Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Mitochondria, nasze generatory energii

cedric
Posty: 3093
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 57
x 50
Podziękował: 1855 razy
Otrzymał podziękowanie: 4154 razy

Re: Mitochondria, nasze generatory energii

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 14 sie 2019, 16:44

Lee Know- Mądre mitochondria

Przystępnie napisana książka -polecam

https://www.taniaksiazka.pl/madre-mitoc ... lsrc=aw.ds
0 xcedric
Posty: 3093
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 57
x 50
Podziękował: 1855 razy
Otrzymał podziękowanie: 4154 razy

Re: Mitochondria, nasze generatory energii

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 wrz 2019, 14:38

Alfonsi i prostytutki medyczne straszą inozyną ( drób, ryby),że promuje nowotwory, a w ogóle to nie działa.

https://www.ceneo.pl/36307793

https://raypeatforum.com/community/thre ... ion.22193/
Inozyna silnie stymuluje mitochondriogenezę, metabolizm oksydacyjny i różnicowanie komórek

Kolejne absolutnie świetne badanie dotyczące inozyny. Pokazuje, że inozyna może nie tylko uzupełniać ATP (jak pokazano we wcześniejszych badaniach, które opublikowałem), ale może także hamować nadmierną glikolizę, obniżać mleczan i znacznie poprawić metabolizm oksydacyjny - efekty, które są kluczowym czynnikiem różnicującym komórki i chronią przed chorobami takimi jak rak. Znaczna część wzrostu metabolizmu oksydacyjnego pochodzi ze zdolności inozyny do zwiększenia biogenezy mitochondrialnej, ale to tylko część tego powodu. Miejmy nadzieję, że kolejne badania ujawnią, jakie inne działanie ma inozyna, które prowadzą do tak dramatycznej poprawy fosforylacji oksydacyjnej.
Stężenia zastosowane do osiągnięcia tego 3,5-krotnego wzrostu biogenezy mitochondrialnej były raczej wysokie (2+ mM / L), ale (jak wspomniałem w innych postach związanych z inozyną), niższe dawki przyjmowane w dłuższym okresie powinny osiągnąć te same efekty. Badanie wydaje się potwierdzać tę opinię własnymi spostrzeżeniami, że dłuższe leczenie inozyną powodowało wyższe wskaźniki różnicowania komórek. W wyniku tego wzrostu biogenezy mitochondrialnej inozyna zamieszkiwała glikolizę i produkcję mleczanu oraz dramatycznie zwiększają metabolizm oksydacyjny. W rezultacie inozyna obniżyła GSH, a tym samym poprawia stosunek GSH / GSSG (o 55% +), podobnie jak niacynamid poprzez NAD / NADH. Ta poprawa statusu redoks doprowadziła do zatrzymania wzrostu komórek i poprawy statusu różnicowania - odkrycie to ma ogromne znaczenie w przypadku chorób takich jak rak (jak mówi samo badanie).

Poprawa energii mitochondrialnej i równowagi oksydacyjnej podczas różnicowania jelitowego. - PubMed - NCBI
„... Jak pokazano w tabeli 1, leczenie inozyną indukowało wzrost ilości białka mitochondrialnego i liczby kopii genomu mitochondrialnego, które są biochemicznymi markerami zawartości mitochondriów, a zatem odzwierciedlają zwiększoną liczbę mitochondriów w bardziej zróżnicowane komórki jelitowe (Djouadi i in., 1994). Zgodnie z tym, indukowana traktowaniem inozyną ekspresja genów TFAM, który jest kluczowym aktywatorem transkrypcji mitochondriów, a także uczestnikiem replikacji genomu mitochondriów. aby uzyskać wyższe wartości markerów różnicowania (danych nie pokazano), nasze eksperymenty sugerują, że zmiany w biogenezie mitochondriów zachodzą we wczesnych punktach czasowych i poprzedzają całkowite dojrzewanie komórek jelitowych. ”

