Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Poradnik picia wódki i nie tylko

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 01 wrz 2022, 16:21

Historia wódki. Historia Bez Cenzury
1 wrz 2022

https://www.youtube.com/watch?v=2__iK3cSja8

Historia bez cenzury

Przygotowaliśmy dla Was już niejeden odcinek o tematyce alkoholowej. Jeśli ktoś ich jeszcze nie widział, to warto nadrobić zaległości:
Alkohol w średniowieczu: https://www.youtube.com/watch?v=PCQgE...
Historia piwa: https://www.youtube.com/watch?v=_4OUJ...
Polskie piwo: https://www.youtube.com/watch?v=IHuY5...
Dzisiaj bowiem mamy dla Was kolejny odcinek alkoholowy, a konkretnie – będzie o wódeczce! Jak wyglądały początki wytwarzania gorzałki? Jak dawniej sprawdzano, czy wódka jest chrzczona? W jaki sposób całkiem niedawno wódka zjednoczyła polskich polityków? Tego wszystkiego dowiecie się z dzisiejszego odcinka. Zapraszamy do oglądania!

Źródła informacji:
Ł. Gołębiewski, Wódka;
I. Gately, Kulturowa historia alkoholu;
M. L. Schard, Imperium wódki. Alkohol, władza i polityka w Rosji carskiej.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 23 wrz 2022, 16:24

Jak zrobić wino czerwone domowe Będziecie zaskoczeni jakie to proste najłatwiejsza procedura
23 lut 2022

https://www.youtube.com/watch?v=XB2oMdh6cE4

Gotuj to sam !!!

Witam serdecznie :-)
Dzisiaj przedstawię cała procedurę robienia wina czerwonego domowego, najłatwiejsza procedura, każdy sobie poradzi bez większych problemów, przepis bez udziwnień i bez kupowania drogich sprzętów.
Polecam serdecznie :-)
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 06 paź 2022, 22:33

https://www.normalbreathing.com/seizures-treatment/
" Uziemienie ciała ludzkiego do ziemi (zwane również uziemieniem) jest dodatkowym parametrem, który znacznie zmniejsza szanse na napady i pomaga dla osób, które chcą mieć leczenie napadów z odstawienia alkoholu "
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 23 paź 2022, 14:48

:D
Obrazek
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 06 lis 2022, 18:51

Śledzik, albo zagryzanie ogórkiem
https://newatlas.com/health-wellbeing/m ... -behavior/?
" Czy bakterie jelitowe mogą sprawiać, że pijesz więcej alkoholu?
Przez Richa Haridy'ego
26 lipca 2022 r.

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Complutense w Madrycie wykazało istotne powiązania między składem bakterii jelitowych a spożyciem alkoholu. Nie tylko ciężkie picie jest związane z odmiennym profilem mikrobiomu, ale badania sugerują, że niektóre bakterie mogą być odpowiedzialne za zwiększone spożycie alkoholu.

"Badanie to stanowi znaczący postęp w naszym rozumieniu roli mikrobioty jelitowej w zachowaniach motywacyjnych, w szczególności w dobrowolnym spożywaniu alkoholu"
- powiedziała Elena Giné, autorka nowego badania.

Nowe badania objęły najpierw 507 młodych ochotników, z których każdy wypełniał kwestionariusz dotyczący zachowań związanych z piciem i oddawał próbki kału do analizy. Używając miary znanej jako Bristol Stool Scale, badanie wykazało liniowy związek pomiędzy spożyciem alkoholu a rodzajem stolca badanego.

Niewielka liczba próbek została następnie poddana analizie bakteryjnej, w której porównano grupę osób niepijących z grupą osób pijących dużo. U osób pijących dużo alkoholu badacze zauważyli zwiększoną ilość bakterii z rodzaju Actinobacteria, w porównaniu do osób niepijących.


Kolejnym krokiem w badaniach było zbadanie zależności pomiędzy spożyciem alkoholu a mikrobiomem w próbce zwierząt. Szybko okazało się, że zwiększona ilość spożywanego alkoholu u szczura zmienia skład jego mikrobiomu, ale czy związek ten był dwukierunkowy? Czy bakterie jelitowe mogły sprawić, że zwierzęta piły więcej?

Aby to sprawdzić, badacze przeprowadzili przeszczep kału od zwierząt uzależnionych od alkoholu do zdrowej grupy kontrolnej. Co ciekawe, zwierzęta, które otrzymały przeszczep kału od zwierząt uzależnionych od alkoholu, znacząco zwiększyły swoje dobrowolne spożycie alkoholu w porównaniu z grupą kontrolną.

Dalej potwierdzając możliwe przypadkowe powiązanie, badacze podawali antybiotyki zwierzętom uzależnionym od alkoholu, co następnie prowadziło do zmniejszenia ich spożycia alkoholu.


Jedno wielkie pytanie, którego nie udało się rozwiązać, to które dokładnie bakterie mogą być związane z tymi zmianami w konsumpcji alkoholu. Badania na zwierzętach zweryfikowały wyniki badań na ludziach, wiążąc Actinobacteria z wyższym poziomem spożycia alkoholu. Jednak stało się jasne, że zwiększona liczebność bakterii z rodzaju Actinobacteria jest konsekwencją picia większej ilości alkoholu, a nie czynnikiem przyczyniającym się do zwiększenia poziomu konsumpcji.

Najbardziej znaczącą zmianą bakteryjną wykrytą w badaniu na zwierzętach był spadek liczebności rodzaju Porphyromonas. Naukowcy wysunęli hipotezę o swoistej pętli sprzężenia zwrotnego, w której spożycie alkoholu powoduje spadek poziomu Porphyromonas, co sprzyja wzrostowi innych bakterii, a następnie zmienia ogólny skład mikrobiomu w sposób, który może "modulować zachowanie gospodarza w poszukiwaniu alkoholu".

