Witam wszystkich użytkowników tego forum

Niestety nie mam pozytywnych informacji, od czasu rozpoczęcia walk na Ukrainie, to forum generuje olbrzymi strumień negatywnej energii. Powszechne kosmiczne prawo przyciągania / karma mówi: co siejesz – to zbierasz.
Nie mogę nie reagować, będąc tego świadomym.
Nie życzę sobie, ani swoim rodakom, aby te enegie spadły na nas w jakiejkolwiek formie, indywidualnej, grupowej, narodowej, czy globalnej.

Dlatego pozamykam tematy związane z Ukrainą, właściwie ze zmaganiami na jej terenie, na miesiąc i proszę nie zakładać nowych tematów, ani nie wstawiać takich postów w inne tematy, gdyż będą usuwane, a ich posterzy – blokowani. Dotyczy to także wszystkich osób „funkcyjnych” na tym forum.

Myślałem nawet o wyłączeniu forum na miesiąc, ale byłby to jednak „strzał w swoją stopę”, bo mamy dobrze ponad tysiąc innych interesujących wątków.

Krótkie uzasadnienie. Pisałem wielokrotnie, że nic nie jest takim na ziemi takim, jakim wydaje się być. Nie można osądzać czegokolwiek tylko za pomocą rozumu, bo rozum nie rozróżnia prawdy od kłamstwa, jeśli nie ma dowodów własnych (na własnie oczy) w danej sytuacji, to polega na opiniach innych ludzi, a ci, nawet jeśli udają „niezależnych”, to też podlegają tej samej zasadzie dotyczącej rozumu. Prawdę od kłamstwa można rozróżnić tylko na podstawie energii, jakie za daną sytuacją się kryją, Stąd ludzie pracujący z energiami na co dzień, to „wiedzą” lub „widzą”. Ale też są tacy, co nie wiedzą skąd wizja pochodzi, to kwestia techniczna.
Brakuje nam ś.p. @Kiary, która miała szybkie „wglądy” w świat energii. Jednak sami też możemy tak mieć, bo „wyposażono” wszystkich nas w intuicję i sumienie. Reszta to kwestia dość długiego treningu / pracy. Wszechświat odpowiada na wszelkie zapytania, tylko na swój sposób i w swoim czasie. W każdym razie trzeba budzić w sobie intuicję i nauczyć się jej słuchać, bo jest to nasze połączenie ze światem duchowym / energetycznym, a bez tego połączenia nie posuniemy się dalej w ewolucji do „złotego wieku”. A po drodze do niego czeka nas jeszcze duża ilość „wstrząsów”, Ukraina jest jednym z nich, następne mogą być dla nas o wiele trudniejsze, zwłaszcza dla tych, którzy nie skorzystają z okazji do „przebudzenia się”.

Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia, bo będzie wam bardzo potrzebne.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

Boraks

zdro
x 23
x 49
Podziękował: 720 razy
Otrzymał podziękowanie: 626 razy

Re: Boraks

Nieprzeczytany post autor: zdro » czwartek 15 lip 2021, 00:13

Dla mnie boraks o czystosci technicznej bardzo duzo dobrego zrobil.
Teraz zmniejszam dawke, wlasnie od wczoraj zaczalem i jestem na polowie.
Czuje sie lepiej, moze przez to ze srebro pije i za duzo tych antymikrobiotycznych substancji.
Olejek z oregano tez obcialem o polowe.
Srebro starczy mam nadzieje.
Mniejsze stezenia w wiekszej ilosci na mnie lepiej dzialaja niz wieksze w mneijszej.
Praktyka czyni mistrza.
Pokoj w palacu.
0 x

We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
luna
x 17
x 7
Podziękował: 145 razy
Otrzymał podziękowanie: 267 razy

