Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Wzrok - jak go poprawić?

Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » czwartek 04 kwie 2019, 10:13

Devi, chciałam ściągnąć książkę w pdf, którą zalinkowałaś ale niestety się nie da...
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 04 kwie 2019, 18:57

devi pisze:
środa 03 kwie 2019, 22:18
Tak, na pewno wszyscy myślą, że to on wymyślił :lol:

Widzę, że już się nie masz czego przyczepić.
Marrriuszek chytrusek w całej ''roooozciągłości'' :D
MLM XXI w.
Odmładzanie na surowo Prawdziwa historia Mariusza i Agnieszki

https://youtu.be/NbRnWbvcbxg
soczek cud niczym 'mniód' ;)
Mariusz Lubi Manipulować(MLM)-
ODMŁADZANIE NA SUROWO TO SEKTA!!!

https://youtu.be/8_5oKHKrYPU
A.K. ofiara tej sekty, oglądajcie.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: devi » piątek 05 kwie 2019, 02:11

@ Kolendra

A teraz?


Bates H William - Naturalne leczenie wzroku bez okularów:

https://docer.pl/doc/nvv5v
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 05 kwie 2019, 13:18

https://kopalniawiedzy.pl/jaskra-metale ... -Lin,22930

"
Badanie reprezentatywnej próby Koreańczyków Południowych wykazało, że niższy poziom manganu i wyższy poziom rtęci we krwi wiązał się z częstszym występowaniem jaskry."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 22 kwie 2019, 22:43

Nowa, nieinwazyjna metoda korekcji wzroku

https://dzienniknaukowy.pl/zdrowie/nowa ... cji-wzroku
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 22 kwie 2019, 23:58

kolejne ''leczenie'' laserkiem - zamulanie ''naukowe'' wynikłe z kalcyfikacji- przewapnienia.
Zdumiewająca jest ta hipokryzja :D
Z resztą doskonały sposób na zgarnięcie paru szekli...

viewtopic.php?f=17&t=2247&start=25#p96593

dzięki wapniowi są mocne kości ..

jedzcie sery :D :lol:
dla ''zdrowia''
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 30 kwie 2019, 07:46

wolzdro pisze:
poniedziałek 29 kwie 2019, 16:39
oczy chce czyms poprawic

bo choc wszyscy mi wmawiaja zem slepa i to od lat to do dzis nie zdecdowalam sie na okulary...

a najdziwniejsze jest to ze czasem widze doskonale innego dnia prawie wcale...

nie uwierze ze to wada wzroku...problem w czym innym
Pani Wiesia pisze:
poniedziałek 29 kwie 2019, 19:10
A co jest z twoim kolanem @wolzdro?
No widzisz , każdy inaczej reaguje . Jednemu to pomaga drugiemu to. Jednemu homeopatyczne dawki a drugiemu końskie .
Co do wzroku , to też szukam cudu :D
My kochana łomot za te rozmówki dostaniemy :mrgreen:
kupfer pisze:
poniedziałek 29 kwie 2019, 20:23
witam,sorry ale teraz trzeba to pewnie przenieś do odpowiedniego wątku tylko

nie widzę gdzie jest "coś na oczy" :?: ,

Pani Wiesiu polecam ćwiczenia i krople Alka na oczy,sam tylko poprzez codziennie ćwiczenia poprawiłem wzrok,teraz czytam ze 100% powiększeniem jak 10 lat temu, wzrok słabnie z wiekiem, poznajesz to również po tym jak nie możesz patrzeć w słoneczny dzień bez okularów,

obecnie już ich nie potrzebuję ;) ,teraz wiem że szkodzą :mrgreen: ,pozdrawiam
https://www.youtube.com/watch?v=zla7pe7SnqA&list=PLWn1b-ShD-x_qPSfVAf-06-YQ7onG2Pjt&index=4
co to za krople?
Pani Wiesia pisze:
poniedziałek 29 kwie 2019, 20:49
Wow , dziękuje za linka do filmu . Jaskółcze ziele ? Robiłeś te krople sam? Jak ?
To już sama poproszę , żeby nas przenieść w odpowiedni wątek
Edit,bo mój telefon lepiej wie z jaką płcią pisze :evil:

Aaaa i co to za krople Miedzio ,te Alka?
kupfer pisze:
poniedziałek 29 kwie 2019, 22:10
też jestem leniwy,a po drugie primo była już zima i zakupiłem tu :D
Krople do oczu glistnik jaskółcze ziele koncentrat

...
Dzień dobry,

posiadam krople ziołowe wykonane wedle prastarego przepisu, który propaguje obecnie p.Haretski.

