Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Tak działają firmy farmaceutyczne/ SŁUŻBA ZDROWIA!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26956 razy
Otrzymał podziękowanie: 17430 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 11 lis 2018, 23:46

Obrazek

Obrazek

to jest nagłówek strony https://www.facebook.com/ANTYukryteTerapie/

Oceńcie sami, Zięba o wyglądzie ''Araba''... Atakuje spokojnego ''naukowca'' z książkami
w głowie :lol:

W komentarzach 99.99% niemerytorycznego hejtu.
Brawo Wy ! :D
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 5179
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 79
x 121
Podziękował: 2915 razy
Otrzymał podziękowanie: 7632 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 21 lis 2018, 22:52

https://www.sott.net/article/401117-Eur ... ntibiotics


Europa ogranicza stosowanie antybiotyków cipro

Megan Brooks
Medscape
Pt, 16 listopada 2018 10:39 UTC
Komitet ds. Europejskiej Agencji Leków (EMA) zalecił całkowite zawieszenie lub ograniczenie stosowania antybiotyków fluorochinolowych i chinolonowych ze względu na ryzyko wystąpienia "niekorzystnych i potencjalnie trwałych" niepożądanych skutków, o których poinformowała dziś agencja.

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) EMA zatwierdził zalecenia przedstawione w październiku przez agencję ds. Oceny Ryzyka w ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii (PRAC). Komitet stwierdził, że należy zawiesić pozwolenie na dopuszczenie do obrotu dla leków zawierających kinoxacin, flumequine, nalidixic acid i pipemidic acid.

CHMP potwierdził również, że należy ograniczyć stosowanie pozostałych antybiotyków fluorochinolonowych.

PRAC rozpoczął przegląd w 2017 roku.

Zaktualizowane informacje na temat przepisywania leków dla pracowników służby zdrowia oraz informacje dla pacjentów opisują dezaktywujące i potencjalnie trwałe działania niepożądane i zalecą pacjentom zaprzestanie leczenia antybiotykiem fluorochinolowym przy pierwszych objawach niepożądanego działania obejmującego mięśnie, ścięgna lub stawy oraz układu nerwowego, EMA powiedziała.

Nowe ograniczenia w stosowaniu antybiotyków fluorochinolowych odradzają ich stosowanie w następujących przypadkach:
Leczenie zakażeń, które mogą się poprawić bez leczenia lub nie są ciężkie (np. Infekcje gardła);
W leczeniu zakażeń bakteryjnych, np. Bezbakteryjnego (przewlekłego) zapalenia gruczołu krokowego;
Zapobieganie biegunce podróżnych lub nawracającym zakażeniom dolnych dróg moczowych (infekcje dróg moczowych, które nie wykraczają poza pęcherz);
W leczeniu łagodnych lub umiarkowanych zakażeń bakteryjnych, chyba że nie można zastosować innych leków przeciwbakteryjnych powszechnie zalecanych w przypadku tych zakażeń.
"Co ważne, na ogół należy unikać fluorochinolonów u pacjentów, u których wcześniej występowały ciężkie działania niepożądane związane z antybiotykiem fluorochinolowym lub chinolonowym" - mówi EMA.

Fluorochinolony "należy stosować ze szczególną ostrożnością u osób w podeszłym wieku, pacjentów z chorobą nerek oraz u osób po przeszczepieniu narządu, ponieważ u tych pacjentów występuje zwiększone ryzyko urazu ścięgien. Ponieważ stosowanie kortykosteroidów z fluorochinolonem również zwiększa to ryzyko, należy unikać jednoczesnego stosowania tych leków "- zaleciła EMA.

Na podstawie dostępnych dowodów EMA stwierdziła, że ​​fluorochinolony wiążą się z długotrwałymi (do miesięcy lub lat), poważnymi, dezaktywującymi i potencjalnie nieodwracalnymi reakcjami na leki, które wpływają na więcej niż jeden, a czasem na wiele układów, narządów i zmysłów.

Działania niepożądane obejmują zapalenie ścięgna, zerwanie ścięgna, bóle stawów, ból kończyn, zaburzenia chodu, neuropatie związane z parestezją, depresją, zmęczeniem, upośledzeniem pamięci, zaburzeniami snu i upośledzeniem słuchu, wzroku, smaku i zapachu.

Uszkodzenia ścięgien (szczególnie ścięgna Achillesa, ale także innych ścięgien) mogą wystąpić w ciągu 48 godzin od rozpoczęcia leczenia fluorochinolonem, ale uszkodzenie może zostać opóźnione kilka miesięcy po zaprzestaniu leczenia, podała EMA.

Pacjenci starsi, z zaburzeniami czynności nerek lub po przeszczepieniu narządu stałego, a ci, którzy są leczeni kortykosteroidem, są bardziej narażeni na uszkodzenie ścięgien. Należy unikać jednoczesnego stosowania fluorochinolonu i kortykosteroidu.

Agencja twierdzi, że pacjenci powinni przerwać leczenie fluorochinolonem przy pierwszych oznakach bólu lub zapalenia ścięgien i powiadomić ich o objawach neuropatii, takich jak ból, pieczenie, mrowienie, drętwienie lub osłabienie, aby zapobiec rozwojowi potencjalnie nieodwracalnego stanu.

EMA stwierdziła, że ​​korzyści i ryzyko związane z fluorochinolonami będą stale monitorowane, a badanie wykorzystania narkotyków oceni skuteczność tych nowych środków w zmniejszaniu niewłaściwego stosowania fluorochinolonów.

Opinia CHMP zostanie teraz przekazana Komisji Europejskiej, która wyda ostateczną prawnie wiążącą decyzję mającą zastosowanie we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Efekt Ripple?

W 2016 r. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) podniosła ostrzeżenia o związku między fluorochinolonami a skutkami niepełnosprawności i potencjalnie trwałymi skutkami ubocznymi obejmującymi ścięgna, mięśnie, stawy, nerwy i centralny układ nerwowy, jak donosi Medscape Medical News.

Na początku tego roku, FDA nakazała zmianę etykiet na fluorochinolony, aby wzmocnić ostrzeżenia o zagrożeniach związanych z antybiotykami dla zdrowia psychicznego i poważnych zaburzeń glukozy we krwi.

"Ostrzeżenie FDA było bardzo jasne i już wpłynęło na obniżenie użycia tych leków, co, jak mam nadzieję, byłoby wystarczające, a FDA nie miałaby teraz wtórnej reakcji na ruch przez [EMA]," Donald Ford , MD, lekarz rodzinny z Cleveland Clinic w Ohio, odnotowany w wywiadzie dla Medscape Medical News.
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7672
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 253
Podziękował: 6070 razy
Otrzymał podziękowanie: 12095 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 02 gru 2018, 00:56

https://www.odkrywamyzakryte.com/talido ... VWWYz7lv-U

TALIDOMID – LEK ODPOWIEDZIALNY ZA KALECTWO TYSIĘCY NOWORODKÓW

https://youtu.be/y2lhmSCunrI


Pozdrawiam - Thotal :)
0 xcedric
Posty: 5179
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 79
x 121
Podziękował: 2915 razy
Otrzymał podziękowanie: 7632 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 12 gru 2018, 19:15

0 xcedric
Posty: 5179
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 79
x 121
Podziękował: 2915 razy
Otrzymał podziękowanie: 7632 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 13 gru 2018, 10:52

http://www.doctorsaredangerous.com/articles/ctscan.htm

TK: odpowiedzialna za
2 procent wszystkich nowotworów

 autor: Elaine Hollingsworth, 13 grudnia 2007 r

Skany CT (tomografia komputerowa) są przyczyną do 2 procent wszystkich nowotworów. Efekt może być dużo gorszy u dzieci, które są bardziej wrażliwe na napromieniowanie.

Skany, które wydają się szczególnie powodować nowotwory płuc i okrężnicy, dają dawkę promieniowania podobną do tej z bomb atomowych, które zostały zrzucone na Hiroszimę i Nagasaki w 1945 roku.

Każdy skan wytwarza dawkę promieniowania około 15 mSv u osoby dorosłej i 30 mSv u noworodka, a w przypadku standardowego leczenia wynosi od dwóch do trzech skanów, całkowita dawka osiąga 45 mSv. Osoby, które przeżyły Nagasaki i Hiroszimę, były narażone na dawki nieco poniżej 50 mSv.