Nieprzeczytany post autor: luna » czwartek 15 lip 2021, 10:10

soma pisze:
środa 14 lip 2021, 23:50
Ostatnio tez zainteresowalam sie borem. Chcialam kupic boraks, ale w Swecji jest zabroniony uzywania przez prywatne osoby.
Na Amazonie znalazlam Boron, czyli bor. Pomyslalam, ze moze to lepsze niz boraks, bo z boraksem nigdy nie wiadomo jaka czystosc. Na Amazonie jest bardzo duzo ocen i ludzie pieje z zachwytu, bole miesniowo kostne im przechodza, niektorym wzrok sie poprawia, lepiej sie czuja, wiecej energii.
Ja tez kupiłam suplement boru, póki co nie nie będę wchodzić w techniczna czystość.
0 x

soma
x 55
Podziękował: 1009 razy
Otrzymał podziękowanie: 1053 razy

Nieprzeczytany post autor: soma » piątek 16 lip 2021, 17:11

0 x

soma
x 55

Nieprzeczytany post autor: soma » piątek 16 lip 2021, 17:28

0 x

soma
x 55

Nieprzeczytany post autor: soma » piątek 16 lip 2021, 19:03

Drugi dzien biore tabletki boru, 4 sztuki dziennie, czyli 12mg. Dokladam do tego magnez, vit D3, K2, C. Zadnych sensacji albo polepszenia nie czuje. Pociagne z ta dawka kilka dni i potem bede zwiekszac. To chyba bedzie proces kilkumiesieczny.
0 x

zdro
x 23
x 49

Nieprzeczytany post autor: zdro » sobota 17 lip 2021, 00:22

W przeciagu 3 ostatnich lat zjadlem ponad pol kilograma boraksu, moze nawet okolo 700g. Nie umarlem, a zdrowie sie polepszylo. :)
Jednak widze, ze juz nie potrzebuje tego tyle, obecnie zszedlem na 300mg/dzien i zobacze jak to sie dalej rozwienie. Prawdopodobnie polece z tym jeszcze nizej. Jak juz wpsominalem wyzej, srebro koloidalne wystarczy i nawet lepiej sie czuje po obnizeniu boraksu.
Boraks min. czysci powszechne zatrucie fluorem, wiec pomocna rzecz w podniesieniu krytycznego myslicielstwa.
Dawkowanie jak ze wszystkim innym rzecz indywidualna.
0 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
x 102
x 612
Podziękował: 29345 razy
Otrzymał podziękowanie: 18615 razy

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 20 lip 2021, 09:10

zdro pisze:
sobota 17 lip 2021, 00:22
W przeciagu 3 ostatnich lat zjadlem ponad pol kilograma boraksu, moze nawet okolo 700g. Nie umarlem, a zdrowie sie polepszylo. :)
ja chyba trochę więcej, też żyję, i mam się znakomicie.
tzw. koledzy szczepki, ''leki'' na cholesterol, nadciśnienie, insuliny, rozrzedzacze krwi ,
a tu soda, jod, yerba mate, sól, pyłek z sosny, trochę vitamin i można żyć .. przyjemnie :D
wróciłem do diety zgodnej z grupą krwi D'Adamo i chyba zostanę na tym,
służy mi, z alkoholu czerwone wino- znakomitość, ostatnio testuję
wszystkie mołdawskie, bułgarskie i macedońskie, mniam 8-)
Boraks min. czysci powszechne zatrucie fluorem, wiec pomocna rzecz w podniesieniu krytycznego myslicielstwa.
widać u Cię pozytywne zmiany, jest ok 8-)
pozdrawiam
soma pisze:
piątek 16 lip 2021, 19:03
Zadnych sensacji albo polepszenia nie czuje.
Pociagne z ta dawka kilka dni i potem bede zwiekszac.
To chyba bedzie proces kilkumiesieczny.
może jesteś zasobna w bor po prostu.
bor z magnezem fajnie dostarczać, lubią się bardzo ;)
fajnie zrobić APW, dojrzałem do tego, szkoda trochę banknotów,
u mnie na wszystkich koło 300 dolarów..
0 x

czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

zdro
x 23
x 49

Nieprzeczytany post autor: zdro » wtorek 20 lip 2021, 12:16

@grzegorzadam I ja rowniez pozdrawiam. Proces nadal trwa, ale jest duzo lepiej.
0 x