Krople wykonane są na bazie soku z glistnika wyciśniętego wolnoobrotową wyciskarką SANA (przeznaczoną również do pozyskiwania soku z ziół i naci), przy użyciu wyłącznie drewnianych łyżek, szklanych, kamiennych i emaliowanych naczyń(przy produkcji nie używam metalowych łyżek ani garnków).

Ziele po zebraniu zostało umyte i rozłożone do osuszenia.
Zbiór wykonuję tuż przed pełnią tak by w części zielonej rośliny nagromadziło się najwięcej soków i substancji leczniczych w miesięcznym okresie wegetacji rośliny zgodnie ze starą wiedzą zbierania ziół i przygotowywania leczniczych preparatów.

Po pełni roślina zaczyna oddawać swoją leczniczą moc do korzeni.

Stąd krople wykonuję tylko kilka razy w roku i taką ilość by w kroplach zamknąć jak najwięcej leczniczej mocy glistnika.

Skład:

sok ze świeżo wyciśniętego jaskółczego ziela(glistnik) 48,5%,
organiczny miód wielokwiatowy 48,5%,
sól gruboziarnista kłodawska nieoczyszczona 3%.


Ziele pochodzi z mojego ogrodu oraz dzikich łąk i pasów przyleśnych miejsc oddalonych od dróg i zanieczyszczeń, wybieram tylko duże zdrowe rośliny i gałązki wolne od szkodników i uszkodzeń .

Kropelki wykonuję przede wszystkim dla swojej rodziny ale zawsze pozostaje ilość, którą mogę się podzielić.
Kropelki wysyłam w buteleczce aptecznej z brązowego szkła z zakraplaczem w zakrętce.
Wielkość 2 buteleczki po 1,5 ml na 2 kuracje po 2 tygodnie.. Dla każdej partii w załączonej instrukcji dobrane są odpowiednio bezpieczne rozcieńczenia.
Po otrzymaniu dodaje się minimum 2 części wody i otrzymuje ilość jaka starcza na ponad miesiąc kuracji. Optymalny termin ważności koncentratu to 1 rok (max 5 lat,) po rozcieńczeniu około miesiąca.


całość, jak zrobić ;) i stosować:
https://www.olx.pl/oferta/krople-do-ocz ... sEyJJ.html
o wzroku w tym temacie ;)

nie bardzo rozumiem po co myć glistnik?
wyciskarka SANA?
1 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: kupfer » wtorek 30 kwie 2019, 08:50

witam,jednak słabo ćwiczę :oops: ,wpisywałem słowo oczy i nic mądrego nie wyskakiwało :idea: ,dobrze że mamy kierownika ;) ,można też o wiele taniej zakupić chyba we Wrocku jeden chłopak też dla siebie robi a resztę sprzedaje,trzeba poszukać,w tym roku zrobię sam jak zdążę,gdzieś po 20 lipca będę w domu :D
pozdrawiam
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 01 maja 2019, 21:57

" Zgodnie z poglądami Fiłatowa wyciąg z borowiny aktywuje procesy regeneracji narządu wzroku, przyśpiesza ustępowanie wysięku i obrzęku z gałki ocznej. Wskazaniami do stosowania preparatu Fibs są: stany zapalne i uszkodzenia rogówki, zmętnienie ciała szklistego, zapalenie spojówek, zapalenie twardówki, jaglica, zapalenie naczyniówki i siatkówki, choroby zwyrodnieniowe i zanikowe siatkówki;"

https://rozanski.li/453/borowina-limus/
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 02 maja 2019, 09:41

soma pisze:
środa 12 gru 2018, 20:32
Ja wczytuje sie teraz w rosyjska strone o

Cem Tech,

czyli aparatu generujacego fale milimetrowe.


