Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Rak piersi

Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 15:30
x 18
x 26
Podziękował: 291 razy
Otrzymał podziękowanie: 340 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Rebelia » niedziela 16 sty 2022, 20:39

barneyos pisze:
niedziela 16 sty 2022, 19:05
Znajoma z takim pasażerem na gapę bierze dobowo 50k UI A, 50k UI D3, E 4x tokoferole 800UI, K2 do 500mcg, B3 3x500mg, B12 2mg, kwas foliowy 2x5mg, B50, jod 50mg(miligram) oczywiście całą resztę (C,selen, magnez, lit, cynk, special two, itp)
Dzięki za podpowiedź @barneyos. Zdradź mi jeszcze, pięknie proszę, jak długo Twoja znajoma pobiera taką "baterie"?
Chodzi mi o witaminę A oczywiście.
0 x


"Przypływ - odpływ, fala za falą wieczną mantrę morze nuci. Przypływ - odpływ, oddech czasu co odeszło kiedyś wróci"

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 16 sty 2022, 23:22

@Rebelia, można non stop brać 50 000 iu wit. A jeśli się bierze 50 000 wit, D3, a 50 000 iu D3 można brać dopóki się nie przekroczy 25OH ca 500 ng/ml. Tylko po mojemu do tej dawki K2 jest zbyt mało w cytacie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: barneyos » poniedziałek 17 sty 2022, 09:02

Czas pobierania 1 rok, jod od pół roku (najpierw było przygotowanie organizmu do jodu), przy 50k UI D3 dobowo poziom 25OH podskoczył w ciągu miesiąca z 30 na 120 ng/ml i tak jest utrzymywany.

Z K2 będzie korekta do 1mg, z jodem to był Iodoral 50mg i się skończył, ale w to miejsce za chwilę wejdzie lugola 14% (jodu 140mg/ml) - w planach jest 0,5ml do 1ml dobowo z tego co się wywiedziałem,

A i mała poprawka - jeszcze nie ma gada, są guzy w piersi, które źle rokują - pod stałym nadzorem onkologa.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 15:30
x 18
x 26
Podziękował: 291 razy
Otrzymał podziękowanie: 340 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Rebelia » poniedziałek 17 sty 2022, 09:05

blueray21 pisze:
niedziela 16 sty 2022, 23:22
@Rebelia, można non stop brać 50 000 iu wit. A jeśli się bierze 50 000 wit, D3, a 50 000 iu D3 można brać dopóki się nie przekroczy 25OH ca 500 ng/ml. Tylko po mojemu do tej dawki K2 jest zbyt mało w cytacie.
Ja, za Twoją radą @Blu biorę obecnie 20.000 UI D3 i 1000 K2MK7 dziennie, czyli w/g dawkowania powyżej mogę brać 20.000 UI wit.A?
Badanie poziomu D3 będę miała pojutrze.
Jeśli nie osiągnęłam odpowiedniego poziomu 25OH, to zwiększę dawkowanie do 50.000 UI A i D3 jak pisze @Barneyos
0 x


"Przypływ - odpływ, fala za falą wieczną mantrę morze nuci. Przypływ - odpływ, oddech czasu co odeszło kiedyś wróci"

Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 15:30
x 18
x 26
Podziękował: 291 razy
Otrzymał podziękowanie: 340 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Rebelia » poniedziałek 17 sty 2022, 18:30

blueray21 pisze:
wtorek 04 sty 2022, 18:52
...... Zabijanie wirusów to jedna kwestia, pomocne w tym będą L-lizyna, L-treonina i glutamina, 3 aminokwasy w tzw. protokole antywirusowym, choć nie będzie to szybko, bo do guza dużo nie dotrze. Być może będzie potrzeba wzmocnić kurację przy pomocy BHT.
"Rozpuszczanie" samego guza również szybkie nie będzie, działają wspominane enzymy: bromelaina oraz osobno nattokinaza z serrapeptazą.

..... tylko jeszcze nie trzeba dokarmiać wirusów, gdzieś pisałem, żywią się cukrem, glukozą i jak wiele patogenów nie lubią wysokiego pH organizmu.
Ja mam opryszczkę :( , która, jak się okazuje, też mogła przyczynić się do pojawienia się gada, zatem chcę zastosować protokół antywirusowy.
Mam pytanie: gdzie można nabyć L-treoninę? Wszystkie pozostałe składniki protokołu znalazłam a treoniny namierzyć nie potrafię :(
I jeszcze jedno: czy ten protokół można stosować z całą baterią suplementów jakie stosuję, czy powinnam je wszystkie/niektóre odstawić?
0 x


"Przypływ - odpływ, fala za falą wieczną mantrę morze nuci. Przypływ - odpływ, oddech czasu co odeszło kiedyś wróci"

