Witam wszystkich użytkowników tego forum

16.11.22
Jutro w nocy z 18 na 18 .11 będą prowadzone prace konserwacyjne na hostingu - forum może nie działać lub działac z przerwami.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Przyszedł chyba czas, aby przywrócić pełną funkcjonalność forum, w końcu istnieje ono po to, aby każdy mógł prezentować, czy konfrontować swoje poglądy. Jak jest na Ukrainie, każdy kto ma oczy, to widzi. Przywracam wszystkie tematy wojenno - ukraińskie , czy rosyjskie. Nie jest ważne kto z dyskutantów po której stronie będzie stał, jest ważne, aby prezentował jak najbardziej prawdziwe informacje. Dlatego proszę: absolutnie nie kopiować mediów, ani polskich "ekspertów", to można sobie czytać i oglądać poza forum, szkoda miejsca i czasu. W miarę możliwości będziemy się starali prostować i wyjaśniać znaczenie zdarzeń i ich okoliczności.
Poglądy absolutnie nie są powodem do blokowania, czy banowania kogokolwiek, ale proszę je wyrażać w kulturalny sposób. Proszę też sprawdzać cytowane materiały i filmy, aby nie zawierały nieregulaminowych treści.
Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Zaburzenia produkcji kolagenu

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9504
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 442
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13965 razy

Re: Zaburzenia produkcji kolagenu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 21 wrz 2022, 21:21

Dziękuję za ten mocno osobisty wpis @beadnorsi. Emocję są tym, co różni nas od robotów, w dzisiejszych czasach trudno spotkać okazywanie pozytywnych emocji.
Może z grubsza niewiele różnimy się między sobą, tyle, że dla mnie docenianie wszelkich rzeczy, z małymi włącznie, . przyszło o wiele później.
Z tego, co piszesz widzę, że córka ma potężną siłę integracyjną w rodzinie, więc na dziś nieco mniej podejrzewałbym przyczyny karmiczne jako powód przypadłości, jeśli to jest przypadłością. Dzieci rozwijają się bardzo różnie, zwłaszcza teraz, w większości są wyrośnięte ponad swój wiek, ale ja np. rosłem wolno, jeszcze w 1 klasie liceum byłem najmniejszy z chłopaków i wielu dziewczyn. Chcę przez to powiedzieć, że dziecko może mieć indywidualną charakterystykę wzrostu, nie podobną nawet do nikogo z rodziny. Lekarze patrzą na normy i tabele, jak komputery i wynajdują "choroby" z dopasowania danych. Sądzę, że ktoś dobry w pracy z energiami, np. porozumie się z duszą dziecka i będzie wiadomo o co chodzi.
Dziecko mogło też wziąć na siebie integrowanie / cementowanie rodziny, oczywiście podświadomie, stosując ponadnormatywne środki. Takie rzeczy się zdarzają, a w tych czasach "wyścigów szczurów", znacznie częściej niż kiedykolwiek przedtem. Ja byłbym w tym przypadku dobrej myśli. Lekarze, gdy nie wiedzą o co chodzi przywołują genetykę, ale jeszcze np. nie wiedzą co robi nadmiarowe, zwane przez nich śmieciowym DNA. Więc próbują, ale mieszanie w genach to miecz obosieczny, a właściwie póki co , to więcej mogą zepsuć, niż naprawić. Za ca. 10 lat ta wiedza, będzie nieporównywalnie większa i stosowana. Ja z pewnością nie zastosowałbym leków przed sprawdzeniem o co chodzi przez jasnowidza / bioenergoterapeutę.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

cedric
Posty: 7207
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 173
Podziękował: 4331 razy
Otrzymał podziękowanie: 10968 razy

Re: Zaburzenia produkcji kolagenu

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 28 wrz 2022, 23:29

@beadnorsi
Smutna sprawa.
Nie jest to porada lekarska,a dopiero zauważyłem pytanie. Pewnie wszystko było przepadane, jak przysadka/osie hormonalne/tarczyca/przytarczyce, genetyka, ale po prostu zainteresowałbym się tematem biorezonansu, żeby poza oficjalną chorobą czegoś nie przeoczyć, jak metale ciężkie, szczepienia, fluor, niedobory -krzem, bor, wit.A, cynk, aminokwasy, białko, gluten, pasożyty.
Achondroplazja,czyli zaburzenie tkanki chrzęstnej, która zalezy też od krzemu, siarczanu,ADEK1,2, a hialuronian w stawie zależy od wit.A .
https://pl.wikipedia.org/wiki/Achondroplazja
https://en.wikipedia.org/wiki/Achondroplasia
Właściwy hormon (intermedyna) wzrostu produkowany jest w wątrobie, tak więc wszystko , co wspiera zdrową wątrobę powinno pomagać.
Duży wyrzut hormonu wzrostu daje KAATSU, ale tu rzekomo nie działa.
Może jakaś forma elektroterapii- ale nie znam e fachowoców od tego w Polsce. Warto sprawdzić sen- aktywna B6 (P-5-P), zdrowe oświetlenie wieczorne, komora normobaryczna, karboksyterapia (leżenie w worku z CO2 po pachy ) ?
Trzeba też pamiętać , że usg moze wpływać na chrząstki stawowe, jeśli są częstobadania mogą wapnieć.
https://journals.sagepub.com/doi/10.318 ... articles.3
" Siarczan talu produkuje spójne i ciężki stopień achondroplazji w zarodku pisklęcia, gdy wstrzykuje się w czwartym dniu inkubacji. Ta nieprawidłowość wydaje się być podobny do genetycznego, a niektóre z niedoboru żywieniowego, rodzaje chondrodystrofii. Achondroplazji wywołanej talem nie zapobiega się poprzez leczenie zarodka manganem, biotyną, nikotynamidem lub ryboflawiną, których niedobory zgłaszano w celu spowodowania pewnego rodzaju chondrodystrofii w zarodku kurcząt."