Ma on rowniez funkcje nagrywania wszelkich pasozytow, metali ciezkich i wszystkiego co nas podjada od srodka. Po oczyszczeniu calego organizmu i przywroceniu sobie prawidlowego dzialania roznych systemow mozna zastosowac terapie komorki macierzystej. Nagrywa sie informacje z komorek macierzystych i przekazuje sie informacje go wyniszczonych bakteriami i pasozytami organow i regeneruje sie je. Z tego by wynikalo, ze organy nie starzeja sie ot, tak bez powodu tylko staja sie zanieczyszczone , nie wydajne w oczyszczaniu i to nazywamy starzeniem sie.

Cielawe rzeczy pisza, ze mozna przywrocic prawidlowo dzialajaca trzustke i pozbyc sie cukrzycy, mozna naprawic marskosc watroby.

Choroby oczu?

Nie ma problemu - trzeba tylko naprawić połączenia nerwowe, bo tam istnieje ich powód.
Czyli można przywrócić sobie całkowite zdrowie i co za tym idzie długowieczność.
kupfer pisze:
wtorek 30 kwie 2019, 08:50
w tym roku zrobię sam jak zdążę,gdzieś po 20 lipca będę w domu :D
pozdrawiam
też o tym pomyślałem ;)

a tymczasem spróbuję zrobić to:
Później lekarz obserwował, jak Siemion czyta bez okularów, ze zdumieniem stwierdził, że zachował on wszystkie zęby, cytował z pamięci dzieła literackie klasyków. Profesor spędził przy łóżku niezwykłego pacjenta dużo czasu, zadając mu pytania o tajemnicach długowieczności i męskiej siły.
viewtopic.php?f=16&t=847&p=94499&hilit= ... wia#p94499
Szukam miedziowego naczynia jak na razie.
Może zrobię kwas z sosny Banksa, czemu nie? ;)
Ramzes3 pisze:
czwartek 10 lip 2014, 13:10
Szyszki tej sosny są moim osobistym odkryciem, są one prawdziwymi "bombami energetycznymi a jednocześnie darem natury dla człowieka. Pomimo swej małej wielkości w zestawieniu np. z szyszką Cedru Syberyjskiego (tzw. dzwoniące Cedry Rosji) posiada ona znacznie większą aurę. Promieniuje energią czerwoną, świetlisto-białą a z jej czubków tryskają iskry złotej energii (opis osoby jasnowidzącej). Dodanie kilku do kilkunastu szyszek tej sosny do ziołowej nalewki na alkoholu wielokrotnie wzmacnia jej działanie. Przed laty sporządziłem ziołową nalewkę alkoholową z dodatkiem szyszek na tzw. "grypę jelitową". Efekt był powalający: grypa w stanie początkowym czy też o nieco łagodniejszym przebiegu (kiedy nie leciało "górą i dołem") po zażyciu kieliszka nalewki była wyleczona w przeciągu 15 - 30 minut! W skrajnych przypadkach trwało to kilka godzin.
Poza nalewkami szyszki te można wykorzystać do bezpośredniego doenergetyzowania ciała kładąc je do jakiegoś woreczka z materiału bądź zwykłej reklamówki a następnie postawić przy nogach gdy np. siedzimy przy komputerze, można też położyć je na chorym miejscu bądź przy łóżku w czasie drzemki.Wielkość aury tych szyszek przeważnie przewyższa aurę zdrowego człowieka.
viewtopic.php?f=17&t=1092#p22448
cedric pisze:
środa 01 maja 2019, 21:57
" Zgodnie z poglądami Fiłatowa wyciąg z borowiny aktywuje procesy regeneracji narządu wzroku, przyśpiesza ustępowanie wysięku i obrzęku z gałki ocznej.
viewtopic.php?f=17&t=789&p=102309&hilit ... na#p102309
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 02 maja 2019, 16:41

