Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Rak piersi

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » sobota 08 kwie 2023, 07:51

Pragnę Wszystkim podziękować za pomoc w zrozumieniu tematu. Wiedza jaką dzięki Wam przyswajam nie pozwoliła mi się ''rozsypać'' i bardzo pomaga w powrocie do zdrowia.

Życzę wszystkim radosnych świąt. :)
1 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Aleksandra1234
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 gru 2022, 08:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 35 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Aleksandra1234 » sobota 08 kwie 2023, 10:06

U Lebiediewa Pacjenci mieli rozpad guzów w piersi i po chemioterapii i bez niej w formie ropni, wydzielin ropnych itd. Czy zna ktos moze jakies miejsca w Szczecinie, gdzie odbywa sie leczenie alternatywne/holistyczne nowotworów?
0 x



Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 15:30
x 18
x 26
Podziękował: 291 razy
Otrzymał podziękowanie: 340 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Rebelia » sobota 08 kwie 2023, 14:33

Mgławica NGC6960 pisze:
sobota 08 kwie 2023, 07:45
Rebelia pisze:
wtorek 21 mar 2023, 18:00
Drodzy czytelnicy tego wątku,
chciałabym zwrócić uwagę, że pisząc o SWOICH objawach w piersi i ciele, oraz podając fragmenty z Totalnej Biologii dotyczących guzów piersi piszę o kobietach, które NIE miały chemioterapii ani jej nie przerwały. Ja nie wiem jakie są reakcje ciała po przerwanej (bądź nie) chemioterapii


Dodam jeszcze, że wszystkie pytania i watpliwości możecie zgłaszać TU na forum publicznym. Po to ono powstało, aby wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Jest tutaj wiele osób duuużo mądrzejszych ode mnie :) Ja opisuję swoje doświadczenie z gadem bo może komuś się to przyda. Nie czuję się na siłach udzielać rad komukolwiek. Pytajcie zatem Kochane tutaj, publicznie, śmiało, bo to jest miejsce pełne mądrych i dobrych ludzi i składnica wiedzy wszelakiej.

Ściskam serdecznie
Rebelia
Witaj Rebelia:)
Leki odstawiłam po pięciu latach. Miałam dość!
Organizm zareagował bardzo mocno bólem w całym ciele, psychika też padła. Trawa oczyszczanie organizmu. Wiem że długa droga przede mną...
ale chciałam się podzielić czymś co bardzo mnie podniosło na duchu. Wczoraj pierwszy raz od 5 lat pojawiła się menstruacja, poczułam jakby wielki ciężar spadł mi z ciała.
Czołem Mgławica :)
Kończy się Wielki Tydzień, odradzają się wszyscy solarni bogowie. Powstają z martwych a my razem z nimi :!:
ALLELUJA I DO PRZODU :D
0 x


"Przypływ - odpływ, fala za falą wieczną mantrę morze nuci. Przypływ - odpływ, oddech czasu co odeszło kiedyś wróci"

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 26 kwie 2023, 08:57

cedric pisze:
piątek 27 lis 2020, 16:36
Aromataza może być zależna od temperatury- wyższa promuje estrogen, niższa -testosteron.
Podobna zależność może być przy wykluwaniu jaj krokodyli.
http://www.breastcancerchoices.org/breastdetox.html
"
Cztery strategie detox piersi[…]
2. Zmniejszyć noszenie biustonosza, zmniejszyć przekrwienie limfatyczne.

Czy noszenie biustonosza jest czynnikiem ryzyka zachorowania na raka piersi?

Według Elizabeth Vaughn, MD, w www.brafree.org, odpowiedź brzmi tak.

W wydaniu Lancet z 4 listopada 1978 r. John Douglass, MD, z
California Permanente Medical Group, taktownie zauważył temperatury piersi
550 kobiet po usunięciu biustonosza.
Duże, zamknięte w biustonoszu piersi były
gorętsze niż mniejsze te, ale piersi bez stanika, duże,
średnie lub małe, były fajne.
Obserwując, że mężczyźni z niezstąpionych jąder mają wysoką częstość występowania
raka ze względu na przegrzanie tkanki gruczołowej
, a rak jąder znacznie wzrasta po tym, jak mężczyźni zaczęli nosić
gorętsze jockey typu bielizna, zasugerował, że podobny mechanizm był przy raku piersi.
Jeśli kobiety utrzymują swoje piersi w gorącu, rozwijają więcej raka.


Na początku lat 90., antropolodzy medyczni, Sydney Singer i Soma
Grismaijer, przebadali 4500 kobiet w 5 miastach w Stanach Zjednoczonych na temat ich nawyków
zakupu i noszenie biustonoszy, a później opublikowali swoje ustalenia w książce,
Dressed to Kill. Chociaż w badaniu nie uwzględnino innych czynników stylu życia,
wyniki są zbyt uderzające, aby można było odmówić:

1. Jeśli nosisz biustonosz 24 godziny na dobę, masz 3 z 4 szans na
raka piersi.

2. Jeśli nosisz biustonosz dłużej niż 12 godzin, masz 1 z 7 szans na
raka piersi.

3. Jeśli nosisz biustonosz mniej niż 12 godzin dziennie, masz 1 z 15 szans
zachorowań na raka piersi.

4. Jeśli nosisz biustonosz rzadko lub nigdy, masz 1 na 168 szans na uzyskanie
raka piersi.

Sugestie:

Należy rozważyć zastąpienie tank top, lub camisole. Sprawdź sekcję bielizny w
domach towarowych dla alternatywy dla biustonoszy które stają się coraz bardziej popularne.

Jeśli nosisz biustonosz, spróbuj skrócić godziny noszenia.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Cierpiąca
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2023, 07:29
x 5
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Cierpiąca » środa 10 maja 2023, 06:55

Chciałam napisać właściwie tylko do Rebelii, ale wiadomość chyba nie dotarła. Rebelio, zażywam preparat ASD-2f w związku z naciekowym, złośliwym rakiem piersi g3. Guz nieustannie rośnie, właściwie zajął całą pierś, bardzo boli. Chciałabym chwilę z Tobą porozmawiać. Nie wiem, czy mam się poddać chemioterapii i amputacji piersi, czy kontynuować branie ASD-2f (jestem już na 30 kroplach 4 razy dziennie). Jeśli możesz, zadzwoń do mnie: 503697932.
0 x



Aleksandra1234
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 gru 2022, 08:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 35 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Aleksandra1234 » środa 10 maja 2023, 15:25

To naprawde ciezka decyzja, Lebedew mowil, ze w ciezkich przypadkach, kilka chemii 2-3, gdy nowotwor "mocno rozratsta sie przy wysokim ki67" jest ok, czasami nie ma wyjscia, ale ze nie wiecej...ASD jest ok, ale trzeba spelniac wiele warunkow przy jego stosowaniu, np. surowa, makriobiotyczna dieta. Ja korzystalam z takiej strony wyleczsiesam.com, gosc dosc dobrze ma to opcykane, co i jak stosowac. Przy naciekajacym guzie polecil mi "litrami" smarowac plecy plynem Lugola, jak bolaly plecy tak przestaly:) Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 15:30
x 18
x 26
Podziękował: 291 razy
Otrzymał podziękowanie: 340 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Rebelia » środa 10 maja 2023, 23:44

Cierpiąca pisze:
środa 10 maja 2023, 06:55
Chciałam napisać właściwie tylko do Rebelii, ale wiadomość chyba nie dotarła. [........] Chciałabym chwilę z Tobą porozmawiać. Nie wiem, czy mam się poddać chemioterapii i amputacji piersi, czy kontynuować branie ASD-2f (jestem już na 30 kroplach 4 razy dziennie). Jeśli możesz, zadzwoń do mnie: 503697932.
@Cierpiąca ja NIE MOGĘ I NIE CHCĘ udzielać rad komukolwiek odnośnie sposobu leczenia. Tą decyzję każdy powinien podjąć sam. Ja dzielę się tylko SWOIM doświadczeniem w nadziei, że ktoś z tego skorzysta.

