Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2321
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 169
Podziękował: 1354 razy
Otrzymał podziękowanie: 4845 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 14 mar 2019, 22:16

Z ziołami i innymi znachorskimi specjałami schodzimy do podziemia.
Czy w klasycznych Zielarniach też ich nie będzie ?
Czy fitofarmaceutyki zawierające "szkodliwe" z listy, też nie będą dostępne ?
Zgroza....dla mnie to wystarczający powód aby popaść w depresję :(
0 xSeji
Posty: 473
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 381
x 8
Podziękował: 492 razy
Otrzymał podziękowanie: 383 razy
Kontakt:

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: Seji » czwartek 14 mar 2019, 23:08

Nie zdziwiłabym się, gdyby ktoś po przeczytaniu całego tego wątku i jemu podobnych popadł w depresję, albo by mu się pogorszyło od samego myślenia o otaczających go wszędzie truciznach!
Czytają nas różni, pewnie też młodzież, nie powielajmy wszystkiego bezkrytycznie!
Dzisiaj tak naprawdę nie wiadomo, ile w krytycznym artykule prawdy, a ile nieprawdy.
Nawet w książkach rzadko kiedy bywa prawda, nie wspominając już o "całej prawdzie".
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 8595
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 318
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 12031 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 14 mar 2019, 23:33

Wycofane z obrotu, to wcale nie znaczy szkodliwe, choć wiele z nich takimi zdecydowanie jest. Często jest tak, jak poprzedniczki i poprzednicy sugerowali, że jest nowszy, o wiele droższy "lek". Być może np. producent wody utlenionej wpadł na ten sam pomysł?
Jednak patrząc na te decyzje absolutna większość dotyczy parametrów jakościowych określonych serii produkcyjnych, nie samego produktu jako takiego. O wycofanie wnosi Narodowy Instytut Leków, a czasami sami producenci lub ich dystrybutorzy.
Np. jakieś serie korzenia łopianu wycofano ze względu na wygląd! Nikt niczego nie badał, więc są też decyzje tendencyjne. Albo w gencjanie był osad i zbyt wiele gencjany, to nawet nie jest śmieszne. Wiele produktów jest wycofywanych, bo np. producent składnika z Chin też nie spełnił wymagań jakościowych, co okazało się post factum. Produkty teoretycznie zagrażające zdrowiu są wycofywane z klauzulą natychmiastowej wykonalności.
Generalnie trzeba przeczytać treść decyzji i wszystko jasne.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2321
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 169
Podziękował: 1354 razy
Otrzymał podziękowanie: 4845 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 15 mar 2019, 10:43

Zgadza się, należy przeczytać całość zanim zaczniemy ( myślę o sobie) panikować ;)
Dla mnie i wydaje mi się, że dla wielu z nas temat o którym się mówi od dawna, że UNIA i na ziołach łapki położy, tkwi w podświadomości na tyle mocno, że popełniam często tzw. Freudowskie pomyłki.
Cóż, pora nadeszła aby to przepracować.
0 x
userned
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 10 wrz 2017, 21:45
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: userned » piątek 29 mar 2019, 14:18

grzegorzadam pisze:
czwartek 09 mar 2017, 10:04
Jerzy Maslanky, autor książki „Od lekarza do grabarza”:

Stearynian magnezu
„Kwas stearynowy plus jon magnezu daje stearynian magnezu, będący związkiem, w którym nie ma magnezu.
Za to są skutki uboczne, które przynoszą toksyczne i niepożądane w aspekcie dobrego żywienia efekty.
Człowiek może suplementować się witaminami i minerałami, ale mogą one wcale nie zostać wchłonięte, gdyż stearynian magnezu ma zdolność do tworzenia nieprzepuszczalnej powłoki pokrywającej jelita.
Co więcej tłumi on komórki immunologiczne (tzw. T-cells), a są one przecież ważniejszym elementem systemu obronnego organizmu.
To jeden z wielu powodów, dla których suplementy w postaci płynnej są o wiele bardziej przyjazne. Sam stearynian magnezu jest używany w produkcji tabletek ze względu na jego właściwości smarujące.
Daje tym samym wyższe i szybsze efekty produkcyjne. Innym jego zadaniem jest wyeliminowanie zjawiska sklejania się tabletek w trakcie produkcji. Swoją konsystencją przypomina kredę.