Niezwykłe okulary, które leczą daltonizm

https://dobrewiadomosci.net.pl/16888-ni ... daltonizm/

Stymulacja mózgu prądem częściowo odtwarza wzrok u pacjentów z jaskrą

https://kopalniawiedzy.pl/jaskra-nerw-w ... abel,24796
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 02 maja 2019, 17:06

Jerry Tennant używa - 50 mV . Przy tym napięciu następuje wg niego regeneracja.

https://www.amazon.com/Healing-Voltage- ... 1463571933

https://www.restorevisionclinic.com/fed ... n-therapy/
0 x



soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: soma » czwartek 16 maja 2019, 15:57

Bylam wlasnie u optyka, bo potrzebuje nowe okulary. Wzrok mi sie troche poprawil w dioptriach, ale pogorszyl w stwardnieniu linsy. Optyk wytlumaczyl, ze to normalne, ze linsa rosnie caly czas, a ze nie ma miejsca zeby sie rozciagnac to trwardnieje, no i ze to jest nieuniknione. Troche to poanalizowalam i przypomnialo mi sie jak wiele lat temu bylam na takim "rozwojowym" kursie i mielismy za zadanie zdejmowanie sobie masek. Mojemu partnerowi udalo sie zdjac maske z jednej dziewczyny, ktora nosila okulary. Po zdjeciu maski kilka godzin plakala, cos widocznie uruchomilo to zdjecie maski. No a potem nie potrzebowala juz okularow.

Tak wiec sobie mysle o psychologicznym aspekcie u tych, ktorzy potrzebuja okularow. Bez przyjrzenia sie temu jakie korzysci ma sie z okularow mozna robic rozne cwiczenia i albo bedzie sie to sabotowalo, zeby tylko sie nie poprawilo, albo poprawa nie bedzie dlugotrwala. Swoja droga ciekawe dlaczego tak bronimy sie przed dobrym widzeniem? To dotyczy bardziej krotkowzrokowcow.
0 x



Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 22
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » czwartek 16 maja 2019, 17:59

Nie wiem, czy wszystko można sprowadzić do psychologicznych podtekstow. Ja jestem krotkowidzem od podstawówki, zaczęło się od - 0,5 dioptrii teraz 3,5 na każde oko. Okularów nienawidzę szczerze. Uważam, że mnie postarzają i pobrzydzają mimo że teraz jest szał na okulary, mam znajome z idealnym wzrokiem które noszą atrapy. Ja nie mogę nosić soczewek bo nie jestem w stanie ich sobie założyć choć bardzo bym chciała, po prostu mam bardzo wrażliwe oczy i odruch obronny na widok zbliżającego się palca, nie mogę tego przeskoczyć. Nie mam interesu w noszeniu okularów więc często tego nie robię. Kit z tym, że nie poznaję ludzi na ulicy i potem chodzą pogłoski że zadzieram głowę ;-) Nie lubię to nie noszę przyplacajac czasem zmęczeniem i bólem głowy...
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 25 maja 2019, 23:05

