Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2333
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 173
Podziękował: 1390 razy
Otrzymał podziękowanie: 4882 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 14 mar 2019, 22:16

Z ziołami i innymi znachorskimi specjałami schodzimy do podziemia.
Czy w klasycznych Zielarniach też ich nie będzie ?
Czy fitofarmaceutyki zawierające "szkodliwe" z listy, też nie będą dostępne ?
Zgroza....dla mnie to wystarczający powód aby popaść w depresję :(
0 xSeji
Posty: 473
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 381
x 8
Podziękował: 492 razy
Otrzymał podziękowanie: 384 razy
Kontakt:

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: Seji » czwartek 14 mar 2019, 23:08

Nie zdziwiłabym się, gdyby ktoś po przeczytaniu całego tego wątku i jemu podobnych popadł w depresję, albo by mu się pogorszyło od samego myślenia o otaczających go wszędzie truciznach!
Czytają nas różni, pewnie też młodzież, nie powielajmy wszystkiego bezkrytycznie!
Dzisiaj tak naprawdę nie wiadomo, ile w krytycznym artykule prawdy, a ile nieprawdy.
Nawet w książkach rzadko kiedy bywa prawda, nie wspominając już o "całej prawdzie".
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 8670
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 322
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 12116 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 14 mar 2019, 23:33

Wycofane z obrotu, to wcale nie znaczy szkodliwe, choć wiele z nich takimi zdecydowanie jest. Często jest tak, jak poprzedniczki i poprzednicy sugerowali, że jest nowszy, o wiele droższy "lek". Być może np. producent wody utlenionej wpadł na ten sam pomysł?
Jednak patrząc na te decyzje absolutna większość dotyczy parametrów jakościowych określonych serii produkcyjnych, nie samego produktu jako takiego. O wycofanie wnosi Narodowy Instytut Leków, a czasami sami producenci lub ich dystrybutorzy.
Np. jakieś serie korzenia łopianu wycofano ze względu na wygląd! Nikt niczego nie badał, więc są też decyzje tendencyjne. Albo w gencjanie był osad i zbyt wiele gencjany, to nawet nie jest śmieszne. Wiele produktów jest wycofywanych, bo np. producent składnika z Chin też nie spełnił wymagań jakościowych, co okazało się post factum. Produkty teoretycznie zagrażające zdrowiu są wycofywane z klauzulą natychmiastowej wykonalności.
Generalnie trzeba przeczytać treść decyzji i wszystko jasne.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2333
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 173
Podziękował: 1390 razy
Otrzymał podziękowanie: 4882 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 15 mar 2019, 10:43

Zgadza się, należy przeczytać całość zanim zaczniemy ( myślę o sobie) panikować ;)
Dla mnie i wydaje mi się, że dla wielu z nas temat o którym się mówi od dawna, że UNIA i na ziołach łapki położy, tkwi w podświadomości na tyle mocno, że popełniam często tzw. Freudowskie pomyłki.
Cóż, pora nadeszła aby to przepracować.
0 x
userned
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 10 wrz 2017, 21:45
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: userned » piątek 29 mar 2019, 14:18

grzegorzadam pisze:
czwartek 09 mar 2017, 10:04
Jerzy Maslanky, autor książki „Od lekarza do grabarza”:

Stearynian magnezu
„Kwas stearynowy plus jon magnezu daje stearynian magnezu, będący związkiem, w którym nie ma magnezu.
Za to są skutki uboczne, które przynoszą toksyczne i niepożądane w aspekcie dobrego żywienia efekty.
Człowiek może suplementować się witaminami i minerałami, ale mogą one wcale nie zostać wchłonięte, gdyż stearynian magnezu ma zdolność do tworzenia nieprzepuszczalnej powłoki pokrywającej jelita.
Co więcej tłumi on komórki immunologiczne (tzw. T-cells), a są one przecież ważniejszym elementem systemu obronnego organizmu.
To jeden z wielu powodów, dla których suplementy w postaci płynnej są o wiele bardziej przyjazne. Sam stearynian magnezu jest używany w produkcji tabletek ze względu na jego właściwości smarujące.
Daje tym samym wyższe i szybsze efekty produkcyjne. Innym jego zadaniem jest wyeliminowanie zjawiska sklejania się tabletek w trakcie produkcji. Swoją konsystencją przypomina kredę.

Niewtajemniczeni kupujący mogą myśleć, że jest on także dodatkowym źródłem magnezu, co jest kolosalnym błędem!”

Jednym słowem, nawet samo czytanie etykiet nie daje w 100% pewności, że nasze wybory są słuszne. Choć mając w jednej ręce np. opakowanie witaminowych kapsułek, a w drugiej Mastervit w płynnej postaci, dylematów już chyba nikt nie ma :).

To jak to w końcu jest? Najnowsze badania firmy Now dowodzą że stearynian ale pochodzenia roślinnego jest całkowicie bezpieczny człowiekowi,
Źródło: Stearynian magnezu NOW FOODS
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10800
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 446
Podziękował: 22678 razy
Otrzymał podziękowanie: 15688 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 07 kwie 2019, 13:59

Napisali sami sobie laurkę, co mieli napisać, że niedobry? ;)

nie dziwi nic:
Zamienniki BPA mogą mieć tak samo szkodliwe efekty jak BPA

Obrazek

Anna Drangowska-Way, 04.04.2019 , Tagi: uszkodzenia DNA, plastik, bisfenol A, BPA

Bisfenol A używany był w produkcji opakowań żywności przez wiele lat. Badania pokazały jednak, iż narażenie na kontakt z nim powoduje problemy z płodnością. W rezultacie tych badań zaprzestano użycia bisfenolu A w produkcji opakowań i innych produktów. Jako zamienników użyto pochodnych bisfenolu A, które uznano za bezpieczne.

