Drodzy forumowicze i goście!

25.11.2021
Wszystko wskazuje na to, że nasze forum działa już na nowym hostingu, tu nie powinniśmy już minutami oczekiwać na załadowanie się strony. Jest to nowoczesny hosting, gdzie zasoby są skalowalne, więc nie będzie blokad i zahamowań. Ponoć nie ma też limitów dla baz danych, więc możemy znów spokojnie wszystko pisać i wstawiać, ale kopiowanie poprzednich postów i blisko z góry nie będzie tolerowane, bo szkoda czasu czytających.
Będziemy jeszcze robić upgrade skryptu forum, więc jakieś przerwy będą, jeszcze nie wiem kiedy.
Życzę forumowiczom i gościom przyjemnego surfowania i odnalezienia tego, co was interesuje. No i zdrówka dla wszystkich!

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Witamina D - K - A

cedric
Posty: 6324
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 93
x 157
Podziękował: 3924 razy
Otrzymał podziękowanie: 9975 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 04 wrz 2021, 23:11

Niedobór K (K1 i K2)-uszkodzenia płuc, tromboembolizm
https://www.thailandmedical.news/news/r ... boembolism
0 xcedric
Posty: 6324
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 93
x 157
Podziękował: 3924 razy
Otrzymał podziękowanie: 9975 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 28 wrz 2021, 09:13

Molibden decyduje o metabolizmie wit.A ,jest pomocny w przerzutowych rakach nerki, piersi, jelita grubego,
wspomaga usuwanie kwasu moczowego, występuje w kwiatach , jakbrokuł, kalafior herbata lipowa
detoksykuje siarczyny-silne toksyny nerwów, niszczące wit.B1.
https://www.imoa.info/download_files/su ... ential.pdf
https://polish.mercola.com/sites/articl ... ipowa.aspx
https://lpi.oregonstate.edu/mic/minerals/molybdenum
0 xcedric
Posty: 6324
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 93
x 157
Podziękował: 3924 razy
Otrzymał podziękowanie: 9975 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 15 paź 2021, 18:52

Wit.A , cynk,molibden,selen NAC, wit.C,D3,B1-
RSV -duzy “wirus , jak odra, czy SARS-duże dawki wit.A!!!

https://wydarzenia.interia.pl/malopolsk ... Id,5583892
” Wirus RSV – niegroźny dla starszych, ale bardzo niebezpieczny dla najmłodszych pacjentów – szaleje w Małopolsce. Na oddziałach pediatrycznych brakuje miejsc. W rozmowach z krakowskimi lekarzami powtarza się jedno określenie: “sytuacja jest dramatyczna”. Wzrost liczby zakażeń wirusem RSV obserwowany jest także w innych regionach.”

viewtopic.php?f=17&t=1190&p=125288&hili ... e3#p125288
” Choroby zakaźne osłabiają krążący retinol i przyczyniają się do niedoboru witaminy A. Infekcje jelitowe mogą zmieniać powierzchnię wchłaniania, konkurować o miejsca wiązania wchłaniania i zwiększać utratę moczu. Gorączkowe infekcje ogólnoustrojowe również zwiększają utratę moczu i metabolizm oraz mogą zmniejszać pozorne zapasy retinolu, jeśli często występuje gorączka. Wiele dowodów potwierdza związek niedoboru witaminy A (VAD) z ciężkością raz nabytej infekcji, z wyjątkiem chorób układu oddechowego, które nie dają odpowiedzi na leczenie. Wyjątek stanowi jednak nasilenie zapalenia płuc związanego z odrą, które zmniejsza się wraz z leczeniem suplementacją witaminą A. Zakażenie wirusem odry jest szczególnie niszczące dla metabolizmu witaminy A, niekorzystnie wpływając zarówno na skuteczność jej wykorzystania, jak i ochrony [55].

Niedobór witaminy A znacząco zwiększa śmiertelność z powodu odry. Niedobór witaminy A jest ważnym problemem, który dotyka miliony dzieci w krajach rozwijających się. Można uznać, że niedobór witaminy A występuje tylko w krajach trzeciego świata, jednak w badaniu przeprowadzonym w Kalifornii niedobór witaminy A stwierdzono u 50% dzieci chorych na odrę. Wykazano, że śmiertelność noworodków zmniejsza się o 50% dzięki wzmocnieniu witaminą A, po raz pierwszy w 1932 r. [5], [37].