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 17 sty 2022, 21:27

Protokół można stosować ze wszystkim innym, ale aminokwasy pobieramy na pusty żołądek, czyli ca 2 godz. po jedzeniu i potem 4 x aminokwasy ca. co 45 -55 minut czyli następne ok. 3 godzin bez jedzenia. Pół godziny po zakończeniu serii aminokwasów można jeść. Protokół antywirusowy przewiduje takie 2 serie dziennie, do południa i po południu przez 4 tzw. intensywne dni, a potem ca miesiąc 2 dawki dziennie, jako podtrzymujące. Jeśli poziom zawirusowania nie obniżył się dostatecznie, kurację powtarzamy. Przy usuwaniu wirusów otoczkowanych błoną lipidową można użyć "dopalacza" w postaci BHT, 250 mg - 2 x dziennie.
Jeśli w suplementach masz inne aminokwasy możesz je połaczyć z dowolnymi dawkami "antywirusa", który na Covid19 też działa.
Ja kupuję na Allegro-sz Lizynę i glutaminę z GymBeam, a treoninę jak leci, teraz, jak widzę, ma tylko kemikals.

\
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 15:30
x 18
x 26
Podziękował: 291 razy
Otrzymał podziękowanie: 340 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Rebelia » wtorek 18 sty 2022, 16:53

blueray21 pisze:
poniedziałek 17 sty 2022, 21:27
.... Przy usuwaniu wirusów otoczkowanych błoną lipidową można użyć "dopalacza" w postaci BHT, 250 mg - 2 x dziennie.

Ja kupuję na Allegro-sz Lizynę i glutaminę z GymBeam, a treoninę jak leci, teraz, jak widzę, ma tylko kemikals.
Bardzo Ci @Blu dziękuję.
Mam jedno pytanie kompletnego ignoranta; skąd mam wiedzieć czy mój wirus opryszczkowy jest otoczkowany błoną lipidową czy nie? :?
0 x


"Przypływ - odpływ, fala za falą wieczną mantrę morze nuci. Przypływ - odpływ, oddech czasu co odeszło kiedyś wróci"

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 18 sty 2022, 20:17

Wirusy mają kilka klasyfikacji i takim laikom jak ja jest trudno, lub w ogóle niemożliwe, poruszać się w tym temacie.
Najprościej jest, znając nazwę wirusa, spróbować znaleźć jego opis np. w Wikipedii. Czasami te opisy są dostępne przy opisywaniu chorób w publikacjach medycznych.
Ja próbowałem wyszukać listę wirusów otoczkowanych, żeby sobie i innym uprościć życie, niestety bez rezultatu, aż tak lekko nie ma. Można się zaczytać na śmierć o różnicach między wirusami, co mają jedne, a czego nie, ale nie znalazłem takiego prostego zestawienia. Może nasz kolega @cedric, który ma wiedzę medyczną i szerszy dostęp do takowych publikacji, będzie w stanie nam pomóc.

Edit: znalazłem taką, dość poglądową pracę dr Majewskiej na temat wirusów, w której jest gdzieś napisane, że wirusy opryszczkowe należą do otoczkowych.
Wirusy chorobotwórcze dla człowieka
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 26 kwie 2022, 14:18

https://www.aktualnosci-medyczne.pl/reg ... %EF%BF%BC/?
" uczestnikom badania podawano codziennie 84 gramy grzybów – głównie pieczarek, boczników i borowików.Część grzybów poddawano oddziaływaniu promieniowania ultrafioletowego.

Wnioski z badania zdecydowanie przemawiają za włączeniem grzybów do codziennej diety. Okazało się, że spożywanie każdego dnia wymienionej wyżej porcji pieczarek, borowików i boczniaków prowadzi do wzrostu poziomu błonnika pokarmowego o 5-6%, miedzi (o 24-32%), fosforu (o 6%), potasu (o 12–14%), selenu (o 13–14%), cynku (o 5–6%), ryboflawiny (o 13–15%), niacyny (o 13–14%), choliny (o 5–6%) u młodzieży i dorosłych, a także żelaza (o 2,3%), tiaminy (o 4%), kwasu foliowego (o 3,6%), witaminy B6 (o 4,6%) tylko u dorosłych.

Podczas jedzenia grzybów wystawionych na działanie światła ultrafioletowego, zaobserwowano u uczestików badania zmniejszenie niedoboru witaminy D średnio o 42% w grupie badanych w wieku 9-18 lat i o ponad 31% w grupie dorosłych. Amerykanie wykazali również, że grzyby stanowią bogate źródło przeciwutleniających związków siarki i niektórych aminokwasów. Spożywanie 84 gramów grzybów dziennie dostarcza 3,5 miligrama glutationu i 2,2 miligrama ergotioneiny, naturalnego przeciwutleniacza chroniącego komórki skóry i łagodzącego podrażnienia.

Ochrona przeciwnowotworowa

U osób lubiących grzyby zaobserwowano w badaniach obniżone ryzyko zachorowania na nowotwory. Dodanie do jadłospisu średnio 18 gram grzybów dziennie obniżało ogólne ryzyko zachorowania aż o 45%. Rezultat ten przypisuje się obecnej w grzybach wspomnianej powyżej ergotioneinie – przeciwutleniaczowi chroniącemu przed stresem oksydacyjnym i obniżającym ryzyko zachorowania na raka. Najsilniejszą korelację spożywania grzybów ze zmniejszonym ryzykiem choroby nowotworowej zaobserwowano w przypadku raka piersi.

