Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Coronawirus

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14323
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 402
Podziękował: 15153 razy
Otrzymał podziękowanie: 22096 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 18 wrz 2021, 11:28

nie.jpg
nie.jpg (77.49 KiB) Przejrzano 1146 razy
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14323
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 402
Podziękował: 15153 razy
Otrzymał podziękowanie: 22096 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 18 wrz 2021, 13:54

Hydroksychlorochina Jak zrobić NATURALNĄ POSTAĆ hydroksychlorochiny?

https://youtu.be/sPQRMJYX5QY
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
mecz
Posty: 97
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2018, 20:54
x 5
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 105 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: mecz » poniedziałek 20 wrz 2021, 15:02

wywody chuligana Polonii:

z tematu: "Chciałem powiedzieć, że..."

https://forum.wielkapolonia.pl/viewtopi ... 90#p729290

a to z dziś, z tematu "ciekawe, śmieszne linki"

https://forum.wielkapolonia.pl/viewtopi ... 20#p729620

m.in.
"
Ostro "grilują" temat...
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C9 ... -normalnym

"Jest prawdopodobne, że szczepionki przeciw COVID-19 będziemy brać co roku. Uważam, że te szczepienia staną się czymś normalnym. Tak jak dziś zabezpieczenia przeciwko grypie - mówi krajowy konsultant ds. Immunologii klinicznej, prof. Sylwia Kołtan."

Piszą, że Rada Medyczna zarekomendowała "III dawkę" dla "grup ryzyka".

A ten fragment przeczytajcie bez czytania wstępnego pytania.
Obrazek
Brzmi jakby nie mieli jeszcze szczepionek AKTUALNYCH na grypę i Covid... :D

Bezcenny wycinek dla propagandy antyszczepionkowej. :)

Wyrwane z kontekstu :) no ale w tv się na tym dobrze znają.

"
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 610
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18584 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 21 wrz 2021, 00:12

mecz pisze:
poniedziałek 20 wrz 2021, 15:02
"Jest prawdopodobne, że szczepionki przeciw COVID-19 będziemy brać co roku.
Uważam, że te szczepienia staną się czymś normalnym.
kto będzie-my brać?
mecz pisze:
poniedziałek 20 wrz 2021, 15:02
Tak jak dziś zabezpieczenia przeciwko grypie
- mówi krajowy konsultant ds. Immunologii klinicznej, prof. Sylwia Kołtan."

Piszą, że Rada Medyczna zarekomendowała "III dawkę" dla "grup ryzyka".
''grupa ryzyka'' to niepotrzebny balast socjalny dla systemu..
stąd te działanie odciążające budżet.
grypę trzeba tydzień wyleżeć, a nie dziurawić się eliksirami.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 6210
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3836 razy
Otrzymał podziękowanie: 9785 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 23 wrz 2021, 17:20

https://blogs.mercola.com/sites/vitalvo ... ruses.aspx
http://haidut.me/?p=1634
" Proste solne rozwiązanie zatrzymuje SARS-Cov-2 ... i może wszystkie wirusy?
22 września 2021 przez Haidut
Więcej wiadomości dodających dowodów na to, że Covid-19 związany z wirusem są niewiele więcej niż cyrk medialny, przynajmniej wtedy, gdy chodzi o prawdziwe niebezpieczeństwo ppandemiczne dla naszego zdrowia.

Mamy już co najmniej dwa niesamowite badania pokazujące witaminy D / E mogą nie tylko zatrzymać / leczyć COVID-19, ale są również co najmniej 2 rzędami wielkości skuteczniejsze niż flagowy lek (np. Remdesivir) pchany przez główny nurt.

Teraz mamy badanie zaproponujące jeszcze prostszą metodę zapobiegania / leczenia, które można wprowadzić / stosować w prawie każdym kraju, niezależnie od tego, jak biedny i daleki jest.

Mianowicie, prosty roztwór soli w wodzie, tak że stężenie soli wynosi około 1,5%
(np. Powszechnie znany jako "hipertonika") w roztworze,
miała 100% skuteczność zatrzymania replikacji SARS-COV-2.

Och, a żadne skutki uboczne!


Ta skuteczność faktycznie przekracza wyniki (90% hamowania) wykazane przez badania na temat witaminy o niskiej dawce E wymienione powyżej. Gdy badanie mówi, że to proste roztwór soli hipertoniczny może być podawany jako spray do nosa jako metoda profilaktyczna lub do leczenia wczesnych etapów infekcji.

Dla już ustalonych lub więcej ciężkich przypadków wpływających na płuca, nebulizator może być stosowany tak,

że pary solne mogą osiągnąć niższe regiony dróg oddechowych.

Mechanizm działania dla działań antywirusowych soli fizjologicznej jest niezwykle proste - tj. Dodatkowa sól z roztworu gromadzi się do komórek, która wymusza ich do wydania ATP w celu ponownego zrównoważenia gradientu elektrolitu, a to ogranicza ilość ATP Dostępny do replikacji wirusowej.

Ponieważ praktycznie wszystkie wirusy, w tym SARS-COV-2, zależą od ich przetrwania w stanie porwania ATP na własną replikację Badanie sugeruje sól fizjologiczną hipertoniczną może być uniwersalny leczenie przeciwwirusowe.

