data premiery: 30 kwi 2021

https://www.youtube.com/watch?v=KXluia5MIN0&t=25s

Telewizja ATN

URZĄDZENIA OCHRONY ZDROWIA Eugeniusz Winiecki - Naturoterapeuta: tel. 601 801 156
e-mail: admin@kas.net.pl https://www.facebook.com/eugeniusz.wi...​
Prezentujemy niezwykły program na temat m.in. terapii wodorem i efektu tej terapii jaki doświadczyłem na sobie w centrum terapeutycznym u Eugeniusza Winieckiego w Nowej Soli. Ten materiał to szkolenie, wykład i skuteczna praktyka oparta na wieloletnim doświadczeniu oraz wiedzy Pana Eugeniusza. Pomaga On tysiącom potrzebującym w Polsce i zagranicą oraz dobiera sprzęt do regeneracji całego ciała. Wszelkie informacje i kontakt znajdziecie Państwo w filmie oraz opisie pod filmem.
0 xsoma
Posty: 607
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 56
Podziękował: 1014 razy
Otrzymał podziękowanie: 1069 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: soma » środa 05 maja 2021, 11:03

https://www.youtube.com/watch?v=5wE299fH1_U

Japończycy uzdrawiają się i odmładzają wodorem Furora wodoru molekularnego! - Odcinek 30
0 xsoma
Posty: 607
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 56
Podziękował: 1014 razy
Otrzymał podziękowanie: 1069 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: soma » poniedziałek 17 maja 2021, 00:59

Wodór – zastosowanie dla zdrowia
Na pytania dotyczące terapii wodorem i nie tylko, odpowiada Dyplomowany Naruropata - Naturoteraputa Eugeniusz Winiecki

https://www.facebook.com/LW.Piotr.Nogie ... 6745557311
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12221
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 105
x 630
Podziękował: 29499 razy
Otrzymał podziękowanie: 18718 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 21 maja 2021, 08:38

janusz pisze:
wtorek 05 sty 2021, 21:44
Tajemnica zielonej żywności i wodoru
a nowotwory


https://www.facebook.com/niezaleznatele ... 0684914478

Niezależna telewizja
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

soma
Posty: 607
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 56
Podziękował: 1014 razy
Otrzymał podziękowanie: 1069 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: soma » sobota 29 maja 2021, 17:10

Nareszcie przyszla butelka/generator wodoru, ktora zamowilam z Chin i od trzech dni testuje.
To byl bardzo dobry zakup, jestem zadowolona w 110% a nawet wiecej.


Najlepsze w niej to ta funkcja inhalowania wodoru.
Pisza, ze 10 minut wdychania jest rownoznaczne z wypiciem 5 litrow wody wodorowej.


Dwa dni inhalowalam po 3 godziny to tak jakbym wypila 60 litrow wody przez dwa dni.

Czuje sie duzo lepiej, spokojnie. Przyszlo mi takie zrozumienie, ze nerwica jest spowodowana nadmiarem wolnych rodnikow.

Gdy sie zlikwiduje nadmiar wodnych rodnikow to jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki system nerwowy usopkaja sie.

Zrobilam diagnoze na Monicor i wiele inflamacji leczy sie, bo nie wyszlo mi w diagnozie.
I czuje, ze stan jelit bardzo mi sie poprawil (to juz zauwazylam uzywajac moja stara butelke).
Moj partner tez sie pochwalil, ze jelita pracuja mu lepiej.

To co zauwazylam, to to, ze moj nowy generator ma dobra baterie.
Wczoraj uzywalam go 4 godziny i bateria nadal byla naladowana.

Ma tez funkcje ozonowania, zeby sobie oczyscic butelke.

Moj partner tez sie nia zachwycil i zamowil taka sama dla siebie.

Calkowity koszt byl ok. 100 $. Na polskim Amazonie taka butelka kosztuje ok. 2 tys.zl.
1 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12221
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 105
x 630
Podziękował: 29499 razy
Otrzymał podziękowanie: 18718 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 30 maja 2021, 09:15

Dlaczego żyjemy 90 lat zamiast 900
Wodór działa na komórki organizmu człowieka jako czynnik antyoksydacyjny i przeciwzapalny.
Od kiedy zmieniła się atmosfera na Ziemi (czyli od potopu) żyjemy w stałym silnym stresie oksydacyjnym.
Stres oksydacyjny to zaburzenie równowagi pomiędzy oksydantami i antyoksydantami.
Powoduje on szybsze zużywanie się ciała człowieka, a w rezultacie skrócenie życia z dawnych 900 lat do obecnych 90 lat.