Źródła: tylkomedycyna.pl, zdrowie.pap.pl"
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 02 maja 2022, 11:43

https://vitapedia.pl/witamina-b2
" Redukuje zajady, bierze udział w wytwarzaniu niacyny, zmniejsza poziomu homocysteiny, obniża ryzyko raka piersi i jelita grubego, chroni układ nerwowy, zmniejsza częstotliwość i czas trwania bólów migrenowych,"
0 x



Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 15:30
x 18
x 26
Podziękował: 291 razy
Otrzymał podziękowanie: 340 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Rebelia » czwartek 05 maja 2022, 17:54

Rebelia pisze:
środa 22 gru 2021, 13:31

USG z dnia 20.12.2021r
Pierwszy guz; 1,24cm x 0,6cm
Drugi guz; średnica 0,5cm

Obraz guza jest teraz jakby podziurawiony, płaski widać, że się rozpada i wchłania.
Witam ponownie, zrobiłam kolejne USG i jak zwykle konował mnie przeraził :( Znów siedzę i płaczę.

Otóż dzisiaj pokazało, że mam KILKA guzków :shock:
Pierwszy guz; 1,98cm x 0,9cm
drugi guz; 1,6cm x 0,8cm
oraz jeszcze 3 guzki; 7mm, 5mm i 4mm
" Nie uwidoczniono innych zmian ogniskowych. Przewody mleczne nie poszerzone. Doły pachowe bez widocznych zmian patologicznych"

Kiedy zapytałam konowała czy może to być rozpadający się guz odrzekł; "myślę, że nie"
Jutro idę z tym badaniem do mojego lekarza od ozonoterapii. Zobaczę co powie.
Ale jak to jest możliwe, że jak idę do lekarza, który nie wie, o wcześniejszych badaniach to wynik jest jak powyżej w cytacie a jak wracam do tego, który "wie", to twierdzi za każdym razem, że jest baaaaardzo źle?
Czuję się doskonale, kiedy kalibruję witaminę C to po 5-ciu porcjach dostaję biegunki a konowały twierdzą że jest ŹLE I JUŻ!
Nikt jednak nie potwierdził jasno, że to rak, sugerują za to, że jest coraz gorzej, tylko ja czuję się coraz lepiej :o

Nie wiem już co mam myśleć, jestem kompletnie skołowana.
0 x


"Przypływ - odpływ, fala za falą wieczną mantrę morze nuci. Przypływ - odpływ, oddech czasu co odeszło kiedyś wróci"

Izydor
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 12 lis 2019, 11:36
x 2
x 5
Otrzymał podziękowanie: 54 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Izydor » piątek 06 maja 2022, 09:22

https://www.youtube.com/watch?v=g1YPAE5jW-Q

Nie jestem specjalistą, pewnie inni będą mogli coś na ten temat powiedzieć, ale...
Obejrzyj ten film Professora o krzemie, podaje w nim ciekawą informację, że niedobory krzemu prowadzą/mogą prowadzić (teraz już nie pamiętam) do nowotworów. Podaje też dolną granicę (też już nie pamiętam), od której zaczynają się problemy.
Trzymam kciuki!
0 x



Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 15:30
x 18
x 26
Podziękował: 291 razy
Otrzymał podziękowanie: 340 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Rebelia » sobota 07 maja 2022, 07:49

No i byłam u mojego lekarza (Ukraińca) od ozonoterapii. Oczywiście powiedział, że jest wszystko w porządku i nie ma powodu do niepokoju. Czyli dokładnie tak jak czułam, ale po kolei;
1) guzki są takie jak były, tyle, że ujęte z innej strony. Położenie ich się zmienia, bo po ostrym schudnięciu po postach dr. Dąbrowskiej (w sumie już 16 kg) mam "rzadsze" piersi i guzy stały się "ruchome". Widać je teraz z różnych stron jakby w 3D.
2) Te małe zmiany, które się rzekomo teraz pojawiły ( 7,5 i 4mm) są głębiej i musiały tam być wcześniej tylko były niewidoczne bo znajdowały się pod główną zmianą a gęstość piersi uniemożliwiała dostanie się w to miejsce. To nie są nowe ogniska!
3) Lekarz pokazał mi palcem gdzie konował zmierzył guzy PODWÓJNIE :!:

Ogólnie orzekł, że widzi DOKŁADNIE to samo co 4 miesiące temu jakby zdjęcia były zrobione tego samego dnia. Różnica dla mnie na plus jest taka, że przy gadach złośliwych często brzegi guzów są jakby poszarpane i to oznacza, że wewnątrz buzuje i próbuje się rozrastać. W moich guzach tak było. Teraz natomiast brzegi się wygładziły guzy są okrągłe jakby w środku nastał spokój (gad zdycha :?: ).