Pozdrawiam i trzymam mocno za Ciebie kciuki
Rebelia

Edit;
Odpowiedź @Aleksandra1234 na Twój post wydaje mnie się rozsądna.
0 x


"Przypływ - odpływ, fala za falą wieczną mantrę morze nuci. Przypływ - odpływ, oddech czasu co odeszło kiedyś wróci"

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 11 maja 2023, 08:40

Aleksandra1234 pisze:
środa 10 maja 2023, 15:25
Przy naciekajacym guzie polecil mi "litrami" smarowac plecy plynem Lugola,..
świetny kierunek, a ten naciek, to może grzyb rozwojowy, okłady z 9% roztworu soli dobrej też mogą pomóc:
Bandaże i opatrunki z roztworem soli leczą nawet raka
viewtopic.php?f=17&t=1367&p=76497&hilit ... lne#p76497
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Cierpiąca
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2023, 07:29
x 5
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Cierpiąca » czwartek 11 maja 2023, 16:12

grzegorzadam pisze:
czwartek 11 maja 2023, 08:40
Aleksandra1234 pisze:
środa 10 maja 2023, 15:25
Przy naciekajacym guzie polecil mi "litrami" smarowac plecy plynem Lugola,..
świetny kierunek, a ten naciek, to może grzyb rozwojowy, okłady z 9% roztworu soli dobrej też mogą pomóc:
Bandaże i opatrunki z roztworem soli leczą nawet raka
viewtopic.php?f=17&t=1367&p=76497&hilit ... lne#p76497
Skąd to wiedzieć, czy ten naciek, czyli guz (rozumiem) to grzyb rozwojowy? Jak zwalczyć tego grzyba? Jak długo stosować okłady z roztworu soli 9%, żeby guz przestał boleć?
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16953
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24248 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 11 maja 2023, 18:42

..ot i synchroniczność, w poniższy materiale p.Milko cytuje badania na uniwersytetach w US,-
pt. "dlaczego Polki przyjeżdżające do USA zrównują się w odsetku zachorowalności na raka piersi z amerykankami",-
po latach badania wykazały, że jednym z powtarzających się czynników jest zaprzestanie jedzenia Kapusty :!:

https://www.youtube.com/live/ii-AILAaOqg?feature=share
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 11 maja 2023, 23:03

Cierpiąca pisze:
czwartek 11 maja 2023, 16:12
Skąd to wiedzieć, czy ten naciek, czyli guz (rozumiem) to grzyb rozwojowy? Jak zwalczyć tego grzyba?
Jak długo stosować okłady z roztworu soli 9%, żeby guz przestał boleć?
jak długo, spróbuj tydzień/tydzień przerwy, trzeba obserwować.

nie są powszechnie znane raczej badania w tym zakresie, ale wyciągamy wnioski
z zasobów różnych:
blueray21 pisze:nowotwory w stadium przed metastazą (przed przerzutowym) zachowują się jak grzyby
Ciekawy artykuł dr Lasta na ten temat:
http://www.health-science-spirit.com/cancer-fungus.htm

artykułu nie ma już, zostało tylko to ...

zdjęcia też ciekawe:
Obrazek


Trudno jest mi zrozumieć, jak naukowcy mogą twierdzić,
że komórki rakowe różnią się od grzybów, że są czymś zupełnie innym.


Pamiętam słynne powiedzenie:
"Jeśli wygląda na martwego szczura i pachnie jak zdechły szczur
to prawdopodobnie jest to martwy szczur".
można przeczytać te 3 arty dra Sircusa:
z viewtopic.php?f=16&t=1018&p=148253&hili ... 98#p148173

z https://newsletter.drsircus.com/redirec ... 29E5F18171
Podczas czytania o grzybie warto pamiętać, że wielu uważa, że ​​grzyb i rak to jedno.

Że są jednym i tym samym iz pewnością spotykają się u pacjentów z późnym stadium raka.
Z pewnością mają ten sam metabolizm, którym jest fermentacja.

Pomocne jest również zrozumienie, że w warunkach niedotlenienia (niski poziom tlenu) komórki mają dwie możliwości.

Mogą albo umrzeć przez uduszenie, albo przekształcić się w raka,
przechodząc do fermentacji, która zamienia je w organizmy typu grzyba.

Dr Luke Curtis relacjonuje badania, które dotyczą 27 pacjentów z „rakiem” płuc,
u których później zdiagnozowano „grzyb” płuc zamiast raka płuc.

„Zakażenie grzybicze może objawiać się objawami klinicznymi i radiologicznymi,
które są nie do odróżnienia od nowotworów złośliwych klatki piersiowej, takimi jak guzki lub guzki w płucach”.

Większość lekarzy diagnozujących raka płuc nie zdaje sobie sprawy z faktu, że
rak naśladuje infekcje grzybicze.
i wiele, wiele innych na forum, ale, jak wyżej, rak rozwija się
tylko i wyłącznie podczas fermentacji beztlenowej !

i to:
viewtopic.php?f=16&t=784&p=148920&hilit ... 98#p148920

viewtopic.php?f=16&t=1280&sid=26e47ac7d ... 6011057298
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 15:30
x 18
x 26
Podziękował: 291 razy
Otrzymał podziękowanie: 340 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Rebelia » piątek 12 maja 2023, 21:04

Bez najmniejszych wątpliwości moja gadzina zachowuje się jak grzyb!
Ponad dwa lata temu, kiedy się dowiedziałam, że mam guza byłam niewiarygodnie zagrzybiona. Candida wychodziła mi wszystkimi możliwymi otworami, nawet nosem - dosłownie! Homocysteina na poziomie 14,5! Małe paznokcie u nóg zagrzybione. Nie dziwię się zatem, że przewodami mlecznymi przez sutki też próbowało grzybisko wyłazić!

Teraz po candidzie nie ma śladu, przynajmniej ja ich nie dostrzegam na zewnątrz. Język różowiutki, nosek całkowicie drożny, paznokietki czyściutkie, homocysteinka 7,1! :D
Wraz z grzybami pomalutku ulatnia się też gadzina. A cała moja terapia tak naprawdę jest nakierowana na pozbycie się candidy, na tym się głównie skupiam.

Dzisiaj kończę drugi dzień głodówki wodnej. Mam ambicję dociągnąć do 21 dni. Jestem pewna, że autofagia przyspieszy toczący się już rozpad gada.

