Witam wszystkich użytkowników tego forum

Przyszedł chyba czas, aby przywrócić pełną funkcjonalność forum, w końcu istnieje ono po to, aby każdy mógł prezentować, czy konfrontować swoje poglądy. Jak jest na Ukrainie, każdy kto ma oczy, to widzi. Przywracam wszystkie tematy wojenno - ukraińskie , czy rosyjskie. Nie jest ważne kto z dyskutantów po której stronie będzie stał, jest ważne, aby prezentował jak najbardziej prawdziwe informacje. Dlatego proszę: absolutnie nie kopiować mediów, ani polskich "ekspertów", to można sobie czytać i oglądać poza forum, szkoda miejsca i czasu. W miarę możliwości będziemy się starali prostować i wyjaśniać znaczenie zdarzeń i ich okoliczności.
Poglądy absolutnie nie są powodem do blokowania, czy banowania kogokolwiek, ale proszę je wyrażać w kulturalny sposób. Proszę też sprawdzać cytowane materiały i filmy, aby nie zawierały nieregulaminowych treści.
Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

SERCE

cedric
Posty: 6855
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 167
Podziękował: 4286 razy
Otrzymał podziękowanie: 10757 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 17 cze 2022, 13:58

https://dobrewiadomosci.net.pl/58544-za ... niu-serca/
" Naukowcy z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu w Ottawie – dr Emilio Alarcon i dr Erika Suuronena – przebadali innowacyjną metodę leczenia chorego serca na myszach. Eksperyment polegał na spryskaniu uszkodzonych tkanek organu nanocząsteczkami złota i peptydów przy pomocy niewielkiego aparatu natryskowego. W zabiegu wykorzystano bardzo niskie stężenie zmodyfikowanych peptydami nanocząsteczek złota wytworzonych w laboratorium.

Wyniki badania wykazały wzrost czynności serca i przewodnictwa elektrycznego. Co ważne – nanocząsteczki złota nie wniknęły bezpośrednio do narządu serca – tym samym nie zaobserwowano skutków ubocznych. Powtórzenie terapii przyniosło te same wyniki.
Teraz badacze będą testować zabieg na świniach. Ich zdaniem, kształt anatomiczny świńskiego serca jest bardzo podobny do ludzkiego. Jeżeli również i te eksperymenty przyniosą pozytywne rezultaty, będzie można mówić o pewnego rodzaju przełomie. Terapia nanocząsteczkami złota i peptydów będzie mogła znaleźć zastosowanie u osób po zawałach serca i z wysokim ryzykiem wystąpienia zawału – przy czym nie będzie niosła potencjalnych zagrożeń, jak w przypadku operacji.

Pacjenci będą mogli łatwiej dojść do siebie i opuszczą szpital znacznie szybciej niż po trudnym zabiegu pomostowania aortalno-wieńcowego. To nie tylko zwiększy odsetek wyleczonych rekonwalescentów, ale również pozwoli zaoszczędzić szpitalom pieniądze.
Przypomnijmy, że choroby układu krążenia są aktualnie jedną z głównych przyczyn przedwczesnych zgonów w krajach wysoko uprzemysłowionych.

O tym jak nanocząsteczki złota mogą pomóc w walce z nowotworami pisaliśmy TU.
0 xcedric
Posty: 6855
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 167
Podziękował: 4286 razy
Otrzymał podziękowanie: 10757 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 25 cze 2022, 22:04

https://www.sott.net/article/349679-Hig ... ood-groups
" Jak wynika z nowych badań przedstawionych w niedzielę na kongresie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, osoby z pewnymi grupami krwi mają większe ryzyko zawału serca i udaru mózgu.
Badanie było metaanalizą, która połączyła ogromną ilość danych z wielu badań dotyczących zarówno grup krwi O, jak i grup krwi innych niż O, w celu uzyskania bardziej ostatecznej i rozstrzygającej odpowiedzi, niż mogłoby to wynikać z pojedynczego badania.

"Sugeruje się, że osoby z grupami krwi innymi niż O (A, B, AB) są bardziej narażone na zawał serca i ogólną śmiertelność z powodu chorób układu krążenia... Gdyby to się potwierdziło, mogłoby to mieć istotne implikacje dla medycyny spersonalizowanej" - powiedziała w komunikacie prasowym główna autorka badania, Tessa Kole.

Badania, które objęły łącznie ponad 1,3 mln uczestników, koncentrowały się na przypadkach zawałów serca, niewydolności serca, choroby wieńcowej i niedokrwiennej serca, a także różnych innych "zdarzeń sercowo-naczyniowych", które uszkadzają tkankę mięśniową serca.

W całej grupie badanej zarejestrowano 23 154 "zdarzenia sercowo-naczyniowe". Następnie badacze przeanalizowali korelację między tymi zdarzeniami a grupą krwi danej osoby.[...]

"Wykazaliśmy, że posiadanie grupy krwi innej niż O wiąże się z 9-procentowym wzrostem ryzyka zdarzeń wieńcowych i 9-procentowym wzrostem ryzyka zdarzeń sercowo-naczyniowych, zwłaszcza zawału serca" - powiedział Kole.

Przyczyna zwiększonego ryzyka nie została jeszcze w pełni ustalona, ale naukowcy uważają, że jest ona związana z wyższym stężeniem czynnika krzepnięcia zwanego czynnikiem von Willebranda w grupach krwi innych niż O.

Jednakże niektóre grupy krwi (A) mają naturalną skłonność do podwyższonego poziomu cholesterolu, co utrudnia określenie jednej nadrzędnej przyczyny dla wszystkich grup krwi spoza grupy O."
Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27277369/
" Zależność między profilem żelaza w surowicy krwi a grupami krwi wśród dobrowolnych dawców krwi w Bangladeszu
M M Hoque 1, S D Adnan, S Karim, M A Al-Mamun, M A Faruki, K Islam, S Nandy
PMID: 27277369
Streszczenie:
Oddawanie krwi powoduje znaczną utratę żelaza, a następnie jego mobilizację z zapasów ustrojowych. Przewlekły niedobór żelaza jest dobrze rozpoznanym powikłaniem regularnego oddawania krwi. Niniejsze badanie miało na celu porównanie poziomu ferrytyny w surowicy, żelaza w surowicy, całkowitej zdolności wiązania żelaza (TIBC) i procentowego nasycenia transferyny w różnych grupach krwi ABO i Rhesus wśród dobrowolnych dawców krwi w Bangladeszu. [...] Wśród dawców 18,0% miało grupę krwi A, 35,0% grupę krwi B, 14,0% grupę krwi AB i 33,0% grupę krwi O. Wśród dawców 91,0% miało grupę krwi Rhesus dodatnią, a 9,0% grupę krwi Rhesus ujemną. Dawcy z grupą krwi O mieli najniższe poziomy hemoglobiny, żelaza w surowicy i saturacji transferazy. Dawcy z grupą krwi A mieli najwyższy poziom TIBC. Dawcy z grupą krwi B mieli najniższe stężenie ferrytyny w surowicy. Test t dla prób niezależnych wykazał statystycznie istotną różnicę w stężeniu ferrytyny w surowicy i procentowym wysyceniu transferyny między grupą krwi AB i grupą krwi O oraz w procentowym wysyceniu transferyny między grupą krwi B i grupą krwi O. Jednoczynnikowa analiza wariancji wykazała, że nie ma istotnej różnicy w stężeniu hemoglobiny, żelaza w surowicy, ferrytyny w surowicy i procentowym wysyceniu transferyny w różnych kategoriach grup krwi ABO i Rh. Dawcy krwi z grupą krwi O mieli najniższe poziomy hemoglobiny, żelaza w surowicy i saturacji transferyny, a dawcy krwi z grupą krwi A mieli najwyższy poziom TIBC. Dawcy krwi z grupą krwi B mieli najniższy poziom ferrytyny w surowicy. Zrozumienie zdolności różnych grup krwi do zatrzymywania żelaza w organizmie może dać wgląd w ich zdolność do radzenia sobie z niedokrwistością z niedoboru żelaza.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

https://zdrowegeny.pl/poradnik/dieta-zg ... j-zdrowiej
" Cechy charakterystyczne dla grupy krwi 0:
bardzo dobre trawienie mięsa i ryb,
problemy z trawieniem pszenicy oraz produktów mlecznych,
szybka przemiana materii,
problemy z krzepliwością krwi (brak jednego z czynników krzepnięcia)."
0 xcedric
Posty: 6855
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 167
Podziękował: 4286 razy
Otrzymał podziękowanie: 10757 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 25 cze 2022, 22:15

Czy szczepienia MMR nie pozwalając naturalnie przechorować chorób MMR zwieszają ryzyko chorób serca?
https://www.sott.net/article/301277-Nat ... and-Stroke
" Naturalne zakażenie wirusem świnki i różyczki chroni przed zawałem serca i udarem mózgu
Dr Jack Wolfson

poniedziałek, 07 września 2015 18:59 UTC
us_measles_1024x637.jpg
us_measles_1024x637.jpg (19.09 KiB) Przejrzano 1060 razy
Przełomowa wiadomość. Odra i świnka chronią przed zawałem serca i udarem mózgu! Czy program masowych szczepień w Stanach Zjednoczonych może doprowadzić do eksplozji zawałów serca?

Zawały serca już dziś są główną przyczyną zgonów na świecie. Sytuacja może się znacznie pogorszyć.

Jedno z prestiżowych czasopism donosi, że mężczyźni, którzy w dzieciństwie chorowali na odrę i świnkę, mieli o 29% mniej zawałów serca i o 17% mniej udarów mózgu! Kobiety, u których w przeszłości wystąpiły obie infekcje, miały o 17% niższe ryzyko chorób układu krążenia i o 21% niższe ryzyko udaru mózgu. Czasopismo Atherosclerosis opublikowało ostatnio te szokujące wyniki w numerze z czerwca 2015 roku(1).

Według moich obliczeń, naturalne zakażenie odrą i świnką zapobiegnie milionom zawałów serca i udarów mózgu. Dlaczego ta informacja nie jest wszechobecna w telewizji i Internecie? Powiem wam dlaczego. Ponieważ media głównego nurtu są w łóżku z Big Pharma, która płaci im rachunki. Politycy są niewolnikami swoich korporacyjnych mistrzów. Nasze dzieci powinny być narażone na kontakt z każdym wirusem i bakterią, na które istnieje szczepionka.