Wszystkie te ustalenia są wciąż niewiarygodnie spekulatywne. José Antonio López, główny autor nowego badania, mówi, że możliwe jest, że mikrobiom odgrywa rolę w zachowaniach związanych z konsumpcją alkoholu. A jeśli ten związek może być lepiej zrozumiany, to można założyć, że modyfikacja mikrobiomu może być sposobem na pomoc w leczeniu osób doświadczających zaburzeń związanych z nadużywaniem alkoholu.

"Można to zrobić poprzez stosowanie probiotyków (bakterii), prebiotyków (pokarmu bakterii) i/lub symbiontów (zarówno prebiotyków, jak i probiotyków)"
- wyjaśnił José Antonio López Moreno.

Nowe badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Translational Psychiatry.

Źródło: Uniwersytet Complutense w Madrycie "
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 14 lis 2022, 07:29

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
forester
Posty: 1619
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 155
x 102
Podziękował: 1314 razy
Otrzymał podziękowanie: 2596 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: forester » wtorek 15 lis 2022, 21:19

Stacja Pcim: Kabaret Skeczów Męczących - Od jutra nie piję
https://www.youtube.com/watch?v=3pFFAIGsJ98
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 18 lis 2022, 12:58

chleb z lecytyną
https://gotujmy.pl/chleb-drozdzowy-z-le ... 37701.html
" Niezwykle długo świeży, dzięki dodatkowi lecytyny (do kupienia w aptece) i zaczynu: podmłody. Puszysty i bardzo smaczny. Świetnie nadaje się na tosty."https://www.strefawitalnosci.pl/strefa- ... ego-unikac
" Lecytyna na wątrobęWśród suplementów dobrych na wątrobę, warto wyróżnić lecytynę. Jest to mieszanina fosfolipidów, która w naszym organizmie znajduje się w wątrobie, nerkach czy mózgu. Ma niezwykle pozytywny wpływ na naszą wątrobę. Do właściwości lecytyny związanych z wątrobą zaliczamy:ochronę przed wystąpieniem marskości,uprawnienie i przyśpieszenie regeneracji wątroby,hamowanie procesu stłuszczenia wątroby,usprawnienie funkcjonowania wątroby.Suplement ten jest więc dobrze stosować jako wsparcie wątroby, profilaktycznie w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób wątroby. Nie mniej może być wykorzystana również jako sposób na stłuszczenie wątroby, wpływając na przyśpieszenie jej regeneracji."https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/ ... -KyoG.html
" Lecytyna wspomaga wątrobęSuplementacja lecytyną pozytywnie wpływa na detoksykację i regenerację wątroby. Ogranicza niekorzystne działanie alkoholu, leków i innych substancji, obciążających ten narząd.Przyspiesza także jego regenerację, ponieważ działa stabilizująco na błony komórek wątroby. Wykazano korzystny wpływ lecytyny w stłuszczeniu i zwłóknieniu wątroby oraz w marskości wątroby u alkoholików.Lecytyna hamuje akumulację tłuszczów w wątrobie, zatem zmniejsza jej szkodliwe otłuszczenie i pomaga przywrócić prawidłowe funkcje. Odpowiada za rozpuszczanie cholesterolu w żółci, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się kamieni żółciowych.Lecytyna na depresję i nie tylko"http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... na#p130171
https://stronazdrowia.pl/lecytyna-wlasc ... 4-14847639
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 02 lut 2023, 19:43

Obrazek
:D :mrgreen:
1 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 03 lut 2023, 11:21

..ale ja głupi i chciałem kupić niacyna :lol: :D
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 21 kwie 2023, 09:34

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 04 cze 2023, 08:27

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 11 cze 2023, 21:13

terapeuta > pro-fest-jonalista :lol:

https://youtu.be/FCo8lYdV9QY

co jest z tą babą nie tak? :lol:

https://youtu.be/62gn1nKRWwQ

100 lat, porada :mrgreen:
https://youtu.be/5NDHxC-kzX4

edit:

po latach, problem rozwiązany ... :D

https://youtu.be/K53YnEWegPw
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 24 cze 2023, 09:15

ROBERT MAKŁOWICZ IRLANDIA odc.139 „Dublin doskonały".

Robert Makłowicz
539 tys. subskrybentów
https://youtu.be/6MfpSUaehxU
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 06 lip 2023, 17:05

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
forester
Posty: 1619
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 155
x 102
Podziękował: 1314 razy
Otrzymał podziękowanie: 2596 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: forester » czwartek 06 lip 2023, 22:09

APROPO
DEFACTO..


@shoarmik6389
1 rok temu
06:02 "W razie bym umarł, to żeby mnie dobrze wspominali, no". Bardzo dobrze wspominamy! 😢
1 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 06 lip 2023, 23:45

poradnik NIE-picia wódki, a raczej sprawdzone tricki na alkoholizm, SKUTECZNE ! 8-)
CZYLI ortomolekularne (czyli witaminowe) zdrowienie od tego uzależnienia, .........

Z http://www.doctoryourself.com/alcoholcure.html
„Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich zmaga się z alkoholizmem,
to Witaminowe lekarstwo na alkoholizm to świetna lektura”.