Aby zmniejszyć stres oksydacyjny należy zrobić dwie rzeczy:

zwiększyć zawartość dwutlenku węgla
we wdychanym powietrzu, dostarczyć swojemu organizmowi

wystarczającą ilość wodoru.


Obie ww. substancje (dwutlenek węgla i wodór) były obecne w wystarczającej ilości w atmosferze ziemskiej najlepszej dla zdrowia człowieka, jaka panowała na Ziemi przed potopem. Obecnie dwutlenku węgla jest za mało, a wodoru nie ma wcale w powietrzu, którym oddychamy. W tym artykule zajmę się zdrowotną rolą wodoru i sposobami na dostarczenie wodoru do komórek naszego ciała.

Czym jest wodór i jak działa na organizm
Ze wszystkich pierwiastków chemicznych występujących we wszechświecie wodór jest pierwiastkiem najpowszechniej występującym. W badaniach nad terapeutycznymi gazami medycznymi wodór wysunął się na pierwsze miejsce.
Wodór jest gazem bezwonnym, bezbarwnym, palnym. Należy podkreślić, że działanie terapeutyczne ma wodór cząsteczkowy (molekularny) H2. Podawany dowolnym sposobem wodór cząsteczkowy ma wybiórcze właściwości antyoksydacyjne. Oznacza to, że wodór neutralizuje tylko jeden wybrany typ rodników tlenowych, a mianowicie rodniki hydroksylowe. Rodniki hydroksylowe to rodniki niszczące. Pozostałe rodniki tlenowe (ROS, reaktywne formy tlenu) odgrywają w organizmie pozytywna rolę.
Dzięki wychwytywaniu i eliminowaniu rodników hydroksylowych wodór w sytuacjach tego wymagających chroni komórki i całe narządy przed martwicą niedokrwienną. Naukowcy nazywają to antyapoptycznym działaniem wodoru.

Sposoby podawania wodoru

Obrazek
Napój Red-OX dostępny na stronie http://www.red-ox.pl

Naukowcy w badaniach nad myszami i szczurami stosowali:

bezpośrednią inhalację (oddychanie mieszanką powietrzna zawierającą 1 – 3% wodoru),
podawanie do picia wody nasyconej wodorem,
kroplówki z soli fizjologicznej nasyconej wodorem.


W swojej praktyce terapeutycznej i profilaktycznej stosuję i zalecam pacjentom dwa główne sposoby dostarczania wodoru do organizmu:
Picie wody Red- Ox (butelkowanej lub czerpanej bezpośrednio z urządzenia do wytwarzania wody Red- Ox).
Zażywanie oleju lnianego nasyconego wodorem (oleju Red- Ox) w postaci Pasty Budwig, Kefiru Budwig lub Jogurtu Budwig oraz jako dodatku do sałatek i surówek.


Wodór wolny oraz wodór w wodzie i związkach organicznych

Obecna atmosfera ziemska zawiera około 0,5 PPM wodoru. Gdzie zatem jest ten wodór, skoro jest najpowszechniej występującym pierwiastkiem we wszechświecie? Otóż większość atomów wodoru znajduje się w wodzie i związkach organicznych. W sumie wodór stanowi 75 % masy wszechświata.
Ze względu na bezpieczeństwo stężenie wodoru – gazu palnego – w powietrzu nie powinno przekraczać 4,6 % objętościowych.

Czy wodór jest wytwarzany w organizmie człowieka?