Oczywiście zadałam pytanie czy jest możliwe aby doświadczony radiolog tego nie zobaczył i wydał tak durną diagnozę? Odpowiedź brzmi NIE.
Powody tego stanu rzeczy mogą być w/g niego dwa;
1) Kompletnie ma w dupie co robi i mówi. Nie zrobił ze mną wywiadu, nie patrzy holistycznie tylko na cienie w ekranie. Nawet wcześniejsze zdjęcia tak naprawdę lekceważy a moje schudnięcie KOMPLETNIE ignoruje.
2) Na siłę próbuje mi pokazać, że się mylę.

Podsumowując;
przez ostatnie 15 miesięcy zrobiłam łącznie 6 badań USG w tym 3 u tego samego konowała. Każdy interpretował je inaczej mimo, że mieli wgląd do wszystkich pozostałych zdjęć. Wszyscy jednak zgodnie twierdzili, że jest bardzo źle i trzeba biopsji i onkologa. A prawda jest taka, że gdyby obejrzeć po kolei zdjęcia bez opisów to widać na nich to samo tyle, że cienie się bardzo powoli zmniejszają i wygładzają.

P.S.
Po ponad rocznej ozonoterapii pękające żyły mi się tak wzmocniły, że zaczęłam pobierać dożylnie witaminę C HURRRA.
To kolejny element włączony do mojej walki z gadem.
Izydor pisze:
piątek 06 maja 2022, 09:22
https://www.youtube.com/watch?v=g1YPAE5jW-Q

Nie jestem specjalistą, pewnie inni będą mogli coś na ten temat powiedzieć, ale...
Obejrzyj ten film Professora o krzemie, podaje w nim ciekawą informację, że niedobory krzemu prowadzą/mogą prowadzić (teraz już nie pamiętam) do nowotworów. Podaje też dolną granicę (też już nie pamiętam), od której zaczynają się problemy.
Trzymam kciuki!
Wcześniej przez 2 miesiące brałam ziemię okrzemkową. doskonale oczyszczała przewód pokarmowy. Jaką formę krzemu polecasz?
0 x


"Przypływ - odpływ, fala za falą wieczną mantrę morze nuci. Przypływ - odpływ, oddech czasu co odeszło kiedyś wróci"

Izydor
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 12 lis 2019, 11:36
x 2
x 5
Otrzymał podziękowanie: 54 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Izydor » sobota 07 maja 2022, 08:43

Specem nie jestem :)
Ale z tego, co wiem, krzem z ziemi okrzemkowej nie bardzo się przyswaja, ona jest dobra na wymiatanie różnych syfów z przewodu pokarmowego i do wiązania metali ciężkich.
Polecam jakiś krzem organiczny, z bambusa, czy też krzemionkę uwodnioną. Możesz też robić sobie wode krzemową, zalewasz czarny krzemień (ze dwie garście kamieni) wodą, odstawiasz w dzbanku na kilka dni i pijesz :) Metoda tania jak barszcz, możesz poczytać o niej tu na forum w dziale o krzemie. A najlepiej połączyć obie suplementacje, krzem organiczny i wodę.
0 x



Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 15:30
x 18
x 26
Podziękował: 291 razy
Otrzymał podziękowanie: 340 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: Rebelia » piątek 10 cze 2022, 15:06

Przygód z gadem ciąg dalszy :D

- dodałam do mojej baterii supli krzem organiczny, na początku 1 x 350mg a teraz 2 x dziennie. Doskonale mi też pomaga na stawy
- zbadałam homocysteinę wynik 12,1 ( tak podejrzewałam) dowaliłam więc 1000mcg B12 i 400mcg kwasu foliowego

Zadbałam też o psychikę. Dzięki Ayahuasce uporałam się wewnętrznie z problemem mojej matki ( przyczyniła się do mojego raka) oraz uporządkowałam swoje życie rodzinne.
EFEKT;
Na Krecie "z biegu" poszłam 2,5 km pod górę kamiennym wąwozem, który był miejscowo zawalony głazami, więc wspinałam się po linach na górę!
Następnie po krótkim odpoczynku pokonałam tę samą trasę z powrotem w dół i nie byłam wyczerpana, raczej trochę zmęczona :shock:
Właściwie była to trasa trekkingowa a ja w adidaskach, krótkich spodenkach i bluzeczce na ramiączkach :lol:

Jeszcze będąc na wyspie wieczorami wzięłam się za Germańską Nową Medycynę. Tam dogłębnie zrozumiałam "chorobę", która u mnie się zjawiła.
Poznałam dobrze wszystkie jej etapy, wiem już na którym się aktualnie znajduję i czego mogę się spodziewać. Dzięki temu jestem spokojna, zaczęłam jeszcze bardziej kochać swoje ciało i troszczyć się o nie należycie.
Powoli zaczynam też kochać Życie ........ po prostu JESTEM.....
1 x


"Przypływ - odpływ, fala za falą wieczną mantrę morze nuci. Przypływ - odpływ, oddech czasu co odeszło kiedyś wróci"

