Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Suplementacja podstawowych pierwiastków

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19680 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 06 sty 2016, 17:23

Biorę magnez (chlorek) łyżeczkę dziennie już tak długo, aż zapominam, fakt! ;)
Oliwę magnezową, szklankę chlorku do wanny dziewczynom..
A to podstawa !
Tu jest fajnie o magnezie w kontekście depresyjnym:

Magnez: objawy niedoboru i diagnoza. Dr Mark Sircus
Często niedobór magnezu jest źle diagnozowany bo nie pokazuje się w badaniach krwi – tylko 1% magnezu przechowywany jest we krwi.
Większość lekarzy i laboratoriów nawet nie sprawdza poziomu magnezu w rutynowych badaniach krwi. Dlatego lekarze nie wiedzą czy u pacjenta występuje jego niedobór, mimo że występuje u większości Amerykanów.

Zastanówmy się na opiniami dr Normana Shealy: „Każda znana choroba wiąże się z niedoborem magnezu”, i że „magnez jest najważniejszym pierwiastkiem potrzebnym do stabilności elektrycznej każdej komórki organizmu. Jego niedobór może odpowiadać za więcej chorób niż każda inna substancja odżywcza”. Prawda o której mówi ujawnia ogromną dziurę w nowoczesnej medycynie, która wiele tłumaczy o jatrogennej śmierci* i chorobie. Ponieważ niedobór magnezu jest w większości pomijany, miliony Amerykanów niepotrzebnie cierpią, albo ich objawy leczy się drogimi lekami, podczas gdy można ich leczyć suplementami magnezu.

*z powodu niewłaściwego leczenia lub błędów medycznych

Człowiek sam musi rozpoznawać oznaki pragnienia magnezu lub głodu na własną rękę, ponieważ medycyna alopatyczna jest zagubiona w tej kwestii. To jest naprawdę coś znacznie bardziej subtelne od zwykłego głodu czy pragnienia, ale jest porównywalne. W świecie gdzie ani lekarze ani pacjenci nawet nie zwracają uwagi na pragnienie i ważną sprawę nawodnienia, nie ma nadziei na to by znaleźć wielu uznających i zwracających uwagę na pragnienie i głód magnezu, który jest dramatycznym sposobem wyrażania koncepcji niedoboru magnezu.

Niewiele osób wie o olbrzymim znaczeniu magnezu dla organizmu. Jest jego najważniejszym pierwiastkiem. Po tlenie, wodzie i pokarmie, jest najważniejszym składnikiem potrzebnym organizmowi, kluczowo ważnym, a ledwie znanym. Jest dużo ważniejszy od wapnia, potasu czy sodu, i reguluje tę trójkę. Miliony codziennie cierpią z powodu niedoboru magnezu, i nawet o tym nie wiedzą.(....)

fragment z:
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/magnez-objawy-niedoboru-diagnoza-dr-mark-sircus-2014-11

i tu z Australii, polecam :
Z cyklu zdrowie: Biały papier o magnezie i depresji
Za przysłanie artykułu podziękowania dla Michała z Australii. Na początku 2006, William Faloon, edytor Life Extention Foundation, podszedł do mnie, abym napisał artykuł o naturalnym leczeniu depresji. Podobno widział moje wypracowanie (essay) więc chciał abym coś napisał ujmując różnorodne środki ziołowe, hormony, witaminy, 5-HTP, omega 3 EFAs (niezbedne kwasy tłuszczowe), magnez i inne „naturalne” środki. To miał być materiał odswiezający, dodatek do tego co już opublikowali (przycisnij tu by wejsc do ich artykulu). Oczywiście byłem podekscytowany i się przygotowałem aby spełnić jego żądanie.(....)

