Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

zadiar
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2013, 21:44
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: zadiar » czwartek 02 sty 2014, 23:51

To co napiszę, NIE jest oparte na wiedzy książkowej, aczkolwiek możliwe że były prowadzone takie badania. Jednak wydaje mi się że zbyt duże pieniądze za tym stoją, żeby te informacje były publikowane.
Korzystając z okazji chciałem powiedzieć TU JESTEM, mimo, że to ryzykowne. Obserwowałem siebie swoje zachowania swój umysł i reakcje ciała na różne rzeczy. Także analizowałem fakty.

Podstawowy
FAKT nr1! Jedząc areszenik umierasz!
Fakt nr2 Fosfor jest bardzo podobny do arszeniku i przejawia bardzo podobne właściwości. Tak tak arszenik to związek a fosfor to pierw. Fosfor może łatwo zeminić się w tlenek fosforu, a tlenek arsenu to arszenik. Fosfor należy do grupy azotowców, czyli Azot, Fosfor, Arsen.
Fakt nr3 Nie wiedziałeś o tym.
Fakt nr4 Ludziom wydaje się, że są niezniszczalni a tu co? Uppps rak, ups alergia, ale z tym da się jakoś żyć
Fakt nr5 Jeśli jesteś nie świadom tego co dopuszczasz do organizmu możesz za niedługo umrzeć, a na pewno wydasz sporo na lekarstwa i lekarzy.
Fakt nr6 Badania trwają, nie wszyscy ludzie są pełnowartościowi, czyli myślący. Są też zombie, których nikomu nie szkoda, nawet mnie czy Tobie.
Fakt nr7 tabletki blokujące receptor H1 czy H2 nie pamietam teraz dobrze sie sprzedaja i są bez recpety. Te z loratadyną.

Alergia została nazwana alergią, a jest to najzwyczajniej reakcja obronna przed ciałami obcymi.
Zażywając tabletki te żeby nie kichać blokujesz receptor H1. To bardzo źle. Już piszę dlaczego.
Twój organizm został znakomicie przystosowany do tego żeby żyć tu na ziem. Posiada swoja informację o położeniu we wszechświecie. To fakt.
Nawet noszenie okularów przyciemnianych może zaburzyć gospodarkę witaminy D i powodować poparzenia, albo w lepszym wypadku szybsze opalanie.

Alergia.
Załóżmy, że fosfor to trucizna. Nie takie coś co ludzie mówią, że aaa alkohol też trucizna, czy papierosy, ale fosfor to prawdziwa trucizna. Fosforany są potrzebne nie zaprzeczam tak jak chrom siarka czy też faktem jest że posiadamy w sobie pier radioaktywne.
Załóżmy, że jednak spożywasz ten związek i co się teraz dzieje?

Zjadasz sól słabego kwasu do żołądka, gdzie jest silny kwas. Tam fosofran zamienia się w sól, jakiś chloran, bo w żołądku masz najsilniejszy kwas. Wiadomo sól słabego kwasu plus silny kwas to sól silnego kwasu plus słaby kwas, a w tym wypadku kwas fosforowy, który potem idzie do strawienia. Może też wydzielić się sam fosfor, który potem jest wchłaniany. Jest wiele możliwości jak wiele jedzenia i fosforanów. Tak czy tak:
1. Zakwaszasz organizm. Twój organizm broni się przed nadmiarem fosforu z fosforanów i asymiluje ten fosfor, kwas fosforowy, który jest słabym kwasem w zasadzie za bardzo nie wpływającym źle na organizm w małych ilościach. Przez dłuższy okres przyjmowania asymiluje się. Robi to w taki sposób, że organizm systematycznie oddaje zapasy wapna, magnezu i innych kationów. Łączą sie one z fosforem, krystalizują i wydalają się przez nerki.
2. w pewnym momencie np. po 5 latach chodzenia za dnia w ubraniach pranych (w najtańszej chemii, byle na ilość) z fosforanami, proszki płyny do płukania, to wszystko to fosforany. To po tych latach jeszcze uzywania super kremów, na dzień na noc, które posiadają zwiazki przyspieszające wchłanianie się. Nazbierałeś w swojej tkance pod skórą, kostnej, w narządach sporo tego związku. Oczywiście jakaś równowaga pozostaje, ale organizm jest raczej osłabiony. Fosfor zawsze będzie dążył sam do stworzenia soli. Taki już jest, że łączy się z wapnem i magnezem i zawsze będzie przez nie przyciągany, czyli migruje w kierunku kości, tam może się krystalizować również i powodować zwyrodnienia kości osteoporozę jeśli limfa i krew ładnie wypłuka wapno, które woli połączyć się z tyn nadmiarem fosforu niż pozostać na miejscu.
3. W tych miejscach gdzie po prostu organizm wysyła związki wapna czy magnezu naturalnie zawsze pojawi się chętnie fosfor, czy inny kwas. Od razu chętnie połączy się, albo może nwet stworzy nową tkankę po prostu zaczynają dziać się jaja.
4. Lubią Cię po prostu pyłki! Dla nich jesteś super pożywką. Fosfor to naturalny nawóz dla organizmów żywych. Sprawdź eutrofizacja wód i gleb i zobaczysz jaki to kataklizm. To samo dzieje sie w Twoim organizmie. TO STRASZNE! Twój organizm nie może sobie poradzić z atakującą Cię florą! Wnika ona głęboko i penetruje to co może, śluzówki, płuca, potem w krwiobiegu łączy się z odłożony fosforem
Tabletki NIE są wyjściem, bo ta flora potem dostaje się wgłąb, bo Twój układ immunologiczny jest zablokowany. Co potem? Potem to coś kumuluje się w Tobie i powoduje z roku na rok jakieś zwyrodnienie. Organizm mimo, że stara się to gdzieś odłożyć, to robi to, ale przez nerki nie daje rady już wydalić. Dlaczego? Bo ta ilość magnezu i wapna nie wystarczy aby ugasić tą truciznę, aby ten fosfor mógł naturalnie połączyć się i wydalić nerkami. W ten sposób organizm odkłada sobie w jedno lub parę miejsc tak aby przetrwać. Wykonuje dodatkową pracę, zazwyczaj jak leżysz przed TV i się leczysz oglądając nowe najlepsze tabletki patrząc na to co się dzieje tak aby nie chciało Ci sie walczyć o swój los tylko sie poddać.
5 Ludzie kichają dopiero po odejściu od jakiegoś ośrodka zakwaszającego, albo po zrobieniu ruchu. Dlatego ludzie często wolą trwać w odrętwieniu niż się poruszać, bo BOJĄ się ataku anafilaktycznego. Wyjście do roślin to juz w ogóle egzorcystę wołać, albo apteczkę spałaszować. Dla zdrowych to zupełnie inne życie, ale nie można jeść lub dopuszczać do siebie trucizny po prostu.