Trzymajcie kciuki :!:
Rebelia
0 x


"Przypływ - odpływ, fala za falą wieczną mantrę morze nuci. Przypływ - odpływ, oddech czasu co odeszło kiedyś wróci"

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 494
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14664 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 13 maja 2023, 00:00

Walter Last zmieniał "po drodze" organizację i zawartość swojej strony. Dlatego zawsze prosił aby korzystać z najnowszych wersji jego artykułów. Podany przez @GA link nie istnieje, ale jest chyba bardziej rozbudowana jego wersja, publikowana również w NEXUS w 2021r.
Oto link:
https://www.health-science-spirit.com/D ... ungus.html

Translatory, dla nie znających angielskiego, radzą sobie dobrze, chyba najlepiej Deepl.

Edit: dla dotkniętych przypadlością nowotworu piersi radzę się też zainteresować antyutleniaczem - luteolina, wprawdzie on zapewnia, że niegroźne guzy nie staną się złośliwe, więc działa ochronnie, nie tylko na piersi, ale również niweluje stany zapalne komórek glejowych w mózgu, co zapobiega ewentualnym przerzutom.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 13 maja 2023, 09:31

Rebelia pisze:
piątek 12 maja 2023, 21:04
blueray21 pisze:
sobota 13 maja 2023, 00:00
Język różowiutki, nosek całkowicie drożny, paznokietki czyściutkie, homocysteinka 7,1!
Język różowiutki, nosek całkowicie drożny, paznokietki czyściutkie, homocysteinka 7,1! :D
Wraz z grzybami pomalutku ulatnia się też gadzina.
blisko, coraz bliżej > czyli Simoncini, Ted, Sircus, Walter i inni, mają rację ! 8-)
podanie dobrych środków anty-grzybowych szybko potrafi zlikwidować białaczkę czyli raka krwi,
ale on przez strzępki jest WSZĘDZIE !

blueray21 pisze:
sobota 13 maja 2023, 00:00
ale jest chyba bardziej rozbudowana jego wersja, publikowana również w NEXUS w 2021r.
Oto link:
https://www.health-science-spirit.com/D ... ungus.html
8-)
skopiuję w całości, warto, zanim zniknie, Walter odszedł, tę wiedzę trzeba chomikować 8-)

i pamiętamy o krzemie, niezwykle ważny element, i pH...
viewtopic.php?f=16&t=1280&start=200&sid ... 6011057298

nawet naskórnie, kąpiel > szkło wodne, i zioła krzemowe.

edit:
uwaga:

jeżeli traficie na art. ciekawy, kopiujcie w całości,
linbki znikają, treść zostanie, jest wiele przykładów (na forum), jak widać. ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 15:30
x 18
x 26
Podziękował: 291 razy
Otrzymał podziękowanie: 340 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Rebelia » sobota 13 maja 2023, 11:01

Z tego artykułu możemy wyciągnąć wniosek, że komórki nowotworowe są komórkami ciała, które są w trakcie degeneracji do komórek typu grzybowego. Staje się to coraz bardziej widoczne, gdy początkowo ciasno upakowane komórki nowotworowe przekształcają się w inwazyjne komórki przerzutowe ze strzępkami lub pseudostrzępkami. Jest to podobne do kolonii drożdży Candida przekształcającej się w inwazyjną (pseudo) strzępkę. Inwazyjne komórki nowotworowe mają następujące cechy wspólne z inwazyjnymi komórkami grzybiczymi:

• Oba rozwijają się z nieinwazyjnych komórek pod presją środowiska

• Mają głównie beztlenowy metabolizm energetyczny

• Oba mają strzępki lub pseudostrzępki

• Mają te same cechy morfologiczne – wyglądają podobnie

• Mogą mieć wiele lub zdeformowane jądra

• Oba mają nieśmiertelne linie komórkowe

• Oba są podatne na środki grzybobójcze
Najbardziej w artykule uderzyło mnie wyleczenie raka żołądka kwasem benzoesowym :shock:

Czyli konserwanty przy gadach nie są takie złe :?: Znów mam dysonans poznawczy :lol:

To by tłumaczyło dlaczego Japończycy, którzy wynaleźli i szeroko stosują glutaminian sodu są tak długowieczni.
0 x


"Przypływ - odpływ, fala za falą wieczną mantrę morze nuci. Przypływ - odpływ, oddech czasu co odeszło kiedyś wróci"

Aleksandra1234
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 gru 2022, 08:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 35 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Aleksandra1234 » sobota 13 maja 2023, 11:29

Na grzyby dobry jest olej lniany, ale oczywiscie nie z sklepu, czy apteki...swiezo wytloczony..., gdy wykryty zostal u mnie nowotwor, mialam strasznie duzo grzyba! w organizmie...odgrzybiam sie metodami Siemionowej i Lebedewa, jedna z ciekawych metod to picie wodki pszennej polaczonej z olejem lnianym na noc...mieszanka ta dobrze dziala na grzyby, ponadto na glisty w jelitach i watrobie, oczyszcza z kamieni kalowych jelita, przeczyszcza kanaly zolciowe watroby, wezly chlonne oczyszcza z kamieni wapiennych i zanieczyszczen...
0 x



Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 15:30
x 18
x 26
Podziękował: 291 razy
Otrzymał podziękowanie: 340 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Rebelia » sobota 13 maja 2023, 11:37

Aleksandra1234 pisze:
sobota 13 maja 2023, 11:29
.... gdy wykryty zostal u mnie nowotwor, mialam strasznie duzo grzyba! w organizmie...
Czyli mamy kolejne potwierdzenie, że gady mogą być zmutowanymi/przekształconymi grzybami! A w każdym razie są z nimi mocno pozwiązane.
Jaka jest ilość i proporcja mikstury wódkowo-olejowej?
0 x


"Przypływ - odpływ, fala za falą wieczną mantrę morze nuci. Przypływ - odpływ, oddech czasu co odeszło kiedyś wróci"

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 494
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14664 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 13 maja 2023, 21:24

Jodyna! Gdyby ludzie pilnowali poziomu jodu w organizmie, rak piersi i żołądka byłby sporadyczny i jeszcze prostaty.
Ewentualnie występowałby na podłożu karmicznym lub psychomatycznym (Nowa Germańska Medycyna), a tak to mamy pełny misz-masz i dosłownie wysyp.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Cierpiąca
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2023, 07:29
x 5
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Cierpiąca » poniedziałek 15 maja 2023, 07:40

grzegorzadam pisze:
czwartek 11 maja 2023, 23:03
Cierpiąca pisze:
czwartek 11 maja 2023, 16:12
Skąd to wiedzieć, czy ten naciek, czyli guz (rozumiem) to grzyb rozwojowy? Jak zwalczyć tego grzyba?
Jak długo stosować okłady z roztworu soli 9%, żeby guz przestał boleć?
jak długo, spróbuj tydzień/tydzień przerwy, trzeba obserwować.

nie są powszechnie znane raczej badania w tym zakresie, ale wyciągamy wnioski
z zasobów różnych:
blueray21 pisze:nowotwory w stadium przed metastazą (przed przerzutowym) zachowują się jak grzyby
Ciekawy artykuł dr Lasta na ten temat:
http://www.health-science-spirit.com/cancer-fungus.htm

artykułu nie ma już, zostało tylko to ...

zdjęcia też ciekawe:
Obrazek


Trudno jest mi zrozumieć, jak naukowcy mogą twierdzić,
że komórki rakowe różnią się od grzybów, że są czymś zupełnie innym.