Alicante
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Nieprzeczytany post autor: Alicante » czwartek 19 sie 2021, 14:43

blueray21 pisze:
środa 01 paź 2014, 10:27
Związek jest dość mało reaktywny i można go łączyć z innymi np. H2O2, jodyną, minerałami, srebrem koloidalnym itp.
Czyli moge na spokojnie dosypać do:
- Płynu lugola,
- Zbuforowanej witaminy C
?
0 x

cedric
x 94
x 165
Podziękował: 4243 razy
Otrzymał podziękowanie: 10554 razy

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 21 paź 2021, 21:44

https://www.rp.pl/nauka/art5785071-stra ... la-kazdego
"
Brzmienie z epoki lodowcowej
Ta ostatnia teoria wciąż cieszy się pewną popularnością wśród naukowców. Jej twórcą jest emerytowany profesor biochemii i biofizyki Joseph Nagyvary z amerykańskiego Texas A&M University, który zajmuje się badaniem skrzypiec Stradivariego od kilkudziesięciu lat. W 2006 r. opublikował w prestiżowym tygodniku „Nature" pracę, z której wynikało, że stradivariusy są nasączone jakąś niezidentyfikowaną substancją. Zagadka dziwnych chemikaliów wyjaśniła się trzy lata później, kiedy w „PloS ONE" opublikowano ich analizę spektrograficzną. Głównym składnikiem tajemniczej substancji okazał się być boraks rodzimy – minerał składający się głównie z uwodnionego boranu sodu. – Boraks ma długą historię jako środek konserwujący, w procesie mumifikacji używali go już starożytni Egipcjanie – komentował odkrycie prof. Nagyvary. Schwarze poszedł jednak zupełnie innym tropem i zamiast zaprzęgać nowoczesne technologie do analizy środków zabezpieczających drewno, postanowił przyjrzeć się bliżej samemu drewnu. A to okazało się być wyjątkowo ciekawe. Po pierwsze świerki i klony, z których Stradivari robił skrzypce, pochodziły z jego rodzinnych stron. Po drugie drzewa te rosły za jego życia, czyli w latach 1644–1737.

Dlaczego jednak ponadtrzydziestoletnie drewno z okolic Cremony ma takie wyjątkowe właściwości? Na to pytanie już w 2003 r. próbowali na łamach czasopisma „Dendrochronologia" odpowiedzieć Henri D. Grissino-Mayer z University of Tennessee i Lloyd Burckle z Columbia University. Według nich za wszystko odpowiada tzw. Minimum Maundera – obserwowane w latach 1645–1715 zjawisko zmniejszonej aktywności słonecznej, któremu towarzyszyło znaczne ochłodzenie klimatu.

– Większość Europy doświadczyła tzw. małej epoki lodowcowej w latach 1400–1800. Jej szczyt przypadł właśnie na lata 1645–1715 – opowiadał w rozmowie z „National Geographic" Henri D. Grissino-Mayer. Długie, mroźne zimy i wyjątkowo krótkie, chłodne lata znacząco spowolniły wzrost drzew, które rosły wtedy najwolniej na przestrzeni ostatnich 500 lat."
0 x

Awatar użytkownika
luna
x 17
x 7

Nieprzeczytany post autor: luna » sobota 04 cze 2022, 14:04

Co sądzicie o suplemencie boratsodu, w chwili obecnej nie mam dostępu do boraxu. NATRIUMBORAT nada się?
0 x

Awatar użytkownika
luna
x 17
x 7

Nieprzeczytany post autor: luna » sobota 04 cze 2022, 16:53

Przeczytałam większa częsć postów i natknęłam się ,na stwierdzenie, ze kwas borowy to trucizna . Czytam fora zagraniczne i ludzie leczą sie Borem z firmy Solgar ... A firma Solgar ma w ofercie bor w tabletkach w postaci kwasu borowego, nie sądzę zatem ,że kwas borowy to trucizna tylko na robale! Ludzie biorą po po 30 mg boru Solgara w postaci kwasu borowego przez rok i sobie chwala. W aptece też mozna dostać borasol na skórę w postaci kwasu borowego. Oczywiście jak tylko będzie okazja kupię Borax, ale kwas borowy to nie trucizna ;)
0 x

Awatar użytkownika
Kiszka
x 19
x 58
Podziękował: 2228 razy
Otrzymał podziękowanie: 1057 razy

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » niedziela 05 cze 2022, 16:29

kwas borowy to nie trucizna
firmy sprzedają suplementy boru jak właśnie kwas borowy.
dr. skoczylas także wspominał chyba o suplementacji boru w postaci kwasu borowego do 20 mg…

ka używam produktu aliness i sobie chwalę także polecam !
0 x

Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 437
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13863 razy