Jako taki, zakończenie śmiertelnej grypy i wspólnych zimnych pandemii na całym świecie może być tak proste, jak rosnące spożycie soli dietetycznej w ogólnej populacji, które (w przeciwieństwie do sprayu lub nebulizatora) zapewnia, że ​​skutki przeciwstawne soli nie są ograniczone do określonych narządów, ale są ogólnoustrojowe.


Nie ma potrzeby finansowo rujnującychkampanii szczepień wielopoziomowych,
a długoterminowy związek zdrowotny publicznego z skutków ubocznych,
które mają wszystkie szczepionki.

Istnieją już badania zarówno z zwierzętami, jak i ludziom wykazującą zwiększone wlot soli dietetycznych poprawia status układu odpornościowego i mogą być skuteczne w stosunku do nawet raka.
Tak więc hipoteza "superbohatera" jest dość wiarygodna. Który pomyślał, że lekarstwo na niektóre z najbardziej śmiertelnych warunków wirusowych może być już w twoim szafie kuchennej :-)

Chyba, że ​​starożytni wiedzieli, co robią, gdy traktowali sól jako towar bardziej wartościowy niż złote i zbudowane imperiów Trasy, które spędzają świat, aby mogli handlować tym darem od bogów ...

http://dx.doi.org/10.1021/ACSPTSCI.1C00080.

https://medicalxpress.com/news/2021-09- ... ation.html.

"... badacze na University of São Paulo (USP) w Brazylii wykazali, że hipertonic roztwór soli hamuje replikację SARS-COV-2, wirusa, który powoduje COVID-19 i wyjaśnił zaangażowany mechanizm biochemiczny. Raportowanie artykułu Badania są publikowane w ACS Farmakology & Translacyjnej. Badanie przeprowadzono w laboratorium za pomocą ludzkich nabłonkowych komórek płuc zakażonych wirusem ... "Jest bardzo proste i tanie. Jest już używany profilaktycznie przeciwko innym chorobom oddechowym i może zminimalizować nasilenie COVID-19, zmniejszając obciążenie wirusowe. Można go dodać do protokołów bezpieczeństwa bez wymiany stosowania wykładzin twarzy, dystansowania społecznego i szczepienia "- powiedział Guzzo."

"... przez porównanie różnych stężeń produktu, naukowcy odkryli, że 1,5% roztwór NaCl całkowicie hamował replikację wirusową w komórkach Vero. W ludzkich komórek nabłonkowych płuc, roztwór 1,1% był wystarczający do osiągnięcia 88% hamowania. Komórki Vero pochodzą z komórek nabłonkowych nerkowych wydobytych z afrykańskiej zielonej małpy i szeroko stosowane jako model do badania SARS-Cov-2. Hipertonic Saline jest już przyjęty profilaktycznie do zarządzania przypadkami grypy, zapalenia oskrzeli, nosa, zapalenia zatok i innych zaburzeń dróg oddechowych. Spray jest wystarczający dla górnych dróg oddechowych, podczas gdy nebulizator jest potrzebny do osiągnięcia płuc. Interwencje te mogą zminimalizować objawy takich chorób, ale mechanizmy leżące u podstaw ich skutków są słabo rozumiane. "

"... Chwycić zaangażowany mechanizm, warto pamiętać, że wirusy stosują elementy komórki gospodarza, takie jak białka i źródła energii, aby replikować ich materiał genetyczny i inwazywać inne komórki i organy. "Odkryliśmy, że NaCl nie koliduje z interakcją między Białkiem Spike SARS-COV-2 i receptorem ACE-2 stosowanym przez wirusa do komórek inwazji, ale sól sól ma wpływ na cykl wirusowy po infekcji" - powiedział Guzzo.
Artykuł wcześniej opublikowany w Journal of Physical Chemistry Letters, Guzzo i koledzy pokazali, jak interakcja między białkiem kolec i receptorem ACE-2 przeżył różne stężenia NaCl. "Wirus prawdopodobnie ewoluuje, aby zrekompensować wahania siły jonowej i utrzymać skuteczne medium do inwazji komórek" - powiedziała. Gdy cząsteczki NaCl wchodzą na komórkę, membrana otaczająca cytoplazmy jest polaryzowana ze względu na wzrost jonów sodu (Na +). W wyniku tego nierównowagi energii, duża ilość potasu komórki (K +) jest wyrzucana w celu przywrócenia salda ładunków w membranie (mechanizm ten jest znany jako pompa sodu-potasowa). Nasycenie spowodowane pompą sodu-potasu sprawia, że ​​komórka wydają ATP (tripfosforan adenozyny), jeden z głównych źródeł energii do procesów komórkowych "Komórki muszą pozbyć się sodu za pomocą pompy sodu-potasu, a to wykorzystuje swój sklep energetyczny, więc nie ma żadnych atp w lewo do replikacji wirusowej" - wyjaśnił Ulrich. Badanie wykazało również, że sól nie wpływa na aktywność mitochondrialną. Mitochondria są dynamiczne organelle zaangażowane w oddychanie komórkowe i tworzenie ATP, a także inne procesy metaboliczne. "W tych stężeniach sól nie uszkodzi komórki. Zauważyliśmy, że mitochondria pozostała zdrowa w całym procesie "- powiedział Guzzo. W badaniu naukowcy sugerują, że stosowanie soli fizjologicznej może być testowany na dwa sposoby. Jeden jest sprayem nosowym dla profilaktyki dróg oddechowych, główną bramę dla SARS-Cov-2, aby wejść do organizmu. "Ten rodzaj sprayu można znaleźć w dowolnej aptece i może być stosowany profilaktycznie przez pracowników zdrowia przedniej lub innymi osobami, które są bardzo narażone na wirusa.