W komórkach ludzkiego ciała wodór nie jest wytwarzany. Jednakże powstaje w jelicie grubym. Obecne tam organizmy beztlenowe rozkładają niestrawione części komórek roślinnych i powodują w ten sposób uwalnianie wodoru w jelitach. Poprzez fermentację nieprzyswajalnych części roślin, dokonywanej przez mikroorganizmy w jelicie grubym powstaje dziennie ok. 12 litrów wodoru. I to jest odpowiedź na pytanie, dlaczego warto jeść dużo warzyw– są one źródłem błonnika, a błonnik służy do wytwarzania wodoru. Powstały wodór wchodzi do układu krążenia i do płuc. Antybiotyki zaburzają ten zbawienny proces – powodują wytrucie mikroorganizmów wytwarzających wodór cząsteczkowy. Według starożytnego powiedzenia chińskiego szczęście mieszka w jelitach. Oto łańcuszek szczęścia: bogata pożyteczna flora jelitowa, błonnik, nasycanie komórek wodorem, eliminacja rodników hydroksylowych, wydłużenie odstępów między mitozami, lepsze zdrowie, dłuższe życie w dobrym nastroju oraz bogactwie przeżyć emocjonalnych i duchowych. I to właśnie jest szczęście mieszkające w jelitach, a z jelit docierające do mózgu i serca.
Część wodoru wydalana jest z gazami jelitowymi, ale część jest wchłaniana w jelitach do krwi i z krwią rozprowadzana do tkanek i komórek.

Antyoksydanty specyficzne i niespecyficzne

W słownictwie naukowym funkcjonuje pojęcie antyoksydantów specyficznych i niespecyficznych. Laikom pojęcia te sprawiają trudność, dlatego warto je tu przystępnie wyjaśnić. Specyficzny to inaczej selektywny, działający wybiórczo. I takim antyoksydantem jest wodór. Redukuje on (eliminuje) wybiórczo tylko jeden rodzaj rodników, a mianowicie szkodliwe rodniki hydroksylowe. Pozostawia w spokoju inne rodniki tlenowe, które są pożyteczne dla organizmu człowieka.
Natomiast niespecyficznymi antyoksydantami są antyoksydanty roślinne, które redukują wszystkie rodniki, również te pożyteczne. Ponadto tylko wodór ma zdolność wnikania do wnętrza komórki – do mitochondriów i jąder; redukuje również tam rodniki hydroksylowe.

Czy wobec tego rezygnować z warzyw i owoców?

Odpowiedź jest oczywista – nie rezygnować. Antyoksydanty roślinne też są w organizmie potrzebne, ale z umiarem. Dążymy do równowagi procesów utleniania i redukcji, a nie do tego, żeby którykolwiek z tych procesów całkowicie eliminować. Ponadto warzywa i owoce są źródłem naturalnych witamin i mikroelementów, a zawarty w nich błonnik pozytywnie działa na flotę jelitową i przyczynia się do powstawania w organizmie wodoru.

Woda wodorowana – woda wodzie nierówna

Autorzy opracowania „Ostanie badania nad wodorem jako terapeutycznym gazem medycznym” piszą, że wodę wodorowaną można uzyskać kilkoma sposobami, m.in.:

przez elektrolizę w urządzeniach typu Kangen,
przez rozpuszczenie wodoru w wodzie pod ciśnieniem (drogą saturacji).


Jako lekarz zajmujący się tym zagadnieniem czuję się zobowiązany powiedzieć, że tylko ten drugi sposób jest właściwy. Stosowanie wody z urządzeń typu Kangen w pierwszej fazie przynosi poprawę stanu zdrowia (efekt nasycenia organizmu wodorem), ale w drugiej fazie przynosi szkody, wynikające z zatrucia organizmu metalami ciężkimi. Szczegółowo wyjaśniłem to w moim opracowaniu „Tylko woda nasycona wodorem drogą saturacji jest bezpieczna dla zdrowia człowieka”, przywołanym w Bibliografii. Więcej na temat urządzeń do produkcji wody nasyconej wodorem można znaleźć na stronie http://redoxer.pl

Wodór w pobudzaniu naturalnych mechanizmów zdrowienia w różnych przypadkach medycznych

Chien–Sheng Huang i inni we wspomnianym wyżej artykule („Ostatnie odkrycia
”) piszą o badaniach nad wodorem w różnych modelach chorób. Ponieważ jestem lekarzem zajmujący się zdrowiem, a nie chorobami, wolę mówić o pobudzaniu naturalnych mechanizmów zdrowienia w różnych przypadkach medycznych.