(lekarz Ronald Hoffman)

„Gdy czołowi orędownicy terapii megawitaminowej lub medycyny ortomolekularnej opowiadają nam, jak definiują i leczą alkoholizm i inne uzależnienia, jest to dość ekscytujące. Obaj autorzy mają tę wielką umiejętność sprowadzenia wysoce technicznego materiału do jasno zrozumiałego języka”.
(lekarz Ralph Campbell)




Witaminowe lekarstwo na alkoholizm: ortomolekularne leczenie uzależnień

Jeden z czytelników pisze:
„Pewnego dnia, nie tak dawno temu, poszukałem w Internecie cudu, który pomógłby mi przestać pić.
Od 25 lat piję w ukryciu i większość dnia spędzam na myśleniu o kupieniu butelki wina w drodze do domu i „zrelaksowałem się". Butelki chowałam w pracowni, szafie i piwnicy. Kiedy wstydziłem się, ile wypiłem, uzupełniałem butelki, żeby wyglądało, jakbym miał tylko szklankę zamiast całej butelki Gdybym miała dzień wolny, zaczynałabym pić o 11 rano. Gdy mąż wracał z pracy, byłabym już na drugiej butelce tego dnia. Bardzo rzadko pamiętałam rozmowy, które prowadziłam z innymi z poprzedniej nocy. Ludzie po prostu myśleli, że jestem trochę snobem winiarskim i nawet moje dzieci kupiły mi dobre wino na urodziny. Szczerze mówiąc,Mogłem mniej przejmować się tym, jak smakuje.

„Każdego ranka nienawidziłam siebie, gdy leczyłem kaca i obiecałem wypić tylko 1 lub 2 szklanki tego dnia,
ale kiedy już zacząłem, nie mogłem przestać, a moje zachcianki stały się niemożliwe do zignorowania o 6 wieczorem.

„Potem zobaczyłem twój artykuł na temat terapii witaminowej, kupiłem książkę i postanowiłem spróbować, myśląc:

„No cóż, przynajmniej nie będzie mnie to kosztować ani nie zaszkodzić, jeśli nie zadziała”.

Ale zadziałało! Boże, udało się! To już cały miesiąc bez picia i zachcianek.

Jestem absolutnie wierna w przyjmowaniu witamin i suplementów. Zaczynam nawet odpuszczać myśl, że znowu mi się nie uda, bo to co innego tym razem. Nie odczuwam straty z powodu alkoholu. Nie czuję się pozbawiony i nie opłakuję faktu, że już nigdy więcej się nie napiję. Pierwszy raz od lat mam nadzieję. Dziękuję za zrobienie czegoś wydawało się to czymś nie do pokonania, czymś osiągalnym”.




Witaminowe lekarstwo na alkoholizm: ortomolekularne leczenie uzależnień

Abram Hoffer, MD, i Andrew Saul

2009, Podstawowe zdrowie, 134 strony

Zrecenzowane przez Roberta Sealeya



Witaminowe lekarstwo na alkoholizm wyjaśnia, w jaki sposób pacjenci mogą przestać odczuwać głód alkoholu i odzyskać zdrowie. Tę pouczającą książkę napisało dwóch wiarygodnych autorów. Zanim zmarł w wieku 91,5 roku, dr hab. med., FRCP(C) Abram Hoffer zdobył międzynarodową reputację dzięki badaniom i rozwojowi psychiatrii ortomolekularnej (jako uzupełniającego wymiaru opieki), nauczaniu innych lekarzy i edukowaniu społeczeństwa. Tysiące pacjentów wyzdrowiało. Współautor, dr Andrew Saul, wniósł swoją fascynację zapomnianymi metodami leczenia oraz swoje możliwości jako autora i nauczyciela.



Zanim został lekarzem, a następnie psychiatrą, Abram Hoffer uzyskał stopień doktora biochemii. Zaawansowany stopień, doświadczenie badawcze i umiejętności obserwacyjne Hoffera przydały się podczas studiów medycznych. Nauczył się szanować pacjentów i przede wszystkim nie szkodzić. Począwszy od lat pięćdziesiątych XX wieku i kontynuując przez sześćdziesiąt lat, dr Hoffer badał chemiczne podstawy psychiatrii i opracowywał metody leczenia schizofrenii, psychoz, lęków, depresji i alkoholizmu. Hoffer przeprowadził pierwsze podwójnie ślepe eksperymenty kontrolowane placebo w psychiatrii w latach pięćdziesiątych XX wieku. Przetestował niacynę i niacynamid (witaminę B3) pod kątem schizofrenii i odkrył, że optymalne (duże) dawki witamin B3 i C mogą leczyć psychozy i przywracać normalne funkcjonowanie mózgu. Linusa Paulinga,



Kiedy jego pacjenci mieli halucynacje, zaburzenia równowagi neuroprzekaźników, nadwrażliwość pokarmową lub uzależnienia, Hoffer wiedział, że epizody choroby psychicznej mogą mieć wiele przyczyn.

Traktował każdego pacjenta zgodnie z wytycznymi praktyki psychiatrycznej. Hoffer odnotował ich stan psychiczny i zebrał historię medyczną, psychiczną i rodzinną, sprawdził infekcje i problemy medyczne (takie jak tarczyca, nadnercza, poziom cukru we krwi i zaburzenia hormonalne) przed przepisaniem leków i uzupełnieniem innych terapii witaminami, minerałami i innymi suplementami diety . Dr Hoffer zauważył, że niektórzy pacjenci próbowali samoleczenia alkoholem.

Być może pacjenci pili podczas epizodów schizofrenii lub psychozy, ponieważ mieli nadzieję, że zapanują nad halucynacjami, urojeniami i zaburzeniami percepcji. Abram Hoffer podawał kuracje witaminowe, gdy pacjenci popadali w psychozę, nadużywali alkoholu lub przyjmowali LSD.

W ciągu swojej długiej i wybitnej kariery dr Hoffer pomógł tysiącom pacjentów, dopracowując ich diety i przepisując schematy suplementów diety (witaminy, pierwiastki śladowe, aminokwasy, przeciwutleniacze, kofaktory energii i enzymów) w celu normalizacji metabolizmu każdego pacjenta i ustabilizowania ich Chemia mózgu.