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
https://www.physio-pedia.com/Achondroplasia

https://allegro.pl/oferta/swanson-ribof ... 7188737377
https://www.witamin.pl/witaminy/forest- ... sulek.html
0 xcedric
Posty: 7207
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 173
Podziękował: 4331 razy
Otrzymał podziękowanie: 10968 razy

Re: Zaburzenia produkcji kolagenu

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 28 wrz 2022, 23:43

Bor jest dla przytarczyc tym , czym jod dla tarczycy. Fluor jest antaginstą boru.
https://www.treatingachondroplasia.com/ ... treat.html
" Hormon przytarczyc w leczeniu achondroplazji? Część 1
FGFR3 we wzroście kości
Wzrost kości jest wynikiem interakcji dużej liczby białek i powiązanych z nimi cząsteczek, które albo działają przyspieszając prędkość wzrostu, albo ją zmniejszając (Mackie EJ i wsp. 2011). W achondroplazji ma miejsce jeden jedyny problem: jeden z głównych reduktorów prędkości, białko zwane receptorem czynnika wzrostu fibroblastów typu 3 (FGFR3), działa nadmiernie i upośledza ogólny wzrost kości, prowadząc do klinicznych aspektów tej chondrodysplazji kostnej (chondro = chrząstka; dysplazja = złe formowanie, lub złe formowanie chrząstki). FGFR3 działa zbyt mocno z powodu pojedynczej zamiany aminokwasów w jego strukturze molekularnej, spowodowanej odpowiednią zmianą pojedynczego nukleotydu w genie FGFR3 (recenzja tutaj).
FGFR3 został zidentyfikowany jako czynnik powodujący achondroplazję w 1994 roku (pod tym linkiem znajduje się jedna z pierwszych prac na ten temat). Od tego czasu wiele dowiedziano się o tym, w jaki sposób wywiera on swoje działanie w chrząstce płytki wzrostowej (Foldynova-Trantirkova S i in., 2012). Oznacza to, że kaskada chemiczna regulowana przez FGFR3 (recenzowana tutaj) jest już w miarę znana. Podsumowując, FGFR3 działa na dwa sposoby:
1. Zmniejszając proliferację chondrocytów, komórek w obrębie chrząstki płytki wzrostowej odpowiedzialnych za budowę rusztowania chrzęstnego, które zostanie zastąpione przez tkankę kostną;
2. Zakłócanie przejścia chondrocytów w stan hipertroficzny (dojrzewanie).

Konsekwencją tych dwóch efektów jest to, że przy mniejszej liczbie komórek produkujących rusztowanie, powstanie mniej tkanki kostnej, co skutkuje krótszymi i węższymi kośćmi.
Najlepszą drogą do osiągnięcia punktu B z punktu A jest linia prosta, ale jeśli na drodze pojawi się przeszkoda, należy poszukać innych opcji
Kiedy chcesz leczyć określony stan kliniczny, najlepszą strategią byłaby bezpośrednia ingerencja w czynnik wywołujący. Jednak nie zawsze jest to możliwe (jeszcze nie teraz, bo do tego potrzeba jeszcze dużego postępu naukowego), więc lekarze mogą przepisywać leki, które zakłócają znane reakcje chemiczne ważne dla tego konkretnego stanu. Na przykład, prawdziwy powód, dla którego ktoś będzie miał wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) nie jest jeszcze w pełni zrozumiały, ale kilka reakcji chemicznych wewnątrz ciała, które mają znaczenie dla kogoś, kto ma wysokie ciśnienie krwi, są. Tak więc, wiele leków zostało opracowanych i są dostępne w aptekach, które działają na te reakcje, zmniejszając ciśnienie krwi.
Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku achondroplazji. O ile opracowanie leku bezpośrednio aktywnego wobec FGFR3 jest jeszcze w fazie przedklinicznej (w laboratorium jest kilku dobrych kandydatów), to przynajmniej jedna z tych alternatywnych opcji wchodzi w fazę kliniczną swojego rozwoju. Jak podaje clinicaltrials.gov, właśnie zakończono badanie kliniczne pierwszej fazy analogu peptydu natriuretycznego typu C (CNP) - BMN-111. CNP nie ingeruje bezpośrednio w FGFR3, ale działa przeciwstawnie do części jego efektów, częściowo przywracając wzrost kości, jak wynika z przeprowadzonych już badań na zwierzętach.
Wiele czynników w obrębie płytki wzrostowej
CNP jest jednym z tych wielu czynników, o których wspomniałem na początku tego artykułu, mających stymulujący wpływ na wzrost kości. Studiując skomplikowane mechanizmy chemiczne rządzące rozwojem płytki wzrostowej, dowiadujemy się o innych czynnikach, które można by zbadać jako opcję rozwiązania problemu zatrzymania wzrostu kości w achondroplazji. Jednym z nich, który w ostatnich latach zyskuje na znaczeniu, jest białko zwane białkiem związanym z hormonem przytarczyc (lub peptydem dla niektórych autorów, PTHrP).
PTHrP i PTH
PTHrP jest białkiem ściśle związanym z PTH, hormonem, który odgrywa kluczową rolę w zdrowiu kości, regulując metabolizm wapnia i fosforu oraz aktywność osteoblastów (komórek kostnych budujących kości) i osteoklastów (komórek kostnych pochłaniających kości). Brak PTH prowadzi do złego stanu zdrowia kości oraz zaburzeń stężenia wapnia i fosforu we krwi, powodując istotne powikłania kliniczne. Homologia (podobieństwo) między PTH i PTHrP jest duża. Mają one dość podobną strukturę na tzw. C-terminalu. Przed kontynuacją dobrze jest wiedzieć, że gdy widzimy łańcuch aminokwasowy białka, w jednym ekstremum koniecznie znajdziemy strukturę kwasową (część C-terminalna), a w drugim strukturę aminową (część N-terminalna). Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ każda z tych struktur nadaje białku odrębne funkcje.


Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Co najważniejsze, w kości zarówno PTH jak i PTHrP wywierają swoje funkcje (lub sygnalizują) poprzez sprzężenie z tym samym receptorem błony komórkowej, zwanym receptorem PTH 1 (PTHR1), więc logiczne jest oczekiwanie, że reakcje wywołane przez PTH i PTHrP będą bardzo podobne. Być może pamiętasz, że kiedy mówimy o receptorach błony komórkowej, możemy myśleć o swego rodzaju antenie odbierającej sygnały (chemiczne) spoza komórki i przekazującej je do jądra komórkowego, gdzie zostanie odpowiednio wygenerowana odpowiedź komórki.
Istnieją również pewne istotne różnice pomiędzy PTH a PTHrP. Podczas gdy PTH jest produkowany przez gruczoły przytarczyczne i krąży w krwiobiegu, PTHrP znajduje się w wielu tkankach organizmu, ale dokładne funkcje w tych miejscach nie są w pełni poznane, a jego znaczenie po urodzeniu jest wciąż przedmiotem badań (McCauley i Martin, 2012). O ile wiemy, najistotniejszym miejscem, w którym PTHrP pełni swoją funkcję jest właśnie chrząstka płytki wzrostowej.
PTHrP w płytce wzrostowej chrząstki
Głównym efektem działania PTHrP w płytce wzrostowej jest utrzymywanie chondrocytów w stanie proliferacji (innymi słowy, utrzymywanie ich w stanie namnażania). Mając na uwadze, że zarówno PTH jak i PTHrP wykorzystują ten sam receptor, sensowne jest myślenie, że PTH może działać w taki sam sposób jak PTHrP w chondrocytach.

Aby zwiększyć złożoność, PTHrP działa w porozumieniu z innym bardzo ważnym modulatorem wzrostu zwanym Indian HedgeHog (IHH, wiem, wiem, naukowcy są bardzo kreatywni w nazywaniu cząsteczek organicznych). IHH ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju płytki wzrostowej, a jednym z jego działań jest stymulowanie komórek w perichondrium (struktura otaczająca chondrocyty i macierz) oraz tych chondrocytów leżących w strefie spoczynku do uwalniania PTHrP, który z kolei wiążąc się z PTHR1, pobudza chondrocyty do proliferacji i uniemożliwia im rozpoczęcie procesu dojrzewania. Gdy pobudzone chondrocyty oddalą się od miejsca uwalniania PTHrP zaczynają dojrzewać (hipertrofia) i wchodzą w kolejną fazę swojego cyklu życia. Istnieje doskonała recenzja autorstwa dr Henry'ego Kronemberga, gdzie opisuje on rozwój wzrostu kości oraz funkcje PTHrP i IHH w chrząstce płytki wzrostowej (Nature, 2003).
Czy FGFR3 zmniejsza produkcję PTHrP ?
Jak widzieliśmy wcześniej, FGFR3 zmniejsza tempo proliferacji i dojrzewania chondrocytów. FGFR3 robi to poprzez nadmierną aktywację dwóch głównych kaskad sygnałowych w obrębie chondrocytów, ścieżek MAPK i STAT1 (przegląd tutaj). Teraz pomyślcie o tym: IHH jest białkiem wytwarzanym przez hipertroficzne (dojrzałe) chondrocyty, te komórki w końcowej fazie cyklu wzrostu w obrębie chrząstki. Można pomyśleć, że FGFR3, zmniejszając liczbę chondrocytów osiągających hipertrofię, może zmniejszać ilość produkowanego IHH. To z kolei może prowadzić do zmniejszenia ilości PTHrP, o którym już wiemy, że stymuluje chondrocyty do proliferacji. Tak więc można też sądzić, że część działań FGFR3 w kontroli wzrostu kości jest pośrednia, poprzez zmniejszenie dostępności PTHrP. W rzeczywistości istnieją już dowody na ten efekt (Chen L i in., 2001).
W tym artykule dokonaliśmy krótkiego przeglądu niektórych właściwości PTH i blisko z nim związanego PTHrP. W następnym artykule zaczniemy badać potencjalne zastosowanie PTH lub PTHrP w leczeniu achondroplazji.

Posted by Morrys C. Kaisermann

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
https://www.treatingachondroplasia.com/ ... glish.html
0 xcedric
Posty: 7207
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 173
Podziękował: 4331 razy
Otrzymał podziękowanie: 10968 razy

Re: Zaburzenia produkcji kolagenu

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 28 wrz 2022, 23:53

MK-4 współdziała z CO2
https://www.treatingachondroplasia.com/ ... r3-in.html
" MK-4 reduces the production of FGFR3 in liver cancer cells. Can this finding result in a new pharmacological approach for achondroplasia?"
0 xcedric
Posty: 7207
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 173
Podziękował: 4331 razy
Otrzymał podziękowanie: 10968 razy

Re: Zaburzenia produkcji kolagenu

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 29 wrz 2022, 00:02

czekolada
https://www.nature.com/articles/s41413-021-00177-7
" Theobroma cacao poprawia wzrost kości poprzez modulację wadliwej ciliogenezy w mysim modelu achondroplazji
Ludovic Martin, Nabil Kaci, Catherine Benoist-Lasselin, Marine Mondoloni, Suzanne Decaudaveine, Valentin Estibals, Maxence Cornille, Léa Loisay, Justine Flipo, Benoît Demuynck, Maria de la Luz Cádiz-Gurrea, Florent Barbault, Salvador Fernández-Arroyo, Laurent Schibler, Antonio Segura-Carretero, Emilie Dambroise & Laurence Legeai-Mallet
Bone Research volume 10, Article number: 8 (2022) Cite this article