Jak potwierdziły badania na szczurach i myszach, prowadzone przez wielu naukowców (Ohsawa, Cai, Matchett, Fujita, Li, Nakashima-Kamimura, Fukuda, Kajiya, Chen, Buchholz, Oharazawa, Kikkawa i inni) wodór jest terapeutycznym gazem medycznym, skutecznym w następujących przypadkach:

martwica pozawałowa (zmniejszanie rozmiarów martwicy);
uraz mięśnia sercowego po przeszczepie serca;
miażdżyca i powiązane z nią choroby układu sercowo – naczyniowego ( zapobieganie rozwojowi tych chorób);
choroba Parkinsona (opóźnienie rozwoju choroby);
choroba Alzheimera (usprawnianie procesów poznawczych, poprawa pamięci);
uraz rdzenia kręgowego (usprawnianie funkcji ruchowej po urazie);
zapalenie płuc, zespół zaburzeń oddychania;
zapalenie trzustki;
zapalenie jelit;
zespół jelita drażliwego;
reakcje alergiczne;
nowotwory (zmniejszanie rozmiarów nowotworów skóry u myszy).


Picie wody nasyconej wodorem stosowano do leczenia ludzi m.in. w celu poprawy metabolizmu u pacjentów z cukrzycą.

Podsumowanie

Wodór działa wybiórczo (selektywnie) – redukuje tylko rodniki hydroksylowe.
Wodór eliminuje rodniki hydroksylowe zarówno w macierzy tkankowej, jak i we wnętrzu komórki.
Biorąc pod uwagę p. 1 i p.2 – wodór jest najlepszym antyoksydantem.
Wodór jest przydatny w terapii zakażeń pasożytami i chorobotwórczymi bakteriami.
Antybiotyków należy unikać, gdyż poprzez zabijanie pożytecznych bakterii powodują obniżenie zdolności zdrowej flory bakteryjnej jelit do produkowania wodoru, który wchłania się do krwi i wraz z nią jest rozprowadzany po całym organizmie.

Swoim pacjentom polecam dwie drogi przyjmowania wodoru:

picie wody Red–Ox (butelkowanej lub wprost czerpanej z urządzenia do wytwarzania wody Red–Ox (powstającej poprzez ciśnieniowe nasycanie cząsteczkowym wodorem wody przefiltrowanej, przegotowanej i ustrukturyzowanej);
zażywanie oleju Red–Ox w postaci pasty Budwig lub jako dodatku do sałatek i surówek.

Bibliografia
Chien-Sheng Huang, Tomohiro Kawamura, Yoshiya Toyoda & Atsunori Nakao, Recent Advances in Hydrogen Research as a Therapeutic Medical Gas, 2010 (Tłumaczenie w języku polskim pod tytułem „Ostatnie odkrycia w badaniach nad wodorem jako terapeutycznym gazem medycznym” zamieszczono na www.longevitas.pl w zakładce Wykłady http://longevitas.pl/podsumowanie-zdrow ... oli-wodoru)
Pokrywka, Tylko woda nasycona wodorem drogą saturacji jest bezpieczna dla zdrowia człowieka, Kłodzko 2016
Otworzyć puszkę Pandory. Prawdziwa długowieczność to więcej niż 120 lat! Wywiad z lekarzem Janem Pokrywką przeprowadziła Marta Gadomska. Kłodzko 2011
Pokrywka, J. Szymański, Cztery filary prawdziwej długowieczności. Kłodzko 2011
http://longevitas.pl/wodor-jako-gaz-terapeutyczny/

soma pisze:
sobota 29 maja 2021, 17:10
Calkowity koszt byl ok. 100 $.
Na polskim Amazonie taka butelka kosztuje ok. 2 tys.zl.
to warto zainwestować, wydałem ostatnio 100 baksów na latarkę
to i na zdrowie trzeba wysupłać ;)
możesz podać link, nazwę, czy zdjęcie?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

soma
Posty: 607
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 56
Podziękował: 1014 razy
Otrzymał podziękowanie: 1069 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: soma » niedziela 30 maja 2021, 11:12

grzegorzadam,

Taki generator kupilismy, na duzym zdjeciu, firmy ALTHY:
https://pl.aliexpress.com/i/4000720276905.html

Moim zamiarem bylo kupienie tej (na duzym obrazku):
https://pl.aliexpress.com/i/1005001609398456.html

Mojemu partnerowi cos sie pokrecilo i zamowil ta pierwsza.
Cenowo sie nie rozni.
Jak sie zamawia to odliczaja jakies rabaty i cena wyszla nam 85$.
Moze bedzie jakies clo. My w Szwecji zaplacilismy ok. 15$
Jestem i tak zadowolona z tej co zamowil.
No i zamowil jeszcze jedna, taka sama dla siebie.
Moze jedynym minusem jest to, ze jest dolaczony tylko jeden wezyk do oddychania. Szukalam czy nie mozna by bylo dokupic ale nie znalazlam. Zapytalismy sprzedawce, ale na razie nie otrzymalismy odpowiedzi.
Ze wzgledow higienicznych dobrze by bylo miec zapasowy wezyk, gdyby inna osoba chciala uzywac.
Jednak jak sie polubi ta butelke i ma sie problemy to uzywa sie ja czesto, to dobrze miec wlasna a nie klocic sie, kto ma teraz uzywac.