Terapie ortomolekularne okazały się bezpieczne i skuteczne. Wielu pacjentów wyzdrowiało i przestało pić. kofaktory energii i enzymów) w celu normalizacji metabolizmu każdego pacjenta i ustabilizowania chemii mózgu. Terapie ortomolekularne okazały się bezpieczne i skuteczne. Wielu pacjentów wyzdrowiało i przestało pić. kofaktory energii i enzymów) w celu normalizacji metabolizmu każdego pacjenta i ustabilizowania chemii mózgu. Terapie ortomolekularne okazały się bezpieczne i skuteczne. Wielu pacjentów wyzdrowiało i przestało pić.



Ortomolekularne schematy witamin uzupełniały inne metody leczenia, ale kontrastowały ze standardowymi metodami.

Większość psychiatrów oferowała jedynie terapię rozmową lub leczenie za pomocą leków, rozmów lub elektrowstrząsów.

Po co zawracać sobie głowę mówieniem pijanym, przygnębionym, niespokojnym lub psychotycznym pacjentom, że ich mózgi potrzebują optymalnego odżywienia?
Czy chorzy pacjenci nie wiedzą, że alkohol może pozbawić składników odżywczych i zakłócić funkcjonowanie mózgu?

Dr Hoffer pozostał wierny zasadom dobrej medycyny; rozważał pierwotne przyczyny objawów przed postawieniem diagnozy różnicowej i zaleceniem leczenia. Wiedział, że niektóre składniki odżywcze są niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Hoffer badał czynniki metaboliczne, biochemiczne i żywieniowe związane z chorobami psychicznymi.

Zidentyfikował alkohol jako płynny cukier, po prostu patrząc na jego wzór chemiczny.
Hoffer uważał, że indywidualność biochemiczna

i głód cukru przyczyniają się do alkoholizmu,


zwłaszcza jeśli pacjenci mają niski poziom cukru we krwi lub problemy z metabolizowaniem alkoholu.
Jako biochemik Hoffer uważał, że niacyna (witamina B3) może przywrócić zdrowie psychiczne,
nawet po powtarzających się epizodach picia.

Przez dziesięciolecia badał terapię witaminową, uznał ją za bezpieczną i skuteczną
oraz pomógł tysiącom pacjentów wyzdrowieć i żyć dobrze.



Przez wiele lat Abram Hoffer publikował swoje badania w czasopismach naukowych i medycznych. Zakłopotany i rozczarowany odmową Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego zaakceptowania jego badań, docenienia jego odkryć lub przeprowadzenia własnych podwójnie ślepych prób kontrolowanych placebo, Abram Hoffer postanowił edukować społeczeństwo. Zdając sobie sprawę, że większość lekarzy nie bada zaburzeń biochemicznych, nie monitoruje odżywiania ani nie przepisuje witamin, Abram Hoffer napisał serię książek dla pacjentów, rodzin i opiekunów, w których przedstawił biochemię, podsumował badania i podzielił się naukowymi i medycznymi informacjami na temat medycyny ortomolekularnej. Andrew Saul napisał także książki przypominające czytelnikom o wciąż użytecznych metodach leczenia opracowanych dziesiątki lat temu. Niezależnie od tego, czy czytelnikami są pacjenci, rodziny, opiekunowie czy pracownicy służby zdrowia, Hoffer i Saul jasno i zwięźle przedstawiają swoje informacje. Książki Abrama Hoffera obejmują:Chemiczne podstawy psychiatrii klinicznej, terapia niacyną w psychiatrii, jak żyć ze schizofrenią, składniki odżywcze do starości bez starości, inteligentne składniki odżywcze, leczenie schizofrenii, przygody w psychiatrii: wspomnienia naukowe dr Abrama Hoffera i medycyna ortomolekularna dla każdego . Dziesięciolecia artykułów wstępnych i artykułów w Journal of Orthomolecular Medicine podzielają poglądy Hoffera na temat schizofrenii, psychozy i alkoholizmu. (Bezpłatny dostęp do archiwów na stronie orthomolecular.org/library/jom/ )



Hoffer i Saul przypisują dr Rogerowi Williamsowi badania nad witaminami w latach czterdziestych XX wieku, obserwując, że szczury laboratoryjne różnią się tolerancją na alkohol, eksperymentując z witaminami, zalecając witaminy na alkoholizm i rozwijając koncepcję indywidualności biochemicznej. (Źródło: Alkoholizm – podejście żywieniowe dr R. Williams, 1959).

W 1968 roku Hoffer i Osmond napisali książkę Nowa nadzieja dla alkoholików zrelacjonować swoje badania i wyjaśnić,
że ich „idealny program leczenia alkoholików” obejmował „odkrywcze doświadczenia, z których [pacjenci] uzyskali zrozumienie siebie i innych”.

Hoffer i Osmond zwrócili szczególną uwagę na

1. diagnozę, 2. etiologię, 3. ocenę zachowań związanych z piciem, 4. leczenie aspektów medycznych i metabolicznych, 5. obiecujące rokowanie, 6. zapobieganie samobójstwom, 7. dostęp do szpitala, 8. kompetentnych opiekunów oraz
9. przegląd praw i obowiązków pacjenta, rodziny i społeczności.

Stosowali terapię niacyną w leczeniu wielu alkoholików. New Hope for Alcoholics udostępniła opisy przypadków pacjentów, historie powrotu do zdrowia i pokrzepiające świadectwa napisane przez kilku z setek pacjentów alkoholików, którzy wyzdrowieli w Guest House, Michigan.