Abstrakt
Mutacja typu gain-of-function w genie receptora 3 czynnika wzrostu fibroblastów (FGFR3) powoduje achondroplazję (ACH), najczęstszą formę karłowatości. Konstytutywna aktywacja FGFR3 upośledza tworzenie i wydłużanie kości oraz wiele szlaków transdukcji sygnału. Identyfikacja nowych i istotnych związków ukierunkowanych na szlak sygnałowy FGFR3 ma duże znaczenie w leczeniu ACH, a naturalne związki roślinne są pierwszorzędnymi źródłami kandydatów na leki. Stwierdziliśmy, że związek fenolowy (-)-epikatechina, wyizolowany z Theobroma cacao, skutecznie hamował szlaki sygnałowe FGFR3. Analiza transkryptomiczna w mysim modelu Fgfr3 wykazała, że ekspresja rzęskowego mRNA była modyfikowana i znacząco wpływała na nią ścieżka jeża indyjskiego i PKA. (-)-Epikatechina jest w stanie uratować zaburzenia ekspresji mRNA, które kontrolują zarówno strukturalną organizację pierwotnego cilium, jak i geny związane z ciliogenezą. W kościach udowych wyizolowanych z mysiego modelu (Fgfr3Y367C/+) ACH, wykazaliśmy, że (-)-epikatechina eliminuje upośledzenie wzrostu kości podczas 6 dni hodowli ex vivo. In vivo, potwierdziliśmy, że codzienne podskórne zastrzyki (-)-epikatechiny myszom Fgfr3Y367C/+ zwiększyły wydłużenie kości i uratowały defekty pierwotnego cilium obserwowane w chondrocytach. Ta modyfikacja pierwotnych rzęsek promowała typowe kolumnowe ułożenie płaskich proliferujących chondrocytów, a tym samym zwiększała wydłużenie kości. Wyniki obecnego badania proof-of-principle wspierają (-)-epikatechinę jako potencjalny lek w leczeniu ACH.

Wstęp
Najczęstsza postać karłowatości, achondroplazja (ACH), jest spowodowana mutacją typu gain-of-function w genie FGFR3 kodującym receptor 3 czynnika wzrostu fibroblastów.1 Mutacje typu gain-of-function FGFR3 są również związane z hipochondroplazją, łagodną karłowatością, dysplazją tanatoforyczną (TD) oraz ciężką i śmiertelną karłowatością.2

Wadliwa transdukcja sygnału FGFR3 upośledza wewnątrzkomórkowe szlaki sygnałowe, w tym kinazy 1 i 2 regulowane sygnałem pozakomórkowym (ERK1/2), p38, kinazę 3 fosforynów/ kinazę białkową B (PI3K/AKT), fosfolipazę Cγ (PLCγ) oraz transduktory sygnału i aktywatory transkrypcji (STAT), wpływając w ten sposób na proliferację chondrocytów, ich różnicowanie i wydłużanie kości.2 FGFR3 odgrywa istotną rolę w rozwoju płytki wzrostowej, hamując zarówno tempo proliferacji i różnicowania chondrocytów, jak i interakcje ze szlakiem sygnałowym jeża indyjskiego (Ihh) w celu kontroli tworzenia chondrocytów.3 Sygnalizacja Ihh, która odgrywa istotną rolę w różnicowaniu chondrocytów, jest w pełni zależna od rzęsek pierwotnych.4 Sygnalizacja FGF reguluje również długość rzęsek pierwotnych w wielu tkankach.5,6 Sygnalizacja FGFR3 wchodzi w interakcje z Hedgehog i serynowo-treoninową kinazą komórek jelitowych (Ick), która jest zaangażowana w ciliogenezę i uczestniczy w kontroli długości rzęsek.7,8 W przypadku ACH wykazaliśmy wadliwe wydłużanie pierwotnego cilium w chondrocytach myszy i człowieka.7,8,9 Regularne ułożenie pierwotnych rzęsek jest odpowiedzialne za kolumnowo ułożone chondrocyty w chrząstce płytki wzrostowej.10 Cylina pierwotna jest niezbędna do regulacji rotacji chondrocytów, co wykazano poprzez obecność wadliwej biosyntezy i/lub funkcji cyliny pierwotnej w wielu ciliopatiach szkieletowych charakteryzujących się krótkimi żebrami, krótkimi kończynami i polidaktylią.11,12,13 Co ciekawe, niektóre cechy kliniczne ciliopatii szkieletowych (krótkie żebra i krótkie kończyny) są wspólne z achondroplazją.9

W ostatnich latach znaczna część prac koncentruje się na leczeniu ACH. Niechirurgiczne strategie terapeutyczne zostały opracowane na podstawie spostrzeżeń uzyskanych w badaniach przedklinicznych z wykorzystaniem mysich modeli Ach.2,14 Istnieje wiele podejść terapeutycznych o różnych mechanizmach, w tym: (i) ukierunkowanie na ligand FGF (recifercept) i aptamer (APT-F2P/RBM 007), (ii) ukierunkowanie na FGFR (przeciwciało anty-FGFR3 - B701/wofatamab), (iii) hamowanie aktywności kinazy tyrozynowej (BGJ398/infigratinib), lub (iv) stosując analog peptydu natriuretycznego typu C (CNP) (TransCon CNP, BMN111/vosoritide)15 w celu antagonizowania szlaku kinazy białkowej związanej z mitogenami (MAPK). Podejście oparte na wosorotydzie jest obecnie najdalej posunięte w ścieżce rozwoju klinicznego.16,17

Identyfikacja nowych i istotnych związków ukierunkowanych na szlak sygnałowy FGFR3 ma duże znaczenie dla leczenia chondrodysplazji związanej z FGFR3. Naturalne związki roślinne są pierwszorzędnymi źródłami kandydatów na leki.18 Polifenole roślinne, takie jak Theobroma cacao, zawierają flawon-3-ole i polifenole, które od dawna uważane są za mające istotne działania biologiczne w leczeniu wielu chorób i wiadomo, że działają w różny sposób na szlaki sygnalizacji MAPK. Na przykład, związki te mogą: (i) zmniejszać produkcję reaktywnych form tlenu oraz fosforylację ERK1/2 i p38 w neuronach,19 (ii) hamować różnicowanie adipocytów poprzez kinazę białkową aktywowaną przez AMP (AMPK) i szlaki sygnałowe ERK1/2,20 oraz (iii) modulować aktywność enzymów antyoksydacyjnych poprzez ERK1/2 i regulować produkcję glukozy poprzez modulację AMPK w komórkach wątroby.21.