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/bialy-papier-o-magnezie-i-depresji-2012-09
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 06 sty 2016, 22:13

@limonka, zawsze twierdzę, że należy zaczynać od podstaw, a podstawy to równowaga kwasowo zasadowa, suplementacja magnezu, wit. D3 i często jodu, a warto też pobierać wit. C w słusznych ilościach.
No jeszcze pozbycie się pasożytów, jeśli w ciągu roku nie robiłaś porządnego odrobaczania.
K2 w wersji MK7 najlepiej kupować z D3 po 5 000 jednostek D3 i 100 mcg K2 MK7, wychodzi najtaniej. K2 potrzebujesz minimum 100 mcg dziennie, ale jak będziesz brała po klika tabletek, bo na początek D3 potrzebujesz brać 20 000 - 30 000 iu dziennie - to dla organizmu jeszcze lepiej.
Objawy niedoboru magnezu bywają drastycznie różne w zależności od organizmu - od ADHD do chronicznego zmęczenia i ospałości i wiele więcej. Warto też uzupełniać potas, bo żywność nie zapewnia równowagi.
Oczywiście ty sama decydujesz co brać, a co nie, ja na odległość praktycznie nic nie wiem o reakcjach twojego organizmu, mogę tylko sugerować rozwiązania z podanych objawów.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 12 sty 2016, 21:41

Natrafiłam na art. traktujący dociekliwie temat suplementów.
Zamieszczę jedynie urywek na temat Micelizacji, o której na Cheopsie chyba jeszcze nie było.
Sama mam niską ocene wszystkich tych wieści na temat wchłanialności, przyswajalności...retencji...procentów, synergii...
Dla bardziej dociekliwych zamieszczam ponizej link do całego art.


Niektórzy specjaliści uważają, że poprawie wchłaniania substancji tłuszczowych (witaminy: A, D, E, K, koenzym Q10) sprzyjają nowe technologie w postaci np. micelizacji.

Micelizacja (mikro- i nanomicelizacja) jest technologią umożliwiającą organizmowi uzupełnienie substancji nierozpuszczalnych w wodzie.

Jako, że system transportu substancji w naszym ciele opiera się na transporcie wodnym, przyswajanie substancji rozpuszczalnych w tłuszczach (tj. przekazywanie tych substancji z jelit do limfy względnie krwi) jest utrudnione.

Wszelkie substancje, aby dać się wchłonąć poprzez kosmki jelitowe, rozpuszczone więc być powinny w wodzie. Oznacza to, że cząsteczki tych substancji powinny mieć wielkość zbliżoną (lub mniejszą) do cząsteczek wody.
Organizm z pomocą kwasu żółciowego, glicerydów oraz kwasów tłuszczowych mozolnie buduje tzw. micelle, do których dołączane są substancje rozpuszczalne w tłuszczach (w tym witaminy tłuszczowe) w celu ich wchłonięcia.

Nadmienić tu należy, że jednym z warunków zachodzenia procesu naturalnej micelizacji w organizmie ludzkim jest prawidłowa praca woreczka żółciowego produkującego żółć niezbędną w tym procesie. Osoba pozbawiona tego organu (w wyniku operacji) jest praktycznie pozbawiona możliwości wchłaniania witamin tłuszczowych z warzyw i owoców.

Z substancjami tłuszczowymi jest problem – bardzo trudno jest rozbić je na małe cząstki, zwłaszcza, że mają one tendencję do ponownego łączenia się w makrocząsteczki, które nie „przecisną się” przez otwory w kosmkach jelitowych.

Przypomina to nieco mieszanie rosołu – mieszając go rozbijamy duże oka tłuszczu na drobne oczka, ale po zaprzestaniu mieszania dostrzegamy, że znów na powierzchni małe drobinki tłuszczu zlały się w duże oka tworząc jednolitą warstwę.

Micelizację postrzega się często dzisiaj jako unikalny proces technologiczny (opatentowany zresztą) umożliwiający zaopatrzenie organizmu w wysokie dawki substancji nierozpuszczalnych w wodzie. Przy pomocy tego procesu substancje rozpuszczalne w tłuszczach zostają trwale przetworzone na mniejsze micelle (mniejsze od cząsteczek wody), które szybko i w większych ilościach dostarczane są organizmowi.

Substancja zmicelizowana ma penetrować organizm z pięciokrotnie większą siłą niż suplement nie przetworzony tą technologią. Dzięki temu wskaźnik wchłaniania dochodzi nawet do blisko 100%.Wydaje się to dla wielu dietetyków nie znających procesu micelizacji informacją wprost niewiarygodną.

