Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

revo
x 3
x 2
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 83 razy

Re: Jonizatory, ozonatory, oczyszczanie powietrza

Nieprzeczytany post autor: revo » wtorek 26 mar 2019, 12:42

blueray21 pisze:
niedziela 24 mar 2019, 17:12
edit: jeszcze lepiej się sprawdza spalony liść laurowy, ale palenia liścia w samochodzie nie polecam.
albo podpalić drewienko Palo Santo :)
0 x

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 316
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 11990 razy

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 26 mar 2019, 21:24

@GRACZ, po co ci taki drogi? Podaj objętość lub wymiary największego pomieszczenia, spróbuję znaleźć coś bardziej ekonomicznego.
Wracając do czujników ozonu, to w Chinach są dostępne półprzewodnikowe czujniki ozonu, działają również na inne gazy toksyczne jak chlor i dwutlenek azotu, w ludzkich cenach, są również moduły z takimi czujnikami i innymi, już nie na ozon, ale za to tanimi. Można byłoby zamienić czujniki i mieć detektor ozonu za bardzo małe pieniądze, problem w tym, ze to są zakupy hurtowe i raczej nie znajdę odbiorców na 50 szt modułów, czy kompletnych urządzeń.
0 x

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
GRACZ
x 36
x 56
Podziękował: 2068 razy
Otrzymał podziękowanie: 1241 razy

Nieprzeczytany post autor: GRACZ » wtorek 26 mar 2019, 21:37

Znalazłam stronę producenta Herkulesa (wygląda na dość solidnego) i ten nie ma plakietki "produkt polski", taką ma Alicja o stówę droższa ale to nie jest jej największa wada. Nie widzę w niej opcji ozonowania wody a to już duży minus dla Mnie. Więc mam dylemat - czy od solidnego producenta pl można zaryzykować kupno nie polskiego (albo nie całkiem) urządzenia?

https://o3ozon.pl/generatory-ozonu-c-34_32_16.html

Pisałeś o takich parametrach ( 1g/h) to takiego szukałam. I nie chciałabym badziewia, które się szybko zepsuje. Pewnie, że wolałabym tańszy. Ważne dla Mnie, żeby miał możliwość ozonowania wody bo z tego co widzę nie wszystkie mają. Te inne rzeczy w rodzaju buty też bym chciała ozonować. Słabszy da radę? Mieszkanie 49 m2. Największy pokój 21 m2. Wysokość 3,20 m. Mogę ozonować kolejno pomieszczeniami.

Dziękuję za pomoc. 8-)
Ostatnio zmieniony wtorek 26 mar 2019, 21:45 przez GRACZ, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x

Gramy po to żeby grać - Jishikamizi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 316

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 26 mar 2019, 21:43

Też masz dylematy, najpierw sprawdź sobie jaka wydajność jest ci potrzebna, potem kombinuj, a nie odwrotnie.
0 x

Awatar użytkownika
GRACZ
x 36
x 56

Nieprzeczytany post autor: GRACZ » wtorek 26 mar 2019, 21:46

Odpisałeś kiedy edytowałam parametry mieszkania. Nie wiem jaka wydajność jest Mi potrzebna. Ani jakiego rzędu nasycenie ozonem jest sterylizujące.
0 x

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 316

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 26 mar 2019, 22:10

Na szybko, z wydajnością 1 g / godz., w największym pokoju po godzinie masz ca 7,5 ppm ozonu, czyli przekroczony próg bezpiecznego stężenia 150 razy! To przy założeniu, że ozon się nie rozkłada, czy też nie "zużywa" na neutralizowanych grzybach i patogenach. Czyli wystarczyłoby tam włączyć ozonator na ok. pół minuty, aby osiągnąć graniczne stężenie - w tym czasie nawet nie zdążysz wymieszać całego powietrza w pokoju.
Nie mam teraz danych dotyczących szybkości rozkładu samoistnego ozonu w zależności od temperatury, bo to należy uwzględnić, ale jak widzisz i tak, taka wydajność jest dosłownie zabójcza.
0 x