Wirus polio wywoływał objawy tylko u 5% osób narażonych na jego działanie. Rzadko występował paraliż, a nawet wtedy przyczyną mogły być pestycydy, inne wirusy lub arszenik. Były to przecież lata 40. ubiegłego wieku. Dzieci, które są karmione piersią, jedzą żywność ekologiczną i nie żyją w chmurze chemikaliów, z łatwością zwalczą te infekcje.

Niestety, większość rodziców nie chce mieć do czynienia z ospą wietrzną. Być może będą musieli zostać w domu w pracy lub zrezygnować z sobotniego wieczoru na drinku z przyjaciółmi. Niestety, stany forsują obecnie drakońskie prawa, aby przymusowo szczepić dzieci przed pójściem do szkoły. Wolność religijna nie jest chroniona. Zwolnienia filozoficzne odejdą w niepamięć wraz z dinozaurami.

Prestiżowa Cochrane Library dokonała niezależnego przeglądu badań nad szczepionką MMR, a wniosek autora brzmiał: "Projekt i raportowanie wyników bezpieczeństwa w badaniach nad szczepionką MMR, zarówno przed, jak i po wprowadzeniu do obrotu, są w dużej mierze nieodpowiednie". (2)

Czy ustawodawca kalifornijski nie przeczytał tego raportu, czy też zdał się na sługusów z Amerykańskiej Akademii Pediatrii i Centrum Kontroli Chorób? Obie te grupy są powiązane z korporacjami amerykańskimi i firmami farmaceutycznymi. Lekarze, którzy piszą wytyczne, są zazwyczaj na liście płac firm farmaceutycznych. Aż 28% wszystkich lekarzy otrzymuje honoraria za konsultacje od producentów leków.(3)

Jakie inne korzyści ochronne wynikają z łagodnych infekcji u dzieci? Wiemy, że u młodych dziewcząt, które zachorowały na świnkę, zmniejsza się ryzyko zachorowania na raka jajnika. Czy ospa wietrzna może chronić przed rakiem? Czy różyczka może zapobiegać Alzheimerowi?

Smutna prawda jest taka, że jesteśmy na zbyt wczesnym etapie kampanii masowych szczepień, aby naprawdę zrozumieć długoterminowe zagrożenia. Złotym standardem w badaniach medycznych jest randomizowana próba kontrolowana placebo. Badania takie nie istnieją w przypadku większości szczepionek i nigdy nie przeprowadzono badania 69 dawek 16 szczepionek w porównaniu z placebo. I nigdy nie będzie. Być może nigdy nie poznamy w pełni szkód wyrządzonych przez ten atak na układ odpornościowy.

Sprowadziłeś na ten świat dziecko. Chroń je.

Piśmiennictwo

1) Atherosclerosis. 2015 Jun 18;241(2):682-686.

2) Cochrane Database Syst Rev. 2012 Feb 15;2

3) N Engl J Med. 2007;356:1742 - 1750

O Autorze

Dr Jack Wolfson jest dyrektorem firmy Wolfson Integrative Cardiology w Arizonie. Posiada certyfikat kardiologiczny oraz tytuł Fellow of the American College of Cardiology (FACC). Jest autorem książki: KARDIOLOG PALEO: NATURALNA DROGA DO ZDROWIA SERCA"

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
0 xcedric
Posty: 6855
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 167
Podziękował: 4286 razy
Otrzymał podziękowanie: 10757 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 25 cze 2022, 22:30

https://www.sott.net/article/223873-A-C ... rt-Disease
" Lekarstwo na choroby serca
Sheldon Zerden
The Epoch Times
Sat, 12 Feb 2011 19:09 UTC
Mit o cholesterolu i warty biliony dolarów przemysł, który rozwinął się w celu leczenia chorób układu krążenia, stanowi ogromną przeszkodę do pokonania dla tych, którzy woleliby zapobiegać zawałom serca niż leczyć ich objawy za pomocą operacji wszczepienia by-passów, angioplastyki, stentowania i leków obniżających poziom cholesterolu.

W 1790 roku cesarzowa Austrii Maria Teresa nakazała przeprowadzanie autopsji wszystkich osób zmarłych w szpitalu. Było to wirtualne laboratorium dla badaczy medycznych. W 1890 r. odkryto, że po tyreoidektomii (usunięciu tarczycy) dochodziło do stanu zwanego obrzękiem śluzowatym, w którym galaretowata substancja mucynowa wypełniała tętnice.

Taka blokada wystarczyła, aby spowodować zawał serca i w konsekwencji śmierć. Jednak w tamtych czasach główną przyczyną zgonów była gruźlica. Choroby serca były rzadkie, dlatego nie szukano lekarstwa na nie.

Dziś sytuacja wygląda inaczej. Zawały serca i wszystkie metody leczenia tego problemu toczą przegraną walkę. Kiedy leczy się objawy choroby, nie dociera się do jej pierwotnej przyczyny.

Czasami rozwiązanie problemu jest tak proste, że nie możemy w to uwierzyć. Dlatego je pomijamy.

W 1890 r. wiedeńscy patolodzy odkryli, że niedobór tarczycy jest przyczyną zawałów serca. Naukowcy odkryli, że usunięcie tarczycy (tyreoidektomia) powodowało całkowite zablokowanie tętnic.

Mistrz Broda O. Barnes, główny badacz tarczycy, pojechał do Grazu w Austrii i sprawdził 70 000 autopsji wykonanych w latach 1930-1970. W swojej książce Heart Attack Rareness in Thyroid Treated Patients (Rzadkość występowania ataków serca u pacjentów leczonych tarczycą) dr Barnes opisuje 20-letnie badania przeprowadzone na 1 569 pacjentach. Wśród kobiet 844 nie doznało zawału serca, a u mężczyzn wystąpiły tylko 4 z 72 spodziewanych zawałów.

Aby potwierdzić swoje odkrycia, Barnes przejrzał literaturę medyczną. Chciał sprawdzić, czy istnieją inne przesłanki wskazujące na związek między tarczycą a sercem.

W 1877 roku dr William Ord przeprowadził w Londynie autopsję i zauważył dużą ilość galaretowatej mucyny, która zatrzymywała wodę i powodowała obrzęki na całym ciele. Tarczyca była prawie całkowicie zniszczona. Serce było powiększone, a tętnice chore - zawierały złogi obcego materiału, który znacznie je zwężał.

Pięć lat później The Clinical Society of London opublikowało 317-stronicowe opracowanie na temat obrzęku śluzowatego. Przeprowadzano tyreoidektomie, aby zapobiec uduszeniu się pacjentów z ogromnymi wolem. Wybitny wiedeński chirurg, profesor Bilroth, zauważył, że rutynowe sekcje zwłok powinny wykazać uszkodzenie tętnic u osób, które straciły tarczycę.

W 1895 roku dr Von Eiselberg, jeden z uczniów Bilrotha, przeprowadził tyreoidektomię u owiec i kóz, aby zbadać wpływ na ich tętnice. Stwierdził on rozwój miażdżycy w dużej tętnicy głównej, aorcie, oraz w tętnicach wieńcowych. Obserwacje te zostały potwierdzone przez innych badaczy wiedeńskich, którzy również zauważyli, że podawanie tarczycy zapobiega uszkodzeniu tętnic.


W 1913 r. dr Wilhelm Falta w swojej książce zdefiniował obrzęk śluzowaty jako stan, w którym tętnice ulegają przedwczesnemu uszkodzeniu w wyniku miażdżycy. W 1918 r. niemiecki lekarz, dr H. Zondek, zauważył, że naparstnica nie pomaga niektórym pacjentom z niewydolnością serca. Kiedy Zondek zauważył u tych pacjentów obrzęk śluzakowaty, spróbował terapii tarczycą. Ich powiększone serca zmniejszyły się do normalnych rozmiarów, a obrzęki zniknęły.

W 1925 r. dr H.A. Christian z Rhode Island potwierdził wyniki badań Zondka. U jego pacjentów z niedoczynnością tarczycy i niewydolnością serca funkcja serca uległa poprawie po zastosowaniu terapii tarczycowej.

Czytelnik powinien skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania wszelkich porad medycznych.

Sheldon Zerden jest wielokrotnie nagradzanym autorem. Pytania i komentarze można przesyłać na adres Axnoon@yahoo.com.
0 xcedric
Posty: 6855
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 167
Podziękował: 4286 razy
Otrzymał podziękowanie: 10757 razy

Re:SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 26 cze 2022, 19:20

chanell pisze:
niedziela 26 cze 2022, 17:19
Na przykład ja nie mogę brać aspiryny ,ponieważ jestem uczulona na salicylany .
Czy mozna ten wpis przeniść z wątku szczepień do wątku o sercu?
0 xAwatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 385
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 4
x 16
Podziękował: 107 razy
Otrzymał podziękowanie: 513 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » sobota 02 lip 2022, 08:48

Dzień dobry.
Mam problem z ciśnieniem krwi. Średnie to 150\105. Przy badaniu stanu tarczycy(wole guzowate) lekarka zauważyła zmiany miażdżycowe w tt. szyjnych. Zdurniałam :?
Łykam sporo suplementów i pomyślałam, że może zamiast sobie pomagać to szkodzę nieprawidłowo je łącząc.
Po śniadaniu; D4000+K2, A+E2500+200, Calperos1000, C1000, NeoMag Cardio, Glucosamine+MSM+Chondroitin
Po obiedzie; D4000+K2, A+E2500+200, B-1 200, Omega3, Luteina 20mg.

Przed snem; Lametta2,5, Trittico 100.
Proszę o weryfikacje.

