Drodzy forumowicze i goście!

25.11.2021
Wszystko wskazuje na to, że nasze forum działa już na nowym hostingu, tu nie powinniśmy już minutami oczekiwać na załadowanie się strony. Jest to nowoczesny hosting, gdzie zasoby są skalowalne, więc nie będzie blokad i zahamowań. Ponoć nie ma też limitów dla baz danych, więc możemy znów spokojnie wszystko pisać i wstawiać, ale kopiowanie poprzednich postów i blisko z góry nie będzie tolerowane, bo szkoda czasu czytających.
Będziemy jeszcze robić upgrade skryptu forum, więc jakieś przerwy będą, jeszcze nie wiem kiedy.
Życzę forumowiczom i gościom przyjemnego surfowania i odnalezienia tego, co was interesuje. No i zdrówka dla wszystkich!

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

TIAMINA -WITAMINA B1

cedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 08 wrz 2019, 21:52

Niedobory tiaminy w. B1 sa wg książki dr Derricka Lonsdale, którą czytam i wracam, a którego blog polecam

https://www.hormonesmatter.com/author/derrick-lonsdale/

są tak powszechne więc zakładam osobny wątek, żeby informacje te nie wymieszały sie z innymi dot. grupy B.

https://www.amazon.com/Thiamine-Deficie ... B073NCFNLX

Od 2019 r .:
Neurologiczne, psychiatryczne i biochemiczne aspekty niedoboru tiaminy u dzieci i dorosłych


Pomimo dostępności dietetycznej tiaminy w zamożnych krajach niedobór tiaminy stanowi ważny i zwykle pomijany problem. W krajach rozwiniętych dominujące zastosowanie w przemysłowym przetwarzaniu żywności często obniża zawartość tiaminy wraz z innymi witaminami i składnikami odżywczymi. Zwiększone spożycie przetworzonej żywności w postaci prostych węglowodanów, które nie są uzupełnione odpowiednimi poziomami tiaminy, nazwano „wysokokalorycznym niedożywieniem” (7, 8). Zatem, pomimo gęstości kalorycznej, dieta jest często niskiej jakości odżywiania i nie spełnia zalecanych wytycznych dietetycznych dotyczących spożycia mikroelementów, co czyni populację zagrożoną niedożywieniem (8). Na przykład co najmniej 29% osób otyłych, które zostaną poddane operacji bariatrycznej, zgłoszono jako niedobór tiaminy (9). Ten warunek podkreśla doskonałą równowagę między odpowiednim spożyciem kalorii a zbilansowaną dietą. Ponieważ tiamina jest kluczowym czynnikiem w metabolizmie glukozy, zwiększone spożycie węglowodanów proporcjonalnie zwiększy zapotrzebowanie na tiaminę w diecie (minimum 0,33 mg na 1000 kcal) (1). Dlatego, zamiast skupiać się na RDA tiaminy, ważne jest, aby dopasować jej spożycie do spożycia węglowodanów, a także całkowitego spożycia kalorii.

W krajach rozwijających się niedobór tiaminy pozostaje powszechnym problemem ze względu na wysokie spożycie białego ryżu (3). Ponieważ techniki walenia w domu zastępuje się przemysłowym mieleniem i przetwarzaniem ryżu, niezbędne składniki odżywcze (takie jak tiamina) w otrębach są usuwane (10). Kraje azjatyckie spożywają około 90% ryżu produkowanego na całym świecie, co odpowiada około 60% dziennego zapotrzebowania populacji na energię w wyniku spożycia, w związku z czym niedobór tiaminy stał się powszechny w 15% populacji nastolatków (przy zastosowaniu najbardziej zachowawczego przybliżenia) ( 11). Niedobór tiaminy może rozwinąć się poprzez spożycie diet zanieczyszczonych enzymami metabolizującymi tiaminę (np. Tiaminazy) (12) lub poddanymi inaktywacji tiaminy przez ciepło i / lub dwutlenek siarki (13). Duże spożycie garbników lub żywności bogatej w kofeinę, teobrominę i teofilinę (takich jak te obecne odpowiednio w kawie, czekoladzie i herbacie) może inaktywować tiaminę, zagrażając w ten sposób jej statusowi (7, 14, 15).

Inne czynniki ryzyka, które zwiększają prawdopodobieństwo niewystarczającego spożycia tiaminy, to starzenie się, status ekonomiczny, zaburzenia odżywiania, stany medyczne wpływające na przewód pokarmowy, osoby otrzymujące żywienie rodziców, chirurgia bariatryczna, cukrzyca i nadużywanie alkoholu (9, 16–23). Niezaspokojone potrzeby zwiększenia spożycia tiaminy zgłaszane są podczas laktacji, ciąży i zwiększonej aktywności fizycznej (11, 24). Podczas laktacji niemowlęta mają zwiększone ryzyko rozwoju beri-beri od nowo upośledzonych, ale bezobjawowych matek (11). Na przykład 27% kobiet w wieku rozrodczym uważa się za niedobór tiaminy w Kambodży, a u 38% niemowląt zdiagnozowano poważny niedobór tiaminy, co jest krytycznym problemem, który znacząco przyczynia się do śmiertelności 3-miesięcznych dzieci (11).

Dowody przeciwko zgłoszonemu działaniu antytiaminy kwasów kawowego i chlorogenowego. - PubMed - NC
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 wrz 2019, 12:30

https://raypeatforum.com/community/thre ... ine.16966/

Podzbiór cukrzycy, którą można wyleczyć za pomocą witaminy B1 (tiaminy)

"Odzyskano produkcję insuliny po podaniu tiaminy w permanentnej cukrzycy noworodka z nową mutacją SLC19A2. - PubMed - NCBI

„... WYNIKI: Pacjent z PNDM miał homozygotyczną mutację c.848G> A (p.W283X) w SLC19A2. Jego ojciec miał SLC19A2 typu dzikiego (ok. 848 G), a jego matka była heterozygotyczna ok. 848 G / A Zarówno pacjent, jak i jego ojciec mieli diploidalny genotyp (ok. 848 A / A i ok. 848 G / G) Po doustnym podaniu tiaminy pacjent wykazywał stopniowe zwiększanie peptydu c na czczo i znaczące zmniejszanie zapotrzebowania na insulinę. Przeszukiwanie bazy danych ujawniło że leczenie tiaminą było skuteczne i poprawiło cukrzycę u 63% pacjentów z niedoborem SLC19A2 ”.

„... WNIOSKI: Zidentyfikowaliśmy nową mutację SLC19A2 (c.848G> A; p.W283X), najprawdopodobniej odziedziczoną u naszego pacjenta jako segmentalna jednodomowa izodisomia. Niedobór insuliny w PNDM spowodowany niedoborem SLC19A2 można skorygować poprzez suplementację tiaminy. diagnostyka różnicowa niedoboru SLC19A2 powinna zostać uwzględniona u dzieci z PNDM, aby umożliwić wczesne leczenie ”.
[...]
... ta pozornie genetyczna forma cukrzycy u noworodków I,
... tiamina ma działanie terapeutyczne. Tak więc pytanie, które naturalnie się pojawia, brzmi - czy tiamina potencjalnie może pomóc wszystkim przypadkom cukrzycy I?

Odzyskano produkcję insuliny po podaniu tiaminy w permanentnej cukrzycy noworodka z nową mutacją SLC19A2. - PubMed - NCBI

„... Niedobór insuliny w PNDM spowodowany niedoborem SLC19A2 można skorygować poprzez suplementację tiaminy. Diagnozę różnicową niedoboru SLC19A2 należy włączyć u dzieci z PNDM, aby umożliwić wczesne leczenie”.
[...]

Interesujące może być to, że ludzki transporter tiaminy, THTR-2 (SLC19A3) transportuje zarówno Metforminę (doustny lek przeciwcukrzycowy), jak i famotydynę.

SLC19A2 - Wikipedia

Adaptacyjna regulacja wychwytu tiaminy w jelicie człowieka przez pozakomórkowy poziom substratu: rola regulacji transkrypcji THTR-2
„… Optymalizacja poziomu tiaminy wydaje się potencjalnie zapobiegać retinopatii cukrzycowej i blokować uszkodzenia tkanek spowodowane hiperglikemią cukrzycy”

Metformina jest substratem i inhibitorem ludzkiego transportera tiaminy, THTR-2 (SLC19A3)"
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 wrz 2019, 12:42

https://raypeatforum.com/community/thre ... sis.11368/

Witamina B1 (tiamina) i testosteron mogą leczyć marskość wątroby

"Badania te powinny być dość krępujące dla branży przeszczepów narządów, zwłaszcza biorąc pod uwagę inne opublikowane badania wykazujące, że tłuszcze nasycone i kofeina są również w stanie odwrócić nawet zaawansowane zwłóknienie wątroby.

[W 2 PRZYPADKACH POWODÓW ZWIĄZANYCH Z WĄTRZĄ WĄTROBY MÓZGOWEJ U PRZEDMIOTÓW OBSERWOWANYCH PRZEZ SPLENEKTOMIĘ I PRZEDSTAWIENIE OBLITERACJI PORTA - OBSERWACJA KLINICZNA NASTĘPUJE ... - PubMed - NCBI
Możliwe leczenie kliniczne w wysokim odsetku przypadków marskości wątroby przy leczeniu opartym na wysokich dawkach testosteronu i witaminy B 1]. - PubMed - NCBI
[TERAPIA WĄTROBY WĄTROBY Z TESTOSTERONEM I WITAMINĄ B 1]. - PubMed - NCBI


„... Schemat leczenia marskości wątroby oparty na podawaniu dużych dawek propionianu testosteronu i tiaminy doprowadził do„ wyleczenia klinicznego ”w 60 procentach z 700 przypadków. Kliniczne objawy choroby zniknęły, a wartości biochemiczne powróciły do ​​normy Terapia jest kontynuowana co najmniej trzy lata po ustąpieniu objawów klinicznych. Uzasadnienie tej metody leczenia obejmuje teorię, że niedobór aktywności hialuronidazy w wątrobie może być odpowiedzialny za ogromny wzrost tkanki łącznej. ”


Autor szczegółowo opisuje protokół leczenia w ostatnim badaniu w następujący sposób:
„... Istotnym punktem naszej metody leczenia jest domięśniowe podawanie dużych dawek testosteronu (50 do 100 mg. Dziennie lub co drugi dzień) i tiaminy (50 mg. Dwa lub trzy razy w tygodniu). hormony androgenne i pochodne testosteronu mają działanie przeciwkrwotoczne. Najlepsze wyniki uzyskaliśmy z propionianem testosteronu. Zastosowaliśmy następujące leczenie, które można modyfikować w indywidualnych przypadkach:

1) Pierwszy i drugi tydzień: 50 mg. propionianu testosteronu co drugi dzień; 100 mg tiaminy dwa razy w tygodniu.
2) Trzeci i czwarty tydzień: 50 mg. propionianu testosteronu każdego dnia; 100 mg tiaminy dwa razy w tygodniu.
3) Piąty i szósty tydzień: 100 mg. propionianu testosteronu co drugi dzień; 50 mg tiaminy dwa razy w tygodniu.
4) Siódmy i ósmy tydzień: 100 mg. propionianu testosteronu każdego dnia; 50 mg tiaminy dwa razy w tygodniu.
5) Dziewiąty i dziesiąty tydzień: 100 mg. propionianu testosteronu co drugi dzień; 50 mg tiaminy dwa razy w tygodniu.

W kolejnych tygodniach 100 mg. propionianu testosteronu podaje się domięśniowo codziennie przez dwa tygodnie, a następnie co drugi dzień przez dwa tygodnie. Ten czterotygodniowy cykl powtarza się później. Tiamina (50 mg. Domięśniowo dwa razy w tygodniu) powinna być kontynuowana przez cały okres leczenia. Aby jak najbardziej zapobiec wirylizmowi u kobiet, po zwalczeniu wodobrzusza można zastosować produkt testosteronowy o ograniczonym działaniu maskulinizującym, taki jak propionian androstanolonu. Dawkowanie jest takie samo jak sugerowane dla propionianu testosteronu. Zazwyczaj podajemy pozajelitowo również estron i progesteron w umiarkowanych dawkach przez dwa lub trzy miesiące. ”

Kilka dobrych wieści i jedna interesująca uwaga. Po pierwsze, dawki testosteronu, podczas gdy wysokie, są niczym w porównaniu z tym, co kulturyści zwykle wstrzykują podczas „cyklu” i znoszą mało lub wcale nie są złe. Po drugie, dawki tiaminy są również dość umiarkowane i można je łatwo osiągnąć poprzez doustne uzupełnienie tej samej dawki, biorąc pod uwagę, że doustna tiamina osiąga takie same stężenia jak równoważna dawka IV, pod warunkiem, że doustna tiamina jest przyjmowana przez co najmniej 7 dni.
Na koniec autor dokonuje obserwacji i sugestii, że u kobiet mniej wirylizujący steryd, który może osiągnąć takie same korzyści jak T, to nic innego jak DHT (androstanolon). Dlaczego autor uważa, że ​​DHT jest mniej maskulinizujący niż T, jest dla mnie zagadką, ale podejrzewam, że ma rację.
Myślę również, że stosowanie DHT zamiast T byłoby jeszcze lepszą terapią marskości wątroby. Duże dawki T podane w badaniu prawie na pewno doprowadzą do pewnej aromatyzacji, szczególnie biorąc pod uwagę upośledzoną czynność wątroby pacjentów. Jako takie, użycie T niepotrzebnie zwiększy obciążenie estrogenowe i spowolni powrót do zdrowia. Stosowanie DHT w tych samych dawkach co T (jak sugerował autor) powinno być znacznie bezpieczniejszym podejściem. Wreszcie autor wspomina również o dodaniu progesteronu i estronu dla dodatkowych korzyści. Pomijając sugestię dotyczącą estronu, badanie po raz kolejny prowadzi nas do dwóch sterydów, o których wielokrotnie wspominałem, wartych optymalizacji - progesteronu i DHT.

W każdym razie, masz to. Kilkumiesięczny kurs lub T (lub najlepiej DHT) i umiarkowana dawka doustnej tiaminy mogą osiągnąć całkowite wyleczenie u większości pacjentów. W przypadku osób, które nie mają dostępu do T lub DHT, przyjmowanie mniejszych dawek DHEA, a zwłaszcza miejscowe (i rozpuszczone w DMSO), jak w Pansterone, powinno być w stanie zapewnić realną (i legalną) alternatywę. Tiamina jest tania jak brud i można ją dostać za grosze w dowolnym sklepie spożywczym."

"Link do artykułu Girolami w 1964 r. Medycyna Post Grad nie renderowała się dokładnie w (mojej) linkowaniu do przeglądarki. Oto cytat PubMed:
ZARZĄDZANIE MEDYCZNEM WĄTROBY WĄTROBY. - PubMed - NCBI

(niestety brak streszczenia cytowanego przez Haidut i znalezionego na stronie wydawcy):
Postępowanie medyczne w przypadku marskości wątroby
Mario Girolami M.D.
Czasopismo: Postgraduate Medicine, tom 35, wydanie 1, styczeń 1964 r., Strony 87-101

Załączona jest pierwsza strona wcześniejszego artykułu Girolami.

Leczenie puchlinowej zanikowej marskości wątroby za pomocą wysokich dawek propionianu testosteronu. - PubMed - NCBI
Leczenie puchlinowej zanikowej marskości wątroby za pomocą wysokich dawek propionianu testosteronu.
GIROLAMI M.
J Am Geriatr Soc. 1958 kwietnia; 6 (4): 306–23.
http://onlinelibrary.wiley.com/stor...= ... 1f2eed599c"

"Badanie Tanaka z 2010 r. Może być nieco pomocne. To tylko odkrycie z badań na zwierzętach. Poprawa zachodzi w „specjalnych” okolicznościach zaburzenia metabolizmu glukozy i tłuszczu. Tiamina zmniejsza nadmierne gromadzenie się tłuszczu, zwłóknienie i upośledzenie mikrokrążenia w wątrobie.
Tiamina zapobiega otyłości i związanym z nią zaburzeniom metabolicznym u szczurów OLETF. - PubMed - NCBI
https://www.jstage.jst.go.jp/article/jn ... 6_335/_pdf
Tiamina zapobiega otyłości i związanym z nią zaburzeniom metabolicznym u szczurów OLETF.
Tanaka T, Kono T, Terasaki F, Yasui K, Soyama A, Otsuka K, Fujita S, Yamane K, Manabe M, Usui K, Kohda Y.
J Nutr Sci Vitaminol (Tokio). 2010; 56 (6): 335–46.
„Interwencja tiaminy zapobiegła otyłości i zapobiegała zaburzeniom metabolicznym u szczurów OLETF, które towarzyszyły łagodzeniu zmniejszonego utleniania lipidów i zwiększonej aktywności PDH w wątrobie
.... złagodzone przez tiaminę przerost adipocytów, stłuszczenie wątroby, serca i mięśni szkieletowych, zwłóknienie sinusoidalne z tworzeniem się błon podstawnych (zwane pseudokapilarizacją) .... "

"
Cóż, w badaniu mówi, że jego proponowanym mechanizmem zwłóknienia jest zmniejszona dostępność kwasu hialuronowego. Nie wiem, czy to prawda, ale mogę Wam powiedzieć, że T, a zwłaszcza DHT, są silnymi inhibitorami TPH i jako takie silnie obniżają poziomy serotoniny. Biorąc pod uwagę rolę serotoniny w zwłóknieniu i najnowsze wiadomości o lekach takich jak tergurid i ritanserin odwracających zwłóknienie wątroby i serca, myślę, że włoski lekarz po prostu nie wiedział wtedy o dodatkowych działaniach T i tiaminy (tj. Obniżenie serotoniny). Tiamina (i ryboflawina) mają kluczowe znaczenie dla detoksykacji estrogenu przez wątrobę, więc lepsze obchodzenie się z estrogenem może być kolejnym nieoczekiwanym mechanizmem działania."
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 wrz 2019, 12:58

https://raypeatforum.com/community/thre ... ism.11369/

Niedobór witaminy B1 (tiaminy) może powodować metabolizm raka

Peat w znacznym stopniu pisał o fenotypie metabolicznym komórek nowotworowych - tj. Tak zwany efekt Warburga i jego odwrócenie. Oficjalna teoria głosi, że mutacje powodują, że komórka zamienia się w guz i nie można go cofnąć. Opublikowałem kilka badań na temat witaminy B1 (tiaminy) i jej podobieństwa do leków takich jak DCA, a także jej zdolności do bezpośredniego hamowania enzymu anhydrazy węglanowej, a tym samym zwiększania poziomu CO2 w organizmie.

Czyniłoby to tiaminę głównym kandydatem do leczenia raka, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie badania na ludziach z wysoką dawką biotyny zatrzymującej postępujące stwardnienie rozsiane - stan uważany za nieuleczalny i często śmiertelny. Mechanizm działania na rzecz sukcesu biotyny był taki sam jak tiaminy - tj. Poprawiał metabolizm oksydacyjny, podnosił poziom CO2 i ostatecznie same nerwy uległy remielinizacji.

To badanie zasługuje na uwagę (IMHO), ponieważ pokazuje, że niedobór witaminy B1 może bezpośrednio powodować fenotyp nowotworu, nie są potrzebne mutacje. Ponadto autorem tego artykułu jest niejasny koleś Otto Warburg :):
Udało mi się znaleźć przetłumaczone małe fragmenty tego badania i zebrałem informację, że proste podanie wysokiej dawki tiaminy było w stanie odwrócić fenotyp guza, ale nie byłem w stanie uzyskać dostępu do pełnego artykułu, który jest w języku niemieckim.[...]
Geneza metabolizmu nowotworów przez niedobór witaminy B1 (niedobór tiaminy). - PubMed - NCBI
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/4392802


[...]

Hodowali komórki z zarodków kurzych w pożywce hodowlanej. Wspomnieli tylko o jednym stężeniu witaminy B1 (0,025 g na cm3 pożywki hodowlanej) i mówili więcej o zapobieganiu „spontanicznemu” nowotworowi [cytaty zaznaczają swoje] niż o odwróceniu metabolizmu raka (fermentacji).
[...]
„Jeśli zmierzysz metabolizm komórek embrionalnych wyhodowanych in vitro, okaże się, że metabolizm tlenowy jest utrzymany lub że metabolizm zmienia się w proces fermentacji komórek rakowych. Zmiana może być odwracalna lub nieodwracalna. Jeśli jest nieodwracalna, możesz: zgodnie z doświadczeniem skutecznie przeszczepia komórki zwierzętom. ”
[...]

W naszych testach okazało się, że zmianę metabolizmu embrionalnego na metabolizm nowotworowy można uzyskać na dwa sposoby: albo tymczasowo deficyt tlenu powoduje nasycenie komórek nasyconych witaminami B, albo komórki nasycone tlenem . Te dwie metody łączy ze sobą hamowanie oddychania, które musi być nieodwracalne i któremu towarzyszy równoważny wzrost energii w procesie fermentacji.

[...]

Innym rezultatem jest to, że witamina B1 jest wyjątkowa wśród witamin z grupy B. W naszych warunkach testowych dodanie 0,025 g na cm3 pożywki hodowlanej + witaminę B1, bez dodatku innych witamin z grupy B, mogłoby zapobiec zmianie metabolizmu embrionalnego na metabolizm raka, a tym samym powstawaniu raka."