Pamiętam słynne powiedzenie:
"Jeśli wygląda na martwego szczura i pachnie jak zdechły szczur
to prawdopodobnie jest to martwy szczur".
można przeczytać te 3 arty dra Sircusa:
z viewtopic.php?f=16&t=1018&p=148253&hili ... 98#p148173

z https://newsletter.drsircus.com/redirec ... 29E5F18171
Podczas czytania o grzybie warto pamiętać, że wielu uważa, że ​​grzyb i rak to jedno.

Że są jednym i tym samym iz pewnością spotykają się u pacjentów z późnym stadium raka.
Z pewnością mają ten sam metabolizm, którym jest fermentacja.

Pomocne jest również zrozumienie, że w warunkach niedotlenienia (niski poziom tlenu) komórki mają dwie możliwości.

Mogą albo umrzeć przez uduszenie, albo przekształcić się w raka,
przechodząc do fermentacji, która zamienia je w organizmy typu grzyba.

Dr Luke Curtis relacjonuje badania, które dotyczą 27 pacjentów z „rakiem” płuc,
u których później zdiagnozowano „grzyb” płuc zamiast raka płuc.

„Zakażenie grzybicze może objawiać się objawami klinicznymi i radiologicznymi,
które są nie do odróżnienia od nowotworów złośliwych klatki piersiowej, takimi jak guzki lub guzki w płucach”.

Większość lekarzy diagnozujących raka płuc nie zdaje sobie sprawy z faktu, że
rak naśladuje infekcje grzybicze.
i wiele, wiele innych na forum, ale, jak wyżej, rak rozwija się
tylko i wyłącznie podczas fermentacji beztlenowej !

i to:
viewtopic.php?f=16&t=784&p=148920&hilit ... 98#p148920

viewtopic.php?f=16&t=1280&sid=26e47ac7d ... 6011057298
Czyli żeby pozbyć się grzybów należy pić sodę oczyszczoną? Płaska łyżeczka zalana wrzątkiem do 1/4 szklanki jeden raz dziennie na czczo wystarczy? Co jeszcze należy robić? Mój guz bardzo szybko się rozrasta i bardzo boli. Stąd mój niepokój. Chora pierś jest 4 razy większa od zdrowej. Cała jest jednym wielkim guzem. Rebelia zaproponowała nacieranie guza Lugolą. Faktycznie, świetnie zadziałało. Jeden dzień nie musiałam łykać tabletek przeciwbólowych, ale guz i pierś mocno swędzą, więc robię kilkudniową przerwę od płynu Lugola.
0 x



Aleksandra1234
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 gru 2022, 08:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 35 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Aleksandra1234 » poniedziałek 15 maja 2023, 09:03

To ma własnie swedziec, kłuc, to wlasnie trzeba dalej nacierac, a nie przerwe robic:) Inne rzeczy do nacierania to odpowiednio przygotowany pieciowodny siarczan miedzi. Lebiediew to kazdemu zalecal. Wyciaga wirusy, grzybice i swierzbowce.

Lyzka wodki z lyzka oleju. Takich metod od Pana Piotra z tej strony wyleczsiesam mam cala doslownie mase. Bardzo bolaly mnie kosci, maz wogole mial poczatki osteoporozy. Kazal nam pic wywar z igliwia sosny, z dzika roza i obierkami z cebuli. U meza osteoporoza to przeszłość:) Natomiast ja ostatnio zrobilam sobie scyntografie kosci, te kosci nie dawaly mi spokoju. Pani onkolog, ktorej pokazalam wynik, powiedziala, ze takiego wyniku w zyciu nie widziala. Ze jak nie ma przerzutow, to zawsze jest jakies zwyrodnienie, czy cos, a tu nic, zupelnie. Moja kolezanka ma raka z przerzutami do kosci, lekarze juz powoli wiadomo...nie maja pomyslu na dalsze leczenie...zaczela stosowac te metody Lebedewa, i inne od PAna Piotra, takze zobaczymy, jak bede cos wiedziec to napisze wam.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 15 maja 2023, 09:32

Cierpiąca pisze:
poniedziałek 15 maja 2023, 07:40
Czyli żeby pozbyć się grzybów należy pić sodę oczyszczoną?
i wieczorem, ale zawsze na pusty żołądek.
najlepiej w trakcie badać pH moczu, można było kupić paskipH w zakresie 5-8.
i inne środki anty-grzybicze, boraks, jod, chlorek magnezu, KRZEM też, zioła odpowiednie.
ten stan jest potężny..
Płaska łyżeczka zalana wrzątkiem do 1/4 szklanki jeden raz dziennie na czczo wystarczy?
może być ciepłą do 1/2 + sok z 1/2 cytryny, opcjonalnie.

z viewtopic.php?f=60&t=1626&p=61215&hilit ... 026#p57230
Geranium dzikie (bodziszek; ros.- герань дикая луговая; łac.- Geranium L.) leczy chorobę wieńcową, osteochondrozę, raka odbytu, kamienie. Popłoch pospolity (ros.- татарник; łac.- Onopordum acanthium L.) leczy raka skóry, hemoroidy.
Oset (ros.-Чертополо́х; łac.- Cárduus) leczy raka piersi.
.....
pomocnik baldaszkowy (nadspodziewanie dobrze leczy raka piersi,
........
Rak sutka piersi (mastopatia przechodzi w rak):

1) 50 gramów pestek kaliny (płaskie w jagodach) opłukać, zalać 0,5 litra wódki na 14 dni. Pić po 1 łyżce stołowej 2-3 razy dziennie, popijając wodą.
2) 1 łyżkę stołową kwiatów kasztanowca (suche) zalać 2 szklankami wrzącej wody, pić po 1/2 szklanki 3 razy dziennie na 30 minut przed posiłkiem (również leczy żylakowate rozszerzenie żył).
3) 1 łyżka stołową kwiatów ostu (zielono – fioletowe kulki) zalać 2 szklankami wrzącej wody, pozostawić do naciągnięcia. Pić po 1/2 szklanki 3 razy dziennie na 30 minut przed posiłkiem.
4) ziele dziurawca, korzeń lukrecji, kwiaty nagietka, kruszyna daurska, lepczyca, korzeń kozłka, korzeń omanu wielkiego.
5) ostrożeń, szczwół, borówka czerwona, jagody bzu czarnego, liście gruszyczki, pszonak drobnokwiatowy, pomocnik baldaszkowy, tysiącznik pospolity, istoda wąskolistna, irys, kozielec (wężymord czarny), belladonna, kokkokarpia (porost), kokoryczka, wiązówka błotna, przywrotnik pospolity, liście olchy, jemioła biała, przestęp biały, wrotycz, Artemisia frigida, malwa (nietrzymanie moczu), siedmiopalecznik (kosaciec), lepnica, chmiel, uczep trójlistkowy, szałwia.
6) borówka czerwona – świeżo zgniecione owoce przykładać na pierś, zmieniać 3 razy dziennie.