BADANIE!
Zauważ rano od którego momentu zaczynasz kichać. Powąchaj proszek i zobacz po jakim czasie następuje atak anafilaktyczny. Porównaj swój sen w starej pościeli, nie pranej a w świeżej.

YY nie wiem co dalej miałem pisać, ale chyba to wystarczy...

A może jak leczyć?
Dbać o to, żeby nie zakwasić organizmu, to sobie poradzi. Dbać można spożywając kationy, magnez, wapno i inne, ale te chyba najłatwiej. takie pierwiastki które bardzo łatwo reagują z innymi, które łączą sie z kwasami.
Prać w płatkach mydlanych, bez płynów do płukania. Ja używam pewnego sposobu spożywania magnezu.
Ten z apteki nie polecałbym go. Tak samo wapno spożywać.
Unikać chemii! To nie jest tak, że się wyleczysz z alergii, bo to NIE choroba. To poprostu reakcja na truciznę. Przejdą Ci objawy i po prostu zwiększysz swoją tolerancję na tą chemię. Coca Cola też zakwasza i posiada kwas fosforowy.
Jarosze zachwalą dietę dlatego właśnie, że spożywanie dużej ilości warzyw odkwasza organizm. Mięso zaś zakwasza.
Sery białe też zawierają fosforany, mleko też.
Myć się mydłem szarym.
Nie będę się chwalił do końca swoimi metodami walki ale są to ściśle chemiczne metody i działają. Nie ufam farmacji, bo kiedyś zjadłem dużo tabletek z magnezem i też miałem reakcję alergiczną co jest po prostu SKANDALEM!


Ciekawostka.
Łojotok i inne pryszcze są powodowane tym, że organizm odrzuca całą chemię. Dziewczyny często maja na twarzach wypryski bo nakładają Bóg wie co na głowę na noc a potem wsmarowują to sobie w twarz gdy śpią. To dobry efekt dla tych co na tym zarabiają, czyli koncernów kosmetycznych. Włosy są MARTWE a jakośc zależy od jedzenia, tak jak i skóry. Często syfki takie przymieszkowe zapalenie które miałem też, to po prostu poparzenie od chemii, albo inna obumarła skóra przez chemię, albo inne rzeczy. Mycie szarym mydłem nie boli a wiele daje, szczególnie polecam potasowe.


Na koniec chciałbym aby ta informacja była dla mnie z pożytkiem, a nie że ktoś komu pomogła moja rada potem będzie mi stawiał kłody pod nogami. Często los tak właśnie robi, że tak się dzieje, ludzie zachowują się czasem jak zwierzęta.
0 x


Mój blog o elektrycznym wszechświecie gdzieś w moich postach link...
"ThunderboltsProject" Elektryczny Wszechświat Kanał oficjalny na YT zapraszam!

zadiar
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2013, 21:44
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: zadiar » piątek 03 sty 2014, 15:57

Nie wiem czy napisałem o tym, że takie alergie leczone, tzn. tłumione tabletkami które upośledzają układ odpornościowy leczone w taki sposób, że upośledza się organizm, a nie wraca do równowagi chemicznej w na dłuższą metę powodują raka. Nie muszę tego sprawdzać, ani grzebać, żeby wiedzieć, że jest związek.