I pytania;
Czy powinnam włączyć do suplementacji N‑acetylocysteine, L-arginine?
czy powinnam kupić generator wody wodorowej( koszt nie mały :?), lecz jeśli bedę miała szanse na poprawę kondycji.. zakupię.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 385
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 4
x 16
Podziękował: 107 razy
Otrzymał podziękowanie: 513 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » sobota 02 lip 2022, 08:59

Dodam że to średnie po zażyciu wieczorem tabletki Amlessa 4mg+5 mg.

ciśnienie bywa znacznie wyższe zwłaszcza w upalne dni i po dużym wysiłku 180\100 a nawet 237\170.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9436
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 437
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13865 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 04 lip 2022, 22:28

Weryfikacja nie jest możliwa bez znajomości stanu organizmu.
Takie ciśnienie nie powstało nagle, to są lata.
Magnez trzeba brać 3 x dziennie po ca 150 mg jonów magnezu to w pigułkach będzie ponad 1 g każda.
Witaminy C też ze 4 g dziennie, tylko w postaci zbuforowanej (askorbinian sodu).
Calperos, jeśli to wapno, to suplementowałbym ostrożnie, najlepiej wcale, wapnia jest nadmiar w pożywieniu, a złogi świadczą o jego nadmiarze we krwi.
Złogi miażdżycowe relatywnie szybko usuwa kuracja Paulinga - Ratha, ale zwykle potrzeba kilka serii po 10 dni z miesięczną przerwą.
MSM bierzesz, naczynia nie powinny być zbyt sztywne. Ciśnienie można obniżać poprzez rozszerzanie naczyń, czyli pomocne będą aminokwasy: arginina i cytrulina, sok lub ekstrakt z buraków.
Pomaga też suplementacja substancjami naturalnymi: czosnek, ekstrakty z głogu, grzybów Reishi, nasion selera.
Sprawdź sobie poziom cukru we krwi, godzinę i 2 godziny po jedzeniu. Wysoki poziom cukru i cukrzyca, przy niedoborze jodu mogą powodować trudne do opanowania ciśnienie krwi.
Powodem może być też gęsta krew, wspomniany wapń to tylko jedna z z 9 przyczyn gęstej krwi. Zbyt mała dawka K2MK7 z D3 też może być powodem, a D3 powinnaś brać po mojemu 10 000 iU i wtedy 1000 mcg K2.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

hiacynth
Posty: 2
Rejestracja: sobota 04 kwie 2020, 11:57
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

zaburzona elektryka serca, omdlenia

Nieprzeczytany post autor: hiacynth » czwartek 07 lip 2022, 14:46

Kobieta lat 60, od niedawna miewa nieregularne utraty przytomności na kilkanascie, kilkadziesiąt sekund po czym miewa przech chwile jakieś nundości ale wraca do pełnej sprwności aż do następnego epizodu.
Rezonans i EEG głowy, przepływy żył szyjnych , USG jamy brzusznej, badania krwi, laryngologiczne, neurologiczne wszystko jest w normie.
Chorób nie ma żandych, nie była szczepiona ale przeszła C19, ciśnienie raczej niskie od zawsze.
Od wczoraj jest w szpitalu, został założony cholter i dzisiaj po wystąpieniu tego omdlenia ale nie całkowitego okazało się, że tętno nagle spada do 16 uderzeń na minute i diagnoza lekarzy jest taka, że elektryka serca jest zaburzona lub też ulega zaburzeniu i jutro dostanie rozrusznik.
Zastanawiam się co mogło spowodować nagłe zaburzenia elektryki serca, kobieta raczej świadoma, dużo ekperymentuje z różnymi suplementami jak witaminy, kwas bołotwa, ormus, DMSO, ale wszystko z umiarem.
Może szanowne forum spotkało się z czymś podobnym?
0 xcedric
Posty: 6855
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 167
Podziękował: 4286 razy
Otrzymał podziękowanie: 10757 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 07 lip 2022, 22:29

przyczyn arytmii jest wiele,np. po tzw."covid" , czyli zatruciu (endogenno/egzogennym z maski) tlenkiem węgla
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3622900/
" Carbon Monoxide Induces Cardiac Arrhythmia via Induction of the Late Na+ Current"
https://www.ajemjournal.com/article/S07 ... 0165-X/pdf
" Atrial fibrillation related to carbon monoxide poisoning in a female patient"
0 xAwatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 385
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 4
x 16
Podziękował: 107 razy
Otrzymał podziękowanie: 513 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » piątek 08 lip 2022, 19:30

blueray21 pisze:
poniedziałek 04 lip 2022, 22:28
Weryfikacja nie jest możliwa bez znajomości stanu organizmu.
Takie ciśnienie nie powstało nagle, to są lata.
Magnez trzeba brać 3 x dziennie po ca 150 mg jonów magnezu to w pigułkach będzie ponad 1 g każda.
Witaminy C też ze 4 g dziennie, tylko w postaci zbuforowanej (askorbinian sodu).
Calperos, jeśli to wapno, to suplementowałbym ostrożnie, najlepiej wcale, wapnia jest nadmiar w pożywieniu, a złogi świadczą o jego nadmiarze we krwi.
Złogi miażdżycowe relatywnie szybko usuwa kuracja Paulinga - Ratha, ale zwykle potrzeba kilka serii po 10 dni z miesięczną przerwą.
MSM bierzesz, naczynia nie powinny być zbyt sztywne. Ciśnienie można obniżać poprzez rozszerzanie naczyń, czyli pomocne będą aminokwasy: arginina i cytrulina, sok lub ekstrakt z buraków.
Pomaga też suplementacja substancjami naturalnymi: czosnek, ekstrakty z głogu, grzybów Reishi, nasion selera.
Sprawdź sobie poziom cukru we krwi, godzinę i 2 godziny po jedzeniu. Wysoki poziom cukru i cukrzyca, przy niedoborze jodu mogą powodować trudne do opanowania ciśnienie krwi.
Powodem może być też gęsta krew, wspomniany wapń to tylko jedna z z 9 przyczyn gęstej krwi. Zbyt mała dawka K2MK7 z D3 też może być powodem, a D3 powinnaś brać po mojemu 10 000 iU i wtedy 1000 mcg K2.
Dzień dobry:)
blueray21 jeszcze 2 lata wstecz ciśnienie było książkowe.
Morfologia wyszła bardzo dobra, kilka odchyleń od normy to wynik leczenia onkologicznego(prawdopodobnie)
MCV-100, RDW-DD-50,5, Neutrofile-2,3, Limfocyty48,2,
Mocz- ciężar właściwy 1,015, ph-6
Glukoza na czczo-102
Trochę martwi mnie lipidogram
cholesterol całkowity195,13, DH64,47, LDL-114,58, CHOLESTEROL NIE-HDL-130,66
I Amylaza-21 ale to może być wina wapna(odstawiłam)
Sód, potas, żelazo w normie. Nerki pracują prawidłowo. PCT-22
Dziękuję za pomoc.
Zastosuję:)
Tabletki na ciśnienie obniżają tylko skurczowe, rozkurczowe nadal wysokie, wiem, że to może być wina złogów . Będę nad tym pracowała.
I poprawię suplementację.
Jeżeli będziesz dla mnie miała jeszcze jakieś sugestie chętnie przyjmę. Jestem trochę zagubiona.
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam:)
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

cedric
Posty: 6855
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 167
Podziękował: 4286 razy
Otrzymał podziękowanie: 10757 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 08 lip 2022, 19:47

0 xAwatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 385
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 4
x 16
Podziękował: 107 razy
Otrzymał podziękowanie: 513 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » piątek 08 lip 2022, 20:19

4 lata temu wykryto u mnie zerwanie struny ścięgnistej. Nie wiem. Może wada się pogłębiła.
muszę to przemyśleć:)
Pozdrawiam.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 15285
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1035
x 445
Podziękował: 16647 razy
Otrzymał podziękowanie: 23482 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 11 lip 2022, 19:22

Naukowcy i Lekarze Badają Syndrom Nagłych Zgonów Dorosłych Ludzi - SADS! Analiza Ator Bank Medycyna
https://youtu.be/M6wcJHc2i0g
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

cedric
Posty: 6855
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 167
Podziękował: 4286 razy
Otrzymał podziękowanie: 10757 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 16 sie 2022, 17:19

http://web.archive.org/web/201902081731 ... and-stroke?
" Co jest dobre dla Twoich żył, powinno być też dobre dla tętnic

Gotu Kola może pomóc w zapobieganiu zawałowi serca i udarowi mózgu
TTFCA z gotu kola sprawia, że blaszka miażdżycowa jest bardziej stabilna i przez to mniej niebezpieczna

Will Block
W telewizji, gdy rzeka zalewa miasto, nierzadko można zobaczyć materiał o szalejących wodach, które nieubłaganie ciągną za sobą samochód, który ledwo trzyma się na nogach. Czasami widzimy smutny rezultat, gdy samochód w końcu odrywa się od podłoża i zostaje zepchnięty w dół rzeki, prawdopodobnie skazany na zderzenie z czymś. Oczywiście im gęstszy samochód (im większy ciężar na jednostkę objętości), tym mniej prawdopodobne jest, że woda wygra tę bitwę - gęstszy samochód ma większe szanse pozostać na miejscu.

Podobne dramaty, ale na znacznie mniejszą skalę, rozgrywają się w ludzkim organizmie przez cały czas. Rzeką" jest nasz krwiobieg, a "samochodem" jest odrobina płytki nazębnej osadzonej na wewnętrznej ścianie tętnicy - być może tętnicy wieńcowej, która dostarcza krew do serca, lub tętnicy szyjnej, która robi to samo dla mózgu. Możesz zobaczyć implikację: tak długo, jak ta płytka - lub skrzep krwi, który mógł się na niej utworzyć - zdoła utrzymać się przed nieubłaganym przepływem krwi pędzącej przez nią, 24/7, jesteś w porządku.

Naukowcy zastanawiali się nad
zwiększeniem gęstości płytki,
co uczyniłoby ją bardziej stabilną
i tym samym mniej zagrażające życiu. Na stronie
pomysłem było stymulowanie kolagenu
syntezę kolagenu w blaszce.

Ale co jeśli, nie daj Boże, krew wygra bitwę, a blaszka pęknie i zostanie zmieciona w dół rzeki? Znasz odpowiedź: może to oznaczać atak serca lub udar ("atak mózgu"). To może oznaczać dla ciebie zasłony. To jednak jest nie do przyjęcia. Jak więc można temu zapobiec?

Zapobieganie powstawaniu blaszki miażdżycowej jest najlepsze

Przede wszystkim należy prowadzić zdrowy tryb życia, który minimalizuje powstawanie blaszki miażdżycowej: dobra dieta, regularne ćwiczenia fizyczne, niepalenie tytoniu, umiarkowanie we wszystkich innych nałogach oraz suplementacja środkami wspomagającymi zdrowie układu sercowo-naczyniowego i mózgowo-naczyniowego. Na łamach tego magazynu czytaliście o wielu takich środkach, w tym o związkach antycholesterolowych, takich jak policosanol, oraz o różnych przeciwutleniaczach, takich jak witaminy E i C. Przeciwutleniacze te w szczególności odgrywają istotną rolę w minimalizowaniu utleniania lipidów (substancji tłuszczowych, w tym cholesterolu) we krwi.