"Doskonałe! Dziękuję bardzo.
Oznacza to, że uzyskali stężenie około 25 mg / l, czyli 83 uMol / l. To nie jest zbyt wysokie i można je osiągnąć przy około 500 mg doustnej tiaminy przyjmowanej przez co najmniej tydzień. Ostatnie badanie wykazało, że doustna i IV tiamina faktycznie osiąga to samo stężenie przy tej samej dawce, ale doustna tiamina musi być przyjmowana dłużej. Tak więc przyjmowanie 500 mg doustnej tiaminy dziennie przez tydzień osiągnie stężenie w 7. dniu porównywalne do pojedynczej dawki dożylnej 500 mg tiaminy. Wygląda więc na to, że nie ma potrzeby stosowania nawet allithiaminy ani wszystkich innych drogich rozpuszczalnych w tłuszczach tiamin. Zwykła stara tiamina Hcl będzie w porządku, jeśli będzie używana przez kilka dni.
"
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 wrz 2019, 13:03

https://raypeatforum.com/community/thre ... ncy.12883/

"Większość pacjentów z rakiem ma niedobór witaminy B1 (tiaminy)

To świetne badanie, ponieważ bezpośrednio podkreśla metaboliczny związek między nadmiarem kwasu mlekowego a rakiem. Niedobór tiaminy powoduje gromadzenie się kwasu mlekowego, a wszyscy pacjenci z rakiem mają nadmiar kwasu mlekowego z powodu efektu Warburga.
foodconsumer.org - Chorzy na raka mogą potrzebować suplementów tiaminy

„... Badanie 217 pacjentów z różnymi nowotworami przyjętymi do dużego ośrodka onkologicznego w celu konsultacji psychiatrycznej pokazuje, że prawie 55,3% pacjentów cierpiało na niedobór tiaminy, ale niewielu pacjentów miało jednocześnie niedobór witaminy B12 lub kwasu foliowego. Według raportu z badań, tiamina niedobór u pacjentów z rakiem może być spowodowany głównie chemioterapią na bazie fluorouracylu, utratą masy ciała i poddawaniem się aktywnemu leczeniu raka ”.

Chociaż w badaniu unikano wyciągnięcia wniosku, że niedobór tiaminy może być przyczynowo związany z rakiem, zaleca się, aby pacjenci z rakiem otrzymywali dodatkową tiaminę w celu skorygowania niedoboru. To świetna wiadomość, biorąc pod uwagę wpływ tiaminy na odwrócenie fenotypu Warburga w sposób podobny do DCA."
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 wrz 2019, 13:22

https://raypeatforum.com/community/thre ... ncy.26913/

Wstrząśnienie mózgu i niedobór tiaminy

"Teza: Wstrząs mózgu powoduje wiele objawów, ale często występują objawy podobne do niedoboru tiaminy lub encefalopatii Wernickego, w tym zaburzenia pamięci, zaburzenia równowagi chodu i zmienne ruchy gałek ocznych. Spróbuję wyjaśnić, że głównym problemem wstrząsu mózgu jest nagły niedobór tiaminy z powodu skrajnego stanu hipermetabolicznego.

Dowody: jeśli spojrzysz na główny nurt zmian metabolicznych w mózgu po wstrząsnieniu mózgu, jak pokazano na poniższym wykresie, możesz zobaczyć ekstremalny stan hipermetaboliczny przez nagły wzrost zużycia glukozy przez mózg przez kilka godzin, a następnie 1 tydzień + zmniejszonego zużycia glukozy:
upload_2018-12-15_15-24-10.png
upload_2018-12-15_15-24-10.png (17.8 KiB) Przejrzano 5738 razy
Nic dziwnego, że naukowcy wskoczyli na cukier, który jest zły na wstrząs i istnieją badania wykazujące, że podawanie glukozy jest szkodliwe w okresie po wstrząśnieniu mózgu - badania te sugerują, że kwasy tłuszczowe Omega-3 lub Ketoza są lepsze. Po dłuższym spojrzeniu na ten problem i przeczytaniu pracy Peata doszedłem do wniosku, że gwałtowny wzrost metabolizmu glukozy wyczerpał mózg tiaminy. Z tego powodu dodawanie glukozy do tego systemu jest szkodliwe. Zwróć uwagę na ten ważny punkt, że nawet niewielki spadek tiaminy może powodować łagodną beri-beri, jeśli zostanie spożyta zbyt duża ilość glukozy (patrz to źródło) - osoby spożywające duże ilości cukru bez gęstej żywności z tiaminą mogą w rzeczywistości rozwinąć łagodną beri-beri, klasyczną niedobór tiaminy.

Na poparcie niedoboru tiaminy spowodowanego NIE przez niedożywienie, ALE przez hipermetabolizm (który zużywa zapasy tiaminy) mogłem znaleźć tylko ten artykuł z 1943 r. - który omawia, w jaki sposób hipermetaboliczny stan tyreotoksykozy może wyczerpać ciało tiaminy (papier jest załączony) .

Wniosek: większość sportowców ze wstrząsem mózgu ma wystarczającą ilość zapasów tiaminy w organizmie, aby szybko przezwyciężyć nagłe hipermetaboliczne zubożenie tiaminy w mózgu. Jednak u niektórych sportowców lub „zwykłych” osób, które są nieznacznie niedożywione, mózg po stłuczeniu może nie uzyskać szybko zastępczej tiaminy i mogą rozwinąć się długoterminowe objawy znane jako zespół pourazowy. Zastąpienie tiaminy, a następnie dieta wysokowęglowodanowa jest prawdopodobnie terapeutyczna, jeśli teza jest prawidłowa.

https://raypeatforum.com/community/atta ... pdf.11536/
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 wrz 2019, 13:31

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27312377

Clin Oral Investig. 2017 May;21(4):1309-1313. doi: 10.1007/s00784-016-1875-3. Epub 2016 Jun 17.
The influence of infantile thiamine deficiency on primary dentition.
Moskovitz M1, Dotan M2, Zilberman U3.

Wpływ dziecięcego niedoboru tiaminy na uzębienie pierwotne.

Abstrakt
CELE:
W niniejszym badaniu zbadano histologiczny i chemiczny wpływ dziecięcego niedoboru tiaminy (ITD) na rozwój szkliwa poprzez badanie złuszczonych zębów mlecznych od pacjenta, który był karmiony w pierwszym roku życia substytutem mleka z niedoborem tiaminy.

MATERIAŁY I METODY:
Zbadano skrawki ziemi pochodzące z sześciu złuszczonych zębów pierwotnych. Skrawki z mikroskopu świetlnego sfotografowano do analizy histologicznej. Obliczyliśmy czas, kiedy wystąpiły uszkodzenia związane z amelogenezą, a dane zostały zbadane krzyżowo z wywiadem medycznym pacjenta. Następnie zmierzyliśmy zawartość szkliwa w wapniu, fosforanie, tlenie, węglu i magnezie na dwóch liniach od połączenia szkliwa zębinowego (DEJ) do zewnętrznej powierzchni za pomocą spektrometru rentgenowskiego z dyspersją energii.

WYNIKI:
Stężenie węgla (materii organicznej) w szkliwie poporodowym było 2,37 razy wyższe w ITD, poziomy fosforanów były niższe, a poziomy magnezu i wapnia były zwykle wyższe w zębach ITD.

WNIOSEK:
Analiza chemiczna i histologiczna pozwoliła nam potwierdzić, że niedobór tiaminy w okresie niemowlęcym zaburzył amelogenezę poporodową i spowodował mniej zwapniałe szkliwo z wyższym poziomem materii organicznej. Większe poporodowe stężenie węgla i magnezu w szkliwie stwierdzone w ITD może wynikać z upośledzonej mineralizacji spowodowanej zaburzonym metabolizmem komórkowym lub pośrednim uszkodzeniem ameloblastów z powodu stanu fizycznego. Średni stosunek Ca / P w zębach ITD był wyższy niż średni stosunek w grupie kontrolnej wykazującej uszkodzony proces mineralizacji.


ZNACZENIE KLINICZNE:
Jest to prawdopodobnie pierwszy opis wpływu dziecięcego niedoboru tiaminy na amelogenezę, co skutkuje mniejszym uwapnieniem szkliwa.
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 wrz 2019, 13:37

https://raypeatforum.com/community/thre ... ion.28681/

Niedobór tiaminy prowadzi do zmniejszenia produkcji tlenku azotu

"ciekawe badanie z perspektywy Peata, biorąc pod uwagę wysokie NO nie zawsze jest dobrą rzeczą!

Niedobór tiaminy prowadzi do zmniejszenia produkcji tlenku azotu i zaburzeń czynności naczyń u szczurów. - PubMed - NCBI

KONTEKST I CELE:
Niedobór tiaminy jest schorzeniem, o którym wiadomo, że powoduje uszkodzenie układu nerwowego i sercowo-naczyniowego, ponieważ zakłóca metabolizm komórkowy. Dobrze wiadomo, że kontrola czynności naczyń jest w dużym stopniu zależna od produkcji tlenku azotu (NO) przez syntazy NO. Badania nad fizjologicznym znaczeniem sygnalizacji NO w warunkach niedoboru tiaminy są nieliczne. Niniejsze badanie miało na celu zbadanie, czy przewlekłe zmiany metaboliczne spowodują zmiany w odpowiedzi naczyń.

METODY I WYNIKI:
Usuwając tiaminę z diety, zaobserwowaliśmy zmniejszoną relaksację za pośrednictwem acetylocholiny i zwiększone zwężenie naczyń za pośrednictwem fenylefryny w aortach zawierających funkcjonalny śródbłonek. Usunięcie śródbłonka lub wstępne leczenie naczyń za pomocą l-NAME przywróciło skurczowe odpowiedzi do poziomu kontroli. I odwrotnie, indometacyna nie modyfikowała skurczów za pośrednictwem fenylefryny. Użyliśmy również mikrosensorów węglowych do ciągłego pomiaru produkcji NO in situ przy jednoczesnym pomiarze napięcia naczyniowego. Wyniki wykazały znaczny spadek produkcji NO. Analiza Western blot wykazała zmniejszoną ekspresję całkowitego eNOS w aorcie z niedoborem tiaminy w porównaniu z kontrolą. Krzywe stężenie-odpowiedź dla fenylefryny nie wykazały różnicy między grupą kontrolną a grupą z niedoborem w obecności i braku SOD lub Tyronu. DEA-NONOate dawcy NO wytwarzało zależną od stężenia odpowiedź relaksacyjną w naczyniach pozbawionych śródbłonka, które nie różniły się między szczurami kontrolnymi i pozbawionymi tiaminy.

WNIOSEK:
Niedobór tiaminy moduluje zależne od eNOS wytwarzanie NO, co prowadzi do zmniejszenia wazorelaksacji i zwiększenia odpowiedzi skurczowej w aorcie szczura.
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 wrz 2019, 14:02

https://raypeatforum.com/community/thre ... cer.21350/

Jakiś czas temu opublikowałem badanie samego Otto Warburga wykazujące, że niedobór tiaminy natychmiast aktywuje „metabolizm raka”.

Nowsze badania wykazały, że większość pacjentów z rakiem ma niedobór tiaminy.

Napisałem również o tiaminie jako inhibitorze anhydrazy węglanowej i będąc tak skutecznym jak DCA w hamowaniu nadmiernej glikolizy. Wszystkie te badania stanowią mocny argument za próbą zastosowania tiaminy w leczeniu raka, ale niestety, takie badanie ma zerową szansę na finansowanie w świecie zachodnim. Jednak nawet bez pełnego badania klinicznego istnieją badania przypadków u ludzi (poniżej), które pokazują, że bezpośrednie podanie tiaminy szybko zmniejsza wysoce złośliwy guz i inne przednowotworowe narośla. Autorzy uważają, że istnieją mocne dowody na rozwój raka spowodowany niedożywieniem i niedoborem witamin (zwłaszcza B1), a zatem podawanie witaminy B1 jest raczej oczywistym i (pozornie) skutecznym leczeniem raka.
Hej @aguilaroja, @Such_Saturation i @Amazoniac - Myślę, że może ci się spodobać to studium przypadku. Mam nadzieję, że będzie więcej badań nad tiaminą pochodzących z tej grupy.
Metodą podawania zastosowaną w tym badaniu było dożylne lub podskórne wstrzyknięcie w pobliżu miejsca guza. Chociaż takie podejście ma wyraźną korzyść, doustna tiamina może równie dobrze działać. Jak napisałem w innym wątku, japońskie badanie z lat 60. XX wieku wykazało, że doustne podawanie tiaminy przez 7 dni osiąga stężenia w 7. dniu, które są równoważne tej samej dawce podawanej IV. Po tych 7 dniach dalsze doustne stosowanie tej samej dawki utrzymuje stężenie i byłoby równoważne uzyskaniu tiaminy IV tej samej dawki. Tak więc dawkę 300 mg podaną podskórnie w tym badaniu można zastąpić 300 mg doustnej tiaminy przyjmowanej codziennie, aż guz zniknie.

„... Prawdziwy nowotwór zaobserwowano u 40-letniej gospodyni domowej z przedłużającym się ciężkim niedożywieniem w obozie. Podnosząc się z pozycji kucającej, zemdlała na ziemi, a prawa ręka złamała się. Rana złamania nie goiła się, lecz pęczniała stopniowo i stał się twardy i bolesny. Jego obwód osiągnął 30 cm w trzecim miesiącu po urazie. Film rentgenowski wykazał dużą promieniotwórczą i lekko mleczną masę z niszczącymi zmianami kostnymi i minimalnie zagojonymi tkankami osteoidów. Próbka z biopsji była ziarnista i nieelastyczna. Autentyczną diagnozą patologiczną była „złośliwość nowotworu” bez dalszej klasyfikacji. Ze względu na bardzo szybki przebieg i minimalną gojenie się tkanki ostoidalnej powinien to być osteolityczny kostniakomięsak, niezwykle złośliwy rak kości. Tiamina HCl 300 mg została podana podskórnie wokół masy bezpośrednio po biopsji Jej ogólny status znacznie się poprawił, a masa drastycznie skurczyła się w ciągu 2 dni. Obwód spadł z 30 do 20 cm, co odpowiada 50- 75% redukcja głośności. ”

„... Podsumowując, torbiel gruczołu podżuchwowego, torbiel Bakera i kostniakomięsak stwierdzono u pacjentów z ciężkim niedożywieniem, gdy ich długotrwały niedobór żywieniowy ulegał zaostrzeniu. Sama lokalna tiamina była dramatycznie skuteczna. Dlatego rodzi się pytanie, czy niedobór tiaminy jest główną przyczyną raka ”.
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 11 wrz 2019, 21:09

https://raypeatforum.com/community/thre ... ism.16786/

Tiamina: jeden z głównych czynników ograniczających prawidłowy metabolizm węglowodanów

"http://www.jbc.org/content/142/1/239.full.pdf

„Związek witaminy B1 z metabolizmem węglowodanów był jedną z najwcześniejszych obserwowanych funkcji witaminy. Problem był mniej lub bardziej stale badany do chwili obecnej, a większość dowodów wskazuje, że w niedoborze witaminy B1 występuje pewne zakłócenia w magazynowaniu glikogenu, hiperglikemii i charakterystyczne błędy w metabolizmie węglowodanów.

-
Przegląd biochemii, metabolizmu i korzyści klinicznych tiaminy (e) i jej pochodnych

„Ponieważ tiamina jest głównym czynnikiem metabolizującym glukozę, od dawna wiadomo, że spożywanie prostych węglowodanów, przetwarzanych w organizmie głównie na glukozę, automatycznie zwiększa zapotrzebowanie na dietetyczną tiaminę”.

„Stopniowo stało się oczywiste, że spożycie polerowanego ryżu spowodowało beri-beri i że zarodki otrębów ryżowych, jęczmień i czerwona fasola, gdy wzięte razem z polerowanym ryżem, zapobiegłyby tej chorobie. Funk i Cooper ostatecznie wyodrębnili substancję z polerowania ryżu i nazwali ją„ Vitamine ” Te wczesne badania ostatecznie doprowadziły do ​​odkrycia substancji czynnej i nazwano ją tiaminą ”.
[...]

Znaczne straty występują podczas gotowania lub innej obróbki cieplnej żywności.

Jest bardzo prawdopodobne, że wiele źle rozumianych obecnie symptomatologii, które reagują na leczenie składnikami odżywczymi, jest spowodowane przez mieszankę marginalnych klasycznych chorób żywieniowych, w tym beri-beri, pelagry i szkorbutu. Z naszego doświadczenia z pewnością jest prawdą, że objawy wynikające z dysfunkcji autonomicznej są zwykle odwracalne przez leczenie żywieniowe ”.

Badania zwłok sugerują, że TD [niedobór tiaminy] jest niedodiagnozowany w życiu, ponieważ klasyczne prezentacje kliniczne są albo rzadkie, albo nierozpoznane. Marginalny TD stwierdzono u 31%, a definitywny niedobór u 17% z 36 pacjentów z demencją, mieszkających w społeczności, przyjętych do ostrej jednostki geriatrycznej (32). Nie ma wątpliwości, że ciężki TD jest śmiertelny, ale niedobór brzeżny może powodować objawy, które są często mylone z chorobą funkcjonalną (1,28). Bardzo wczesny eksperyment na ludziach wykazał, że brzeżny niedobór wywołało wiele objawów, które w zwykłych warunkach klinicznych można by uznać za funkcjonalne z natury. Objawy szybko zniknęły po przywróceniu diety z wystarczającą ilością tiaminy (33). Badania na zwierzętach wykazały, że szczury rozwijają agresywne odruchy, gdy marginalny niedobór tiaminy jest wywołane eksperymentalnie (34,35). Żywa mysz, wprowadzona do klatki, w której trzymany był szczur z niedoborem tiaminy, zostałaby zabita, ale później zignorowany i nie skonsumowany. Trwała erekcja sugerowała zwiększoną aktywność autonomiczną. Możliwe, że może to być wskazówka dla źle rozumianego agresywnego zachowania człowieka ”.

„Chociaż pełny zakres współzależności składników odżywczych nie jest w pełni znany, z pewnością istnieją dowody na to, że aktywność tiaminy jest związana z innymi nie kalorycznymi składnikami odżywczymi. Na przykład niedobór wapnia i magnezu wpływa na dystrybucję tiaminy w wątrobie szczura (65), a magnez ma szczególnie istotna rola, ponieważ donosi się, że pogarsza niedobór tiaminy (66). Podawanie magnezu, wysokoenergetycznych fosforanów, piracetamu i tiaminy wpłynęło na aktywność transketolazy erytrocytów (67). Można wykazać, że fizjologiczne stężenie magnezu reguluje wiązanie TPP z przełącznikiem thiA RNA (68). ”

„Wydaje się, że nie ma wątpliwości, że występują nawracające choroby, które są źle interpretowane z powodu ogólnego braku rozpoznania leżącego u podstaw procesu metabolicznego. Na przykład niewielu lekarzy mogłoby pomyśleć, że nawracająca gorączkowa limfadenopatia byłaby czymkolwiek innym niż objawami wywołanymi przez infekcję. „

We wczesnych dniach badania związku TD z beri-beri anoreksja była ważnym klinicznym wskaźnikiem nasilenia choroby. Powrót apetytu zwiastował poprawę kliniczną (ryc. 1).”

„Zaburzenia neurologiczne u zwierząt zatrutych ołowiem, choć nie określone przez autorów, zaobserwowano u zwierząt z niedoborem tiaminy (90). Trzytygodniowe szczury Wistar traktowano ołowiem lub ołowiem plus tiaminą i porównano z grupą z niedoborem tiaminy. Tiamina zawartość i aktywność transketolazy w mózgu zostały znacznie obniżone przez zatrucie ołowiem i niedobór tiaminy W obu przypadkach obniżono progi drgawek stymulowanych elektrowstrząsami. Suplementacja tiaminy odwróciła te objawy i zmniejszyła stężenie ołowiu w mózgu w grupie leczonej ołowiem (90). i wsp. (91) badali względną skuteczność podawania EDTA tiaminy i / lub disodu wapnia w wydalaniu ołowiu u owiec obciążonych ołowiem. Stwierdzili, że tiamina zwiększa wydalanie ołowiu z organizmu i że ta cecha może być korzystna w terapii chelatacyjnej ”.

-
https://www.researchgate.net/publicatio ... rk_of_Life

„Pracownicy fabryki zjadali lunch między budynkami fabryki. Gdyby słońce zaszło i świeciło na korytarz, niektórzy pracownicy dostaliby pierwsze objawy choroby. Było oczywiste, że promienie słoneczne wystarczająco by je zestresowały, aby zainicjować te objawy Nic więc dziwnego, że etiologię na początku XX wieku, zanim jej związek żywieniowy stał się powszechny, uważano za zakażenie ”. (Słońce obniża poziomy tiaminy w organizmie)

„Wielu czytelników może być zdania, że ​​klasyczne formy chorób związanych z niedoborem składników odżywczych zniknęły na tle interesującej historii. To spowodowało, że większość współczesnych lekarzy zaniedbała ich różnorodne objawy, ponieważ wzbogacanie w witaminy wielu pokarmów automatycznie usuwa je z ich myślenia. na temat diagnostyki różnicowej. Należy podkreślić, że beri-beri jest chorobą, w której spożycie kalorii jest wysokie, szczególnie w postaci prostych pokarmów węglowodanowych, takich jak skrobia ”. „Brak zawartości witamin, zwłaszcza tiaminy, powoduje nieefektywny metaolizm oksydacyjny. Ponieważ mózg i serce mają wysokie zapotrzebowanie na tlen, łatwo jest zrozumiećten wpływ na mózg, układ nerwowy i serce ."

