Drodzy forumowicze i goście!

25.11.2021
Wszystko wskazuje na to, że nasze forum działa już na nowym hostingu, tu nie powinniśmy już minutami oczekiwać na załadowanie się strony. Jest to nowoczesny hosting, gdzie zasoby są skalowalne, więc nie będzie blokad i zahamowań. Ponoć nie ma też limitów dla baz danych, więc możemy znów spokojnie wszystko pisać i wstawiać, ale kopiowanie poprzednich postów i blisko z góry nie będzie tolerowane, bo szkoda czasu czytających.
Będziemy jeszcze robić upgrade skryptu forum, więc jakieś przerwy będą, jeszcze nie wiem kiedy.
Życzę forumowiczom i gościom przyjemnego surfowania i odnalezienia tego, co was interesuje. No i zdrówka dla wszystkich!

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

Równowaga kwasowo - zasadowa

MateuszDaw
x 13
x 1
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 16 razy

Re: Równowaga kwasowo - zasadowa

Nieprzeczytany post autor: MateuszDaw » niedziela 22 sie 2021, 11:00

No ja wszystko rozumiem tylko, że dla moich dziadków jest to upierdliwe zalewać wrzątkiem i jeszcze dolewać wody zimnej. W tym przypadku wystarczy dać miaręczkę węglanu potasu do letniej wody do tego dwie miareczki sody kalcynowanej i zakwasić to. @blueray21 pisał, że dla podnoszenia ph organizmu osobiście bespośrednia soda kalcynowana jest lepsza. Tylko teraz nasuwa mi się pytanie, czy jeżeli w ogóle nie widzę ani nie słyszę syczenia to czy zachodzi reakcja sody kalcynowanej z OJ lub cytryną ?
0 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
x 102
x 611
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18601 razy

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 22 sie 2021, 11:04

skoro jest już po reakcji, to jak ma zachodzić? ;)
0 x

czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

MateuszDaw
x 13
x 1
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 16 razy

Nieprzeczytany post autor: MateuszDaw » niedziela 22 sie 2021, 11:52

Ale gdy dodaję kwasek cytrynowy no to jest reakcja i syczy, to jak to w końcu jest ? :D
0 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
x 102
x 611
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18601 razy

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 22 sie 2021, 12:45

ale leciutka, nigdy nie jest 100%.
spiryt czy inne środki też masz około 99%.

spróbuj z normalną soda - zobaczysz różnicę.
szkoda czasu na omawianie rzeczy oczywistych ;)
0 x

czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
somiracle
x 16
x 2
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Nieprzeczytany post autor: somiracle » wtorek 24 sie 2021, 15:01

somiracle pisze:
poniedziałek 18 sty 2021, 16:54
Odebrałam dzisiaj swoje wyniki z krwi, wszystkie parametry w normie, a robiłam dość szeroki wachlarz badań.
Myślałam , że mam nadmiar potasu a tu idealnie w środkowym zakresie.
Niepokoi mnie tylko obniżony poziom GFR przy prawidłowym poziomie kreatyniny, nie wiem czy to jakiś wskaźnik rozwijającej się choroby nerek?
Moje ph dalej z rana bardzo wysokie dochodzące do 9,00, nerki pobolewają.
Pije kwas askorbinowy jak mi doradził @blu ale poprawy nie widać :(
Zaczęłam łykać betainę HCL z podkowy, sama kapsułkuję , może to cos da ?
Ktoś ma jeszcze jakieś rady odnośnie obniżenia ph moczu z rana?

@blu odnośnie magnezu, pisałeś ,że jest on wydalany znacznie wolniej z organizmu przy Hashimoto, moje pytanie czy w ogóle zaprzestać suplementacji magnezem, bo jak na razie przestałam go przyjmować.
Ponowie może moje wcześniejsze pytanie, co zrobić ,aby zmniejszyć poziom ph moczu z rana?
Po przebudzeniu od razu nawadniam się pół litrem wody z cytryną, kolejny płyn to świeżo wyciśnięty sok na przemian , burak z marchwią i jabłkiem lub seler z grejpfrutem z dodatkiem vit c i MSM, ok. południa posiłek w formie owoców i warzyw, później ok. godz. 17 obiad ,w którym staram się nie łączyć białka z węglami. jem rzadko białko zwierzęce.
Moje ph moczu przez cały dzień utrzymuje się na poziomie ponad 8.
Staram się jeść naprawdę zdrowo a tu od ponad pól roku żadnej poprawy w obniżeniu ph moczu :shock:
0 x

Somiracle

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
x 1004
x 414
Podziękował: 15528 razy
Otrzymał podziękowanie: 22489 razy

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 18 paź 2021, 22:20

Wodorowęglan sodu, najtańsze lekarstwo na Świecie! Polski lektor.
https://youtu.be/KQz10aW1_XQ
0 x

Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Krolli9

Nieprzeczytany post autor: Krolli9 » wtorek 26 paź 2021, 17:03

Dzień dobry,

Jestem po wykładzie z kanału Andyego Choińskiego, i chciałbym dopytać o jedną rzecz. Otóż w wielu źródłach można przeczytać, że soda to naturalny suplement wspomagający procesy trawienne, wykorzystywany w odchudzaniu (m.in.tutaj).

I teraz pytanie: czy owe wsparcie można uznać za NATURALNE? Tudzież, bezpieczne i bez reakcji niepożądanych? Jak to działa tak czysto technicznie. Możecie podesłać jakieś źródła, które by toi potwierdziły i wyjaśniły?
0 x

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
x 21
x 71
Podziękował: 142 razy
Otrzymał podziękowanie: 1846 razy

Nieprzeczytany post autor: barneyos » wtorek 26 paź 2021, 22:18

Zacznij od książek Nieumywakina i Sircusa oraz jest też wątek Soda
0 x

======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

ODPOWIEDZ