„... Zaobserwowaliśmy 40% spadek aktywności dehydrogenazy mleczanowej w komórkach jelitowych po leczeniu inozyną (Tabela 1). Jak pokazano na ryc. 2A, komórki traktowane inozyną wykazywały większe oddychanie spoczynkowe (Pb0,001) w porównaniu z kontrolą zgodnie z tym, leczenie inozyną indukowało wzrost aktywności kompleksu I (4-krotnie; ryc. 2B; Pb0,001), kompleksu II + III (9-krotnie; ryc. 2C; Pb0,001) i kompleks IV (3,5-krotny; ryc. 2D; Pb0,001). Nasze ustalenia wskazują, że leczenie inozyną zwiększało zdolności utleniające i fosforylacyjne mitochondriów (reprezentowane odpowiednio przez kompleks IV i mitochondrialną ATPazę (ryc. 2E; Pb0,001)) , co jest zgodne ze zmianą metabolizmu glikolitycznego na fosforylację oksydacyjną w komórkach traktowanych inozyną. Co ciekawe, zaobserwowanego wzrostu aktywności kompleksów wszystkich łańcuchów transportu elektronów w komórkach traktowanych inozyną nie można wyjaśnić jedynie wzrostem liczby mitochondriów ( około 3,5-krotnie , biorąc pod uwagę markery zawartości białka mitochondrialnego i liczby kopii mtDNA), co sugeruje większą specyficzną aktywność mitochondriów w komórkach traktowanych inozyną. Różnice w aktywności mitochondrialnej między komórkami poddanymi działaniu i komórkami kontrolnymi nie były spowodowane odmiennym odzyskiem mitochondriów, ponieważ odzysk mitochondriów był podobny i około 50% w obu przypadkach (danych nie pokazano). ”

„... W przeciwieństwie do wyżej wspomnianego wzoru, zaobserwowaliśmy niższą aktywność GPx, niższe poziomy zredukowanego glutationu i zmniejszenie stosunku tiolu do disiarczku w komórkach traktowanych inozyną (Tabela 2). Wyniki te sugerują różnicę regulacja układu glutationu między komórkami kontrolnymi i traktowanymi, co wskazuje na zatrzymanie wzrostu komórek i wyższy stopień różnicowania jelitowego w komórkach traktowanych inozyną (Nkabyo i in., 2002) "

„... Znaczenie funkcji mitochondriów dla tempa postępu chorób związanych z wiekiem, takich jak rak, cukrzyca i neurodegeneracja, staje się coraz bardziej widoczne w ostatnich latach (Lin i in., 2005; St-Pierre i in., 2006 W szczególności wiadomo, że utrata funkcji mitochondriów jest zaangażowana w patogenezę raka okrężnicy i innych zaburzeń żołądkowo-jelitowych (Gruno i in., 2008). Mitochondria różnią się liczbą i funkcją w różnych typach komórek o różnych wymaganiach energetycznych, ale związek tych różnic z różnicowaniem komórek jelitowych pozostaje niejasny. Liczne badania koncentrowały się na ustanowieniu protokołów różnicowania, podczas gdy niewiele uwagi poświęcono zmianom metabolicznym podczas różnicowania

„... Nasze wyniki pokazują, że poprawa funkcji mitochondriów ma bezpośredni i specyficzny wpływ na wzrost zróżnicowanych komórek jelitowych, co znajduje odzwierciedlenie w leczeniu azydkiem sodu. Podczas dojrzewania komórek jelitowych wykazujemy, że zwiększa się wydajność fosforylacji oksydacyjnej , co skutkuje większym sprzężeniem oddychania z syntezą ATP. Z biologicznego punktu widzenia zwiększona wydajność syntezy ATP pokryłaby zapotrzebowanie na energię, aby poradzić sobie ze specyficznymi funkcjami komórek jelitowych (takimi jak aktywny transport cząsteczek z jelit światło i jego funkcja wydzielnicza), a także zminimalizowane wytwarzanie utleniacza mitochondrialnego, co zapewnia mniejsze uszkodzenia oksydacyjne, aw konsekwencji optymalną funkcję komórkową. ”
0 xcedric
Posty: 3093
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 57
x 50
Podziękował: 1855 razy
Otrzymał podziękowanie: 4154 razy