Najnowsze badania wykazują jednak, że one mogą być tak samo niebezpieczne, jak bisfenol A.Od lat 70. bisfenol A (BPA) budzi kontrowersje. Był on powszechnie używany do produkcji plastiku od zabawek po pojemniki na żywność. Jednakże wiele badań naukowych zaczęło wskazywać na jego szkodliwy wpływ na układ rozrodczy. Dopiero w ostatnim dziesięcioleciu firmy zaczęły wycofywać się z jego użycia i zaczęły używać zamienników BPA, których obecnie jest około 50 i najnowsze z nich są uznawane za bezpieczne. Jednakże ograniczona liczba badań wskazuje, że pochodne BPA mogą być równie niebezpieczne, jak samo BPA. Autorzy najnowszego badania, przeprowadzonego na myszach, pokazują, iż w związku z uszkodzeniami, towarzyszącymi normalnemu zużyciu produktów zawierających zamienniki BPA, mogą się z nich uwalniać szkodliwe dla zdrowia bisfenole (np. bisfenol S), które negatywnie wpływają na komórki rozrodcze zarówno samicy, jak i samców myszy.

W celu zbadania jak pochodne BPA wpływają na układ rozrodczy i płodność, naukowcy karmili ciężarne samice BPA oraz dwoma pochodnymi BPA: bisfenolem S oraz sulfonem difenylu, w dawkach uznawanych powszechnie za bezpieczne. W porównaniu z grupą kontrolną, myszy poddane działaniu BPA lub jego pochodnych miały wyższe ilości markerów wskazujących na uszkodzenia genetyczne.

Wcześniejsze badania pokazują, że bisfenole interferują z procesem mejozy, w którym wytwarzane są komórki jajowe oraz plemniki. Uszkodzenia genetyczne wyrządzane przez bisfenole były przyczyną zmian w liczbie chromosomów, która powodowała zmniejszanie liczby plemników lub poronienia.

Naukowcy obserwowali także samców myszy przez kilka kolejnych pokoleń, aby przetestować jak ekspozycja na pochodne bisfenolu A wpłynie na nie. W tym eksperymencie jedynie pierwsze pokolenie myszy miało kontakt z bisfenolami, następne pokolenia wzrastały bez kontaktu z pochodnymi BPA. Jednakże wyniki pokazały, że efekty ekspozycji na bisfenole można było obserwować przez dwa następne pokolenia.

Bisfenole nie są jedynymi substancjami na rynku, które mogą być szkodliwe. W związku z rozwojem chemii, która dała nam wiele leków i poprawiła życie człowieka, powstają też często związki chemiczne, które, choć z początku uznawane za bezpieczne, okazują się warunkować problemy zdrowotne. Szybki rozwój chemii i możliwość syntezy nowych związków chemicznych powoduje, że agencje zajmujące się orzekaniem o ich bezpieczeństwie nie nadążają za poprawnym sprawdzaniem, czy dany związek jest rzeczywiście bezpieczny dla ludzi. Nie popadajmy jednak w paranoję – nie każda nowa substancja jest szkodliwa, ale warto śledzić aktualne, niezależne badania dotyczące ich bezpieczeństwa.
http://mailer-24.pl/router/stats?x=3305 ... -bpa,18676
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 18 kwie 2019, 17:05

0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10800
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 446
Podziękował: 22678 razy
Otrzymał podziękowanie: 15688 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 16 maja 2019, 09:01

cedric pisze:
środa 15 maja 2019, 21:59
Nie tylko glifosat , ale i

Dikamba
https://zdrowie831.wordpress.com/2018/1 ... m-dikamba/
O innych i zbrodniczej synergii pomiędzy nimi niewiele wiemy...
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 03 cze 2019, 00:04

Z komentarzy pod filmem o aluminium

"Ja uprawiałem pieczarkę na regałach aluminiowych -podłoże było kwaśne .Główny Inspektor Sanitarny jak się dowiedział o tym , to przeprowadził kontrole w pieczarkarniach w Polsce ile jeszcze jest takich pieczarkarzy . Nie wiem jakie były wyniki kontroli , bo jako strona postępowania nie mam do nich dostępu , bo są tajne .Po tej kontroli mam tylko problemy że zgłosiłem te sprawę do SANEPIDU . Minister Rolnictwa też nabrał wody w usta obecny jak i poprzedni .Moja pieczarkarnia została zamknięta ,bo postawiono mi takie warunki produkcji że spełnienie ich jest niemożliwe . Nie wiem dlaczego tylko mnie jak wszyscy pieczarkarze mają takie same regały aluminiowe firmy champion Dorota Piotrowska z Grudziądza - oni mogą produkować im SANEPID nie zabrania , a też powinien .Dodam jeszcze że firma Dorota Piotrowska posługiwała się sfałszowanymi badaniami że pieczarka nie przekracza normy zawartości GLINU w pieczarce .Ale to jeszcze nie jest najgorsze , najgorsze jest to że GIS , MZ ,MR WIJHARS wiedzą o tym fałszerstwie i nie podejmują żadnych działań wyeliminowania tych regałów z obrotu , to jest przerażające .Jedyne działania jakie były o zastraszanie mojej rodziny ."