Niewtajemniczeni kupujący mogą myśleć, że jest on także dodatkowym źródłem magnezu, co jest kolosalnym błędem!”

Jednym słowem, nawet samo czytanie etykiet nie daje w 100% pewności, że nasze wybory są słuszne. Choć mając w jednej ręce np. opakowanie witaminowych kapsułek, a w drugiej Mastervit w płynnej postaci, dylematów już chyba nikt nie ma :).

To jak to w końcu jest? Najnowsze badania firmy Now dowodzą że stearynian ale pochodzenia roślinnego jest całkowicie bezpieczny człowiekowi,
Źródło: Stearynian magnezu NOW FOODS
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10735
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 442
Podziękował: 22341 razy
Otrzymał podziękowanie: 15564 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 07 kwie 2019, 13:59

Napisali sami sobie laurkę, co mieli napisać, że niedobry? ;)

nie dziwi nic:
Zamienniki BPA mogą mieć tak samo szkodliwe efekty jak BPA

Obrazek

Anna Drangowska-Way, 04.04.2019 , Tagi: uszkodzenia DNA, plastik, bisfenol A, BPA

Bisfenol A używany był w produkcji opakowań żywności przez wiele lat. Badania pokazały jednak, iż narażenie na kontakt z nim powoduje problemy z płodnością. W rezultacie tych badań zaprzestano użycia bisfenolu A w produkcji opakowań i innych produktów. Jako zamienników użyto pochodnych bisfenolu A, które uznano za bezpieczne.

Najnowsze badania wykazują jednak, że one mogą być tak samo niebezpieczne, jak bisfenol A.Od lat 70. bisfenol A (BPA) budzi kontrowersje. Był on powszechnie używany do produkcji plastiku od zabawek po pojemniki na żywność. Jednakże wiele badań naukowych zaczęło wskazywać na jego szkodliwy wpływ na układ rozrodczy. Dopiero w ostatnim dziesięcioleciu firmy zaczęły wycofywać się z jego użycia i zaczęły używać zamienników BPA, których obecnie jest około 50 i najnowsze z nich są uznawane za bezpieczne. Jednakże ograniczona liczba badań wskazuje, że pochodne BPA mogą być równie niebezpieczne, jak samo BPA. Autorzy najnowszego badania, przeprowadzonego na myszach, pokazują, iż w związku z uszkodzeniami, towarzyszącymi normalnemu zużyciu produktów zawierających zamienniki BPA, mogą się z nich uwalniać szkodliwe dla zdrowia bisfenole (np. bisfenol S), które negatywnie wpływają na komórki rozrodcze zarówno samicy, jak i samców myszy.

W celu zbadania jak pochodne BPA wpływają na układ rozrodczy i płodność, naukowcy karmili ciężarne samice BPA oraz dwoma pochodnymi BPA: bisfenolem S oraz sulfonem difenylu, w dawkach uznawanych powszechnie za bezpieczne. W porównaniu z grupą kontrolną, myszy poddane działaniu BPA lub jego pochodnych miały wyższe ilości markerów wskazujących na uszkodzenia genetyczne.

Wcześniejsze badania pokazują, że bisfenole interferują z procesem mejozy, w którym wytwarzane są komórki jajowe oraz plemniki. Uszkodzenia genetyczne wyrządzane przez bisfenole były przyczyną zmian w liczbie chromosomów, która powodowała zmniejszanie liczby plemników lub poronienia.

Naukowcy obserwowali także samców myszy przez kilka kolejnych pokoleń, aby przetestować jak ekspozycja na pochodne bisfenolu A wpłynie na nie. W tym eksperymencie jedynie pierwsze pokolenie myszy miało kontakt z bisfenolami, następne pokolenia wzrastały bez kontaktu z pochodnymi BPA. Jednakże wyniki pokazały, że efekty ekspozycji na bisfenole można było obserwować przez dwa następne pokolenia.