Jeśli jego skuteczność jest potwierdzona w badaniach klinicznych, może zmniejszyć replikację wirusową w nosie i gardle "- powiedział Guzzo. Druga strategia, którą proponują nebulustowanie soli fizjologicznej w płucach.

W tym przypadku istotne jest właściwe stężenie NaCl, a skuteczność metody
można ocenić tylko w badaniach klinicznych z udziałem pacjentów z Kovid-19.

Warto przypomnieć, że na przykład nebulizacja hipertoniczna soli fizjologiczna jest już stosowana do leczenia dzieci z zapaleniem oskrzelików, na przykład. W przypadku wirusa syncytratywnego oddechowego (RSV), najczęstszą przyczyną zapalenia oskrzeli, soli fizjologiczną zmniejsza zakażenie i zapalenie w hodowanych ludzkich komórek nabłonkowych oddechowych. "
0 xwiking
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 19 maja 2020, 11:49
x 3
x 1
Podziękował: 79 razy
Otrzymał podziękowanie: 95 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: wiking » niedziela 26 wrz 2021, 16:20

Filmiki z Australii.
twitter.com/MaajidNawaz/status/1440399109182033924 - aresztowanie matki z dzieckiem niosącej plakat wzywający do poszanowania konstytucji

twitter.com/BernieSpofforth/status/1441500070222782467 - duszenie kobiety za brak maseczki

twitter.com/CraigKellyMP/status/1441295620208091139 - leżący człowiek uderzony w kręgosłup kolbą karabinu przez policję, drugi kopany po plecach.

www.instagram.com/p/CUJSj1qBJck/?utm_so ... hare_sheet - spokojnie rozmawiający z policją człowiek, którego inny policjant zaszedł od tyłu i z całej siły rzucił o beton głową. Człowiek stracił przytomność z rozległymi ranami głowy trafił do szpitala.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17626
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32138 razy
Otrzymał podziękowanie: 25753 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 26 wrz 2021, 19:45

dr Zbigniew HAŁAT : Tracimy życie zdrowie wolność i majątek! Marsz Wolności - Śląsk
26 wrz 2021

https://www.youtube.com/watch?v=pr7mE6snLEY

tvPodkarpacie.pl
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 610
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18584 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 26 wrz 2021, 20:40

wiking pisze:
niedziela 26 wrz 2021, 16:20
Filmiki z Australii.
twitter.com/MaajidNawaz/status/1440399109182033924 - aresztowanie matki z dzieckiem niosącej plakat wzywający do poszanowania konstytucji

twitter.com/BernieSpofforth/status/1441500070222782467 - duszenie kobiety za brak maseczki

twitter.com/CraigKellyMP/status/1441295620208091139 - leżący człowiek uderzony w kręgosłup kolbą karabinu przez policję, drugi kopany po plecach.
linki nieczytelne, mógłbyś powtórzyć?
albo wyślij któremuś z moderatorów, pozdro

tere fere mister syntezathor, w pol-in Australii nie wyhodujesz :mrgreen:
99% zakażonych to osoby niezaszczepione
Małgorzata Solecka
Kurier MP
Najtrudniejsza sytuacja epidemiczna panuje w województwach o najmniejszym wskaźniku wyszczepialności populacji – w lubelskim i podkarpackim. Minister zdrowia Adam Niedzielski przewiduje, że już w przyszłym tygodniu średnia dzienna liczba zakażeń może osiągnąć poziom 1000, a po przekroczeniu tej granicy trzeba będzie dyskutować o wprowadzaniu obostrzeń.

Obrazek
Adam Niedzielski. Fot. MZ
dalej https://www.mp.pl/pacjent/choroby-zakaz ... 7XL676X4FK
Robert Brzoza <biuro@netes.pl>
sob., 25 wrz, 23:11 (21 godzin temu)
do mnie

Witaj

Po faktycznym odcięciu Polaków od służby zdrowia,
wiosną 2020, a potem, jesienią 2020,
oraz
w sezonie 2020/21 zmarło przedwcześnie około 130 000 osób.
Tak... 130 tysięcy osób...

To są dane, które zebrał ekspert analityk, pan Paweł Klimczewski.
Wnioski są oszałamiające.
To nie jest zaskoczenie, to jest szok.
Poprzez działania kowidowe w Polsce, umarło ponad 100 tysięcy osób...


Przyznam... niesamowite.

Skoro pan Paweł przeanalizował dane statystyczne i doszedł do takich wniosków,

to główne media, politycy, również mają tę wiedzę.

Pomimo tej wiedzy, dalej namawiają do szczepień, do noszenia masek,
do wymuszania na innych szczepień, do donoszenia policji na niezaszczepionych...
Te wszystkie działania są przestępstwem.


Skoro my wiemy, że skutkiem nagonki szczepionkowej, nagonki kowidowej jest śmierć tysięcy ludzi,
to oni również o tym wiedzą.
I dalej to robią...
Odpoiwedzą za to...