"wiem o szkodliwości aluminium, dlatego zszokowany byłem, gdy budowałem niemiecką piekarnie, pod Warszawą, nie wiem czy macie pojecie o piekarni, ale żeby pomóc to wam sobie wyobrazić: postawiliśmy tam 5 silosów na mąkę po 50ton mąki każdy, a produkcja na dobę 24tony ciasta na jedną linię, zmontowane były 2 linie, ale do sedna, wszystkie rury do transportu mąki z silosów do mieszaczy ciasta oraz same silosy były aluminiowe więc siłą rzeczy aluminium dostaje się do ciasta, taka piekarnia do karmienia Warszawy bułeczkami, życzę zdrowia Warszawiakom"https://www.youtube.com/watch?v=nVkwAzCnTHc
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10800
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 446
Podziękował: 22678 razy
Otrzymał podziękowanie: 15688 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 03 cze 2019, 00:25

GIS , MZ ,MR WIJHARS

wiedzą o tym fałszerstwie i nie podejmują żadnych działań wyeliminowania tych regałów z obrotu
wszystkie rury do transportu mąki z silosów do mieszaczy ciasta oraz same silosy były aluminiowe
więc siłą rzeczy aluminium dostaje się do ciasta,
?!
O Twoim obowiązku mówi art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego (k.p.k.)

304 § 1 k.p.k:
Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepis art. 191 § 3 stosuje się odpowiednio.
http://sprawy-karne.biz.pl/obowiazek-za ... estepstwa/
Obowiązek zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa

Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję.

Użyte określenie oznacza, iż jest to moralny obowiązek każdego praworządnego człowieka.

Z uwagi na to, iż jest to moralny obowiązek, to za jego naruszenie (tj. nie zgłoszenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa) nie grozi żadna kara, za wyjątkiem wyraźnie prawem przewidzianych szczególnych sytuacji.
https://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/ ... pstwa.html

instytucji (kontrolnych.. !? ) praworządność nie dotyczy :?: :evil:
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9527
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 665
x 187
Podziękował: 8360 razy
Otrzymał podziękowanie: 14063 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 12 lip 2019, 19:19

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10800
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 446
Podziękował: 22678 razy
Otrzymał podziękowanie: 15688 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 15 lip 2019, 13:28

10 NIEBEZPIECZNYCH SUBSTANCJI
RUJNUJĄCYCH GOSPODARKĘ HORMONALNĄ


Może nam się to wydawać dziwne, ale codziennie jesteśmy narażeni na substancje zaburzające gospodarkę hormonalną. Kiedy skumulują się one w organizmie człowieka, dochodzi do wielu problemów zdrowotnych. Pojawiają się m.in. problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała, z płodnością, problemy z pamięcią oraz choroby serca i skóry. Jakie substancje zaburzają prawidłową pracę układu hormonalnego i wpływają na nieprawidłowy poziom hormonów? Zobaczcie sami.

Pestycydy fosforoorganiczne

Powstają na bazie organicznych związków fosforu i działają w ten sam sposób jak broń chemiczna na nich oparta – blokują działanie enzymu acetylocholinoesterazy, która jest niezbędna do działania układu nerwowego owadów, ludzi oraz innych zwierząt.


W rolnictwie używane są do zwalczania szkodników na warzywach i owocach, i to właśnie zazwyczaj podczas ich konsumpcji trafiają do naszego organizmu.
Długotrwałe lub powtarzające się narażenie na te pestycydy jest groźne dla zdrowia.

Wykazano, że pestycydy fosforoorganiczne powodują niepłodność u mężczyzn, hamują rozwój mózgu u dzieci i wpływają na czynność tarczycy.

Etynyloestradiol

Etynyloestradiol jest syntetyczną postacią estrogenów (hormonów płciowych), pochodną naturalnego estradiolu, która nie ulega strawieniu w przewodzie pokarmowym po podaniu doustnym.

Obecnie ten syntetyczny hormon można znaleźć w większości współczesnych dwuskładnikowych środków antykoncepcyjnych.


Badania wykazały, że sprzyja on namnażaniu sią komórek nowotworowych i podnosi ryzyko zachorowania na raka piersi.

Polibromowane difenyloetery (PBDE)

Polibromowane difenyloetery (PBDE) stosowane są jako uniepalniacze w tworzywach sztucznych, farbach, lakierach oraz materiałach tekstylnych.

Zaburzają funkcję tarczycy poprzez blokowanie wychwytu jodu, ostatecznie zajmując jego miejsce oraz naśladując i zakłócając równowagę hormonów tarczycy.

PBDE zostały powiązane również z niższym ilorazem inteligencji i udowodniono, że wpływają negatywnie na rozwój nerwowy i fizyczny młodzieży oraz niemowląt.

Ftalany

Ftalany dodaje się do tworzyw sztucznych w celu zwiększenia ich trwałości i elastyczności.
Ich negatywne skutki zdrowotne były stale zgłaszane w różnych badaniach na całym świecie.


Badania potwierdziły, że ftalany hamują rozwój plemników oraz są powiązane z otyłością, cukrzycą i chorobami tarczycy.

BPA (Bisfenol A)

BPA rządzi naszym życiem.

Puszki z jedzeniem, plastikowe butelki, etui telefonów komórkowych, plastikowe kubeczki, miseczki, pojemniki, paragony itp. mogą zawierać niebezpieczny bisfenol.