Około 11 procent wszystkich tomografii komputerowej wykonano u dzieci w celu ustalenia, czy mają one zapalenie wyrostka robaczkowego, a naukowcy obawiają się, że nawet jeśli nie rozwiną oni nowotworu od razu, nadal są bardziej narażeni na dorosłych, ponieważ ich obciążenie promieniowaniem wciąż wzrasta.

W samych Stanach Zjednoczonych wykonuje się 62 miliony skanów rocznie, głównie w celu sprawdzenia napadów padaczkowych, przewlekłych bólów głowy i traumy, co stanowi niezwykły wzrost od 1980 r., Kiedy wykonano zaledwie 3 miliony skanów.

Naukowcy z Columbia University Medical Center w Nowym Jorku opierają swoje szacunki na temat narażenia na promieniowanie pochodzące od osób, które przeżyły wybuch bomby atomowej, oraz na podstawie ważnego badania dotyczącego zdrowia 400 000 pracowników w przemyśle jądrowym.
Uważają także, że do jednej trzeciej wszystkich tomografii komputerowej są niepotrzebne lub mogą być zastąpione przez bezpieczniejszą technologię, taką jak ultradźwięki.

Jeśli tak jest, oznacza to, że co roku w Stanach Zjednoczonych niepotrzebnie napromieniowuje się 20 milionów dorosłych i 1 milion dzieci, a także naraża się na ryzyko zachorowania na raka.

(Źródło: New England Journal of Medicine, 2007; 357: 2277-84).
0 xcedric
Posty: 5179
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 79
x 121
Podziękował: 2915 razy
Otrzymał podziękowanie: 7632 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 21 gru 2018, 13:34

Johnson & Johnson wiedział od dekad, że ​​jego talk zawiera azbest.


Obrazek
http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_tech ... 1197728981
0 xcedric
Posty: 5179
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 79
x 121
Podziękował: 2915 razy
Otrzymał podziękowanie: 7632 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 28 gru 2018, 14:14

0 xcedric
Posty: 5179
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 79
x 121
Podziękował: 2915 razy
Otrzymał podziękowanie: 7632 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 05 sty 2019, 15:00

0 xcedric
Posty: 5179
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 79
x 121
Podziękował: 2915 razy
Otrzymał podziękowanie: 7632 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 09 sty 2019, 18:56

https://www.sott.net/article/403780-Mul ... ly-thought
translator
Przemysł multimilionowy: Kolonoskopia okazała się znacznie bardziej niebezpieczna i potencjalnie śmiertelna niż wcześniej sądzono


Get Holistic Health
Sat, 29 Dec 2018 00:00 UTC

Procedura znana jako kolonoskopia jako profilaktyczna w przypadku raka jelita grubego to przemysł wielomilionowy. Każdego roku ponad 14 milionów doskonale zdrowych osób w wieku 50 lat i więcej poddaje się tej inwazyjnej procedurze, mającej na celu wykrycie raka jelita grubego. Ale czy to naprawdę skuteczne?

To bolesna i niebezpieczna procedura

To jest znacznie bardziej niebezpieczne - i potencjalnie śmiertelne - niż chcieliby się przyznać. Według raportu Annals of Internal Medicine na temat kolonoskopii szacuje się, że 70 000 (0,5%) zostanie rannych lub zabitych przez komplikacje związane z tą procedurą. Liczba ta jest o 22% wyższa niż roczna liczba zgonów z powodu raka okrężnicy - sama choroba, na którą zaprojektowano urządzenie, aby zapobiegać.

Według Telemark Polyp Study I, kolonoskopia faktycznie zwiększa śmiertelność o 57%. Dla każdej osoby uratowanej za pomocą kolonoskopii 56 osób dozna poważnych obrażeń. Osoba może żyć przez dziesięciolecia z rakiem jelita grubego, ale jeśli lekarz przebije dziurę w jelicie, możesz umrzeć w pośpiechu.

Jest bardzo możliwe i udowodnione klinicznie, że możesz być zarażony HPV (wirus brodawczaka ludzkiego); HIV; Mycobacterium tuberculosis, Helicobacter pylori ,; Wirusowe zapalenie wątroby typu B i C; Salmonella; Pseudomonas i Aeruginosa; Flu Wirusy i inne pospolite bakterie, takie jak E. Coli O157: H7 i Creutzfeldt-Jakob Disease.

Kolonoskopia NIE zapobiega rakowi

Według American Cancer Society, aż do 2009 roku "... nie ma prospektywnych randomizowanych kontrolowanych badań przesiewowej kolonoskopii w celu zmniejszenia częstości występowania lub umieralności z powodu raka jelita grubego."

Z artykułu w New York Times, z 2006 r .; "Pacjenci we wszystkich badaniach mieli co najmniej jeden gruczolak wykryty podczas kolonoskopii, ale nie mieli raka, ale rozwinęli raka w ciągu następnych kilku lat, jednak w takim samym tempie, jakiego można się było spodziewać w populacji ogólnej bez badań przesiewowych."

W innym badaniu opublikowanym w 2006 roku stwierdzono, że u wszystkich badanych pacjentów z badaniem przesiewowym wystąpił rak jelita grubego "w takim samym tempie, jakiego można się było spodziewać w populacji ogólnej bez badań przesiewowych" w ciągu następnych kilku lat, mimo że usunięto wszystkie znalezione polipy.

Kolonoskopia to oszustwo

To oszustwo sprawia, że ​​przemysł farmaceutyczny i lekarze są bogaci. Agencja AMA sprzysięgła się, aby w ramach procedury kolonoskopii sprawdzić zasady dotyczące profilaktyki, gdy jest to niepotrzebna procedura inwazyjna. Poziomy promieniowania z pojedynczej wirtualnej kolonoskopii są podobne do ekspozycji bomby atomowej w Hiroszimie, chociaż według National Cancer Institute: "Nie wiadomo, czy wirtualna kolonoskopia może zmniejszyć liczbę zgonów z powodu raka jelita grubego".

Nieinwazyjny test znany jako test immunochemiczny w kale jest równie skuteczny.

References:

http://roarofwolverine.com/archives/2772

Colorectal Cancer Screening; National Cancer Institute; Oct 2008; [link]

Seeff LC, et al.; How many endoscopies are performed for colorectal cancer screening? Results from CDC's survey of endoscopic capacity. Gastroenterology. 2004;127: 1670-1677.

Study Questions Colonoscopy Effectiveness; The New York Times; G. Colata; Dec 14, 2006;

Source: Living Traditionally
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 09 sty 2019, 19:03

Dane z przed ponad 10 lat, teraz jest jeszcze gorzej i nie tylko w USA, bo to niestety przyszło do Polski i "naciskają" na nieświadomych niczego ludzi. To tylko biznes, z pochówkiem w tle.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

cedric
Posty: 5179
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 79
x 121
Podziękował: 2915 razy
Otrzymał podziękowanie: 7632 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 10 sty 2019, 22:11

"Chirurg do pacjenta:
- Usunięcie tego gwoździa z pana głowy będzie kosztowało dwa tysiące.
- Ale przecież ja mam ubezpieczenie w NFZ!
- Na podstawie samego ubezpieczenia możemy go Panu lekko przygiąć, żeby nie przeszkadzał."
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26956 razy
Otrzymał podziękowanie: 17430 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 15 sty 2019, 00:10

Kolonoskopia ''rozjechana'':
Śmierć przez kolonoskopię -

UBOCZNE EFEKTY KOLONOSKOPII


admin | 02 maja 2014 r. | Komentarze 1

Zgodnie z "Rocznikami chorób wewnętrznych" odsetek poważnych powikłań związanych z badaniem przesiewowym w kierunku kolonoskopii jest "10 razy wyższy niż w przypadku każdego innego powszechnie stosowanego testu przesiewowego w kierunku raka".

Ta liczba nie obejmuje opóźnionych powikłań, takich jak krwawienie wewnętrzne, ciężkie niedokrwistość, zawał serca, udar, zatorowość płucna, zapalenie płuc, niewydolność nerek, niedrożność jelit i inne.

Powikłania te wyjaśniają, dlaczego, zgodnie z Telemark Polyp Study I ,

badania przesiewowe w kolonoskopii zwiększają względną śmiertelność o 57%.

Tak więc, jeśli poważnie zastanawiasz się nad poddaniem się badaniu przesiewowemu, twoje szanse na zabicie lub zranienie przez skutki uboczne kolonoskopii mogą w rzeczywistości przewyższać twoje szanse na raka jelita grubego [ 1 ].