Dodać należy, że wskaźnik wchłaniania z pożywienia witamin rozpuszczalnych w tłuszczach jest relatywnie niski – maksymalnie do ok.25% (w przypadku witaminy E i b-karotenu), a praktycznie rzędu zaledwie kilku procent.


http://celfit.manifo.com/jak-prawidlowo ... -diety-201
1 x



user1
Posty: 35
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 10:37
x 1
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: user1 » czwartek 04 lut 2016, 17:06

blueray21 pisze:Nam wychodzi z naszych działań zwykły bezwodny węglan magnezu, MgCO3.
Tego wymienionego zasadowego węglanu magnezu też można użyć, tylko jest mniej wydajny, ze względu na obecność wody i grup wodorotlenowych w molekule. Stosunek wydajności jest jak 20 : 28,5 na korzyść naszego węglanu magnezu.
Ale i tak się oczywiście opłaca robić. Gotowy cytrynian magnezu też powinno się rozpuszczać w wodzie przed pobraniem - mówimy o dawkach 150 mg magnezu na raz.

Na YT nie wiem, dla mnie filmiki to strata czasu, czytam znacznie szybciej.

Na pewno 20 : 28,5 a nie 25 : 28,5? Zasadowy węglan magnezu zawiera 5 atomów magnezu, nie 4 :)
Kolejna sprawa, to ten opis:

zasadowy węglan magnezu, wodorowęglan magnezu 4MgCO3xMg(OH)2x5H2O, E504 (ii), magnesium carbonate
zawartość MgO – 42.6 %,

Numer CAS: 546-93-0

Numer WE: 208-915-9

wygląda tak, jakby 42,6% mieszaniny stanowił tlenek magnezu, a pozostałą część - zasadowy węglan magnezu...
Z drugiej strony, kupiłem to coś i na etykiecie słowa o MgO nie ma. Może chodzi o to, ile procent MgO z tego związku można uzyskać? Z kolei nr CAS jest jak dla zwykłego węglanu magnezu (Mg(CO)3)... Teraz już kompletnie nie wiem, jakie proporcje przyjąć.

P. S. Ale za to już wiem, dlaczego produkt na aukcji nazywa się "extra light" - chyba jeszcze nigdy nie widziałem odczynnika chemicznego o tak małej gęstości :)
0 x



Awatar użytkownika
limonka
Posty: 32
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 14:53
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: limonka » poniedziałek 08 lut 2016, 12:21

Dziękuję wszystkim za dobre rady,bezsenność przeszła.Pokombinowałam z magnezem + wapń i jest dobrze.Lęków też nie ma już :)
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: luna » poniedziałek 08 lut 2016, 12:35

dzień dobry
jestem nowa,pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

Od kilku dni biorę cynk + inne minerały,ale chodzi mi konkretnie o cynk,brać przed jedzeniem czy na pusty żołądek? Jedni piszą ,że na pusty żołądek inni zaś ,że po jedzeniu,więc jak to jest, aaa i jeszcze że na wieczór się łyka ?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19680 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 08 lut 2016, 12:46

Witaj!

Najpierw sprawdź czy faktycznie potrzebujesz cynk, a nie np. miedź.. ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: luna » poniedziałek 08 lut 2016, 17:39

grzegorzadam
ano właśnie otworzyłeś mi oczy,być może mam niedobór miedzi ja się uczepiłam cynku,ale widzę ze może to być niedobór miedzi,objawy są podobne.Jak suplemntować? przy niedoborze miedzi jest możliwy niedobór cynku i na odwrót....?
Zamówiłam na allegro miedź ...i co dalej? jak brać jaka ma być proporcja? cynku do miedzi? Jak długo mam brać oba minerały,by sobie nie zaszkodzić.
0 x



user1
Posty: 35
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 10:37
x 1
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: user1 » poniedziałek 08 lut 2016, 20:34

@Luna
Mało kto ma niedobór miedzi, to by chyba trzeba było zdiagnozować na podstawie badań.
Skoro zamówiłaś już tą miedź, to przy niedoborze cynku można ew. brać cynk z miedzią np. w proporcjach podanych tutaj: http://zdrowiej.vegie.pl/printview.php? ... 42137697c6
W przypadku niedoboru miedzi proporcje musiałyby być jakieś inne.