Re: Mitochondria, nasze generatory energii

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 13 wrz 2019, 09:54

https://polish.mercola.com/sites/articl ... pusty.aspx

"W jaki sposób post wpływa na mitochondria i zdrowie?
Zdecydowanie najlepszą i najszybszą drogą do pustego żołądka jest zaprzestanie jedzenia, znane również jako post. Ten prosty czyn polegający na rezygnacji z jedzenia przez określony czas nie tylko zapewnia opróżnienie żołądka, ale został również sprawdzony jako potężne narzędzie stylu życia służące do zwalczania insulinooporności i otyłości, a także chorób przewlekłych, takich jak rak i wielu innych problemów zdrowotnych.

Post nie tylko reguluje autofagię i mitofagię – dwa naturalne procesy oczyszczania organizmu niezbędne do optymalnej odnowy i funkcjonowania komórek, ale także aktywuje powstawanie komórek macierzystych. Poza tym cykliczne powstrzymywanie się od jedzenia, a następnie inicjowanie ponownego jedzenia, masowo stymuluje biogenezę mitochondriów – proces, w którym powstają nowe mitochondria.

Mitochondria są siłą napędową komórek, ponieważ wytwarzają około 90 procent energii w organizmie. Ponieważ energia jest potrzebna do wspierania prawie każdego procesu fizycznego, bez zdrowych mitochondriów będziesz bardziej podatny na rozwój różnych chorób.

Mitochondria działają również jako koordynator apoptozy – zaprogramowanej śmierci komórek – ważnego procesu zapewniającego śmierć nieprawidłowo funkcjonujących komórek, które w przeciwnym razie mogłyby przekształcić się w nowotwór. Istnieją nawet dowody sugerujące, że post może pomóc w zapobieganiu, a nawet w odwróceniu demencji, ponieważ pomaga organizmowi usunąć toksyczne zanieczyszczenia.

Powodem tego jest fakt, że gdy nasila się proces autofagii, organizm zaczyna rozkładać i przetwarzać stare białka, w tym beta-amyloidy w mózgu, które przyczyniają się do rozwoju choroby Alzheimera. Chociaż post na samej wodzie może być wyjątkowo korzystny dla osób zmagających się z nadwagą i/lub cukrzycą typu 2, przestrzeganie go może być trudne.

Na szczęście badania potwierdziły, że podobne wyniki, choć nie tak duże, można osiągnąć dzięki okresowemu postowi. Ten rodzaj postu polega na przestrzeganiu harmonogramu posiłków, w którym każdego dnia pościsz przez co najmniej 16 godzin i jesz wszystkie posiłki w oknie czasowym trwającym od sześciu do ośmiu godzin."

Może zaprowadzimy Ramadan.
0 xcedric
Posty: 3093
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 57
x 50
Podziękował: 1855 razy
Otrzymał podziękowanie: 4154 razy

Re: Mitochondria, nasze generatory energii

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 13 wrz 2019, 12:02

https://polish.mercola.com/sites/articl ... ation.aspx

"Żywność, którą należy spożywać, aby zoptymalizować poziom glutationu
Glutation naturalnie występuje w niektórych produktach spożywczych, w tym w surowych szparagach, migdałach, szpinaku, brokułach, orzechach włoskich, czosnku, pomidorach, ogórkach, rukwie wodnej i szczypiorku. Jednak może nie być dobrze wchłaniany z pożywienia. Metody gotowania, przechowywania i uprawy również mogą zmniejszać ilość glutationu w żywności.

Na szczęście nie musisz jeść pokarmów bogatych w glutation, tylko po to, aby uzyskać ten przeciwutleniacz w sposób naturalny, ponieważ możesz również zmaksymalizować zdolność organizmu do jego syntezy poprzez spożywanie pokarmów bogatych w jego prekursory, w tym:

•Białko serwatkowe w proszku — białko serwatkowe dostarcza aminokwasów, których organizm potrzebuje do produkcji glutationu. Ponadto zawiera unikalną resztę cysteinową znaną jako glutamylocysteina, która jest wysoce bioaktywna w swoim powinowactwie do przekształcania się w glutation.