Dodanie zniewagi do zranienia, wszystko co prep, strach, ryzyko, koszt, zakłopotanie i stres są na nic - przesiewowa kolonoskopia oferuje niemal zerową ochronę przed rakiem jelita grubego, jak wyjaśnię w moim raporcie Śmierć przez kolonoskopię .

Co daje? Cóż, konwencjonalna kolonoskopia to nie tylko wizyta rutynowego lekarza, ale ambulatoryjna procedura chirurgiczna wykonywana w znieczuleniu ogólnym.
Według tych samych Roczników Medycyny Wewnętrznej poważne powikłania występują w 0,5% wszystkich przypadków [ link ].

Niezgłoszone błędy medyczne i opóźnione działania niepożądane, takie jak ciężka niedokrwistość spowodowana utratą krwi, zatorowość płucna, atak serca lub udar związany z zakrzepami krwi wywołanymi znieczuleniem ogólnym, zapaleniem płuc, uporczywym zakażeniem pooperacyjnym lub niewydolnością nerek i ostrym zapaleniem uchyłków spowodowanym przez dwukropek prep, może łatwo dodać do innego procenta lub dwóch.

Jeśli, ze względu na argument, łączna liczba powikłań, skutków ubocznych i błędów medycznych wynosi zaledwie 1%, oznacza to, że 140 000 osób odniosło rany rocznie, szacując jedynie 14 milionów szacowanych badań.

Wskaźnik "ubocznych uszkodzeń" jest równie wysoki, jak występowanie samego raka jelita grubego, i być może jest równie śmiertelny, zwłaszcza dla seniorów - głównej grupy docelowej dla "zapobiegawczych" kolonoskopii.

Nawet jeśli przyjmiesz wartość nominalną, że badania przesiewowe kolonoskopii zmniejszyły śmiertelność z powodu raka okrężnicy i odbytnicy o 5% lub około 2500 rocznie rocznie,

oznacza to, że 56 osób zostało niepotrzebnie uszkodzonych, aby uratować tylko jedno życie (140 000/2500).

Następnie rozważ 1 na 5 szansę na uzyskanie jakiegokolwiek innego raka po pojedynczej wirtualnej kolonoskopii.

Ekspozycja na promieniowanie z tylko jednego tomografu jamy brzusznej (przy 5 do 10 mSv)

jest od dwóch do trzech tysięcy razy silniejsza niż pojedyncze zdjęcie rentgenowskie i 2 do 3 razy większa niż szacowana ekspozycja na "brudną" bombę jądrową oszacowaną na tylko 3 mSv
[ link ].Tak samo przerażające jak "brudne bomby" eksplozja w hrabstwie Fairfax w stanie Wirginia, zaludnionym przedmieściu Waszyngtonu, dotknęła tylko 19,500 osób [ link ].

Jest to od 50 do 100 razy mniej ludzi niż corocznie nukowanych w centrach radiologicznych w całym kraju podczas podawania niepotrzebnych i rakowych tomów CT jamy brzusznej.

Ponieważ zapobiegawcze kolonoskopie stały się jawną modą po telewizyjnej kolonoskopii pani Couric w marcu 2000 r. [ 2 ], blisko 30 000 osób więcej chorowało na raka okrężnicy rocznie.

Bez wątpienia niepotrzebne badania przesiewowe kolonoskopii - konwencjonalne i wirtualne, i prawie wszystkie związane z efektem Katie Couric , - przyczyniają się do powstawania nowych nowotworów wywołując następujące częste działania niepożądane:

Zakłócenia flory jelitowej.
Każda kolejna kolonoskopia uszkadza naturalną mikroflorę jelitową, ponieważ ta procedura wymaga gruntownego płukania - wypłukania jelita grubego dużymi dawkami syntetycznych środków przeczyszczających, a następnie płukania jelit za pomocą glikolu polietylenowego i hipertonicznych elektrolitów.
Glikol polietylenowy to nawykowy osmotyczny środek przeczyszczający występujący w MiraLax, Colyte i GoLYTELY . Hipertoniczny elektrolit to roztwór bisfosforanu sodu i fosforanu sodu znajdujących się we Fleet Enemas . Obie substancje zabijają bakterie w kontakcie tak samo rzetelnie, jak płukanie solą zabija bakterie w jamie ustnej.
Uszkodzenie bakterii jelitowych - stan zwany dysbioza (dysbioza) - jest kluczowym czynnikiem powodującym nieprawidłowości, zaparcia, zespół jelita drażliwego, chorobę uchyłkową i choroby zapalne jelit, takie jak wrzodziejące zapalenie okrężnicy i choroba Crohna, znane z kolei ryzyko raka okrężnicy do 32 razy. To 3,200%, jeśli wolisz to w ten sposób!
Wszystkie powyższe warunki powodują uzależnienie od włókien, aby je ulżyć. Ponadto, dysbakterioza przyczynia się do raka jelita grubego, ponieważ te synergistyczne bakterie chronią błonę śluzową jelit przed wieloma typami patogenów powodujących raka. (Więcej na ten temat tutaj .)

Zakłócenie stolca.
Jeśli jesteś już pod wpływem hemoroidów, przewlekłych zaparć, zespołu jelita drażliwego lub uchyłków, wówczas przygotowanie jelit, intubacja i płukanie mogą się zaostrzyć i znacznie pogorszyć te warunki, zakłócając ustalony wzorzec defekacji - sytuacja bardzo podobna do wyniku ciężkiej biegunka.

Powikłania pooperacyjne .
Poważne powikłania, takie jak perforacja okrężnicy, występują w 5 na 1000 kolonoskopii [ 3 ]. Ryzyko opóźnionego krwawienia, infekcji i owrzodzenia jest jeszcze większe, ale rzadko są zgłaszane w związku z kolonoskopią.

"Kolonoskopia z biopsją lub polipektomią [usuwanie polipów -KM] wiąże się ze zwiększonym ryzykiem powikłań. Perforacja może również wystąpić podczas kolonoskopii bez biopsji. " Ann Intern Med. 2006 Dec 19; 145 (12): 880-6;

Zwiększone ryzyko odroczenia uderzeń, ataków serca i zatorowości płucnej .

Należy również wziąć pod uwagę ryzyko krzepnięcia krwi, które jest częstym skutkiem ubocznym znieczulenia, szczególnie u pacjentów z cukrzycą lub chorobami serca. Te skrzepy krwi mogą spowodować śmiertelną zatorowość płucną, udar lub zawał serca kilka tygodni po kolonoskopii;

Infekcje .
Istnieje wszechobecne ryzyko choroby zakaźnej, takiej jak zapalenie płuc lub odmiedniczkowe zapalenie nerek, związane z jakąkolwiek procedurą medyczną wykonywaną w znieczuleniu.

Utracone guzy tworzą fałszywe poczucie bezpieczeństwa .
Według wielu badań, nawet dokładni lekarze tracą od 15 do 27 procent polipów, w tym 6 procent dużych guzów. Według badań opublikowanych w "The New England Journal of Medicine" [ link ], niektórzy lekarze tak szybko biegną przez badanie okrężnicy, że mogą tęsknić nawet za rakiem w pełnym rozkwicie. Jeden taki lekarz może przetwarzać od 20 do 30 pacjentów dziennie [ 4 ] ze sprawnością linii produkcyjnej. Wiadomo, że niektórzy z nich wykonują nawet 60 kolonoskopii w jednym dniu, ponieważ średnia wypłata waha się od 1500 USD do 2 000 USD na pacjenta, niezależnie od czasu.

Potrójne zagrożenie .
1) Według American College of Gastroenterology [ 6 ] wirtualne kolonoskopie pomijają 27 procent zmian jelita grubego, w tym przedrakowe polipy okrężnicy i rzeczywiste guzy nowotworowe.

(2) Aby dodać obrażenie do urazu, nawet jeśli radiolog znajdzie polip lub dwa, i tak będziesz musiał przejść regularną kolonoskopię, aby je usunąć. Incydenty fałszywie dodatnich odczytów są również powszechne, zgodnie z tym samym dokumentem FDA.

(3) Jak już wcześniej zauważyłem w analizie FDA, dodatkowe ryzyko zachorowania na raka związane z jednym tylko skanem TK w celu wykrycia raka jelita grubego to 1 szansa na 5 lub 20% [ 5 ]. Te dziwne są 4 do 8 razy wyższe niż twoje "naturalne" ryzyko raka jelita grubego na poziomie 2,5% do 5%.