W tej naszej butelce z ATHLY bateria jest rzeczywiscie super. Wczoraj uzywalam okolo 4-5 godzin, dzisiaj ponad godzine i bateria jeszcze sie nie rozladowala. Zobacze jak dlugo jeszcze bedzie mozna uzywac zanim sie rozladuje.

A tu jest link do Amazona i ta perwsza butelka:https://www.amazon.pl/wodorowa-membran% ... 691&sr=8-1

Nie wiem, ktora jest lepsza. Ta ALTHY, kupiona przez pomylke ma funkcje ozonowania butelki, czego nie widze u tej drugiej. A moze jeszcze jakas inna Ci sie spodoba.

Nie warto jednak kupowac tanszej, bo ta moja, stara byla chyba taka tansza, ktora sprzedawali za 700zl, a jest do kitu. Maly ORP, 3 minutowy program, bateria slaba, wystarcza na kilka ladowan, tak do poludnia, a potem trzeba ladowac, bez funkcji inhalacji. Same minusy.
1 xcedric
Posty: 7238
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 174
Podziękował: 4292 razy
Otrzymał podziękowanie: 11035 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 02 gru 2022, 21:04

Czyżby nietolerancja laktozy była formą zwiększenia produkcji wodoru cząsteczkowego?

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7812489/
" JGH Open. 2021 Jan; 5(1): 143-148.
Opublikowano online 2020 Dec 1. doi: 10.1002/jgh3.12463
PMCID: PMC7812489
PMID: 33490624
Wpływ laktazy na objawy i poziom wodoru oddechowego w nietolerancji laktozy: Badanie kontrolowane placebo w układzie krzyżowym
Rajiv Baijalcorresponding author 1 and Rakesh K Tandon 1

Streszczenie
Tło i cel
Brak laktazy w kosmkach jelitowych spowodowany uszkodzeniem błony śluzowej lub czynnikami genetycznymi powoduje, że niestrawiona laktoza dociera do jelita grubego, gdzie ulega fermentacji. Nietolerancję laktozy rozpoznaje się na podstawie objawów klinicznych, takich jak wzdęcia, ból brzucha i wzdęcia, wodorowy test oddechowy (HBT) oraz test tolerancji laktozy. Brak jest indyjskich badań dotyczących stosowania suplementów laktazy. Celem było zbadanie wpływu tabletek do żucia z laktazą na objawy kliniczne i wydalanie wodoru z płuc u pacjentów z nietolerancją laktozy.

Metody
Było to randomizowane, podwójnie zaślepione, krzyżowe badanie kontrolowane placebo, mające na celu zbadanie wpływu tabletek laktazy na objawy i poziom wodorowego oddechu u dorosłych z nietolerancją laktozy, potwierdzoną przez Lactose HBT. Nasilenie objawów klinicznych rejestrowano za pomocą wizualnej skali analogowej, a HBT wykonywano co 30 min przez 180 min. Ponieważ był to projekt crossover, ci sami pacjenci byli badani zarówno z laktazą, jak i z placebo, działając jako własne kontrole, z okresem wypłukiwania 1 tygodnia pomiędzy wizytami.

Wyniki
Czterdziestu siedmiu pacjentów (średni wiek 33,6 lat; 30 mężczyzn) z nietolerancją laktozy stanowiło grupę badaną. Objawy kliniczne, średni wynik kliniczny (P < 0,05) i średni poziom wodoru w oddechu (P < 0,05) uległy poprawie, gdy pacjenci otrzymywali laktazę. Redukcja skumulowanego poziomu wodoru w oddechu w ciągu 180 minut wyniosła 55%, gdy pacjenci otrzymywali laktazę w porównaniu z placebo.