Typowe powiększenie serca, które można łatwo wykryć za pomocą rentgenografii klatki piersiowej, można łatwo pomylić z wirusową miokardiopatią i może nawet prowadzić do rozważenia przeszczepu serca, jeśli nie zostanie postawiona prawidłowa diagnoza”.

Platt, wczesny badacz, doniósł, że wiele ofiar miało normoglikemię i łatwo było je leczyć tiaminą (Platt 1967). Cięższe przypadki miały hiperglikemię i trudniej reagowały na tiaminę, podczas gdy inne miały hipoglikemię, a niektóre nie reagowały wcale na witaminę. Przypuszczalnie odzwierciedlałoby to nasilenie i chroniczność poniesionych zmian biochemicznych, co należy zauważyć, ponieważ hiperglikemia byłaby automatycznie uznawana za dowód cukrzycy we współczesnym świecie. Niektórzy pacjenci mieli achlorhydrię, a inni hiperchlorhydria. Co ciekawe, w trakcie leczenia tiaminą, osoby z achlorhydrią stały się hipochlorowodorowe przed ustaleniem normalnej zawartości kwasu. Dokładnie odwrotny efekt zaobserwowano u pacjentów z hiperchlorowodorem ”.

„[...] symptomatologia beri-beri jest niezwykle złożona i nie jest kwestią podania kilku miligramów tiaminy. W rzeczywistości zlikwidowanie objawów wymagało ogromnych dawek witaminy przez wiele miesięcy”.

„Ponieważ tak wiele różnych zdiagnozowanych stanów czasami reagowało na podanie tiaminy jako pojedynczej jednostki, zburzyło to powstający model choroby. Każda choroba jest badana w celu znalezienia leku, które jest specyficzne dla danego stanu, określanego czasem jako„ srebrna kula". Tiamina zapewniła reakcje objawowe w wielu różnych jednostkach chorobowych, wskazując, że zajmowała podstawową zmianę biochemiczną. Być może, ze stosunkowo nową eksplozją w terapii żywieniowej, można zacząć myśleć, że nasz model choroby jest katastrofalnie zły. Od czasu wyleczenia jest funkcją samego ciała, wszystko, czego potrzeba, to energia do spełnienia tej roli i wydaje się, że potrzebny jest nowy model choroby (Lonsdal 2006). ”

„Witaminy popadły we względną niechęć i nawet dzisiaj są często odrzucane przez lekarzy, którzy uważają ich zastosowanie farmaceutyczne za absurdalne. Dzieje się tak, ponieważ nawet obecne nauczanie często zapewnia koncepcję, że witaminy jako kofaktory działają tylko do ich minimalnych stężeń fizjologicznych. Dawki farmaceutyczne są uważane za odrzucone i wydalone bez rozważenia koniecznej naprawy uszkodzeń, które występują w wiązaniu enzym / kofaktor w wyniku przedłużającego się niedoboru. ”

„Naturalnie występująca witamina znajduje się w chudej wieprzowinie i innych mięsach, kiełkach pszenicy, wątrobie i innych organach mięsnych, drobiu, jajach, rybach, fasoli i grochu, orzechach i pełnych ziarnach. Produkty mleczne, owoce i warzywa nie są dobrym źródłem. RDA wynosi 0,5 mg na 1000 kcal. Chociaż może to być odpowiednie dla zdrowej osoby spożywającej zdrową dietę, może to być jedynie spożycie marginalne. Znaczne straty występują podczas gotowania lub innej obróbki cieplnej żywności. Związki polifenolowe w kawie i herbacie mogą dezaktywować tiaminę, aby intensywne używanie tych napojów mogło zagrozić odżywianiu tiaminy ”.

„Nie ma wątpliwości, że tiamina we wszystkich postaciach odgrywa istotną rolę w wielu różnych aspektach metabolizmu energetycznego, ponieważ katalizuje normalne zużycie tlenu. Jest to bardzo dobrze zilustrowane faktem omawianym w związku z objawami beri-beri , że stężenie tlenu w krwi tętniczej jest stosunkowo niskie, natomiast stężenie tlenu w krwi żylnej jest stosunkowo wysokie. Jest również całkiem jasne, że TPP jest prawdopodobnie czynnikiem ograniczającym szybkość wprowadzania pirogronianu do cyklu kwasu cytrynowego. Zatem oprócz porównania z świecą zapłonową silnik. można go również porównać do przepustnicy lub pedału przyspieszenia. ”

„Dwie publikacje stwierdziły, że suplementacja tiaminy ma łagodny efekt kliniczny w chorobie Alzheimera (AD), w której nieprawidłowość układu cholinergicznego jest częścią patofizjologii (Blass i wsp. 1988; Meador i wsp. 1993b). ”

„Kreatynuria została zauważona zarówno w beri-beri, jak i w eksperymentalnie wywołanym niedoborze tiaminy. Obserwacja na szczurach wykazała, że ​​kreatynuria wystąpiła w wyniku niedoboru kalorii w białku spowodowanego głodem eksperymentalnym. W przypadku anoreksji spowodowanej niedoborem tiaminy, kreatynoza wystąpiła znacznie wcześniej i była statystycznie większa koncentracja
(Lonsdale 1987). ”

Williams i in. 1943:
„Ciężka deprywacja tiaminy spowodowała depresyjne stany psychiczne, uogólnione osłabienie, zawroty głowy, ból pleców, ból mięśni, bezsenność, anoreksję, nudności, wymioty, utratę masy ciała, słabe napięcie mięśniowe, niskie ciśnienie krwi i bradykardię u osób w spoczynku. Podczas wysiłku, wystąpiło kołatanie serca i zaburzenia przedsercowe (pseudoangina). Obserwowano tachykardię i arytmię zatok. Badacze zgłosili zmiany elektrokardiograficzne i upośledzenie motoryki przewodu pokarmowego ”.
Umiarkowane, długotrwałe ograniczenie tiaminy, ale nie kalorii, spowodowało niestabilność emocjonalną, odzwierciedloną przez drażliwość, nastrój, kłótliwe zachowanie, brak współpracy, niejasne lęki i pobudzenie, depresję psychiczną, zmienne ograniczenie aktywności i liczne dolegliwości somatyczne”.
Wpływ na jeden podmiot, 48-letnią kobietę, został szczegółowo opisany po 120 dniach tego pozbawienia. Ciśnienie krwi wynosiło od 90 do 98, a rozkurczowe od 50 do 60 mm Hg. Tętno 50–60 uderzeń na minutę i było zaznaczono arytmię zatok. Bladość i zawroty głowy obserwowano, gdy wstawanie z pozycji siedzącej i wstawanie z pozycji w kucki można było osiągnąć tylko z pomocą. Odruchy ścięgien rzepki były hipoaktywne, ale można je było wzmocnić poprzez wzmocnienie i odruch ścięgna Achillesa. autorów zamieściło stwierdzenie, że objawy sugerujące dysfunkcję ośrodkowych i obwodowych szlaków nerwowych poprzedzone miesiącami rażącymi objawami dysfunkcji neurologicznej ”.

„Publikacja z 1962 r. (Bhuvaneswaran i Sreenivaran 1962) omawiała problemy stanów niedoboru tiaminy i ich leczenia. Cytowane w tym artykule jest odniesieniem do Yudkina, który” wykazał, że pomimo braku tiaminy szczury mogą przeżyć wiele miesięcy, jeśli węglowodany są wykluczone z diety. Zapalenie wielonerwowe i śmierć nastąpiły po dodaniu do diety zaledwie 5% węglowodanów „”.

Niedobór tiaminy jest związany ze zwiększoną zawartością kalorii w prostych węglowodanach i przyczyną tego katastrofalnego zagrożenia jakoniedożywienia wysokokalorycznego ”.”

„Kiedy kofaktor taki jak tiamina jest wymagany w dużych dawkach w celu wywołania funkcji enzymatycznej, określa się to mianem zależności. Jest to klinicznie zwodnicze, ponieważ nawet jeśli objawy są uważane za związane z działaniem kofaktora witaminy, fizjologiczna dawka„ brakującego ” witamina może być przepisywana na podstawie zrozumienia, że ​​będzie ona lecznicza. Gdy nie zaobserwuje się odpowiedzi klinicznej, terapeuta może dojść do wniosku, że koncepcja była błędna, a witamina została przerwana ”.

„[...] jakaś forma„ stresu ”inicjuje reakcję, gdy brakuje wydajności metabolicznej [.] Jest to koncepcja, która może mieć zastosowanie w wielu różnych warunkach, w których wydajność metaboliczna jest marginalna, na przykład z nadmiarem pustych kalorii w diecie."
Suplementy tarczycy, mnóstwo rafinowanych węglowodanów wraz z niedoborami, lekkie kąpiele, ćwiczenia, kazeina itp. Wszelkie bodźce bez odpowiedniego wsparcia.
Podejrzewam, że ludzie, którzy czują się lepiej, szukając ciemności, robią wszystko, co mogą i znają. To nie przypadek, że noszą także czarne i dużo ubrań. Jest to rodzaj ochrony w najlepszym wydaniu, tak wyrafinowany jak burtlan w tych spodniach, które nie dotykają butów podczas sesji zdjęciowej na prywatnym jachcie nr 4, który obecnie znajduje się w Saint-Tropez.

Znaczącym postępem w badaniach metabolizmu tiaminy w Japonii było odkrycie allitiaminy (Fujiwara 1965). Allicyna, związek nadający czosnkowi charakterystyczny zapach, jest wytwarzany z alliiny przez działanie alliinazy podczas mielenia świeżych cebul czosnkowych i koniugatów z tiaminą w środowisku alkalicznym z wytworzeniem allitiaminy (2'-metylo-4'amino-pirymidylo- (5 ') metyloformamino-5-hydroksy-2-pentenylo- (S) allilosiarczek). ”

-
Zespół refeedingowy - świadomość, zapobieganie i zarządzanie

Głód zwykle powoduje szereg niedoborów witamin. Najważniejszym z nich w odniesieniu do ponownego karmienia jest tiamina, ponieważ jest niezbędnym koenzymem w metabolizmie węglowodanów”.

-[...]

-
ESPN: 0-8247-0428-2

„Wszystkie opublikowane raporty wskazują, że beri-beri, stan kliniczny niedoboru tiaminy w populacjach azjatyckich, zawsze wiąże się z wysokim spożyciem węglowodanów i niewystarczającym spożyciem tiaminy (5,9,10,30,40–42).
Ostatnie badania w Tajlandii (10,43–46) i Japonii (47–49) potwierdziły, że niewystarczające spożycie tiaminy, któremu towarzyszy wysokie spożycie węglowodanów pochodzących ze zmielonego ryżu i rafinowanych węglowodanów, jest nadal główną przyczyną niedoboru tiaminy w populacjach azjatyckich. Na przykład ocena diety w wiosce w północno-wschodniej Tajlandii wielokrotnie wykazała, że ​​białka i spożycie energii przez mieszkańców wsi pochodzi głównie z diety opartej na ryżu; 78% ich spożycia energii stanowi węglowodan, pochodzący głównie ze zmielonego ryżu. Zmielony ryż jest złym źródłem tiaminy (Tabela 1), a około 85% jego zawartości tiaminy jest tracone, gdy woda, w której został namoczony, jest odrzucana (10,44,50,51). Zatem ich spożycie tiaminy jest niskie, np. 0,23 mg / 1000 kcal (44). Te dane dietetyczne są zgodne z wysoką częstością biochemicznego zubożenia tiaminy w tej populacji (10, 43, 44). Negatywny wpływ ATF na status tiaminy spowodowany spożyciem surowych sfermentowanych ryb i żujących orzechów betelowych wykazano również w północno-wschodnich Thais, podczas gdy nieodpowiedni status tiaminy wykryto również w północnych Thais, które regularnie żują sfermentowane liście herbaty (16).
Ponowne pojawienie się beri-beri w Japonii w latach 70. jest związane z wysokim spożyciem węglowodanów pochodzących z mielonego ryżu, makaronów instant i słodkich napojów gazowanych, w połączeniu z niskim spożyciem tiaminy (47–49) ”.

Tiamina jest stabilna przy kwaśnym pH i staje się niestabilna przy pH 7,0 lub wyższym. W praktyce gotowania dodanie wodorowęglanu sodu do zielonej fasoli i groszku w celu zachowania zielonego koloru lub do suszonej fasoli w celu ułatwienia zmiękczenia może prowadzić do dużych strat tiaminy (2). , 5). ”

Tiamina w tkankach związanych z białkami jest bardziej odporna na niszczenie termiczne niż wolna tiamina. Straty tiaminy podczas gotowania i puszkowania mięsa, pieczenia chleba i gotowania warzyw wynoszą 25–85%, 5–35% i 0 –60% odpowiednio. Różnica zależy od temperatury, czasu i rodzajów produktów spożywczych. ”

Tiamina jest trawiona resztkowym chlorem (0,2–2,0 ppm chloru) proporcjonalnie do wzrostu temperatury, pH i stężenia resztkowego chloru. Gdy ryż gotuje się w elektrycznym urządzeniu do gotowania ryżu, tiamina w ryżu jest usuwana przez resztki chloru. Kiedy ryż gotuje się w wodzie wodociągowej zawierającej 200 ng / ml chloru lub wodzie destylowanej bez chloru, straty tiaminy z ryżu wynoszą odpowiednio 56,5% i 32,2%.

Ponieważ tiamina jest dobrze rozpuszczalna w wodzie, podczas gotowania potraw występują znaczne straty tiaminy, gdy nadmierne zużycie wody jest następnie odrzucane. Około 85% tiaminy jest tracone przez usunięcie wody po namoczeniu ryżu (5,9, 10) Chociaż parzony ryż powoduje, że tiamina przemieszcza się z zewnętrznych warstw do wewnętrznych warstw jądra ryżu, co prowadzi do większej stabilności termicznej i mniejszych strat spowodowanych przemywaniem tiaminy, parzony ryż nie jest powszechnie dostępny ani powszechnie spożywany przez populacja azjatycka ”.

Przetwarzanie żywności w obecności tlenu lub innych utleniaczy może prowadzić do tworzenia siarczków i disiarczków tiaminy, tiochromu i innych produktów utleniania. Może to prowadzić do nieodwracalnej utraty aktywności tiaminy (2)”.

„Tiamina jest również niszczona przez promieniowanie rentgenowskie, promieniowanie γ i promieniowanie UV. Promieniowanie UV prowadzi do produkcji 2-metylo-4-amino-5-aminoetylopirymidyny (2).”

Siarczyny niszczą tiaminę. Siarczyny, które tworzą się podczas obróbki owoców podczas odwadniania za pomocą SO2, niszczą większość obecnej tiaminy (5)”.

Nadmierne spożycie alkoholu wiąże się z niedoborem tiaminy. Etanol podawany doustnie lub dożylnie hamuje wychwyt tiaminy w jelitach (2,5,12,13).” „Maksymalne wchłanianie 35S-tiaminy u alkoholików może wynosić zaledwie 1,5 mg, podobnie jak u pacjentów z resekcją jelit, u których zmniejszenie jest związane ze zmniejszeniem miejsc receptorowych (12)”.

Ciągłe spożywanie surowych ryb słodkowodnych z fermentacją lub bez, surowe skorupiaki i paprocie są czynnikami ryzyka rozwoju niedoboru tiaminy (5,9,10,14–16)”.

Badania na ludziach wykazały, że picie herbaty, żucie liści herbaty, picie kawy lub kawy bezkofeinowej oraz żucie orzechów betelowych prowadzi do biochemicznego wyczerpania tiaminy. Spożycie kwasu askorbinowego z preparatów farmaceutycznych lub z żywności poprawia status tiaminy u badanych (16,17) . ”
Niedobór tiaminy spowodowany przedłużonym spożywaniem herbaty u szczurów został odwrócony poprzez zaprzestanie spożywania herbaty; aktywność tiaminy w mózgu i transketolazy w mózgu i krwi została przywrócona do normalnego poziomu w ciągu tygodnia, podczas gdy czas wymagany do pełnego przywrócenia aktywności dehydrogenazy pirogronianowej i α-ketoglutaranu to około 2 tygodnie ”.

Szczury z niedoborem folianu absorbują tiaminę mniej skutecznie niż kontrole karmione obiema wit. (20). Z tych danych wynika, że folian może odgrywać rolę w utrzymaniu integralności aktywnego procesu transportu tiaminy (13). Osobnicy z niedoborem kwasu foliowego lub białka wykazują znaczne zmniejszenie maksymalnego wchłaniania 35S-tiaminy. Interakcję niedożywienia białkowo-energetycznego i absorpcji tiaminy wykazuje wzrost maksymalnego wchłaniania 35S-tiaminy u niedożywionych alkoholików, ze zmniejszoną maksymalną absorpcją tiaminy po korekcie niedożywienia białkowo-energetycznego (21). "@Whodathunkit

https://raypeatforum.com/community/thre ... 786/page-2

UWAGI DOTYCZĄCE ZNISZCZONEJ TIAMINY (WITAMINA B1) U CZŁOWIEKA

Niektóre wybrane części:

Ogólnie rzecz biorąc, bardziej aktywni pacjenci jako pierwsi doświadczyli objawów [niedoboru]. Nieprawidłowości ostatecznie zauważone u wszystkich pacjentów, którzy zostali pozbawieni tiaminy na kilka tygodni, to: depresyjne stany psychiczne, uogólnione osłabienie, zawroty głowy, ból pleców, ból mięśni, kołatanie serca, duszność i niepokój przedsercowy (pseudoangina) podczas wysiłku, bezsenność, anoreksja, nudności, wymioty, utrata masy ciała, atonia mięśni, bardzo niewielka szorstkość skóry, słabe dźwięki serca, obniżone ciśnienie krwi i bradykardia odpoczynek z częstoskurczem i arytmią zatok przy wysiłku. We wszystkich przypadkach aktywność fizyczna znacznie się zmniejszyła. Rzadziej obserwowano stany apatii, przebudzenie trendów psychotycznych, trudności z myśleniem i pamięcią, światłowstręt, ból głowy, wzdęcie brzucha, uczucie zimna i ciepła , pieczenie podeszew stóp, drętwienie nóg, zmęczenie mięśni oka, tkliwość mięśni łydek i przygnębione ścięgno zgina się. ”

„We wszystkich przypadkach zdolność do pracy, mierzona za pomocą skalibrowanego urządzenia do ćwiczeń na klatkę piersiową, spadała stopniowo w okresie ograniczonego przyjmowania tiaminy (ryc. 1). Powstały nieprawidłowości elektrokardiograficzne. Polegały one na zmniejszeniu amplitudy wszystkich kompleksów i szczególnie fale prowadzące do klatki piersiowej. W niektórych przypadkach fale stały się izoelektryczne lub płytko odwrócone (ryc. 2).

U 3 z 4 badanych, którzy przez dłuższy czas otrzymywali dietę ubogą w tiaminę, krzywe cukru we krwi (metoda Millera i Van Slyke5) stały się typami cukrzycy (ryc. 3), a wartości stężenia substancji wiążących wodorosiarczyn we krwi (metoda Clifta i Cooka 6) oraz dla kwasu mlekowego (metoda Millera i Muntza 7) we krwi podwyższano nieregularnie przed, ale szczególnie po wysiłku (ryc. 4) We wszystkich przypadkach kwasowość żołądka, oznaczoną testowy posiłek zawierający 100 cm3 7-procentowego roztworu alkoholu został zmniejszony, a motoryka przewodu pokarmowego wykazana po badaniu rentgenowskim po zaburzeniu posiłku barowego (ryc. 5). ”

„Obserwowano subiektywną poprawę w każdym przypadku w ciągu kilku godzin po pierwszym wstrzyknięciu 1 mg chlorowodorku tiaminy. Nudności i wymioty ustały; jedzenie, które wcześniej buntowało się u pacjenta, było spożywane bez namysłu; zmęczenie zniknęło; aktywność została wznowiona, apatia została zastąpiona żywym zainteresowaniem pracą na oddziale i bieżącymi wydarzeniami. W ciągu osiemnastu dni (od 9 do 26 marca włącznie), w których podanie chlorowodorku tiaminy stanowiło jedyną dokonaną zmianę, zniknęły wszystkie oznaki i objawy związane z okresem ograniczenia tiaminy Elektrokardiogramy stały się normalne; poprzednio cukrzycowa krzywa tolerancji cukru została zastąpiona krzywą normalną; poprzednio nieprawidłowe wartości dla substancji wiążących wodorosiarczyn i kwasu mlekowego zostały zastąpione normalnymi wartościami, a poprzednio spowolnioną ruchliwość przewodu pokarmowego zastąpiono normalna aktywność, jednak w przypadku 1 obniżone odruchy ścięgien i osłabienie mięśni łydek utrzymywał się w malejącym stopniu przez kilka tygodni ”.