Badania wykazały, że u ludzi, którzy mają na co dzień kontakt z paragonami, substancja ta obecna jest w moczu w ciągu kilku godzin.

BPA jest związany z otyłością, rakiem piersi, wczesnym dojrzewaniem, chorobami układu krążenia i problemami reprodukcyjnymi.

Dlatego jak najszybciej pozbądź się BPA ze swojego organizmu (więcej tutaj).
https://www.odkrywamyzakryte.com/bisfenol-usuwanie/

Nadchlorany
Nadchloran obecny jest naturalnie w środowisku w złożach azotanu i potasu.

Występuje on również jako zanieczyszczenie środowiskowe w następstwie stosowania nawozów azotowych oraz produkcji, stosowania i usuwania nadchloranu amonowego wykorzystywanego w paliwie rakietowym, materiałach wybuchowych, fajerwerkach, flarach i układach uruchamiających poduszki powietrzne w samochodach, a także w innych procesach przemysłowych.

Nadchloran może również powstawać podczas rozkładu podchlorynu sodu stosowanego do odkażania wody i może zanieczyszczać wodę pitną.

Podobnie jak w przypadku PBDE, nadchloran zastępuje jod w tarczycy i prowadzi do zmniejszenia jej aktywności.

Objawy obecności nadchloranów w organizmie obejmują nadmierny przyrost masy ciała, brak energii i depresję.

Arsen

Ten pierwiastek naturalnie występuje głęboko w skorupie ziemskiej, ale poprzez ingerencję przemysłową może zostać uwolniony i znaleźć się nawet w wodzie pitnej.

Spore stężenie tego pierwiastka znajduje się również w ryżu i rybach.

Długotrwałe narażenie na arsen może prowadzić do insulinooporności, upośledzenia prawidłowej pracy układu immunologicznego, spowolnionego rozwoju poznawczego, uszkodzenia układu krążenia oraz zwiększenia lub utraty wagi.

Perfluorowane związki organiczne (PFC)

PFC, czyli perfluorowane związki organiczne są to substancje chemiczne o właściwościach hydrofobowych i oleofobowych, dzięki którym wykonane z nich przedmioty są odporne na działanie wody i tłuszczu i nie ulegają rozkładowi pod ich wpływem.

PFC są powszechnie stosowane w produkcji opakowań do żywności odpornych na tłuszcz, np. pudełek na hamburgery, opakowań na frytki, plamoodpornych tkaninach, wodoodpornych impregnatach, niciach dentystycznych oraz do wytwarzania nieprzywierających powłok garnków i patelni.

PFC zaburzają gospodarkę hormonalną i mogą powodować niepłodność, osłabiać plemniki, oraz wywoływać choroby serca i tarczycy.

Wiąże się je także z wysokim poziomem cholesterolu i niską masą urodzeniową u niemowląt.

Rtęć

Rtęć jest toksyczna i niebezpieczna szczególnie dla kobiet w ciąży i ich dzieci.

Kiedy dostanie się do ciała, jest magazynowany w nerkach, krwi, śledzionie, mózgu, wątrobie, kościach i tkankach tłuszczowych.

Niekorzystnie wpływa na produkcję hormonów niezbędnych do menstruacji i owulacji.

Rtęć atakuje również trzustkę, wpływając na produkcję insuliny.

Najpopularniejsze obecnie źródła rtęci to szczepionki, owoce morza oraz dentystyczne wypełnienia w postaci plomb amalgamatowych.

Dioksyny

Dioksyny to organiczne związki chemiczne, które w niezamierzony sposób powstają w śladowych ilościach podczas różnych reakcji chemicznych prowadzonych w przemyśle, np. w produkcji środków ochrony roślin, celulozy i papieru oraz samorzutnie, np. w trakcie spalania węgla, odpadów (komunalnych, szpitalnych i przemysłowych), w transporcie drogowym, a także podczas pożarów lasów, wysypisk śmieci i kubłów na śmieci.

Dioksyny podnoszą ryzyko chorób serca i cukrzycy oraz są związane ze zmniejszoną płodnością, słabą aktywnością plemników i ich niską liczbą.

Odpowiedzialne są również za samoistne poronienia i różnorodne zakłócenia w rozwoju zarodka.

Chociaż całkowite wyeliminowanie narażenia na substancje zaburzające gospodarkę hormonalną jest trudne, to mimo to świadomie można je ograniczyć.

Zwracajmy uwagę na jakość i źródło pochodzenia kupowanej żywności.

Uzupełniajmy dietę o jod, który chroni naszą tarczycę.

Unikajmy plastikowych i nieprzywierających naczyń, garnków, pojemników itp.