Wnioski
Doustnie suplementowany enzym laktaza znacząco zmniejszył objawy kliniczne i wodorowe wydalanie gazów u pacjentów z nietolerancją laktozy.


Randomizowane, podwójnie zaślepione badanie kontrolowane placebo, mające na celu zbadanie wpływu tabletek Lactase na objawy i poziom wodorowego oddechu u osób dorosłych z nietolerancją laktozy, potwierdzoną testem wodorowego oddechu. Doustnie uzupełniany enzym laktaza znacząco zmniejszał objawy kliniczne i wodorowe wydalanie gazów oddechowych u pacjentów z nietolerancją laktozy. Czterdziestu siedmiu pacjentów z nietolerancją laktozy stanowiło grupę badawczą. Doustnie uzupełniany enzym laktazy znacząco zmniejszył objawy kliniczne i wodorowe wydalanie oddechowe u pacjentów z nietolerancją laktozy.

Wstęp
Laktaza w kosmkach jelita cienkiego rozkłada laktozę na glukozę i galaktozę. W przypadku braku laktazy z powodu uszkodzenia błony śluzowej lub, co częstsze, z powodu zmniejszonej ekspresji genetycznej enzymu hydrolazy laktazowo-florowej, 1 niestrawiona laktoza dociera do jelita grubego, gdzie bakterie ją fermentują, wytwarzając H2, CO2, kwas mlekowy i kwas octowy, wciągając wodę do jelita grubego na drodze osmozy. Skutkuje to objawami klinicznymi, takimi jak biegunka, bóle brzucha, wzdęcia, borborygmi, nudności i wzdęcia po spożyciu mleka lub produktów mlecznych.

Często po urodzeniu w kosmkach jelitowych dostępna jest niewystarczająca ilość laktazy. Do 5-6 miesiąca życia zaczyna być wytwarzana wystarczająca ilość laktazy. Produkcja enzymu laktazy zaczyna się zmniejszać po 5-8 roku życia. 2

Sugeruje się, że tylko około 35% ludzi na świecie to laktazo-persistent, którzy kontynuują produkcję laktazy przez cały okres dorosłości, a tym samym są w stanie strawić cukier zawarty w mleku bez dyskomfortu. 3 Niedobór laktazy można zaobserwować nawet u 15% osób pochodzenia północnoeuropejskiego, do 80% Czarnych i Latynosów oraz do 100% Indian amerykańskich i Azjatów. 4 Indyjskie badanie przeprowadzone przez Babu i wsp. wskazało, że częstość i stopień złego wchłaniania laktozy jest wyższy u Indian południowych w porównaniu z Indianami północnymi ze względu na różnice genetyczne w populacji. Odnotowana częstość występowania była najwyższa na południu i wynosiła 82%, a na północy 66%. 5

Tandon i wsp. zasugerowali, że mniejsza częstość występowania nietolerancji laktozy u osób z Indii Północnych może być być być spowodowana tym, że są oni potomkami Aryjczyków, którzy od dawna zajmują się mleczarstwem i są znani z tolerancji laktozy. 6

Powszechną praktyką klinicystów jest doradzanie pacjentom z nietolerancją laktozy, aby unikali mleka i produktów mlecznych, ale może to powodować stany niedoboru wapnia, witaminy D i ryboflawiny, obniżać jakość życia, a także prowadzić do osteoporozy i depresji. Produkty spożywcze nasycone laktazą oraz enzym laktazy podawany zewnętrznie to dwie z metod leczenia dietetycznego pacjentów z nietolerancją laktozy. 1

Logiczne jest zatem współwystępowanie enzymu laktazy z produktami mlecznymi, tak aby te ostatnie były trawione i przyswajane, a jednocześnie nie wywoływały objawów nietolerancji.

Niniejsze badanie miało na celu sprawdzenie tej hipotezy.
Było to randomizowane, podwójnie zaślepione, kontrolowane placebo badanie mające na celu obserwację wpływu wprowadzonego na rynek suplementu laktazy na pacjentów z nietolerancją laktozy. Źródłem tej laktazy jest Aspergillus oryzae, który jest obecnie sprzedawany w Indiach jako suplement diety. Chociaż dostępne są liczne międzynarodowe badania, w Indiach nie przeprowadzono żadnych badań dotyczących enzymu laktazy, mimo że suplement ten jest stosowany przez wielu.