Kupując białko serwatkowe w proszku upewnij się, że wybierasz produkt tłoczony na zimno, pochodzący od krów karmionych trawą, co gwarantuje, że nie zawiera szkodliwych chemikaliów, hormonów i cukru.

•Amarylkowate i warzywa z rodziny krzyżowych — warzywa, takie jak czosnek, cebula, por i szczypiorek, a także warzywa krzyżowe, takie jak brokuły, kalafior, jarmuż, kapusta i brukselka mają duże ilości aminokwasów zawierających siarkę, które są niezbędne do produkcji glutationu.

•Mięso od zwierząt karmionych trawą i jajka od kur z wolnego wybiegu — ekologiczne mięso od zwierząt karmionych trawą i jajka od kur z wolnego wybiegu również są doskonałym źródłem aminokwasów zawierających siarkę.

Ważną rolę w tworzeniu glutationu odgrywa również selen, więc spożywanie pokarmów bogatych w ten składnik odżywczy może poprawić poziom glutationu w organizmie. Do źródeł selenu w diecie należą owoce morza i mięso z narządów. Produkty zawierające kwas alfa-liponowy (ALA) również promują produkcję glutationu w organizmie. Należą do nich mięso z narządów, szpinak, brokuły i brukselka."
0 xcedric
Posty: 3093
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 57
x 50
Podziękował: 1855 razy
Otrzymał podziękowanie: 4154 razy

Re: Mitochondria, nasze generatory energii

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 27 paź 2019, 11:02

Witamina K2 pracuje w cyklu z wit. C
https://ars.els-cdn.com/content/image/1 ... r5_lrg.jpg

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 1718300934

"Abstrakt
Niniejszy przegląd dotyczy właściwości modulujących redoks i działania przeciwnowotworowego witaminy K. Koncepcja skupia się na dwóch aspektach: (i) cyklu redoks witaminy K i jej wpływie na homeostazę wapnia, „onkogenny” i „onko-supresyjny” „Reaktywne formy tlenu i specyficzna indukcja stresu oksydacyjnego w raku; (ii) witamina K plus C jako silny układ redoks, który tworzy obejście między kompleksami mitochondriów II i III, a zatem zapobiega dysfunkcji mitochondriów, przywraca fosforylację oksydacyjną i tlenową glikolizę, moduluje stan redoks endogennych par redoks, eliminuje niedotlenienie środowiska komórek rakowych i indukuje śmierć komórek. Analizowane dane sugerują, że witamina C&K może uwrażliwić komórki rakowe na konwencjonalną chemioterapię, co pozwala osiągnąć niższą skuteczną dawkę leku i zminimalizować szkodliwe skutki uboczne. Recenzja przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców - od studentów po specjalistów w tej dziedzinie."
0 xcedric
Posty: 3093
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 57
x 50
Podziękował: 1855 razy
Otrzymał podziękowanie: 4154 razy

Re: Mitochondria, nasze generatory energii

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 12 lis 2019, 10:45

Animacja cyklu Krebsa od 2:10

https://youtu.be/7J4LXs-oDCU
0 xcedric
Posty: 3093
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 57
x 50
Podziękował: 1855 razy
Otrzymał podziękowanie: 4154 razy

Re: Mitochondria, nasze generatory energii

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 22 lis 2019, 11:59

https://raypeatforum.com/community/thre ... ner.25778/

„Wapń hamuje oddychanie mitochondrialne w sposób zależny od dawki”.
Dyskusja w „Studiach naukowych” rozpoczęta przez granat, 28 września 2018 r.

"Dr Peat często wspomina, że ​​wapń jest ważny dla oddychania mitochondrialnego, dlatego też w diecie zaleca się spożywanie mleka / nabiału.