https://ekocodziennie.files.wordpress.c ... niczna.pdf

LECZENIE METODĄ PSYCHOTRONICZNĄ

"WPROWADZENIE
Evelyn M. Monahan uległa w wieku 22 lat tragicznemu wypadkowi, w rezultacie którego
została ciężko okaleczona: straciła wzrok, dostała padaczki, a po czterech latach dołączył
się jeszcze paraliż prawego ramienia.
Ataki epileptyczne były szczególnie częste (12-14
dziennie). Końskie dobowe dawki leków zredukowały je do 10-ciu. Evelyn czuła się bardzo
nieszczęśliwa, nie mogła pogodzić się ze swoim ciężkim kalectwem i przez długich 9 lat
dręczyła siebie i otoczenie, kipiała buntem i złością. Aż przyszło uspokojenie, a może
wyczerpanie nerwowe. Zaczęła rozmyślać nad ratunkiem dla siebie. I wtedy przypomniała
sobie wiele ciekawych, dziwnych historii zasłyszanych jeszcze w dzieciństwie. Odgrzebywała
w pamięci przypadki nagłych uzdrowień ludzi, którym lekarze nie dawali najmniejszej szansy
wyzdrowienia. Zaczęła mozolnie przywoływać na pamięć zasady tzw. psychotronicznego
leczenia, o którym wówczas mówiło się, że było źródłem tych wszystkich cudownych
uzdrowień. Zdecydowała się spróbować...
Wtajemniczyła dwoje przyjaciół i we troje rozpoczęli stosowanie ćwiczeń ustalonych w
punktach przez samą Evelyn. Ćwiczyli trzy razy dziennie z wielką dokładnością i zapałem.
Była to przecież ostatnia deska ratunku.
Po 10-ciu dniach E. Monahan odzyskała wzrok. Stało się to nagle, raptownie. Jednocześnie
z odzyskaniem wzroku ustały zupełnie ataki epileptyczne, a w tydzień później ustąpił paraliż
.
Młoda kobieta była całkowicie zdrowa. Badania lekarskie nie wykazały śladu żadnej choroby.
[...]
zwrócił się do niej „Atlanta Journal” z propozycją napisania reportażu na temat
jej wykładów. Następny tydzień przyniósł kontakt z telewizją. Proponowano udział w
programie „Georgia dzisiaj”, odbieranym przez miliony telewidzów-sympatyków. Reakcja na
poruszony przez E. Monahan problem była tak wielka, że po trzech tygodniach poproszono
ją o powtórne wystąpienie w telewizji. W tym czasie miała też pogadanki w radio, o jej
artykuły ubiegały się takie czasopisma, jak „National Inquire”, „Midnight” i „Time Magazin”.
Książki E.M. Monahan ukazały się w Japonii, Anglii, RFN, Meksyku i we Włoszech. A więc
spełniły się marzenia. "
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 02 cze 2019, 15:23

"Chrom ma nieco inny wpływ na zdrowie oczu, ponieważ pomaga zmniejszyć ciśnienie wewnątrzgałkowe. Jest to szczególnie ważny minerał w dzisiejszej erze cyfrowej, ponieważ wielu cierpiących na cyfrowy wysiłek oczu lub zespół widzenia komputerowego często doświadcza zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego."

https://www.rebuildyourvision.com/blog/ ... -chromium/
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: św.anna » czwartek 06 cze 2019, 18:48

"Zaćma jest chorobą, której rozwojowi sprzyja niedobór witaminy C, zredukowanego glutationu i/lub witaminy B2. Tego typu choroba jest zatem wskazówką świadczącą o niedoborach tych mikroskładników. Sam przeszczep soczewki nie zmienia nic w tej sytuacji metabolicznego niedoboru".

Kukliński B., Lunteren I., Odżywianie mitochondrialne Jak powstrzymać wolne rodniki, choroby cywilizacyjne i starzenie się
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 13 cze 2019, 21:35

"Niewidomy odzyskał wzrok dzięki diecie i medytacji

https://dobrewiadomosci.net.pl/14112-ni ... medytacji/
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 13 cze 2019, 22:52

"Nowe odkrycie przywraca wzrok
Nadzieja dla chorych na jaskrę i sparaliżowanych. Naukowcy znaleźli związek chemiczny, dzięki któremu można będzie naprawiać uszkodzone nerwy.

Nosi on nazwę onkomodulin.

Wstrzyknięty do nerwu wzrokowego przyspiesza jego regenerację sześciokrotnie. – To najskuteczniejszy z dotąd odkrytych środków wspomagających regenerację nerwów – twierdzą autorzy badań, których wyniki opublikowano w niedzielę w internetowym wydaniu czasopisma „Nature Neuroscience”."

https://dobrewiadomosci.net.pl/963-nowe ... aca-wzrok/
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 16 cze 2019, 03:40

cedric pisze:
piątek 14 cze 2019, 14:22
TASZNIK POSPOLITY

– NIE USUWAJ GO Z OGRÓDKA!

TEN CHWAST WYOSTRZY TWÓJ WZROK


..............