W grupie TTFCA zaobserwowano 33%
wzrost gęstości płytki grupa
grupa kontrolna wykazała 9%
spadek), wraz z poprawą
teksturą i brakiem wzrostu rozmiaru.


To nie tyle obecność tych lipidów we krwi - muszą one tam być, abyś mógł żyć - co ich chemiczne utlenianie, głównie przez wolne rodniki, które powoduje powstawanie blaszek zatykających tętnice. Dlatego właśnie antyoksydanty są tak ważne dla zdrowia: hamują między innymi utlenianie lipidów we krwi.

Blaszka miażdżycowa, którą masz, powinna być stabilna

Im lepiej dbasz o siebie w wyżej wymieniony sposób, tym mniej prawdopodobne jest, że kiedykolwiek będziesz musiał martwić się o płytkę w swoich tętnicach. Ale co jeśli, pomimo Twoich najlepszych starań, ta osadziła się w niektórych z Twoich ulubionych tętnic i nie chce ich opuścić? Teraz pojawia się kluczowe pytanie, więc zwróć uwagę: Jak stabilne są te blaszki?

Nie wszystkie blaszki są takie same. Niektóre z nich są z natury bardziej stabilne, tzn. mniej prawdopodobne jest, że się oderwą i spowodują spustoszenie, niż inne. Dzieje się tak dlatego, że blaszka miażdżycowa jest złożonym materiałem - nie jest to tylko kleks cholesterolu - o składzie i strukturze, które sprawiają, że ma zmienną formę i stabilność. Im gładsza i bardziej stabilna płytka, tym mniej trzeba się nią przejmować. Przy odrobinie szczęścia może ona po prostu siedzieć tam do końca życia i nie wyrządzać Ci żadnej szkody, poza utrudnianiem przepływu krwi (a to zależy od tego, jak bardzo jest nieporęczna).

Co więc sprawia, że blaszka miażdżycowa jest stabilna? Jednym słowem, gęstość. Im gęstsza jest blaszka, tym większe prawdopodobieństwo, że utrzyma się na swoim miejscu. Gęstość w tym przypadku pochodzi głównie z włóknistej powłoki, zwanej stromą, która często tworzy się nad miękkim złogiem lipidowym i zamyka go. Stroma składa się głównie z kolagenu, wszechobecnego białka, które jest podstawowym składnikiem tkanki łącznej w całym organizmie - w tym dwóch z czterech warstw materiału tworzących nasze żyły i tętnice. Niektóre blaszki ulegają częściowemu zwapnieniu, co również zwiększa ich gęstość.

TTFCA promuje zdrowie żył

W dwóch ostatnich artykułach w Life Enhancement,* zobaczyliśmy jak zioło gotu kola - a konkretnie ekstrakt z tego zioła zwany TTFCA (triterpenic fraction of Centella asiatica) - powoduje dramatyczną poprawę zdrowia żył, częściowo poprzez stymulację syntezy kolagenu i jego ochronny wpływ na warstwę komórek śródbłonka, które tworzą wewnętrzną powierzchnię żył.1 Działania te pomagają naprawić szkody wyrządzone w chorobie znanej jako przewlekła niewydolność żylna (CVI), w której wysokie ciśnienie krwi w żyłach nóg (nadciśnienie żylne) osłabia ściany żył.

* "Gotu Kola promuje zdrowe żyły" (maj 2002); "Gotu Kola zwalcza nadciśnienie żylne" (czerwiec 2002).

Nadciśnienie żylne prowadzi do kaskady tragicznych konsekwencji, w tym żylaków nóg. Najczęstszym objawem jest obrzęk (swelling) kostek, dzięki wyciekowi kapilarnemu. Najgorszym z nich, ale na szczęście znacznie rzadszym, jest zakrzepica żył głębokich, czyli tworzenie się skrzepu krwi w głębi nogi. Jeśli taki skrzep uwolni się z miejsca, w którym jest osadzony, może zostać przetransportowany przez krwiobieg do płuc i tam utknąć; nazywa się to zatorowością płucną i może być natychmiastowo śmiertelne.

Najgorsza jest blaszka o małej gęstości

Skrzepy krwi mogą oczywiście tworzyć się również w tętnicach - najczęściej na płytkach miażdżycowych, gdzie tworzą niecny sojusz z lipidami, które stanowią większość płytki. W zależności od tego, jak zbudowane są lipidy i skrzeplina (skrzep krwi) - a w szczególności od ilości materiału włóknistego, który je otacza - mogą one tworzyć stosunkowo gładką, stabilną masę, która raczej nigdzie się nie zapodzieje, lub mogą stanowić maleńką bombę zegarową czekającą na wybuch. To, co może się wydarzyć, to owrzodzenie blaszki miażdżycowej, które w końcu powoduje jej pęknięcie, oderwanie się i przekształcenie w zator, z potencjalnie katastrofalnymi konsekwencjami dla serca lub mózgu.

Badacze zaobserwowali 63%
wzrost gęstości blaszki miażdżycowej w grupie
TTFCA, w porównaniu z 5% wzrostem
w grupie kontrolnej.


Naukowcy od dawna wiedzą, że blaszka o niskiej gęstości w tętnicach szyjnych wiąże się z wyższym wskaźnikiem "zdarzeń mózgowo-naczyniowych", takich jak udar, niż ma to miejsce w przypadku blaszki o wysokiej gęstości. To skłoniło ich do zastanowienia się, czy możliwe jest zwiększenie gęstości płytki, co uczyniłoby ją bardziej stabilną i tym samym mniej zagrażającą życiu. Ponieważ gęstość blaszki zależy w dużej mierze od zawartości kolagenu w zrębie, pomysłem było stymulowanie syntezy kolagenu w blaszce.

*Gęstość blaszki miażdżycowej, nawiasem mówiąc, nie ma związku z gęstością lipoprotein - lipoproteiny o wysokiej gęstości (HDL) i lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL) - które krążą we krwi i które są powszechnie nazywane odpowiednio "dobrym cholesterolem" i "złym cholesterolem".

TTFCA zwiększa gęstość blaszki miażdżycowej

Cóż, co może to zrobić? Bingo - gotu kola, już dobrze znana ze swojej roli w promowaniu syntezy kolagenu wokół i wewnątrz ścian naszych żył. Więc grupa włoskich i brytyjskich naukowców spróbowała tego. W randomizowanym, kontrolowanym placebo badaniu stosowali standaryzowany na TTFCA ekstrakt z gotu kola w dawce 60 mg trzy razy dziennie (180 mg/dzień) przez 12 miesięcy (nie wystąpiły żadne efekty uboczne).2 Pacjentami było 87 mężczyzn i kobiet w wieku 49-62 lat, z blaszką miażdżycową o niskiej gęstości (a więc stosunkowo niestabilną) w tętnicach szyjnych i bez wcześniejszej historii udaru, zawału serca czy innych schorzeń, które mogłyby zmylić wyniki. Stopień zwężenia (poszerzenia) ich tętnic szyjnych z powodu blaszki miażdżycowej wynosił 45-65%.

Badacze zastosowali zaawansowaną technikę ultradźwiękową o wysokiej rozdzielczości, aby określić gęstość blaszki miażdżycowej na podstawie jej echogeniczności, czyli stopnia, w jakim wytwarzała ona echa ultradźwiękowe. Na komputerowych obrazach płytek, obszary o najniższej echogeniczności (najniższej gęstości) były czarne, a te o najwyższej echogeniczności (najwyższej gęstości) były białe. Dzięki tej technice, badacze byli również w stanie zwizualizować rozmiar i teksturę płytki poprzez jej różne odcienie szarości.

Wyniki były szczególnie zachęcające. Grupa TTFCA wykazała 33% wzrost gęstości płytki (grupa kontrolna wykazała 9% spadek), wraz z poprawą tekstury i brakiem wzrostu rozmiaru. Wykorzystując rezonans magnetyczny (MRI) mózgu, badacze znaleźli dowody na zmiany niedokrwienne mózgu (uszkodzenia spowodowane nieodpowiednim przepływem krwi) u 7% grupy TTFCA i 17% grupy kontrolnej; stanowi to znaczną redukcję ryzyka przy zastosowaniu TTFCA.

Ta sama grupa badaczy przeprowadziła podobne badanie nad stabilizującym blaszkę miażdżycową działaniem TTFCA (stosując ten sam schemat dawkowania), ale w tętnicy udowej nogi.3 W tym badaniu 60 pacjentów w wieku 49-68 lat, badacze zaobserwowali 63% wzrost gęstości blaszki miażdżycowej w grupie TTFCA, w porównaniu do 5% wzrostu w grupie kontrolnej. Podobnie jak poprzednio, w grupie leczonej zaobserwowano poprawę tekstury blaszek, bez wzrostu ich wielkości (mediana wzrostu wielkości blaszek w grupie kontrolnej wyniosła 23%).


Gotu Kola jest drogą do celu

W powiązanym artykule redakcyjnym, dwóch autorów cytowanych powyżej badań podsumowało wyniki swoich badań (w tym wyniki wielu innych badań) w następujący sposób:4

TTFCA ma bardzo interesujące działanie na obrzęk, na mikrokrążenie i na produkcję, regulację i modulację kolagenu. . . . Możliwość uczynienia blaszek miażdżycowych bardziej echogenicznymi, a zatem stabilnymi, poprzez zwiększenie zawartości kolagenu w ... blaszkach jest bardzo ważną, potencjalną opcją terapeutyczną.

To mniej więcej mówi samo za siebie. Uznając rzeczywistość, że prawdopodobnie wszyscy mamy jakąś płytkę w naszych tętnicach, pomimo naszych ciągłych wysiłków, aby temu zapobiec, być może powinniśmy teraz myśleć w kategoriach uczynienia naszej płytki tak stabilnej, jak to możliwe, aby pozostała na miejscu. Wydaje się, że sposobem na to jest TTFCA z gotu kola.

