Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Alternatywy klasycznego leczenia chorób i przypadłości

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 11373
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 587
Podziękował: 21545 razy
Otrzymał podziękowanie: 18487 razy

Re: Alternatywy klasycznego leczenia chorób i przypadłości

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 06 maja 2019, 23:45

Uzdrawianie metodą Domancica - Witalij Kobus

https://www.youtube.com/watch?v=-_0RHrFwSTw

Opublikowany 6 maj 2019
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10760
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 443
Podziękował: 22447 razy
Otrzymał podziękowanie: 15614 razy

Re: Alternatywy klasycznego leczenia chorób i przypadłości

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 23 maja 2019, 07:17

System Codziennego Samouzdrawiania


Z Eugeniuszem Gotybardem - dziennikarzem,
terapeutą, autorem
ZDROWIE STWORZ SAM.

Podręcznik przedłużania
aktywnego życia bez lekow i lekarzy
rozmawia Anna Grabska-Walczuk
PDF:
https://www.kos.com.pl/pl/p/file/997135 ... 9.2014.pdf
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Alternatywy klasycznego leczenia chorób i przypadłości

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 05 cze 2019, 19:24

0 xcedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Alternatywy klasycznego leczenia chorób i przypadłości

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 14 cze 2019, 09:21

"WHO daje zielone światło medycynie naturalnej
Światowa Organizacja Zdrowia daje zielone światło dla leków przygotowanych na bazie produktów roślinnych – czyli tak zwaną medycynę naturalną. Deklaracja poparcia dla takich metod leczenia padła ze strony przedstawicieli WHO w Sejmie, na posiedzeniu jednego z parlamentarnych zespołów.Deklaracja WHO sprawia, że fitoterapia została uznana medycyną głównego nurtu, do tej pory takie metody leczenia traktowane były w kategoriach medycyny alternatywnej.

Fitoterapia powinna być wykładana na wyższych uczelniach, na poziomie akademickim. W Sejmie byli dziś przedstawiciele Ministerstwa Nauki. Być może oni zadziałają i będzie można taką wiedzę naukową uzyskać na uczelniach medycznych, a przez to lekarze będą w stanie lepiej ocenić to, z czym pacjent do nich przychodzi. Obecnie do naszych gabinetów przychodzą pacjenci, którzy mają wątpliwości, czy konkretny surowiec zielarski wywołuje spodziewane efekty. Chcemy, żeby lekarze mieli potrzebną wiedzę, żeby nie musieli wycofywać się. Chcemy, żeby pacjenci byli traktowani przez lekarza holistycznie – mówi doktor Krzysztof Błecha w wywiadzie dla Rmf24.

Specjaliści podkreślają, że obecnie w niektórych uczelniach można uczyć się podstaw fitoterapii w ramach studiów podyplomowych. Chcemy, żeby w tym kierunku zmienił się też standardy nauki studentów dziennych. Chcemy cieszyć się dużą liczbą fitoterapeutów z tytułem lekarza medycyny – dodaje doktor Błecha.

Źródło: rmf24.pl"

https://dobrewiadomosci.net.pl/31784-wh ... aturalnej/
0 xcedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Alternatywy klasycznego leczenia chorób i przypadłości

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 15 cze 2019, 17:00

0 xAwatar użytkownika
BABA
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 38
x 65
Podziękował: 2269 razy
Otrzymał podziękowanie: 1399 razy

Re: Alternatywy klasycznego leczenia chorób i przypadłości

Nieprzeczytany post autor: BABA » wtorek 18 cze 2019, 07:44

Posłuchaj co mówi do Ciebie Twoje ciało - Aja Iskra

https://youtu.be/RUmBeMPDdAw
0 x


"Siała baba mak, nie wiedziała jak. A dziad wiedział - nie powiedział. A to było tak: siała baba mak..."

cedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Alternatywy klasycznego leczenia chorób i przypadłości

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 18 cze 2019, 22:44

https://www.naturalnews.com/2019-06-18- ... blood.html

"(Natural News) Albumina jest najbardziej obfitym białkiem osocza u ludzi i jest obecna w organizmie w formie utlenionej lub zredukowanej. W wielu badaniach opisano związek między stanem redoks albuminy a chorobami przewlekłymi, takimi jak choroby wątroby; stąd naukowcy próbują zrozumieć jego utlenione i zredukowane stany i jakie czynniki na nie wpływają. W niedawnym badaniu zespół z Uniwersytetu Prefektury Kioto w Japonii zbadał skład aminowy białka dietetycznego, aby określić, czy moduluje on utleniony / obniżony stan albuminy osocza u szczurów. Wiedzieli już z poprzednich badań, że ilość białka w diecie wpływa na albuminę osocza. Miały one na celu określenie wpływu jakości białka pokarmowego na jego stan utleniony / zredukowany. Wyniki ich badań zostały opublikowane w czasopiśmie Nutrition Research.