I przede wszystkim regularnie oczyszczajmy nasz organizm ze skumulowanych toksyn.
https://www.odkrywamyzakryte.com/gospodarka-hormonalna/
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 04 wrz 2019, 20:54

KADM A ROZPAD KARNOZYNY

http://www.phmd.pl/api/files/view/28860.pdf

Karnozyna i karnozynaza a choroby nerek
Carnosine, carnosinase and kidney diseases
Katarzyna Kiliś-Pstrusińska
Katedra i Klinika Nefrologii Pediatrycznej Akademii Medycznej we Wrocławiu

" W badaniach rodzin obejmujących dziecko z przewlekłą chorobą nerek(PChN) i dwoje jego biologicznych, zdrowych rodziców,
nie stwierdzono istotnych różnic w przekazywaniu alleli polimorfizmu genu CNDP1 od heterozygotycznych rodziców chorych na PChN w przebiegu przewlekłego cewkowo-śródmiąższowego zapalenia nerek. Sugeruje to, że polimorfizm ten nie ma znaczenia w rozwoju niewydolności
nerek u pacjentów cierpiących na to schorzenie. Wykazano natomiast związek polimorfizmu CNDP1 z rozwojem PChN
w przebiegu glomerulopatii. Odmiennie jednak niż u osób z nefropatią cukrzycową, najkrótsza forma alleliczna wariantu D18S880, tj. 5, w większym stopniu predysponowała do uszkodzenia nerek [27]. Ci sami autorzy stwierdzili istotnie większą aktywność karnozynazy w surowicy
osób chorych w porównaniu do obserwowanej u ich rodziców, niewykazujących cech dysfunkcji nerek, co może
przemawiać za patofizjologiczną rolą tego enzymu w rozwoju różnych nefropatii, nie tylko o cukrzycowej etiologii. Interpretacja powyższych wyników musi być ostrożna.
Obecnie wiadomo, że wiele czynników może wpływać na aktywność karnozynazy [40,42,43]. Większa aktywność
karnozynazy i zakładane w konsekwencji niższe stężenie jej naturalnego substratu – karnozyny, może być przejawem
osłabienia antyoksydacyjnego i cytoprotekcyjnego działania tego dwupeptydu w PChN.
Pod uwagę muszą być brane także zaburzenia metabolizmu peptydów histydynowych i/lub brak właściwych reakcji adaptacyjnych nerek objętych procesem chorobowym. W badaniach różnych autorów nie potwierdzono opisywanego przez Jansena i wsp. istotnego statystycznie związku między genotypem wariantu D18S880 genu CNDP1 a aktywnością karnozynazy w surowicy [7,27]. Zaobserwowano natomiast tendencję do mniejszej aktywności enzymu u osób z genotypem
6-6 w porównaniu do nosicieli genotypów 5-6 i 6-7 [27].
Jednym z silnych aktywatorów karnozynazy jest kadm [29,53]. W zaawansowanych stadiach PChN dochodzi do
kumulacji tego pierwiastka w organizmie, m.in. w nerkach i w kościach [55]. Podwyższone stężenie kadmu stwierdzono we krwi pacjentów leczonych nerkozastępczo [54]. Wykazuje on działanie prooksydacyjne, polegające m.in.
na obniżeniu stężenia antyoksydantów we krwi. Kadm prowadzi do zmiany aktywności enzymów, zależnej od jonów metali. Nie można wykluczyć, że wzrost aktywności karnozynazy w surowicy chorych na PChN związany jest z kumulacją tego pierwiastka śladowego.
"
0 xcedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 08 wrz 2019, 20:40

TALK

https://raypeatforum.com/community/thre ... -it.30653/

Nawet niewielka ilość talku może powodować cukrzycę II, Benadryl może to odwrócić

Jak wielu moich czytelników wie, talk był ostatnio uważany za czynnik rakotwórczy (jajnika).
https://www.drugdangers.com/talcum-powder/lawsuit/


Było kilka pozwów zbiorowych przeciwko producentom dziecięcych proszków zawierających talk, a te, które osiągnęły już werdykt, uznają sprzedawców talku za winnych. Jednak ilość talku nałożonego na ciało przez użytkowników proszku dla niemowląt jest raczej duża, zwykle co najmniej kilka gramów na aplikację, a dostawcy proszku wielokrotnie twierdzili, że przy stosowaniu w ilościach poniżej gramów talk jest całkowicie bezpieczny.

Poniższe badanie zaczyna się nie zgadzać. To pokazuje, że nawet niewielka ilość (HED 1,5 mg / kg) codziennie niezawodnie powoduje cukrzycę II (T2DM) w ciągu zaledwie 2-3 tygodni. Tę ekspozycję na talk można uzyskać, biorąc zaledwie 1-2 tabletki większości leków na receptę, ponieważ talk jest stosowany jako substancja pomocnicza w większości leków farmaceutycznych. Oznacza to, że wiele przypadków T2DM ma pochodzenie jatrogenne, ponieważ większość ludzi w USA przyjmuje co najmniej jeden lek na receptę dziennie. Dobrą wiadomością jest to, że nawet niska dawka Benadryl (difenhydramina) była w stanie odwrócić większość patologii cukrzycowej wywołanej przez talk w ciągu zaledwie 3 tygodni. HED Benadryl zastosowany w badaniu wynosił 0,15 mg / kg dziennie, co oznacza, że ​​dla większości osób wystarczy 10 mg-15 mg dziennie, aby powtórzyć plan badania. Ponieważ większość dostępnych na rynku preparatów Benadryl zawiera co najmniej 25 mg na tabletkę, bardzo łatwo (i tanio) powinno być w stanie powstrzymać uszkodzenia spowodowane przez talk. Ponadto istnieją inne badania wykazujące przeciwnowotworowe działanie Benadrylu, więc ta skromna substancja chemiczna może nawet być w stanie powstrzymać rakotwórcze uszkodzenia spowodowane przez zaróbkę.