U [dwóch] pacjentów przyjmowanie mniej niż 0,95 mg tiaminy dziennie wiązało się ze zmęczeniem, drażliwością, słabym apetytem, ​​bezsennością, bólem mięśni i zaparciami. Z drugiej strony uczucie niezwykłego samopoczucia związane z niezwykłym wytrzymałość i przedsiębiorczość towarzyszyły okresowi (od 7 do 26 marca), w którym spożycie tiaminy było na poziomie 2 mg. dziennie [”były uderzająco bardziej czujne i uważne, a ich wyniki z ćwiczeniem masy klatki piersiowej były znacznie bardziej zadowalające niż to było początkowo "]. Potem nastąpiło rozczarowanie, gdy spożycie tiaminy zostało zmniejszone przez zastąpienie rutynowej diety szpitalnej podstawową dietą, którą uzupełniono chlorowodorkiem tiaminy. Zmiana w tym czasie była tak uderzająca, że ​​1 pacjent błagał powrócić do podstawowej diety ”.

Stanowi to mocny dowód na to, że dieta instytucjonalna, która według obliczeń zawierała około 0,6 do 0,8 mg tiaminy dziennie, zapewniała mniej niż optymalną dawkę tiaminy”.

„Kolejnym wnioskiem sugerowanym przez nasze obserwacje jest to, że pojedyncze wycofanie tiaminy z diety nie powoduje beri-beri”.

„Niemniej jednak jesteśmy pod wrażeniem stopnia osłabienia wywołanego odosobnionym odstawieniem tiaminy. Zmęczenie, ospałość i utrata zainteresowania jedzeniem rozwijały się wcześnie i stopniowo rosły wraz z wydłużaniem się okresu niedoboru, aż do poziomu nietolerancji pokarmowej. ta nietolerancja, że ​​niekontrolowane wymioty, nawet po karmieniu przez zgłębnik i pozajelitowym wstrzyknięciu roztworów chlorku sodu i dekstrozy, automatycznie doprowadziły do ​​zakończenia obserwacji. Czas pojawienia się objawów i czas wystąpienia ciężkich objawów różniły się między badanymi i wydawały się odnosić się do aktywności fizycznej. Badani, którzy byli bardziej aktywni, wcześniej wykazywali objawy i byli później poważniej dotknięci niż inni, którzy od początku byli mniej energiczni. Częściowo również mógł być widoczny wpływ sezonowy. Okres ograniczenia tiaminy we wcześniejszych badaniach rozpoczął się 4 kwietnia 1939 r. I trwał do 30 sierpnia (sto czterdzieści siedem dni), zanim nasilenie anoreksji i wymiotów spowodowało konieczność jej zakończenia. W podanym tu badaniu okres ograniczenia tiaminy rozpoczął się 12 grudnia 1939 r. I trwał tylko do 9 marca 1940 r. (Osiemdziesiąt osiem dni), zanim wymioty stały się równie niepokojące. Co więcej, żaden z 4 uczestników wcześniejszego badania nie ujawnił żadnych wyraźnych dowodów niedoboru aż do czterech lub pięciu tygodni ograniczonego przyjmowania tiaminy, podczas gdy u wszystkich 6 uczestników niniejszego badania objawy wystąpiły w ciągu dziesięciu do czternastu dni. Różnica była uderzająca. Sugeruje to, że większy całkowity metabolizm wywołany niską temperaturą lub zmiennością pogody doprowadził do stosunkowo większego zapotrzebowania na tiaminę w okresie drugiego badania ”.

Choroba wywołana izolowanym ograniczeniem tiaminy w niewielkim stopniu przypomina zaburzenie, które dyskryminujący psychiatra określa jako neurastenię. Różni się od histerii, stanów obsesyjno-kompulsyjnych, nerwicy lękowej i innych stanów, które niedyskryminujący lekarz często łączyłby z neurastenią pod takimi nazwami jako przewlekłe wyczerpanie nerwowe lub nerwica czynnościowa. Zatem prawidłowo zdefiniowana neurastenia może być mniejszą nieprawidłowością funkcjonalną niż przypuszczano i może zależeć od niewłaściwego odżywiania neuronów ”.

Achlorhydria lub podchloryn, który był stały u naszych pacjentów w okresie, w którym ograniczono tiaminę, jest również częstym towarzyszeniem neurastenii. Zaparcia stały się regułą u naszych pacjentów; biegunka była rzadka lub przemijająca. Możliwe, że długotrwałe stosowanie środków katartycznych wyjaśnia biegunka i „śluzowe zapalenie jelita grubego”, które często występują u pacjentów z neurastenią. Wyjaśnienie zaparć znaleziono w powolnym opróżnianiu żołądka i powolnej ruchliwości jelit ”.

Pod koniec okresu pozbawienia tiaminy obraz kliniczny prezentowany we wszystkich naszych przypadkach był obrazem jadłowstrętu psychicznego, a ten stan, w jakim się go klinicznie napotyka, jest zwykle końcowym etapem cięższej neurastenii”.


"Drożdże piwne to nie tylko dobre źródło tiaminy, ale także dobre źródło chromu.
Chrom jest potrzebny trzustce i do działania insuliny.
Wpływ suplementacji pikolinianem chromu na trzustkę i makroangiopatię u szczurów z cukrzycą typu II. - PubMed - NCBI
Dr Peat wielokrotnie wspominał przez lata sukces swojego ojca z drożdżami Brewera. Wielokrotnie wyrażał również zaniepokojenie wysoką zawartością fosforu przy użyciu drożdży piwowarskich w perspektywie długoterminowej.

Ray Peat, doktor nauk -o drożdżach piwowarskich - Functional Performance Systems (FPS)
Drożdże piwowarskie są z powodzeniem stosowane w leczeniu cukrzycy. W latach 30. mój ojciec miał ciężką cukrzycę, ale po kilku tygodniach życia na drożdżach piwowarskich wyzdrowiał i nigdy nie miał żadnych dalszych dowodów na cukrzycę. Oprócz wysokiej zawartości witaminy B i białka, drożdże są niezwykłym pokarmem, który należy oszczędnie spożywać, ze względu na wysoki stosunek fosforu / wapnia, wysoki stosunek potasu do sodu i wysoką zawartość estrogenu. Produkujące insulinę komórki beta trzustki mają receptory estrogenowe, ale nie znam żadnych nowych badań dotyczących tego aspektu terapii drożdżowej ”.

W tym wątku pojawiły się obawy dotyczące chromu i suplementacji chromem:
Suplementy diety z chromem mogą być rakotwórcze

Gęstość kości: po pierwsze nie szkodzić [nacisk kładziony jest przez doktora Peata]
„28. Med Hypotheses 1995 Sep; 45 (3): 241-6. Anaboliczne działanie insuliny na kości sugeruje rolę pikolinianu chromu w zachowaniu gęstości kości. McCarty MF. „Fizjologiczne poziomy insuliny zmniejszają zdolność PTH do aktywacji kinazy białkowej C w osteoblastach, co sugeruje, że insulina może być fizjologicznym antagonistą resorpcji kości. Ponadto wiadomo, że insulina promuje wytwarzanie kolagenu przez osteoblasty. ”[Myślę, że chrom jest zbyt toksyczny, aby można go było stosować jako suplement.]”
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 11 wrz 2019, 21:58

Ksiązka Derricka Lonsdale'a po ang.

https://soilandhealth.org/wp-content/up ... 173.B1.pdf
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 11 wrz 2019, 23:21

Kroplówka z kokarboksylazą

https://www.drmajewska.com/leczenie/zab ... ina-b1-192

http://www.zachowajrownowage.pl/wp-cont ... iamina.pdf

https://biofiton.eu/glossary/tiamina/?lang=pl

" działa synergicznie z tyroksyną i insuliną, pobudza wydzielanie hormonów gonadotropowych. Tiamina przyspiesza gojenie się ran i wykazuje działanie uśmierzające ból."
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 06 paź 2019, 13:39

https://www.amazon.com/Epigenetics-Gene ... 1590791495

komentarz
"Osobiście przeczytałem wyniki badań wielu naukowców i lekarzy, którzy określili miażdżycę jako „szkorbut serca” i zastoinową niewydolność serca na niedobór B1 - niedobór tiaminy (znowu to Beri-beri!). W Epigenetics Wallach opowiada o przeprowadzeniu sekcji zwłok u małpy Rhesus, zauważając, że zmiany trzustkowe były typowe dla mukowiscydozy u ludzi - jednak CF jest rzekomo defektem genetycznym TYLKO U LUDZI. Istnieją nawet badania łączące stwardnienie rozsiane z toksycznością ołowiu, którą żelazo może nieco złagodzić ...

[...]

Czy wiesz, że co roku wszystkie delfiny umierały z powodu zastoinowej niewydolności serca w Shedd's Aquarium w Chicago? Po interwencji Wallacha, po zmianie pokarmu delfina w celu skorygowania niedoboru tiaminy (beri-beri), problem ten całkowicie zniknął.
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 11 lis 2019, 20:30

https://raypeatforum.com/community/thre ... ncy.28866/

Linki do badań udar mózgu do niedoboru witaminy B1
Dyskusja w „Studiach naukowych” rozpoczęta przez haidut, 10 maja 2019 r.

"Badanie było obserwacyjne, ale jestem skłonny dostrzec przyczynową rolę niedoboru w udarze mózgu. Moja skłonność wynika z tysięcy badań interwencyjnych z witaminą B1 w leczeniu wielu problemów neurologicznych, w tym przyspieszenia powrotu do zdrowia po udarze. Ponadto przewlekłym alkoholikom, którzy się wycofują, rutynowo podaje się witaminę B1 w szpitalach w postaci tzw. „banana bag”, a ci leczeni alkoholicy rzadko mają udar, przynajmniej podczas pobytu w szpitalu. Dla porównania, nieleczeni alkoholicy podczas odstawienia mają wielokrotnie większą szansę na udar. Biorąc pod uwagę ważną rolę witaminy B1 w wytwarzaniu energii, badanie wcale nie jest zaskakujące, ale zawsze dobrze jest widzieć, gdy medycyna zmierza we właściwym kierunku. Co ciekawe, niektóre z kluczowych objawów niedoboru witaminy B1 są również kluczowymi objawami udaru - tj. ataksja, drętwienie, neuropatia itp. W ramach dalszych badań chciałbym również zobaczyć badanie dotyczące NAD / NADH i udaru mózgu, biorąc pod uwagę ten stosunek wiadomo, że jest kilkakrotnie niższy u alkoholików.

Badanie łączy niedobór witaminy B1 z udarem mózgu Specjalistyczne dialogi medyczne

„... Wczesna analiza danych trwającego badania przeprowadzonego przez dr Mansouriana w szpitalu rehabilitacyjnym Vanderbilt Stallworth wykazała, że ​​10% pacjentów po udarze ma niedobór tiaminy, a 50% ma niedobory graniczne. Witamina B1 jest niezbędną witaminą dla rozwoju i utrzymania układu nerwowego. Wcześniejsze badania wykazały, że niedobór witaminy B1 jest powszechny u osób cierpiących na alkoholizm, zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego, HIV / AIDS lub niedobór genetyczny. Istnieje wysokie ryzyko wystąpienia objawów takich jak splątanie, obwodowa neuropatia, ataksja, drętwienie lub inne ”.

„... Witamina B1 jest również znana jako tiamina, która pomaga organizmowi wytwarzać energię poprzez konwersję węglowodanów. Zwłaszcza dostarcza energii do mózgu. Witamina B1 jest obecna w produktach spożywczych, takich jak produkty pełnoziarniste, takie jak chleb, płatki zbożowe, ryż, i mąka, rośliny strączkowe i groszek, orzechy i nasiona. Pełni kluczową funkcję w metabolizmie aminokwasów, tłuszczów i węglowodanów oraz ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Rzadkie choroby, takie jak Wernicke-Korsakoff, zespół Leigha, neuropatia wzrokowa i choroba syropu klonowego są związane z niezdolnością organizmu do stosowania tiaminy nawet przy odpowiedniej diecie. Mansourian i jego zespół prowadzą obecnie retrospektywną analizę 200 pacjentów po udarze w ciągu jednego roku. Badanie oceni poziomy tiaminy i przyjrzy się funkcji poznawczej, długość pobytu, równowaga i inne zmienne, rozkładające populację według głównych prawdopodobnych przyczyn, takich jak stosowanie leków moczopędnych, dieta, wysokie spożycie alkoholu, celiakia bypass żołądka."

"Osoby z problemami jelitowymi nie wchłaniają dobrze tiaminy i nawet jeśli ich poziom we krwi jest prawidłowy, nadal korzystają z dodatkowej tiaminy. Niektóre osoby nie mogą również przekształcić tiaminy Hcl z diety / suplementu w aktywną formę TPP, ponieważ zależy to od syntezy ATP. W takim przypadku przyjmowanie tiaminy z niacynamidem, błękitem metylenowym, tarczycą itp. Może pomóc w przekształceniu jej w formę aktywną."
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 21 lis 2019, 22:53

https://raypeatforum.com/community/thre ... ells.4947/

Tiamina (B1) może zmniejszać zawartość PUFA w komórkach
Dyskusja w „Studiach naukowych” rozpoczęta przez haidut, 8 października 2014 r.

Badanie nie dotyczyło komórek ludzkich, ale przytacza kilka innych badań wykazujących podobne efekty, więc interesujące byłoby wykopanie więcej. Tiamina obniżyła również całkowitą zawartość lipidów, a nie tylko poziomy PUFA, co może być dodatkową korzyścią.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/856287

„... Skład lipidowy komórek Saccharomyces carlsbergensis 4228 wyhodowanych tlenowo w obecności tiaminy i nieobecności pirydoksyny był znacząco różny od składu komórek wyhodowanych bez dodania obu czynników wzrostu. Oprócz poprzednich obserwacji wykazujących zmniejszenie poziomy nienasyconych kwasów tłuszczowych (Nishikawa, Y., Nakamura, I., Kamihara, T. i Fukui, S. (1974) Biochem. Biophys. Res. Commun. 59, 777-780) i brak zymosterolu i ergosterolu ( Nagai, J., Katsuki, H., Nishikawa, Y., Nakamura, I., Kamihara, T. and Fukui, S. (1974) Biochem. Biophys. Res. Commun. 60, 555-560), tiamina stwierdzono, że hodowane komórki zawierają niski poziom całkowitej ilości lipidów, steroli (szczególnie w postaci estrów), triacylogliceroli i fosfolipidów ogółem. ”

Jest to zgodne z myślami doktora Peata. Zamieściłem cytat w jakimś dokumencie google, który został utworzony przez grupy Facebooka Ray Peat, ale zapytałem dr Peata longggg temu o „detoksykację PUFA”, a on powiedział, że wapń i tiamina mogą pomóc w ich wydalaniu z tkanek.

https://raypeatforum.com/community/thre ... deos.9522/

Tiamina (b1) odwraca chorobę Parkinsona u ludzi - filmy przed / po
Dyskusja w „Studiach naukowych” rozpoczęta przez pana Rossiego, 7 lutego 2016 r.

https://raypeatforum.com/community/thre ... mans.8305/
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 23 lis 2019, 21:28

https://raypeatforum.com/community/thre ... iver.6868/

Witaminy B1 i B2 są wymagane do inaktywacji estrogenu przez wątrobę
Dyskusja w „Studiach naukowych” rozpoczęta przez haidut, 30 maja 2015 r.

'Członkowie forum poprosili o usunięcie witaminy z preparatu Energin, a także nie skupiali się zbytnio na jego efektach. Jednak to starsze badanie, które również przytacza inne badania, przypomina nam, że tiamina (B1) i ryboflawina (B2) są NIEZBĘDNE / OBOWIĄZKOWE, aby wątroba mogła właściwie inaktywować estrogen i wydalać go. [/b]Bez wystarczającego OBIEGU tych witamin inaktywacja estradiolu nie występuje. Innymi słowy, niedobór jednego z nich skutecznie przerywa proces inaktywacji estradiolu.
Większość lekarzy mówi tylko o tiaminie w kontekście choroby beri-beri, a ja osobiście nie znam żadnego lekarza, który uważałby, że niedobór ryboflawiny jest możliwy we współczesnych czasach. Mając to na uwadze, zastanawiam się, ile symptomów beri-beri i stanów alkoholowych, takich jak encefalopatia Wernicke-Korsakoff (obie spowodowane przez niedobór tiaminy), faktycznie są objawami toksyczności estrogenu. Zauważ, że to z mojej strony czysta spekulacja, ale wiadomo, że przynajmniej choroba alkoholowa wiąże się z nagromadzeniem estrogenu z powodu uszkodzenia wątroby przez alkohol.
W każdym razie badanie (i inne, które przytacza) wykazało, że B1 i B2 są niezbędne, ale inne witaminy nie są.
Oto cytaty opisujące obie grupy.

http://www.jbc.org/content/154/1/79.full.pdf

„... Nasze wyniki wyraźnie pokazują, że spośród testowanych witamin ryboflawina i tiamina są niezbędne
metabolizm estradiolu przez plasterki wątroby. Inaktywacja estradiolu zależy od stężenia tych witamin w wątrobie. ”

„... W tej kategorii„ nieskutecznych ”witamin są pirydoksyna, kwas pantotenowy, biotyna i witamina A (tabela VI).”

"być może ci, którzy już są podatni na dominację estrogenów, wyjaśnią rzekomo rzadki niedobór tiaminy. wydaje się również, że kawa wyczerpuje również tiaminę."

"Ponad rok temu opublikowałem kilka badań na temat tiaminy w leczeniu zmęczenia u osób ze stwardnieniem rozsianym lub Chronem. W badaniach stwierdzono, że wszyscy badani pacjenci mieli prawidłowy poziom tiaminy we krwi, ale nadal silnie reagowali na suplementację. Tak więc, ponownie, zgodnie z punktem Peata, krew jest bardzo słabym wskaźnikiem tego, co dzieje się w komórce. Badania wykazały, że w przypadku tych chorób istotne jest nasycenie komórkowe tiaminy, a także teoria, że znaczna część ludzi ma prawdopodobnie niedobór funkcjonalny witamin z grupy B, chociaż mogą wykazywać normalny poziom we krwi."
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 gru 2019, 22:28

Benfotiamine można skutecznie dotsarczać transdermalnie

https://raypeatforum.com/community/thre ... ine.31947/

Miejscowe podawanie benfotiaminy
Dyskusja w „B1” rozpoczęta przez Evgenija, Dzisiaj o 5:25.

Streszczenie Cele Kumulacja zaawansowanych punktów końcowych glikacji jest przyczyną rozwoju obwodowej neuropatii cukrzycowej, która jest częstym powikłaniem cukrzycy. Doustne podawanie benfotiaminy (BFT) wykazało pewne przedkliniczne i kliniczne obietnice w leczeniu obwodowej neuropatii cukrzycowej. Celem tego badania była ocena metody transdermalnego dostarczania BFT jako możliwej, realnej drogi podawania w leczeniu obwodowej neuropatii cukrzycowej.

Metody Pojedyncze podanie 10 mg BFT zostało podane miejscowo świnkom morskim. Poziomy tiaminy (T), monofosforanu tiaminy, difosforanu tiaminy, S-benzoilotiaminy i BFT zmierzono we krwi, skórze i mięśniach w różnych punktach czasowych w ciągu 24 godzin.

Wyniki W 24-godzinnym punkcie czasowym, po pojedynczej dawce BFT, poziom T został zwiększony 109 we krwi, ponad 79 w skórze i prawie 49 w mięśniach w porównaniu do zwierząt nieleczonych. Całkowita zawartość T (całkowita) wzrosła o 79 we krwi, 179 w skórze i 39 w mięśniu w porównaniu do zwierząt nieleczonych.

Wnioski Ten silny wzrost poziomu T w tkankach i związane z nim poziomy pochodnych metabolicznych stwierdzone we krwi i tkankach lokalnych po pojedynczej dawce wskazują, że miejscowo stosowany BFT może być opłacalny i korzystny
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 27 sty 2020, 23:06

Czy choroba lokomocyjna też jest związana z wit.B1? Przy takiej diecie ta pacjentka miała więcej niedoborów...
Z drugiej strony , jeśli to w.B1 pomogła to nie zaszkodzi mieć tego na uwadze.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30092713

Nutr Neurosci. 9 sierpnia 2018: 1-3. doi: 10.1080 / 1028415X.2018.1507964. [Wydanie elektroniczne przed papierowym]
Brakujące wczesne oznaki niedoboru tiaminy. Przypadek związany z dietą wyłącznie płynną.
Karakonstantis S1, Galani D1, Korela D1, Maragou S1, Arna D1, Basta M2.
Informacje o autorze
Abstrakt
TŁO:
Encefalopatia Wernickego (WE) występuje głównie u pacjentów alkoholowych. Niewiele przypadków opisywało tę diagnozę w wyniku diety. Diagnoza jest często pomijana lub opóźniana, co powoduje trwałe i poważne następstwa neurologiczne, a nawet śmierć. Typowe objawy neurologiczne mogą być nieobecne lub nieobecne we wczesnych stadiach niedoboru tiaminy. Opis przypadku; 23-letnia kobieta zgłosiła się do szpitala z dezorientacją, obustronnym porażeniem odbytnicy i ataksją. Na podstawie typowej triady neurologicznej podejrzewano WE. MRI mózgu było również typowe dla WE. Szybką poprawę kliniczną zaobserwowano w ciągu kilku dni po dożylnej suplementacji tiaminy. Szczegółowa historia medyczna ujawniła, że ​​w ciągu ostatnich 3 miesięcy stosowała dietę wyłącznie płynną i zrzuciła około 30 kg. W tym czasie wielokrotnie odwiedzała oddział ratunkowy z powodu zmęczenia, nudności i wymiotów.