Częste działania niepożądane kolonoskopii

Efekty uboczne kolonoskopii są podobne do problemów związanych z jakąkolwiek procedurą chirurgiczną i są spowodowane przez zbieżność podobnych czynników: przygotowanie jelita, urazy mechaniczne i chirurgiczne przez narzędzia, znieczulenie, hipotermia, stres, infekcje oportunistyczne, fluktuacje poziomu cukru we krwi, nadmierne ilości płynu konsumpcja, nagła zmiana diety i tak dalej. Każdy etap wprowadza własny zestaw komplikacji:

Przed zabiegiem:
Osmotyczne środki przeczyszczające i płyny powodują nieuchronne odwodnienie i brak równowagi elektrolitów - szczególnie poważny problem dla osób z chorobami serca i nerek.

Podczas zabiegu:
mechaniczny wpływ intubacji na odbyt, odbytnicę i błonę śluzową, możliwe otarcia przez endoskop; urazy tkanek z polipektomii (usuwanie polipów) i biopsji; hipotermia (niska temperatura ciała) związana ze znieczuleniem - najczęstszą przyczyną zakażeń bakteryjnych (podobnie jak w przypadku przeziębienia, grypy, zapalenia płuc lub odmiedniczkowego zapalenia nerek po infekcji nerek).

Natychmiast po:
spowolnienie lub zamknięcie perystaltyki żołądka i jelit ze znieczulenia może spowodować ciężką niestrawność, zatrucie pokarmowe, zatrucie od rozkładu niestrawionego białka, zapalenie żołądka, zapalenie dwunastnicy, zapalenie trzustki, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie jelit i niedrożność w dowolnym miejscu całego przewodu pokarmowego. Warunki te są często pogarszane przez szybkie wznowienie zwykłej diety (tj. Stałe jedzenie).

Kilka dni po kolonoskopii skutki uboczne są zwykle zaostrzane przez stosowanie rutynowych porad w celu zwiększenia spożycia błonnika. Powikłania te mogą różnić się charakterem w zależności od stopnia dysbakteriozy.

Pacjenci z ciężką dysbakteriozą mogą nie odczuwać zbyt dużej ilości fermentacji bakteryjnej błonnika i związanych z nim gazów i wzdęcia, ale mogą być dotknięci dużymi stolcami, obciążeniami, zaparciami, hemoroidami i niedrożnością. Ci, którzy zachowali niektóre bakterie po teście mogą odczuwać związane z fermentacją wzdęcia, skurcze i wzdęcia.

Zespół stresu pourazowego (PTSS) jest powszechnie kojarzony z każdą procedurą inwazyjną, a zwłaszcza z badaniem raka. Jest to szczególnie uciążliwe wśród osób z grupy wysokiego ryzyka lub podatnych na lęki i depresję. PTSS zwykle zaburza trawienie, ponieważ podwyższony poziom hormonów stresu i napięć mięśniowych hamuje wydzielanie płynów trawiennych i perystaltykę.

Poniżej znajduje się lista najbardziej prawdopodobnych skutków ubocznych, które mogą wystąpić po kolonoskopii w (mniej więcej) kolejności chronologicznej:

Ciężkie odwodnienie

Osmotyczne środki przeczyszczające stosowane do przygotowania jelita powodują znaczną utratę płynów ustrojowych. Ponowne nawodnienie nie jest po prostu kwestią picia większej ilości wody - wymaga czasu, ponieważ organizm może zaabsorbować tylko ograniczoną ilość wody w danym momencie. Wznowienie stałego pokarmu wkrótce po kolonoskopii może nasilić odwodnienie, ponieważ pokarm stały, w szczególności białko, wymaga kilku litrów śliny i soków trawiennych.

TWOJE DZIAŁANIE: Poddaj się prawidłowo przed zabiegiem. Najlepszą formą nawodnienia jest świeżo wyciśnięty sok z ogórka (ze skórą) - bezcukrowe źródło potasu, około 600 mg na filiżankę; woda mineralna o wysokiej zawartości minerałów; i kilka słone przekąski, ponieważ chlorek sodu jest niezbędny do zatrzymania wody. Rozpocznij nawadnianie kilka dni wcześniej - nie jest to kwestia wypicia kilku szklanek wody przed zabiegiem .

Zatrucie i zatrucie pokarmowe

Te dwa powiązane stany mogą wynikać z szybkiego szybkiego wznowienia pokarmu stałego zawierającego szczególnie białko. Poprzednia dieta płynna i efekt szczątkowy znieczulenia powodują zmniejszenie trawienia w żołądku (tj. Niewystarczający poziom kwasu chlorowodorowego i enzymów proteolitycznych). Nieodpowiednia kwasowość może uniemożliwić prawidłowe wysterylizowanie napływającego pokarmu z bakteryjnych i wirusowych patogenów.

Niekontrolowana obecność patogenów może powodować stan zwykle określany jako "grypa żołądkowa": - nudności, wymioty, biegunka, skurcze brzucha i inne objawy typowe dla zakaźnych zaburzeń przewodu pokarmowego. Niedobór enzymatyczny (w połączeniu z niską kwasowością) powoduje gnicie (gnicie) niestrawionych białek wewnątrz żołądka i jelit. W procesie tym wytwarza się kadaweryna - cuchnąca substancja wytwarzana przez hydrolizę białka. Stopniowe wchłanianie tej substancji do krwi może powodować objawy podobne do zatrucia pokarmowego.

TWOJE DZIAŁANIE:
stopniowo wznawiaj jedzenie stałe. Powstrzymaj się od białek przez co najmniej 3 dni po kolonoskopii. Dokładnie i dobrze żuć, aby poprawić trawienie. Nie pić płynów po posiłkach, tylko 30 do 60 minut wcześniej, aby płyny miały szansę przedostać się do jelita cienkiego, w którym się asymilują. Nie mieszaj białek z węglowodanami i błonnikiem, aby ułatwić trawienie. Nie przejedzaj. Nie spożywaj więcej niż jednego posiłku zawierającego białko dziennie. Użyj suplementów enzymów proteolitycznych, aby pomóc w trawieniu białka. Pamiętaj, aby codziennie spożywać zalecane 4-6 gramów soli, aby ułatwić prawidłową syntezę kwasu solnego (sól jest źródłem chloru (Cl) .Nie korzystaj z reduktorów kwasu, ponieważ hamują trawienie białka i uwalnianie enzymów proteolitycznych. Nie bierzcie błonnika pokarmowego, ponieważ wydłuża on trawienie i powoduje przeszkody, zamiast tego użyj zestawu do płodności i normalizacji defekacji bez błonnika.

Przełyk , żołądEk, dwunastnica i jelita

Pokarmy są napędzane przez przewód pokarmowy poprzez perystaltykę - skoordynowane działanie mięśni gładkich, które tworzą obwód przełyku, żołądka i jelit. Środki znieczulające, nawet łagodne, wyłączają perystaltykę przez znaczną część czasu, szczególnie w połączeniu z typowymi lekami na nadciśnienie, choroby serca, lęki, depresję, drgawki, ulgę w bólu (opiaty) i kilka innych.

Jeśli zastosujesz się do zaleceń swojego lekarza i weźmiesz pokarm bogaty w błonnik lub środki przeczyszczające z włókien wkrótce po kolonoskopii, istnieje duże prawdopodobieństwo zatykania przewodu pokarmowego tym szybko rozwijającym się włóknem. Przeszkoda może powodować wiele komplikacji i problemów trawiennych i może wymagać natychmiastowej operacji. Nudności i wymioty, szczególnie w przypadku żółci, są jednym z najbardziej widocznych objawów niedrożności jelit.

TWOJE DZIAŁANIE:
Unikaj suplementów błonnika i pokarmów bogatych w błonnik. Zamiast tego należy użyć zestawu do odzyskiwania Colorectal, aby znormalizować defekację bez błonnika.