Bisfenole nie są jedynymi substancjami na rynku, które mogą być szkodliwe. W związku z rozwojem chemii, która dała nam wiele leków i poprawiła życie człowieka, powstają też często związki chemiczne, które, choć z początku uznawane za bezpieczne, okazują się warunkować problemy zdrowotne. Szybki rozwój chemii i możliwość syntezy nowych związków chemicznych powoduje, że agencje zajmujące się orzekaniem o ich bezpieczeństwie nie nadążają za poprawnym sprawdzaniem, czy dany związek jest rzeczywiście bezpieczny dla ludzi. Nie popadajmy jednak w paranoję – nie każda nowa substancja jest szkodliwa, ale warto śledzić aktualne, niezależne badania dotyczące ich bezpieczeństwa.
http://mailer-24.pl/router/stats?x=3305 ... -bpa,18676
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 2104
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 26
Podziękował: 1491 razy
Otrzymał podziękowanie: 3027 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 18 kwie 2019, 17:05

0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10735
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 442
Podziękował: 22341 razy
Otrzymał podziękowanie: 15564 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 16 maja 2019, 09:01

cedric pisze:
środa 15 maja 2019, 21:59
Nie tylko glifosat , ale i

Dikamba
https://zdrowie831.wordpress.com/2018/1 ... m-dikamba/
O innych i zbrodniczej synergii pomiędzy nimi niewiele wiemy...
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 2104
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 26
Podziękował: 1491 razy
Otrzymał podziękowanie: 3027 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 03 cze 2019, 00:04

Z komentarzy pod filmem o aluminium

"Ja uprawiałem pieczarkę na regałach aluminiowych -podłoże było kwaśne .Główny Inspektor Sanitarny jak się dowiedział o tym , to przeprowadził kontrole w pieczarkarniach w Polsce ile jeszcze jest takich pieczarkarzy . Nie wiem jakie były wyniki kontroli , bo jako strona postępowania nie mam do nich dostępu , bo są tajne .Po tej kontroli mam tylko problemy że zgłosiłem te sprawę do SANEPIDU . Minister Rolnictwa też nabrał wody w usta obecny jak i poprzedni .Moja pieczarkarnia została zamknięta ,bo postawiono mi takie warunki produkcji że spełnienie ich jest niemożliwe . Nie wiem dlaczego tylko mnie jak wszyscy pieczarkarze mają takie same regały aluminiowe firmy champion Dorota Piotrowska z Grudziądza - oni mogą produkować im SANEPID nie zabrania , a też powinien .Dodam jeszcze że firma Dorota Piotrowska posługiwała się sfałszowanymi badaniami że pieczarka nie przekracza normy zawartości GLINU w pieczarce .Ale to jeszcze nie jest najgorsze , najgorsze jest to że GIS , MZ ,MR WIJHARS wiedzą o tym fałszerstwie i nie podejmują żadnych działań wyeliminowania tych regałów z obrotu , to jest przerażające .Jedyne działania jakie były o zastraszanie mojej rodziny ."

"wiem o szkodliwości aluminium, dlatego zszokowany byłem, gdy budowałem niemiecką piekarnie, pod Warszawą, nie wiem czy macie pojecie o piekarni, ale żeby pomóc to wam sobie wyobrazić: postawiliśmy tam 5 silosów na mąkę po 50ton mąki każdy, a produkcja na dobę 24tony ciasta na jedną linię, zmontowane były 2 linie, ale do sedna, wszystkie rury do transportu mąki z silosów do mieszaczy ciasta oraz same silosy były aluminiowe więc siłą rzeczy aluminium dostaje się do ciasta, taka piekarnia do karmienia Warszawy bułeczkami, życzę zdrowia Warszawiakom"https://www.youtube.com/watch?v=nVkwAzCnTHc
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10735
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 442
Podziękował: 22341 razy
Otrzymał podziękowanie: 15564 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 03 cze 2019, 00:25

GIS , MZ ,MR WIJHARS

wiedzą o tym fałszerstwie i nie podejmują żadnych działań wyeliminowania tych regałów z obrotu
wszystkie rury do transportu mąki z silosów do mieszaczy ciasta oraz same silosy były aluminiowe
więc siłą rzeczy aluminium dostaje się do ciasta,
?!
O Twoim obowiązku mówi art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego (k.p.k.)

304 § 1 k.p.k:
Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepis art. 191 § 3 stosuje się odpowiednio.
http://sprawy-karne.biz.pl/obowiazek-za ... estepstwa/
Obowiązek zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa

Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję.

Użyte określenie oznacza, iż jest to moralny obowiązek każdego praworządnego człowieka.