Celem było zbadanie wpływu tabletek do żucia z laktazą (Yamoo) na objawy kliniczne i wydalanie wodoru z oddechem u pacjentów z zespołem złego wchłaniania i nietolerancji laktozy."
0 xwgozno1
Posty: 22
Rejestracja: piątek 01 maja 2020, 18:20
x 1
Podziękował: 80 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: wgozno1 » sobota 18 mar 2023, 12:48

Witam

Ciekawe o pisze @soma o czasu pracy na baterii butelki Althy
zestawienie butelek Althy

Ja kupiłem H2-PRO-H8 baterię ma 1800mAh chyba jak każda, wytrzymałość baterii jest jedna z najwyższych, wg tabeli za to wytrzymuje zgodnie z instrukcją 10x10min =100 min = 1h40min, to jak u Ciebie wytrzymuje 4h bez ładowania ? Chyba ze bateria się jeszcze jakoś ukształtuje w co wątpię może osiągnie 12x10min.
Trochę wstyd,że dają tylko baterię 1800mAh przy cenie ok 600PLN z Chin.
Twoja rozumiem Classic 2 ze szklaną butelką ? wytrzymałość baterii wg tabelki mniejsza, czyli pewnie w instrukcji też jest 10x10min tylko warstw katalizatora mniej 4x u mnie 6x czyli nieco wyższe PPB (w Polsce ppm)
[https://ae01.alicdn.com/kf/S86c83cee9f5 ... 75113l.jpg
]
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9551
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 454
Podziękował: 450 razy
Otrzymał podziękowanie: 14102 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 18 mar 2023, 13:45

1 ppm = 1000 ppb, zarówno w Polsce jak i w USA.
1 ppm oznacza jedną część na milion, czyli 1 x 10 do potęgi -6.
1 ppb oznacza jedną część na miliard, czyli 1 x 10 do potęgi -9.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

wgozno1
Posty: 22
Rejestracja: piątek 01 maja 2020, 18:20
x 1
Podziękował: 80 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: wgozno1 » sobota 18 mar 2023, 17:55

Racja :)
bo tam na miliard mówią bilion
Ostatnio zmieniony sobota 18 mar 2023, 17:59 przez wgozno1, łącznie zmieniany 1 raz.
0 xsoma
Posty: 607
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 56
Podziękował: 1014 razy
Otrzymał podziękowanie: 1069 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: soma » sobota 18 mar 2023, 19:06

wgozno1 pisze:
sobota 18 mar 2023, 12:48
Witam

Ciekawe o pisze @soma o czasu pracy na baterii butelki Althy
zestawienie butelek Althy

Ja kupiłem H2-PRO-H8 baterię ma 1800mAh chyba jak każda, wytrzymałość baterii jest jedna z najwyższych, wg tabeli za to wytrzymuje zgodnie z instrukcją 10x10min =100 min = 1h40min, to jak u Ciebie wytrzymuje 4h bez ładowania ? Chyba ze bateria się jeszcze jakoś ukształtuje w co wątpię może osiągnie 12x10min.
Trochę wstyd,że dają tylko baterię 1800mAh przy cenie ok 600PLN z Chin.
Twoja rozumiem Classic 2 ze szklaną butelką ? wytrzymałość baterii wg tabelki mniejsza, czyli pewnie w instrukcji też jest 10x10min tylko warstw katalizatora mniej 4x u mnie 6x czyli nieco wyższe PPB (w Polsce ppm)
[https://ae01.alicdn.com/kf/S86c83cee9f5 ... 75113l.jpg
]
Na samym poczatku moja bateria wytrzymywala ok 8 godzin, ale to jakis krotki czas. Potem wytrzymywala juz ok 5 godzin. Teraz (a to uplynelo juz sporo czasu) wytrzymuje ok2 godzin.
Tak bylam zadowolona z tej mojej butelki, ze kupilam tez dla mojego partnera, taka sama. Jednak jego od samego poczatku miala slaba baterie, wytrzymywala jedynie 1-1,5 godziny. Nie moglismy jej zareklamowac, bo uplynelo 2-3 miesiace zanim on zaczal ja uzywac.
Nie wiem od czego zalezy ta rozna wydajnosc baterii. Jakas nierowna jakosc. Na co sie trafi zalezy od szczescia chyba.
0 xwgozno1
Posty: 22
Rejestracja: piątek 01 maja 2020, 18:20
x 1
Podziękował: 80 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: wgozno1 » niedziela 19 mar 2023, 08:41