Krwawienie okrężnicy

Jest to poważny problem dla osób zażywających rozcieńczalniki krwi i / lub aspirynę. Usunięcie polipów pozostawia ranę. Może nie zagoić się zdrowo z kilku powodów: niedoboru witaminy K związanego z wcześniejszą dezbakteriozą i dietą o niskiej zawartości tłuszczu, trwającej terapii z użyciem rozcieńczalników krwi i / lub aspiryny, wadami syntezy kolagenu związanymi z niskim poziomem niedoboru witaminy C i białka, infekcją z bakterie chorobotwórcze, podwyższona kwasowość i / lub wysoki poziom alkoholi z fermentującego błonnika, mechaniczna imprakcja z błonnika rozszerzonego, podrażnienie i zapalenie wywołane przez środki przeczyszczające i wreszcie rozciąganie okrężnicy z gazów i / lub naciąganie.

TWOJE DZIAŁANIE:
Użyj Colorectal Recovery Kit przed i po kolonoskopii, aby ułatwić leczenie, zmniejszyć stan zapalny, przywrócić florę jelitową i umożliwić prawidłową i szybką defekację.

Biegunka

Wynik disbacteriosis i stany zapalne wewnątrz okrężnicy, zarówno spowodowane przez prep jelita i błonnika pokarmowego, szczególnie rozpuszczalne włókna znaleźć w przeczyszczających psyllium (Metamucil). Brak bakterii jelitowych zagraża tworzeniu stolca. Zapalenie blokuje płyny przed wchłanianiem i powoduje dodatkowy wyciek śluzu do światła (jamie jelita grubego). Oba schorzenia powodują biegunkę (płynne stolce). Nadmierne stosowanie rozpuszczalnego błonnika w żywności i środki przeczyszczające blokuje wchłanianie płynów trawiennych i dodatkowo pogarsza biegunkę.

TWÓJ DZIAŁANIE:
Użyj Colorectal Recovery Kit bezpośrednio po kolonoskopii, aby przywrócić florę jelitową i wyeliminować nieswoiste zapalenie jelit. Unikaj środków przeczyszczających i pokarmów bogatych w błonnik. Wyklucz banany, suszone śliwki, suszone śliwki i soki z buraków. Te typowe leki na zaparcia zawierają sorbitol - alkohol cukrowy i silny środek przeczyszczający. Sorbitol jest główną substancją odpowiedzialną za uszkodzenie nerwu cukrzycowego i naczyń krwionośnych, czynniki neuropatii cukrzycowej (uszkodzenie nerwów), retinopatię (ślepotę), zaburzenia erekcji, niewydolność nerek, choroby serca i amputację kończyn dolnych. (87 000 rocznie w samych Stanach Zjednoczonych).

Małe, twarde stolce

Stan ten jest powszechny po kolonoskopii, szczególnie wśród pacjentów, którzy odmawiają pobrania błonnika i wynikają z dysbakteriozy spowodowanej preparatem jelitowym. Żywe i martwe bakterie jelitowe zatrzymują płyn (wilgoć) w uformowanym kale. Nawet 10% do 15% redukcji płynów (75% do 80% jest normą) w stolcu powoduje małe, twarde, grudkowate stolce.

Jest to, nawiasem mówiąc, dlaczego nierozpuszczalne włókno jest zalecane w pierwszej kolejności: celuloza (niestrawny składnik włókna) rozszerza się z wodą i podnosi stolce. Niestety, celuloza nie jest tak skuteczna w utrzymywaniu wody jak bakterie, ponieważ wysycha szybciej i powoduje otarcia odbytu. Zostaje sfermentowany przez pozostałe bakterie, co powoduje gazy i wzdęcia i wymaga dobrego dozowania nierozpuszczalnego błonnika, aby utrzymać wilgoć zamkniętą w środku - powoduje to biegunkę i większą fermentację. Na dodatek, powiększone (powiększone) stolce wymagają wysiłku, który powoduje hemoroidy, otarcia, pęknięcia, wypadnięcia i uszkodzenia nerwów.

TWÓJ DZIAŁANIE:
Użyj Colorectal Recovery Kit zamiast włókna bezpośrednio po kolonoskopii, aby przywrócić prawidłową morfologię stolca.

Wzdęcia, skurcze brzucha.

Bakterie jelitowe znajdują się w błonie śluzowej i wewnątrz wyrostka robaczkowego. Wiele bakterii umrze po przygotowaniu jelit, ale niektóre mogą przeżyć, szczególnie w dodatku. Kiedy, zgodnie z zaleceniem lekarza, do diety dodaje się błonnik, bakterie te zaczynają działać i fermentują włókno - proces nie różni się niczym od piwa, ciasta czy wina. Gazy wytwarzane przez fermentację powodują wzdęcia, wzdęcia i skurcze.

Kobiety są szczególnie wrażliwe na wzdęcia związane z gazem, ponieważ narządy moczowo-płciowe znajdują się w tej samej szczelnie wypełnionej jamie brzusznej. Rurki macicy i jajowodów są szczególnie wrażliwe na ciśnienie przed i podczas okresów, stąd typowe następstwa zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Alkohole i kwasowość związana z fermentacją mogą powodować zapalenie błony śluzowej, co dodatkowo hamuje wchłanianie gazów i zwiększa wzdęcia, wzdęcia i ból.

TWÓJ DZIAŁANIE:
Po kolonoskopii nie należy używać środków przeczyszczających zawierających włókna i włókna. Porada lekarza, aby używać błonnika jest niewłaściwa, ponieważ opiera się na nieaktualnych i sfałszowanych informacjach. Zamiast tego należy użyć zestawu do regeneracji jelita grubego, aby przywrócić prawidłową morfologię stolca bez błonnika i środków przeczyszczających.

Hemoroidy

Wewnętrzne i zewnętrzne hemoroidy są spowodowane dużymi stolcami (z włókien) i wynikającym z tego wysiłkiem, aby je wydalić, lub intensywnymi, często mimowolnymi skurczami mięśni odbytu i miednicy w odpowiedzi na biegunkę, wywołaną dysbakteriozą i rozpuszczalnym błonnikiem.

TWÓJ DZIAŁANIE: Użyj Colorectal Recovery Kit zamiast włókna bezpośrednio po kolonoskopii, aby przywrócić normalną morfologię stolca (tj. Zmniejszyć wielkość stolca, utrzymać wilgoć, wyeliminować wysiłek).

szczelina odbytu

Takie same powody jak powyżej. Nacisk mechaniczny dużych stolców na wąski kanał kanału odbytu powoduje łzawienie skóry. Codzienna próba poruszenia jelit i wysiłku nie pozwala na wygojenie się ran, a łza staje się coraz większa. Leki, infekcje (przez przechodzące stolce) i niedożywienie dodatkowo przeszkadzają w gojeniu.

TWÓJ DZIAŁANIE: Użyj zestawu Colorectal Recovery Kit, aby ułatwić proces gojenia i utrzymać miękkie, półpłynne stolce, aż do całkowitego wyleczenia. Następnie, aby utrzymać prawidłową morfologię stolca, nie musisz się przecedzać.

Chroniczne zatwardzenie

Wszystkie powyższe powody. W miarę, jak włókno zwiększa objętość stolca, kanał odbytu staje się coraz mniejszy od wewnętrznych hemoroidów. Ból i dyskomfort wynikający z dużych stolców przechodzących przez wąski kanał analny prowadzą do niepełnego opróżniania, a stolce pozostające w jelicie grubym stają się większe, gęstsze i bardziej suche. Powstaje błędne koło uzależnienia od środków przeczyszczających w celu wypróżnienia jelit.

TWOJE DZIAŁANIE:
Użyj zestawu do odzyskiwania colorectal, aby przywrócić i utrzymać prawidłową morfologię stolca.

Zespół jelita drażliwego

Naprzemienny wzór zaparcia i biegunki oraz ból brzucha, skurcze i dyskomfort spowodowany wzdęciami i wzdęciami. Nie trzeba geniuszu, aby rozpoznać przyczynę - wszystkie one są wymienione powyżej. Jeśli masz już zespół jelita drażliwego w wywiadzie, kolonoskopia i więcej włókien tylko pogorszy sytuację.

TWÓJ DZIAŁANIE:
Użyj Colorectal Recovery Kit i postępuj zgodnie z moją rekomendacją w Fiber Menace. Byłem wolny od IBS, odkąd zacząłem robić to samo, podobnie jak tysiące moich czytelników. Jest to najbezpieczniejsze i najtańsze podejście do pozostania bez opieki IBS przez resztę życia.