WNIOSEK:
Lekarze wymagają wysokiego poziomu podejrzeń, aby uznać, że zmęczenie, nudności i wymioty mogą oznaczać wczesne objawy niedoboru tiaminy u pacjentów zagrożonych niedoborami żywieniowymi. W takich przypadkach uzasadniona może być empiryczna suplementacja tiaminy.
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 18 mar 2020, 22:18

http://evolutionarypsychiatry.blogspot. ... amine.html

"Odżywcza bomba mózgowa - niedobór tiaminy
[…]

Więc kogo to obchodzi, jeśli nie otrzymasz wystarczającej ilości tiaminy? Jak wiemy, twój mózg kocha energię. Podobnie jak reszta nerwów. Dobra stara witamina B1 jest kofaktorem dla zillionów reakcji energetycznych. Jeśli spalasz glukozę, desperacko potrzebujesz swojej tiaminy. Cytując Harrison's Principles of Internal Medicine, 14. wydanie (tak, jestem stary, strona 2455):

Tiamina jest kofaktorem kilku enzymów, w tym transketolazy, dehydrogenazy pirogronianowej i dehydrogenazy alfa-ketoglutarowej. Niedobór tiaminy powoduje rozproszony spadek wykorzystania glukozy w mózgu i powoduje uszkodzenie mitochondriów… mikroskopia elektronowa wykazuje rozpad mitochondriów, zlepianie się chromatyny i obrzęk neuronów degenerujących… zgodnie z ekscytotoksycznością.

Yikes! Nawet jeśli większe słowa są tajemnicze, zapewniam cię, że obraz jest bardzo zły. Umierające, gnijące neurony i smokey ruiny twojego cennego mózgu. Niektóre obszary mózgu, takie jak ciała suteczkowate i części móżdżku, wydają się szczególnie wrażliwe, ponieważ mogą mieć największe wykorzystanie glukozy w mózgu. Serce, które samo w sobie jest energochłonnym człowiekiem, jest również podatne na niedobór tiaminy. Objawy układu nerwowego wynikające z niedoboru tiaminy są również nazywane „suchymi beri-beri”, podczas gdy zajęcie układu sercowo-naczyniowego jest znane jako „mokry beri-beri” lub „astma marynarza”.

Jakie są objawy? Klasycznie triada kliniczna to paraliż niektórych mięśni ruchów gałek ocznych zwany „oftalmoplegią”, problemy z równowagą i chodzeniem (często szeroko zakrojony chód) znany jako „ataksja” i splątanie. Tylko 1/3 pacjentów zaprezentuje się we wszystkich trzech przypadkach - większość z nich jest bardzo zdezorientowana, nieuważna, a czasem pobudzona. Jeśli na pogotowiu pojawi się pacjent z głębokim niedoborem tiaminy i otrzyma prosto kroplówkę D5 IV (D oznacza dekstrozę - która jest w zasadzie glukozą) - to pogorszy problem i pogorszy objawy - które mogą obejmować otępienie, śpiączkę i śmierć. (Doktorzy i pielęgniarki ER naprawdę starają się nie zabijać ludzi, dając im standardowe IV na pogotowiu). Dlatego ktoś z historią alkoholizmu otrzyma zamiast tego „żólty worek” - który zawiera kwas foliowy, 100 mg tiaminy, magnez i roztwór multiwitaminowy, zamiast przezroczystego jak większość roztworów IV (stąd nazwa). Ostry niedobór tiaminy (encefalopatia Wernike) można wyleczyć za pomocą 50 mg tiaminy dziennie, aż do wznowienia normalnego jedzenia.

Przewlekły niedobór tiaminy nie jest uleczalny i może prowadzić do szczególnego rodzaju zespołu mózgu zwanego psychozą Korsakoffa. Dotknięci będą mieli słabą pamięć i konfabulują jak szaleni - to znaczy zadajesz mu pytanie, a on nie zna odpowiedzi, ale wymyśli jedno!

Cóż, większość z was, którzy nie są członkami antycznej marynarki wojennej świata, a także bez 17-letniego kotła, nie ma nawyku dziennego ani innych niedoborów genetycznych szlaku pentozo-fosforanowego, nigdy nie doświadczy tak poważnego niedoboru tiaminy, że wystąpią tak dramatyczne objawy. Ale przypadek witaminy B1 służy zilustrowaniu znaczenia właściwego odżywiania dla naszych nogginów, aby działały poprawnie."
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 30 kwie 2020, 09:22

https://polish.mercola.com/sites/articl ... aminy.aspx

"W skrócie
Zespół niedoboru tiaminy (witaminy B1) (choroba beri-beri) ma wiele podobieństw do sepsy – głównej przyczyny śmierci z powodu COVID-19 – a niedobór tiaminy występuje stosunkowo często u krytycznie chorych pacjentów
Niedobór tiaminy jest powszechny w gruźlicy, a im cięższy przypadek, tym poważniejszy jest niedobór tiaminy. Wykazano, że tiamina ogranicza prątki gruźlicy poprzez regulację odporności wrodzonej
Niedobór tiaminy wiąże się również z rozwojem wysokiej gorączki, a niektórzy badacze sugerują, że poważne infekcje mogą w rzeczywistości stanowić przejaw niedoboru tiaminy


Według dr. Mercoli

Podczas gdy ograniczona liczba leków została zarejestrowana w leczeniu ciężkiej niewydolności oddechowej powodowanej przez koronawirusa (SARS-CoV-2), wiele suplementów diety zyskało czołową pozycję ze względu na swoją widoczną przydatność. Oprócz kwercetyny, cynku i witamin C i D, witamina B1 (tiamina) może być niezbędna do ochrony przed zakaźnymi chorobami układu oddechowego.

Tiamina jest również częścią leczenia sepsy wg protokołu dr. Paula Marika, który polega na dożylnym podaniu 1500 mg (mg) kwasu askorbinowego co sześć godzin, 200 mg tiaminy co 12 godzin i 50 mg hydrokortyzonu co sześć godzin.

Sepsa, jak zapewne słyszeliście, jest głównym czynnikiem zgonów z powodu grypy ogólnie, a przede wszystkim główną przyczyną zgonów z powodu COVID-19. W jednym badaniu klinicznym dr Marik, lekarz z Sentara Norfolk General Hospital we Wschodniej Wirginii, wykazał, że jego protokół zmniejszył śmiertelność związaną z sepsą prawie pięciokrotnie.

Nowsze badanie, opublikowane online 9 stycznia 2020 roku, wykazało, że protokół leczenia posocznicy Marika obniżył również śmiertelność wśród dzieci. Po 30-dniowym okresie, śmiertelność w grupie kontrolnej i grupie leczonej wyłącznie hydrokortyzonem wyniosła 28%, podczas gdy w grupie leczonej według protokołu dr. Marika śmiertelność wyniosła tylko 9%.

Witamina C, tiamina i sterydy mają działanie synergiczne
Wszystkie trzy składniki protokołu leczenia posocznicy Marika mają działanie synergiczne, co wydaje się być powodem, dla którego jest on tak skuteczny. Witamina C jest znana ze swojej zdolności do samodzielnego zapobiegania i leczenia chorób zakaźnych.

Grypę, zapalenie mózgu i odrę skutecznie leczono wysoką dawką witaminy C, a wcześniejsze badania wykazały, że skutecznie obniża prozapalne cytokiny i białko C-reaktywne.

Udowodniono, że witamina C i kortykosteroidy działają synergicznie. Zostało to wykazane w badaniu przeprowadzonym przez Marika we współpracy z dr. Johnem Catravasem – specjalistą z dziedziny farmakologii na Old Dominion University. W tym badaniu, komórki śródbłonka z tkanki płucnej były narażone na lipopolisacharyd – rodzaj endotoksyny występującej u pacjentów z posocznica – przy nieobecności lub w obecności kwasu askorbinowego i hydrokortyzonu.

Co ciekawe, gdy witaminę C lub steryd podano oddzielnie, bardzo niewiele poprawiła się funkcja bariery śródbłonka. Jednak po podaniu razem, infekcja została zlikwidowana, a komórki powróciły do normy.


Ważne jest również dodanie tiaminy (witaminy B1). Tiamina jest nie tylko wymagana do metabolizmu niektórych metabolitów witaminy C. Zespół niedoboru tiaminy (choroba beri-beri) wykazuje wiele podobieństw do sepsy, a niedobór tiaminy jest stosunkowo powszechny u pacjentów w stanie krytycznym.

Jak zauważono w badaniu z 1955 roku, niedobór tiaminy występuje również w gruźlicy, a im cięższy przypadek, tym poważniejszy jest niedobór tiaminy.

Badania wykazały również, że tiamina może być pomocna w przypadku długiej listy chorób i zaburzeń, w tym zaburzeń mitochondrialnych, niewydolności serca, majaczenia, zmęczenia tarczycy i choroby Hashimoto (zaburzenie autoimmunologiczne tarczycy). Te i inne skutki zdrowotne mogą pomóc wyjaśnić, dlaczego tiamina działa tak dobrze w połączeniu z witaminą C i hydrokortyzonem w przypadku sepsy.

Niedobór tiaminy związany z ciężkimi zakażeniami
Niedobór tiaminy wiąże się również z ciężkimi zakażeniami. Badanie opublikowane w 2016 roku w czasopiśmie Psychosomatics miało na celu zbadanie 68 pacjentów z zespołem Korsakoffa – zaburzeniem pamięci spowodowanym ciężkim niedoborem tiaminy.

Chociaż niedobór tiaminy jest często wynikiem nadużywania alkoholu, wiąże się również z przewlekłymi infekcjami, złym odżywianiem i/lub zaburzeniami wchłaniania. Jak wyjaśnia Alzheimer's Association: „Tiamina pomaga komórkom mózgu wytwarzać energię z cukru. Kiedy poziom tej witaminy spada zbyt nisko, komórki mózgowe nie są w stanie wygenerować wystarczającej ilości energii, aby prawidłowo funkcjonować”.

W badaniu opublikowanym w Psychosomatics odkryto, że 35 z 68 pacjentów z zespołem Korsakoffa doznało ciężkich infekcji w ostrej fazie choroby, w tym zapalenia opon mózgowych, zapalenia płuc i posocznicy. Według autorów „Zakażenia mogą stanowić przejaw niedoboru tiaminy”.

Tiamina pomaga regulować funkcje odpornościowe
Inne badanie opublikowane w 2018 roku wykazało, że tiamina pomaga wyeliminować prątki gruźlicy (MTB) poprzez regulację odporności wrodzonej. Według tego artykułu:

„…Witamina B1 promuje ochronną odpowiedź immunologiczną, aby ograniczyć przeżycie MTB w makrofagach i in vivo poprzez regulację receptora aktywowanego przez proliferatory peroksysomów γ (PPAR-γ).

Witamina B1 promuje polaryzację makrofagów w klasycznie aktywowane fenotypy o silnej aktywności bakteriobójczej i zwiększonej ekspresji czynnika martwicy nowotworów α i ekspresji interleukiny – co najmniej częściowo poprzez promowanie sygnalizacji czynnika jądrowego κB.

Ponadto witamina B1 zwiększa oddychanie mitochondrialne i metabolizm lipidów, a PPAR-γ integruje sygnały metaboliczne i zapalne regulowane przez witaminę B1… Wykazano, że witamina B1 zwiększa aktywność anty-MTB u makrofagów i in vivo poprzez obniżenie aktywności PPAR-γ.

Nasze dane pokazują ważne funkcje tiaminy B1 w regulacji wrodzonych odpowiedzi immunologicznych przeciwko MTB i ujawniają nowe mechanizmy, dzięki którym witamina B1 pełni swoją funkcję w makrofagach”.

Związek między niedoborem tiaminy a gorączką
Niedobór tiaminy jest również związany z rozwojem wysokiej gorączki i zgodnie z listem do redakcji pt. “Is Parenteral Thiamin a Super Antibiotic?” opublikowanym w Annals of Nutrition & Metabolism w 2018 roku, zastrzyki z tiaminy „prawdopodobnie zlikwidują infekcje mikrobiologiczne” powodujące gorączkę.

Autorzy przytaczają niektóre opisy przypadków klinicznych, w których zastrzyki z tiaminy były w stanie odwrócić wiele ostrych chorób, w których wysoka gorączka była czynnikiem, w tym jeden przypadek, w którym u pacjenta wystąpiła wysoka gorączka, ból głowy i duszności (uczucie duszenia), oraz drugi przypadek, w którym pacjent w śpiączce miał wysoką gorączkę i ciężkie zapalenie płuc.

Autorzy opisują jeszcze bardziej niezwykły przypadek 38-letniej Chinki, która została zabrana do szpitala z wysoką gorączką (39 do 40 stopni C), bólem, opuchniętymi nogami i krwawą plwociną. Testy laboratoryjne wykazały, że miała anemię i niski poziom płytek krwi, ciężkie zapalenie płuc, zakrzepicę kości udowej i niewydolność serca. Miała również zapalenie wątroby typu C.

Około 10 miesięcy po pierwszej hospitalizacji przeszła drugą kontrolę, która ujawniła prawidłową morfologię krwi i elektrokardiografię. Jej płuca również wyglądały zupełnie normalnie w badaniu rentgenowskim.

Według autorów ten przypadek sprawił, że zastanawiali się, czy tiamina może być „super antybiotykiem”. „Wydawało się, że tak jest i okazało się, że jest potężną alternatywą w przypadku niepowodzenia terapii antybiotykami” –
stwierdzili.

Niedobór tiaminy może mieć wpływ na pandemie
Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała również informacje o znaczeniu tiaminy i sposobach zapobiegania niedoborom podczas poważnych przypadków. Według WHO:

„Niedobór tiaminy występuje, gdy dieta składa się głównie ze zmielonych białych zbóż, w tym białego ryżu i mąki pszennej – wszystkie są bardzo ubogimi źródłami tiaminy. Niedobór tiaminy może rozwinąć się w ciągu 2-3 miesięcy od braku tiaminy w diecie i może powodować niepełnosprawność, a w końcu śmierć”.


Inne dowody sugerują, że niedobór tiaminy może rozwinąć się jeszcze szybciej, nawet w dwa tygodnie, ponieważ okres półtrwania tiaminy w organizmie wynosi tylko 9 do 18 dni.

Raport WHO wskazuje również, że „Niedobór tiaminy występuje sporadycznie u osób izolowanych społecznie, cierpiących na utratę apetytu i z powodu samo zaniedbania”, co jest szczególnie istotne w obecnych warunkach „domowej kwarantanny”. Co więcej:

„Zapotrzebowanie na tiaminę wzrasta, gdy węglowodany są przyjmowane w dużych ilościach; wzrasta w okresach zwiększonego metabolizmu, na przykład gorączki, aktywności mięśni, nadczynności tarczycy, a także w czasie ciąży i laktacji. Dieta oparta na białym ryżu jest bogata w węglowodany, co zwiększa zapotrzebowanie na tiaminę i jest połączona z niedoborami tiaminy”.

Oprócz białego ryżu, śmieciowe jedzenie wszelkiego rodzaju również zawiera węglowodany, które mogą spowodować zwiększenie zapotrzebowania na tiaminę, aby zapobiec skutkom ubocznym niedoboru tej witaminy. U dorosłych niedobór tiaminy dzieli się na dwa podstawowe typy:

Postać polineuropatyczna choroby beri-beri (niedobór tiaminy z neuropatią obwodową) — polineuropatia z parestezją kończyn (szczególnie nóg), zmniejszonym odruchem kolanowym i innymi odruchami, postępującym ciężkim osłabieniem i zanikiem mięśni oraz znacznie zwiększoną podatnością na infekcje.
Postać obrzękowa choroby beri-beri (niedobór tiaminy z kardiomiopatią) — obrzęk (szczególnie nóg, ale także tułowia i twarzy), duża pojemność minutowa serca, niewydolność komorowa, rytm zatokowy, rozszerzenie tętniczek, obniżony poziom erytrocytów i transketolaza leukocytów, podwyższony poziom mleczanu i pirogronianu w surowicy, przekrwienie płuc z wysiękami opłucnej; śmierć z powodu zastoinowej niewydolności serca może wystąpić nagle.
Dzięki dramatycznemu zwiększeniu podatności na infekcje, niedobór tiaminy może potencjalnie wpływać na rozprzestrzenianie się niemal każdej pandemicznej choroby zakaźnej.

Znaczenie tiaminy w szoku septycznym
W odniesieniu do sepsy – która jest głównym powodem, dla którego ludzie umierają z powodu COVID-19 – tiamina może mieć istotne znaczenie. W artykule opublikowanym w Journal of Thoracic Disease o sugestywnym tytule „Do Not Forget to Give Thiamine to Your Septic Shock Patient!”, autorzy cytują badania silnie sugerujące, że „podawanie tiaminy jest korzystne w przypadku pacjentów ze wstrząsem septycznym z ciężkim niedoborem tiaminy (poziom tiaminy ≤7 nmol/l)”. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo przyjmowania tiaminy nawet w dużych dawkach, autorzy podkreślają, że „pacjenci ze wstrząsem septycznym powinni otrzymywać tiaminę… bez czekania na wyniki badania poziomu tiaminy”.

Wytyczne Europejskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego i Metabolizmu dla pacjentów w sytuacjach intensywnej terapii wynoszą od 100 do 300 mg tiaminy dziennie „przez pierwsze trzy dni na OIOM dla wszystkich pacjentów z podejrzeniem niedoboru tiaminy”.

Jednak w przypadku wstrząsu septycznego mogą być wymagane dawki wynoszące 500 mg.

Witaminy C, D, tiamina i magnez w leczeniu chorób krytycznych
Raport z 2018 roku opublikowany w Intensive Care Medicine koncentruje się również na tiaminie – w połączeniu z witaminami C i D. Przytacza badania pokazujące, że pacjenci z szokiem septycznym z niedoborem tiaminy, którym podano tiaminę, mieli znacznie niższą śmiertelność (13%) niż pacjenci, którzy jej nie otrzymali (46%). Byli również znacznie mniej narażeni na niewydolność nerek.

Podobnie jak tiamina, ostry niedobór witaminy C jest bardzo powszechny u pacjentów krytycznie chorych, ale zwykle pozostaje niezauważony. Jak zauważono w tym raporcie, „ostry niedobór witaminy C może przyczyniać się do niedociśnienia, nadmiernego stanu zapalnego, wycieku kapilarnego, zaburzeń mikrokrążenia, uszkodzenia oksydacyjnego narządu oraz upośledzonej obrony immunologicznej i gojenia się ran”.

Niedobór witaminy D również jest powszechny i może pogorszyć chorobę, a nawet zwiększyć ryzyko śmierci z powodu ostrej choroby.

Zaskakujące jest to, że magnezowi nie poświęcono wiele uwagi. Może być równie ważny w zapobieganiu i leczeniu infekcji, ponieważ magnez jest potrzebny do aktywacji zarówno tiaminy, jak i witaminy D.

Zapoznaj się z pozostałymi artykułami na naszej stronie dotyczącymi koronawirusa, które są publikowane codziennie i dostarczają konkretną dawkę wiedzy."
2 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 14 cze 2020, 16:53

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/485004/
Poziom tiaminy i kwasu askorbinowego we krwi przewlekłej otwartej jaskra - PubMed
. 1979 Lip;11(7):1095-1100.
Poziom tiaminy i kwasu askorbinowego we krwi przewlekłej jaskry z otwartym kątem
E R Asregadoo
PMID: 485004
Abstrakt

We krwi stężenie tiaminy i kwasu askorbinowego w przewlekłej jaskry z otwartym kątem są określane w tym badaniu. W próbce 38 pacjentów z jaskrą i 12 badaniami kontrolno-12 porównywano spożycie witaminy w diecie z stężeniem tiaminy i kwasu askorbinowego we krwi. U tych pacjentów stwierdzono statystycznie istotne obniżenie stężenia tiaminy niż grupa kontrolna (P poniżej 0,001), ale nie stwierdzono istotnej różnicy w poziomie kwasu askorbinowego we krwi. Słabe wchłanianie tiaminy wystąpiło u pacjentów z jaskrą w tym badaniu.
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 lis 2020, 20:54

https://www.lewrockwell.com/2020/11/no_ ... s-what-is/

Jeśli Covid-19 nie zabija Amerykanów, co to jest? NIE COVID
Syndrom Lęku / Izolacji / Deprywacji Witamin
Bill Sardi

9 listopada 2020 r

Jeśli uważasz, że ludzie mają pozytywny wynik testu na COVID-19 i dlatego są zarażeni, ale nie mają żadnych objawów, mam pomost do sprzedaży w Nowym Jorku bardzo tanio. Tak, ja też dałem się nabrać na tę nowoczesną bajkę w pierwszych dniach pandemii. Przecież ten „fakt” był cytowany w najbardziej prestiżowych czasopismach medycznych. Współczesna medycyna walczy z tym fałszem i mamy w to wierzyć, odwoływać wydarzenia sportowe, kościelne i rodzinne, z udziałem jednej bezobjawowej osoby, u której wykryto koronawirusa COVID-19. W rzeczywistości, jeśli pacjenci zakażeni COVID-19 nie doświadczają nawet łagodnej gorączki, nie wytwarzają przeciwciał przeciwko tej chorobie.