Zobacz wykres i źródło danych:
https://odkrywamyzdrowie.pl/post/w-sezo ... to-odpowie
wiedzą, myśląc o swej bezkarności... :D
1 - "Australia. Strzelają do ludzi. Chyba rząd Australii się pospieszył. Nie mają jeszcze systemu cyfryzacji, aby pozostać bezkarnym...":

https://robertbrzoza.pl/post/australia- ... pospieszyl
wyspa angielskich złoczyńców, z powrotem staje się ..
anglosaskie wyspy, kolonie wyprzedzają swojego wiernego agenta Adolfa.. znamienne :)

czeka ludzkość dłuuuuga droga przez mękę.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

wolzdro
Posty: 256
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 5
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowanie: 194 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » niedziela 26 wrz 2021, 21:18

https://www.youtube.com/watch?v=18tAtoxGn2s

CZIPOWANIE pracowników w Unii Europejskiej. OFICJALNY RAPORT Parlamentu Europejskiego
0 xwiking
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 19 maja 2020, 11:49
x 3
x 1
Podziękował: 79 razy
Otrzymał podziękowanie: 95 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: wiking » niedziela 26 wrz 2021, 21:29

0 xwiking
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 19 maja 2020, 11:49
x 3
x 1
Podziękował: 79 razy
Otrzymał podziękowanie: 95 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: wiking » niedziela 26 wrz 2021, 21:46

Dr. David Martin w rozmowie z Dr. Reiner Fuellmich: O PATENTACH (napisy PL)

https://odysee.com/@EfektSetnejMaply:4/DavidMartin_PL:f
0 xwiking
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 19 maja 2020, 11:49
x 3
x 1
Podziękował: 79 razy
Otrzymał podziękowanie: 95 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: wiking » niedziela 26 wrz 2021, 21:59

0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 610
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18584 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 26 wrz 2021, 22:19

większość medyków to patologia
niestety, prawda jest bolesna, ale syndrom ''boga'' jest faktem
nie fuck-tem, najbardziej zdegenerowana, zdemoralizowana i skorumpowana
kasta ''lekarzy'' , ''pielęgniarek'' i podobnych
stręczących podwyżki !!
to 60 zyli od zascypionego to mało ????

walki z jesienią ciąg dalszy :lol:
ma gość wypał, wygrał z pajacem ganiającym po stołach po pytaniu
o podatkach... Owsik się zwał..
"Eksperci" nigdy się nie przyznają do błędu
https://youtu.be/U8seNH00Kqg
odwracanie kota ogonem i podobnie..
Piekło Mężczyzn
4 dni temu
Covidioci dzisiaj w ekstazie bo prawie tysiąc przypadków katarku. Kraska, Andrusiewicz, Sutkowski,Grzesiowski, latają po mediach podnieceni. Gdy pęknie tysiąc przypadków to pewnie Niedzielski z Kraską i Andrusiewiczem odpalą fajerwerki z radości. W końcu upragniona czwarta fala i będziemy mogli wprowadzać terror. To wszystko stoi na głowie, skoro naszych decydentów cieszy gdy jest coraz więcej przypadków katarku, a chodzą smutni i przybici gdy ilość zakażeń katarkiem spada.

Sylwek K

4 dni temu
U mnie w biurowcu grypę teraz mają tylko szczepy, ostatnio wszedł do mnie taki jeden i się chwali że w weekend miał duża gorączkę ja patrzę na nie i pytam szczepiles się a on no tak ja mówię i co dzbanie chory do pracy przychodzisz rozwaliłeś sobie system immunologiczny i jeszcze chory do pracy przychodzisz szybciutko uciekł. Koleżanka z piętra szczepiona grypa, ja z moim kolegą jz jednego biura edyni na dwóch pietrach nie szczepienie tamten rok 4 dni miałem ból gardła kolega 2 dni teraz zdrowi jak ryby a te dzbany chorują co jest do cholery!!


Luk Kasp
4 dni temu
Im się wydaje ze jak wzięli szpryce to będą zbawieni 😂 ale tłuki nawet w Google nieumiejącą sprawdzić np. Statystyki grypy i zgony jak się to drastycznie zmniejszyło i Poszlo na co inne konto wiadomo czego.Prawdziwe problemy i początki z zdrowiem zaczną się 49 tyg od szczepienia układ imulogiczny tak będzie słaby ze wszystko będą łapać, pogratulować głupoty a ulotkę obwołać chociaż czytali co tam zawarte jest ??😂 pewnie nie bo tam same zdrowie w szprycy tępe owce i barany zdechną segregacja naturalna poczytaj AGANDE ONZ 2030


Fritz Jung
3 dni temu
U mnie w pracy lawina zachorowan mlodzi po ukluciu gdzie pogoda pozno letnia
Co bedzie za miesiac dwa, moja Zona mowi to normale o tej porze roku,
ja sobie nie przypominam tego pozatym widze ze duzo sie zle czuje tzn Katar lub kaszel

Grypa dla wyeliksirowanych
https://youtu.be/5UzkZ0fp_G8
1 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
belfanior
Posty: 391
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 19:58
x 9
x 22
Podziękował: 1322 razy
Otrzymał podziękowanie: 893 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: belfanior » poniedziałek 27 wrz 2021, 19:54

0 xAwatar użytkownika
belfanior
Posty: 391
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 19:58
x 9
x 22
Podziękował: 1322 razy
Otrzymał podziękowanie: 893 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: belfanior » poniedziałek 27 wrz 2021, 19:56