Referencje"
0 xcedric
Posty: 6855
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 167
Podziękował: 4286 razy
Otrzymał podziękowanie: 10757 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 16 sie 2022, 21:31

Serce/kolagen/naczynia/stawy/nowotwory
Wplyw aluminium na gospodarkę proliną/hydroksyproliną
Ze strony prof. G. Abrahama

" Krzem, w obecności żelaza i witaminy C, zwiększa
aktywność tego enzymu in vitro.14 Aluminium konkuruje z żelazem o
o miejsca wiążące na prolylhydroksylazie i hamuje ten enzym w
odpowiednim stosunku z żelazem. Hamowanie tego enzymu przez aluminium w
100 mikromolarnym stężeniu można było zapobiec za pomocą kwasu krzemowego
dodanym w stężeniu 600 mikromolarnym. Jest możliwe, że odpowiednia
ilość odpowiednich bioaktywnych krzemianów może nie tylko zapobiegać AD, ale
również odwrócić jej przebieg. Ponieważ zmiany anatomiczne, wraz z wysokimi,
zlokalizowanymi stężeniami aluminium, obserwowanymi w niektórych regionach
mózgu pacjentów z AD24 stwierdzono również u pacjentów z stwardnieniem
stwardnieniem bocznym,25 bioaktywne krzemiany mogą być również skuteczne w
niezwiązanej z AD neurotoksyczności aluminium."


http://www.optimox.com/iodine-study-22
0 xcedric
Posty: 6855
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 167
Podziękował: 4286 razy
Otrzymał podziękowanie: 10757 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 19 sie 2022, 18:02

https://thyroidpharmacist.com/articles/ ... hyroidism/
" 8 korzyści z sauny podczerwieni, które mogą zmniejszyć objawy choroby Hashimoto i niedoczynności tarczycy
DR. IZABELA / 18 LUTEGO 2022

Istnieją wspólne przyczyny leżące u podstaw Hashimoto, w tym niedobory składników odżywczych, wrażliwość na żywność, upośledzona zdolność do radzenia sobie ze stresem, przepuszczalność jelit, przewlekłe infekcje i upośledzona zdolność do radzenia sobie z toksynami. Wiele osób ma więcej niż jedną pierwotną przyczynę, a zajęcie się wszystkimi tymi elementami może pomóc nam poczuć się lepiej. W przypadku tego artykułu chciałabym skupić się na rozwiązaniu, które może pomóc w detoksykacji.

Jeszcze w 2014 roku, kiedy spędziłam rok mieszkając w Amsterdamie w Holandii, doświadczyłam zaostrzenia choroby Hashimoto po tym, jak przez jakiś czas byłam w remisji.

Miałam mrowienie w rękach i nogach, zmęczenie, wypadanie włosów, zmiany nastroju, drżenie i mgłę mózgową...


Moje objawy były bardzo zgodne z toksycznością i choć nie miałam dostępu do badania poziomu metali ciężkich, postanowiłam, że chcę coś z tym zrobić. Znalazłam lokalną siłownię, która miała saunę i postanowiłam, że zrobię kilka sesji.

Wyszłam z damskiej szatni i otworzyłam saunę. Ku mojemu zaskoczeniu, prawie weszłam na bardzo wysokiego i bardzo nagiego Holendra, który stał w saunie! Odwróciłam się i pobiegłam z powrotem do damskiej garderoby i zapytałam: "Czy to zwyczaj, że sauna jest koedukacyjna, a ludzie chodzą nago?".

Jedna z uprzejmych pań zaproponowała: "Tak jest, po prostu zamykamy oczy, jeśli nie chcemy widzieć" 🙂 .

Muszę przyznać, że byłam nieco rozbrykana! Zamiast odważyć się na saunę z dziwnymi, nagimi mężczyznami i pracować nad pozbyciem się toksyn, aby uzdrowić moje ciało, postanowiłam po prostu wrócić do domu!

Podczas mojej następnej podróży do Stanów Zjednoczonych dowiedziałam się, że mam zatrucie arsenem, więc stosowałam suplementy wspomagające wątrobę (w tym kurkuminę, selen i NAC), terapię w saunie (na siłowni, gdzie miałam na sobie moje ubrania treningowe i siedziałam tylko z innymi kobietami :-)) i spędziłam dzień na pływaniu w gorących źródłach z moim bratem w Kolorado. Ta kombinacja pomogła mi wyjść z miesięcznych objawów, w zaledwie kilka dni.

Jak tylko wróciłam do Stanów Zjednoczonych i kupiłam własny dom, postanowiłam sprawić sobie własną saunę! Uwielbiam wygodę posiadania sauny w moim domu, kiedy chcę z niej skorzystać, a jako dodatkowy bonus, mój mąż jest jedynym mężczyzną, na którego mogę wejść, kiedy wchodzę, aby z niej skorzystać 🙂 Korzystamy z sauny regularnie w celu utrzymania zdrowia i zawsze, kiedy czujemy, że zaczynamy chorować, lub czujemy potrzebę przeprowadzenia nieco większej detoksykacji (jak po wycieczce do Napa Valley na degustację wina).

Pocenie się jest jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się toksyn. W rzeczywistości niektóre toksyny, takie jak kadm i nikiel, będą bardziej skoncentrowane w naszym pocie niż w moczu. Możesz zwiększyć swoją potliwość na wiele sposobów, takich jak ćwiczenia, gorąca joga i gorące kąpiele. Właściwie lubię robić wszystkie powyższe rzeczy, ale sauny mają tendencję do przynoszenia dodatkowych korzyści zdrowotnych, których nie można znaleźć w innych terapiach.

Uwielbiam używać sauny do detoksykacji, ponieważ stanowi ona delikatniejszą alternatywę dla siłowych metod detoksykacji, takich jak chelatacja. W rzeczywistości sauny są zalecane przez lekarzy integracyjnych dla osób, które nie są w stanie tolerować chelatacji.

W przeprowadzonym przeze mnie badaniu ponad 2000 osób z chorobą Hashimoto, 57 procent osób korzystających z sauny stwierdziło, że dzięki temu czują się znacznie lepiej; około 52 procent użytkowników sauny stwierdziło, że mają więcej energii, około 41 procent zgłosiło poprawę stanu zdrowia skóry i poziomu bólu, a dodatkowa poprawa dotyczyła nastroju, stanu skóry, poziomu bólu, a nawet wagi!

Niektóre z tych korzyści mogą być zauważalne natychmiast - sauny podnoszą temperaturę naszego ciała, a tym samym nasza tarczyca nie musi pracować tak ciężko, aby zarządzać naszym metabolizmem i ciepłem.

Ale istnieje wiele innych długoterminowych korzyści, które można zauważyć dzięki regularnemu korzystaniu z sauny...

W poniższym artykule odkryjesz:

Różnicę między tradycyjną sauną a sauną na podczerwień
Różne rodzaje saun na podczerwień
Jak sauny mogą pomóc w detoksykacji, uśmierzaniu bólu, krążeniu, utracie wagi, starzeniu się, funkcjonowaniu serca i gojeniu się ran
Jak korzystać z sauny na podczerwień
Kto nie powinien korzystać z sauny
Jaka jest różnica między tradycyjną sauną a sauną na podczerwień?
Wielu z Was zna zapewne sauny tradycyjne, zwane formalnie fińskimi. Być może widzieliście je na siłowni, w lokalnym spa lub w hotelu - a może nawet zwiedzaliście autentyczną łaźnię rzymską podczas wycieczki zagranicznej. W czasach Imperium Rzymskiego, powszechne było poświęcanie czasu na wypocenie toksyn z całego dnia, a także wykorzystywanie tego jako sposobu na odstresowanie i odprężenie. Było to tak samo towarzyskie spotkanie, jak i sposób na poprawę zdrowia.

Starożytni Rzymianie mogli mieć rację, choć mogli nie zdawać sobie sprawy z tego, jak korzystne dla zdrowia mogą być sauny, ponieważ nie mogli przewidzieć innowacji, które nadejdą.

Na przestrzeni wieków różne formy terapii ciepłem były stosowane w leczeniu wielu dolegliwości. W ciągu ostatnich 20 lat, terapia w saunie na podczerwień stała się popularna i szerzej dostępna.

Do niedawna przeprowadzono niewiele badań, aby dowiedzieć się, w jaki sposób terapia ciepłem może wpływać na objawy takie jak ból, zmęczenie, depresja, wysokie ciśnienie krwi i gojenie się ran - wszystkie te objawy są często obecne w przypadku choroby Hashimoto i niedoczynności tarczycy. Zostało to po prostu przyjęte anegdotycznie jako coś, co może działać. Jednak, gdy sauna na podczerwień zyskała na popularności, wzrosło również zapotrzebowanie na zrozumienie, jak może ona pomóc tym z nas, którzy cierpią na choroby autoimmunologiczne.

Aby zrozumieć korzyści płynące z ciepła podczerwonego i jak działa ono w organizmie, musimy najpierw zrozumieć różnicę między tradycyjną sauną a sauną na podczerwień, jak również różne rodzaje światła podczerwonego.

Tradycyjne sauny posiadają piece na drewno lub grzejniki elektryczne, które podgrzewają powietrze do około 160-210°F (70-100°C). Wilgotność powietrza wynosi zazwyczaj 10-20 procent. Większość osób korzystających z kąpieli w saunie fińskiej pozostaje w niej przez około 5-20 minut. Nagrzane powietrze, które powstaje w saunie jest tym, co ogrzewa skórę, ale ciepło przenika przez skórę tylko na kilka milimetrów.

Z kolei sauny na podczerwień są podgrzewane tylko do temperatury 104-140°F (40-60°C). Ogrzewają one ciało bezpośrednio, zamiast wykorzystywać powietrze jako środek do wytwarzania ciepła. Powstałe w ten sposób ciepło przenika znacznie głębiej i stymuluje również znacznie bardziej energiczne pocenie się niż w przypadku tradycyjnej sauny. W przeciwieństwie do tradycyjnych saun, które docierają w zasadzie tylko do skóry, ciepło z sauny na podczerwień dociera na kilka centymetrów w głąb ciała, docierając do tkanki tłuszczowej i układu nerwowo-mięśniowego. Sauny na podczerwień zużywają również mniej ciepła niż sauny tradycyjne, zapewniając znacznie bardziej relaksujące i przyjemne doświadczenie.


Ponadto, zapotrzebowanie na układ krążenia jest znacznie mniejsze, więc organizm nie musi wykonywać większej pracy, aby uzyskać dodatkowe korzyści.

Czy istnieją różne rodzaje podczerwieni?
Światło podczerwone jest niewidzialną formą energii elektromagnetycznej, a długość jego fali jest większa niż światła widzialnego. Być może słyszałeś o innych terminach związanych z podczerwienią, takich jak daleka podczerwień, średnia podczerwień lub bliska podczerwień. Te różne terminy odpowiadają różnym długościom fali promieniowania podczerwonego. Najważniejsze jest to, że różne długości fali promieniowania podczerwonego służą różnym celom w odniesieniu do Hashimoto.