Poza tym Magnez metaliczny proszek mielony 99%, czy wapno takie 99% w innej postaci niż tabletki z apteki czyli do kupienia w chemicznych, czy dla zwierząt zoologicznych czy też zmielone skorupki jaj (najlepiej swojskich) w przypadku wapna.
Polecam spróbować podczas ataków kataru czy alergicznego iniekcję tak jak sie to robi ze srebrem koloidalnym przez jelito grube. Do strzykawki jakąś ilość. Magnez nie rozpuści sie w wodzie przed iniekcją trzeba po prostu wstrząsnąć strzykawką, która najlepiej niech ma wężyk, tez do kupienia w zoologicznym np. Magnez najlepiej przygotować dzień przed aplikacja mieszając go w słoiku z wodą, bo świeżo wymieszany będzie rozkładał wodę na wodór w jakimś tam stopniu. Dopiero jak sie uspokoi można śmiało do strzykawki i podgrzać sobie pod ciepłą wodą. Przede wszystkim ufać swojemu organizmowi a nie temu co lekarz czy farmaceuta powie. Pamiętać o tym, że farmaceutom zależy na tym żeby u nich kupować stale. Do tabletek są dodawane różne rzeczy, magnez nie powinien w żadnym razie alergizować, a nadmiar NICZEMU NIE szkodzi.
0 x


Mój blog o elektrycznym wszechświecie gdzieś w moich postach link...
"ThunderboltsProject" Elektryczny Wszechświat Kanał oficjalny na YT zapraszam!

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 03 sty 2014, 21:04

Chłopie po co się męczyć z tym metalicznym magnezem?
Kup sobie kilo chlorku magnezu z Morza Martwego za 7 PLN + przesyłka, a możesz kupić w jednym miejscu kilka preparatów i koszt przesyłki będzie mniejszym obciążeniem na 1 zakup.
Chlorek magnezu jest doskonałym preparatem magnezowym - wolno przyswajalnym przez organizm, czyli bez żadnego szoku. Jako "apteczny" był znany pod nazwa "slowmag" z dodatkiem masy tabletkowej.
Kup sobie puste kapsułki żelatynowe w preferowanej wielkości, napełnij je tym chlorkiem i połykaj lub daj komuś jeżeli jest taka potrzeba. możesz bez obaw dać więcej niż "ustawa" przewiduje - nadmiar zostanie zagospodarowany lub wydalony szybko.

W ogóle szarpnąłeś się na wielki temat i dotknąłeś czubka góry lodowej. To niesamowicie obszerny temat i przyczyn jest tu wielokrotnie więcej niż efektów.
Nikt tutaj nie będzie ci przeszkadzał w pisaniu - dopóki nie naruszysz regulaminu.
Nie mam czasu weryfikować tego co napisałeś. Stwierdzę tylko, że fosfór jest tak samo potrzebny naszemu organizmowi jak i wiele innych pierwiastków z tablicy Mendelejewa.
Zwykle najbardziej toksyczne, są najprostsze związki chemiczne. Dużo bardziej toksyczne są fosfaty stosowane w pestycydach i insektocydach, niż fosforany. Wszelkie utlenione związki chemiczne są mniej toksyczne dla naszego organizmu niż w oryginalnej, nie utlenionej postaci.
To tak ogólnikowo, zapewne do tego wrócimy.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7672
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 253
Podziękował: 6070 razy
Otrzymał podziękowanie: 12095 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 03 sty 2014, 21:23

Magnez najlepiej wchłaniany jest przez skórę...

http://planetazdrowie.pl/index.php?page ... Itemid=159Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 04 sty 2014, 09:49

Ponieważ magnez rzeczywiście wchłania się też przez skórę to stąd polecane kąpiele z dodatkiem soli z Morza Martwego niektórym tak "dobrze robią".
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7672
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 253
Podziękował: 6070 razy
Otrzymał podziękowanie: 12095 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 04 sty 2014, 22:30

Polecam również kąpiele w skrzypie polnym, który zasila nasze ciało w krzem, dużo taniej i efektywniej działa niż suplementy doustne.Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 04 sty 2014, 23:19

Ale sama skóra jest chyba też największym konsumentem krzemu, przynajmniej ilościowo, więc ma on dość blisko.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7672
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 253
Podziękował: 6070 razy
Otrzymał podziękowanie: 12095 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 04 sty 2014, 23:42

Jakby się temu przyjrzeć bliżej, to krzem jest wyjadany ze skóry przez drobnoustroje (różne grzyby) przez co nasza powłoka staje się bezbronna i pokazuje swoje okaleczone oblicze w postaci różnego rodzaju krost. Jeśli minerału brakuje w całym organizmie, to pierwsze symptomy też pojawiają się w postaci ŚWIĄDU, szczególnie w okolicach pleców, pach i wewnętrznych stron ramion.
ALERGIA to stan ALARMOWY dla systemu obronnego spowodowany nadmierną ilością drobnoustrojów (najczęściej jest to CANDIDA)Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 05 sty 2014, 10:59

Żeby było jeszcze mniej śmiesznie to na taką skórę rzucają się mikro górnicy drążąc w niej tunele, oczywiście chodzi o pasożyty zwane molami skórnymi. To przysparza posiadaczowi możliwości następnych dziesiątek efektów wizualnych i czuciowych.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

renwroc
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 19:21
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: renwroc » czwartek 06 mar 2014, 10:16

Zależność alergia= rak po jakimś czasie rzeczywiście wydaje się bezprzeczna, chociaż może rak nie jest jej efektem, a raczej alergia to krzyk organizmu nim jakiekolwiek markery- i tak zawodne- wskażą, że coś w tobie rośnie. Dodam od siebie, że przez 5 lat się cieszyłam, że dla honorowych krwiodawców jedno z lekarstw przeciw reakcji alergicznej jest za darmo, ja straciłam zdrowie, a ludzie nie dostają już mojej tkanki...taka z tego wyszła korzyść dla wszystkich.
0 xbaba
x 115