0 xAwatar użytkownika
belfanior
Posty: 391
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 19:58
x 9
x 22
Podziękował: 1322 razy
Otrzymał podziękowanie: 893 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: belfanior » poniedziałek 27 wrz 2021, 19:57

... Sorki, dla anglojezycznych... Ale pozycja obowiazkowa
0 xwolzdro
Posty: 256
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 5
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowanie: 194 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » poniedziałek 27 wrz 2021, 20:12

https://www.youtube.com/watch?v=_MmR1ev2Rts
Jacques Attali: Prawdziwym luksusem jutra będzie izolacja
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 610
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18584 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 29 wrz 2021, 09:41

ten USZI czy jak tam, w zeszłym chyba roku miał info PEWNE,
że armia Putina już do nas jedzie. :D
to jest b. poważny problem, nie tylko tu na forum, w ''internetach''ogólnie.
straszenie nieustające, ''opozycyjne i wolnościowe'' media ''narodowe'',
zbieracze lajków, przeciwnicy szczepionek, którzy od lat z tego nieźle żyją,
astromaria wiele o tym pisała, A ROZSĄDKU nie można jej odmówić..
zwolenniczki Trumpa-szczepana (Warp speed) z usa i kwitnącej wiśni...

kto ma czas i ochotę - niechaj słucha, czyta.. ;)
wprowadza w ten cyrk, chociaż trochę optymizmu
Horbany po "naszej stronie"!
https://youtu.be/h3DnDFmFZZI
na p. Sochę też się kiedyś nabrałem:

https://astromaria.wordpress.com/hyde-p ... ment-91276
andrzej pisze:
26/09/2021 o 00:51
Socha zdemaskowana!

Już ludzie mają dość tej baby … .

Obrazek

Od zawsze miałem jakieś głosy w głowie które mówiły mi życzliwie:

„uważaj qrwa chłopie na kobiety wyglądające jak faceci przebrani za kobiety, uważaj!”

Inni chyba też mieli podobne głosy, bo po słynnym wyskoczeniu przed szereg tego sołtysa z Wałbrzycha,
który chciał przymusowo zdrowych ludzi trutką szczepić, raz dwa się zmontował pod jego domem protest.
Szełemiej mu chyba było…

W mgnieniu oka na miejscu akcji zjawiła się Justyna Socha żeby jedną dużą demonstrację podzielić na siedem pomniejszych i rozpuścić je po malinach, ale ludzie ją przejrzeli i przepędzili precz ze swojego protestu.
Akcja w pełni się udała.

Oszołomiej szybko został unieszkodliwiony ze swoimi „przymusami”,
a niedawno jeszcze za krętactwa wyjebano go z „pracy”. Może teraz wziąć szczepionkę na bezrobocie…

Kuźwa Justin Bieber jest bardziej kobiecy niż Justyna Socha – i ludzie chyba w końcu przejrzeli tego nowego Bolka, którego zadaniem jest tak samo jak starego – wygaszanie protestów i strajków.

Prawdziwa Siła jest w prawdziwych ludziach – nie pajacach z kolorowego pudełka programowanego przez ubeków!

https://bacologia.wordpress.com/2021/09 ... ki-bestii/
podobna do Justysi, trochę:
Obrazek

Obrazek
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 610
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18584 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 01 paź 2021, 09:09

mini-sterstwo plandemii :lol:
Margosia pisze:
29/09/2021 o 21:25
Nadszedł ciężki moment dla Ministerstwa Plandemii 😀

Trzeba wytłumaczyć nieszczepionym, że szczepionka działa.

A zarazem trzeba wytłumaczyć zaszczepionym, że ich szczepionka nie działa i muszą się trzeci raz zaszczepić.
A potem przyjąć dawki przypominające…
Najbardziej prymitywne kłamstwa Niedzielskiego
https://youtu.be/Mf0UvU9rrec
Jerzy Stawowiak
12 godzin temu
Wyeliksirowanych hospitalizacja dopiero czeka. I wcale nie z powodu "przepraszam covid".
Zegar tyka. Pozdro.
Czy to możliwe, że lekarze manipulują? Czyżby afera covidowa związana z Agencją Badań Medycznych?
https://youtu.be/MHT7Ze_VLZU
https://www.rp.pl/polityka/art18958951- ... takze-mnie
Prezydent Białegostoku w szpitalu. "COVID-19 nie ominął także mnie"
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poinformował, że z powodu COVID-19 trafił do szpitala.
Polityk jest w pełni zaszczepiony przeciw chorobie wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2.

"Zapewne dzięki pełnemu zaszczepieniu choroba przebiega łagodniej"
- stwierdził Tadeusz Truskolaski. Zaapelował o poddawanie się szczepieniom.

"Kurier Poranny" podał, że prezydent Białegostoku jest hospitalizowany w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. - Mam temperaturę, jestem osłabiony, czuję bóle, jak przy covidzie. Nie jest to jednak przebieg na tyle poważny, że wymagam wspomagania oddychania - powiedział gazecie Truskolaski.

Prezydent Białegostoku "podkreśla, (że - red.) ma częściowo zajęte płuca, więc na razie nie ma mowy o opuszczeniu
(przez niego - red.) szpitala" - czytamy w "Kurierze Porannym".