Z uwagi na to, iż jest to moralny obowiązek, to za jego naruszenie (tj. nie zgłoszenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa) nie grozi żadna kara, za wyjątkiem wyraźnie prawem przewidzianych szczególnych sytuacji.
https://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/ ... pstwa.html

instytucji (kontrolnych.. !? ) praworządność nie dotyczy :?: :evil:
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9105
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 635
x 176
Podziękował: 7805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13383 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 12 lip 2019, 19:19

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10735
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 442
Podziękował: 22341 razy
Otrzymał podziękowanie: 15564 razy

Re: TRUCIZNY (żywność, leki, kosmetyki)

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 15 lip 2019, 13:28

10 NIEBEZPIECZNYCH SUBSTANCJI
RUJNUJĄCYCH GOSPODARKĘ HORMONALNĄ


Może nam się to wydawać dziwne, ale codziennie jesteśmy narażeni na substancje zaburzające gospodarkę hormonalną. Kiedy skumulują się one w organizmie człowieka, dochodzi do wielu problemów zdrowotnych. Pojawiają się m.in. problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała, z płodnością, problemy z pamięcią oraz choroby serca i skóry. Jakie substancje zaburzają prawidłową pracę układu hormonalnego i wpływają na nieprawidłowy poziom hormonów? Zobaczcie sami.

Pestycydy fosforoorganiczne

Powstają na bazie organicznych związków fosforu i działają w ten sam sposób jak broń chemiczna na nich oparta – blokują działanie enzymu acetylocholinoesterazy, która jest niezbędna do działania układu nerwowego owadów, ludzi oraz innych zwierząt.


W rolnictwie używane są do zwalczania szkodników na warzywach i owocach, i to właśnie zazwyczaj podczas ich konsumpcji trafiają do naszego organizmu.
Długotrwałe lub powtarzające się narażenie na te pestycydy jest groźne dla zdrowia.

Wykazano, że pestycydy fosforoorganiczne powodują niepłodność u mężczyzn, hamują rozwój mózgu u dzieci i wpływają na czynność tarczycy.

Etynyloestradiol

Etynyloestradiol jest syntetyczną postacią estrogenów (hormonów płciowych), pochodną naturalnego estradiolu, która nie ulega strawieniu w przewodzie pokarmowym po podaniu doustnym.

Obecnie ten syntetyczny hormon można znaleźć w większości współczesnych dwuskładnikowych środków antykoncepcyjnych.


Badania wykazały, że sprzyja on namnażaniu sią komórek nowotworowych i podnosi ryzyko zachorowania na raka piersi.

Polibromowane difenyloetery (PBDE)

Polibromowane difenyloetery (PBDE) stosowane są jako uniepalniacze w tworzywach sztucznych, farbach, lakierach oraz materiałach tekstylnych.

Zaburzają funkcję tarczycy poprzez blokowanie wychwytu jodu, ostatecznie zajmując jego miejsce oraz naśladując i zakłócając równowagę hormonów tarczycy.

PBDE zostały powiązane również z niższym ilorazem inteligencji i udowodniono, że wpływają negatywnie na rozwój nerwowy i fizyczny młodzieży oraz niemowląt.

Ftalany

Ftalany dodaje się do tworzyw sztucznych w celu zwiększenia ich trwałości i elastyczności.
Ich negatywne skutki zdrowotne były stale zgłaszane w różnych badaniach na całym świecie.


Badania potwierdziły, że ftalany hamują rozwój plemników oraz są powiązane z otyłością, cukrzycą i chorobami tarczycy.

BPA (Bisfenol A)

BPA rządzi naszym życiem.

Puszki z jedzeniem, plastikowe butelki, etui telefonów komórkowych, plastikowe kubeczki, miseczki, pojemniki, paragony itp. mogą zawierać niebezpieczny bisfenol.

Badania wykazały, że u ludzi, którzy mają na co dzień kontakt z paragonami, substancja ta obecna jest w moczu w ciągu kilku godzin.

BPA jest związany z otyłością, rakiem piersi, wczesnym dojrzewaniem, chorobami układu krążenia i problemami reprodukcyjnymi.

Dlatego jak najszybciej pozbądź się BPA ze swojego organizmu (więcej tutaj).
https://www.odkrywamyzakryte.com/bisfenol-usuwanie/

Nadchlorany
Nadchloran obecny jest naturalnie w środowisku w złożach azotanu i potasu.