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 06 mar 2014, 16:05

Rety jacy Wy wszyscy mądrzy jesteście, gdzieście byli do tej pory, że Was nie spotkałam? :lol:

Z tym powiązaniem raka i alergii to moim zdaniem nie do końca. Bo duża ilość przeciwciał jaka jest skutkiem alergii zabija również komórki nowotworowe. Więc możliwe że jednak kluczowy w dalszym rozwoju choroby i powiązaniu jej z rakiem jest rakotwórczy niedobór minerałów spowodowany walką z pasożytami. Plus leki hormonalne bo tym się nagminnie "leczy" alergie w medycynie. :roll:
Zamiast oczyszczania dokładanie do i tak pełnego toksyn organizmu. :evil:
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 11 maja 2014, 11:10

W innym wątku padło zapytanie o alergię. Oczywiście, jak to zwykle bywa, sytuacja jest bardziej skomplikowana niż może się wydawać.
Nie będę się tu wymądrzał i zacytuję (po angielsku) artykuł z newslettera dla członków HSI.
Google tłumacz w zasadzie wystarczy dla ogólnego zrozumienia mechanizmów i nowszego podejścia do zagadnienia.
Nie jest to artykuł ściśle naukowy, jest pisany językiem powszechnie zrozumiałym. Alergia ma ścisły związek z działaniem systemu odpornościowego.
W skrócie artykuł promuje wyciąg z pachnotki. Można to zrobić samemu, ale można też już kupić w Polsce, np na Allegro, choć tanie nie jest:
http://allegro.pl/aleramis-pachnotka-zwyczajna-wyciag-alergia-i4174773808.html
Może nie będzie działało jednakowo dobrze dla wszystkich, bo każdy ma inne warunki, ale moim zdaniem spróbować warto, a jeśli ktoś już próbował, to bardzo proszę o relacje.
Jednak należy tutaj przypomnieć o podstawach: równowaga kwasowo zasadowa, ewentualne opanowanie Candida, detoksykacja organizmu - bo te czynniki są często głęboko ukrytymi podstawami uczulenia, oprócz kilku innych, od sposobu odżywiania, pasożytów i mineralnych niedoborów począwszy.


“Re-set” your immune system to eliminate allergies, eczema, asthma, and more

When you think of allergies, you may only think of common symptoms like skin rashes and itchiness, swelling, and a runny nose. But now we know that chronic allergic diseases run the gamut from skin conditions (like eczema) to respiratory disease (like asthma) to autoimmune diseases (like rheumatoid arthritis).

The immune system is an amazing defense against infection and disease -when it’s working properly. But when something goes awry in this complex and delicate system, the results can range from simply annoying and uncomfortable to debilitating and dangerous.

And we’re beginning to better understand how miscommunication in the immune system can trigger these conditions-and how natural ingredients can help restore balance.

Just recently, HSI Medical Advisor Martin Milner, N.D., sent me some information on a new discovery in allergic disease research. It reveals how a tiny subset of cells in the immune system can make or break the body’s immune response-and how modern pollutants are upsetting the delicate balance of power among these cells.

These cellular “field generals” are your body’s first defense against invading antigens

The immune system is often likened to an army in continual battle, and the comparison is fairly accurate. Antigens are the enemy, and they can be any foreign substance: a virus, a pathogen, an allergen, a toxin, a foreign protein.

When antigens enter the body, the “alarm” is sounded and the immune system kicks into action. Depending on how the antigen entered the body, different antigen-presenting cells (APCs) are responsible for its capture; airborne antigens are apprehended by macro-phages in the lungs, while allergens that enter through the skin are handled by branches of the nerve cells. But either way, once the antigen is captured, the next step is the same: the APCs deliver it to the “generals” of the immune system, the T-helper cells.

In recent years, scientists have started to unravel the mysteries of T- helper cells (some authorities also refer to these cells as CD4 cells). We’ve learned that there are actually four individual subsets of T-helper cells: Th1, Th2, Th3, and ThR. And we’ve learned that Th1 and Th2 in particular are allies in the war against invading antigens.

When the T-helper cells are presented with the antigen, certain cyto-kines are released. (Cytokines are proteins the immune system uses to attack invaders locally.) These interleukin cytokines, IL-4 and IL-12, work like an advance team to assess the situation, and report back to the T-helper generals. IL-4 and IL-12′s “intelligence” influences the way that the T-helper cells will differentiate into Th1 and Th2. They’re like two generals in the same army that are competing for glory. And in the end, the majority is the one with the most influence; if there is more of the cytokine interleukin-4 (IL-4) in the environment, more Th2 will be produced; if there is more of IL-12, the production will favor Th1.

The chosen general gets to choose his plan of attack; in this case, the weapons are another sub-set of cytokines that will fight the immune system battle in the trenches. If Th1 emerges on top, the cytokine arsenal includes interferon-gamma (IF-gamma), interleukin-2 (IL-2), and tumor necrosis factor-beta (TNF-beta). When Th2 gets the nod, the weapons of choice are interleukins 5, 6, 9, 10, and 13.

Genetics, pollution, lack of bacteria can upset the balance of Th1 and Th2


All of these cytokine “weapons” are useful, when they are deployed appropriately against the right enemy. Under ideal conditions, the immune system can evaluate various threats and decide which strategy is appropriate.