Ocena difenhydraminy w cukrzycy typu 2 indukowanej przez talk u szczurów Wistar. - PubMed - NCBI

„... Ocenę difenhydraminy w cukrzycy typu 2 wywołanej przez talk przeprowadzono u szczurów Wistar. Podawanie doustne talku (10 mg / kg) przez 21 dni zwiększyło poziomy transaminazy pirogronianowej glutaminianu (SGPT), transaminazy oksalooctanowej glutaminianu ( SGOT), kreatyniny w surowicy, glukozy we krwi, mocznika, kwasu moczowego i trójglicerydów (TG), ale gdy zwierzęta traktowano difenhydraminą (DPH), poziomy wyżej wymienionych parametrów biochemicznych znacznie spadły (p <0,0001). Stwierdzono, że cholesterol i lipoproteina o wysokiej gęstości (HDL) są zmniejszone w kontroli cukrzycy (DM), a gdy były leczone zwierzętami kontrolnymi DPH, ich twórcy znacznie się zwiększyli. Badanie przeprowadzone na DM i difenhydraminie sugeruje, że Talk zwiększa poziom glukozy we krwi w dawce 10 mg / kg (0,14 gm) i difenhydramina (1 mg / kg) zmniejsza podwyższony poziom glukozy we krwi. Te odkrycia po prostu wskazują, że difenhydramina może być przydatna w postępowaniu z talkiem d cukrzyca ”.
0 xcedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 12 wrz 2019, 12:39

https://www.longevitylive.com/live-bett ... mph-nodes/

Twój kolorowy nowy tatuaż może wpływać na układ limfatyczny
Pie Mulumba Pie Mulumba / 3 września 2019

Czy szukasz nowego tatuażu? Coś sentymentalnego, ale przyciągającego wzrok i kolorowego? Jeśli tak, może być konieczne przerwanie dodawania nowych wzorów do skóry, ponieważ według nowych badań może to być niezwykle szkodliwe dla układu limfatycznego organizmu. Szczególnie twoje węzły chłonne.

Dla tych, którzy nie wiedzą, twój układ limfatyczny jest siecią narządów, naczyń i węzłów chłonnych, odpowiedzialną za jazdę po ciele toksyn, odpadów i innych niepożądanych materiałów.

Węzły chłonne są rozmieszczone w ludzkim ciele i pomagają zwalczać infekcje i choroby. Robią to, pomagając przenosić płyn limfatyczny, który zawiera białe krwinki, w całym ciele. Ponieważ białe krwinki są odpowiedzialne za zwalczanie infekcji, utrzymanie zdrowia układu limfatycznego ma ogromne znaczenie.

Upośledzony układ limfatyczny wykazuje objawy, które obejmują chroniczne zmęczenie, obrzęk węzłów chłonnych (szczególnie w gardle i pod pachami), bóle mięśni, zapalenie stawów i częste infekcje.

Badania
Badania opublikowane w czasopiśmie Particle and Fibre Toxicology wykazały, że niektóre cząsteczki metalu, w tym chrom i nikiel, z igieł do tatuażu, wędrują do węzłów chłonnych organizmu. Odkrycie to, dokonane przez naukowców z Europejskiego Ośrodka Promieniowania Synchrotronowego (ESRF) w Grenoble we Francji, ujawniło możliwe wyjaśnienie reakcji alergicznych na niektóre tatuaże.

Poprzednie badanie opublikowane w czasopiśmie Nature 2017 przez tych samych naukowców wykazało, że pigmenty wyciekały z miejsca tatuażu i docierały do ​​węzłów chłonnych organizmu. Podczas gdy większość pigmentów pozostaje na skórze, ponieważ cząsteczki atramentu są zbyt duże, aby układ odpornościowy mógł się zepsuć, bardzo niewielka ilość najdrobniejszych cząsteczek jest usuwana przez układ odpornościowy i ostatecznie osadzają się w węzłach chłonnych .

To samo badanie ujawniło także nanocząstki metali w węzłach chłonnych badanych. Dlatego próbowali znaleźć związek między metalami a pigmentami stosowanymi w tuszach do tatuażu. Problem nanocząstek wynika z faktu, że są one potencjalnie bardziej niebezpieczne niż większe cząstki, ponieważ potencjalnie są bardziej skuteczne w uwalnianiu toksycznych pierwiastków.

„Kontynuowaliśmy nasze poprzednie badania, próbując znaleźć związek między żelazem, chromem i niklem a zabarwieniem atramentów”, wyjaśnia autor badania Ines Schreiver, „Po przestudiowaniu kilku próbek tkanek ludzkich i znalezieniu składników metalicznych, zdaliśmy sobie sprawę że musi być coś jeszcze… Potem pomyśleliśmy o przetestowaniu igły i to był nasz moment „eureki”. ”

Wyniki
Aby lepiej potwierdzić swoje odkrycia, naukowcy zeskanowali mikroskopię elektronową dziewięciu igieł. Trzy były skanowane przed użyciem, a trzy były skanowane po wytatuowaniu atramentu z sadzy na świńskiej skórze. Kolejne trzy zostały zeskanowane po wytatuowaniu tuszem z dwutlenku tytanu na świńskiej skórze. Następnie naukowcy wykorzystali promienie rentgenowskie do zbadania świńskiej skóry i odkryli, że dwa metale ubywają z igły, gdy reagują z dwutlenkiem tytanu. Dlaczego to jest ważne? Pigment ten często znajduje się w kolorowych tuszach do tatuażu, takich jak niebieski, zielony i czerwony.