Zaktualizowany czterdzieści lat później, w 2009 roku, Witaminowe lekarstwo na alkoholizm , zwięzłe 134 strony, z odnośnikami, przedstawia (1) dziesięciolecia badań, postępów i sukcesów Abrama Hoffera przy stosowaniu optymalnych dawek niacyny (z innymi witaminami, minerałami i składnikami odżywczymi suplementy) do leczenia pacjentów z alkoholizmem i/lub schizofrenią oraz (2) doświadczenia Andrew Saula w nauce o terapii witaminowej i nauczaniu o zapomnianych metodach leczenia. Czytelnicy mogą się dowiedzieć, że chociaż Abram Hoffer był zajęty leczeniem własnych pacjentów i pisaniem, zachęcał światową sieć lekarzy do rozważenia regeneracyjnych schematów ortomolekularnych. Wielu lekarzy potwierdziło, że optymalne dawki witaminy B3 mogą leczyć alkoholików. Na przykład dr R. Smith w Detroiti dr D. Hawkins w Nowy Jork stosowali terapię witaminową, aby pomóc setkom swoich pacjentów wyleczyć się z psychozy, depresji, lęku i alkoholizmu. Bill W., współzałożyciel Anonimowych Alkoholików, uznał terapię niacyną za tak ważną dla jego własnego powrotu do zdrowia, że ​​jako laik napisał dwie broszury zachęcające członków AA do przyjmowania witaminy B3 – setki osób wyzdrowiało.



Witaminowe lekarstwo na alkoholizm wyjaśnia, jak chronić się przed alkoholizmem i walczyć z nim za pomocą odżywiania i suplementacji witaminami. Jeśli ty lub ktoś, kogo kochasz, ma problem z alkoholem lub innym nałogiem, nie czekaj, aż lekarz omówi odżywianie, wykona testy na zaburzenia metaboliczne, rozważy twoją indywidualność biochemiczną lub zaproponuje ortomolekularny schemat witamin i minerałów. Jesteście sobie winni przeczytanie tej fascynującej książki i dowiedzenie się, że regenerujące metody leczenia psychozy i alkoholizmu były badane, opracowywane i podawane z powodzeniem tysiącom pacjentów przez ponad pięćdziesiąt lat!



"Dr. Andrew Saul i nieżyjący już dr Abram Hoffer wydali kolejną absolutnie niezbędną książkę,
WITAMINOWE LECZENIE ALKOHOLIZMU.
Tytuł jest intrygujący, ponieważ zawsze mówiono nam, że chociaż alkoholik może przestać pić, tak naprawdę nigdy nie można go wyleczyć. Autorzy błagają, by się różnić. Dowiadujemy się, że alkoholicy cierpią na niedobory żywieniowe, które można łatwo leczyć za pomocą suplementów witaminowych. Dowiadujemy się również, że Bill W., współzałożyciel Anonimowych Alkoholików, promował koncepcję żywieniowego podejścia do leczenia alkoholizmu po skutecznym leczeniu przez dr Hoffera. To ważna książka. Zintegrowanie terapii żywieniowej z tradycyjnym podejściem behawioralnym i psychologicznym (tak jak zrobił to Bill W.) okazało się kluczem do wyleczenia z alkoholizmu. Jeśli alkoholizm jest naprawdę „chorobą”, (Richard Bennett, Batavia, Nowy Jork)


Witaminowe lekarstwo na alkoholizm
autorstwa Abram Hoffer, MD, Ph.D. i Andrew W. Saul, Ph.D.

Sprawdzone przez Ralpha Campbella, MD

Czytając o alkoholizmie w nowym świetle, czytelnicy mogą mieć wrażenie, że otworzyli skrzynię ze skarbami. Związek alkoholizmu z niedoborami żywieniowymi jest przedstawiony w przekonujący sposób i zaczyna się od tego: „Osoba nazywana „alkoholikiem” to osoba z chorym ciałem, która szuka ulgi i pocieszenia poprzez spożywanie alkoholu w taki sam sposób, w jaki ludzie szukają pomocy w aspirynie lub jedzą za dużo cukru lub otrzymują leki na ich dyskomfort”. Ekscytujące jest to, że czołowi zwolennicy terapii megawitaminowej, czyli medycyny ortomolekularnej, która uzdrawia umysły i ciała, opowiadają nam, jak definiują i leczą alkoholizm i inne uzależnienia, są bardzo ekscytujące. Obaj autorzy mają tę wielką umiejętność sprowadzenia wysoce technicznego materiału do jasno zrozumiałego języka.

Dr Hoffer był klinicystą z solidną bazą wiedzy medycznej z umiejętnością obserwacji i dodawania dwóch do dwóch. Współzałożyciel Anonimowych Alkoholików, Bill W., na szczęście dla niego i całego ruchu AA, związał się z dr Hofferem, przyjął megawitaminową terapię niacyną w leczeniu depresji związanej z alkoholizmem i osiągnął zdumiewające rezultaty. Badania potwierdziły ich ustalenia. Dr Hoffer wcześnie rozpoznał wpływ hipoglikemii (reakcja spowodowana dużym spożyciem cukru, która powoduje, że w grę wchodzi zbyt duża ilość insuliny) i sposób, w jaki współgra ona z niedoborami żywieniowymi. Czynniki te tworzą podstawę uzależnienia i zostały pogłębione przez samo picie. Uważali, że czynniki żywieniowe mają na celu wzmocnienie, a nie zastąpienie podstaw AA, w tym rozważenie duchowej strony niespokojnego klienta.

Wykształcenie biochemiczne dr Hoffera przypomniało mu strukturalne i biochemiczne podobieństwa między glukozą a alkoholem, co doprowadziło do lepszego przyjrzenia się wpływowi cukru na psychikę. Mówiąc o odżywianiu, wielu alkoholików prawie głoduje, podczas gdy alkohol zastępuje przyjmowanie pokarmu. W książce opisano rolę wielu niedoborów składników odżywczych, w tym witaminy C i innych witamin z grupy B. Ale najpierw zwraca się należytą uwagę na przywrócenie apetytu na pełnowartościowe jedzenie, zdrową dietę i unikanie pokarmów ubogich w składniki odżywcze.