Wirus syncytialny układu oddechowego (RSV) jest obecnie najczęściej spotykanym wirusem wywołującym infekcję dróg oddechowych. Jest to bardzo częsta przyczyna chorób układu oddechowego u małych dzieci. Poziom witaminy A jest niski u dzieci zakażonych RSV. Ponadto niski poziom witaminy A ma związek z chorobą podobną do tej, która występuje w przypadku odry [7]. Leczenie witaminą A jest skuteczną opcją w zakażeniach noworodków RSV. Dzieje się tak, ponieważ jest to niedrogie, powszechne, możliwe do zastosowania i łatwo dostępne leczenie [7]. Niedobór witaminy A zwiększa śmiertelność z powodu AIDS. Zastąpienie witaminy A zapewnia również korzyści w przypadku innych infekcji związanych z AIDS. Niedobór witaminy A występuje często w przypadku zakażenia wirusem HIV. Ten niedobór jest związany ze zmniejszeniem krążenia adiuwantowych limfocytów T, co jest charakterystyczne dla HIV. Niedobór witaminy A zwiększa śmiertelność z powodu AIDS [56].
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje dzieciom suplementy witaminy A w dużych dawkach (200 000 IU) raz na sześć miesięcy w celu zapobiegania niedoborom witaminy A w krajach słabo rozwiniętych [57]. Dzięki skutecznemu programowi szczepień zmniejsza się ryzyko odry. Jednak leczenie witaminą A jest ważnym wymogiem w leczeniu innych infekcji wirusowych w dzieciństwie [5].
Poziom witaminy A znacznie spada w infekcjach wywołanych przez syncytialny wirus oddechowy i wirus odry. Te dwa wirusy wykorzystują szlak RIG-I w mechanizmie odpowiedzi immunologicznej gospodarza [17]. Ponadto należy zauważyć, że oba te wirusy mają jednoniciowe RNA, takie jak SARS-CoV-2.”

molibden-kwiaty (np. bez czarny, lipa, brokuł, mniszek, nagietek, robinia ), motylkowe-ułatwia przejście między retinol-retinal-kwas retinowy
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17847715/
”Abstrakt
U ssaków, oksydaza ksantnowa (E.C. 1.17.3.2) katalizuje hydroksylowanie szerokiej gamy heterocyklicznych związków, takich jak puryn, pirymidyny i pteryny, oprócz aldehydów [1] jak All-Trans-Retinaldehyd [2-5]. Tutaj pokazujemy, że oksydaza ksantynowa Buttermilk była zdolna do utleniania całkowitego trans-retinolu (T-ROL) do All-Trans-Retinaldehyde (T-RAL), która była kolejno utleniona do kwasu all trans-retinoin (T-Ra). Wzrost aktywności enzymatycznej, gdy zaobserwowano kompleks T-RORBP, w odniesieniu do wolnego T-ROL. Ponadto, leczenie enzymu z Na2S i Glutationem doprowadziło do znacznego przyrostu aktywności katalitycznej w kierunku T-ROL i T-RAL, ze względu na rekonstytucję natywnej organizacji strukturalnej centrum molibdopterynowej kofaktora molibdopteryny Desulfo oksydazy ksantynowej .”
0 xcedric
Posty: 6324
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 93
x 157
Podziękował: 3924 razy
Otrzymał podziękowanie: 9975 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 24 lis 2021, 13:41

Witamina A daje niezwykłe efekty w białaczce nawet bez chemioterapii
http://www.alkalizeforhealth.net/Library/leukemia.htm
" Witamina A zapewnia zadziwiający wskaźnik wyleczenia białaczki, nawet bez chemioterapii

Nowe badania przeprowadzone w University of Texas M. D. Anderson Cancer Center pokazują, że witamina A leczy aż 33% pacjentów z rzadką postacią białaczki - bez stosowania chemioterapii. W badaniu witamina A była dostarczana do "pęcherzyków tłuszczu" w celu zwiększenia biodostępności. Spośród 34 pacjentów biorących udział w badaniu, zdumiewające 10 pozostało wolnych od raka po pięciu latach, mimo że nie otrzymywało chemioterapii."
0 xcedric
Posty: 6324
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 93
x 157
Podziękował: 3924 razy
Otrzymał podziękowanie: 9975 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 24 lis 2021, 13:47

MSM zaczyna przebąkiwać o SARS i wit.A
"Najnowsze badania wskazują, że witamina A może być kluczowa do przywrócenia zmysłu węchu po infekcji SARS-CoV-2. To ważna wiadomość w kontekście najczęstszych powikłań po COVID-19."
Czytaj więcej na https://geekweek.interia.pl/nauka/news- ... ign=chrome
0 xcedric
Posty: 6324
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 93
x 157
Podziękował: 3924 razy
Otrzymał podziękowanie: 9975 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 29 lis 2021, 10:20

Lipaza żołądkowa i wchłanianie tłuszczów?
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5874849/
" 2.1.7. Beta (β)-karoten
Do tej pory tylko w jednym badaniu zbadano wpływ terapii PPI na wchłanianie karotenoidu prowitaminy A, β-karotenu [227]. W badaniu krzyżowym z udziałem 12 zdrowych ochotników poziomy β-karotenu w osoczu po 6 i 24 godzinach po suplementacji 120 mg były istotnie niższe po siedmiodniowym leczeniu omeprazolem w dawce 40 mg/d w porównaniu z brakiem omeprazolu.

Bardzo ograniczone badania wskazują, że stosowanie PPI może hamować wchłanianie tego karotenoidu, a potencjalne implikacje kliniczne są niejasne."
0 xODPOWIEDZ