7) świeży twaróg przykładać do piersi, zmieniać 3 razy dziennie.

8) papkę z marchwi przykładać do piersi, zmieniać 3 razy dziennie.

Na zmianę przykładać miód (tak samo postępować w przypadku raka wargi).
środków jest wiele.
okłady solne, spróbowałbym.

i naświetlanie podczerwienią też.

wiele informacji od M. Sloana:
https://www.endalldisease.com/page/2/?s=breast+cancer
Cierpiąca pisze:
poniedziałek 15 maja 2023, 07:40
ale guz i pierś mocno swędzą, więc robię kilkudniową przerwę od płynu Lugola.
to objaw działania!

Aleksandra1234 pisze:
poniedziałek 15 maja 2023, 09:03
...onkolog, ktorej pokazalam wynik, powiedziala, ze takiego wyniku w zyciu nie widziala.
Ze jak nie ma przerzutow, to zawsze jest jakies zwyrodnienie, czy cos, a tu nic, zupelnie.
nie mają o tym pojęcia, i już nie będą mieli, ludzi szkoda, zapędzanych jak owce
do zagródki ''leczenie'' i ''diagnostyka'', biopsje, masakra.
takze zobaczymy, jak bede cos wiedziec to napisze wam.
czekamy 8-)
blueray21 pisze:
sobota 13 maja 2023, 21:24
Jodyna!
Gdyby ludzie pilnowali poziomu jodu w organizmie, rak piersi i żołądka byłby sporadyczny i jeszcze prostaty.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 15 maja 2023, 22:36

z wiki
Grzyby strzępkowe, grzyby pleśniowe, grzyby nitkowate, potocznie pleśń

– grzyby rosnące w postaci wielokomórkowych włókien zwanych strzępkami,
w odróżnieniu od drożdży, które są grzybami jednokomórkowymi.
z https://www.health-science-spirit.com/D ... ungus.html
CZY RAK INWAZYJNY JEST GRZYBEM STRZĘPKOWYM?

Walter Last
Medycyna konwencjonalna traktuje raka jako wiele chorób o różnych przyczynach i sposobach leczenia. Ale co, jeśli wszystkie mają tę samą podstawową przyczynę i podobne metody leczenia, jak sugeruje dr Tullio Simoncini (1)?

Dr Simoncini uważa, że ​​rak powstaje głównie z powodu Candida albicans, najpowszechniejszego i najbardziej agresywnego grzyba w naszym organizmie, a skutecznym lekarstwem jest kąpiel guza w roztworze wodorowęglanu sodu.
Tutaj chcę pokazać, że jest jeszcze więcej powodów, by podejrzewać związek przyczynowy między Candida a rakiem, niż sugerował dr Simoncini.

Podstawowa różnica między normalnymi komórkami ciała a komórkami grzybów polega na ich metabolizmie energetycznym. Normalne komórki ciała wytwarzają energię poprzez utlenianie składników odżywczych w cyklu kwasu cytrynowego do dwutlenku węgla i wody. Grzyby tego nie potrafią. Produkują swoją energię w sposób beztlenowy lub bez tlenu. Grzyby wykorzystują głównie cukry i inne proste węglowodany i uzyskują energię, przekształcając je w kwas mlekowy.
Jest to bardzo marnotrawstwo i wytwarza tylko około 5% energii, która byłaby wytwarzana w cyklu kwasu cytrynowego. Proces ten generuje duże ilości kwasu mlekowego, który zakwasza organizm i powoduje niedobory mineralne, stany zapalne i ból.

Komórki nowotworowe mają dokładnie taki sam rodzaj beztlenowego metabolizmu energetycznego jak grzyby. Jednak komórki w guzach mają różne stopnie blokady energii oksydacyjnej. Dlatego złośliwość guza jest równoważna stopniowi zablokowania energii oksydacyjnej.
Innymi słowy, im bardziej beztlenowa jest produkcja energii przez guz, tym bardziej jest on złośliwy.
Istnieje jednak różnica w produkcji energii między komórkami nowotworowymi a grzybami. Jak wskazałem w moim artykule Terapia raka – nowy kierunek ( 2) metabolizm energii oksydacyjnej w komórkach rakowych może zostać przywrócony, a komórki te mogą zostać ponownie przekształcone w normalne komórki ciała poprzez wyeliminowanie drobnoustrojów lub ich toksyn w komórkach rakowych, które blokują metabolizm oksydacyjny. Nie można tego zrobić z grzybami, chociaż możliwe jest wyprodukowanie grzybów o metabolizmie energii oksydacyjnej, takich jak Zell Oxygen, żywe tlenowe drożdże wytwarzane z Saccharomyces cerevisiae w sposób antagonistyczny do Candida albicans.

Podejrzewam, że ta ponowna konwersja komórek nowotworowych jest możliwa tylko tak długo, jak długo żyją one jak kolonia komórek drożdży wewnątrz guza.
Dlatego uważam guz za odpowiednik kolonii komórek drożdży.
Kiedy kolonia drożdży jest zestresowana przez przerost lub inne czynniki ograniczające dostarczanie składników odżywczych, próbuje się rozwijać i szukać lepszych warunków.
Powoduje to, że wiele komórek drożdży przekształca się w inwazyjne komórki grzyba strzępkowego.
Mogą one następnie tworzyć nowe kolonie i grzybnie w odległych narządach.

Komórki rakowe zachowują się dokładnie w ten sam sposób.
Kiedy guz jest obciążony przeludnieniem lub niedoborem hormonów lub składników odżywczych, lub gdy jest atakowany chirurgią, chemioterapią, radioterapią lub innymi metodami powodującymi stany zapalne, wówczas stosunkowo nieszkodliwe drożdżopodobne komórki nowotworowe przekształcają się w inwazyjne migrujące komórki rakowe, które ostatecznie tworzą bardziej niebezpieczne guzy przerzutowe w odległych narządach.

Dzięki temu komórki nowotworowe nie tylko mają taki sam beztlenowy metabolizm energetyczny jak grzyby, ale także zachowują się w ten sam sposób pod presją, a inwazyjne komórki rakowe z przerzutami wyglądają dokładnie tak, jak komórki grzybów strzępkowych

Grzyby zwykle mają rozgałęzione włókna lub strzępki. Te strzępki mają tendencję do łączenia się ze sobą, tworząc kolonię lub grzybnię. Następnie rosną poprzez źródło pożywienia, aby wchłonąć składniki odżywcze. Podobne struktury mogą rosnąć w wolno pływających grzybach, takich jak Candida, aby pomóc im w inwazji na tkanki ciała. W tym przypadku nazywane są pseudostrzępkami. Komórki rakowe rozwijają ten sam rodzaj pseudostrzępek, aby zaatakować tkankę biologiczną. W ogólnych opisach strzępki i pseudostrzępki są określane jako „strzępki”. Porównaj poniższe zestawy obrazów przedstawiających agresywne komórki rakowe i podobnie wyglądające komórki grzyba strzępkowego.
Obrazek
Ryc. 1: Schemat strzępek grzyba http://www.fungionline.org.uk/images/1intro/hyphae1.JPG

Obrazek

Ryc. 2: Inwazyjna komórka rakowa http://www.istockphoto.com/photo/cancer-cell-23746830 . Na ryc. 2 widać inwazyjną komórkę rakową, która wyhodowała pseudostrzępki podobne do strzępek grzybów pokazanych na ryc. 1 i 3.