W wyborach samorządowych w 2018 r. Tadeusz Truskolaski otrzymał w pierwszej turze ponad 56 proc. głosów.
zapewne, jak nic nie dolega, to po jaką cholerę wylegujesz się w szpitalu??
może ktoś naprawdę potrzebuje łóżka??
aaa, covid...
astromaria pisze:
30/09/2021 o 00:15
Moja koleżanka pielęgniarka pracuje w wielu miejscach (brak kadry), między innymi w domu opieki.

Ale to nie jest taki byle jaki dom opieki, gdzie trafiają zwykli emeryci, tylko luksusowy, prywatny, za który płaci się wielką kasę.

No i ostatnio pensjonariusze im masowo umierają!

Wyszedł prikaz, że wszyscy w domach opieki muszą dostać swoją dawkę super eliksiru.

My wiemy, że nikt tego przyjąć nie musiał, ale w praktyce musiał, bo wiadomo jaką siłę przekonywania ma służba chorób i nagłej śmierci (prawa autorskie: Grzegorz Braun).

Oczywiście nie ma żadnych niezbitych dowodów na to, że umierają na skutek przyjęcia szczepionki,

ale kiedy szczepionek nie było nie było też masowego wymierania, jakie jest teraz.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
somiracle
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek 09 lis 2020, 16:31
x 16
x 2
Podziękował: 124 razy
Otrzymał podziękowanie: 65 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: somiracle » piątek 01 paź 2021, 14:51

wiking pisze:
niedziela 26 wrz 2021, 21:46
Dr. David Martin w rozmowie z Dr. Reiner Fuellmich: O PATENTACH (napisy PL)

https://odysee.com/@EfektSetnejMaply:4/DavidMartin_PL:f
Każdy powinien to obejrzeć!!!
0 x


Somiracle

cedric
Posty: 6210
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3836 razy
Otrzymał podziękowanie: 9785 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 03 paź 2021, 22:01

salicylany z wiązówki przyjażne dla żołądka
https://sekrety-zdrowia.org/wiazowka-bl ... -przepisy/
" Wiązówka błotna zamiast aspiryny
Działanie energetyczne: chłodzące, osuszające. Smak: słodki, gorzki

Wiązówka błotna ma skuteczne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Druidzi – kapłani celtyccy stosowali ziele wiązówki do uśmierzania bólu rannych w walkach wojowników. Szesnastowieczne zielniki pisały: „pijąc wywar z kwiatów gotowanych z winem człowiek pozbywa się gorączki”.

wiązówka błotna lecznicze przepisy

Dzięki właściwościom napotnym i przeciwgorączkowym wiązówkę stosowano przy grypie, przeziębieniach, chorych migdałkach i oskrzelach.

Z wiązówki uzyskiwano kwas salicylowy, środek przeciwbólowy i przeciwzapalny podobny do aspiryny. W XIX wieku opracowano syntetyczną syntezę pochodnej kwasy salicylowego – kwas acetylosalicylowy. Preparat pod nazwą handlową Aspirin wprowadziła do sprzedaży ponad 100 lat temu firma Bayer. Nazwa aspiryna pochodzi od łacińskiej nazwy wiązówki a- acetyl, spir- Spirea ulmaria.

Stosowanie całej rośliny zamiast czystego kwasu salicylowego i jego pochodnych zmniejsza ryzyko podrażnień i krwawień z żołądka.

Występujące w wiązówce flawonoidy działają rozkurczowo. Salicylany przeciwzapalnie i przeciwbólowa a związki fenolowe żółciopędnie i moczopędnie. Wiązówka zawiera przeciwutleniacze, związki przeciwalergiczne, ściągające. Wyizolowany z liści wiązówki jeden ze związków garbnikowych – rugozyna D ma działanie przeciwnowotworowe. Wszystkie składniki działają w synergii wzajemnie wspierając działanie.

Wiązówka działanie i zastosowanie
Wiązówka ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, ściągające, bakteriobójcze i przeciwkrwotoczne.

Zastosowanie wewnętrzne wiązówki:
grypa, choroby przeziębieniowe z gorączką
nieżyty dróg oddechowych
infekcje dróg moczowych, zapalenie pęcherza, choroby macicy
ogólnoustrojowe bóle układu mięśniowo-szkieletowego
nerwobóle, rwa kulszowa
reumatyzm, artretyzm, choroby zwyrodnieniowe
dolegliwości trawienne: nadkwasota, zgaga, nieżyt żołądka
wrzody żołądka i dwunastnicy, wiązówka osłania błony śluzowe przewodu pokarmowego i zapobiega nadkwaśności.
biegunki u dzieci i dorosłych

Inne zastosowania:

Napary i odwary z wiązówki służą do przemywania oczu, ran i skóry z trądzikiem
W kosmetyce wykorzystuje się wiązówkę jako środek matujący i zwężający pory
Kwiatami aromatyzuje się miody pitne i wino
Wiązówka błotna przepisy lecznicze
Napar z kwiatów lub ziela
Łyżkę kwiatów parzy się 15 minut w szklance wrzątku. Pije 3 razy dziennie 1/2 szklanki zamiast aspiryny.

Łagodzi i usuwa przeziębienie, bóle stawów i dolegliwości układu pokarmowego. Wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn. Jest jednym z najlepszych środków roślinnych przy nadkwasocie, zgadze, owrzodzeniu żołądka i dwunastnicy.