Znaczenie albuminy i jej utlenionego / zredukowanego stanu
Merkaptalbumina stanowi ponad 70 procent całkowitej albuminy osocza u ludzi zdrowych. Merkaptalbumina to zredukowana forma albuminy. W przeciwieństwie do innych form albuminy, które są utleniane na Cys34 (nie merkaptalbumina), merkaptalbumin ma wolny tiol na Cys34.

Badania sugerują, że merkaptalbumin jest dobrym markerem chorób przewlekłych. Stosunek merkaptalbuminy do całkowitej albuminy zmniejsza się w odpowiedzi na warunki fizjologiczne i patofizjologiczne. Pacjenci z przewlekłą chorobą wątroby mają obniżony stosunek merkaptalbumin do całkowitej albuminy z powodu upośledzonej syntezy albuminy i stresu oksydacyjnego spowodowanego niewydolnością wątroby.

Niewydolność nerek wiąże się również ze zmniejszeniem stosunków merkaptalbumin. Podobnie jak w przypadku chorób wątroby, spadek ten jest spowodowany stresem oksydacyjnym i koreluje z upośledzeniem czynności nerek. Drastyczne zmiany w stanie redoks albuminy można również zaobserwować w innych zdarzeniach związanych ze stresem oksydacyjnym, takich jak starzenie się i cukrzyca. Dlatego zrozumienie istnienia albuminy w różnych postaciach może być pomocne w wykrywaniu i / lub zapobieganiu poważnym problemom zdrowotnym.

Dodatek cystyny ​​utrzymuje zrównoważony stosunek merkaptalbuminy do całkowitej albuminy
W tym badaniu naukowcy z Japonii zbadali skład aminowy białka dietetycznego, aby określić, czy moduluje on utleniony / obniżony stan albuminy osocza u szczurów. W poprzednich badaniach ustalono już, że ilość białka pokarmowego wpływa na utleniony / obniżony stan albuminy osocza u szczurów. Jednak skutki jakości białka nie są dobrze rozumiane.

Naukowcy postawili hipotezę, że jakość białka pokarmowego może modulować utleniony / zredukowany stan albuminy osocza. Aby przetestować swoją hipotezę, użyli samców szczurów Sprague-Dawley i karmili je niskobiałkową dietą zawierającą pięć procent kazeiny (CA), pięć procent białka jaja (EW) lub sześć procent glutenu pszennego (WG) przez dwa tygodnie.

Naukowcy poinformowali, że stężenie albuminy w osoczu stopniowo zmniejszało się u szczurów karmionych każdą dietą. Zauważyli brak istotnej różnicy między grupami pod względem stężenia albuminy. Jednak u szczurów karmionych dietą 5% CA stwierdzili, że odsetek merkaptalbumin w całkowitej albuminie osocza był znacznie niższy niż u osób karmionych dietą EW lub WG.

CA naturalnie zawiera mniej glicyny i cystyny ​​w porównaniu z EW lub WG, więc naukowcy postanowili uzupełnić dietę pięcioprocentową CA o cystynę i glicynę. Poinformowali, że u szczurów karmionych pięcioprocentową dietą z dodatkiem cystyny, procent merkaptalbumin był znacznie wyższy niż u szczurów karmionych pięcioprocentową dietą CA uzupełnioną glicyną.

Naukowcy odkryli również, że ekspresja białka wiążącego 4E eukariotycznego czynnika wątrobowego 1 (EIF4EBP1) była istotnie niższa u szczurów karmionych dietą z dodatkiem cystyny ​​niż u szczurów karmionych dietą z dodatkiem glicyny. EIF4EBP1 reguluje syntezę białek i na jej funkcję wpływają warunki stresowe, takie jak niedobór aminokwasów. EIF4EBP1 jest silnie eksprymowany w różnych ludzkich nowotworach związanych z różnymi rodzajami raka.

Na podstawie ich wyników naukowcy doszli do wniosku, że białko dietetyczne o wysokiej zawartości cystyny ​​utrzymuje poziomy merkaptalbumin w osoczu u szczurów karmionych dietami niskobiałkowymi. Suplementacja cystyną może odwrócić wpływ diety niskobiałkowej na stan redoks albuminy osocza."

Cystyna/cysteina jest wrażliwa na obróbkę termiczną.
Do ważnych antyoksydantów osocza należy więc zaliczyć obok glutationu, glukozy, witC -merkaptoalbuminę (albuminę bogatą w cysteinę) , zależną od tych samych aminokwasów ( np. z żółtka), co glutation- cysteiny , glicyny.


The antioxidant properties of serum albumin
Edited by Barry Halliwell
Author links open overlay panelMarjolaineRoche1PhilippeRondeau1Nihar RanjanSinghEvelyneTarnusEmmanuelBourdon
Show more
https://doi.org/10.1016/j.febslet.2008.04.057

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 9308003967

https://en.wikipedia.org/wiki/Human_serum_albumin
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10760
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 443
Podziękował: 22447 razy
Otrzymał podziękowanie: 15614 razy

Re: Alternatywy klasycznego leczenia chorób i przypadłości

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 16 lip 2019, 21:10

;)
Wierzcie lub nie, Użyj mrożonych cytryn

i pożegnaj się z cukrzycą, nowotworami, otyłością!