Obrazek

Ryc. 3: Strzępki grzyba http://www.gettyimages.com.au/detail/ph ... /140574820

Obrazek

Ryc. 4: Komórka raka piersi http://www.gettyimages.com.au/detail/ph ... /128558058

Obrazek

Ryc. 5: Komórki grzybni Candida http://www.gettyimages.com.au/detail/ph ... /545867799

Komórki raka piersi różnią się od komórek drożdżopodobnych wewnątrz guzów do komórek z kilkoma długimi włóknami i komórek z gęstymi wypustkami przypominającymi strzępki, jak na ryc. 4. Jest to bardzo podobne do strzępkowych komórek Candida pokazanych na ryc. 5.

Obrazek

Ryc. 6: Komórki inwazyjnego raka piersi http://www.istockphoto.com/photo/breast ... st=4c640ab

Te komórki raka piersi na ryc. 6 rozwinęły przypominające strzępki odnóża, za pomocą których mogą zakotwiczyć się w tkance, a także wysysać składniki odżywcze. Strzępki uwalniają enzymy, które rozkładają tkankę na składniki odżywcze, które komórki rakowe lub grzyby mogą łatwo wchłonąć.

Obrazek

Ryc. 7 Przerzutowa komórka rakowa http://www.gettyimages.com.au/detail/ph ... /166678470

Najbardziej zdumiewająca jest dla mnie przerzutowa komórka rakowa na ryc. 7. Jej kształt nie wydaje się różnić od inwazyjnego grzyba strzępkowego w płucach pokazanego na ryc. 8. Trudno mi zrozumieć, jak badacze głównego nurtu mogą twierdzić, że komórki nowotworowe wcale nie przypominają grzybów, ale coś zupełnie innego. Pamiętam słynne powiedzenie: „Jeśli coś wygląda jak zdechły szczur i śmierdzi jak zdechły szczur, to prawdopodobnie jest to zdechły szczur”.

Oczywiście początkowo nadal istnieje różnica między komórkami nowotworowymi a grzybami, ponieważ komórki rakowe są komórkami ciała w procesie degeneracji do komórek grzybów, podczas gdy konwencjonalne grzyby mają tradycyjne cechy genetyczne.

Obrazek

Ryc. 8: Inwazyjny grzyb strzępkowy w płucach http://www.gettyimages.com.au/detail/ph ... /580515253
Inne połączenia raka z Candida

W świetle silnego podobieństwa między przerzutowymi komórkami nowotworowymi a inwazyjnymi komórkami grzybiczymi nie dziwi fakt, że w ostatnich latach pojawiły się dziesiątki, a może nawet setki publikacji naukowych porównujących raka płuca z infekcjami grzybiczymi płuc. W jednym z tych artykułów stwierdza się , że zakażenie grzybicze naśladuje nowotwór płuc : „Zakażenie grzybicze może objawiać się cechami klinicznymi i radiologicznymi, które są nie do odróżnienia od nowotworów złośliwych klatki piersiowej, takimi jak guzki lub guzy w płucach” (3). W prawie wszystkich przypadkach zakłada się, że guzy w płucach są spowodowane rakiem i nie przeprowadza się żadnych testów w celu sprawdzenia, czy grzyby są główną przyczyną lub przyczyną.

Niemiecki profesor Meinolf Karthaus obserwował, jak troje dzieci z białaczką nieoczekiwanie osiągnęło remisję po otrzymaniu potrójnego koktajlu leków przeciwgrzybiczych na ich „wtórne” infekcje grzybicze.
W 2006 roku kierował zespołem badawczym publikującym wyniki 6 kolejnych przypadków ustąpienia białaczki po leczeniu przeciwgrzybiczym.

W rzeczywistości przypadków było znacznie więcej, ale w tych przypadkach oprócz terapii przeciwgrzybiczej kontynuowano leczenie przeciwbiałaczkowe. W zgłoszonych 6 przypadkach leczenie przeciwbiałaczkowe przerwano w momencie rozpoczęcia leczenia przeciwgrzybiczego przewlekłej rozsianej kandydozy (CDC), ponieważ pacjenci ci bardzo źle reagowali na leki przeciwbiałaczkowe. W tym artykule autorzy wyrażają zdziwienie i spekulują:

„Nieodpowiednie leczenie jest jednak zwykle związane ze złymi wynikami z powodu progresji choroby lub wczesnego nawrotu i zaskakujące jest to, że pomimo minimalnego leczenia przeciwbiałaczkowego, wszyscy z naszych sześciu pacjentów z ostrą białaczką i CDC wciąż żyją i są w całkowitej remisji hematologicznej ( okres obserwacji od 19 miesięcy do 14 lat). Dlatego nasuwa się pytanie, czy CDC jako przewlekły stan zapalny mógł pozytywnie wpłynąć na ciągłą całkowitą remisję”. (4)

Uważam to za niezrozumiałe, jak profesjonaliści medyczni mogą spekulować, że wysoce śmiercionośne CDC może być przyczyną tych lekarstw na białaczkę, a nie terapia przeciw Candida stosowana w celu wyeliminowania CDC. Niedawno otrzymałem e-mail od jednego z chorych na białaczkę prof. Karthausa. Napisał, że profesor nie wspomniał mu o leczeniu przeciwgrzybiczym. Dlatego wydaje się, że prof. Karthaus nie doszedł jeszcze do głębszego zrozumienia swoich przeciwgrzybiczych doświadczeń.

Zdumiewającą cechą tych wyników jest 100% wskaźnik wyleczeń tylko przy leczeniu Candida, podczas gdy 5-letni wskaźnik przeżycia dorosłych w przypadku ostrej białaczki wynosi od 25 do 26% i 90% w przypadku dzieci. Artykuł Karthaus wymienia 2 dzieci i 4 dorosłych. Dlatego wskaźnik przeżycia przy leczeniu Candida jest znacznie wyższy niż przy standardowej terapii białaczki. Byłoby interesujące usłyszeć od stowarzyszeń medycznych, dlaczego terapia przeciwgrzybicza białaczki nie stała się badaniami o wysokim priorytecie.

Ponadto wiele badań nad rakiem pokazuje również, że nie tylko płuca, ale także wątroba i śledziona są często uszkadzane przez agresywną kandydozę. Pojawia się to szczególnie podczas leczenia białaczki.

Jeśli pacjenci nie mieli wcześniej ciężkiej kandydozy,
to nabyli ją w wyniku chemioterapii.


Dawno temu, zanim dowiedziałem się o związku między Candida a rakiem,
byłem również zaskoczony, gdy u pacjenta z rakiem żołądka jego duży guz zniknął w ciągu kilku miesięcy,
rozwijając głód kwasu benzoesowego i spożywając go w dużych ilościach.
Kwas benzoesowy jest powszechnym konserwantem żywności i silnym środkiem grzybobójczym.