Roślina ta była również stosowana w tradycyjnej chińskiej medycynie ludowej, gdzie był ceniony, jako środek leczniczy, ale też za walory smakowe, gdyż jego korzeń jest wykorzystywany podobnie, jak imbir, ale uważano, że jego najważniejszą zaletą jest wyostrzanie wzroku.
,,,,,,,



https://www.odkrywamyzakryte.com/tasznik-pospolity/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 17 cze 2019, 13:00

0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 24 cze 2019, 09:46

0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 04 lip 2019, 22:12

Leczenie urazowych uszkodzeń nerwu wzrokowego

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5949516/

Korean J Neurotrauma. 2018 Apr; 14(1): 1–5.
Published online 2018 Apr 30. doi: 10.13004/kjnt.2018.14.1.1
PMCID: PMC5949516
PMID: 29774191
Traumatic Optic Neuropathy
Sun Young Jang

"Nowa opcja leczenia TON to erytropoetyna (EPO) hormonu cytokinowego.13,14) Opisywano, że EPO jest skuteczny w zmniejszaniu apoptozy nerwowej i chroni uraz niedokrwienny mózgu9). w tym, że pacjenci w grupie leczonej EPO wykazywali znacznie lepsze wyniki wzrokowe niż grupa obserwacyjna.13) Ta sama grupa badana ostatnio wykazała wpływ dożylnego EPO na TON w otwartej, 3-fazowej, półośrodkowej, pół-eksperymentalnej próba.14) Wszystkie trzy grupy (EPO, 69; steroid, 15; obserwacja, 16) wykazały istotną poprawę BCVA u pacjentów z TON. Co ciekawe, widzenie kolorów zostało znacznie poprawione w grupie EPO. Autorzy skomentowali, że nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych podczas obserwacji14)"
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 04 lip 2019, 22:39

Glicerol

https://en.wikipedia.org/wiki/Glycerol

"Podawany doustnie (często zmieszany z sokiem owocowym w celu zmniejszenia jego słodkiego smaku), glicerol może powodować gwałtowne, tymczasowe zmniejszenie wewnętrznego ciśnienia oka. Może to być przydatne w początkowym nagłym leczeniu poważnie podwyższonego ciśnienia w oku [21]."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Wzrok - jak go poprawić?

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 04 lip 2019, 23:08

Inozytol

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10549173

Indian J Biochem Biophys. 1999 Apr;36(2):129-33.
Two new functions of inositol in the eye lens: antioxidation and antiglycation and possible mechanisms.
Ramakrishnan S1, Sulochana KN, Punitham R.

"Abstrakt
Zakres glikacji białek soczewki oka ludzkiego z glukozą w obecności dodanego inozytolu badano in vitro przy użyciu glukozy [U14C]. Homogenat soczewki poddano reakcji z różnymi stężeniami glukozy i glukozy + inozytolu. Pod koniec reakcji białka strącono TCA, odwirowano, rozpuszczono w NaOH i zmierzono radioaktywność. Inozytol zmniejszył glikację o 57-67%. Czysty inozytol i glukoza odpowiednio oznakowane 3H lub 14C po reakcji, a następnie chromatografia papierowa i HPLC wykazały, że glukozyl inozytol był obecny wraz z nieprzereagowaną wolną glukozą. Wstępne badania widm UV czystego inozytolu (i) po przereagowaniu z H2O2 wykazały, że inozytol usunął H2O2 z mieszaniny reakcyjnej (ii) po przereagowaniu z kwasem arachidonowym wykazał, że tworzą koniugat. Obserwacje wskazują, że właściwości przeciwutleniające inozytolu mogą być wynikiem jego „gaszenia działania na reaktywny tlen, produkty pośrednie i tworzenie koniugatów ze związkami takimi jak kwas arachidonowy i właściwość antyglikująca z powodu wychwytywania glukozy. Przeciwutleniacz i antyglikacyjne właściwości inozytolu mogą być korzystne w opóźnianiu lub unikaniu zaćmy."
0 x



ODPOWIEDZ