W tym artykule opisuję osiem kluczowych korzyści z sauny na podczerwień, ale pamiętaj, że wymienione korzyści odpowiadają różnym długościom fal w widmie podczerwieni. Na przykład, daleka podczerwień, która jest najbardziej znanym terminem, jest odpowiedzialna za głęboką detoksykację i korzyści z utraty wagi w saunie na podczerwień. Światło średniej podczerwieni pomaga zmniejszyć ból i adresuje stany zapalne. Bliska podczerwień jest najczęściej związana z odnową skóry i gojeniem się ran.

Różne cele wymagają różnych typów sauny na podczerwień, więc staraj się o tym pamiętać, szukając odpowiedniej sauny dla swoich osobistych potrzeb.

Czy promienie podczerwone są dla mnie szkodliwe?
Zanim przejdziemy dalej, wyjaśnijmy wszelkie mity i niejasności dotyczące promieni podczerwonych. Światło podczerwone jest odczuwane jako ciepło. Jest ono niewidzialne i stanowi część widma słonecznego, które przenika przez tkanki komórkowe, a reakcja wynikająca z tej penetracji przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Badania, które przytaczam w tym artykule wielokrotnie potwierdzają, że nie ma żadnych znanych skutków ubocznych działania ciepła podczerwonego.

Jednak uwaga: jak w przypadku każdej kuracji odtruwającej, najlepiej jest zacząć stopniowo i wypracować sobie drogę do dłuższego czasu spędzonego w saunie. Tak jak słyszeliście, że sugeruję, abyście robili to, gdy rozpoczynacie program treningowy, pamiętajcie, że po siedzeniu w saunie na podczerwień macie czuć się lepiej, a nie gorzej. Jeśli czujesz się gorzej po sesji w saunie, to prawdopodobnie przebywałeś w niej zbyt długo i powinieneś odpowiednio dostosować swój plan leczenia. Dobrej rzeczy może być za dużo!

Czy wiesz, że sauny na podczerwień mogą pomóc w następujących kwestiach?
Relaksacja i łagodzenie stresu
Detoksykacja i zdrowie komórkowe
Złagodzenie bólu
Poprawa krążenia
Utrata wagi
Oczyszczanie skóry/przeciwdziałanie starzeniu się
Poprawa funkcji serca i ciśnienia krwi
gojenie się ran

Jak widać, jest to bardzo obszerna lista. A najlepsza wiadomość o tym? To wszystko jest naukowo udowodnione! Możesz uzyskać wszystkie te korzyści, robiąc tylko jedną rzecz: używając regularnie sauny na podczerwień.

1. Relaks i łagodzenie stresu
Jeśli śledzisz moją pracę, wiesz, jak ważne jest zajęcie się stresem w zdrowy sposób, aby utrzymać funkcjonowanie nadnerczy na optymalnym poziomie. Większość z nas prawdopodobnie wie, że siedzenie w saunie na podczerwień jest relaksującym doświadczeniem. Jak się okazuje, istnieje naukowe wyjaśnienie dlaczego.

Kiedy organizm jest zestresowany, współczulny układ nerwowy i oś podwzgórze-przysadka-nadnercza (HPA) (która wysyła hormony w odpowiedzi na stres) reagują podniesieniem temperatury ciała. Kiedy osoba znajduje się w saunie na podczerwień, jej poziom noradrenaliny (rodzaj hormonu stresu) wzrasta, ale inne hormony stresu w organizmie, epinefryna i kortyzol, nie.

Wzrasta również poziom hormonu wzrostu, beta-endorfin i prolaktyny. Beta-endorfiny są powodem, dla którego sesja w saunie jest tak przyjemna. Rozluźniają się również mięśnie, co pozwala ciału uwolnić się od napięcia i uwolnić się od stresu fizycznego.

W tym czasie przywspółczulny układ nerwowy organizmu przejmuje kontrolę, wprowadzając ciało w stan całkowitego odprężenia. Kiedy ciało znajduje się w stanie całkowitego odprężenia, jesteśmy w stanie wykorzystać wewnętrzny mechanizm uzdrawiania organizmu, który jest ważną częścią leczenia każdej choroby autoimmunologicznej.


Korzystanie z sauny na podczerwień może również przynieść dodatkową korzyść: w przeprowadzonym przeze mnie w 2012 roku badaniu wśród 2332 czytelników z chorobą Hashimoto, 74 procent osób stwierdziło, że korzystanie z sauny poprawiło ich ogólny nastrój.

Aby dowiedzieć się więcej o wspieraniu nadnerczy, pobierz darmowy przewodnik poniżej!

Większość moich klientów ma pewien stopień dysfunkcji nadnerczy, co przyczynia się do takich objawów jak zmęczenie, mgła umysłowa, przytłoczenie, niski poziom cukru we krwi i wiele innych. Dowiedz się, jak uzupełnić składniki odżywcze i zbudować odporność, aby odzyskać energię i skupienie, niezależnie od tego, w jakim stanie są Twoje nadnercza!2. Sauny pomagają w procesie detoksykacji
Kiedy tylko jest to możliwe, lubię zaczynać moich klientów na delikatnym wsparciu wątroby ze względu na sposób, w jaki pozycjonuje ciało dla optymalnego sukcesu. Kiedy nasze ciała są pod wpływem stresu związanego z czymś takim jak Hashimoto, nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozległym detoksem, więc wolę delikatniejszy detoks na początek. Sauna na podczerwień jest świetnym sposobem na to, ponieważ wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn bez nadmiernego obciążania naszych i tak już nadwyrężonych ciał.

Niestety, wszyscy mamy w naszych ciałach jakieś toksyny pochodzące z substancji znajdujących się w wodach gruntowych, powietrzu, glebie, żywności i artykułach gospodarstwa domowego. Należą do nich tworzywa sztuczne, dodatki do benzyny, chemia gospodarcza, farby, styropian, spaliny samochodowe, kleje, detergenty, pestycydy, herbicydy i środki owadobójcze. Osoby z problemami z tarczycą i przeciążoną wątrobą mogą mieć większe nagromadzenie tych substancji. Niedawno dowiedziałam się o teście na toksyny oferowanym przez Great Plains Lab, który identyfikuje bardzo problematyczne toksyny poprzez proste badanie moczu.

Bardzo ucieszył mnie fakt, że wiele toksyn szybciej wydostaje się z organizmu dzięki terapii w saunie.

Oto kilka toksyn, na które reaguje sauna (laboratorium podaje również dodatkowe toksyny i sposoby pozbycia się każdego z nich):

Kwas 2-hydroksyizomasłowy (z narażenia na dodatki do benzyny, które mogą wyciekać do wód gruntowych): może powodować toksyczność wątroby, nerek i centralnego układu nerwowego, toksyczność nerwów obwodowych i raka
Ftalan monoetylowy (z narażenia na ftalany, które sprawiają, że tworzywa sztuczne są elastyczne i znajdują się w niezliczonych produktach gospodarstwa domowego): może powodować uszkodzenie układu rozrodczego, obniżenie funkcji leukocytów i raka; może również utrudniać krzepnięcie krwi, obniżać poziom testosteronu i zmieniać rozwój seksualny u dzieci
Kwas metylohipurowy (z narażenia na rozpuszczalnik ksylen, występujący w farbach, lakierach, środkach czyszczących, pestycydach i benzynie): może powodować wzrost stresu oksydacyjnego z objawami takimi jak nudności, wymioty, zawroty głowy, depresja ośrodkowego układu nerwowego i śmierć
kwas fenyloglioksylowy (z narażenia na styren, występujący w plastikowych i styropianowych pojemnikach na żywność i napoje): może negatywnie wpływać na ośrodkowy układ nerwowy i powodować problemy z koncentracją, osłabienie mięśni, zmęczenie i nudności; może podrażniać błony śluzowe oczu, nosa i gardła
N-acetylofenylo cysteina (z narażenia na rozpuszczalnik benzen w dymie papierosowym, benzynach i spalinach samochodowych; również gazuje z tkanin syntetycznych, klejów i detergentów): może powodować objawy nudności, wymioty, zawroty głowy, brak koordynacji, depresję ośrodkowego układu nerwowego i śmierć
2-hydroksyetyl merkapturowy (z powodu narażenia na chlorek winylu, używany w syntezie głównych chemikaliów handlowych): prowadzi do zwiększonej częstości występowania raka piersi i białaczki
Fosforan dimetylu (co wskazuje na narażenie na insektycyd fosforoorganiczny): może prowadzić do nadmiernej stymulacji komórek nerwowych, powodując pocenie się, ślinotok, biegunkę, agresywne zachowanie, depresję i zaburzenia ze spektrum autyzmu Kwas 3-fenoksybenzoesowy (z ekspozycji na insektycydy pyretroidowe, powszechnie występujące w szamponach dla zwierząt domowych): może wpływać na rozwój neurologiczny, zaburzać hormony, wywoływać raka, tłumić układ odpornościowy i podwajać prawdopodobieństwo autyzmu u narażonego płodu
Rola sauny na podczerwień w detoksykacji wiąże się z mechanizmem pocenia się naszego organizmu. Nasza skóra jest naszym największym organem, a kiedy się pocimy, wydala toksyny, które gromadzą się w naszym ciele. Obejmuje to odpady komórkowe z tego, co możemy zjeść lub wypić, metale ciężkie i wszelkie inne toksyny, które nasze ciało mogło wchłonąć, w tym pestycydy, herbicydy, fluorki i chemikalia zawarte w produktach do pielęgnacji ciała.

Toksyny mają tendencję do przebywania głęboko w naszych tkankach (zwłaszcza metale ciężkie), a kiedy siedzimy w saunie na podczerwień, światło podczerwone ogrzewa nas od wewnątrz, co umożliwia nam łatwe uwolnienie tych toksyn. Usunięcie toksycznych obciążeń sprawia, że jest miejsce na to, abyśmy mogli otrzymywać odpowiednie składniki odżywcze, prawidłowo się regenerować i mieć więcej energii.