Milton White MD uważał, że rak jest „przewlekłą, wewnątrzkomórkową, zakaźną,
biologicznie indukowaną chorobą przekształcającą zarodniki (grzyby)”.
Znalazł zarodniki grzybów w każdej badanej próbce tkanki nowotworowej. (5)

Badania medyczne pokazują, że kurkumina, aktywny składnik kurkumy, jest bardzo skuteczna przeciwko komórkom rakowym w wielu różnych nowotworach, takich jak rak jelita grubego, piersi, mózgu i trzustki.
W jednym z artykułów naukowych czytamy: „Wykazano, że kurkumina hamuje proliferację i przeżycie prawie wszystkich typów komórek nowotworowych” (6).

W innym artykule wymieniono szeroki zakres chorób, w przypadku których kurkumina okazała się skuteczna w badaniach klinicznych. Należą do nich rak, choroby układu krążenia, zapalenie stawów i wiele innych stanów zapalnych. W artykule czytamy: „W jaki sposób jeden czynnik może mieć tak różnorodne skutki, przez lata stanowił zagadkę, zarówno dla naukowców zajmujących się dziedziną podstawową, jak i klinicystów” (7).

Ale jest wyjaśnienie, które jest wyrażone w tym tytule: „Kurkumina jako obiecujący środek przeciwgrzybiczy o znaczeniu klinicznym” (8). Według mojego zrozumienia wszystkie wymienione choroby, przeciwko którym kurkumina jest skuteczna, mają Candida i inne grzyby jako przyczynę pierwotną lub dodatkową. W artykule o środkach przeciwgrzybiczych stwierdzono, że kurkumina była silniejszym środkiem przeciwko niektórym grzybom niż flukonazol, główny środek grzybobójczy w medycynie. Był bardzo skuteczny przeciwko Candida albicans! Ale w żadnym z artykułów naukowych nie widziałem żadnej wzmianki, że silne właściwości grzybobójcze kurkuminy mogą mieć coś wspólnego z jej działaniem przeciwnowotworowym.

Inny lek ziołowy, Moringa oleifera, ma podobną reputację jak kurkumina. Jest również skuteczny przeciwko szerokiej gamie chorób i nie będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że nie tylko hamuje komórki rakowe, ale jest również silnym środkiem grzybobójczym o doskonałym potencjale przeciw Candida.
Co więcej, działa nawet na szeroką gamę drobnoustrojów, gdy są one chronione przez biofilmy, oprócz grzybów, w tym również Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty) i inne bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne (9).

Nie ma wielu badań dotyczących związku między stosowaniem antybiotyków, główną przyczyną przerostu Candida,
a rakiem, ale artykuł na temat raka piersi stwierdza:

„Stosowanie antybiotyków wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia raka piersi i zgonu” (10).

Istnieje wiele innych artykułów i prac naukowych pokazujących ścisły związek między rakiem a grzybami dla tych, którzy widzą. Bardzo zachęcającym przełomem w ostatnim czasie jest opublikowanie w prestiżowym czasopiśmie Nature artykułu wykazującego, że we wszystkich badanych przypadkach choroby Alzheimera wykryto strzępki Candida i inne grzyby. Grzyby te znajdowały się nie tylko w różnych częściach mózgu, ale także w naczyniach krwionośnych (11).

To może dać nam nadzieję, że po dziesięcioleciach ignorowania roli antybiotyków i grzybów w powstawaniu i leczeniu raka,
zostanie teraz udostępnionych trochę pieniędzy na badania na zbadanie tego związku.
Tymczasem chorzy na nowotwory mają już wybór stosowania terapii przeciwgrzybiczych w medycynie naturalnej zamiast metod medycyny głównego nurtu, które nie usuwają przyczyn leżących u ich podstaw, pozostawiając otwarte drzwi dla powrotu konwencjonalnie leczonych nowotworów.

Wniosek

Z tego artykułu możemy wyciągnąć wniosek, że
komórki nowotworowe to komórki ciała, które są w trakcie degeneracji do komórek typu grzyba.
Staje się to coraz bardziej widoczne, gdy początkowo ciasno upakowane komórki nowotworowe przekształcają się w inwazyjne komórki przerzutowe ze strzępkami lub pseudostrzępkami.
Jest to podobne do kolonii drożdży Candida przekształcającej się w inwazyjną (pseudo) formę strzępek.

Inwazyjne komórki rakowe mają następujące cechy wspólne z inwazyjnymi komórkami grzybów:

• Oba rozwijają się z komórek nieinwazyjnych pod presją środowiska

• Mają głównie beztlenowy metabolizm energetyczny

• Oba mają strzępki lub pseudostrzępki

• Mają te same cechy morfologiczne – wyglądają podobnie

• Mogą mieć liczne lub zdeformowane jądra

• Oba mają nieśmiertelne linie komórkowe

• Oba są podatne na środki grzybobójcze


PRZYPISY

1. Simoncini, Tullio: Czy przyczyną raka jest grzyb ? Nexus Magazin (sierpień – wrzesień 2007); zobacz także https://www.nexusmagazine.com/articles/ ... mon-fungus .

2. Last, Walter: Terapia raka – nowy kierunek ; http://www.health-science-spirit.com/ca ... ection.htm , również pod adresem https://www.nexusmagazine.com/articles/ ... herapy-by- walter-last .

3. Guimaraes MD i wsp.: Infekcja grzybicza naśladująca nowotwór płuc: charakterystyka kliniczna i radiologiczna. Opublikowano w Internecie 17 września 1013; http://www.knowthecause.com/downloads/guimaraes2013.pdf .

4. Karthaus, M. i wsp .: Długoterminowe przeżycie u pacjentów z ostrą białaczką i przewlekłą rozsianą kandydozą pomimo minimalnej terapii przeciwbiałaczkowej . Hematologica styczeń 2006, 91: 1422-1423; http://www.haematologica.org/content/ha ... 2.full.pdf .

5. Holland, David: Czy rak jest zaraźliwy? 24.05.2003; http://articles.mercola.com/sites/artic ... gious.aspx .

6. Ravindran, J. i wsp.: Kurkumina i komórki nowotworowe: ile sposobów Curry może selektywnie zabijać komórki nowotworowe? AAPS J. 2009 wrzesień; 11(3): 495-510. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2758121/ .

7. Gupta, SC i wsp.: Terapeutyczne role kurkuminy: wnioski wyciągnięte z badań klinicznych. AAPS J. 2013 styczeń; 15(1): 195-218. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3535097/ .

8. Martins, CVB i in.: Kurkumina jako obiecujący środek przeciwgrzybiczy o znaczeniu klinicznym. J. Antybakteryjne. chemioterapia. (2009) 63 (2): 337-339. http://jac.oxfordjournals.org/content/63/2/337.full .

9. Onsare JG, Arora DS J: Potencjał antybiofilmowy flawonoidów wyekstrahowanych z okrywy nasion Moringa oleifera przeciwko Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa i Candida albicans. Mikrobiol aplikacyjny. luty 2015; 118 (2):313-25. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25410525 .

10. Velicer, CM i in.: Stosowanie antybiotyków w związku z ryzykiem raka piersi. JAMA 2004;291(7):827-835. http://jama.jamanetwork.com/article.asp ... eid=198216 .