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 10 cze 2022, 21:23

Gratulacje @Rebelia. Najważniejsze, że wiesz, co robisz.
Homocysteina wspomnianych dodatków raczej się nie przestraszy. Potrzebna jest Betaina TMG - trójmetyloglicyna, koniecznie uwodniona, bezwodnej nie kupuj. Najlepiej 3 x dziennie 1- 2 g na pusty żołądek i po 3-ch m-cach poziom będzie już bardzo przyzwoity. Ja preferuję poniżej 7. Jeżeli przed badaniem bierzesz kwas foliowy (B9) to poziom 9 jest w porządku.
Do B9 i B12 dołożyłbym jeszcze B6, ta trójca B, to minimum do szybszej redukcji homocysteiny, czasami stosują cała paletę B, ale największy efekt ilościowy daje Betaina TMG.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 10 cze 2022, 22:49

https://en.wikipedia.org/wiki/Dressed_to_Kill_(book)
" Singer i Grismaijer twierdzili, że noszenie biustonosza może być przyczyną raka piersi ze względu na rzekomy wpływ na krążenie limfatyczne. Uważali oni, że zwężenia spowodowane ciasno noszonymi biustonoszami hamują prawidłowe funkcjonowanie układu limfatycznego i prowadzą do gromadzenia się płynu w tkance piersi. Zdaniem autorów, zwężenie naczyń limfatycznych w piersiach spowodowane noszeniem biustonosza mogło powodować koncentrację nienazwanych, hipotetycznych toksyn w obrębie tkanki piersi, co ostatecznie mogło prowadzić do powstania raka[1].

W książce Dressed to Kill, Singer i Grismaijer twierdzą, że zbadali postawy i zachowania ponad 4700 amerykańskich kobiet noszących biustonosze w 5 dużych miastach, oraz że połowa z nich miała raka piersi. Kobiety, które chorowały na raka piersi, zapytano o ich nawyki związane z noszeniem biustonosza przed zdiagnozowaniem raka. Dane przedstawione w książce nigdy nie zostały opublikowane w recenzowanym czasopiśmie, a badacze stwierdzili szereg błędów metodologicznych w twierdzeniach autorów[4].

Po opublikowaniu książki Dressed to Kill, Singer i Grismaijer napisali Get It Off!, kolejną książkę o niebezpieczeństwach związanych z noszeniem biustonoszy[5], oraz serię innych książek, w których twierdzą, że spanie w pochylonym łóżku może zapobiec chorobie Alzheimera i impotencji;[6] że częste wypróżnianie i oddawanie moczu może zapobiec wielu schorzeniom, takim jak powiększenie prostaty i objawy menopauzy;[7] oraz że wysokie ciśnienie krwi jest "wielkim oszustwem medycznym", ponieważ "pomiary ciśnienia krwi mogą być dowolne, jak chce lekarz"[8]."

http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... ll#p124758
strona http://www.alkalizeforhealth.net/ niestety została skasowana
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 10 cze 2022, 23:05

https://www.evolutamente.it/en/meat-and ... st-cancer/
" W tym badaniu analizowano związek między witaminami B12 i B6 a rakiem piersi. Porównano nawyki żywieniowe 712 kobiet z rakiem piersi z 712 kobietami bez raka piersi.
W badaniu stwierdzono:

Kobiety (po menopauzie) z wysokim poziomem witaminy B12 były o 64% mniej narażone na zachorowanie na raka piersi niż kobiety z niższym poziomem;

Kobiety z wysokim poziomem witaminy B6 były o 30% mniej narażone na zachorowanie na raka piersi niż kobiety z niższym poziomem tej witaminy.


Najlepszymi źródłami witaminy B12 w żywności są wątroba, indyk, ryby, wołowina, jagnięcina i jaja.
Najlepszymi źródłami witaminy B6 są: wątroba, indyk, jaja, ryby ...

Odnośnik:
Journal of the National Cancer Institute 2003 Mar 5; 95 (5): 373-80
Folian w osoczu, witamina B6, witamina B12, homocysteina i ryzyko raka piersi.
Zhang SM, Willett WC, Selhub J, Hunter DJ, Giovannucci EL, Holmes MD, Colditz GA, Hankinson SE.
Department of Epidemiology, Harvard School of Public Health, Division of Preventive Medicine, Boston, MA 02115, USA.
link: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=12618502"
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 23 cze 2022, 15:35

https://raypeatforum.com/community/thre ... cer.46855/
" Antagonista estrogenu leczy wiele nowotworów, w tym potrójnie ujemnego raka piersi
Thread starter haidut