Fakt, że wszystkie pigmenty i cząsteczki zużywające się osadzają się w węzłach chłonnych, wymaga zwrócenia szczególnej uwagi na rozwój alergii”, mówi Schreiver. „Niestety dzisiaj nie jesteśmy w stanie określić dokładnego wpływu na zdrowie ludzi i możliwego rozwoju alergii wynikającego ze zużycia igieł do tatuażu. Są to skutki długoterminowe, które można ocenić jedynie w długoterminowych badaniach epidemiologicznych, które monitorują zdrowie tysięcy ludzi przez dziesięciolecia. ”

Jak możemy chronić nasz układ limfatyczny?
Twój układ limfatyczny jest niezwykle ważny, a jego brak może służyć osłabieniu układu odpornościowego. Zwiększy to wtedy ryzyko chorób i innych poważnych problemów zdrowotnych. Zauważysz również objawy, takie jak poranna sztywność, zmęczenie, wzdęcia, mgła mózgowa, obrzęk gruczołów, gdy twój układ limfatyczny zostanie zatkany.

Powiedziawszy to, istnieje kilka sposobów na utrzymanie zdrowego układu limfatycznego.

Oczyść swoje środowisko
Jak wspomniano, układ limfatyczny pomaga pozbyć się odpadów i toksyn. Dlatego najlepiej jest upewnić się, że system nie jest narażony na działanie toksyn zewnętrznych. Wynika to z faktu, że wolne rodniki mogą wpływać na funkcjonowanie układu limfatycznego.

Możesz zmniejszyć ekspozycję na toksyczne środowiska, unikając chemikaliów w żywności, produktach kosmetycznych, a nawet domowych środkach czyszczących.

Pij dużo płynów
Płynem przepływającym przez układ limfatyczny jest głównie woda. Dlatego niskie spożycie wody oznacza mniej płynu limfatycznego przepływającego przez ciało.

Dlatego ważne jest, aby pić wystarczającą ilość wody i unikać napojów takich jak napoje gazowane i nadmiar alkoholu, które będą służyć wyłącznie do odwodnienia organizmu.

Jedz dietę przeciwzapalną i pożywną
Dieta bogata w przeciwutleniacze i anty-zapalne właściwości nie tylko walczą z wolnymi rodnikami, ale także poprawiają przepływ limfy (1).

Dlatego spróbuj włączyć więcej zielonych, liściastych warzyw i pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe omega, takich jak łosoś. Powinieneś także jeść więcej orzechów, nasion i owoców.

Zarządzaj poziomem stresu
Stres jest normalny, jednak przewlekły stres wkrótce odbije się na twoim układzie limfatycznym. Dlatego ważne jest przyjęcie skutecznych technik radzenia sobie ze stresem.

Może to obejmować medytację, jogę, tai chi, ćwiczenia oddechowe, taniec, a nawet słuchanie muzyki.

Pozostań aktywny
Prowadzenie aktywnego trybu życia i znajdowanie sposobów na włączenie ruchu do codziennego życia pomoże utrzymać przepływ limfy.

Staraj się być aktywny dzięki prostym ćwiczeniom, takim jak joga, jogging, a nawet skakanie.

Spróbuj masażu lub szczotkowania na sucho
Według badań opublikowanych w Journal of Manipulative and Physiological Therapeutics, masaż mający na celu pomoc w przekrwieniu układu limfatycznego jest również skuteczny w znacznej poprawie intensywności bólu, ciśnienia bólu i progu bólu. Na szczęście nie trzeba zameldować się w spa, aby skorzystać z tego rodzaju masażu. Masowanie siebie może być równie skuteczne.

Można również zastosować szczotkowanie na sucho, aby wspomóc zdrowy układ limfatyczny. Chociaż badań jest niewiele, uważa się, że szczotkowanie na sucho sprzyja zarówno przepływowi limfy i krwi. Jeśli chcesz wypróbować czyszczenie na sucho, ale nie wiesz, od czego zacząć, kliknij tutaj.

Chwila, a co powiesz na bezpieczny tatuaż?
Oto kilka sposobów, jak:
Jeśli chcesz uzyskać tatuaż, ważne jest, aby przeprowadzić badania. Potwierdź, że tatuażysta i sklep mają odpowiednie licencje. W rzeczywistości ich certyfikat licencyjny powinien być w widocznym miejscu na swojej stronie internetowej i na ścianie sklepu.
Sklep z tatuażami nigdy nie wytatuuje nikogo poniżej 18 roku życia, ponieważ jest to nielegalne. Tak więc, jeśli zauważysz, że ktoś w młodszym wieku dostaje tatuaż, prawdopodobnie powinieneś pominąć sklep.
Jeśli zauważysz, że salon tatuażu jest pokryty brudem i brudem i że otacza go silny odór, prawdopodobnie powinieneś unikać wykonywania tatuażu.
Jeśli sklep jest czysty, ale zauważysz, że artysta nie zdezynfekował obszaru na skórze, powinieneś być nieco ostrożny.
Czy to zaboli?
Ból zależy od twojej własnej tolerancji na ból i lokalizacji. Wytatuowanie może zaszkodzić, jeśli zostanie wykonane na czole, szyi, kręgosłupie, żebrach, rękach, kostkach, a następnie na czubku stóp. Jest tak, ponieważ obszary, o których mowa, mają więcej nerwów i mniej ciała.

Jeśli czujesz, że walczysz z bólem, spróbuj poćwiczyć techniki głębokiego oddychania. W żadnym wypadku nie należy przyjmować żadnych środków przeciwbólowych, takich jak Ibuprofen lub aspiryna, ponieważ mogą one rozrzedzić krew i spowodować nadmierne krwawienie.