11. Pisa Diana i in.: Różne regiony mózgu są zakażone grzybami w chorobie Alzheimera w Nature Scientific Reports 5, numer artykułu: 15015 (2015); www.nature.com/articles/srep15015 .
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Cierpiąca
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2023, 07:29
x 5
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Cierpiąca » wtorek 16 maja 2023, 06:54

grzegorzadam pisze:
poniedziałek 15 maja 2023, 09:32
Cierpiąca pisze:
poniedziałek 15 maja 2023, 07:40
Czyli żeby pozbyć się grzybów należy pić sodę oczyszczoną?
i wieczorem, ale zawsze na pusty żołądek.
najlepiej w trakcie badać pH moczu, można było kupić paskipH w zakresie 5-8.
i inne środki anty-grzybicze, boraks, jod, chlorek magnezu, KRZEM też, zioła odpowiednie.
ten stan jest potężny..
Płaska łyżeczka zalana wrzątkiem do 1/4 szklanki jeden raz dziennie na czczo wystarczy?
może być ciepłą do 1/2 + sok z 1/2 cytryny, opcjonalnie.

z viewtopic.php?f=60&t=1626&p=61215&hilit ... 026#p57230
Geranium dzikie (bodziszek; ros.- герань дикая луговая; łac.- Geranium L.) leczy chorobę wieńcową, osteochondrozę, raka odbytu, kamienie. Popłoch pospolity (ros.- татарник; łac.- Onopordum acanthium L.) leczy raka skóry, hemoroidy.
Oset (ros.-Чертополо́х; łac.- Cárduus) leczy raka piersi.
.....
pomocnik baldaszkowy (nadspodziewanie dobrze leczy raka piersi,
........
Rak sutka piersi (mastopatia przechodzi w rak):

1) 50 gramów pestek kaliny (płaskie w jagodach) opłukać, zalać 0,5 litra wódki na 14 dni. Pić po 1 łyżce stołowej 2-3 razy dziennie, popijając wodą.
2) 1 łyżkę stołową kwiatów kasztanowca (suche) zalać 2 szklankami wrzącej wody, pić po 1/2 szklanki 3 razy dziennie na 30 minut przed posiłkiem (również leczy żylakowate rozszerzenie żył).
3) 1 łyżka stołową kwiatów ostu (zielono – fioletowe kulki) zalać 2 szklankami wrzącej wody, pozostawić do naciągnięcia. Pić po 1/2 szklanki 3 razy dziennie na 30 minut przed posiłkiem.
4) ziele dziurawca, korzeń lukrecji, kwiaty nagietka, kruszyna daurska, lepczyca, korzeń kozłka, korzeń omanu wielkiego.
5) ostrożeń, szczwół, borówka czerwona, jagody bzu czarnego, liście gruszyczki, pszonak drobnokwiatowy, pomocnik baldaszkowy, tysiącznik pospolity, istoda wąskolistna, irys, kozielec (wężymord czarny), belladonna, kokkokarpia (porost), kokoryczka, wiązówka błotna, przywrotnik pospolity, liście olchy, jemioła biała, przestęp biały, wrotycz, Artemisia frigida, malwa (nietrzymanie moczu), siedmiopalecznik (kosaciec), lepnica, chmiel, uczep trójlistkowy, szałwia.
6) borówka czerwona – świeżo zgniecione owoce przykładać na pierś, zmieniać 3 razy dziennie.

7) świeży twaróg przykładać do piersi, zmieniać 3 razy dziennie.

8) papkę z marchwi przykładać do piersi, zmieniać 3 razy dziennie.

Na zmianę przykładać miód (tak samo postępować w przypadku raka wargi).
środków jest wiele.
okłady solne, spróbowałbym.

i naświetlanie podczerwienią też.

wiele informacji od M. Sloana:
https://www.endalldisease.com/page/2/?s=breast+cancer
Cierpiąca pisze:
poniedziałek 15 maja 2023, 07:40
ale guz i pierś mocno swędzą, więc robię kilkudniową przerwę od płynu Lugola.
to objaw działania!

Aleksandra1234 pisze:
poniedziałek 15 maja 2023, 09:03
...onkolog, ktorej pokazalam wynik, powiedziala, ze takiego wyniku w zyciu nie widziala.
Ze jak nie ma przerzutow, to zawsze jest jakies zwyrodnienie, czy cos, a tu nic, zupelnie.
nie mają o tym pojęcia, i już nie będą mieli, ludzi szkoda, zapędzanych jak owce
do zagródki ''leczenie'' i ''diagnostyka'', biopsje, masakra.
takze zobaczymy, jak bede cos wiedziec to napisze wam.
czekamy 8-)
blueray21 pisze:
sobota 13 maja 2023, 21:24
Jodyna!
Gdyby ludzie pilnowali poziomu jodu w organizmie, rak piersi i żołądka byłby sporadyczny i jeszcze prostaty.
Panie Grzegorzu, bardzo dziękuję za liczne cenne wskazówki. Guz i cała pierś bardzo swędziały mnie po płynie Lugola, ale być może przesadziłam z jego ilością. Smarowałam pierś cały dzień, była cała brązowa. Moim zdaniem, swędziało mnie po nadmiarze płynu. Teraz schodzi mi skóra z piersi. Wczoraj robiłam okłady z twarogu tak jak Pan mi radził. Dzisiaj będę robiła papkę z marchwi ;-) Ból jest jednak nie do wytrzymania. Kilka razy dziennie zażywam Nimesil przepisany przez lekarza, bo tabletki przeciwbólowe bez recepty już nie działają. Ale dzielnie bronię się przed wizytą ostateczną po biopsji u onkolog w celu ustalenia planu leczenia. Jednak nie wiem, jak długo wytrzymam...
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 16 maja 2023, 10:44

Cierpiąca pisze:
wtorek 16 maja 2023, 06:54
po biopsji u onkolog w celu ustalenia planu leczenia. Jednak nie wiem, jak długo wytrzymam...
trudny temat, bardzo trudny..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 15:30
x 18
x 26
Podziękował: 291 razy
Otrzymał podziękowanie: 340 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Rebelia » wtorek 16 maja 2023, 21:36

Cierpiąca pisze:
wtorek 16 maja 2023, 06:54
Wczoraj robiłam okłady z twarogu tak jak Pan mi radził. Dzisiaj będę robiła papkę z marchwi ;-) Ból jest jednak nie do wytrzymania. Kilka razy dziennie zażywam Nimesil przepisany przez lekarza, bo tabletki przeciwbólowe bez recepty już nie działają. Ale dzielnie bronię się przed wizytą ostateczną po biopsji u onkolog w celu ustalenia planu leczenia. Jednak nie wiem, jak długo wytrzymam...
@Cierpiąca, podejmij wreszcie męską decyzję i albo zacznij leczenie onkologiczne (przynajmniej częściowe), albo znajdź lekarza medycyny zintegrowanej i lecz się mniej inwazyjnie lub przynajmniej skonsultuj! W Twoim stanie w takim rozkroku długo nie ustoisz. Papki z marchwi, sera? Serio? To nie ta marchew i nie ten ser co w ubiegłym wieku.

Jestem z Tobą całym sercem
Rebelia
0 x


"Przypływ - odpływ, fala za falą wieczną mantrę morze nuci. Przypływ - odpływ, oddech czasu co odeszło kiedyś wróci"

ODPOWIEDZ