W tym badaniu zidentyfikowaliśmy (-)-epikatechinę z ekstraktu Theobroma cacao jako kandydata na lek. (-)-Epikatechina jest w stanie (i) indukować wydłużanie pierwotnego cilium w chondrocytach i modyfikować różnie wyrażone geny w chrząstce płytki wzrostowej myszy Fgfr3Y367C/+, (ii) zmniejszać szlaki sygnałowe FGFR3 w kulturach komórkowych i organach, oraz (iii) promować wydłużanie wzrostu kości udowej zarówno w eksplantatach kości udowej, jak i u żywych myszy Fgfr3Y367C/+. Nasze wyniki podkreślają specyficzne działanie tej cząsteczki na szlak Ihh związany z pierwotnymi rzęskami i sugerują, że (-)-epikatechina może być opracowana jako środek korygujący wady wzrostu kości u pacjentów z achondroplazją.


Wyniki"
0 xcedric
Posty: 7207
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 173
Podziękował: 4331 razy
Otrzymał podziękowanie: 10968 razy

Re: Zaburzenia produkcji kolagenu

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 27 lis 2022, 17:58

Do stymulatorów kolagenu trzeba też zaliczyć zdrową tarczycę, złoto koloidalne, miedź, krzem
Brom stymuluje kolagen typu $ (błony podstawne) , ale mało kto ma niedobór bromu
Naczyniaki mogą być wynikiem nadmiaru bromu
https://articles.mercola.com/sites/arti ... -cafo.aspx
" Czy Twój suplement kolagenowy pochodzi z CAFO?
Analiza dr Josepha MercoliSprawdzone pod kątem faktów

27 listopada 2022 r.

HISTORIA W SKRÓCIE
Wiele nieekologicznych suplementów kolagenowych zawiera zanieczyszczenia związane z hodowlą zwierząt w fabrykach, ale nawet produkty organiczne mają swoje zastrzeżenia co do jakości, zwłaszcza te wykonane ze skór bydlęcych.
Suplementy kolagenowe na bazie skóry bydlęcej są produkowane z odpadów z garbarni (skóra), które zostały poddane surowej obróbce chemicznej. Z tego powodu, nawet organiczny kolagen ze skór może mieć wątpliwą jakość w zakresie ich "organicznego" statusu.
Idealnym sposobem na dostarczenie organizmowi bardzo potrzebnego kolagenu jest zrobienie domowego bulionu poprzez ugotowanie nóg kurczaka lub kości wołowych. Żelatyna, która tworzy się na wierzchu podczas chłodzenia jest najbogatszym źródłem kolagenu.
Kolagen może pomóc przeciwdziałać matowej, pomarszczonej, zwiotczałej skórze i suchym, łamliwym włosom i paznokciom, z których wszystkie są oznakami starzenia się, które wynikają z utraty kolagenu.
Inne korzyści z kolagenu obejmują poprawę snu, mocniejsze kości, zmniejszenie bólu stawów i sztywności, a także poprawę budowy mięśni, gojenia się ran, naprawy tkanki łącznej, zdrowia jelit, trawienia, ciśnienia krwi i tolerancji glukozy.

Upewnij się, że obejrzysz powyższy film, ponieważ na pewno Ci się spodoba. Szybko pomoże Ci zrozumieć nie tylko korzyści płynące z kolagenu, ale także bardzo poważne ryzyko, które podejmujesz przy zakupie nieekologicznego kolagenu, który jest prawie powszechnie produkowany z hydrolizowanych skór bydlęcych CAFO, a nie z kości wołowych.

Kolagen stanowi od 25%1 do 30%2 wszystkich białek w Twoim organizmie i aż 70% do 80% białek w Twojej skórze3 w przeliczeniu na suchą masę. Znajduje się on szczególnie w tkankach łącznych całego ciała,4 co sprawia, że suplementacja kolagenem jest cennym narzędziem w leczeniu wielu urazów.

Idealnym sposobem na dostarczenie organizmowi tak potrzebnego kolagenu jest zrobienie domowego bulionu poprzez ugotowanie nóg kurczaka lub kości wołowych. Żelatyna, która tworzy się na wierzchu w miarę stygnięcia, jest najbogatszym źródłem kolagenu. (Różnica między kolagenem a żelatyną jest taka, że kolagen jest surowcem, a żelatyna jest tym, co otrzymujesz po ugotowaniu kolagenu.5)

Większość ludzi woli jednak używać suplementu kolagenowego, co wiąże się z wieloma wyzwaniami. Wiele nieekologicznych produktów zostało znalezionych, aby zawierać zanieczyszczenia związane z fabrycznie hodowanymi zwierzętami, co nie jest wielką niespodzianką, ale nawet produkty organiczne mają swoje obawy dotyczące jakości, szczególnie te wykonane ze skór bydlęcych (krów).

Mogą być wykonane z ekologicznie hodowanych skór bydlęcych, ale skóry, o których mowa, są nadal skrawki z przemysłu garbarskiego, które przeszły tak intensywne przetwarzanie, że nie można pomóc, ale pytanie, jak "organiczny" produkt jest pod koniec tego wszystkiego.