Już sama część tytułu jest paradoksalna, zgodnie z dogmatami medycyny głównego nurtu. Mianowicie, jak antagonista estrogenu może leczyć potrójnie ujemnego raka piersi, który rzekomo jest całkowicie odporny na wszelkie efekty hormonalne? Cóż, być może cała koncepcja "receptorów" hormonalnych jako jedynego mechanizmu, za pośrednictwem którego hormony wywierają swój wpływ na komórki, jest raczej przestarzała/niepoprawna i wymaga szybkiej aktualizacji. To znaczy, że naprawdę nie istnieje coś takiego jak "potrójnie negatywny" rak piersi, co sugerowało już inne badanie, o którym pisałem w 2021 roku, pokazujące, że silny androgen, taki jak DHT, może leczyć takie niewrażliwe na hormony guzy piersi. Na tym jednak dobre wieści się nie kończą. W badaniu odkryto również, że antagonista estrogenu jest skuteczny w walce z wieloma innymi typami nowotworów, które przez długi czas uważano za nowotwory nieendokrynne. Innymi słowy, praktycznie wszystkie główne typy nowotworów odpowiedzialne za większość zgonów z powodu raka na świecie są w rzeczywistości nowotworami endokrynnymi i są napędzane głównie przez sygnalizację estrogenową. I odwrotnie, podawanie antagonisty estrogenów (w tym przypadku ERX-11) może być skuteczną metodą leczenia większości nowotworów. Zamiast stosować egzotyczne i niesprawdzone cząsteczki, takie jak ERX-11, można stosować takie środki, jak aspiryna, progesteron, witaminy A/E/D/K, antybiotyki tetracyklinowe itp., które są skutecznymi środkami antyestrogenowymi (zwłaszcza w połączeniu) i mają potencjał leczenia ponad 90% nowotworów występujących u ludzi na całym świecie.

http://dx.doi.org/10.1038/s43018-022-00389-8
Obiecujący związek zabija wiele trudnych do wyleczenia nowotworów, wykorzystując wcześniej nieodkrytą wrażliwość

"...Laboratorium Vadlamudi bada progresję raka piersi i jajnika, w tym oporność na terapię, w celu opracowania małocząsteczkowych inhibitorów dla nowotworów opornych na terapię. W 2017 roku on i jego współpracownicy zidentyfikowali związek o nazwie ERX-11, który działa na receptor estrogenowy (ER), białko, które jest odpowiedzialne za większość nowotworów piersi. W wyniku badań nad chemicznymi analogami ERX-11 naukowcy odkryli, że związek o nazwie ERX-41 nie tylko zabijał ER-dodatnie raki w szalkach Petriego, ale także łatwo zabijał potrójnie ujemne raki piersi (TNBC), w tym ponad 20 różnych linii komórkowych TNBC. TNBC to podtyp raka, w którym brak jest receptorów dla estrogenu, progesteronu i ludzkiego naskórkowego czynnika wzrostu 2, i w przypadku którego nie ma wystarczającej liczby terapii celowanych. Naukowcy rozszerzyli te badania i wykazali, że ERX-41 działa przeciwko dużej liczbie ludzkich guzów wyhodowanych z kilku z tych linii komórkowych w modelach mysich. Ponadto ERX-41 działał również przeciwko ksenograftom pochodzącym od pacjentów, powodując kurczenie się tych ludzkich guzów hodowanych w modelach mysich, nie wpływając na prawidłowe komórki piersi ani nie powodując żadnej zauważalnej toksyczności u tych zwierząt. "Profil bezpieczeństwa i wysoki indeks terapeutyczny tego związku są szczególnie godne uwagi i dobrze rokują na zastosowanie kliniczne" - powiedział dr Vadlamudi. Inne eksperymenty wykazały, że oprócz ER-dodatnich raków piersi i TNBC, ERX-41 jest również skuteczny w zwalczaniu innych rodzajów raka z podwyższonym poziomem stresu retikulum endoplazmatycznego, w tym raka trzustki, glejaka i raka jajnika, w przypadku których istnieje niewiele skutecznych metod leczenia. Retikulum endoplazmatyczne jest strukturą występującą w wielu typach komórek, która pełni różne funkcje, w tym produkcję białek."

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 23 cze 2022, 23:15

https://www.ekologia.pl/kobieta/uroda/k ... 23007.html
" Nasiona kozieradki nie tylko przeciwdziałają nowotworowi piersi, lecz także wpływają pozytywnie na sam wygląd biustu."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 27 cze 2022, 23:41

https://www.protectyourbreasts.com/blog/
" Witamy w Proactive Breast Wellness™.
Kompleksowy program mający na celu zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka piersi lub jego nawrotu. Dowiedz się, jak "zamrozić" i wyleczyć raka za pomocą krioablacji.

Program PBW zapewnia...
10 obszernych rozdziałów zawierających praktyczne sugestie zmian stylu życia dla kobiet, które chcą zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi lub zmniejszyć liczbę jego nawrotów
Przydatne informacje na temat suplementów, równoważenia hormonów, zmiany diety i środowiska, technik samoopieki, masażu limfatycznego, ćwiczeń fizycznych oraz technik relaksacji umysłu i ciała
Cenne narzędzie edukacyjne do zmniejszenia wagi/ bezsenności, zrównoważenia hormonów i poprawy nastroju
Bezpłatna płyta z zasobami do pobrania zawierająca ponad 1000 stron informacji medycznych
Protokoły Suplementów Odżywczych - zaoszczędź pieniądze i otrzymaj 20% zniżki na WSZYSTKIE suplementy dzięki PBW
"Fale spokoju - 45-minutowa płyta CD/DVD/płyty do pobrania, zawierająca materiały relaksacyjne/wyobrażeniowe"