But, of course, we don’t live under ideal conditions in today’s world and that reality can translate into an immune response dominated by one side or the other. And research suggests that once this swing occurs, the immune response tends to be “progressively polarized in that direction.”1

There are many different factors that can influence the balance between Th1 and Th2 response. The type and amount of the antigen, the function of the antigen-presenting cells, and the surrounding cytokine environment might play a role. People may also be genetically predisposed to favor Th1 production over Th2, or vice versa. Pollution, particularly by substances that trigger Th2 cells, may be at least partially to blame.

Some scientists point to the “hygiene hypothesis” as one of the smoking guns behind T-helper cell imbalance. This is the widely held theory that the decreasing incidence of infection in the world, driven by immunizations, the overuse of antibiotics, and the proliferation of anti-bacterial agents, is actually doing us more harm than good. In this case, it may be depriving the body of exposure to substances that would promote healthy Th1 development.

Th2 dominance activates allergic response

Whatever the cause, this polar- ization can be dangerous. An over- abundance of Th1 in the immune response has been associated with organ-specific autoimmune diseases like Crohn’s. Too much Th2 is linked to a range of allergic reactions and to systemic autoimmune diseases like lupus.

Let’s look specifically at the chain of events that unfolds in a Th2 dominated response. The first stage of the process is the same as outlined above: the antigen is detected by APCs and presented to the T-helper cells. For whatever reason, more IL-4 is present in the environment, so when the T-helpers differentiate, more Th2 cells result. But there’s more. A Th2/Il-4 dominant environment also favors the production of immunoglobulin E (IgE), a specific type of infection-fighting protein that is associated with allergic reactions and parasitic infections. As a result, large amounts of IgE antibodies are synthesized and secreted, and then attach themselves to the surfaces of mast cells. (Mast cells are located in mucosal tissues of the lungs, skin, tongue, and the linings of the nose and intestinal tract.) Once bound to the mast cells, the IgE antibodies can remain for weeks or even months–and all this happens the first time the body is exposed to that antigen.

Taxing your immune “reserves,” symptoms may spike when antigens strike twice

The next time the system detects that same allergen, the system kicks into overdrive. The IgE antibodies, lying in wait on the mast cells, bind the antigens. The mast cells “degranulate,” releasing histamine, proteases, and immune system modulators like leukotrienes and prostaglandins that were especially synthesized for this job-to attack this particular antigen if it ever invaded again. And this battle, waged in the various mast cell sites, leads to some of classic allergic symptoms like redness, inflammation, rash, and wheezing.

That’s just one example of how the battle plan can backfire when the immune response is dominated by Th2. Many of the cytokines in the Th2/Il-4 subset have other effects that also contribute to allergic disease. For example, IL-13 also contributes to IgE production, while IL-10 plays a role in mast cell growth. IL-9 and IL-13 can cause an overproduction of mucus, a particularly frustrating symptom of allergies. The degranulation of mast cells in the IgE cycle leads to the release of tumor necrosis factor-alpha (TNF-alpha), which contributes to inflammation.

The IgE cycle also produces another substance that is known to contribute to asthma and other serious allergic reactions: arachidonic acid (AA). This fatty acid is produced during the mast cells’ degranulation process. Then AA is further broken down into leuko-trienes and prostaglandins, both of these substances can cause constriction and inflammation of the bronchial system and the blood vessels. Leukotrienes are also known mediators of asthma symptoms and contributors to anaphylactic shock reactions, which can be fatal.

Perilla extract can nip the allergy cycle in the bud

Now we better understand what may cause our hayfever, itchy watery eyes, asthma, and eczema. The question is, what can we do about it?

As you’ve learned, the key is to restore the optimal balance of Th1 and Th2. Fortunately there are a number of points along the cycle where you can intervene with natural therapies to influence the chain of events.

And fortunately, we’ve learned of one natural therapy that can impact many of the trigger points: perilla extract. Perilla, also known by the Latin name perilla frutescens and the common name purple mint, has been used in traditional Asian medicine for centuries to relieve symptoms like cough, wheezing, and asthma. Now modern research is helping us understand why: perilla can help restore healthy Th1/Th2 balance.

In clinical studies, scientists found that perilla extract can:

Suppress Th2-type cytokine production, particularly interleukins 4, 5, 6, and 102
Encourage Th1-type cytokines3
Suppress IgE production4
Inhibit the overproduction of TNF-alpha5
Inhibit histamine release from mast cells6
Inhibit the breakdown of AA into leukotrienes7

As you can see, perilla extract covers nearly all the bases. Indivi-dually, each of these effects can have a major impact on the cycle of allergic response. All together, they represent a powerful tool to fight allergies and restore healthy Th1/Th2 balance.

Perilla contains many bioactive phytochemicals, including luteolin, rosmarinic acid, chrysocriol, apigenin-diglucuronide, and caffeic acid. But scientists believe that luteolin and rosmarinic acid are the two components that contribute most heavily to perilla’s anti-allergy effects. However, in studies designed to isolate the active ingredients, neither luteolin nor rosmarinic acid alone was as potent as perilla.8 That suggests that a variety of natural elements in perilla, including luteolin and rosmarinic acid, contribute to its effects.