EDIT: Ja bym jednak nie był takim ekstremistą, żeby w jedne dni brać tylko cynk, a w innych tylko miedź - może tak jest trochę ekonomiczniej (więcej się wchłonie), ale to jednak "huśtawka" dla organizmu. Dr Hoffer jak brał magnez z wapniem (też antagonistyczne pierwiastki), to zmieszane razem.

A wracając do magnezu, to wysłałem pytanie do sprzedawcy:
Witam,

w opisie aukcji jest napisane: "zawartość MgO – 42.6 %". Czy to oznacza, że zasadowy węglan magnezu pięciowodny stanowi tylko 57.4% substancji?

I otrzymałem taką ciekawą odpowiedź:
Witam,
Obrazek
pozostała ilość- "pięciowodny".
KMM

Dopytałem więc dalej:
W takim razie wygląda na to, że odpowiedź na moje pytanie jest twierdząca.
Mam jeszcze jedno pytanie - skoro substancja jest mieszaniną tlenku magnezu i zasadowego węglanu magnezu pięciowodnego, to dlaczego podany numer CAS (546-93-0) oznacza jeszcze inną substancję - zwykły węglan magnezu (Mg(CO)3)?

I na to pytanie odpowiedzi jak na razie nie dostałem.
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: luna » poniedziałek 08 lut 2016, 22:24

@user1
dziękuję za odpowiedz
nie chcę brać ogromnych ilości cynku, a tym bardziej miedzi,jednak widzę po objawach,że brak mi cyku,może nawet miedzi.Również myślę tak jak Ty i będę brała w ciągu jednego dnia te oba pierwiastki.W pożywieniu też nie występuje tylko jeden pierwiastek,bo akurat jest antagonistą ..... ;).W linku,który wkleiłeś gość brał chyba 100mg,myślę,że to dużo za dużo,nawet przy niedoborze.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 08 lut 2016, 23:36

Polemizowałbym z twierdzeniem, że niedobór miedzi jest rzadki, wbrew pozorom, jest bardzo częsty, zwłaszcza u tych w bardziej "słusznym" wieku. Świadczy o tym choćby wczesna siwizna.
Niestety poziomu miedzi w organizmie łatwo sprawdzić się nie da, można tylko domniemywać z testu na poziom cynku, że przy natychmiastowej reakcji cynku jest dość, ale miedzi mało.
Miedzi pobiera się zwykle odpowiednik pojedynczych miligramów. Przy pobieraniu miedzi w postaci salicylanu miedzi, jednorazowa dawka salicylanu powinna wynosić do ok 60 mg.
Cynk jest bardzo istotnym mikroelementem dla wielu procesów w organizmie i warto utrzymywać jego właściwy poziom, tym bardziej, że test jest bardzo łatwy, a jednocześnie suplementować miedź.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: luna » wtorek 09 lut 2016, 10:29

Wszędzie się pisze,że do przyswojenia minerałów niebagatelne znaczenie ma kwas żołądkowy.W zestawach mineralnych najczęściej znajduje się tlenek magnezu albo węglan magnezu i wapnia. Wiadomo,że tlenek i węglan neutralizuje kwasy żołądkowe,więc jak to jest z wchłonięciem danej tabletki z zawartością minerałów :!:
Ale chyba tak tragicznie nie jest...czasem czytam ,że ktoś sobie zafundował jakiś zestaw witaminowo mineralny i odniósł wymierne korzyści,zauważalne np.włosy przestały wychodzić,paznokcie przestały się łamać.Więc jak to jest :?: z tymi węglanami i tlenkami,może ktoś mądry mi odpowie,będę wdzięczna.
Popijać wodą z octem jabłkowym dla zwiększenia przyswajalności,ale czy to coś da :?:


Nawet Olimp,te niby cudowne chelaty,a co ma w środku poza chelatami ;
proszę :!: czyli połowa zawartości to NIE chelaty :!:


Wapń***
69% węglan wapnia
31% chelat aminokwasowy Albion (Albical)
Magnez***
59% chelat aminokwasowy Albion
41% tlenek magnezu
https://www.doz.pl/apteka/p48396-Olimp_ ... ym_30_szt_
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: luna » wtorek 09 lut 2016, 11:42

NIEDOBÓR MIEDZI


wklejam przetłumaczenie automatyczne
Przyczyny i Rozwoju
Jak cynku suplementacja staje się coraz bardziej popularne, efekt zmniejszonej miedzi absorpcji widać ze wzrostem spożycia cynku będzie prawdopodobnie dokonać niedobory miedzi stają się coraz powszechniejsze.

Symptomy i objawy
Zmęczenie , bladość, owrzodzenia skóry, obrzęk , spowolniony wzrost, wypadanie włosów, brak apetytu , biegunka i zapalenie skóry może być objawy miedzi niewydolności.

Zmniejszone krwinek czerwonych funkcji i skrócić żywotność komórek czerwony znaleziony z niedoboru miedzi mogą wpływać na poziom energii i powodują osłabienie i utrudnione oddychanie z zmniejszyła dostawy tlenu. Niski poziom miedzi mogą mieć również wpływ kolagenu formacji, a tym samym zdrowie tkanek i gojenie. Zmniejszone tarczycy funkcja układu krążenia choroby, zwiększone stężenie cholesterolu , kwasu moczowego i ciśnienie krwi, zaburzenia glukozy tolerancji, zakrzepicy , uszkodzenia oksydacyjnego, ubytkami kośćca związanych z demineralizacją kości i złej przewodności nerwów (niedobór miedzi ma negatywny wpływ EKG) - w tym nieregularnych rytmu serca - wszystko może wynikać z wyczerpania miedzi.

Niedobór miedzi w różnych zaburzeń układu odpornościowego, takich jak zmniejszonym komórkowej odpowiedzi immunologicznej, zmniejszenie aktywności białych ciałek krwi i ewentualnie zmniejszonym grasicy wytwarzania hormonów, z których wszystkie przyczyniają się do wzrostu częstości występowania zakażeń. Niemowlęta karmione wszech nabiał (mleko krowie) dieta bez suplementów miedzi może rozwinąć się niedobór miedzi.
Warunki, które sugerują niedobór miedzi:
Krążenie
Tętniak / Pęknięcie




Miedź niedobór może przyczynić się do niektórych sercowo ryzyka. Tętniaki aorty może być choroba genetyczna związana z defektem w zdolności do przechowywania lub wchłonąć miedzi. Miedź jest kofaktorem dla oksydazy lizylo, enzymu, który jest odpowiedzialny za integralność tkanki łącznej, przez sieciowanie elastyny ​​. Elastyny ​​jest głównym materiałem z wielu ważnych narządów, w tym naczynia krwionośne, kręgosłup, płuc i skóry. Teoretycznie, jeśli masz rodzinę lub osobistej historii tętniaków, rozważyć podjęcie 2-4mg miedzi dziennie, zwłaszcza jeśli znaczne ilości cynku były lub są konsumowane.

Ludzie są bardziej podatne na tętniaków nie są młodych kobiet, prawdopodobnie dlatego, że estrogen zwiększa wydajność wchłaniania miedzi. Jednak kobiety, może być narażony na ten problem po ciąży, prawdopodobnie dlatego, że kobiety muszą dać wątrobę swoich nienarodzonych dzieci dużych sklepach miedzi, aby mogły przetrwać niskie miedź mleka.
Niedokrwistość z niedoboru żelaza
Miedź niedobór, ze względu na jego wpływ na ceruloplazminy, może spowodować niedobór żelaza niedokrwistość , którą można usunąć tylko z suplementacji miedzi, gdyż upośledza żelazny wchłanianie, zmniejsza syntezę hemu i zwiększa gromadzenie się żelaza w tkankach magazynujących. [J Orthomol Med 4 (2): pp.99-108 1989]
Uderzenie
Miedzi wada jest związana z osłabienie tkanki łącznej, które mogą być czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju tętniaków mózgu i udary krwotoczne.
Trawienie
Hemoroidy
Miedzi wada jest związana z osłabienie tkanki łącznej, które mogą być czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju hemoroidów .
hormony
nadczynność
Chociaż dane podtrzymujące jest ograniczona, raport z grupy analitycznej z nadczynnością tarczycy kobiet sugeruje, że miedź status powinien przynajmniej zostać zbadane u kobiet z nadczynnością tarczycy .