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 28 cze 2022, 16:18

https://www.odzywianie.info.pl/przydatn ... czowy.html
" GLA odgrywa szczególną rolę (pomimo, że jest kwasem omega-6) w profilaktyce chorób nowotworowych, ponieważ wykazuje on największą cytotoksyczność selektywną wyłącznie dla komórek nowotworowych.
Kwas gamma-linolenowy hamuje aktywność urokinazy i zwiększa ekspresję genu supresorowego nm-23. Dzięki temu nowotwór jest mniej inwazyjny - ryzyko przerzutów zmniejsza się. Prowadzono nawet badania polegające na wlewie GLA bezpośrednio do nowotworu, albo w okolice występowania nowotworu. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości - GLA hamował powstawanie nowych naczyń krwionośnych guza, co w praktyce oznacza lepsze rokowania i dłuższe przeżycie. Najlepsze wyniki uzyskano w przypadkach nowotworu wątroby, kości i mózgu, a także raka trzustki i sutka."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 23 lip 2022, 12:14

https://www.stlukes-stl.com/health-cont ... 000331.htm
"Rak
Czy witamina A może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka nie jest jasne. Ludzie, którzy jedzą zdrową dietę z wystarczającą ilością beta-karotenu i innych karotenoidów z owoców i warzyw wydają się mieć niższe ryzyko niektórych nowotworów, takich jak:

Rak piersi
Rak okrężnicy
Rak przełyku
Rak szyjki macicy
Czerniak

Niektóre badania laboratoryjne sugerują, że witamina A i karotenoidy mogą pomóc w zwalczaniu niektórych rodzajów raka w probówkach.

Niewiele badań wykazało, że przyjmowanie suplementów witaminy A pomoże w zapobieganiu lub leczeniu raka. W rzeczywistości istnieją pewne dowody, że może to być szkodliwe. Przyjmowanie beta-karotenu lub suplementów witaminy A zostało powiązane z wyższym ryzykiem raka płuc u osób, które palą lub piją alkohol. Jednak niektórzy badacze twierdzą, że potrzeba więcej badań, aby to potwierdzić.

Jedno ze wstępnych badań sugeruje, że miejscowa forma witaminy A może zmniejszyć nieprawidłowy wzrost komórek na szyjce macicy, zwany neoplazją szyjki macicy.

Naukowcy badają również retinoidy, syntetyczną formę witaminy A, pod kątem raka skóry. Ludzie z niektórymi rodzajami raka skóry mają tendencję do niższych poziomów witaminy A i beta-karotenu we krwi. Jednak badania, w których sprawdzano, czy przyjmowanie większych ilości witaminy A lub beta-karotenu może zapobiec lub leczyć raka skóry, dały mieszane wyniki."
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 26 lip 2022, 22:08

Opis róznych teroli roślinnych w Biosterolu (czarnuszka, kozieradka)
https://bodyhouse.pl/product-pol-3282-M ... 6caps.html
https://tabele.top/beta-sitosterol-zrodla/
" Beta-sitosterol jest znany i stosowany głównie ze względu na swoje właściwości obniżające poziom cholesterolu. Ale badania wykazały, że fitochemikalia mogą przynosić inne korzyści zdrowotne: łagodzi objawy łagodnego powiększenia prostaty, zmniejsza ryzyko raka i zapobiega uszkodzeniom oksydacyjnym poprzez działanie przeciwutleniające.
Przeciwnowotworowe
Badania epidemiologiczne i eksperymentalne sugerują ochronną rolę beta-sitosterolu w rozwoju niektórych rodzajów raka, takich jak rak piersi, jelita grubego i prostaty. Badania in vivo wykazały, że fitochemiczne hamuje proliferację i indukuje apoptozę w ludzkich guzach litych, takich jak rak jelita grubego i piersi. "

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29622518/
" Beta-sitosterol i jego pochodne zmniejszają wywołane lipopolisacharydem/d-galaktozaminą ostre uszkodzenie wątroby poprzez hamowanie utleniania i zapalenia u myszy
Yongxia Yin 1, Xiaofeng Liu 2, Jinping Liu 3, Enbo Cai 1, Hongyan Zhu 4, Haijun Li 3, Lianxue Zhang 1, Pingya Li 3, Yan Zhao 5