Nalewka z ziela wiązówki
50 g rozdrobnionego ziela zalać 500 ml czystej wódki. Odstawić w ciepłe miejsce na 2 tygodnie często wstrząsając. Po przecedzeniu przelać do butelki z ciemnego szkła. Stosuje się 2-3 razy dziennie łyżkę nalewki w chorobach reumatycznych i stanach zapalnych żołądka.

Wiązówka błotna zamiast aspiryny - złagodzi bóle i stany zapalne

Odwar
Łyżkę ziela zalać szklanką wody, doprowadzić do wrzenia. Gotować 5 minut pod przykryciem. Wywar stosuje się do przemywania uszkodzeń i podrażnień naskórka. Rany, wypryski, trądzik, zaczerwienienia, zapalenie spojówek. Przy łupieżu rozcieńczony z wodą do płukania włosów.

Mieszanka o. Soroki na bóle reumatyczne i artretyczne

Wymieszać po 100 g wiązówki, melisy, lipy,
150 g kory wierzby
I po 50 g krwawnika, rdestu ptasiego, skrzypu, kłącza perzu i liści brzozy.
Łyżkę mieszanki zalać szklanką wody. Po godzinie zagotować pod przykryciem. Pie się dwa razy przed jedzeniem i raz 2 godziny po ostatnim posiłku.
Herbatka uśmierza bóle stawów i kręgosłupa, łagodzi stany zapalne. Usuwa produkty kwasu moczowego i działa napotnie. Więcej przepisów na choroby reumatyczne Tutaj

Mieszanka na łuszczycę M. Treben

Wymieszać 40 g wiązówki błotnej
po 30 g glistnika, kory wierzby nagietka, przetacznika,
50 g pokrzywy
po 20 g owocni orzecha włoskiego, krwawnika i dymnicy,
10 g kory dębu.
Na szklankę wziąć kopiastą łyżeczkę . Zalać wrzątkiem i pozostawić 3 minuty do naciągnięcia. Jeśli to tylko możliwe stosować świeżo zerwane zioła. Pije się dziennie łykami półtora do dwóch litrów tej herbatki. Każdy łyk jest szybko przyswajany przez organizm.

Uwaga:
Wiązówka może powodować reakcje alergiczne u osób wrażliwych na salicylany.
0 xcedric
Posty: 6210
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3836 razy
Otrzymał podziękowanie: 9785 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 03 paź 2021, 22:40

” „Kowidowy zawrót głowy” – ebook prof. Polok i prof. Zielińskiego
Zachęcamy do bezpłatnego pobierania i udostępniania ebooka „Kowidowy zawrót głowy” autorstwa prof. Kornelii Polok i prof. Romana Zielińskiego. Instytut Ordo Medicus objął patronat medialny nad publikacją.
[…] Jest więc o co walczyć, a zwłaszcza każdy z nas ma dla kogo podjąć tę walkę. Pozostanie jeszcze kwestia rozliczeń.”
Za: Ordo Medicus (wrz 29, 2021) – [Org. tytuł: «Kowidowy zawrót głowy czyli ebook prof. Polok i prof. Zielińskiego»]
https://ordomedicus.org/wp-content/uplo ... -glowy.pdf
0 xcedric
Posty: 6210
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3836 razy
Otrzymał podziękowanie: 9785 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 03 paź 2021, 22:45

Gwardziści szwajcarscy odmówili szczepień i odeszli ze służby
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ze-sluzby/

https://www.bibula.com/?p=128265
” „Po nadaniu szczepionce Pfizera licencji, FDA zezwoliła na przekazanie opinii publicznej arkusza informacyjnego[2], który zawiera listę składników szczepionki. Co zaskakujące, lista ta nie wspomina o tajnym składniku. Jaki jest, czym jest ten tajny składnik? Nikt nie wie tego poza Pfizerem i FDA. W dokumentacji technicznej, która nie jest przeznaczona do powszechnej dystrybucji, FDA ujawniła[3], że ​​ten tajny składnik stanowi około 22% nierozcieńczonej fiolki (0,45 ml z 2 ml), ale całkowicie wymazała nazwę tajnego składnika.
„Prawnicy ICAN natychmiast skontaktowali się z FDA i poprosili o skasowanie tej edycyjnej korekty. Jednak FDA odmówiła zrobienia tego bez formalnego żądania. Dlatego ICAN, za pośrednictwem swoich prawników, złożyła formalny wniosek do FDA[4] o ujawnienie szczegółów tajnego składnika”.

Wniosek: Bez ujawnienia każdego składnika szczepionki ŚWIADOMOWA ZGODA JEST NIEMOŻLIWA. Osoba, której nakazano zaszczepienie się może tego odmówić, ponieważ nie może uzyskać wystarczających informacji na wyrażenie zgody.
I na jakiej podstawie szczepionka może być legalna? Jeśli świadoma zgoda jest prawem, to ukrycie jej możliwości poprzez ukrycie składnika szczepionki automatycznie spowodowałoby, że szczepionka byłaby nielegalna.”