Występuje on również jako zanieczyszczenie środowiskowe w następstwie stosowania nawozów azotowych oraz produkcji, stosowania i usuwania nadchloranu amonowego wykorzystywanego w paliwie rakietowym, materiałach wybuchowych, fajerwerkach, flarach i układach uruchamiających poduszki powietrzne w samochodach, a także w innych procesach przemysłowych.

Nadchloran może również powstawać podczas rozkładu podchlorynu sodu stosowanego do odkażania wody i może zanieczyszczać wodę pitną.

Podobnie jak w przypadku PBDE, nadchloran zastępuje jod w tarczycy i prowadzi do zmniejszenia jej aktywności.

Objawy obecności nadchloranów w organizmie obejmują nadmierny przyrost masy ciała, brak energii i depresję.

Arsen

Ten pierwiastek naturalnie występuje głęboko w skorupie ziemskiej, ale poprzez ingerencję przemysłową może zostać uwolniony i znaleźć się nawet w wodzie pitnej.

Spore stężenie tego pierwiastka znajduje się również w ryżu i rybach.

Długotrwałe narażenie na arsen może prowadzić do insulinooporności, upośledzenia prawidłowej pracy układu immunologicznego, spowolnionego rozwoju poznawczego, uszkodzenia układu krążenia oraz zwiększenia lub utraty wagi.

Perfluorowane związki organiczne (PFC)

PFC, czyli perfluorowane związki organiczne są to substancje chemiczne o właściwościach hydrofobowych i oleofobowych, dzięki którym wykonane z nich przedmioty są odporne na działanie wody i tłuszczu i nie ulegają rozkładowi pod ich wpływem.

PFC są powszechnie stosowane w produkcji opakowań do żywności odpornych na tłuszcz, np. pudełek na hamburgery, opakowań na frytki, plamoodpornych tkaninach, wodoodpornych impregnatach, niciach dentystycznych oraz do wytwarzania nieprzywierających powłok garnków i patelni.

PFC zaburzają gospodarkę hormonalną i mogą powodować niepłodność, osłabiać plemniki, oraz wywoływać choroby serca i tarczycy.

Wiąże się je także z wysokim poziomem cholesterolu i niską masą urodzeniową u niemowląt.

Rtęć

Rtęć jest toksyczna i niebezpieczna szczególnie dla kobiet w ciąży i ich dzieci.

Kiedy dostanie się do ciała, jest magazynowany w nerkach, krwi, śledzionie, mózgu, wątrobie, kościach i tkankach tłuszczowych.

Niekorzystnie wpływa na produkcję hormonów niezbędnych do menstruacji i owulacji.

Rtęć atakuje również trzustkę, wpływając na produkcję insuliny.

Najpopularniejsze obecnie źródła rtęci to szczepionki, owoce morza oraz dentystyczne wypełnienia w postaci plomb amalgamatowych.

Dioksyny

Dioksyny to organiczne związki chemiczne, które w niezamierzony sposób powstają w śladowych ilościach podczas różnych reakcji chemicznych prowadzonych w przemyśle, np. w produkcji środków ochrony roślin, celulozy i papieru oraz samorzutnie, np. w trakcie spalania węgla, odpadów (komunalnych, szpitalnych i przemysłowych), w transporcie drogowym, a także podczas pożarów lasów, wysypisk śmieci i kubłów na śmieci.

Dioksyny podnoszą ryzyko chorób serca i cukrzycy oraz są związane ze zmniejszoną płodnością, słabą aktywnością plemników i ich niską liczbą.

Odpowiedzialne są również za samoistne poronienia i różnorodne zakłócenia w rozwoju zarodka.

Chociaż całkowite wyeliminowanie narażenia na substancje zaburzające gospodarkę hormonalną jest trudne, to mimo to świadomie można je ograniczyć.

Zwracajmy uwagę na jakość i źródło pochodzenia kupowanej żywności.

Uzupełniajmy dietę o jod, który chroni naszą tarczycę.

Unikajmy plastikowych i nieprzywierających naczyń, garnków, pojemników itp.

I przede wszystkim regularnie oczyszczajmy nasz organizm ze skumulowanych toksyn.
https://www.odkrywamyzakryte.com/gospodarka-hormonalna/
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

ODPOWIEDZ