Rola wysokich dawek niacyny (B3) w leczeniu uzależnienia od alkoholu wynikała z wiedzy dr Hoffera na temat jej zastosowania w leczeniu schizofrenii. Kilka razy miałem zaszczyt osobiście wysłuchać prezentacji dr Hoffera na temat przypadków schizofrenii, w tym jego wyjaśnień biochemii niacyny lub tego, dlaczego robi to, co robi. Historie przypadków i wyniki były dramatyczne. W tym samym czasie, kiedy rozmawiałem z niektórymi lekarzami moich pacjentów w więzieniu, uświadomiłem sobie, jak konwencjonalna psychiatria poniża tego człowieka i jego idee. Książka dobrze opisuje tę kontrowersję. Dr Hoffer nigdy nie grał roli „ofiary”, ale po prostu przedstawiał uczciwe fakty bez urazy, przez co próby zdyskredytowania go wydawały się niemal niewiarygodne. Dla wielu lekarzy obrona ich terytorium ma pierwszeństwo przed opowiadaniem się za prawdą.

W załączniku autorzy wymienili niektóre badania dr Hoffera i innych wybitnych naukowców medycyny ortomolekularnej opublikowane w Journal of Orthomolecular Medicine . Rzeczywiście, w każdym rozdziale podano liczne odniesienia do opublikowanych badań. „Zasoby internetowe” udostępniają adresy internetowe umożliwiające bezpośredni dostęp do badań medycyny ortomolekularnej. Sprawdzając te odniesienia, a także wykonując niektóre z dostarczonych „Sugerowanych lektur”, czytelnicy zostaną wyposażeni w samopomoc. Rzetelna edukacja umożliwia zadawanie trafnych pytań swoim lekarzom osobistym. Przy odrobinie szacunku i relacji lekarz-pacjent może to skłonić otwartych, troskliwych lekarzy do samodzielnego zbadania terapii żywieniowej. Nigdzie nie jest to bardziej istotne niż w leczeniu alkoholizmu.

Andrew Saul jest także autorem książek ZWOLNIJ SWOJEGO DOKTORA! Jak być niezależnym zdrowym (recenzje czytelników na stronie http://www.doctoryourself.com/review.html ) i LEKARZ SIEBIE: Naturalne leczenie, które działa. (przegląd pod adresem http://www.doctoryourself.com/saulbooks.html )
1 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
forester
Posty: 1619
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 155
x 102
Podziękował: 1314 razy
Otrzymał podziękowanie: 2596 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: forester » piątek 07 lip 2023, 06:19

Często alkoholicy to... bardzo wrażliwe anioły, które nie radzą sobie w tym
skurwiał.m świecie :evil:
uciekając w odmienne stany świadomości..
Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 07 lip 2023, 14:19

w w/w materiale można podziwiać niesłabnącą kreatywność w nadawaniu nowych nazw napojom wyskokowym :mrgreen: 8-)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 10 lip 2023, 14:12

forester pisze:
piątek 07 lip 2023, 06:19
Często alkoholicy to... bardzo wrażliwe anioły, które nie radzą sobie w tym
skurwiał.m świecie :evil:
tak, ale jest ścieżka witaminowa, niezwykle skuteczna ! 8-)

z http://www.doctoryourself.com/alcohol_protocol.html
Zdiagnozowano u mnie chorobę afektywną dwubiegunową, ale nigdy nie czułem, że ta diagnoza była trafna. Zażywałem wszystkie standardowe leki, nie mogłem lub nie chciałem ich tolerować, pogorszyły moją chorobę i załamały się.
Odnalazłem DoctorYourself.com trzy miesiące temu, zacząłem przyjmować witaminy uregulowałem i uporządkowałem dietę.

W ciągu tygodnia poczułem się lepiej niż przez lata.
Nastroje zrównoważone, przywrócona energia, czysta skóra, bezsenność wyleczona niacyną, ochota na alkohol/cukier zniknęła,

alergie już mi nie przeszkadzają, popęd seksualny wrócił do normalności, małżeństwo uratowane.

„Dziękuję" to za mało, ale to wszystko, co teraz mam, oprócz szerzenia wieści. Nienawidzę myśleć o wszystkich ludziach z błędną diagnozą lub przyjmujących farmaceutyczne leki, które nie działają, i robiąc odrętwiałą kapustę z człowieka”.



ZWALCZANIE ALKOHOLIZMU ODŻYWCZO

„Duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe”. Mateusza 26:41

Alkoholik z dużym prawdopodobieństwem potwierdzi to stwierdzenie.
Jednym z powodów, dla których organizm jest słaby, są niedobory składników odżywczych.

Innym powodem jest to, że napój alkoholowy jest wolno działającą trucizną.
Inne alkohole są natychmiast truciznami.
Jeśli dodasz atom węgla do alkoholu, otrzymasz C3 H7 OH (alkohol izopropylowy lub alkohol do wycierania), który jest toksyczny.
C H3 OH, czyli metanol, znajduje się w płynie do spryskiwaczy przedniej szyby i zawiera tylko jeden węgiel mniej
niż wypijany alkohol… i znowu jest bardzo toksyczny.

Napoje alkoholowe są głównym czynnikiem większości brutalnych przestępstw, zwłaszcza napaści na tle seksualnym i morderstw.
Co najmniej jedna trzecia, a niektóre badania wskazują, że aż trzy czwarte wszystkich samobójstw ma związek z alkoholem. Alkohol bezpośrednio zabija każdego roku około 40 000 kierowców, nie licząc ich pasażerów, pieszych i pasażerów innych samochodów.
Nie lubię przemysłu tytoniowego, który co roku zabija ponad 400 000 palaczy.
Mimo to jest mało prawdopodobne, aby palenie doprowadziło do morderstwa z powodu kawałka klopsa,
a alkohol dosłownie tak. (Ray, O. i Ksir , C. Drugs, Society and Human Behaviour , Mosby , 1990, strona 173)

Ale podobnie jak papierosy, alkohol prowadzi do raka płuc. I nowotwory jamy ustnej, przełyku, krtani, języka, gardła i większości pozostałych części ciała. Mocno pijący, palący cygara generał i prezydent Ulysses S. Grant zmarł na okropnego raka gardła, który na jego późniejszych fotografiach jest zasłonięty dużym, starannie założonym szalikiem.