Jeśli masz Hashimoto, prawdopodobnie zauważyłaś, że nie pocisz się tak bardzo jak wtedy, gdy byłaś zdrowsza. Niedoczynność tarczycy skutkuje zmniejszoną zdolnością do pocenia się. Niestety, powoduje to nagromadzenie toksyn, których nasz organizm nie jest w stanie uwolnić. Ale sauna na podczerwień odciąża tarczycę w ogrzewaniu ciała. Jeśli czytałaś moją książkę, Protokół Hashimoto, mam cały rozdział poświęcony znaczeniu pozbycia się z organizmu metali ciężkich.

Korzystanie z sauny może potencjalnie naprawdę pomóc w tym - zwłaszcza jeśli osiągnęłaś blokadę w swojej podróży uzdrawiającej.

3. Ulga w bólu i choroba Hashimoto
Podobnie jak wiele z Was, doświadczyłam bólu stawów, zanim wprowadziłam moje Hashimoto w stan remisji. Ból może sprawić, że poczujemy się o wiele starsi niż jesteśmy w rzeczywistości - i choć nasza dieta odgrywa istotną rolę w zdrowiu stawów, wiadomo, że sauny również w tym pomagają!

Sauny na podczerwień są znane z naturalnego uśmierzania bólu, a społeczność medycyny naturalnej szeroko je akceptuje. Rozgrzewają one obolałe mięśnie i stawy oraz łagodzą ból, z którym wielu z nas zmaga się w związku z chorobą Hashimoto.

Ostatnie japońskie badanie, opublikowane w czasopiśmie Internal Medicine, wykazało, że pacjenci z przewlekłym bólem doświadczyli znacznego obniżenia poziomu bólu (prawie 70 procent) po pierwszej sesji terapii w saunie na podczerwień. Skala bólu również znacznie się zmniejszyła i pozostała niska przez cały okres obserwacji. Badacze doszli do wniosku, że terapia ciepłem podczerwonym jest skuteczna w leczeniu przewlekłego bólu.

Wielu moich klientów i czytelników z Hashimoto może to poświadczyć. Kiedy przeprowadziłam wśród nich ankietę w 2015 roku, 41 procent z nich stwierdziło, że sauny pomogły zmniejszyć ich ból!

4. Poprawa krążenia
Wielu z nas doświadczyło intensywnego chłodu w kończynach jako objawu niedoczynności tarczycy. Zanim uzyskałam remisję, zawsze podkręcałam termostat w naszym domu... a mój mąż, Michael, zawsze go zakręcał. To był pojedynek na termostaty!

W badaniu przeprowadzonym w 2005 roku na Uniwersytecie Missouri w Kansas City, 25 mężczyzn, którzy mieli czynniki ryzyka choroby wieńcowej, porównano z grupą kontrolną 10 mężczyzn, przed i po terapii w saunie na podczerwień. Wykonywali oni 15-minutowe sesje w saunie, a następnie 30-minutowy relaks pod ciepłymi kocami, codziennie przez dwa tygodnie. Poza terapią w saunie, zachowywali oni swoją normalną codzienną rutynę.

Przepływ krwi zwiększył się o niezwykłe 68 procent po 15 minutach terapii w saunie. Jest to wspaniała wiadomość dla tych z nas, którzy mają Hashimoto! Zawsze było mi zimno, kiedy byłam chora, a sauna jest jak ciepły uścisk.


Terapia w saunie może pomóc zwiększyć naszą wewnętrzną temperaturę ciała, dając naszej tarczycy bardzo potrzebną przerwę od próby zwiększenia jej dla nas.

5. Utrata wagi
To naprawdę dość niesamowite, jak sauna może zachęcić do utraty wagi. Zasadniczo, jak się nagrzewa i pocić, toksyny opuścić i spalić kalorie, co wyzwala utratę wagi. W rzeczywistości Journal of the American Medical Association stwierdził, że jedna sesja odchudzająca w saunie na podczerwień spala do 600 kalorii.

W badaniu z 2010 roku prowadzonym przez dr Richarda Beevera i opublikowanym w Canadian Journal of Diabetes zbadano wpływ sauny na podczerwień na pacjentów z cukrzycą. Badani zostali poproszeni o uczestniczenie w 20-minutowych sesjach w saunie, trzy razy w tygodniu, przez okres trzech miesięcy - i nie wprowadzali żadnych innych zmian w stylu życia. Obwód talii i bioder był mierzony w ciągu jednego do trzech dni od ostatniej sesji w saunie. Stwierdzono tendencję do utraty 2,33 centymetrów w obwodzie talii. I to już po trzech miesiącach!


Konsekwentne korzystanie z sauny jest kluczem do osiągnięcia korzyści z utraty wagi, stopniowo pracując do dłuższych i częstszych sesji.

Chociaż nie jest to magiczna kula, 20 procent osób z chorobą Hashimoto w moim badaniu 2332 czytelników zgłosiło poprawę wagi po skorzystaniu z sauny!
6. Korzyści Anti-Aging dla skóry
Kiedy jesteśmy chorzy i nasze ciała nie są detoksykacji dobrze, nasza skóra jest bardziej narażone na ryzyko starzenia się. Podczas gdy starzenie się jest bardzo naturalnym i pięknym procesem, ważne jest, aby dbać o siebie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz! Sauny wnikają w tkankę pod skórą i zapewniają korzyści przeciwstarzeniowe, które są bezpieczne i skuteczne.

W badaniu przeprowadzonym w Seulu w Korei analizowano wpływ promieniowania podczerwonego na skórę, a w szczególności na produkcję kolagenu i elastyny. W badaniu wzięło udział 20 kobiet ze zmarszczkami na twarzy i zmianami hiperpigmentacyjnymi, które przez sześć miesięcy poddawane były codziennym 15-20 minutowym zabiegom z wykorzystaniem promieniowania dalekiej podczerwieni. Po tym okresie porównano biopsje skóry, które zostały pobrane przed rozpoczęciem badania, a także miesiąc po leczeniu.

Po raz kolejny wyniki wykazały kolejną korzyść z promieniowania podczerwonego. Zawartość zarówno kolagenu, jak i elastyny w skórze wzrosła po naświetlaniu podczerwienią. Pacjenci zgłosili (51-75 procent) poprawę tekstury i szorstkości skóry, a także uczciwą (25-50 procent) poprawę kolorytu skóry. Ponadto poprawa poziomu kolagenu i elastyny zwiększała się wraz ze wzrostem ilości czasu, w którym skóra była wystawiona na działanie podczerwieni.

Ogólnie rzecz biorąc, 42 procent osób z Hashimoto, które poddałam badaniu, zauważyło poprawę stanu swojej skóry dzięki terapii w saunie.


Uwielbiam to, że sauny oferują nam nieinwazyjny sposób na zachowanie promiennej i młodej skóry!

7. Poprawa funkcji serca i ciśnienia krwi
Problemy sercowe mogą często współwystępować u osób z problemami tarczycy. Badania przeprowadzone w 2008 roku w The Journal of Cardiology wykazały, że terapia w saunie na daleką podczerwień poprawia objawy kliniczne i funkcjonowanie serca. Stwierdzono również, że światło podczerwone zmniejszyło rozmiar serca u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca, a powtarzana ekspozycja na zabiegi w saunie poprawiła stan pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą i wysokim cholesterolem. Naukowcy doszli do wniosku, że sauny odgrywają rolę zapobiegawczą dla miażdżycy (pogrubienie i stwardnienie ścian tętnic).

Naukowcy w tym badaniu zasugerowali również, że może być wiele mechanizmów w grze, które pozwalają sauna na podczerwień do obniżenia stresu oksydacyjnego, ale więcej badań musi być wykonane w tym obszarze.

Dodatkowo, wiele osób z Hashimoto ma niskie ciśnienie krwi. Sauny podobno obniżają ciśnienie krwi, przynajmniej tymczasowo. Jeśli masz tendencję do niskiego ciśnienia krwi, upewnij się, że monitorujesz pod kątem lekkiego zawrotu głowy i innych oznak, że ciśnienie krwi może być zbyt niskie.


8. Gojenie się ran i regeneracja komórek
Zapalenie, niedoczynność tarczycy i choroby autoimmunologiczne mogą być związane ze słabym gojeniem się ran i skóry. Chociaż rola hormonu tarczycy w gojeniu się ran jest obecnie kontrowersyjna w literaturze naukowej, jedno jest pewne: udowodniono, że technologia podczerwieni jest niezwykle pomocna w promowaniu szybkiej regeneracji skóry.

Badanie przeprowadzone przez NASA z wykorzystaniem diod elektroluminescencyjnych (LED) wykazało, że terapia światłem o bliskiej podczerwieni może znacząco poprawić wzrost tkanek ludzkich, jak również promować szybszą regenerację komórek i gojenie się ran, poprzez dostarczanie światła w głąb tkanek organizmu. W rzeczywistości, w niektórych przypadkach, wzrost ludzkich komórek zwiększył się o 155 do 171 procent, a wielkość ran zmniejszyła się o 36 procent w modelach szczurów.

Wyniki te wskazują, że terapia światłem o bliskiej podczerwieni może pomóc w znacznym usprawnieniu procesu gojenia się ran u osób z chorobą Hashimoto, co prowadzi do uzyskania zdrowo wyglądającej skóry i silniejszej bariery chroniącej organizm przed szkodliwymi toksynami.

Porady dotyczące korzystania z sauny na podczerwień
Jak widać, istnieje tak wiele korzyści z korzystania z sauny na podczerwień. Uwielbiam wykorzystywać czas spędzony w saunie jako pretekst do odprężenia i relaksu. Sauna to świetne miejsce do medytacji, czytania, pisania dziennika i słuchania muzyki.

Zalecam rozpoczęcie od 5-10 minut raz w tygodniu w temperaturze 105°F, a następnie powolne przechodzenie do 20-minutowych sesji. Po miesiącu bezpiecznego wykonywania 20-minutowych sesji i świetnego samopoczucia po nich, możesz przejść do dwóch sesji tygodniowo.

Idealnie byłoby korzystać z sauny na podczerwień codziennie, aby uzyskać jak najwięcej korzyści. Z czasem, jeśli czujesz się komfortowo, możesz powoli zwiększać temperaturę do nawet 140°F. (Jeśli wysoka temperatura nie jest dla Ciebie komfortowa, nie przejmuj się tym - rób to, co jest komfortowe dla Twojego ciała).