Z czasem chyba trzeba się przyjrzeć jak wymienić ogniwo bo jak co dzień zrobić 10 cyklów to po roku ogniwo nie wytrzyma.
Pytanie jak czyścisz membrany. Zalewasz octem , na jaki czas, by usunąć kamień ?
0 xsoma
Posty: 607
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 56
Podziękował: 1014 razy
Otrzymał podziękowanie: 1069 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: soma » niedziela 19 mar 2023, 09:58

wgozno1 pisze:
niedziela 19 mar 2023, 08:41
Z czasem chyba trzeba się przyjrzeć jak wymienić ogniwo bo jak co dzień zrobić 10 cyklów to po roku ogniwo nie wytrzyma.
Pytanie jak czyścisz membrany. Zalewasz octem , na jaki czas, by usunąć kamień ?
wgozno1, nie mam pojecia co to jest to ogniwo i jak sie to wymienia.
Czyscilam kwaskiem cytrynowym raz w tygodniu. Pozniej sie zcwanilam i uzywam wody destylowanej, wiec kamienia juz nie mam. Ja przewaznie inhaluje wodorem, bo jest bardziej skuteczny i nie chce mi sie zmieniac tych pojemnikow. Wode destylowana robie sama, bo kiedys moj partner potrzebowal troche destylowanej wody i kupil destylator. Mam teraz ucieche, bo destyluje wode do sprzatania para i do mojej butelki.
0 xwgozno1
Posty: 22
Rejestracja: piątek 01 maja 2020, 18:20
x 1
Podziękował: 80 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: wgozno1 » poniedziałek 20 mar 2023, 12:02

Chyba akurat przy Twojej butelce jest to dość dobrze rozrysowane, w środku jest jak się wydaje zwykły akumulatorek 1,5V
[https://ae01.alicdn.com/kf/Hfe10eb7232c ... fa8e9b.jpg].
Nie ma pojęcia jak się wstawia obrazek stąd tylko link
Dopiero co kupiłem to nie będę na razie demontował, ale za rok chyba nie da rady inaczej. Wymiana na jakiś nowoczesny akumulatorek np Eneloop Panasonica o większej pojemności.

Co skuteczności to pewnie zależy na jaki obszar - bo pewnie na jelita lepiej jest pić ? niż wdychać.
Obrazek
0 xwgozno1
Posty: 22
Rejestracja: piątek 01 maja 2020, 18:20
x 1
Podziękował: 80 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy

Re: TERAPIA WODOREM MOLEKULARNYM

Nieprzeczytany post autor: wgozno1 » środa 22 mar 2023, 09:52

Zobaczymy co dalej po trzech dniach użytkowania wydajność akumulatorka spadła z 10x10 min na 8x10 min.
Coś to za szybko idzie utrata pojemności akumulatorka.

Przy podłączeniu do ładowania przez microUSB-C nie dział tylko działa z zasilania bateryjnego po odłączeniu ładowania.
Może jest jak w laptopie jak się usunie akumulator to będzie działać z sieci , kto wie ? Ja nie potrzebuję tego w plenerze by mieć na baterię a nawet jeśli to można by użyć power bank z 10 000 mAh pojemnością przez USB.

W zasadzie w każdym sprzęcie widzimy wymuszanie zmiany na nowy poprzez montowanie do niego zasilania z akumulatora zamiast z sieci.
Takim kuriozum są teraz reklamowane odkurzacze - nie dość , że cięższe, to po roku do wywalanie bo pewnie nowa bateria kosztuje tyle co nowy odkurzacz a tu jakaś nowa polityka po "recycling" mamy "re-use" dla ochrony Ziemi - czyli jak zrobić dużo odpadów i jak na nich zarabiać zamiast ich nie robić.
Stary Zelmer potrafił pracować i 50 lat. To tutaj butelka powinna z 10lat zanim się zużyją elektrody i membrana. A tak po 3 dniach butelka ma 20% utraty wydajności (pojemności) akumulatora.

Czyli czekam co dalej.
Efekty zdrowotne po 3 dniach 6,5 l wody z nasyceniem H2 PPB 3000 i 80min inhalacji niewyczuwalne.
0 xODPOWIEDZ