Biorąc pod uwagę to wszystko i nie tylko, z pewnością jesteśmy świadomi, że alkohol jest szkodliwy dla zdrowia. Dlatego wiek picia alkoholu wynosi 21 lat, ale już w wieku 18 lat można legalnie wykonywać inne dorosłe czynności, takie jak głosowanie, podpisywanie hipoteki i branie udziału w wojsku. Jeśli alkohol szkodzi, to czy jest mniej szkodliwy dla osoby o 21 lat niż 20-latek?

To pozostawia nas z potrzebą zbiorowego lub indywidualnego zaprzestania używania alkoholu. Próbowano już wprowadzić ogólny zakaz spożywania alkoholu. Prohibicję zwykle traktuje się jako nieudany eksperyment społeczny, ale prawda jest taka, że ​​

liczba przyjęć do szpitali i zgonów związanych z alkoholem istotnie spadła we wczesnych latach prohibicji.
Indywidualne działanie nie wymaga prawa. Wielu, wielu alkoholików przestało używać alkoholu dzięki sile własnej woli.
Jeśli jesteś w AA, to z pomocą Siły Woli większej niż twoja. Jeśli to działa, zrób to.

Prowadziłem kursy w college'u z biologii, zdrowia i uzależnień wewnątrz dwóch Nowy JorkWięzienia państwowe.
Sporo członków mojej „zniewolonej publiczności” miało problemy z piciem. (Nawiasem mówiąc, wielu studiuje, aby zostać certyfikowanym doradcą ds. Alkoholizmu). Wierzę, że więcej osób używających alkoholu i nadużywających mogłoby „przejść kroki” AA lub po prostu przestać pić na własną rękę, gdyby były optymalnie odżywione.

Jeśli pijesz za dużo, to znaczy, że nie jesz prawidłowo.

Dlatego:

Alkohol syci , więc wypiera z diety bardziej odżywcze pokarmy.
Powoduje to niedożywienie.


Alkohol powoduje w szczególności niedobór tiaminy (witaminy B-1),
a także niedobór wielu innych składników odżywczych.

Alkohol niszczy wątrobę i mózg stopniowo, ale głęboko.
To uszkodzenie zwiększa zapotrzebowanie na składniki odżywcze do naprawy tych narządów w czasie,
gdy osoba pijąca spożywa coraz mniej dobrych pokarmów.

Dlatego witaminy i inne suplementy diety są niezbędne dla osób pijących dużo.

Które i po ile każdego?
Polecam rozważenie następujących kwestii, opartych na wielu pracach dr. Rogera J. Williamsa:

1. WITAMINĘ C można przyjmować do dziennego nasycenia, czyli tuż poniżej ilości wywołującej biegunkę. Witamina C poprawia metabolizm toksycznych produktów ubocznych alkoholu iw dużych ilościach jest silną antytoksyną. Wykazano również, że jest skuteczny przeciwko zapaleniu wątroby. (Smith, LH, red. Przewodnik kliniczny dotyczący stosowania witaminy C , Life Sciences Press, Tacoma, WA, 1988)

2. B-KOMPLEKS (50 miligramów [mg], 8 razy dziennie )
Napój alkoholowy (etanol, C2 H5 OH) jest prostym węglowodanem dostarczającym dużo energii i nie odżywiającym.
Pod tym względem jest bardzo podobny do cukru.
Wiadomo, że nadmierne spożycie cukru lub alkoholu zwiększa nasze zapotrzebowanie na witaminy niezbędne do ich metabolizmu,
w szczególności witaminy z grupy B. Najbezpieczniej, najłatwiej i najtaniej jest zebrać razem cały zespół witamin z grupy B.

Witaminy z grupy B, w tym bardzo potrzebna tiamina, pomagają skorygować złą dietę, a także pomagają wyrównać problemy z niskim poziomem cukru we krwi. Hipoglikemia jest często przyczyną głodu alkoholowego. Organizm chce prostych, szybkich węglowodanów, a my błędnie zaspokajamy to pragnienie cukrem... lub alkoholem. Niacyna lub niacynamid (witamina B-3) pomaga uspokoić organizm. Witaminy z grupy B są z powodzeniem stosowane od dziesięcioleci przez psychiatrów ortomolekularnych w leczeniu depresji i psychoz. Zobacz, co mogą zrobić, aby odciążyć DT.

Nawiasem mówiąc, można wywołać objawy delirium tremens u zwierząt laboratoryjnych bez alkoholu,

po prostu wywołując niedobór witamin z grupy B.

3. CHROM (200 do 400 mcg polinikotynianu chromu lub pikolinianu chromu dziennie) Chrom , którego niedobór występuje u 90% wszystkich zdrowych ludzi, prawie na pewno nie występuje w diecie alkoholika. Chrom poprawia wrażliwość organizmu na insulinę, więc możesz zrobić więcej przy mniejszej jego ilości. Pamiętaj, że alkoholicy spożywają ogromne ilości węglowodanów prostych. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje alkoholik, są komórki insulinooporne.

4. L-GLUTAMINA (prawdopodobnie dwie lub trzy gramy dziennie) Wykazano, że ten aminokwas poprawia funkcjonowanie mózgu u alkoholików, co skutkuje lepszym snem, zmniejszeniem niepokoju i zmniejszonym apetytem na alkohol.