A lekarze twierdzą, że prezydent Trump uzyskał wynik pozytywny, był hospitalizowany przez 3 dni (był to pokój hotelowy w szpitalu), a następnie zaprezentował lek przeciwwirusowy (Remdesivir) dla amerykańskiej firmy (Trump powinien otrzymać opłatę za poparcie); potem Trump zdjął maskę i oświadczył, że jest wyleczony. Ale hej, Trump nie jest szamanem, który zna się na nauce. Nie wiedziałby nic lepszego. Ani też żaden z jego ograniczonych lekarzy. We współczesnej medycynie wszystko jest traktowane jak niedobór leków. Lekarze nigdy nie wyleczą COVID-19, o ile mają włączone zaślepki związane z niedoborem składników odżywczych

Testowanie to „ślepy zaułek”

Ale pan Trump powiedział: „Kiedy testujesz, tworzysz przypadki”. „Gdybyśmy teraz przestali testować, mielibyśmy bardzo mało przypadków, jeśli w ogóle”.

Rozsiewcy chorób i jego polityczni przeciwnicy rzucili się na prezydenta za to oświadczenie. Ale pan Trump nie był źle poradzony, aby to powiedzieć. To prawda, ponieważ koronawirus COVID-19 nie zabija ludzi, tak jest z blokadą i niepokojem wywołanym przez media. Oto jak.

Najpierw przeanalizuj błędny test, PCR (test reakcji łańcuchowej polimerazy), o którym wiadomo, że wywołuje pseudoepidemie i zdaj sobie sprawę:

Test PCR może być w 100% nieprawidłowy w przypadku osób, które uzyskały wynik pozytywny (14% pacjentów testowanych na krztusiec uzyskało wynik pozytywny w teście PCR, ale 100% było nieprawidłowych).
Około 12 000 osób musi zostać przebadanych, aby znaleźć 1 pozytywny test PCR na COVID-19; wśród 12 000 będzie 15 osób, które faktycznie uzyskały wynik pozytywny, ale 14 będzie fałszywie pozytywnych.
Osoby z dodatnim wynikiem testu na COVID-19 mogą nie mieć żadnych objawów i prawdopodobnie będą fałszywie dodatnie w badaniu PCR. COVID-19 nie wywołuje choroby bezobjawowej.
W jednej z analiz, spośród 19 pacjentów, u których uzyskano wynik pozytywny na COVID-19, po natychmiastowym ponownym badaniu wszyscy mieli negatywny wynik na COVID-19.
„Tajemnicze, zagadkowe zjawisko”

Teraz to w kontekście nadmiernego polegania na testach PCR dziennikarze Wall Street Journal zaczęli badać to, co nazywają „tajemniczymi” długoterminowymi skutkami COVID-19, „zagadkowym zjawiskiem” nawet wśród nie hospitalizowanych młodych ludzi, którzy są radzenie sobie z utrzymującymi się objawami, a mianowicie:

Głębokie zmęczenie
Brak pamięci
Problemy trawienne
Nieregularne tętno (tachykardia - szybkie tętno)
Wypadanie włosów
Wahania ciśnienia krwi
Słaby apetyt
Trwała utrata węchu
Brak tchu
Osłabienie i ból mięśni
Dziennikarze WSJ zacytowali eksperta z Uniwersytetu Oksfordzkiego: początkowo „sama choroba nie jest taka zła”, ale objawy utrzymują się miesiącami. Ekspert z Oksfordu powiedział: „Monitorowanie pacjentów z COVID-19 po ostrym przebiegu nie jest jeszcze nauką ścisłą”. Szczerze mówiąc, może wcale nie nauka.

Duży odsetek wypisanych ze szpitala pacjentów z COVID-19 zgłasza depresję psychiczną, zachowania obsesyjno-kompulsywne, lęk, bezsenność, zespół stresu pourazowego.

Reporterzy WSJ mówią dalej, że „niepokój spowodowany izolacją społeczną i niepewnością otaczającą pandemię może zaostrzyć objawy, chociaż prawdopodobnie nie jest to główna przyczyna”. Mylą się.

Oto, co się naprawdę dzieje:

Amerykanie są zmuszani do izolacji, co rodzi strach i niepokój. Jedno badanie pokazuje, że każdego dnia z objawami COVID-19 (uważanymi za zagrażające życiu przez zakażoną osobę) występuje 11% wzrost mierzalnego cierpienia psychicznego. Wielu Amerykanów wierzy w propagandę COVID-19, że krąży zmutowany wirus, na którego nikt na świecie nie jest odporny.
Ludzie są zwierzętami społecznymi. Ale wielu Amerykanów żyje samotnie i nie ma z kim porozmawiać. Potem nastąpiła blokada.
Uwięzieni Amerykanie nie mają wystarczającej ilości ruchu lub słońca, witaminy D.
Spożycie alkoholu jest we najwyższe; a niektórzy Amerykanie już przesiąkali, osłabiając ich układ odpornościowy, niszcząc wątrobę i mózg oraz wyczerpując składniki odżywcze (cynk, witamina A, magnez i witamina B1).
Wygląda na to, że na wczesnym etapie pandemii COVID-19 przemysł alkoholowy zaczął fałszywie plotki na portalach społecznościowych, że spożywanie alkoholu i tytoniu może chronić przed tym koronawirusem.
Palacze palą więcej papierosów, co zwiększa nasilenie choroby COVID-19. (oglądaj rapera Cardi-B, w stanie niepokoju, pal trzy na raz)
Z czasem Amerykanie coraz częściej podjadają, jedzą węglowodany i przybierają na wadze. Zwiększone spożycie węglowodanów (chleb, ryż, makaron, płatki śniadaniowe) osłabia witaminę B1. Jednak niektórzy Amerykanie stracili apetyt i tracą na wadze. Wyjaśnia to również niedobór witaminy B.
Amerykanie tracą sen z powodu lęku przed śmiercią z powodu COVID-19, co nie tylko osłabia układ odpornościowy, ale także wpływa na pamięć, w wyniku czego Amerykanie piją więcej kawy i herbaty z kofeiną, aby nie zasnąć. A kawa i herbata blokują wchłanianie witaminy B1.
Infekcja COVID-19 nie zwiększa ryzyka cukrzycy, ale zwiększa jej nasilenie. Większość diabetyków przyjmuje lek (metforminę), który wyczerpuje kluczową witaminę potrzebną do przetrwania wszelkiego rodzaju stresów biologicznych.
Dyrektor medyczny Mt. Centrum opieki po COVID-10 na Sinai mówi: „Tak naprawdę nie widziałem żadnej innej choroby, która dotyka tak wiele różnych układów narządów na tyle różnych sposobów, co COVID”. Dzieje się tak, ponieważ współczesna medycyna przymyka oko na terapię żywieniową.

Beri Beri udający COVID-19

To, co powoduje wszystkie objawy COVID-19, to niedobór krytycznej witaminy B. Zasadniczo to, co obserwujemy na całym świecie, to beri beri - niedobór witaminy B1. Choroba, która w przeszłości była wywoływana przez głód, ale obecnie jest spowodowana „wysokokalorycznym niedożywieniem”

Współcześni wyszkoleni lekarze nie poznaliby przypadku beri beri, gdyby go widzieli, ponieważ jest to spowodowane niedoborem niezbędnej witaminy, znanej jako wielki maskarader chorób. Lekarze nie szukają niedoborów witamin.

I tak, niedobór tej witaminy może skutkować zadyszką (dusznością), charakterystycznym objawem oddechowym dla COVID-19. Ta duszność nie jest spowodowana infekcją wirusową, ale utratą automatycznej kontroli nerwów, w wyniku której pacjent musi zacząć świadomie oddychać, a nie oddychać automatycznie.

Niedobór witaminy B1 może zostać błędnie zdiagnozowany jako infekcja wirusowa lub zapalenie płuc.

Niedobór witaminy B może wywołać utratę apetytu, co w sposób obwodowy zmniejsza spożycie witamin z grupy B, co biochemicznie może powodować utratę węchu (anosmia), kolejny charakterystyczny objaw COVID-19. (Wcześniej zauważono, że niedobór śladowego minerału cynku wywołuje również anosmię - utratę węchu - która jest często pierwszym objawem zakażenia COVID-19 i utrzymuje się w okresie po zakażeniu.

Wszystkie powyższe praktyki wyczerpują tę niezbędną witaminę B, potrzebną naszemu organizmowi do automatycznego funkcjonowania (bicie serca, trawienie, oddychanie). Dziennikarze Wall Street Journal cytują lekarzy, którzy stwierdzili, że „u pacjentów pojawia się dysautonomia, rozregulowanie autonomicznego układu nerwowego”.

Dochodzenie tego reportera wykazało, że COVID-19 nie jest infekcją wirusową, ale raczej niedoborem witaminy B1, potęgowanym przez blokadę wywołującą lęk.

Osoby wrażliwe

To, co robi społeczna blokada promowana przez pandemię, jest podobne do izolatki pod względem behawioralnym i psychicznym. Izolacja to „najgorszy rodzaj psychologicznej tortury”, która może spowodować nieodwracalne skutki psychologiczne w ciągu zaledwie 15 dni. Wielu Amerykanów żyło już samotnie, żyjąc samotnie. Kwarantanny pandemiczne i wymagane zamknięcie dają negatywne skutki psychospołeczne, szczególnie wśród osób wrażliwych.

Strachliwi Amerykanie mogą wtedy przejadać się lub nie mieć apetytu, pić zbyt dużo alkoholu, palić więcej papierosów, jeść więcej słodkich potraw, tracić więcej snu i polegać na substancjach pobudzających, takich jak kofeina w kawie lub herbacie, które wyczerpują witaminę B1.

Ze strachu, zmuszony do samoopieki w domu

Jednym z dylematów, przed którymi stają lekarze, jest to, że z powodu blokady wiele osób uważanych za zarażonych koronawirusem COVID-19 przetrwało objawy w domu i nie poszło do szpitala, obawiając się, że zostaną zarażeni przez lekarzy zakażonych krzyżowo. pacjentów i innych pracowników oraz nieufny wobec zabiegów respiratora, które mogą być bardziej szkodliwe dla płuc niż choroba.

Niektórzy pacjenci odczuwali w domu bardzo łagodne objawy, takie jak utrata węchu i smaku. Następnie, w końcu w klinice medycznej, stwierdzono, że wystąpiła druga runda objawów, które obejmowały ból mięśni (mialgia), intensywne zmęczenie, uczucie gorączki, duszność, przyspieszenie akcji serca (tachykardia), bóle głowy i niepokój.

Przyznano, że nie jest to spowodowane wirusem


Lekarze byli zdumieni, gdy stwierdzili, że tylko „niewielka część pacjentów szukających pomocy miała udokumentowaną historię COVID-19, co potwierdzają testy PCR. Lekarze doszli do wniosku, że objawy te wskazywały na dysautonomię - utratę automatycznej kontroli układu nerwowego - - bicie serca, trawienie i oddychanie. To ustępstwo zostało udokumentowane w raporcie opublikowanym w czasopiśmie Clinical Microbiology & Infection, 23 lipca 2020 r. Dysautonomia jest chorobą związaną z niedoborem witaminy B1. Odważ się żaden lekarz twierdzi, że to niedobór żywieniowy, a nie wirusowa epidemia?

Niewyjaśnione problemy trawienne

Generalnie przypadki koronawirusa COVID-19 zwykle mają postać gorączki i chorób układu oddechowego, ale prawie 50% przypadków obejmuje również niewyjaśnione objawy ze strony przewodu pokarmowego, takie jak nudności, wymioty, biegunka i utrata apetytu, wszystkie objawy, o których wiadomo, że są spowodowane niedoborem witaminy B1, nie wirus żołądka.

Czasami objawy ze strony układu pokarmowego poprzedzają objawy ze strony układu oddechowego. Wśród lekarzy panuje ogólna zgoda co do tego, że wirus infekuje przewód pokarmowy. Raporty laboratoryjne stwierdzały, że wirus utrzymuje się w próbkach kału. Ale ten sam wadliwy test PCR jest używany do sformułowania tego błędnego twierdzenia.

ALKOHOL: główny winowajca

Stres może prowadzić do wystąpienia i chronicznego nadużywania alkoholu.

Dystans społeczny wywołał uczucie stresu i izolacji, które doprowadziły do ​​wzrostu spożycia alkoholu.

Wiele tysięcy Amerykanów jest ukrytymi alkoholikami. Dlatego podczas pandemii za niezbędne uznano sklepy monopolowe. Gdyby nie mieli dostępu do alkoholu, setki tysięcy Amerykanów przechodziłyby objawy odstawienia. Według badań 1 na 8 dorosłych Amerykanów (12,7%) spełnia obecnie kryteria zaburzeń związanych z nadużywaniem alkoholu. Napoje alkoholowe zubożają cynk, magnez i witaminę B1.

Jest to prawdopodobny powód, dla którego śmiertelność z powodu COVID-19 była tak wysoka we Włoszech. We Włoszech jest ponad 14 milionów konsumentów alkoholu dziennie, z których wielu to starsi mężczyźni. Winos pod inną nazwą. Istnieje zależna od dawki korelacja między infekcjami wirusowymi a spożyciem alkoholu. Około 30-40% alkoholików cierpi na wirusowe zapalenie wątroby typu C i HIV. Ryzyko zapalenia płuc wzrasta o 83% wśród osób pijących intensywnie alkohol. Ale znowu, lekarze błędnie uważają, że wszystkie te choroby są spowodowane infekcją mikrobiologiczną, a nie niedożywieniem.

Innym ciągłym twierdzeniem jest, że COVID-19 częściej występuje wśród mężczyzn niż kobiet. Jednak mężczyźni częściej palą i piją alkohol w nadmiarze niż kobiety.

Mówi anegdotyczny raport. Na przyjęciu w Tajlandii zarażeni byli COVID-19 tylko ci imprezowicze, którzy wypili wspólny napój alkoholowy z tego samego kieliszka. Czterech imprezowiczów, którzy nie wchłonęli, nie zachorowało.

Spożycie alkoholu odrętwiającego psychicznie jest autodestrukcyjnym sposobem radzenia sobie ze stresem, uszkadzającym w szczególności mózg i wątrobę. W tygodniu kończącym się 14 marca 2020 r. Sprzedaż piwa, wina i alkoholi w USA wzrosła odpowiednio o 14%, 28% i 26% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Ale liczby nie mówią wszystkiego. Zasadniczo alkohol zniknął z półek sklepowych w marcu 2020 r. Był gromadzony. Ponieważ półki sklepowe były puste, więcej nie można było kupić.

Izolacja

Blokada spowodowała, że ​​Amerykanie spędzali więcej czasu przed telewizorem lub ekranem komputera, którzy przybierali lub schudli, więcej palili i pili więcej alkoholu. Jedno z badań ujawnia, że ​​podczas blokady COVID-19 zaburzenia snu były powszechne wśród 60,8% dorosłych. Powoduje to, że coraz więcej Amerykanów pije napoje zawierające kofeinę, takie jak kawa i herbata. I tu znowu kawa i herbata zawierają cząsteczki, które blokują wchłanianie witaminy B1.

Dotyczy układu nerwowego

Jedno z badań ujawnia, że ​​36,4% pacjentów, u których zdiagnozowano COVID-19, ma objawy neurologiczne.

Osoby z niedoborem witaminy B1 (chorujące na beri beri) wykazują nieprawidłowości w układzie nerwowym: drętwienie lub mrowienie nóg, ramion, szyi, niemożność mówienia, trudności w połykaniu, bóle głowy spowodowane zajęciem mózgu. Niedobory B1 mogą zachowywać się tak, jakby były pijane (ataksja), tracić na wadze z powodu utraty apetytu lub zgłaszać wymioty i biegunkę.

COVID-9 jest związany z zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych, paraliżującym zespołem Guillain-Barre'a, zapaleniem mózgu (obrzękiem mózgu) i różnymi miopatiami (zwyrodnieniowymi chorobami mięśni), które uważa się za spowodowane rozprzestrzenianiem się wirusa z układu oddechowego (płuc) do ośrodkowego układu nerwowego system. Niewytłumaczalne jest to, że nie u każdego pacjenta z COVID-19 z tymi zaburzeniami nerwowymi wynik testu na obecność wirusa w płynie mózgowo-rdzeniowym jest dodatni. To milczące przyznanie się, że to nie COVID-19 powoduje tę pandemię.

Jak serce pozbawione witaminy B1 prowadzi do wypełnienia płuc płynem

Czas potrzebny komorom (komorom pompującym serca) na skurczenie się i rozluźnienie nazywany jest odstępem QT. Wydłużenie odstępu QT wiąże się z niewydolnością serca i śmiertelnością. Uważa się, że leki takie jak hydroksychlorochina stosowane w leczeniu przypadków COVID-19 wydłużają odstęp QT, chociaż istnieje mieszana nauka na ten temat, a takie przypadki uważa się za rzadkie. Cytowano niedobór B1 w celu wydłużenia odstępu QT.

Ostatecznie niedobór witaminy B1 może doprowadzić do zastoinowej niewydolności serca, tak zwanej „mokrej beri beri”, gdzie płyn wypełnia się wokół serca.

Pierwsza faza mokrej beri beri obejmuje rozszerzenie (poszerzenie) obwodowych naczyń krwionośnych (rece ms, nogi), co skutkuje spadkiem ciśnienia krwi, wtedy serce bije szybciej (tachykardia). Nerki następnie wykrywają względny spadek objętości płynu i reagują konserwacją soli, co z kolei skutkuje przeciążeniem płynami i obrzękiem kończyn, a ostatecznie niewydolnością serca, czemu towarzyszy niepokój, niepokój i widoczne wybrzuszenia żył szyi.

Następnie płyn może z powrotem dostać się do płuc, w ten sposób płuca biorą udział w tej potencjalnie śmiertelnej chorobie. Infekcja wirusowa nie powoduje niewydolności serca. Tak zwana burza cytokin, która jest przypisywana zatorom płuc w zakaźnej chorobie płuc, jest przeszacowana.

Bicie serca: infekcja czy niedożywienie?

Istnieją doniesienia, że ​​infekcja może wywołać tachykardię (przyspieszone przyspieszenie akcji serca), przy czym 28-41% pacjentów zgłosiło jej wystąpienie po SARS (ciężki ostry zespół oddechowy) z 2002 roku. Nawet miesiące po tak zwanej infekcji COVID-19 lekarze błędnie uważają, że występowanie różnych objawów jest związanych z tą infekcją wirusową.

Przykładem jest przypadek pacjenta, u którego wystąpił tachykardia (kołatanie serca) trwająca dłużej (5,5 miesiąca od początkowych objawów COVID-19). Testy autonomiczne ujawniły przesadny przypadek tachykardii podczas wchodzenia po schodach (110 uderzeń serca / minutę w spoczynku, 190 uderzeń / minutę po wejściu po schodach). Jednak lekarze pacjenta wydają się nieświadomi związku między dysautonomią a niedoborem witaminy B1.

Prawie przyznam, że to nie wirus, ale niedobór witamin

Niewiele opublikowanych badań dotyczy tiaminy B1 jako lekarstwa na objawy COVID-19, szczególnie za zajęcie układu nerwowego. Badanie pojednawcze wskazuje na odejście od koronawirusa. Zgłoszono, że suplementacja tiaminy (B1) w dużych dawkach zmniejsza nadreaktywne limfocyty T pomocnicze u osób intensywnie pijących, zmniejszając w ten sposób ryzyko burzy cytokin, która może wypełnić płuca płynem podczas zakażeń COVID-19. Wcześniejszy raport wskazuje, że niedobór witaminy B1 może skutkować niekontrolowanymi limfocytami T. Naukowcy przyznają, że jest możliwe, że pacjenci z infekcją wirusową mogą być bardziej narażeni na niedobór tiaminy. Ale ich interpretacja jest taka, że ​​infekcja wirusowa powoduje zubożenie tiaminy, a nie niedobór tiaminy wywołuje nadmierną aktywność limfocytów T i zapalenie płuc.

Jak działają płuca bez witaminy B1?

Używając stetoskopu, lekarze często słyszą trzaski w płucach pacjentów z COVID-19. Odgłosy trzaskania w płucach nie są specyficzne dla żadnej konkretnej choroby zakaźnej, ale są powszechnie związane z niedoborem witaminy B1. Oto dowód:

Pacjenci z niedoborem beri-beri (witaminy B1 - - tiaminy) mają w płucach trzaski.
Światowa Organizacja Zdrowia wymienia trzaski w dolnych płucach jako oznakę niedoboru tiaminy. Niedobór B1 jest również znany jako beri-beri.
Wielu hospitalizowanym pacjentom podaje się pigułki wodne (diuretyki) w celu kontrolowania ciśnienia krwi, nie zważając na fakt, że ta klasa leków wyczerpuje witaminę B1.
Zakażenia zgłoszono wśród 35 z 68 pacjentów z zapaleniem płuc. Infekcja może być objawem niedoboru witaminy B1.
W obozach jenieckich, gdy rozwinęło się beri-beri, często zgłaszano przypadki zapalenia płuc.
73-letni mężczyzna z oddychaniem beri-beri miał trzaski w obu płucach, które ustąpiły po terapii witaminą B1.
Witamina B1 pomaga ograniczyć rozwój bakterii wywołującej gruźlicę.
Pacjenci z gruźlicą częściej mają niski poziom witaminy B1 we krwi.
Jeden z opublikowanych raportów naukowych odnosi się do tiaminy (B1) jako „super antybiotyku”.
Niedobór tiaminy B1 może wywołać gorączkę

Lekarze opieki intensywnej mogą przeoczyć fakt, że u niektórych pacjentów gorączka z zapaleniem płuc może nie być wywoływana przez zarazki, ale może być wywołana niedoborem witaminy B1, który wynika z utraty kontroli nad temperaturą ciała przez podwzgórze w mózgu.