(One note: You may have heard about perilla oil, and its use as a source of omega-3 essential fatty acids. While the root source is the same, perilla oil is not the same as perilla extract, and has not been shown to fight allergic diseases.)

All-natural source of perilla extract available to HSI members

Perilla seed extract has been used in China for years; in fact, in China it is considered a pharmaceutical. It has recently been introduced in the U.S.

As I mentioned earlier, HSI Medical Advisor Martin Milner N.D. brought this body of research to my attention. And Dr. Milner is making perilla seed extract available to HSI members through his Center for Natural Medicine Dispensary. See the Member Source Directory on page 8 for ordering information.

If you suffer with allergies, you know that the mainstream approaches offer only temporary relief and can have a whole host of side effects. The recommended dose of 100 mg perilla extract twice a day may be just what you need to correct the imbalances that trigger your allergies, relieve your symptoms-and leave you feeling better than you have in years.

Perilla Seed Extract, Center for Natural Medicine Dispensary, 1330 SE 39th Avenue, Portland, OR, 97214; tel: (888)305-4288 or (503)232-0475; fax: (503)232-7751; http://www.cnm-inc.com; a one-month supply (60 tablets,100mg) costs US$25.99 plus US$6.95 shipping and handling.

References

1 Applied Nutritional Sciences Reports 2003;576:1-6

2 Arerugi 1999;48:443-450

3 ibid

4 Arerugi 1993;42:74-80

5 Biol Pharm Bull 2002;25:1197-1202

6Immunopharmacol Immunotoxicol 2000;22:489-500

7 Applied Nutritional Sciences Reports 2003;576:1-6

8 Biol Pharm Bull 2002;25:1197-1202
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

renwroc
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 19:21
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: renwroc » niedziela 11 maja 2014, 12:00

Chętnie zostanę królikiem doświadczalnym, podstawowe dane- równowaga kwasowo- zasadowa pod kontrolą, w diecie mało mięsa, zero mleka, trochę tylko żółtego sera, ogrom warzyw, tylko olej kokosowy i oliwa z pierwszego tłoczenia, suplementowanie wapnia, magnezu, sodu, potasu; poza tym DSMO, borax, sporadycznie raczej tiosiarczan, spore ilości witaminy c liposomalnej, która w założeniu też miała wspomóc odczulanie, obecnie co 3 dni napad szalonego swędzenia z wysypką miejscowo włącznie, czasem lekka duszność- od najbliższego tygodnia pachnotka- już zamówiona; we wszystkim wyszukuję fosforu; najtrudniej zrezygnować z płynów do prania, ale ok, żegnam się z nimi od dziś; przejdźmy więc od teorii do praktyki, już mnie diabli biorą na tę alergię, bo jednoznacznie kojarzę ją z moją chorobą, do tego niczego nie mogę wytępić jakiejś pleśniawki na języku- jest od 3 tygodni i nigdzie się nie wybiera;
0 xAwatar użytkownika
goratha
Posty: 1102
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 20:03
x 20
Podziękował: 1125 razy
Otrzymał podziękowanie: 2674 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: goratha » niedziela 11 maja 2014, 12:12

renwroc pisze:o tego niczego nie mogę wytępić jakiejś pleśniawki na języku- jest od 3 tygodni i nigdzie się nie wybiera;


a sprobuj plukac usta rozcienczona woda utleniona[ 1:1] i dodatkowo z nia myc zeby, razem z soda oczyszczona.[soda na szczoteczke , polewana 3% woda utl] U mnie zadzialalo po 2 dniach - i nie wrocilo :)
0 x


nie bierz zycia zbyt powaznie. I tak nie wyjdziesz z niego z zyciem:-))

baba
x 115

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: baba » niedziela 11 maja 2014, 12:15

Możesz wypróbować też to - z pleśniami doskonale radzi sobie olejek goździkowy, tylko on bardzo mocny jest więc odrobinę jako dodatek do wody do płukania ust. Ewentualnie boraks, też można płukać rozpuszczonym w wodzie.
Szczoteczkę do zębów przechowuj zawsze w opakowaniu, nie powinna stać luzem "w kubku" zwłaszcza jeśli stoi w łazience połączonej z ubikacją bo te "jelitowe" po prostu fruwają w powietrzu. I też do wnętrza opakowania możesz kropelkę olejku goździkowego wpuścić, tylko się nie zdziw jeśli szczoteczka w niektórych miejscach zrobi Ci się czarna, to znaczy że wegetująca tam pleśń obumarła. Najlepiej wymienić. :)

A w ogóle jeśli masz uczulenia to spróbuj zacząć od terapii przeciw grzybicom bo grzybki i inne pasożyty są najczęściej występującym praźródłem alergii. Chyba zaraz założę wątek o grzybicach.
0 xAwatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5079 razy
Otrzymał podziękowanie: 1624 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 11 maja 2014, 12:30

Oczywiście, załóż taki temat. :D

Na zwalczanie grzybic i temu podobnych dobra jest też nafta.
W temacie dotyczącym nafty >>, czytamy min.:

Małachow pisze:...
W medycynie ludo­wej stosuje się dwa rodzaje nafty lotniczą i oświetleniową.