PMID: 29622518 DOI: 10.1016/j.bmcl.2018.03.073
Abstrakt
Beta-sitosterol (Sit) szeroko występuje w roślinach naturalnych, jest klasyfikowany jako fitosterol i znany jako "klucz życia". Większość badań farmakologicznych i zastosowań klinicznych jest ograniczona ze względu na fakt, że Sit jest trudny do rozwiązania. Dlatego realne jest zwiększenie aktywności farmakologicznej Sit poprzez zastosowanie jego pochodnych, które można uzyskać poprzez modyfikację Sit. W tym badaniu, 4 rodzaje nowych pochodnych Sit zostały uzyskane przez reakcję estryfikacji. Następnie zbadano hepatoprotekcyjne działanie Sita i jego pochodnych w stosunku do ostrego uszkodzenia wątroby wywołanego przez lipopolisacharyd/d-galaktozaminę (LPS/GalN) u myszy, a jego mechanizm został zilustrowany przez analizę western blot i real-time PCR. Wyniki wykazały, że spośród jego pochodnych, ester 2-naftoilowy Sit-N (Sit-N) (50 mg/kg) wykazał najsilniejszą aktywność przeciwko ostremu uszkodzeniu wątroby. Końcowe wyniki eksperymentów wykazały, że Sit-N znacząco obniżył aktywność transaminazy asparaginianowej (AST) i aminotransferazy alaninowej (ALT) w surowicy; Sit-N również znacząco obniżył poziom czynnika martwicy nowotworów (TNF-α), interleukiny-1β (IL-1β) i interleukiny-6 (IL-6). Tymczasem Sit-N drastycznie poprawił aktywność enzymów antyoksydacyjnych takich jak dysmutaza ponadtlenkowa (SOD), glutation (GSH) i katalaza (CAT) oraz zmniejszył ekspresję dialdehydu malonowego (MDA). Wyniki wykazały również, że nadmierna ekspresja receptora Toll like 4 (TLR4) i czynnika jądrowego-kappa B (NF-κB) indukowana przez LPS/Gal N była hamowana przez Sit-N. Tymczasem ekspresja jądrowego czynnika oddechowego2 (Nrf2) i oksygenazy hemowej-1 (HO-1) została zwiększona. Powyższe wyniki potwierdziły skuteczność Sit-N w zwalczaniu ostrego uszkodzenia wątroby wywołanego przez LPS/GalN, w którym pośredniczą szlaki TLR4 i Nrf2."

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Rak piersi

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 04 sie 2022, 20:13

https://ostrovit.com/pl/products/ostrov ... 16635.html w proszku lub kapsułkach
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3937146/
" β-alanina hamuje agresywność złośliwych komórek nabłonka piersi poprzez zmiany w metabolizmie i kwasowości komórkowej in vitro
Roger A Vaughan, Nicholas P Gannon, [...], and Kristina A Trujillo

Abstrakt
Wstęp
Rozregulowana energetyka jest cechą większości komórek nowotworowych. Zjawisko to, znane jako efekt Warburga lub glikoliza tlenowa, charakteryzuje się zwiększonym poborem glukozy, eksportem mleczanu i zakwaszeniem zewnątrzkomórkowym, nawet w obecności tlenu. β-alanina jest nieistotnym aminokwasem, który, jak wcześniej wykazano, jest metabolizowany do karnozyny, która pełni funkcję bufora wewnątrzkomórkowego. Ze względu na tę zdolność buforowania, zbadaliśmy wpływ β-alaniny na metaboliczny fenotyp raka.

Metody
Niezłośliwe komórki nabłonka piersi MCF-10a i złośliwe MCF-7 poddano działaniu β-alaniny w stężeniu 100 mM przez 24 godziny. Glikoliza tlenowa była określana ilościowo poprzez pomiar szybkości zakwaszania zewnątrzkomórkowego (ECAR), a metabolizm oksydacyjny był określany poprzez pomiar szybkości zużycia tlenu (OCR). mRNA genów związanych z metabolizmem było określane ilościowo za pomocą qRT-PCR z odpowiadającą ekspresją białek określaną za pomocą immunoblottingu lub cytometrii przepływowej, która była weryfikowana za pomocą mikroskopii konfokalnej. Zawartość mitochondriów określano ilościowo przy użyciu barwnika specyficznego dla mitochondriów i mierzono metodą cytometrii przepływowej.

Wyniki
Komórki poddane działaniu β-alaniny wykazywały istotną supresję podstawowego i szczytowego ECAR (glikoliza tlenowa), z jednoczesnym wzrostem transportera glukozy 1 (GLUT1). Dodatkowo, komórki poddane działaniu β-alaniny wykazywały istotnie obniżoną podstawową i szczytową OCR (metabolizm oksydacyjny), czemu towarzyszyła redukcja zawartości mitochondriów z następową supresją genów promujących biosyntezę mitochondrialną. Supresja glikolitycznego i oksydacyjnego metabolizmu przez β-alaninę spowodowała zmniejszenie całkowitej szybkości metabolizmu, chociaż żywotność komórek nie została naruszona. Ponieważ leczenie β-alaniną zmniejsza kwasowość zewnątrzkomórkową, składnik mikrośrodowiska inwazyjnego, który promuje progresję, zbadaliśmy wpływ β-alaniny na żywotność i migrację komórek piersi. Wykazano, że β-alanina zmniejsza zarówno migrację, jak i proliferację komórek bez działania cytotoksycznego. Ponadto, β-alanina znacznie zwiększyła wrażliwość komórek złośliwych na doksorubicynę, co sugeruje potencjalną rolę jako środka ko-terapeutycznego.

Wniosek
Łącznie nasze wyniki sugerują, że β-alanina może wywoływać kilka efektów przeciwnowotworowych. Nasze obserwacje wspierają potrzebę dalszych badań nad mechanizmem(ami) działania i specyficznością β-alaniny jako środka współterapeutycznego w leczeniu guzów piersi.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
0 x



ODPOWIEDZ