W najbliższym czasie prawdopodobnie nie usłyszy się o tym od głównego nurtu sektora medycznego, ponieważ pozbawi to niezliczonych endoskopistów, gastroenterologów, szpitale, laboratoria kliniczne, ośrodki radiologiczne i firmy farmaceutyczne jednego z ich czołowych twórców pieniędzy, według National Institutes zdrowia:

"Aż 20 procent dorosłej populacji lub co piąty Amerykanin ma objawy IBS, co czyni go jednym z najczęstszych zaburzeń zdiagnozowanych przez lekarzy. Występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn i zaczyna się przed 35 rokiem życia u około 50 procent ludzi. " [ 7 ]

Niedrożność okrężnicy

Nadmierna akumulacja niesfermentowanego włókna wewnątrz okrężnicy z jednej strony i niepełne opróżnianie stolca z drugiej strony może ostatecznie spowodować zatkanie kału i niedrożność okrężnicy. Zazwyczaj objawia się to paradoksalną biegunką - stanem, w którym płyny napływające z jelita cienkiego przepływają wokół uszkodzonego kału i powodują stan podobny do biegunki. Jeśli nie masz nadwagi (tłuszcz przeszkadza w ręcznym badaniu), przeszkoda jest łatwo ustalana podczas badania fizykalnego. W przeciwnym razie może być wymagane zdjęcie rentgenowskie z roztworem kontrastowym. Nalegaj na prześwietlenie brzucha zamiast badania TK, aby zmniejszyć narażenie na promieniowanie.

TWOJE DZIAŁANIE:
NIE używaj Colorectal Recovery Kit ani żadnych innych leków / środków przeczyszczających, w szczególności błonnika, aby poradzić sobie z tym stanem. Jest to poważna sytuacja wymagająca natychmiastowej interwencji medycznej, która wymaga natychmiastowej wizyty w izbie przyjęć w celu przeprowadzenia badania i, jeśli to konieczne, ręcznego usuwania (procedura wykonywana przez chirurga lub specjalnie przeszkoloną pielęgniarkę). Po prawidłowym rozpoznaniu i zniekształceniu, użyj zestawu Colorectal Recovery Kit, aby zapobiec powtórnemu wystąpieniu.

Zapalenie uchyłków (pogorszenie uchyłkowatości)


Nawet jedna czwarta osób przed 50 rokiem życia może mieć już jeden lub więcej uchyłków. Liczba ta wzrasta do 50% po 60 roku życia. Uchyłki te powstają w wyniku dużych stolców i wysiłku spowodowanego przez wszystkie wymienione powyżej czynniki, a mianowicie duże stolce i wysiłki związane z nadmiernym spożywaniem błonnika pokarmowego.

Ponieważ większość kolonoskopii rozpoczyna się po 50, zalecenie, aby natychmiast uderzyć w włókno, jest szczególnie szkodliwe dla ludzi już dotkniętych uchyłkowatością. Gdy duże stolce i włókno zostaną uwięzione w uchyłku, mogą powodować zapalenie niezabezpieczonej błony śluzowej, co może skutkować krwawieniem i silnym bólem związanym z owrzodzeniem, martwicą lub perforacją.

TWÓJ DZIAŁANIE:
Po kolonoskopii nie należy używać środków przeczyszczających zawierających włókna i włókna. Porada dotycząca używania błonnika jest błędna i opiera się na nieaktualnych i sfałszowanych informacjach. W celu przywrócenia prawidłowej morfologii stolca bez użycia błonnika należy użyć zestawu do odzyskiwania Colorectal Recovery Kit .

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Predyspozycja do wrzodziejącego zapalenia jelita grubego - stan zapalny i owrzodzenie błony śluzowej jelita grubego po kolonoskopii jest dość wysoki, ponieważ istnieją wszystkie warunki wstępne: zapalenie śluzówki, brak bakterii ochronnych, niedostateczna koagulacja, słabe gojenie, biegunka i nadmierne zużycie błonnika.

TWÓJ DZIAŁANIE: Łatwiej zapobiegać niż leczyć wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Użyj zestawu do odbytu jelita grubego, aby zapobiec jego wystąpieniu lub nawrotowi, szczególnie jeśli u pacjenta występowała biegunka i (lub) wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

choroba Crohna

Choroba Leśniowskiego-Crohna jest stanem podobnym do wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, z tym że jego lokalizacja może wystąpić w dowolnym miejscu wzdłuż przewodu żołądkowo-jelitowego i ma silny składnik autoimmunologiczny. Przyczyny i działania zapobiegawcze są podobne do wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Tworzenie przedrakowych polipów i nowotworów

Uważam, że genetyczne i etniczne aspekty raka okrężnicy są mocno przesadzone. Polipy i raki - nieprawidłowy wzrost komórkowy - nie tylko wyskakują poza granice. Dosłownie "bierze wioskę", aby ją wyhodować. Tak jak jamy ustne reagują na tytoń do żucia na raka jamy ustnej, tak samo okrężnica reaguje polipami i nowotworami na długotrwałe atakowanie jelita grubego włóknem, fermentacją, dużymi stolcami, wysiłkiem, antybiotykami i zanieczyszczeniami.

TWÓJ DZIAŁANIE:
Użyj zestawu do odzyskiwania colorectal, aby odzwyczaić się od uzależnienia od włókien, aby przywrócić florę jelitową, utrzymać małe stolce i zapobiegać obciążeniom. Daj zdrowiu jelita grubego taką samą uwagę, jaką dajesz, by ścinać włosy i myć zęby. Nie słyszałem jeszcze o "nowotworze zębów" czy "raku włosów", ale ludzie umierają na raka jelita grubego na lewo i prawo.

Zdaję sobie sprawę, że następujące dwa pytania mogą Cię zaniepokoić : (1) dlaczego komplikacje opisane w tym przewodniku nie zostały omówione z pacjentami przed badaniem? (2) Czy to dlatego, że lekarze nie wiedzą?

Uważam, że istnieją trzy czynniki kryjące się za tym szczególnym przestrogami zdrowotnymi:

Po pierwsze, nie spotkasz jeszcze nigdy swojego endoskopisty. Jeśli wyniki kolonoskopii są nieprawidłowe, zostaniesz natychmiast skierowany do chirurga GI lub onkologa. Tak więc, w zasadzie, mogą nie wiedzieć lub nie wiedzieć, co się dzieje później.

Po drugie, wiele osób poddanych kolonoskopii może już mieć niektóre lub wszystkie objawy i warunki po kolonoskopii, takie jak wywołana antybiotykiem dysbakterioza, zespół jelita drażliwego, wzdęcia, wzdęcia, uzależnienie od włókien, hemoroidy, wysiłek i tak dalej. Po prostu wracają do swojego "normalnego" stanu, nie łącząc jednego i dwóch.

Wreszcie, kolonoskopie są niezwykle dochodowym biznesem. Praktyczna praktyka endoskopii z jednym lekarzem może kosztować od 4 do 6 milionów dolarów rocznie. Po co niszczyć dobry interes, skupiając się na kilku efektach ubocznych u pacjentów, których już nigdy nie zobaczysz, szczególnie gdy wszyscy i ich wujek wierzą, że kolonoskopia ratuje życie?
Bez względu na te powody - niektóre groźne, niektóre głupie, niektóre nieuwzględnione w tej sytuacji - masz teraz wiedzę o tym, co je powoduje, jak ich unikać i co z tym zrobić.

Co robić, gdy nie możesz po prostu powiedzieć "nie ..."

W niektórych przypadkach kolonoskopie są nieuniknione i być może ratują życie.

Aby uchronić się przed niepotrzebnymi skutkami ubocznymi, pamiętaj o następujących kwestiach:

Unikaj brzusznej tomografii komputerowej za wszelką cenę, ponieważ zwiększa ryzyko rozwoju raka z promieniowania równego ekspozycji na obrzeżach Hiroszimy 6 sierpnia 1945 roku.

Kiedy popychasz do przodu, wybierz mniejsze zło .
Wykonaj konwencjonalną kolonoskopię tylko wtedy, gdy masz dobry powód do przebadania pod kątem raka okrężnicy.

Unikaj przypadkowych, szybkich przesiewów .
Różnica w wykrywaniu polipów od dobrego lekarza do złego jest do dziesięciu razy większa, a koszt jest dokładnie taki sam [ link ]. Znajdźcie więc znanego specjalistę, który potrzebuje czasu, aby zrobić to dobrze. W przeciwnym razie, o co chodzi?

Zważ swoje szanse na ryzyko .