W celach leczniczych stosowana jest zarówno wewnętrznie jak zewnętrznie. Mechanizm działania przy stosowaniu wewnętrznym. Dawki przy stosowaniu wewnętrznym wahają się od kilku kropli do 1 łyżki. Dzięki temu, że destylowana nafta jest bardzo rozcieńczonym pły­nem, bardzo szybko wchłaniana jest przez błonę śluzową jamy ust­nej, przewodu pokarmowego, żołądka i jelit wprost do kanału tyl­nego. Może także przenikać do wszelkiego rodzaju przetok i poru­szać się dzięki nim ku górze - do trzustki, woreczka żółciowego i wątroby. Dzięki właściwościom rozszczepiającym może ona roz­kładać złogi cholesterolowe i tłuszczowe, umożliwiając w ten spo­sób oczyszczenie przetok i ścianek jelita. Ma jednak głównie wła­ściwości bakteriobójcze -- dezynfekuje każdą powierzchnię po pokryciu jej cienką warstwą. Na tym polega jej wspaniałe działanie przeciw grzybom, mikrobom, bakteriom pasożytniczym jamy ust­nej, migdałów, przewodu pokarmowego, i jelit. Większe pasożyty, przytwierdzone do ścianek jelita nie wytrzymują obecności nafty , odklejają się więc i uciekają kierując się w dół, mniejsze po prostu w niej giną.
...
viewtopic.php?f=17&t=723&start=25#p15668
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

renwroc
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 19:21
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: renwroc » poniedziałek 12 maja 2014, 00:18

goratha zasugerował wodę utlenioną, mam, stosuję zewnętrznie, sporadycznie popijam wg waszych zaleceń, ale dzisiaj przy szale alergicznym popłukałam usta 3% wodą a tam- szoking- pieniło się tak, że ten łyk w ustach się nie mieścił, wygląda to jak białko jajka ubite bez cukru, też białe- to normalne?
0 xbaba
x 115

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: baba » poniedziałek 12 maja 2014, 00:45

Tak jest przy grzybicy jamy ustnej, też tak miałam. 8-)
A spróbuj też wlać trochę 3% WU do miski i pomoczyć stopy, jeśli masz grzybicę (o której możesz nawet nie wiedzieć) to w miejscach zarażonych też tak się będzie pienić. 8-)
0 xrenwroc
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 19:21
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: renwroc » poniedziałek 12 maja 2014, 09:11

ale jazda! długo, baba, zajęło ci uporanie się z tym?
0 xbaba
x 115

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: baba » poniedziałek 12 maja 2014, 09:18

Jak się właśnie zorientowałam ciągle jestem w trakcie. Wyjście z grzybicy to proces na około 3 lata minimum. :D
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 12 maja 2014, 11:07

Kobitki - 3% do ust to spora przesada!
Do ust maks. 1%. Wprawdzie śluzówka się odbudowuje, ale szkoda jej niszczyć bez powodu.
Czyli 1 część 3% WU i 2 części wody, też będzie się pienić, ale wolniej. Niezależnie od grzybicy masz w ustach mnóstwo bakterii, a one ginąc dają ten sam efekt.
Grzybica w ustach jest zwykle widoczna w jakiś sposób na języku, oprócz bardzo wczesnego stadium.
Ale nogi możesz pomoczyć w 3% WU - powinny być też widoczne inne efekty - lekkiego orzeźwienia i pobudzenia, jeśli to zrobisz przez 5 -10 minut.

Edit: chyba według Janusa wyjście z grzybicy to ok. 1 rok, ale potem trzeba "podtrzymywać" terapię, bo zarodniki mają trwałość ok. 3 lat - mówimy o grzybicy systemowej, a nie przeroście drożdżaków.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 15 maja 2014, 20:00

UWAGA!

Dotyczy postu z 11.maja - wyciąg z pachnotki.
Przez niedopatrzenie przywołałem wyciąg z liści pachnotki - a w oryginalnym artykule chodziło o wyciąg z nasion pachnotki zwyczajnej.
Niestety wyciąg z liści nie będzie miał takiego działania na układ odpornościowy, jak wyciąg z nasion.
Przepraszam, jeśli kogoś wpuściłem w kanał.

Ale mam dobrą wiadomość: wyciąg z nasion pachnotki robi nasz Krakowski "Herbapol" - i sprzedaje w kapsułkach jako "Alergocaps", 30 szt po 50 mg za 9 -12 zł. To 4 razy taniej niż z USA nie licząc transportu.
Osobiście mam zaufanie do naszych producentów preparatów ziołowych.
Herbapol proponuje dawkowanie 3 x 50 mg - Amerykanie 2 x 100 mg na dobę.

Dla zainteresowanych; nie wiem czy ten specyfik będzie działał szybko, bo on działa systemowo - ma doprowadzać do równowagi stosunek antyciał Th1 i Th2, ale wszystko wskazuje na to, że swoje zadanie wykonuje, choć może nie z godziny na godzinę, więc proszę się nie zrażać początkowym brakiem efektów.
Preparat nie koliduje z różnymi popularnymi kuracjami odczulającymi, a po jakimś okresie pobierania te kuracje mogą być zaprzestane.
Kuracja też nie jest droga, bo niewiele ponad 1 zł na dobę.
Polecam, bo to dobre i polskie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
wilczers
Posty: 21
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podziękowanie: 55 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: wilczers » niedziela 18 maja 2014, 16:11

Podpisuję się pod postem Blueraya - jedyna sensowna katedra uniwersytecka, z którą miałem przyjemność współpracować, robiła badanie wyciągu z pachnotki i rzeczywiście działa.