Niewielu lekarzy przyznaje, że niedobór tiaminy może powodować wysoką gorączkę. Zastrzyki z witaminą B1 mogą zwalczać infekcje. Gorączka, której towarzyszy niedożywienie witaminy B1, może wynikać z dysfunkcji podwzgórza w mózgu z towarzyszącym brakiem tlenku azotu, przejściowego gazu we krwi potrzebnego do stłumienia infekcji.

W wielu przypadkach zapalenia płuc nie stwierdza się infekcji bakteryjnej ani wirusowej.

Terapia witaminą B1 powinna być standardową terapią dla każdego pacjenta z chorobami płuc, a historia spożycia alkoholu lub tytoniu powinna wymagać wykonania badania witaminy B1 przy przyjęciu do szpitala.


Częstość występowania niedoboru B1

Na początku pandemii w styczniu 2020 roku wielu Amerykanów żyło na skraju epidemii beri beri niezależnie od COVID-19.

Rozwój niedoboru witaminy B1 zajmuje tylko 18 dni. Typowa dieta dostarcza nie więcej niż 1-2 miligramy tej rozpuszczalnej w wodzie witaminy, którą trzeba codziennie uzupełniać.

Nikotyna i alkohol wyczerpują niezbędne składniki odżywcze, takie jak witamina B1 i C.W Chinach, gdzie podobno rozpoczęła się epidemia COVID-19, 68% mężczyzn pali, a 46% pi nk alkohol.

Według dr Derrick Lonsdale i dr Chandler Marrs, następujący odsetek Amerykanów żyje na krawędzi śmiertelnych konsekwencji z powodu niedoboru tiaminy (witaminy B1), która jest błędnie diagnozowana jako infekcja wirusowa:

76% diabetyków (początek choroby u dorosłych i dzieci)
29% otyłych pacjentów; 49% pacjentów bariatrycznych
40% osób starszych mieszkających w społeczności; 48% na ostrym dyżurze
55% pacjentów z rakiem
20% pacjentów z ER
33% pacjentów z zastoinową niewydolnością serca
38% kobiet w ciąży (więcej z nudnościami i wymiotami)
30% pacjentów psychiatrycznych


Niepojęte rozpowszechnienie

Współczesna medycyna jest tak podzielona, ​​że ​​trudno jest wyobrazić sobie chorobę taką jak beri beri, tak przenikającą anatomicznie i fizjologicznie. Beri beri jest tak wszechobecna, że ​​wymyka się konwencjonalnej diagnozie. Ten autor musi rozszerzyć szerokie objawy przedmiotowe i podmiotowe spowodowane niedoborem witaminy B1, tak jak uczyniła Mayo Clinic z rozszerzoną listą objawów poniżej.

Zawroty głowy i omdlenia podczas wstawania, spowodowane nagłym spadkiem ciśnienia krwi.
Problemy z moczem, takie jak trudności w rozpoczęciu oddawania moczu, nietrzymanie moczu, trudności z wyczuciem pełnego pęcherza i niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza, co może prowadzić do infekcji dróg moczowych.
Problemy seksualne, w tym problemy z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji (zaburzenia erekcji) lub problemy z wytryskiem u mężczyzn. U kobiet problemy obejmują suchość pochwy, niskie libido i trudności w osiągnięciu orgazmu.
Trudności w trawieniu pokarmów, takie jak uczucie sytości po kilku kęsach, utrata apetytu, biegunka, zaparcia, wzdęcia brzucha, nudności, wymioty, trudności w połykaniu i zgaga, a wszystko to z powodu zmian w funkcjonowaniu układu pokarmowego.
Niemożność rozpoznania niskiego poziomu cukru we krwi (hipoglikemia), ponieważ nie ma sygnałów ostrzegawczych, takich jak drżenie.
Nieprawidłowości związane z poceniem się, takie jak nadmierne lub zbyt małe pocenie się, które wpływają na zdolność regulowania temperatury ciała.
Powolna reakcja źrenicy, utrudniająca dostosowanie się z jasnego do ciemnego i dobre widzenie podczas jazdy nocą.
Nietolerancja wysiłku, która może wystąpić, jeśli tętno pozostaje takie samo, zamiast dostosowywać się do poziomu aktywności.
TIAMINA (tiamina) witamina B1


Tiamina (inaczej tiamina) jest bezbarwnym związkiem, który jest rozpuszczalną w wodzie niezbędną witaminą, należącą do rodziny witamin z grupy B, o działaniu modulującym nastrój i regulującym poziom cukru. Tiamina jest niezbędna do metabolizmu węglowodanów, białek i tłuszczów. Tiamina jest niezbędna do produkcji adeno-trifosforanu (ATP), waluty energetycznej komórki.

Tiamina została po raz pierwszy odkryta przez Umetaro Suzuki w Japonii podczas badania, w jaki sposób otręby ryżowe leczą pacjentów z Beri-beri.

Tiamina nie może być magazynowana w organizmie; około 80% tiaminy znajduje się w krwinkach czerwonych; jednak po wchłonięciu jest skoncentrowany w tkance mięśniowej.

W stanie prawdziwego niedoboru może wywołać swój najbardziej widoczny objaw, poziome ruchy oczu (oczopląs), często mylone z zażywaniem narkotyków. U osób starszych niedobór B1 może skutkować przedwczesną starością i konfabulacjami - wymyślaniem historii, aby wypełnić luki w pamięci.

Nieadekwatna dieta

Jedno badanie pokazuje, że 25% brytyjskich millenialsów błędnie uważa, że ​​dieta wegańska jest bardziej atrakcyjna od czasu wybuchu epidemii COVID-19 na całym świecie. Jednak dieta wegańska może nie rozwiązać niedoboru B1. Nie, chyba że porzuci się kawę / herbatę, alkohol, tytoń, leki przeciwcukrzycowe (metforminę), diuretyki i słodkie pokarmy.

W badaniu żywieniowym przeprowadzonym w jednym z krajów europejskich 52% przyznało, że w okresie blokady częściej podjadało.

Wołowina, wątroba, jaja, ryby, wieprzowina są głównymi źródłami B1 wraz z nasionami (siemię lniane), orzechami i fasolą. Ale przy tak dużej ilości blokerów B1 (węglowodany, cukier, alkohol, kawa / herbata), nawet dieta wzbogacona B1 może nie wystarczyć do stłumienia epidemii niedoboru witamin.

To nie przypadek, że lista produktów przeciwdepresyjnych dostarcza witaminę B1 wraz z cynkiem, witaminą A, C, D.

Suplementy witaminy B1

We współczesnym świecie, w którym jest mnóstwo gotowych i przetworzonych dań gotowych, najlepszym sposobem na zapewnienie odpowiedniego odżywiania B1 jest uzupełnienie diety o tabletki B1. Zalecana jest rozpuszczalna w tłuszczach forma benfotiaminy B1 (ben-fo-tee-ah-meen). Allitiamina to kolejna rozpuszczalna w tłuszczach forma B1, która przechodzi przez barierę krew / mózg. Nie ma przedawkowania w przypadku suplementacji B1.

W obliczu tak wielu czynników, które osłabiają wchłanianie B1 (alkohol, kawa, herbata, cukier, węglowodany, leki), suplementacja B1 byłaby konieczna, aby stłumić pandemię B1. Prawdopodobnie najlepiej uzupełnić witaminę B1 w innym czasie niż podczas picia kawy lub herbaty.

Inne blokery B1

Nie ufaj swojej diecie, aby zapobiegać lub leczyć. Tiamina jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, która łatwo wypłukuje się z organizmu. Osoby, które przyjmują tabletki wodne (diuretyki), nieświadomie odczuwają niedobór B1 i cierpią na objawy, które nie są łatwo związane z niedoborem B1. Osoby, które przyjmują leki zobojętniające sok żołądkowy a i tabletki antykoncepcyjne są również narażone na zwiększone ryzyko niedoboru B1. Starsze osoby dorosłe wydzielają mniej kwasu żołądkowego i wchłaniają coraz mniej tiaminy z pożywienia wraz z wiekiem. Dodatek kwasu (betaina) poprawia wchłanianie B1.

Globalny rząd kieruje się błędnymi wskazówkami, nie podejmuje działań

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) powinna wiedzieć lepiej. Nie bierze pod uwagę własnej wiedzy, a mianowicie raportu zatytułowanego: „Niedobór tiaminy oraz jego zapobieganie i kontrola w poważnych sytuacjach kryzysowych”. Historyczne epidemie niedoboru tiaminy są dobrze udokumentowane przez WHO. Jednak WHO generalnie przedstawia beri beri jako konsekwencję niedożywienia w krajach trzeciego świata, a nie jako szerzącą się epidemię w krajach rozwiniętych z powodu „wysokokalorycznego niedożywienia”, jak wyjaśnił dr Derrick Lonsdale.

Wielki maskarada, beri beri, po raz kolejny oszukał świat. Jest błędnie diagnozowany jako ta lub inna choroba. We współczesnej medycynie niedobór B1 obserwują kardiolodzy, neurolodzy, pulmonolodzy, psychiatrzy, wirusolodzy, bakteriolodzy, okuliści, nefrolodzy, hepatolodzy, którzy po prostu nie są przeszkoleni, że beri beri nie może być anatomicznie podzielony jak inne choroby.

Ponieważ współczesna medycyna szuka we wszystkich niewłaściwych miejscach, aby wyleczyć i zapobiec COVID-19, nigdy nie będzie lekarstwa. Świat będzie wiecznie zamknięty. Szczepienie będzie frustracją. Lekarstwo będzie bardziej śmiercionośne niż choroba.

Warto wspomnieć, że Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) poza Europą mówi, że nadszedł czas, aby rząd globalny objął światowe przywództwo w kryzysie, takim jak epidemia COVID-19. WEF jest częścią globalnego spisku mającego na celu wymuszenie szczepień, porzucenie papierowych pieniędzy i drastyczne ograniczenie spożycia mięsa do punktu, w którym jest ono spożywane tylko jako okazjonalny przysmak, praktyka, która jeszcze bardziej zaostrzyłaby trwającą obecnie epidemię niedoboru witaminy B1. Jak na ironię, ogólnoświatowa blokada powoduje, że pracownicy nie przychodzą do pracy z obawy przed infekcją. To zaczyna powodować niedobory żywności, które mogą prowadzić do głodu i powrotu epidemii beri beri z przeszłości."
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 05 lut 2021, 19:59

https://raypeatforum.com/community/thre ... ost-591315
"Wzajemne powiązania między manganem, witaminą B1 a poziomem kwasu pirogronowego

Abstrakt

Dodanie manganu do diety sprzyja zwiększeniu całkowitej zawartości tiaminy we krwi i wątrobie, tkance serca i mózgu. Ten pierwiastek śladowy znacząco zmienia korelację między różnymi frakcjami tiaminy. Poziom wolnej witaminy B1 we krwi i tkankach zmniejsza się, podczas gdy poziom jego związanej postaci (pirofosforanu) wzrasta. Wszystkie podane dawki manganu wywołały statystycznie istotne zmniejszenie stężenia kwasu pirogronowego we krwi.

Mangan i jego waga w zdrowiu Strona 5 | Ray Torf Forum
https://raypeatforum.com/community/thre ... lth.22375/
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 08 lut 2021, 23:32

Ołów i arsen z wulkanicznych erupcji podwodnych może być przyczyną obniżenia zawartości wit. B1 w ekosystemach.

https://articles.mercola.com/sites/arti ... in-b1.aspx

" Złowieszczy niedobór B1 wykrywany w całym łańcuchu pokarmowym
Analiza przeprowadzona przez dr. Josepha Mercoli.

08 lutego 2021

HISTORIA W SKRÓCIE
Witamina B1 (tiamina) jest wykorzystywana przez prawie wszystkie komórki, metabolizując węglowodany i lipidy w spożywanych pokarmach, pomagając przekształcić żywność w energię i zwiększając przepływ elektrolitów do i z nerwów i mięśni
Tiamina jest ważna dla zdrowego funkcjonowania układu odpornościowego i może mieć kluczowe znaczenie dla ochrony przed zakaźnymi chorobami układu oddechowego, takimi jak COVID-19
Chociaż niedobór tiaminy jest często wynikiem nadużywania alkoholu, przewlekłych infekcji, złego odżywiania i / lub złego wchłaniania, ostatnie badania sugerują, że witamina B1 dramatycznie spadła w całym łańcuchu pokarmowym w ostatnich latach.
Przenoszenie tiaminy w górę łańcucha pokarmowego może być blokowane przez szereg czynników, w tym nadmiar tiaminazy, enzymu niszczącego tiaminę. Tiaminaza jest naturalnie obecna w niektórych mikroorganizmach, roślinach i rybach, które przystosowały się do jej wykorzystywania
Niedobór tiaminy został zidentyfikowany u dziesiątek gatunków zwierząt i obecnie podejrzewa się, że powoduje spadek populacji dzikich zwierząt na półkuli północnej. Oznacza to, że nasza dieta prawdopodobnie ma niską zawartość tiaminy, co zwiększa ryzyko niedoboru tiaminy w populacji ludzkiej
Witamina B1 (tiamina) jest wykorzystywana przez prawie wszystkie komórki i pomaga w metabolizowaniu węglowodanów i lipidów w spożywanych pokarmach. Ułatwia również przekształcanie jedzenia w energię i zwiększa przepływ elektrolitów do i z nerwów i mięśni. Jest uważana za „niezbędną”, ponieważ organizm nie jest w stanie sam jej wytworzyć; musi pochodzić z zewnętrznego źródła.

Tiamina jest czasami nazywana witaminą „antystresową” ze względu na jej pozytywny wpływ na centralny układ nerwowy, a także jest ważna dla zdrowego funkcjonowania układu odpornościowego. Oprócz składników odżywczych, takich jak cynk i witaminy C i D, witamina B1 (tiamina) może mieć kluczowe znaczenie dla ochrony przed zakaźnymi chorobami układu oddechowego, takimi jak COVID-19.

Zespół niedoboru tiaminy (beri-beri) jest również powiązany z innymi typami ciężkich infekcji i wykazuje wiele podobieństw do posocznicy. Jest to jeden z powodów, dla których tiamina jest tak ważną częścią leczenia posocznicy dr Paula Marika. 1 Sepsa z kolei jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do zgonów spowodowanych grypą w ogóle, a zwłaszcza z główną przyczyną zgonów z powodu COVID-19.

Chociaż niedobór tiaminy jest często wynikiem nadużywania alkoholu, przewlekłych infekcji, złego odżywiania i / lub złego wchłaniania, ostatnie badania sugerują, że dostępność witaminy B1 drastycznie spadła w całym łańcuchu pokarmowym w ostatnich latach.

Brak tiaminy zaburza ekosystem
W artykule z 28 stycznia 2021 r. w Hakai Magazine 3 Alastair Bland przegląda odkrycia pokazujące, że niektóre ekosystemy morskie są dziesiątkowane przez pozorny brak tiaminy. Problemy zostały zauważone w styczniu 2020 roku w wylęgarniach łososi w Kalifornii. Ryby zachowywały się zdezorientowane, a śmiertelność była zaskakująco wysoka.

Początkowo obawiali się, że w grę wchodzi wirus, ale po przejrzeniu literatury medycznej znaleźli badania omawiające niedobór tiaminy w organizmach morskich. Jak wspomniano w artykule, witamina B1 jest „podstawowym budulcem życia, niezbędnym do funkcjonowania komórek i przetwarzania pożywienia w energię”.

Biolodzy przetestowali teorię, rozpuszczając proszek tiaminy w wodzie i w ciągu kilku godzin prawie wszystkie ryby znów zachowywały się normalnie. W międzyczasie zachowanie ryb w partii nie poddanej obróbce nadal się pogarszało. W wyniku tych badań wiele wylęgarni zaczęło stosować tiaminę, ale podstawowy problem nadal pozostaje.

„Ponieważ ryby pozyskują tiaminę, spożywając ją w swoim pożywieniu, a samice przekazują składniki odżywcze do swoich jaj, niepokojący stan wskazywał, że coś jest nie tak w Oceanie Spokojnym, ostatnim miejscu, w którym ryby jedzą przed wejściem do świeżej wody na tarło” - pisze Bland dodając:

„Kalifornijscy naukowcy badający obecnie źródło problemów żywieniowych łososia okazują się uczestniczyć w międzynarodowych wysiłkach zmierzających do zrozumienia niedoboru tiaminy, zaburzenia, które wydaje się narastać w ekosystemach morskich na dużej części planety.

Powoduje choroby i śmierć ptaków, ryb, bezkręgowców i prawdopodobnie ssaków, co prowadzi naukowców z Seattle po Skandynawię do podejrzeń, że jakiś niewyjaśniony proces zagraża fundamentom sieci pokarmowej Ziemi, wyczerpując ekosystemy tego krytycznego składnika odżywczego ”.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej
Co powoduje niedobór tiaminy w całym ekosystemie?
Jak wyjaśnił Bland, „Tiamina pochodzi z najniższych poziomów sieci pokarmowej”. Niektóre gatunki bakterii, fitoplankton, grzyby, a nawet niektóre rośliny są odpowiedzialne za syntezę tiaminy z innych prekursorów

Stamtąd tiamina przedostaje się przez królestwo zwierząt i roślin. Wszystkie organizmy tego potrzebują. U zwierząt enzymy oddziałują z tiaminą, wytwarzając energię komórkową. Bez wystarczającej ilości tiaminy podstawowe procesy metaboliczne zaczynają zawodzić, powodując zaburzenia neurologiczne, problemy reprodukcyjne i zwiększoną śmiertelność.

Chociaż beri-beri od prawie 100 lat jest uznawana za poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi, a suplementacja tiaminy jest od kilku dziesięcioleci standardową praktyką w przypadku zwierząt gospodarskich, takich jak owce, bydło, norek i kozy, 4 obecność i wpływ niedoboru tiaminy na dziką przyrodę odkryto dopiero w latach 90. XX wieku, kiedy kanadyjski naukowiec John Fitzsimons rozpoczął badanie spadku liczebności pstrąga w Wielkich Jeziorach. Bland pisze: 5

Badając pstrąga jeziorowego urodzonego w niewoli, Fitzsimons zaobserwował objawy, takie jak nadpobudliwość, utrata równowagi i inne nietypowe zachowania.

Zastanawiał się, czy w grę wchodzi niedobór składników odżywczych i aby to sprawdzić, rozpuszczał w wodzie różne tabletki witaminowe i - używając pstrąga w różnych fazach życia, w tym zapłodnionych jaj - podawał roztwory rybom, zarówno w zastrzykach, jak i w kąpieli.

Chodziło o to, aby sprawdzić, która witamina, jeśli w ogóle, wyleczy ten stan. „Sprowadziło się to do szeregu witamin z grupy B i tylko tiamina była w stanie odwrócić obserwowane przeze mnie objawy” - mówi.

Od czasu opublikowania ustaleń Fitzsimonsa w 1995 r. Niedobór tiaminy stwierdzono u dziesiątek gatunków zwierząt, w tym ptaków i łosi. Chociaż poważny niedobór ma śmiertelne konsekwencje, niedobór subletalny może mieć podstępnie niszczycielskie skutki, w tym: 6

Obniżenie siły i koordynacji
Zmniejszenie płodności
Upośledzając pamięć i powodując inne deficyty neurobehawioralne.7 U ludzi wykazano, że niedobór tiaminy odgrywa rolę w przypadkach majaczenia. W jednym badaniu 8 45% pacjentów z rakiem cierpiących na majaczenie miało niedobór tiaminy, a 60% wyzdrowiało po dożylnym podaniu tiaminy
Paraliż
Utrata wokalizacji
Niedobór B1 może być odpowiedzialny za zanikanie dzikich zwierząt
Obecnie podejrzewa się, że niedobór tiaminy powoduje spadek populacji dzikich zwierząt na całej półkuli północnej9. Bland cytuje badania pokazujące, że populacje dzikich zwierząt morskich i lądowych zmniejszyły się o połowę w latach 1970–2012. W latach 1950–2010 światowa populacja ptaków morskich spadła o 70% .10

Przeniesienie tiaminy w górę łańcucha pokarmowego może być blokowane przez szereg czynników, w tym przełowienie. Ale jest jeszcze jedna możliwość, a jest nią nadmiar tiaminazy, enzymu niszczącego tiaminę. Tiaminaza jest naturalnie obecna w niektórych mikroorganizmach, roślinach i rybach, które przystosowały się do jej wykorzystywania.
Chociaż wiadomo, że utrata siedlisk i inne czynniki środowiskowe wpływają na różnorodność biologiczną, te spadki rzekomo następują o wiele szybciej, niż można to wyjaśnić takimi czynnikami. Naukowcy mocno podejrzewają udział człowieka, ale jak?