Nieekologiczne produkty kolagenowe pochodzą najprawdopodobniej z hodowli CAFO
Kolejnym minusem jest kwestia zanieczyszczenia. Na przykład, kiedy ConsumerLab przetestował 11 popularnych produktów kolagenowych, jeden z nich był zanieczyszczony metalem ciężkim - kadmem, co zdyskwalifikowało go z zatwierdzenia przez laboratorium do użytku.6

W innym przypadku FDA ogłosiła, że pewna firma wycofuje swoje kolagenowe gryzaki i batony białkowe z powodu możliwego zanieczyszczenia listerią.7 W 2018 roku ogłoszono kolejne wycofanie z powodu możliwego zanieczyszczenia mlekiem - alergenem dla niektórych.8

Podczas gdy większość zgadza się, że kolagen może być pomocny w niektórych kwestiach zdrowotnych, prawdziwym problemem jest to, jak upewnić się, że wybrany produkt jest bezpieczny, według dr Marka Moyada, z University of Michigan Medical Center, który powiedział WebMD:9

"Myślę, że słoniem w pokoju jest tutaj bezpieczeństwo. Mówimy o zmielonych częściach ryb, kurczaków, świń i krów, a te części mają tendencję do działania jako gąbki dla zanieczyszczeń i metali ciężkich."

Oprócz potencjalnych obaw o zdrowie, jakie mogą wywołać takie zanieczyszczenia, produkty CAFO są problematyczne i najlepiej ich unikać także z innych powodów. Co ważne, działania CAFO przyspieszają oporność na antybiotyki i przyczyniają się do poważnego zanieczyszczenia środowiska.

The take-home message here is to be aware that nonorganic collagen supplements made either from cows or poultry are likely derived from CAFO byproducts, and if you make a point to avoid CAFO foods in general, you would want to avoid these supplements as well, and opt for U.S. Department of Agriculture (USDA) certified organic10 collagen supplements.

W tym przypadku, może nadal chcesz uniknąć kolagenu pochodzącego z krowich skór, choć. W naszych poszukiwaniach najwyższej jakości kolagenu, mój zespół badawczy odwiedził wiele garbarni, aby zobaczyć z pierwszej ręki, skąd pochodzą skóry używane do produkcji kolagenu, a to, czego się dowiedzieliśmy, wywołało wiele ważnych pytań dotyczących produkcji. W końcu zdecydowaliśmy, że nasz kolagen nie będzie pochodził ze skór bydlęcych.

Kolagen na bazie skór jest produktem ubocznym przemysłu garbarskiego
Surowe, świeżo oskórowane skóry przyjeżdżają do garbarni na dużych paletach, gdzie mogą pozostać, aby zgnić przez wiele tygodni, zanim zostaną poddane obróbce. Nawet jeśli są solone, nie są całkowicie zakonserwowane, a smród jest przytłaczający. Sam proces garbarski obejmuje zazwyczaj kąpiel kwasową i obróbkę przy użyciu ostrych środków chemicznych, takich jak kwas siarkowy lub sole chromu.

Skóry z bliznami i niedoskonałościami są odrzucane po przejściu przez ten proces, a te odpadki są właśnie wykorzystywane do produkcji suplementów kolagenowych na bazie skóry bydlęcej. Już przetworzone skrawki poddaje się następnie dodatkowej obróbce, aby rozpuścić skórę i uwolnić peptydy kolagenowe.

Tak więc, z pewnością, oryginalna surowa skóra może pochodzić od ekologicznie hodowanej, karmionej trawą krowy, ale po całym tym chemicznym przetwarzaniu, jak bardzo organiczny jest produkt końcowy?

Z mojej perspektywy, nawet organiczne produkty kolagenowe, jeśli pochodzą z krowiej skóry, mogą być problematyczne pod względem jakości z tego powodu. Produkty kolagenowe wytwarzane z organicznego drobiu lub bulionu z kości wołowych karmionych trawą (który jest zazwyczaj odwodnionym bulionem kostnym) byłyby bezpieczniejszymi opcjami. Bez wątpienia jednak, najlepszym źródłem kolagenu jest domowy rosół z trawiastych kości wołowych lub organicznych nóg kurczaka.

Wiele korzyści z kolagenu
Zakładając, że zdobyłeś wysokiej jakości źródło kolagenu, jak może on wpłynąć korzystnie na Twoje zdrowie? Kolagen może pomóc przeciwdziałać matowej, pomarszczonej, obwisłej skórze11,12,13 oraz suchym, łamliwym włosom i paznokciom, z których wszystkie są oznakami starzenia się, wynikającymi z utraty kolagenu. Jego wartość nie jest jednak wyłącznie kosmetyczna. Korzyści zdrowotne zapewniane przez suplementację kolagenem obejmują również:

Głębszy sen i uwalnianie serotoniny dzięki zawartości glicyny14

Zmniejszenie bólu i sztywności stawów,15 w tym bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów16

Poprawę budowy mięśni17

Lepsze gojenie się ran18,19 i naprawa tkanki łącznej (co przekłada się również na szybszą regenerację po treningu), ponieważ Twój organizm selektywnie pobiera kolagen do miejsc narażonych na stres

Poprawa zdrowia jelit i trawienia, dzięki obecności glicyny20

Poprawa ciśnienia krwi i zmniejszenie uszkodzeń układu sercowo-naczyniowego21

Lepsza tolerancja glukozy22

Mocniejsze kości23,24,25

Niektóre z korzyści płynących z kolagenu można również przypisać zawartej w nim glicynie. Glicyna jest jednym z trzech dominujących aminokwasów, które tworzą kolagen.26

Glicyna (i kolagen, będący źródłem glicyny) hamuje zużycie fosforanu dinukleotydu nikotynamido-adeninowego (NADPH), obniżając tym samym stan zapalny i uszkodzenia oksydacyjne w Twoim organizmie.

NADPH jest używany jako redukcyjny rezerwuar elektronów do ładowania antyoksydantów, gdy te ulegną utlenieniu. Jest również niezbędny do wytwarzania hormonów steroidowych i tłuszczów.