W jednym z badań, które niedawno znalazłem w Internecie, autorzy omawiali pogląd całkowicie sprzeczny z Peat (badanie znalezione tutaj:

„Wapń hamuje oddychanie mitochondrialne w sposób zależny od dawki ...
Chociaż zużycie tlenu początkowo wzrosło po dodaniu wapnia i powróciło do częstości oddychania w stanie II (ryc. (Ryc. 5), 5), znacząco wpłynęło to na późniejszą reakcję na ADP, co mogło wynikać z przejściowego efektu depolaryzującego doświadczanego z wapniem na błonie potencjał. W jednym badaniu mitochondria narażone na niskie stężenie Ca2 + (4 μM) powodowały odwracalne uwalnianie cytochromu c za pośrednictwem VDAC, podczas gdy przy wyższym stężeniu Ca2 + (100 μM) dochodziło do hamowania mitochondriów z powodu nieodwracalnego uwalniania cytochromu c przez mPT (Schild i in., 2001). ”

Co z tego robicie? Pamiętam, że początkowo czułem się dobrze z tonami wapnia, ale później szybko się zmniejszyły."

Cała śmierć komórki charakteryzuje się wzrostem wewnątrzkomórkowego wapnia ... ”„ Wzrost wolnego cytoplazmatycznego wapnia można zatem nazwać „ostateczną wspólną ścieżką” choroby komórkowej i śmierci komórki. Starzenie się jako tło chorób charakteryzuje się również wzrostem wewnątrzkomórkowego wapnia. Choroby typowo związane ze starzeniem się obejmują nadciśnienie, miażdżycę tętnic, cukrzycę i demencję. ”-Fujita, 1991

Myślę, że istnieje rozbieżność w zdrowym poziomie wapnia i stan zwyrodnieniowy, w którym komórki ulegają zwapnieniu.

Brak wystarczającej ilości wapnia we krwi może prowadzić do zwapnienia tkanek miękkich, ponieważ przytarczyca nie jest skontrolowana:

„” ... Odpływ wapnia z kości, który występuje, aby zapobiec zmniejszeniu niedoboru wapnia we krwi spowodowanemu przez PTH, a w konsekwencji przelewanie wapnia do tkanek miękkich i przedziału wewnątrzkomórkowego. ”[↓ Ca Pobór ↑ PTH ↑ Wewnątrzkomórkowy Ca ↑ Starzenie] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10874605
- Danny Roddy (@dannyroddy) | Świergot

"Problem stanowi wapń wewnątrzkomórkowy. Niska produkcja ATP, niedoczynność tarczycy, uszkodzenie komórek i niedobory minerałów, takich jak magnez i potas, spowodują wzrost wewnątrzkomórkowego wapnia."

"Mówią, że EMF spowoduje duże ilości wapnia wewnątrzkomórkowego, więc jesteśmy zaniepokojeni."

https://www.tandfonline.com/doi/full/10 ... 014.906447

czy tauryna może również pomóc w zmniejszeniu wapnia wewnątrzkomórkowego?
Rzeczywiście (tauryna antagonizuje wzrost wewnątrzkomórkowego stężenia wapnia wywołany stymulacją alfa-adrenergiczną w świeżo izolowanej karcie świnki morskiej ... - PubMed - NCBI)
0 xAwatar użytkownika
BABA
Posty: 905
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 111
x 73
Podziękował: 2958 razy
Otrzymał podziękowanie: 1681 razy

Re: Mitochondria, nasze generatory energii

Nieprzeczytany post autor: BABA » piątek 22 lis 2019, 15:38

No i bor (boraks) reguluje gospodarkę wapniową i jej dystrybucję z powrotem z mięśni do kości. Z tego co pamiętam.
0 x


Wielu jest powołanych, lecz niewielu wybranych. Albowiem każdy wybiera Sam Siebie.

cedric
Posty: 3093
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 57
x 50
Podziękował: 1855 razy
Otrzymał podziękowanie: 4154 razy

Re: Mitochondria, nasze generatory energii

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 22 lis 2019, 22:16

No własnie , jak to jest z borem i mitochondriami?

https://www.researchgate.net/publicatio ... remodeling

Bor hamuje apoptozę w stanie hiperapoptozy: Działa poprzez stabilizację błony mitochondrialnej i hamowanie przebudowy macierzy