@zadiar: co do fosforu: Fosfor jest przerażającą trucizną, której związki stanowią fundamentalny budulec naszego przenośnika energii (ATP), oraz zasad nukleinowych (budulca DNA). Bufor fosforanowy jest nietoksyczny, do tego stopnia, że można go używać do pracy na delikatnych związkach i hodowlach komórkowych, a komórki hodowane są bardziej wrażliwe niż cały organizm, bo nie mają jak się pozbyć trucizn. Oczywiście, stężony kwas fosforowy jest szkodliwy, ale dlatego że to jest stężony kwas, nie dlatego że jest związkiem fosforu - kwas azotowy jest bardzo żrący, ale to nie oznacza że azot jest toksyczny (w przeciwnym wypadku nie byłoby biologicznego życia na ziemi, bo większość naszego powietrza to azot.) Arsen jest trucizną dla nas dokładnie dlatego, że jest tak podobny do fosforu, że zastępuje go w naszym organizmie, siejąc że tak się wyrażę, porutę :P
Dzięki za zastrzeżenie, że nie opierasz się na wiedzy książkowej, bo to co uprawiasz na początku tego postu to zwyczajne straszenie.

Apropos inhibitorów receptorów histaminy - histamina w ciele powoduje reakcje zapalne i jej receptory są właściwie wszędzie. Istnieją przesłanki, że hamowanie tych receptorów może tak naprawdę przeciwdziałać nowotworzeniu, bo nowotwory bardzo często powstają w wyniku przewlekłego procesu zapalnego. Oczywiście, można przeciwdziałać procesom zapalnym bez nadmiaru chemii, chociaż nie polecam stosowania wody utlenionej zbyt często, bo jest szkodliwa dla nas tak samo jak dla bakterii.

Alergie są tak częste nawet nie z powodu chemii którą zjadamy (chociaż pestycydy na pewno nie pomagają), ale dlatego że życie miejskie w ciągłym zaduchu, dymie i spalinach powoduje upośledzenie prawidłowego rozwoju układu odpornościowego - czuje się on 'osaczony' ze wszystkich stron, dlatego jest hiperaktywny. Zgodnie z zasadą że zapobiegać jest lepiej niż leczyć, radziłbym po prostu zabierać swoje latorośle tak często na działkę, nad wodę, do lasu, jak to tylko możliwe, dopóki rosną. Dla mnie, na przykład, jest już trochę za późno :|
0 x


:3

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5079 razy
Otrzymał podziękowanie: 1624 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 18 maja 2014, 16:50

Na nic i nikogo nie jest jeszcze za późno.
No chyba, że komuś pozostało już tylko kilka godzin życia.
W każdym innym przypadku na nic nie jest zbyt późno. :D
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9206
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 387
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13241 razy

Re: Alergia skąd się bierze i jak z nią walczyć. Teraz !

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 18 maja 2014, 18:11

Żeby nie wypadać z tematu. Oczywiście system odpornościowy kształtuje się z naszym wzrostem, fakt.
Jednak generalne zasady jego działania niezbyt wiele zmieniają się od chwili wykształconego niemowlęctwa, bo wcześniej jesteśmy jeszcze chronienie przez mleko matki, jeśli karmiła.
To już jeden z powodów. Przywołam następny, może dla niektórych kontrowersyjny - ale według mnie to jest zbytnia sterylność w dzieciństwie. Dziś dzieci nie chodzą "na dwór" nie brudzą się nie grzebią rękami w ziemi, najwyżej w piaskownicy z jakimiś odchodami, i nie robią wielu rzeczy, które ja w dzieciństwie na wsi robiłem na świeżym powietrzu. Oczywiście mokłem na deszczu, wchodziłem do bagien i stawów i pętałem się wokół wszystkich zwierząt jakie tam istniały, bywało, że utaplałem się zwyczajnie w gnoju.
Prawda, pestycydów jeszcze nie było, bo to było przed DDT, ale pieluch też mi nikt nie prasował.
Dziś głowa boli, gdy człowiek widzi, co młode matki wyprawiają, zwłaszcza wobec pierwszego dziecka.
Karmienie piersią krótko, bo do pracy, jeśli w ogóle jest pokarm, a odżywianie w ciąży to horror.
Czy wobec tego system odpornościowy może utrzymać swoje standardowe działanie. Niestety nie, ono jest zniekształcone również brakiem szerokiej gamy patogenów, o obciążających go skażeniach nie mówiąc. Czy może być za późno? Tego bym tak nie ujął, to można byłoby "naprawić" np. zmianą środowiska, ale wiemy, że są przeszkody - praca ponad wszystkim.
W tej sytuacji pozostaje nam używać różnych środków i suplementów - jedyny problem w tym, że 2/3 z nich jest robione jak lekarstwa - dla pieniędzy. Tu niestety potrzebne jest rozeznanie, a to przekracza możliwości większości, nie tylko obywateli tego kraju. Bo media nakręcają i zakręcają, ale świadomi ludzie wiedzą, że specyfiki działają zależnie od organizmu biorącego i dla jednego mogą czynić cuda, a dla innego zupełnie nic.
Wniosek jest taki - używajmy wszystkiego z głową, lepiej 10 razy się poradzić niż zbłądzić, problem jest też taki, że dzisiejsi medycy nie wiedzą co robią.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