Jak omówiono w poprzednim artykule o NADPH, suplementacja glicyną może być korzystna w zapobieganiu i/lub leczeniu zespołu metabolicznego, powikłań cukrzycy, przerostu serca oraz alkoholowych i niealkoholowych zaburzeń wątroby.


Wzmacnianie kolagenu bez suplementów
Podczas gdy przyjmowanie suplementu kolagenowego z półki może wydawać się najłatwiejszym sposobem na uzyskanie kolagenu, którego potrzebujesz, może nie być najbardziej idealne. Z pewnością nie jest to Twoja jedyna opcja. W rzeczywistości, możesz nawet nie potrzebować suplementu kolagenowego, jeśli dostarczysz swojemu organizmowi potrzebnych prekursorów i bloków konstrukcyjnych.27 Poniżej znajduje się kilka sposobów na zwiększenie poziomu kolagenu zamiast przyjmowania suplementu:

Robienie i spożywanie domowego bulionu kostnego, zrobionego z organicznego, hodowanego na pastwisku drobiu lub karmionych trawą i wykończonych kości i chrząstek wołowych. Doskonale nadają się do tego nóżki kurczaka, ponieważ pazurki kurczaka są szczególnie bogate w kolagen.28

Wykazano, że terapia niskopoziomowym światłem laserowym zwiększa produkcję kolagenu, a tym samym zmniejsza zmarszczki i poprawia elastyczność skóry.29

Antyoksydant retinol (witamina A1) zwiększa żywotność kolagenu i blokuje enzymy, które go niszczą. Źródła żywności obejmują wątrobę wołową i jagnięcą, olej z wątroby dorsza, śledzia, makrelę i dziko złowionego łososia alaskańskiego.30,31

Żeń-szeń, który ma właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne, okazał się zwiększać ilość kolagenu w krwiobiegu i może mieć korzyści przeciwstarzeniowe.32

Aloes, przyjmowany doustnie, prawie podwoił produkcję kwasu hialuronowego i kolagenu u uczestników badania.33

Kwas hialuronowy, ważny związek dla kolagenu w skórze, można znaleźć w fasoli i warzywach korzeniowych lub przyjmować jako suplement. Wykazano również, że kwas hialuronowy poprawia nawilżenie i elastyczność skóry oraz zmniejsza zmarszczki, gdy jest dodawany do diety.34

Witamina C zwiększa produkcję kolagenu w organizmie, pomagając aminokwasom lizynie i prolinie przekształcić się w kolagen.35 Ponieważ odgrywa ona ważną rolę w syntezie kolagenu, naturalna produkcja kolagenu w twoim organizmie będzie zaburzona, jeśli poziom witaminy C będzie niski. Do owoców i warzyw bogatych w witaminę C należą kiwi, pomarańcze i inne owoce cytrusowe, pomidory, papryka i brokuły.

Antyoksydanty zwiększają skuteczność istniejącego kolagenu. Dobrym ich źródłem są jagody, takie jak borówki, jeżyny i maliny.

Czosnek zawiera siarkę, niezbędny składnik do produkcji kolagenu, a także kwas liponowy i taurynę, które pomagają odbudować uszkodzone włókna kolagenowe."
"


w komentarzach
dr A.Samsel
"Kolagen jest obciążony herbicydem Glyphosate, który występuje jako część struktury białkowej kolagenu. Zidentyfikowałem występowanie Glifosatu w kolagenach od bydła kilka lat temu za pomocą 3 metod analizy, w tym HPLC MSMS, GCMS i ELISA. Stwierdziłem 95-130 ug/kg (mikrogramów na kilogram) zawartości Glyphosate w kolagenach. Należy pamiętać, że jeden mikrogram glifosatu zawiera 3,561 bilionów cząsteczek glifosatu, cząsteczek, które wbudowują się w białka strukturalne całej biologii. To jest opublikowane tutaj:https://www.researchgate.net/publicatio ... l_diseases
Niektóre z moich nowszych prac, które zostały opublikowane, to bioakumulacja glifosatu w ludzkim ciele. Znalazłem bioakumulację glifosatu tak wysoką jak 1600 ug/kg (ppb) w ludzkim łożysku. Dziecko z tego porodu miało wrodzone wady wrodzone ~ Znalazłem również glifosat w ludzkich dyskach kręgosłupa, wielu ludzkich zębach, ludzkim guzie raka piersi, wielu ludzkich paznokciach u rąk i nóg itp. Glifosat musi być zakazany z planety. Nie należy on do żadnej żywej istoty [...]