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_tech ... 1188593090
” Alarmujące odkrycia pokazują, że zdecydowana większość hospitalizacji z powodu Covid-19 ma miejsce wśród osób w pełni zaszczepionych, a wyniki wśród w pełni zaszczepionych pogarszają się z każdym tygodniem. Wydaje się, że pasuje to do wzorca tak zwanego A.D.E (ang. Antibody Dependent Enhancement, pol. “Wzmocnienia Zależnego od Przeciwciał”), w którym interwencja terapeutyczna (szczepionki mRNA) pogarsza wyniki zdrowotne i prowadzi do nadmiernej liczby hospitalizacji i zgonów”

http://www.prisonplanet.pl/polityka/chi ... p519822820
” Chirurg lotnictwa wojskowego zaleca, aby Pentagon uziemił wszystkich pilotów, którzy przyjęli szczepienia na Covid-19, ze względu na ryzyko zatrzymania akcji serca podczas lotu i innych udokumentowanych niepożądanych działaniach.
Podpułkownik Theresa Long, chirurg 1. Brygady Lotniczej Ft. Rucker wyjaśniła w oświadczeniu sporządzonym na podstawie ustawy Military Whistleblower Protection Act, jak doskonale zdrowi piloci cierpią na niezliczone niepożądane skutki uboczne, w tym zapalenie mięśnia sercowego.
„Osobiście obserwowałam najbardziej sprawną fizycznie kobietę-żołnierza, jaką widziałam w wojsku od ponad 20 lat, jak w ciągu kilku tygodni od zaszczepienia przeszła od szkolenia sportowego dla Ranger School do fizycznie osłabionej z problemami z sercem, nowo zdiagnozowanym guzem przysadki mózgowej i dysfunkcją tarczycy” zeznała Long w oświadczeniu.”
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 610
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18584 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 03 paź 2021, 23:56

somiracle pisze:
piątek 01 paź 2021, 14:51
Dr. David Martin w rozmowie z Dr. Reiner Fuellmich: O PATENTACH (napisy PL)
1. dlaczego pozwolili Martinowi to obwieszczać?
wszak jadł i i je z miseczki brygady RR ..

2. Fuellmich gada i gada i gada, efektów zero...
też tam sałatki zażera?
ze stołu pańskiego?
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 610
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18584 razy

Re: Coronawirus

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 04 paź 2021, 23:00

uny są wszędzie :mrgreen:

Obrazek

http://akademiageopolityki.pl/mail-clic ... do-dymisji
Premier stanu Australii, która wprowadziła twardy lockdown, podała się do dymisji

"Gladys Berejiklian, premier Nowej Południowej Walii, największego stanu Australii, który obecnie walczy z uderzeniem fali epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, w piątek niespodziewanie zrezygnowała ze stanowiska. Berejiklian podała się do dymisji z powodu objęcia jej postępowaniem w sprawie, w której "mogła nadużyć zaufania opinii publicznej". Chodzi o postępowanie w sprawie jej utrzymywanego w sekrecie związku z stanowym parlamentarzystą, który obecnie objęty jest śledztwem ws. korupcji"
- pisze www.rp.pl

"Komisja ICAC ogłosiła, że rozpocznie nowe przesłuchania publiczne 18 października. Zbada, czy b. premier naruszyła zaufanie publiczne w związku z jej osobistymi relacjami z panem Maguire. W szczególnosci czy związek pani Berejiklian z panem Maguire spowodował konflikt interesów, który doprowadził do naruszenia przez nią zaufania publicznego poprzez przyznanie dotacji stowarzyszeniu celowemu i konserwatorium muzycznemu w Wagga Wagga. Komisja ICAC ogłosiła, że rozpocznie nowe przesłuchania publiczne 18 października. Zbada, czy b. premier naruszyła zaufanie publiczne w związku z jej osobistymi relacjami z panem Maguire. W szczególnosci czy związek pani Berejiklian z panem Maguire spowodował konflikt interesów, który doprowadził do naruszenia przez nią zaufania publicznego poprzez przyznanie dotacji stowarzyszeniu celowemu i konserwatorium muzycznemu w Wagga Wagga" - pisze bumerangmedia.com.

Link do filmu - https://www.youtube.com/watch?v=5AT9kLQNOE8

Premier Nowej Południowej Walii - stanu Australii wprowadziła twardy lockdown. Trwa od 26 czerwca. Wysłała na ulicę policję, która biła i strzelała do Australijczyków.

W trakcie trwania tego bandytyzmu, podaje się do dymisji.

Oficjalny powód to: posądzenie o korupcję.


Popatrzmy na to chłodnym okiem.

Pani Berejiklian wprowadziła bandycki system, który miał zniewolić Australijczyków. Miał zmusić do zaszczepienia całego stanu Australii. Był siłą pokazową. Innymi słowy, była pani premier, wykonywała polecenia płynące od globalistów. Dokonała próby wdrożenia twardego lockdownu, jaki widzieliśmy w Chinach czy we Włoszech.

W trakcie trwania tego lockdowna... odchodzi.

Dlaczego, skoro była tak dobrym żołnierzem?

To jest ciekawe pytanie. Odpowiedź poznamy za kilka dni.


W przypadku, gdy Australia zrezygnuje z tak bandyckich zachowań policji, to będzie oznaczać, że przesadzili.

Albo globaliści dostali w twarz, albo cofają się tylko o krok.
Zrobili to co zaplanowali, zbadali zachowania ludzi, wyciągną wnioski i znowu zaatakują.


Nie mogą iść za szybko w danym państwie, ani ze szczepieniami, ani ze wdrożeniem państwa policyjnego.

Ciekawą informacją jest fakt, że do tego zadania wybrali osobę, na którą mieli teczki...Robert Brzoza
Obrazek

Obrazek

hamaki :D
Obrazek
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

ODPOWIEDZ