Abstrakt
Nienormalnie wysoka apoptoza związana jest z wieloma stanami klinicznymi, w tym wadami zarodkowymi i różnymi patologiami, takimi jak zwyrodnienie neuronów i cukrzyca. W tym badaniu stwierdzono, że bor hamuje apoptozę w warunkach hiperapoptozy, jak pokazano w modelu hiperapoptozy. Bor jest metaloidem obecnym w żywności w niewielkich ilościach i sugeruje się tutaj, aby hamował apoptozę poprzez stabilizację struktury błony mitochondrialnej, zapobiegając w ten sposób przebudowie macierzy i uwalnianiu cytochromu c, białka indukującego apoptozę z mitochondrium. Efekt ochronny oceniono przez pomiar zmian potencjału błony mitochondrialnej, poziomów cytochromu c i dalszej aktywacji kaspazy 3, oprócz ekspozycji fosfatydyloseryny na powierzchni komórki i uszkodzenia DNA. Badanie ma wpływ na warunki kliniczne charakteryzujące się hiperapoptozą obserwowaną w niektórych wadach zarodkowych i różnych patologiach.

https://www.hindawi.com/journals/ije/2013/914651/

Bor stymuluje produkcję białek rozprzęgających w mitochondriach i odchudza.
0 xcedric
Posty: 3093
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 57
x 50
Podziękował: 1855 razy
Otrzymał podziękowanie: 4154 razy

Re: Mitochondria, nasze generatory energii

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 23 lis 2019, 15:48

https://raypeatforum.com/community/thre ... les.27088/

Terapia cieplna przywraca funkcję mitochondriów w ludzkich mięśniach
Dyskusja w „Studiach naukowych” rozpoczęta przez haidut, 3 stycznia 2019 r.

Naprawdę fajne badanie i myślę, że zgłoszone efekty byłyby jeszcze bardziej imponujące, gdyby zamiast diatermii naukowcy użyli zwykłej żarowej czerwonej żarówki zarówno do podgrzania mięśnia, jak i wystawienia go na czerwone światło. Może ktoś może wysłać do nich e-maila i zasugerować to jako badanie uzupełniające ...

Terapia cieplna w celu promowania funkcji mitochondriów w mięśniach - Top Health Journal
https://www.physiology.org/doi/full/10. ... 00383.2018

„... Niektóre badania łączą również ćwiczenia, aby zwiększyć wytwarzanie nowych mitochondriów, a także poprawić funkcjonowanie istniejących. Badania sugerują dwie godziny ćwiczeń dziennie dla zdrowej liczby mitochondriów. Jednak osoby z chorobami przewlekłymi nie są w stanie ćwiczyć codziennie i dlatego nie można czerpać tej korzyści. Badanie na Uniwersytecie Brighama Younga potwierdza, że ​​terapia cieplna działa równie dobrze na ludzi, jak na gryzonie. Badacze zatrudniali 20 osób do badania. Uczestnicy nie ćwiczyli przez trzy miesiące. Podczas badania, uczestnicy otrzymali diatermię krótkofalową do mięśni uda jednej nogi. Diatermia krótkofalowa to terapia wykorzystująca ciepło wytwarzane przez impulsy elektryczne. Terapia ta była podawana przez dwie godziny dziennie i kontynuowana przez sześć dni. Terapia podgrzała leczone mięśnie ud o około siedem stopni Fahrenheita. To imitowało wzrost temperatury, który powodują ćwiczenia na mięśnie. Aby przetestować efekty terapii, zawartość mitochondriów w mięśniach nóg uczestników sprawdzono po pierwszym dniu i 24 godziny po ostatnim dniu leczenia. Naukowcy odkryli, że terapia zwiększyła funkcję mitochondriów średnio o 28 procent. Ponadto ogrzane nogi wykazywały podwyższone poziomy niektórych białek mitochondrialnych. Dlatego naukowcy doszli do wniosku, że obróbka cieplna przynosi korzyści ludziom, poprawiając liczbę i funkcję ich mitochondriów. Terapia ta działa dla osób, które nie mogą angażować się w ćwiczenia długoterminowe. ”
0 xODPOWIEDZ