Cytryny są jednymi z najlepszych owoców na świecie, głównie ze względu na niezliczone ilości korzyści zdrowotnych, unikalny smak oraz zapach. Wykorzystywane są do przeróżnych potraw!


Obrazek
mrożone cytryny

Cytryny rewelacyjnie nadają się do detoksykacji ciała, nie używamy soków, gdyż wtedy tracą wiele właściwości leczniczych oraz znaczącą część potencjału leczniczego.

Zamiast wyciska z niej soki, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie ich zamrożenie! Skórka z cytryny wzmacnia system odpornościowy oraz oferuje wiele właściwości zdrowotnych, np. reguluje cholesterol, zapobiega nowotworom, zwalcza infekcje bakteryjne oraz niszczy pasożyty i robaki.

Oto, korzyści zdrowotne tego cudownego owocu:

zapobiega astmie
zwalcza zaparcia
detoksykuje nerki oraz wątrobę
wzmacnia układ immunologiczny
reguluje wysokie ciśnienie krwi
leczy depresję i stres
zwalcza nowotwory


Sok cytrynowy jest bogaty w witaminę C, a jej skórka jest skuteczna w eliminowaniu toksyn z organizmu. Badania dowodzą, że skórka z cytryny posiada od 5 do 10 razy więcej witamin niż środkowa część tego owocu.

Kilka lat temu naukowcy zbadali wpływ cytryny na nowotwory! Odkryli, że ten owoc eliminuje złośliwe komórki w kilku typach raka, w tym raka płuc, piersi oraz okrężnicy.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że cytryny ukierunkowują się tylko i wyłącznie na komórki nowotworowe i nie wpływają na zdrowe jak w przypadku chemioterapii.

Według dr Marilyn Glenville, dietetyka i ekspert w dziedzinie zdrowia kobiet, skórki z różnych owoców mogą zwiększyć system odpornościowy oraz wspierają ogólne zdrowie. Twierdzi również, że koktajle są o wiele zdrowsze niż soki, ponieważ zawierają także inne części owoców, w tym skórki.

Koktajle cytrynowe mają bardzo gorzki smak, więc opcja zamrożenia ich jest doskonałym rozwiązaniem!

Jak najlepiej zamrozić cytryny, aby bez problemów można było je spożywać razem z skórką:

Użyj ocet jabłkowy do mycia i dezynfekcji cytryn.
Następnie opłucz je i zostaw do wyschnięcia.
Następnie, umieść w zamrażarce aż do następnego ranka, a następnie zetrzyj całe owoce wraz ze skórką, miąższem i nasionami.

Zamrożone cytryny można dodawać do różnych potraw, koktajli, herbat, wypieków, deserów i zup.


Źródło: https://www.meganiusy.com/1078/wierzcie ... otyloscia/
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Alternatywy klasycznego leczenia chorób i przypadłości

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 18 lip 2019, 16:23

https://dobrewiadomosci.net.pl/19304-cw ... z-drzenie/

" o co właściwie w tym TRE® chodzi.

Najkrócej mówiąc, o zmęczenie mięśni do tego stopnia, by zaczęły drżeć. Dobroczynny wpływ
wibracji ciała został zauważony już kilkadziesiąt lat temu, a amerykański psychiatra i psychoterapeuta Aleksander Lowen uznał to za wyjątkowo ważny dla stworzonej przez siebie analizy bioenergetycznej (nie mylić z bioenergoterapią, bo to dwa zupełnie inne pojęcia! – przyp. red.). Później, w latach 70., na lowenowską terapię z objawami PTSD (zespołu stresu pourazowego) wywołanego wojennymi doświadczeniami trafił David Berceli. Ćwiczenia bioenergetyczne, których się wtedy nauczył, w połączeniu z obserwacjami poczynionymi w schronie podczas kolejnej misji wojennej, zaowocowały powstaniem metody TRE®, czyli Ćwiczeń Uwalniających od Napięcia i Traumy (Tension & Trauma Releasing Excersises)"
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 11373
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 587
Podziękował: 21545 razy
Otrzymał podziękowanie: 18487 razy

Re: Alternatywy klasycznego leczenia chorób i przypadłości

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 13 sie 2019, 22:01

Dualizm i trójca: kat, ofiara, ratownik - Joanna Stawicka

https://www.youtube.com/watch?v=64Aa3S0op7o

Opublikowany 13 sie 2019
Komentarze na: https://porozmawiajmy.tv/dualizm-i-tr...

- czy potrzebny jest dualizm
- czy rzeczywistość istnieje gdy jej nikt nie obserwuje?
- trójca: kat, ofiara, ratownik
- jak działa radykalne wybaczanie
- czym jest rak
- sprawy kobiece
- jak powrócić do zdrowia
- zrób coś dla swojego ciała, aby Twojej duszy lepiej się w nim żyło
0 xODPOWIEDZ