W trosce o twój nowy tatuaż
Zawsze powinieneś zapytać swoją artystkę tatuażu o to, jak możesz dbać o swój nowy atrament do ciała. Mogą sugerować następujące wskazówki:

Zawsze myj ręce przed zdjęciem opatrunku, aby oczyścić obszar.
Należy unikać mycia tatuażu wszelkimi mydłami zawierającymi substancje zapachowe lub alkohol. Zamiast tego użyj zalecanego przez artystę środka czyszczącego.
Twój tatuaż może zacząć łuszczyć się lub łuszczyc w pierwszym tygodniu. Jest to całkowicie normalne i ważne jest, aby nie wybierać.
Zainwestuj w dobry filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania i nie wystawiaj tatuażu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
Jeśli naprawdę chcesz zmniejszyć ryzyko infekcji i upewnić się, że tatuaż leczy się prawidłowo, powinieneś priorytetowo potraktować swoją opiekę pooperacyjną. To powiedziawszy, powinieneś udać się do lekarza, jeśli zauważysz którykolwiek z następujących objawów:

skóra ciepła lub delikatna w dotyku
uczucie pieczenia
obrzęk po upływie pierwszych kilku dni
ropa zielona lub żółta
okropny odór
Czy są jakieś skutki uboczne uzyskania tatuażu?
Zanim ozdobisz swoje ciało tuszem, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie może wystąpić.

Ryzyko to obejmuje infekcje skóry, reakcję alergiczną (na tusz do tatuażu), bliznowacenie oraz zwiększone ryzyko zakażenia wirusem HIV i wirusowego zapalenia wątroby typu C z powodu braku sterylizacji igłą przez tatuażysty.

Jak są trwałe?
Całkiem trwałe, ale istnieją sposoby, aby skutecznie usunąć tatuaże. Skuteczne usuwanie tatuaży nie jest gwarantowane dla wszystkich, ponieważ zależy to od rozmiaru, rodzaju i koloru użytego tuszu, a także od tego, jak głęboko artysta sięgnął swoimi narzędziami.

Skuteczne usunięcie tatuażu można wykonać za pomocą laseroterapii, dermabrazji (użycie narzędzia do szlifowania medycznego służy do usuwania warstw skóry zawierających cząsteczki tuszu, co następnie pomaga usunąć tatuaż) oraz operacji, w której zastosowany będzie wzrost skalpel do usunięcia tatuażu. Te metody są zarówno drogie, jak i bolesne. Dlatego ważne jest, aby mieć pewność, że wykonasz tatuaż, którego raczej nie pożałujesz. Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której żałujesz tatuażu i nie możesz sobie pozwolić na usunięcie, możesz poprosić swojego tatuatora o zatuszowanie twojego obecnego tatuażu nowy.


Jeśli chcesz zachować zdrowie swojego ciała, najlepiej chronić swój układ limfatyczny. Tatuaże są pięknymi dziełami sztuki ciała i możesz je dodać do swojej skóry. Jednak zanim to zrobisz, najlepiej nie spiesz się. Powinieneś upewnić się, że nie zamierzasz narażać swojego zdrowia na jej uzyskanie.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10800
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 446
Podziękował: 22678 razy
Otrzymał podziękowanie: 15688 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 12 wrz 2019, 16:25

Kiedyś tatuowano niewolników, teraz robią to sami i jeszcze płacą :D

Ciekawe, czy kiedykolwiek skojarzą kłopoty zdrowotne z ''upiększającym'' ''zabiegiem..

Obrazek

Obrazek
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 2626
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 29
Podziękował: 1665 razy
Otrzymał podziękowanie: 3559 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 13 wrz 2019, 11:27

https://www.odkrywamyzakryte.com/folia-aluminiowa/  

"Milena SpecjałNie wiem czy o to chodziło w pytaniu; w każdym razie dopalacze i narkotyki mogą same w sobie zawierać związki aluminium.
Wciągane nosem, z łatwością przedostają się wprost do mózgu, gdzie mogą robić spustoszenie
. W przeciwieństwie do układu pokarmowego, gdzie część metali jest usuwana - w nosie nie mamy żadnych skutecznych barier ochronnych...

Profesor Chris Exley, badający wpływ aluminium na człowieka , mówił kiedyś na ten temat : bodajże kokaina zawiera dużo aluminium (ale nie pamiętam dokładnie ).

Stąd problemy z pamięcią, alergie, przewlekłe zmęczenie, przyspieszone starzenie - mogą u narkomanów wynikać m.in. z zatrucia aluminum i uszkodzenia mózgu.Lubię to! · Odpowiedz · 22 godz. Milena Specjałhttps://pubs.rsc.org/.../articlehtml/2013/em/c3em00374d

Znalazłam artykuł. Źródła wziewnego aluminum to głównie ekspozycja w miejscach pracy (w przemyśle), a także papierosy, cygara, marihuana , kokaina, heroina, a także kosmetyki (antyperspiranty) inne aerozole.

Na co dzień też niestety je wdychamy w zanieczyszczonym powietrzu."
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 11845
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 601
Podziękował: 22336 razy
Otrzymał podziękowanie: 18933 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 05 paź 2019, 22:56

Znowu nas straszą? Media o trujących i zdrowych świecach - Agnieszka Zell

https://www.youtube.com/watch?v=FXwSM1GDUm8

Opublikowany 5 paź 2019
0 xODPOWIEDZ