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 05 cze 2022, 23:18

Kwas borowy jest środkiem silnie odwadniającym organizmy i komórki, stąd jest nazywany trucizną, gdyż nią jest, dla człowieka również. Czy coś działa negatywnie na organizm jest najczęściej kwestią wielkości dawki. Ale są też substancje, które są toksyczne niezależnie od dawki, jak np. fluor i rtęć, również w postaci ich związków.
Ja osobiście nie stosowałbym tabletek z kwasem borowym, nawet renomowanej firmy, choć boraks jest dla organizmu trudniejszy do rozłożenia niż kwas borowy, to jego toksyczność jest 2 razy mniejsza niż soli kuchennej, a takich dawek nawet nie da się użyć ze względy na efekt Herzheimera. Na dodatek spektrum pozytywnego działania w organizmie jest o wiele szersze dla boraksu niż dla kwasu borowego, pomijając koszt, zwłaszcza w tabletkach.
0 x

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Kiszka
x 19
x 58
Podziękował: 2228 razy
Otrzymał podziękowanie: 1057 razy

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » poniedziałek 06 cze 2022, 05:07

widzę, że należy zbadać temat o tym kwasie borowym…
@ blueray jeśli możesz to zapodaj jakieś linki (badania itp) o tym co piszesz- będę wdzięczny…
0 x

Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

bogdantm
x 2
x 1
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy

Nieprzeczytany post autor: bogdantm » środa 15 cze 2022, 00:34

Dokładnie Przyłączam się do pytania o tabletki 3mg boru z kwasu borowego z allegro firmy na A czy warto czy bezpieczniej jednak borax?
0 x

Awatar użytkownika
luna
x 17
x 7

Nieprzeczytany post autor: luna » niedziela 19 cze 2022, 14:34

@bogdantm
Nikt nie przeprowadził badań ,więc pisane na palcem na wodzie ...to bezpiecznie, tamto niebezpieczne.
0 x

bogdantm
x 2
x 1

Nieprzeczytany post autor: bogdantm » środa 22 cze 2022, 17:21

skoro organizm i tak rozkłada boraks na kwas borowy to w czym boraks
ma być lepszy ?
ale pytam dlatego żeby nic nie przeoczyć i wyjaśnić wątpliwości
0 x

cedric
x 94
x 165
Podziękował: 4243 razy
Otrzymał podziękowanie: 10554 razy

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 22 cze 2022, 19:14

cytrynian boru jest jonoforem cynku
https://witaminyswanson.pl/pl/p/Swanson ... 50kap/2678
" Uzyskaj witalne wsparcie mineralne dla silnych i zdrowych kości dzięki Swanson Triple Boron Complex! Niewiele znany minerał , który odgrywa dużą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu kości, może być trudny do zdobycia w naszej codziennej diecie. Ta specjalna formuła łączy w sobie trzy formy boru (cytrynian, asparaginian i glicynian), aby zapewnić maksymalną biodostępność."
0 x

bogdantm
x 2
x 1

Nieprzeczytany post autor: bogdantm » piątek 24 cze 2022, 20:25

cedric pisze:
środa 22 cze 2022, 19:14
cytrynian boru jest jonoforem cynku
https://witaminyswanson.pl/pl/p/Swanson ... 50kap/2678
" Uzyskaj witalne wsparcie mineralne dla silnych i zdrowych kości dzięki Swanson Triple Boron Complex! Niewiele znany minerał , który odgrywa dużą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu kości, może być trudny do zdobycia w naszej codziennej diecie. Ta specjalna formuła łączy w sobie trzy formy boru (cytrynian, asparaginian i glicynian), aby zapewnić maksymalną biodostępność."
brzmi ciekawie 3 formy boru / mam od kilku lat lekko przekroczona norme wapnia .badania co kilka miesięcy
przez około 4 lata---- przyplątały sie też
zwapnienia stawów i wiązadeł i kamyczki --po 3 miesiącach napisze czy 3x3 mg kwasu borowego w proszku zmieniły poziom wapnia
na testy poszedł kwas borowy w tabsach Polskiej firmy z allegro
0 x

ODPOWIEDZ