Jeśli nie jesteś w grupie wysokiego ryzyka i nie robisz nic, istnieje 95% do 97,5% (być może, nawet mniej) szansa, że ​​nigdy nie doświadczysz raka jelita grubego i 100% szans, że nie będziesz miał do czynienia z kolonoskopią związane ze skutkami ubocznymi opisane na tej stronie.

Przywróć prawidłową funkcję ekologii jelita grubego po kolonoskopii . Jest to szczególnie ważna kwestia, w przeciwnym razie zwiększasz ryzyko zachorowania na raka okrężnicy jeszcze bardziej, niezależnie od początkowego ryzyka. Wyjaśniam, jak to zrobić na stronie Przywracanie flory jelitowej .

Wyeliminuj wszystkie możliwe do uniknięcia przyczyny raka okrężnicy , szczególnie jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka. Znajdziesz wszystkie niezbędne zalecenia na stronie Colorectal Cancer Risk Factors .
Zwalczaj przetworzone środki przeczyszczające z włókien i włókien . Powszechne porady dotyczące spożywania błonnika pokarmowego i stosowania środków przeczyszczających na włóknie w zapobieganiu rakowi okrężnicy są całkowicie błędne, przynajmniej jeśli wierzysz w dobrych lekarzy z Harvard School of Public Health, których już tu cytowałem.

Wreszcie, jeśli jesteś lekarzem lub epidemiologiem i chciałbyś uzyskać dodatkowe informacje na temat zagrożeń związanych z rakiem (nie tylko jelita grubego), polecam przeczytanie książki Dr. Gilberta Welcha pt. Czy powinienem być badany na raka ? Odpowiedź na to pytanie jest dość oczywista z podtytułu: " Może nie, a oto dlaczego! "

Dr Welsh - najlepszy osobisty specjalista - przedstawia wiele istotnych powodów, aby wyjaśnić, dlaczego, według jego własnych słów:

" badania przesiewowe w kierunku raka mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku " i wspierają jego analizę szczegółowymi danymi epidemiologicznymi.

Według dr. Welcha, związane z nim lęki i ryzyko testowania innych nowotworów są tak samo złe, jak w przypadku raka okrężnicy.
Co nowego - w przypadku łatwych pieniędzy, ofiary są nieuniknione.

Komentarze autora

Jak widać, kolonoskopia przesiewowa nie jest panaceum, o które rzekomo chodzi.
Bądź świadomy ryzyka; usunięcie przyczyn raka okrężnicy powinno być na pierwszym miejscu.
Niezależnie od tego, czy to robisz, czy nie, nie powinno to być oparte na opinii pani Couric lub mojej opinii, ale na zaleceniach lekarza i / lub czynnikach ryzyka omówionych tutaj .

Mimo że w wieku 50 lat i w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na raka jelita grubego ani ja, ani moja żona Tatyana nigdy nie przeszukano pod kątem raka jelita grubego.

Przywiązujemy większą wagę do funkcjonalnego odżywiania i woli Boga niż do testów "na wszelki wypadek".

Jeśli i kiedy podejmiemy jakąkolwiek próbę, musimy najpierw upewnić się, że jest to absolutnie konieczne. Ale dopóki nic nie boli, nie jesteśmy zmuszeni grać w rosyjską ruletkę.

Nauczyłem się tej zasady już dawno z żartu popularnego wśród lekarzy:

" Czy powinniśmy go leczyć, czy pozwolić mu żyć? "

Nie jest to aż tak cyniczne, jak mogłoby się wydawać - lekarze zdają sobie sprawę, że lepiej niż inni, że wszystkie procedury medyczne są z natury ryzykowne.
Dlatego nie interpretuj mojej analizy kolonoskopii jako " Nie rób tego! ", Ale jako" Nie przesadzaj! "

Na koniec, jeśli zdecydujesz się na badanie przesiewowe, przynajmniej powinieneś przywrócić florę jelitową po zabiegu, jak wyjaśniono tutaj . W przeciwnym razie możesz zwiększyć ryzyko rozwoju nowych polipów i raka jelita grubego na długo przed następnym badaniem w ciągu pięciu lub dziesięciu lat, w zależności od profilu ryzyka.

***

Przypisy

Można kliknąć Backspace klawisz na klawiaturze lub przeglądarki Wróć przycisk, aby powrócić do krajowego tekstu.

Wszystkie ilustracje z publikacji zewnętrznych zmodyfikowano tak, aby pasowały do ​​tej strony. Kliknij powiązany obraz, aby wyświetlić rzeczywistą stronę. Kliknij [link], aby wyświetlić witrynę źródłową lub dokument w nowym oknie (jeśli jest dostępna).

Odsyłacze do tego przewodnika zostały opracowane w marcu 2008 roku. Niektóre linki mogą nie pasować w późniejszym terminie, ponieważ wydawcy mogą zmieniać swoje witryny. W takim przypadku spróbuj wyszukać strony z pamięci podręcznej w Google lub skontaktuj się z odpowiednimi wydawcami.

[1] Aktualizacja dotycząca raka jelita grubego; Am Fam Lekarz. 2000 Mar 15; 61 (6): 1621-2, 1628 [ link ]

[2] Wpływ kampanii promocyjnej Celebrity na temat stosowania badań przesiewowych w kierunku raka okrężnicy; Efekt Katie Couric; Archives of Internal Medicine, Vol. 163 nr 13, 14 lipca 2003 [ link ]

[3] Powikłania kolonoskopii; Ann Intern Med. 2006 grudzień 19; 145 (12): 880-6 [ link ]

[4] Kolonoskopia linii montażowej w klinice opisanej; Las Vegas Sun, 9 marca 2008 [ link ]

[5] Skanowanie całego ciała za pomocą tomografii komputerowej (CT); Jakie są zagrożenia radiacyjne wynikające z CT; Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków, 5 grudnia 2007 r. [ Link ]

[Wirtualna kolonoskopia mija prawie jedną trzecią zmian; Dochody z 68. dorocznego spotkania naukowego American College of Gastroenterology; 15 października 2003 [ link ]

[7] zespół jelita drażliwego; The National Digestive Diseases Information Clearinghouse, publikacja NIH nr 07-693, wrzesień 2007 [ link ]

Źródło: http://www.gutsense.org/crc/crc_side_effects.html
http://drleonardcoldwell.com/death-by-c ... noscopies/
1 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7672
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 253
Podziękował: 6070 razy
Otrzymał podziękowanie: 12095 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 22 sty 2019, 18:53

Jak kupuje się lekarza, czyli nowe formy korupcji
https://f6862.wordpress.com/2016/04/18/ ... 2OfjuHeOBc
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26956 razy
Otrzymał podziękowanie: 17430 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 10 lut 2019, 12:07

z linku:
Ale wolimy kary indywidualne, prostsze do zastosowania. Firmy chętnie z tego korzystają. Tłumacząc się z afer, zwalniają dyscyplinarnie winnych, w ten sposób “walczą z patologią”.

A prawda jest taka, że zwolniony pracownik realizował przemyślaną strategię swojej firmy.

To jest zinstytucjonalizowana korupcja, którą nazywam “przemysłem korupcyjnym” wykorzystującym m.in. metody korupcyjne w globalnie operującej machinie.

“Prawda o koncernach farmaceutycznych”

Taki tytuł ma głośna książka Marcii Agnell (wydana w USA w 2004 r.). Autorka opisała w niej mechanizmy, dzięki którym firmy farmaceutyczne nieustannie pomnażają zyski.

Przykłady

* W 2000 r. w USA wydatki firm na badania nad nowymi lekami stanowiły 14 proc. wartości sprzedaży leków,

a wydatki na marketing i administrację – 36 proc.

Większy zysk przynosi pozyskiwanie lekarzy i pacjentów do większego zużycia leków niż inwestycje w ryzykowne badania.

* Nowe leki nie zawsze są nowe. W ciągu czterech lat – 1998-2002, amerykańska FDA zarejestrowała 415 nowych leków.
Jednak tylko 14 proc. było naprawdę nowatorskich, a 9 proc. istotnie poprawiło stare leki.

Pozostałe miały właściwości podobne do wcześniej istniejących.

Nowe leki są opłacalne – chronią je patenty, są istotnie droższe od starych, producent korzysta z prawa wyłączności.

* W 2002 r. amerykański Narodowy Instytut Serca, Płuc i Krwi zakończył ośmioletnie badania nad czterema grupami leków służących do obniżenia ciśnienia. Okazało się, że najskuteczniejszy okazał się lek najtańszy, sprzed 50 lat.