inni
Jedynym sposobem na stwierdzenie, czy zwiększenie poziomu glicyny zmniejszy błędną inkorporację glifosatu, jest kontrolowany eksperyment na zwierzętach z użyciem glifosatu znakowanego radem 14-C. Teoretycznie, rozcieńczenie stężenia glifosatu przez konkurencję, dzięki czemu więcej wolnej glicyny jest dostępne nad glifosatem, może zmniejszyć częstość jego bioakumulacji we wszystkich tkankach. Ponownie jedynym sposobem, aby się o tym przekonać jest kontrolowany eksperyment. Ostra doustna toksyczność LD50 glicyny u szczurów wynosi 7930 mg/kg, a dla glifosatu ostra doustna toksyczność LD50 u szczurów wynosi 5600 mg/kg.
[...} Wiemy, że zdolność chelatowania glifosatu rozciąga się również na metale toksyczne, którymi kolagen pochodzący z hodowli przemysłowej może być silnie zanieczyszczony. Biorąc pod uwagę silną zdolność chelatowania wapnia przez glifosat, akumulacja w kościach nie jest zaskakująca. Wyniki badań wykazały również, że glifosat jest wykrywalny w jelicie, wątrobie, mięśniach, śledzionie i tkance nerek. Wysoka częstość występowania choroby nerek o nieznanej etiologii (nefropatia cewkowa nerek) osiągnęła rozmiary epidemii wśród młodych męskich pracowników rolnych w subregionach wybrzeża Pacyfiku w krajach Ameryki Środkowej - Salwadorze, Nikaragui, Kostaryce, Indiach i Sri Lance. Badacze proponują, że glifosat tworzy stabilne chelaty z różnymi toksycznymi metalami, które są następnie spożywane w żywności i wodzie lub, w przypadku pracowników ryżowych, mogą być wchłaniane przez skórę. Te chelaty metali ciężkich glifosatu docierają do nerek, gdzie metale toksyczne uszkadzają nerki. Autorzy ci proponują również, że te chelaty gromadzą się w twardej wodzie i glebach gliniastych i utrzymują się przez lata, w porównaniu do znacznie krótszych okresów utrzymywania się niechelatowanego glifosatu. Ponadto, te chelaty mogą nie być wykrywane przez powszechne analityczne metody chemiczne, które wykrywają tylko wolny glifosat, drastycznie obniżając szacunki dotyczące trwałości glifosatu w środowisku, gdy metale są wysokie (na przykład w glebach gliniastych lub twardej wodzie). ). http://stopsprayingnb.ca/resources/23.pdf bmcnephrol.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12882-015-0109-2 (2015) www.tonu.org/tonu/MyFiles/02/MF099_Jaya ... kidney.pdf (2014)


Jak być może również wiesz, zdrowie mitochondrialne jest przedmiotem wielkiego zainteresowania. Roundup i produkty jego degradacji zostały wykryte w organizmach różnych zwierząt i ludzi. W tym przeglądzie opisano ogólne niekorzystne skutki stosowania Roundupu i jego głównej substancji, glifosatu, u zwierząt i ludzi, z naciskiem na zaburzenia endokrynologiczne, stres oksydacyjny i zaburzenia zachowania. Na poziomie mechanicznym skupiamy się na potencjalnej toksyczności herbicydu Roundup i glifosatu jako czynników wpływających na funkcje bioenergetyczne mitochondriów. Zmiany w reaktywności bioenergetycznej mitochondriów mają drastyczne konsekwencje dla funkcji komórkowych poprzez zaburzenie ładunku bioenergetycznego i równowagi komórki.

Zaburzenia potencjału błony mitochondrialnej są związane z wysokim poziomem reaktywnych form tlenu i mogą korelować z aktywacją kaspaz, co jest szkodliwe dla komórki ze względu na wysokie ryzyko apoptozy. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8859649/ Upośledzenie angiogenezy spowodowane przez herbicydy oparte na glifosacie (GBH) jest związane z dysfunkcją mitochondriów. Narażenie matki na GBH w czasie ciąży wpływa na zdrowie potomstwa w okresie postnatalnym.

Betaina chroni łożysko i potomstwo postnatalne przed uszkodzeniami wywołanymi przez GBH.https://www.sciencedirect.com/science/a ... 2022005062 Kluczowym punktem tego badania jest to, że poziomy moczu głównego metabolitu glifosatu, kwasu aminometylofosfonowego (AMPA), są związane z długością telomerów leukocytów u dorosłych. Obecne badanie jest pierwszym, które bada związek między ekspozycją na glifosat i AMPA a biomarkerami starzenia się w warunkach populacyjnych.
www.sciencedirect.com/science/article/a ... 3921002108 (2022)[...]
Ludzie nie wydają się rozumieć, że tkanki łączne stanowią ponad 60% ciała...skóra, kości, stawy, naczynia/jelita, powięź...galaretka przewodząca, która trzyma to wszystko razem...Ludzie również nie gotują i generalnie żyją na mięśniach i uważają organy/kości/wnętrzności za śmieci.... a rzeźnicy wyrzucają tony, podczas gdy wytrawni kucharze wkładają każdy ochłap do garnka, aby stać się sosami i gravies...... Przetwórcy dziczyzny i zakłady rybne są źródłami, a moim goto są świńskie nogi i gulasze robione na mokro z częściami z kością... lub całe tusze jelenia lub kości wołowe duszone przez dzień w garnku z homarem w occie, morzu, rozmarynie i soli morskiej. I jeśli chcesz prawdziwe wyniki w stawy / skóra / kontuzje / chirurgii, itp. pary codzienne spożycie w Mega C / sody oczyszczonej. Nic nie jest dziś czyste w tym przemysłowym szaleństwie, możemy jedynie starać się nie popadać w obsesję, unikać złych informacji i toksycznych molekuł.[...]

Jak pokazują badania Samsela, glifosat zostaje włączony do białek. Autofagia uwalnia te białka. Monsatan's Roundup to prezent, który wciąż daje. Zapewniam sobie mieszankę niezbędnych, warunkowo niezbędnych & kilka nieistotnych aminokwasów, więc nie muszą być dostarczane przez trawienie & wchłanianie. Jeśli nie, tracę masę mięśniową szybko niezależnie od ćwiczeń. Mieszanka jest mieszanka w tym glicyny w proporcji do tego, co ciało używa z tweaks z słuchania.

Istnieje 28 rodzajów kolagenu ludzkiego. Każdy kolagen zwierzęcy musi zostać strawiony, aby ponownie złożyć się w kolagen ludzki. Jestem leniwy. Omijam to jak tylko mogę. Jem tradycyjną ekwadorską zupę zrobioną z kopyta i dolnej części udźca wołowego przez moją żonę. Tak pyszna, że mówię jej, że jeśli robi ją dla innego człowieka, to jest to podstawa do rozwodu. Jak Capitan wspomniał C jest konieczny do budowy kolagenu. Tak jest siarczan & Mg. Omijam trawienie & dystrybucję przez robienie roztworu aloesu, C, MgSO4, (sole Epsom) & glutation."
0 xODPOWIEDZ