" Tarczycy i odpornościowy zdrowia System jest w znacznym stopniu uzależniona od miedzi. O ile widzę teraz, niedobór miedzi jest najważniejszym czynnikiem w rozwoju nadczynności tarczycy. Praktycznie wszystkie hypers w grupie nadczynnością odkryli, że suplementacja miedzi zmniejsza się ich objawy, zwykle w ciągu kilku godzin lub kilku dni, co najwyżej. większość donoszą, że w ciągu trzech do sześciu miesięcy od rozpoczęcia suplementacji miedzi, zostały one w stanie znacząco zmniejszyć ich spożycie przeciwciał narkotyków. Podczas gdy miedź jest wielka historia w nadczynności tarczycy, to nie jest cała historia. Gdyby tak było, to zostałaby odkryta lat temu. Właściwa metabolizm miedzi interrelates się i zależy od wielu innych składników odżywczych. " [John Johnson, iThyroid.com]
niedoczynność tarczycy
Istnieje ograniczona liczba badań, które sugerują niskie miedzi poziomy mogą zmniejszyć tarczycy funkcji. W przypadkach, gdy niedoczynność tarczycy nie reaguje prawidłowo na leki, upewnij się, że poziom miedzi są normalne.
Ból
Bóle krzyża
Miedzi wada jest związana z osłabienie tkanki łącznej, która z kolei może przyczynić się do rozwoju ślizga się albo przepukliny płyt.


http://www.diagnose-me.com/symptoms-of/ ... ciency.php




@grzegorzadam
chlorek magnezu może i jest dobry,ale powoduje rozwolnienie,to samo cytrynian.Chelaty nie mają takiego działania,nie twierdzę ,że są lepsze,ale gdy ktoś reaguje rozwolnieniem na tego typu magnez,wówczas lepiej sięgnąć po chelaty.A co do zakwaszania to mnie nie zrozumiałeś.Otóż chodzi mi o to,że w preparatach znajdują się sole mineralne typu tlenek i węglan,które to neutralizują kwas solny w momencie zapodania.Nie chodzi mi o ogólne zakwaszanie,bo z tym nie mam problemu ;)

...i tu nie chodzi o kombinacje,tylko o to że w preparatach nawet Olimpa niby chelaty a mają domieszkę węglanu wapnia i tlenku magnezu,które to neutralizują kwas solny w chwili połknięcia.Nie spotkałam preparatu multimineralnego bez soli mineralnych takich jak tlenek magnezu i węglan wapnia powodujących neutralizację kwasu.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 09 lut 2016, 12:14

Było pisane wiele razy o magnezie. Nie da się z jednorazowo pobranej dawki magnezu przyswoić więcej niż 150 mg, oczywiście to nieco zależy od organizmu, ale to jest średnia - więc pobieramy dawkę 150 mg 3 x dziennie i nikt rozwolnienia nie dostaje, nawet od chlorku magnezu.
Niestety wygoda dopada wszystkich i chcieliby "raz a dobrze", a z magnezem tak po prostu się nie da.
Nie ma też powodów, by kruszyć kopie o drogie suplementy - kto chce niech stosuje - jego decyzja, ale nie ma sensu tego tutaj wałkować, bo większość z nas ma już na to swój własny pogląd.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: luna » wtorek 09 lut 2016, 19:06