Awatar użytkownika
GRACZ
x 36
x 56

Nieprzeczytany post autor: GRACZ » czwartek 28 mar 2019, 10:47

Super to wcale Mi niepotrzebny taki drogi kombajn bo nawet nie zdążę wyjść z pokoju. Patrzyłam na takie bo wcześniej wspominałeś o sterylizowaniu butów takim. Plus szukałam polskiego bo zrozumiałam z Twojego komentarza, że raczej masz kiepskie zdanie o tych czajna/korea. Ogólny plan jest taki: włączam wiatrak, włączam ozonator z tajmerem odpowiednio ustawionym, wychodzę. Wracam np po trzech godzinach (sporo się już rozłoży), wchodzę na wydechu, otwieram okno, wychodzę i znowu wracam... po ilu? Wiatrak chodzi cały czas. Myślę, że najwyżej trzy godziny na wietrzenie wystarczy. Najmniejszy jaki znalazłam to ten, 400mg/h

https://allegro.pl/oferta/generator-ozo ... 7302539696
0 x

Awatar użytkownika
GRACZ
x 36
x 56

Nieprzeczytany post autor: GRACZ » czwartek 28 mar 2019, 12:09

Jeszcze jest takie maleństwo, którego chyba można używać bez wychodzenia z pokoju, tylko do odświeżenia powietrza.

https://allegro.pl/oferta/ag251-jonizat ... 7881667766
0 x

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 316

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 28 mar 2019, 19:42

Wygląda na to, że taki, jak znalazłaś poprzednio, albo podobny (może taki sam tylko z innym nadrukiem) z tańszą dostawą masz tu:
https://allegro.pl/oferta/generator-ozo ... 7197561259
To maleństwo z drugiego posta to jest jonizator, zresztą też mało wydajny.
Urządzenie ma timer do 1/2 godz., możesz je włączać dogniazdkowym programatorem np. co 2 godziny.
W karcie charakterystyki stoi, że okres połowicznego rozpadu ozonu w suchym powietrzu, w temp. 24 stopnie - wynosi 24 godziny. Jednak przy normalnej wilgotności rzędu 50% będzie to dużo krócej, a na początku rozładuje się na grzybach, patogenach i cząstkach stałych w powietrzu, więc z tym bezdechem po 3-ch godzinach od wyłączenia bym nie przesadzał.
Wywietrzyć trzeba i wentylator zapewniający kilka "wymian" powietrza w pokoju w ciągu godziny jest potrzebny, aby ozon do wszystkich zakątków docierał.

Przemysłowo dają ozonator 1g/ h w 3 odcinkach po pół godziny na każde 10 m3 pomieszczenia - ale oni muszą się spieszyć i robią taką dezynfekcję tylko raz! Ty masz ten komfort, że możesz robić mniejszymi stężeniami kilka razy w tygodniu, więc nawet tylko raz na dzień, te pół godziny też da piorunujący efekt.
Oczywiście żadnych zwierzątek w takich pomieszczeniach nie zostawiamy.
To chyba na temat ozonowania mamy jasność, przynajmniej w powietrzu, w wodzie to inna bajka.
0 x

Awatar użytkownika
GRACZ
x 36
x 56

Nieprzeczytany post autor: GRACZ » czwartek 28 mar 2019, 20:36

Bardzo Ci dziękuję za pomoc Blu. O wodzie, butach i oliwie do smarowania porozmawiamy jak już kupię. Rozumiem, że się nada bo drugiego bym nie chciała kupować. 8-)

Co do maleństwa to w opisie mają:
Emisja jonów ujemnych 9 000 000 jonów /cm3
Emisja ozonu < 0.05 ppm

Nie warto go kupować? Jonizator też bym chciała już bardziej dla samopoczucia niż dezynfekcji. Mógłby sobie chodzić nawet kilka godzin. O ile nie padnie. :lol: 8-)
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 569
Podziękował: 20846 razy
Otrzymał podziękowanie: 17897 razy

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 08 kwie 2019, 22:34

ZASTOSOWANIE OZONU W LECZENIU - Andrzej Daniluk, lek. Waldemar Pawłowski © VTV

https://www.youtube.com/watch?v=fTAnl0VYORs

Data premiery: 7 kwi 2019
W STUDIO VTV: Andrzej Daniluk, założyciel WELSKI CENTRUM oraz kierownik placówki lek. med. Waldemar Pawłowski.
http://www.welski.pl
0 x

cedric
x 40
x 25
Podziękował: 1408 razy
Otrzymał podziękowanie: 2644 razy

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 15 maja 2019, 22:06

0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 569
Podziękował: 20846 razy
Otrzymał podziękowanie: 17897 razy

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 04 cze 2019, 23:38

Dr Szymon Grzywacz - Ozonoterapia - I Sympozjum Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej

https://www.youtube.com/watch?v=ahw61boQdY0

Opublikowany 4 cze 2019
Wystąpienie dr Szymona Grzywacza na temat ozonoterapi na I sympozjum Towarzystwa Medycyny Zintegrowanej.
0 x

ODPOWIEDZ