„Naukowcy podają różne wyjaśnienia, co pozbawia organizmy tego składnika odżywczego, a niektórzy uważają, że zmieniające się warunki środowiskowe, zwłaszcza w oceanie, mogą utrudniać produkcję tiaminy lub jej transfer między producentami a jedzącymi ją zwierzętami” - pisze Bland11.

„Sergio Sañudo-Wilhelmy, biogeochemik z Uniwersytetu Południowej Kalifornii, twierdzi, że podgrzewanie wody oceanicznej może wpływać na populacje mikroorganizmów produkujących tiaminę i inne witaminy, potencjalnie zaburzając równowagę chemiczną, od której zależą ekosystemy morskie.

„W różnych temperaturach różne fitoplankton i bakterie rosną szybciej” - mówi. Wyjaśnia to, że hipotetycznie mogłoby to pozwolić mikroorganizmom, które nie wytwarzają tiaminy - ale zamiast tego pozyskują ją poprzez swoją dietę - na pokonanie producentów tiaminy, skutecznie zmniejszając stężenie tiaminy w sieci pokarmowej ”.


„Kiedy większe zwierzęta jedzą ofiarę zawierającą tiaminazę, enzym szybko niszczy tiaminę i może prowadzić do niedoboru składników odżywczych u drapieżnika” - wyjaśnia Bland. Jednym z gatunków bogatych w tiaminazę jest inwazyjny gatunek śledzia zwany alewife, który w XX wieku rozprzestrzenił się po Wielkich Jeziorach, wypierając gatunki rodzime.

Zdaniem niektórych badaczy doprowadziło to do chronicznego i poważnego niedoboru tiaminy u większych gatunków ryb. „Saga Wielkich Jezior ilustruje ogromny wpływ, jaki pojedynczy składnik odżywczy może mieć na cały ekosystem” - pisze Bland.

Wydaje się, że za spadek liczebności łososia z rzeki Sacramento odpowiada również nadmiar gatunków zawierających tiaminazę. W tym przypadku sardela północna bogata w tiaminazę jest podejrzanym winowajcą.

Niestety, jak dotąd pojawiło się niewiele odpowiedzi. Podawanie tiaminy rybom w wylęgarniach nie jest długotrwałym rozwiązaniem, ponieważ po ponownym wejściu na wolność niedobór powraca. Jeden z naukowców przyrównał tę praktykę do „wysłania do szkoły dzieciaka z gorączką po podaniu im tylenolu” 12.

Oznaki i objawy niedoboru tiaminy
Biorąc pod uwagę, że zarówno rośliny, jak i dzikie zwierzęta mają coraz większy niedobór tiaminy, logiczne jest podejrzenie, że niedobór ten staje się coraz bardziej powszechny również w populacji ludzkiej. Wczesne objawy niedoboru tiaminy to: 13,14

Zmęczenie i osłabienie mięśni
Zamieszanie i / lub problemy z pamięcią
Utrata apetytu i utrata masy ciała
Drętwienie lub mrowienie rąk lub nóg
W miarę nasilania się niedoboru niedobór może przekształcić się w jeden z czterech typów beri-beri: 15

Beri-beri paralityczne lub nerwowe (inaczej „sucha beri-beri”) - uszkodzenie lub dysfunkcja jednego lub więcej nerwów w układzie nerwowym, powodujące drętwienie, mrowienie i / lub przesadne odruchy
Beri-beri sercowe („mokre”) - problemy neurologiczne i sercowo-naczyniowe, w tym przyspieszenie akcji serca, powiększenie serca, obrzęki, problemy z oddychaniem i niewydolność serca
Beri-beri żołądkowo-jelitowe - Nudności, wymioty, bóle brzucha i kwasica mleczanowa
Beri-beri mózgowe - encefalopatia Wernickego, dysfunkcja móżdżku powodująca nieprawidłowe ruchy oczu, ataksja (brak koordynacji mięśni) i zaburzenia poznawcze. Nieleczona może prowadzić do psychozy Korsakowa, przewlekłej choroby mózgu, która objawia się amnezją, dezorientacją, utratą pamięci krótkotrwałej, konfabulacją (sfabrykowane lub źle zinterpretowane wspomnienia), a w ciężkich przypadkach napadami
Tiamina jest często polecana i podawana osobom borykającym się z uzależnieniem od alkoholu, gdyż spożywanie alkoholu ogranicza wchłanianie witaminy w przewodzie pokarmowym. Szacuje się, że 80% alkoholików ma niedobór tiaminy i dlatego jest bardziej podatnych na powyższe skutki uboczne i stany

Tiamina jest również bardzo ważna dla osób z chorobami autoimmunologicznymi, takimi jak nieswoiste zapalenie jelit (IBD) i Hashimoto (choroba autoimmunologiczna tarczycy) .17 W badaniach przypadków wykazano, że 18,19 suplementacja tiaminy zmniejsza zmęczenie u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi w zaledwie kilku dni.

Co ciekawe, w jednym z tych badań20, które dotyczyło pacjentów z nieswoistym zapaleniem jelit, pacjenci zareagowali pozytywnie na suplementację, mimo że wszyscy mieli „normalne” poziomy wyjściowe.

Autorzy spekulują, że objawy niedoboru tiaminy w takich przypadkach mogą być związane z defektami enzymatycznymi lub dysfunkcją mechanizmu transportu tiaminy (w przeciwieństwie do problemu wchłaniania), które można pokonać podając duże ilości tiaminy.

Tiamina w chorobach zakaźnych
Jak wspomniano wcześniej, niedobór tiaminy jest również powiązany z ciężkimi infekcjami, w tym COVID-19. W rzeczywistości naukowcy zauważyli, że na podstawie tego, co wiemy o wpływie witamin z grupy B na układ odpornościowy, suplementacja może być użytecznym uzupełnieniem innych strategii zapobiegania i leczenia COVID-19. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule „Witaminy z grupy B mogą pomóc w zapobieganiu najgorszym skutkom COVID-19”.

Mówiąc bardziej ogólnie, badanie z 2016 roku21 w czasopiśmie Psychosomatics miało na celu zbadanie związku między tiaminą a chorobami zakaźnymi, analizując 68 pacjentów z zespołem Korsakowa.

Trzydziestu pięciu z nich doznało ciężkich infekcji w ostrej fazie choroby, w tym zapalenia opon mózgowych, zapalenia płuc i posocznicy, co skłania autorów do wniosku, że „Infekcje mogą być przejawem niedoboru tiaminy”.

Inne badanie22 opublikowane w 2018 roku wykazało, że tiamina pomaga ograniczyć Mycobacterium tuberculosis (MTB) poprzez regulację wrodzonej odporności. Zgodnie z tym artykułem:

„… Witamina B1 wspomaga ochronną odpowiedź immunologiczną w celu ograniczenia przeżycia MTB w makrofagach i in vivo… Witamina B1 wspomaga polaryzację makrofagów na klasycznie aktywowane fenotypy o silnym działaniu bakteriobójczym i zwiększonej ekspresji czynnika martwicy nowotworów-α i interleukiny-6 przynajmniej częściowo poprzez promowanie sygnalizacji czynnika jądrowego-κB.

Ponadto witamina B1 zwiększa oddychanie mitochondrialne i metabolizm lipidów… Nasze dane pokazują ważne funkcje tiaminy VB1 w regulacji wrodzonej odpowiedzi immunologicznej przeciwko MTB i ujawniają nowe mechanizmy, dzięki którym witamina B1 pełni swoją funkcję w makrofagach ”.

Niedobór tiaminy jest również związany z rozwojem wysokiej gorączki, a według listu do redakcji 23 „Czy pozajelitowa tiamina jest super antybiotykiem?” opublikowane w Annals of Nutrition & Metabolism w 2018 r., zastrzyki tiaminy „prawdopodobnie wyeliminują infekcje mikrobiologiczne” powodujące gorączkę.

Drastycznie zwiększając podatność na infekcje, niedobór tiaminy może potencjalnie mieć wpływ na rozprzestrzenianie się prawie każdej pandemicznej choroby zakaźnej - w tym COVID-19.

-
Czy masz wystarczająco dużo witamin z grupy B?
Podczas gdy biolodzy walczą o znalezienie rozwiązania obejmującego cały ekosystem dla niedoboru tiaminy w łańcuchu pokarmowym, rozwiązanie problemu

w międzyczasie możemy się upewnić, że suplementacja zapewnia wystarczającą ilość tiaminy. Dowody sugerują, że niedobór lub niedobór tiaminy może rozwinąć się w ciągu zaledwie dwóch tygodni, ponieważ jej okres półtrwania w organizmie wynosi tylko dziewięć do 18 dni.

Idealnie byłoby, gdybyś wybrał wysokiej jakości suplement diety zawierający szerokie spektrum witamin z grupy B, aby uniknąć zachwiania równowagi. Poniższe wskazówki pomogą również chronić lub poprawić stan tiaminy:

• Ogranicz spożycie cukru i rafinowanego zboża - jak zauważyła Światowa Organizacja Zdrowia, 25 „Niedobór tiaminy występuje, gdy dieta składa się głównie ze zmielonych białych zbóż, w tym polerowanego ryżu i mąki pszennej, które są bardzo słabymi źródłami tiaminy”.

Proste węglowodany mają również właściwości przeciwtiaminergiczne 26 i zwiększają zapotrzebowanie na tiaminę, ponieważ tiamina jest zużywana w metabolizmie glukozy.

Jedz sfermentowaną żywność - Cała seria witamin z grupy B jest produkowana w jelitach, pod warunkiem, że masz zdrowy mikrobiom jelitowy. Spożywanie prawdziwej żywności, najlepiej organicznej, wraz ze sfermentowaną żywnością zapewni Twojemu mikrobiomowi ważny błonnik i pożyteczne bakterie, które pomogą zoptymalizować wewnętrzną produkcję witaminy B.

Unikaj nadmiernego spożywania alkoholu, ponieważ alkohol hamuje wchłanianie tiaminy, oraz częstego stosowania leków moczopędnych, ponieważ powodują utratę tiaminy.

Unikaj pokarmów i napojów bogatych w siarczyny, takich jak przetworzone mięso nieorganiczne, wino i piwo jasne, ponieważ siarczyny mają działanie antytiaminy.

Wyrównaj wszelkie podejrzenia niedoboru lub niedoboru magnezu, ponieważ magnez jest wymagany jako kofaktor w konwersji tiaminy.

Zalecenia dotyczące dziennego spożycia
Chociaż indywidualne wymagania mogą się znacznie różnić, typowe dzienne zalecenia dotyczące spożycia witamin z grupy B są następujące:

Zalecenia dotyczące suplementów diety
Tiamina (B1)

Dorośli mężczyźni i kobiety potrzebują odpowiednio 1,2 i 1,1 mg dziennie.27 Jeśli masz objawy niedoboru tiaminy, możesz potrzebować większych dawek.

Tiamina jest rozpuszczalna w wodzie i nietoksyczna, nawet w bardzo dużych dawkach, więc jest mało prawdopodobne, aby wyrządziła krzywdę.

Dawki od 3 do 8 gramów dziennie są stosowane w leczeniu choroby Alzheimera bez złego efektu.

Ryboflawina (B2)

Sugerowane dzienne spożycie wynosi około 1,1 mg dla kobiet i 1,3 mg dla mężczyzn

Niacyna (B3)

Referencyjna wartość spożycia ustalona przez Radę ds. Żywności i Żywienia wynosi od 14 do 18 mg dziennie dla dorosłych.

W zależności od stanu, zalecane są większe ilości. Lista zalecanych dawek znajduje się na stronie internetowej Mayo Clinic

Witamina B6

Drożdże odżywcze (nie mylić z drożdżami piwowarskimi lub innymi aktywnymi drożdżami) są doskonałym źródłem witamin z grupy B, zwłaszcza B6.30

Jedna porcja (2 łyżki stołowe) zawiera blisko 10 mg witaminy B6, a zalecane dzienne spożycie to tylko 1,3 mg.31

B8 (inozytol / biotyna)

B8 nie jest uznawany za niezbędny składnik odżywczy i nie określono zalecanego dziennego spożycia. To powiedziawszy, uważa się, że potrzebujesz około 30 mcg dziennie

Witamina B8 jest czasami wymieniana jako biotyna w suplementach. Naturalnym źródłem uzupełniającym są drożdże piwowarskie 33

Folian (B9)

Kwas foliowy to syntetyczny rodzaj witaminy B stosowany w suplementach; kwas foliowy to naturalna postać występująca w żywności. (Pomyśl: kwas foliowy pochodzi z liści, jadalnych roślin liściastych.)

Aby kwas foliowy był przydatny, należy go najpierw aktywować do postaci aktywnej biologicznie (L-5-MTHF).

Jest to forma zdolna do przekroczenia bariery krew-mózg, aby zapewnić zauważone korzyści dla mózgu.

Prawie połowa populacji ma trudności z przekształceniem kwasu foliowego w formę bioaktywną z powodu genetycznej redukcji aktywności enzymów.


Z tego powodu, jeśli przyjmujesz suplement witaminy B, upewnij się, że zawiera on naturalny kwas foliowy, a nie syntetyczny kwas foliowy.

Drożdże odżywcze są doskonałym źródłem. 34 Dorośli potrzebują około 400 mcg kwasu foliowego dziennie. 35

Witamina b12

Odżywcza przyprawa drożdżowa jest również bogata w B12 i jest wysoce zalecana dla wegetarian i wegan.

Jedna porcja (2 łyżki) dostarcza około 67 mcg naturalnej witaminy B12.36

Podjęzykowe (pod język) delikatny spray mgiełkowy lub zastrzyki z witaminą B12 są również skuteczne, ponieważ pozwalają na wchłanianie dużej cząsteczki B12 bezpośrednio do krwioobiegu.
0 xcedric
Posty: 6318
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 92
x 157
Podziękował: 3902 razy
Otrzymał podziękowanie: 9958 razy

Re: TIAMINA -WITAMINA B1

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 25 kwie 2021, 09:29

B.Sardi o w.B1 (skrót)
Warto mieć na uwadze nie tylko zwykłą tiaminę, ale rozpuszczalną w tluszczach benfotiaminę / sulbutiaminę, która dłużej utrzymuje poziom, jako rozp.w tłuszczach.
Tzw.COVID moze być czymś więcej niz niedoborem tiaminy, ale na pewno jest to jedna z najwazniejszych witamin w tym przypadku. Mozliwe , że chodzi też o niedobór COQ10, glutationu,h.tarczycy,wit.A, ATP generalnie (ryboza, kreatyna,inozyna), zaburzenia rytmu dobowego, niedobór b12/toksyczność kobaltu, nadmiar żelaza?

https://www.lewrockwell.com/2021/04/no_ ... -pandemic- jako-zdyszani-ukochani-cicho-w-grobach /
Potem kolejne nieoczekiwane odkrycie pochodziło z samego Centers for Disease Control, które donosi, że nadmierna liczba zgonów była znacznie wyższa wśród dorosłych w średnim wieku i nie była spowodowana patologią COVID-1!
Amerykanie umierali, ale nie na COVID-19. Zagadkowe…


Niejasny list do redakcji

Sześć miesięcy po pandemii COVID-19, 28 września 2020 r., niejasny list opublikowany w British Medical Journal napisany przez emerytowanego lekarza z Australii stwierdził:
Zgłaszane długotrwałe objawy wśród „długodystansowców”COVID są takie same, jak znane objawy choroby z niedoboru tiaminy (witaminy B1), zwanej beri-beri” oraz „pandemia, której jesteśmy świadkami, jest w rzeczywistości wynikiem połączenia nieco więcej ciężkiego wirusa niż dotychczas doświadczyliśmy i ogólnie złego stanu odżywienia całej społeczności ”. […]
Amerykanie piją więcej alkoholu (wzrost o 500%) oraz więcej kawy i herbaty, aby nie zasnąć po nieprzespanych nocach, wszystkie czynniki wpływające na odżywianie witaminą B1.

Witamina B1 kontroluje autonomiczny układ nerwowy - nieświadoma kontrola oddychania, bicia serca i trawienia. […]

Ta choroba niedoboru kryła się za kurtyną współczesnej medycyny i tym razem nie była chorobą niedoboru - została wywołana przez nadmierne spożycie cukrów, alkoholu, kawy i herbaty oraz leków, takich jak lek przeciwcukrzycowy metformina. Mizerne 2 miligramy tiaminy w typowej amerykańskiej diecie były blokowane, nie wchłaniane, nie transportowane do tkanek i narządów. Ponieważ beri-beri wywołuje objawy udające każdą inną chorobę, trudno ją wykryć.

Zwiastun śmierci

Napisałem również raport zatytułowany „Kiedy„ Anioł Śmierci ”przychodzi z wizytą”. Znalazłem przerażający raport o powszechnym niedoborze witaminy B1 w diecie w Japonii z powodu łuszczenia się ryżu, z którego usunięto otręby, które zawierały B1. Śmiertelność wzrosła tam do 20 na 100 000. Ale po zaradzeniu śmiertelność spadła do 0,5 na 100 000 - 40-krotny spadek. Niedobór tiaminy to zabójca! […]

Oszacowałem, że zatrucie ołowiem było główną, ale nieokreśloną przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych. Władze ds. Zdrowia klasyfikują główne przyczyny zgonów według chorób, ale nie według przyczyn. Zatrucie ołowiem jest przyczyną raka, chorób serca, chorób układu oddechowego, niewydolności nerek i zajmuje czołowe miejsce wśród innych przyczyn zgonów. Nie ma bezpiecznej ilości ołowiu. Później odkryłem, że ołów wyczerpuje witaminę B1, a tiamina B1 jest detoksykatorem ołowiu. Witamina B1 jest głównym antidotum na zatrucie ołowiem.

Dzieci też umierały

Mniej więcej w tym samym czasie czytałem o nagłej, nieoczekiwanej śmierci niemowląt w zachodniej społeczności w Australii, która miała miejsce 25 lat temu i została przypisana niedoborowi tiaminy. Kalorie były wystarczające, ale brakowało składników odżywczych. Beri-beri jest przyczyną śmiertelności niemowląt.

Beriberi błędnie zaklasyfikowany jako COVID19

Zacząłem zdawać sobie sprawę, że te objawy beri-beri zostały błędnie sklasyfikowane jako COVID-19.

9 listopada 2020 roku po raz pierwszy połączyłem kropki, że „tajemnicze, zagadkowe zjawisko” opisane w raporcie Wall Street Journal, które nazywało się „długodystansowym COVID”, było w rzeczywistości niedoborem witaminy B1 podszywającym się pod koronawirusa COVID-19.
Czytałem, gdzie niedobór tej witaminy może skutkować dusznością (dusznością), charakterystycznym objawem oddechowym dla COVID-19. Ta duszność nie jest spowodowana infekcją wirusową, ale utratą automatycznej kontroli nerwów, w wyniku której pacjent musi zacząć świadomie oddychać, a nie oddychać automatycznie.

16 listopada 2020 roku napisałem raport ujawniający, jak epidemia beri-beri (niedobór witaminy B1) pod koniec XIX wieku oszukała lekarzy, którzy uwierzyli, że trwa epidemia wirusowa. […]

Szpitale nie są wyjątkiem

Szpitale nie są odporne na szerzący się niedobór tiaminy, gdzie z perspektywy czasu można się zastanawiać, ile osób umiera na oddziale intensywnej terapii z powodu maskowania beri-beri jako innej choroby i dlaczego tiamina nie jest powszechnie uzupełniana przy przyjęciu do szpitala u każdego pacjenta? […]

Niewydolność serca

Niedobór tiaminy jest z pewnością główną przyczyną niewydolności serca, którą zazwyczaj leczy się za pomocą pigułek wodnych (diuretyków), które wyczerpują potrzebne minerały elektrolitowe (potas, magnez) potrzebne do bicia serca, a przede wszystkim niewłaściwe beta blokery spowalniające tętno. Diuretyki również wyczerpują tiaminę.

Niedobór tiaminy wśród 5 milionów Amerykanów z niewydolnością serca waha się od 21% do 98%, przy niewielu receptach na B1.

W jednym badaniu stwierdzono, że 100% niemowląt z niewydolnością serca niemowląt ma niedobór B1. Ale żaden kardiolog nie przepisuje swojemu pacjentowi tiaminy w niewydolności serca. Moim zdaniem było to morderstwo przez zaniedbanie, a nie na zlecenie.
[…]

Umysłowa ospałość

W przeciwieństwie do pozostałych siedmiu koronawirusów, niesłabnące objawy psychiczne, takie jak nadmierna senność, majaczenie, apatia, a nawet śpiączka, które są zgłaszane u pacjentów z COVID-19, są związane z niedoborem tiaminy.

Lekarze piszą teraz: „Konieczne staje się zwrócenie uwagi na rozpoznanie niedoboru tiaminy u krytycznych pacjentów z zakażeniem COVID-19”. W praktycznie WSZYSTKICH ciężkich przypadkach COVID-19 występuje uszkodzenie mózgu, które można rozwiązać za pomocą terapii tiaminą. […]
Autorytatywny raport opublikowany w Journal of The New York Academy of Sciences z 11 lutego 2021 r. Stwierdza: „Pracownicy służby zdrowia są stosunkowo nieświadomi niedoboru tiaminy; 80% przypadków nie otrzymuje diagnozy, a inne są diagnozowane pośmiertnie…
0 xODPOWIEDZ