5. LECYTYNA (2 do 5 łyżek stołowych dziennie) Lecytyna stanowi jedną trzecią suchej masy mózgu. Lecytyna dostarcza również choliny, którą organizm może przekształcić w neuroprzekaźnik acetylocholinę. Podobnie jak w przypadku L-glutaminy powyżej, powoduje to dobre samopoczucie i samokontrolę, tak pożądane u większości alkoholików.

Dodatkowo lecytyna jest lipotroficzna, co oznacza, że ​​może pomóc w przemieszczaniu tłuszczów w organizmie. Stłuszczenie wątroby, tak powszechne u alkoholików, prawdopodobnie poprawi się dzięki suplementacji lecytyną.

6. Kontrolowane POSTĘPOWANIE Z SOKAMI WARZYWNYMI z powodzeniem stosowano również do usuwania stłuszczonej wątroby. Post sokowy, wraz z dużą ilością witamin z grupy B i witaminy C, może być realną długoterminową pomocą w marskości wątroby. Wątroba może się w znacznym stopniu zregenerować; Max Gerson, MD mówi, że zajmuje to około 18 miesięcy. Nic więc dziwnego, że Terapia Gersona koncentruje się na wątrobie i terapii sokami z surowych warzyw.

7. Potrzebny jest również CODZIENNY SUPLEMENT MULTIWITAMINOWY I MULTIMINERALNY O WYSOKIEJ MOCY. Powinien zawierać karoten, przeciwutleniacz i bezpieczną postać witaminy A. Pożądane byłoby również 400 do 800 IU witaminy E, 50 mcg selenu i 50 do 100 mg glukonianu cynku lub monometioniny cynku.

8. Ważna jest DIETA DOBRA WEGETARIAŃSKA i dużo soków ze świeżych warzyw. Dieta w większości wegetariańska bez wysiłku zapewnia lepsze zdrowie. Więcej błonnika i węglowodanów złożonych; mniej tłuszczu i cukru. Bez śmieciowego jedzenia!


Widziałem działanie tego programu. Osobiście obserwowałem, jak charytatywnie wydawane suplementy witaminowe pomagają ludziom ulicy.
Widziałem, jak kiełki pszenicy (skromne źródło między innymi witamin z grupy B) pomagają więźniom.
Pracowałem też z alkoholikami dobrze sytuowanymi finansowo i im też pomagają suplementy.
Alkohol i niedożywienie nie mają szacunku dla kont bankowych.

Pamiętaj: wiele osób chce przestać pić, ale nie może tego zrobić, jeśli nie ma na to siły fizycznej.

Ponieważ alkohol szkodzi organizmowi, musimy najpierw walczyć z witaminami, a potem możemy osiągnąć swoje najwyższe cele. Nie mów komuś, żeby przestał pić;

odżywczo upoważniają ich do zaprzestania picia.
Badania to potwierdzają:
dobre jedzenie zatrzymuje złe picie.


Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat megawitaminowej terapii alkoholizmu, polecam przeczytać książkę dr Abrama Hoffera i moją, Witaminowe lekarstwo na alkoholizm . Recenzje są publikowane na stronie http://www.doctoryourself.com/alcoholcure.html .



BIBLIOGRAFIA:
....................
edit:

drink z GHB nie musi być zły :lol:
https://youtu.be/JqtUozvym5Q
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 12 lip 2023, 07:35

papierosy wkrótce odejdą do lamusa ale tylko w szalonej UE, ciekawe kiedy zakażą alko....?
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 12 lip 2023, 19:12

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 25 lip 2023, 03:44

droga na "szczyt"?

https://youtu.be/x_DA3dgRSrw
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 07 sie 2023, 07:23

grzegorzadam pisze:
niedziela 06 sie 2023, 19:13
apetycznie zerka ten ''owoc'' morza !
i jak nie gustuję to w miłej okoliczności taką czarnuszkę zalaną lodem
bym przy-krakenił :lol:
jakoś mnie tak dzisiaj w kierunku łychy popycha,
a pogoda u nas od kilku dni dosłownie angielska :D

smakowita ta okowita?
kraken2.jpg
kraken2.jpg (29.76 KiB) Przejrzano 489 razy
ano, doprawiony z lekka cynamonem i innymi przyprawami kolonnialnymi 8-)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Poradnik picia wódki i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 07 sie 2023, 10:37

oooouuuu,
zachęcasz do grzechu, rzekł grzechu :lol:
THE KRAKEN BLACK SPICED RUM 40% 0,7 L
Rum

Cena: 109,00zł

Kraj:
Alkohol: 40%

Kraken jest mieszanką rumów pochodzących z Trynidadu, Tobago oraz Wysp Dziewiczych.
Nazwę zawdzięcza legendarnemu potworowi, który swoimi mackami atakował i zatapiał statki na Morzu Karaibskim.
Szczególnie upodobał sobie te, które zawierały rum. W smaku jest intensywny, z dominującymi ziołami takimi jak goździki, imbir, cynamon oraz nutami czekolady, karmelu i pomarańczy.
Kraken destylowany jest z melasy i dojrzewa do 24 miesięcy w dębowych beczkach.
wpadnie jakaś luźna stówka, czemu nie ? :D
KRAKEN BLACK SPICED RUM | 0,7L | 40% 700ml
99,99 zł
w Lidlu :D
chyba posmakuję szybciej niż wolniej !
dzięki za inspirację 8-)
Rum genialny...
w tej cenie to idealny rum na rozpoczęcie epickiej przygody z rumami, niekoniecznie pitymi z dodatkami.
Rum ma dobry smak, głębię, gęstość, aromat i naprawdę smakuje.
Wypity w towarzystwie kawy ... ach już się rozmarzyłem.
Opis trunku na butelce absolutnie nie nadwyrężony, warto spróbować. Sama butelka to sztuka.
AdamSky
Adam domknął klapę :lol:
bez dodatków, saute !

edit:
pomyliłem łyski z rumem,
ale nawet lepiej,
rum ma ludzki smak 8-)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