Celem jest wytworzenie dobrego potu bez uczucia słabości, zmęczenia, zawrotów głowy, osłabienia lub odwodnienia. Jeśli masz zawroty głowy lub czujesz się źle, wyjdź z domu. Tak jak w przypadku dobrego treningu, jak już wspomniałem, po skorzystaniu z sauny na podczerwień masz czuć się lepiej, a nie gorzej. Nie polecam przeforsowania się i zmagania w imię detoksykacji! Slow and steady wins the race!
Pamiętaj również o tym, aby pozostać nawodnionym. Będziesz się dość mocno pocić, więc łatwo się odwodnić. Polecam picie wody oczyszczonej, abyś wiedział, że nie wprowadzasz toksyn z powrotem do organizmu poprzez wodę. Dodanie kilku elektrolitów, takich jak Rootcology Electrolyte Blend, może również pomóc w zapewnieniu dobrego nawodnienia organizmu po dobrej sesji potu.

NIE korzystaj z sauny, jeśli...
przyjmujesz leki, które mogą wpływać na pracę serca, zdolność do pocenia się lub poziom czujności - takie jak leki moczopędne, niektóre leki nasercowe, opiaty lub środki uspokajające (skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą)
Choroby serca, takie jak niestabilna dusznica bolesna, niedawno przebyty zawał serca lub poważne zwężenie aorty.
Masz skłonność do krwawień
Masz gorączkę
Miesiączkujesz
Masz implanty piersi
Są w ciąży
Korzystanie z sauny może być niewskazane również w innych szczególnych okolicznościach. Więcej informacji o przeciwwskazaniach do korzystania z sauny na podczerwień można znaleźć na stronie internetowej firmy Sunlighten.

Kto NIE powinien korzystać z sauny:
Dzieci
Osoby starsze
Matki w ciąży
Może się okazać, że sauna na podczerwień pomaga na jeden objaw lub na niezliczoną ilość objawów. Dla każdej osoby będzie to coś innego. Ważną rzeczą do zapamiętania jest to: rób to, co jest korzystne dla Ciebie i Twojego ciała. Bądź bezpieczny, porozmawiaj ze swoim lekarzem medycyny funkcjonalnej i utrzymuj swój podbródek. Jesteś na świetnej drodze do remisji i choć może nie jest to łatwe, to zdecydowanie warto!

Moja wybrana sauna
Im więcej badałem sauny, tym bardziej zdawałem sobie sprawę, że nie wszystkie sauny na podczerwień są stworzone tak samo. Jestem miłośnikiem badań, studiów przypadku i faktów, co jest jednym z powodów, dla których lubię sauny Sunlighten. Ich produkty są oparte na szeroko zakrojonych badaniach połączonych z osobistym doświadczeniem.

Interwencje dotyczące zdrowego stylu życia nie są podejściem uniwersalnym. Sunlighten całkowicie to rozumie i pracuje, aby znaleźć najlepsze dopasowanie dla Ciebie. Dostępne są następujące opcje:

Sauny na daleką podczerwień
sauny 3 w 1 (które posiadają wszystkie trzy spektra światła podczerwonego)
Technologia Low EMF (wyniki testów przeprowadzonych przez niezależne firmy można zobaczyć tutaj)
Sauny spełniające wymogi ADA
Sauny przenośne
Sauny Sunlighten mają timer, który możesz ustawić, gdy będziesz gotowy - dzięki temu nie musisz czekać, aż Twoja się nagrzeje. Jeśli jesteś planistą lub jesteś zajęty jak ja, to ta funkcja przypadnie Ci do gustu. Istnieją nawet opcje odtwarzania muzyki, więc masz najlepsze doświadczenie możliwe, dostosowane do Twoich potrzeb.

Niedawno moja rodzina i ja przeprowadziliśmy się z pięknego Boulder, CO, do mniejszego domu w słonecznej południowej Kalifornii i nie miałem już dodatkowego miejsca na moją ukochaną kabinę sauny Sunlighten. Chociaż prawdopodobnie kupię kolejną, jeśli kiedykolwiek będziemy mieć większe miejsce, skłoniło mnie to do zbadania alternatywnych opcji dla tych, którzy mają mniejsze przestrzenie (a wiem, że wielu z was pytało!).

Przenośne sauny nie są tak luksusowe i piękne jak duże drewniane kabiny saunowe, ale nadal oferują korzyści zdrowotne i są świetną opcją dla mniejszych domów i budżetów.

Istnieje wiele różnych dostępnych opcji, takich jak koce do sauny, kombinezony i różne marki przenośnych saun (na podczerwień i parowe). Jednak nie wszystkie są stworzone tak samo, a wiele z nich nie oferuje takich samych korzyści zdrowotnych, bezpieczeństwa lub badań wspierających ich wykorzystanie. Chciałem podzielić się dwoma opcjami przenośnych saun, które czuję się komfortowo polecając je i używając.

Sauna przenośna Sunlighten Solo System zawiera technologię podczerwieni SoloCarbon, która pomaga poprawić krążenie, wspomaga proces detoksykacji organizmu i wzmacnia system odpornościowy - gorąco polecam tę opcję dla mniejszych przestrzeni.

System Solo charakteryzuje się:

Ogrzewanie oparte na strefach, dzięki czemu można ukierunkować się na konkretne obszary
Zmienne ustawienia temperatury dla Twojego poziomu komfortu
Kopułę, poduszkę i poduszkę z węgla bambusowego, pokrowiec i zasłonę z celulitu/bawełny
Przenośne sauny na podczerwień Therasage to skrzynie w kształcie namiotu, w których można usiąść, z otworami na głowę i ramiona. (Uwaga: dla bezpiecznego i prawidłowego użytkowania, głowa powinna pozostać poza urządzeniem podczas użytkowania). Sauny są wykonane z nietoksycznych materiałów i nie emitują prawie żadnych pól elektromagnetycznych, które mogą wpływać na poziom hormonów tarczycy. Dodatkowo, otrzymujesz te same korzyści zdrowotne, co w przypadku sauny pokojowej, takie jak poprawa krążenia i przepływu krwi.

Mają dwa przenośne modele podczerwieni, Thera360 i Thera 360 Plus, oba wykorzystujące:

Pełne spektrum częstotliwości podczerwieni
Zaawansowane remediacje EMF
nietoksyczne materiały bambusowe.
Dodatkowo, model 360 Plus posiada podwójne panele świetlne, a także zaawansowaną remediację pola elektromagnetycznego ELF (Extremely Low Frequency). Więcej można dowiedzieć się tutaj. Therasage ustanowił również hojną 10% zniżkę dla moich czytelników, używając kodu DRWENTZ przy kasie 🙂

Ponownie, wszyscy mamy różne przyczyny źródłowe i różne poziomy zapalenia, i jesteśmy w różnych miejscach w naszej podróży uzdrawiającej. Pamiętaj... każdy protokół, na który się zdecydujesz musi być tak samo unikalny i wyjątkowy jak Ty!

Wiem, że sauna na podczerwień to duży zakup i może nie być możliwy dla każdego. Wiele lokalnych spa ma dostępne sauny na podczerwień i często są to sauny Sunlighten. Zazwyczaj pobierają one opłaty za minutę lub mają dostępne pakiety sesji rabatowych. Proste wyszukiwanie w Google pomoże Ci znaleźć jedną z nich.

Wniosek z tego, że
Pocenie się może być potężnym narzędziem dla zdrowia, a sauna na podczerwień oferuje wiele korzyści osobom cierpiącym na chorobę Hashimoto, w tym zmniejszenie stresu, detoksykację, złagodzenie bólu, poprawę krążenia, utratę wagi, czystszą skórę, obniżenie ciśnienia krwi i gojenie się ran.

Ważne jest, aby znać korzyści i przeciwwskazania różnych rodzajów sauny, aby znaleźć tę, która najbardziej pomaga w podróży do zdrowia. Choć zakup sauny może być dużą inwestycją, osobiście mogę zaświadczyć o wielu korzyściach, jakie odniosłem z regularnego korzystania z sauny na podczerwień i czuję, że jest to warte pieniędzy wydanych dla mojego dobrego samopoczucia.

Czy próbowaliście już sauny na podczerwień? Jeśli tak, jakie są Twoje wyniki? Jeśli nie, czy któreś z powyższych korzyści przemawiają do Ciebie?

Aby dowiedzieć się więcej o innych pomocnych interwencjach w przypadku choroby tarczycy, proszę rozważyć pobranie kopii Hashimoto's Protocol i Hashimoto's: The Root Cause.

Dla ciągłych aktualizacji i interakcji, proszę stać się częścią naszych społeczności Facebook i Instagram, i zapisz się do naszego newslettera. Uwielbiam interakcję z naszymi czytelnikami!

Referencje
0 xcedric
Posty: 6855
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 167
Podziękował: 4286 razy
Otrzymał podziękowanie: 10757 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 20 sie 2022, 17:50

https://raypeatforum.com/community/thre ... elp.47518/
" Jednym z potencjalnych skutków ubocznych radioterapii (RT) jest zwężenie naczyń krwionośnych. Do niedawna przyczyna tego zjawiska była w dużej mierze nieznana.
U osób poddanych RT z powodu nowotworów głowy i szyi ryzyko zwężenia tętnicy szyjnej wynosi ok. 15%. Oczywiście, zmniejszony przepływ krwi do mózgu jest przyczyną udarów, a nawet śmierci.
To szczególne badanie zarysowuje "nowe" myśli na temat przyczyny zwężenia i choroby naczyniowej wywołanej promieniowaniem:


Ponadto zaobserwowano degenerację mięśni gładkich naczyń, agregację pienistych histiocytów i włóknienie przydanki. Uważa się, że jest to prekursor komórek piankowatych obciążonych lipidami i początek tworzenia miażdżycy pod wpływem uwalniania cytokin prozapalnych, takich jak interleukina(IL)-1, IL-6, czynnik martwicy nowotworów (TNF)-α, transformujący czynnik wzrostu-β (TGF-β). Wśród nich TGF-β jest jedną z najbardziej plejotropowych cytokin, wpływającą na wiele procesów komórkowych, w tym wzrost komórek nabłonkowych, proliferację komórek mezenchymalnych oraz syntezę macierzy pozakomórkowej (11). Promieniowanie jonizujące, nawet w niskich dawkach, indukuje aktywację TGF-β, wpływając na fibroblasty, które przekształcają się w produkujące macierz miofibroblasty i prowadząc do włóknienia, co jest częstą cechą obserwowaną w chorobach serca wywołanych promieniowaniem."

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
0 xODPOWIEDZ