To zależy od organizmu ,ja po 150 mg chlorku magnezu w jednej dawce,nie wyszłabym z toalety,proszę więc nie uogólniać ;) A tak po za tym nigdy nie przyszłoby mi do głowy by jednorazowo połknąć 450 mg magnezu,może jakiś kamikadze ja nie ;) Jeżeli już biorę to w jednej dawce 100mg,zresztą nie biorę cały czas ,ale od czasu do czasu.Teraz pomyślałam o jakimś skojarzonym preparacie,by dostarczyć w niewielkich ilościach inne również ważnie minerałki,no ale się zawiodłam wszędzie króluje tlenek magnezu,no cóż może znajdę coś co nie zawiera tlenku w zestawie multi-mineralnym.Nikogo też nie namawiam na drogie minerały,przytoczyłam minerały w postaci chelatów,ale nie po to by je reklamować,było to wynikiem dyskusji.A że ja czasami biorę chelat magnezu,chyba nie muszę tego ukrywać ;) (i nie jest to Olimp) :)
Ostatnio zmieniony wtorek 09 lut 2016, 19:26 przez luna, łącznie zmieniany 2 razy.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 09 lut 2016, 19:24

@luna, jeżeli tak gwałtownie reagujesz na magnez, to czy za tym nie stoi inny problem, np. niedoczynność tarczycy?
Ja nie uogólniam, ja tylko powołuję się na różne źródła. Zalecana dobowa dawka magnezu to na ogół 400 - 440 mg (oczywiście nie przez lekarzy). To dotyczy suplementacji osób zdrowych.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: luna » wtorek 09 lut 2016, 19:35

Tarczyce mam zdrową,a na chlorek magnezu zareagowałam rozwolnieniem i już więcej do tego cudu nie wróciłam.Być może był to epizod,ale skutecznie mnie zniechęcił no i ten smak nie dla mnie. :?
Zainteresowałam się tematem na forach i niektórzy właśnie tak reagowali na chlorek nie jestem więc ewenementem. ;)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 09 lut 2016, 19:46

Gdy poczytasz inne tematy, znajdziesz, że zawsze zalecamy zaczynanie wszelkich nowych suplementów i preparatów od małych ilości.
Też nie jestem fanem chlorku magnezu, robię sobie z niego cytrynian magnezu, tym nie mniej jednak chlorek magnezu jest nieoceniony w przypadku występowania zaparć i zwykle pozwala szybko na wstępne ustabilizowanie sytuacji.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: luna » środa 10 lut 2016, 09:03

ok, blueray
zacznę od małych dawek,ale powiedz mi jaka ma być proporcja pomiędzy miedzią a cynkiem,bo widzę duże różnice jedni tak drudzy inaczej piszą.Myślę że maksymalna ilość miedzi na dzień to 2 mg,nie za dużo :?:
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 10 lut 2016, 13:02

Z tego, co pamiętam ten stosunek cynku do miedzi to ok. 10 : 1, może nawet bliżej 9, gdzieś to mam głęboko zakopane w danych.
Nie wiem w jakiej formie chcesz miedź suplementować, ale u "koników" jest dostępny jakiś chelat miedzi.
Z magnezem, jak pisałem preferuję cytrynian, lepszy smak i przyswajalność.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19680 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 10 lut 2016, 13:09

Aminokwasowy chelat miedzi Cu 15 — C10 H12 CuN2 Na2 O8 — minimalna zawartość miedzi — 15%. Bez badań siana dawka dzienna nie więcej niż 200 mg miedzi (1,3 g preparatu).

Opakowanie: 500 g, woreczek foliowy strunowy + miarka
Kraj pochodzenia: Polska

http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Aminokwasowy-chelat-miedzi/552

I jeszcze taki:
Preparat zawiera biotynę z cynkiem i miedzią pod postacią chelatów aminokwasowych, bardzo dobrze wchłanianych przez konie oraz drożdży paszowych o dużej naturalnej zawartości witamin z grupy B oraz minerałów. Składniki zawarte w preparacie są niezbędne do prawidłowego formowania struktury puszki kopytowej, regularnego narastania rogu kopytowego. Stabilizują jego strukturę, zwiększają twardość i elastyczność, podwyższają wytrzymałość puszki kopytowej na otarcia. Wywierają korzystny wpływ na skórę i sierść konia, nadając jej połysk. Preparat pokrywa w 100% zapotrzebowanie konia na biotynę, cynk i miedź. W celu uzyskania najlepszego efektu należy podawać biotynę codziennie przez okres co najmniej 6 miesięcy. W skład mieszanki wchodzą preparaty paszowe: biotyna 2%, aminokwasowy chelat miedzi 15%, aminokwasowy chelat cynku 15%, drożdże paszowe 50%. Mieszanka w formie proszku do podawania wraz ze zwilżoną paszą.