Ale najlepiej sprzedawał się na świecie lek znanego koncernu farmaceutycznego – 19 razy droższy.
liczby, liczby... Nie kłamią :D
Do obniżania ciśnienia nie potrzebujemy leków, a magnezu i nawodnienia z dobrą solą.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 5179
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 79
x 121
Podziękował: 2915 razy
Otrzymał podziękowanie: 7632 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 12 lut 2019, 20:35

Chlorek diphenyleiodinium jest znany od dawna, oprócz nowotworów wykazuje skuteczność w gruźlicy i malarii, działa antystarzeniowo

https://research.monash.edu/en/publicat ... -imycobact

Broad activity of diphenyleneiodonium analogues against Mycobacterium tuberculosis, malaria parasites and bacterial pathogens

translator

Abstrakt
W tym badaniu zsyntetyzowano szereg związków zależnych struktura-aktywność (SAR) opartych na inhibitorze NDH-2 difenylenodiiodem (DPI). Związki oceniano głównie pod kątem skuteczności in vitro wobec bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych, powszechnie odpowiedzialnych za zakażenia szpitalne i społeczne. Ponadto ocenialiśmy również aktywność tych związków wobec Mycobacterium tuberculosis (Tuberculosis) i Plasmodium spp. (Malaria). Doprowadziło to do odkrycia bardzo silnych związków aktywnych przeciwko bakteryjnym patogenom i pasożytom malarii w niskim zakresie nanomolowym, z których kilka było znacznie mniej toksycznych dla komórek ssaków.

DPI HAMUJE APOPTOZĘ KOMÓREK ŻOŁĄDKA ZAINFEKOWANYCH HELICOBACTER PYLORI

https://docksci.com/diphenyleneiodonium ... 1919d.html


http://www.biochemsoctrans.org/content/3/2/333

Działanie p/zapalne w ostrym uszkodzeniu płuc przez LPS

https://erj.ersjournals.com/content/46/suppl_59/PA2157
0 xcedric
Posty: 5179
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 79
x 121
Podziękował: 2915 razy
Otrzymał podziękowanie: 7632 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 21 lut 2019, 11:34

http://kolposkopia.com/gardasil-9-czyli ... li-wzieli/

https://www.youtube.com/watch?v=Qv07J78NRJA

hpv.pl
Ajoutée le 23 nov. 2015
Prof. Sławomir Majewski - Wykład - Szczepionka HPV
0 xcedric
Posty: 5179
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 79
x 121
Podziękował: 2915 razy
Otrzymał podziękowanie: 7632 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 18 mar 2019, 15:50

0 xcedric
Posty: 5179
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 79
x 121
Podziękował: 2915 razy
Otrzymał podziękowanie: 7632 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 18 mar 2019, 22:15

Diagnozowanie zaburzenia męskiej płodności obejmuje usg jąder.

https://rbej.biomedcentral.com/articles ... -7827-10-7

Therapeutic ultrasound as a potential male contraceptive: power, frequency and temperature required to deplete rat testes of meiotic cells and epididymides of sperm determined using a commercially available system
James K TsurutaEmail author, Paul A Dayton, Caterina M Gallippi, Michael G O'Rand, Michael A Streicker, Ryan C Gessner, Thomas S Gregory, Erick JR Silva, Katherine G Hamil, Glenda J Moser and David C Sokal
Reproductive Biology and Endocrinology201210:7
https://doi.org/10.1186/1477-7827-10-7© Tsuruta et al; licensee BioMed Central Ltd. 2012
Received: 13 July 2011Accepted: 30 January 2012Published: 30 January 2012

translator

"Wyniki
Odkryliśmy, że ultradźwięki o częstotliwości 3 MHz dostarczane z mocą 2,2 Wata na cm2 przez piętnaście minut były konieczne do wyczerpania spermatocytów i plemników z jąder i że to leczenie znacząco zmniejszyło rezerwy nasienia najądrza. Leczenie ultradźwiękami o częstotliwości 3 MHz zmniejszyło całkowitą liczbę plemników najądrza 10-krotnie niższą niż kontrola mokrego ciepła i zmniejszyło liczbę ruchliwych plemników 1000-krotnie mniej niż w przypadku mokrego ogrzewania. Obecny schemat leczenia dostarczał nominalnie więcej energii do komory leczenia niż pierwotnie zgłoszone warunki Fahima dotyczące ultradźwięków 1 MHz dostarczanych z mocą 1 Wata na cm2 przez dziesięć minut. Jednak rzeczywista średnia przestrzenna intensywność, efektywny obszar promieniowania i moc wyjściowa przetworników używanych przez Fahim nie zostały zgłoszone, co uniemożliwia bezpośrednie porównanie. Odkryliśmy, że wyczerpanie komórek zarodkowych było najbardziej jednolite i skuteczne, gdy obracaliśmy przetwornik terapeutyczny, aby złagodzić niejednorodność pola wiązki. Najniższą liczbę plemników osiągnięto, gdy podłoże do sprzęgania (3% roztwór soli) utrzymywano w temperaturze 37 ° C, a dwa kolejne 15-minutowe zabiegi ultradźwięków o częstotliwości 3 MHz przy 2,2 Watt na cm2 były rozdzielone przez 2 dni.

Wnioski
Nieinwazyjny charakter ultradźwięków i jego skuteczność w zmniejszaniu liczby plemników sprawiają, że ultradźwięki terapeutyczne są obiecującym kandydatem na antykoncepcję dla mężczyzn."

https://polki.pl/zwiazki-i-seks/antykon ... tykul.html
0 xKolendra
Posty: 210
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 11
x 12
Podziękował: 136 razy
Otrzymał podziękowanie: 169 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » wtorek 19 mar 2019, 19:04

0 xAwatar użytkownika
Basia7
Posty: 978
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 41
x 88
Podziękował: 2211 razy
Otrzymał podziękowanie: 2171 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » niedziela 24 mar 2019, 20:41

0 xcedric
Posty: 5179
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 79
x 121
Podziękował: 2915 razy
Otrzymał podziękowanie: 7632 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 28 mar 2019, 11:59

0 xcedric
Posty: 5179
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 79
x 121
Podziękował: 2915 razy
Otrzymał podziękowanie: 7632 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 28 mar 2019, 22:36

http://ram.neon24.pl/post/148251,oto-do ... yptorelina
cyt.
"25 lutego 2019, we włoskim dzienniku urzędowym podano do wiadomości, że tryptorelina – lek przeciw-rakowy (w gruncie rzeczy, żadnego raka nieleczący, o czym później), którego skutkiem ubocznym jest hamowanie dojrzewania płciowego – wpisana została na listę produktów leczniczych refundowanych przez Servizio Sanitario Nazionale (SSN), tj. włoski system opieki zdrowotnej.

Oznacza to w praktyce, że użycie leku zostanie poszerzone na przypadki tzw. «dysforii płci» u dzieci i młodzieży.

Tryptorelina – nazwana we Włoszech «gender-lekiem» – ma za zadanie zablokowanie dojrzewania płciowego w przedziale wiekowym 12 – 18 lat. Później, zgodnie z włoskim systemem prawnym, możliwe jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego."
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26956 razy
Otrzymał podziękowanie: 17430 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 28 mar 2019, 23:24

ma za zadanie zablokowanie dojrzewania płciowego w przedziale wiekowym 12 – 18 lat.
oni są delikatnie mówiąc nienormalni !
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 5179
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 79
x 121
Podziękował: 2915 razy
Otrzymał podziękowanie: 7632 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 29 mar 2019, 11:41

" analityk Goldman Sachs skomentował wprowadzenie na rynek skutecznego w 90% leku na zapalenie wątroby typu C. W 2015 roku, koncern Gilead Sciences zarobił na sprzedaży tego preparatu 12,5 miliarda dolarów, lecz z biegiem czasu, coraz więcej pacjentów powracało do zdrowia. Obecnie Goldman Sachs szacuje, że w 2018 roku koncern Gilead Sciences zarobi na swoim leku mniej niż 4 miliardy dolarów. Widać tu wyraźną różnicę w dochodach."

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/gold ... eoplacalne
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11602
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 62
x 559
Podziękował: 26956 razy
Otrzymał podziękowanie: 17430 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 29 mar 2019, 17:33

wystarczy popsuć skuteczność leku, i wszystko wróci do normy i właściwego targetu :D
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

ODPOWIEDZ