Skład mieszanki w dawce dziennej 10 g:

biotyna 20 mg — 100% zapotrzebowania dziennego
miedź 112 mg — 100% zapotrzebowania dziennego
cynk 450 mg — 100% zapotrzebowania dziennego
drożdże paszowe o dużej zawartości wit. B — 5250 mg
Zalecane dawkowanie: 10 g dziennie dla konia o wadze około 500 kg w średniej pracy.
Dla innej masy i pracy prosimy dawkę zmodyfikować!
Waga 900 g — ilość na 90 dni. Opakowanie wiaderko plastikowe + miarka.

http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Biotyna-z-miedzia-i-cynkiem/560

Oraz:
Aminokwasowy chelat cynku Zn 15 — C10 H12 ZnN2 Na2 O8 — minimalna zawartość cynku — 15%. Bez badań siana dawka nie więcej niż 500 mg cynku (3,3 g preparatu).

Opakowanie: 1 kg, woreczek foliowy strunowy + miarka
Kraj pochodzenia: Polska

Teraz trzeba tylko przeliczyć na 'kucyki' od 50-100 kg.. ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: luna » czwartek 11 lut 2016, 12:35

Kupiłam na allegro miedź 'ludzką'' mnie nie przekonują odczynniki laboratoryjne CzDA,czy jak to się zwie,a i na drożdże paszowe z miedzią dla koni nie mam smaka ;) Ale jak ktoś chce,czemu nie :)
Zaczęłam suplementację miedzią z cynkiem,przydał by mi się jeszcze jakiś preparat z podstawowymi minerałami.Znalazłam taki, jednak ma w składzie 100mg węglanu magnezu i 200g węglanu wapnia,reszta to cytryniany....czy węglan nie będzie zakłócał przyswajania pozostałych :?: :?: :?: :?: no bo węglan wapnia i magnezu mają działanie neutralizujące kwas.MOŻE MI KTOŚ ODPOWIE :?: Już któryś raz stawiam to pytanie,odpowiadacie ale nie na temat :?: :?: :?: ;)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 11 lut 2016, 13:02

Fakt, już któryś raz stawiasz to pytanie ... i sobie odpowiadasz. Skoro wiesz, że węglany neutralizują kwas, to neutralizują, chociaż bliższe byłoby określenie zużywają.
My nie piszemy tutaj, aby kogoś przekonywać, wstawiamy jedynie informacje, czy ktoś z nich skorzysta, czy nie, jego sprawa.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: luna » czwartek 11 lut 2016, 13:37

Oczywiście,że wiem iż węglany neutralizują kwas,ale czy cytrynian,potrzebuje kwasu do wchłonięcia :?: widzę,że muszę odpowiedzieć sobie sama na to pytanie,znaczy poszperać w internecie.
Widać nie zrozumieliście o co pytałam ;) albo nie wiecie,to trza było tak do razu ""nie wiem"" i jest ok ;) Bez urazy,oczywiście nie mam pretensji, :lol: bo i o co. ;)
Ojojoj!wcale nie czuję się do niczego ani zmuszana,ani tym bardziej przekonywana,napisałam że nie jestem zainteresowana tego typu suplementami,a jak ktoś chce czemu nie, mamy więc podobne zdanie zdanie w temacie.
pozdr. :D
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14687 razy

Re: Suplementacja podstawowych pierwiastków

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 11 lut 2016, 14:14

Pytałaś o węglany i sobie odpowiadałaś.
Cytryniany nie angażują kwasu żołądkowego.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